2018-10-21   09:05:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Stockholm Summergames 2011

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 107
Heatlista 
 
  Tävling  Stockholm Summergames 2011    Utskriftsdatum  07 juli 2011   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juli 2011         
 
 
 
Gren 107, 200m Frisim P ABCDE  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
104  Pontus Jonsson  2000  AM5300  POLISEN    25m   
77  Erik Andersson  2001  AG6701  POLISEN    25m   
175  Teodor Eliasson  1998  AU4798  SÖDERTÖRN    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
353  Timi Pernanen  2001  01A141  LaUS    50m   
19  Gustav Raittila  1997  AP9197  HUDIKSVALL    25m   
275  Oscar Grankvist  2000  AL9500  VÄSBY SS    25m  3:11.29 
William Borg  2000  AG6700  GÄVLE SS    50m  3:06.67 
174  Philip Carlsäter  2001  AC5701  SÖDERTÖRN    25m  3:08.68 
161  Adrian Panahi  1998  AH7398  SÖDERTÄLJE    50m  3:20.69 
260  Alexander Bjurström  2000  AN2300  VÄSBY SS    25m   
139  Hannes Liljedahl  1997  AT6997  SK ÄGIR    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Filip Lindberg  1998  AO5798  HUDIKSVALL    25m  3:04.11 
292  Kian Moradi  1999  AG9399  VÄSBY SS    25m  3:01.89 
179  Samir Noory  1999  AP4799  SÖDERTÖRN    25m  2:55.09 
295  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS    25m  2:53.73 
177  Simon Kallvikbacka  1999  AG8399  SÖDERTÖRN    25m  2:53.89 
164  Daniel Soume  1996  AI6596  SÖDERTÄLJE    50m  2:56.86 
165  Sebastian Tellgren  1998  AI5198  SÖDERTÄLJE    50m  3:02.78 
172  Kevin Ballchand  1999  AI6199  SÖDERTÖRN    25m  3:05.95 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Johan Jonsson  1997  AQ2597  HUDIKSVALL    50m  2:47.29 
301  Carl Robertsson  1997  AM2997  VÄSBY SS    50m  2:42.73 
315  Emil Thydén  1997  AT5997  VÄSBY SS    25m  2:41.09 
152  Ludwig Hareskog  1998  AH5398  SÖDERTÄLJE    50m  2:40.10 
16  Tobias Lindow  1996  AR3196  HUDIKSVALL    50m  2:40.56 
371  Oscar Raappna  1998    Karasjok    50m  2:41.43 
79  Adel Araya  1998  AL5998  POLISEN    25m  2:44.52 
354  Firas El-Idi  2001  01A005  LaUS    25m  2:50.42 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Dennis Wilkman  1998  AE6198  POLISEN    25m  2:36.60 
351  Alex Nieminen  1999  99A039  LaUS    25m  2:32.54 
163  Björn Seeliger  2000  AB0101  SÖDERTÄLJE    25m  2:30.95 
93  Martin Falk  1999  AC1199  POLISEN    25m  2:29.74 
364  Kregor Zirk  1999    USK    50m  2:29.83 
363  Marko-Matteus Langel  1999    USK    50m  2:32.09 
309  Daniel Swahn  1995  AW7995  VÄSBY SS    25m  2:34.74 
272  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS    25m  2:37.66 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Killian Walsh  1998  AG4198  POLISEN    25m  2:28.63 
393  Jostein Vindenes  1996    Vestkant    50m  2:27.52 
170  Philip Albornoz  1995  AU9795  SÖDERTÖRN    25m  2:26.47 
372  Morten Berglund  1995    Karasjok    50m  2:25.39 
148  Fredrik Dehlin  1994  AD5994  SÖDERTÄLJE    50m  2:26.23 
57  Kristoffer Wallenbro  1997  AN8197  SPÅRVÄGEN    50m  2:27.35 
317  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS    25m  2:27.91 
120  Marcus Svensson  1997  AP8997  POLISEN    50m  2:28.79 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Elias Sjöblom  1997  AC4997  POLISEN    25m  2:21.74 
387  Marius Solaat Rødland  1997    Vestkant    50m  2:19.58 
383  Sigve Innselset  1996    Vestkant    50m  2:17.72 
271  Oscar Frisk-Garcia  1996  AF7396  VÄSBY SS    25m  2:15.75 
109  Daniel Lönnberg  1996  AH9396  POLISEN    50m  2:16.52 
379  Erlend Alexandersen Dahlb  1995    Setermoen    50m  2:18.67 
85  Martin Blomquist  1997  AS0797  POLISEN    25m  2:20.36 
54  Oliver Freiholtz  1997  AK5797  SPÅRVÄGEN    50m  2:25.32 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Robin Gustafsson  1995  BA4395  POLISEN    50m  2:12.79 
360  Alexandr Ljamin  1993    NSE    50m  2:10.20 
276  Andreas Gustavsson  1994  AM6794  VÄSBY SS    25m  2:09.22 
Leon Lindström  1996  AH3196  DANDERYD    25m  2:07.59 
396  Vebjørn Arne Johannessen  1995    Vestkant    50m  2:08.53 
90  Pontus Ericsson  1995  BA3395  POLISEN    50m  2:09.66 
114  Michail Papantonioy  1997  AX7397  POLISEN    50m  2:10.98 
198  Max Eriksson  1994  AS8594  SS04    25m  2:13.17 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  07 juli 2011 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner