Startliste for Malmsten Swim Open Stockholm
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Friday 5 April 2024 16:30 B/C Finals
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
Malmsten Swim Open Stockholm 2024
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Organizer: |
Sweden Aquatics |
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2024 to Apr 8, 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Freestyle Women
|
C Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
NEH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:52.85 |
|
Mollie O'Callaghan |
2004 |
Australia (AUS) |
Fukuoka (JPN) |
2023-07-26 |
|
|
ER |
1:52.98 |
|
Federica Pellegrini |
1988 |
Italy (ITA) |
Rome (ITA) |
2009-07-29 |
|
|
SR |
1:54.08 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Rio de Janeiro (BRA) |
2016-08-09 |
|
|
SJ |
1:55.23 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
London (GBR) |
2012-03-05 |
|
|
MR |
1:54.87 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2016-03-30 |
|
|
OQT |
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM |
2:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM |
2:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
2:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hennie Braastad Orre |
2008 |
Bryne SK |
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bella Prytz |
2008 |
Umeå Simsällskap |
2:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Finland JR |
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Finland JR |
2:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Freestyle Women |
B Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
2:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anastasia Urbaniak |
2000 |
Sporting Club Thionville |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valentine Leclercq |
2005 |
Natation Villefranche en Beaujol |
2:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Benková |
2000 |
Slovakia |
2:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
2:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julimar Avila |
1997 |
Honduras |
2:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Titze |
2001 |
SG Stadtwerke München |
2:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
2:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-05 13:15:16 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|