2020-02-27   03:28:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SUM-SIM 50 m - 2011 Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Torsdag 21 juli 2011 kl. 09.00

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  SUM-SIM 2011 (50m)    Utskriftsdatum  20 juli 2011   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  20:21   
  Arrangör  SSF/Falu SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 juli 2011         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar  Försök (11) 
14 år och yngre: Johan Johansson (1991) 54.43 2005-01-01 FM:Alexander Morgan 55.40 SKK 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009-07-07 FM:Adam Paulsson 54.18 SK Elfsborg 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009-07-10 FM:Jesper Jonsson 52.87 Växjö SS 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
123  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM    50m  1:02.44 
122  Sean Zhong  1998  AF2198  TÄBY SIM    50m  1:01.82 
89  Simon Karlsson  1997  AK4397  MKK    50m  1:02.22 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Ludwig Wemlén  1997  AG3197  MKK    50m  1:01.73 
105  Axel Bååthe  1997  AQ6597  SKURU IK    50m  1:01.50 
87  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    50m  1:00.55 
10  Cruiz Llupa  1997  AG9397  HS    50m  1:00.45 
152  Filip Grimberg  1998  AL0198  HULTSFRED    50m  1:00.53 
84  Filip Bivesand  1997  AH6597  MKK    50m  1:01.23 
150  Daniel Sumi  1997  AN6597  ELFSBORG    50m  1:01.66 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Rasmus Rantanen  1997  AI7397  FALUN    50m  1:00.01 
277  Daniel Forndal  1997  AB5797  JÖNKÖPING    50m  59.77 
301  Alfred Ahlberg  1996  AE0396  KARLSKRONA    50m  59.72 
367  Rasmus Nieminen  1997  AC5597  MOTALA SS    50m  59.64 
555  Shervin Ghahestani  1997  AP5997  TÄBY SIM    50m  59.70 
310  Alexander Vestin  1996  AG8396  KARLSTAD    50m  59.77 
78  André Idoffsson  1997  AE2597  SK LAXEN    50m  59.92 
173  Markus Malm  1997  AE7397  ANDERSTORP    50m  1:00.21 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
400  Marcus Forsgren  1996  AM4196  NKK    50m  59.61 
100  Michail Papantonioy  1997  AX7397  POLISEN    50m  59.45 
176  Leon Lindström  1996  AH3196  DANDERYD    50m  59.41 
11  Oskar Nilsson  1997  AH4597  HS    50m  59.22 
83  Marcus Andersson-Arvidsso  1996  AF8996  MKK    50m  59.29 
524  Denis Marijanovic  1996  AP3596  SÖDERTÖRN    50m  59.42 
504  Marcos Cerutti  1997  AG2797  SK SYDSIM    50m  59.49 
598  Gustav Frödeberg  1997  AA5197  VÄSBY SS    50m  59.64 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
374  Christopher Havton  1997  AW9197  MASS    50m  59.17 
354  Anton Fransson  1996  AN5596  MKK    50m  59.09 
355  Oscar Fridh  1996  AL7396  MKK    50m  59.01 
45  Andreas Persson  1996  AK2596  SÖDERTÖRN    50m  58.95 
346  Gustav Holmström  1996  AH8596  SK LÖDDE    50m  58.99 
494  Dominik Jackiewicz  1996  AP3996  SUNDSVALL    50m  59.03 
147  Marcus Åsberg  1996  AH4396  SK ÄGIR    50m  59.16 
247  Victor Möller  1996  AN5196  HÖGANÄS SS    50m  59.19 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
477  Anton Lüning  1996  AO0996  SPÅRVÄGEN    50m  58.89 
638  Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  AD2797  YSTADS SS    50m  58.74 
429  Elias Gausel  1996  AE1196  S 02    50m  58.40 
546  Niclas Jonsberg  1996  AS1596  TYRESÖ SS    50m  58.16 
447  Herman Lindström  1996  AM8996  SKELLEFTEÅ    50m  58.34 
676  Daniel Lönnberg  1996  AH9396  POLISEN    50m  58.47 
336  Carl Norlander  1997  AH5397  LASS    50m  58.88 
473  Mattias Freiholtz  1996  AP4596  SPÅRVÄGEN    50m  58.94 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
314  Joel Georgy  1996  AJ3996  KUNGSBACKA    50m  57.36 
606  Alexander Ozerov  1996  AS0396  VÄSBY SS    50m  56.90 
333  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    50m  56.49 
550  Viktor Christiansson  1995  AD5795  TYRINGE SS    50m  56.39 
646  Fredrik Olofsson  1994  AG2194  ÄNGELHOLM    50m  56.40 
239  Fabian Steen  1996  AH9596  HS    50m  56.71 
237  Enzo Schön  1996  AN1396  HS    50m  57.22 
636  Johan Christiansson  1996  AD4396  YSTADS SS    50m  57.93 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Alexander Johansson  1995  AH1395  HS    50m  56.23 
132  Rasmus Lundell  1995  AH8795  VELLINGE-N    50m  56.02 
537  Rasmus Wetterborg  1996  AC9396  SK TRITON    50m  55.91 
366  Kalle Lindborg  1994  AX1994  MOTALA SS    50m  55.83 
465  Ali Adel Ali  1994  AZ5394  SPÅRVÄGEN    50m  55.84 
304  Andreas Hjalmarsson  1994  AS7794  KARLSKRONA    50m  55.95 
661  Max Troell  1995  AA4395  SIM ENGELH    50m  56.09 
261  Martin Svensson  1994  AE7794  SS IDEN    50m  56.27 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
562  Ludvig Strand  1994  AE5794  TÄBY SIM    50m  55.67 
644  Viktor Kertes  1996  AP5196  ÄNGELHOLM    50m  55.27 
182  Adrian Johannesson  1995  AT5595  ELFSBORG    50m  54.54 
542  Gustav Eriksson  1994  AB9394  TROLLHÄTTA    50m  53.50 
184  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG    50m  54.18 
233  Henrik Rasmusson  1994  AJ5794  HS    50m  55.01 
225  Efrem Ghirmai  1996  AC1396  HS    50m  55.49 
154  Viktor Hörndahl  1995  AT5395  KUNGSBACKA    50m  55.82 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
497  Johannes Skagius  1995  AH8595  SUNDSVALL    50m  55.64 
179  Alexander Berggren  1994  AK5194  ELFSBORG    50m  55.18 
75  Anton Arvidsson  1994  AF1594  KUNGÄLV    50m  54.34 
419  Mats Westergren  1994  AA0994  SK RAN    50m  52.91 
534  Ahmad Attellesey  1995  AP5995  SK TRITON    50m  54.15 
489  Alexander Morgan  1996  AE9796  SKK    50m  55.01 
74  Linus Wannebro  1995  AN3995  KSLS    50m  55.46 
479  Gustav Thorstrand  1994  AL2994  SPÅRVÄGEN    50m  55.82 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
279  Emil Gustavsson  1995  AD9995  JÖNKÖPING    50m  55.56 
390  Joen Brynnel  1996  AU3196  SK NEPTUN    50m  55.11 
430  Filip Holmqvist  1994  AL8594  S 02    50m  54.28 
330  Oscar Ekström  1994  AA2994  LASS    50m  51.83 
350  Jacob Zeidler  1994  AB5394  SK LÖDDE    50m  54.00 
373  Isak Eliasson  1996  AJ5596  MASS    50m  54.92 
34  Grim Sjöberg  1995  AB2995  LASS    50m  55.41 
571  Eric Smedlund  1994  AG4194  UMEÅ SS    50m  55.82 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  20 juli 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner