Results for DM Ã…rgang (DÃ…M-K gr. 1)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 1, 4X200m Indv.Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Piger | 2001 | 9:24.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:27.59 | |||||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 1:07.33 | 2:22.67 | 2:22.67 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:06.87 | 2:21.90 | 4:44.57 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:07.81 | 2:22.34 | 7:06.91 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:03.99 | 2:17.55 | 9:24.46 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2001 | 9:35.53 | |||||||
Sigma Swim | 9:44.00 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:10.12 | 2:22.17 | 2:22.17 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:07.53 | 2:22.90 | 4:45.07 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:08.12 | 2:25.09 | 7:10.16 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:08.21 | 2:25.37 | 9:35.53 | ||||||
3 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 9:43.19 | |||||||
Roskilde Svømning | 9:54.88 | |||||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:06.64 | 2:25.93 | 2:25.93 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:08.62 | 2:25.31 | 4:51.24 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:07.55 | 2:25.48 | 7:16.72 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:10.23 | 2:26.47 | 9:43.19 | ||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 9:43.48 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:53.84 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:09.47 | 2:27.32 | 2:27.32 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:09.26 | 2:24.65 | 4:51.97 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:09.89 | 2:26.17 | 7:18.14 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:09.25 | 2:25.34 | 9:43.48 | ||||||
5 | Triton B Pige 1 | 2001 | 9:51.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:58.00 | |||||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:10.94 | 2:27.48 | 2:27.48 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:11.68 | 2:32.12 | 4:59.60 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:09.58 | 2:25.59 | 7:25.19 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:10.08 | 2:25.96 | 9:51.15 | ||||||
6 | Stv Piger 1 | 2001 | 9:51.43 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | 10:06.47 | |||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:10.12 | 2:27.67 | 2:27.67 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:10.71 | 2:27.90 | 4:55.57 | ||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 1:10.53 | 2:28.20 | 7:23.77 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 1:11.52 | 2:27.66 | 9:51.43 | ||||||
7 | Sigma Piger 2 | 2001 | 10:02.90 | |||||||
Sigma Swim | 10:15.00 | |||||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 1:14.33 | 2:32.56 | 2:32.56 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:12.87 | 2:29.37 | 5:01.93 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 1:14.73 | 2:36.59 | 7:38.52 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:10.12 | 2:24.38 | 10:02.90 | ||||||
8 | Gsc Piger | 2001 | 10:04.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:17.25 | |||||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:10.94 | 2:30.61 | 2:30.61 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 1:15.01 | 2:34.06 | 5:04.67 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 1:09.99 | 2:30.44 | 7:35.11 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 1:10.11 | 2:29.20 | 10:04.31 | ||||||
9 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 10:14.35 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:20.38 | |||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 1:10.76 | 2:29.84 | 2:29.84 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 1:10.39 | 2:33.64 | 5:03.48 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:13.15 | 2:31.25 | 7:34.73 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 1:13.82 | 2:39.62 | 10:14.35 | ||||||
10 | Vest Piger | 2001 | 10:24.44 | |||||||
Vest-Brøndby | 10:31.84 | |||||||||
Sarah Missing | 2001 | 1:10.11 | 2:31.40 | 2:31.40 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 1:17.28 | 2:38.99 | 5:10.39 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 1:14.40 | 2:37.66 | 7:48.05 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 1:10.01 | 2:36.39 | 10:24.44 | ||||||
11 | Triton B Pige 2 | 2001 | 10:25.75 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:30.00 | |||||||||
Alberte Mammen | 2001 | 1:14.91 | 2:33.07 | 2:33.07 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:16.69 | 2:40.87 | 5:13.94 | ||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 1:14.37 | 2:36.82 | 7:50.76 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 1:16.16 | 2:34.99 | 10:25.75 | ||||||
12 | de Gyldne Torpedoer | 2001 | 10:25.86 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 10:25.00 | |||||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 1:11.22 | 2:29.46 | 2:29.46 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 1:14.87 | 2:37.89 | 5:07.35 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 1:17.16 | 2:42.22 | 7:49.57 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 1:13.01 | 2:36.29 | 10:25.86 | ||||||
13 | Esv Tigers | 2001 | 10:26.88 | |||||||
Elite Swim Vejle | 10:22.00 | |||||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:14.00 | 2:34.91 | 2:34.91 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:15.44 | 2:36.63 | 5:11.54 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:07.16 | 2:27.86 | 7:39.40 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 1:23.84 | 2:47.48 | 10:26.88 | ||||||
14 | Hils Piger | 2001 | 10:33.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 10:40.13 | |||||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 2:31.15 | 2:31.15 | |||||||
Matilde Weibel | 2002 | |||||||||
Clara Qvade Rasmusen | 2001 | |||||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 10:33.31 | 10:33.31 | |||||||
15 | Vat Cph Piger 2 | 2001 | 10:34.17 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:28.14 | |||||||||
Xandra Huryn | 2001 | 1:13.64 | 2:35.24 | 2:35.24 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 1:15.81 | 2:36.40 | 5:11.64 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 1:13.73 | 2:39.23 | 7:50.87 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 1:19.82 | 2:43.30 | 10:34.17 | ||||||
16 | Sto Penguins | 2001 | 10:46.93 | |||||||
Swim Team Odense | 11:04.07 | |||||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 2:38.28 | 2:38.28 | |||||||
Christine Nielsen | 2001 | |||||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | |||||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 10:46.93 | 10:46.93 | |||||||
- | Horsens Piger 1 | 2001 | DSQ | Tystart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 10:09.38 | |||||||||
- | Svendborg | 2001 | DSQ | Ej startspring | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 10:50.30 | |||||||||
- | Vat Cph Piger 1 | 2001 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
VAT Copenhagen | 10:03.46 | |||||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:09.00 | 2:26.57 | 2:26.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 2, 4X200m Indv.Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Triton B Drenge | 2000 | 8:52.64 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:05.00 | |||||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:02.42 | 2:07.94 | 2:07.94 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:02.13 | 2:11.71 | 4:19.65 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 1:04.00 | 2:15.18 | 6:34.83 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 1:01.42 | 2:17.81 | 8:52.64 | ||||||
2 | Vat Cph Drenge 1 | 2000 | 9:01.30 | |||||||
VAT Copenhagen | 9:10.64 | |||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 1:03.68 | 2:14.09 | 2:14.09 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:02.63 | 2:15.12 | 4:29.21 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 1:00.16 | 2:09.13 | 6:38.34 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 1:07.40 | 2:22.96 | 9:01.30 | ||||||
3 | Esv Wolfs | 2000 | 9:01.42 | |||||||
Elite Swim Vejle | 9:11.00 | |||||||||
Jakob Juul | 2000 | 1:03.54 | 2:13.41 | 2:13.41 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 1:06.61 | 2:17.97 | 4:31.38 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:04.33 | 2:20.40 | 6:51.78 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 59.50 | 2:09.64 | 9:01.42 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 9:03.12 | |||||||
Sigma Swim | 9:19.00 | |||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 59.27 | 2:06.58 | 2:06.58 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 1:06.09 | 2:17.81 | 4:24.39 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 1:04.43 | 2:18.29 | 6:42.68 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:06.14 | 2:20.44 | 9:03.12 | ||||||
5 | Gsc Drenge | 2000 | 9:07.32 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:10.19 | |||||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 1:04.72 | 2:19.05 | 2:19.05 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 1:03.49 | 2:17.65 | 4:36.70 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 1:03.82 | 2:16.94 | 6:53.64 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 1:03.74 | 2:13.68 | 9:07.32 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 2000 | 9:12.85 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:26.70 | |||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:06.09 | 2:16.28 | 2:16.28 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:03.19 | 2:15.93 | 4:32.21 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 1:06.81 | 2:23.91 | 6:56.12 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 1:03.79 | 2:16.73 | 9:12.85 | ||||||
7 | Køge Drenge | 2000 | 9:13.39 | |||||||
Køge Svømmeklub | 9:28.00 | |||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 1:06.89 | 2:22.16 | 2:22.16 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 1:02.18 | 2:12.16 | 4:34.32 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:07.10 | 2:19.78 | 6:54.10 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 1:05.71 | 2:19.29 | 9:13.39 | ||||||
8 | Herlev Drenge 1 | 2000 | 9:21.54 | |||||||
Herlev Svømning | 9:25.79 | |||||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:03.95 | 2:16.39 | 2:16.39 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 1:06.40 | 2:19.94 | 4:36.33 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 1:10.27 | 2:33.24 | 7:09.57 | ||||||
Thomas Svane-From | 2000 | 1:00.23 | 2:11.97 | 9:21.54 | ||||||
9 | Sto Sharks | 2000 | 9:23.14 | |||||||
Swim Team Odense | 9:24.49 | |||||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:10.42 | 2:23.45 | 2:23.45 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:04.68 | 2:18.04 | 4:41.49 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 1:06.41 | 2:20.36 | 7:01.85 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 1:06.08 | 2:21.29 | 9:23.14 | ||||||
10 | Silkeborg Drenge | 2000 | 9:23.20 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:38.93 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:01.98 | 2:11.75 | 2:11.75 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 1:06.63 | 2:20.89 | 4:32.64 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:06.88 | 2:23.98 | 6:56.62 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 1:11.44 | 2:26.58 | 9:23.20 | ||||||
11 | Hovedstadens Halvhjerner | 2000 | 9:24.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:48.86 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 1:06.99 | 2:25.07 | 2:25.07 | ||||||
August Bugge | 2000 | 1:09.33 | 2:19.25 | 4:44.32 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 1:04.37 | 2:17.51 | 7:01.83 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 1:08.05 | 2:22.26 | 9:24.09 | ||||||
12 | Aalborg Drenge | 2000 | 9:31.36 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:49.29 | |||||||||
Mads L. Werther | 2000 | 1:09.75 | 2:25.78 | 2:25.78 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:05.32 | 2:18.27 | 4:44.05 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:08.26 | 2:25.11 | 7:09.16 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:08.49 | 2:22.20 | 9:31.36 | ||||||
13 | Vat Cph Drenge 2 | 2000 | 9:59.54 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:03.15 | |||||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 1:08.66 | 2:27.22 | 2:27.22 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 1:05.50 | 2:26.91 | 4:54.13 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 1:12.86 | 2:30.30 | 7:24.43 | ||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 1:14.46 | 2:35.11 | 9:59.54 | ||||||
- | Agf Drenge 1 | 2000 | DSQ | Esb v/650m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:44.01 | |||||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:09.18 | 2:24.64 | 2:24.64 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 1:07.94 | 2:23.44 | 4:48.08 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:05.70 | 2:22.82 | 7:10.90 | ||||||
- | Helsingør Drenge | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 9:38.00 | |||||||||
- | Horsens Drenge 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:19.16 | |||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:01.02 | 2:07.97 | 2:07.97 | ||||||
- | Stv Drenge 2 | 2000 | DSQ | Vend p/maven v/500m | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 10:40.00 | |||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 1:01.18 | 2:09.17 | 2:09.17 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 1:06.61 | 2:24.87 | 4:34.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 721 | 25.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 711 | 26.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.63 | |||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 709 | 26.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 666 | 26.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.85 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 657 | 26.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | 653 | 26.78 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.07 | |||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 651 | 26.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 26.71 | |||||||||
8 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 641 | 26.95 | ||||||
JGI Svømning | 27.16 | |||||||||
9 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 620 | 27.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.63 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 615 | 27.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.23 | |||||||||
11 | Louise Bach Andersen | 2001 | 597 | 27.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.67 | |||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 595 | 27.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.17 | |||||||||
13 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 591 | 27.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.01 | |||||||||
14 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 579 | 27.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
15 | Isabella Bach | 2002 | 579 | 27.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.12 | |||||||||
16 | Matilde Bodilsen | 2001 | 576 | 27.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.42 | |||||||||
17 | Karla Louise Balle | 2001 | 575 | 27.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
18 | Lea Serup Schøn | 2002 | 573 | 27.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
19 | Amalie W. Olsen | 2001 | 568 | 28.05 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
19 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 568 | 28.05 | ||||||
Kolding SK | 27.69 | |||||||||
21 | Michelle Jatta | 2001 | 565 | 28.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.77 | |||||||||
22 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 561 | 28.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.92 | |||||||||
23 | Amalie Frederiksen | 2001 | 558 | 28.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
24 | Emma Jørgensen | 2001 | 556 | 28.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
25 | Frederikke Petri | 2001 | 553 | 28.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
26 | Sofie Andersen | 2001 | 552 | 28.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
27 | Lærke Toftgaard | 2001 | 547 | 28.40 | ||||||
Kolding SK | 28.79 | |||||||||
28 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 547 | 28.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
29 | Karoline Sørensen | 2002 | 543 | 28.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
30 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 543 | 28.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
31 | Lærke Rask Sander | 2002 | 541 | 28.51 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.90 | |||||||||
32 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 540 | 28.53 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 28.44 | |||||||||
33 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 539 | 28.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.66 | |||||||||
34 | Line Sloth Holm | 2001 | 538 | 28.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
35 | Josephine Kruse | 2002 | 537 | 28.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.72 | |||||||||
36 | Claudia Sperling | 2002 | 535 | 28.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
37 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 535 | 28.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
38 | Julie Stampe | 2002 | 534 | 28.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.46 | |||||||||
39 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 534 | 28.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
40 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 532 | 28.68 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.46 | |||||||||
41 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 529 | 28.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.71 | |||||||||
41 | Sofie Vegener | 2002 | 529 | 28.72 | ||||||
Auning Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
43 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 525 | 28.80 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
43 | Thea Blomsterberg | 2002 | 525 | 28.80 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.12 | |||||||||
45 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 524 | 28.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.18 | |||||||||
46 | Emilie Larsen | 2001 | 517 | 28.95 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.81 | |||||||||
47 | Astrid Nielsen | 2002 | 516 | 28.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
48 | Thyra Jørgensen | 2002 | 516 | 28.97 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 28.07 | |||||||||
49 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 515 | 28.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
50 | Mille Graasbøll | 2002 | 514 | 29.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.13 | |||||||||
51 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 509 | 29.09 | ||||||
Lyseng IF | 29.62 | |||||||||
52 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 508 | 29.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
53 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 507 | 29.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.18 | |||||||||
54 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 505 | 29.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.41 | |||||||||
55 | Xandra Huryn | 2001 | 503 | 29.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.85 | |||||||||
56 | Marie Christensen | 2002 | 502 | 29.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
57 | Melissa Damsgaard | 2001 | 499 | 29.29 | ||||||
O.S.L.F. | 28.90 | |||||||||
58 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 497 | 29.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
59 | Emilia Steen | 2002 | 496 | 29.35 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
60 | Fie Tönshoff | 2002 | 490 | 29.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
61 | Ulrikke Veje | 2002 | 486 | 29.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
62 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 484 | 29.58 | ||||||
Herlev Svømning | 29.25 | |||||||||
63 | Cecilie Christensen | 2002 | 480 | 29.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
64 | Mathilde van der Linden | 2002 | 477 | 29.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.66 | |||||||||
65 | Michelle Mortensen | 2002 | 477 | 29.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
66 | Julie Stampe Meier | 2001 | 472 | 29.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.35 | |||||||||
67 | Emilie Holst Lange | 2002 | 471 | 29.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.83 | |||||||||
68 | Alberte Korsgaard | 2001 | 468 | 29.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.82 | |||||||||
69 | Patricia Andersen | 2002 | 462 | 30.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
70 | Caroline Liboriussen | 2002 | 461 | 30.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
71 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 460 | 30.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.74 | |||||||||
72 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 459 | 30.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
73 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 451 | 30.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 657 | 23.30 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.12 | |||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 622 | 23.73 | ||||||
O.S.L.F. | 24.29 | |||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 614 | 23.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.19 | |||||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | 575 | 24.35 | ||||||
Odense Svømme Klub | 24.35 | |||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 573 | 24.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.23 | |||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 572 | 24.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.00 | |||||||||
7 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 571 | 24.41 | ||||||
Kolding SK | 24.60 | |||||||||
8 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 563 | 24.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.13 | |||||||||
9 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 556 | 24.63 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 24.64 | |||||||||
9 | Simon Brixner | 2000 | 556 | 24.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.33 | |||||||||
11 | Thomas Svane-From | 2000 | 554 | 24.66 | ||||||
Herlev Svømning | 24.89 | |||||||||
12 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 553 | 24.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.29 | |||||||||
13 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 549 | 24.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.83 | |||||||||
14 | Markus Kjeldsen | 2000 | 547 | 24.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
15 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 547 | 24.77 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 25.28 | |||||||||
16 | Mads Toft | 2001 | 524 | 25.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.26 | |||||||||
17 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 518 | 25.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.87 | |||||||||
18 | Oskar Lindholm | 2001 | 514 | 25.28 | ||||||
Lyseng IF | 25.33 | |||||||||
19 | Emil Compen | 2000 | 512 | 25.32 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
20 | Thomas Frederiksen | 2000 | 510 | 25.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | 25.75 | |||||||||
21 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 508 | 25.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
22 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 498 | 25.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.62 | |||||||||
23 | Martin H. Abel | 2001 | 497 | 25.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.84 | |||||||||
24 | Daniel Schytte | 2000 | 495 | 25.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 25.88 | |||||||||
25 | William Houen | 2001 | 493 | 25.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.15 | |||||||||
26 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 493 | 25.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.37 | |||||||||
27 | Lawrence Langley | 2001 | 491 | 25.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 25.69 | |||||||||
28 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 490 | 25.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.73 | |||||||||
29 | Christian Crone | 2001 | 489 | 25.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.85 | |||||||||
30 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 483 | 25.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.84 | |||||||||
31 | William Christoffersen | 2001 | 482 | 25.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
32 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 478 | 25.91 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 26.20 | |||||||||
32 | Owais Hamid | 2000 | 478 | 25.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.11 | |||||||||
34 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 475 | 25.95 | ||||||
Herlev Svømning | 26.42 | |||||||||
35 | Magnus Aasberg | 2001 | 475 | 25.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.57 | |||||||||
36 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 473 | 25.99 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 25.86 | |||||||||
37 | Benjamin Peruchon | 2001 | 470 | 26.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.89 | |||||||||
38 | Felix Lund | 2001 | 467 | 26.10 | ||||||
Herlev Svømning | 25.81 | |||||||||
39 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 466 | 26.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.34 | |||||||||
40 | Rune Nørgaard | 2000 | 465 | 26.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.19 | |||||||||
41 | Malthe Levisen | 2001 | 463 | 26.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 26.40 | |||||||||
42 | Rasmus Danielsen | 2001 | 461 | 26.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.29 | |||||||||
43 | Christian Rasmussen | 2000 | 459 | 26.25 | ||||||
O.S.L.F. | 25.92 | |||||||||
43 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 459 | 26.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.06 | |||||||||
45 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 459 | 26.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.47 | |||||||||
45 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 459 | 26.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.48 | |||||||||
47 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 457 | 26.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.64 | |||||||||
48 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 454 | 26.36 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 26.21 | |||||||||
49 | Christian Juul Jensen | 2000 | 453 | 26.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
50 | Christoffer Weiss | 2001 | 449 | 26.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.89 | |||||||||
51 | Oliver Christensen | 2000 | 448 | 26.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.57 | |||||||||
51 | Roar Andersen | 2001 | 448 | 26.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.15 | |||||||||
53 | Gustav Sidenius | 2001 | 447 | 26.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.68 | |||||||||
54 | Christian K. Jensen | 2000 | 446 | 26.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.47 | |||||||||
55 | Anders Vestergaard | 2001 | 445 | 26.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
55 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 445 | 26.52 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
57 | Mads Sørensen | 2001 | 444 | 26.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 26.87 | |||||||||
58 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 443 | 26.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.44 | |||||||||
59 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 442 | 26.58 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
60 | Oliver Mølby | 2001 | 441 | 26.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
61 | Mark Wiskum | 2001 | 438 | 26.66 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
62 | Victor Bjerre | 2001 | 436 | 26.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
63 | Magnus Løhr | 2001 | 435 | 26.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
64 | Johann Kristian Møller | 2001 | 434 | 26.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.17 | |||||||||
65 | Jakob Forsberg | 2000 | 425 | 26.94 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
65 | Rasmus Hald | 2001 | 425 | 26.94 | ||||||
Kolding SK | 26.83 | |||||||||
67 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 424 | 26.95 | ||||||
Odense Svømme Klub | 27.16 | |||||||||
68 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 415 | 27.14 | ||||||
Kolding SK | 27.33 | |||||||||
69 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 414 | 27.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.54 | |||||||||
69 | Magnus Havemann | 2000 | 414 | 27.18 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 27.32 | |||||||||
71 | Alexander Rendlev | 2001 | 413 | 27.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.91 | |||||||||
72 | Frederik Brogaard | 2001 | 411 | 27.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
73 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 411 | 27.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.19 | |||||||||
74 | Marius Nørgaard | 2001 | 409 | 27.28 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
75 | Andreas Gram Peters | 2001 | 398 | 27.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
76 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 396 | 27.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.37 | |||||||||
77 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 380 | 27.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
78 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 360 | 28.46 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
79 | Lukas Jeppesen | 2001 | 359 | 28.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.04 | |||||||||
80 | Magnus A H Christensen | 2001 | 356 | 28.58 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.77 | |||||||||
81 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 352 | 28.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.29 | |||||||||
82 | Jacob Lund | 2001 | 344 | 28.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.05 | |||||||||
83 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 344 | 28.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | |||||||||
84 | Martin Holst | 2000 | 334 | 29.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
85 | Jannick Lind | 2001 | 307 | 30.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
- | Rasmus Steenberg | 2000 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 653 | 31.60 | 1:06.81 | 1:42.54 | 2:17.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.10 | |||||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | 644 | 31.43 | 1:07.12 | 1:42.65 | 2:18.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.32 | |||||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 627 | 31.35 | 1:06.70 | 1:43.11 | 2:19.69 | |||
Roskilde Svømning | 2:18.93 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 571 | 32.27 | 1:08.86 | 1:45.85 | 2:24.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.72 | |||||||||
5 | Sarah Missing | 2001 | 571 | 33.15 | 1:10.16 | 1:48.44 | 2:24.17 | |||
Vest-Brøndby | 2:26.83 | |||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 567 | 32.77 | 1:08.93 | 1:47.01 | 2:24.48 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.27 | |||||||||
7 | Mia Seehausen | 2001 | 566 | 32.49 | 1:08.97 | 1:46.41 | 2:24.53 | |||
Lyseng IF | 2:26.27 | |||||||||
8 | Victoria Vorm | 2001 | 558 | 32.27 | 1:08.99 | 1:46.77 | 2:25.27 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.00 | |||||||||
9 | Laura Lange | 2001 | 551 | 32.67 | 1:09.80 | 1:47.69 | 2:25.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.88 | |||||||||
10 | Signe Fich Hansen | 2002 | 541 | 33.17 | 1:10.39 | 1:48.86 | 2:26.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.17 | |||||||||
11 | Marie Uglebjerg | 2002 | 515 | 33.95 | 1:11.29 | 1:49.95 | 2:29.22 | |||
Kalundborg SK | 2:27.93 | |||||||||
12 | Jamilla Bistrup | 2001 | 512 | 33.27 | 1:11.49 | 1:50.39 | 2:29.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.18 | |||||||||
13 | Sascha Lausten | 2002 | 505 | 35.05 | 1:13.51 | 1:51.50 | 2:30.19 | |||
Herning Svømmeklub | 2:32.88 | |||||||||
14 | Emma Jørgensen | 2001 | 495 | 32.78 | 1:11.35 | 1:51.24 | 2:31.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
15 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 481 | 32.66 | 1:11.36 | 1:51.61 | 2:32.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.79 | |||||||||
16 | Iben Bak | 2001 | 474 | 34.94 | 1:12.22 | 1:53.78 | 2:33.34 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.43 | |||||||||
17 | Nikoline Nielsen | 2001 | 474 | 33.89 | 1:12.61 | 1:52.44 | 2:33.37 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:37.59 | |||||||||
18 | Caroline Camilla Castella | 2001 | 464 | 33.72 | 1:13.13 | 1:53.41 | 2:34.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.27 | |||||||||
19 | Ida T Mose | 2002 | 462 | 32.70 | 1:10.84 | 1:52.84 | 2:34.62 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:37.00 | |||||||||
20 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 462 | 33.38 | 1:12.13 | 1:52.80 | 2:34.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:39.27 | |||||||||
21 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 459 | 34.57 | 1:14.35 | 1:54.31 | 2:35.00 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:36.60 | |||||||||
22 | Anika Hedegaard | 2002 | 458 | 34.12 | 1:14.45 | 1:54.13 | 2:35.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.25 | |||||||||
23 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 456 | 33.54 | 1:12.88 | 1:53.88 | 2:35.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.79 | |||||||||
24 | Cecilie Porsdal | 2002 | 445 | 35.04 | 1:14.86 | 1:55.57 | 2:36.56 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.49 | |||||||||
25 | Sofie Hertzberg | 2002 | 438 | 35.41 | 1:14.43 | 1:55.25 | 2:37.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.68 | |||||||||
26 | Thea Søe Bach | 2002 | 437 | 35.08 | 1:16.32 | 1:57.45 | 2:37.53 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.37 | |||||||||
27 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 426 | 33.74 | 1:14.40 | 1:56.83 | 2:38.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:42.59 | |||||||||
28 | Michelle Mortensen | 2002 | 425 | 34.52 | 1:14.98 | 1:57.54 | 2:39.05 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.99 | |||||||||
29 | Signe Villumsen | 2001 | 424 | 34.06 | 1:14.10 | 1:55.99 | 2:39.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.17 | |||||||||
30 | Helene Marie Andersen | 2001 | 420 | 35.19 | 1:14.78 | 1:55.95 | 2:39.66 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.55 | |||||||||
31 | Christina Christensen | 2001 | 412 | 35.11 | 1:15.65 | 1:58.18 | 2:40.64 | |||
Roskilde Svømning | 2:42.18 | |||||||||
32 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 409 | 35.47 | 1:17.00 | 1:59.70 | 2:41.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.25 | |||||||||
33 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 404 | 34.79 | 1:15.06 | 1:58.41 | 2:41.73 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:42.06 | |||||||||
34 | Camilla Hougaard | 2002 | 403 | 34.50 | 1:15.85 | 1:58.66 | 2:41.87 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:46.79 | |||||||||
35 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 397 | 35.65 | 1:16.81 | 1:59.93 | 2:42.69 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:45.97 | |||||||||
36 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 390 | 35.60 | 1:17.34 | 2:00.35 | 2:43.66 | |||
Roskilde Svømning | 2:48.60 | |||||||||
37 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 386 | 36.23 | 1:16.94 | 2:00.91 | 2:44.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:45.46 | |||||||||
38 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 380 | 36.19 | 1:17.52 | 2:01.45 | 2:45.13 | |||
Roskilde Svømning | 3:01.63 | |||||||||
39 | Thilde Timmermand | 2002 | 376 | 34.57 | 1:16.63 | 2:00.25 | 2:45.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.66 | |||||||||
40 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 374 | 35.91 | 1:17.64 | 2:01.80 | 2:45.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.40 | |||||||||
41 | Chastine Melhede | 2002 | 373 | 35.05 | 1:16.85 | 2:00.67 | 2:46.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.43 | |||||||||
42 | Matilde Weibel | 2002 | 360 | 35.79 | 1:18.98 | 2:03.61 | 2:48.07 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:40.45 | |||||||||
43 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 354 | 34.65 | 1:16.46 | 2:02.06 | 2:48.93 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:55.11 | |||||||||
44 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 344 | 37.27 | 1:20.08 | 2:04.52 | 2:50.58 | |||
Herning Svømmeklub | 2:53.25 | |||||||||
45 | Patricia Andersen | 2002 | 331 | 36.26 | 1:19.89 | 2:05.35 | 2:52.76 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:52.90 | |||||||||
46 | Emilia Steen | 2002 | 302 | 36.64 | 1:21.03 | 2:07.90 | 2:58.22 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:54.10 | |||||||||
47 | Victoria Leth | 2002 | 276 | 36.38 | 1:21.17 | 2:09.66 | 3:03.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.05 | |||||||||
- | Karen Hazell Brink | 2002 | Akut syg | |||||||
O.S.L.F. | 2:51.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 613 | 28.95 | 1:01.88 | 1:34.91 | 2:07.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.85 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 608 | 28.67 | 1:00.76 | 1:34.23 | 2:08.10 | |||
Køge Svømmeklub | 2:11.45 | |||||||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 584 | 28.34 | 1:00.97 | 1:34.88 | 2:09.84 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:10.84 | |||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 575 | 28.94 | 1:01.93 | 1:35.96 | 2:10.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.70 | |||||||||
5 | Johan Joensen | 2000 | 564 | 28.98 | 1:02.31 | 1:36.63 | 2:11.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.10 | |||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 550 | 29.10 | 1:02.11 | 1:36.02 | 2:12.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:10.86 | |||||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | 538 | 29.13 | 1:02.87 | 1:37.75 | 2:13.47 | |||
Herning Svømmeklub | 2:11.39 | |||||||||
8 | Julius Munk | 2000 | 534 | 29.34 | 1:02.51 | 1:37.11 | 2:13.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.72 | |||||||||
9 | Matthias Hansen | 2001 | 528 | 30.10 | 1:04.15 | 1:39.50 | 2:14.24 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:18.24 | |||||||||
10 | Jonas Hansen | 2001 | 520 | 29.94 | 1:04.74 | 1:40.04 | 2:14.94 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:18.01 | |||||||||
11 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 513 | 28.05 | 1:00.35 | 1:35.05 | 2:15.60 | |||
Greve Svømmeklub | 2:17.12 | |||||||||
12 | Casper Christiansen | 2000 | 484 | 31.28 | 1:06.49 | 1:42.43 | 2:18.19 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:18.52 | |||||||||
13 | Kasper Jørgensen | 2000 | 479 | 29.68 | 1:04.29 | 1:40.77 | 2:18.73 | |||
Kolding SK | 2:22.21 | |||||||||
14 | Gustav Jørgensen | 2000 | 478 | 29.07 | 1:03.58 | 1:40.43 | 2:18.81 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:17.15 | |||||||||
15 | Alexander Rendlev | 2001 | 467 | 31.42 | 1:06.79 | 1:43.03 | 2:19.88 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.91 | |||||||||
16 | Martin H. Abel | 2001 | 452 | 29.68 | 1:05.51 | 1:42.61 | 2:21.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.33 | |||||||||
17 | Jakob Mose | 2000 | 452 | 31.62 | 1:07.36 | 1:43.92 | 2:21.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.68 | |||||||||
18 | Frederik Presskorn | 2000 | 451 | 31.92 | 1:07.96 | 1:44.55 | 2:21.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
19 | Frederik Palmø | 2000 | 447 | 30.99 | 1:06.11 | 1:42.94 | 2:21.95 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:22.52 | |||||||||
20 | Rune Nørgaard | 2000 | 445 | 31.22 | 1:06.87 | 1:44.64 | 2:22.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.05 | |||||||||
21 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 442 | 30.64 | 1:06.41 | 1:44.33 | 2:22.41 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:23.95 | |||||||||
22 | Rasmus Langvad | 2000 | 436 | 31.40 | 1:08.02 | 1:46.64 | 2:23.16 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
23 | Jakob Juul | 2000 | 435 | 29.77 | 1:06.33 | 1:44.66 | 2:23.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.52 | |||||||||
24 | Emil Kragh | 2001 | 419 | 31.38 | 1:07.30 | 1:45.37 | 2:24.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:31.78 | |||||||||
25 | Johan Theis Møller | 2000 | 414 | 30.63 | 1:06.39 | 1:45.57 | 2:25.56 | |||
Roskilde Svømning | 2:31.88 | |||||||||
26 | August Bugge | 2000 | 411 | 32.81 | 1:09.70 | 1:47.38 | 2:25.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.45 | |||||||||
27 | Sebastian Jensen | 2001 | 397 | 31.79 | 1:09.59 | 1:48.61 | 2:27.65 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:35.01 | |||||||||
28 | Oliver Frøsig | 2000 | 394 | 31.81 | 1:08.99 | 1:47.70 | 2:28.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.62 | |||||||||
29 | William S. Michaelsen | 2001 | 392 | 31.84 | 1:09.28 | 1:48.50 | 2:28.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:31.81 | |||||||||
30 | Frederik Bornemann | 2001 | 392 | 32.19 | 1:09.87 | 1:49.60 | 2:28.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.00 | |||||||||
31 | Karl Bryde | 2000 | 391 | 31.98 | 1:10.59 | 1:49.95 | 2:28.35 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.94 | |||||||||
32 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 390 | 33.07 | 1:10.61 | 1:49.40 | 2:28.49 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.10 | |||||||||
33 | Jens Riisgaard | 2000 | 386 | 32.42 | 1:08.94 | 1:47.66 | 2:29.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:25.09 | |||||||||
34 | Mads Sørensen | 2000 | 386 | 31.94 | 1:09.80 | 1:50.14 | 2:29.04 | |||
O.S.L.F. | 2:28.36 | |||||||||
35 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 382 | 31.76 | 1:08.88 | 1:49.36 | 2:29.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.35 | |||||||||
36 | Jakob Dynesen | 2000 | 382 | 29.65 | 1:04.88 | 1:45.18 | 2:29.60 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:25.80 | |||||||||
37 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 372 | 32.25 | 1:10.80 | 1:50.74 | 2:30.89 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
38 | Laurits Kenskov | 2001 | 358 | 34.25 | 1:13.94 | 1:53.28 | 2:32.88 | |||
Herlev Svømning | 2:30.32 | |||||||||
39 | Lasse Jensen | 2000 | 355 | 33.52 | 1:11.99 | 1:52.36 | 2:33.21 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:28.60 | |||||||||
40 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 348 | 33.66 | 1:12.79 | 1:53.25 | 2:34.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.80 | |||||||||
41 | Tobias Hufeldt | 2001 | 337 | 33.35 | 1:11.22 | 1:53.89 | 2:35.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.18 | |||||||||
42 | Emil Mosegaard | 2001 | 325 | 33.03 | 1:12.30 | 1:54.63 | 2:37.78 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:30.22 | |||||||||
- | Tobias Daniel Larsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:36.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 670 | 30.29 | 1:02.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.23 | |||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 648 | 30.33 | 1:03.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.71 | |||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 598 | 31.83 | 1:05.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.79 | |||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 596 | 32.14 | 1:05.38 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.59 | |||||||||
5 | Mathilde Laugesen | 2001 | 574 | 32.57 | 1:06.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.30 | |||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 568 | 31.94 | 1:06.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.07 | |||||||||
7 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 567 | 32.40 | 1:06.45 | |||||
Kolding SK | 1:05.90 | |||||||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | 562 | 32.57 | 1:06.67 | |||||
Albertslund IF | 1:07.60 | |||||||||
9 | Karoline Barrett | 2002 | 560 | 31.64 | 1:06.76 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
10 | Julie Gadgaard | 2001 | 550 | 32.88 | 1:07.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.98 | |||||||||
11 | Anne Føyn | 2002 | 548 | 32.18 | 1:07.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.85 | |||||||||
12 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 547 | 32.74 | 1:07.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
13 | Julie Stampe | 2002 | 538 | 32.69 | 1:07.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.21 | |||||||||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | 538 | 33.24 | 1:07.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
15 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 537 | 32.93 | 1:07.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 526 | 33.23 | 1:08.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.48 | |||||||||
17 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 526 | 32.55 | 1:08.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
18 | Melanie Eggertsen | 2002 | 519 | 32.68 | 1:08.46 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:08.31 | |||||||||
19 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 511 | 34.15 | 1:08.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
20 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 506 | 33.45 | 1:09.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.17 | |||||||||
21 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 505 | 33.19 | 1:09.06 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.76 | |||||||||
22 | Isabella Bach | 2002 | 505 | 33.58 | 1:09.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.26 | |||||||||
23 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 503 | 33.71 | 1:09.16 | |||||
JGI Svømning | 1:06.73 | |||||||||
24 | Claudia Sperling | 2002 | 501 | 33.43 | 1:09.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.61 | |||||||||
25 | Karoline Sørensen | 2002 | 496 | 33.80 | 1:09.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.04 | |||||||||
26 | Pernille Pedersen | 2001 | 492 | 33.50 | 1:09.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
27 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 491 | 34.15 | 1:09.75 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
28 | Marie Christensen | 2002 | 489 | 34.02 | 1:09.82 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
29 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 486 | 34.18 | 1:09.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.43 | |||||||||
30 | Sofie Andersen | 2001 | 485 | 34.42 | 1:10.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.97 | |||||||||
31 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 484 | 33.92 | 1:10.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
31 | Karoline Bauer | 2002 | 484 | 34.32 | 1:10.05 | |||||
Kolding SK | 1:11.24 | |||||||||
33 | Julie Stampe Meier | 2001 | 484 | 33.14 | 1:10.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.55 | |||||||||
34 | Cecilie Elkjær | 2001 | 482 | 34.08 | 1:10.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.32 | |||||||||
35 | Zenia Aarestrup | 2001 | 480 | 34.07 | 1:10.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.20 | |||||||||
36 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 478 | 25.54 | 1:10.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.13 | |||||||||
37 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 475 | 34.71 | 1:10.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
38 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 470 | 34.34 | 1:10.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.68 | |||||||||
39 | Natascha Laigaard | 2002 | 466 | 33.83 | 1:10.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
40 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 460 | 34.72 | 1:11.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.59 | |||||||||
41 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 457 | 34.81 | 1:11.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.80 | |||||||||
42 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 455 | 34.75 | 1:11.52 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.29 | |||||||||
43 | Emilie Holst Lange | 2002 | 454 | 34.71 | 1:11.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.35 | |||||||||
44 | Amalie Frederiksen | 2001 | 453 | 34.19 | 1:11.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
45 | Matilde Bodilsen | 2001 | 452 | 34.14 | 1:11.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.08 | |||||||||
46 | Nete Lund Madsen | 2001 | 451 | 35.67 | 1:11.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.95 | |||||||||
47 | Sibel Simonsen | 2001 | 450 | 34.23 | 1:11.76 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.72 | |||||||||
48 | Emma Bruhn | 2002 | 449 | 35.18 | 1:11.86 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.93 | |||||||||
49 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 443 | 35.40 | 1:12.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.98 | |||||||||
50 | Anna Andersen | 2001 | 440 | 34.15 | 1:12.30 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:11.74 | |||||||||
51 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 439 | 34.75 | 1:12.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
52 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 438 | 35.15 | 1:12.46 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
53 | Sofie Vegener | 2002 | 436 | 35.43 | 1:12.52 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
54 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 432 | 34.82 | 1:12.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.36 | |||||||||
55 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 432 | 34.61 | 1:12.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
56 | Signe Bach | 2002 | 431 | 35.74 | 1:12.82 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
57 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 428 | 35.13 | 1:13.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.46 | |||||||||
58 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 425 | 35.54 | 1:13.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
59 | Emilie Knudsen | 2002 | 420 | 35.54 | 1:13.43 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
60 | Mette S. Køhler | 2001 | 420 | 35.03 | 1:13.48 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.73 | |||||||||
61 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 419 | 35.53 | 1:13.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.85 | |||||||||
62 | Emma Rasmussen | 2002 | 418 | 36.00 | 1:13.58 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.65 | |||||||||
63 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 417 | 35.63 | 1:13.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
64 | Emma Bækgaard | 2002 | 415 | 36.00 | 1:13.72 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
65 | Maja Johansen | 2002 | 410 | 35.63 | 1:14.05 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:13.88 | |||||||||
66 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 409 | 36.19 | 1:14.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
67 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 409 | 35.97 | 1:14.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.73 | |||||||||
68 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 403 | 35.81 | 1:14.44 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.51 | |||||||||
69 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 394 | 36.34 | 1:15.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.15 | |||||||||
70 | Lea Serup Schøn | 2002 | 393 | 36.22 | 1:15.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
71 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 392 | 35.99 | 1:15.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
72 | Katarina Holse | 2002 | 392 | 36.11 | 1:15.18 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:14.62 | |||||||||
73 | Melissa Damsgaard | 2001 | 387 | 36.53 | 1:15.50 | |||||
O.S.L.F. | 1:16.39 | |||||||||
74 | Mathilde van der Linden | 2002 | 377 | 36.60 | 1:16.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.60 | |||||||||
- | Emma Bugge Fynbo | 2001 | DSQ | Neddyk v/afslut | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 603 | 27.96 | 57.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.03 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 596 | 28.58 | 58.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.24 | |||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 578 | 27.96 | 58.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 530 | 29.94 | 1:00.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.00 | |||||||||
5 | Thomas Svane-From | 2000 | 527 | 29.17 | 1:00.56 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.86 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 518 | 28.93 | 1:00.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.05 | |||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 515 | 28.92 | 1:01.03 | |||||
Lyseng IF | 1:00.59 | |||||||||
8 | Mads Witthøft | 2000 | 515 | 29.77 | 1:01.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:00.84 | |||||||||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | 514 | 29.61 | 1:01.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.63 | |||||||||
10 | Alfred August Grubert | 2001 | 513 | 29.86 | 1:01.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.24 | |||||||||
11 | Markus Kjeldsen | 2000 | 509 | 29.83 | 1:01.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.22 | |||||||||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | 505 | 29.40 | 1:01.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.36 | |||||||||
13 | Thomas Frederiksen | 2000 | 503 | 29.45 | 1:01.50 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
14 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 501 | 29.69 | 1:01.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.52 | |||||||||
15 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 493 | 30.36 | 1:01.92 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:02.36 | |||||||||
16 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 493 | 29.30 | 1:01.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.26 | |||||||||
17 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 488 | 30.04 | 1:02.12 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.04 | |||||||||
18 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 488 | 30.14 | 1:02.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.61 | |||||||||
19 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 485 | 30.36 | 1:02.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.79 | |||||||||
20 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 481 | 30.66 | 1:02.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.58 | |||||||||
21 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 467 | 30.73 | 1:03.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.36 | |||||||||
22 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 463 | 30.79 | 1:03.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.36 | |||||||||
23 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 461 | 30.46 | 1:03.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
24 | Magnus Funder | 2001 | 456 | 31.10 | 1:03.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.38 | |||||||||
25 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 453 | 31.38 | 1:03.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.92 | |||||||||
26 | Mathias Vestergaard | 2001 | 451 | 31.25 | 1:03.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.72 | |||||||||
27 | Anders Vestergaard | 2001 | 446 | 31.30 | 1:04.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
28 | Andreas Bui | 2000 | 444 | 30.33 | 1:04.15 | |||||
O.S.L.F. | 1:02.76 | |||||||||
29 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 443 | 31.66 | 1:04.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.31 | |||||||||
30 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 437 | 30.47 | 1:04.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
31 | Benjamin Peruchon | 2001 | 436 | 31.44 | 1:04.54 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:03.98 | |||||||||
32 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 432 | 31.26 | 1:04.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.67 | |||||||||
33 | Matthias Hansen | 2001 | 431 | 31.59 | 1:04.78 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.90 | |||||||||
34 | Johan Nielsen | 2001 | 428 | 31.74 | 1:04.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.94 | |||||||||
35 | Anders Rasmussen | 2001 | 426 | 31.35 | 1:05.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.95 | |||||||||
36 | Marius Nørgaard | 2001 | 424 | 32.07 | 1:05.12 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
37 | Rasmus Hald | 2001 | 421 | 31.59 | 1:05.25 | |||||
Kolding SK | 1:05.14 | |||||||||
38 | Thomas Schiby | 2001 | 417 | 32.43 | 1:05.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
39 | Christoffer Weiss | 2001 | 415 | 31.75 | 1:05.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.47 | |||||||||
40 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 412 | 32.10 | 1:05.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
41 | Jonas Hansen | 2001 | 412 | 32.39 | 1:05.77 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:06.01 | |||||||||
42 | Oliver Schiellerup | 2000 | 409 | 32.16 | 1:05.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.93 | |||||||||
43 | Malthe Burgaard | 2000 | 405 | 31.83 | 1:06.12 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:05.48 | |||||||||
44 | Christian Rasmussen | 2000 | 401 | 31.99 | 1:06.36 | |||||
O.S.L.F. | 1:06.60 | |||||||||
45 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 399 | 31.68 | 1:06.45 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.64 | |||||||||
46 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 395 | 32.16 | 1:06.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
47 | Rasmus Danielsen | 2001 | 394 | 32.10 | 1:06.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
48 | Magnus Havemann | 2000 | 394 | 32.72 | 1:06.74 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:05.04 | |||||||||
49 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 389 | 32.45 | 1:06.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.52 | |||||||||
50 | Mads Frydenholm | 2001 | 380 | 32.58 | 1:07.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
51 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 378 | 32.57 | 1:07.63 | |||||
Næstved IF | 1:08.01 | |||||||||
52 | Frederik Bornemann | 2001 | 375 | 33.70 | 1:07.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.37 | |||||||||
53 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 375 | 32.55 | 1:07.85 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.44 | |||||||||
54 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 374 | 33.12 | 1:07.90 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
55 | Valdemar Solok | 2001 | 373 | 33.50 | 1:07.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
56 | Thor B. Hansen | 2000 | 372 | 32.69 | 1:08.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
57 | Lukas Jeppesen | 2001 | 371 | 34.23 | 1:08.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.71 | |||||||||
58 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 355 | 32.85 | 1:09.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.85 | |||||||||
59 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 349 | 33.94 | 1:09.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
60 | Mark Wiskum | 2001 | 326 | 34.86 | 1:11.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
61 | Oliver Veile | 2001 | 322 | 34.53 | 1:11.39 | |||||
Durup IF | 1:11.08 | |||||||||
- | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.70 | |||||||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | DSQ | Over 15 m v/start | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 666 | 34.62 | 1:11.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.99 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 651 | 34.72 | 1:11.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.93 | |||||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | 649 | 34.78 | 1:12.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.80 | |||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 639 | 34.73 | 1:12.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.36 | |||||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | 635 | 35.03 | 1:12.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.88 | |||||||||
6 | Line Johannsen | 2001 | 603 | 34.69 | 1:13.79 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.97 | |||||||||
7 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 601 | 35.62 | 1:13.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.55 | |||||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 599 | 34.91 | 1:13.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.74 | |||||||||
9 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 586 | 35.06 | 1:14.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
10 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 583 | 35.36 | 1:14.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 575 | 35.64 | 1:14.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.46 | |||||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | 568 | 35.45 | 1:15.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.33 | |||||||||
13 | Regitze Gotthard | 2002 | 546 | 36.36 | 1:16.26 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
14 | Pernille Pedersen | 2001 | 544 | 36.76 | 1:16.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
15 | Mikkeline Mentz | 2001 | 536 | 36.66 | 1:16.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.92 | |||||||||
16 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 536 | 36.86 | 1:16.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
17 | Emilie Nyegaard | 2001 | 534 | 36.65 | 1:16.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.09 | |||||||||
18 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 525 | 36.85 | 1:17.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.51 | |||||||||
19 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 524 | 36.34 | 1:17.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.96 | |||||||||
20 | Lærke Toftgaard | 2001 | 524 | 36.93 | 1:17.33 | |||||
Kolding SK | 1:20.51 | |||||||||
21 | Line Gertz | 2001 | 522 | 36.34 | 1:17.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.00 | |||||||||
22 | Christine Nielsen | 2001 | 520 | 36.47 | 1:17.50 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:20.40 | |||||||||
23 | Karla Louise Balle | 2001 | 519 | 36.59 | 1:17.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
24 | Esther Flø | 2001 | 519 | 37.19 | 1:17.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.82 | |||||||||
25 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 513 | 36.82 | 1:17.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.13 | |||||||||
26 | Sofie Villum Færch | 2002 | 509 | 37.18 | 1:18.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
27 | Xandra Huryn | 2001 | 506 | 36.67 | 1:18.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.29 | |||||||||
28 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 504 | 37.46 | 1:18.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
29 | Astrid Nielsen | 2002 | 504 | 36.66 | 1:18.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
30 | Jannie Eickhardt | 2001 | 504 | 37.50 | 1:18.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
31 | Laura Gam | 2001 | 503 | 37.35 | 1:18.38 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
32 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 497 | 36.95 | 1:18.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
33 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 497 | 37.74 | 1:18.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
34 | Maria Rye | 2001 | 487 | 37.68 | 1:19.22 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.37 | |||||||||
35 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 487 | 37.28 | 1:19.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
36 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 486 | 37.51 | 1:19.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.31 | |||||||||
37 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 483 | 37.68 | 1:19.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.18 | |||||||||
38 | Emma Mikkelsen | 2001 | 480 | 37.92 | 1:19.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.55 | |||||||||
39 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 477 | 37.68 | 1:19.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.63 | |||||||||
40 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 474 | 37.49 | 1:19.93 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.42 | |||||||||
41 | Sille Ibsen | 2001 | 470 | 36.90 | 1:20.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
42 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 468 | 37.82 | 1:20.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.37 | |||||||||
43 | Emma Bruhn | 2002 | 466 | 37.70 | 1:20.39 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.34 | |||||||||
44 | Jamilla Bistrup | 2001 | 466 | 37.60 | 1:20.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.91 | |||||||||
45 | Katharina N Møller | 2001 | 464 | 37.92 | 1:20.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.02 | |||||||||
46 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 460 | 38.13 | 1:20.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.54 | |||||||||
47 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 457 | 38.32 | 1:20.94 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:21.62 | |||||||||
48 | Maja Meinert | 2001 | 454 | 38.22 | 1:21.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.45 | |||||||||
49 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 452 | 38.81 | 1:21.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
50 | Freja Winkler | 2001 | 451 | 37.93 | 1:21.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
51 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 448 | 38.79 | 1:21.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
52 | Mette S. Køhler | 2001 | 445 | 37.40 | 1:21.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.04 | |||||||||
53 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 439 | 39.27 | 1:22.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
54 | Laura Janner | 2002 | 439 | 39.24 | 1:22.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.74 | |||||||||
55 | Maiken Hougaard | 2002 | 429 | 39.86 | 1:22.67 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:23.68 | |||||||||
56 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 426 | 39.02 | 1:22.87 | |||||
Kolding SK | 1:24.21 | |||||||||
57 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 423 | 39.54 | 1:23.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.44 | |||||||||
58 | Charlotte Malberg | 2002 | 422 | 38.86 | 1:23.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
59 | Amanda Hietala | 2002 | 419 | 39.26 | 1:23.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
60 | Michelle Jatta | 2001 | 417 | 38.70 | 1:23.44 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.77 | |||||||||
61 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 416 | 39.18 | 1:23.47 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:22.25 | |||||||||
62 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 416 | 39.29 | 1:23.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.92 | |||||||||
63 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 413 | 39.80 | 1:23.70 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.73 | |||||||||
64 | Julie Ejby | 2002 | 386 | 40.31 | 1:25.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
65 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 386 | 39.93 | 1:25.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
66 | Amalije Kristensen | 2002 | 385 | 40.70 | 1:25.70 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.61 | |||||||||
67 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 374 | 40.48 | 1:26.51 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.86 | |||||||||
68 | Nynne Nørlem | 2002 | 370 | 40.85 | 1:26.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.15 | |||||||||
69 | Mathilde van der Linden | 2002 | 368 | 40.26 | 1:26.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 642 | 30.57 | 1:04.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.40 | |||||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 634 | 30.97 | 1:04.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.68 | |||||||||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | 630 | 30.57 | 1:04.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.18 | |||||||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 615 | 30.01 | 1:05.36 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:05.38 | |||||||||
5 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 609 | 31.12 | 1:05.60 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
6 | Andreas Hougaard | 2000 | 569 | 31.28 | 1:07.07 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:09.75 | |||||||||
7 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 556 | 31.83 | 1:07.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.69 | |||||||||
8 | Lawrence Langley | 2001 | 538 | 31.70 | 1:08.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.05 | |||||||||
9 | Owais Hamid | 2000 | 535 | 31.65 | 1:08.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | 516 | 31.84 | 1:09.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.22 | |||||||||
11 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 515 | 32.83 | 1:09.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.81 | |||||||||
12 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 511 | 32.99 | 1:09.53 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
13 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 504 | 32.73 | 1:09.85 | |||||
Kolding SK | 1:11.29 | |||||||||
14 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 499 | 32.83 | 1:10.11 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.26 | |||||||||
15 | Andreas L. Damgård | 2000 | 498 | 33.76 | 1:10.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
16 | Lucas Hoffmann | 2000 | 497 | 33.64 | 1:10.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
17 | Andreas Bui | 2000 | 486 | 33.16 | 1:10.69 | |||||
O.S.L.F. | 1:10.55 | |||||||||
18 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 482 | 33.39 | 1:10.88 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
19 | Jonas Ejby | 2000 | 482 | 32.62 | 1:10.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
20 | Jacob Holm | 2000 | 475 | 34.08 | 1:11.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.94 | |||||||||
21 | Carl Terp Larsen | 2001 | 475 | 33.77 | 1:11.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.99 | |||||||||
22 | Magnus Nygaard | 2000 | 470 | 34.13 | 1:11.50 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
23 | Mathias Vestergaard | 2001 | 469 | 33.69 | 1:11.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
24 | Emil Kragh | 2001 | 468 | 34.31 | 1:11.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.84 | |||||||||
25 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 467 | 33.65 | 1:11.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.74 | |||||||||
26 | August Bugge | 2000 | 464 | 34.20 | 1:11.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
27 | Magnus Gertz | 2000 | 462 | 33.71 | 1:11.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.51 | |||||||||
28 | Jakob Grene | 2001 | 460 | 33.78 | 1:12.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
29 | Christian Crone | 2001 | 459 | 33.93 | 1:12.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
30 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 457 | 34.05 | 1:12.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.77 | |||||||||
31 | Kristian Torp | 2000 | 456 | 34.38 | 1:12.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.29 | |||||||||
32 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 453 | 34.58 | 1:12.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.44 | |||||||||
33 | Johan Nielsen | 2001 | 453 | 34.41 | 1:12.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.42 | |||||||||
34 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 452 | 34.04 | 1:12.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
35 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 447 | 33.92 | 1:12.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.96 | |||||||||
36 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 447 | 34.24 | 1:12.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.42 | |||||||||
37 | Felix Lund | 2001 | 447 | 34.16 | 1:12.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.39 | |||||||||
38 | William Textor Broch | 2001 | 445 | 33.96 | 1:12.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.64 | |||||||||
39 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 444 | 34.27 | 1:12.88 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
40 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 439 | 34.59 | 1:13.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.86 | |||||||||
41 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 437 | 34.44 | 1:13.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.51 | |||||||||
42 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 434 | 34.98 | 1:13.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.56 | |||||||||
43 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 432 | 34.26 | 1:13.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.74 | |||||||||
44 | Albert Voldum Krog | 2001 | 430 | 35.06 | 1:13.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.29 | |||||||||
45 | Thomas Schiby | 2001 | 425 | 34.79 | 1:13.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
46 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 421 | 34.62 | 1:14.16 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:18.39 | |||||||||
47 | Jannick Lind | 2001 | 421 | 34.53 | 1:14.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
48 | Martin Holst | 2000 | 417 | 34.28 | 1:14.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
49 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 416 | 34.58 | 1:14.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.41 | |||||||||
50 | Jakob Forsberg | 2000 | 416 | 35.32 | 1:14.47 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
51 | Simon Andersen | 2000 | 415 | 34.48 | 1:14.54 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.88 | |||||||||
52 | Malthe Levisen | 2001 | 413 | 35.28 | 1:14.65 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.90 | |||||||||
53 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 412 | 35.35 | 1:14.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
54 | Mads L. Werther | 2000 | 409 | 35.35 | 1:14.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.60 | |||||||||
55 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 407 | 35.30 | 1:15.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
56 | Frederik Røgind | 2001 | 401 | 35.95 | 1:15.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.00 | |||||||||
57 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 401 | 35.09 | 1:15.38 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
58 | Malthe Burgaard | 2000 | 400 | 35.13 | 1:15.46 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.57 | |||||||||
59 | August Weilguny | 2001 | 395 | 36.04 | 1:15.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
60 | Gustav Nissen | 2001 | 392 | 35.49 | 1:15.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.65 | |||||||||
61 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 389 | 36.31 | 1:16.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.30 | |||||||||
62 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 389 | 35.50 | 1:16.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.00 | |||||||||
63 | Rasmus Nielsen | 2001 | 388 | 35.57 | 1:16.18 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.89 | |||||||||
64 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 388 | 35.44 | 1:16.20 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.59 | |||||||||
65 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 386 | 36.14 | 1:16.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.23 | |||||||||
66 | Lasse Jensen | 2000 | 386 | 35.83 | 1:16.35 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
67 | Rasmus Thilleman | 2001 | 385 | 35.91 | 1:16.40 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
68 | Jonas Andersen | 2001 | 378 | 35.97 | 1:16.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.00 | |||||||||
69 | Casper Krohn | 2001 | 377 | 35.78 | 1:16.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.80 | |||||||||
70 | Jacob Lund | 2001 | 375 | 36.73 | 1:17.07 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
71 | William S. Michaelsen | 2001 | 373 | 36.40 | 1:17.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.65 | |||||||||
72 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 369 | 36.41 | 1:17.51 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:17.10 | |||||||||
73 | Carl M Gadegaard | 2001 | 368 | 36.33 | 1:17.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
74 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 363 | 36.67 | 1:17.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.76 | |||||||||
75 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 362 | 36.30 | 1:17.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.87 | |||||||||
76 | Christian Hovmark | 2001 | 358 | 36.49 | 1:18.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
77 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 357 | 37.49 | 1:18.35 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
78 | Anders Rasmussen | 2001 | 355 | 36.89 | 1:18.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.02 | |||||||||
79 | Emil Mosegaard | 2001 | 318 | 38.04 | 1:21.39 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:20.93 | |||||||||
80 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 310 | 37.77 | 1:22.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.97 | |||||||||
- | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DSQ | 2 flyben v. 50m | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
- | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | DSQ | Asynkron arme v. 60m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.52 | |||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | DSQ | ESB, v. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 735 | 1:03.56 | 2:10.79 | 3:16.01 | 4:19.75 | |||
Herning Svømmeklub | 4:19.41 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 715 | 1:03.32 | 2:11.33 | 3:18.20 | 4:22.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:25.92 | |||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 703 | 1:04.08 | 2:11.60 | 3:18.09 | 4:23.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:23.48 | |||||||||
4 | Anne Føyn | 2002 | 693 | 1:03.07 | 2:10.82 | 3:18.83 | 4:24.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:26.04 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 691 | 1:03.17 | 2:10.43 | 3:18.57 | 4:25.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:26.40 | |||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 674 | 1:06.06 | 2:14.76 | 3:23.01 | 4:27.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:30.79 | |||||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 661 | 1:05.64 | 2:13.96 | 3:22.53 | 4:29.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:29.18 | |||||||||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 658 | 1:04.92 | 2:13.20 | 3:21.68 | 4:29.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:28.13 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 651 | 1:05.20 | 2:14.64 | 3:23.93 | 4:30.56 | |||
Vest-Brøndby | 4:34.68 | |||||||||
10 | Clara Neumann | 2001 | 650 | 1:04.72 | 2:13.37 | 3:22.43 | 4:30.67 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:35.56 | |||||||||
11 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 650 | 1:04.75 | 2:13.79 | 3:23.43 | 4:30.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.93 | |||||||||
12 | Sofie Nielsen | 2001 | 648 | 1:04.76 | 2:13.34 | 3:22.41 | 4:31.01 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:28.31 | |||||||||
13 | Andrea Paaske | 2001 | 646 | 1:04.17 | 2:13.56 | 3:22.92 | 4:31.19 | |||
Roskilde Svømning | 4:33.79 | |||||||||
14 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 645 | 1:05.80 | 2:15.50 | 3:23.27 | 4:31.36 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:31.40 | |||||||||
15 | Iben Bak | 2001 | 642 | 1:07.16 | 2:17.07 | 3:24.33 | 4:31.72 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:32.02 | |||||||||
16 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 641 | 1:05.35 | 2:13.70 | 3:22.71 | 4:31.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:28.61 | |||||||||
17 | Mille Graasbøll | 2002 | 641 | 1:06.65 | 2:16.47 | 3:24.79 | 4:31.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:31.13 | |||||||||
18 | Josefine Due Christensen | 2001 | 640 | 1:04.63 | 2:14.13 | 3:23.83 | 4:32.01 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:37.06 | |||||||||
19 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 617 | 1:05.59 | 2:15.53 | 3:25.90 | 4:35.42 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:41.87 | |||||||||
20 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 613 | 1:05.25 | 2:14.72 | 3:24.97 | 4:35.97 | |||
DeltaSwim | 4:39.66 | |||||||||
21 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 612 | 1:06.04 | 2:15.75 | 3:25.68 | 4:36.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:33.87 | |||||||||
22 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 595 | 1:06.65 | 2:17.81 | 3:27.98 | 4:38.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.50 | |||||||||
23 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 582 | 1:06.85 | 2:18.29 | 3:30.79 | 4:40.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:40.56 | |||||||||
24 | Signe Fich Hansen | 2002 | 580 | 1:06.88 | 2:18.31 | 3:30.14 | 4:41.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.45 | |||||||||
25 | Frederikke Petri | 2001 | 578 | 1:06.13 | 2:17.58 | 3:28.98 | 4:41.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:40.30 | |||||||||
26 | Alberte Mammen | 2001 | 571 | 1:07.20 | 2:18.16 | 3:31.38 | 4:42.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:46.78 | |||||||||
27 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 569 | 1:09.67 | 2:21.50 | 3:33.00 | 4:42.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:49.96 | |||||||||
28 | Regitze Gotthard | 2002 | 565 | 1:09.42 | 2:22.86 | 3:32.48 | 4:43.68 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:54.81 | |||||||||
29 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 559 | 1:07.44 | 2:19.79 | 3:32.38 | 4:44.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:51.13 | |||||||||
30 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 558 | 1:06.49 | 2:18.03 | 3:31.69 | 4:44.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:40.79 | |||||||||
31 | Lea Serup Schøn | 2002 | 557 | 1:08.56 | 2:21.97 | 3:34.98 | 4:45.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:49.91 | |||||||||
32 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 555 | 1:06.55 | 2:18.30 | 3:31.90 | 4:45.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:42.86 | |||||||||
33 | Thea Søe Bach | 2002 | 547 | 1:08.83 | 2:21.55 | 3:34.93 | 4:46.66 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:48.61 | |||||||||
34 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 541 | 1:08.32 | 2:20.72 | 3:34.10 | 4:47.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:58.47 | |||||||||
35 | Louise Hvarre | 2001 | 539 | 1:07.89 | 2:21.94 | 3:34.53 | 4:48.12 | |||
Svømmeklubben Tempo | 4:46.50 | |||||||||
36 | Amalie W. Olsen | 2001 | 536 | 1:06.72 | 2:19.46 | 3:34.44 | 4:48.55 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:45.86 | |||||||||
37 | Michelle Mortensen | 2002 | 531 | 1:08.76 | 2:21.87 | 3:36.10 | 4:49.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:46.89 | |||||||||
38 | Karoline Sørensen | 2002 | 527 | 1:08.17 | 2:22.72 | 3:38.14 | 4:50.28 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:58.14 | |||||||||
39 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 526 | 1:09.40 | 2:21.46 | 3:36.05 | 4:50.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:44.76 | |||||||||
40 | Maria Andersen | 2002 | 524 | 1:08.89 | 2:23.20 | 3:37.83 | 4:50.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:53.32 | |||||||||
41 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 523 | 1:09.01 | 2:22.69 | 3:36.81 | 4:50.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:49.46 | |||||||||
42 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 521 | 1:08.61 | 2:22.32 | 3:36.61 | 4:51.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:46.75 | |||||||||
43 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 516 | 1:11.40 | 2:25.94 | 3:40.22 | 4:52.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:57.61 | |||||||||
44 | Emilie Holst Lange | 2002 | 515 | 1:06.71 | 2:20.38 | 3:36.41 | 4:52.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:54.21 | |||||||||
45 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 510 | 1:10.81 | 2:27.70 | 3:44.59 | 4:53.36 | |||
Vest-Brøndby | 4:50.31 | |||||||||
46 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 510 | 1:11.36 | 2:24.66 | 3:38.38 | 4:53.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:02.08 | |||||||||
47 | Lærke Rask Sander | 2002 | 510 | 1:09.76 | 2:25.35 | 3:40.08 | 4:53.41 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:50.90 | |||||||||
48 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 506 | 1:13.52 | 2:28.26 | 3:42.47 | 4:54.21 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:01.93 | |||||||||
49 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 506 | 1:10.79 | 2:26.94 | 3:42.17 | 4:54.25 | |||
Næstved IF | 4:55.80 | |||||||||
50 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 503 | 1:09.34 | 2:25.09 | 3:40.19 | 4:54.80 | |||
Svømmeklubben Nord | 4:58.74 | |||||||||
51 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 502 | 1:08.54 | 2:23.57 | 3:39.78 | 4:55.05 | |||
Albertslund IF | 5:02.73 | |||||||||
52 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 500 | 1:10.53 | 2:25.45 | 3:41.21 | 4:55.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:00.76 | |||||||||
53 | Frederikke Kruse | 2002 | 499 | 1:10.83 | 2:26.38 | 3:40.87 | 4:55.49 | |||
Herning Svømmeklub | 5:00.33 | |||||||||
54 | Line Strandby | 2001 | 496 | 1:08.83 | 2:23.96 | 3:40.40 | 4:56.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:46.13 | |||||||||
55 | Anika Hedegaard | 2002 | 496 | 1:10.03 | 2:25.38 | 3:41.59 | 4:56.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:53.07 | |||||||||
56 | Sofie Hertzberg | 2002 | 495 | 1:10.94 | 2:26.25 | 3:41.77 | 4:56.27 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:57.03 | |||||||||
57 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 494 | 1:11.47 | 2:28.22 | 3:44.46 | 4:56.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:51.25 | |||||||||
58 | Johanne B. Hansen | 2002 | 493 | 1:10.61 | 2:25.53 | 3:41.30 | 4:56.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:59.91 | |||||||||
59 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 493 | 1:08.44 | 2:24.66 | 3:41.36 | 4:56.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:46.38 | |||||||||
60 | Sascha Lausten | 2002 | 492 | 1:11.81 | 2:27.85 | 3:42.66 | 4:56.98 | |||
Herning Svømmeklub | 4:52.09 | |||||||||
61 | Cecilie Porsdal | 2002 | 487 | 1:09.89 | 2:25.63 | 3:41.68 | 4:58.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:54.77 | |||||||||
62 | Matilde Weibel | 2002 | 486 | 1:11.48 | 2:27.93 | 3:44.15 | 4:58.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:52.53 | |||||||||
63 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 483 | 1:09.72 | 2:24.74 | 3:41.57 | 4:58.87 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:03.94 | |||||||||
64 | Sibel Simonsen | 2001 | 481 | 1:10.50 | 2:26.54 | 3:43.18 | 4:59.16 | |||
Swim Team Neptun | 4:47.84 | |||||||||
65 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 463 | 1:10.64 | 2:27.37 | 3:45.17 | 5:03.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:55.34 | |||||||||
66 | Heidi Glintborg | 2002 | 453 | 1:13.55 | 2:32.06 | 3:50.79 | 5:05.32 | |||
O.S.L.F. | 5:02.35 | |||||||||
- | Karen Hazell Brink | 2002 | Akut syg | |||||||
O.S.L.F. | 5:02.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 669 | 58.28 | 2:00.52 | 3:02.13 | 4:02.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:07.97 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 660 | 58.86 | 2:01.26 | 3:02.93 | 4:03.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:04.36 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 642 | 59.15 | 2:01.86 | 3:03.99 | 4:05.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:03.05 | |||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 634 | 58.29 | 2:01.88 | 3:05.64 | 4:07.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:10.04 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 630 | 58.48 | 2:02.14 | 3:05.90 | 4:07.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:10.90 | |||||||||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 628 | 59.98 | 2:04.40 | 3:06.10 | 4:07.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.13 | |||||||||
7 | Frederik Palmø | 2000 | 623 | 1:00.19 | 2:02.94 | 3:05.68 | 4:08.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:14.99 | |||||||||
8 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 616 | 1:00.29 | 2:04.71 | 3:07.74 | 4:09.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:10.80 | |||||||||
9 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 608 | 1:00.74 | 2:03.63 | 3:06.54 | 4:10.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:13.06 | |||||||||
10 | Mads Sørensen | 2000 | 597 | 1:00.65 | 2:05.05 | 3:09.31 | 4:12.00 | |||
O.S.L.F. | 4:12.30 | |||||||||
11 | Ferdinand Wahl | 2000 | 584 | 1:00.81 | 2:05.51 | 3:10.15 | 4:13.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.60 | |||||||||
12 | Mads Sørensen | 2001 | 581 | 1:00.72 | 2:06.42 | 3:12.05 | 4:14.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:18.25 | |||||||||
13 | Oskar Lindholm | 2001 | 578 | 1:00.53 | 2:06.03 | 3:11.91 | 4:14.70 | |||
Lyseng IF | 4:16.93 | |||||||||
14 | Jens Sørensen | 2001 | 576 | 59.66 | 2:04.59 | 3:10.01 | 4:14.97 | |||
Herning Svømmeklub | 4:08.32 | |||||||||
15 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 574 | 1:00.67 | 2:05.98 | 3:11.03 | 4:15.28 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:15.93 | |||||||||
16 | Roar Andersen | 2001 | 574 | 1:01.22 | 2:06.78 | 3:12.58 | 4:15.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.10 | |||||||||
17 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 574 | 1:01.26 | 2:06.38 | 3:11.59 | 4:15.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.85 | |||||||||
18 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 573 | 1:01.00 | 2:07.72 | 3:13.96 | 4:15.46 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:19.35 | |||||||||
19 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 571 | 1:01.01 | 2:07.50 | 3:11.83 | 4:15.70 | |||
Køge Svømmeklub | 4:20.36 | |||||||||
20 | Mads Toft | 2001 | 560 | 1:02.42 | 2:08.28 | 3:13.04 | 4:17.37 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:24.46 | |||||||||
21 | Simon Brixner | 2000 | 560 | 1:01.10 | 2:06.46 | 3:11.57 | 4:17.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:27.18 | |||||||||
22 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 554 | 1:00.73 | 2:06.87 | 3:12.30 | 4:18.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:14.19 | |||||||||
23 | Alexander Rendlev | 2001 | 541 | 1:00.44 | 2:06.50 | 3:13.70 | 4:20.44 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:19.75 | |||||||||
24 | Mathias Rasmussen | 2001 | 526 | 1:03.13 | 2:10.31 | 3:17.17 | 4:22.91 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:24.71 | |||||||||
25 | Oliver Frølund | 2001 | 526 | 1:02.60 | 2:09.23 | 3:16.54 | 4:22.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:25.26 | |||||||||
26 | Malthe Burgaard | 2000 | 525 | 1:02.80 | 2:10.38 | 3:19.27 | 4:22.98 | |||
Odense Svømme Klub | 4:26.93 | |||||||||
27 | Andreas Rasmussen | 2000 | 525 | 1:01.78 | 2:08.90 | 3:16.66 | 4:23.01 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:23.93 | |||||||||
28 | Jens Riisgaard | 2000 | 522 | 1:01.81 | 2:08.53 | 3:16.23 | 4:23.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:28.70 | |||||||||
29 | Mads Møller | 2000 | 521 | 1:01.04 | 2:07.24 | 3:15.03 | 4:23.75 | |||
Kalundborg SK | 4:24.14 | |||||||||
30 | Christian Bonde | 2001 | 514 | 1:04.51 | 2:10.26 | 3:18.12 | 4:24.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:31.33 | |||||||||
31 | Victor Bjerre | 2001 | 509 | 1:03.47 | 2:11.08 | 3:19.00 | 4:25.79 | |||
Herning Svømmeklub | 4:29.23 | |||||||||
32 | Daniel Schytte | 2000 | 508 | 1:03.41 | 2:11.11 | 3:18.50 | 4:25.84 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:25.00 | |||||||||
33 | Christoffer Weiss | 2001 | 504 | 1:02.90 | 2:10.26 | 3:17.61 | 4:26.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:24.87 | |||||||||
34 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 503 | 1:03.27 | 2:11.07 | 3:19.71 | 4:26.72 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:29.76 | |||||||||
35 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 502 | 1:01.83 | 2:09.40 | 3:18.07 | 4:27.06 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:28.50 | |||||||||
36 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 500 | 1:04.26 | 2:10.93 | 3:19.18 | 4:27.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:40.05 | |||||||||
37 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 498 | 1:03.05 | 2:12.38 | 3:21.55 | 4:27.61 | |||
Næstved IF | 4:30.62 | |||||||||
38 | Anders Nielsen | 2001 | 496 | 1:03.87 | 2:12.12 | 3:20.85 | 4:27.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:26.42 | |||||||||
39 | Jannick Hansen | 2001 | 496 | 1:02.52 | 2:09.65 | 3:18.56 | 4:28.09 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:29.14 | |||||||||
40 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 495 | 1:01.41 | 2:09.34 | 3:18.86 | 4:28.14 | |||
Odense Svømme Klub | 4:18.17 | |||||||||
41 | Andreas Jørgensen | 2000 | 492 | 1:03.94 | 2:12.97 | 3:22.03 | 4:28.78 | |||
Kolding SK | 4:30.96 | |||||||||
42 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 490 | 1:04.18 | 2:12.17 | 3:21.03 | 4:29.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:39.68 | |||||||||
43 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 488 | 1:04.52 | 2:12.71 | 3:21.20 | 4:29.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:33.36 | |||||||||
44 | Magnus Løhr | 2001 | 487 | 1:01.71 | 2:11.00 | 3:20.24 | 4:29.71 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:30.23 | |||||||||
45 | Emil Kragh | 2001 | 477 | 1:04.37 | 2:13.33 | 3:23.15 | 4:31.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:34.45 | |||||||||
46 | Johann Kristian Møller | 2001 | 470 | 1:04.18 | 2:14.03 | 3:23.25 | 4:32.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:36.15 | |||||||||
47 | Rasmus Hald | 2001 | 469 | 1:04.89 | 2:15.04 | 3:25.14 | 4:33.06 | |||
Kolding SK | 4:39.35 | |||||||||
48 | Oliver Mølby | 2001 | 464 | 1:05.65 | 2:15.66 | 3:25.44 | 4:33.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:31.96 | |||||||||
49 | Magnus Funder | 2001 | 463 | 1:03.07 | 2:13.48 | 3:24.40 | 4:34.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:35.99 | |||||||||
50 | Luis Velasquez | 2001 | 463 | 1:06.11 | 2:15.65 | 3:25.67 | 4:34.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:36.04 | |||||||||
51 | Mathias Aner | 2001 | 462 | 1:04.86 | 2:15.46 | 3:26.42 | 4:34.39 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:39.62 | |||||||||
52 | Gustav Sidenius | 2001 | 460 | 1:04.59 | 2:15.03 | 3:26.34 | 4:34.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:39.14 | |||||||||
53 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 459 | 1:06.77 | 2:16.76 | 3:26.14 | 4:35.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:36.28 | |||||||||
54 | Oliver Christensen | 2000 | 459 | 1:01.59 | 2:11.82 | 3:23.70 | 4:35.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:30.56 | |||||||||
55 | Lawrence Langley | 2001 | 445 | 1:04.91 | 2:14.64 | 3:26.28 | 4:37.82 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:32.84 | |||||||||
56 | Magnus A H Christensen | 2001 | 438 | 1:05.64 | 2:16.35 | 3:27.46 | 4:39.46 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:38.79 | |||||||||
57 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 425 | 1:04.56 | 2:15.23 | 3:28.27 | 4:42.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:39.96 | |||||||||
58 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 413 | 1:05.93 | 2:17.46 | 3:30.89 | 4:44.93 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:38.19 | |||||||||
- | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:22.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 756 | 26.91 | 55.99 | |||||
Herning Svømmeklub | 56.36 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 736 | 27.34 | 56.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.02 | |||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 694 | 27.83 | 57.61 | |||||
Roskilde Svømning | 58.87 | |||||||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | 687 | 27.00 | 57.79 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.30 | |||||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 687 | 27.65 | 57.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.49 | |||||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | 685 | 27.87 | 57.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.67 | |||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 668 | 28.16 | 58.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.15 | |||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 661 | 28.36 | 58.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.37 | |||||||||
9 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 661 | 28.12 | 58.55 | |||||
JGI Svømning | 58.87 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 646 | 28.81 | 58.99 | |||||
Vest-Brøndby | 58.64 | |||||||||
11 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 627 | 28.67 | 59.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.73 | |||||||||
12 | Iben Bak | 2001 | 624 | 29.16 | 59.68 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.52 | |||||||||
13 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 612 | 28.86 | 1:00.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.11 | |||||||||
13 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 612 | 29.02 | 1:00.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.23 | |||||||||
15 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 610 | 29.16 | 1:00.13 | |||||
Kolding SK | 1:00.75 | |||||||||
16 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 609 | 28.79 | 1:00.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.57 | |||||||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | 608 | 29.41 | 1:00.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
18 | Karla Louise Balle | 2001 | 605 | 29.01 | 1:00.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
19 | Signe Fich Hansen | 2002 | 600 | 29.31 | 1:00.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
20 | Amalie W. Olsen | 2001 | 591 | 29.45 | 1:00.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.11 | |||||||||
21 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 590 | 29.03 | 1:00.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.50 | |||||||||
22 | Mathilde Laugesen | 2001 | 579 | 29.31 | 1:01.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.12 | |||||||||
23 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 579 | 29.48 | 1:01.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.97 | |||||||||
24 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 579 | 28.87 | 1:01.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.23 | |||||||||
25 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 578 | 29.40 | 1:01.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
25 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 578 | 29.24 | 1:01.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.21 | |||||||||
27 | Michelle Jatta | 2001 | 578 | 29.21 | 1:01.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.27 | |||||||||
28 | Emma Jørgensen | 2001 | 576 | 29.63 | 1:01.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.78 | |||||||||
29 | Julie Gadgaard | 2001 | 573 | 29.57 | 1:01.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.76 | |||||||||
29 | Line Sloth Holm | 2001 | 573 | 29.56 | 1:01.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.54 | |||||||||
29 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 573 | 29.74 | 1:01.41 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:03.00 | |||||||||
32 | Sara Mortensen | 2001 | 571 | 29.48 | 1:01.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.69 | |||||||||
33 | Frederikke Petri | 2001 | 570 | 29.54 | 1:01.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
33 | Mia Seehausen | 2001 | 570 | 30.02 | 1:01.49 | |||||
Lyseng IF | 1:01.23 | |||||||||
35 | Sofie Andersen | 2001 | 570 | 29.58 | 1:01.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.53 | |||||||||
36 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 568 | 29.11 | 1:01.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.28 | |||||||||
37 | Lea Serup Schøn | 2002 | 567 | 29.85 | 1:01.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.81 | |||||||||
38 | Frederikke Echardt | 2002 | 565 | 29.80 | 1:01.69 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.12 | |||||||||
39 | Isabella Bach | 2002 | 560 | 29.75 | 1:01.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.65 | |||||||||
40 | Josephine Kruse | 2002 | 559 | 30.07 | 1:01.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.78 | |||||||||
41 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 557 | 29.60 | 1:01.97 | |||||
O.S.L.F. | 1:03.83 | |||||||||
42 | Mille Graasbøll | 2002 | 555 | 30.38 | 1:02.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.86 | |||||||||
43 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 554 | 30.10 | 1:02.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.46 | |||||||||
44 | Lærke Rask Sander | 2002 | 551 | 30.04 | 1:02.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.94 | |||||||||
45 | Marie Christensen | 2002 | 551 | 29.84 | 1:02.22 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
46 | Thyra Jørgensen | 2002 | 549 | 29.71 | 1:02.29 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.28 | |||||||||
47 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 544 | 30.14 | 1:02.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.00 | |||||||||
48 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 541 | 30.11 | 1:02.58 | |||||
Lyseng IF | 1:03.23 | |||||||||
49 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 540 | 29.89 | 1:02.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.51 | |||||||||
50 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 535 | 30.38 | 1:02.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
51 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 533 | 29.66 | 1:02.89 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.17 | |||||||||
52 | Matilde Bodilsen | 2001 | 532 | 29.94 | 1:02.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.34 | |||||||||
53 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 529 | 30.62 | 1:03.04 | |||||
DeltaSwim | 1:04.22 | |||||||||
54 | Astrid Nielsen | 2002 | 527 | 30.31 | 1:03.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.49 | |||||||||
55 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 524 | 30.22 | 1:03.24 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
56 | Melanie Eggertsen | 2002 | 521 | 30.10 | 1:03.37 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.63 | |||||||||
57 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 520 | 30.17 | 1:03.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
58 | Thea Søe Bach | 2002 | 520 | 30.57 | 1:03.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
59 | Claudia Sperling | 2002 | 519 | 30.41 | 1:03.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
60 | Chastine Melhede | 2002 | 510 | 30.70 | 1:03.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.77 | |||||||||
61 | Sofie Vegener | 2002 | 508 | 30.56 | 1:03.90 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
62 | Karoline Sørensen | 2002 | 507 | 30.37 | 1:03.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.66 | |||||||||
63 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 507 | 30.46 | 1:03.96 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
64 | Cecilie Elkjær | 2001 | 506 | 30.29 | 1:03.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.07 | |||||||||
65 | Emilie Larsen | 2001 | 502 | 30.12 | 1:04.16 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.03 | |||||||||
66 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 501 | 30.39 | 1:04.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.63 | |||||||||
67 | Victoria Bang | 2001 | 497 | 30.82 | 1:04.36 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:07.22 | |||||||||
68 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 497 | 30.75 | 1:04.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.82 | |||||||||
69 | Emilie Holst Lange | 2002 | 496 | 30.60 | 1:04.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.67 | |||||||||
69 | Patricia Andersen | 2002 | 496 | 30.72 | 1:04.42 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
71 | Ulrikke Veje | 2002 | 496 | 30.89 | 1:04.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
72 | Melissa Damsgaard | 2001 | 495 | 30.88 | 1:04.48 | |||||
O.S.L.F. | 1:04.64 | |||||||||
73 | Fie Tönshoff | 2002 | 490 | 30.56 | 1:04.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.92 | |||||||||
74 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 488 | 30.82 | 1:04.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
75 | Nete Lund Madsen | 2001 | 488 | 31.55 | 1:04.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
76 | Laura Janner | 2002 | 488 | 30.73 | 1:04.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.70 | |||||||||
77 | Sofie Villum Færch | 2002 | 486 | 30.97 | 1:04.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
78 | Ida T Mose | 2002 | 482 | 31.28 | 1:05.03 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.09 | |||||||||
79 | Laura Lange | 2001 | 478 | 31.69 | 1:05.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
80 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 478 | 31.05 | 1:05.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
81 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 473 | 31.29 | 1:05.43 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.38 | |||||||||
82 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 472 | 31.56 | 1:05.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.78 | |||||||||
83 | Anika Hedegaard | 2002 | 470 | 31.68 | 1:05.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.39 | |||||||||
84 | Signe Bach | 2002 | 468 | 31.99 | 1:05.67 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
85 | Cecilie Christensen | 2002 | 467 | 31.77 | 1:05.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
86 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 461 | 32.01 | 1:05.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.53 | |||||||||
87 | Matilde Weibel | 2002 | 457 | 31.23 | 1:06.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
88 | Maria Rye | 2001 | 457 | 31.76 | 1:06.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.64 | |||||||||
89 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 454 | 31.29 | 1:06.35 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:06.47 | |||||||||
90 | Natascha Laigaard | 2002 | 453 | 31.68 | 1:06.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.05 | |||||||||
91 | Alberte Korsgaard | 2001 | 451 | 32.09 | 1:06.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
92 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 433 | 31.54 | 1:07.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
93 | Freja Winkler | 2001 | 417 | 32.20 | 1:08.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
94 | Emma Rasmussen | 2002 | 415 | 33.05 | 1:08.35 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
95 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 401 | 33.17 | 1:09.14 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.64 | |||||||||
96 | Nynne Nørlem | 2002 | 386 | 33.70 | 1:10.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.73 | |||||||||
97 | Amalije Kristensen | 2002 | 379 | 32.75 | 1:10.47 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:11.49 | |||||||||
98 | Julie Ejby | 2002 | 367 | 33.47 | 1:11.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
- | Caroline Liboriussen | 2002 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 673 | 24.21 | 51.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.00 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 641 | 24.96 | 52.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 52.05 | |||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 623 | 25.72 | 52.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 53.53 | |||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 617 | 25.57 | 52.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 52.77 | |||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 608 | 25.63 | 53.02 | |||||
O.S.L.F. | 52.98 | |||||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | 604 | 25.84 | 53.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 55.30 | |||||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | 603 | 25.51 | 53.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.93 | |||||||||
8 | Markus Kjeldsen | 2000 | 597 | 25.54 | 53.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.46 | |||||||||
9 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 596 | 25.40 | 53.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.43 | |||||||||
10 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 588 | 25.66 | 53.62 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 54.04 | |||||||||
11 | Rasmus Steenberg | 2000 | 581 | 25.63 | 53.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.07 | |||||||||
12 | Jens Sørensen | 2001 | 580 | 25.86 | 53.86 | |||||
Herning Svømmeklub | 54.23 | |||||||||
13 | Thomas Svane-From | 2000 | 580 | 25.69 | 53.88 | |||||
Herlev Svømning | 53.60 | |||||||||
14 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 575 | 25.89 | 54.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.82 | |||||||||
15 | William Textor Broch | 2001 | 572 | 25.93 | 54.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.41 | |||||||||
16 | Malthe Burgaard | 2000 | 561 | 26.37 | 54.46 | |||||
Odense Svømme Klub | 54.56 | |||||||||
17 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 557 | 26.25 | 54.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.80 | |||||||||
18 | Anton Borg Hjort | 2000 | 552 | 26.34 | 54.77 | |||||
Lyseng IF | 55.11 | |||||||||
19 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 551 | 26.45 | 54.79 | |||||
Holstebro Svømme Club | 55.59 | |||||||||
20 | William Houen | 2001 | 549 | 26.20 | 54.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.67 | |||||||||
21 | Mads Sørensen | 2000 | 539 | 26.79 | 55.21 | |||||
O.S.L.F. | 56.10 | |||||||||
22 | Mads Toft | 2001 | 537 | 26.64 | 55.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.21 | |||||||||
23 | Matthias Hansen | 2001 | 535 | 27.13 | 55.35 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 56.42 | |||||||||
24 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 533 | 26.46 | 55.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 56.29 | |||||||||
25 | Felix Lund | 2001 | 532 | 26.17 | 55.43 | |||||
Herlev Svømning | 55.11 | |||||||||
26 | Martin H. Abel | 2001 | 532 | 26.05 | 55.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
27 | Oskar Lindholm | 2001 | 519 | 26.86 | 55.89 | |||||
Lyseng IF | 56.14 | |||||||||
28 | Oliver Frølund | 2001 | 519 | 26.95 | 55.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.91 | |||||||||
29 | Roar Andersen | 2001 | 515 | 27.00 | 56.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.96 | |||||||||
30 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 515 | 26.97 | 56.04 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.55 | |||||||||
31 | Benjamin Peruchon | 2001 | 509 | 27.38 | 56.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.94 | |||||||||
32 | William Christoffersen | 2001 | 506 | 26.72 | 56.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
33 | Rune Nørgaard | 2000 | 505 | 26.92 | 56.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.05 | |||||||||
34 | Emil Compen | 2000 | 504 | 26.52 | 56.44 | |||||
Haslev Svømmeklub | 57.06 | |||||||||
35 | Gustav Jørgensen | 2000 | 503 | 27.18 | 56.48 | |||||
TVS Tårnborg IF | 55.65 | |||||||||
36 | Filip Bækgaard | 2000 | 503 | 27.10 | 56.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
37 | Lawrence Langley | 2001 | 499 | 26.79 | 56.64 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.17 | |||||||||
38 | Christian Crone | 2001 | 498 | 26.90 | 56.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
39 | Andreas Hougaard | 2000 | 498 | 26.91 | 56.69 | |||||
Auning Svømmeklub | 56.69 | |||||||||
40 | August Weilguny | 2001 | 497 | 27.38 | 56.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.08 | |||||||||
41 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 491 | 27.41 | 56.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 57.18 | |||||||||
42 | Magnus Aasberg | 2001 | 491 | 27.11 | 56.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.91 | |||||||||
43 | Christoffer Weiss | 2001 | 489 | 27.17 | 57.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.19 | |||||||||
44 | Christian Rasmussen | 2000 | 488 | 26.97 | 57.06 | |||||
O.S.L.F. | 57.55 | |||||||||
45 | Daniel Schytte | 2000 | 488 | 27.82 | 57.07 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 57.26 | |||||||||
46 | Magnus Funder | 2001 | 485 | 27.55 | 57.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.11 | |||||||||
47 | Magnus Løhr | 2001 | 484 | 27.57 | 57.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.44 | |||||||||
48 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 483 | 27.23 | 57.26 | |||||
Herlev Svømning | 57.38 | |||||||||
49 | Thomas Frederiksen | 2000 | 483 | 27.40 | 57.27 | |||||
Odder Svømmeklub | 57.34 | |||||||||
50 | Alexander Rendlev | 2001 | 482 | 27.84 | 57.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.12 | |||||||||
51 | Ferdinand Wahl | 2000 | 481 | 27.55 | 57.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.98 | |||||||||
52 | Oliver Christensen | 2000 | 479 | 27.38 | 57.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.52 | |||||||||
53 | Oliver Mølby | 2001 | 479 | 27.36 | 57.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.35 | |||||||||
54 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 478 | 27.28 | 57.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.30 | |||||||||
55 | Christian K. Jensen | 2000 | 478 | 26.99 | 57.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.86 | |||||||||
56 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 475 | 27.32 | 57.56 | |||||
Vest-Brøndby | 57.57 | |||||||||
57 | Jens Riisgaard | 2000 | 474 | 28.22 | 57.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.45 | |||||||||
58 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 472 | 27.50 | 57.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
59 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 469 | 27.78 | 57.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
60 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 467 | 27.82 | 57.92 | |||||
Roskilde Svømning | 58.71 | |||||||||
61 | Mert Kaya | 2001 | 466 | 28.13 | 57.95 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
62 | Victor Bjerre | 2001 | 464 | 27.95 | 58.02 | |||||
Herning Svømmeklub | 58.05 | |||||||||
63 | Anders Rasmussen | 2001 | 464 | 27.23 | 58.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.48 | |||||||||
64 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 463 | 28.04 | 58.08 | |||||
Rønne Svømme Klub | 57.29 | |||||||||
65 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 462 | 28.16 | 58.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.57 | |||||||||
66 | Christian Juul Jensen | 2000 | 461 | 27.61 | 58.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.27 | |||||||||
67 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 460 | 28.05 | 58.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.45 | |||||||||
68 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 458 | 28.08 | 58.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
69 | Jakob Grene | 2001 | 455 | 27.85 | 58.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.25 | |||||||||
70 | Magnus Gertz | 2000 | 454 | 27.76 | 58.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.58 | |||||||||
71 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 453 | 27.99 | 58.48 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.36 | |||||||||
71 | Christian Bonde | 2001 | 453 | 28.71 | 58.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.65 | |||||||||
71 | Thomas Schiby | 2001 | 453 | 28.34 | 58.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.75 | |||||||||
74 | Frederik Bornemann | 2001 | 453 | 28.69 | 58.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.39 | |||||||||
75 | Gustav Sidenius | 2001 | 453 | 28.26 | 58.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.77 | |||||||||
76 | Jakob Forsberg | 2000 | 452 | 27.93 | 58.53 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 58.03 | |||||||||
77 | Malthe Levisen | 2001 | 452 | 27.94 | 58.55 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 57.95 | |||||||||
78 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 450 | 27.15 | 58.61 | |||||
Haslev Svømmeklub | 57.04 | |||||||||
79 | Jannick Hansen | 2001 | 450 | 28.51 | 58.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.11 | |||||||||
79 | Rasmus Hald | 2001 | 450 | 28.40 | 58.63 | |||||
Kolding SK | 58.88 | |||||||||
81 | Johann Kristian Møller | 2001 | 447 | 27.95 | 58.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.57 | |||||||||
82 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 446 | 28.47 | 58.81 | |||||
Næstved IF | 59.35 | |||||||||
83 | Jonas Hansen | 2001 | 444 | 28.61 | 58.87 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 59.62 | |||||||||
84 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 441 | 28.55 | 59.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.61 | |||||||||
85 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 440 | 28.19 | 59.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.30 | |||||||||
86 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 435 | 28.36 | 59.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
87 | Mark Wiskum | 2001 | 431 | 28.80 | 59.46 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.70 | |||||||||
88 | William S. Michaelsen | 2001 | 421 | 28.93 | 59.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
89 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 417 | 28.92 | 1:00.12 | |||||
Kolding SK | 1:01.66 | |||||||||
89 | Simon Andersen | 2000 | 417 | 28.84 | 1:00.12 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.25 | |||||||||
91 | Frederik Brogaard | 2001 | 416 | 28.65 | 1:00.19 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
92 | Albert Voldum Krog | 2001 | 413 | 28.96 | 1:00.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.34 | |||||||||
93 | Andreas Gram Peters | 2001 | 412 | 28.79 | 1:00.35 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
94 | Karl Bryde | 2000 | 410 | 28.88 | 1:00.46 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
95 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 405 | 29.02 | 1:00.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.08 | |||||||||
96 | Jonas Ejby | 2000 | 404 | 28.53 | 1:00.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
97 | Rasmus Langvad | 2000 | 398 | 29.12 | 1:01.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
98 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 397 | 29.14 | 1:01.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 58.73 | |||||||||
99 | Mads Frydenholm | 2001 | 395 | 29.14 | 1:01.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.43 | |||||||||
100 | Gustav Nissen | 2001 | 393 | 29.08 | 1:01.32 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.49 | |||||||||
101 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 390 | 28.79 | 1:01.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.36 | |||||||||
102 | Tobias Hufeldt | 2001 | 366 | 30.03 | 1:02.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.71 | |||||||||
103 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 346 | 31.26 | 1:03.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
104 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 331 | 30.95 | 1:04.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.42 | |||||||||
- | Anders Vestergaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 58.40 | |||||||||
- | Jonas Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.64 | |||||||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 690 | 29.67 | 1:03.92 | 1:44.08 | 2:17.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.80 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 648 | 30.93 | 1:09.64 | 1:48.74 | 2:20.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.80 | |||||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 643 | 31.49 | 1:07.66 | 1:48.23 | 2:21.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.90 | |||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 631 | 30.34 | 1:07.57 | 1:49.25 | 2:22.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.25 | |||||||||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | 628 | 30.01 | 1:06.23 | 1:49.56 | 2:22.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.64 | |||||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | 613 | 30.31 | 1:07.27 | 1:50.51 | 2:23.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.10 | |||||||||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 602 | 31.10 | 1:06.76 | 1:50.98 | 2:24.32 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:22.90 | |||||||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 599 | 30.32 | 1:07.45 | 1:51.54 | 2:24.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.30 | |||||||||
9 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 598 | 30.74 | 1:08.63 | 1:51.58 | 2:24.58 | |||
Roskilde Svømning | 2:24.55 | |||||||||
10 | Line Johannsen | 2001 | 598 | 31.54 | 1:08.73 | 1:49.74 | 2:24.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.41 | |||||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 595 | 30.74 | 1:09.56 | 1:51.51 | 2:24.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.85 | |||||||||
12 | Mathilde Laugesen | 2001 | 585 | 31.14 | 1:08.21 | 1:51.02 | 2:25.69 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.72 | |||||||||
13 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 575 | 33.79 | 1:12.81 | 1:52.71 | 2:26.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.93 | |||||||||
14 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 574 | 32.08 | 1:10.63 | 1:53.09 | 2:26.60 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.31 | |||||||||
15 | Thea Blomsterberg | 2002 | 561 | 32.40 | 1:11.60 | 1:52.03 | 2:27.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.89 | |||||||||
16 | Josephine Kruse | 2002 | 557 | 33.82 | 1:13.15 | 1:53.46 | 2:28.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:30.86 | |||||||||
17 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 555 | 32.62 | 1:10.06 | 1:53.21 | 2:28.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.05 | |||||||||
18 | Amalie Frederiksen | 2001 | 552 | 32.46 | 1:11.20 | 1:53.57 | 2:28.52 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:31.33 | |||||||||
19 | Liva Palmund | 2002 | 549 | 32.56 | 1:09.02 | 1:54.42 | 2:28.74 | |||
Roskilde Svømning | 2:31.03 | |||||||||
20 | Amalie W. Olsen | 2001 | 544 | 32.99 | 1:11.17 | 1:54.79 | 2:29.20 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
21 | Regitze Gotthard | 2002 | 542 | 32.94 | 1:12.59 | 1:54.21 | 2:29.44 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:33.44 | |||||||||
22 | Victoria Vorm | 2001 | 539 | 31.28 | 1:09.83 | 1:54.64 | 2:29.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.23 | |||||||||
23 | Jamilla Bistrup | 2001 | 534 | 32.47 | 1:11.09 | 1:54.69 | 2:30.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.29 | |||||||||
24 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 533 | 33.15 | 1:11.39 | 1:54.66 | 2:30.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.59 | |||||||||
25 | Esther Flø | 2001 | 530 | 32.19 | 1:11.95 | 1:54.93 | 2:30.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:36.72 | |||||||||
26 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 527 | 33.67 | 1:12.73 | 1:56.36 | 2:30.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.82 | |||||||||
27 | Julie Stampe | 2002 | 526 | 32.49 | 1:10.69 | 1:56.80 | 2:30.92 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.53 | |||||||||
28 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 526 | 33.32 | 1:11.50 | 1:54.02 | 2:30.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:34.29 | |||||||||
29 | Pernille Pedersen | 2001 | 521 | 33.69 | 1:11.16 | 1:54.30 | 2:31.37 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.82 | |||||||||
30 | Zenia Aarestrup | 2001 | 520 | 33.79 | 1:11.47 | 1:55.76 | 2:31.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.93 | |||||||||
31 | Line Sloth Holm | 2001 | 519 | 32.97 | 1:12.47 | 1:56.47 | 2:31.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.04 | |||||||||
32 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 515 | 33.51 | 1:14.61 | 1:56.06 | 2:32.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
33 | Mikkeline Mentz | 2001 | 514 | 33.70 | 1:14.06 | 1:56.23 | 2:32.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:31.94 | |||||||||
34 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 513 | 33.31 | 1:13.49 | 1:57.34 | 2:32.22 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.05 | |||||||||
35 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 512 | 33.94 | 1:14.85 | 1:58.06 | 2:32.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.61 | |||||||||
36 | Sara Mortensen | 2001 | 510 | 33.25 | 1:12.60 | 1:58.00 | 2:32.47 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:33.89 | |||||||||
37 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 507 | 34.21 | 1:13.47 | 1:57.96 | 2:32.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.12 | |||||||||
38 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 506 | 32.87 | 1:11.41 | 1:56.69 | 2:32.90 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.32 | |||||||||
39 | Marie Uglebjerg | 2002 | 502 | 33.10 | 1:13.10 | 1:57.19 | 2:33.26 | |||
Kalundborg SK | 2:32.41 | |||||||||
40 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 497 | 33.22 | 1:14.60 | 1:57.06 | 2:33.76 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.97 | |||||||||
41 | Caroline Camilla Castella | 2001 | 497 | 32.34 | 1:10.85 | 1:56.96 | 2:33.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.21 | |||||||||
41 | Emilie Nyegaard | 2001 | 497 | 33.69 | 1:15.52 | 1:57.60 | 2:33.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.04 | |||||||||
43 | Sascha Lausten | 2002 | 496 | 33.26 | 1:14.80 | 1:57.91 | 2:33.85 | |||
Herning Svømmeklub | 2:34.36 | |||||||||
44 | Laura Gam | 2001 | 496 | 35.14 | 1:15.01 | 1:57.88 | 2:33.93 | |||
Herning Svømmeklub | 2:38.21 | |||||||||
45 | Thea Søe Bach | 2002 | 493 | 34.81 | 1:13.52 | 1:58.99 | 2:34.20 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.96 | |||||||||
46 | Alberte Mammen | 2001 | 492 | 33.09 | 1:15.24 | 1:58.66 | 2:34.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.34 | |||||||||
47 | Caroline Mathiesen | 2001 | 490 | 32.66 | 1:10.22 | 1:57.08 | 2:34.55 | |||
Albertslund IF | 2:31.31 | |||||||||
48 | Signe Villumsen | 2001 | 486 | 31.69 | 1:11.11 | 1:58.16 | 2:34.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.89 | |||||||||
49 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 485 | 32.12 | 1:09.31 | 1:58.71 | 2:35.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.01 | |||||||||
50 | Emma Bruhn | 2002 | 483 | 33.40 | 1:12.60 | 1:57.52 | 2:35.28 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:37.19 | |||||||||
51 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 482 | 33.29 | 1:13.63 | 2:00.07 | 2:35.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.23 | |||||||||
52 | Karoline Sørensen | 2002 | 481 | 34.51 | 1:13.37 | 2:00.05 | 2:35.44 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.35 | |||||||||
53 | Xandra Huryn | 2001 | 478 | 32.77 | 1:14.63 | 1:59.21 | 2:35.79 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.65 | |||||||||
54 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 476 | 35.38 | 1:15.48 | 2:01.09 | 2:36.04 | |||
Næstved IF | 2:38.40 | |||||||||
55 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 474 | 34.20 | 1:12.79 | 2:00.02 | 2:36.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.45 | |||||||||
56 | Line Gertz | 2001 | 472 | 34.56 | 1:16.62 | 1:59.80 | 2:36.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.46 | |||||||||
57 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 471 | 32.13 | 1:13.82 | 1:58.45 | 2:36.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.21 | |||||||||
58 | Victoria Bang | 2001 | 471 | 32.27 | 1:14.35 | 2:00.31 | 2:36.61 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:41.69 | |||||||||
59 | Sibel Simonsen | 2001 | 470 | 34.45 | 1:14.20 | 2:00.34 | 2:36.69 | |||
Swim Team Neptun | 2:36.40 | |||||||||
60 | Emma Mikkelsen | 2001 | 468 | 34.51 | 1:17.26 | 2:00.87 | 2:36.93 | |||
Vest-Brøndby | 2:39.51 | |||||||||
61 | Johanne B. Hansen | 2002 | 464 | 34.81 | 1:14.09 | 2:00.63 | 2:37.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.22 | |||||||||
62 | Laura Janner | 2002 | 463 | 34.54 | 1:15.45 | 2:00.60 | 2:37.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.11 | |||||||||
63 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 461 | 36.13 | 1:16.46 | 2:01.27 | 2:37.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.25 | |||||||||
64 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 459 | 34.39 | 1:17.21 | 2:01.20 | 2:37.94 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.91 | |||||||||
65 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 458 | 32.38 | 1:14.60 | 1:59.23 | 2:38.06 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:41.13 | |||||||||
66 | Katharina N Møller | 2001 | 458 | 35.60 | 1:16.16 | 1:59.91 | 2:38.09 | |||
Vest-Brøndby | 2:40.42 | |||||||||
67 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 456 | 34.83 | 1:11.69 | 1:36.06 | 2:38.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.61 | |||||||||
68 | Ida T Mose | 2002 | 450 | 32.35 | 1:13.74 | 2:02.20 | 2:38.92 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:39.63 | |||||||||
69 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 447 | 34.16 | 1:15.71 | 2:02.97 | 2:39.32 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.53 | |||||||||
70 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 443 | 33.81 | 1:15.72 | 2:03.05 | 2:39.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
71 | Cecilie Porsdal | 2002 | 442 | 34.67 | 1:15.37 | 2:03.14 | 2:39.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.81 | |||||||||
72 | Lea Serup Schøn | 2002 | 441 | 34.89 | 1:16.76 | 2:04.31 | 2:40.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.62 | |||||||||
73 | Claudia Sperling | 2002 | 437 | 34.16 | 1:14.71 | 2:02.92 | 2:40.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
74 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 435 | 33.98 | 1:15.06 | 2:04.53 | 2:40.73 | |||
Roskilde Svømning | 3:04.21 | |||||||||
75 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 434 | 35.81 | 1:14.90 | 2:03.59 | 2:40.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.66 | |||||||||
76 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 431 | 36.78 | 1:19.48 | 2:03.67 | 2:41.29 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.80 | |||||||||
77 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 429 | 37.64 | 1:22.43 | 2:04.15 | 2:41.51 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:45.16 | |||||||||
78 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 425 | 35.62 | 1:17.28 | 2:05.95 | 2:42.07 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:42.01 | |||||||||
79 | Helene Marie Andersen | 2001 | 424 | 34.19 | 1:16.15 | 2:05.18 | 2:42.11 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.87 | |||||||||
80 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 421 | 35.32 | 1:15.22 | 2:02.56 | 2:42.52 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:37.25 | |||||||||
81 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 413 | 35.69 | 1:15.64 | 2:07.38 | 2:43.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.13 | |||||||||
82 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 399 | 38.72 | 1:22.06 | 2:06.30 | 2:45.46 | |||
Herning Svømmeklub | 2:45.89 | |||||||||
83 | Maiken Hougaard | 2002 | 396 | 38.79 | 1:23.17 | 2:08.22 | 2:45.88 | |||
Auning Svømmeklub | 2:51.00 | |||||||||
84 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 390 | 39.82 | 1:23.60 | 2:08.83 | 2:46.78 | |||
Herlev Svømning | 2:57.87 | |||||||||
85 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 374 | 33.84 | 1:15.94 | 2:07.43 | 2:49.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.49 | |||||||||
86 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 371 | 38.29 | 1:19.02 | 2:10.00 | 2:49.54 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.91 | |||||||||
- | Sofie Villum Færch | 2002 | Akut Syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.88 | |||||||||
- | Anna Andersen | 2001 | DSQ | 2 flyben v 100 m | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:49.31 | |||||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | DSQ | Flyben i brystspark | ||||||
Roskilde Svømning | 2:38.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 671 | 27.18 | 58.98 | 1:36.20 | 2:05.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.01 | |||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 638 | 27.85 | 59.49 | 1:36.33 | 2:07.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:07.52 | |||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 620 | 27.99 | 1:00.08 | 1:38.57 | 2:08.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:08.86 | |||||||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 620 | 28.19 | 1:02.39 | 1:38.43 | 2:08.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.58 | |||||||||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | 616 | 27.52 | 1:00.58 | 1:37.38 | 2:08.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:12.93 | |||||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 594 | 28.37 | 1:02.62 | 1:40.69 | 2:10.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.98 | |||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 576 | 29.00 | 1:02.21 | 1:41.21 | 2:11.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:08.94 | |||||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | 575 | 29.20 | 1:02.51 | 1:42.19 | 2:11.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.09 | |||||||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 560 | 28.84 | 1:02.89 | 1:42.00 | 2:13.00 | |||
Køge Svømmeklub | 2:12.79 | |||||||||
10 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 558 | 30.72 | 1:04.14 | 1:41.68 | 2:13.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.98 | |||||||||
11 | Frederik Palmø | 2000 | 552 | 29.96 | 1:03.65 | 1:42.48 | 2:13.61 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:15.50 | |||||||||
12 | William Houen | 2001 | 545 | 28.75 | 1:03.39 | 1:44.10 | 2:14.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.54 | |||||||||
13 | Johan Joensen | 2000 | 544 | 27.86 | 1:03.18 | 1:42.42 | 2:14.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.47 | |||||||||
14 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 532 | 28.26 | 1:03.62 | 1:42.24 | 2:15.28 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.19 | |||||||||
15 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 528 | 31.29 | 1:07.62 | 1:43.08 | 2:15.56 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:20.23 | |||||||||
16 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 520 | 27.37 | 1:01.23 | 1:41.73 | 2:16.28 | |||
Greve Svømmeklub | 2:16.26 | |||||||||
17 | Jakob Juul | 2000 | 517 | 28.65 | 1:06.52 | 1:46.92 | 2:16.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:17.03 | |||||||||
18 | Andreas Hougaard | 2000 | 516 | 29.38 | 1:06.50 | 1:43.96 | 2:16.60 | |||
Auning Svømmeklub | 2:21.95 | |||||||||
19 | Casper Christiansen | 2000 | 516 | 28.75 | 1:04.73 | 1:45.71 | 2:16.68 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:19.43 | |||||||||
20 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 514 | 29.28 | 1:03.48 | 1:42.80 | 2:16.81 | |||
Struer Svømmeklub | 2:16.21 | |||||||||
21 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 513 | 29.52 | 1:05.15 | 1:46.47 | 2:16.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.23 | |||||||||
22 | Andreas Bui | 2000 | 512 | 30.22 | 1:05.44 | 1:46.66 | 2:16.98 | |||
O.S.L.F. | 2:19.18 | |||||||||
23 | Mathias Vestergaard | 2001 | 508 | 30.43 | 1:04.49 | 1:45.07 | 2:17.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.70 | |||||||||
24 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 503 | 30.86 | 1:06.50 | 1:44.87 | 2:17.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.89 | |||||||||
25 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 494 | 28.12 | 1:03.30 | 1:44.19 | 2:18.66 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:16.83 | |||||||||
26 | Matthias Hansen | 2001 | 493 | 29.59 | 1:05.20 | 1:48.61 | 2:18.70 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:22.09 | |||||||||
27 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 490 | 30.98 | 1:06.87 | 1:46.36 | 2:18.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.66 | |||||||||
28 | Jacob Holm | 2000 | 489 | 30.80 | 1:07.92 | 1:46.72 | 2:19.15 | |||
Køge Svømmeklub | 2:22.93 | |||||||||
29 | Mads Witthøft | 2000 | 488 | 29.45 | 1:02.93 | 1:46.13 | 2:19.21 | |||
Kalundborg SK | 2:21.69 | |||||||||
30 | Johan Nielsen | 2001 | 485 | 31.00 | 1:06.05 | 1:46.73 | 2:19.45 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:27.92 | |||||||||
31 | Alfred August Grubert | 2001 | 484 | 29.78 | 1:04.87 | 1:46.37 | 2:19.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.28 | |||||||||
32 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 482 | 30.68 | 1:05.93 | 1:46.40 | 2:19.75 | |||
Herlev Svømning | 2:19.21 | |||||||||
33 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 480 | 28.75 | 1:03.80 | 1:46.23 | 2:19.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.11 | |||||||||
34 | Kristian Torp | 2000 | 478 | 30.27 | 1:06.97 | 1:46.64 | 2:20.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.91 | |||||||||
35 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 478 | 29.58 | 1:04.28 | 1:48.26 | 2:20.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.16 | |||||||||
36 | Mads Møller | 2000 | 477 | 29.19 | 1:05.07 | 1:47.92 | 2:20.29 | |||
Kalundborg SK | 2:22.29 | |||||||||
37 | Mert Kaya | 2001 | 476 | 30.96 | 1:07.33 | 1:48.06 | 2:20.32 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.72 | |||||||||
38 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 475 | 28.92 | 1:03.75 | 1:47.35 | 2:20.50 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:21.45 | |||||||||
39 | Anders Vestergaard | 2001 | 473 | 31.48 | 1:07.60 | 1:48.83 | 2:20.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
40 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 470 | 27.56 | 1:03.70 | 1:44.50 | 2:20.93 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:13.48 | |||||||||
41 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 470 | 31.03 | 1:08.63 | 1:47.68 | 2:20.96 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:20.63 | |||||||||
42 | Julius Munk | 2000 | 469 | 28.08 | 1:03.81 | 1:46.91 | 2:21.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.57 | |||||||||
43 | Magnus Funder | 2001 | 467 | 30.26 | 1:05.65 | 1:48.45 | 2:21.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:24.45 | |||||||||
44 | Lawrence Langley | 2001 | 464 | 29.76 | 1:07.92 | 1:48.76 | 2:21.52 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:23.91 | |||||||||
45 | Lucas Hoffmann | 2000 | 462 | 29.75 | 1:07.93 | 1:47.77 | 2:21.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.90 | |||||||||
46 | Malthe Burgaard | 2000 | 460 | 30.66 | 1:08.84 | 1:50.46 | 2:21.95 | |||
Odense Svømme Klub | 2:19.86 | |||||||||
47 | Emil Kragh | 2001 | 459 | 30.46 | 1:08.64 | 1:47.68 | 2:22.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:25.75 | |||||||||
48 | Owais Hamid | 2000 | 457 | 30.59 | 1:08.57 | 1:49.19 | 2:22.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:23.71 | |||||||||
49 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 457 | 29.04 | 1:05.03 | 1:46.95 | 2:22.31 | |||
Odense Svømme Klub | 2:24.62 | |||||||||
50 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 456 | 30.67 | 1:06.96 | 1:49.06 | 2:22.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.29 | |||||||||
51 | August Weilguny | 2001 | 456 | 30.12 | 1:08.17 | 1:51.52 | 2:22.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.15 | |||||||||
52 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 452 | 30.31 | 1:06.28 | 1:49.93 | 2:22.77 | |||
Odense Svømme Klub | 2:21.87 | |||||||||
53 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 451 | 31.33 | 1:08.71 | 1:49.34 | 2:22.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.97 | |||||||||
54 | Frederik Bornemann | 2001 | 447 | 31.59 | 1:09.20 | 1:52.15 | 2:23.33 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:27.17 | |||||||||
55 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 445 | 31.25 | 1:06.69 | 1:50.90 | 2:23.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
56 | Kasper Jørgensen | 2000 | 440 | 29.31 | 1:07.08 | 1:49.98 | 2:24.13 | |||
Kolding SK | 2:23.85 | |||||||||
57 | David Hjort | 2000 | 438 | 28.94 | 1:03.87 | 1:49.00 | 2:24.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.87 | |||||||||
58 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 436 | 30.90 | 1:08.76 | 1:52.14 | 2:24.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.44 | |||||||||
59 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 432 | 31.15 | 1:10.18 | 1:51.28 | 2:24.92 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.60 | |||||||||
60 | Anders Rasmussen | 2001 | 432 | 30.88 | 1:06.69 | 1:51.03 | 2:24.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:24.20 | |||||||||
61 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 429 | 30.39 | 1:09.71 | 1:51.50 | 2:25.35 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:24.02 | |||||||||
62 | Magnus Nygaard | 2000 | 428 | 31.44 | 1:10.26 | 1:50.03 | 2:25.36 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.80 | |||||||||
63 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 428 | 30.72 | 1:10.45 | 1:51.11 | 2:25.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:34.44 | |||||||||
64 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 424 | 31.52 | 1:07.89 | 1:51.73 | 2:25.87 | |||
Næstved IF | 2:25.28 | |||||||||
65 | Christian Bonde | 2001 | 421 | 32.30 | 1:10.89 | 1:53.33 | 2:26.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.03 | |||||||||
66 | Jonas Hansen | 2001 | 418 | 29.72 | 1:06.69 | 1:53.17 | 2:26.56 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:28.18 | |||||||||
67 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 418 | 31.79 | 1:08.99 | 1:51.55 | 2:26.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.46 | |||||||||
68 | Rasmus Hald | 2001 | 418 | 30.54 | 1:08.89 | 1:52.70 | 2:26.61 | |||
Kolding SK | 2:25.75 | |||||||||
69 | Frederik Presskorn | 2000 | 417 | 30.46 | 1:07.95 | 1:53.23 | 2:26.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.11 | |||||||||
70 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 416 | 31.91 | 1:06.49 | 1:51.93 | 2:26.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.51 | |||||||||
71 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 413 | 31.68 | 1:12.23 | 1:51.74 | 2:27.16 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:29.49 | |||||||||
72 | William S. Michaelsen | 2001 | 412 | 31.92 | 1:10.50 | 1:52.75 | 2:27.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.98 | |||||||||
73 | Sebastian Jensen | 2001 | 410 | 30.77 | 1:08.66 | 1:53.66 | 2:27.51 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:33.42 | |||||||||
74 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 402 | 32.21 | 1:10.53 | 1:54.58 | 2:28.44 | |||
Auning Svømmeklub | 2:30.01 | |||||||||
75 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 400 | 31.21 | 1:11.69 | 1:52.81 | 2:28.72 | |||
Herning Svømmeklub | 2:27.55 | |||||||||
76 | Rasmus Nielsen | 2001 | 400 | 32.81 | 1:11.08 | 1:52.71 | 2:28.75 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:33.53 | |||||||||
77 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 389 | 32.32 | 1:11.60 | 1:57.10 | 2:30.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:27.01 | |||||||||
78 | Casper Krohn | 2001 | 331 | 35.05 | 1:19.08 | 2:00.71 | 2:38.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.24 | |||||||||
79 | Christian Hovmark | 2001 | 317 | 35.09 | 1:19.22 | 2:03.35 | 2:40.66 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.62 | |||||||||
- | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | DSQ | flb f indsl v / 150m | ||||||
Kolding SK | 2:17.36 | |||||||||
- | Thomas Svane-From | 2000 | DSQ | 1 hånd i v / 125m | ||||||
Herlev Svømning | 2:15.92 | |||||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | DSQ | sv p mave afs /100m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | 500m | 600m | 700m | ||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 713 | 1:05.45 | 2:14.43 | 3:22.49 | 4:29.78 | 8:56.51 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:04.00 | 5:36.85 | 6:43.48 | 7:50.38 | ||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 681 | 1:05.45 | 2:14.78 | 3:23.49 | 4:32.40 | 9:04.74 | ||
Herning Svømmeklub | 9:10.02 | 5:39.76 | 6:48.20 | 7:56.65 | ||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 660 | 1:05.31 | 2:14.56 | 3:23.40 | 4:32.76 | 9:10.35 | ||
Slagelse Svømmeklub | 9:15.25 | 5:42.04 | 6:51.73 | 8:01.70 | ||||||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 658 | 1:05.64 | 2:14.82 | 3:23.84 | 4:33.15 | 9:11.02 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 9:04.98 | 5:43.17 | 6:52.86 | 8:03.11 | ||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 653 | 1:06.37 | 2:16.88 | 3:26.85 | 4:36.05 | 9:12.35 | ||
Nyborg Svømmeklub | 9:29.93 | 5:45.46 | 6:54.28 | 8:03.77 | ||||||
6 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 641 | 1:05.54 | 2:15.02 | 3:24.85 | 4:35.04 | 9:15.92 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:16.07 | 5:45.42 | 6:56.97 | 8:08.22 | ||||||
7 | Mille Graasbøll | 2002 | 640 | 1:06.02 | 2:16.55 | 3:26.94 | 4:38.46 | 9:16.10 | ||
Sigma Swim Allerød | 9:14.16 | 5:48.51 | 6:59.69 | 8:09.74 | ||||||
8 | Sarah Missing | 2001 | 636 | 1:06.89 | 2:16.70 | 3:26.45 | 4:37.25 | 9:17.21 | ||
Vest-Brøndby | 9:23.29 | 5:48.13 | 6:59.96 | 8:10.40 | ||||||
9 | Andrea Paaske | 2001 | 623 | 1:05.52 | 2:16.34 | 3:26.90 | 4:37.16 | 9:21.19 | ||
Roskilde Svømning | 9:26.50 | 5:48.22 | 6:59.92 | 8:10.48 | ||||||
10 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 620 | 1:06.98 | 2:17.79 | 3:28.21 | 4:39.20 | 9:22.07 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:24.00 | 5:50.55 | 7:02.08 | 8:13.11 | ||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | 616 | 1:05.32 | 2:15.16 | 3:26.14 | 4:36.92 | 9:23.27 | ||
Horsens Svømmeklub | 9:16.33 | 5:48.25 | 6:59.66 | 8:11.57 | ||||||
12 | Clara Neumann | 2001 | 610 | 1:06.71 | 2:18.10 | 3:28.95 | 4:41.01 | 9:24.96 | ||
Svømmeklubben Syd | 9:27.44 | 5:52.92 | 7:04.78 | 8:15.79 | ||||||
13 | Iben Bak | 2001 | 610 | 1:08.27 | 2:19.38 | 3:30.94 | 4:43.11 | 9:25.06 | ||
Nyborg Svømmeklub | 9:18.63 | 5:53.61 | 7:04.86 | 8:15.20 | ||||||
14 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 583 | 1:08.31 | 2:20.92 | 3:33.51 | 4:45.73 | 9:33.79 | ||
DeltaSwim | 9:43.38 | 5:57.73 | 7:10.17 | 8:22.33 | ||||||
15 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 581 | 1:06.05 | 2:16.74 | 3:28.22 | 4:39.60 | 9:34.35 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:31.00 | 5:52.56 | 7:06.45 | 8:22.02 | ||||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 577 | 1:05.78 | 2:17.76 | 3:30.17 | 4:42.82 | 9:35.51 | ||
Holstebro Svømme Club | 9:31.88 | 5:55.94 | 7:09.52 | 8:23.09 | ||||||
17 | Signe Fich Hansen | 2002 | 564 | 1:09.02 | 2:22.28 | 3:35.34 | 4:48.46 | 9:40.00 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:44.27 | 6:01.26 | 7:14.55 | 8:27.58 | ||||||
18 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 556 | 1:06.56 | 2:19.16 | 3:32.88 | 4:47.38 | 9:42.89 | ||
Gentofte Svømme Klub | 9:31.99 | 6:01.07 | 7:15.86 | 8:30.41 | ||||||
19 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 556 | 1:08.89 | 2:22.94 | 3:35.73 | 4:49.13 | 9:42.91 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 9:45.85 | 6:01.70 | 7:15.42 | 8:30.25 | ||||||
20 | Michelle Mortensen | 2002 | 546 | 1:08.58 | 2:22.60 | 3:35.89 | 4:50.13 | 9:46.28 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:50.42 | 6:04.58 | 7:19.95 | 8:34.51 | ||||||
21 | Frederikke Petri | 2001 | 544 | 1:09.64 | 2:23.08 | 3:37.43 | 4:51.01 | 9:46.90 | ||
Søllerød Svømmeklub | 9:44.57 | 6:05.42 | 7:19.35 | 8:34.00 | ||||||
22 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 539 | 1:09.64 | 2:24.05 | 3:38.92 | 4:52.72 | 9:48.65 | ||
Horsens Svømmeklub | 9:56.04 | 6:07.07 | 7:21.35 | 8:36.60 | ||||||
23 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 536 | 1:08.14 | 2:21.91 | 3:36.48 | 4:51.49 | 9:49.99 | ||
Ringsted Svømme Klub | 9:53.26 | 6:06.19 | 7:21.29 | 8:36.05 | ||||||
24 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 535 | 1:08.86 | 2:21.65 | 3:35.74 | 4:49.92 | 9:50.27 | ||
Søllerød Svømmeklub | 9:42.42 | 6:05.53 | 7:20.51 | 8:36.45 | ||||||
25 | Sofie Hertzberg | 2002 | 511 | 1:10.43 | 2:25.19 | 3:40.22 | 4:56.19 | 9:59.26 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 9:59.67 | 6:12.06 | 7:27.58 | 8:44.13 | ||||||
26 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 510 | 1:11.20 | 2:27.20 | 3:42.84 | 4:58.71 | 9:59.64 | ||
Nyborg Svømmeklub | 10:15.11 | 6:14.87 | 7:30.96 | 8:45.69 | ||||||
27 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 510 | 1:09.56 | 2:23.50 | 3:38.54 | 4:53.79 | 9:59.71 | ||
Hillerød Svømmeklub | 9:51.89 | 6:10.13 | 7:27.20 | 8:44.15 | ||||||
28 | Maria Andersen | 2002 | 506 | 1:09.49 | 2:23.85 | 3:39.09 | 4:54.88 | 10:01.21 | ||
Ringsted Svømme Klub | 10:02.05 | 6:11.71 | 7:28.96 | 8:46.53 | ||||||
29 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 504 | 1:09.72 | 2:24.85 | 3:41.02 | 4:57.09 | 10:02.03 | ||
Albertslund IF | 10:19.58 | 6:13.09 | 7:29.84 | 8:47.02 | ||||||
30 | Charlotte Malberg | 2002 | 504 | 1:10.27 | 2:25.83 | 3:41.24 | 4:57.54 | 10:02.24 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:02.86 | 6:14.18 | 7:31.14 | 8:47.73 | ||||||
31 | Louise Hvarre | 2001 | 497 | 1:09.71 | 2:24.11 | 3:39.22 | 4:55.78 | 10:05.11 | ||
Svømmeklubben Tempo | 9:48.91 | 6:12.49 | 7:30.62 | 8:48.13 | ||||||
32 | Frederikke Kruse | 2002 | 492 | 1:11.28 | 2:28.00 | 3:44.78 | 5:02.08 | 10:07.18 | ||
Herning Svømmeklub | 10:16.54 | 6:19.80 | 7:37.14 | 8:53.36 | ||||||
33 | Anika Hedegaard | 2002 | 490 | 1:10.39 | 2:26.28 | 3:43.14 | 4:59.98 | 10:07.84 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:21.18 | 6:17.22 | 7:35.23 | 8:53.59 | ||||||
34 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 490 | 1:10.85 | 2:27.07 | 3:43.89 | 5:00.84 | 10:07.98 | ||
Svømmeklubben Nord | 10:07.16 | 6:18.04 | 7:34.96 | 8:52.45 | ||||||
35 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 483 | 1:12.09 | 2:28.42 | 3:43.31 | 5:00.10 | 10:10.62 | ||
Aalborg Svømmeklub | 10:16.71 | 6:17.43 | 7:35.12 | 8:53.86 | ||||||
36 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 462 | 1:13.78 | 2:32.60 | 3:51.33 | 5:09.61 | 10:19.80 | ||
Thisted Svømmeklub | 10:13.08 | 6:27.59 | 7:45.59 | 9:03.49 | ||||||
37 | Matilde Weibel | 2002 | 453 | 1:12.87 | 2:32.05 | 3:50.77 | 5:09.92 | 10:23.79 | ||
Hillerød Svømmeklub | 10:11.46 | 6:28.45 | 7:47.23 | 9:07.09 | ||||||
38 | Karen Hazell Brink | 2002 | 442 | 1:14.03 | 2:33.54 | 3:53.81 | 5:13.19 | 10:29.14 | ||
O.S.L.F. | 10:13.93 | 6:32.09 | 7:53.08 | 9:12.65 | ||||||
39 | Heidi Glintborg | 2002 | 427 | 1:15.18 | 2:34.21 | 3:55.00 | 5:14.83 | 10:36.26 | ||
O.S.L.F. | 10:20.22 | 6:35.61 | 7:56.36 | 9:16.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 18, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | 500m | 600m | 700m | 800m | |||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 658 | 58.68 | 2:02.83 | 3:07.54 | 4:12.24 | 16:17.25 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 16:16.46 | 5:18.35 | 6:24.34 | 7:30.33 | 8:37.31 | |||||
9:43.82 | 10:49.78 | 11:56.01 | 13:02.29 | |||||||
14:08.80 | 15:14.66 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 655 | 1:01.99 | 2:07.20 | 3:13.56 | 4:19.49 | 16:18.56 | ||
Lyseng IF | 16:30.18 | 5:25.70 | 6:31.87 | 7:38.07 | 8:43.64 | |||||
9:49.25 | 10:54.78 | 12:00.26 | 13:05.53 | |||||||
14:11.07 | 15:15.99 | |||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 655 | 59.14 | 2:03.51 | 3:08.55 | 4:13.95 | 16:18.61 | ||
Gentofte Svømme Klub | 16:26.08 | 5:20.06 | 6:25.70 | 7:31.83 | 8:38.61 | |||||
9:44.84 | 10:51.23 | 11:57.04 | 13:03.71 | |||||||
14:10.67 | 15:17.13 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | 634 | 1:00.59 | 2:05.91 | 3:11.68 | 4:18.37 | 16:29.29 | ||
O.S.L.F. | 16:25.49 | 5:25.15 | 6:32.10 | 7:39.16 | 8:45.40 | |||||
9:51.41 | 10:57.31 | 12:03.30 | 13:10.27 | |||||||
14:17.19 | 15:23.76 | |||||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | 619 | 1:01.19 | 2:06.85 | 3:13.11 | 4:19.62 | 16:37.20 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:32.31 | 5:26.33 | 6:32.67 | 7:39.39 | 8:46.14 | |||||
9:53.24 | 11:00.37 | 12:08.02 | 13:15.65 | |||||||
14:23.80 | 15:31.64 | |||||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 618 | 1:01.42 | 2:07.48 | 3:13.85 | 4:20.16 | 16:37.74 | ||
Køge Svømmeklub | 16:51.22 | 5:26.35 | 6:34.07 | 7:40.81 | 8:47.65 | |||||
9:54.81 | 11:02.45 | 12:10.09 | 13:17.59 | |||||||
14:25.41 | 15:32.95 | |||||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | 604 | 1:01.59 | 2:07.01 | 3:13.37 | 4:20.36 | 16:45.66 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 16:41.06 | 5:27.71 | 6:35.90 | 7:44.06 | 8:52.41 | |||||
10:01.20 | 11:10.02 | 12:18.07 | 13:25.67 | |||||||
14:33.51 | 15:40.66 | |||||||||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 600 | 59.95 | 2:03.96 | 3:09.08 | 4:14.82 | 16:47.66 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 16:31.82 | 5:21.17 | 6:28.08 | 7:35.34 | 8:42.73 | |||||
9:50.42 | 10:59.01 | 12:08.64 | 13:19.02 | |||||||
14:29.61 | 15:37.83 | |||||||||
9 | Mads Sørensen | 2001 | 579 | 1:01.90 | 2:08.87 | 3:16.65 | 4:25.14 | 16:59.71 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 16:46.93 | 5:33.72 | 6:42.92 | 7:51.49 | 8:59.56 | |||||
10:08.22 | 11:16.99 | 12:25.57 | 13:33.95 | |||||||
14:42.66 | 15:51.46 | |||||||||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | 568 | 1:05.75 | 2:16.41 | 3:27.91 | 4:37.79 | 17:06.21 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 17:07.03 | 5:46.68 | 6:55.67 | 8:04.36 | 9:11.97 | |||||
10:20.00 | 11:27.60 | 12:35.45 | 13:43.48 | |||||||
14:52.02 | 15:59.69 | |||||||||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | 566 | 1:05.27 | 2:14.44 | 3:23.29 | 4:31.61 | 17:07.30 | ||
Horsens Svømmeklub | 17:18.73 | 5:40.60 | 6:49.50 | 7:58.58 | 9:08.19 | |||||
10:17.04 | 11:25.64 | 12:34.65 | 13:43.40 | |||||||
14:52.60 | 16:01.45 | |||||||||
12 | Mathias Rasmussen | 2001 | 566 | 1:04.21 | 2:12.95 | 3:22.05 | 4:30.84 | 17:07.55 | ||
Holstebro Svømme Club | 17:24.26 | 5:39.55 | 6:48.85 | 7:57.48 | 9:06.13 | |||||
10:14.64 | 11:23.89 | 12:32.64 | 13:41.49 | |||||||
14:50.58 | 15:59.63 | |||||||||
13 | Anders Nielsen | 2001 | 559 | 1:04.79 | 2:14.15 | 3:22.59 | 4:31.97 | 17:11.56 | ||
Ringsted Svømme Klub | 17:13.97 | 5:40.77 | 6:49.39 | 7:58.34 | 9:07.07 | |||||
10:16.33 | 11:26.12 | 12:34.45 | 13:43.21 | |||||||
14:52.29 | 16:02.11 | |||||||||
14 | Victor Bjerre | 2001 | 546 | 1:05.74 | 2:14.70 | 3:24.54 | 4:34.87 | 17:19.84 | ||
Herning Svømmeklub | 17:41.29 | 5:45.52 | 6:55.80 | 8:05.83 | 9:15.86 | |||||
10:25.82 | 11:35.09 | 12:44.46 | 13:54.00 | |||||||
15:03.72 | 16:13.46 | |||||||||
15 | Kasper Bitzer | 2000 | 539 | 1:03.91 | 2:13.11 | 3:23.20 | 4:33.77 | 17:24.20 | ||
Korsør Sv & Livr. Klub | 17:33.32 | 5:44.85 | 6:55.44 | 8:06.37 | 9:16.78 | |||||
10:27.59 | 11:37.17 | 12:46.97 | 13:56.66 | |||||||
15:06.22 | 16:15.93 | |||||||||
16 | Alexander Rendlev | 2001 | 538 | 1:03.58 | 2:12.16 | 3:20.79 | 4:29.90 | 17:25.01 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 17:19.08 | 5:39.48 | 6:49.42 | 7:59.77 | 9:10.00 | |||||
10:20.56 | 11:31.36 | 12:42.64 | 13:53.72 | |||||||
15:05.34 | 16:16.70 | |||||||||
17 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 536 | 1:04.23 | 2:13.14 | 3:22.51 | 4:31.78 | 17:26.23 | ||
Odense Svømme Klub | 17:15.25 | 5:41.42 | 6:51.54 | 8:01.44 | 9:12.24 | |||||
10:23.29 | 11:34.34 | 12:45.01 | 13:56.01 | |||||||
15:07.39 | 16:17.76 | |||||||||
18 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 517 | 1:05.63 | 2:15.78 | 3:25.90 | 4:36.39 | 17:38.73 | ||
Viborg Svømme Klub | 18:12.43 | 5:47.44 | 6:58.69 | 8:09.86 | 9:21.06 | |||||
10:32.49 | 11:43.83 | 12:55.82 | 14:07.27 | |||||||
15:18.95 | 16:30.71 | |||||||||
19 | Mathias Aner | 2001 | 502 | 1:06.49 | 2:16.46 | 3:27.24 | 4:38.42 | 17:49.03 | ||
Svømmeklubben Syd | 18:06.22 | 5:49.58 | 7:01.41 | 8:12.54 | 9:24.65 | |||||
10:36.35 | 11:48.12 | 13:00.50 | 14:13.44 | |||||||
15:26.10 | 16:39.46 | |||||||||
20 | Jannick Hansen | 2001 | 479 | 1:05.60 | 2:16.42 | 3:28.40 | 4:41.02 | 18:05.74 | ||
Sigma Swim Allerød | 18:02.34 | 5:54.50 | 7:08.28 | 8:22.28 | 9:36.32 | |||||
10:49.88 | 12:03.10 | 13:16.05 | 14:29.28 | |||||||
15:41.70 | 16:54.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 663 | 32.36 | 1:06.98 | 1:42.15 | 2:16.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.19 | |||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 646 | 32.72 | 1:08.30 | 1:43.34 | 2:17.90 | |||
Roskilde Svømning | 2:22.16 | |||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 608 | 33.03 | 1:09.85 | 1:45.58 | 2:20.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:22.43 | |||||||||
4 | Mathilde Laugesen | 2001 | 606 | 33.01 | 1:08.83 | 1:44.89 | 2:20.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:23.09 | |||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 598 | 32.90 | 1:08.87 | 1:45.49 | 2:21.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:22.29 | |||||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | 595 | 33.99 | 1:09.66 | 1:45.84 | 2:21.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.34 | |||||||||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 594 | 33.55 | 1:09.37 | 1:45.39 | 2:21.76 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:20.63 | |||||||||
8 | Camille Erichsen | 2001 | 594 | 33.25 | 1:08.79 | 1:44.99 | 2:21.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.63 | |||||||||
9 | Julie Gadgaard | 2001 | 593 | 34.10 | 1:10.20 | 1:46.50 | 2:21.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.60 | |||||||||
10 | Caroline Mathiesen | 2001 | 589 | 33.36 | 1:09.33 | 1:46.15 | 2:22.19 | |||
Albertslund IF | 2:23.00 | |||||||||
11 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 579 | 33.62 | 1:10.16 | 1:47.45 | 2:23.02 | |||
Kolding SK | 2:23.18 | |||||||||
12 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 566 | 34.73 | 1:11.25 | 1:49.11 | 2:24.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.45 | |||||||||
13 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 561 | 34.95 | 1:11.28 | 1:48.14 | 2:24.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.04 | |||||||||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | 545 | 34.71 | 1:11.26 | 1:48.91 | 2:25.95 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.93 | |||||||||
15 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 541 | 33.85 | 1:10.61 | 1:48.30 | 2:26.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.78 | |||||||||
16 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 538 | 34.86 | 1:11.87 | 1:49.26 | 2:26.57 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:34.64 | |||||||||
17 | Karoline Sørensen | 2002 | 535 | 33.91 | 1:11.23 | 1:49.02 | 2:26.85 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:30.15 | |||||||||
18 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 530 | 34.62 | 1:11.77 | 1:49.79 | 2:27.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.36 | |||||||||
19 | Sofie Andersen | 2001 | 525 | 35.56 | 1:12.20 | 1:50.20 | 2:27.75 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.22 | |||||||||
20 | Pernille Pedersen | 2001 | 524 | 35.12 | 1:12.38 | 1:50.05 | 2:27.86 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
21 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 523 | 34.02 | 1:12.06 | 1:50.88 | 2:27.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.76 | |||||||||
22 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 522 | 35.67 | 1:12.89 | 1:50.21 | 2:28.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.18 | |||||||||
23 | Melanie Eggertsen | 2002 | 521 | 33.90 | 1:11.72 | 1:50.11 | 2:28.11 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:28.10 | |||||||||
24 | Zenia Aarestrup | 2001 | 518 | 35.32 | 1:13.14 | 1:51.44 | 2:28.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.85 | |||||||||
25 | Line Sloth Holm | 2001 | 517 | 34.96 | 1:12.55 | 1:50.87 | 2:28.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.52 | |||||||||
26 | Isabella Bach | 2002 | 515 | 35.19 | 1:12.84 | 1:51.08 | 2:28.70 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:37.79 | |||||||||
27 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 511 | 34.79 | 1:12.21 | 1:51.33 | 2:29.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.53 | |||||||||
27 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 511 | 34.85 | 1:12.65 | 1:51.08 | 2:29.05 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.69 | |||||||||
29 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 511 | 35.57 | 1:13.05 | 1:50.96 | 2:29.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.54 | |||||||||
30 | Marie Christensen | 2002 | 506 | 35.54 | 1:13.34 | 1:51.55 | 2:29.54 | |||
Odder Svømmeklub | 2:26.19 | |||||||||
31 | Cecilie Elkjær | 2001 | 498 | 35.28 | 1:12.95 | 1:50.96 | 2:30.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:26.97 | |||||||||
32 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 497 | 35.36 | 1:13.15 | 1:51.66 | 2:30.45 | |||
Herning Svømmeklub | 2:34.98 | |||||||||
33 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 497 | 35.78 | 1:14.23 | 1:53.38 | 2:30.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.76 | |||||||||
34 | Karoline Bauer | 2002 | 495 | 34.98 | 1:12.53 | 1:52.06 | 2:30.67 | |||
Kolding SK | 2:33.62 | |||||||||
35 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 493 | 35.48 | 1:13.88 | 1:52.42 | 2:30.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.60 | |||||||||
36 | Louise Hvarre | 2001 | 488 | 35.74 | 1:13.71 | 1:52.58 | 2:31.36 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:30.51 | |||||||||
37 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 484 | 34.74 | 1:12.67 | 1:52.51 | 2:31.83 | |||
JGI Svømning | 2:24.58 | |||||||||
38 | Frederikke Echardt | 2002 | 477 | 35.22 | 1:13.11 | 1:53.00 | 2:32.58 | |||
Roskilde Svømning | 2:37.08 | |||||||||
39 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 474 | 36.70 | 1:14.99 | 1:54.47 | 2:32.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.04 | |||||||||
40 | Anna Andersen | 2001 | 467 | 35.25 | 1:13.92 | 1:53.56 | 2:33.57 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:32.96 | |||||||||
41 | Cecilie Porsdal | 2002 | 465 | 36.84 | 1:16.25 | 1:55.32 | 2:33.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.13 | |||||||||
42 | Sibel Simonsen | 2001 | 456 | 36.61 | 1:16.74 | 1:56.30 | 2:34.89 | |||
Swim Team Neptun | 2:32.76 | |||||||||
43 | Emma Bruhn | 2002 | 454 | 36.13 | 1:15.24 | 1:55.46 | 2:35.03 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.78 | |||||||||
44 | Claudia Sperling | 2002 | 452 | 35.26 | 1:14.54 | 1:55.33 | 2:35.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.00 | |||||||||
45 | Camilla Hougaard | 2002 | 448 | 35.92 | 1:15.71 | 1:56.08 | 2:35.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:38.19 | |||||||||
46 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 448 | 36.51 | 1:15.85 | 1:55.62 | 2:35.82 | |||
Odder Svømmeklub | 2:37.72 | |||||||||
47 | Emilie Knudsen | 2002 | 446 | 36.35 | 1:15.87 | 1:56.15 | 2:35.98 | |||
Herning Svømmeklub | 2:36.12 | |||||||||
48 | Mette S. Køhler | 2001 | 441 | 36.53 | 1:14.89 | 1:55.33 | 2:36.58 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:35.98 | |||||||||
49 | Emma Rasmussen | 2002 | 440 | 38.53 | 1:18.38 | 1:57.78 | 2:36.66 | |||
Odder Svømmeklub | 2:39.74 | |||||||||
50 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 440 | 36.15 | 1:16.37 | 1:57.41 | 2:36.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.15 | |||||||||
51 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 438 | 35.58 | 1:15.65 | 1:56.34 | 2:36.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.53 | |||||||||
52 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 438 | 37.04 | 1:16.93 | 1:57.07 | 2:36.96 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.79 | |||||||||
53 | Natascha Laigaard | 2002 | 438 | 36.54 | 1:16.01 | 1:57.40 | 2:36.99 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:35.97 | |||||||||
54 | Emma Bækgaard | 2002 | 437 | 37.23 | 1:17.62 | 1:58.18 | 2:37.10 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.53 | |||||||||
55 | Johanne B. Hansen | 2002 | 436 | 36.92 | 1:16.40 | 1:56.69 | 2:37.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.30 | |||||||||
56 | Nete Lund Madsen | 2001 | 434 | 37.44 | 1:17.23 | 1:58.38 | 2:37.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.55 | |||||||||
57 | Heidi Glintborg | 2002 | 432 | 37.94 | 1:18.72 | 1:58.76 | 2:37.66 | |||
O.S.L.F. | 2:38.46 | |||||||||
58 | Maja Johansen | 2002 | 427 | 38.06 | 1:17.89 | 1:58.40 | 2:38.33 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:42.48 | |||||||||
59 | Signe Bach | 2002 | 424 | 37.42 | 1:17.58 | 1:58.45 | 2:38.66 | |||
Herning Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
60 | Charlotte Malberg | 2002 | 421 | 37.86 | 1:18.21 | 1:59.15 | 2:38.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.39 | |||||||||
61 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 420 | 37.41 | 1:17.08 | 1:58.24 | 2:39.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.22 | |||||||||
62 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 419 | 36.79 | 1:16.89 | 1:58.77 | 2:39.24 | |||
Odder Svømmeklub | 2:38.76 | |||||||||
63 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 412 | 37.70 | 1:17.77 | 1:59.00 | 2:40.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.25 | |||||||||
64 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 410 | 36.89 | 1:17.44 | 1:59.08 | 2:40.37 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:39.30 | |||||||||
65 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 400 | 37.91 | 1:19.21 | 2:00.76 | 2:41.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.59 | |||||||||
66 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 399 | 37.38 | 1:18.65 | 2:00.44 | 2:41.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.62 | |||||||||
67 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 380 | 37.87 | 1:19.60 | 2:02.73 | 2:44.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.50 | |||||||||
- | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Akut Syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 621 | 29.21 | 1:00.39 | 1:32.59 | 2:04.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.57 | |||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 604 | 29.89 | 1:01.20 | 1:33.32 | 2:05.49 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:07.67 | |||||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 601 | 29.43 | 1:00.91 | 1:33.13 | 2:05.72 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:05.88 | |||||||||
4 | Mads Witthøft | 2000 | 549 | 30.11 | 1:02.01 | 1:35.59 | 2:09.53 | |||
Kalundborg SK | 2:09.25 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 543 | 30.18 | 1:02.96 | 1:36.84 | 2:10.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.90 | |||||||||
6 | Thomas Svane-From | 2000 | 542 | 30.07 | 1:03.45 | 1:38.05 | 2:10.10 | |||
Herlev Svømning | 2:17.49 | |||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 514 | 30.05 | 1:02.96 | 1:37.43 | 2:12.42 | |||
Lyseng IF | 2:11.50 | |||||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 512 | 31.15 | 1:04.25 | 1:38.32 | 2:12.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.09 | |||||||||
9 | Alfred August Grubert | 2001 | 507 | 32.30 | 1:05.95 | 1:39.97 | 2:13.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.48 | |||||||||
10 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 504 | 30.30 | 1:03.32 | 1:38.34 | 2:13.27 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:13.39 | |||||||||
11 | Filip Bækgaard | 2000 | 503 | 30.68 | 1:04.62 | 1:39.40 | 2:13.36 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:15.87 | |||||||||
12 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 503 | 31.65 | 1:06.04 | 1:40.14 | 2:13.37 | |||
Struer Svømmeklub | 2:14.60 | |||||||||
13 | Thomas Frederiksen | 2000 | 498 | 31.49 | 1:06.68 | 1:40.82 | 2:13.84 | |||
Odder Svømmeklub | 2:14.77 | |||||||||
14 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 495 | 31.33 | 1:05.35 | 1:40.27 | 2:14.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.74 | |||||||||
15 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 492 | 31.84 | 1:05.91 | 1:40.12 | 2:14.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.12 | |||||||||
16 | Mathias Vestergaard | 2001 | 484 | 32.73 | 1:06.42 | 1:41.35 | 2:15.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.46 | |||||||||
17 | David Hjort | 2000 | 482 | 30.59 | 1:04.56 | 1:39.83 | 2:15.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.87 | |||||||||
18 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 480 | 31.74 | 1:05.54 | 1:40.56 | 2:15.47 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.17 | |||||||||
19 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 476 | 31.80 | 1:06.30 | 1:41.38 | 2:15.86 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:17.16 | |||||||||
20 | Johan Nielsen | 2001 | 471 | 32.09 | 1:06.54 | 1:41.60 | 2:16.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.64 | |||||||||
21 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 470 | 32.04 | 1:06.79 | 1:42.07 | 2:16.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.21 | |||||||||
22 | Magnus Funder | 2001 | 469 | 32.11 | 1:06.64 | 1:41.68 | 2:16.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:18.59 | |||||||||
23 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 464 | 32.41 | 1:07.31 | 1:41.93 | 2:16.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.34 | |||||||||
24 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 461 | 33.15 | 1:07.97 | 1:42.98 | 2:17.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.67 | |||||||||
25 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 461 | 31.31 | 1:06.03 | 1:41.78 | 2:17.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.35 | |||||||||
26 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 454 | 33.00 | 1:07.85 | 1:42.79 | 2:18.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:23.35 | |||||||||
27 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 445 | 32.21 | 1:07.03 | 1:43.43 | 2:18.96 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.37 | |||||||||
28 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 439 | 31.76 | 1:06.10 | 1:42.54 | 2:19.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.13 | |||||||||
29 | Marius Nørgaard | 2001 | 437 | 32.27 | 1:07.67 | 1:44.36 | 2:19.73 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:20.37 | |||||||||
30 | Thomas Schiby | 2001 | 437 | 33.61 | 1:08.46 | 1:45.04 | 2:19.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.68 | |||||||||
31 | Oliver Schiellerup | 2000 | 432 | 32.27 | 1:07.84 | 1:44.21 | 2:20.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.08 | |||||||||
32 | Anders Vestergaard | 2001 | 431 | 33.02 | 1:08.97 | 1:45.29 | 2:20.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.36 | |||||||||
33 | Magnus Havemann | 2000 | 429 | 33.33 | 1:09.14 | 1:45.21 | 2:20.66 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:20.39 | |||||||||
34 | Mathias Rasmussen | 2001 | 427 | 33.79 | 1:09.65 | 1:45.52 | 2:20.91 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.94 | |||||||||
35 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 426 | 32.19 | 1:07.44 | 1:45.02 | 2:21.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.85 | |||||||||
36 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 425 | 35.09 | 1:10.79 | 1:46.49 | 2:21.04 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.55 | |||||||||
37 | Benjamin Peruchon | 2001 | 425 | 32.77 | 1:09.00 | 1:45.84 | 2:21.08 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:23.08 | |||||||||
38 | Thor B. Hansen | 2000 | 420 | 32.86 | 1:09.25 | 1:45.75 | 2:21.60 | |||
Køge Svømmeklub | 2:24.18 | |||||||||
39 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 420 | 32.67 | 1:08.28 | 1:44.85 | 2:21.61 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.01 | |||||||||
40 | Oliver Christensen | 2000 | 418 | 33.16 | 1:09.43 | 1:46.17 | 2:21.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.75 | |||||||||
41 | Matthias Hansen | 2001 | 418 | 33.37 | 1:10.03 | 1:46.28 | 2:21.89 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:22.81 | |||||||||
42 | Christoffer Weiss | 2001 | 410 | 32.96 | 1:09.47 | 1:46.31 | 2:22.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.03 | |||||||||
43 | Malthe Burgaard | 2000 | 409 | 33.32 | 1:10.88 | 1:47.75 | 2:22.85 | |||
Odense Svømme Klub | 2:20.60 | |||||||||
44 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 409 | 33.99 | 1:10.23 | 1:47.03 | 2:22.88 | |||
Næstved IF | 2:23.51 | |||||||||
45 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 407 | 33.29 | 1:09.43 | 1:46.59 | 2:23.13 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.20 | |||||||||
46 | Jonas Hansen | 2001 | 401 | 34.21 | 1:11.41 | 1:48.38 | 2:23.85 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:25.52 | |||||||||
47 | Lukas Jeppesen | 2001 | 393 | 34.71 | 1:11.84 | 1:48.99 | 2:24.75 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:26.55 | |||||||||
48 | Andreas L. Damgård | 2000 | 393 | 34.37 | 1:11.28 | 1:48.31 | 2:24.82 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.08 | |||||||||
49 | Valdemar Solok | 2001 | 391 | 34.75 | 1:12.01 | 1:49.48 | 2:25.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:26.79 | |||||||||
50 | Oliver Mølby | 2001 | 387 | 35.08 | 1:12.53 | 1:49.10 | 2:25.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.45 | |||||||||
51 | Jakob Grene | 2001 | 384 | 33.39 | 1:10.16 | 1:48.39 | 2:25.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.12 | |||||||||
52 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 381 | 34.16 | 1:11.47 | 1:49.21 | 2:26.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.69 | |||||||||
53 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 381 | 34.68 | 1:11.65 | 1:49.62 | 2:26.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:26.34 | |||||||||
54 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 380 | 33.16 | 1:09.46 | 1:48.52 | 2:26.49 | |||
Odense Svømme Klub | 2:22.52 | |||||||||
55 | Alexander Rendlev | 2001 | 359 | 35.70 | 1:13.64 | 1:51.92 | 2:29.26 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:23.00 | |||||||||
56 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 354 | 34.12 | 1:11.77 | 1:50.81 | 2:29.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.93 | |||||||||
57 | Oliver Veile | 2001 | 351 | 34.39 | 1:12.13 | 1:51.19 | 2:30.31 | |||
Durup IF | 2:28.25 | |||||||||
58 | Carl M Gadegaard | 2001 | 299 | 38.49 | 1:18.46 | 1:58.33 | 2:38.52 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:39.39 | |||||||||
- | Anders Rasmussen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:17.77 | |||||||||
- | Mads Frydenholm | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 712 | 27.56 | 1:01.13 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.25 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 660 | 29.32 | 1:02.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.95 | |||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 643 | 29.42 | 1:03.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.69 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 636 | 29.74 | 1:03.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.95 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 635 | 29.95 | 1:03.53 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.21 | |||||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | 627 | 30.32 | 1:03.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.65 | |||||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | 615 | 30.24 | 1:04.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
8 | Kajsa Gregersen | 2001 | 609 | 30.09 | 1:04.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.70 | |||||||||
9 | Andrea Paaske | 2001 | 599 | 30.02 | 1:04.78 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.25 | |||||||||
10 | Mia Seehausen | 2001 | 594 | 30.45 | 1:04.96 | |||||
Lyseng IF | 1:05.33 | |||||||||
11 | Sarah Missing | 2001 | 576 | 30.90 | 1:05.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.40 | |||||||||
12 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 563 | 31.00 | 1:06.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.63 | |||||||||
13 | Victoria Vorm | 2001 | 557 | 31.08 | 1:06.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.58 | |||||||||
14 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 552 | 30.73 | 1:06.56 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.05 | |||||||||
15 | Josefine Due Christensen | 2001 | 545 | 30.86 | 1:06.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
16 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 544 | 31.71 | 1:06.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.60 | |||||||||
17 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 541 | 31.04 | 1:06.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.70 | |||||||||
18 | Signe Villumsen | 2001 | 533 | 31.33 | 1:07.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.62 | |||||||||
19 | Laura Lange | 2001 | 527 | 32.07 | 1:07.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
20 | Sascha Lausten | 2002 | 510 | 32.29 | 1:08.35 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
21 | Thyra Jørgensen | 2002 | 506 | 31.55 | 1:08.50 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.92 | |||||||||
22 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 504 | 32.35 | 1:08.59 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.87 | |||||||||
23 | Marie Uglebjerg | 2002 | 502 | 32.58 | 1:08.70 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.99 | |||||||||
24 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 501 | 32.23 | 1:08.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.54 | |||||||||
25 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 500 | 32.80 | 1:08.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.37 | |||||||||
26 | Xandra Huryn | 2001 | 499 | 31.94 | 1:08.83 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.44 | |||||||||
27 | Amalie Frederiksen | 2001 | 497 | 31.61 | 1:08.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.73 | |||||||||
27 | Emma Jørgensen | 2001 | 497 | 32.19 | 1:08.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
29 | Nikoline Nielsen | 2001 | 496 | 32.30 | 1:08.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.14 | |||||||||
30 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 495 | 32.54 | 1:09.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.14 | |||||||||
31 | Ida T Mose | 2002 | 487 | 32.19 | 1:09.38 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
32 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 481 | 32.26 | 1:09.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.08 | |||||||||
33 | Jamilla Bistrup | 2001 | 480 | 32.74 | 1:09.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
34 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 476 | 31.70 | 1:09.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.27 | |||||||||
35 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 475 | 33.21 | 1:09.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.66 | |||||||||
36 | Lærke Rask Sander | 2002 | 474 | 31.98 | 1:10.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.47 | |||||||||
37 | Thea Blomsterberg | 2002 | 474 | 32.86 | 1:10.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.16 | |||||||||
38 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 472 | 32.43 | 1:10.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.80 | |||||||||
39 | Caroline Camilla Castella | 2001 | 468 | 32.18 | 1:10.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.59 | |||||||||
40 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 466 | 31.96 | 1:10.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
41 | Anika Hedegaard | 2002 | 462 | 33.17 | 1:10.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.90 | |||||||||
42 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 456 | 32.15 | 1:10.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.17 | |||||||||
43 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 454 | 33.65 | 1:11.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.76 | |||||||||
44 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 450 | 33.77 | 1:11.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
45 | Emilia Steen | 2002 | 446 | 33.84 | 1:11.43 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:12.29 | |||||||||
46 | Helene Marie Andersen | 2001 | 446 | 33.21 | 1:11.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.03 | |||||||||
47 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 441 | 33.72 | 1:11.72 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.81 | |||||||||
48 | Sofie Vegener | 2002 | 440 | 32.90 | 1:11.77 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
49 | Thilde Timmermand | 2002 | 437 | 33.36 | 1:11.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
50 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 437 | 33.62 | 1:11.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.41 | |||||||||
51 | Astrid Nielsen | 2002 | 432 | 32.45 | 1:12.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
52 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 431 | 33.28 | 1:12.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
53 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 430 | 33.50 | 1:12.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.54 | |||||||||
54 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 415 | 33.02 | 1:13.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
55 | Emilie Holst Lange | 2002 | 415 | 33.36 | 1:13.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.75 | |||||||||
56 | Thea Søe Bach | 2002 | 413 | 34.14 | 1:13.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
57 | Camilla Hougaard | 2002 | 412 | 34.17 | 1:13.39 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.82 | |||||||||
58 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 410 | 34.37 | 1:13.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.94 | |||||||||
59 | Matilde Weibel | 2002 | 406 | 34.03 | 1:13.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
60 | Sofie Hertzberg | 2002 | 406 | 34.84 | 1:13.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.76 | |||||||||
61 | Alberte Korsgaard | 2001 | 403 | 34.20 | 1:13.90 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.29 | |||||||||
62 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 403 | 34.49 | 1:13.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.55 | |||||||||
63 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 400 | 34.48 | 1:14.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.30 | |||||||||
64 | Michelle Mortensen | 2002 | 398 | 34.22 | 1:14.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
65 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 397 | 35.31 | 1:14.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.94 | |||||||||
66 | Alberte Mammen | 2001 | 395 | 34.06 | 1:14.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.05 | |||||||||
67 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 394 | 34.91 | 1:14.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.99 | |||||||||
68 | Emma Bækgaard | 2002 | 394 | 33.89 | 1:14.49 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
69 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 393 | 34.82 | 1:14.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
69 | Maja Meinert | 2001 | 393 | 34.23 | 1:14.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
71 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 393 | 34.69 | 1:14.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.58 | |||||||||
71 | Josephine Kruse | 2002 | 393 | 34.13 | 1:14.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.50 | |||||||||
73 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 393 | 34.97 | 1:14.54 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.81 | |||||||||
74 | Michelle Jatta | 2001 | 391 | 34.03 | 1:14.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.04 | |||||||||
75 | Katarina Holse | 2002 | 390 | 33.36 | 1:14.70 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:14.77 | |||||||||
76 | Cecilie Porsdal | 2002 | 390 | 34.97 | 1:14.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.17 | |||||||||
77 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 389 | 34.45 | 1:14.75 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
78 | Victoria Leth | 2002 | 387 | 34.00 | 1:14.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
79 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 386 | 34.57 | 1:14.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.94 | |||||||||
80 | Chastine Melhede | 2002 | 382 | 34.85 | 1:15.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.44 | |||||||||
81 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 380 | 34.80 | 1:15.36 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.19 | |||||||||
82 | Caroline Mathiesen | 2001 | 379 | 33.86 | 1:15.46 | |||||
Albertslund IF | 1:12.25 | |||||||||
83 | Claudia Sperling | 2002 | 377 | 34.13 | 1:15.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.07 | |||||||||
84 | Fie Tönshoff | 2002 | 376 | 34.09 | 1:15.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
85 | Patricia Andersen | 2002 | 371 | 34.82 | 1:15.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
86 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 364 | 36.40 | 1:16.45 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
87 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 338 | 34.96 | 1:18.34 | |||||
Albertslund IF | 1:27.76 | |||||||||
- | Cecilie Elkjær | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.23 | |||||||||
- | Emilie Knudsen | 2002 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.37 | |||||||||
- | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | DSQ | Crwl eft. vend 50m. | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 616 | 26.70 | 56.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.42 | |||||||||
2 | Julius Munk | 2000 | 592 | 27.06 | 57.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.69 | |||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 583 | 27.47 | 57.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.22 | |||||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | 582 | 27.22 | 58.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.38 | |||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 579 | 27.61 | 58.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.50 | |||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 573 | 27.37 | 58.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 57.98 | |||||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | 567 | 27.56 | 58.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.26 | |||||||||
8 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 562 | 27.20 | 58.68 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.71 | |||||||||
9 | Rasmus Steenberg | 2000 | 562 | 26.78 | 58.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.26 | |||||||||
10 | Johan Joensen | 2000 | 558 | 27.65 | 58.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.97 | |||||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 552 | 27.40 | 59.05 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
12 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 546 | 27.90 | 59.26 | |||||
Kolding SK | 1:00.54 | |||||||||
13 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 545 | 27.71 | 59.27 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.75 | |||||||||
14 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 542 | 27.45 | 59.39 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:02.91 | |||||||||
15 | Jens Sørensen | 2001 | 539 | 27.68 | 59.49 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
16 | Rasmus Udbye | 2000 | 536 | 27.75 | 59.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.01 | |||||||||
17 | Gustav Jørgensen | 2000 | 528 | 27.71 | 59.92 | |||||
TVS Tårnborg IF | 59.59 | |||||||||
18 | Martin H. Abel | 2001 | 523 | 27.43 | 1:00.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.74 | |||||||||
19 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 521 | 28.01 | 1:00.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.42 | |||||||||
20 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 510 | 28.63 | 1:00.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.23 | |||||||||
21 | Rune Nørgaard | 2000 | 508 | 28.33 | 1:00.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.60 | |||||||||
22 | Andreas Bui | 2000 | 508 | 28.60 | 1:00.70 | |||||
O.S.L.F. | 1:01.46 | |||||||||
23 | Casper Christiansen | 2000 | 506 | 28.58 | 1:00.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.05 | |||||||||
24 | Matthias Hansen | 2001 | 499 | 28.74 | 1:01.07 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:01.41 | |||||||||
25 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 497 | 28.77 | 1:01.13 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:01.76 | |||||||||
26 | Kasper Jørgensen | 2000 | 492 | 28.46 | 1:01.33 | |||||
Kolding SK | 1:01.90 | |||||||||
27 | William Christoffersen | 2001 | 482 | 28.33 | 1:01.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
28 | David Hjort | 2000 | 482 | 28.35 | 1:01.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.52 | |||||||||
29 | Jonas Hansen | 2001 | 480 | 29.48 | 1:01.85 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:02.43 | |||||||||
30 | Malthe Burgaard | 2000 | 477 | 28.57 | 1:01.97 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
31 | Felix Lund | 2001 | 474 | 28.73 | 1:02.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.63 | |||||||||
32 | William Houen | 2001 | 471 | 28.91 | 1:02.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
33 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 466 | 29.12 | 1:02.44 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
34 | Rasmus Hald | 2001 | 464 | 29.32 | 1:02.54 | |||||
Kolding SK | 1:03.34 | |||||||||
35 | August Weilguny | 2001 | 455 | 29.23 | 1:02.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
36 | Sebastian Jensen | 2001 | 450 | 29.48 | 1:03.19 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:06.89 | |||||||||
37 | Mads Møller | 2000 | 448 | 28.97 | 1:03.28 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.11 | |||||||||
38 | Oliver Frøsig | 2000 | 444 | 29.63 | 1:03.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
39 | Christian Juul Jensen | 2000 | 440 | 28.67 | 1:03.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
40 | Lucas Hoffmann | 2000 | 440 | 29.44 | 1:03.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.75 | |||||||||
41 | William Textor Broch | 2001 | 440 | 29.05 | 1:03.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
42 | Kasper Bitzer | 2000 | 437 | 29.56 | 1:03.82 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:03.31 | |||||||||
43 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 435 | 29.73 | 1:03.90 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.16 | |||||||||
44 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 434 | 29.23 | 1:03.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.44 | |||||||||
45 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 431 | 29.85 | 1:04.09 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.80 | |||||||||
46 | Lawrence Langley | 2001 | 428 | 29.30 | 1:04.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.68 | |||||||||
47 | Jakob Dynesen | 2000 | 428 | 29.47 | 1:04.27 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
48 | Mads Sørensen | 2000 | 424 | 30.19 | 1:04.43 | |||||
O.S.L.F. | 1:04.04 | |||||||||
49 | Andreas Jørgensen | 2000 | 423 | 29.24 | 1:04.50 | |||||
Kolding SK | 1:04.66 | |||||||||
50 | Magnus Løhr | 2001 | 421 | 29.92 | 1:04.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
51 | Emil Kragh | 2001 | 418 | 30.06 | 1:04.76 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.55 | |||||||||
52 | Karl Bryde | 2000 | 417 | 29.74 | 1:04.81 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.22 | |||||||||
53 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 416 | 30.20 | 1:04.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.97 | |||||||||
54 | Jakob Mose | 2000 | 415 | 30.57 | 1:04.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
55 | Rasmus Danielsen | 2001 | 413 | 30.39 | 1:05.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.07 | |||||||||
56 | Laurits Kenskov | 2001 | 413 | 30.32 | 1:05.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.79 | |||||||||
57 | Frederik Bornemann | 2001 | 409 | 30.88 | 1:05.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.21 | |||||||||
58 | Frederik Presskorn | 2000 | 407 | 30.78 | 1:05.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
59 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 405 | 30.20 | 1:05.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.00 | |||||||||
60 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 403 | 30.71 | 1:05.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.57 | |||||||||
61 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 397 | 30.42 | 1:05.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.22 | |||||||||
62 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 393 | 30.37 | 1:06.11 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
63 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 392 | 30.83 | 1:06.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.76 | |||||||||
64 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 392 | 30.36 | 1:06.17 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:07.69 | |||||||||
65 | Magnus A H Christensen | 2001 | 391 | 30.45 | 1:06.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.22 | |||||||||
66 | Frederik Røgind | 2001 | 383 | 31.54 | 1:06.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.54 | |||||||||
66 | William S. Michaelsen | 2001 | 383 | 31.41 | 1:06.65 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
68 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 368 | 31.89 | 1:07.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.86 | |||||||||
69 | Tobias Hufeldt | 2001 | 360 | 31.47 | 1:08.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.71 | |||||||||
70 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 359 | 31.56 | 1:08.14 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
71 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 355 | 31.40 | 1:08.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
72 | Carl Terp Larsen | 2001 | 352 | 31.28 | 1:08.60 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.06 | |||||||||
73 | Oliver Frølund | 2001 | 351 | 31.28 | 1:08.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
74 | Emil Mosegaard | 2001 | 349 | 32.06 | 1:08.80 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:06.85 | |||||||||
75 | Luis Velasquez | 2001 | 344 | 32.05 | 1:09.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
76 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 339 | 32.83 | 1:09.41 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.64 | |||||||||
77 | Lasse Jensen | 2000 | 339 | 31.36 | 1:09.47 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
78 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 332 | 32.22 | 1:09.89 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.52 | |||||||||
79 | Gustav Sidenius | 2001 | 332 | 32.05 | 1:09.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.48 | |||||||||
80 | Frederik Brogaard | 2001 | 329 | 32.56 | 1:10.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
81 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 309 | 33.16 | 1:11.63 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.87 | |||||||||
82 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 305 | 33.61 | 1:11.96 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.95 | |||||||||
83 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 288 | 33.45 | 1:13.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 23, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Piger | 2001 | 700 | 8:29.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:37.57 | |||||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:03.50 | 2:10.42 | 2:10.42 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 1:02.10 | 2:09.09 | 4:19.51 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:00.18 | 2:05.72 | 6:25.23 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:00.47 | 2:04.75 | 8:29.98 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 682 | 8:34.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:34.92 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:02.45 | 2:07.80 | 2:07.80 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:03.53 | 2:10.26 | 4:18.06 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 1:01.47 | 2:10.19 | 6:28.25 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:00.81 | 2:06.07 | 8:34.32 | ||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2001 | 672 | 8:36.89 | ||||||
Sigma Swim | 8:37.75 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:03.32 | 2:09.71 | 2:09.71 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:02.48 | 2:07.95 | 4:17.66 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 1:04.14 | 2:10.91 | 6:28.57 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:01.98 | 2:08.32 | 8:36.89 | ||||||
4 | Triton B Pige 1 | 2001 | 649 | 8:42.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:47.87 | |||||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:02.29 | 2:08.73 | 2:08.73 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:02.78 | 2:10.17 | 4:18.90 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 1:03.30 | 2:12.06 | 6:30.96 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:01.63 | 2:11.82 | 8:42.78 | ||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 633 | 8:47.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 8:53.63 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:05.02 | 2:12.85 | 2:12.85 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:05.98 | 2:16.28 | 4:29.13 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:03.60 | 2:10.70 | 6:39.83 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:01.42 | 2:07.42 | 8:47.25 | ||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 632 | 8:47.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:43.17 | |||||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 1:04.13 | 2:12.73 | 2:12.73 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:01.05 | 2:05.18 | 4:17.91 | ||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 1:04.96 | 2:13.44 | 6:31.35 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 1:06.29 | 2:16.25 | 8:47.60 | ||||||
7 | Vat Cph Piger 1 | 2001 | 590 | 8:59.76 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:08.44 | |||||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:04.77 | 2:12.68 | 2:12.68 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 1:05.68 | 2:16.69 | 4:29.37 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 1:04.83 | 2:15.03 | 6:44.40 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:05.42 | 2:15.36 | 8:59.76 | ||||||
8 | Stm 1 | 2001 | 586 | 9:01.05 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 9:04.65 | |||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:06.27 | 2:14.33 | 2:14.33 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 1:09.79 | 2:22.93 | 4:37.26 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 1:08.35 | 2:21.69 | 6:58.95 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 58.63 | 2:02.10 | 9:01.05 | ||||||
9 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 583 | 9:01.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:06.99 | |||||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:06.73 | 2:15.07 | 2:15.07 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:05.82 | 2:14.92 | 4:29.99 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 1:05.98 | 2:15.28 | 6:45.27 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 1:06.58 | 2:16.62 | 9:01.89 | ||||||
10 | Hsc Mini Monstars | 2001 | 570 | 9:05.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 8:58.85 | |||||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 1:10.55 | 2:24.12 | 2:24.12 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:05.55 | 2:14.42 | 4:38.54 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:07.29 | 2:19.27 | 6:57.81 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:02.71 | 2:08.08 | 9:05.89 | ||||||
11 | Gsc Piger | 2001 | 566 | 9:07.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:11.61 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 1:07.36 | 2:18.55 | 2:18.55 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 1:09.05 | 2:22.56 | 4:41.11 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:04.79 | 2:13.18 | 6:54.29 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 1:04.42 | 2:13.06 | 9:07.35 | ||||||
12 | Esv Tigers | 2001 | 555 | 9:10.96 | ||||||
Elite Swim Vejle | 9:03.00 | |||||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:07.49 | 2:17.98 | 2:17.98 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:08.14 | 2:19.41 | 4:37.39 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:03.38 | 2:10.59 | 6:47.98 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 1:09.36 | 2:22.98 | 9:10.96 | ||||||
13 | Hvidovre Piger | 2001 | 552 | 9:11.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 8:59.94 | |||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 1:09.90 | 2:22.56 | 2:22.56 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 1:03.43 | 2:10.44 | 4:33.00 | ||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 1:07.10 | 2:17.13 | 6:50.13 | ||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 1:08.93 | 2:21.69 | 9:11.82 | ||||||
14 | Horsens Piger 1 | 2001 | 552 | 9:12.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:01.75 | |||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 1:10.52 | 2:27.73 | 2:27.73 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:07.08 | 2:19.05 | 4:46.78 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:06.70 | 2:16.43 | 7:03.21 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:03.20 | 2:08.80 | 9:12.01 | ||||||
15 | Lyngby Piger 1 | 2001 | 539 | 9:16.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:12.43 | |||||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:04.03 | 2:11.06 | 2:11.06 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:08.22 | 2:23.63 | 4:34.69 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 1:06.58 | 2:20.44 | 6:55.13 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 1:06.93 | 2:21.01 | 9:16.14 | ||||||
16 | Nyborg Piger | 2001 | 536 | 9:17.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 9:09.00 | |||||||||
Julie Ejby | 2002 | 1:14.85 | 2:38.07 | 2:38.07 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 1:07.25 | 2:20.50 | 4:58.57 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 1:03.83 | 2:11.07 | 7:09.64 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 1:02.83 | 2:07.84 | 9:17.48 | ||||||
17 | Hils Piger | 2001 | 524 | 9:21.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 9:12.34 | |||||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 1:06.65 | 2:17.08 | 2:17.08 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 1:06.02 | 2:16.80 | 4:33.88 | ||||||
Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 1:08.53 | 2:22.74 | 6:56.62 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 1:09.32 | 2:24.74 | 9:21.36 | ||||||
18 | Vat Cph Piger 2 | 2001 | 523 | 9:21.91 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:33.11 | |||||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:05.00 | 2:16.64 | 2:16.64 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 1:09.22 | 2:23.37 | 4:40.01 | ||||||
Xandra Huryn | 2001 | 1:05.75 | 2:19.19 | 6:59.20 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 1:09.45 | 2:22.71 | 9:21.91 | ||||||
19 | Triton B Pige 2 | 2001 | 506 | 9:28.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:29.57 | |||||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 1:06.72 | 2:19.27 | 2:19.27 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:08.12 | 2:21.18 | 4:40.45 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 1:07.84 | 2:22.13 | 7:02.58 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:10.35 | 2:25.50 | 9:28.08 | ||||||
20 | Sto Penguins | 2001 | 502 | 9:29.46 | ||||||
Swim Team Odense | 9:40.99 | |||||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 1:08.42 | 2:23.60 | 2:23.60 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 1:10.00 | 2:25.00 | 4:48.60 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:05.14 | 2:16.09 | 7:04.69 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 1:10.68 | 2:24.77 | 9:29.46 | ||||||
21 | Ringsted Piger 1 | 2001 | 494 | 9:32.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 9:39.40 | |||||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 1:06.49 | 2:18.25 | 2:18.25 | ||||||
Maria Andersen | 2002 | 1:07.35 | 2:19.47 | 4:37.72 | ||||||
Karla Sejling | 2001 | 1:08.69 | 2:25.90 | 7:03.62 | ||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 1:11.24 | 2:28.85 | 9:32.47 | ||||||
22 | Stm 2 | 2001 | 492 | 9:33.30 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 9:48.65 | |||||||||
Laura Gam | 2001 | 1:08.42 | 2:19.98 | 2:19.98 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 1:09.03 | 2:22.43 | 4:42.41 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 1:07.99 | 2:21.77 | 7:04.18 | ||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 1:12.72 | 2:29.12 | 9:33.30 | ||||||
23 | Svendborg | 2001 | 452 | 9:49.84 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 9:51.54 | |||||||||
Victoria Bang | 2001 | 1:09.10 | 2:23.52 | 2:23.52 | ||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 1:10.72 | 2:27.88 | 4:51.40 | ||||||
Caroline Worrell | 2001 | 1:15.56 | 2:29.96 | 7:21.36 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 1:10.35 | 2:28.48 | 9:49.84 | ||||||
- | Esbjerg Piger | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:52.48 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:02.27 | 2:06.45 | 2:06.45 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 1:02.76 | 2:10.06 | 4:16.51 | ||||||
- | Stv Piger 1 | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 8:48.30 | |||||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 1:05.63 | 2:15.23 | 2:15.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 24, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 651 | 7:51.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 7:59.69 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 55.81 | 1:55.08 | 1:55.08 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 57.58 | 1:59.61 | 3:54.69 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 54.98 | 1:55.57 | 5:50.26 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 58.37 | 2:01.70 | 7:51.96 | ||||||
2 | Esv Wolfs | 2000 | 631 | 7:56.87 | ||||||
Elite Swim Vejle | 8:04.00 | |||||||||
Jakob Juul | 2000 | 55.75 | 1:55.58 | 1:55.58 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 58.21 | 2:01.50 | 3:57.08 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 58.09 | 2:04.54 | 6:01.62 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 54.54 | 1:55.25 | 7:56.87 | ||||||
3 | Holbæk Drenge | 2000 | 628 | 7:57.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 8:10.09 | |||||||||
Frederik Palmø | 2000 | 55.37 | 1:56.36 | 1:56.36 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 54.96 | 1:54.95 | 3:51.31 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 58.23 | 1:58.21 | 5:49.52 | ||||||
Jonas Andersen | 2001 | 1:01.02 | 2:08.11 | 7:57.63 | ||||||
4 | Triton B Drenge | 2000 | 618 | 8:00.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:13.33 | |||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 56.86 | 1:58.36 | 1:58.36 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 56.86 | 1:58.67 | 3:57.03 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 58.51 | 2:04.36 | 6:01.39 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 57.88 | 1:58.80 | 8:00.19 | ||||||
5 | Vat Cph Drenge 1 | 2000 | 616 | 8:00.65 | ||||||
VAT Copenhagen | 8:15.15 | |||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 57.05 | 1:59.72 | 1:59.72 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 55.83 | 1:56.12 | 3:55.84 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 58.28 | 2:01.40 | 5:57.24 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 1:00.47 | 2:03.41 | 8:00.65 | ||||||
6 | Sto Sharks | 2000 | 597 | 8:05.71 | ||||||
Swim Team Odense | 8:06.44 | |||||||||
Mads Sørensen | 2000 | 58.43 | 2:01.60 | 2:01.60 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 57.23 | 2:01.48 | 4:03.08 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 58.46 | 2:02.96 | 6:06.04 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 57.72 | 1:59.67 | 8:05.71 | ||||||
7 | Gsc Drenge | 2000 | 591 | 8:07.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 8:10.90 | |||||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 55.64 | 1:55.88 | 1:55.88 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 59.57 | 2:07.43 | 4:03.31 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 1:00.60 | 2:05.01 | 6:08.32 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 57.04 | 1:58.88 | 8:07.20 | ||||||
8 | Lyngby Drenge | 2000 | 575 | 8:11.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:20.16 | |||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 57.41 | 1:57.93 | 1:57.93 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 57.64 | 2:03.35 | 4:01.28 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 57.10 | 2:01.95 | 6:03.23 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 59.63 | 2:08.64 | 8:11.87 | ||||||
9 | Silkeborg Drenge | 2000 | 571 | 8:12.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:21.92 | |||||||||
Oliver Frølund | 2001 | 58.94 | 2:03.06 | 2:03.06 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 59.69 | 2:03.70 | 4:06.76 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 1:01.86 | 2:09.04 | 6:15.80 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 57.05 | 1:56.99 | 8:12.79 | ||||||
10 | Stv Drenge 1 | 2000 | 562 | 8:15.57 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 8:11.49 | |||||||||
Jonas Hansen | 2001 | 1:00.84 | 2:06.70 | 2:06.70 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 57.10 | 1:59.90 | 4:06.60 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 1:00.64 | 2:06.82 | 6:13.42 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 58.46 | 2:02.15 | 8:15.57 | ||||||
11 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 556 | 8:17.24 | ||||||
Sigma Swim | 8:20.00 | |||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 54.40 | 1:55.52 | 1:55.52 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 1:01.02 | 2:09.97 | 4:05.49 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 58.68 | 2:04.84 | 6:10.33 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 1:00.37 | 2:06.91 | 8:17.24 | ||||||
12 | Køge Drenge | 2000 | 552 | 8:18.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 8:32.00 | |||||||||
Mert Kaya | 2001 | 1:00.89 | 2:05.62 | 2:05.62 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 57.72 | 1:58.40 | 4:04.02 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:01.18 | 2:07.47 | 6:11.49 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 1:01.46 | 2:07.08 | 8:18.57 | ||||||
13 | Hsc Mini Monstars | 2000 | 547 | 8:19.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 8:18.75 | |||||||||
Casper Christiansen | 2000 | 1:00.82 | 2:06.66 | 2:06.66 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 59.19 | 2:04.48 | 4:11.14 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 1:02.29 | 2:11.44 | 6:22.58 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 56.67 | 1:57.35 | 8:19.93 | ||||||
14 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 545 | 8:20.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 8:12.91 | |||||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:02.06 | 2:08.44 | 2:08.44 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 1:02.40 | 2:10.88 | 4:19.32 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 1:02.02 | 2:09.12 | 6:28.44 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 53.68 | 1:52.20 | 8:20.64 | ||||||
15 | Herlev Drenge 1 | 2000 | 540 | 8:22.21 | ||||||
Herlev Svømning | 8:48.79 | |||||||||
Thomas Svane-From | 2000 | 57.48 | 2:00.00 | 2:00.00 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:00.82 | 2:06.60 | 4:06.60 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 1:03.59 | 2:13.53 | 6:20.13 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 57.12 | 2:02.08 | 8:22.21 | ||||||
16 | Hovedstadens Halvhjerner | 2000 | 536 | 8:23.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:35.52 | |||||||||
August Bugge | 2000 | 1:00.68 | 2:05.60 | 2:05.60 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 1:01.49 | 2:08.00 | 4:13.60 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 1:00.86 | 2:05.75 | 6:19.35 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 59.14 | 2:03.92 | 8:23.27 | ||||||
17 | Aalborg Drenge | 2000 | 505 | 8:33.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:32.78 | |||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 59.22 | 2:03.99 | 2:03.99 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:01.63 | 2:08.45 | 4:12.44 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:03.50 | 2:09.99 | 6:22.43 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:01.90 | 2:11.20 | 8:33.63 | ||||||
18 | Agf Drenge 1 | 2000 | 484 | 8:40.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:43.31 | |||||||||
David Hjort | 2000 | 1:00.55 | 2:11.91 | 2:11.91 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:03.00 | 2:10.75 | 4:22.66 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 1:00.68 | 2:06.00 | 6:28.66 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:02.62 | 2:12.30 | 8:40.96 | ||||||
19 | Esv Dogs | 2001 | 463 | 8:48.43 | ||||||
Elite Swim Vejle | 8:43.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:01.38 | 2:08.48 | 2:08.48 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 1:01.81 | 2:08.38 | 4:16.86 | ||||||
Johan Theis Møller | 2000 | 1:01.02 | 2:08.54 | 6:25.40 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 1:09.33 | 2:23.03 | 8:48.43 | ||||||
20 | Vat Cph Drenge 2 | 2000 | 446 | 8:55.29 | ||||||
VAT Copenhagen | 8:48.28 | |||||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 1:04.62 | 2:13.88 | 2:13.88 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 1:04.94 | 2:14.30 | 4:28.18 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 1:04.61 | 2:13.53 | 6:41.71 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 1:06.05 | 2:13.58 | 8:55.29 | ||||||
21 | Stv Drenge 2 | 2000 | 444 | 8:56.14 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 8:52.00 | |||||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 1:04.55 | 2:15.34 | 2:15.34 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 1:07.85 | 2:19.41 | 4:34.75 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 1:02.33 | 2:10.54 | 6:45.29 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 1:02.21 | 2:10.85 | 8:56.14 | ||||||
- | Kvik Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:07.50 | |||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 58.03 | 1:59.91 | 1:59.91 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 56.28 | 1:58.16 | 3:58.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Piger | 2001 | 678 | 3:55.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:59.39 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 27.89 | 57.85 | 57.85 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.52 | 59.76 | 1:57.61 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 28.32 | 59.67 | 2:57.28 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 27.41 | 57.81 | 3:55.09 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 640 | 3:59.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:03.03 | |||||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 29.20 | 1:00.68 | 1:00.68 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 27.22 | 56.40 | 1:57.08 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 29.25 | 1:00.71 | 2:57.79 | ||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 29.08 | 1:01.77 | 3:59.56 | ||||||
3 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 637 | 3:59.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:04.23 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 29.28 | 1:00.97 | 1:00.97 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 28.98 | 1:01.58 | 2:02.55 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 29.60 | 1:00.78 | 3:03.33 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 27.18 | 56.58 | 3:59.91 | ||||||
4 | Esbjerg Piger | 2001 | 637 | 3:59.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:01.70 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 27.65 | 57.54 | 57.54 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 28.51 | 59.56 | 1:57.10 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 28.82 | 1:00.16 | 2:57.26 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 29.87 | 1:02.72 | 3:59.98 | ||||||
4 | Triton B Pige 1 | 2001 | 637 | 3:59.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:01.98 | |||||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.58 | 59.26 | 59.26 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.44 | 59.56 | 1:58.82 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 29.30 | 1:01.29 | 3:00.11 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 28.54 | 59.87 | 3:59.98 | ||||||
6 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 634 | 4:00.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:57.75 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 28.99 | 1:00.60 | 1:00.60 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 28.17 | 59.76 | 2:00.36 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 28.47 | 59.86 | 3:00.22 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.81 | 1:00.10 | 4:00.32 | ||||||
7 | Sigma Piger 1 | 2001 | 625 | 4:01.45 | ||||||
Sigma Swim | 4:00.84 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 29.30 | 1:00.42 | 1:00.42 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 28.65 | 59.40 | 1:59.82 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.53 | 1:00.18 | 3:00.00 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 29.56 | 1:01.45 | 4:01.45 | ||||||
8 | Nyborg Piger | 2001 | 623 | 4:01.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:02.62 | |||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 28.70 | 59.48 | 59.48 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 28.53 | 58.45 | 1:57.93 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 28.94 | 1:01.52 | 2:59.45 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.47 | 1:02.30 | 4:01.75 | ||||||
9 | Gti Piger | 2001 | 611 | 4:03.39 | ||||||
GTI | 4:12.38 | |||||||||
Karoline Barrett | 2002 | 26.78 | 57.26 | 57.26 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 29.65 | 1:02.89 | 2:00.15 | ||||||
Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 30.00 | 1:03.39 | 3:03.54 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 28.34 | 59.85 | 4:03.39 | ||||||
10 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 590 | 4:06.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:09.93 | |||||||||
Maja Meinert | 2001 | 29.88 | 1:02.08 | 1:02.08 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 29.16 | 1:00.75 | 2:02.83 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 29.22 | 1:01.21 | 3:04.04 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 29.51 | 1:02.07 | 4:06.11 | ||||||
11 | Stv Piger 1 | 2001 | 590 | 4:06.24 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:05.83 | |||||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 29.47 | 1:01.78 | 1:01.78 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 29.42 | 1:01.61 | 2:03.39 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 29.27 | 1:00.81 | 3:04.20 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 29.66 | 1:02.04 | 4:06.24 | ||||||
12 | Hsc Mini Monstars | 2001 | 582 | 4:07.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:09.50 | |||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.44 | 1:00.46 | 1:00.46 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 31.59 | 1:05.06 | 2:05.52 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 28.39 | 59.91 | 3:05.43 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 29.20 | 1:01.81 | 4:07.24 | ||||||
13 | Esv Tigers | 2001 | 580 | 4:07.52 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:10.00 | |||||||||
Michelle Jatta | 2001 | 29.12 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.03 | 59.41 | 1:59.85 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 29.45 | 1:02.07 | 3:01.92 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 31.19 | 1:05.60 | 4:07.52 | ||||||
14 | Stm 1 | 2001 | 577 | 4:08.04 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:11.98 | |||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 29.70 | 1:02.54 | 1:02.54 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 26.83 | 56.22 | 1:58.76 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 30.10 | 1:04.25 | 3:03.01 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 31.08 | 1:05.03 | 4:08.04 | ||||||
15 | Vat Cph Piger 1 | 2001 | 573 | 4:08.58 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:11.19 | |||||||||
Sara Mortensen | 2001 | 29.55 | 1:01.92 | 1:01.92 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 29.92 | 1:01.85 | 2:03.77 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 29.69 | 1:03.46 | 3:07.23 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 28.69 | 1:01.35 | 4:08.58 | ||||||
16 | Lyngby Piger 1 | 2001 | 559 | 4:10.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:12.69 | |||||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 30.20 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 28.62 | 1:00.52 | 2:03.29 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 30.11 | 1:03.23 | 3:06.52 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 29.94 | 1:04.05 | 4:10.57 | ||||||
17 | Horsens Piger 1 | 2001 | 542 | 4:13.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:11.01 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 30.37 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.13 | 1:03.95 | 2:07.73 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.12 | 1:05.95 | 3:13.68 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 28.84 | 59.51 | 4:13.19 | ||||||
18 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 537 | 4:13.99 | ||||||
Aarhus Swim | 4:11.32 | |||||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 30.58 | 1:03.28 | 1:03.28 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 29.02 | 1:00.40 | 2:03.68 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 29.25 | 1:01.33 | 3:05.01 | ||||||
Sofia Louise Dahl | 2002 | 32.54 | 1:08.98 | 4:13.99 | ||||||
19 | Vat Cph Piger 2 | 2001 | 537 | 4:14.00 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:20.38 | |||||||||
Xandra Huryn | 2001 | 30.38 | 1:03.46 | 1:03.46 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 29.88 | 1:03.18 | 2:06.64 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 30.69 | 1:04.51 | 3:11.15 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 30.19 | 1:02.85 | 4:14.00 | ||||||
20 | Gsc Piger | 2001 | 536 | 4:14.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:16.07 | |||||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 29.65 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 29.70 | 1:02.80 | 2:05.54 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 30.72 | 1:05.58 | 3:11.12 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 29.60 | 1:03.00 | 4:14.12 | ||||||
21 | Hvidovre Piger | 2001 | 532 | 4:14.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:11.56 | |||||||||
Laura Lange | 2001 | 31.21 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 29.18 | 1:01.42 | 2:06.60 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 29.43 | 1:03.49 | 3:10.09 | ||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 30.64 | 1:04.67 | 4:14.76 | ||||||
22 | Agf Piger | 2001 | 526 | 4:15.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:16.89 | |||||||||
Line Gertz | 2001 | 30.84 | 1:04.80 | 1:04.80 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 29.80 | 1:02.34 | 2:07.14 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 29.42 | 1:02.50 | 3:09.64 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 30.22 | 1:06.12 | 4:15.76 | ||||||
23 | de Gyldne Torpedoer | 2001 | 525 | 4:15.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:10.21 | |||||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 30.63 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.32 | 1:00.39 | 2:05.31 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 31.76 | 1:07.65 | 3:12.96 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 30.68 | 1:02.93 | 4:15.89 | ||||||
24 | Lyngby Piger 2 | 2001 | 510 | 4:18.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:22.73 | |||||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 30.67 | 1:04.72 | 1:04.72 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 30.08 | 1:03.83 | 2:08.55 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.21 | 1:04.27 | 3:12.82 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 31.18 | 1:05.65 | 4:18.47 | ||||||
25 | Vest Piger | 2001 | 508 | 4:18.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:17.02 | |||||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 31.44 | 1:05.89 | 1:05.89 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 31.94 | 1:08.98 | 2:14.87 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 30.30 | 1:04.14 | 3:19.01 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 28.41 | 59.71 | 4:18.72 | ||||||
26 | Hils Piger | 2001 | 504 | 4:19.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:17.56 | |||||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 31.06 | 1:05.57 | 1:05.57 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 31.84 | 1:05.73 | 2:11.30 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 30.96 | 1:05.62 | 3:16.92 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 29.58 | 1:02.43 | 4:19.35 | ||||||
27 | Triton B Pige 2 | 2001 | 495 | 4:20.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.91 | |||||||||
Laura Janner | 2002 | 30.76 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 30.31 | 1:04.60 | 2:09.65 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 30.46 | 1:05.10 | 3:14.75 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 31.86 | 1:06.24 | 4:20.99 | ||||||
28 | Odder Piger | 2001 | 491 | 4:21.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:25.80 | |||||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.29 | 1:02.69 | 1:02.69 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 30.30 | 1:03.89 | 2:06.58 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 31.48 | 1:07.23 | 3:13.81 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 32.81 | 1:07.90 | 4:21.71 | ||||||
29 | Sto Penguins | 2001 | 488 | 4:22.20 | ||||||
Swim Team Odense | 4:26.42 | |||||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 32.56 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 31.21 | 1:05.13 | 2:13.22 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 29.13 | 1:01.90 | 3:15.12 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 32.06 | 1:07.08 | 4:22.20 | ||||||
30 | Ringsted Piger 1 | 2001 | 466 | 4:26.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 4:26.30 | |||||||||
Maria Andersen | 2002 | 31.25 | 1:04.78 | 1:04.78 | ||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 30.90 | 1:04.87 | 2:09.65 | ||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 32.86 | 1:09.08 | 3:18.73 | ||||||
Karla Sejling | 2001 | 31.52 | 1:07.58 | 4:26.31 | ||||||
- | Stm 2 | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:30.89 | |||||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.46 | 1:04.97 | 1:04.97 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 31.26 | 1:04.85 | 2:09.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lyngby Drenge | 2000 | 612 | 3:35.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:44.60 | |||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.48 | 53.02 | 53.02 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.07 | 53.59 | 1:46.61 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 25.74 | 54.29 | 2:40.90 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 25.68 | 54.94 | 3:35.84 | ||||||
2 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 608 | 3:36.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:41.89 | |||||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 25.56 | 53.39 | 53.39 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 26.54 | 55.31 | 1:48.70 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.11 | 52.16 | 2:40.86 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 26.26 | 55.46 | 3:36.32 | ||||||
3 | Sto Sharks | 2000 | 603 | 3:36.93 | ||||||
Swim Team Odense | 3:39.29 | |||||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 26.65 | 57.45 | 57.45 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 25.13 | 53.01 | 1:50.46 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 26.22 | 54.32 | 2:44.78 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 24.54 | 52.15 | 3:36.93 | ||||||
4 | Esv Wolfs | 2000 | 602 | 3:37.07 | ||||||
Elite Swim Vejle | 3:42.00 | |||||||||
Jakob Juul | 2000 | 25.38 | 52.58 | 52.58 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 26.59 | 56.49 | 1:49.07 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.18 | 52.58 | 2:41.65 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 26.04 | 55.42 | 3:37.07 | ||||||
5 | Gsc Drenge | 2000 | 580 | 3:39.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:39.89 | |||||||||
Christian Crone | 2001 | 27.10 | 56.88 | 56.88 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 26.13 | 56.10 | 1:52.98 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 25.53 | 53.46 | 2:46.44 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 25.36 | 53.28 | 3:39.72 | ||||||
6 | Triton B Drenge | 2000 | 577 | 3:40.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:46.41 | |||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 26.30 | 54.76 | 54.76 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 26.07 | 55.14 | 1:49.90 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 26.61 | 55.83 | 2:45.73 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 25.77 | 54.36 | 3:40.09 | ||||||
7 | Vat Cph Drenge 1 | 2000 | 567 | 3:41.34 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:45.84 | |||||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.49 | 55.34 | 55.34 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 28.06 | 58.06 | 1:53.40 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 25.72 | 54.02 | 2:47.42 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 25.66 | 53.92 | 3:41.34 | ||||||
8 | Holbæk Drenge | 2000 | 556 | 3:42.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:45.11 | |||||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.89 | 53.81 | 53.81 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 25.97 | 54.39 | 1:48.20 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 26.21 | 55.15 | 2:43.35 | ||||||
Jonas Andersen | 2001 | 28.77 | 59.54 | 3:42.89 | ||||||
9 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 550 | 3:43.60 | ||||||
Sigma Swim | 3:48.35 | |||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.48 | 51.98 | 51.98 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 26.84 | 56.69 | 1:48.67 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 27.62 | 57.65 | 2:46.32 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 26.50 | 57.28 | 3:43.60 | ||||||
10 | Silkeborg Drenge | 2000 | 543 | 3:44.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:49.19 | |||||||||
Oliver Frølund | 2001 | 27.26 | 56.11 | 56.11 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 27.84 | 57.66 | 1:53.77 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 24.87 | 53.05 | 2:46.82 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 27.17 | 57.80 | 3:44.62 | ||||||
11 | Stv Drenge 1 | 2000 | 536 | 3:45.52 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 3:46.48 | |||||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 27.88 | 58.52 | 58.52 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 25.95 | 54.74 | 1:53.26 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 27.32 | 57.19 | 2:50.45 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.44 | 55.07 | 3:45.52 | ||||||
12 | Herlev Drenge 1 | 2000 | 534 | 3:45.87 | ||||||
Herlev Svømning | 3:49.79 | |||||||||
Thomas Svane-From | 2000 | 26.05 | 55.20 | 55.20 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 26.67 | 56.50 | 1:51.70 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 28.76 | 59.45 | 2:51.15 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 26.04 | 54.72 | 3:45.87 | ||||||
13 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 516 | 3:48.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:44.79 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.19 | 58.91 | 58.91 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 27.32 | 57.86 | 1:56.77 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.56 | 1:00.36 | 2:57.13 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.28 | 51.29 | 3:48.42 | ||||||
14 | Esbjerg Drenge | 2000 | 516 | 3:48.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:49.20 | |||||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.22 | 57.83 | 57.83 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 26.31 | 55.96 | 1:53.79 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 26.89 | 56.77 | 2:50.56 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 27.16 | 57.89 | 3:48.45 | ||||||
15 | Hovedstadens Halvhjerner | 2000 | 514 | 3:48.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.62 | |||||||||
August Weilguny | 2001 | 27.42 | 56.84 | 56.84 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 27.55 | 57.75 | 1:54.59 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 26.61 | 56.22 | 2:50.81 | ||||||
August Bugge | 2000 | 28.05 | 58.00 | 3:48.81 | ||||||
16 | Hsc Mini Monstars | 2000 | 512 | 3:49.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 3:50.63 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 26.46 | 54.50 | 54.50 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 27.04 | 56.16 | 1:50.66 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 27.96 | 57.79 | 2:48.45 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 28.30 | 1:00.61 | 3:49.06 | ||||||
17 | Ksk Drenge Kolding | 2001 | 495 | 3:51.69 | ||||||
Kolding SK | 3:52.64 | |||||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 27.89 | 59.04 | 59.04 | ||||||
Rasmus Hald | 2001 | 28.40 | 59.62 | 1:58.66 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 28.13 | 1:00.12 | 2:58.78 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 25.39 | 52.91 | 3:51.69 | ||||||
18 | Aalborg Drenge | 2000 | 490 | 3:52.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:51.97 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 28.27 | 58.63 | 58.63 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 26.99 | 56.27 | 1:54.90 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 28.96 | 1:00.46 | 2:55.36 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 27.03 | 57.05 | 3:52.41 | ||||||
19 | Agf Drenge 1 | 2000 | 489 | 3:52.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:52.06 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.89 | 58.42 | 58.42 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.09 | 57.53 | 1:55.95 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 27.83 | 58.89 | 2:54.84 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 27.61 | 57.69 | 3:52.53 | ||||||
20 | Esv Dogs | 2001 | 480 | 3:54.01 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:00.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 27.04 | 57.03 | 57.03 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 27.44 | 58.76 | 1:55.79 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 28.80 | 59.99 | 2:55.78 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 27.62 | 58.23 | 3:54.01 | ||||||
21 | Haslev Drenge 1 | 2000 | 475 | 3:54.91 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 3:54.98 | |||||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 28.70 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 27.12 | 57.49 | 1:57.94 | ||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 28.47 | 1:01.09 | 2:59.03 | ||||||
Emil Compen | 2000 | 26.20 | 55.88 | 3:54.91 | ||||||
22 | Sigma Drenge 2 | 2000 | 452 | 3:58.78 | ||||||
Sigma Swim | 4:00.93 | |||||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.22 | 58.36 | 58.36 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 28.84 | 59.88 | 1:58.24 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 29.10 | 1:01.10 | 2:59.34 | ||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 27.88 | 59.44 | 3:58.78 | ||||||
23 | Vat Cph Drenge 2 | 2000 | 447 | 3:59.69 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:04.30 | |||||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 29.13 | 1:00.84 | 1:00.84 | ||||||
Mathias Hatting Petersen | 2000 | 28.36 | 59.40 | 2:00.24 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 27.93 | 58.44 | 2:58.68 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 28.78 | 1:01.01 | 3:59.69 | ||||||
- | Helsingør Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:49.34 | |||||||||
- | Kvik Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:47.88 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.33 | 54.79 | 54.79 | ||||||
- | Køge Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 27.93 | 57.33 | 57.33 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 26.26 | 54.71 | 1:52.04 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 27.53 | 57.81 | 2:49.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 722 | 35.36 | 1:13.57 | 1:51.91 | 2:29.99 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.72 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 683 | 34.71 | 1:13.00 | 1:52.47 | 2:32.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.19 | |||||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 674 | 34.97 | 1:13.66 | 1:53.59 | 2:33.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.19 | |||||||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | 631 | 36.55 | 1:16.49 | 1:56.80 | 2:36.88 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.57 | |||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 619 | 36.12 | 1:15.88 | 1:57.08 | 2:37.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:39.13 | |||||||||
6 | Sofie Hansen | 2002 | 607 | 36.13 | 1:16.40 | 1:57.45 | 2:38.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.10 | |||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | 596 | 35.33 | 1:15.61 | 1:57.12 | 2:39.90 | |||
Roskilde Svømning | 2:38.86 | |||||||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 574 | 36.95 | 1:18.50 | 2:00.59 | 2:41.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.32 | |||||||||
9 | Line Johannsen | 2001 | 574 | 36.59 | 1:18.83 | 2:00.94 | 2:41.92 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:41.64 | |||||||||
10 | Mikkeline Mentz | 2001 | 572 | 36.53 | 1:17.33 | 1:59.64 | 2:42.05 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:42.86 | |||||||||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 570 | 36.30 | 1:17.47 | 1:59.41 | 2:42.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.23 | |||||||||
12 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 558 | 37.33 | 1:19.43 | 2:02.07 | 2:43.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.69 | |||||||||
13 | Emilie Nyegaard | 2001 | 557 | 37.10 | 1:19.34 | 2:02.17 | 2:43.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.79 | |||||||||
14 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 552 | 38.21 | 1:20.08 | 2:02.43 | 2:44.03 | |||
Kolding SK | 2:42.23 | |||||||||
15 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 550 | 38.05 | 1:19.81 | 2:02.00 | 2:44.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.05 | |||||||||
16 | Jannie Eickhardt | 2001 | 540 | 37.70 | 1:19.19 | 2:01.75 | 2:45.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
17 | Regitze Gotthard | 2002 | 539 | 38.29 | 1:19.81 | 2:02.28 | 2:45.33 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.82 | |||||||||
18 | Esther Flø | 2001 | 537 | 37.53 | 1:19.94 | 2:02.95 | 2:45.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:44.56 | |||||||||
19 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 531 | 38.05 | 1:20.26 | 2:03.18 | 2:46.08 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.28 | |||||||||
20 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 527 | 37.13 | 1:18.86 | 2:02.70 | 2:46.51 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.88 | |||||||||
21 | Pernille Pedersen | 2001 | 525 | 37.12 | 1:18.66 | 2:02.34 | 2:46.72 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.90 | |||||||||
22 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 525 | 38.41 | 1:20.92 | 2:03.80 | 2:46.75 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.70 | |||||||||
23 | Sofie Villum Færch | 2002 | 517 | 37.46 | 1:20.62 | 2:04.49 | 2:47.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:50.17 | |||||||||
24 | Emma Mikkelsen | 2001 | 513 | 38.54 | 1:21.67 | 2:04.55 | 2:48.02 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.31 | |||||||||
25 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 509 | 38.73 | 1:21.65 | 2:05.54 | 2:48.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.54 | |||||||||
26 | Maria Rye | 2001 | 504 | 38.25 | 1:21.26 | 2:05.30 | 2:49.08 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.85 | |||||||||
27 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 501 | 39.30 | 1:22.18 | 2:05.20 | 2:49.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:51.55 | |||||||||
28 | Liva Palmund | 2002 | 495 | 38.01 | 1:21.31 | 2:05.81 | 2:50.01 | |||
Roskilde Svømning | 2:54.10 | |||||||||
29 | Amalie Frederiksen | 2001 | 494 | 39.32 | 1:22.88 | 2:06.57 | 2:50.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:53.34 | |||||||||
30 | Laura Gam | 2001 | 494 | 40.17 | 1:23.86 | 2:07.64 | 2:50.23 | |||
Herning Svømmeklub | 2:46.37 | |||||||||
31 | Line Gertz | 2001 | 493 | 37.92 | 1:21.26 | 2:05.45 | 2:50.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.49 | |||||||||
32 | Caroline Camilla Castella | 2001 | 493 | 39.71 | 1:23.35 | 2:06.99 | 2:50.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.74 | |||||||||
33 | Jamilla Bistrup | 2001 | 492 | 38.57 | 1:22.12 | 2:06.68 | 2:50.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:53.76 | |||||||||
34 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 491 | 38.14 | 1:21.49 | 2:06.16 | 2:50.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.47 | |||||||||
35 | Zenia Aarestrup | 2001 | 490 | 39.30 | 1:22.69 | 2:06.92 | 2:50.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.21 | |||||||||
36 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 490 | 38.01 | 1:22.63 | 2:07.23 | 2:50.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.07 | |||||||||
37 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 487 | 38.17 | 1:22.42 | 2:06.85 | 2:51.04 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:50.95 | |||||||||
38 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 486 | 37.34 | 1:20.37 | 2:05.47 | 2:51.15 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.02 | |||||||||
39 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 484 | 40.27 | 1:22.74 | 2:06.65 | 2:51.38 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:02.88 | |||||||||
40 | Marie Uglebjerg | 2002 | 483 | 39.10 | 1:22.79 | 2:06.91 | 2:51.41 | |||
Kalundborg SK | 2:47.59 | |||||||||
41 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 473 | 38.81 | 1:22.96 | 2:08.03 | 2:52.67 | |||
Herning Svømmeklub | 2:53.92 | |||||||||
42 | Victoria Vorm | 2001 | 470 | 38.95 | 1:22.76 | 2:07.63 | 2:53.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:52.98 | |||||||||
43 | Emma Bruhn | 2002 | 470 | 38.88 | 1:23.14 | 2:08.71 | 2:53.04 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.91 | |||||||||
43 | Maiken Hougaard | 2002 | 470 | 39.85 | 1:23.66 | 2:08.87 | 2:53.04 | |||
Auning Svømmeklub | 2:54.80 | |||||||||
45 | Xandra Huryn | 2001 | 470 | 38.77 | 1:22.44 | 2:07.36 | 2:53.07 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:56.78 | |||||||||
46 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 467 | 39.41 | 1:23.12 | 2:07.91 | 2:53.42 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.89 | |||||||||
47 | Christine Nielsen | 2001 | 465 | 38.59 | 1:23.90 | 2:08.84 | 2:53.59 | |||
Odense Svømme Klub | 2:55.08 | |||||||||
48 | Alberte Mammen | 2001 | 462 | 39.23 | 1:23.58 | 2:09.18 | 2:53.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.29 | |||||||||
49 | Sille Ibsen | 2001 | 455 | 38.95 | 1:23.36 | 2:09.20 | 2:54.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:45.81 | |||||||||
50 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 449 | 38.92 | 1:22.87 | 2:08.86 | 2:55.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.48 | |||||||||
51 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 448 | 39.61 | 1:24.31 | 2:10.10 | 2:55.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:56.93 | |||||||||
52 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 443 | 40.84 | 1:25.20 | 2:10.66 | 2:56.50 | |||
Kolding SK | 2:55.20 | |||||||||
53 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 439 | 40.46 | 1:24.79 | 2:10.86 | 2:56.96 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:54.60 | |||||||||
54 | Charlotte Malberg | 2002 | 438 | 39.87 | 1:25.32 | 2:11.43 | 2:57.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.26 | |||||||||
55 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 437 | 40.52 | 1:25.41 | 2:11.17 | 2:57.24 | |||
Herlev Svømning | 2:55.89 | |||||||||
56 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 436 | 39.64 | 1:24.61 | 2:10.64 | 2:57.34 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:03.39 | |||||||||
57 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 436 | 40.02 | 1:25.29 | 2:11.46 | 2:57.39 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:54.70 | |||||||||
58 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 435 | 39.75 | 1:25.54 | 2:12.31 | 2:57.57 | |||
Næstved IF | 2:55.52 | |||||||||
59 | Johanne B. Hansen | 2002 | 431 | 40.45 | 1:25.71 | 2:11.47 | 2:58.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.47 | |||||||||
60 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 428 | 40.51 | 1:26.30 | 2:12.96 | 2:58.48 | |||
Herlev Svømning | 2:58.24 | |||||||||
61 | Freja Winkler | 2001 | 426 | 39.47 | 1:24.31 | 2:11.27 | 2:58.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.32 | |||||||||
62 | Amanda Hietala | 2002 | 419 | 40.32 | 1:26.02 | 2:12.39 | 2:59.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.97 | |||||||||
63 | Nynne Nørlem | 2002 | 409 | 41.24 | 1:26.63 | 2:13.69 | 3:01.18 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:01.91 | |||||||||
64 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 397 | 39.91 | 1:25.42 | 2:13.59 | 3:03.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:56.31 | |||||||||
65 | Amalije Kristensen | 2002 | 392 | 42.29 | 1:28.80 | 2:16.06 | 3:03.83 | |||
Brønderslev SK08 | 3:00.32 | |||||||||
66 | Michelle Jatta | 2001 | 390 | 40.43 | 1:27.28 | 2:15.47 | 3:04.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:50.77 | |||||||||
67 | Julie Ejby | 2002 | 378 | 41.87 | 1:29.24 | 2:17.30 | 3:06.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.45 | |||||||||
68 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 375 | 42.43 | 1:29.87 | 2:18.44 | 3:06.56 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:02.36 | |||||||||
69 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 370 | 40.89 | 1:28.16 | 2:17.65 | 3:07.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:56.45 | |||||||||
- | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Akut syg | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 3:03.76 | |||||||||
- | Katharina N Møller | 2001 | DSQ | flyb 100-200m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:54.00 | |||||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | DSQ | db flyben v / 50 m | ||||||
Roskilde Svømning | 2:55.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 662 | 31.97 | 1:07.56 | 1:42.82 | 2:18.22 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.65 | |||||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 660 | 31.48 | 1:07.27 | 1:43.03 | 2:18.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.92 | |||||||||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | 621 | 32.05 | 1:07.21 | 1:43.57 | 2:21.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.96 | |||||||||
4 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 614 | 32.17 | 1:08.49 | 1:45.10 | 2:21.68 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.19 | |||||||||
5 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 543 | 33.77 | 1:11.15 | 1:49.13 | 2:27.63 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 540 | 33.58 | 1:11.18 | 1:49.65 | 2:27.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.40 | |||||||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 535 | 34.34 | 1:12.28 | 1:50.57 | 2:28.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.64 | |||||||||
8 | Andreas Hougaard | 2000 | 528 | 32.50 | 1:09.73 | 1:48.82 | 2:29.00 | |||
Auning Svømmeklub | 2:35.70 | |||||||||
9 | Johan Joensen | 2000 | 510 | 34.25 | 1:12.60 | 1:51.45 | 2:30.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.26 | |||||||||
10 | Kristian Torp | 2000 | 510 | 34.45 | 1:13.60 | 1:52.15 | 2:30.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.63 | |||||||||
11 | Lucas Hoffmann | 2000 | 501 | 34.22 | 1:12.64 | 1:51.79 | 2:31.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.12 | |||||||||
12 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 498 | 34.40 | 1:13.23 | 1:52.22 | 2:31.92 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.57 | |||||||||
13 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 498 | 34.80 | 1:13.30 | 1:52.62 | 2:31.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.57 | |||||||||
14 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 497 | 34.20 | 1:12.45 | 1:51.81 | 2:32.09 | |||
Struer Svømmeklub | 2:30.47 | |||||||||
15 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 496 | 34.34 | 1:12.35 | 1:51.66 | 2:32.20 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:34.80 | |||||||||
16 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 493 | 33.60 | 1:12.71 | 1:52.94 | 2:32.51 | |||
Odense Svømme Klub | 2:38.42 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2001 | 491 | 34.80 | 1:13.31 | 1:52.92 | 2:32.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.98 | |||||||||
18 | Jacob Holm | 2000 | 490 | 34.86 | 1:13.28 | 1:53.01 | 2:32.75 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.47 | |||||||||
19 | Owais Hamid | 2000 | 486 | 32.78 | 1:11.23 | 1:51.85 | 2:33.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.06 | |||||||||
20 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 486 | 33.58 | 1:11.26 | 1:51.66 | 2:33.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.97 | |||||||||
21 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 483 | 35.23 | 1:14.29 | 1:53.51 | 2:33.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.62 | |||||||||
22 | Carl Terp Larsen | 2001 | 477 | 34.71 | 1:14.07 | 1:53.84 | 2:34.18 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:39.57 | |||||||||
23 | August Bugge | 2000 | 475 | 34.94 | 1:13.84 | 1:54.19 | 2:34.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.51 | |||||||||
23 | Emil Kragh | 2001 | 475 | 34.36 | 1:12.84 | 1:53.00 | 2:34.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.13 | |||||||||
25 | Jakob Juul | 2000 | 463 | 33.36 | 1:13.74 | 1:55.55 | 2:35.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:32.08 | |||||||||
26 | Lawrence Langley | 2001 | 463 | 33.30 | 1:13.24 | 1:55.29 | 2:35.71 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:43.24 | |||||||||
27 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 462 | 35.32 | 1:15.08 | 1:55.47 | 2:35.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.97 | |||||||||
28 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 460 | 35.23 | 1:15.09 | 1:55.84 | 2:36.04 | |||
Herning Svømmeklub | 2:38.05 | |||||||||
29 | Andreas L. Damgård | 2000 | 452 | 35.52 | 1:16.01 | 1:56.78 | 2:36.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.95 | |||||||||
30 | Jonas Ejby | 2000 | 448 | 34.22 | 1:14.11 | 1:55.18 | 2:37.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:30.53 | |||||||||
31 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 444 | 35.32 | 1:14.88 | 1:55.85 | 2:37.83 | |||
Herlev Svømning | 2:36.54 | |||||||||
32 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 438 | 35.66 | 1:16.13 | 1:57.28 | 2:38.55 | |||
Auning Svømmeklub | 2:38.50 | |||||||||
33 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 430 | 36.65 | 1:17.89 | 1:58.71 | 2:39.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.76 | |||||||||
34 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 429 | 35.89 | 1:16.48 | 1:58.03 | 2:39.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.67 | |||||||||
35 | Johan Nielsen | 2001 | 425 | 35.43 | 1:16.40 | 1:58.05 | 2:40.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.36 | |||||||||
36 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 423 | 35.15 | 1:15.89 | 1:57.86 | 2:40.46 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:41.94 | |||||||||
37 | Mads L. Werther | 2000 | 422 | 35.93 | 1:16.90 | 1:59.15 | 2:40.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.57 | |||||||||
38 | Jakob Grene | 2001 | 421 | 34.46 | 1:14.85 | 1:57.60 | 2:40.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
39 | Christian Crone | 2001 | 417 | 36.33 | 1:18.27 | 1:59.69 | 2:41.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.49 | |||||||||
40 | Thomas Schiby | 2001 | 415 | 36.33 | 1:18.08 | 1:59.10 | 2:41.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.05 | |||||||||
41 | Albert Voldum Krog | 2001 | 414 | 35.19 | 1:16.06 | 1:58.36 | 2:41.53 | |||
Vest-Brøndby | 2:41.23 | |||||||||
42 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 414 | 36.73 | 1:17.21 | 1:59.08 | 2:41.62 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.89 | |||||||||
43 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 413 | 35.52 | 1:17.05 | 1:59.64 | 2:41.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:51.21 | |||||||||
44 | Anders Rasmussen | 2001 | 403 | 37.12 | 1:19.36 | 2:01.06 | 2:42.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.50 | |||||||||
45 | Rasmus Thilleman | 2001 | 402 | 36.90 | 1:18.69 | 2:01.09 | 2:43.21 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:02.85 | |||||||||
46 | Jonas Andersen | 2001 | 393 | 37.33 | 1:18.92 | 2:00.87 | 2:44.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.24 | |||||||||
47 | Christoffer Weiss | 2001 | 392 | 36.19 | 1:18.67 | 2:01.75 | 2:44.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.48 | |||||||||
48 | Magnus Gertz | 2000 | 392 | 36.20 | 1:17.82 | 2:00.92 | 2:44.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.54 | |||||||||
49 | Rasmus Nielsen | 2001 | 390 | 36.78 | 1:19.04 | 2:01.83 | 2:44.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.41 | |||||||||
50 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 389 | 37.45 | 1:20.25 | 2:02.78 | 2:44.91 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:47.18 | |||||||||
51 | Gustav Nissen | 2001 | 387 | 36.21 | 1:17.58 | 2:01.06 | 2:45.30 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:43.31 | |||||||||
52 | Casper Krohn | 2001 | 386 | 37.13 | 1:19.71 | 2:02.92 | 2:45.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.27 | |||||||||
53 | Malthe Burgaard | 2000 | 384 | 36.73 | 1:18.87 | 2:02.38 | 2:45.63 | |||
Odense Svømme Klub | 2:41.34 | |||||||||
54 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 381 | 37.32 | 1:19.29 | 2:02.74 | 2:46.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.47 | |||||||||
55 | Martin Holst | 2000 | 379 | 35.93 | 1:17.76 | 2:01.68 | 2:46.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.73 | |||||||||
56 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 378 | 36.28 | 1:17.90 | 2:01.45 | 2:46.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.33 | |||||||||
57 | Jacob Lund | 2001 | 376 | 37.18 | 1:20.17 | 2:04.00 | 2:46.81 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:48.17 | |||||||||
58 | Frederik Røgind | 2001 | 370 | 37.70 | 1:20.08 | 2:04.34 | 2:47.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.23 | |||||||||
59 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 364 | 37.57 | 1:20.95 | 2:06.22 | 2:48.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:00.84 | |||||||||
60 | Simon Andersen | 2000 | 363 | 36.50 | 1:18.37 | 2:02.85 | 2:48.82 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:51.55 | |||||||||
61 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 360 | 37.15 | 1:19.55 | 2:03.85 | 2:49.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.11 | |||||||||
62 | Christian Hovmark | 2001 | 347 | 37.84 | 1:22.36 | 2:05.77 | 2:51.32 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:49.98 | |||||||||
63 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 346 | 38.32 | 1:21.94 | 2:06.97 | 2:51.56 | |||
Odder Svømmeklub | 2:53.09 | |||||||||
64 | Magnus Funder | 2001 | 346 | 37.70 | 1:21.53 | 2:06.93 | 2:51.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.17 | |||||||||
65 | Carl M Gadegaard | 2001 | 344 | 37.34 | 1:20.42 | 2:05.64 | 2:51.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:54.47 | |||||||||
66 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 328 | 40.12 | 1:24.28 | 2:09.73 | 2:54.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:01.56 | |||||||||
- | August Weilguny | 2001 | DSQ | db fl.b v / 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.93 | |||||||||
- | Mads Haugård Hansen | 2000 | DSQ | fl.b før indsl 100m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.40 | |||||||||
- | Magnus Nygaard | 2000 | DSQ | db fl.b v / 150m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:36.97 | |||||||||
- | Valdemar Kjærgaard | 2001 | DSQ | 2 fl.b spark v start | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 791 | 28.26 | 58.74 | 1:29.35 | 1:59.75 | |||
Herning Svømmeklub | 2:02.49 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 744 | 28.41 | 59.52 | 1:31.13 | 2:02.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.60 | |||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 732 | 28.51 | 59.54 | 1:31.20 | 2:02.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.64 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 705 | 28.65 | 59.91 | 1:31.88 | 2:04.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.01 | |||||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 693 | 30.00 | 1:01.78 | 1:33.68 | 2:05.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:07.27 | |||||||||
6 | Louise Bach Andersen | 2001 | 669 | 29.54 | 1:01.50 | 1:34.10 | 2:06.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.63 | |||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 645 | 29.34 | 1:01.67 | 1:35.09 | 2:08.18 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.73 | |||||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | 643 | 28.95 | 1:01.50 | 1:34.77 | 2:08.29 | |||
Roskilde Svømning | 2:08.92 | |||||||||
9 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 637 | 30.16 | 1:02.66 | 1:35.69 | 2:08.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.62 | |||||||||
10 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 635 | 29.64 | 1:02.51 | 1:36.56 | 2:08.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:08.92 | |||||||||
11 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 631 | 29.87 | 1:02.51 | 1:35.69 | 2:09.10 | |||
JGI Svømning | 2:09.61 | |||||||||
12 | Mille Graasbøll | 2002 | 622 | 30.90 | 1:03.89 | 1:37.21 | 2:09.77 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:10.34 | |||||||||
13 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 620 | 30.14 | 1:03.00 | 1:37.07 | 2:09.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.66 | |||||||||
14 | Karla Louise Balle | 2001 | 619 | 30.27 | 1:03.74 | 1:37.32 | 2:09.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.60 | |||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 619 | 30.00 | 1:02.63 | 1:36.42 | 2:09.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.31 | |||||||||
16 | Julie Gadgaard | 2001 | 618 | 30.05 | 1:02.86 | 1:36.40 | 2:10.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.18 | |||||||||
17 | Signe Fich Hansen | 2002 | 616 | 30.53 | 1:03.89 | 1:37.04 | 2:10.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.67 | |||||||||
18 | Sofie Andersen | 2001 | 614 | 30.77 | 1:03.34 | 1:36.69 | 2:10.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.86 | |||||||||
19 | Josefine Due Christensen | 2001 | 613 | 30.70 | 1:04.01 | 1:37.70 | 2:10.34 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:11.46 | |||||||||
20 | Sofie Nielsen | 2001 | 611 | 30.09 | 1:03.73 | 1:37.68 | 2:10.51 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.43 | |||||||||
21 | Line J. V. Hededal | 2001 | 609 | 29.80 | 1:03.55 | 1:37.35 | 2:10.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.19 | |||||||||
22 | Clara Neumann | 2001 | 604 | 30.64 | 1:03.73 | 1:37.69 | 2:11.03 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:11.73 | |||||||||
23 | Sarah Missing | 2001 | 603 | 30.26 | 1:03.69 | 1:37.89 | 2:11.09 | |||
Vest-Brøndby | 2:08.18 | |||||||||
24 | Julie Stampe | 2002 | 602 | 30.33 | 1:03.42 | 1:37.47 | 2:11.18 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:14.59 | |||||||||
25 | Karoline Barrett | 2002 | 600 | 28.56 | 1:01.69 | 1:37.07 | 2:11.30 | |||
Greve Svømmeklub | 2:11.81 | |||||||||
26 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 596 | 30.54 | 1:03.66 | 1:38.05 | 2:11.63 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:08.62 | |||||||||
27 | Frederikke Petri | 2001 | 592 | 30.69 | 1:04.27 | 1:37.91 | 2:11.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:11.64 | |||||||||
28 | Emma Jørgensen | 2001 | 587 | 30.42 | 1:04.54 | 1:38.73 | 2:12.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.18 | |||||||||
29 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 576 | 30.80 | 1:04.54 | 1:39.44 | 2:13.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.44 | |||||||||
30 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 575 | 31.08 | 1:05.40 | 1:39.34 | 2:13.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.82 | |||||||||
31 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 574 | 31.64 | 1:04.58 | 1:38.79 | 2:13.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.79 | |||||||||
32 | Amalie W. Olsen | 2001 | 570 | 30.31 | 1:04.55 | 1:39.23 | 2:13.60 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:15.93 | |||||||||
33 | Thyra Jørgensen | 2002 | 569 | 30.41 | 1:04.33 | 1:39.10 | 2:13.65 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:07.57 | |||||||||
34 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 567 | 31.23 | 1:04.57 | 1:38.99 | 2:13.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.47 | |||||||||
35 | Liva Palmund | 2002 | 564 | 31.58 | 1:05.75 | 1:40.00 | 2:14.04 | |||
Roskilde Svømning | 2:12.93 | |||||||||
36 | Marie Christensen | 2002 | 564 | 31.39 | 1:05.63 | 1:40.11 | 2:14.07 | |||
Odder Svømmeklub | 2:15.90 | |||||||||
37 | Frederikke Echardt | 2002 | 563 | 31.13 | 1:04.88 | 1:40.07 | 2:14.10 | |||
Roskilde Svømning | 2:18.03 | |||||||||
38 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 562 | 31.21 | 1:04.70 | 1:39.79 | 2:14.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.27 | |||||||||
39 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 562 | 31.40 | 1:05.46 | 1:40.13 | 2:14.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.56 | |||||||||
39 | Regitze Gotthard | 2002 | 562 | 30.75 | 1:04.82 | 1:39.76 | 2:14.22 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:16.65 | |||||||||
41 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 561 | 31.26 | 1:04.57 | 1:39.63 | 2:14.27 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:20.87 | |||||||||
42 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 558 | 30.95 | 1:05.28 | 1:40.32 | 2:14.52 | |||
DeltaSwim | 2:15.21 | |||||||||
43 | Sara Mortensen | 2001 | 558 | 30.55 | 1:04.56 | 1:39.67 | 2:14.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:17.32 | |||||||||
44 | Christina Christensen | 2001 | 555 | 30.92 | 1:05.12 | 1:40.26 | 2:14.73 | |||
Roskilde Svømning | 2:17.38 | |||||||||
45 | Lea Serup Schøn | 2002 | 553 | 31.65 | 1:06.81 | 1:42.02 | 2:14.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.16 | |||||||||
46 | Mia Seehausen | 2001 | 550 | 30.71 | 1:04.44 | 1:39.64 | 2:15.17 | |||
Lyseng IF | 2:13.27 | |||||||||
47 | Alberte Mammen | 2001 | 544 | 30.78 | 1:04.75 | 1:40.28 | 2:15.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.99 | |||||||||
48 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 543 | 30.89 | 1:05.20 | 1:40.90 | 2:15.78 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:14.63 | |||||||||
48 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 543 | 31.71 | 1:06.02 | 1:40.96 | 2:15.78 | |||
O.S.L.F. | 2:17.33 | |||||||||
50 | Maja Meinert | 2001 | 540 | 31.50 | 1:05.79 | 1:41.29 | 2:16.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.27 | |||||||||
51 | Karoline Sørensen | 2002 | 538 | 30.79 | 1:05.66 | 1:41.26 | 2:16.16 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:16.71 | |||||||||
52 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 537 | 31.08 | 1:05.16 | 1:40.87 | 2:16.23 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.92 | |||||||||
53 | Lærke Rask Sander | 2002 | 537 | 31.01 | 1:05.44 | 1:40.78 | 2:16.27 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.71 | |||||||||
54 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 536 | 30.77 | 1:05.19 | 1:41.02 | 2:16.35 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.73 | |||||||||
55 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 535 | 31.27 | 1:06.11 | 1:41.34 | 2:16.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.99 | |||||||||
56 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 534 | 31.50 | 1:06.34 | 1:41.14 | 2:16.47 | |||
Herning Svømmeklub | 2:18.09 | |||||||||
57 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 534 | 30.74 | 1:05.30 | 1:41.05 | 2:16.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:16.09 | |||||||||
58 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 532 | 31.72 | 1:06.25 | 1:41.47 | 2:16.67 | |||
Lyseng IF | 2:17.55 | |||||||||
59 | Louise Hvarre | 2001 | 532 | 31.75 | 1:06.17 | 1:41.92 | 2:16.71 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:17.56 | |||||||||
60 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 529 | 31.64 | 1:06.74 | 1:42.19 | 2:16.92 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.61 | |||||||||
61 | Astrid Nielsen | 2002 | 528 | 32.09 | 1:07.13 | 1:43.09 | 2:17.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.35 | |||||||||
62 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 526 | 31.61 | 1:06.14 | 1:41.63 | 2:17.18 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.78 | |||||||||
63 | Michelle Jatta | 2001 | 526 | 31.56 | 1:06.01 | 1:41.33 | 2:17.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.46 | |||||||||
64 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 515 | 31.77 | 1:06.33 | 1:42.37 | 2:18.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
65 | Maria Andersen | 2002 | 510 | 31.61 | 1:07.05 | 1:43.18 | 2:18.61 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:21.93 | |||||||||
66 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 508 | 31.83 | 1:07.50 | 1:43.66 | 2:18.79 | |||
Næstved IF | 2:22.62 | |||||||||
67 | Nikoline Nielsen | 2001 | 508 | 31.87 | 1:06.28 | 1:42.64 | 2:18.82 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:21.16 | |||||||||
68 | Chastine Melhede | 2002 | 508 | 31.94 | 1:07.39 | 1:43.62 | 2:18.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.29 | |||||||||
69 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 507 | 31.84 | 1:07.29 | 1:43.84 | 2:18.91 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:18.51 | |||||||||
70 | Patricia Andersen | 2002 | 503 | 32.48 | 1:07.27 | 1:43.43 | 2:19.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:17.62 | |||||||||
71 | Michelle Mortensen | 2002 | 501 | 31.71 | 1:07.49 | 1:44.15 | 2:19.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.00 | |||||||||
72 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 500 | 32.05 | 1:07.63 | 1:43.77 | 2:19.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.94 | |||||||||
73 | Melanie Eggertsen | 2002 | 498 | 31.63 | 1:07.52 | 1:44.35 | 2:19.75 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:20.16 | |||||||||
73 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 498 | 31.70 | 1:07.42 | 1:44.16 | 2:19.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.59 | |||||||||
75 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 497 | 32.61 | 1:08.02 | 1:44.03 | 2:19.77 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:21.23 | |||||||||
76 | Johanne B. Hansen | 2002 | 489 | 32.35 | 1:07.70 | 1:44.15 | 2:20.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.85 | |||||||||
77 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 487 | 32.00 | 1:07.83 | 1:44.14 | 2:20.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.48 | |||||||||
78 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 486 | 32.76 | 1:08.03 | 1:44.83 | 2:20.87 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:21.02 | |||||||||
79 | Frederikke Kruse | 2002 | 482 | 33.10 | 1:09.21 | 1:45.79 | 2:21.26 | |||
Herning Svømmeklub | 2:23.64 | |||||||||
80 | Ida T Mose | 2002 | 482 | 31.49 | 1:07.08 | 1:44.35 | 2:21.27 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.59 | |||||||||
81 | Cecilie Porsdal | 2002 | 480 | 32.57 | 1:07.91 | 1:44.72 | 2:21.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.28 | |||||||||
82 | Emilie Holst Lange | 2002 | 480 | 31.86 | 1:07.75 | 1:44.32 | 2:21.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.84 | |||||||||
83 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 479 | 31.77 | 1:07.48 | 1:44.37 | 2:21.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
84 | Matilde Weibel | 2002 | 463 | 31.99 | 1:08.29 | 1:46.23 | 2:23.11 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:19.14 | |||||||||
85 | Claudia Sperling | 2002 | 461 | 33.21 | 1:09.92 | 1:46.76 | 2:23.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.63 | |||||||||
86 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 460 | 33.25 | 1:10.02 | 1:47.43 | 2:23.42 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.91 | |||||||||
87 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 460 | 33.42 | 1:10.36 | 1:47.24 | 2:23.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.64 | |||||||||
88 | Ulrikke Veje | 2002 | 459 | 32.87 | 1:08.77 | 1:47.58 | 2:23.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.83 | |||||||||
89 | Karen Hazell Brink | 2002 | 451 | 33.09 | 1:09.49 | 1:47.40 | 2:24.35 | |||
O.S.L.F. | 2:22.73 | |||||||||
90 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 440 | 33.14 | 1:09.96 | 1:48.04 | 2:25.61 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:23.23 | |||||||||
91 | Victoria Leth | 2002 | 430 | 34.46 | 1:11.87 | 1:49.73 | 2:26.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.46 | |||||||||
92 | Cecilie Christensen | 2002 | 419 | 33.38 | 1:11.10 | 1:50.24 | 2:27.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.24 | |||||||||
93 | Maja Johansen | 2002 | 415 | 34.43 | 1:12.33 | 1:50.94 | 2:28.40 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:30.21 | |||||||||
94 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 412 | 34.28 | 1:12.37 | 1:51.35 | 2:28.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.68 | |||||||||
95 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 412 | 34.92 | 1:12.48 | 1:51.16 | 2:28.83 | |||
Herning Svømmeklub | 2:38.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 718 | 25.91 | 54.04 | 1:22.24 | 1:50.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 1:53.02 | |||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 665 | 26.60 | 55.01 | 1:24.56 | 1:53.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.93 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 658 | 26.60 | 55.49 | 1:24.97 | 1:54.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:54.66 | |||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 652 | 26.41 | 55.27 | 1:25.32 | 1:54.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.43 | |||||||||
5 | Jens Sørensen | 2001 | 645 | 26.75 | 55.92 | 1:25.62 | 1:54.97 | |||
Herning Svømmeklub | 1:56.23 | |||||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | 628 | 26.17 | 54.92 | 1:24.94 | 1:56.02 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:01.14 | |||||||||
7 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 628 | 26.56 | 56.06 | 1:26.19 | 1:56.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.84 | |||||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 603 | 26.80 | 56.44 | 1:26.99 | 1:57.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.70 | |||||||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 595 | 28.01 | 58.02 | 1:28.42 | 1:58.09 | |||
Kolding SK | 2:03.07 | |||||||||
10 | Thomas Svane-From | 2000 | 591 | 26.50 | 56.24 | 1:27.50 | 1:58.40 | |||
Herlev Svømning | 1:58.38 | |||||||||
11 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 590 | 27.32 | 57.38 | 1:28.11 | 1:58.42 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:58.35 | |||||||||
12 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 586 | 27.66 | 57.62 | 1:28.75 | 1:58.72 | |||
Køge Svømmeklub | 1:59.58 | |||||||||
13 | Anton Borg Hjort | 2000 | 572 | 27.13 | 57.70 | 1:28.60 | 1:59.65 | |||
Lyseng IF | 1:59.29 | |||||||||
14 | Mads Toft | 2001 | 570 | 28.53 | 58.94 | 1:29.49 | 1:59.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:02.15 | |||||||||
15 | William Houen | 2001 | 569 | 27.23 | 57.54 | 1:28.59 | 1:59.85 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
16 | Matthias Hansen | 2001 | 566 | 28.34 | 58.86 | 1:29.87 | 2:00.10 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:02.14 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2000 | 557 | 28.52 | 59.73 | 1:30.67 | 2:00.76 | |||
O.S.L.F. | 2:01.47 | |||||||||
18 | Malthe Burgaard | 2000 | 552 | 27.45 | 58.78 | 1:30.76 | 2:01.11 | |||
Odense Svømme Klub | 2:01.22 | |||||||||
19 | Jakob Juul | 2000 | 547 | 26.93 | 57.57 | 1:29.53 | 2:01.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:56.95 | |||||||||
20 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 545 | 26.59 | 57.18 | 1:29.39 | 2:01.60 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:00.21 | |||||||||
21 | August Weilguny | 2001 | 544 | 27.80 | 58.17 | 1:30.32 | 2:01.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.29 | |||||||||
22 | Gustav Jørgensen | 2000 | 543 | 28.18 | 59.06 | 1:31.08 | 2:01.73 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:01.32 | |||||||||
23 | Felix Lund | 2001 | 541 | 27.45 | 58.86 | 1:30.79 | 2:01.92 | |||
Herlev Svømning | 2:04.61 | |||||||||
24 | Lawrence Langley | 2001 | 538 | 27.56 | 58.98 | 1:31.60 | 2:02.15 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:04.41 | |||||||||
25 | Oskar Lindholm | 2001 | 536 | 27.64 | 58.53 | 1:30.52 | 2:02.26 | |||
Lyseng IF | 2:01.24 | |||||||||
26 | William Textor Broch | 2001 | 534 | 27.80 | 59.62 | 1:31.62 | 2:02.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.37 | |||||||||
27 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 532 | 28.05 | 59.02 | 1:31.24 | 2:02.59 | |||
Odense Svømme Klub | 2:02.67 | |||||||||
28 | Oliver Frølund | 2001 | 530 | 28.79 | 1:00.22 | 1:31.91 | 2:02.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:03.08 | |||||||||
29 | Mads Witthøft | 2000 | 529 | 27.92 | 58.61 | 1:30.38 | 2:02.80 | |||
Kalundborg SK | 2:05.28 | |||||||||
30 | Roar Andersen | 2001 | 525 | 28.09 | 59.49 | 1:31.50 | 2:03.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.65 | |||||||||
31 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 524 | 28.11 | 59.41 | 1:31.22 | 2:03.24 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:05.58 | |||||||||
32 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 523 | 28.66 | 1:00.15 | 1:32.11 | 2:03.26 | |||
Struer Svømmeklub | 2:04.78 | |||||||||
33 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 523 | 28.25 | 59.58 | 1:31.86 | 2:03.31 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:04.68 | |||||||||
34 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 515 | 27.99 | 59.24 | 1:31.31 | 2:03.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.52 | |||||||||
35 | Alexander Rendlev | 2001 | 515 | 28.65 | 59.69 | 1:32.12 | 2:03.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.92 | |||||||||
36 | Andreas Bui | 2000 | 515 | 27.77 | 58.22 | 1:31.59 | 2:03.96 | |||
O.S.L.F. | 1:59.40 | |||||||||
36 | Kasper Bitzer | 2000 | 515 | 28.87 | 1:00.41 | 1:32.29 | 2:03.96 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:04.19 | |||||||||
38 | Casper Christiansen | 2000 | 511 | 29.37 | 1:01.73 | 1:32.87 | 2:04.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:05.70 | |||||||||
39 | Mads Møller | 2000 | 510 | 28.05 | 59.55 | 1:31.95 | 2:04.32 | |||
Kalundborg SK | 2:05.26 | |||||||||
40 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 509 | 29.19 | 1:00.84 | 1:32.77 | 2:04.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.17 | |||||||||
41 | Magnus Løhr | 2001 | 509 | 28.01 | 58.63 | 1:31.65 | 2:04.41 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:07.25 | |||||||||
42 | Daniel Schytte | 2000 | 504 | 29.40 | 1:01.43 | 1:33.73 | 2:04.86 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:06.60 | |||||||||
43 | Martin H. Abel | 2001 | 502 | 28.18 | 59.63 | 1:32.19 | 2:04.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.31 | |||||||||
44 | Mathias Vestergaard | 2001 | 501 | 28.02 | 59.83 | 1:32.36 | 2:05.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.87 | |||||||||
45 | Christoffer Weiss | 2001 | 501 | 28.43 | 1:00.27 | 1:33.04 | 2:05.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.31 | |||||||||
46 | Mert Kaya | 2001 | 500 | 29.36 | 1:01.28 | 1:33.51 | 2:05.19 | |||
Køge Svømmeklub | 2:11.72 | |||||||||
47 | Rasmus Danielsen | 2001 | 497 | 29.53 | 1:01.97 | 1:34.01 | 2:05.40 | |||
Køge Svømmeklub | 2:11.50 | |||||||||
47 | Victor Bjerre | 2001 | 497 | 28.49 | 59.83 | 1:32.54 | 2:05.40 | |||
Herning Svømmeklub | 2:08.23 | |||||||||
49 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 496 | 28.54 | 1:00.57 | 1:33.59 | 2:05.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.90 | |||||||||
50 | Thomas Frederiksen | 2000 | 494 | 28.62 | 1:01.04 | 1:33.50 | 2:05.64 | |||
Odder Svømmeklub | 2:06.56 | |||||||||
51 | Julius Munk | 2000 | 494 | 27.99 | 59.05 | 1:32.25 | 2:05.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.23 | |||||||||
52 | Jannick Hansen | 2001 | 493 | 29.71 | 1:00.94 | 1:33.21 | 2:05.72 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:07.09 | |||||||||
53 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 493 | 28.84 | 1:00.62 | 1:34.12 | 2:05.76 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:05.01 | |||||||||
54 | Magnus Aasberg | 2001 | 491 | 28.10 | 1:00.51 | 1:34.06 | 2:05.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.04 | |||||||||
55 | Oliver Christensen | 2000 | 489 | 28.52 | 1:00.47 | 1:33.60 | 2:06.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.19 | |||||||||
56 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 486 | 28.91 | 1:00.34 | 1:32.76 | 2:06.32 | |||
Greve Svømmeklub | 2:04.37 | |||||||||
57 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 477 | 29.01 | 1:01.27 | 1:34.49 | 2:07.17 | |||
Herlev Svømning | 2:07.66 | |||||||||
58 | Anders Nielsen | 2001 | 475 | 29.50 | 1:02.30 | 1:35.20 | 2:07.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:10.08 | |||||||||
59 | Andreas Jørgensen | 2000 | 472 | 29.13 | 1:01.65 | 1:35.10 | 2:07.56 | |||
Kolding SK | 2:08.32 | |||||||||
60 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 472 | 29.63 | 1:02.46 | 1:35.26 | 2:07.59 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:09.96 | |||||||||
61 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 472 | 29.07 | 1:01.11 | 1:34.45 | 2:07.61 | |||
Næstved IF | 2:07.52 | |||||||||
62 | Mads Sørensen | 2001 | 471 | 29.03 | 1:01.71 | 1:35.11 | 2:07.69 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:03.54 | |||||||||
63 | Rune Nørgaard | 2000 | 469 | 28.44 | 1:00.55 | 1:34.39 | 2:07.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.70 | |||||||||
64 | Jonas Hansen | 2001 | 468 | 29.86 | 1:02.74 | 1:35.78 | 2:07.97 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:06.79 | |||||||||
65 | Magnus Funder | 2001 | 467 | 29.99 | 1:03.09 | 1:36.10 | 2:08.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:07.11 | |||||||||
66 | Gustav Sidenius | 2001 | 465 | 28.64 | 1:01.25 | 1:35.33 | 2:08.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.64 | |||||||||
67 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 463 | 31.71 | 1:04.13 | 1:37.60 | 2:08.38 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:10.54 | |||||||||
68 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 462 | 28.58 | 1:00.50 | 1:34.01 | 2:08.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.51 | |||||||||
69 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 462 | 29.37 | 1:02.59 | 1:36.06 | 2:08.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:09.93 | |||||||||
70 | Andreas Rasmussen | 2000 | 459 | 29.91 | 1:02.68 | 1:36.01 | 2:08.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:05.78 | |||||||||
71 | Thomas Schiby | 2001 | 458 | 29.79 | 1:02.81 | 1:35.83 | 2:08.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.35 | |||||||||
72 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 457 | 29.44 | 1:02.57 | 1:36.08 | 2:08.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:11.93 | |||||||||
73 | Jakob Grene | 2001 | 455 | 29.57 | 1:02.77 | 1:35.14 | 2:09.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.56 | |||||||||
74 | Emil Compen | 2000 | 454 | 28.01 | 1:00.15 | 1:34.45 | 2:09.28 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:07.29 | |||||||||
75 | Oliver Mølby | 2001 | 450 | 29.37 | 1:02.66 | 1:36.47 | 2:09.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.14 | |||||||||
76 | Malthe Levisen | 2001 | 449 | 29.64 | 1:02.34 | 1:35.91 | 2:09.68 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:11.28 | |||||||||
77 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 449 | 30.16 | 1:03.42 | 1:36.80 | 2:09.76 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:10.80 | |||||||||
78 | Johann Kristian Møller | 2001 | 446 | 28.98 | 1:01.88 | 1:36.19 | 2:09.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.62 | |||||||||
79 | Jakob Dynesen | 2000 | 444 | 29.80 | 1:02.65 | 1:36.92 | 2:10.20 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:22.27 | |||||||||
80 | Luis Velasquez | 2001 | 444 | 30.72 | 1:03.75 | 1:37.25 | 2:10.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.33 | |||||||||
81 | Christian K. Jensen | 2000 | 442 | 29.47 | 1:02.22 | 1:36.52 | 2:10.41 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.21 | |||||||||
82 | Anders Vestergaard | 2001 | 441 | 29.71 | 1:02.73 | 1:37.06 | 2:10.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.80 | |||||||||
83 | Christian Bonde | 2001 | 437 | 29.91 | 1:02.95 | 1:37.05 | 2:10.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.66 | |||||||||
84 | William Christoffersen | 2001 | 436 | 30.05 | 1:02.82 | 1:36.89 | 2:10.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.58 | |||||||||
85 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 435 | 29.93 | 1:03.62 | 1:37.49 | 2:11.10 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:07.17 | |||||||||
86 | Emil Kragh | 2001 | 434 | 30.62 | 1:03.65 | 1:37.42 | 2:11.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:10.50 | |||||||||
87 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 433 | 29.54 | 1:01.82 | 1:36.10 | 2:11.30 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.43 | |||||||||
88 | Anders Rasmussen | 2001 | 431 | 29.66 | 1:03.42 | 1:37.03 | 2:11.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:07.83 | |||||||||
89 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 427 | 30.20 | 1:03.44 | 1:37.68 | 2:11.87 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.16 | |||||||||
90 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 426 | 31.77 | 1:05.11 | 1:38.41 | 2:12.06 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:14.54 | |||||||||
91 | Mathias Aner | 2001 | 422 | 30.29 | 1:04.16 | 1:38.97 | 2:12.47 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:16.29 | |||||||||
92 | Jakob Mose | 2000 | 421 | 30.69 | 1:04.48 | 1:38.75 | 2:12.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.13 | |||||||||
93 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 411 | 30.11 | 1:04.84 | 1:39.70 | 2:13.59 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.53 | |||||||||
94 | Rasmus Hald | 2001 | 409 | 30.06 | 1:03.59 | 1:39.51 | 2:13.86 | |||
Kolding SK | 2:07.43 | |||||||||
95 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 408 | 30.67 | 1:04.92 | 1:39.45 | 2:13.93 | |||
Kolding SK | 2:16.96 | |||||||||
96 | Oliver Frøsig | 2000 | 401 | 30.45 | 1:05.07 | 1:40.59 | 2:14.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.95 | |||||||||
97 | Andreas Gram Peters | 2001 | 399 | 30.56 | 1:05.33 | 1:41.03 | 2:14.96 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:13.06 | |||||||||
98 | Laurits Kenskov | 2001 | 388 | 30.48 | 1:05.65 | 1:40.80 | 2:16.16 | |||
Herlev Svømning | 2:21.60 | |||||||||
99 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 379 | 31.03 | 1:05.30 | 1:41.18 | 2:17.24 | |||
Odder Svømmeklub | 2:13.77 | |||||||||
100 | Oliver Veile | 2001 | 378 | 30.51 | 1:04.88 | 1:41.08 | 2:17.39 | |||
Durup IF | 2:18.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 31, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 689 | 1:08.00 | 2:22.76 | 3:46.36 | 4:54.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:03.08 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 683 | 1:09.80 | 2:29.39 | 3:48.88 | 4:55.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:55.84 | |||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 660 | 1:05.65 | 2:21.79 | 3:50.67 | 4:58.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:58.01 | |||||||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | 658 | 1:05.62 | 2:20.97 | 3:50.92 | 4:58.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.88 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 625 | 1:07.06 | 2:27.41 | 3:55.24 | 5:03.92 | |||
Roskilde Svømning | 5:06.28 | |||||||||
6 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 624 | 1:09.53 | 2:30.57 | 3:57.89 | 5:04.01 | |||
Herning Svømmeklub | 4:58.86 | |||||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | 620 | 1:10.89 | 2:29.49 | 3:54.53 | 5:04.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:03.74 | |||||||||
8 | Mathilde Laugesen | 2001 | 602 | 1:08.29 | 2:24.60 | 3:55.78 | 5:07.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:20.13 | |||||||||
9 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 600 | 1:08.69 | 2:26.67 | 3:58.28 | 5:08.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:10.56 | |||||||||
10 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 594 | 1:09.96 | 2:27.61 | 3:59.26 | 5:09.10 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:12.78 | |||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 586 | 1:15.75 | 2:36.92 | 4:01.04 | 5:10.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:11.35 | |||||||||
12 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 582 | 1:11.02 | 2:33.34 | 4:01.28 | 5:11.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:10.27 | |||||||||
13 | Josefine Due Christensen | 2001 | 581 | 1:15.35 | 2:37.96 | 4:04.73 | 5:11.31 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:12.55 | |||||||||
14 | Victoria Vorm | 2001 | 574 | 1:08.81 | 2:30.07 | 4:00.13 | 5:12.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:17.29 | |||||||||
15 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 572 | 1:12.97 | 2:32.69 | 4:04.06 | 5:13.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:10.78 | |||||||||
16 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 569 | 1:10.58 | 2:34.27 | 4:03.87 | 5:13.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:14.27 | |||||||||
17 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 566 | 1:10.60 | 2:31.00 | 4:05.69 | 5:14.11 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:25.69 | |||||||||
18 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 547 | 1:11.70 | 2:31.35 | 4:06.21 | 5:17.62 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:19.43 | |||||||||
19 | Marie Uglebjerg | 2002 | 547 | 1:11.46 | 2:33.17 | 4:03.06 | 5:17.65 | |||
Kalundborg SK | 5:15.98 | |||||||||
20 | Zenia Aarestrup | 2001 | 543 | 1:15.05 | 2:33.15 | 4:04.33 | 5:18.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:16.22 | |||||||||
21 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 535 | 1:16.86 | 2:40.44 | 4:08.29 | 5:20.04 | |||
Roskilde Svømning | 5:24.66 | |||||||||
22 | Thea Søe Bach | 2002 | 524 | 1:14.63 | 2:34.32 | 4:09.59 | 5:22.15 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:31.59 | |||||||||
23 | Emilie Nyegaard | 2001 | 524 | 1:15.44 | 2:42.96 | 4:07.40 | 5:22.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:27.46 | |||||||||
24 | Sascha Lausten | 2002 | 520 | 1:14.20 | 2:40.07 | 4:09.49 | 5:22.96 | |||
Herning Svømmeklub | 5:27.83 | |||||||||
25 | Esther Flø | 2001 | 520 | 1:13.19 | 2:39.37 | 4:09.85 | 5:23.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:18.51 | |||||||||
26 | Caroline Camilla Castella | 2001 | 518 | 1:15.72 | 2:37.38 | 4:09.08 | 5:23.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:28.77 | |||||||||
27 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 516 | 1:11.24 | 2:32.90 | 4:09.32 | 5:23.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:24.17 | |||||||||
28 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 514 | 1:17.60 | 2:42.35 | 4:10.77 | 5:24.30 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:21.03 | |||||||||
29 | Pernille Pedersen | 2001 | 506 | 1:18.42 | 2:37.75 | 4:10.10 | 5:26.03 | |||
Køge Svømmeklub | 5:29.15 | |||||||||
30 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 503 | 1:15.42 | 2:41.95 | 4:10.31 | 5:26.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:39.52 | |||||||||
31 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 501 | 1:14.33 | 2:40.39 | 4:13.06 | 5:27.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:36.53 | |||||||||
32 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 491 | 1:12.68 | 2:35.58 | 4:13.25 | 5:29.34 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:35.96 | |||||||||
33 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 486 | 1:13.43 | 2:41.27 | 4:13.13 | 5:30.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:36.96 | |||||||||
34 | Ida T Mose | 2002 | 482 | 1:14.43 | 2:42.06 | 4:17.59 | 5:31.33 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:49.98 | |||||||||
35 | Christina Christensen | 2001 | 480 | 1:16.68 | 2:44.71 | 4:17.27 | 5:31.69 | |||
Roskilde Svømning | 5:33.85 | |||||||||
36 | Jannie Eickhardt | 2001 | 475 | 1:19.92 | 2:47.48 | 4:15.00 | 5:32.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:31.57 | |||||||||
37 | Isabella Bach | 2002 | 471 | 1:18.21 | 2:38.08 | 4:17.52 | 5:33.90 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:44.65 | |||||||||
38 | Johanne B. Hansen | 2002 | 471 | 1:21.18 | 2:43.36 | 4:17.74 | 5:33.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:36.49 | |||||||||
39 | Iben Bak | 2001 | 470 | 1:14.02 | 2:40.48 | 4:22.27 | 5:34.14 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:35.30 | |||||||||
40 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 468 | 1:20.12 | 2:45.28 | 4:21.98 | 5:34.50 | |||
DeltaSwim | 5:46.61 | |||||||||
41 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 467 | 1:15.41 | 2:47.30 | 4:23.51 | 5:34.87 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:35.30 | |||||||||
42 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 464 | 1:15.65 | 2:42.88 | 4:17.85 | 5:35.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:34.99 | |||||||||
43 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 461 | 1:17.90 | 2:39.23 | 4:16.94 | 5:36.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:29.00 | |||||||||
44 | Charlotte Malberg | 2002 | 450 | 1:23.77 | 2:50.16 | 4:23.48 | 5:38.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:40.35 | |||||||||
45 | Maria Andersen | 2002 | 449 | 1:21.45 | 2:46.77 | 4:26.89 | 5:39.25 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:36.12 | |||||||||
46 | Victoria Bang | 2001 | 449 | 1:19.10 | 2:47.48 | 4:22.52 | 5:39.27 | |||
Svendborg Svømme Klub | 5:36.86 | |||||||||
47 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 448 | 1:18.02 | 2:44.95 | 4:24.15 | 5:39.53 | |||
O.S.L.F. | 5:35.83 | |||||||||
48 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 446 | 1:20.57 | 2:46.47 | 4:21.39 | 5:39.97 | |||
Kolding SK | 5:38.48 | |||||||||
49 | Caroline Liboriussen | 2002 | 441 | 1:19.09 | 2:48.33 | 4:26.81 | 5:41.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:49.06 | |||||||||
50 | Anika Hedegaard | 2002 | 440 | 1:14.51 | 2:44.23 | 4:26.90 | 5:41.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:51.68 | |||||||||
51 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 440 | 1:19.08 | 2:45.93 | 4:25.13 | 5:41.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.69 | |||||||||
52 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 437 | 1:20.63 | 2:48.01 | 4:24.81 | 5:42.43 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:48.96 | |||||||||
53 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 434 | 1:18.70 | 2:48.51 | 4:28.50 | 5:42.96 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:47.71 | |||||||||
54 | Sille Ibsen | 2001 | 427 | 1:19.50 | 2:53.23 | 4:24.30 | 5:45.07 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:36.84 | |||||||||
55 | Christine Nielsen | 2001 | 426 | 1:30.64 | 3:01.02 | 4:32.36 | 5:45.35 | |||
Odense Svømme Klub | 5:39.59 | |||||||||
56 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 422 | 1:20.11 | 2:49.85 | 4:28.69 | 5:46.39 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:37.80 | |||||||||
57 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 421 | 1:20.14 | 2:45.54 | 4:26.30 | 5:46.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:52.04 | |||||||||
58 | Thilde Timmermand | 2002 | 414 | 1:16.01 | 2:45.73 | 4:29.14 | 5:48.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:46.99 | |||||||||
59 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 413 | 1:19.33 | 2:47.10 | 4:29.66 | 5:48.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.69 | |||||||||
60 | Amanda Hietala | 2002 | 409 | 1:20.08 | 2:50.23 | 4:29.12 | 5:49.82 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:43.43 | |||||||||
61 | Heidi Glintborg | 2002 | 396 | 1:29.43 | 2:52.92 | 4:33.09 | 5:53.62 | |||
O.S.L.F. | 5:40.57 | |||||||||
62 | Katarina Holse | 2002 | 391 | 1:20.15 | 2:50.33 | 4:31.49 | 5:55.11 | |||
Svendborg Svømme Klub | 5:50.95 | |||||||||
- | Mikkeline Mentz | 2001 | Akut syg | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 5:28.98 | |||||||||
- | Cecilie Porsdal | 2002 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:34.16 | |||||||||
- | Jamilla Bistrup | 2001 | DSQ | EFB v / 125 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:19.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 32, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 647 | 1:01.15 | 2:10.32 | 3:29.67 | 4:32.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:39.43 | |||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 623 | 1:04.39 | 2:12.74 | 3:31.32 | 4:35.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:37.62 | |||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 609 | 1:01.38 | 2:15.86 | 3:36.23 | 4:37.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:38.57 | |||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 598 | 1:03.06 | 2:14.61 | 3:37.52 | 4:39.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:41.12 | |||||||||
5 | Frederik Palmø | 2000 | 594 | 1:06.04 | 2:17.23 | 3:36.62 | 4:40.00 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:42.42 | |||||||||
6 | Johan Joensen | 2000 | 584 | 1:03.15 | 2:17.86 | 3:37.20 | 4:41.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:43.46 | |||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 583 | 1:02.72 | 2:12.80 | 3:36.55 | 4:41.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:37.07 | |||||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 577 | 1:01.03 | 2:15.31 | 3:39.33 | 4:42.75 | |||
Køge Svømmeklub | 4:42.19 | |||||||||
9 | Markus Kjeldsen | 2000 | 570 | 1:05.08 | 2:15.76 | 3:40.09 | 4:44.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:38.63 | |||||||||
10 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 567 | 1:08.29 | 2:19.59 | 3:38.98 | 4:44.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:47.50 | |||||||||
11 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 564 | 1:03.99 | 2:19.20 | 3:41.27 | 4:45.01 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:43.46 | |||||||||
12 | Thomas Svane-From | 2000 | 555 | 1:00.94 | 2:15.46 | 3:41.00 | 4:46.48 | |||
Herlev Svømning | 4:59.27 | |||||||||
13 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 553 | 1:03.10 | 2:20.96 | 3:41.97 | 4:46.85 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:58.25 | |||||||||
14 | Ferdinand Wahl | 2000 | 552 | 1:06.01 | 2:21.49 | 3:43.14 | 4:47.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:52.63 | |||||||||
15 | Jens Sørensen | 2001 | 551 | 1:03.19 | 2:18.39 | 3:44.59 | 4:47.10 | |||
Herning Svømmeklub | 4:45.27 | |||||||||
16 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 538 | 1:05.66 | 2:19.80 | 3:44.66 | 4:49.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:52.65 | |||||||||
17 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 534 | 1:08.68 | 2:23.44 | 3:41.88 | 4:50.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:56.11 | |||||||||
18 | August Bugge | 2000 | 510 | 1:10.78 | 2:28.56 | 3:47.47 | 4:54.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.94 | |||||||||
19 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 506 | 1:08.47 | 2:23.08 | 3:45.84 | 4:55.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:43.64 | |||||||||
20 | Alfred August Grubert | 2001 | 505 | 1:07.15 | 2:20.72 | 3:46.86 | 4:55.70 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:57.05 | |||||||||
21 | Kristian Torp | 2000 | 504 | 1:05.04 | 2:22.78 | 3:45.34 | 4:55.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:02.44 | |||||||||
22 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 497 | 1:08.88 | 2:25.66 | 3:48.47 | 4:57.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:01.05 | |||||||||
23 | Jacob Holm | 2000 | 496 | 1:09.59 | 2:26.73 | 3:48.70 | 4:57.36 | |||
Køge Svømmeklub | 5:09.73 | |||||||||
24 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 493 | 1:08.19 | 2:22.07 | 3:52.71 | 4:58.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.11 | |||||||||
25 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 486 | 1:12.41 | 2:29.42 | 3:51.35 | 4:59.38 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:09.33 | |||||||||
26 | Mads Sørensen | 2000 | 485 | 1:10.40 | 2:29.47 | 3:56.61 | 4:59.59 | |||
O.S.L.F. | 5:01.19 | |||||||||
27 | Johan Nielsen | 2001 | 481 | 1:10.31 | 2:24.58 | 3:51.03 | 5:00.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:09.25 | |||||||||
28 | Owais Hamid | 2000 | 480 | 1:07.45 | 2:29.26 | 3:53.42 | 5:00.64 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:01.37 | |||||||||
29 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 480 | 1:08.58 | 2:24.88 | 3:53.45 | 5:00.75 | |||
Odense Svømme Klub | 5:02.42 | |||||||||
30 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 479 | 1:11.07 | 2:24.81 | 3:53.73 | 5:00.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:12.09 | |||||||||
31 | Jens Riisgaard | 2000 | 475 | 1:05.95 | 2:22.48 | 3:55.75 | 5:01.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:01.55 | |||||||||
32 | Rasmus Langvad | 2000 | 474 | 1:09.88 | 2:27.06 | 3:55.78 | 5:01.83 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:06.96 | |||||||||
33 | Mathias Rasmussen | 2001 | 473 | 1:11.06 | 2:27.98 | 3:55.02 | 5:02.07 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:06.53 | |||||||||
34 | Thor B. Hansen | 2000 | 473 | 1:10.15 | 2:25.16 | 3:54.12 | 5:02.18 | |||
Køge Svømmeklub | 5:06.42 | |||||||||
35 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 472 | 1:06.34 | 2:22.22 | 3:51.90 | 5:02.28 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:04.98 | |||||||||
36 | Oliver Schiellerup | 2000 | 465 | 1:09.53 | 2:25.25 | 3:54.35 | 5:03.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:08.49 | |||||||||
37 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 462 | 1:09.83 | 2:28.59 | 3:56.88 | 5:04.48 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:13.69 | |||||||||
38 | Frederik Bornemann | 2001 | 460 | 1:09.77 | 2:28.93 | 3:57.44 | 5:05.06 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:11.68 | |||||||||
39 | Benjamin Peruchon | 2001 | 459 | 1:08.39 | 2:26.99 | 3:57.37 | 5:05.21 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:09.19 | |||||||||
40 | Jonas Hansen | 2001 | 455 | 1:06.40 | 2:25.20 | 3:59.25 | 5:05.98 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 5:09.12 | |||||||||
41 | Mads L. Werther | 2000 | 452 | 1:08.19 | 2:31.69 | 3:56.25 | 5:06.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:08.25 | |||||||||
42 | Kasper Jørgensen | 2000 | 452 | 1:05.29 | 2:26.98 | 3:56.59 | 5:06.80 | |||
Kolding SK | 5:00.46 | |||||||||
43 | Emil Kragh | 2001 | 442 | 1:10.00 | 2:32.03 | 3:57.46 | 5:09.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:05.80 | |||||||||
44 | Anders Rasmussen | 2001 | 438 | 1:11.18 | 2:29.09 | 4:01.43 | 5:09.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:20.69 | |||||||||
45 | Valdemar Solok | 2001 | 437 | 1:11.66 | 2:29.04 | 4:00.92 | 5:10.17 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:17.24 | |||||||||
46 | Rasmus Thilleman | 2001 | 435 | 1:11.67 | 2:30.22 | 3:59.17 | 5:10.64 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:16.30 | |||||||||
47 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 426 | 1:13.52 | 2:34.38 | 4:01.97 | 5:12.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:15.21 | |||||||||
48 | Christian Bonde | 2001 | 423 | 1:14.12 | 2:34.30 | 4:02.91 | 5:13.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.11 | |||||||||
49 | Carl Terp Larsen | 2001 | 415 | 1:11.61 | 2:36.28 | 3:58.82 | 5:15.67 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:20.49 | |||||||||
50 | Anders Nielsen | 2001 | 387 | 1:16.20 | 2:36.45 | 4:13.76 | 5:22.96 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:22.61 | |||||||||
51 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 369 | 1:06.54 | 2:40.36 | 4:09.03 | 5:28.26 | |||
Herning Svømmeklub | 5:20.92 | |||||||||
- | Andreas Hansen | 2000 | DSQ | fl fl.ben v /200m ud | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:34.59 | |||||||||
- | Mads Bjørn Andersen | 2001 | DSQ | ej samt berø v /225m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:12.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 33, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Piger | 2001 | 678 | 4:16.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.03 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 31.01 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 34.24 | 1:12.36 | 2:16.14 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.93 | 1:02.38 | 3:18.52 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 27.55 | 58.12 | 4:16.64 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2001 | 652 | 4:20.01 | ||||||
Sigma Swim | 4:22.02 | |||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 32.80 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 33.66 | 1:11.35 | 2:17.89 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.46 | 1:02.83 | 3:20.72 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 28.56 | 59.29 | 4:20.01 | ||||||
3 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 635 | 4:22.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:23.59 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 32.07 | 1:06.10 | 1:06.10 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 35.01 | 1:14.68 | 2:20.78 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 30.12 | 1:03.39 | 3:24.17 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 27.50 | 58.21 | 4:22.38 | ||||||
4 | Stm 1 | 2001 | 596 | 4:27.98 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:31.45 | |||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 33.09 | 1:08.24 | 1:08.24 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 36.32 | 1:16.87 | 2:25.11 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.20 | 1:07.62 | 3:32.73 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 26.44 | 55.25 | 4:27.98 | ||||||
5 | Esbjerg Piger | 2001 | 591 | 4:28.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:26.51 | |||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 33.32 | 1:07.87 | 1:07.87 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 35.98 | 1:16.91 | 2:24.78 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.81 | 1:02.99 | 3:27.77 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 29.01 | 1:00.96 | 4:28.73 | ||||||
6 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 589 | 4:28.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.78 | |||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 33.07 | 1:08.49 | 1:08.49 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 36.40 | 1:16.22 | 2:24.71 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 30.61 | 1:05.54 | 3:30.25 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.36 | 58.70 | 4:28.95 | ||||||
7 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 586 | 4:29.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:32.99 | |||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 34.07 | 1:11.01 | 1:11.01 | ||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 34.62 | 1:14.56 | 2:25.57 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.51 | 1:03.37 | 3:28.94 | ||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 28.88 | 1:00.46 | 4:29.40 | ||||||
8 | Sigma Piger 2 | 2001 | 574 | 4:31.27 | ||||||
Sigma Swim | 4:36.00 | |||||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 32.38 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 34.55 | 1:12.79 | 2:20.86 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 31.51 | 1:09.27 | 3:30.13 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 29.47 | 1:01.14 | 4:31.27 | ||||||
9 | Vat Cph Piger 1 | 2001 | 573 | 4:31.55 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:33.34 | |||||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 32.27 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 36.09 | 1:17.62 | 2:24.44 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 30.34 | 1:05.77 | 3:30.21 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 29.06 | 1:01.34 | 4:31.55 | ||||||
10 | Triton B Pige 1 | 2001 | 567 | 4:32.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:37.80 | |||||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 32.19 | 1:07.27 | 1:07.27 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 35.78 | 1:16.14 | 2:23.41 | ||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 32.19 | 1:10.27 | 3:33.68 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.93 | 58.84 | 4:32.52 | ||||||
11 | Stv Piger 1 | 2001 | 561 | 4:33.46 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:35.95 | |||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 32.82 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 36.18 | 1:16.75 | 2:24.81 | ||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 31.68 | 1:08.35 | 3:33.16 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 28.86 | 1:00.30 | 4:33.46 | ||||||
12 | Gti Piger | 2001 | 555 | 4:34.38 | ||||||
GTI | 4:46.52 | |||||||||
Anna Andersen | 2001 | 35.06 | 1:12.54 | 1:12.54 | ||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 36.83 | 1:19.81 | 2:32.35 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 28.26 | 1:01.67 | 3:34.02 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 28.84 | 1:00.36 | 4:34.38 | ||||||
13 | Vat Cph Piger 2 | 2001 | 553 | 4:34.73 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:38.94 | |||||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 32.51 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 36.06 | 1:17.30 | 2:24.12 | ||||||
Xandra Huryn | 2001 | 31.58 | 1:09.40 | 3:33.52 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 29.60 | 1:01.21 | 4:34.73 | ||||||
14 | Hsc Mini Monstars | 2001 | 527 | 4:39.15 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:35.00 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | 33.32 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 38.78 | 1:22.51 | 2:31.57 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 30.65 | 1:07.46 | 3:39.03 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 28.35 | 1:00.12 | 4:39.15 | ||||||
15 | Esv Tigers | 2001 | 526 | 4:39.25 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:39.00 | |||||||||
Louise Hvarre | 2001 | 34.53 | 1:11.54 | 1:11.54 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 38.44 | 1:23.16 | 2:34.70 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.64 | 1:04.57 | 3:39.27 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 28.01 | 59.98 | 4:39.25 | ||||||
16 | Nyborg Piger | 2001 | 526 | 4:39.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:37.98 | |||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 34.60 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 38.53 | 1:22.28 | 2:33.90 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 30.55 | 1:06.22 | 3:40.12 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 28.91 | 59.26 | 4:39.38 | ||||||
17 | Vest Piger | 2001 | 525 | 4:39.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:46.10 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 33.63 | 1:09.26 | 1:09.26 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 38.02 | 1:21.00 | 2:30.26 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 29.61 | 1:04.47 | 3:34.73 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 31.09 | 1:04.82 | 4:39.55 | ||||||
18 | Hvidovre Piger | 2001 | 523 | 4:39.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:40.49 | |||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 33.24 | 1:10.22 | 1:10.22 | ||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 37.87 | 1:21.97 | 2:32.19 | ||||||
Laura Lange | 2001 | 31.14 | 1:06.55 | 3:38.74 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 29.21 | 1:01.06 | 4:39.80 | ||||||
19 | de Gyldne Torpedoer | 2001 | 522 | 4:40.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:37.22 | |||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 35.67 | 1:14.33 | 1:14.33 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 35.71 | 1:16.71 | 2:31.04 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 31.92 | 1:09.93 | 3:40.97 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.16 | 59.03 | 4:40.00 | ||||||
20 | Triton B Pige 2 | 2001 | 521 | 4:40.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:49.99 | |||||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 34.59 | 1:10.65 | 1:10.65 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 35.38 | 1:15.53 | 2:26.18 | ||||||
Caroline Camilla Castella | 2001 | 33.40 | 1:11.13 | 3:37.31 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 29.93 | 1:02.91 | 4:40.22 | ||||||
21 | Agf Piger | 2001 | 512 | 4:41.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:41.05 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 35.70 | 1:14.50 | 1:14.50 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 36.05 | 1:17.99 | 2:32.49 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 31.22 | 1:07.58 | 3:40.07 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 29.56 | 1:01.77 | 4:41.84 | ||||||
22 | Hils Piger | 2001 | 511 | 4:41.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:58.84 | |||||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 34.34 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 34.47 | 1:13.98 | 2:24.95 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 33.59 | 1:12.64 | 3:37.59 | ||||||
Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 30.35 | 1:04.39 | 4:41.98 | ||||||
23 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 509 | 4:42.47 | ||||||
Aarhus Swim | 4:46.13 | |||||||||
Line Johannsen | 2001 | 33.99 | 1:09.38 | 1:09.38 | ||||||
Sofia Louise Dahl | 2002 | 39.46 | 1:25.50 | 2:34.88 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.81 | 1:05.34 | 3:40.22 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 29.86 | 1:02.25 | 4:42.47 | ||||||
24 | Gsc Piger | 2001 | 492 | 4:45.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.88 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 33.02 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 38.07 | 1:20.99 | 2:29.53 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 31.41 | 1:10.54 | 3:40.07 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 30.67 | 1:05.56 | 4:45.63 | ||||||
25 | Thisted Piger | 2002 | 481 | 4:47.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:51.57 | |||||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 35.95 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 37.07 | 1:18.66 | 2:32.74 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 32.92 | 1:11.68 | 3:44.42 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 29.91 | 1:03.44 | 4:47.86 | ||||||
26 | Esbjerg Piger 2 | 2001 | 474 | 4:49.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:48.72 | |||||||||
Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 35.91 | 1:13.37 | 1:13.37 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 37.63 | 1:19.72 | 2:33.09 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 32.89 | 1:13.35 | 3:46.44 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 30.11 | 1:02.69 | 4:49.13 | ||||||
27 | Sto Penguins | 2001 | 470 | 4:49.91 | ||||||
Swim Team Odense | 5:00.63 | |||||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 36.34 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 36.66 | 1:18.89 | 2:33.47 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 32.34 | 1:12.39 | 3:45.86 | ||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 30.65 | 1:04.05 | 4:49.91 | ||||||
28 | Stm 2 | 2001 | 454 | 4:53.30 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:56.27 | |||||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 34.72 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 36.59 | 1:19.41 | 2:31.02 | ||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 35.74 | 1:17.54 | 3:48.56 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 31.37 | 1:04.74 | 4:53.30 | ||||||
- | Horsens Piger 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:35.15 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 33.58 | 1:09.05 | 1:09.05 | ||||||
- | Lyngby Piger 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.84 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 33.80 | 1:11.16 | 1:11.16 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 35.42 | 1:15.83 | 2:26.99 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 32.19 | 1:11.01 | 3:38.00 | ||||||
- | Odder Piger | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | 5:10.10 | |||||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 37.02 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 40.36 | 1:28.86 | 2:43.86 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 33.55 | 1:12.87 | 3:56.73 | ||||||
- | Aalborg Piger 2 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:41.39 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 32.93 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 34, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Triton B Drenge | 2000 | 588 | 3:57.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:03.50 | |||||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.75 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 30.24 | 1:04.73 | 2:05.02 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.44 | 58.56 | 3:03.58 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.67 | 54.14 | 3:57.72 | ||||||
2 | Vat Cph Drenge 1 | 2000 | 563 | 4:01.07 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:04.96 | |||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 29.75 | 1:01.58 | 1:01.58 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 29.97 | 1:04.82 | 2:06.40 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 27.52 | 58.95 | 3:05.35 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 27.33 | 55.72 | 4:01.07 | ||||||
3 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 557 | 4:01.92 | ||||||
Aarhus Swim | 4:04.90 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 29.44 | 1:00.85 | 1:00.85 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 30.13 | 1:04.56 | 2:05.41 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.73 | 1:01.04 | 3:06.45 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.52 | 55.47 | 4:01.92 | ||||||
4 | Gsc Drenge | 2000 | 543 | 4:03.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.07 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.23 | 1:01.40 | 1:01.40 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 32.37 | 1:09.47 | 2:10.87 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.99 | 59.58 | 3:10.45 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 25.46 | 53.53 | 4:03.98 | ||||||
5 | Esv Wolfs | 2000 | 535 | 4:05.22 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:07.00 | |||||||||
Magnus Funder | 2001 | 30.99 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 32.70 | 1:10.18 | 2:13.72 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 26.50 | 58.42 | 3:12.14 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.14 | 53.08 | 4:05.22 | ||||||
6 | Stv Drenge 1 | 2000 | 529 | 4:06.11 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:09.85 | |||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 28.18 | 58.37 | 58.37 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 33.08 | 1:11.62 | 2:09.99 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.41 | 1:00.99 | 3:10.98 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.23 | 55.13 | 4:06.11 | ||||||
7 | Lyngby Drenge | 2000 | 516 | 4:08.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:15.52 | |||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 30.51 | 1:03.46 | 1:03.46 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 33.41 | 1:12.07 | 2:15.53 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 26.60 | 57.08 | 3:12.61 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.32 | 55.61 | 4:08.22 | ||||||
8 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 509 | 4:09.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:10.80 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 29.59 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 33.02 | 1:10.71 | 2:11.93 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.87 | 59.85 | 3:11.78 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 27.58 | 57.57 | 4:09.35 | ||||||
9 | Helsingør Drenge | 2000 | 508 | 4:09.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:07.23 | |||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 31.00 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 32.95 | 1:11.20 | 2:16.08 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 27.06 | 58.26 | 3:14.34 | ||||||
William Houen | 2001 | 25.97 | 55.26 | 4:09.60 | ||||||
10 | Kvik Drenge | 2000 | 502 | 4:10.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.94 | |||||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 30.59 | 1:03.48 | 1:03.48 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 33.26 | 1:11.59 | 2:15.07 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.89 | 59.00 | 3:14.07 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 26.57 | 56.49 | 4:10.56 | ||||||
11 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 500 | 4:10.89 | ||||||
Sigma Swim | 4:14.11 | |||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 28.33 | 58.65 | 58.65 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 33.24 | 1:10.52 | 2:09.17 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 29.89 | 1:04.42 | 3:13.59 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 26.63 | 57.30 | 4:10.89 | ||||||
12 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 499 | 4:10.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:15.24 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 31.36 | 1:04.50 | 1:04.50 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 33.30 | 1:11.96 | 2:16.46 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 28.01 | 1:03.37 | 3:19.83 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.21 | 51.13 | 4:10.96 | ||||||
13 | Hovedstadens Halvhjerner | 2000 | 491 | 4:12.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:19.36 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.89 | 1:01.65 | 1:01.65 | ||||||
August Bugge | 2000 | 33.81 | 1:12.07 | 2:13.72 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 28.95 | 1:02.79 | 3:16.51 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 26.70 | 55.78 | 4:12.29 | ||||||
14 | Køge Drenge | 2000 | 491 | 4:12.35 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 32.01 | 1:06.10 | 1:06.10 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 32.22 | 1:09.31 | 2:15.41 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.20 | 1:00.21 | 3:15.62 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 27.09 | 56.73 | 4:12.35 | ||||||
15 | Ksk Drenge Kolding | 2001 | 479 | 4:14.39 | ||||||
Kolding SK | 4:17.06 | |||||||||
Rasmus Hald | 2001 | 31.02 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 32.53 | 1:10.22 | 2:14.17 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 28.27 | 1:01.39 | 3:15.56 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 27.71 | 58.83 | 4:14.39 | ||||||
16 | Silkeborg Drenge | 2000 | 474 | 4:15.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:18.59 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 29.91 | 1:02.24 | 1:02.24 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 33.32 | 1:12.75 | 2:14.99 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 29.83 | 1:04.06 | 3:19.05 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.66 | 56.21 | 4:15.26 | ||||||
17 | Aalborg Drenge | 2000 | 471 | 4:15.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:23.39 | |||||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 30.70 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 35.19 | 1:15.14 | 2:18.23 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 27.49 | 59.44 | 3:17.67 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 27.64 | 58.26 | 4:15.93 | ||||||
18 | Esbjerg Drenge | 2000 | 464 | 4:17.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:16.77 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 32.47 | 1:07.56 | 1:07.56 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 33.11 | 1:12.46 | 2:20.02 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.36 | 1:00.23 | 3:20.25 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 26.51 | 56.94 | 4:17.19 | ||||||
19 | Agf Drenge 1 | 2000 | 463 | 4:17.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:16.15 | |||||||||
David Hjort | 2000 | 29.83 | 1:01.04 | 1:01.04 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 33.71 | 1:13.23 | 2:14.27 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.18 | 1:04.64 | 3:18.91 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 27.74 | 58.48 | 4:17.39 | ||||||
20 | Herlev Drenge 1 | 2000 | 460 | 4:17.93 | ||||||
Herlev Svømning | 4:18.79 | |||||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 30.65 | 1:03.18 | 1:03.18 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 33.51 | 1:12.49 | 2:15.67 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 30.99 | 1:06.57 | 3:22.24 | ||||||
Thomas Svane-From | 2000 | 26.04 | 55.69 | 4:17.93 | ||||||
21 | Hsc Mini Monstars | 2000 | 449 | 4:19.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:22.83 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 29.07 | 59.56 | 59.56 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 36.82 | 1:18.66 | 2:18.22 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 28.46 | 1:01.13 | 3:19.35 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 28.69 | 1:00.63 | 4:19.98 | ||||||
22 | Vat Cph Drenge 2 | 2000 | 448 | 4:20.10 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:27.54 | |||||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 31.58 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 33.99 | 1:12.17 | 2:16.43 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 29.78 | 1:05.14 | 3:21.57 | ||||||
Mathias Hatting Petersen | 2000 | 27.93 | 58.53 | 4:20.10 | ||||||
23 | Sigma Drenge 2 | 2000 | 417 | 4:26.48 | ||||||
Sigma Swim | 4:26.94 | |||||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 33.12 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 35.92 | 1:15.56 | 2:22.30 | ||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 29.52 | 1:05.27 | 3:27.57 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.39 | 58.91 | 4:26.48 | ||||||
24 | Esv Dogs | 2001 | 410 | 4:28.08 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:22.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 30.95 | 1:03.98 | 1:03.98 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 33.26 | 1:10.62 | 2:14.60 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 32.76 | 1:11.72 | 3:26.32 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 29.39 | 1:01.76 | 4:28.08 | ||||||
- | Sto Sharks | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Odense | 4:12.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |