Startliste for Sigma Allerød Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer
|
Finale 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
1 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI-TUNE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
2 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI-TUNE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
3 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI-TUNE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI-ISHØJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
5 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
2 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI-TUNE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
3 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI-TUNE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
5 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
6 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
1 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
GENTOFTE |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
GENTOFTE |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
3 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
GENTOFTE |
3:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
4 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
GENTOFTE |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
5 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI-GREVE |
4:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
6 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
1 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
GENTOFTE |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
2 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
GENTOFTE |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
3 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
GENTOFTE |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Theodor Lausten |
2012 |
GENTOFTE |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
5 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
GENTOFTE |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
6 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI-GREVE |
3:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
1 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
GENTOFTE |
3:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
2 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
ALLERØD |
3:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
BIRKERØD |
3:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
4 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
GENTOFTE |
3:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
GENTOFTE |
3:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
6 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
GENTOFTE |
3:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
1 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
MK31 |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
BIRKERØD |
2:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
BIRKERØD |
2:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
4 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
TRITON B |
2:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
5 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
GLADSAXE |
2:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
6 |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
GENTOFTE |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
ALLERØD |
2:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
2 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
MK31 |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI-GREVE |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
ALLERØD |
2:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
5 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
HVIDOVRE |
2:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
BIRKERØD |
2:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
1 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
GLADSAXE |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
ALLERØD |
2:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
3 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
HVIDOVRE |
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
BIRKERØD |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
5 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
GLADSAXE |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
6 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
HØRSHOLM |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 08:46.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|