Program för DM/JDM 25m VSSF 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - Lördag FM 17/10
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skövde Arena |
Arrangör: |
VSSF & Skövde SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:12.48 |
|
Sofia Svensson |
1993 |
Skövde SS (Swe) |
Göteborg |
2013-04-28 |
|
|
DJR |
2:12.48 |
|
Sofia Svensson |
1993 |
Skövde SS (Swe) |
Göteborg |
2013-04-28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
3 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
ELFSBORG |
2:36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
4 |
|
Thea Carlsson |
2002 |
VARBERG |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
5 |
|
Moa Rödin |
2004 |
UDDEVALLA |
2:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Edith Fredriksson |
2007 |
ELFSBORG |
2:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1 |
|
Frida Skåring |
2002 |
GÖTEBORG |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
2 |
|
Tuva Gustavsson |
2004 |
MASS |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
|
Agnes Holmblad |
2006 |
ELFSBORG |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Signe Wahlberg |
2005 |
ELFSBORG |
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Saga Johannesson |
2005 |
GÖTEBORG |
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Saga Sillerström |
2006 |
S02 |
2:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
7 |
|
Emilia Ström |
2002 |
UDDEVALLA |
2:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
8 |
|
Astrid Svedberg |
2001 |
ELFSBORG |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
1 |
|
Lia Bromander |
2004 |
S02 |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
|
Linn Suchomel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Tindra Aminoff |
2003 |
ELFSBORG |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
4 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
UDDEVALLA |
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Clara Sjöstedt |
2003 |
MASS |
2:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
6 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
UDDEVALLA |
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
7 |
|
Hilda Eriksson |
2004 |
UDDEVALLA |
2:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
8 |
|
Sofie Persson |
2004 |
VARBERG |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-17 08:19:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap |
|
|
|
|