Program för Äggadoppet 2024
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bergen Swim Festival 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Organizer: |
Bergensklubbene |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Mar 28, 2020 to Mar 30, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
PSW Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:04.13 |
|
|
Lillia C King |
1997 |
United States (USA) |
Budapest (HUN) |
25.07.2017 |
|
|
BSF |
1:07.29 |
|
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun (Swe) |
Bergen |
30.05.2015 |
|
|
NOR |
1:07.84 |
|
|
Katharina Stiberg |
1988 |
Bjerkvik SK (NOR) |
Roma (ITA) |
27.07.2009 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
1103 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Jessica Steiger |
1992 |
VFL Gladbeck |
GER |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
675 |
|
Johanne Heines Pettersen |
1999 |
Bergens SC |
NOR |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
610 |
|
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
672 |
|
Ingalill Urrang Naustvik |
1995 |
Bergens SC |
NOR |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
612 |
|
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
603 |
|
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
812 |
|
Marlene Hüther |
1998 |
Neckarsulmer Sport-Union |
GER |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
693 |
|
Eva Isabel Erbe |
2004 |
SK Speed |
NOR |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
674 |
|
Asdis Eva Omarsdottir |
2002 |
Bergens SC |
NOR |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
846 |
|
Jonette Matland |
2004 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1029 |
|
Juni Helene Iversen Refstie |
2001 |
Team Sør/KSA |
NOR |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
765 |
|
Mathilde Sofie Hammer |
2002 |
Kongstensvømmerne |
NOR |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
15 |
|
Lisa Ebster |
2005 |
Team Tirol |
AUT |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
853 |
|
Silje Rongevær Slyngstadli |
2004 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
137 |
|
Helene Andrea Fredhammer Baxter |
2000 |
Stavanger SK |
NOR |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
207 |
|
Margrethe Oline Kvelstad |
2002 |
Vestbyen IL Trondheim |
NOR |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
57 |
|
Mari Nilsen |
2003 |
Haugesund SK |
NOR |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
604 |
|
Selma Lyamouri Flesche |
2005 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
573 |
|
Gwen Bergum |
2004 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
845 |
|
Maren Thoresen Malme |
1998 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
630 |
|
Live Tjemsland |
2002 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
162 |
|
Kari Ystrøm Lærdal |
2003 |
Stavanger SK |
NOR |
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
658 |
|
Henriette Kronstad Helland |
1998 |
Bergens SC |
NOR |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
920 |
|
Julie Mathilde Bjordal |
2001 |
Hamar IL |
NOR |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
780 |
|
Uma Park Bhasin |
2004 |
OI Svømming |
NOR |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
629 |
|
Camilla Skar Talberg |
2002 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
734 |
|
Kristine Gellein Johnsson |
2001 |
Poseidon |
NOR |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
530 |
|
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens SK |
NOR |
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1116 |
|
Andrea Antun Mikkelsen |
2005 |
BS/Arna |
NOR |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
767 |
|
Sandra Helene Knudsen |
2001 |
Kongstensvømmerne |
NOR |
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
497 |
|
Ane Hanh Basberg |
2005 |
Asker SK |
NOR |
1:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
837 |
|
Natalie Hestdal |
1999 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
581 |
|
Marte Reikvam |
2004 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1043 |
|
Nora Visnes |
2003 |
Stord symjing |
NOR |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
565 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
2002 |
Bryne SK |
NOR |
1:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
561 |
|
Cecilia Diane Gussing |
2004 |
Bryne SK |
NOR |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
185 |
|
Susanne Steinnes |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1014 |
|
Solveig Bratland |
2003 |
Team Sør/VSLK |
NOR |
1:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
547 |
|
Mina Medhaug Rossebø |
2006 |
Karmøy SK |
NOR |
1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
440 |
|
Linn Kristin Meier Aakernes |
2002 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
576 |
|
Aurora Kjensli |
2004 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
158 |
|
Karianne Auestad Kjellsen |
2004 |
Stavanger SK |
NOR |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
801 |
|
June Selin |
2006 |
OI Svømming |
NOR |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
52 |
|
Elida Rykkje Larsen |
2007 |
Haugesund SK |
NOR |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
143 |
|
Andrea Sædberg Clementsen |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
163 |
|
Marie Ystrøm Lærdal |
2006 |
Stavanger SK |
NOR |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
626 |
|
Aasa Lie-Ersdal |
2004 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
545 |
|
Sara Larsen |
2006 |
Karmøy SK |
NOR |
1:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
138 |
|
Andrea Bergsholm Berg |
2004 |
Stavanger SK |
NOR |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
852 |
|
Vilde Skaar |
2003 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
217 |
|
Emma Skarstein Kjetland |
2004 |
Os SK |
NOR |
1:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
708 |
|
Gudny Grace Wacu Trumpy |
2006 |
SK Speed |
NOR |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1005 |
|
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
Glitre SK/BK |
NOR |
1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
794 |
|
Iben Hovland Markussen |
2002 |
OI Svømming |
NOR |
1:20.87 |
|
|
|
56 |
46 |
|
Charlotte Frøyland |
|
Haugesund SK |
|
1:20.90 |
|
|
|
|
2003 |
NOR |
|
|
57 |
526 |
|
Lina Maria Gundersen |
|
Glitre SK/DSK |
|
1:20.94 |
|
|
|
|
2001 |
NOR |
|
|
58 |
973 |
|
Stina Kletvang |
|
Ullensakersvømmerne |
|
1:20.97 |
|
|
|
|
2005 |
NOR |
|
|
59 |
718 |
|
Marie Hovda Kristensen |
|
Varodd SK |
|
1:21.37 |
|
|
|
|
2004 |
NOR |
|
|
60 |
705 |
|
Hilja Lyydia Stering |
|
SK Speed |
|
1:21.40 |
|
|
|
|
2003 |
NOR |
|
|
61 |
989 |
|
Maja Graczyk |
|
Trondhjems SLK |
|
1:21.41 |
|
|
|
|
2002 |
NOR |
|
|
62 |
1078 |
|
Michelle Piolin Hansen |
|
Lørenskog/Rælingen |
|
1:21.49 |
|
|
|
|
2004 |
NOR |
|
|
63 |
533 |
|
Helle Gjøsund |
|
Haldens SK |
|
1:21.51 |
|
|
|
|
2003 |
NOR |
|
|
64 |
168 |
|
Natalie Holter Møllegaard |
|
Stavanger SK |
|
1:21.58 |
|
|
|
|
2005 |
NOR |
|
|
65 |
970 |
|
Nora Handegaard |
|
Ullensakersvømmerne |
|
1:22.14 |
|
|
|
|
2006 |
NOR |
|
|
66 |
179 |
|
Mathea Slettevold |
|
Stavanger SK |
|
1:22.49 |
|
|
|
|
2003 |
NOR |
|
|
67 |
1087 |
|
Julie Letvik Sørensen |
|
Lørenskog/Rælingen |
|
1:22.49 |
|
|
|
|
2006 |
NOR |
|
|
68 |
617 |
|
Vilde Bentzen |
|
Sandnes SLK |
|
1:22.56 |
|
|
|
|
2004 |
NOR |
|
|
69 |
922 |
|
Victoria Klippenberg Grindheim |
|
Hamar IL |
|
1:22.62 |
|
|
|
|
2002 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1017 |
|
Emilie Furuborg |
2004 |
Team Sør/VSLK |
NOR |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
694 |
|
Amina Farahani |
2005 |
SK Speed |
NOR |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
929 |
|
Mathilde Thomassen Halse |
2005 |
Tromsø SK |
NOR |
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
726 |
|
Frida Lilletveit Vollen |
2004 |
Mandal SK |
NOR |
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1102 |
|
Tomine Hugaas Fjorden |
2002 |
Vestbyen IL Trondheim |
NOR |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
739 |
|
Samantha Adele Pepevnik |
2005 |
Poseidon |
NOR |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1004 |
|
Maja Arndal |
2003 |
Glitre SK/BK |
NOR |
1:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
749 |
|
Frida Eitrem Brauten |
2003 |
Malvik IL |
NOR |
1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1088 |
|
Nicoline Tønder-Keul |
2004 |
Lørenskog/Rælingen |
NOR |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
528 |
|
Linnea Rieger |
2003 |
Glitre SK/DSK |
NOR |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
460 |
|
Ella Louise B. Dreyer |
2006 |
Ås IL |
NOR |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
488 |
|
Andrea Lehre Hjartholm |
2004 |
Tønsberg SK |
NOR |
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
997 |
|
Tuva Arndal |
2006 |
Bergkameratene |
NOR |
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
762 |
|
Lona Gulbrandsen |
2005 |
Kongstensvømmerne |
NOR |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
7 |
|
Aurora Harviken |
2002 |
Elverum Svømming |
NOR |
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
940 |
|
Julie Marie Høie |
2003 |
Sola SK |
NOR |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
522 |
|
Klara Marie Skånhaug Bjørnstad |
2004 |
Drammen SK |
NOR |
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
887 |
|
Bertine Landeråen Hess |
2006 |
Øyane SK |
NOR |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
517 |
|
Elise Jensen Velund |
2005 |
Asker SK |
NOR |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1012 |
|
Kristine Refstie |
2003 |
Vågsbygd SLK |
NOR |
1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1110 |
|
Isobel Nævdal Indresand |
2006 |
Arna SLK |
NOR |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
541 |
|
Hedvig Eline Thorkildsen |
2003 |
Horten SK |
NOR |
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
943 |
|
Amilie Malde Carlsen |
2004 |
Sola SK |
NOR |
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
863 |
|
Anniken Walløe |
2004 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
560 |
|
Kjerstin Sofie Ur Fotland |
2005 |
Bryne SK |
NOR |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
616 |
|
Marie Alle |
2003 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1061 |
|
Christine Krey |
2003 |
Delfana |
NOR |
1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
830 |
|
Malin Virkesdal Bergetun |
2003 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
510 |
|
Emily Josefin Persdotter Must |
2002 |
Asker SK |
NOR |
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
671 |
|
Saga Myhren |
2006 |
Bergens SC |
NOR |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
907 |
|
Hedda Mørne-Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
498 |
|
Liv Hanh Basberg |
2004 |
Asker SK |
NOR |
1:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
64 |
|
Emma Sofie Antun |
2004 |
Vestkantsvømmerne |
NOR |
1:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
785 |
|
Julie Fornasari |
2003 |
OI Svømming |
NOR |
1:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
702 |
|
Maja Andersen Nordli |
2005 |
SK Speed |
NOR |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
428 |
|
Julie Brunstad |
2003 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
686 |
|
Elise Skjærven Aas |
2005 |
Bergens SC |
NOR |
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
471 |
|
Matilde Eliassen Sørlie |
2004 |
Ås IL |
NOR |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
682 |
|
Emilie Uppheim |
2005 |
Bergens SC |
NOR |
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
165 |
|
Oda Helen Meling |
2004 |
Stavanger SK |
NOR |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
51 |
|
Camilla Cedres Larsen |
2003 |
Haugesund SK |
NOR |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
569 |
|
Celin Ullern |
2004 |
Moss SK |
NOR |
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1034 |
|
Ida Helen Gudding |
2004 |
Stord symjing |
NOR |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
455 |
|
Sigrid Sætre |
2004 |
Volda TIL |
NOR |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
486 |
|
Cecilie Farmen-Hall |
2003 |
Tønsberg SK |
NOR |
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
454 |
|
Maria Mjelva Straume |
2005 |
Volda TIL |
NOR |
1:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
438 |
|
Sara Vaslag |
2004 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
429 |
|
Ingeborg Mittet Kaldhussæter |
2005 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
487 |
|
Elise Farmen-Hall |
2006 |
Tønsberg SK |
NOR |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
1054 |
|
Aurora Lunde Engedal |
2006 |
Delfana |
NOR |
1:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
126 |
|
Melanija Silina |
2006 |
Bergen SLK |
NOR |
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
67 |
|
Kathinka Dale |
2003 |
Vestkantsvømmerne |
NOR |
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
1013 |
|
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
Vågsbygd SLK |
NOR |
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
447 |
|
Louise Lund Sivertsen |
2006 |
Austevoll Idrettsklubb |
NOR |
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
681 |
|
Oline Hestad Thunæs |
2006 |
Bergens SC |
NOR |
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
740 |
|
Aurora-Petrine K. Pflug |
2006 |
Poseidon |
NOR |
1:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
777 |
|
Telise Vinje |
2005 |
Kongstensvømmerne |
NOR |
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
104 |
|
Melani Klicek |
2007 |
Åstveit SK |
NOR |
1:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
697 |
|
Cora Helene Hildrum |
2006 |
SK Speed |
NOR |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
826 |
|
Hanne Marcussen |
2003 |
Harstad SK |
NOR |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
198 |
|
Nora Elise Mustorp |
2003 |
Mysen SK |
NOR |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
1091 |
|
Tuva Kristin Flåtten-Erdvik |
2006 |
Sjøstjerna SLK |
NOR |
1:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
706 |
|
Sofie Sørensen |
2005 |
SK Speed |
NOR |
1:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
952 |
|
Ingrid Ree Bakken |
2006 |
Klepp SSK |
NOR |
1:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
161 |
|
Anna Bjelland Lootz |
2006 |
Stavanger SK |
NOR |
1:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
466 |
|
Josefin Mathilde Kjellberg |
2006 |
Ås IL |
NOR |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
941 |
|
Kari Kalvenes Drengstig |
2004 |
Sola SK |
NOR |
1:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
218 |
|
Hedda Bastiansen Kvittingen |
2004 |
Os SK |
NOR |
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
1109 |
|
Emma Nordahl Nilsen |
2004 |
Arna SLK |
NOR |
1:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
450 |
|
Thea Johansen Våge |
2006 |
Austevoll Idrettsklubb |
NOR |
1:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1060 |
|
Line Falck Kleppe |
2003 |
Delfana |
NOR |
1:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
85 |
|
Anna Sigdestad |
2007 |
Vestkantsvømmerne |
NOR |
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
167 |
|
Mariam Ivanova Moralieva |
2007 |
Stavanger SK |
NOR |
1:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
188 |
|
Sanna Valseth |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
1099 |
|
Rina Øvergaard |
2006 |
Sjøstjerna SLK |
NOR |
1:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
462 |
|
Mari Eldegard Heie |
2004 |
Ås IL |
NOR |
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
1079 |
|
Tara Khosrownejad |
2002 |
Lørenskog/Rælingen |
NOR |
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
88 |
|
Idunn Straume |
2003 |
Vestkantsvømmerne |
NOR |
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
660 |
|
Nora Nadina Hvidsten |
2005 |
Bergens SC |
NOR |
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
657 |
|
Anna Mowinckel Haukedal |
2007 |
Bergens SC |
NOR |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
109 |
|
Nora Valland Sokki |
2007 |
Åstveit SK |
NOR |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
992 |
|
Karoline Borg Simonsen |
2006 |
Trondhjems SLK |
NOR |
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
8 |
|
Hennie Harviken |
2006 |
Elverum Svømming |
NOR |
1:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
505 |
|
Cara Eve Mckay |
2006 |
Asker SK |
NOR |
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
984 |
|
Tomine Jevnaker |
2004 |
Jotun IL |
NOR |
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
874 |
|
Cathrine Jensen |
2001 |
Sortland SLK |
NOR |
1:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
502 |
|
Alette Smeby Iden |
2007 |
Asker SK |
NOR |
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
618 |
|
Astrid Sofie Berland |
2005 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
106 |
|
Norah Alice Lerkerød Rasmussen |
2006 |
Åstveit SK |
NOR |
1:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
931 |
|
Kristine Isaksen |
2005 |
Tromsø SK |
NOR |
1:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
1037 |
|
Ellinor Isaac |
2005 |
Stord symjing |
NOR |
1:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
687 |
|
Hedda Skjærven Aas |
2007 |
Bergens SC |
NOR |
1:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
113 |
|
Emilie Nicoline Korneliussen |
2006 |
Bergen SLK |
NOR |
1:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
1112 |
|
Bertine Småland |
2006 |
Arna SLK |
NOR |
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
704 |
|
Stine Holm Røed |
2000 |
SK Speed |
NOR |
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
1106 |
|
Ylva Eriksson |
2006 |
Arna SLK |
NOR |
1:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
457 |
|
Elida Selte Hafnor |
2005 |
Ringerike SK |
NOR |
1:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
1085 |
|
Albertine Isabella Stene |
2007 |
Lørenskog/Rælingen |
NOR |
1:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
452 |
|
Selma Bjørneset Bøe |
2007 |
Volda TIL |
NOR |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
200 |
|
Maren Sofie Nilsen Ruud |
2004 |
Mysen SK |
NOR |
1:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
84 |
|
Pernille Schjenken |
2005 |
Vestkantsvømmerne |
NOR |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
98 |
|
Helle Aas |
2005 |
BS/Åstveit |
NOR |
1:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
939 |
|
Dominika Jamrozy |
2004 |
Stjørdals-Blink IL |
NOR |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
464 |
|
Ragnhild Marie Hildre |
2004 |
Ås IL |
NOR |
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
882 |
|
Tonje Tøhaug |
2001 |
Bodø SK |
NOR |
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1105 |
|
Sanna Hagen Brekke |
2006 |
Arna SLK |
NOR |
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
121 |
|
Alise Pettersen |
2007 |
Bergen SLK |
NOR |
1:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1076 |
|
Maria Naas Gullhav |
2006 |
Lørenskog/Rælingen |
NOR |
1:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
513 |
|
Kesia Steen |
2004 |
Asker SK |
NOR |
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
986 |
|
Sigrid Eldholm |
2005 |
Trondhjems SLK |
NOR |
1:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
444 |
|
Klara Nilsen |
2007 |
Austevoll Idrettsklubb |
NOR |
1:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
34 |
|
Serina Drange Haugland |
2006 |
IL Solid |
NOR |
1:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
120 |
|
Pernille Handing Norheim |
2006 |
Bergen SLK |
NOR |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
202 |
|
Nora Vedahl-Bøhn |
2005 |
Mysen SK |
NOR |
1:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
37 |
|
Regine Sørheim Øgård |
2007 |
IL Solid |
NOR |
1:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
1040 |
|
Annie Onarheim |
2007 |
Stord symjing |
NOR |
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
886 |
|
Noor Sørensen Elvøy |
2006 |
Øyane SK |
NOR |
1:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
1057 |
|
Karen Schistad Haaland |
2006 |
Delfana |
NOR |
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
448 |
|
Mia Sørvik |
2007 |
Austevoll Idrettsklubb |
NOR |
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
35 |
|
Emilie Strand |
2006 |
IL Solid |
NOR |
1:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
677 |
|
Eowyn Tomine Saus |
2005 |
Bergens SC |
NOR |
1:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
Elverum Svømming |
NOR |
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
641 |
|
Sarah Eltervåg |
2007 |
Randaberg IL |
NOR |
1:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
1069 |
|
Victoria Erdal Steinsland |
2005 |
Delfana |
NOR |
1:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
38 |
|
Ingvild Bjørgen Gregersen |
2007 |
IL Solid |
NOR |
1:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
76 |
|
Katerina Mikhaleva |
2007 |
Vestkantsvømmerne |
NOR |
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
653 |
|
Jadelynn Fong |
2006 |
Bergens SC |
NOR |
1:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
516 |
|
Tuva Underdal-Loktu |
2005 |
Asker SK |
NOR |
1:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
955 |
|
Sarah Hatteland Krog |
2007 |
Klepp SSK |
NOR |
1:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
443 |
|
Bertine Leknesund Klæboe |
2006 |
Austevoll Idrettsklubb |
NOR |
1:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1003 |
|
Stine Aasmundsen Wagener |
2004 |
Bergkameratene |
NOR |
1:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
876 |
|
Emilie Marie Ingvaldsen |
2005 |
Bodø SK |
NOR |
1:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1059 |
|
Louise Johnsen |
2006 |
Delfana |
NOR |
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
679 |
|
Lykke Madelen Teige |
2007 |
Bergens SC |
NOR |
1:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
647 |
|
Kristine Jordalen Bergaas |
2006 |
Bergens SC |
NOR |
1:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
477 |
|
Sigrid Lauknes |
2007 |
Finnsnes SK |
NOR |
1:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
1053 |
|
Ulrikke Bergtun |
2006 |
Delfana |
NOR |
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-09 00.04.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|