Startliste for Regionsmesterskaber Syddanmark
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 1
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2021 |
|
|
Stævne by |
Sønderborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 oktober 2021 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Ida Mertz Andersen |
2010 |
1068AL |
RINGE |
|
25m |
|
75 |
2 |
Vera Nantsen |
2008 |
0896AV |
KOLDING |
|
25m |
|
13 |
3 |
Ella Broby Henriksen |
2009 |
0946AB |
RINGE |
|
25m |
|
70 |
4 |
Fie Nørregaard |
2009 |
0912BF |
KOLDING |
|
25m |
|
69 |
5 |
Emmely Skov Knudsen |
2009 |
0982BI |
KOLDING |
|
25m |
|
65 |
6 |
Elena Mendoza |
2009 |
0904BC |
KOLDING |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Naja Nielsen |
2009 |
0948BE |
H2Odense |
|
25m |
|
67 |
2 |
Alma Schmidt |
2009 |
0982BH |
KOLDING |
|
25m |
|
76 |
3 |
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
0980BH |
KOLDING |
|
25m |
2:09.44 |
18 |
4 |
Mona Borg Kristensen |
2010 |
1010AM |
RINGE |
|
25m |
|
74 |
5 |
Sofie Boulund |
2009 |
0946BC |
KOLDING |
|
25m |
|
146 |
6 |
Kajsa Spilling |
2010 |
1032AP |
SØNDERBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
1010AG |
H2Odense |
|
25m |
2:02.29 |
181 |
2 |
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
0942BE |
H2Odense |
|
25m |
1:57.98 |
91 |
3 |
Thea Aggerholm |
2009 |
0974AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:53.67 |
58 |
4 |
Lærke Johannsen |
2009 |
0964BH |
NYBORG |
|
25m |
1:55.50 |
19 |
5 |
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
RINGE |
|
25m |
2:00.05 |
38 |
6 |
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
1098AB |
NYBORG |
|
25m |
2:04.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Alberte Hansen |
2009 |
0906AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:50.41 |
41 |
2 |
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
NYBORG |
|
25m |
1:48.55 |
144 |
3 |
Rishika Shankarganesh |
2009 |
0958AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:47.64 |
112 |
4 |
Gabriele Garbacenka |
2009 |
0938BA |
FREDERICIA |
|
25m |
1:48.50 |
126 |
5 |
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
0936BA |
FREDERICIA |
|
25m |
1:49.08 |
43 |
6 |
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
NYBORG |
|
25m |
1:52.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
0940BE |
H2Odense |
|
25m |
1:40.00 |
111 |
2 |
Esther Korsholm |
2008 |
0870AW |
FREDERICIA |
|
25m |
1:33.83 |
42 |
3 |
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
NYBORG |
|
25m |
1:31.89 |
106 |
4 |
Isabelle Weber |
2009 |
0966AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:33.42 |
117 |
5 |
Xenia Vissing Sig |
2009 |
0932BD |
FREDERICIA |
|
25m |
1:36.92 |
23 |
6 |
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
0834AV |
RINGE |
|
25m |
1:42.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
0852AO |
FREDERICIA |
|
25m |
1:30.80 |
14 |
2 |
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
RINGE |
|
25m |
1:27.02 |
96 |
3 |
Olivia Macartney |
2008 |
0892AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.94 |
85 |
4 |
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.25 |
95 |
5 |
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
ESBJERG |
|
25m |
1:27.49 |
142 |
6 |
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
1034AE |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:31.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
VEJLE |
|
25m |
1:21.23 |
137 |
2 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:17.46 |
125 |
3 |
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
FREDERICIA |
|
25m |
1:13.24 |
148 |
4 |
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
VEJLE |
|
25m |
1:16.31 |
15 |
5 |
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
RINGE |
|
25m |
1:21.12 |
94 |
6 |
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2021 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg |
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|