Results for Aquarapid Knattesim 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SKK lag 1. |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bystedt |
2007 |
AY2207 |
+0.85 |
38.45 |
|
|
|
|
38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brorson |
2008 |
AT8208 |
|
41.20 |
|
|
|
|
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Elise Karlsson |
2007 |
BA4607 |
|
34.19 |
|
|
|
|
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eklöf |
2007 |
AD9807 |
|
32.65 |
|
|
|
|
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 lag 1 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:28.23 |
+1.74 |
|
|
|
|
Alice Jeansson |
2008 |
AI7408 |
+0.58 |
39.09 |
|
|
|
|
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Revsäter |
2007 |
AP4607 |
|
39.99 |
|
|
|
|
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Bergström |
2007 |
AK9807 |
|
33.62 |
|
|
|
|
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Forsèn |
2007 |
|
|
35.53 |
|
|
|
|
2:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyds Simförening |
11 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:37.15 |
+10.66 |
|
|
|
|
Greta Bruzelius |
2008 |
BE9008 |
+0.75 |
41.27 |
|
|
|
|
41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
BA2408 |
|
46.01 |
|
|
|
|
1:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
36.87 |
|
|
|
|
2:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
33.00 |
|
|
|
|
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kanaans Simsällskap |
12 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.75 |
+17.26 |
|
|
|
|
emilia säther |
2008 |
AZ7208 |
|
43.37 |
|
|
|
|
43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Sjöberg |
2007 |
AE5207 |
|
45.95 |
|
|
|
|
1:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallmark |
2007 |
AL6407 |
|
38.18 |
|
|
|
|
2:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Vainikka Eklund |
2007 |
BB5207 |
|
36.25 |
|
|
|
|
2:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SS04 lag 2 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:49.64 |
+23.15 |
|
|
|
|
Judit Andersson |
2007 |
BA7607 |
+0.97 |
43.42 |
|
|
|
|
43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Axland |
2007 |
BA6607 |
|
47.91 |
|
|
|
|
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bianca Utgren |
2008 |
AU2608 |
|
42.09 |
|
|
|
|
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Hjort |
2007 |
BJ4807 |
|
36.22 |
|
|
|
|
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Södertörns Simsällskap |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.63 |
+25.14 |
|
|
|
|
Téa Brännström |
2008 |
|
+0.68 |
41.02 |
|
|
|
|
41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Persson |
2007 |
|
|
44.15 |
|
|
|
|
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Johanson |
2008 |
AL9608 |
|
38.45 |
|
|
|
|
2:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Hodneland |
2009 |
AP1409 |
|
48.01 |
|
|
|
|
2:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.82 |
+25.33 |
|
|
|
|
Nova Salmi-Wikander |
2008 |
|
+0.62 |
43.86 |
|
|
|
|
43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Holen |
2008 |
|
|
48.88 |
|
|
|
|
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Lande |
2007 |
AY4407 |
|
41.85 |
|
|
|
|
2:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Hodneland |
2007 |
BJ5807 |
|
37.23 |
|
|
|
|
2:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim F lag 2 |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:23.38 |
+56.89 |
|
|
|
|
Freja Hoffert |
2008 |
AX5808 |
+0.88 |
50.86 |
|
|
|
|
50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
BE7208 |
|
54.47 |
|
|
|
|
1:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
AY5008 |
|
56.26 |
|
|
|
|
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Elander |
2008 |
BE5408 |
|
41.79 |
|
|
|
|
3:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SKK lag 2 |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Öström |
2008 |
AO6808 |
+0.76 |
40.55 |
|
|
|
|
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Borgman |
2008 |
AT4408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bäck |
2007 |
AP7207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
BI3407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim F lag 1 |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
AX4808 |
+0.93 |
48.80 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester von Goës |
2008 |
AX5008 |
|
48.28 |
|
|
|
|
1:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Björk |
2008 |
AS9408 |
|
49.55 |
|
|
|
|
2:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Zhang |
2008 |
AX5408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 10:13:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 10:13:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4X50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SKK lag 1. |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bouchet |
2007 |
AO8707 |
+0.74 |
38.46 |
|
|
|
|
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Axegård |
2008 |
AI1108 |
|
46.14 |
|
|
|
|
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Flores |
2008 |
AA8908 |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jordan Sundström |
2007 |
AM1706 |
|
32.30 |
|
|
|
|
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 lag 1 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:41.11 |
+12.51 |
|
|
|
|
Viggo Johansson |
2008 |
AH6508 |
+0.75 |
42.65 |
|
|
|
|
42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Doan |
2007 |
AS0307 |
|
40.43 |
|
|
|
|
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Larsson |
2008 |
AK3508 |
|
44.48 |
|
|
|
|
2:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
AU5107 |
|
33.55 |
|
|
|
|
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 lag 2 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:43.91 |
+15.31 |
|
|
|
|
Elwe Montelius |
2008 |
AN2308 |
+0.75 |
39.98 |
|
|
|
|
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Tang |
2008 |
AH1708 |
|
46.42 |
|
|
|
|
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Shatkus |
2007 |
AS0107 |
|
43.55 |
|
|
|
|
2:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Chiu |
2007 |
AR9907 |
|
33.96 |
|
|
|
|
2:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 10:14:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 10:14:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
33.26 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.54 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
33.58 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.20 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
35.11 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
35.47 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
35.88 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
36.43 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.77 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
38.12 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
emilia säther |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
38.39 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
38.77 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Blomström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.85 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
39.13 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nova Salmi-Wikander |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.49 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
39.68 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
|
|
39.85 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
40.09 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
40.20 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.24 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.78 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
40.90 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
|
|
42.17 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sibel Levin |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
42.25 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
42.36 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Felicia Johansson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.73 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
|
42.91 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Anderberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.00 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Rönnkvist |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.05 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
43.47 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ester Isaksson |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
44.75 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Caro Matamoros |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
45.04 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
|
46.08 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rebecka Tousek |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
46.28 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amanda Wirsén |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.60 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida Norrbin-Schilling |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.61 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nova Vidmark |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.73 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 10:26:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 10:27:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.10 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
35.74 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.16 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.44 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.93 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
39.16 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Igor Bedlinski |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
41.03 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
41.06 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
41.63 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gabriel Florin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
42.62 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Joona |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.22 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent Vitas |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.25 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joakim Sandstrröm |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.05 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
isak käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
47.30 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Georg Blomgren |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.76 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wiliam Högberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
58.21 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sam Rydén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nahom Mahari |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chengtai Li |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 10:34:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 10:34:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.36 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:12.57 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:12.98 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.98 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.39 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.51 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Revsäter |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:17.67 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Forsèn |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:18.99 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Wallmark |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:21.07 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.72 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Sjöberg |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:22.91 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.17 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jennifer Vainikka Eklund |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:24.51 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:24.60 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Lynch |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:24.65 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:25.58 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:25.82 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:25.97 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:26.30 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Edith Persson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.64 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:31.65 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Hannu |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:31.68 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Nömm |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:31.91 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Inkerd |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 10:42:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 10:42:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:12.63 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.16 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Doan |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:16.61 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Måns Berggren Kvarvåg |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.27 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Omar Bounif |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.77 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Shatkus |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:25.10 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:25.75 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip Rydholm |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:29.08 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvin Engström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:36.17 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tony Matic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:39.95 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmer karlsson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:40.97 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adrian linder |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:48.97 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Chiu |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 10:46:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 10:47:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
42.23 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
46.07 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
47.90 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
48.25 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
48.61 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
48.65 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
48.78 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
49.33 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
49.55 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
49.58 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
49.65 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
49.82 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ester Isaksson |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
50.19 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50.28 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50.42 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50.43 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nova Salmi-Wikander |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
51.23 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
51.91 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecka Tousek |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
52.53 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felicia Johansson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
52.60 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
emilia säther |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
52.73 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Blomström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.38 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
53.38 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sibel Levin |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
54.02 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Donike Kabashi |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
54.19 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
|
55.75 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
|
|
56.57 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
57.28 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
|
|
58.24 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Norrbin-Schilling |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
58.56 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nova Vidmark |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.54 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amanda Wirsén |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:01.24 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:01.32 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:02.05 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Caro Matamoros |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Anderberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 10:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 10:54:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
46.92 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
47.03 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Igor Bedlinski |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.13 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
51.57 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
51.95 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
isak käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.78 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sam Rydén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
53.81 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.86 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
55.12 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
57.09 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Joona |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
59.21 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joakim Sandstrröm |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:00.91 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wiliam Högberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:03.04 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gabriel Florin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:03.29 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Georg Blomgren |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nahom Mahari |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chengtai Li |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:00:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:00:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.70 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.75 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.82 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.59 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.35 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:51.10 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:15:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:15:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.54 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:15:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:15:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.86 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
38.27 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
41.02 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
41.58 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
42.44 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
42.77 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
44.92 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.09 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
45.64 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
47.28 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
47.74 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
47.86 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
48.54 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
|
|
48.98 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
51.58 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
51.60 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
53.06 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sibel Levin |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
53.17 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
53.43 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecka Tousek |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
55.96 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
|
|
57.71 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
59.28 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.03 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:19:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:19:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
42.51 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.03 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
45.29 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.62 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.22 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
47.50 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
48.67 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Joona |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
58.08 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Vitas |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:23:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:24:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Revsäter |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:29.99 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.61 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.89 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.35 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:35.92 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:36.21 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.77 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Persson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:39.19 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:40.21 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Wallmark |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:41.26 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:44.53 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Märta Sjöberg |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:44.89 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elina Inkerd |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:45.15 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Lynch |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:45.77 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:46.06 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naima Fridman |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:47.88 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:48.80 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Hannu |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:48.86 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:49.61 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:51.78 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:55.15 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Nömm |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:59.39 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:30:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:30:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Doan |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.63 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:39.73 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Måns Berggren Kvarvåg |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:41.07 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:42.55 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Chiu |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:44.37 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Shatkus |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:52.33 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian linder |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:54.93 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Engström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:55.78 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:55.96 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tony Matic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elmer karlsson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:36:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.97 |
|
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
|
38.99 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.62 |
|
40.02 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.60 |
|
40.60 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
40.96 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
|
42.08 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.95 |
|
42.69 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
|
43.14 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
|
43.83 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
emilia säther |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
+0.99 |
|
44.36 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Salmi-Wikander |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.61 |
|
44.52 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
|
44.66 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.83 |
|
44.75 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.92 |
|
45.09 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
46.80 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
47.14 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester Isaksson |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
+0.90 |
|
47.63 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
48.30 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
|
48.58 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
|
48.68 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Rönnkvist |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
|
48.89 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
|
48.99 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
+0.32 |
|
49.08 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.85 |
|
49.19 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sibel Levin |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.86 |
|
49.96 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
50.14 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Blomström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.89 |
|
50.16 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.92 |
|
52.85 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.84 |
|
53.55 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
53.69 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Anderberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
53.97 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Felicia Johansson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
56.17 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rebecka Tousek |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
+0.91 |
|
57.81 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nova Vidmark |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Wirsén |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Norlin |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:47:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:47:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
40.73 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
44.26 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Igor Bedlinski |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
47.66 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Joona |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.57 |
|
49.43 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
|
51.16 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
52.92 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
54.06 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joakim Sandstrröm |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
|
54.56 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Florin |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
54.61 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Georg Blomgren |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.63 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
isak käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
58.42 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wiliam Högberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
58.98 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chengtai Li |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 11:51:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 11:51:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SKK lag 1. |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eklöf |
2007 |
AD9807 |
|
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bystedt |
2007 |
AY2207 |
|
34.31 |
|
|
|
|
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Elise Karlsson |
2007 |
BA4607 |
|
30.25 |
|
|
|
|
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brorson |
2008 |
AT8208 |
|
31.48 |
|
|
|
|
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 lag 1 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:15.25 |
+4.48 |
|
|
|
|
Thea Bergström |
2007 |
AK9807 |
|
30.61 |
|
|
|
|
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Revsäter |
2007 |
AP4607 |
|
34.83 |
|
|
|
|
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Forsèn |
2007 |
|
|
36.13 |
|
|
|
|
1:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Jeansson |
2008 |
AI7408 |
|
33.68 |
|
|
|
|
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyds Simförening |
12 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:16.04 |
+5.27 |
|
|
|
|
Hanna Wickström |
2007 |
BC0407 |
|
33.81 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
34.25 |
|
|
|
|
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
33.74 |
|
|
|
|
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
AZ7008 |
|
34.24 |
|
|
|
|
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SKK lag 2 |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:22.70 |
+11.93 |
|
|
|
|
Olivia Bäck |
2007 |
AP7207 |
|
35.36 |
|
|
|
|
35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
BI3407 |
|
36.03 |
|
|
|
|
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Borgman |
2008 |
AT4408 |
|
35.00 |
|
|
|
|
1:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Öström |
2008 |
AO6808 |
|
36.31 |
|
|
|
|
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kanaans Simsällskap |
12 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.79 |
+16.02 |
|
|
|
|
Maja Wallmark |
2007 |
AL6407 |
|
34.59 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Vainikka Eklund |
2007 |
BB5207 |
|
36.47 |
|
|
|
|
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Sjöberg |
2007 |
AE5207 |
|
34.89 |
|
|
|
|
1:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
emilia säther |
2008 |
AZ7208 |
|
40.84 |
|
|
|
|
2:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SS04 lag 2 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:30.13 |
+19.36 |
|
|
|
|
Lova Hjort |
2007 |
BJ4807 |
|
37.91 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bianca Utgren |
2008 |
AU2608 |
|
37.61 |
|
|
|
|
1:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Axland |
2007 |
BA6607 |
|
36.82 |
|
|
|
|
1:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Judit Andersson |
2007 |
BA7607 |
|
37.79 |
|
|
|
|
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Södertörns Simsällskap |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.12 |
+29.35 |
|
|
|
|
Téa Brännström |
2008 |
|
|
38.35 |
|
|
|
|
38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Edith Persson |
2007 |
|
|
40.18 |
|
|
|
|
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Johanson |
2008 |
AL9608 |
|
34.60 |
|
|
|
|
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Hodneland |
2009 |
AP1409 |
|
46.99 |
|
|
|
|
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.69 |
+30.92 |
|
|
|
|
Sara Holen |
2008 |
|
|
42.10 |
|
|
|
|
42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Hodneland |
2007 |
BJ5807 |
|
38.60 |
|
|
|
|
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Salmi-Wikander |
2008 |
|
|
40.00 |
|
|
|
|
2:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Lande |
2007 |
AY4407 |
|
40.99 |
|
|
|
|
2:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 12:07:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SKK lag 1. |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Jordan Sundström |
2007 |
AM1706 |
|
33.85 |
|
|
|
|
33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Axegård |
2008 |
AI1108 |
|
36.57 |
|
|
|
|
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bouchet |
2007 |
AO8707 |
|
33.73 |
|
|
|
|
1:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Flores |
2008 |
AA8908 |
|
30.84 |
|
|
|
|
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 lag 1 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:21.61 |
+6.62 |
|
|
|
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
AU5107 |
|
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Doan |
2007 |
AS0307 |
|
33.58 |
|
|
|
|
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Larsson |
2008 |
AK3508 |
|
36.78 |
|
|
|
|
1:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Johansson |
2008 |
AH6508 |
|
36.82 |
|
|
|
|
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 lag 2 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:26.44 |
+11.45 |
|
|
|
|
Jonas Chiu |
2007 |
AR9907 |
|
35.10 |
|
|
|
|
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Tang |
2008 |
AH1708 |
|
39.03 |
|
|
|
|
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elwe Montelius |
2008 |
AN2308 |
|
35.13 |
|
|
|
|
1:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Shatkus |
2007 |
AS0107 |
|
37.18 |
|
|
|
|
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 3 |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:44.00 |
+29.01 |
|
|
|
|
Omar Bounif |
2007 |
|
|
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Berggren Kvarvåg |
2007 |
AP7107 |
|
36.74 |
|
|
|
|
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiliam Högberg |
2008 |
|
|
51.49 |
|
|
|
|
2:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Engström |
2007 |
|
|
41.28 |
|
|
|
|
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim P Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:52.70 |
+37.71 |
|
|
|
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
AQ5308 |
|
42.92 |
|
|
|
|
42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Philip Rydholm |
2007 |
AU3107 |
|
37.59 |
|
|
|
|
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raoul Danes |
2008 |
AQ9908 |
|
46.55 |
|
|
|
|
2:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Florin |
2008 |
AQ5108 |
|
45.64 |
|
|
|
|
2:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 12:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 12:11:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.38 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.49 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.83 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.41 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.64 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.47 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
38.84 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.66 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
39.93 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.25 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.58 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.77 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.21 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
41.30 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isolde Persson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.35 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
41.59 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
42.05 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Kashani |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
42.43 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.66 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Andén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
43.06 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.34 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alice Berg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.47 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.92 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Livia Granquist |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.24 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
45.54 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
45.76 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
46.09 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tilda Götesson-cherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.34 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Klara Mild |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.62 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.68 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
iris Bonamy |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
47.45 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.39 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.87 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.48 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ingrid Nilsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
51.27 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elma Butti |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.41 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
51.52 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
52.14 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Märta Fred |
2009 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
52.42 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.64 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.38 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Venus Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.96 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Bodil Mårtensson |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
54.86 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Stella Touma |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
55.82 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
59.43 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:02.09 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Sterner |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Billter |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 15:12:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 15:14:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
37.89 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.38 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
38.66 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
Täby Sim |
|
|
38.89 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.98 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
Täby Sim |
|
|
40.44 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
40.77 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Stjernfält |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.91 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
41.20 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
41.70 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
42.19 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
42.26 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jerry Du |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
42.75 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksi Thörnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.00 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.25 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
44.52 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.57 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.07 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.10 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.15 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.26 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.85 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
|
|
46.06 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noé Wikström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.11 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.52 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sigge Lövholm |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.89 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.95 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50.10 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Adam Abdu |
2009 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
53.57 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cyle Sjödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
54.41 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Theo Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.63 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vilmer Dahlberg |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.47 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ture Hellström |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.59 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 15:20:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 15:20:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:55.22 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:55.30 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:55.90 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Revsäter |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:10.46 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Wallmark |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
3:15.86 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Forsèn |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:16.61 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:21.28 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:23.63 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:23.79 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:24.30 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:24.87 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:28.16 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Märta Sjöberg |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
3:28.93 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:31.44 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:32.97 |
+38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 15:28:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 15:28:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:05.57 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 15:32:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 15:32:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.24 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.92 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.89 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.22 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.26 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
49.51 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
49.94 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Berg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.15 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Andén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50.32 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50.45 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Kashani |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50.92 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
51.16 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
52.01 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
52.35 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.77 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.99 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isolde Persson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
54.61 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
54.89 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.33 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Livia Granquist |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.44 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.71 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Klara Mild |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.44 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
57.04 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Billter |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.46 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tilda Götesson-cherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
58.26 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
58.32 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
iris Bonamy |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
59.18 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.20 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
59.80 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:00.47 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.48 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elma Butti |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:04.19 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:06.60 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Venus Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.92 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:08.40 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Stella Touma |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.87 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bodil Mårtensson |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 15:44:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 15:44:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.45 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
Täby Sim |
|
|
50.64 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
|
|
51.78 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
52.29 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Stjernfält |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
52.50 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.68 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
54.42 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
55.90 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jerry Du |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
57.06 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.78 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
57.93 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksi Thörnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.99 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noé Wikström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.49 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cyle Sjödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:02.69 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.51 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ture Hellström |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:04.56 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:04.66 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:04.87 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.92 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:05.22 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sigge Lövholm |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.30 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:09.91 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 15:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 15:55:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
|
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:22.64 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.92 |
|
1:24.07 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
|
1:24.43 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.65 |
|
1:27.49 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Forsèn |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:31.69 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
1:33.12 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.95 |
|
1:35.08 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
1:41.45 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
1:42.75 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.60 |
|
1:43.22 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Nömm |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.91 |
|
1:45.11 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 15:57:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 15:58:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
|
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
|
1:23.52 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Doan |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
1:29.93 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Engström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.36 |
|
1:42.74 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Rydholm |
2007 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
1:42.96 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tony Matic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.95 |
|
1:49.76 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian linder |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
|
1:51.78 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Shatkus |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 16:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 16:02:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
|
39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
39.79 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
40.77 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
41.46 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
41.63 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
46.11 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
46.58 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
46.76 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
47.36 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
|
47.40 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
47.58 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
47.75 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
|
47.83 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
48.57 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.95 |
|
48.68 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
49.32 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Andén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.44 |
|
49.48 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
50.29 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Berg |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
51.15 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
51.44 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
51.87 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isolde Persson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
51.88 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.88 |
|
51.95 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.92 |
|
54.00 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Billter |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
|
54.01 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
54.03 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
iris Bonamy |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
54.56 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
54.67 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
54.72 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tilda Götesson-cherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.96 |
|
55.12 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elma Butti |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.69 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
57.74 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Bodil Mårtensson |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
|
58.73 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
|
1:02.34 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
|
1:05.33 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
1:07.99 |
+28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Venus Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
1:09.66 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Stella Touma |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
|
1:13.28 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Nilsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 16:22:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 16:23:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
44.43 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
45.72 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.88 |
|
45.80 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Stjernfält |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.67 |
|
48.45 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
48.72 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
48.83 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Thörnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
49.01 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
49.21 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.90 |
|
49.35 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
+0.84 |
|
49.38 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
+0.57 |
|
49.83 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jerry Du |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
50.28 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
52.80 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
53.50 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
|
53.65 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.98 |
|
54.02 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.11 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
55.59 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.98 |
|
57.06 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
57.22 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sigge Lövholm |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
57.54 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilmer Dahlberg |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.98 |
|
58.10 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
59.46 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Theo Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
59.65 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ture Hellström |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
1:00.99 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noé Wikström |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
1:03.27 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.57 |
|
1:03.34 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 16:32:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 16:32:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
5:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:38.09 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:39.61 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:44.52 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
5:59.24 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
6:29.97 |
+1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
7:18.16 |
+1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 16:37:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 16:37:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
5:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:46.73 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:49.26 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rydholm |
2007 |
Täby Sim |
|
|
7:12.97 |
+1:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 16:45:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 16:45:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.12 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.45 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.82 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:29.14 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:34.32 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:39.89 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:41.57 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:43.36 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:43.46 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:43.69 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:44.49 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:44.96 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:45.00 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:45.47 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabelle Kashani |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:45.50 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:47.14 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isolde Persson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:47.95 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Berg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:53.56 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Touma |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Andén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 16:53:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 16:53:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:36.88 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.94 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:44.99 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:45.45 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:45.85 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:47.49 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jerry Du |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:50.25 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:52.00 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:52.59 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:58.71 |
+34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:59.43 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:02.35 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:02.59 |
+38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:02.84 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 17:01:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 17:01:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 4X50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
40.30 |
|
|
|
|
40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
AI7109 |
|
40.92 |
|
|
|
|
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
AH2409 |
|
41.45 |
|
|
|
|
2:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
37.43 |
|
|
|
|
2:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun Lag 5 |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:41.00 |
+0.90 |
|
|
|
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
AS3009 |
|
34.16 |
|
|
|
|
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Sjödahl |
2009 |
AD8809 |
|
36.18 |
|
|
|
|
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
AA8512 |
|
45.94 |
|
|
|
|
1:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
AF1310 |
|
44.72 |
|
|
|
|
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyds Simförening |
10 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:41.17 |
+1.07 |
|
|
|
|
Signe Roos |
2009 |
AQ1009 |
|
38.57 |
|
|
|
|
38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Nils Stjernfält |
2009 |
|
|
41.33 |
|
|
|
|
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
41.89 |
|
|
|
|
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
39.38 |
|
|
|
|
2:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SKK lag 1. |
10 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:44.17 |
+4.07 |
|
|
|
|
Sofia Andén |
2010 |
|
|
42.37 |
|
|
|
|
42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni Agerhäll |
2009 |
AO6409 |
|
43.38 |
|
|
|
|
1:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
AJ7909 |
|
47.08 |
|
|
|
|
2:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Bouchet |
2009 |
AD6709 |
|
31.34 |
|
|
|
|
2:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Neptun |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:48.34 |
+8.24 |
|
|
|
|
Thelma Verdier |
2011 |
AB0211 |
|
41.06 |
|
|
|
|
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
AI6809 |
|
42.57 |
|
|
|
|
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Zhang |
2009 |
AF9509 |
|
39.37 |
|
|
|
|
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansson |
2009 |
AG1309 |
|
45.34 |
|
|
|
|
2:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
10 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:53.07 |
+12.97 |
|
|
|
|
Kalle Värna |
2009 |
|
|
47.81 |
|
|
|
|
47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Kashani |
2009 |
AE9809 |
|
44.98 |
|
|
|
|
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Bentzer |
2009 |
AG6309 |
|
38.60 |
|
|
|
|
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
AM7209 |
|
41.68 |
|
|
|
|
2:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:58.65 |
+18.55 |
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
41.90 |
|
|
|
|
41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Luke Granlund |
2009 |
AK6909 |
|
41.77 |
|
|
|
|
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Lundström |
2009 |
AS2009 |
|
53.11 |
|
|
|
|
2:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Thermaenius |
2009 |
AF3509 |
|
41.87 |
|
|
|
|
2:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Neptun Lag 3 |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:14.11 |
+34.01 |
|
|
|
|
Alice Berg |
2009 |
AL0209 |
|
47.69 |
|
|
|
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
AK0610 |
|
52.16 |
|
|
|
|
1:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Rosén |
2009 |
AB1709 |
|
44.28 |
|
|
|
|
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
AF1110 |
|
49.98 |
|
|
|
|
3:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simklubben Neptun Lag 6 |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:28.94 |
+48.84 |
|
|
|
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
|
|
56.52 |
|
|
|
|
56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eije Kindgren |
2009 |
AL3309 |
|
47.72 |
|
|
|
|
1:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
AC4111 |
|
52.38 |
|
|
|
|
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
AD4411 |
|
52.32 |
|
|
|
|
3:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 3 |
9 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
AJ8610 |
|
47.23 |
|
|
|
|
47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
45.62 |
|
|
|
|
1:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
45.67 |
|
|
|
|
2:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-19 17:21:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 17:21:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|