Tulokset SPARBANKSCUPEN
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.55 | 33.46 | |||||
2 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.05 | 34.55 | |||||
3 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.78 | 34.70 | |||||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.01 | 35.04 | |||||
5 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.49 | 35.87 | |||||
6 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.72 | 35.98 | |||||
7 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 17.05 | 36.79 | |||||
8 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.03 | 37.56 | |||||
9 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 17.36 | 38.02 | |||||
10 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 17.50 | 38.03 | |||||
11 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 18.01 | 38.58 | |||||
12 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 17.87 | 38.71 | |||||
13 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 17.71 | 39.92 | |||||
14 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 18.43 | 40.19 | |||||
15 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 19.19 | 41.46 | |||||
16 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.64 | 41.47 | |||||
17 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 18.46 | 41.51 | |||||
18 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.98 | 41.67 | |||||
19 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.23 | 41.95 | |||||
20 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.08 | 42.46 | |||||
21 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 19.86 | 43.32 | |||||
22 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.68 | 43.51 | |||||
23 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 19.68 | 43.74 | |||||
24 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 20.15 | 44.07 | |||||
25 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.95 | 44.75 | |||||
26 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 20.72 | 45.66 | |||||
27 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.80 | 46.24 | |||||
28 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 21.24 | 47.20 | |||||
- | Vanessa Norling | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 15.66 | 34.29 | |||||
2 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 16.27 | 35.85 | |||||
3 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 16.62 | 36.31 | |||||
4 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 16.62 | 36.42 | |||||
5 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.70 | 36.67 | |||||
6 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.79 | 40.20 | |||||
7 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 18.07 | 40.67 | |||||
8 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.74 | 42.02 | |||||
9 | Maya Varley | 2001 | Norrtälje Simklubb | 19.59 | 42.11 | |||||
10 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 18.97 | 42.60 | |||||
11 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 19.02 | 44.95 | |||||
12 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 20.39 | 45.12 | |||||
13 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.80 | 45.87 | |||||
14 | Ida Ahlberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.12 | 46.76 | |||||
15 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.91 | 47.42 | |||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.25 | 32.79 | |||||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 15.43 | 33.14 | |||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 15.75 | 33.80 | |||||
4 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 15.26 | 34.27 | |||||
5 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.12 | 42.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 17.30 | 37.65 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 17.23 | 37.97 | |||||
3 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.35 | 38.15 | |||||
4 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 17.78 | 39.29 | |||||
5 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.39 | 40.35 | |||||
6 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.36 | 44.41 | |||||
7 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.56 | 46.03 | |||||
8 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 20.89 | 46.49 | |||||
9 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 23.09 | 52.15 | |||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 14.33 | 30.45 | |||||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 14.29 | 30.66 | |||||
3 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 15.43 | 33.16 | |||||
4 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 15.34 | 33.55 | |||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 15.99 | 35.04 | |||||
6 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 16.03 | 35.56 | |||||
7 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.97 | 38.44 | |||||
8 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 17.34 | 38.56 | |||||
9 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.04 | 39.47 | |||||
10 | Nathan Solomon | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.91 | 39.70 | |||||
11 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.45 | 40.95 | |||||
12 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 18.08 | 42.06 | |||||
13 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 19.92 | 44.41 | |||||
- | Jesper Rasmussen | 2001 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alexej Potorochyn | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 13.70 | 30.27 | |||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 13.29 | 28.80 | |||||
2 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 15.76 | 33.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 21.73 | ||||||
2 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 22.20 | ||||||
3 | Emilia Dahlström | 2006 | Köpings Simsällskap | 23.53 | ||||||
4 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 23.75 | ||||||
5 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 23.90 | ||||||
6 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 24.19 | ||||||
7 | Ida Högback | 2006 | Västerås Simsällskap | 24.44 | ||||||
8 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 24.79 | ||||||
9 | Louise Johnsen-Åberg | 2007 | Strängnäs Simklubb | 24.94 | ||||||
10 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 25.63 | ||||||
11 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 25.97 | ||||||
- | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 16.96 | ||||||
2 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 17.77 | ||||||
3 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 19.01 | ||||||
4 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 19.68 | ||||||
5 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.62 | ||||||
6 | Emma Malmborg | 2005 | Västerås Simsällskap | 22.25 | ||||||
7 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 22.42 | ||||||
- | Chloe Aronsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 20.72 | ||||||
2 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 21.45 | ||||||
3 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 27.24 | ||||||
- | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 19.70 | ||||||
2 | Wide Åkerblom | 2005 | Norrtälje Simklubb | 24.58 | ||||||
- | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Dahlström | 2006 | Köpings Simsällskap | 21.11 | ||||||
2 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 22.24 | ||||||
3 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 22.92 | ||||||
4 | Ida Högback | 2006 | Västerås Simsällskap | 23.14 | ||||||
5 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 23.22 | ||||||
6 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 23.53 | ||||||
6 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 23.53 | ||||||
8 | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | 23.64 | ||||||
9 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 23.79 | ||||||
10 | Louise Johnsen-Åberg | 2007 | Strängnäs Simklubb | 24.55 | ||||||
11 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 24.65 | ||||||
12 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 25.28 | ||||||
13 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 25.41 | ||||||
14 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 25.80 | ||||||
15 | Wilma Ringqvist | 2006 | Bålsta Simklubb | 26.06 | ||||||
16 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 26.26 | ||||||
17 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 26.75 | ||||||
18 | Goda Vilkelyte | 2006 | Bålsta Simklubb | 27.00 | ||||||
19 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 27.56 | ||||||
20 | Alice Söderqvist | 2008 | Strängnäs Simklubb | 27.86 | ||||||
21 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 28.19 | ||||||
22 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 29.17 | ||||||
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 18.87 | ||||||
2 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 19.49 | ||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 19.80 | ||||||
4 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 20.54 | ||||||
5 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 21.69 | ||||||
6 | Frida Håkanson Reneström | 2005 | Strängnäs Simklubb | 21.99 | ||||||
7 | Chloe Aronsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 22.02 | ||||||
8 | Josephine Johnsen-Åberg | 2005 | Strängnäs Simklubb | 22.41 | ||||||
9 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 23.09 | ||||||
10 | Emma Malmborg | 2005 | Västerås Simsällskap | 24.16 | ||||||
11 | Jenny Nordström | 2005 | Gimo Simsällskap | 24.87 | ||||||
12 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 22.47 | ||||||
2 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 24.06 | ||||||
3 | Henrik Jogell | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.23 | ||||||
4 | Theo Dellbrant | 2006 | Västerås Simsällskap | 25.53 | ||||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 27.75 | ||||||
6 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.63 | ||||||
7 | Elvin Jandert | 2007 | Bålsta Simklubb | 29.18 | ||||||
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 21.82 | ||||||
2 | Wide Åkerblom | 2005 | Norrtälje Simklubb | 23.19 | ||||||
3 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 23.26 | ||||||
4 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 25.38 | ||||||
5 | Dalil Amankulov | 2005 | Märsta Simsällskap | 27.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.20 | 34.59 | |||||
2 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.88 | 35.62 | |||||
3 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.17 | 36.38 | |||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 18.19 | 36.51 | |||||
5 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.21 | 36.53 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.00 | 36.63 | |||||
7 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 19.08 | 38.03 | |||||
8 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.58 | 39.26 | |||||
9 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.46 | 39.48 | |||||
10 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.45 | 39.79 | |||||
11 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.67 | 40.75 | |||||
12 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.66 | 41.02 | |||||
13 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 20.97 | 41.77 | |||||
14 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.37 | 41.83 | |||||
15 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 21.08 | 42.52 | |||||
16 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.19 | 42.61 | |||||
17 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 21.23 | 42.78 | |||||
18 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 21.26 | 42.86 | |||||
19 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.28 | 42.87 | |||||
20 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 21.69 | 43.02 | |||||
21 | Jenny Larsson | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.67 | 43.55 | |||||
22 | Meja Söderman | 2004 | Märsta Simsällskap | 43.61 | 43.61 | |||||
23 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.13 | 43.95 | |||||
24 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.56 | 44.92 | |||||
25 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 22.44 | 45.17 | |||||
26 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.84 | 45.63 | |||||
27 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.41 | 45.78 | |||||
28 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.44 | 46.37 | |||||
29 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 23.08 | 46.58 | |||||
30 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 22.84 | 46.74 | |||||
31 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 54.50 | 54.50 | |||||
32 | Anastasija Lindström | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.02 | 56.21 | |||||
33 | Vanessa Norling | 2004 | Västerås Simsällskap | 27.42 | 56.60 | |||||
- | Klara Djurberg | 2003 | Gimo Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Irma Håkansson | 2003 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 17.14 | 34.03 | |||||
2 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 18.32 | 37.10 | |||||
3 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 18.41 | 37.16 | |||||
4 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 19.18 | 38.69 | |||||
5 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.77 | 39.68 | |||||
6 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 19.58 | 39.88 | |||||
7 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.98 | 41.09 | |||||
8 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 21.31 | 41.98 | |||||
9 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.14 | 41.99 | |||||
10 | Maya Varley | 2001 | Norrtälje Simklubb | 22.17 | 44.91 | |||||
11 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 23.04 | 45.08 | |||||
12 | Ida Ahlberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.57 | 45.47 | |||||
13 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 23.28 | 46.60 | |||||
14 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.80 | 47.73 | |||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 17.21 | 35.09 | |||||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 17.51 | 35.36 | |||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 18.66 | 35.83 | |||||
4 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.25 | 42.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 19.09 | 38.84 | |||||
2 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.59 | 38.89 | |||||
3 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.81 | 40.74 | |||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.57 | 40.77 | |||||
5 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 20.91 | 41.83 | |||||
6 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.51 | 42.80 | |||||
7 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 22.19 | 44.75 | |||||
8 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 23.09 | 46.54 | |||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 25.10 | 49.16 | |||||
10 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.17 | 49.65 | |||||
11 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 24.91 | 51.53 | |||||
12 | Tajmaz Sabzandam | 2003 | Märsta Simsällskap | 29.00 | 1:03.21 | |||||
- | Erik Björk | 2003 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 16.81 | 33.74 | |||||
2 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 17.23 | 35.06 | |||||
3 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.18 | 35.57 | |||||
4 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 18.01 | 36.64 | |||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 18.64 | 37.40 | |||||
6 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 19.63 | 39.38 | |||||
7 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.19 | 39.71 | |||||
8 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 20.60 | 39.97 | |||||
9 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 20.50 | 40.60 | |||||
10 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 21.09 | 42.53 | |||||
11 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.37 | 42.59 | |||||
12 | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 23.55 | 48.32 | |||||
13 | Rowan Pajuluoma | 2002 | Österby Simsällskap | 24.87 | 50.67 | |||||
14 | Kirill Prilepa | 2001 | Märsta Simsällskap | 29.00 | 58.99 | |||||
- | Jesper Rasmussen | 2001 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathan Solomon | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alexej Potorochyn | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 16.68 | 33.99 | |||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 17.33 | 33.04 | |||||
2 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 18.89 | 38.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 21.72 | 47.67 | 1:15.33 | 1:43.90 | |||
2 | Ida Högback | 2006 | Västerås Simsällskap | 22.20 | 48.09 | 1:17.09 | 1:44.27 | |||
3 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 21.61 | 47.76 | 1:17.54 | 1:47.43 | |||
4 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 22.12 | 49.93 | 1:18.51 | 1:47.76 | |||
5 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 23.80 | 52.44 | 1:21.88 | 1:48.38 | |||
6 | Goda Vilkelyte | 2006 | Bålsta Simklubb | 26.42 | 55.15 | 1:28.29 | 2:01.42 | |||
7 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 26.60 | 57.39 | 2:03.48 | 2:03.48 | |||
- | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 17.49 | 37.78 | 59.46 | 1:19.77 | |||
2 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 18.20 | 38.61 | 1:00.29 | 1:21.25 | |||
3 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 17.85 | 38.67 | 1:00.49 | 1:22.27 | |||
4 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 18.11 | 38.71 | 1:00.27 | 1:22.45 | |||
5 | Josephine Johnsen-Åberg | 2005 | Strängnäs Simklubb | 18.96 | 42.05 | 1:06.32 | 1:28.56 | |||
6 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.14 | 45.96 | 1:09.52 | 1:34.02 | |||
7 | Chloe Aronsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 20.15 | 44.83 | 1:38.27 | 1:38.27 | |||
8 | Jenny Nordström | 2005 | Gimo Simsällskap | 21.48 | 47.26 | 1:15.21 | 1:43.25 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 21.73 | 46.68 | 1:12.20 | 1:38.01 | |||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 20.86 | 45.59 | 1:14.03 | 1:43.02 | |||
3 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 24.42 | 53.23 | 1:24.55 | 1:52.56 | |||
4 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.35 | 56.38 | 1:30.92 | 1:59.91 | |||
5 | Henrik Jogell | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.08 | 55.10 | 1:28.28 | 2:02.39 | |||
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 18.65 | 39.65 | 1:02.60 | 1:25.31 | |||
2 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 21.07 | 46.67 | 1:14.51 | 1:42.38 | |||
3 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 22.21 | 49.34 | 1:19.12 | 1:47.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.21 | 1:12.17 | 1:51.34 | 2:28.82 | |||
2 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.47 | 1:12.01 | 1:52.64 | 2:29.32 | |||
3 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.70 | 1:12.25 | 1:52.26 | 2:29.40 | |||
4 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.47 | 1:14.22 | 1:54.95 | 2:34.02 | |||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.94 | 1:14.55 | 1:55.60 | 2:35.05 | |||
6 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 35.03 | 1:15.25 | 1:55.93 | 2:35.82 | |||
7 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.78 | 1:16.56 | 1:57.92 | 2:36.55 | |||
8 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.34 | 1:17.08 | 1:57.86 | 2:36.69 | |||
9 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 36.09 | 1:17.48 | 2:00.25 | 2:40.46 | |||
10 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.80 | 1:20.02 | 2:02.11 | 2:42.69 | |||
11 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 37.10 | 1:20.01 | 2:05.38 | 2:48.66 | |||
12 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.29 | 1:21.54 | 2:06.65 | 2:49.71 | |||
13 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.95 | 1:22.85 | 2:06.96 | 2:50.67 | |||
14 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 39.06 | 1:23.52 | 2:08.75 | 2:51.17 | |||
15 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.45 | 1:24.64 | 2:11.22 | 2:56.25 | |||
16 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.19 | 1:27.45 | 2:14.32 | 2:56.35 | |||
17 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 38.97 | 1:24.66 | 2:13.74 | 2:58.40 | |||
18 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 40.67 | 1:25.95 | 2:13.38 | 3:00.27 | |||
19 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 40.25 | 1:25.58 | 2:13.29 | 3:01.03 | |||
20 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.59 | 1:27.14 | 2:15.48 | 3:02.18 | |||
21 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 41.63 | 1:28.14 | 2:17.52 | 3:03.00 | |||
22 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 41.82 | 1:29.33 | 2:18.59 | 3:03.46 | |||
23 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.89 | 1:37.87 | 2:33.73 | 3:21.51 | |||
24 | Klara Djurberg | 2003 | Gimo Simsällskap | 49.27 | 1:47.38 | 2:49.63 | 3:47.96 | |||
- | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 34.40 | 1:13.46 | 1:52.39 | 2:28.58 | |||
2 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 35.03 | 1:13.61 | 1:54.65 | 2:33.79 | |||
3 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 35.52 | 1:16.44 | 1:58.34 | 2:37.48 | |||
4 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 36.13 | 1:16.04 | 1:57.71 | 2:39.74 | |||
5 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 40.78 | 1:27.60 | 2:17.65 | 3:03.24 | |||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 33.31 | 1:09.33 | 1:45.64 | 2:20.17 | |||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 33.08 | 1:09.92 | 1:48.47 | 2:26.48 | |||
3 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.21 | 1:12.31 | 1:51.70 | 2:30.36 | |||
4 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.87 | 1:20.97 | 2:06.32 | 2:50.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 34.69 | 1:13.99 | 1:53.70 | 2:31.34 | |||
2 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.13 | 1:24.14 | 2:10.75 | 2:49.68 | |||
3 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 42.53 | 1:29.79 | 2:18.51 | 3:02.86 | |||
4 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.10 | 1:41.38 | 2:34.26 | 3:22.18 | |||
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 31.25 | 1:05.32 | 1:40.88 | 2:15.22 | |||
2 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 31.96 | 1:07.05 | 1:44.51 | 2:20.69 | |||
3 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.41 | 1:09.99 | 1:47.32 | 2:24.58 | |||
4 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 33.07 | 1:10.36 | 1:49.20 | 2:27.93 | |||
5 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 33.75 | 1:13.50 | 1:54.45 | 2:30.43 | |||
6 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 33.90 | 1:13.84 | 1:55.22 | 2:32.73 | |||
7 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 35.30 | 1:17.30 | 2:00.99 | 2:43.44 | |||
8 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.56 | 1:21.74 | 2:09.00 | 2:49.31 | |||
9 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.25 | 1:44.54 | 2:50.16 | ||||
10 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.02 | 1:31.22 | 2:20.22 | 3:02.44 | |||
11 | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 47.91 | 2:54.70 | 3:59.04 | ||||
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 33.47 | 1:09.80 | 1:46.29 | 2:22.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 13, 4X25m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Strängnäs Hajar | 2005 | Strängnäs Simklubb | 1:10.24 | ||||||
Frida Håkanson Reneström | 2005 | 18.56 | 18.56 | |||||||
Josephine Johnsen-Åberg | 2005 | 17.79 | 36.35 | |||||||
Vera Romin | 2005 | 11.51 | 47.86 | |||||||
Elin Logander | 2005 | 22.38 | 1:10.24 | |||||||
2 | Västerås Damer 11Oy | 2005 | Västerås Simsällskap | 1:15.76 | ||||||
Elvira Muhr | 2007 | 19.91 | 19.91 | |||||||
Ida Högback | 2006 | 20.26 | 40.17 | |||||||
Emma Malmborg | 2005 | 19.51 | 59.68 | |||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 16.08 | 1:15.76 | |||||||
3 | Strängnäs Simstjärnor 08 | 2008 | Strängnäs Simklubb | 1:22.23 | ||||||
Chloe Aronsson | 2005 | 19.06 | 19.06 | |||||||
Thilde Roshag | 2006 | 19.82 | 38.88 | |||||||
Selma Strömberg | 2006 | 21.11 | 59.99 | |||||||
Thea Lundgren | 2006 | 22.24 | 1:22.23 | |||||||
4 | Bålsta Flickor | 2006 | Bålsta Simklubb | 1:29.38 | ||||||
Ebba Rosenberg | 2007 | 23.18 | 23.18 | |||||||
Wilma Ringqvist | 2006 | 23.24 | 46.42 | |||||||
Sofia Saranen | 2006 | 20.42 | 1:06.84 | |||||||
Goda Vilkelyte | 2006 | 22.54 | 1:29.38 | |||||||
5 | SK Ena Damer [2006] | 2006 | Simklubben Ena | 1:33.79 | ||||||
Tindra Bärgård | 2006 | 21.00 | 21.00 | |||||||
Olivia Budden | 2007 | 20.08 | 41.08 | |||||||
Linnea Alvin | 2006 | 52.71 | 1:33.79 | |||||||
Sanna Randerstedt | 2006 | 1:33.79 | ||||||||
- | Strängnäs Småstjärnor 1 | 2007 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Emma Heikman | 2008 | |||||||||
Elina Tshibanda | 2007 | |||||||||
Louise Johnsen-Åberg | 2007 | |||||||||
Eleonore Stellansdotter | 2007 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 14, 4X25m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Herrar 11Oy | 2005 | Västerås Simsällskap | 1:22.14 | ||||||
Olle Halvarsson | 2006 | 18.60 | 18.60 | |||||||
Melvin Norlén | 2005 | 20.93 | 39.53 | |||||||
Elias Lundin | 2006 | 21.26 | 1:00.79 | |||||||
Theo Dellbrant | 2006 | 21.35 | 1:22.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:44 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.42 | 36.87 | |||||
2 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.62 | 37.60 | |||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 17.74 | 38.87 | |||||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.64 | 39.84 | |||||
5 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.29 | 40.74 | |||||
6 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.56 | 41.33 | |||||
7 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 19.27 | 41.77 | |||||
8 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 19.63 | 42.07 | |||||
9 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.79 | 43.28 | |||||
10 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 20.69 | 44.34 | |||||
11 | Jenny Larsson | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.25 | 44.54 | |||||
12 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.79 | 44.62 | |||||
13 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 20.89 | 45.17 | |||||
14 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 21.39 | 45.23 | |||||
15 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 20.99 | 45.37 | |||||
16 | Alva Andersson | 2003 | Norrtälje Simklubb | 21.72 | 45.57 | |||||
17 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.85 | 46.64 | |||||
18 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 21.94 | 46.90 | |||||
19 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 21.55 | 47.05 | |||||
20 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.13 | 47.31 | |||||
21 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.89 | 47.55 | |||||
22 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.58 | 48.21 | |||||
23 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.50 | 48.26 | |||||
24 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 22.87 | 48.51 | |||||
25 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 23.09 | 49.86 | |||||
25 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 23.57 | 49.86 | |||||
27 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 24.55 | 51.87 | |||||
28 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 24.24 | 51.91 | |||||
29 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 24.40 | 52.56 | |||||
30 | Amanda Persson | 2004 | Österby Simsällskap | 24.96 | 53.35 | |||||
31 | Irma Håkansson | 2003 | Gimo Simsällskap | 26.33 | 56.21 | |||||
32 | Matilda Ahlström | 2003 | Bålsta Simklubb | 26.45 | 57.23 | |||||
33 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 26.54 | 57.48 | |||||
34 | Michaela Sjölander | 2003 | Märsta Simsällskap | 31.33 | 1:11.36 | |||||
- | Alisa Chizhova | 2003 | Märsta Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anastasija Lindström | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Claudia Sztraka | 2003 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vanessa Norling | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 18.86 | 40.48 | |||||
2 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 19.20 | 41.13 | |||||
3 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 19.35 | 41.80 | |||||
4 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.30 | 45.21 | |||||
5 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 21.59 | 46.09 | |||||
6 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 21.33 | 46.68 | |||||
7 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.50 | 46.73 | |||||
8 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.89 | 46.89 | |||||
9 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 21.72 | 47.67 | |||||
10 | Maya Varley | 2001 | Norrtälje Simklubb | 22.07 | 47.78 | |||||
11 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.24 | 52.09 | |||||
12 | Ida Ahlberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.92 | 52.70 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 16.50 | 35.82 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 19.23 | 41.45 | |||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 19.30 | 41.51 | |||||
4 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.52 | 43.15 | |||||
5 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.20 | 43.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:44 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:55 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.69 | 39.72 | |||||
2 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.89 | 41.05 | |||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 19.99 | 43.34 | |||||
4 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.74 | 46.85 | |||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.63 | 46.96 | |||||
6 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 23.99 | 50.54 | |||||
7 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 23.99 | 50.75 | |||||
8 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 27.60 | 58.51 | |||||
- | André Ahlen | 2003 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tajmaz Sabzandam | 2003 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yonas Harki | 2003 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.74 | 38.18 | |||||
2 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 18.04 | 38.25 | |||||
3 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 18.78 | 40.33 | |||||
4 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 18.99 | 40.46 | |||||
5 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 19.09 | 40.82 | |||||
6 | Jesper Rasmussen | 2001 | Märsta Simsällskap | 18.64 | 41.14 | |||||
7 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 20.43 | 43.38 | |||||
8 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 20.65 | 44.16 | |||||
9 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.49 | 44.49 | |||||
10 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 21.98 | 47.41 | |||||
11 | Nathan Solomon | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.82 | 48.26 | |||||
12 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.80 | 49.19 | |||||
13 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 23.06 | 50.09 | |||||
- | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Julius Mornils Flender | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kirill Prilepa | 2001 | Märsta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rowan Pajuluoma | 2002 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alexej Potorochyn | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 15.77 | 34.62 | |||||
2 | Edwin Ebert | 2000 | Märsta Simsällskap | 23.06 | 49.57 | |||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 16.26 | 34.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:55 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:02 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Dahlström | 2006 | Köpings Simsällskap | 24.87 | ||||||
2 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 24.95 | ||||||
3 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 24.98 | ||||||
4 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 25.87 | ||||||
5 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 25.96 | ||||||
6 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 26.96 | ||||||
7 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 27.48 | ||||||
8 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 27.51 | ||||||
9 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 28.14 | ||||||
10 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 28.43 | ||||||
11 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 28.77 | ||||||
12 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 28.80 | ||||||
13 | Sofia Walian | 2006 | Märsta Simsällskap | 29.67 | ||||||
14 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 29.68 | ||||||
15 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 34.54 | ||||||
- | Alice Söderqvist | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Goda Vilkelyte | 2006 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 21.17 | ||||||
2 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 21.48 | ||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 22.55 | ||||||
4 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 23.24 | ||||||
5 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 23.82 | ||||||
6 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 23.96 | ||||||
7 | Jenny Nordström | 2005 | Gimo Simsällskap | 24.84 | ||||||
8 | Caroline Harling | 2005 | Strängnäs Simklubb | 25.01 | ||||||
9 | Chloe Aronsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 25.34 | ||||||
10 | Elin Beutler | 2005 | Märsta Simsällskap | 25.57 | ||||||
11 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.29 | ||||||
12 | Emma Malmborg | 2005 | Västerås Simsällskap | 26.34 | ||||||
- | Frida Håkanson Reneström | 2005 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:02 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:06 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 22.19 | ||||||
2 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 24.06 | ||||||
3 | Henrik Jogell | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.23 | ||||||
4 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 28.75 | ||||||
5 | Theo Dellbrant | 2006 | Västerås Simsällskap | 29.58 | ||||||
6 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.23 | ||||||
- | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wide Åkerblom | 2005 | Norrtälje Simklubb | 22.91 | ||||||
2 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 26.95 | ||||||
3 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 27.46 | ||||||
4 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 27.81 | ||||||
- | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:06 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:23 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Dahlström | 2006 | Köpings Simsällskap | 19.20 | ||||||
2 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 19.94 | ||||||
3 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 20.08 | ||||||
4 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 20.22 | ||||||
5 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 20.26 | ||||||
6 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 20.53 | ||||||
7 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 20.73 | ||||||
8 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 20.80 | ||||||
9 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 20.82 | ||||||
10 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 22.04 | ||||||
11 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.56 | ||||||
12 | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | 22.77 | ||||||
13 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 23.10 | ||||||
14 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 23.39 | ||||||
15 | Goda Vilkelyte | 2006 | Bålsta Simklubb | 23.98 | ||||||
16 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 24.26 | ||||||
17 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 26.54 | ||||||
18 | Alice Söderqvist | 2008 | Strängnäs Simklubb | 26.55 | ||||||
19 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 26.75 | ||||||
20 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 28.06 | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 16.05 | ||||||
2 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 16.31 | ||||||
3 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.39 | ||||||
4 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 16.57 | ||||||
5 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 17.84 | ||||||
6 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.89 | ||||||
7 | Frida Håkanson Reneström | 2005 | Strängnäs Simklubb | 18.54 | ||||||
8 | Chloe Aronsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 19.06 | ||||||
9 | Jenny Nordström | 2005 | Gimo Simsällskap | 20.31 | ||||||
10 | Emma Malmborg | 2005 | Västerås Simsällskap | 21.18 | ||||||
11 | Caroline Harling | 2005 | Strängnäs Simklubb | 22.85 | ||||||
12 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 23.60 | ||||||
13 | Elin Beutler | 2005 | Märsta Simsällskap | 23.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:23 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 19.41 | ||||||
2 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 20.64 | ||||||
3 | Henrik Jogell | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.45 | ||||||
4 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.16 | ||||||
5 | Theo Dellbrant | 2006 | Västerås Simsällskap | 22.54 | ||||||
6 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 22.74 | ||||||
7 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 22.77 | ||||||
8 | Egil Gunnarsson | 2006 | Bålsta Simklubb | 28.06 | ||||||
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 17.38 | ||||||
2 | Wide Åkerblom | 2005 | Norrtälje Simklubb | 18.30 | ||||||
3 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.09 | ||||||
4 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 21.16 | ||||||
5 | Dalil Amankulov | 2005 | Märsta Simsällskap | 21.67 | ||||||
6 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 22.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:25 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 15.12 | 31.09 | |||||
2 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.26 | 31.38 | |||||
3 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.48 | 31.47 | |||||
4 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.85 | 31.90 | |||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.79 | 32.10 | |||||
6 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 15.64 | 32.21 | |||||
7 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.38 | 33.03 | |||||
8 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.94 | 33.21 | |||||
9 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 16.75 | 33.57 | |||||
10 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 16.70 | 33.68 | |||||
11 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.34 | 33.69 | |||||
12 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 16.69 | 34.35 | |||||
13 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.93 | 34.74 | |||||
14 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.30 | 35.45 | |||||
15 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.52 | 35.59 | |||||
16 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.80 | 35.61 | |||||
17 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 17.67 | 35.66 | |||||
18 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 17.65 | 35.79 | |||||
19 | Jenny Larsson | 2003 | Köpings Simsällskap | 17.73 | 35.92 | |||||
20 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.50 | 36.43 | |||||
21 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.65 | 36.46 | |||||
22 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 17.92 | 36.77 | |||||
23 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.65 | 36.81 | |||||
24 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.02 | 36.87 | |||||
25 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 17.80 | 36.92 | |||||
26 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 18.03 | 37.02 | |||||
27 | Alva Andersson | 2003 | Norrtälje Simklubb | 18.85 | 37.12 | |||||
28 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.72 | 37.13 | |||||
29 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 18.01 | 37.75 | |||||
30 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 18.64 | 38.37 | |||||
31 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.95 | 38.53 | |||||
32 | Amanda Persson | 2004 | Österby Simsällskap | 19.51 | 40.36 | |||||
33 | Irma Håkansson | 2003 | Gimo Simsällskap | 19.74 | 41.46 | |||||
34 | Meja Söderman | 2004 | Märsta Simsällskap | 19.75 | 42.52 | |||||
35 | Klara Djurberg | 2003 | Gimo Simsällskap | 21.14 | 42.87 | |||||
36 | Claudia Sztraka | 2003 | Märsta Simsällskap | 21.33 | 43.22 | |||||
37 | Anastasija Lindström | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.60 | 44.88 | |||||
38 | Matilda Ahlström | 2003 | Bålsta Simklubb | 23.35 | 48.45 | |||||
39 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 23.53 | 49.86 | |||||
40 | Vanessa Norling | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.90 | 50.14 | |||||
41 | Michaela Sjölander | 2003 | Märsta Simsällskap | 27.45 | 1:02.27 | |||||
- | Alisa Chizhova | 2003 | Märsta Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 14.74 | 30.33 | |||||
2 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 15.45 | 31.53 | |||||
3 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 15.62 | 31.74 | |||||
4 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 16.06 | 32.55 | |||||
5 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.26 | 33.33 | |||||
6 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 16.62 | 34.02 | |||||
7 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 16.89 | 34.44 | |||||
8 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.35 | 35.34 | |||||
8 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 17.06 | 35.34 | |||||
10 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 17.46 | 35.40 | |||||
11 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 17.31 | 35.49 | |||||
12 | Maya Varley | 2001 | Norrtälje Simklubb | 17.57 | 36.88 | |||||
13 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.30 | 37.21 | |||||
14 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.90 | 40.77 | |||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 13.92 | 28.66 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 14.69 | 29.47 | |||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 14.74 | 30.21 | |||||
4 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.45 | 31.66 | |||||
5 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.81 | 34.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 15.19 | 31.35 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 15.79 | 32.43 | |||||
3 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.38 | 33.50 | |||||
4 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 16.82 | 34.03 | |||||
5 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.87 | 34.43 | |||||
6 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 16.65 | 34.62 | |||||
7 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 18.94 | 38.32 | |||||
8 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.44 | 38.40 | |||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 20.31 | 40.41 | |||||
10 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.96 | 40.56 | |||||
11 | Erik Björk | 2003 | Märsta Simsällskap | 20.22 | 41.77 | |||||
12 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.59 | 44.56 | |||||
13 | Yonas Harki | 2003 | Märsta Simsällskap | 25.22 | 54.54 | |||||
- | André Ahlen | 2003 | Märsta Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gabriel Robertson-Pearce | 2003 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Tajmaz Sabzandam | 2003 | Märsta Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 14.02 | 28.71 | |||||
2 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 14.30 | 29.25 | |||||
3 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 14.31 | 29.28 | |||||
4 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 15.21 | 29.75 | |||||
5 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 15.18 | 30.95 | |||||
6 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 15.54 | 31.05 | |||||
7 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 15.66 | 32.00 | |||||
8 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 15.72 | 32.62 | |||||
9 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 16.17 | 33.08 | |||||
10 | Nathan Solomon | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.09 | 33.89 | |||||
11 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.12 | 34.78 | |||||
12 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 17.49 | 35.49 | |||||
13 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 17.89 | 36.24 | |||||
14 | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.11 | 37.79 | |||||
15 | Jesper Rasmussen | 2001 | Märsta Simsällskap | 17.82 | 38.70 | |||||
16 | Julius Mornils Flender | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.78 | 42.78 | |||||
17 | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 20.84 | 45.17 | |||||
18 | Rowan Pajuluoma | 2002 | Österby Simsällskap | 23.47 | 48.68 | |||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alexej Potorochyn | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 13.09 | 26.72 | |||||
2 | Edwin Ebert | 2000 | Märsta Simsällskap | 22.17 | 44.45 | |||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 12.59 | 25.56 | |||||
2 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 14.76 | 29.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 23, 4X50m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Väsby Flickor Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:05.38 | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 15.08 | 30.94 | 30.94 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 14.88 | 30.98 | 1:01.92 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 15.30 | 31.76 | 1:33.68 | ||||||
Elin Bergman | 2003 | 15.44 | 31.70 | 2:05.38 | ||||||
2 | SK Ena Damer | 2002 | Simklubben Ena | 2:06.89 | ||||||
Emilia Boberg | 2002 | 15.00 | 30.87 | 30.87 | ||||||
Matilda Olausson | 2004 | 15.19 | 31.39 | 1:02.26 | ||||||
Alice Johansson | 2003 | 15.65 | 32.88 | 1:35.14 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 14.95 | 31.75 | 2:06.89 | ||||||
3 | Väsby Flickor Lag 2 | 2002 | Väsby Simsällskap | 2:09.74 | ||||||
Emelie Lindström | 2003 | 15.93 | 32.54 | 32.54 | ||||||
Emma Lu | 2002 | 15.04 | 31.58 | 1:04.12 | ||||||
Tuva Björkén | 2003 | 15.33 | 31.91 | 1:36.03 | ||||||
Therese Taflin Jäghult | 2002 | 16.14 | 33.71 | 2:09.74 | ||||||
4 | Gimo Flickor | 2001 | Gimo Simsällskap | 2:18.59 | ||||||
Tora Dregelid | 2002 | 17.54 | 35.85 | 35.85 | ||||||
Josephine Olsson | 2001 | 16.59 | 34.50 | 1:10.35 | ||||||
Elina Widén | 2003 | 17.12 | 36.25 | 1:46.60 | ||||||
Elina Berg | 2002 | 15.47 | 31.99 | 2:18.59 | ||||||
5 | Norrtälje Damer [2001] | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:19.64 | ||||||
Linnea Jonsson | 2002 | 16.55 | 34.42 | 34.42 | ||||||
Tuva Mattsson | 2004 | 17.51 | 36.53 | 1:10.95 | ||||||
Leah Schöneberg | 2004 | 17.21 | 35.38 | 1:46.33 | ||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 15.99 | 33.31 | 2:19.64 | ||||||
6 | Bålsta SK Damer | 2001 | Bålsta Simklubb | 2:20.60 | ||||||
Alma Norgren | 2004 | 17.31 | 35.22 | 35.22 | ||||||
Amy Smit | 2003 | 18.03 | 37.48 | 1:12.70 | ||||||
Matilda Ardanius | 2001 | 15.55 | 32.86 | 1:45.56 | ||||||
Tea Persson | 2004 | 16.93 | 35.04 | 2:20.60 | ||||||
7 | Ubss Damer1 -01 Oy | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:29.13 | ||||||
Filippa Kristoffersson | 2003 | 17.61 | 35.89 | 35.89 | ||||||
Tuva Kjellström | 2003 | 17.67 | 38.44 | 1:14.33 | ||||||
Jennifer Sjöborg | 2003 | 17.82 | 37.86 | 1:52.19 | ||||||
Louise Berggren | 2003 | 17.55 | 36.94 | 2:29.13 | ||||||
8 | Västerås Damer 12-15 | 2001 | Västerås Simsällskap | 2:36.48 | ||||||
Amelie Muhr | 2003 | 17.77 | 37.06 | 37.06 | ||||||
Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 17.07 | 35.63 | 1:12.69 | ||||||
Terese Lundberg | 2004 | 22.06 | 46.79 | 1:59.48 | ||||||
Astrid Schankin_lembke | 2004 | 17.65 | 37.00 | 2:36.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Väsby Pojkar Lag 1 | 2002 | Väsby Simsällskap | 2:10.91 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 14.39 | 29.18 | 29.18 | ||||||
Ludvig Ahlström | 2002 | 15.65 | 31.88 | 1:01.06 | ||||||
Ivar Simonsson | 2002 | 17.53 | 37.33 | 1:38.39 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 15.82 | 32.52 | 2:10.91 | ||||||
2 | Västerås Herrar 12-15 | 2001 | Västerås Simsällskap | 2:15.57 | ||||||
Samuel Rundgren | 2004 | 16.22 | 33.45 | 33.45 | ||||||
Alexander Rundgren | 2001 | 16.36 | 33.23 | 1:06.68 | ||||||
Casper Trollsfjord | 2002 | 15.57 | 31.92 | 1:38.60 | ||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 17.91 | 36.97 | 2:15.57 | ||||||
3 | Bålsta SK Herrar | 2002 | Bålsta Simklubb | 2:15.82 | ||||||
Hampus Frykman | 2002 | 15.89 | 32.75 | 32.75 | ||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 13.87 | 28.74 | 1:01.49 | ||||||
Lukas Jakobsson | 2005 | 17.43 | 36.81 | 1:38.30 | ||||||
Marcus Ardanius | 2003 | 17.94 | 37.52 | 2:15.82 | ||||||
4 | Väsby Pojkar Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:18.44 | ||||||
Erik Bergman | 2004 | 16.94 | 34.80 | 34.80 | ||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 16.57 | 34.77 | 1:09.57 | ||||||
Oliver Sundgren | 2003 | 16.00 | 33.79 | 1:43.36 | ||||||
Leonardo Vespertini | 2003 | 17.00 | 35.08 | 2:18.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ubss Damer 1 -00 Oy | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:25.13 | ||||||
Celina Åström | 2000 | 16.12 | 33.74 | 33.74 | ||||||
Mikaela Jogell | 2003 | 17.12 | 36.53 | 1:10.27 | ||||||
Selma Åström | 2003 | 17.98 | 38.28 | 1:48.55 | ||||||
Emma Modig | 2000 | 17.43 | 36.58 | 2:25.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:15 |