Tulokset Medaljracet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:23 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.51 | ||||||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 26.89 | ||||||
3 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 27.71 | ||||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.94 | ||||||
5 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.27 | ||||||
6 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.56 | ||||||
7 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 30.61 | ||||||
8 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 32.10 | ||||||
9 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.28 | ||||||
10 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 33.08 | ||||||
11 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.98 | ||||||
12 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 35.31 | ||||||
13 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 35.50 | ||||||
- | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:23 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 28.81 | ||||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.21 | ||||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.30 | ||||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.47 | ||||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.89 | ||||||
6 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.98 | ||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 30.05 | ||||||
8 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 31.76 | ||||||
9 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.21 | ||||||
10 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.30 | ||||||
11 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.61 | ||||||
12 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 32.81 | ||||||
13 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.62 | ||||||
14 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 34.73 | ||||||
15 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.67 | ||||||
16 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 39.02 | ||||||
17 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.00 | ||||||
18 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.22 | ||||||
19 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.66 | ||||||
20 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 45.39 | ||||||
21 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 46.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:33 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 29.34 | 59.70 | |||||
2 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.95 | 1:01.82 | |||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.32 | 1:04.06 | |||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.83 | 1:06.38 | |||||
5 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 33.15 | 1:07.95 | |||||
6 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.54 | 1:12.22 | |||||
7 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.15 | 1:19.18 | |||||
8 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 39.72 | 1:22.11 | |||||
9 | Zebastian Zetterlund | 2006 | Trelleborg Sim | 45.94 | 1:36.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:12 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 32.04 | 1:06.30 | |||||
2 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.85 | 1:12.38 | |||||
3 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.24 | 1:14.19 | |||||
4 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 36.55 | 1:16.44 | |||||
5 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 41.45 | 1:25.00 | |||||
6 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.24 | 1:26.93 | |||||
7 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.41 | 1:28.23 | |||||
8 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 44.08 | 1:29.02 | |||||
9 | Alicia Olsson | 2008 | Trelleborg Sim | 50.18 | 1:44.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:47 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.39 | ||||||
2 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 34.73 | ||||||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.98 | ||||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 36.49 | ||||||
5 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.12 | ||||||
6 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.58 | ||||||
7 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 37.60 | ||||||
8 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 37.77 | ||||||
9 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 39.80 | ||||||
10 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 40.71 | ||||||
11 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 41.10 | ||||||
12 | Eric Martinsson | 2007 | Ystads Simsällskap | 54.86 | ||||||
- | Zebastian Zetterlund | 2006 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 15:22 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.69 | ||||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 35.11 | ||||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.26 | ||||||
4 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 35.71 | ||||||
5 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 36.03 | ||||||
6 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.15 | ||||||
7 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.25 | ||||||
8 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.48 | ||||||
9 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.69 | ||||||
10 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.32 | ||||||
11 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.00 | ||||||
12 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 41.07 | ||||||
13 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.99 | ||||||
14 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 43.53 | ||||||
15 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 44.32 | ||||||
16 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.47 | ||||||
17 | Hanna Nilsson | 2004 | Trelleborg Sim | 47.82 | ||||||
18 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 49.34 | ||||||
19 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.89 | ||||||
20 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.36 | ||||||
21 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 52.87 | ||||||
22 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 53.66 | ||||||
- | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 19:18 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 7, 4X50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar | 2002 | Trelleborg Sim | 2:02.38 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | |||||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | |||||||||
Tobias Laffrenzen | 1995 | |||||||||
Jesper Hansson | 1998 | 2:02.38 | 2:02.38 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 19:18 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 8, 4X50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:39.38 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | |||||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | |||||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | |||||||||
Zebastian Zetterlund | 2006 | 2:39.38 | 2:39.38 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 19:19 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 9, 4X50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Damer | 2003 | Trelleborg Sim | 2:10.48 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | |||||||||
Isabelle Sering | 2002 | |||||||||
Nicola Parfitt | 2000 | |||||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 2:10.48 | 2:10.48 | |||||||
2 | Skk Damer | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:23.15 | ||||||
Elsa Nordström | 2001 | |||||||||
Nora Segerström | 2002 | |||||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | |||||||||
Hilma Brunnberg | 2003 | 2:23.15 | 2:23.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 19:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 19:19 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 10, 4X50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Damer Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 2:44.83 | ||||||
Erma Duratovic | 2005 | |||||||||
Sanna Westerberg | 2004 | |||||||||
Rebecca Westergren | 2005 | |||||||||
Alicia Olsson | 2008 | 2:44.83 | 2:44.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 05 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 19:19 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 14:07 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.87 | 58.33 | |||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.98 | 59.27 | |||||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.24 | 1:01.91 | |||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.46 | 1:02.60 | |||||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.71 | 1:05.25 | |||||
6 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 32.95 | 1:13.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 14:11 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.83 | 1:04.73 | |||||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.07 | 1:05.25 | |||||
3 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.61 | 1:06.28 | |||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.31 | 1:06.83 | |||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.38 | 1:09.37 | |||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.15 | 1:11.78 | |||||
7 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:13.43 | |||||
8 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.31 | 1:14.69 | |||||
9 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.96 | 1:27.61 | |||||
10 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 41.74 | 1:30.58 | |||||
11 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.50 | 1:31.73 | |||||
12 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.53 | 1:38.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 14:11 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 14:17 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.00 | ||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.71 | ||||||
3 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 30.20 | ||||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 30.96 | ||||||
5 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.01 | ||||||
6 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 33.80 | ||||||
7 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.63 | ||||||
8 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 35.79 | ||||||
9 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 37.48 | ||||||
10 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 38.42 | ||||||
11 | Zebastian Zetterlund | 2006 | Trelleborg Sim | 45.11 | ||||||
12 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 46.67 | ||||||
13 | Eric Martinsson | 2007 | Ystads Simsällskap | 55.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 14:17 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 14:22 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 14, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.30 | ||||||
2 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.15 | ||||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.09 | ||||||
4 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.56 | ||||||
5 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.40 | ||||||
6 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.52 | ||||||
7 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.58 | ||||||
8 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.34 | ||||||
9 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 40.15 | ||||||
10 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 41.39 | ||||||
11 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.75 | ||||||
12 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 42.13 | ||||||
13 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 48.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 14:59 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.05 | 54.74 | |||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.13 | 55.70 | |||||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 26.99 | 56.59 | |||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.03 | 56.92 | |||||
5 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 27.42 | 57.05 | |||||
6 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 27.55 | 57.32 | |||||
7 | Mattias Andersson | 2003 | Trelleborg Sim | 30.21 | 1:02.64 | |||||
8 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 29.51 | 1:03.06 | |||||
9 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.19 | 1:03.15 | |||||
10 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 31.01 | 1:08.17 | |||||
11 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 32.95 | 1:09.55 | |||||
12 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 34.23 | 1:13.05 | |||||
13 | Zebastian Zetterlund | 2006 | Trelleborg Sim | 40.92 | 1:29.76 | |||||
14 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 1:02.23 | 2:31.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 14:59 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 16:46 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.24 | 59.88 | |||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.81 | 1:00.89 | |||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.29 | 1:01.41 | |||||
4 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 30.04 | 1:01.75 | |||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.81 | 1:02.24 | |||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.98 | 1:02.47 | |||||
7 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.88 | 1:03.43 | |||||
8 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.38 | 1:03.53 | |||||
9 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.95 | 1:04.98 | |||||
10 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 31.03 | 1:05.51 | |||||
11 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.88 | 1:06.08 | |||||
12 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.31 | 1:07.10 | |||||
13 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 32.57 | 1:09.79 | |||||
14 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.30 | 1:10.56 | |||||
15 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 35.56 | 1:15.16 | |||||
16 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.86 | 1:17.29 | |||||
17 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 36.68 | 1:18.75 | |||||
18 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 38.77 | 1:18.87 | |||||
19 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.81 | 1:19.12 | |||||
20 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 40.02 | 1:25.63 | |||||
21 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 41.30 | 1:27.41 | |||||
22 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 43.48 | 1:29.04 | |||||
23 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 44.26 | 1:33.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 17:06 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 17, 4X50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar | 2002 | Trelleborg Sim | 1:52.59 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 28.07 | 54.90 | |||||||
Tobias Laffrenzen | 1995 | 27.91 | 1:22.81 | |||||||
Jesper Hansson | 1998 | 29.78 | 1:52.59 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 17:08 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 18, 4X50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:42.68 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 34.36 | 1:08.64 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 36.42 | 1:45.06 | |||||||
Zebastian Zetterlund | 2006 | 57.62 | 2:42.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 17:11 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 19, 4X50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Damer | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:59.90 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 28.69 | 58.78 | |||||||
Nora Segerström | 2002 | 29.39 | 1:28.17 | |||||||
Hilma Brunnberg | 2003 | 31.73 | 1:59.90 | |||||||
2 | Trelleborg Damer | 2003 | Trelleborg Sim | 2:02.83 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 29.87 | 59.63 | |||||||
Davilda Lareva | 2000 | 29.72 | 1:29.35 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 33.48 | 2:02.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 17:13 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 20, 4X50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Damer Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 2:46.70 | ||||||
Sanna Westerberg | 2004 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Rebecca Westergren | 2005 | 42.27 | 1:17.55 | |||||||
Freja Härstedt | 2007 | 40.74 | 1:58.29 | |||||||
Celie Rosén | 2005 | 48.41 | 2:46.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:36 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 32.99 | 1:10.26 | |||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.76 | 1:15.51 | |||||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 36.12 | 1:18.15 | |||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.95 | 1:20.10 | |||||
5 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 37.79 | 1:21.84 | |||||
6 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 38.67 | 1:23.92 | |||||
7 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 40.60 | 1:28.10 | |||||
8 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 41.59 | 1:30.52 | |||||
9 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 46.19 | 1:38.26 | |||||
- | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:36 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.35 | 1:14.45 | |||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.00 | 1:16.60 | |||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.81 | 1:17.09 | |||||
4 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.77 | 1:17.60 | |||||
5 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.21 | 1:19.06 | |||||
6 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.35 | 1:20.60 | |||||
7 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 38.41 | 1:22.32 | |||||
8 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.37 | 1:22.75 | |||||
9 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.06 | 1:23.78 | |||||
10 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.11 | 1:24.68 | |||||
11 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 42.05 | 1:30.21 | |||||
12 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.62 | 1:31.06 | |||||
13 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 43.72 | 1:33.44 | |||||
14 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 45.33 | 1:35.88 | |||||
15 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 52.11 | 1:53.25 | |||||
16 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 52.85 | 1:53.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:36 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 25.00 | ||||||
2 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.32 | ||||||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 25.32 | ||||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.44 | ||||||
5 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.54 | ||||||
6 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 28.24 | ||||||
7 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 28.79 | ||||||
8 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.00 | ||||||
9 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 29.02 | ||||||
10 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 29.96 | ||||||
11 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 30.80 | ||||||
12 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 32.08 | ||||||
13 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 34.73 | ||||||
14 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 40.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:36 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.36 | ||||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 27.70 | ||||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 27.99 | ||||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 28.01 | ||||||
5 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.07 | ||||||
6 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 28.30 | ||||||
7 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.80 | ||||||
8 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.13 | ||||||
9 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.67 | ||||||
10 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.80 | ||||||
11 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.76 | ||||||
12 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 30.80 | ||||||
13 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 30.94 | ||||||
14 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.81 | ||||||
15 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 36.04 | ||||||
16 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 36.12 | ||||||
17 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 37.30 | ||||||
18 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 38.06 | ||||||
19 | Hanna Nilsson | 2004 | Trelleborg Sim | 39.33 | ||||||
20 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 39.46 | ||||||
21 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:17 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 25, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.84 | 1:04.09 | |||||
2 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 29.17 | 1:04.92 | |||||
3 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.84 | 1:05.71 | |||||
4 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 32.66 | 1:13.80 | |||||
5 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 36.27 | 1:15.29 | |||||
6 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 36.81 | 1:18.98 | |||||
7 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 36.10 | 1:19.57 | |||||
8 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 37.27 | 1:20.82 | |||||
9 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 43.22 | 1:31.31 | |||||
10 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 49.02 | 1:46.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:17 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 26, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.66 | 1:07.66 | |||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.48 | 1:08.61 | |||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.87 | 1:09.93 | |||||
4 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.49 | 1:12.27 | |||||
5 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.23 | 1:13.69 | |||||
6 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.17 | 1:14.00 | |||||
7 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 35.12 | 1:14.25 | |||||
8 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.70 | 1:14.26 | |||||
9 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 34.36 | 1:15.03 | |||||
10 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.38 | 1:16.83 | |||||
11 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.58 | 1:18.15 | |||||
12 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.20 | 1:20.80 | |||||
13 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.81 | 1:22.75 | |||||
14 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 41.64 | 1:26.89 | |||||
15 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 40.38 | 1:27.14 | |||||
16 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 43.13 | 1:33.17 | |||||
17 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 47.39 | 1:42.48 | |||||
18 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 52.27 | 1:49.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 15:49 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 27, 4X50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar | 2002 | Trelleborg Sim | 2:18.50 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Tobias Laffrenzen | 1995 | 34.44 | 1:06.60 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 35.35 | 1:41.95 | |||||||
Jesper Hansson | 1998 | 36.55 | 2:18.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 15:49 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 28, 4X50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:40.99 | ||||||
Max Ringström | 2004 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 40.29 | 1:17.60 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 42.91 | 2:00.51 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 40.48 | 2:40.99 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 15:49 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 29, 4X50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Damer | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:20.41 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 34.66 | 1:09.41 | |||||||
Nora Segerström | 2002 | 35.93 | 1:45.34 | |||||||
Hilma Brunnberg | 2003 | 35.07 | 2:20.41 | |||||||
2 | Trelleborg Damer | 2003 | Trelleborg Sim | 2:22.06 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Davilda Lareva | 2000 | 35.10 | 1:10.31 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 36.19 | 1:46.50 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 35.56 | 2:22.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 15:50 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 30, 4X50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Lag 1 Damer | 2004 | Trelleborg Sim | 3:00.95 | ||||||
Erma Duratovic | 2005 | 38.22 | 38.22 | |||||||
Rebecca Westergren | 2005 | 24.28 | 1:02.50 | |||||||
Freja Härstedt | 2007 | 1:08.20 | 2:10.70 | |||||||
Nirma Bååth | 2008 | 50.25 | 3:00.95 | |||||||
2 | Trelleborg Damer Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 3:07.10 | ||||||
Sanna Westerberg | 2004 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Frida Larsson | 2004 | 40.24 | 1:24.27 | |||||||
Olivia Fallesen | 2004 | 44.09 | 2:08.36 | |||||||
Nia Williams | 2008 | 58.74 | 3:07.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | MedaljRace 2018 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:02 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 31, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.53 | 1:20.80 | 2:05.30 | 2:50.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 11:02 |