Results for UGP1 2019-2020, Falun
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
492 |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
418 |
2:27.59 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
389 |
2:31.25 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
383 |
2:32.05 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
323 |
2:40.90 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
299 |
2:45.03 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
276 |
2:49.53 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
275 |
2:49.68 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
269 |
2:50.98 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.69 |
260 |
2:52.90 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+1.01 |
254 |
2:54.26 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
+0.77 |
225 |
3:01.32 |
+41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
223 |
3:01.92 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.91 |
221 |
3:02.52 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.67 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Adamsson Warg |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.93 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
528 |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
470 |
2:21.97 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
464 |
2:22.55 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
446 |
2:24.49 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
414 |
2:28.12 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
398 |
2:30.06 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
385 |
2:31.77 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
383 |
2:31.94 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
359 |
2:35.26 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
348 |
2:36.86 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
+0.63 |
347 |
2:37.08 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.44 |
321 |
2:41.27 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
299 |
2:45.11 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.84 |
280 |
2:48.74 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Strand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.90 |
270 |
2:50.83 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
269 |
2:50.97 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.91 |
268 |
2:51.23 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joline Smeds |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
228 |
3:00.55 |
+43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
228 |
3:00.73 |
+44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
191 |
3:11.52 |
+54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
540 |
2:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
470 |
2:21.94 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
453 |
2:23.74 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
451 |
2:23.99 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
446 |
2:24.52 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
407 |
2:28.96 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
357 |
2:35.60 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
321 |
2:41.28 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
315 |
2:42.22 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.55 |
308 |
2:43.41 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
245 |
2:56.35 |
+40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
626 |
2:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
529 |
2:16.52 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
512 |
2:17.95 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
453 |
2:23.75 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
441 |
2:25.06 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
422 |
2:27.16 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
360 |
2:35.20 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Wahlqvist |
2004 |
Ludvika Simsällskap |
+0.56 |
350 |
2:36.61 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
324 |
2:40.64 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
312 |
2:42.77 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
286 |
2:47.55 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
225 |
3:01.47 |
+52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelina Killiner |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
551 |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
522 |
2:17.09 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
512 |
2:18.02 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
484 |
2:20.62 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
457 |
2:23.27 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
451 |
2:23.95 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
426 |
2:26.75 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
425 |
2:26.81 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
383 |
2:32.00 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
273 |
2:50.14 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 10:31:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
245 |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
243 |
1:16.97 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
203 |
1:21.79 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
171 |
1:26.48 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
153 |
1:29.70 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
126 |
1:35.88 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
107 |
1:40.98 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
80 |
1:51.17 |
+34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
351 |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
327 |
1:09.73 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
304 |
1:11.49 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
289 |
1:12.69 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
210 |
1:20.88 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
176 |
1:25.79 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
161 |
1:28.35 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
149 |
1:30.66 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
123 |
1:36.66 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
417 |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
275 |
1:13.89 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
262 |
1:15.05 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
248 |
1:16.51 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
242 |
1:17.14 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
223 |
1:19.24 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
190 |
1:23.63 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
183 |
1:24.57 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
177 |
1:25.58 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
148 |
1:30.79 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
458 |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
369 |
1:06.99 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
338 |
1:08.98 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
321 |
1:10.21 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
293 |
1:12.35 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
280 |
1:13.42 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
252 |
1:16.11 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
135 |
1:33.69 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
424 |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
365 |
1:07.27 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
348 |
1:08.34 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
279 |
1:13.53 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melad Bahssas |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
230 |
1:18.39 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 10:44:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
399 |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
366 |
1:27.17 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
343 |
1:29.07 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
337 |
1:29.55 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
322 |
1:30.92 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
313 |
1:31.79 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
297 |
1:33.44 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
234 |
1:41.14 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
228 |
1:41.99 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
223 |
1:42.70 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
221 |
1:43.13 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
219 |
1:43.45 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
217 |
1:43.70 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
205 |
1:45.64 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
199 |
1:46.75 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
185 |
1:49.37 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
175 |
1:51.40 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
172 |
1:52.06 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
154 |
1:56.29 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Danielsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
397 |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
358 |
1:27.82 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
349 |
1:28.53 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
336 |
1:29.65 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
330 |
1:30.20 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
329 |
1:30.25 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
327 |
1:30.45 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
320 |
1:31.16 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
309 |
1:32.15 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
299 |
1:33.22 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
296 |
1:33.49 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
288 |
1:34.33 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
288 |
1:34.38 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
279 |
1:35.37 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Strand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
267 |
1:36.81 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
262 |
1:37.45 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
222 |
1:42.87 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
217 |
1:43.65 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
213 |
1:44.39 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
212 |
1:44.49 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
191 |
1:48.18 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
179 |
1:50.51 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
152 |
1:56.63 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
432 |
1:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
412 |
1:23.75 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Ångström |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
388 |
1:25.46 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
335 |
1:29.72 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
325 |
1:30.70 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
300 |
1:33.08 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
258 |
1:37.92 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
249 |
1:39.06 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
225 |
1:42.43 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
536 |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
511 |
1:17.99 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
448 |
1:21.44 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
441 |
1:21.87 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
393 |
1:25.08 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
335 |
1:29.75 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
332 |
1:30.04 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
330 |
1:30.24 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
269 |
1:36.58 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
267 |
1:36.74 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
569 |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
549 |
1:16.13 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
543 |
1:16.41 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
500 |
1:18.56 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Viker |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
369 |
1:26.91 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Armita Samani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
188 |
1:48.83 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11:25:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
276 |
3:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
274 |
3:05.25 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
178 |
3:33.77 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
156 |
3:43.43 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
379 |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
363 |
2:48.80 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
296 |
3:00.66 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
207 |
3:23.41 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
159 |
3:42.11 |
+55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
367 |
2:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
341 |
2:52.38 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
281 |
3:03.83 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
305 |
2:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Widén |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
237 |
3:14.44 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
492 |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
414 |
2:41.47 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
406 |
2:42.56 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
371 |
2:47.54 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
359 |
2:49.31 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
318 |
2:56.36 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
309 |
2:57.98 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 11:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11:34:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
418 |
5:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
358 |
6:04.60 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
345 |
6:08.88 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
282 |
6:34.65 |
+48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
259 |
6:46.10 |
+59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
247 |
6:52.35 |
+1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
192 |
7:28.48 |
+1:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 12:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
421 |
5:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
357 |
6:04.86 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
350 |
6:07.40 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
243 |
6:54.87 |
+1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 12:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
440 |
5:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
403 |
5:50.34 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
372 |
5:59.85 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 12:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
548 |
5:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
505 |
5:25.03 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
393 |
5:53.24 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
390 |
5:54.30 |
+38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
323 |
6:17.39 |
+1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 12:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
515 |
5:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
439 |
5:40.68 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 12:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12:03:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
441 |
18:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
332 |
20:24.47 |
+1:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 12:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
449 |
18:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 12:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12:40:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
340 |
10:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
249 |
11:44.00 |
+1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
247 |
11:46.07 |
+1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
232 |
12:00.91 |
+1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
228 |
12:05.72 |
+1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
202 |
12:35.03 |
+1:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:19:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
419 |
9:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
292 |
11:08.27 |
+1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
267 |
11:28.27 |
+1:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
212 |
12:22.87 |
+2:30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:19:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
409 |
9:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
380 |
10:11.78 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
380 |
10:12.05 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
362 |
10:21.94 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
291 |
11:08.78 |
+1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesper Ivarsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
198 |
12:40.52 |
+2:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:19:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
499 |
9:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
393 |
10:05.25 |
+46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
327 |
10:43.27 |
+1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
327 |
10:43.58 |
+1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:19:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 13:19:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
283 |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
259 |
35.95 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
236 |
37.10 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
559 |
27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
521 |
28.49 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
474 |
29.40 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
464 |
29.61 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
446 |
30.00 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
413 |
30.79 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
400 |
31.10 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
400 |
31.11 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
393 |
31.30 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
381 |
31.61 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
379 |
31.66 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
377 |
31.73 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
370 |
31.94 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
368 |
31.98 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
365 |
32.08 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
359 |
32.26 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
352 |
32.45 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
348 |
32.59 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
345 |
32.68 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
340 |
32.84 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
338 |
32.90 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
335 |
33.01 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
335 |
33.01 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
335 |
33.01 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
332 |
33.09 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
330 |
33.17 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
321 |
33.48 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
312 |
33.80 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
309 |
33.90 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
309 |
33.90 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
304 |
34.09 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
301 |
34.20 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
300 |
34.22 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
297 |
34.35 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
297 |
34.36 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
296 |
34.37 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
294 |
34.46 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
294 |
34.47 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
292 |
34.56 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
290 |
34.61 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
289 |
34.66 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
286 |
34.77 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
284 |
34.85 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
284 |
34.87 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
278 |
35.10 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
272 |
35.37 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
267 |
35.57 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Joline Smeds |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
263 |
35.76 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
262 |
35.81 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
255 |
36.14 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ella Åkerberg |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
253 |
36.24 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
241 |
36.80 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
239 |
36.91 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
234 |
37.21 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
227 |
37.55 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
221 |
37.92 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
215 |
38.23 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
211 |
38.49 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Elin Adamsson Warg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
187 |
40.08 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Elsa Danielsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
182 |
40.45 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Svea Rådman |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
173 |
41.08 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
602 |
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
480 |
29.27 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
471 |
29.47 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
471 |
29.47 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
466 |
29.57 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
461 |
29.68 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
454 |
29.82 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
452 |
29.86 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
447 |
29.97 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
447 |
29.98 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
429 |
30.38 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
427 |
30.43 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
421 |
30.59 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
417 |
30.68 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
415 |
30.72 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
415 |
30.72 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
404 |
31.01 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
403 |
31.03 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
401 |
31.08 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Wahlqvist |
2004 |
Ludvika Simsällskap |
|
384 |
31.52 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
374 |
31.82 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
369 |
31.96 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
367 |
32.00 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Evelina Killiner |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
359 |
32.26 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
343 |
32.73 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Ångström |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
343 |
32.73 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
331 |
33.13 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
290 |
34.64 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Mattsson |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
281 |
34.98 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
253 |
36.23 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
246 |
36.57 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
227 |
37.54 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
222 |
37.85 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elin Klintberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
201 |
39.12 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
558 |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
507 |
28.75 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
492 |
29.04 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
488 |
29.11 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
475 |
29.37 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
471 |
29.47 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Viker |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
441 |
30.11 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
417 |
30.69 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
407 |
30.94 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
373 |
31.83 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
309 |
33.89 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Armita Samani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
241 |
36.81 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Damer 18-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
466 |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 13:38:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
180 |
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
107 |
42.66 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:47:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
406 |
27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
392 |
27.66 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
324 |
29.48 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
315 |
29.75 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
310 |
29.93 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
301 |
30.21 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
301 |
30.22 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
291 |
30.54 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
278 |
31.04 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
269 |
31.38 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
246 |
32.30 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
242 |
32.47 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
241 |
32.55 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
239 |
32.63 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
238 |
32.69 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
229 |
33.07 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
228 |
33.15 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
226 |
33.24 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
220 |
33.55 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
209 |
34.11 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
196 |
34.83 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
189 |
35.27 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Glad |
2007 |
Simsällskapet Mora |
|
186 |
35.43 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
183 |
35.63 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
152 |
37.89 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
146 |
38.43 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
98 |
43.92 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:47:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
479 |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
434 |
26.75 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
421 |
27.02 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
416 |
27.13 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
394 |
27.62 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
373 |
28.13 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
363 |
28.40 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
353 |
28.64 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
349 |
28.76 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
343 |
28.93 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
339 |
29.05 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
312 |
29.84 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
277 |
31.07 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
272 |
31.25 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
266 |
31.50 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
263 |
31.59 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Pedro |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
248 |
32.21 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
245 |
32.34 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
238 |
32.68 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred Gustafsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
233 |
32.90 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
214 |
33.85 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
204 |
34.39 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Osama Bahssas |
2005 |
Borlänge Simsällskap |
|
179 |
35.91 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:47:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
571 |
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
483 |
25.82 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
425 |
26.94 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
408 |
27.31 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
403 |
27.41 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
385 |
27.84 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melad Bahssas |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
384 |
27.85 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
378 |
28.00 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
371 |
28.19 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
363 |
28.38 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
343 |
28.93 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
343 |
28.94 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
342 |
28.97 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
326 |
29.42 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:47:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 13:47:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Masters Damer Masters 40-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Litborn |
1962 |
Falu Simsällskap |
|
121 |
46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:49:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 13:49:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Masters Herrar Masters 40-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
|
409 |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
|
298 |
30.31 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 13:50:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 13:50:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
350 |
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
347 |
2:50.08 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:06:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
235 |
3:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:06:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
395 |
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
360 |
2:48.07 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
288 |
3:01.12 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
249 |
3:09.88 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:06:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
501 |
2:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
316 |
2:55.53 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:06:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16:06:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
296 |
2:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
295 |
2:44.53 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
262 |
2:51.12 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
212 |
3:03.70 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
205 |
3:05.86 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
188 |
3:11.35 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
179 |
3:14.38 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
118 |
3:43.03 |
+58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
413 |
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
345 |
2:36.29 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
342 |
2:36.68 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
339 |
2:37.22 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
311 |
2:41.79 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
308 |
2:42.30 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
272 |
2:49.16 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
254 |
2:53.10 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
249 |
2:54.06 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
230 |
2:58.85 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
204 |
3:06.06 |
+38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
200 |
3:07.17 |
+40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
191 |
3:10.12 |
+42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
446 |
2:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
356 |
2:34.64 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
353 |
2:34.99 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
331 |
2:38.35 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
317 |
2:40.77 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
274 |
2:48.70 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
266 |
2:50.26 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
263 |
2:51.01 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
246 |
2:54.81 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
242 |
2:55.71 |
+32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
208 |
3:04.75 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Gustafsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
386 |
2:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
378 |
2:31.60 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
359 |
2:34.12 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
345 |
2:36.29 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
343 |
2:36.59 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
319 |
2:40.34 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
447 |
2:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
429 |
2:25.29 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
396 |
2:29.22 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
345 |
2:36.27 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
329 |
2:38.74 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
321 |
2:39.95 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
286 |
2:46.23 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16:34:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
492 |
4:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
434 |
5:09.57 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
391 |
5:20.45 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
385 |
5:22.25 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
384 |
5:22.38 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
361 |
5:29.18 |
+32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
345 |
5:34.16 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
308 |
5:47.22 |
+50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
298 |
5:50.84 |
+53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
298 |
5:51.07 |
+54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
277 |
5:59.45 |
+1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
269 |
6:03.10 |
+1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
256 |
6:08.93 |
+1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
226 |
6:24.87 |
+1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
221 |
6:27.85 |
+1:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
200 |
6:40.90 |
+1:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
558 |
4:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
477 |
5:00.00 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
472 |
5:01.09 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
449 |
5:06.25 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
438 |
5:08.66 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
407 |
5:16.26 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
400 |
5:18.20 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
396 |
5:19.14 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
385 |
5:22.32 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
361 |
5:29.34 |
+44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
353 |
5:31.74 |
+46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
340 |
5:35.88 |
+51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
340 |
5:35.88 |
+51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
325 |
5:40.92 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
316 |
5:44.21 |
+59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
316 |
5:44.31 |
+59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
297 |
5:51.46 |
+1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
277 |
5:59.46 |
+1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
265 |
6:04.86 |
+1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
264 |
6:05.45 |
+1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
261 |
6:06.72 |
+1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
255 |
6:09.56 |
+1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
255 |
6:09.68 |
+1:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
243 |
6:15.48 |
+1:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
570 |
4:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
457 |
5:04.26 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
456 |
5:04.59 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
451 |
5:05.66 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
439 |
5:08.50 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
424 |
5:11.96 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
234 |
6:20.42 |
+1:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
214 |
6:31.97 |
+1:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
573 |
4:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
526 |
4:50.46 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
507 |
4:54.10 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
314 |
5:44.77 |
+1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
301 |
5:49.77 |
+1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
296 |
5:51.71 |
+1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
287 |
5:55.14 |
+1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
621 |
4:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
503 |
4:54.88 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
485 |
4:58.43 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
472 |
5:01.01 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
442 |
5:07.73 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
390 |
5:20.88 |
+46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
245 |
6:14.72 |
+1:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 17:37:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
230 |
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
192 |
1:24.64 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
188 |
1:25.30 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
171 |
1:28.02 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Glad |
2007 |
Simsällskapet Mora |
|
135 |
1:35.11 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
127 |
1:37.11 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
425 |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
331 |
1:10.69 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
305 |
1:12.61 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
277 |
1:14.96 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
263 |
1:16.32 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
248 |
1:17.79 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
221 |
1:20.84 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
217 |
1:21.29 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
209 |
1:22.29 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
206 |
1:22.71 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
190 |
1:24.94 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
175 |
1:27.26 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
168 |
1:28.52 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
167 |
1:28.77 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
360 |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
278 |
1:14.85 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
269 |
1:15.75 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
250 |
1:17.56 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
221 |
1:20.79 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
211 |
1:22.04 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
190 |
1:24.95 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
134 |
1:35.54 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
433 |
1:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
324 |
1:11.16 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
300 |
1:12.99 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
278 |
1:14.85 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
447 |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 18:10:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
394 |
2:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
371 |
2:45.80 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
359 |
2:47.68 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
345 |
2:49.96 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
296 |
2:58.90 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
249 |
3:09.47 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
237 |
3:12.42 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
183 |
3:29.65 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:35:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
423 |
2:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
385 |
2:43.77 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
355 |
2:48.30 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
350 |
2:49.05 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
347 |
2:49.54 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
337 |
2:51.24 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
287 |
3:00.72 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
281 |
3:02.01 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
267 |
3:05.09 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
258 |
3:07.21 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
245 |
3:10.42 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:35:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
441 |
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
402 |
2:41.48 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
400 |
2:41.70 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
352 |
2:48.84 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
350 |
2:49.03 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
278 |
3:02.65 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
246 |
3:10.19 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:35:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
558 |
2:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
503 |
2:29.85 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
459 |
2:34.49 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
449 |
2:35.70 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
439 |
2:36.82 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
405 |
2:41.12 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
245 |
3:10.34 |
+45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:35:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
506 |
2:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
468 |
2:33.50 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
416 |
2:39.62 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
406 |
2:40.93 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
369 |
2:46.21 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Lövstrand |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
278 |
3:02.52 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:35:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 18:36:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
273 |
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
270 |
1:09.45 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
230 |
1:13.25 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
228 |
1:13.46 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
221 |
1:14.22 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
219 |
1:14.53 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
218 |
1:14.56 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
217 |
1:14.71 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
179 |
1:19.73 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Glad |
2007 |
Simsällskapet Mora |
|
148 |
1:24.85 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
126 |
1:29.51 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
109 |
1:33.99 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:52:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
389 |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
349 |
1:03.81 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
330 |
1:04.99 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
319 |
1:05.76 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
307 |
1:06.57 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
290 |
1:07.82 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
277 |
1:08.88 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Sayed |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
262 |
1:10.18 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
252 |
1:11.08 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
240 |
1:12.24 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
220 |
1:14.35 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
204 |
1:16.34 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
197 |
1:17.13 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
195 |
1:17.44 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
192 |
1:17.78 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
173 |
1:20.55 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
168 |
1:21.31 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:52:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
438 |
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
351 |
1:03.66 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
341 |
1:04.32 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
334 |
1:04.73 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
333 |
1:04.79 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
331 |
1:04.94 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
285 |
1:08.24 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
284 |
1:08.36 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Pedro |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
248 |
1:11.47 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
230 |
1:13.25 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
215 |
1:14.94 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Gustafsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
204 |
1:16.22 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
190 |
1:18.17 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Osama Bahssas |
2005 |
Borlänge Simsällskap |
|
162 |
1:22.43 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:52:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
468 |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
459 |
58.25 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
387 |
1:01.64 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
381 |
1:01.96 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
375 |
1:02.27 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
361 |
1:03.10 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
331 |
1:04.91 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Widén |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
257 |
1:10.61 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
194 |
1:17.60 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:52:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
470 |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
468 |
57.85 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
419 |
1:00.05 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
403 |
1:00.83 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
397 |
1:01.11 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
379 |
1:02.05 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
372 |
1:02.45 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
357 |
1:03.31 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
357 |
1:03.32 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melad Bahssas |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
356 |
1:03.37 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
330 |
1:04.99 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
328 |
1:05.15 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 18:52:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 18:52:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
251 |
40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
250 |
40.71 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
232 |
41.74 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:31:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
512 |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
411 |
34.52 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
397 |
34.92 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
380 |
35.44 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
377 |
35.51 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
369 |
35.78 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
350 |
36.41 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
325 |
37.33 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
320 |
37.50 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
316 |
37.66 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
311 |
37.87 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
309 |
37.95 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
308 |
38.01 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
306 |
38.06 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
304 |
38.16 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
297 |
38.44 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
293 |
38.62 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
293 |
38.64 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
279 |
39.27 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
278 |
39.30 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
277 |
39.35 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
267 |
39.82 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
260 |
40.21 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
258 |
40.32 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
250 |
40.74 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
249 |
40.75 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
248 |
40.83 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
247 |
40.86 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
245 |
40.98 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
245 |
41.01 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
244 |
41.03 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
237 |
41.45 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
233 |
41.66 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
233 |
41.67 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
226 |
42.12 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
225 |
42.17 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
225 |
42.20 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
223 |
42.33 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
223 |
42.33 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
218 |
42.63 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
210 |
43.12 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
209 |
43.19 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
209 |
43.22 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
205 |
43.48 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
201 |
43.75 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
199 |
43.90 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
191 |
44.50 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
191 |
44.52 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
187 |
44.85 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Svea Rådman |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
176 |
45.78 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
157 |
47.54 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
150 |
48.21 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lova Jonasson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
146 |
48.68 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Åkerberg |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:31:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
552 |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
539 |
31.54 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
471 |
32.99 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
434 |
33.89 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
428 |
34.04 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
408 |
34.59 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
397 |
34.90 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
390 |
35.13 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
378 |
35.48 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
369 |
35.77 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
366 |
35.86 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evelina Killiner |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
345 |
36.59 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
330 |
37.12 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
324 |
37.36 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
313 |
37.79 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
302 |
38.25 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
285 |
38.97 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
265 |
39.93 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Ångström |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
258 |
40.30 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
250 |
40.73 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
242 |
41.15 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
226 |
42.09 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Mattsson |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
213 |
42.98 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
212 |
42.99 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
164 |
46.85 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:31:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
553 |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
484 |
32.69 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
443 |
33.65 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
417 |
34.34 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
400 |
34.83 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Viker |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
392 |
35.06 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
344 |
36.62 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
342 |
36.70 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lövstrand |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
296 |
38.51 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Armita Samani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
175 |
45.84 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:31:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer 18-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
415 |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:31:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 19:31:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
110 |
46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
107 |
46.79 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
395 |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
328 |
32.20 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
262 |
34.71 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
248 |
35.34 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
246 |
35.42 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
244 |
35.54 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
231 |
36.20 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
225 |
36.50 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
212 |
37.21 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
203 |
37.80 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
185 |
38.97 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
183 |
39.12 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
176 |
39.63 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
175 |
39.66 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
175 |
39.67 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
165 |
40.48 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
162 |
40.76 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
159 |
40.96 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
157 |
41.15 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
157 |
41.17 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Glad |
2007 |
Simsällskapet Mora |
|
153 |
41.47 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
151 |
41.70 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
146 |
42.19 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
84 |
50.59 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
409 |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
381 |
30.65 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
348 |
31.59 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
285 |
33.75 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
274 |
34.21 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
273 |
34.25 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
255 |
35.01 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
250 |
35.24 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
241 |
35.68 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
224 |
36.54 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
206 |
37.60 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
199 |
38.04 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
185 |
38.93 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
182 |
39.15 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
151 |
41.65 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Osama Bahssas |
2005 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
433 |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
416 |
29.75 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
296 |
33.34 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
284 |
33.80 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
249 |
35.28 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melad Bahssas |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
225 |
36.51 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
211 |
37.27 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 19:41:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 19:46:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Ryggsim Masters Herrar Masters 40-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
|
315 |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 19:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 19:43:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
314 |
2:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
303 |
2:27.81 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
259 |
2:35.70 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
259 |
2:35.84 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
251 |
2:37.46 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
234 |
2:41.18 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
217 |
2:45.17 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
195 |
2:51.08 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
132 |
3:14.98 |
+48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
131 |
3:15.21 |
+49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:21:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
408 |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
388 |
2:16.24 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
364 |
2:19.16 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
324 |
2:24.62 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
315 |
2:25.92 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
299 |
2:28.53 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
259 |
2:35.82 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
235 |
2:40.86 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
219 |
2:44.72 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
218 |
2:44.95 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
204 |
2:48.76 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
181 |
2:55.60 |
+41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:21:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
469 |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
422 |
2:12.41 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
394 |
2:15.44 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
374 |
2:17.81 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
373 |
2:17.96 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
347 |
2:21.37 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
299 |
2:28.59 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
298 |
2:28.73 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
276 |
2:32.60 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
268 |
2:34.04 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
244 |
2:38.83 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
233 |
2:41.42 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Pedro |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
228 |
2:42.45 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Osama Bahssas |
2005 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:21:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
454 |
2:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
423 |
2:12.35 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
406 |
2:14.17 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
379 |
2:17.31 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
366 |
2:18.81 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
357 |
2:20.04 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
323 |
2:24.82 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
195 |
2:51.32 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:21:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
462 |
2:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
366 |
2:18.90 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
361 |
2:19.47 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
343 |
2:21.85 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melad Bahssas |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
288 |
2:30.43 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:21:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 09:21:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
381 |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
311 |
1:20.57 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
284 |
1:23.02 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
282 |
1:23.26 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
193 |
1:34.44 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
171 |
1:38.38 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
1:41.08 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
152 |
1:42.19 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
125 |
1:49.09 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
117 |
1:51.49 |
+36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
448 |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
384 |
1:15.08 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
384 |
1:15.09 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
383 |
1:15.18 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
377 |
1:15.53 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
351 |
1:17.35 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
311 |
1:20.53 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
299 |
1:21.60 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
249 |
1:26.73 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
223 |
1:29.99 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
217 |
1:30.84 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
194 |
1:34.33 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
191 |
1:34.72 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
190 |
1:34.96 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
178 |
1:37.00 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
160 |
1:40.41 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
160 |
1:40.57 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
159 |
1:40.62 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
148 |
1:43.11 |
+31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
147 |
1:43.28 |
+31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
120 |
1:50.48 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
396 |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
392 |
1:14.56 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
366 |
1:16.28 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
348 |
1:17.58 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
279 |
1:23.49 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
594 |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
410 |
1:13.47 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
404 |
1:13.86 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
353 |
1:17.22 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
335 |
1:18.59 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
332 |
1:18.81 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
308 |
1:20.86 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
287 |
1:22.78 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
273 |
1:24.09 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
258 |
1:25.78 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Wahlqvist |
2004 |
Ludvika Simsällskap |
|
255 |
1:26.10 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
544 |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
418 |
1:13.02 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
401 |
1:14.01 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
370 |
1:16.01 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 09:37:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
279 |
1:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
252 |
1:27.98 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
195 |
1:35.88 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
191 |
1:36.56 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
188 |
1:37.00 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
173 |
1:39.78 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
165 |
1:41.22 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
154 |
1:43.70 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
139 |
1:47.15 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
131 |
1:49.30 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
101 |
1:59.03 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
382 |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
331 |
1:20.35 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
294 |
1:23.57 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
285 |
1:24.46 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
259 |
1:27.22 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
238 |
1:29.73 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
236 |
1:29.98 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
212 |
1:33.12 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
207 |
1:33.86 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
202 |
1:34.69 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
195 |
1:35.79 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
184 |
1:37.63 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
173 |
1:39.70 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
170 |
1:40.22 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Nilsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
157 |
1:42.93 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
146 |
1:45.42 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
357 |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
353 |
1:18.63 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
346 |
1:19.16 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
320 |
1:21.22 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
245 |
1:28.86 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
195 |
1:35.82 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
442 |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
281 |
1:24.90 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Widén |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
266 |
1:26.45 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
252 |
1:27.96 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
555 |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
488 |
1:10.61 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
379 |
1:16.84 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
367 |
1:17.64 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
343 |
1:19.38 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:05:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
371 |
3:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
362 |
3:08.65 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
340 |
3:12.71 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
300 |
3:20.92 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
235 |
3:37.78 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
219 |
3:43.04 |
+35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
211 |
3:45.78 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
210 |
3:46.39 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
413 |
3:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
398 |
3:02.85 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
365 |
3:08.29 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
349 |
3:10.96 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
343 |
3:12.18 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
277 |
3:26.26 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
256 |
3:31.81 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
252 |
3:32.87 |
+32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
209 |
3:46.60 |
+46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
427 |
2:58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
409 |
3:01.20 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
405 |
3:01.78 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
324 |
3:15.82 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
307 |
3:19.30 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
258 |
3:31.34 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
532 |
2:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
513 |
2:48.02 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
485 |
2:51.25 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
355 |
3:10.05 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
540 |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
519 |
2:47.37 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
492 |
2:50.42 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
289 |
3:23.45 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:25:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
278 |
6:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
211 |
6:35.02 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:42:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
405 |
5:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
341 |
5:37.06 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
248 |
6:14.41 |
+56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:42:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
339 |
5:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
318 |
5:45.00 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
218 |
6:31.01 |
+53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:42:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Medley Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
461 |
5:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
303 |
5:50.38 |
+45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:42:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Medley Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
471 |
5:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:42:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:42:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 1500m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
469 |
19:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
443 |
20:05.69 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
437 |
20:11.31 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
380 |
21:08.91 |
+1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:43:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 1500m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
593 |
18:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
482 |
19:32.39 |
+1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
340 |
21:56.63 |
+3:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
318 |
22:26.38 |
+4:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
299 |
22:55.19 |
+4:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
261 |
23:58.19 |
+5:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:43:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 1500m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
476 |
19:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:43:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 11:43:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
476 |
10:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
434 |
10:32.81 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
389 |
10:56.22 |
+42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
387 |
10:57.44 |
+43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
350 |
11:20.08 |
+1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
310 |
11:48.14 |
+1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
263 |
12:27.95 |
+2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
351 |
11:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
334 |
11:30.18 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
328 |
11:34.81 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
289 |
12:04.31 |
+44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
278 |
12:14.07 |
+54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
254 |
12:36.18 |
+1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
243 |
12:48.08 |
+1:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
233 |
12:58.69 |
+1:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
231 |
13:00.41 |
+1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
484 |
10:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
466 |
10:17.95 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
422 |
10:38.76 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
402 |
10:48.96 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
508 |
10:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
501 |
10:03.24 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
454 |
10:23.33 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
522 |
9:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
444 |
10:28.31 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
385 |
10:58.62 |
+1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 12:34:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
144 |
48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
116 |
51.71 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:43:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
383 |
34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
363 |
35.37 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
292 |
38.05 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
291 |
38.09 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
290 |
38.12 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
283 |
38.42 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
275 |
38.80 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
261 |
39.50 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
253 |
39.88 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
249 |
40.09 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
248 |
40.15 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
234 |
40.92 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David Cederlöf |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
232 |
41.08 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
222 |
41.70 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
200 |
43.16 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
197 |
43.35 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
189 |
43.93 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
188 |
44.01 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
184 |
44.32 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
173 |
45.28 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
158 |
46.66 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
150 |
47.50 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
148 |
47.72 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Nilsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
138 |
48.81 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
138 |
48.81 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
136 |
49.08 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
124 |
50.51 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
88 |
56.69 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:43:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
430 |
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
356 |
35.61 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
353 |
35.71 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
328 |
36.58 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Widén |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
273 |
38.92 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
256 |
39.75 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
252 |
39.95 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
241 |
40.55 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
219 |
41.84 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
182 |
44.48 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Gustafsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
167 |
45.84 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Osama Bahssas |
2005 |
Borlänge Simsällskap |
|
128 |
50.03 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:43:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
641 |
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
505 |
31.69 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
465 |
32.59 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
453 |
32.87 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
407 |
34.05 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
382 |
34.77 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
378 |
34.92 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
365 |
35.33 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
363 |
35.37 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
307 |
37.39 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
242 |
40.51 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:43:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 12:44:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
238 |
46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
223 |
47.17 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
209 |
48.25 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
|
139 |
55.28 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
450 |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
423 |
38.14 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
412 |
38.46 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
361 |
40.21 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
359 |
40.27 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
346 |
40.79 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
342 |
40.95 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
340 |
41.00 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
336 |
41.19 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
330 |
41.43 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
330 |
41.44 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
329 |
41.46 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
318 |
41.95 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
300 |
42.74 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
298 |
42.86 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
293 |
43.12 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
288 |
43.32 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
288 |
43.35 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
280 |
43.76 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
271 |
44.23 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
249 |
45.49 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
249 |
45.50 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
239 |
46.11 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
239 |
46.11 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
230 |
46.68 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
227 |
46.94 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
222 |
47.23 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
222 |
47.23 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
221 |
47.35 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
215 |
47.75 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
204 |
48.58 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
202 |
48.78 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elsa Danielsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
198 |
49.07 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Åkerberg |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
198 |
49.12 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
193 |
49.49 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
181 |
50.62 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Svea Rådman |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
180 |
50.64 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
174 |
51.22 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lova Jonasson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
166 |
52.11 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
157 |
53.00 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
53.07 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
537 |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
513 |
35.77 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
490 |
36.31 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
469 |
36.85 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
461 |
37.06 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
423 |
38.15 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
416 |
38.35 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Ångström |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
416 |
38.36 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
402 |
38.78 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Wahlqvist |
2004 |
Ludvika Simsällskap |
|
372 |
39.79 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
365 |
40.04 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
361 |
40.21 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
343 |
40.88 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
321 |
41.81 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
311 |
42.27 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
301 |
42.69 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
260 |
44.87 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
257 |
45.03 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
254 |
45.20 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
250 |
45.41 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Mattsson |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
185 |
50.21 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
570 |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
566 |
34.62 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
566 |
34.62 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
477 |
36.63 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
321 |
41.81 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Damer 18-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
343 |
40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 12:57:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Bröstsim Masters Herrar Masters 40-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Axelsson |
1976 |
Borlänge Simsällskap |
|
427 |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
|
425 |
33.56 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
|
298 |
37.80 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 12:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 12:59:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Bröstsim Masters Damer Masters 40-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
|
312 |
42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Litborn |
1962 |
Falu Simsällskap |
|
167 |
51.99 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 13:00:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 13:00:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
185 |
3:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
168 |
3:16.47 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:01:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
416 |
2:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
403 |
2:26.88 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
352 |
2:33.64 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
275 |
2:46.85 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:01:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
301 |
2:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:01:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 15:01:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
433 |
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
386 |
2:47.31 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
363 |
2:50.82 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
359 |
2:51.41 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
342 |
2:54.20 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
312 |
2:59.67 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
300 |
3:01.88 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
268 |
3:08.88 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
267 |
3:09.12 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
254 |
3:12.25 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
251 |
3:12.94 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
250 |
3:13.32 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
232 |
3:18.28 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
219 |
3:21.88 |
+40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
213 |
3:24.02 |
+42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
206 |
3:26.04 |
+45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
204 |
3:26.92 |
+45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:35:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
429 |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
415 |
2:43.30 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
402 |
2:45.05 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
399 |
2:45.52 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
383 |
2:47.76 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
380 |
2:48.22 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
378 |
2:48.50 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
352 |
2:52.43 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
351 |
2:52.75 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
335 |
2:55.37 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
286 |
3:04.84 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
286 |
3:04.93 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
272 |
3:07.97 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
259 |
3:10.93 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
259 |
3:10.97 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
258 |
3:11.26 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
251 |
3:13.06 |
+31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
248 |
3:13.88 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
238 |
3:16.53 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
212 |
3:24.25 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:35:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
447 |
2:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
437 |
2:40.51 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
403 |
2:44.94 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
291 |
3:03.89 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
270 |
3:08.49 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
244 |
3:14.92 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:35:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
564 |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
504 |
2:33.09 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
495 |
2:33.97 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
386 |
2:47.23 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
380 |
2:48.14 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
330 |
2:56.23 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
317 |
2:58.72 |
+31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
231 |
3:18.38 |
+50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:35:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
535 |
2:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
522 |
2:31.25 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
484 |
2:35.12 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
479 |
2:35.70 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
352 |
2:52.49 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
291 |
3:03.88 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Armita Samani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
169 |
3:40.39 |
+1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:35:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 16:56:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
334 |
5:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
319 |
5:10.36 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
280 |
5:24.41 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
255 |
5:34.48 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
248 |
5:37.44 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
246 |
5:38.45 |
+32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
239 |
5:41.88 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
229 |
5:46.67 |
+40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
221 |
5:50.90 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
148 |
6:41.06 |
+1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
139 |
6:49.37 |
+1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:12:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
435 |
4:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
407 |
4:46.38 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
406 |
4:46.46 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
382 |
4:52.28 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
358 |
4:58.79 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
323 |
5:09.25 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
268 |
5:29.19 |
+49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
233 |
5:44.71 |
+1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
207 |
5:58.53 |
+1:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
206 |
5:58.81 |
+1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
181 |
6:15.11 |
+1:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
177 |
6:17.89 |
+1:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:12:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
468 |
4:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
388 |
4:50.86 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
386 |
4:51.34 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
360 |
4:58.21 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
354 |
5:00.03 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:12:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
430 |
4:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
381 |
4:52.58 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
355 |
4:59.71 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
328 |
5:07.64 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
327 |
5:07.96 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
178 |
6:16.77 |
+1:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:12:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
470 |
4:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
451 |
4:36.69 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
332 |
5:06.41 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
328 |
5:07.72 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:12:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 16:13:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
369 |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
366 |
1:16.93 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
353 |
1:17.86 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
335 |
1:19.17 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
293 |
1:22.83 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
286 |
1:23.50 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
264 |
1:25.76 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
251 |
1:27.22 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
248 |
1:27.57 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
222 |
1:30.87 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
185 |
1:36.56 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
181 |
1:37.19 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Danielsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:51:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
349 |
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
345 |
1:18.46 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
324 |
1:20.10 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
321 |
1:20.31 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
300 |
1:22.20 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
283 |
1:23.77 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
282 |
1:23.86 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
227 |
1:30.10 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
227 |
1:30.12 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
224 |
1:30.51 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
214 |
1:31.90 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joline Smeds |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
203 |
1:33.59 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
167 |
1:39.87 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
150 |
1:43.40 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:51:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
418 |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
383 |
1:15.72 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
340 |
1:18.80 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
271 |
1:25.03 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Leonardsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
242 |
1:28.19 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:51:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
524 |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
449 |
1:11.83 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
427 |
1:13.06 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
413 |
1:13.85 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
403 |
1:14.49 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
389 |
1:15.33 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
243 |
1:28.14 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:51:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
523 |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
426 |
1:13.09 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
362 |
1:17.21 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Lövstrand |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
288 |
1:23.26 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:51:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 16:51:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
256 |
2:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
245 |
2:48.75 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
241 |
2:49.60 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
185 |
3:05.33 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:07:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
402 |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
324 |
2:33.71 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
305 |
2:36.92 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
290 |
2:39.43 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
277 |
2:41.91 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
224 |
2:53.73 |
+30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
179 |
3:07.19 |
+44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
161 |
3:14.11 |
+51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:07:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
372 |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
294 |
2:38.83 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
256 |
2:46.33 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
252 |
2:47.21 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
243 |
2:49.26 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
241 |
2:49.67 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
227 |
2:52.92 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
185 |
3:05.21 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
182 |
3:06.31 |
+39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:07:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
306 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:07:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
456 |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:07:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 17:07:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
460 |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
386 |
1:08.96 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
373 |
1:09.79 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
370 |
1:09.99 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
350 |
1:11.28 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
346 |
1:11.53 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
334 |
1:12.36 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
321 |
1:13.36 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
320 |
1:13.46 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
292 |
1:15.74 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
283 |
1:16.53 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
280 |
1:16.76 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
279 |
1:16.85 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
267 |
1:18.03 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
258 |
1:18.91 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
258 |
1:18.93 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
252 |
1:19.52 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
239 |
1:20.87 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
231 |
1:21.88 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
229 |
1:22.07 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
226 |
1:22.41 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
219 |
1:23.30 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
217 |
1:23.54 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Danielsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
166 |
1:31.30 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
546 |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
464 |
1:04.88 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
459 |
1:05.13 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
419 |
1:07.11 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
406 |
1:07.84 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
400 |
1:08.19 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
373 |
1:09.79 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
368 |
1:10.06 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
363 |
1:10.40 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
362 |
1:10.50 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
361 |
1:10.55 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
347 |
1:11.50 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
342 |
1:11.84 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
338 |
1:12.12 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
304 |
1:14.66 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
289 |
1:15.98 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
285 |
1:16.27 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
284 |
1:16.37 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
281 |
1:16.63 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
273 |
1:17.45 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
266 |
1:18.08 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Strand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
251 |
1:19.64 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
244 |
1:20.36 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Åkerberg |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
236 |
1:21.22 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
236 |
1:21.23 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
217 |
1:23.59 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
197 |
1:26.26 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
492 |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
462 |
1:04.97 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
430 |
1:06.55 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
429 |
1:06.59 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
400 |
1:08.15 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
365 |
1:10.29 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
334 |
1:12.42 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
323 |
1:13.20 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mattsson |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
253 |
1:19.42 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
646 |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
511 |
1:02.83 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
471 |
1:04.55 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
463 |
1:04.94 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
456 |
1:05.28 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
445 |
1:05.77 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
410 |
1:07.61 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
399 |
1:08.21 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
383 |
1:09.16 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evelina Killiner |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
359 |
1:10.66 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
356 |
1:10.87 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
318 |
1:13.55 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
311 |
1:14.15 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
248 |
1:19.95 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Klintberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
189 |
1:27.42 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
524 |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
512 |
1:02.80 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
507 |
1:03.00 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
481 |
1:04.09 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
465 |
1:04.86 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Viker |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
440 |
1:06.04 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
431 |
1:06.52 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
414 |
1:07.39 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
386 |
1:08.97 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
344 |
1:11.70 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Lövstrand |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
322 |
1:13.29 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 17:31:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
122 |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
399 |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
335 |
31.38 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
331 |
31.51 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
291 |
32.89 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
287 |
33.03 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
270 |
33.70 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
269 |
33.75 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
266 |
33.87 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
263 |
33.99 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
247 |
34.72 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
246 |
34.78 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
220 |
36.11 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
215 |
36.35 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
210 |
36.62 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
202 |
37.12 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
199 |
37.28 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
191 |
37.84 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
173 |
39.07 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
|
167 |
39.52 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
158 |
40.28 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
40.35 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
157 |
40.37 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
156 |
40.47 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
119 |
44.20 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
116 |
44.59 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
114 |
44.85 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gustav Nilsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
104 |
46.28 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
73 |
52.11 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
492 |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
429 |
28.89 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
409 |
29.35 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
399 |
29.60 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
344 |
31.10 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
340 |
31.23 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
326 |
31.65 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
322 |
31.80 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
292 |
32.83 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
292 |
32.83 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
280 |
33.31 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
271 |
33.66 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
255 |
34.35 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
250 |
34.57 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
235 |
35.32 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
228 |
35.64 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viam Assadi |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
227 |
35.73 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Widén |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
223 |
35.90 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thor Pedro |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
213 |
36.48 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
161 |
40.01 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
605 |
25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
454 |
28.36 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
433 |
28.81 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
375 |
30.22 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
373 |
30.27 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
339 |
31.25 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
335 |
31.37 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
310 |
32.19 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
304 |
32.40 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
297 |
32.64 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
273 |
33.58 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 17:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 17:58:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
261 |
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
228 |
39.87 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
209 |
41.06 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 18:13:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
489 |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
457 |
31.64 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
446 |
31.89 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
432 |
32.23 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
411 |
32.77 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
409 |
32.83 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
374 |
33.83 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
353 |
34.48 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
340 |
34.93 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
309 |
36.06 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
306 |
36.15 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
303 |
36.26 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
298 |
36.46 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
296 |
36.58 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
281 |
37.20 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
278 |
37.33 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
278 |
37.33 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
257 |
38.33 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
239 |
39.27 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
234 |
39.56 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
|
232 |
39.66 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
223 |
40.15 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
210 |
40.98 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
208 |
41.13 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
195 |
41.98 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
194 |
42.07 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
185 |
42.77 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
184 |
42.85 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
181 |
43.03 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
179 |
43.21 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
173 |
43.71 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Joline Smeds |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
173 |
43.74 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
166 |
44.34 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
165 |
44.39 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
158 |
45.03 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
158 |
45.05 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
155 |
45.33 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
148 |
46.09 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
145 |
46.31 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Svea Rådman |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
139 |
47.04 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elsa Danielsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
118 |
49.63 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
100 |
52.44 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 18:13:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
624 |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
543 |
29.87 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
484 |
31.04 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
440 |
32.03 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
433 |
32.22 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
427 |
32.36 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
422 |
32.49 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
411 |
32.79 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
388 |
33.40 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
387 |
33.44 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
350 |
34.59 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
341 |
34.88 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
336 |
35.04 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
313 |
35.88 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
306 |
36.17 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evelina Killiner |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
258 |
38.26 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
254 |
38.45 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
231 |
39.73 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
220 |
40.34 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Klintberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
213 |
40.81 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
211 |
40.92 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lovisa Leonardsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
165 |
44.39 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 18:13:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
544 |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
473 |
31.29 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
456 |
31.66 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
451 |
31.77 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
441 |
32.02 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
437 |
32.12 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
426 |
32.38 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
415 |
32.68 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Viker |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
380 |
33.65 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
296 |
36.57 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Armita Samani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
178 |
43.29 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 18:13:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 18-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
405 |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 18:13:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 18:13:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Masters Herrar Masters 40-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
|
404 |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Axelsson |
1976 |
Borlänge Simsällskap |
|
391 |
29.81 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
|
283 |
33.17 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 18:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 18:14:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Fjärilsim Masters Damer Masters 40-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
|
264 |
37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 18:19:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 18:19:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|