Program för Øst Junior/Senior Langbane 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 10-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 31-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 25-03-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 295 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:14.30 | |
2 | 292 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:16.49 | |
3 | 357 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:16.99 | |
4 | 54 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:18.25 | |
5 | 41 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:19.06 | |
6 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:20.27 | |
7 | 265 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:20.73 | |
8 | 158 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 2:22.88 | |
9 | 299 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:23.24 | |
10 | 44 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:24.43 | |
11 | 22 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 50 m | 2:24.60 | |
12 | 282 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:24.71 | |
13 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 2:24.87 | |
14 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:25.02 | |
15 | 205 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 2:25.62 | |
16 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:26.85 | |
17 | 316 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 2:28.92 | |
18 | 223 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 2:29.31 | |
19 | 33 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 2:29.69 | |
20 | 304 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 2:29.92 | |
21 | 62 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:30.02 | |
22 | 400 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 2:30.39 | |
23 | 227 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 2:31.57 | |
24 | 308 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 2:31.70 | |
25 | 307 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | 2:32.01 | |
26 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 2:32.42 | |
27 | 213 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m | 2:35.31 | |
28 | 32 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 2:35.44 | |
29 | 402 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 50 m | 2:35.49 | |
30 | 154 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:39.55 | |
31 | 399 | Segato Julie | 2005 | TUNE | 0538AJ | 50 m | 2:41.80 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |