2021-10-24   01:01:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Skomakardoppet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
1 4X50m Frisim po. A-B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 234 Örebro Simallians Lag 1 2002 Örebro Simallians SWE 1:38.05
2 235 Örebro Simallians lag 2 1999 Örebro Simallians SWE 1:45.64
3 82 Motala Simsällskap 2002 Motala Simsällskap SWE 1:48.26
4 62 Katrineholms Simsällskap 2003 Katrineholms Simsällskap SWE 1:49.55
5 160 MASS LAG 1 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:49.56
6 236 Örebro Simallians lag 3 2002 Örebro Simallians SWE 1:54.01
7 161 MASS LAG 2 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:54.77
8 20 Finspångs Simklubb 2005 Finspångs Simklubb SWE 2:24.75
9 278 Hallsberg Kumla Simklubb 1971 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
2020-02-20 12:13:02 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
2 4X50m Frisim po. C-D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 162 MASS 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:12.92
2 282 Hallsberg Kumla Simklubb 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 2:29.65
2020-02-20 12:13:17 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
3 50m Frisim fl. Öppen kl.
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 170 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians SWE 27.60
2 48 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 27.66
3 184 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians SWE 27.73
4 173 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians SWE 27.98
5 177 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians SWE 28.29
6 66 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap SWE 28.53
7 255 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 28.79
8 175 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians SWE 28.80
9 124 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 28.80
10 72 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap SWE 28.96
11 253 Josefin Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 29.34
12 97 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 29.34
13 99 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 29.50
14 104 Lia Wallström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 29.80
15 125 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 29.85
16 74 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap SWE 29.92
17 182 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians SWE 29.99
18 111 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 30.36
19 114 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 30.66
20 89 Alva Ström 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 30.69
21 14 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb SWE 30.75
22 85 Wilma Ericsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 30.78
23 105 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 30.79
24 259 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 30.94
25 252 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 31.04
26 67 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap SWE 31.04
27 95 Frida Olofsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.09
28 174 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians SWE 31.11
29 257 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 31.16
30 106 Melis Suleyman 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.22
31 49 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 31.26
32 112 Elsa  Blomberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.29
33 119 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.48
34 100 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.53
35 53 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap SWE 31.54
36 101 Alice Alsterstad 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.57
37 113 Livia Bravert 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.57
38 87 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 31.64
39 84 Agnes Gustafsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 32.31
40 90 Elsa Höstner 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 32.34
41 115 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 32.36
42 98 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 32.40
43 167 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap SWE 32.78
44 102 Anna Ström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 32.84
45 185 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians SWE 32.91
46 93 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 32.94
47 92 Emilia Isberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 33.05
48 109 Laura  Perisic 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 33.10
49 23 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap SWE 33.35
50 7 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena SWE 33.45
51 96 Fanny Sjöström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 33.51
52 118 Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 33.54 L
53 181 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians SWE 33.66
54 28 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap SWE 33.70
55 166 Ida Emilsson 2006 Nora Simsällskap SWE 33.71
56 138 Leia Haley Åslin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 33.97
57 52 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 34.15
58 18 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb SWE 34.16
59 15 Emmy Dyrkell 2004 Finspångs Simklubb SWE 34.25
60 57 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap SWE 34.26
61 78 Klara Haraldsson 2005 Motala Simsällskap SWE 34.29
62 214 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians SWE 34.35
63 193 Tove Oskarsson 2004 Örebro Simallians SWE 34.41
64 39 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening SWE 34.49
65 29 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap SWE 34.56
66 191 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians SWE 34.58
67 137 Lilith Annmark 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 34.76
68 120 Matilda Boreström 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 35.00 L
69 27 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap SWE 35.45
70 61 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap SWE 35.86
71 11 Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb SWE 35.88
72 164 My Semstrand 2004 Nora Simsällskap SWE 36.22
73 206 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians SWE 36.56
74 266 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 36.58
75 200 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians SWE 36.79
76 116 Isa Janson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 37.11
77 8 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena SWE 37.27
78 201 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians SWE 37.69
79 207 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians SWE 38.42
80 187 Maja Sörling 2005 Örebro Simallians SWE 38.92
81 258 Emilia Nilsson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 38.96
82 25 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap SWE 39.18
83 199 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians SWE 39.25
84 68 Annie Harjamäki 2007 Lindesbergs Simsällskap SWE 39.45
85 123 Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 39.58
86 202 Alexandra Bergman 2008 Örebro Simallians SWE 39.77
87 271 Ebba Vihlborg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 40.00
88 129 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 40.06 L
89 223 Iris Petersson 2009 Örebro Simallians SWE 40.60
90 37 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening SWE 41.31
91 58 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap SWE 41.43
92 265 Hanna Nilsson 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 41.86
93 203 Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians SWE 42.43
94 211 Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians SWE 42.64
95 2 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena SWE 43.87
96 267 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 44.35
97 218 Cassandra Norlander 2008 Örebro Simallians SWE 44.75
98 217 Klara Prytz 2009 Örebro Simallians SWE 44.76
99 197 Smilla Högfeldt 2008 Örebro Simallians SWE 44.76
100 263 Alice Åsberg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 44.95 L
101 215 Wilma Ullefors 2008 Örebro Simallians SWE 45.13
102 1 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena SWE 46.21
103 45 Ewelina Lantz 2008 Karlskoga Simförening SWE 46.36
104 224 Emmy Koskela 2010 Örebro Simallians SWE 47.06
105 222 Emilia Grip 2010 Örebro Simallians SWE 49.34
106 46 Isabelle Karlsson 2008 Karlskoga Simförening SWE 52.44
107 225 Saga Ullefors 2011 Örebro Simallians SWE 55.75
108 220 Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians SWE 56.09
109 272 Lorin Yildiz 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 56.95
110 219 Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians SWE 57.97
111 248 Tuva Höglund 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
112 65 Alva Kretschmann 2007 Lindesbergs Simsällskap SWE
113 250 Elsa Mattsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
114 35 Emilia Wunder 2008 Karlskoga Simförening SWE
115 33 Rut Sundin 2020 Karlskoga Simförening SWE
116 64 Emma Sundh 2007 Lindesbergs Simsällskap SWE
117 270 Cornelia Lipskog/Samuelsson 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
2020-02-20 12:13:17 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
4 200m Medley po. A-B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 70 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap SWE 2:12.18
2 172 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians SWE 2:16.75
3 75 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap SWE 2:17.86
4 183 Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians SWE 2:19.80
5 47 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap SWE 2:20.43
6 71 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap SWE 2:20.80
7 178 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians SWE 2:24.39
8 50 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 2:25.63
9 169 Simon Baastad 2002 Örebro Simallians SWE 2:27.38
10 88 Elias Anderson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:30.37
11 261 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 2:31.05
12 180 August Jansson 2005 Örebro Simallians SWE 2:31.71
13 256 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 2:31.99
14 171 William Forsström 2002 Örebro Simallians SWE 2:33.83
15 103 Vincent Olsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:34.66
16 73 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap SWE 2:34.76
17 122 Jonathan Sandblom 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:35.38
18 107 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:35.48
19 10 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb SWE 2:38.48
20 94 Rikard Kristensson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:40.30
21 110 Felix Sjögren 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:44.50
22 55 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap SWE 2:46.57
23 179 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians SWE 2:47.25
24 126 Sixten Bohlin 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:48.13
25 17 Alvar Aktner 2006 Finspångs Simklubb SWE 2:49.87
26 77 Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap SWE 2:59.61
27 91 Felix Kinnander 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:59.65 L
28 13 Hugo Eriksson 2006 Finspångs Simklubb SWE 3:05.67
29 41 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening SWE 3:08.16
30 16 Eric Aidun 2005 Finspångs Simklubb SWE 3:14.48
31 260 Albert Gustafsson 2003 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
2020-02-20 12:13:18 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
5 200m Medley fl. C-D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 140 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:59.60
2 198 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians SWE 3:01.09
3 28 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap SWE 3:13.41
4 194 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians SWE 3:15.44
5 200 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians SWE 3:15.46
6 23 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap SWE 3:18.65
7 132 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:19.07
8 129 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:25.01
9 117 Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:27.68
10 7 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena SWE 3:31.02
11 4 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena SWE 3:32.97
12 2 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena SWE 4:21.68
13 39 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening SWE
14 268 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
15 25 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap SWE
2020-02-20 12:13:18 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
6 100m Frisim po. C-D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 56 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap SWE 1:08.06
2 262 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:08.76
3 186 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians SWE 1:09.28
4 131 Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:10.32
5 128 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:13.24
6 12 Kasper Glawing 2008 Finspångs Simklubb SWE 1:13.89
7 139 Algot Finnäs 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:15.30
8 127 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:15.67
9 136 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:18.09
10 3 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 1:18.74
11 26 Joel Andersson 2007 Grums Simsällskap SWE 1:19.41
12 216 Sebastian Norlander 2007 Örebro Simallians SWE 1:20.10
13 30 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap SWE 1:21.41
14 274 Sam Shehadeh 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:21.68
15 135 Vinston Åsén 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:24.38
16 264 Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:24.76
17 36 Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening SWE 1:25.82
18 19 Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb SWE 1:26.92
19 221 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians SWE 1:31.36
20 6 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena SWE 1:42.40
21 269 Samuel Tachezy 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:43.61
22 213 Måns Eriksson 2009 Örebro Simallians SWE 1:53.70
23 5 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena SWE 1:56.26
24 42 Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening SWE 2:02.54
25 226 Jonatan Sundström Sjöholm 2009 Örebro Simallians SWE
2020-02-20 12:13:18 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
7 100m Frisim fl. A-B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 170 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians SWE 59.59
2 48 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 1:00.47
3 173 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians SWE 1:01.27
4 184 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians SWE 1:02.44
5 177 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians SWE 1:02.55
6 124 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:03.21
7 255 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:03.32
8 66 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap SWE 1:03.38
9 175 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians SWE 1:03.55
10 97 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:04.37
11 72 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap SWE 1:04.37
12 253 Josefin Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:04.80
13 99 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:05.19
14 125 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:05.61
15 182 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians SWE 1:05.68
16 95 Frida Olofsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:06.05
17 105 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:06.09
18 104 Lia Wallström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:06.55
19 74 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap SWE 1:06.61
20 89 Alva Ström 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:06.90
21 259 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:07.61
22 111 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:07.81
23 113 Livia Bravert 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:07.93
24 100 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:07.98
25 119 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:08.00
26 90 Elsa Höstner 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:08.29
27 14 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb SWE 1:08.35
28 114 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:08.39
29 106 Melis Suleyman 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:08.73
30 85 Wilma Ericsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:08.92
31 257 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:09.34
32 174 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians SWE 1:09.37
33 67 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap SWE 1:09.48
34 112 Elsa  Blomberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:09.76
35 102 Anna Ström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:10.22
36 92 Emilia Isberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:10.71
37 49 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 1:10.75
38 118 Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:10.76
39 98 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:11.01
40 115 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:11.57 L
41 181 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians SWE 1:11.70
42 87 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:11.92
43 53 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap SWE 1:12.05
44 93 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:12.29
45 109 Laura  Perisic 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:12.35
46 84 Agnes Gustafsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:12.81 L
47 167 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap SWE 1:12.92
48 121 Tuva Byfeldt 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:12.97
49 52 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 1:13.02
50 101 Alice Alsterstad 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:13.56
51 78 Klara Haraldsson 2005 Motala Simsällskap SWE 1:14.32
52 18 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb SWE 1:14.60
53 196 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians SWE 1:15.22
54 138 Leia Haley Åslin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:16.18
55 15 Emmy Dyrkell 2004 Finspångs Simklubb SWE 1:16.43
56 120 Matilda Boreström 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:17.15
57 254 Julia Nyrén 2002 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:17.25 L
58 137 Lilith Annmark 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:18.48
59 133 Hedda Östberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:20.00
60 191 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians SWE 1:20.92
61 80 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap SWE 1:21.26
62 57 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap SWE 1:21.33
63 164 My Semstrand 2004 Nora Simsällskap SWE 1:21.45
64 134 Iselin Mattsdotter 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:21.78
65 11 Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb SWE 1:22.12
66 193 Tove Oskarsson 2004 Örebro Simallians SWE 1:22.50
67 199 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians SWE 1:23.05
68 187 Maja Sörling 2005 Örebro Simallians SWE 1:23.35
69 61 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap SWE 1:23.58
70 123 Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:27.16
71 258 Emilia Nilsson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:29.85
72 266 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:30.34
73 203 Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians SWE 1:33.69
74 205 Lisa Ekstrand 2004 Örebro Simallians SWE 1:36.30
75 190 Linnea Eriksson 2004 Örebro Simallians SWE 1:36.43
76 250 Elsa Mattsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
2020-02-20 12:13:18 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
8 200m Bröstsim po. A-B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 70 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap SWE 2:22.90
2 178 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians SWE 2:30.16
3 50 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 2:40.85
4 171 William Forsström 2002 Örebro Simallians SWE 2:41.19
5 88 Elias Anderson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:43.53
6 71 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap SWE 2:45.66
7 192 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians SWE 2:50.56
8 110 Felix Sjögren 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:51.97
9 24 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap SWE 2:55.55
10 165 Mårten Emilsson 2004 Nora Simsällskap SWE 3:01.33
11 122 Jonathan Sandblom 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:02.46
12 94 Rikard Kristensson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:05.34
13 180 August Jansson 2005 Örebro Simallians SWE 3:05.68
14 126 Sixten Bohlin 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:09.58
15 17 Alvar Aktner 2006 Finspångs Simklubb SWE 3:15.26
16 168 Anton Daggert 1993 Örebro Simallians SWE 3:20.97 SB14
17 16 Eric Aidun 2005 Finspångs Simklubb SWE 3:33.36
18 260 Albert Gustafsson 2003 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 3:38.39
19 38 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening SWE
20 54 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap SWE
2020-02-20 12:13:19 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
9 200m Bröstsim fl. C-D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 130 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:01.37
2 140 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:13.97
3 185 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians SWE 3:15.31
4 198 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians SWE 3:24.51
5 132 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:30.96
6 206 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians SWE 3:36.12
7 117 Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:37.34
8 207 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians SWE 3:39.47
9 212 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians SWE 3:40.18
10 23 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap SWE 3:40.92
11 29 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap SWE 3:45.53
12 188 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians SWE 3:45.67
13 263 Alice Åsberg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 3:50.63
14 58 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap SWE 3:55.38
15 197 Smilla Högfeldt 2008 Örebro Simallians SWE 4:08.94
16 208 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians SWE 4:10.04
17 202 Alexandra Bergman 2008 Örebro Simallians SWE 4:11.07
18 220 Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians SWE
19 270 Cornelia Lipskog/Samuelsson 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
20 268 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
21 201 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians SWE
22 1 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena SWE
23 8 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena SWE
24 271 Ebba Vihlborg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
25 7 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena SWE
26 37 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening SWE
27 214 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians SWE
28 267 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
29 194 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians SWE
30 2 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena SWE
31 4 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena SWE
2020-02-20 12:13:19 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
10 100m Ryggsim po.C-D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 131 Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:16.34
2 186 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians SWE 1:21.30
3 56 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap SWE 1:21.40
4 262 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:25.40
5 127 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:27.30
6 12 Kasper Glawing 2008 Finspångs Simklubb SWE 1:29.05
7 3 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 1:31.23
8 136 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:32.21
9 139 Algot Finnäs 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:32.83
10 274 Sam Shehadeh 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:34.57
11 135 Vinston Åsén 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:34.78
12 264 Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:37.71
13 19 Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb SWE 1:38.88
14 30 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap SWE 1:39.47 L
15 221 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians SWE 1:41.27
16 216 Sebastian Norlander 2007 Örebro Simallians SWE 1:41.31
17 128 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:41.69
18 26 Joel Andersson 2007 Grums Simsällskap SWE 1:46.73
19 213 Måns Eriksson 2009 Örebro Simallians SWE 2:04.58
20 42 Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening SWE 2:09.35
21 5 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena SWE 2:18.99
22 226 Jonatan Sundström Sjöholm 2009 Örebro Simallians SWE
23 269 Samuel Tachezy 2007 Hallsberg Kumla Simklubb SWE
24 6 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena SWE
2020-02-20 12:13:19 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Startlista
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
11 100m Ryggsim fl. A-B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 170 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians SWE 1:04.41
2 175 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians SWE 1:07.64
3 173 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians SWE 1:08.00
4 177 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians SWE 1:08.25
5 124 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:10.93
6 99 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:11.42
7 66 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap SWE 1:12.34
8 182 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians SWE 1:13.79
9 115 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:13.80
10 48 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 1:13.98
11 125 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:14.24
12 255 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 1:14.27