2018-12-13   17:53:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Stockholm Summergames 2011

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 104
Heatlista 
 
  Tävling  Stockholm Summergames 2011    Utskriftsdatum  07 juli 2011   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juli 2011         
 
 
 
Gren 104, 50m Frisim F ABCDE  Finaler (22) 
Heat 1 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
423  Alma Johansson  2000    POLISEN    50m   
314  Emmi Taraldsson  2002  AH9202  VÄSBY SS    25m  51.60 
124  Fanny Tyrstrup  1999  BG5499  POLISEN    25m   
225  Sara Eklund  1995  BC0495  TYRESÖ SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
293  Sofia Nilsson  2000  AX2800  VÄSBY SS    25m  48.81 
355  Ella Bruneau  2002  02A015  LaUS    50m  48.15 
96  Jessica Gauffin  1999  BH2499  POLISEN    25m  46.15 
68  Lovisa Spångberg  1999  BB9699  HELLAS sk    25m  45.05 
82  Jessica Berg  1998  BJ7698  POLISEN    25m  45.41 
269  Anna Frisk-Garcia  2002  AH6202  VÄSBY SS    25m  47.16 
378  Frida Berndtson  2000  bc3600  SS04    50m  48.59 
294  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  VÄSBY SS    25m  50.62 

 
Heat 3 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Jonna Arkevret Söderlund  1998  AU6698  SK NEPTUN    50m  44.22 
182  Viktoria Sande  2001  AO7801  SÖDERTÖRN    25m  42.98 
265  Mathilda Bärnau  2000  AL6400  VÄSBY SS    25m  42.35 
58  Sophie Dellmark  2001  AO8801  ÄLVSJÖ AIK    25m  42.18 
299  Matilda Pfeiff  2001  AI3801  VÄSBY SS    25m  42.26 
422  Lisa Holmqvist  1999  AY9899  POLISEN    50m  42.69 
60  Sofia Walsh  2002  AF3402  ÄLVSJÖ AIK    25m  43.44 
289  Sofia Lemmeke  2000  AZ2800  VÄSBY SS    25m  44.55 

 
Heat 4 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Wilma Tillqvist-Larsson  1999  AZ0299  POLISEN    50m  42.07 
296  Moa Nygren  2000  AL6500  VÄSBY SS    25m  41.62 
10  Anna Sjöholm  1998  BD7498  GÄVLE SS    25m  40.85 
243  Josefine Orr  2000  AJ4400  TYRESÖ SS    25m  39.86 
239  Terése Nyström  1999  AR7899  TYRESÖ SS    25m  40.32 
13  Fanny Genberg  2000  AZ0400  HUDIKSVALL    25m  41.39 
356  Joanna Kekkonen  2000  00A585  LaUS    25m  41.70 
281  Li Isaksson  2002  AH4202  VÄSBY SS    25m  42.12 

 
Heat 5 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Siri Sjöblom  2001  AR1201  POLISEN    25m  39.60 
251  Astrid Albertsson  2000  AF5400  VÄSBY SS    25m  39.39 
180  Shiba Noory  1997  AA5897  SÖDERTÖRN    25m  39.34 
367  Annabel Pure  2001    USK    50m  39.30 
261  Julia Björkén  2001  AL1601  VÄSBY SS    25m  39.33 
67  Rebeca Lindberg  1993  CF5293  HELLAS sk    25m  39.36 
Amie Molin Richtnér  2001  AP4801  GÄVLE SS    25m  39.59 
308  Maja Sundheden  2000  AQ2800  VÄSBY SS    25m  39.65 

 
Heat 6 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Sandra Eisa Robdyee  1999  AP1699  POLISEN    50m  39.23 
183  Tina Shahmalekpour  2001  AI6601  SÖDERTÖRN    25m  38.68 
366  Vanessa Pure  1998    USK    50m  38.41 
140  Elsa Lindqvist  1997  BP4697  SK ÄGIR    25m  38.27 
63  Sabina Cross  1998  AM1898  HELLAS sk    25m  38.28 
242  Johanna Orr  1999  AR8899  TYRESÖ SS    25m  38.67 
34  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SK NEPTUN    25m  38.71 
Jennifer Borg  2001  AF1801  GÄVLE SS    25m  39.25 

 
Heat 7 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Michaela Mattsson  1999  AL4899  SK NEPTUN    50m  38.17 
311  Mimmi Söderström  2000  AL9400  VÄSBY SS    25m  38.04 
Tova Barresäter  2000  AM6800  GÄVLE SS    25m  37.89 
116  Sefanit Rezene  1998  AX4898  POLISEN    25m  37.09 
312  Pixie Söderström  1997  BE8897  VÄSBY SS    25m  37.61 
320  Wilma Wiiand  2001  AE9601  VÄSBY SS    25m  37.92 
266  Tara Ebrahimi  2000  AO4600  VÄSBY SS    25m  38.11 
122  Klara Tillqvist-Larsson  1997  BL0897  POLISEN    50m  38.17 

 
Heat 8 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Åsa Eriksson  1998  BK4298  VÄSBY SS    25m  37.02 
157  Lenina Mariani-Lopez  1999  AS2699  SÖDERTÄLJE    50m  36.81 
424  Ronja Mcdonald  1998  BH9898  POLISEN    50m  36.53 
142  Therese Lundqvist  1996  BT6896  SK ÄGIR    25m  36.34 
101  Hanna Hansson  1997  BF3297  POLISEN    50m  36.46 
144  Susanne Persson  1993  BO1493  SK ÄGIR    50m  36.53 
138  Ellen Danielsson  1998  BB2698  SK ÄGIR    25m  36.87 
17  Madeleine Mickelsson  1995  BF6895  HUDIKSVALL    25m  37.03 

 
Heat 9 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
388  Thea Søreng  1997    Vestkant    50m  36.26 
202  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  36.06 
382  Henriette Kronstad Hellan  1998    Vestkant    50m  35.82 
399  Nicole Eker  1996  96B098  IFÅ    25m  35.68 
81  Felicia Balczar  2000  AG5800  POLISEN    25m  35.73 
190  Diana Bagheri  1997  AZ9697  SS04    25m  35.84 
278  Sunneva Ingadottir  1999  AI6299  VÄSBY SS    25m  36.11 
397  Fanny Ek  1999  99A442  IFÅ    25m  36.31 

 
Heat 10 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
291  Hanne Melin Romstad  1999  AK2499  VÄSBY SS    25m  35.56 
141  Johanna Lundqvist  1994  BV3894  SK ÄGIR    25m  35.50 
106  Sara Kuhner  1999  BD8699  POLISEN    25m  35.27 
357  Raakel Bärlund  2001  01A081  LaUS    50m  35.21 
235  Linnea Norman  1997  BJ5897  TYRESÖ SS    25m  35.22 
166  Elsa Wadelius  1995  BA5695  SÖDERTÄLJE    50m  35.35 
18  Tova Moberg  1998  AZ5898  HUDIKSVALL    50m  35.55 
154  Micaela Järnström  1995  AT3695  SÖDERTÄLJE    50m  35.58 

 
Heat 11 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
280  Fanny Isaksson  1999  AK8299  VÄSBY SS    25m  35.10 
55  Julia Nilsson  1999  AM0699  SPÅRVÄGEN    50m  35.04 
282  Sara Jeppsson  1999  AH0299  VÄSBY SS    25m  34.66 
31  Linnea Gyllberg  2000  AL4800  SK NEPTUN    25m  34.61 
244  Anna Pantulin  1998  BC2298  TYRESÖ SS    25m  34.66 
153  Elin Jansmarker  1999  AI3499  SÖDERTÄLJE    50m  34.95 
11  Sarah Wallin  2000  AH9800  GÄVLE SS    25m  35.07 
258  Ebba Bjurman  1999  AE7299  VÄSBY SS    25m  35.15 

 
Heat 12 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Karolina Hansson  1997  AJ2697  SÖDERTÄLJE    50m  34.60 
283  Louise Karlström  1998  BD9298  VÄSBY SS    25m  34.57 
274  Cecilia Gabrielsson  1999  AG9899  VÄSBY SS    25m  34.46 
69  Ulrica Svensson  1997  AA1697  HELLAS sk    25m  34.40 
113  Amanda Orpana  1995  BC8495  POLISEN    25m  34.40 
50  Aline Agnvall  1997  BC6897  SPÅRVÄGEN    50m  34.57 
241  Sara Olsson  1999  AR6899  TYRESÖ SS    25m  34.59 
233  Kelly Lindberg  1997  BD0297  TYRESÖ SS    25m  34.60 

 
Heat 13 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
374  Ine Maijen Persen  1998    Karasjok    50m  34.25 
89  Josefin Enström  1998  BC6498  POLISEN    25m  34.23 
143  Paula Oscarsson  1999  BE0899  SK ÄGIR    25m  34.14 
185  Julia Widmark  1997  AS8897  SÖDERTÖRN    25m  33.86 
386  Marte Nygaard  1998    Vestkant    50m  33.93 
287  Ellinor Lantz  1999  AK6299  VÄSBY SS    25m  34.18 
254  Malin Bernmark  1998  AP3698  VÄSBY SS    25m  34.25 
416  Mathilda Goike  1997  BI6697  SÖDERTÄLJE    50m  34.37 

 
Heat 14 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Therese Beckman  1995  BX8295  SK ÄGIR    25m  33.79 
400  Ida Jansson  1995  95B221  IFÅ    25m  33.60 
402  Mikaela Söderberg  1996  96A964  IFÅ    25m  33.55 
188  Caroline Adlerborn  1998  AR3498  SS04    50m  33.35 
158  Frida Nano  1999  AI5499  SÖDERTÄLJE    50m  33.41 
206  Louise Nordmark  1996  AZ7896  SS04    50m  33.58 
380  Stine Dale  1998    Vestkant    50m  33.74 
110  Jessica Mattsson Ceccon  1996  BN1896  POLISEN    25m  33.85 

 
Heat 15 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
247  Nicki Poutos  1997  BD2297  TYRESÖ SS    25m  33.20 
313  Elin Taraldsson  1997  AY8897  VÄSBY SS    25m  33.14 
249  Elin Törnqvist  1998  AZ7898  TYRESÖ SS    50m  33.01 
277  Vendela Hallonsten  1997  AW5497  VÄSBY SS    25m  32.88 
310  Sandra Swahn  1997  AY9897  VÄSBY SS    25m  32.99 
128  Linda von Fircks  1998  BD8298  POLISEN    25m  33.04 
159  Karin Nilsson  1994  AO6294  SÖDERTÄLJE    50m  33.16 
71  Elizabeth Zhmud  1997  AG3297  HELLAS sk    25m  33.26 

 
Heat 16 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
268  Dersim Esmaelzadeh  1999  AN6299  VÄSBY SS    25m  32.59 
262  Sofia Björnfot  1998  BC6298  VÄSBY SS    25m  32.46 
149  Sara Emmesjö  1998  AD5498  SÖDERTÄLJE    50m  32.41 
212  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    25m  32.35 
Alice Gunnarsson  1996  BH9496  DANDERYD    25m  32.37 
303  Kajsa Sparrman  1999  AH4299  VÄSBY SS    25m  32.43 
398  Jenny Ek  1999  99A441  IFÅ    25m  32.59 
232  Malin Klingre  1997  BC9897  TYRESÖ SS    50m  32.72 

 
Heat 17 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
362  Kristiina Arold  1997    USK    50m  32.31 
100  Emmeli Hansson  1995  AZ0295  POLISEN    25m  32.16 
270  Madeleine Frisk-Garcia  1997  AH2697  VÄSBY SS    25m  32.00 
Nathalie Rege  1994  BO4494  DANDERYD    25m  31.72 
401  Julia Lindholm  1995  95A428  IFÅ    25m  31.82 
279  Alice Ingelsson-Parris  1997  AY5897  VÄSBY SS    25m  32.05 
97  Josefine Gidlöf  1997  BE2497  POLISEN    25m  32.21 
305  Ella Stork  1998  AO5898  VÄSBY SS    25m  32.34 

 
Heat 18 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
381  Elin Fossheim  1996    Vestkant    50m  31.56 
389  Maria Teige  1996    Vestkant    50m  31.40 
191  Rebecka Bergström  1997  AH1297  SS04    25m  31.30 
238  Sofia Nyberg Starck  1997  BJ6897  TYRESÖ SS    25m  31.27 
420  Cassandra Engback  1999  AQ0499  ÖSMO SS    50m  31.29 
199  Alexandra Gordon  2000  AN2800  SS04    50m  31.34 
192  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  31.53 
394  Benedikte Øverland  1999    Vestkant    50m  31.65 

 
Heat 19 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Sofia Bergkvist  1995  BB0695  POLISEN    25m  31.15 
370  Helene Andersen  1998    Karasjok    50m  30.94 
217  Matilda Thurfjell  1997  AZ2897  SS04    25m  30.81 
384  Charlotte Lie Mathisen  1995    Vestkant    50m  30.48 
377  Emilie Elise Woll  1996    Narvik SK    50m  30.56 
375  Oda Bygdnes  1998    Harstad SK    50m  30.91 
237  Vendela Norrman  1995  AQ4495  TYRESÖ SS    50m  31.02 
361  Alika Tsvetkova  2000    NSE    50m  31.27 

 
Heat 20 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
264  Emma Bärnau  1995  AP6495  VÄSBY SS    25m  30.41 
121  Nicole Thulin  1992  BE8292  POLISEN    25m  30.16 
373  Elle Agneta Norvang  1996    Karasjok    50m  30.01 
286  Vilma Lagebro  1996  AW6696  VÄSBY SS    25m  29.89 
285  Isabell Kjellberg  1997  AR7497  VÄSBY SS    25m  29.90 
Louise Halldén  1998  AW2498  DANDERYD    25m  30.09 
115  Ida Pettersson  1999  AP2699  POLISEN    25m  30.33 
385  Emilie Lie Mathisen  1998    Vestkant    50m  30.42 

 
Heat 21 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Charlotte Myers  1997  BQ2497  POLISEN    50m  29.87 
288  Josefin Lantz  1996  AW5696  VÄSBY SS    25m  29.68 
193  Hannah Berndtson  1996  BI9696  SS04    25m  29.38 
216  Julia Thurfjell  1994  BG3894  SS04    25m  29.02 
213  Camilla Svensson  1995  AP3495  SS04    25m  29.34 
376  Ingrid Elise Woll  1993    Narvik SK    50m  29.40 
257  Therese Berzelius  1995  BC0895  VÄSBY SS    25m  29.72 
197  Emelie Eriksson  1998  AN8698  SS04    25m  29.88 

 
Heat 22 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
395  Marie Øverland  1994    Vestkant    50m  28.67 
Emma Varga  1997  AE1897  DANDERYD    25m  28.44 
204  Rebecka Lithander  1992  AV3892  SS04    50m  28.33 
304  Tove Sparrman  1996  AQ3296  VÄSBY SS    25m  27.45 
88  Christine Ekman  1994  AE8294  POLISEN    25m  28.06 
107  Philippa Larsson  1989  BR8289  POLISEN    50m  28.42 
322  Emelie Åkerström  1995  AM6295  VÄSBY SS    25m  28.50 
240  Linda Olsson  1992  AQ1492  TYRESÖ SS    25m  28.96 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  07 juli 2011 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner