Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | 532 | 28.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.13 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 486 | 29.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
3 | Victoria Leth | 2002 | 429 | 30.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ingrid Lindemann | 2003 | 479 | 29.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.05 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 459 | 30.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 450 | 30.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 414 | 31.16 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.41 | |||||||||
5 | Rebecca Sangild | 2003 | 370 | 32.37 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
6 | Ida Hebeltoft | 2003 | 355 | 32.81 | ||||||
Herlev Svømning | 33.25 | |||||||||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 341 | 33.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.10 | |||||||||
8 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 319 | 33.99 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
9 | Thea Jacobsen | 2003 | 288 | 35.19 | ||||||
Herlev Svømning | 38.00 | |||||||||
10 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 228 | 38.01 | ||||||
Herlev Svømning | 44.45 | |||||||||
11 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 215 | 38.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.05 | |||||||||
12 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 198 | 39.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 441 | 30.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 394 | 31.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.64 | |||||||||
3 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 358 | 32.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | 353 | 32.88 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.14 | |||||||||
5 | Anna Nørskov | 2004 | 321 | 33.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
6 | Signe Krag Andersen | 2004 | 315 | 34.12 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.33 | |||||||||
7 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 281 | 35.48 | ||||||
Herlev Svømning | 39.82 | |||||||||
8 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 280 | 35.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.51 | |||||||||
9 | Laura Bang | 2004 | 245 | 37.14 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
10 | Dicte Eriksen | 2004 | 237 | 37.55 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
11 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 226 | 38.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
12 | Emma Jakobsen | 2004 | 226 | 38.12 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.28 | |||||||||
13 | Frederikke Smidt | 2004 | 174 | 41.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | 533 | 28.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.13 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 512 | 29.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
3 | Victoria Leth | 2002 | 443 | 30.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ingrid Lindemann | 2003 | 513 | 29.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.05 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 499 | 29.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 484 | 29.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 407 | 31.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.41 | |||||||||
5 | Ida Hebeltoft | 2003 | 376 | 32.19 | ||||||
Herlev Svømning | 33.25 | |||||||||
6 | Rebecca Sangild | 2003 | 371 | 32.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 452 | 30.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 436 | 30.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.64 | |||||||||
3 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 369 | 32.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | 340 | 33.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.14 | |||||||||
5 | Anna Nørskov | 2004 | 327 | 33.70 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
6 | Signe Krag Andersen | 2004 | 321 | 33.91 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:16 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 08:43 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 533 | 24.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.38 | |||||||||
2 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 421 | 27.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 415 | 27.16 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.70 | |||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 358 | 28.52 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.06 | |||||||||
5 | Philip Hansen | 2001 | 312 | 29.85 | ||||||
Herlev Svømning | 30.25 | |||||||||
6 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 290 | 30.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
7 | Mathias Jelshøj | 2001 | 247 | 32.26 | ||||||
Herlev Svømning | 34.32 | |||||||||
- | Felix Lund | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 25.81 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 511 | 25.34 | ||||||
Herlev Svømning | 25.87 | |||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 459 | 26.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.44 | |||||||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 409 | 27.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | 379 | 27.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 360 | 28.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.56 | |||||||||
6 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 357 | 28.54 | ||||||
Herlev Svømning | 29.68 | |||||||||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 340 | 29.02 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
8 | Oliver Steenberg | 2002 | 324 | 29.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
9 | Mark Sumberg | 2002 | 321 | 29.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | 318 | 29.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
11 | Nicklas Taylor | 2002 | 305 | 30.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.88 | |||||||||
12 | Janus Rosholm | 2002 | 294 | 30.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
13 | Magnus Christensen | 2002 | 286 | 30.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
14 | Mark Brandt | 2002 | 256 | 31.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
15 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 160 | 37.28 | ||||||
Herlev Svømning | 42.55 | |||||||||
- | Gustav Fabiansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | 310 | 29.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.99 | |||||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 301 | 30.23 | ||||||
Herlev Svømning | 33.08 | |||||||||
3 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 264 | 31.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.34 | |||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 263 | 31.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.35 | |||||||||
5 | Kristian Moffett | 2003 | 236 | 32.77 | ||||||
Herlev Svømning | 35.02 | |||||||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | 230 | 33.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.92 | |||||||||
7 | Oscar Jensen | 2003 | 213 | 33.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.76 | |||||||||
8 | Valdemar Kristensen | 2003 | 197 | 34.77 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
9 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 197 | 34.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.78 | |||||||||
10 | Peter Holm | 2003 | 195 | 34.90 | ||||||
Herlev Svømning | 38.34 | |||||||||
11 | Emil Breinholt | 2003 | 171 | 36.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.91 | |||||||||
12 | Mathias Filtenborg | 2003 | 160 | 37.28 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
13 | Kasper Milton Smith | 2003 | 158 | 37.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
14 | William Scherling de Stri | 2003 | 146 | 38.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
15 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | 142 | 38.75 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.58 | |||||||||
16 | Andreas Løvendahl Eefsen | 2003 | 139 | 39.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
17 | Jacob Kalør | 2003 | 133 | 39.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
- | August Søgaard Bregenhøj | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
- | Mathias Ehlers | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 08:43 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 536 | 24.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.38 | |||||||||
2 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 437 | 26.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 391 | 27.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.06 | |||||||||
4 | Philip Hansen | 2001 | 326 | 29.41 | ||||||
Herlev Svømning | 30.25 | |||||||||
5 | Mathias Jelshøj | 2001 | 255 | 31.94 | ||||||
Herlev Svømning | 34.32 | |||||||||
- | Jannick Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 27.70 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 499 | 25.54 | ||||||
Herlev Svømning | 25.87 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 439 | 26.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 421 | 27.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.44 | |||||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | 386 | 27.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 361 | 28.44 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.56 | |||||||||
6 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 332 | 29.25 | ||||||
Herlev Svømning | 29.68 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 320 | 29.62 | ||||||
Herlev Svømning | 33.08 | |||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 314 | 29.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.99 | |||||||||
3 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 267 | 31.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.34 | |||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 266 | 31.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.35 | |||||||||
5 | Kristian Moffett | 2003 | 241 | 32.52 | ||||||
Herlev Svømning | 35.02 | |||||||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | 230 | 33.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 567 | 29.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 525 | 30.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.88 | |||||||||
3 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 476 | 31.21 | ||||||
Herlev Svømning | 35.79 | |||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 456 | 31.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | 455 | 31.68 | ||||||
Herlev Svømning | 32.74 | |||||||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 428 | 32.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.69 | |||||||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | 409 | 32.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
8 | Claudia Sperling | 2002 | 402 | 33.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
9 | Victoria Leth | 2002 | 393 | 33.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 361 | 34.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 345 | 34.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.68 | |||||||||
12 | Laura Boutrup | 2003 | 326 | 35.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.92 | |||||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 306 | 36.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 40.32 | |||||||||
14 | Anna Nørskov | 2004 | 286 | 36.98 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | 284 | 37.06 | OD2 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 36.76 | |||||||||
15 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 284 | 37.06 | OD1 | |||||
Herlev Svømning | 40.41 | |||||||||
17 | Anja Xin Andersen | 2004 | 229 | 39.82 | ||||||
Herlev Svømning | 40.11 | |||||||||
18 | Pauline Drucker | 2004 | 216 | 40.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.50 | |||||||||
19 | Dicte Eriksen | 2004 | 159 | 44.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 153 | 45.49 | ||||||
Herlev Svømning | 48.15 | |||||||||
21 | Emma Jakobsen | 2004 | 146 | 46.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.18 | |||||||||
22 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 114 | 50.28 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
23 | Frederikke Smidt | 2004 | 104 | 51.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 52.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 506 | 30.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.88 | |||||||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 441 | 32.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
3 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 424 | 32.43 | ||||||
Herlev Svømning | 35.79 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 538 | 29.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 436 | 32.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.69 | |||||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | 410 | 32.81 | ||||||
Herlev Svømning | 32.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 521 | 27.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.73 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 504 | 27.39 | ||||||
Herlev Svømning | 28.92 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 464 | 28.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | 459 | 28.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 458 | 28.28 | ||||||
Herlev Svømning | 30.21 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 434 | 28.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | 410 | 29.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.85 | |||||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 387 | 29.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.12 | |||||||||
9 | Frederik Røgind | 2001 | 380 | 30.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.43 | |||||||||
10 | Laurits Kenskov | 2001 | 379 | 30.11 | ||||||
Herlev Svømning | 30.87 | |||||||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | 364 | 30.53 | ||||||
Herlev Svømning | 30.24 | |||||||||
12 | Rasmus Nielsen | 2001 | 349 | 30.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.39 | |||||||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 347 | 31.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.68 | |||||||||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | 340 | 31.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
15 | Mathias Holm | 2001 | 327 | 31.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.94 | |||||||||
16 | Christian Boutrup | 2003 | 279 | 33.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.47 | |||||||||
17 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 274 | 33.55 | ||||||
Herlev Svømning | 35.82 | |||||||||
18 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 273 | 33.57 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.38 | |||||||||
19 | Asger Hugo Juul | 2003 | 265 | 33.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
20 | William Kristensen | 2003 | 256 | 34.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
21 | Max Albertsen | 2003 | 186 | 38.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
22 | Valdemar Kristensen | 2003 | 174 | 38.99 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.49 | |||||||||
23 | Nicklas Taylor | 2002 | 173 | 39.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.75 | |||||||||
24 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 154 | 40.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.46 | |||||||||
25 | Zilas Aarestrup | 2003 | 122 | 43.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.23 | |||||||||
26 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 112 | 45.21 | ||||||
Herlev Svømning | 49.91 | |||||||||
27 | Peter Holm | 2003 | 109 | 45.62 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Mathias Filtenborg | 2003 | 108 | 45.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.78 | |||||||||
29 | Kasper Milton Smith | 2003 | 97 | 47.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
30 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | 91 | 48.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jacob Kalør | 2003 | 84 | 49.67 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Altin Misimi | 2002 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 32.17 | |||||||||
- | Erik Li | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 35.88 | |||||||||
- | Felix Lund | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 28.49 | |||||||||
- | Mathias Ehlers | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 495 | 27.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.73 | |||||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 437 | 28.71 | ||||||
Herlev Svømning | 30.21 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 431 | 28.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 473 | 27.96 | ||||||
Herlev Svømning | 28.92 | |||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 429 | 28.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 416 | 29.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | 518 | 1:17.98 | 2:41.25 | 4:15.58 | 5:23.36 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:40.66 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 502 | 1:11.05 | 2:38.02 | 4:06.95 | 5:26.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:17.37 | |||||||||
3 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 404 | 1:25.39 | 2:52.32 | 4:32.32 | 5:51.45 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:59.92 | |||||||||
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 533 | 1:14.96 | 2:34.61 | 4:07.87 | 5:20.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:36.39 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 485 | 1:18.94 | 2:44.20 | 4:21.20 | 5:30.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:27.72 | |||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 483 | 1:22.18 | 2:49.61 | 4:22.53 | 5:31.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:46.02 | |||||||||
4 | Maria Lund | 2003 | 419 | 1:26.80 | 2:49.22 | 4:29.61 | 5:47.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:08.09 | |||||||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 394 | 1:24.41 | 2:57.08 | 4:34.49 | 5:54.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:07.25 | |||||||||
6 | Helene Jensen | 2003 | 323 | 1:29.18 | 3:58.13 | 5:35.05 | 6:18.43 | |||
Herlev Svømning | 6:16.83 | |||||||||
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Katrine Bonefeld | 2004 | 356 | 1:32.44 | 3:02.06 | 4:45.29 | 6:06.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:19.43 | |||||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | 335 | 1:32.24 | 3:06.79 | 4:50.16 | 6:13.84 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:40.76 | |||||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | 326 | 1:34.24 | 3:09.56 | 4:48.76 | 6:17.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:26.56 | |||||||||
4 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 305 | 1:35.00 | 3:13.07 | 4:59.77 | 6:25.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:40.66 | |||||||||
5 | Signe Krag Andersen | 2004 | 239 | 1:48.90 | 3:35.53 | 5:25.96 | 6:58.16 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jannick Hansen | 2001 | 434 | 1:12.60 | 2:32.19 | 4:03.38 | 5:10.90 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:38.19 | |||||||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | 356 | 1:18.89 | 2:39.47 | 4:19.10 | 5:32.04 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 5:40.00 | |||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 321 | 1:28.19 | 2:49.00 | 4:27.00 | 5:43.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:52.31 | |||||||||
- | Adar Benli | 2001 | DSQ | ej afsl på ryg 200m | ||||||
Herlev Svømning | 6:07.78 | |||||||||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emil Steenberg | 2002 | 397 | 1:14.40 | 2:37.30 | 4:10.27 | 5:20.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:28.91 | |||||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | 349 | 1:21.28 | 2:45.75 | 4:20.03 | 5:34.24 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:03.69 | |||||||||
3 | Magnus Christensen | 2002 | 310 | 1:22.34 | 2:51.89 | 4:27.27 | 5:47.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:57.85 | |||||||||
4 | Nicholas Svane | 2002 | 278 | 1:29.38 | 2:57.20 | 4:39.74 | 6:00.71 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:43.97 | |||||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 245 | 1:29.63 | 2:58.48 | 4:50.09 | 6:16.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:54.74 | |||||||||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 334 | 1:29.62 | 2:56.26 | 4:27.78 | 5:39.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 321 | 1:19.90 | 2:44.91 | 4:29.26 | 5:43.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:18.38 | |||||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 312 | 1:26.51 | 2:51.93 | 4:27.54 | 5:46.99 | |||
Sigma Swim Allerød | 7:11.14 | |||||||||
4 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 224 | 1:34.01 | 3:10.64 | 5:01.47 | 6:27.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:48.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 520 | 35.80 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.33 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 427 | 38.22 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.38 | |||||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 423 | 38.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.52 | |||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 406 | 38.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 404 | 38.95 | ||||||
Herlev Svømning | 39.57 | |||||||||
6 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 374 | 39.96 | ||||||
Herlev Svømning | 39.46 | |||||||||
7 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 319 | 42.11 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 46.60 | |||||||||
8 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 318 | 42.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.32 | |||||||||
9 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 291 | 43.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 47.46 | |||||||||
10 | Laura Boutrup | 2003 | 284 | 43.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.07 | |||||||||
11 | Pauline Drucker | 2004 | 240 | 46.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
12 | Ida Oest | 2003 | 239 | 46.40 | ||||||
Herlev Svømning | 49.24 | |||||||||
13 | Laura Bang | 2004 | 221 | 47.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.68 | |||||||||
14 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 215 | 48.04 | ||||||
Herlev Svømning | 50.61 | |||||||||
15 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 184 | 50.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 56.42 | |||||||||
16 | Dicte Eriksen | 2004 | 180 | 50.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.31 | |||||||||
17 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 136 | 55.88 | ||||||
Herlev Svømning | 1:03.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 424 | 33.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
2 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 422 | 33.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 418 | 33.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 393 | 34.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.67 | |||||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 381 | 34.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.45 | |||||||||
6 | Rasmus Nielsen | 2001 | 322 | 36.82 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.98 | |||||||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | 313 | 37.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.91 | |||||||||
8 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 312 | 37.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.99 | |||||||||
9 | Magnus Christensen | 2002 | 298 | 37.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
10 | Janus Rosholm | 2002 | 288 | 38.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
11 | Alexander Tullberg | 2003 | 286 | 38.28 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.91 | |||||||||
12 | Mathias Holm | 2001 | 270 | 39.06 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.92 | |||||||||
13 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 228 | 41.33 | ||||||
Herlev Svømning | 41.51 | |||||||||
14 | Nicholas Svane | 2002 | 211 | 42.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 43.62 | |||||||||
15 | Max Albertsen | 2003 | 200 | 43.14 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.37 | |||||||||
16 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 189 | 43.99 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.15 | |||||||||
17 | Asger Hugo Juul | 2003 | 176 | 45.04 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.07 | |||||||||
18 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 164 | 46.06 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.12 | |||||||||
19 | William Kristensen | 2003 | 162 | 46.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.44 | |||||||||
20 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 149 | 47.58 | ||||||
Herlev Svømning | 51.73 | |||||||||
21 | Peter Holm | 2003 | 132 | 49.53 | ||||||
Herlev Svømning | 50.61 | |||||||||
22 | Mathias Filtenborg | 2003 | 115 | 51.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 52.57 | |||||||||
23 | Jacob Kalør | 2003 | 114 | 52.03 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 55.58 | |||||||||
- | August Søgaard Bregenhøj | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Løvendahl Eefsen | 2003 | DSQ | 2 flyben v 25m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 56.47 | |||||||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | DSQ | 2 flyben v vend 25m | ||||||
Herlev Svømning | 34.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | 483 | 32.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
2 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 449 | 33.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | 496 | 32.42 | ||||||
Herlev Svømning | 33.44 | |||||||||
2 | Maria Lund | 2003 | 431 | 33.98 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.50 | |||||||||
3 | Ida Hebeltoft | 2003 | 304 | 38.16 | ||||||
Herlev Svømning | 39.74 | |||||||||
4 | Thea Jacobsen | 2003 | 229 | 41.92 | ||||||
Herlev Svømning | 42.89 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 366 | 35.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | 294 | 38.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.45 | |||||||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | 270 | 39.67 | ||||||
Herlev Svømning | 39.44 | |||||||||
4 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 247 | 40.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 237 | 41.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.03 | |||||||||
6 | Camille Nørby | 2004 | 234 | 41.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.86 | |||||||||
7 | Emma Jakobsen | 2004 | 206 | 43.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.16 | |||||||||
8 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 201 | 43.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
9 | Laura Bang | 2004 | 183 | 45.19 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
10 | Frederikke Smidt | 2004 | 142 | 49.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | 496 | 32.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
2 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 467 | 33.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | 471 | 32.98 | ||||||
Herlev Svømning | 33.44 | |||||||||
2 | Maria Lund | 2003 | 459 | 33.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.50 | |||||||||
3 | Ida Hebeltoft | 2003 | 326 | 37.28 | ||||||
Herlev Svømning | 39.74 | |||||||||
4 | Thea Jacobsen | 2003 | 224 | 42.26 | ||||||
Herlev Svømning | 42.89 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 368 | 35.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | 328 | 37.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.45 | |||||||||
3 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 287 | 38.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | 278 | 39.29 | ||||||
Herlev Svømning | 39.44 | |||||||||
5 | Camille Nørby | 2004 | 268 | 39.80 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.86 | |||||||||
6 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 259 | 40.26 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 393 | 30.32 | ||||||
Herlev Svømning | 32.70 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 355 | 31.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.30 | |||||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | 282 | 33.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.81 | |||||||||
4 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 266 | 34.53 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.68 | |||||||||
5 | Adar Benli | 2001 | 247 | 35.38 | ||||||
Herlev Svømning | 34.87 | |||||||||
6 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 197 | 38.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 39.86 | |||||||||
7 | Mathias Jelshøj | 2001 | 191 | 38.54 | ||||||
Herlev Svømning | 39.21 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 437 | 29.28 | ||||||
Herlev Svømning | 27.34 | |||||||||
2 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 309 | 32.85 | ||||||
Herlev Svømning | 33.83 | |||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 307 | 32.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.90 | |||||||||
4 | Janus Rosholm | 2002 | 250 | 35.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | 249 | 35.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.35 | |||||||||
6 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 206 | 37.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.58 | |||||||||
7 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 102 | 47.55 | ||||||
Herlev Svømning | 50.43 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kristian Moffett | 2003 | 167 | 40.31 | ||||||
Herlev Svømning | 42.26 | |||||||||
2 | Emil Breinholt | 2003 | 147 | 42.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.35 | |||||||||
3 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 143 | 42.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.56 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 136 | 43.15 | ||||||
Herlev Svømning | 46.16 | |||||||||
5 | Valdemar Kristensen | 2003 | 129 | 43.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.36 | |||||||||
6 | Kasper Milton Smith | 2003 | 116 | 45.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.12 | |||||||||
7 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | 113 | 45.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Scherling de Stri | 2003 | 93 | 48.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.89 | |||||||||
9 | Andreas Løvendahl Eefsen | 2003 | 90 | 49.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.84 | |||||||||
- | August Søgaard Bregenhøj | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 49.29 | |||||||||
- | Erik Li | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 38.66 | |||||||||
- | Mathias Ehlers | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.86 | |||||||||
- | Mathias Filtenborg | 2003 | DSQ | efb v 25m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 421 | 29.63 | ||||||
Herlev Svømning | 32.70 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 359 | 31.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.30 | |||||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | 311 | 32.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.81 | |||||||||
4 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 268 | 34.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.68 | |||||||||
5 | Adar Benli | 2001 | 253 | 35.13 | ||||||
Herlev Svømning | 34.87 | |||||||||
6 | Mathias Jelshøj | 2001 | 194 | 38.32 | ||||||
Herlev Svømning | 39.21 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 527 | 27.50 | ||||||
Herlev Svømning | 27.34 | |||||||||
2 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 325 | 32.31 | ||||||
Herlev Svømning | 33.83 | |||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 319 | 32.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.90 | |||||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | 245 | 35.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.35 | |||||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 232 | 36.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.58 | |||||||||
6 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 147 | 42.07 | ||||||
Herlev Svømning | 50.43 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kristian Moffett | 2003 | 201 | 37.88 | ||||||
Herlev Svømning | 42.26 | |||||||||
2 | Emil Breinholt | 2003 | 164 | 40.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.35 | |||||||||
3 | Peter Holm | 2003 | 151 | 41.70 | ||||||
Herlev Svømning | 46.16 | |||||||||
4 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 148 | 41.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.56 | |||||||||
5 | Valdemar Kristensen | 2003 | 145 | 42.26 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.36 | |||||||||
6 | Kasper Milton Smith | 2003 | 145 | 42.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 479 | 1:10.66 | 2:27.03 | 3:43.57 | 4:59.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:46.89 | |||||||||
2 | Victoria Leth | 2002 | 421 | 1:19.22 | 2:38.24 | 3:56.95 | 5:12.81 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:14.89 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 479 | 1:14.36 | 2:31.64 | 3:47.70 | 4:59.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:01.72 | |||||||||
2 | Ingrid Lindemann | 2003 | 475 | 1:14.48 | 2:31.92 | 3:47.99 | 5:00.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:12.92 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 448 | 1:14.64 | 2:32.56 | 3:49.92 | 5:06.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:08.10 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 436 | 1:15.51 | 2:35.31 | 3:53.72 | 5:09.12 | OD1 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:13.01 | |||||||||
4 | Maria Lund | 2003 | 436 | 1:15.71 | 2:35.34 | 3:53.83 | 5:09.12 | OD2 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:12.34 | |||||||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 379 | 1:14.83 | 2:37.68 | 4:01.85 | 5:24.00 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:21.25 | |||||||||
7 | Laura Boutrup | 2003 | 370 | 1:17.90 | 2:41.05 | 4:04.79 | 5:26.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:15.91 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 374 | 1:16.69 | 2:39.00 | 4:02.43 | 5:25.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:22.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 600 | 1:03.07 | 2:09.87 | 3:11.43 | 4:11.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:09.36 | |||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 482 | 1:03.45 | 2:12.31 | 3:21.80 | 4:30.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:39.68 | |||||||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | 447 | 1:04.34 | 2:14.48 | 3:25.91 | 4:37.57 | |||
Herlev Svømning | 5:01.44 | |||||||||
4 | Rasmus Nielsen | 2001 | 381 | 1:07.57 | 2:22.41 | 3:38.29 | 4:52.56 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:54.67 | |||||||||
5 | Mathias Holm | 2001 | 335 | 1:10.65 | 2:28.60 | 3:47.75 | 5:05.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:37.12 | |||||||||
6 | Philip Hansen | 2001 | 325 | 1:10.91 | 2:29.62 | 3:49.33 | 5:08.70 | |||
Herlev Svømning | 5:09.78 | |||||||||
7 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 319 | 1:12.77 | 2:32.73 | 3:52.36 | 5:10.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:30.45 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 481 | 1:04.31 | 2:13.86 | 3:23.62 | 4:30.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:42.90 | |||||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | 459 | 1:04.98 | 2:13.98 | 3:24.33 | 4:35.14 | |||
Herlev Svømning | 4:47.76 | |||||||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 424 | 1:06.55 | 2:19.29 | 3:32.22 | 4:42.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:57.96 | |||||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 413 | 1:08.80 | 2:20.52 | 3:32.87 | 4:44.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:44.78 | |||||||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 385 | 1:09.84 | 2:24.90 | 3:39.76 | 4:51.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:58.33 | |||||||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 382 | 1:09.66 | 2:24.96 | 3:39.33 | 4:52.44 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:55.40 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 353 | 1:13.55 | 2:31.69 | 3:47.08 | 5:00.18 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:06.43 | |||||||||
8 | Nicklas Taylor | 2002 | 332 | 1:11.95 | 2:30.65 | 3:48.38 | 5:06.42 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:20.53 | |||||||||
9 | Mark Brandt | 2002 | 319 | 1:14.40 | 2:33.27 | 3:52.52 | 5:10.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:11.76 | |||||||||
10 | Mark Sumberg | 2002 | 297 | 1:15.80 | 2:38.68 | 3:58.44 | 5:17.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:52.41 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 357 | 1:09.29 | 2:26.27 | 3:43.09 | 4:58.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:58.04 | |||||||||
2 | Andreas Hoffmann | 2003 | 327 | 1:12.63 | 2:31.72 | 3:51.08 | 5:07.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:44.83 | |||||||||
3 | Zilas Aarestrup | 2003 | 284 | 1:16.46 | 2:39.77 | 4:02.70 | 5:22.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:48.21 | |||||||||
4 | Jakob Legaard | 2003 | 281 | 1:16.21 | 2:39.21 | 4:03.35 | 5:23.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:34.34 | |||||||||
5 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 228 | 1:23.68 | 2:53.03 | 4:22.05 | 5:47.43 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:43.34 | |||||||||
6 | Oscar Jensen | 2003 | 225 | 1:22.30 | 2:51.89 | 4:21.91 | 5:48.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:48.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 452 | 33.75 | 1:12.62 | 1:53.92 | 2:35.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.99 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 370 | 34.78 | 1:14.68 | 1:59.03 | 2:46.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:44.52 | |||||||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 342 | 34.72 | 1:17.77 | 2:04.67 | 2:51.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Laura Boutrup | 2003 | 341 | 37.29 | 1:21.61 | 2:07.37 | 2:51.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.44 | |||||||||
2 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 294 | 40.30 | 1:25.72 | 2:12.71 | 2:59.86 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:10.00 | |||||||||
3 | Lærke Blond | 2003 | 219 | 40.25 | 1:31.17 | 2:25.61 | 3:18.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:42.52 | |||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 299 | 39.68 | 1:26.91 | 2:15.16 | 2:58.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.57 | |||||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 298 | 37.27 | 1:22.55 | 2:13.33 | 2:58.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:06.18 | |||||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | 224 | 1:37.07 | 2:27.61 | 3:16.74 | 3:16.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | 203 | 44.63 | 1:38.56 | 2:30.19 | 3:23.33 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:36.47 | |||||||||
5 | Camille Nørby | 2004 | 199 | 40.53 | 3:24.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Signe Krag Andersen | 2004 | 157 | 46.51 | 1:44.76 | 2:46.13 | 3:41.30 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 442 | 33.93 | 1:09.26 | 1:47.62 | 2:22.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.41 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 435 | 33.31 | 1:09.98 | 1:46.69 | 2:23.19 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.00 | |||||||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | 427 | 31.62 | 1:08.25 | 1:46.08 | 2:24.06 | |||
Herlev Svømning | 2:30.32 | |||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 305 | 2:41.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:54.36 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | 419 | 32.98 | 1:09.63 | 1:47.28 | 2:24.99 | |||
Herlev Svømning | 2:47.79 | |||||||||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 304 | 36.05 | 1:16.66 | 1:58.95 | 2:41.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.38 | |||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 254 | 37.29 | 1:20.72 | 2:06.55 | 2:51.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.91 | |||||||||
4 | Nicholas Svane | 2002 | 185 | 40.25 | 1:28.17 | 2:18.44 | 3:10.40 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 181 | 3:11.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:26.89 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 322 | 36.65 | 1:16.33 | 1:57.46 | 2:38.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.01 | |||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 277 | 37.80 | 1:20.75 | 2:04.40 | 2:46.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:06.49 | |||||||||
3 | Andreas Hoffmann | 2003 | 222 | 39.44 | 1:21.44 | 1:39.32 | 2:59.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:17.44 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 204 | 42.50 | 1:33.21 | 3:04.22 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | 191 | 41.10 | 1:31.33 | 2:20.45 | 3:08.49 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 175 | 41.13 | 1:31.32 | 2:24.67 | 3:13.96 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 158 | 41.32 | 1:32.74 | 2:27.98 | 3:20.79 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 144 | 43.29 | 1:37.61 | 2:33.27 | 3:26.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:54.06 | |||||||||
9 | Zilas Aarestrup | 2003 | 128 | 45.69 | 1:41.58 | 2:38.76 | 3:34.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.45 | |||||||||
10 | Oscar Jensen | 2003 | 123 | 46.33 | 1:41.77 | 2:40.43 | 3:38.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Lucas Emil Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:50.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 592 | 1:00.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.79 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 498 | 1:04.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 466 | 1:05.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 457 | 1:06.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | 435 | 31.58 | 1:07.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
6 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 379 | 32.26 | 1:10.43 | OD1 | ||||
Herlev Svømning | 1:10.88 | |||||||||
- | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
- | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
- | Maja Egebjerg Brast | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.83 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ingrid Lindemann | 2003 | 496 | 1:04.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.96 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 479 | 1:05.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 462 | 1:05.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.24 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 454 | 1:06.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.25 | |||||||||
5 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 424 | 30.82 | 1:07.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
6 | Maria Hagen | 2003 | 404 | 1:09.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | 379 | 1:10.43 | OD3 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
7 | Karoline Kortbæk | 2003 | 379 | 33.07 | 1:10.43 | OD2 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.42 | |||||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | 374 | 32.33 | 1:10.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
10 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 371 | 34.24 | 1:10.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.43 | |||||||||
11 | Ida Hebeltoft | 2003 | 369 | 33.60 | 1:11.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.18 | |||||||||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 345 | 33.68 | 1:12.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
13 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 327 | 32.44 | 1:14.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.82 | |||||||||
14 | Thea Jacobsen | 2003 | 301 | 37.08 | 1:16.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.30 | |||||||||
15 | Lærke Blond | 2003 | 263 | 34.84 | 1:19.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.90 | |||||||||
16 | Ida Oest | 2003 | 247 | 38.74 | 1:21.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.56 | |||||||||
17 | Josephine Gribsvad | 2003 | 215 | 1:25.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.72 | |||||||||
- | Lucca Piel Høybye | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:46.30 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 446 | 1:06.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 418 | 1:08.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 407 | 32.62 | 1:08.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
4 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 389 | 1:09.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 375 | 1:10.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | 331 | 34.14 | 1:13.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
7 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 321 | 1:14.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.64 | |||||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | 312 | 35.55 | 1:15.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Nørskov | 2004 | 295 | 37.09 | 1:16.61 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
10 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 293 | 36.14 | 1:16.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
10 | Emily Maack | 2004 | 293 | 35.80 | 1:16.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.88 | |||||||||
12 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 277 | 37.20 | 1:18.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.56 | |||||||||
13 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 272 | 38.33 | 1:18.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.08 | |||||||||
14 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 261 | 38.93 | 1:19.80 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.04 | |||||||||
15 | Pauline Drucker | 2004 | 249 | 38.36 | 1:21.03 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.63 | |||||||||
16 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 242 | 38.94 | 1:21.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.13 | |||||||||
17 | Dicte Eriksen | 2004 | 235 | 39.00 | 1:22.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.22 | |||||||||
18 | Laura Bang | 2004 | 226 | 38.50 | 1:23.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.89 | |||||||||
19 | Emma Jakobsen | 2004 | 215 | 40.96 | 1:25.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.59 | |||||||||
20 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 206 | 41.06 | 1:26.35 | MD1 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
20 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 206 | 39.75 | 1:26.35 | MD2 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.09 | |||||||||
22 | Elinor Markussen | 2004 | 197 | 1:27.60 | 1:27.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
23 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 194 | 41.34 | 1:28.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
24 | Maya Fenger | 2004 | 190 | 43.00 | 1:28.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.78 | |||||||||
25 | Frederikke Smidt | 2004 | 174 | 42.14 | 1:31.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 628 | 59.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.79 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 532 | 1:02.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
3 | Michelle Mortensen | 2002 | 501 | 1:04.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 488 | 1:04.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
5 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 481 | 1:05.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
6 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 372 | 1:10.92 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.88 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ingrid Lindemann | 2003 | 536 | 1:02.78 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.96 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 494 | 1:04.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 455 | 1:06.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.24 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 434 | 1:07.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.25 | |||||||||
5 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 428 | 1:07.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
6 | Maria Hagen | 2003 | 407 | 1:08.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 468 | 1:05.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 438 | 1:07.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 408 | 1:08.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
4 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 393 | 1:09.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 379 | 1:10.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | 334 | 1:13.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 534 | 26.61 | 55.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 54.13 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 534 | 55.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.61 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 450 | 28.03 | 58.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.65 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 450 | 58.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 58.36 | |||||||||
5 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 446 | 58.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.05 | |||||||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 390 | 18.96 | 1:01.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.38 | |||||||||
7 | Rasmus Nielsen | 2001 | 377 | 1:02.16 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.89 | |||||||||
8 | Adar Benli | 2001 | 322 | 31.77 | 1:05.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.11 | |||||||||
9 | Philip Hansen | 2001 | 316 | 1:05.93 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.06 | |||||||||
10 | Mathias Jelshøj | 2001 | 254 | 33.92 | 1:10.94 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.50 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 497 | 27.22 | 56.71 | |||||
Herlev Svømning | 57.23 | |||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 487 | 27.40 | 57.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 439 | 28.43 | 59.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 404 | 29.55 | 1:00.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | 364 | 30.23 | 1:02.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.63 | |||||||||
6 | Mark Sumberg | 2002 | 325 | 32.16 | 1:05.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
7 | Lucas Reuter | 2002 | 281 | 33.06 | 1:08.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 142 | 39.27 | 1:26.11 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.37 | |||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.49 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 391 | 1:01.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.84 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 361 | 30.09 | 1:03.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.09 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 351 | 30.23 | 1:03.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.70 | |||||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | 344 | 30.90 | 1:04.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.89 | |||||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | 342 | 31.20 | 1:04.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.63 | |||||||||
6 | Asger Hugo Juul | 2003 | 313 | 31.58 | 1:06.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 300 | 32.14 | 1:07.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.23 | |||||||||
8 | Marcus Hiort | 2003 | 290 | 33.06 | 1:07.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
9 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 288 | 32.64 | 1:08.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.32 | |||||||||
10 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 273 | 32.93 | 1:09.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
11 | William Kristensen | 2003 | 273 | 33.68 | 1:09.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
12 | Mikkel Hansen | 2003 | 269 | 33.24 | 1:09.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.24 | |||||||||
13 | Bror Textor-Broch | 2003 | 263 | 33.18 | 1:10.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
14 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 259 | 33.75 | 1:10.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
15 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 251 | 33.46 | 1:11.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.63 | |||||||||
16 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 245 | 34.32 | 1:11.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
17 | Noah Bred | 2003 | 239 | 35.54 | 1:12.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.34 | |||||||||
18 | Jakob Legaard | 2003 | 236 | 34.77 | 1:12.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.37 | |||||||||
19 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 227 | 34.62 | 1:13.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.24 | |||||||||
20 | Andreas Hoffmann | 2003 | 220 | 35.84 | 1:14.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.73 | |||||||||
21 | Max Albertsen | 2003 | 217 | 34.39 | 1:14.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.40 | |||||||||
22 | Gustav Larsen | 2003 | 215 | 35.78 | 1:14.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.20 | |||||||||
23 | Valdemar Kristensen | 2003 | 190 | 42.63 | 1:18.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
24 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 186 | 36.45 | 1:18.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.35 | |||||||||
25 | Peter Holm | 2003 | 184 | 1:19.01 | ||||||
Herlev Svømning | 1:27.81 | |||||||||
26 | Kasper Milton Smith | 2003 | 166 | 38.36 | 1:21.77 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
27 | Mathias Filtenborg | 2003 | 159 | 38.96 | 1:22.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.09 | |||||||||
28 | Jacob Kalør | 2003 | 137 | 40.87 | 1:26.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.75 | |||||||||
29 | Andreas Løvendahl Eefsen | 2003 | 127 | 1:29.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.90 | |||||||||
- | Lucas Emil Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.16 | |||||||||
- | Mathias Ehlers | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
- | Kristian Moffett | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 573 | 54.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.61 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 542 | 55.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.13 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 471 | 57.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.65 | |||||||||
4 | Jannick Hansen | 2001 | 466 | 57.96 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 58.36 | |||||||||
5 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 439 | 59.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.05 | |||||||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 404 | 1:00.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.38 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 515 | 56.03 | ||||||
Herlev Svømning | 57.23 | |||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 492 | 56.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 452 | 58.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 416 | 1:00.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | 369 | 1:02.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.63 | |||||||||
6 | Mark Sumberg | 2002 | 332 | 1:04.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 409 | 1:00.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.84 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 384 | 1:01.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.09 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 363 | 1:02.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.70 | |||||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | 359 | 1:03.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.89 | |||||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | 330 | 1:05.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.63 | |||||||||
6 | Asger Hugo Juul | 2003 | 318 | 1:05.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | 466 | 36.94 | 1:16.59 | 1:55.28 | 2:33.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.00 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 463 | 36.93 | 1:15.84 | 1:55.41 | 2:34.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.92 | |||||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | 438 | 37.94 | 1:17.77 | 1:57.07 | 2:36.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.59 | |||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | 482 | 34.71 | 1:13.43 | 1:53.01 | 2:32.00 | |||
Herlev Svømning | 2:33.67 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 433 | 37.62 | 1:17.52 | 1:57.83 | 2:37.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.32 | |||||||||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 398 | 2:42.01 | OD1 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:45.79 | |||||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | 398 | 37.22 | 1:18.39 | 2:01.12 | 2:42.01 | OD2 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.82 | |||||||||
5 | Karoline Kortbæk | 2003 | 358 | 38.53 | 1:21.47 | 2:05.17 | 2:47.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.13 | |||||||||
6 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 339 | 40.80 | 1:23.38 | 2:07.66 | 2:50.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.87 | |||||||||
7 | Helene Jensen | 2003 | 314 | 41.49 | 1:25.55 | 2:10.37 | 2:55.37 | |||
Herlev Svømning | 3:22.72 | |||||||||
8 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 305 | 41.07 | 1:26.32 | 2:12.88 | 2:57.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.71 | |||||||||
- | Lucca Piel Høybye | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:44.83 | |||||||||
- | Caroline Veggerby | 2003 | DSQ | efb 150m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.57 | |||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 417 | 37.48 | 1:18.50 | 2:00.53 | 2:39.58 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 359 | 39.90 | 1:22.43 | 2:05.55 | 2:47.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.61 | |||||||||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 339 | 41.62 | 1:25.06 | 2:08.34 | 2:50.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.70 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 315 | 41.91 | 1:25.27 | 2:10.59 | 2:55.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.26 | |||||||||
5 | Anja Xin Andersen | 2004 | 285 | 3:01.09 | ||||||
Herlev Svømning | 3:35.72 | |||||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | 284 | 3:01.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.43 | |||||||||
7 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 222 | 46.90 | 1:38.38 | 2:29.86 | 3:16.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:38.46 | |||||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | 209 | 47.48 | 1:39.34 | 2:30.48 | 3:20.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maya Fenger | 2004 | 183 | 1:44.43 | 2:38.62 | 3:29.98 | 3:29.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:32.13 | |||||||||
10 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 169 | 51.75 | 1:46.55 | 2:40.63 | 3:35.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:05.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 475 | 32.30 | 1:06.49 | 1:41.07 | 2:15.93 | |||
Herlev Svømning | 2:24.95 | |||||||||
2 | Mathias Holm | 2001 | 321 | 37.56 | 1:17.07 | 1:56.18 | 2:34.87 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.26 | |||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 316 | 37.68 | 1:17.85 | 1:57.77 | 2:35.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.72 | |||||||||
4 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 314 | 2:36.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:58.59 | |||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 552 | 30.40 | 1:03.08 | 1:36.07 | 2:09.29 | |||
Herlev Svømning | 2:10.24 | |||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 398 | 34.10 | 1:11.10 | 1:47.71 | 2:24.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.13 | |||||||||
3 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 354 | 35.58 | 1:13.07 | 1:51.07 | 2:29.97 | |||
Herlev Svømning | 2:37.23 | |||||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | 306 | 2:37.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.54 | |||||||||
5 | Gustav Fabiansen | 2002 | 295 | 37.71 | 1:17.75 | 1:58.40 | 2:39.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.35 | |||||||||
6 | Nicklas Taylor | 2002 | 263 | 39.53 | 1:21.49 | 2:03.93 | 2:45.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.45 | |||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 313 | 37.25 | 1:17.40 | 1:57.50 | 2:36.21 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.35 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 305 | 38.70 | 1:19.09 | 1:58.41 | 2:37.52 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:50.85 | |||||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 288 | 37.85 | 1:19.05 | 2:00.55 | 2:40.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.47 | |||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 287 | 39.11 | 1:19.56 | 2:00.95 | 2:40.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:02.14 | |||||||||
5 | Mikkel Hansen | 2003 | 247 | 40.90 | 1:23.23 | 2:08.41 | 2:48.93 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:47.29 | |||||||||
6 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 243 | 2:49.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:01.12 | |||||||||
7 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 218 | 40.68 | 1:25.33 | 2:11.38 | 2:56.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.25 | |||||||||
8 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 210 | 42.62 | 1:27.42 | 2:13.46 | 2:58.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:07.50 | |||||||||
9 | Oscar Jensen | 2003 | 204 | 42.19 | 1:27.58 | 2:14.37 | 3:00.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:15.65 | |||||||||
10 | Andreas Hoffmann | 2003 | 203 | 42.95 | 1:29.57 | 2:15.91 | 3:00.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.01 | |||||||||
11 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 175 | 44.09 | 1:32.61 | 2:22.23 | 3:09.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.41 | |||||||||
12 | Kasper Milton Smith | 2003 | 173 | 46.44 | 1:35.34 | 2:24.44 | 3:10.19 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Filtenborg | 2003 | DSQ | efb v 150m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:27.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 452 | 38.77 | 1:21.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.15 | |||||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | 428 | 39.13 | 1:22.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.77 | |||||||||
- | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
- | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 410 | 40.51 | 1:23.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.92 | |||||||||
2 | Amalie Schou | 2003 | 341 | 42.40 | 1:29.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.19 | |||||||||
3 | Maria Lund | 2003 | 340 | 1:29.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.00 | |||||||||
4 | Lærke Blond | 2003 | 337 | 41.94 | 1:29.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.87 | |||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 327 | 43.17 | 1:30.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.93 | |||||||||
6 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 279 | 47.77 | 1:35.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:42.03 | |||||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 271 | 46.14 | 1:36.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
8 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 267 | 1:36.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.75 | |||||||||
9 | Laura Boutrup | 2003 | 255 | 45.75 | 1:38.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:38.39 | |||||||||
10 | Ida Oest | 2003 | 253 | 48.44 | 1:38.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:43.33 | |||||||||
11 | Rebecca Sangild | 2003 | 240 | 47.58 | 1:40.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:45.66 | |||||||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 2:15.23 | |||||||||
- | Anne Bagge Ravn | 2003 | DSQ | ej samt berør v 75m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:55.31 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 458 | 38.28 | 1:20.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | 384 | 39.12 | 1:25.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.23 | |||||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | 357 | 41.93 | 1:27.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.67 | |||||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | 346 | 42.88 | 1:28.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.92 | |||||||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | 321 | 1:31.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.50 | |||||||||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 290 | 45.21 | 1:34.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.42 | |||||||||
7 | Signe Krag Andersen | 2004 | 262 | 45.69 | 1:37.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.21 | |||||||||
8 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 256 | 47.22 | 1:38.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.42 | |||||||||
9 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 242 | 48.14 | 1:39.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.51 | |||||||||
10 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 236 | 49.14 | 1:40.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.01 | |||||||||
11 | Emily Maack | 2004 | 225 | 49.16 | 1:42.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.26 | |||||||||
12 | Anastasia Smirnov | 2004 | 216 | 49.82 | 1:43.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.04 | |||||||||
13 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 189 | 52.05 | 1:48.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:54.16 | |||||||||
14 | Emma Jakobsen | 2004 | 183 | 52.56 | 1:49.67 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:50.65 | |||||||||
15 | Dicte Eriksen | 2004 | 178 | 51.27 | 1:50.71 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:46.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 499 | 1:18.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.15 | |||||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | 479 | 1:19.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.77 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 416 | 1:23.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.92 | |||||||||
2 | Amalie Schou | 2003 | 374 | 1:26.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.19 | |||||||||
3 | Lærke Blond | 2003 | 361 | 1:27.55 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.87 | |||||||||
4 | Maria Lund | 2003 | 350 | 1:28.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.00 | |||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 346 | 1:28.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.93 | |||||||||
6 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 294 | 1:33.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:42.03 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 453 | 1:21.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | 395 | 1:24.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.23 | |||||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | 388 | 1:25.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.67 | |||||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | 361 | 1:27.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.92 | |||||||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | 340 | 1:29.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.50 | |||||||||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 292 | 1:33.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 467 | 35.21 | 1:11.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 438 | 35.14 | 1:13.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 430 | 34.95 | 1:13.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
4 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 403 | 36.48 | 1:15.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 340 | 1:19.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.31 | |||||||||
6 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 326 | 1:20.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
- | Jannick Hansen | 2001 | DSQ | ej samt berør v 75m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.16 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 383 | 37.04 | 1:16.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.47 | |||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 333 | 38.46 | 1:20.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 322 | 38.50 | 1:21.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.45 | |||||||||
4 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 296 | 38.46 | 1:23.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
5 | Lucas Reuter | 2002 | 285 | 40.03 | 1:24.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 208 | 44.79 | 1:33.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.42 | |||||||||
7 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 163 | 47.68 | 1:41.61 | |||||
Herlev Svømning | 1:49.28 | |||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.04 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 380 | 36.37 | 1:16.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.66 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 343 | 37.39 | 1:19.43 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.14 | |||||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | 293 | 40.36 | 1:23.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.27 | |||||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | 271 | 1:25.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.45 | |||||||||
5 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 269 | 41.49 | 1:26.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.95 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 267 | 41.55 | 1:26.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.81 | |||||||||
7 | Mikkel Hansen | 2003 | 263 | 41.16 | 1:26.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.35 | |||||||||
8 | Joakim Køhn | 2003 | 263 | 41.53 | 1:26.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.73 | |||||||||
9 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 243 | 42.14 | 1:29.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.10 | |||||||||
10 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 233 | 44.48 | 1:30.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.08 | |||||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 228 | 1:30.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.92 | |||||||||
12 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 205 | 45.36 | 1:34.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:42.05 | |||||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | 157 | 50.25 | 1:42.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.92 | |||||||||
14 | Zilas Aarestrup | 2003 | 153 | 48.75 | 1:43.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.58 | |||||||||
15 | Peter Holm | 2003 | 149 | 44.79 | 1:44.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:49.47 | |||||||||
16 | Kasper Milton Smith | 2003 | 123 | 53.91 | 1:51.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:51.38 | |||||||||
17 | Mathias Filtenborg | 2003 | 114 | 54.86 | 1:54.40 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:59.92 | |||||||||
18 | Andreas Løvendahl Eefsen | 2003 | 114 | 55.50 | 1:54.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:06.10 | |||||||||
19 | Jacob Kalør | 2003 | 107 | 56.45 | 1:56.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:57.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 493 | 1:10.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 456 | 1:12.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 413 | 1:14.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
4 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 371 | 1:17.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 336 | 1:19.94 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.31 | |||||||||
6 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 306 | 1:22.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 392 | 1:15.98 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.47 | |||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 376 | 1:16.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 355 | 1:18.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.45 | |||||||||
4 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 313 | 1:21.85 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
5 | Lucas Reuter | 2002 | 312 | 1:21.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 210 | 1:33.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.42 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 380 | 1:16.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.66 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 357 | 1:18.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.14 | |||||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | 305 | 1:22.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.27 | |||||||||
4 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 276 | 1:25.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.95 | |||||||||
5 | Bror Textor-Broch | 2003 | 269 | 1:26.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.45 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 267 | 1:26.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 473 | 34.09 | 1:14.46 | 1:59.40 | 2:36.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 462 | 32.95 | 1:13.54 | 2:01.91 | 2:37.52 | |||
Herlev Svømning | 2:43.50 | |||||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | 436 | 35.87 | 1:15.98 | 2:04.09 | 2:40.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 419 | 36.99 | 1:16.49 | 2:06.26 | 2:42.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.91 | |||||||||
5 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 379 | 40.69 | 1:23.43 | 2:10.23 | 2:48.31 | |||
Herlev Svømning | 2:59.72 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 464 | 37.50 | 1:18.50 | 2:04.49 | 2:37.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.17 | |||||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | 452 | 35.39 | 1:16.48 | 2:02.95 | 2:38.69 | |||
Herlev Svømning | 2:45.40 | |||||||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | 439 | 36.27 | 1:17.50 | 2:04.95 | 2:40.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.05 | |||||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | 416 | 33.62 | 1:15.72 | 2:05.98 | 2:43.20 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:54.21 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 406 | 38.51 | 1:17.76 | 2:07.78 | 2:44.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.13 | |||||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 393 | 37.79 | 1:20.07 | 2:09.38 | 2:46.23 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:49.13 | |||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 392 | 38.46 | 1:20.32 | 2:10.69 | 2:46.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.59 | |||||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | 390 | 36.86 | 1:18.99 | 2:08.26 | 2:46.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.60 | |||||||||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 378 | 38.64 | 1:24.82 | 2:12.39 | 2:48.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.15 | |||||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 373 | 36.53 | 1:18.14 | 2:11.23 | 2:49.18 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:50.14 | |||||||||
11 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 365 | 38.32 | 1:21.46 | 2:11.11 | 2:50.40 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:54.86 | |||||||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | 356 | 39.28 | 1:21.43 | 2:12.45 | 2:51.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.28 | |||||||||
13 | Karoline Kortbæk | 2003 | 315 | 40.52 | 1:26.48 | 2:19.10 | 2:59.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.09 | |||||||||
14 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 312 | 35.91 | 1:22.31 | 2:17.36 | 2:59.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.09 | |||||||||
15 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 304 | 39.80 | 1:24.18 | 2:21.76 | 3:01.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.41 | |||||||||
16 | Thea Jacobsen | 2003 | 288 | 41.32 | 1:28.65 | 2:20.62 | 3:04.52 | |||
Herlev Svømning | 3:05.54 | |||||||||
17 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 285 | 42.94 | 1:30.04 | 2:24.07 | 3:05.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:04.40 | |||||||||
18 | Rebecca Sangild | 2003 | 282 | 41.09 | 1:26.77 | 2:24.28 | 3:05.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.07 | |||||||||
19 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 274 | 41.85 | 1:30.05 | 2:25.79 | 3:07.56 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:17.38 | |||||||||
20 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 207 | 51.43 | 1:44.32 | 2:38.36 | 3:25.75 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:27.76 | |||||||||
21 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 165 | 56.91 | 1:53.28 | 2:51.90 | 3:41.86 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:37.76 | |||||||||
- | Lucca Piel Høybye | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:24.72 | |||||||||
- | Helene Jensen | 2003 | DSQ | mavelig. v vend 100m | ||||||
Herlev Svømning | 2:58.28 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 380 | 37.82 | 1:21.16 | 2:13.85 | 2:48.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.81 | |||||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 378 | 37.20 | 1:22.29 | 2:11.50 | 2:48.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:57.46 | |||||||||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 351 | 38.05 | 1:22.19 | 2:15.08 | 2:52.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.38 | |||||||||
4 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 303 | 41.64 | 1:28.99 | 2:21.15 | 3:01.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.12 | |||||||||
5 | Anja Xin Andersen | 2004 | 268 | 42.99 | 1:29.03 | 2:26.20 | 3:08.96 | |||
Herlev Svømning | 3:13.54 | |||||||||
6 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 266 | 43.40 | 1:32.59 | 2:26.82 | 3:09.25 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:25.32 | |||||||||
7 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 257 | 47.46 | 1:35.40 | 2:29.08 | 3:11.50 | |||
Herlev Svømning | 3:23.93 | |||||||||
8 | Pauline Drucker | 2004 | 251 | 42.85 | 1:32.66 | 2:28.30 | 3:13.03 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:12.67 | |||||||||
9 | Anna Nørskov | 2004 | 249 | 40.24 | 1:26.61 | 2:33.04 | 3:13.56 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:17.38 | |||||||||
10 | Emily Maack | 2004 | 246 | 50.54 | 1:36.89 | 2:32.40 | 3:14.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:14.03 | |||||||||
11 | Fiona Andrea Have | 2004 | 226 | 44.83 | 1:39.55 | 2:38.72 | 3:19.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Bang | 2004 | 204 | 51.36 | 1:41.63 | 2:41.53 | 3:26.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:33.19 | |||||||||
13 | Emma Jakobsen | 2004 | 199 | 51.76 | 1:42.45 | 2:40.63 | 3:28.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:33.05 | |||||||||
14 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 194 | 52.13 | 1:44.22 | 2:43.50 | 3:30.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:38.11 | |||||||||
15 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 193 | 49.84 | 1:45.67 | 2:44.43 | 3:30.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:52.62 | |||||||||
16 | Maya Fenger | 2004 | 187 | 50.86 | 1:44.25 | 2:46.27 | 3:32.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:30.35 | |||||||||
17 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 187 | 50.79 | 1:42.80 | 2:47.53 | 3:32.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:50.14 | |||||||||
18 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 184 | 56.43 | 1:50.71 | 2:47.83 | 3:34.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.19 | |||||||||
19 | Frederikke Smidt | 2004 | 159 | 51.89 | 1:47.92 | 2:56.92 | 3:44.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:51.89 | |||||||||
20 | Elinor Markussen | 2004 | 158 | 56.15 | 1:49.74 | 2:55.48 | 3:44.98 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:08.07 | |||||||||
- | Dicte Eriksen | 2004 | DSQ | ej samt berør v 125m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | DSQ | ej samt berør v 150m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 586 | 30.72 | 1:02.58 | 1:41.36 | 2:10.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.98 | |||||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 476 | 30.93 | 1:06.71 | 1:47.72 | 2:20.32 | |||
Herlev Svømning | 2:19.21 | |||||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | 410 | 33.83 | 1:13.41 | 1:55.35 | 2:27.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:29.96 | |||||||||
4 | Mark Wiskum | 2001 | 378 | 33.43 | 1:11.63 | 1:56.44 | 2:31.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.54 | |||||||||
5 | Laurits Kenskov | 2001 | 365 | 31.89 | 1:10.90 | 2:00.70 | 2:33.39 | |||
Herlev Svømning | 2:34.54 | |||||||||
6 | Mathias Nørskov | 2001 | 360 | 2:34.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:43.40 | |||||||||
7 | William Christoffersen | 2001 | 354 | 31.56 | 1:11.17 | 2:00.24 | 2:34.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.71 | |||||||||
8 | Adar Benli | 2001 | 315 | 2:40.96 | ||||||
Herlev Svømning | 2:42.89 | |||||||||
9 | Mathias Holm | 2001 | 312 | 2:41.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.01 | |||||||||
10 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 306 | 39.83 | 1:22.16 | 2:07.25 | 2:42.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.37 | |||||||||
11 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 295 | 40.37 | 1:22.41 | 2:07.44 | 2:44.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.18 | |||||||||
12 | Philip Hansen | 2001 | 261 | 39.57 | 1:21.42 | 2:15.24 | 2:51.51 | |||
Herlev Svømning | 2:52.19 | |||||||||
- | Mathias Jelshøj | 2001 | DSQ | ej afsl på ryg v 100 | ||||||
Herlev Svømning | 3:12.94 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | 421 | 34.40 | 1:09.67 | 1:52.67 | 2:26.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.09 | |||||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | 411 | 32.34 | 1:09.09 | 1:54.33 | 2:27.41 | |||
Herlev Svømning | 2:31.72 | |||||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | 370 | 2:32.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.82 | |||||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 368 | 30.49 | 1:08.62 | 1:58.15 | 2:32.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 361 | 34.99 | 1:12.26 | 2:00.31 | 2:33.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.93 | |||||||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 360 | 2:34.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:37.57 | |||||||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | 356 | 33.38 | 1:13.04 | 2:00.24 | 2:34.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.97 | |||||||||
8 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 313 | 35.88 | 1:15.43 | 2:06.51 | 2:41.33 | |||
Herlev Svømning | 2:48.79 | |||||||||
9 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 301 | 2:43.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.12 | |||||||||
10 | Mark Sumberg | 2002 | 262 | 37.65 | 1:26.13 | 2:15.73 | 2:51.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.13 | |||||||||
11 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 258 | 41.20 | 1:23.12 | 2:16.56 | 2:52.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.68 | |||||||||
12 | Nicholas Svane | 2002 | 252 | 40.05 | 1:24.47 | 2:15.21 | 2:53.54 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:54.23 | |||||||||
13 | Nicklas Taylor | 2002 | 242 | 41.75 | 1:27.18 | 2:18.44 | 2:55.81 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:50.67 | |||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:10.66 | |||||||||
- | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | DNF | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.29 | |||||||||
- | Lucas Reuter | 2002 | DSQ | mavelig. v vend. 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 390 | 32.03 | 1:12.30 | 1:54.51 | 2:29.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.68 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 357 | 33.40 | 1:13.34 | 2:00.55 | 2:34.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.37 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 348 | 33.90 | 1:14.04 | 2:01.72 | 2:35.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:41.30 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 342 | 35.58 | 1:18.16 | 2:02.83 | 2:36.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.43 | |||||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 298 | 38.00 | 1:19.67 | 2:07.35 | 2:44.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.38 | |||||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | 284 | 37.28 | 1:20.10 | 2:06.93 | 2:46.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.78 | |||||||||
7 | Asger Hugo Juul | 2003 | 283 | 39.27 | 1:21.48 | 2:13.07 | 2:46.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.28 | |||||||||
8 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 275 | 39.51 | 1:22.42 | 2:12.76 | 2:48.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:56.32 | |||||||||
9 | Marcus Hiort | 2003 | 270 | 39.15 | 1:22.01 | 2:11.67 | 2:49.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.89 | |||||||||
10 | William Kristensen | 2003 | 259 | 36.35 | 1:19.52 | 2:13.16 | 2:51.84 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.80 | |||||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 255 | 37.88 | 1:22.52 | 2:14.08 | 2:52.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:05.17 | |||||||||
12 | Noah Bred | 2003 | 242 | 39.57 | 1:26.09 | 2:17.88 | 2:55.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.44 | |||||||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | 218 | 36.96 | 1:24.30 | 2:19.13 | 3:02.04 | |||
Herlev Svømning | 3:24.12 | |||||||||
14 | Max Albertsen | 2003 | 206 | 41.59 | 1:28.09 | 2:23.84 | 3:05.46 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:54.50 | |||||||||
15 | Valdemar Kristensen | 2003 | 176 | 41.53 | 1:30.14 | 2:34.23 | 3:15.62 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:14.31 | |||||||||
16 | Jacob Kalør | 2003 | 144 | 50.53 | 1:42.61 | 2:42.08 | 3:29.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:41.59 | |||||||||
- | Mathias Ehlers | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:09.83 | |||||||||
- | Gustav Bendix Beiter | 2003 | DSQ | ryg ej afslut på ryg | ||||||
Herlev Svømning | 2:56.96 | |||||||||
- | Jonas Reimer Christensen | 2003 | DSQ | crawlben eft v. 125m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:28.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:08.31 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 34.84 | 1:09.45 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.71 | 1:39.16 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 29.15 | 2:08.31 | |||||||
2 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:14.57 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.67 | 1:13.38 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.73 | 1:44.11 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 30.46 | 2:14.57 | |||||||
3 | Gsc Piger | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.24 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 40.07 | 1:14.40 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.52 | 1:46.92 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.32 | 2:17.24 | |||||||
4 | Lyngby Piger 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.44 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 41.50 | 1:16.56 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 1:04.88 | 2:21.44 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 2:21.44 | ||||||||
5 | Sigma Ag2 Piger | 2004 | Sigma Swim | 2:25.64 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 40.37 | 1:18.81 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 34.23 | 1:53.04 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 32.60 | 2:25.64 | |||||||
6 | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:33.47 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 44.73 | 1:23.85 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 36.02 | 1:59.87 | |||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 33.60 | 2:33.47 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:42.26 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 39.83 | 39.83 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 46.20 | 1:26.03 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 43.80 | 2:09.83 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 32.43 | 2:42.26 | |||||||
8 | Søllerød Sharks | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:59.27 | ||||||
Dicte Eriksen | 2004 | 2:23.34 | 2:23.34 | |||||||
Laura Bang | 2004 | 35.93 | 2:59.27 | |||||||
Emma Jakobsen | 2004 | |||||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 2:59.27 | 2:59.27 | |||||||
- | Herlev Piger 1 | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart 2. sv | |||||
Thea F. Johansen | 2003 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:06.21 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 33.91 | 1:07.81 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.71 | 1:37.52 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 28.69 | 2:06.21 | |||||||
2 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:13.50 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.82 | 1:13.38 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.57 | 1:43.95 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.55 | 2:13.50 | |||||||
3 | Gsc Piger | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.56 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 39.54 | 1:13.97 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.12 | 1:47.09 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 29.47 | 2:16.56 | |||||||
4 | Lyngby Piger 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.91 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 40.52 | 1:15.68 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 34.03 | 1:49.71 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 29.20 | 2:18.91 | |||||||
5 | Sigma Ag2 Piger | 2004 | Sigma Swim | 2:25.83 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 39.96 | 1:18.27 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 34.88 | 1:53.15 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 32.68 | 2:25.83 | |||||||
6 | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:33.23 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 45.67 | 1:24.22 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 36.55 | 2:00.77 | |||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 32.46 | 2:33.23 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lyngby Drenge | 2001 | 469 | 1:56.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.46 | |||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 33.56 | 1:02.82 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 28.36 | 1:31.18 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.29 | 1:56.47 | |||||||
2 | Herlev Drenge 1 | 2001 | 439 | 1:59.05 | ||||||
Herlev Svømning | 1:59.79 | |||||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.68 | 27.68 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 34.03 | 1:01.71 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 30.09 | 1:31.80 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 27.25 | 1:59.05 | |||||||
3 | Gsc Drenge | 2001 | 381 | 2:04.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.47 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 37.16 | 1:07.58 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.51 | 1:36.09 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.68 | 2:04.77 | |||||||
4 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2001 | 359 | 2:07.24 | ||||||
Sigma Swim | 2:04.00 | |||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 36.58 | 1:09.75 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 29.45 | 1:39.20 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 28.04 | 2:07.24 | |||||||
5 | Sigma Ag2 Drenge 1 | 2003 | 336 | 2:10.11 | ||||||
Sigma Swim | 2:13.18 | |||||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 36.16 | 1:11.22 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 30.71 | 1:41.93 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.18 | 2:10.11 | |||||||
6 | Lyngby Drenge 2 | 2001 | 309 | 2:13.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Lucas Reuter | 2002 | 38.07 | 1:12.12 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 34.36 | 1:46.48 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 27.33 | 2:13.81 | |||||||
7 | Mucho Macho | 2003 | 290 | 2:16.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:12.00 | |||||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 36.85 | 1:15.97 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 31.93 | 1:47.90 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 28.82 | 2:16.72 | |||||||
8 | Sigma Ag2 Drenge 2 | 2003 | 274 | 2:19.27 | ||||||
Sigma Swim | 2:40.48 | |||||||||
Jakob Legaard | 2003 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 39.10 | 1:16.52 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 32.80 | 1:49.32 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 29.95 | 2:19.27 | |||||||
9 | Herlev Drenge 2 | 2001 | 274 | 2:19.35 | ||||||
Herlev Svømning | 2:13.79 | |||||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 42.46 | 1:15.36 | |||||||
Adar Benli | 2001 | 31.85 | 1:47.21 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 32.14 | 2:19.35 | |||||||
10 | Søllerød Boys | 2002 | 239 | 2:25.69 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 44.91 | 1:19.39 | |||||||
William Kristensen | 2003 | 1:06.38 | 2:25.77 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 2:25.69 | ||||||||
11 | Sigma Ag1 Drenge 3 | 2001 | 239 | 2:25.75 | ||||||
Sigma Swim | 2:08.00 | |||||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Nicholas Svane | 2002 | 42.24 | 1:17.18 | |||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 37.49 | 1:54.67 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 31.08 | 2:25.75 | |||||||
12 | Søllerød Sharknados | 2003 | 128 | 2:59.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Jacob Kalør | 2003 | 46.35 | 46.35 | |||||||
Mathias Filtenborg | 2003 | 49.46 | 1:35.81 | |||||||
Kasper Milton Smith | 2003 | 49.24 | 2:25.05 | |||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 34.33 | 2:59.38 | |||||||
- | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2001 | DSQ | fuld neddyk v50m | ||||||
Sigma Swim | 2:03.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Drenge | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.34 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 33.38 | 1:02.37 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 28.35 | 1:30.72 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 24.62 | 1:55.34 | |||||||
2 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 1:57.68 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 34.19 | 1:02.17 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 28.96 | 1:31.13 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 26.55 | 1:57.68 | |||||||
3 | Gsc Drenge | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.75 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 35.53 | 1:05.23 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.70 | 1:33.93 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.82 | 2:02.75 | |||||||
4 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 2:06.40 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 36.01 | 1:09.25 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 29.65 | 1:38.90 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 27.50 | 2:06.40 | |||||||
5 | Sigma Ag2 Drenge 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:11.09 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 36.42 | 1:11.50 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 31.10 | 1:42.60 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.49 | 2:11.09 | |||||||
- | Lyngby Drenge 2 | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Lucas Reuter | 2002 | 1:11.79 | 1:45.92 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 27.88 | 2:13.80 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 528 | 1:08.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.85 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 477 | 1:10.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 443 | 1:12.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 423 | 1:13.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 416 | 1:13.66 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.80 | |||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 365 | 1:16.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.95 | |||||||||
7 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 295 | 1:22.62 | ||||||
Herlev Svømning | 1:21.79 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 463 | 1:11.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | 455 | 1:11.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.61 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 425 | 1:13.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.42 | |||||||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 415 | 1:13.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 410 | 1:14.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
6 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 388 | 1:15.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.59 | |||||||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | 364 | 1:17.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | 363 | 1:17.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
9 | Karoline Kortbæk | 2003 | 347 | 1:18.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 325 | 1:19.98 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.16 | |||||||||
11 | Laura Boutrup | 2003 | 290 | 1:23.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.58 | |||||||||
12 | Rebecca Sangild | 2003 | 285 | 1:23.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.33 | |||||||||
13 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 269 | 1:25.19 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.30 | |||||||||
14 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 254 | 1:26.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.43 | |||||||||
15 | Ida Oest | 2003 | 209 | 1:32.66 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.08 | |||||||||
16 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 203 | 1:33.50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.91 | |||||||||
17 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 172 | 1:38.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:40.75 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 402 | 1:14.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 328 | 1:19.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 302 | 1:21.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
4 | Emily Maack | 2004 | 276 | 1:24.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
5 | Anastasia Smirnov | 2004 | 272 | 1:24.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | 256 | 1:26.57 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.25 | |||||||||
7 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 246 | 1:27.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
8 | Anna Nørskov | 2004 | 241 | 1:28.40 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.30 | |||||||||
9 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 228 | 1:30.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.58 | |||||||||
10 | Pauline Drucker | 2004 | 220 | 1:31.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.48 | |||||||||
11 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 215 | 1:31.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.37 | |||||||||
12 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 214 | 1:31.97 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.11 | |||||||||
13 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 212 | 1:32.16 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.64 | |||||||||
14 | Laura Bang | 2004 | 204 | 1:33.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:40.39 | |||||||||
15 | Fiona Andrea Have | 2004 | 204 | 1:33.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Jakobsen | 2004 | 201 | 1:33.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.12 | |||||||||
17 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 187 | 1:36.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.71 | |||||||||
18 | Maya Fenger | 2004 | 179 | 1:37.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
19 | Dicte Eriksen | 2004 | 178 | 1:37.75 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:41.77 | |||||||||
20 | Elinor Markussen | 2004 | 178 | 1:37.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:41.90 | |||||||||
21 | Frederikke Smidt | 2004 | 163 | 1:40.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:43.32 | |||||||||
22 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 158 | 1:41.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 518 | 1:08.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.85 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 482 | 1:10.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 457 | 1:11.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
4 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 437 | 1:12.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.80 | |||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 433 | 1:12.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 391 | 1:15.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.95 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | 497 | 1:09.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.61 | |||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 453 | 1:11.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.42 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 448 | 1:11.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 440 | 1:12.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 413 | 1:13.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
6 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 375 | 1:16.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.59 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 414 | 1:13.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 334 | 1:19.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 315 | 1:20.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | 286 | 1:23.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.25 | |||||||||
5 | Emily Maack | 2004 | 285 | 1:23.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | 280 | 1:24.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 425 | 1:05.05 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.36 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 370 | 1:08.11 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.37 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 346 | 1:09.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.21 | |||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 326 | 1:11.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.90 | |||||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 279 | 1:14.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.13 | |||||||||
6 | Mathias Jelshøj | 2001 | 209 | 1:22.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.71 | |||||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | DSQ | efb v 75m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.48 | |||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 572 | 58.94 | ||||||
Herlev Svømning | 58.95 | |||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 392 | 1:06.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 370 | 1:08.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 346 | 1:09.69 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.83 | |||||||||
5 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 261 | 1:16.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | 212 | 1:22.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.27 | |||||||||
7 | Mark Brandt | 2002 | 196 | 1:24.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.06 | |||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 324 | 1:11.22 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.16 | |||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 307 | 1:12.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.02 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 289 | 1:14.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.25 | |||||||||
4 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 288 | 1:14.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
5 | Andreas Hoffmann | 2003 | 282 | 1:14.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.09 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 254 | 1:17.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.14 | |||||||||
7 | Mikkel Hansen | 2003 | 250 | 1:17.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.68 | |||||||||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 246 | 1:18.03 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.24 | |||||||||
9 | William Kristensen | 2003 | 239 | 1:18.85 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.36 | |||||||||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | 236 | 1:19.12 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
11 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 222 | 1:20.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.19 | |||||||||
12 | Bror Textor-Broch | 2003 | 220 | 1:21.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
13 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 215 | 1:21.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.77 | |||||||||
14 | Max Albertsen | 2003 | 212 | 1:22.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.69 | |||||||||
15 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 209 | 1:22.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.73 | |||||||||
16 | Gustav Larsen | 2003 | 205 | 1:22.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.20 | |||||||||
17 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 198 | 1:23.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.36 | |||||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 194 | 1:24.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.56 | |||||||||
19 | Andreas Hoffmann | 2003 | 188 | 1:25.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
20 | Emil Breinholt | 2003 | 171 | 1:28.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.81 | |||||||||
21 | Kasper Milton Smith | 2003 | 161 | 1:29.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:31.73 | |||||||||
22 | Mathias Filtenborg | 2003 | 147 | 1:32.67 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
23 | William Scherling de Stri | 2003 | 127 | 1:37.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 465 | 1:03.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.36 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 384 | 1:07.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.37 | |||||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | 328 | 1:10.96 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.90 | |||||||||
4 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 287 | 1:14.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.13 | |||||||||
5 | Mathias Jelshøj | 2001 | 220 | 1:20.99 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.71 | |||||||||
- | Jannick Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.21 | |||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 578 | 58.73 | ||||||
Herlev Svømning | 58.95 | |||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 382 | 1:07.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
3 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 353 | 1:09.19 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.83 | |||||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 319 | 1:11.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
5 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 233 | 1:19.53 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 324 | 1:11.22 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.16 | |||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 307 | 1:12.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.25 | |||||||||
3 | Andreas Hoffmann | 2003 | 293 | 1:13.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.09 | |||||||||
4 | Christoffer Rekling | 2003 | 291 | 1:13.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.02 | |||||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 289 | 1:14.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 272 | 1:15.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 483 | 2:21.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.52 | |||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 480 | 2:21.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:23.81 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 466 | 2:22.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.30 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 381 | 2:32.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.93 | |||||||||
4 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 379 | 2:32.97 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:33.36 | |||||||||
5 | Ida Hebeltoft | 2003 | 368 | 2:34.55 | ||||||
Herlev Svømning | 2:41.98 | |||||||||
6 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 367 | 2:34.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.67 | |||||||||
7 | Helene Jensen | 2003 | 364 | 2:35.07 | ||||||
Herlev Svømning | 2:37.78 | |||||||||
8 | Karoline Kortbæk | 2003 | 360 | 2:35.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.16 | |||||||||
9 | Ella Stenholt | 2003 | 338 | 2:38.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.31 | |||||||||
10 | Rebecca Sangild | 2003 | 334 | 2:39.55 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:36.15 | |||||||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 329 | 2:40.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.48 | |||||||||
12 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 278 | 2:49.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.83 | |||||||||
13 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 274 | 2:50.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:03.99 | |||||||||
14 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 189 | 3:12.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:16.94 | |||||||||
15 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 187 | 3:13.44 | ||||||
Herlev Svømning | 4:09.78 | |||||||||
16 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 169 | 3:20.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:30.36 | |||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 395 | 2:30.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.84 | |||||||||
2 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 382 | 2:32.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.89 | |||||||||
3 | Emma Stoltz | 2004 | 353 | 2:36.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.74 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 352 | 2:36.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.47 | |||||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 347 | 2:37.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.83 | |||||||||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 340 | 2:38.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.46 | |||||||||
7 | Camille Nørby | 2004 | 322 | 2:41.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.78 | |||||||||
8 | Anastasia Smirnov | 2004 | 310 | 2:43.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.65 | |||||||||
9 | Fiona Andrea Have | 2004 | 284 | 2:48.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emily Maack | 2004 | 249 | 2:55.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.97 | |||||||||
11 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 236 | 2:59.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:59.16 | |||||||||
12 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 232 | 3:00.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.31 | |||||||||
13 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 211 | 3:05.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:10.20 | |||||||||
14 | Emma Jakobsen | 2004 | 210 | 3:06.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:08.33 | |||||||||
15 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 194 | 3:11.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:19.65 | |||||||||
16 | Maya Fenger | 2004 | 185 | 3:14.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:13.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 586 | 1:58.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.03 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 519 | 2:03.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.46 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 510 | 2:04.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.28 | |||||||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | 496 | 2:05.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.03 | |||||||||
5 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 432 | 2:11.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.02 | |||||||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 430 | 2:11.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:12.65 | |||||||||
7 | William Christoffersen | 2001 | 404 | 2:14.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.58 | |||||||||
8 | Frederik Røgind | 2001 | 397 | 2:15.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.60 | |||||||||
9 | Rasmus Nielsen | 2001 | 366 | 2:18.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:20.95 | |||||||||
10 | Philip Hansen | 2001 | 344 | 2:21.81 | ||||||
Herlev Svømning | 2:22.62 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | 456 | 2:09.10 | ||||||
Herlev Svømning | 2:15.62 | |||||||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | 418 | 2:12.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.38 | |||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 392 | 2:15.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.88 | |||||||||
4 | Nicklas Taylor | 2002 | 319 | 2:25.41 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:31.59 | |||||||||
5 | Lucas Reuter | 2002 | 306 | 2:27.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mark Brandt | 2002 | 302 | 2:27.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.56 | |||||||||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 284 | 2:31.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:29.19 | |||||||||
8 | Magnus Christensen | 2002 | 268 | 2:34.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.48 | |||||||||
9 | Nicholas Svane | 2002 | 237 | 2:40.41 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:34.95 | |||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.37 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 398 | 2:15.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.92 | |||||||||
2 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 286 | 2:30.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.74 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 265 | 2:34.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.28 | |||||||||
4 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 253 | 2:36.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.17 | |||||||||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 243 | 2:39.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.46 | |||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 231 | 2:41.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.60 | |||||||||
7 | Kristian Moffett | 2003 | 224 | 2:43.44 | ||||||
Herlev Svømning | 2:47.19 | |||||||||
8 | Valdemar Kristensen | 2003 | 222 | 2:44.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.73 | |||||||||
9 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 220 | 2:44.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.74 | |||||||||
10 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 213 | 2:46.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:15.73 | |||||||||
11 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 206 | 2:48.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:40.47 | |||||||||
12 | Emil Breinholt | 2003 | 200 | 2:49.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:44.99 | |||||||||
13 | Kasper Milton Smith | 2003 | 176 | 2:57.26 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.67 | |||||||||
14 | William Scherling de Stri | 2003 | 159 | 3:03.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.21 | |||||||||
15 | Jacob Kalør | 2003 | 158 | 3:03.45 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:14.41 | |||||||||
16 | Andreas Løvendahl Eefsen | 2003 | 128 | 3:16.67 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:16.63 | |||||||||
- | Peter Holm | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 3:04.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 373 | 1:15.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
2 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 301 | 1:21.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 395 | 1:14.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
2 | Laura Boutrup | 2003 | 356 | 1:17.01 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.21 | |||||||||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 353 | 1:17.27 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.51 | |||||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 345 | 1:17.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.46 | |||||||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 305 | 1:21.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.55 | |||||||||
6 | Maria Lund | 2003 | 303 | 1:21.29 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.36 | |||||||||
7 | Lærke Blond | 2003 | 278 | 1:23.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.10 | |||||||||
8 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 254 | 1:26.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.31 | |||||||||
9 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 253 | 1:26.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.10 | |||||||||
10 | Rebecca Sangild | 2003 | 238 | 1:28.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.24 | |||||||||
11 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 204 | 1:32.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:41.90 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 315 | 1:20.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.64 | |||||||||
2 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 300 | 1:21.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
3 | Anna Nørskov | 2004 | 254 | 1:26.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.83 | |||||||||
4 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 246 | 1:27.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.74 | |||||||||
5 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 237 | 1:28.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.00 | |||||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | 230 | 1:29.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.01 | |||||||||
7 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 185 | 1:35.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.79 | |||||||||
8 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 106 | 1:55.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.55 | |||||||||
- | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 412 | 1:13.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
2 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 353 | 1:17.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 422 | 1:12.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
2 | Laura Boutrup | 2003 | 374 | 1:15.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.21 | |||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 358 | 1:16.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.46 | |||||||||
4 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 352 | 1:17.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.51 | |||||||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 327 | 1:19.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.55 | |||||||||
6 | Maria Lund | 2003 | 318 | 1:19.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.36 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 349 | 1:17.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.64 | |||||||||
2 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 341 | 1:18.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 292 | 1:22.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.74 | |||||||||
4 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 272 | 1:24.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.00 | |||||||||
5 | Anna Nørskov | 2004 | 269 | 1:24.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.83 | |||||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | 245 | 1:27.18 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 503 | 1:00.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | 419 | 1:04.69 | ||||||
Herlev Svømning | 1:06.79 | |||||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 412 | 1:05.08 | ||||||
Herlev Svømning | 1:07.80 | |||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 370 | 1:07.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.54 | |||||||||
5 | Jannick Hansen | 2001 | 331 | 1:10.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.40 | |||||||||
6 | Adar Benli | 2001 | 325 | 1:10.39 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.36 | |||||||||
7 | Mathias Holm | 2001 | 283 | 1:13.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.69 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 522 | 1:00.13 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.41 | |||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 415 | 1:04.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | 366 | 1:07.66 | OD2 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.47 | |||||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | 314 | 1:11.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 285 | 1:13.59 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.90 | |||||||||
6 | Gustav Fabiansen | 2002 | 276 | 1:14.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
7 | Lucas Reuter | 2002 | 218 | 1:20.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 180 | 1:25.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.46 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 366 | 1:07.66 | OD1 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.20 | |||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 326 | 1:10.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.04 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 314 | 1:11.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.39 | |||||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 258 | 1:16.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.26 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 257 | 1:16.15 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.04 | |||||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | 249 | 1:16.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.11 | |||||||||
7 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 219 | 1:20.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.75 | |||||||||
8 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 215 | 1:20.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Hiort | 2003 | 208 | 1:21.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
10 | Jakob Legaard | 2003 | 184 | 1:25.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.91 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 181 | 1:25.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.91 | |||||||||
12 | Valdemar Kristensen | 2003 | 157 | 1:29.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 149 | 1:31.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.71 | |||||||||
14 | Oscar Jensen | 2003 | 132 | 1:35.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 575 | 58.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 446 | 1:03.36 | ||||||
Herlev Svømning | 1:07.80 | |||||||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | 437 | 1:03.80 | ||||||
Herlev Svømning | 1:06.79 | |||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 382 | 1:06.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.54 | |||||||||
5 | Adar Benli | 2001 | 322 | 1:10.60 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.36 | |||||||||
6 | Mathias Holm | 2001 | 306 | 1:11.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.69 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 516 | 1:00.38 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.41 | |||||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | 405 | 1:05.46 | ||||||
Herlev Svømning | 1:08.47 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 396 | 1:05.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 303 | 1:12.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 296 | 1:12.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 293 | 1:12.90 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.90 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 362 | 1:07.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.20 | |||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 349 | 1:08.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.04 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 335 | 1:09.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.39 | |||||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 262 | 1:15.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.26 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 258 | 1:16.01 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.04 | |||||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | 249 | 1:16.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 498 | 2:49.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:52.49 | |||||||||
2 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 450 | 2:55.51 | ||||||
Herlev Svømning | 2:55.89 | |||||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | 416 | 3:00.14 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:02.63 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Blond | 2003 | 408 | 3:01.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:05.85 | |||||||||
2 | Ingrid Lindemann | 2003 | 397 | 3:03.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:18.93 | |||||||||
3 | Ida Oest | 2003 | 244 | 3:35.09 | ||||||
Herlev Svømning | 3:41.06 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Signe Krag Andersen | 2004 | 265 | 3:29.27 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:29.19 | |||||||||
2 | Laura Bang | 2004 | 224 | 3:41.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:51.01 | |||||||||
3 | Elinor Markussen | 2004 | 141 | 4:18.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:50.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 431 | 2:39.48 | ||||||
Herlev Svømning | 2:36.54 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 368 | 2:48.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:04.32 | |||||||||
3 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 364 | 2:48.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.11 | |||||||||
4 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 322 | 2:55.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.14 | |||||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 295 | 3:00.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.00 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | 365 | 2:48.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.00 | |||||||||
2 | Magnus Christensen | 2002 | 333 | 2:53.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.92 | |||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 304 | 2:59.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:23.36 | |||||||||
4 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 154 | 3:44.51 | ||||||
Herlev Svømning | 4:04.94 | |||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:42.14 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 366 | 2:48.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.15 | |||||||||
2 | Mikkel Hansen | 2003 | 288 | 3:02.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:03.54 | |||||||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 274 | 3:05.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:04.25 | |||||||||
4 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 266 | 3:07.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:10.68 | |||||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 232 | 3:16.00 | ||||||
Herlev Svømning | 3:10.20 | |||||||||
6 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 202 | 3:25.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:39.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 533 | 1:09.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.62 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 495 | 1:11.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.35 | |||||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | 482 | 1:12.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
4 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 457 | 1:13.59 | ||||||
Herlev Svømning | 1:14.79 | |||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 449 | 1:14.02 | OD1 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 427 | 1:15.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.18 | |||||||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 413 | 1:16.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 449 | 1:14.02 | OD2 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
2 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 444 | 1:14.30 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.83 | |||||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | 433 | 1:14.92 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.07 | |||||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | 411 | 1:16.22 | OD2 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.30 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 410 | 1:16.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.97 | |||||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | 399 | 1:16.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
7 | Ingrid Lindemann | 2003 | 392 | 1:17.42 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.11 | |||||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | 387 | 1:17.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.66 | |||||||||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 375 | 1:18.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.35 | |||||||||
10 | Maria Lund | 2003 | 368 | 1:19.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.06 | |||||||||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 367 | 1:19.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.32 | |||||||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 363 | 1:19.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.87 | |||||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 357 | 1:19.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.26 | |||||||||
14 | Helene Jensen | 2003 | 347 | 1:20.62 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.29 | |||||||||
15 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 342 | 1:21.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
16 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 341 | 1:21.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
17 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 312 | 1:23.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.75 | |||||||||
18 | Laura Boutrup | 2003 | 312 | 1:23.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.86 | |||||||||
19 | Lærke Blond | 2003 | 310 | 1:23.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.42 | |||||||||
20 | Karoline Kortbæk | 2003 | 299 | 1:24.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
21 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 286 | 1:25.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.98 | |||||||||
22 | Rebecca Sangild | 2003 | 282 | 1:26.40 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
23 | Ida Hebeltoft | 2003 | 272 | 1:27.51 | OD1 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.27 | |||||||||
24 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 211 | 1:35.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:40.47 | |||||||||
25 | Josephine Gribsvad | 2003 | 203 | 1:36.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:49.57 | |||||||||
26 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 178 | 1:40.70 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:40.73 | |||||||||
27 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 169 | 1:42.51 | ||||||
Herlev Svømning | 1:51.59 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 411 | 1:16.22 | OD1 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 403 | 1:16.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
3 | Emma Stoltz | 2004 | 353 | 1:20.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.80 | |||||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 352 | 1:20.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.51 | |||||||||
5 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 345 | 1:20.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.29 | |||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 326 | 1:22.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
7 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 325 | 1:22.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.45 | |||||||||
8 | Camille Nørby | 2004 | 325 | 1:22.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.29 | |||||||||
9 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 312 | 1:23.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.67 | |||||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | 312 | 1:23.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.39 | |||||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 311 | 1:23.67 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.37 | |||||||||
12 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 308 | 1:23.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
13 | Anastasia Smirnov | 2004 | 280 | 1:26.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
14 | Anja Xin Andersen | 2004 | 272 | 1:27.51 | OD2 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.73 | |||||||||
15 | Pauline Drucker | 2004 | 267 | 1:28.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.47 | |||||||||
16 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 253 | 1:29.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:35.11 | |||||||||
17 | Signe Krag Andersen | 2004 | 248 | 1:30.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.86 | |||||||||
18 | Fiona Andrea Have | 2004 | 243 | 1:30.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emily Maack | 2004 | 237 | 1:31.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.35 | |||||||||
20 | Anna Nørskov | 2004 | 232 | 1:32.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:34.09 | |||||||||
21 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 219 | 1:34.06 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.91 | |||||||||
22 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 215 | 1:34.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.56 | |||||||||
23 | Emma Jakobsen | 2004 | 206 | 1:35.98 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.76 | |||||||||
24 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 187 | 1:39.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.93 | |||||||||
25 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 177 | 1:40.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.44 | |||||||||
26 | Maya Fenger | 2004 | 174 | 1:41.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.44 | |||||||||
27 | Frederikke Smidt | 2004 | 161 | 1:44.06 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:55.11 | |||||||||
- | Dicte Eriksen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 588 | 1:07.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.35 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 586 | 1:07.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.62 | |||||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | 483 | 1:12.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | 477 | 1:12.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.18 | |||||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 470 | 1:12.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:14.79 | |||||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 458 | 1:13.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | 473 | 1:12.75 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.07 | |||||||||
2 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 450 | 1:13.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.83 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 442 | 1:14.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | 429 | 1:15.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.30 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 424 | 1:15.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.97 | |||||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | 393 | 1:17.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 430 | 1:15.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 420 | 1:15.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 384 | 1:18.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.51 | |||||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 353 | 1:20.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
5 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 348 | 1:20.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.29 | |||||||||
6 | Emma Stoltz | 2004 | 335 | 1:21.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 503 | 1:03.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 478 | 1:04.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 467 | 1:05.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 429 | 1:07.13 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.47 | |||||||||
5 | Frederik Røgind | 2001 | 405 | 1:08.42 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.22 | |||||||||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | 399 | 1:08.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.87 | |||||||||
7 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 392 | 1:09.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
8 | Rasmus Nielsen | 2001 | 385 | 1:09.62 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.13 | |||||||||
9 | Laurits Kenskov | 2001 | 369 | 1:10.61 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.73 | |||||||||
10 | Jannick Hansen | 2001 | 354 | 1:11.58 | OD1 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.59 | |||||||||
11 | Mathias Holm | 2001 | 354 | 1:11.58 | OD2 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.10 | |||||||||
12 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 289 | 1:16.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.92 | |||||||||
13 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 277 | 1:17.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.31 | |||||||||
14 | Philip Hansen | 2001 | 273 | 1:18.09 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.41 | |||||||||
15 | Mathias Jelshøj | 2001 | 224 | 1:23.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.03 | |||||||||
- | William Christoffersen | 2001 | DSQ | f neddyk v rygafslut | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 508 | 1:03.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:03.36 | |||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 368 | 1:10.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 346 | 1:12.14 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.38 | |||||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 343 | 1:12.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.86 | |||||||||
5 | Gustav Fabiansen | 2002 | 340 | 1:12.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
6 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 308 | 1:15.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | 298 | 1:15.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.36 | |||||||||
8 | Lucas Reuter | 2002 | 296 | 1:15.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 218 | 1:24.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.08 | |||||||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | 211 | 1:25.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.11 | |||||||||
11 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 147 | 1:35.92 | ||||||
Herlev Svømning | 1:45.35 | |||||||||
- | Altin Misimi | 2002 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:17.85 | |||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.59 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 366 | 1:10.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.24 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 343 | 1:12.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.89 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 338 | 1:12.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.93 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 333 | 1:13.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.67 | |||||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | 324 | 1:13.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.95 | |||||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 320 | 1:14.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.56 | |||||||||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 317 | 1:14.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | 306 | 1:15.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.37 | |||||||||
9 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 298 | 1:15.81 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.48 | |||||||||
10 | Bror Textor-Broch | 2003 | 293 | 1:16.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
11 | Marcus Hiort | 2003 | 284 | 1:16.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
12 | Mikkel Hansen | 2003 | 277 | 1:17.68 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.69 | |||||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | 272 | 1:18.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.61 | |||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 270 | 1:18.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.21 | |||||||||
15 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 268 | 1:18.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.45 | |||||||||
16 | Jakob Legaard | 2003 | 265 | 1:18.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.88 | |||||||||
17 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 264 | 1:18.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
18 | Asger Hugo Juul | 2003 | 262 | 1:19.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
19 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 257 | 1:19.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
20 | Max Albertsen | 2003 | 256 | 1:19.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.92 | |||||||||
21 | William Kristensen | 2003 | 246 | 1:20.75 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.91 | |||||||||
22 | Noah Bred | 2003 | 237 | 1:21.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.37 | |||||||||
23 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 230 | 1:22.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.95 | |||||||||
24 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 221 | 1:23.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.25 | |||||||||
25 | Kristian Moffett | 2003 | 206 | 1:25.73 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.80 | |||||||||
26 | Andreas Hoffmann | 2003 | 203 | 1:26.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.40 | |||||||||
27 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 201 | 1:26.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.51 | |||||||||
28 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 200 | 1:26.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
29 | Oscar Jensen | 2003 | 200 | 1:26.60 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.78 | |||||||||
30 | William Scherling de Stri | 2003 | 166 | 1:32.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.66 | |||||||||
31 | Valdemar Kristensen | 2003 | 164 | 1:32.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.83 | |||||||||
32 | Kasper Milton Smith | 2003 | 155 | 1:34.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.51 | |||||||||
33 | Mathias Filtenborg | 2003 | 147 | 1:35.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:37.44 | |||||||||
34 | Jacob Kalør | 2003 | 128 | 1:40.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:48.13 | |||||||||
35 | Andreas Løvendahl Eefsen | 2003 | 100 | 1:48.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:48.19 | |||||||||
- | Peter Holm | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:43.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 557 | 1:01.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 517 | 1:03.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 452 | 1:05.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 427 | 1:07.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.47 | |||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 416 | 1:07.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.87 | |||||||||
6 | Frederik Røgind | 2001 | 396 | 1:08.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.22 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 513 | 1:03.27 | ||||||
Herlev Svømning | 1:03.36 | |||||||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 368 | 1:10.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.38 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 356 | 1:11.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 346 | 1:12.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 341 | 1:12.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.86 | |||||||||
6 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 317 | 1:14.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 382 | 1:09.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.24 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 357 | 1:11.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.93 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 350 | 1:11.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.89 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 347 | 1:12.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.67 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 343 | 1:12.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.56 | |||||||||
6 | Christian Boutrup | 2003 | 336 | 1:12.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 1:58.25 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 30.39 | 59.23 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 29.30 | 1:28.53 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.72 | 1:58.25 | |||||||
2 | Gsc Piger | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.06 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 31.59 | 1:01.73 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.61 | 1:30.34 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 30.72 | 2:01.06 | |||||||
3 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:02.63 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.17 | 1:00.32 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 30.90 | 1:31.22 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 31.41 | 2:02.63 | |||||||
4 | Lyngby Piger 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.71 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 30.68 | 1:00.48 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 30.75 | 1:31.23 | |||||||
Ella Stenholt | 2003 | 32.48 | 2:03.71 | |||||||
5 | Herlev Piger 1 | 2002 | Herlev Svømning | 2:05.93 | ||||||
Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 30.25 | 1:03.20 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 32.48 | 1:35.68 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 30.25 | 2:05.93 | |||||||
6 | Sigma Ag2 Piger | 2004 | Sigma Swim | 2:12.97 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 32.81 | 1:05.34 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 34.45 | 1:39.79 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 33.18 | 2:12.97 | |||||||
7 | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:18.30 | ||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 34.19 | 1:07.66 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 33.65 | 1:41.31 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 36.99 | 2:18.30 | |||||||
8 | Herlev Piger 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:23.30 | ||||||
Helene Jensen | 2003 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 37.43 | 1:09.61 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 38.13 | 1:47.74 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 35.56 | 2:23.30 | |||||||
9 | Søllerød Sharks | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:28.25 | ||||||
Laura Bang | 2004 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 36.25 | 1:13.35 | |||||||
Dicte Eriksen | 2004 | 37.35 | 1:50.70 | |||||||
Emma Jakobsen | 2004 | 37.55 | 2:28.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 1:55.80 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 28.90 | 57.15 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 29.12 | 1:26.27 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.53 | 1:55.80 | |||||||
2 | Lyngby Piger 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.98 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 30.71 | 1:00.52 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 29.75 | 1:30.27 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.71 | 1:59.98 | |||||||
3 | Gsc Piger | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.12 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 30.81 | 1:00.91 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.89 | 1:29.80 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 30.32 | 2:00.12 | |||||||
4 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:01.33 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.85 | 1:00.54 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 30.09 | 1:30.63 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 30.70 | 2:01.33 | |||||||
5 | Herlev Piger 1 | 2002 | Herlev Svømning | 2:03.60 | ||||||
Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 29.32 | 1:02.20 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 31.59 | 1:33.79 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 29.81 | 2:03.60 | |||||||
6 | Sigma Ag2 Piger | 2004 | Sigma Swim | 2:11.29 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | |||||||||
Camille Nørby | 2004 | 2:11.29 | 2:11.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Drenge | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.22 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 27.60 | 27.60 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.82 | 54.42 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.77 | 1:20.19 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.03 | 1:45.22 | |||||||
2 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 1:46.60 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.54 | 25.54 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 25.85 | 51.39 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 27.38 | 1:18.77 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 27.83 | 1:46.60 | |||||||
3 | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 1:49.15 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 27.21 | 54.50 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 27.19 | 1:21.69 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 27.46 | 1:49.15 | |||||||
4 | Gsc Drenge | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.76 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 25.90 | 25.90 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 25.91 | 51.81 | |||||||
Magnus Christensen | 2002 | 29.63 | 1:21.44 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 30.32 | 1:51.76 | |||||||
5 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 1:52.25 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 27.24 | 55.87 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 28.87 | 1:24.74 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 27.51 | 1:52.25 | |||||||
6 | Mucho Macho | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:57.47 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 29.13 | 58.81 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 28.68 | 1:27.49 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 29.98 | 1:57.47 | |||||||
7 | Sigma Ag2 Drenge 1 | 2003 | Sigma Swim | 1:57.92 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 29.47 | 58.56 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 29.67 | 1:28.23 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 29.69 | 1:57.92 | |||||||
8 | Lyngby Drenge 2 | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.62 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 29.71 | 57.85 | |||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 31.29 | 1:29.14 | |||||||
Lucas Reuter | 2002 | 29.48 | 1:58.62 | |||||||
9 | Herlev Drenge 2 | 2001 | Herlev Svømning | 2:03.85 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 31.19 | 1:00.59 | |||||||
Adar Benli | 2001 | 31.67 | 1:32.26 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 31.59 | 2:03.85 | |||||||
10 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:05.04 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 33.44 | 1:02.70 | |||||||
William Kristensen | 2003 | 31.43 | 1:34.13 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 30.91 | 2:05.04 | |||||||
11 | Sigma Ag2 Drenge 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:05.66 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 31.14 | 1:00.66 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 32.72 | 1:33.38 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 32.28 | 2:05.66 | |||||||
12 | Sigma Ag1 Drenge 3 | 2001 | Sigma Swim | 2:06.22 | ||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Nicholas Svane | 2002 | 33.18 | 1:02.94 | |||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 31.58 | 1:34.52 | |||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 31.70 | 2:06.22 | |||||||
13 | Søllerød Sharknados | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:35.47 | ||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 1:17.78 | 1:17.78 | |||||||
Jacob Kalør | 2003 | 37.82 | 1:55.60 | |||||||
Mathias Filtenborg | 2003 | 39.87 | 2:35.47 | |||||||
Kasper Milton Smith | 2003 | 2:35.47 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Drenge | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.32 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.58 | 53.74 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 24.82 | 1:18.56 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 24.76 | 1:43.32 | |||||||
2 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 1:43.54 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 27.27 | 53.95 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 24.77 | 1:18.72 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 24.82 | 1:43.54 | |||||||
3 | Gsc Drenge | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.05 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 25.53 | 25.53 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 26.25 | 51.78 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 25.44 | 1:17.22 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 29.83 | 1:47.05 | |||||||
4 | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 1:48.07 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 27.37 | 27.37 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 26.87 | 54.24 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 27.03 | 1:21.27 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 26.80 | 1:48.07 | |||||||
5 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 1:56.21 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 30.65 | 59.27 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 29.02 | 1:28.29 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 27.92 | 1:56.21 | |||||||
6 | Mucho Macho | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:58.45 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 29.15 | 58.49 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.11 | 1:27.60 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 30.85 | 1:58.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | 227 | 39.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.72 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 163 | 44.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | 141 | 46.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 128 | 48.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 50.06 | |||||||||
5 | Ida Mogensen | 2006 | 106 | 51.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 51.23 | |||||||||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 98 | 52.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.13 | |||||||||
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 326 | 35.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.28 | |||||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | 324 | 35.49 | ||||||
Herlev Svømning | 35.24 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 281 | 37.20 | ||||||
Herlev Svømning | 38.78 | |||||||||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | 225 | 40.03 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.95 | |||||||||
5 | Signe Eie | 2005 | 184 | 42.82 | ||||||
Herlev Svømning | 43.72 | |||||||||
- | Katherine Louise Simmonds | 2005 | DSQ | 1 hånd v vend 25m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 226 | 35.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.46 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 197 | 37.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.41 | |||||||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 191 | 37.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.16 | |||||||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | 170 | 39.33 | OD1 | |||||
Sigma Swim Allerød | 39.79 | |||||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 170 | 39.33 | OD2 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 40.25 | |||||||||
6 | Elias Elmedyb | 2006 | 163 | 39.88 | ||||||
Herlev Svømning | 40.44 | |||||||||
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | 271 | 33.68 | ||||||
Herlev Svømning | 34.35 | |||||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | 206 | 36.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.40 | |||||||||
3 | Michael Halck | 2004 | 178 | 38.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 174 | 39.02 | ||||||
Herlev Svømning | 39.08 | |||||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 169 | 39.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.18 | |||||||||
6 | Julian Birch | 2004 | 165 | 39.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 354 | 1:12.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.61 | |||||||||
2 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 296 | 1:16.53 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.19 | |||||||||
3 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 289 | 1:17.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.73 | |||||||||
4 | Annika Køhn | 2005 | 279 | 1:18.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.72 | |||||||||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | 254 | 1:20.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
6 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 225 | 1:23.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | 277 | 1:08.87 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.81 | |||||||||
2 | Jonathan Beck | 2004 | 269 | 1:09.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.20 | |||||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | 264 | 1:10.03 | OD1 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.58 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 264 | 1:10.03 | OD2 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.97 | |||||||||
5 | Julian Birch | 2004 | 258 | 1:10.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
6 | Ikaros Volianitis | 2004 | 196 | 1:17.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 47, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 241 | 41.21 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 43.38 | |||||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | 197 | 44.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.06 | |||||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | 192 | 44.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 46.43 | |||||||||
4 | Sara Elmsted | 2006 | 176 | 45.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.49 | |||||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | 167 | 46.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.14 | |||||||||
6 | Julie Gersby | 2006 | 158 | 47.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 47.02 | |||||||||
Løb 47, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 341 | 36.72 | ||||||
Herlev Svømning | 39.04 | |||||||||
2 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 240 | 41.28 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.51 | |||||||||
3 | Signe Eie | 2005 | 232 | 41.77 | ||||||
Herlev Svømning | 42.91 | |||||||||
4 | Asta Højberg | 2005 | 225 | 42.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
5 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 224 | 42.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.97 | |||||||||
6 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 217 | 42.69 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 48, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 200 | 37.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.64 | |||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 193 | 38.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 188 | 38.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 40.70 | |||||||||
4 | Louie Uldall | 2005 | 157 | 41.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.70 | |||||||||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 151 | 41.71 | ||||||
Herlev Svømning | 42.80 | |||||||||
6 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 147 | 42.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.58 | |||||||||
Løb 48, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 217 | 36.96 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.68 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 202 | 37.83 | ||||||
Herlev Svømning | 38.09 | |||||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | 184 | 39.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.97 | |||||||||
4 | Sebastian Alexander West | 2004 | 147 | 42.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.38 | |||||||||
5 | Ikaros Volianitis | 2004 | 135 | 43.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.12 | |||||||||
6 | Oscar Boyer | 2004 | 135 | 43.22 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 49, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ag3 Birkerød Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.00 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Sophie Simmonds | 2005 | 48.50 | 1:29.84 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 41.54 | 2:11.38 | |||||||
Katherine Louise Simmonds | 2005 | 34.62 | 2:46.00 | |||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.83 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Asta Højberg | 2005 | 1:07.43 | 1:48.12 | |||||||
Bolette Nimskov | 2005 | 25.32 | 2:13.44 | |||||||
Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 36.39 | 2:49.83 | |||||||
3 | Ag3 Allerød Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:51.02 | ||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 43.31 | 1:29.12 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 44.32 | 2:13.44 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 37.58 | 2:51.02 | |||||||
4 | Søllerøds Sharks | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 2:56.57 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 1:41.83 | 1:41.83 | |||||||
Mia Albertsen | 2006 | 34.37 | 2:16.20 | |||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 40.37 | 2:56.57 | |||||||
Anna Røjel | 2006 | 2:56.57 | ||||||||
5 | Ag3 Allerød Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:08.88 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:39.86 | 1:39.86 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 50.28 | 2:30.14 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 38.74 | 3:08.88 | |||||||
Julie Gersby | 2006 | 3:08.88 | ||||||||
6 | Ag3 Birkerød Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.93 | ||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.19 | 54.19 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 55.00 | 1:49.19 | |||||||
Astrid Rønn Olesen | 2005 | 45.10 | 2:34.29 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 36.64 | 3:10.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 50, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ag3 Birkerød Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:32.49 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 1:23.39 | 1:23.39 | |||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 37.93 | 2:01.32 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 31.17 | 2:32.49 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 2:32.49 | ||||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:39.24 | ||||||
Michael Halck | 2004 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 47.58 | 1:27.25 | |||||||
Ikaros Volianitis | 2004 | 16.37 | 1:43.62 | |||||||
Oliver Sperling | 2004 | 55.62 | 2:39.24 | |||||||
3 | Ag3 Birkerød Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.90 | ||||||
Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 47.95 | 1:30.39 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 38.70 | 2:09.09 | |||||||
Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 36.81 | 2:45.90 | |||||||
4 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.28 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 42.72 | 42.72 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 47.95 | 1:30.67 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 1:19.61 | 2:50.28 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 2:50.28 | ||||||||
5 | Ag3 Birkerød Drenge 3 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:52.27 | ||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 42.99 | 42.99 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 47.14 | 1:30.13 | |||||||
Oscar Boyer | 2004 | 45.56 | 2:15.69 | |||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 36.58 | 2:52.27 | |||||||
- | Ag3 Allerød Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | st. i fly v 40m | |||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 49.22 | 1:28.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 53, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | 248 | 45.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 49.53 | |||||||||
2 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 242 | 46.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.40 | |||||||||
3 | Olivia Cruse | 2005 | 186 | 50.43 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.53 | |||||||||
4 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 184 | 50.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.53 | |||||||||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 175 | 51.46 | ||||||
Herlev Svømning | 53.36 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DSQ | crawlben eft start | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.17 | |||||||||
Løb 53, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | 205 | 48.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.41 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 202 | 49.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 53.08 | |||||||||
3 | Sara Elmsted | 2006 | 180 | 50.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.70 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 176 | 51.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.17 | |||||||||
5 | Henriette Roos | 2006 | 170 | 51.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.67 | |||||||||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 149 | 54.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 54, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michael Halck | 2004 | 192 | 43.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.76 | |||||||||
2 | Mads Liechti | 2004 | 165 | 45.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.31 | |||||||||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 162 | 46.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.55 | |||||||||
4 | Sebastian Alexander West | 2004 | 161 | 46.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.45 | |||||||||
5 | Christian Røgind | 2004 | 138 | 48.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.51 | |||||||||
6 | William Leander Agerskov | 2004 | 119 | 51.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 51.36 | |||||||||
Løb 54, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 213 | 42.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
2 | Thomas Jørgensen | 2005 | 168 | 45.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.90 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 167 | 45.77 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.52 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 160 | 46.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.43 | |||||||||
5 | Alexander Halken | 2005 | 138 | 48.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 49.99 | |||||||||
- | William Bogø Andersen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 331 | 33.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.46 | |||||||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 325 | 33.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.57 | |||||||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 298 | 34.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.63 | |||||||||
4 | Annika Køhn | 2005 | 276 | 35.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.09 | |||||||||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | 270 | 35.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.36 | |||||||||
6 | Bolette Nimskov | 2005 | 266 | 36.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 259 | 36.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.96 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 247 | 37.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | 216 | 38.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.51 | |||||||||
4 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 190 | 40.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.13 | |||||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | 183 | 40.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
6 | Sara Elmsted | 2006 | 180 | 41.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 255 | 31.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.15 | |||||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | 254 | 31.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
3 | Julian Birch | 2004 | 251 | 32.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
4 | William Ølshøj | 2004 | 232 | 32.96 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.44 | |||||||||
5 | Villads Arfelt | 2004 | 175 | 36.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.18 | |||||||||
6 | Oscar Boyer | 2004 | 164 | 36.98 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.78 | |||||||||
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 224 | 33.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 220 | 33.55 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.07 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 216 | 33.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.47 | |||||||||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 215 | 33.79 | ||||||
Herlev Svømning | 34.32 | |||||||||
5 | Louie Uldall | 2005 | 202 | 34.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
6 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 184 | 35.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 63, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 341 | 1:21.10 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.29 | |||||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | 290 | 1:25.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.75 | |||||||||
3 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 240 | 1:31.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:32.41 | |||||||||
4 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 237 | 1:31.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.96 | |||||||||
5 | Alma Olivarius | 2005 | 219 | 1:33.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.27 | |||||||||
6 | Bolette Nimskov | 2005 | 204 | 1:36.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 64, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | 266 | 1:18.68 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.75 | |||||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | 246 | 1:20.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 232 | 1:22.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.98 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 230 | 1:22.63 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.29 | |||||||||
5 | Michael Halck | 2004 | 216 | 1:24.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
6 | Jonathan Beck | 2004 | 191 | 1:27.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 65 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 65, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ag3 Birkerød Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:22.81 | ||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 34.58 | 1:10.41 | |||||||
Astrid Rønn Olesen | 2005 | 37.74 | 1:48.15 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 34.66 | 2:22.81 | |||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.65 | ||||||
Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Asta Højberg | 2005 | 1:14.47 | 1:50.58 | |||||||
Alma Olivarius | 2005 | 37.07 | 2:27.65 | |||||||
Bolette Nimskov | 2005 | 2:27.65 | ||||||||
3 | Hurtige Havfruer | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:28.54 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Mille Hansen | 2005 | 1:16.39 | 1:50.43 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 38.11 | 2:28.54 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 2:28.54 | ||||||||
4 | Søllerøds Sharks | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.47 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Anna Røjel | 2006 | 41.81 | 1:18.28 | |||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 37.44 | 1:55.72 | |||||||
Mia Albertsen | 2006 | 42.75 | 2:38.47 | |||||||
5 | Gsc Aspirant Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.36 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 1:22.60 | 2:05.58 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 39.78 | 2:45.36 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 2:45.36 | ||||||||
6 | Gsc Aspirant Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.36 | ||||||
Sara Elmsted | 2006 | 41.45 | 41.45 | |||||||
Maise Trærup Tychsen | 2006 | |||||||||
Sofie Ewers Stokholm | 2006 | |||||||||
Bianca Roos | 2006 | 2:53.36 | 2:53.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 66 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 66, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ag3 Birkerød Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:10.54 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 32.03 | 1:04.70 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 33.99 | 1:38.69 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 31.85 | 2:10.54 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.72 | ||||||
Michael Halck | 2004 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Ikaros Volianitis | 2004 | 32.79 | 1:05.05 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 34.97 | 1:40.02 | |||||||
Oliver Sperling | 2004 | 31.70 | 2:11.72 | |||||||
3 | Søllerøds Sharknados | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:19.58 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 33.70 | 1:06.60 | |||||||
Sebastian Alexander West | 2004 | 35.62 | 1:42.22 | |||||||
Alexander Halken | 2005 | 37.36 | 2:19.58 | |||||||
4 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.94 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 37.72 | 1:13.10 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 35.25 | 1:48.35 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 36.59 | 2:24.94 | |||||||
5 | Ag3 Birkerød Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.65 | ||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Oscar Boyer | 2004 | 29.15 | 58.49 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 29.11 | 1:27.60 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 58.05 | 2:25.65 | |||||||
6 | Ag3 Birkerød Drenge 3 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:30.10 | ||||||
Mads Liechti | 2004 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 38.61 | 1:15.37 | |||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 38.24 | 1:53.61 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 36.49 | 2:30.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:40 |