Results for Jöns Svanbersimmet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 07:48 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 33.25 | 1:10.28 | 1:47.77 | 2:23.55 | |||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 32.80 | 1:10.03 | 1:48.56 | 2:25.40 | |||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 33.82 | 1:12.22 | 1:52.35 | 2:28.29 | |||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.61 | 1:12.79 | 1:52.52 | 2:30.92 | |||
5 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.51 | 1:11.52 | 1:51.76 | 2:31.47 | |||
6 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.29 | 1:14.87 | 1:54.71 | 2:32.68 | |||
7 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 35.70 | 1:16.60 | 1:58.26 | 2:39.15 | |||
8 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.10 | 1:16.78 | 1:58.60 | 2:40.44 | |||
9 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.88 | 1:17.79 | 2:00.47 | 2:41.43 | |||
10 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.88 | 1:19.32 | 2:02.13 | 2:42.63 | |||
11 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:20.36 | 2:02.80 | 2:43.46 | |||
12 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.10 | 1:19.58 | 2:02.75 | 2:43.95 | |||
13 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 38.07 | 1:21.43 | 2:04.78 | 2:44.63 | |||
14 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 36.23 | 1:18.07 | 2:02.34 | 2:45.43 | |||
15 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:19.61 | 2:04.03 | 2:46.35 | ||||
16 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:19.20 | 2:03.01 | 2:46.74 | |||
17 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.10 | 1:20.81 | 2:06.28 | 2:48.35 | |||
18 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 39.35 | 1:23.90 | 2:09.03 | 2:49.43 | |||
19 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 37.62 | 1:22.03 | 2:08.02 | 2:51.35 | |||
20 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 39.17 | 1:23.82 | 2:09.37 | 2:52.21 | |||
21 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:23.52 | 2:11.30 | 2:53.89 | |||
22 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.82 | 1:25.43 | 2:11.69 | 2:54.83 | |||
23 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.31 | 1:24.19 | 2:12.13 | 2:55.87 | |||
24 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.88 | 1:25.53 | 2:13.21 | 2:55.94 | |||
25 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.99 | 1:28.76 | 2:14.93 | 2:56.59 | |||
26 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.13 | 1:27.64 | 2:15.37 | 2:59.91 | |||
27 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.02 | 1:28.02 | 2:17.27 | 3:03.66 | |||
28 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.19 | 1:29.44 | 2:18.53 | 3:04.26 | |||
29 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.36 | 1:27.65 | 2:17.37 | 3:04.56 | |||
30 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.18 | 1:29.25 | 2:19.36 | 3:04.91 | |||
31 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 1:29.37 | 3:05.37 | 3:05.37 | ||||
32 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.98 | 2:17.34 | 3:06.20 | 3:06.20 | |||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.66 | 1:06.24 | 1:42.00 | 2:16.46 | |||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.72 | 1:06.70 | 1:42.76 | 2:18.46 | |||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.04 | 1:07.57 | 1:43.83 | 2:19.09 | |||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.26 | 1:08.58 | 1:46.77 | 2:23.32 | |||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.67 | 1:10.00 | 1:48.37 | 2:24.25 | |||
6 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.46 | 1:10.34 | 1:48.03 | 2:25.91 | |||
7 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.23 | 1:11.85 | 1:50.52 | 2:28.02 | |||
8 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 33.65 | 1:12.05 | 1:52.93 | 2:30.61 | |||
9 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 33.77 | 1:12.31 | 1:52.22 | 2:31.10 | |||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.76 | 1:11.10 | 1:51.67 | 2:31.23 | |||
11 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.33 | 1:12.48 | 1:53.16 | 2:33.20 | |||
12 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.38 | 1:15.46 | 1:56.55 | 2:34.24 | |||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.77 | 1:13.64 | 1:54.40 | 2:34.38 | |||
14 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.36 | 1:14.23 | 1:54.68 | 2:34.41 | |||
15 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.15 | 1:13.53 | 1:54.33 | 2:34.78 | |||
16 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.61 | 1:12.05 | 1:53.85 | 2:35.91 | |||
17 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 36.18 | 1:16.34 | 1:58.44 | 2:37.48 | |||
18 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.38 | 1:16.58 | 1:58.49 | 2:38.44 | |||
19 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.42 | 1:15.47 | 1:57.32 | 2:38.60 | |||
20 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.35 | 1:16.26 | 1:58.29 | 2:39.88 | |||
21 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 37.52 | 1:18.72 | 2:00.09 | 2:40.19 | |||
22 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.67 | 1:16.58 | 1:59.67 | 2:41.87 | |||
23 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 37.96 | 1:21.40 | 2:04.63 | 2:45.51 | |||
24 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 36.82 | 1:18.30 | 2:02.71 | 2:45.58 | |||
25 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 35.82 | 1:18.20 | 2:03.61 | 2:46.62 | |||
26 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.90 | 1:19.40 | 2:03.31 | 2:47.20 | |||
27 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.35 | 1:18.68 | 2:02.97 | 2:47.54 | |||
28 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.77 | 1:21.37 | 2:07.52 | 2:50.72 | |||
29 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.33 | 1:23.65 | 2:08.03 | 2:51.51 | |||
30 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.08 | 1:21.65 | 2:06.76 | 2:51.56 | |||
31 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 39.70 | 1:24.81 | 2:12.55 | 2:53.67 | |||
32 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.40 | 1:23.10 | 2:09.16 | 2:54.36 | |||
33 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 39.51 | 1:24.95 | 2:13.07 | 2:58.17 | |||
- | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 31.19 | 1:04.54 | 1:38.67 | 2:12.81 | |||
2 | Emelie Åkerström | 1995 | Simklubben Neptun | 30.67 | 1:04.70 | 1:40.09 | 2:15.03 | |||
3 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.97 | 1:04.77 | 1:40.94 | 2:15.31 | |||
4 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 31.41 | 1:05.44 | 1:40.83 | 2:16.62 | |||
5 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.25 | 1:07.22 | 1:42.69 | 2:18.31 | |||
6 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 31.76 | 1:08.19 | 1:45.44 | 2:20.63 | |||
7 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.12 | 1:07.99 | 1:45.30 | 2:21.06 | |||
8 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 32.75 | 1:08.11 | 1:45.27 | 2:21.45 | |||
9 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.85 | 1:07.92 | 1:45.56 | 2:22.00 | |||
10 | Erika Nyström | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.84 | 1:08.58 | 1:45.37 | 2:22.93 | |||
11 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.82 | 1:07.58 | 1:45.19 | 2:23.12 | |||
12 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.42 | 1:08.62 | 1:46.88 | 2:24.66 | |||
13 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 32.25 | 1:08.97 | 1:47.16 | 2:25.30 | |||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.05 | 1:10.20 | 1:48.66 | 2:25.64 | |||
15 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.07 | 1:09.27 | 1:47.15 | 2:26.15 | |||
16 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 32.98 | 1:09.63 | 1:48.40 | 2:26.20 | |||
17 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.49 | 1:12.31 | 1:50.02 | 2:26.37 | |||
18 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.40 | 1:11.57 | 1:50.44 | 2:29.14 | |||
19 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.49 | 1:11.48 | 1:50.88 | 2:29.98 | |||
20 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.11 | 1:13.60 | 1:52.75 | 2:30.49 | |||
21 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 32.63 | 1:10.19 | 1:50.45 | 2:30.68 | |||
22 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.90 | 1:13.68 | 1:54.98 | 2:33.53 | |||
23 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.08 | 1:12.81 | 1:54.03 | 2:34.50 | |||
24 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.86 | 1:14.72 | 1:55.83 | 2:36.16 | |||
25 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 36.33 | 1:17.25 | 1:57.85 | 2:37.86 | |||
26 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.28 | 1:16.55 | 1:58.08 | 2:40.20 | |||
27 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 35.68 | 1:16.74 | 1:59.35 | 2:41.01 | |||
28 | Malin Österman | 1993 | Spårvägen Simförening | 35.59 | 1:16.16 | 1:59.26 | 2:42.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 07:48 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 07:48 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 33.25 | 1:10.28 | 1:47.77 | 2:23.55 | |||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 32.80 | 1:10.03 | 1:48.56 | 2:25.40 | |||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 33.82 | 1:12.22 | 1:52.35 | 2:28.29 | |||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.61 | 1:12.79 | 1:52.52 | 2:30.92 | |||
5 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.51 | 1:11.52 | 1:51.76 | 2:31.47 | |||
6 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.29 | 1:14.87 | 1:54.71 | 2:32.68 | |||
7 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 35.70 | 1:16.60 | 1:58.26 | 2:39.15 | |||
8 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.10 | 1:16.78 | 1:58.60 | 2:40.44 | |||
9 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.88 | 1:17.79 | 2:00.47 | 2:41.43 | |||
10 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.88 | 1:19.32 | 2:02.13 | 2:42.63 | |||
11 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:20.36 | 2:02.80 | 2:43.46 | |||
12 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.10 | 1:19.58 | 2:02.75 | 2:43.95 | |||
13 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 38.07 | 1:21.43 | 2:04.78 | 2:44.63 | |||
14 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 36.23 | 1:18.07 | 2:02.34 | 2:45.43 | |||
15 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:19.61 | 2:04.03 | 2:46.35 | ||||
16 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:19.20 | 2:03.01 | 2:46.74 | |||
17 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.10 | 1:20.81 | 2:06.28 | 2:48.35 | |||
18 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 39.35 | 1:23.90 | 2:09.03 | 2:49.43 | |||
19 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 37.62 | 1:22.03 | 2:08.02 | 2:51.35 | |||
20 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 39.17 | 1:23.82 | 2:09.37 | 2:52.21 | |||
21 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:23.52 | 2:11.30 | 2:53.89 | |||
22 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.82 | 1:25.43 | 2:11.69 | 2:54.83 | |||
23 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.31 | 1:24.19 | 2:12.13 | 2:55.87 | |||
24 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.88 | 1:25.53 | 2:13.21 | 2:55.94 | |||
25 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.99 | 1:28.76 | 2:14.93 | 2:56.59 | |||
26 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.13 | 1:27.64 | 2:15.37 | 2:59.91 | |||
27 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.02 | 1:28.02 | 2:17.27 | 3:03.66 | |||
28 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.19 | 1:29.44 | 2:18.53 | 3:04.26 | |||
29 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.36 | 1:27.65 | 2:17.37 | 3:04.56 | |||
30 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.18 | 1:29.25 | 2:19.36 | 3:04.91 | |||
31 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 1:29.37 | 3:05.37 | 3:05.37 | ||||
32 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.98 | 2:17.34 | 3:06.20 | 3:06.20 | |||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.66 | 1:06.24 | 1:42.00 | 2:16.46 | |||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.72 | 1:06.70 | 1:42.76 | 2:18.46 | |||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.04 | 1:07.57 | 1:43.83 | 2:19.09 | |||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.26 | 1:08.58 | 1:46.77 | 2:23.32 | |||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.67 | 1:10.00 | 1:48.37 | 2:24.25 | |||
6 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.46 | 1:10.34 | 1:48.03 | 2:25.91 | |||
7 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.23 | 1:11.85 | 1:50.52 | 2:28.02 | |||
8 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 33.65 | 1:12.05 | 1:52.93 | 2:30.61 | |||
9 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 33.77 | 1:12.31 | 1:52.22 | 2:31.10 | |||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.76 | 1:11.10 | 1:51.67 | 2:31.23 | |||
11 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.33 | 1:12.48 | 1:53.16 | 2:33.20 | |||
12 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.38 | 1:15.46 | 1:56.55 | 2:34.24 | |||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.77 | 1:13.64 | 1:54.40 | 2:34.38 | |||
14 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.36 | 1:14.23 | 1:54.68 | 2:34.41 | |||
15 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.15 | 1:13.53 | 1:54.33 | 2:34.78 | |||
16 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.61 | 1:12.05 | 1:53.85 | 2:35.91 | |||
17 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 36.18 | 1:16.34 | 1:58.44 | 2:37.48 | |||
18 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.38 | 1:16.58 | 1:58.49 | 2:38.44 | |||
19 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.42 | 1:15.47 | 1:57.32 | 2:38.60 | |||
20 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.35 | 1:16.26 | 1:58.29 | 2:39.88 | |||
21 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 37.52 | 1:18.72 | 2:00.09 | 2:40.19 | |||
22 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.67 | 1:16.58 | 1:59.67 | 2:41.87 | |||
23 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 37.96 | 1:21.40 | 2:04.63 | 2:45.51 | |||
24 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 36.82 | 1:18.30 | 2:02.71 | 2:45.58 | |||
25 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 35.82 | 1:18.20 | 2:03.61 | 2:46.62 | |||
26 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.90 | 1:19.40 | 2:03.31 | 2:47.20 | |||
27 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.35 | 1:18.68 | 2:02.97 | 2:47.54 | |||
28 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.77 | 1:21.37 | 2:07.52 | 2:50.72 | |||
29 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.33 | 1:23.65 | 2:08.03 | 2:51.51 | |||
30 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.08 | 1:21.65 | 2:06.76 | 2:51.56 | |||
31 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 39.70 | 1:24.81 | 2:12.55 | 2:53.67 | |||
32 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.40 | 1:23.10 | 2:09.16 | 2:54.36 | |||
33 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 39.51 | 1:24.95 | 2:13.07 | 2:58.17 | |||
- | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 31.19 | 1:04.54 | 1:38.67 | 2:12.81 | |||
2 | Emelie Åkerström | 1995 | Simklubben Neptun | 30.67 | 1:04.70 | 1:40.09 | 2:15.03 | |||
3 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.97 | 1:04.77 | 1:40.94 | 2:15.31 | |||
4 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 31.41 | 1:05.44 | 1:40.83 | 2:16.62 | |||
5 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.25 | 1:07.22 | 1:42.69 | 2:18.31 | |||
6 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 31.76 | 1:08.19 | 1:45.44 | 2:20.63 | |||
7 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.12 | 1:07.99 | 1:45.30 | 2:21.06 | |||
8 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 32.75 | 1:08.11 | 1:45.27 | 2:21.45 | |||
9 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.85 | 1:07.92 | 1:45.56 | 2:22.00 | |||
10 | Erika Nyström | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.84 | 1:08.58 | 1:45.37 | 2:22.93 | |||
11 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.82 | 1:07.58 | 1:45.19 | 2:23.12 | |||
12 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.42 | 1:08.62 | 1:46.88 | 2:24.66 | |||
13 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 32.25 | 1:08.97 | 1:47.16 | 2:25.30 | |||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.05 | 1:10.20 | 1:48.66 | 2:25.64 | |||
15 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.07 | 1:09.27 | 1:47.15 | 2:26.15 | |||
16 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 32.98 | 1:09.63 | 1:48.40 | 2:26.20 | |||
17 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.49 | 1:12.31 | 1:50.02 | 2:26.37 | |||
18 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.40 | 1:11.57 | 1:50.44 | 2:29.14 | |||
19 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.49 | 1:11.48 | 1:50.88 | 2:29.98 | |||
20 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.11 | 1:13.60 | 1:52.75 | 2:30.49 | |||
21 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 32.63 | 1:10.19 | 1:50.45 | 2:30.68 | |||
22 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.90 | 1:13.68 | 1:54.98 | 2:33.53 | |||
23 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.08 | 1:12.81 | 1:54.03 | 2:34.50 | |||
24 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.86 | 1:14.72 | 1:55.83 | 2:36.16 | |||
25 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 36.33 | 1:17.25 | 1:57.85 | 2:37.86 | |||
26 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.28 | 1:16.55 | 1:58.08 | 2:40.20 | |||
27 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 35.68 | 1:16.74 | 1:59.35 | 2:41.01 | |||
28 | Malin Österman | 1993 | Spårvägen Simförening | 35.59 | 1:16.16 | 1:59.26 | 2:42.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 07:48 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.83 | 1:21.65 | |||||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.45 | 1:22.92 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.54 | 1:25.88 | |||||
4 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.06 | 1:32.21 | |||||
5 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.02 | 1:33.16 | |||||
6 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 45.10 | 1:34.02 | |||||
7 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 45.19 | 1:37.22 | |||||
8 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 47.75 | 1:40.23 | |||||
9 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.44 | 1:40.63 | |||||
10 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.89 | 1:41.43 | |||||
11 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 48.64 | 1:42.69 | |||||
12 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.71 | 1:45.74 | |||||
13 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.65 | 1:50.01 | |||||
14 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 56.46 | 1:54.61 | |||||
15 | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | 1:05.37 | 2:22.02 | |||||
- | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 35.02 | 1:14.10 | |||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 35.15 | 1:15.66 | |||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.38 | 1:20.07 | |||||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.94 | 1:20.22 | |||||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.99 | 1:21.43 | |||||
6 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 41.00 | 1:25.08 | |||||
7 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.02 | 1:29.79 | |||||
8 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.08 | 1:30.38 | |||||
9 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.49 | 1:30.87 | |||||
10 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 42.75 | 1:32.48 | |||||
11 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.92 | 1:33.44 | |||||
12 | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.90 | 1:35.06 | |||||
13 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 46.34 | 1:36.68 | |||||
14 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.16 | 1:44.68 | |||||
15 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.03 | 1:46.58 | |||||
16 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 50.38 | 1:49.03 | |||||
17 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 49.59 | 1:49.53 | |||||
18 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.68 | 1:51.19 | |||||
19 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.39 | 1:57.98 | |||||
- | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 34.08 | 1:13.65 | |||||
2 | Conny Andersen | 1978 | Upsala Simsällskap | 36.67 | 1:18.15 | |||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.21 | 1:18.33 | |||||
4 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.41 | 1:18.68 | |||||
5 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 38.86 | 1:19.05 | |||||
6 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 36.18 | 1:20.01 | |||||
7 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.42 | 1:21.96 | |||||
8 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 38.02 | 1:22.18 | |||||
9 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 37.87 | 1:22.46 | |||||
10 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.79 | 1:22.86 | |||||
11 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.24 | 1:23.38 | |||||
12 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.13 | 1:23.98 | |||||
13 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.98 | 1:26.99 | |||||
14 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.75 | 1:27.01 | |||||
15 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.65 | 1:34.57 | |||||
16 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 44.97 | 1:36.21 | |||||
17 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 44.84 | 1:38.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.13 | 1:15.93 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.80 | 1:16.41 | |||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:19.14 | |||||
4 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.84 | 1:19.85 | |||||
5 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 40.38 | 1:22.01 | |||||
6 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.79 | 1:25.17 | |||||
7 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.93 | 1:25.86 | |||||
8 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.48 | 1:26.67 | |||||
9 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 43.75 | 1:27.51 | |||||
10 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.43 | 1:27.94 | |||||
11 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 43.24 | 1:28.14 | |||||
12 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.25 | 1:28.46 | |||||
13 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.02 | 1:28.68 | |||||
14 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.45 | 1:29.28 | |||||
15 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:29.53 | 1:29.53 | |||||
16 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.00 | 1:29.91 | |||||
17 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 42.90 | 1:30.13 | |||||
18 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 43.58 | 1:30.20 | |||||
19 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.54 | 1:30.90 | |||||
20 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 44.43 | 1:31.13 | |||||
21 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.99 | 1:31.94 | |||||
22 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 46.09 | 1:33.30 | |||||
23 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.99 | 1:33.35 | |||||
24 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.46 | 1:33.67 | |||||
25 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:33.75 | 1:33.75 | |||||
26 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.39 | 1:33.95 | |||||
27 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.50 | 1:34.16 | |||||
28 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:35.32 | 1:35.32 | |||||
29 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.26 | 1:35.94 | |||||
30 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:36.46 | 1:36.46 | |||||
31 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.42 | 1:36.64 | |||||
32 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:37.02 | 1:37.02 | |||||
33 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.09 | 1:37.39 | |||||
34 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.30 | 1:37.75 | |||||
35 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:37.66 | 1:37.98 | |||||
36 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.07 | 1:38.17 | |||||
37 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.65 | 1:38.36 | |||||
38 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.66 | 1:38.51 | |||||
39 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.98 | 1:38.53 | |||||
40 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:37.39 | 1:38.86 | |||||
41 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:35.94 | 1:39.83 | |||||
42 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:39.92 | 1:39.92 | |||||
43 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.68 | 1:40.08 | |||||
44 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.18 | 1:40.79 | |||||
45 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:41.42 | 1:41.42 | |||||
46 | Tindra Larsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:42.19 | 1:42.19 | |||||
47 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.42 | 1:43.14 | |||||
48 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.29 | 1:43.57 | |||||
49 | Filippa Jirenius | 2002 | Ludvika Simsällskap | 49.62 | 1:43.60 | |||||
50 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.18 | 1:47.61 | |||||
51 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 55.79 | 1:50.80 | |||||
- | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 35.33 | 1:10.67 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.94 | 1:11.03 | |||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 34.59 | 1:11.80 | |||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 35.19 | 1:12.63 | |||||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.33 | 1:14.26 | |||||
6 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.58 | 1:14.68 | |||||
7 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 35.70 | 1:14.75 | |||||
8 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:15.15 | 1:15.15 | |||||
9 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.68 | 1:15.56 | |||||
10 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.93 | 1:15.88 | |||||
11 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.05 | 1:16.15 | |||||
12 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 36.28 | 1:16.50 | |||||
13 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.01 | 1:16.60 | |||||
14 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.24 | 1:16.95 | |||||
15 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.94 | 1:17.01 | |||||
16 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.62 | 1:17.35 | |||||
17 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.46 | 1:17.61 | |||||
18 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.64 | 1:17.80 | |||||
19 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 38.40 | 1:18.48 | |||||
20 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 39.24 | 1:19.71 | |||||
21 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 38.27 | 1:19.90 | |||||
22 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.92 | 1:20.14 | |||||
23 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 39.13 | 1:20.15 | |||||
24 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.34 | 1:20.30 | |||||
25 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 38.25 | 1:20.42 | |||||
26 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.56 | 1:20.59 | |||||
27 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.77 | 1:22.32 | |||||
28 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.31 | 1:22.45 | |||||
29 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | 1:22.52 | |||||
30 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 39.76 | 1:22.82 | |||||
31 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.23 | 1:23.18 | |||||
32 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.39 | 1:24.27 | |||||
33 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 42.74 | 1:24.48 | |||||
34 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.52 | 1:24.50 | |||||
35 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.54 | 1:24.97 | |||||
36 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.10 | 1:25.22 | |||||
37 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.47 | 1:25.84 | |||||
38 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.18 | 1:26.28 | |||||
39 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.40 | 1:27.03 | |||||
40 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 42.09 | 1:28.01 | |||||
41 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.03 | 1:28.20 | |||||
42 | Moa Welander | 2000 | Kanaans Simsällskap | 41.98 | 1:30.35 | |||||
43 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.14 | 1:30.83 | |||||
44 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 44.55 | 1:31.75 | |||||
45 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.11 | 1:32.15 | |||||
46 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 44.65 | 1:32.46 | |||||
47 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 43.86 | 1:33.28 | |||||
48 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.76 | 1:34.28 | |||||
49 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.30 | 1:34.46 | |||||
- | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Lövgren | 2000 | Hörnefors Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.98 | 1:08.45 | |||||
2 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.41 | 1:09.89 | |||||
3 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.98 | 1:11.16 | |||||
4 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 35.81 | 1:12.71 | |||||
5 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.79 | 1:13.80 | |||||
6 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.14 | 1:14.13 | |||||
7 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.17 | 1:14.83 | |||||
8 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.29 | 1:14.93 | |||||
9 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.09 | 1:15.54 | |||||
10 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 37.05 | 1:15.57 | |||||
11 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 36.80 | 1:16.56 | |||||
12 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 37.31 | 1:16.83 | |||||
13 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.76 | 1:17.43 | |||||
14 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 36.63 | 1:19.02 | |||||
15 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 40.01 | 1:21.60 | |||||
16 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 40.06 | 1:22.87 | |||||
17 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.47 | 1:23.37 | |||||
18 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 40.95 | 1:24.74 | |||||
19 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 42.51 | 1:27.84 | |||||
20 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:29.39 | 1:29.39 | |||||
21 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.58 | 1:30.18 | |||||
22 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 1:30.28 | 1:30.28 | |||||
23 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 46.92 | 1:35.67 | |||||
24 | Cassandra Eriksson | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 49.14 | 1:43.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:35 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.26 | 1:01.06 | |||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.42 | 1:08.15 | |||||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.98 | 1:09.67 | |||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.44 | 1:10.86 | |||||
5 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.01 | 1:11.37 | |||||
6 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 34.85 | 1:11.63 | |||||
7 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.07 | 1:12.88 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.38 | 1:16.31 | |||||
9 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.03 | 1:16.78 | |||||
10 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 37.56 | 1:18.53 | |||||
11 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.06 | 1:19.04 | |||||
12 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.89 | 1:20.18 | |||||
13 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.83 | 1:20.81 | |||||
14 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.92 | 1:21.76 | |||||
15 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.55 | 1:26.63 | |||||
16 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:31.97 | |||||
17 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.56 | 1:33.10 | |||||
18 | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | 43.50 | 1:36.52 | |||||
- | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.96 | 57.91 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.30 | 58.34 | |||||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.53 | 1:01.35 | |||||
4 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 28.89 | 1:01.64 | |||||
5 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.56 | 1:02.11 | |||||
6 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 29.03 | 1:02.56 | |||||
7 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 29.80 | 1:04.05 | |||||
8 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.19 | 1:04.79 | |||||
9 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.20 | 1:05.12 | |||||
10 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.81 | 1:05.19 | |||||
11 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.03 | 1:05.24 | |||||
12 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.02 | 1:05.78 | |||||
13 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.42 | 1:05.92 | |||||
14 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 32.23 | 1:07.99 | |||||
15 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 32.88 | 1:10.59 | |||||
16 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 34.65 | 1:12.36 | |||||
17 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.24 | 1:15.64 | |||||
18 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.86 | 1:15.78 | |||||
19 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.35 | 1:17.50 | |||||
20 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 40.25 | 1:19.78 | |||||
21 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.15 | 1:20.37 | |||||
22 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.86 | 1:22.59 | |||||
23 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.23 | 1:24.04 | |||||
24 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.48 | 1:28.60 | |||||
25 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.33 | 1:33.17 | |||||
26 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.66 | 1:33.44 | |||||
27 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.97 | 1:34.77 | |||||
- | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.58 | 55.81 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 26.49 | 56.09 | |||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 26.97 | 57.07 | |||||
4 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 27.04 | 57.90 | |||||
5 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 27.69 | 58.64 | |||||
6 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 28.31 | 58.98 | |||||
7 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 27.94 | 59.95 | |||||
8 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 28.07 | 1:00.12 | |||||
9 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.21 | 1:00.18 | |||||
10 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.44 | 1:00.61 | |||||
11 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.02 | 1:01.30 | |||||
12 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.63 | 1:01.31 | |||||
13 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 29.32 | 1:02.01 | |||||
14 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.92 | 1:02.25 | |||||
15 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.16 | 1:03.27 | |||||
16 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 30.76 | 1:04.23 | |||||
17 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.02 | 1:04.33 | |||||
18 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.76 | 1:06.34 | |||||
19 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.62 | 1:06.90 | |||||
20 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 32.79 | 1:07.55 | |||||
21 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 32.73 | 1:10.44 | |||||
22 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.28 | 1:10.64 | |||||
23 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.53 | 1:11.52 | |||||
24 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.04 | 1:12.88 | |||||
25 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.22 | 1:15.50 | |||||
- | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:35 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 37.85 | ||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 37.85 | ||||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.41 | ||||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.33 | ||||||
5 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 41.42 | ||||||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.63 | ||||||
7 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 42.08 | ||||||
8 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 42.31 | ||||||
9 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.04 | ||||||
10 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 43.47 | ||||||
11 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.71 | ||||||
12 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.10 | ||||||
13 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 44.54 | ||||||
14 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.75 | ||||||
15 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.84 | ||||||
16 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.92 | ||||||
17 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.95 | ||||||
18 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.51 | ||||||
19 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 45.65 | ||||||
20 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.08 | ||||||
21 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 46.55 | ||||||
22 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.72 | ||||||
23 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.87 | ||||||
24 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 47.17 | ||||||
25 | Tindra Larsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.32 | ||||||
26 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.80 | ||||||
27 | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | 47.91 | ||||||
28 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.08 | ||||||
29 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.22 | ||||||
30 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 48.67 | ||||||
31 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.68 | ||||||
32 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.74 | ||||||
33 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.18 | ||||||
34 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 49.39 | ||||||
35 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.80 | ||||||
36 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 49.86 | ||||||
37 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.06 | ||||||
38 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.26 | ||||||
39 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.29 | ||||||
40 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.38 | ||||||
41 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.99 | ||||||
42 | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.01 | ||||||
43 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.20 | ||||||
44 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 51.49 | ||||||
44 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 51.49 | ||||||
46 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.68 | ||||||
47 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 51.79 | ||||||
48 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.87 | ||||||
49 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 51.90 | ||||||
50 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.01 | ||||||
51 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.90 | ||||||
52 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.84 | ||||||
53 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.39 | ||||||
54 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 55.99 | ||||||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilma Brunnberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.19 | ||||||
2 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.48 | ||||||
3 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.99 | ||||||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.02 | ||||||
5 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.17 | ||||||
6 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.58 | ||||||
7 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.82 | ||||||
8 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.46 | ||||||
9 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.17 | ||||||
10 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 41.29 | ||||||
11 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 41.42 | ||||||
12 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 41.76 | ||||||
13 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 41.98 | ||||||
14 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.05 | ||||||
15 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 42.17 | ||||||
16 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 42.96 | ||||||
17 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 43.75 | ||||||
18 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 43.93 | ||||||
19 | Ingrid Marcks | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.41 | ||||||
20 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.71 | ||||||
21 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 44.76 | ||||||
22 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 44.77 | ||||||
23 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 44.78 | ||||||
24 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 44.87 | ||||||
25 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.02 | ||||||
26 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.06 | ||||||
27 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 45.20 | ||||||
28 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.22 | ||||||
29 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.28 | ||||||
30 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 45.85 | ||||||
31 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 46.08 | ||||||
32 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 46.28 | ||||||
33 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.37 | ||||||
34 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 47.77 | ||||||
35 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 48.88 | ||||||
36 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 49.64 | ||||||
37 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 58.77 | ||||||
38 | Cecilia Engström | 2001 | Norrtälje Simklubb | 59.11 | ||||||
- | Ester Åkesson | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 33.46 | ||||||
2 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 34.20 | ||||||
3 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.99 | ||||||
4 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.41 | ||||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 35.51 | ||||||
6 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.69 | ||||||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 36.50 | ||||||
8 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 36.54 | ||||||
9 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.57 | ||||||
10 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.58 | ||||||
11 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 37.72 | ||||||
12 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 37.79 | ||||||
13 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.52 | ||||||
14 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 38.77 | ||||||
15 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.84 | ||||||
16 | Malin Österman | 1993 | Spårvägen Simförening | 40.06 | ||||||
17 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.33 | ||||||
18 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.67 | ||||||
19 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.94 | ||||||
20 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.48 | ||||||
21 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 41.80 | ||||||
22 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.39 | ||||||
23 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 43.19 | ||||||
24 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 44.22 | ||||||
25 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 45.47 | ||||||
26 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 45.53 | ||||||
27 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 45.65 | ||||||
28 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 45.77 | ||||||
29 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 49.89 | ||||||
30 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 50.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.40 | 1:15.18 | 2:02.77 | 2:39.11 | |||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.74 | 1:20.13 | 2:11.13 | 2:48.36 | |||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.41 | 1:22.43 | 2:12.69 | 2:49.26 | |||
4 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.26 | 1:23.32 | 2:08.32 | 2:49.71 | |||
5 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.87 | 1:29.92 | 2:21.22 | 3:03.47 | |||
6 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.61 | 1:26.98 | 2:21.55 | 3:03.61 | |||
7 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.41 | 1:32.57 | 2:31.52 | 3:12.39 | |||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 44.98 | 1:37.69 | 2:32.46 | 3:13.42 | |||
9 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 50.71 | 1:47.16 | 2:38.81 | 3:19.76 | |||
10 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.08 | 1:33.44 | 2:38.26 | 3:19.89 | |||
11 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.99 | 1:40.62 | 2:41.05 | 3:27.89 | |||
- | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.16 | 1:07.51 | 1:50.08 | 2:24.45 | |||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.18 | 1:11.69 | 1:56.67 | 2:32.62 | |||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.42 | 1:13.25 | 1:58.41 | 2:34.29 | |||
4 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 33.93 | 1:16.82 | 2:02.36 | 2:37.72 | |||
5 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.69 | 1:13.22 | 1:59.91 | 2:37.73 | |||
6 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 30.43 | 1:11.50 | 2:01.32 | 2:37.88 | |||
7 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.98 | 1:21.37 | 2:13.12 | 2:47.17 | |||
8 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 37.72 | 1:24.31 | 2:15.39 | 2:52.60 | |||
9 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 35.18 | 1:17.88 | 2:12.15 | 2:53.27 | |||
10 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.08 | 1:24.72 | 2:17.28 | 2:56.79 | |||
11 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.99 | 1:25.08 | 2:21.43 | 3:02.58 | |||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.36 | 1:27.02 | 2:22.75 | 3:02.67 | |||
13 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.06 | 1:28.55 | 2:24.25 | 3:05.85 | |||
14 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.81 | 1:33.59 | 2:24.97 | 3:08.23 | |||
15 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.88 | 1:36.72 | 2:27.08 | 3:10.98 | |||
16 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 44.99 | 1:33.17 | 2:33.14 | 3:11.68 | |||
- | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.60 | 1:06.60 | 1:44.82 | 2:16.30 | |||
2 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 31.10 | 1:14.22 | 1:57.41 | 2:31.87 | |||
3 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.08 | 1:15.47 | 2:02.14 | 2:36.78 | |||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.15 | 1:14.04 | 2:01.22 | 2:37.23 | |||
5 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.04 | 1:20.31 | 2:05.50 | 2:37.69 | |||
6 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.69 | 1:16.20 | 2:03.95 | 2:38.59 | |||
7 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.15 | 1:15.20 | 2:04.37 | 2:41.22 | |||
8 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.43 | 1:19.11 | 2:07.18 | 2:42.90 | |||
9 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.19 | 1:19.81 | 2:07.62 | 2:47.49 | |||
10 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.66 | 1:23.39 | 2:10.47 | 2:51.47 | |||
11 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.61 | 1:18.99 | 2:13.69 | 2:54.90 | |||
12 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 38.17 | 1:23.50 | 2:13.48 | 2:55.88 | |||
13 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.05 | 1:23.23 | 2:17.87 | 2:56.37 | |||
14 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.32 | 1:26.99 | 2:23.49 | 3:03.67 | |||
- | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.93 | 1:25.24 | 2:13.37 | 3:01.16 | |||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 43.00 | 1:36.83 | 2:32.18 | 3:25.72 | |||
- | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.66 | 1:14.43 | 1:55.63 | 2:38.00 | |||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.13 | 1:19.39 | 2:04.09 | 2:47.22 | |||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.51 | 1:22.79 | 2:10.63 | 3:00.12 | |||
4 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.37 | 1:25.89 | 2:16.20 | 3:03.50 | |||
5 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.59 | 1:24.50 | 2:15.70 | 3:08.27 | |||
6 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.13 | 1:39.51 | 2:36.74 | 3:31.82 | |||
- | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Åkerström | 1995 | Simklubben Neptun | 33.51 | 1:11.57 | 1:51.12 | 2:31.09 | |||
2 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.47 | 1:15.76 | 1:58.67 | 2:43.53 | |||
3 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 33.91 | 1:14.52 | 1:59.15 | 2:47.46 | |||
4 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 36.21 | 1:19.13 | 2:03.96 | 2:48.28 | |||
5 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.64 | 1:18.82 | 2:05.46 | 2:52.85 | |||
6 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.78 | 1:19.70 | 2:10.38 | 3:01.33 | |||
7 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 39.03 | 1:25.96 | 2:17.16 | 3:07.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:40 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 8, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 9:14.34 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 1:38.47 | 2:43.25 | 2:43.25 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 1:13.74 | 2:22.74 | 5:05.99 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 1:12.92 | 2:19.23 | 7:25.22 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 1:13.38 | 1:49.12 | 9:14.34 | ||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 1998 | Täby Sim | 9:33.57 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 1:01.87 | 2:05.64 | 2:05.64 | ||||||
Oliver Simic | 1998 | 1:07.53 | 2:22.56 | 4:28.20 | ||||||
Olle Gunnarsson | 2000 | 1:13.42 | 2:35.66 | 7:03.86 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 1:15.42 | 2:29.71 | 9:33.57 | ||||||
3 | Upsala S Herrar 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 9:35.88 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 1:08.70 | 2:26.70 | 2:26.70 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 1:08.50 | 2:22.55 | 4:49.25 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 1:07.86 | 2:21.82 | 7:11.07 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 1:09.49 | 2:24.81 | 9:35.88 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 9:41.57 | ||||||
Wilhelm Lörinc | 2000 | 1:07.06 | 2:19.87 | 2:19.87 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 1:12.59 | 2:30.76 | 4:50.63 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 1:10.38 | 2:28.03 | 7:18.66 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 1:09.29 | 2:22.91 | 9:41.57 | ||||||
5 | IF Åland P-17 | 1998 | IF Åland | 10:14.77 | ||||||
Jonas Fellman | 1999 | 1:06.63 | 2:20.75 | 2:20.75 | ||||||
Frej-Oskar Wikström | 1999 | 1:18.79 | 2:45.57 | 5:06.32 | ||||||
Eddie Eriksson | 1999 | 1:11.79 | 2:29.19 | 7:35.51 | ||||||
Tim Höglund | 1998 | 1:13.08 | 2:39.26 | 10:14.77 | ||||||
6 | Upsala S Herrar Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 10:29.60 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 1:11.82 | 2:35.56 | 2:35.56 | ||||||
Jonathan Douib | 2000 | 1:13.15 | 2:30.69 | 5:06.25 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 1:18.35 | 2:39.63 | 7:45.88 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 1:18.37 | 2:43.72 | 10:29.60 | ||||||
7 | Borlänge Herrar [1915] | 0 | Borlänge Simsällskap | 10:47.70 | ||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 1:27.17 | 2:59.94 | 2:59.94 | ||||||
Markus Tägtström | 2002 | 1:16.95 | 2:40.81 | 5:40.75 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 1:16.16 | 2:38.97 | 8:19.72 | ||||||
Nils Schönberg | 1989 | 1:05.06 | 2:27.98 | 10:47.70 | ||||||
8 | Eskilstuna SK | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 11:25.06 | ||||||
Ricky Ton | 2000 | 1:22.66 | 2:59.13 | 2:59.13 | ||||||
Adam Fröjdfeldt | 1999 | 1:16.28 | 2:40.05 | 5:39.18 | ||||||
Alex Ly | 2003 | 1:28.34 | 3:04.00 | 8:43.18 | ||||||
Sam Thai | 1999 | 1:16.43 | 2:41.88 | 11:25.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:40 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:40 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 9, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SS04 Damer [1998] | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:16.59 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 29.18 | 1:00.31 | 1:00.31 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 30.88 | 1:05.59 | 2:05.90 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 32.80 | 1:09.43 | 3:15.33 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 29.32 | 1:01.26 | 4:16.59 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Äldre 1 | 0 | Täby Sim | 4:16.61 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 30.10 | 1:01.95 | 1:01.95 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 30.91 | 1:04.74 | 2:06.69 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 31.15 | 1:05.84 | 3:12.53 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 30.46 | 1:04.08 | 4:16.61 | ||||||
3 | Täby Sim Damer Äldre 2 | 0 | Täby Sim | 4:18.23 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 30.21 | 1:03.39 | 1:03.39 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 30.54 | 1:04.07 | 2:07.46 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 31.18 | 1:06.62 | 3:14.08 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 30.35 | 1:04.15 | 4:18.23 | ||||||
4 | Tyresö SS Damer [1994] | 1994 | Tyresö Simsällskap | 4:20.25 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 30.53 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 31.18 | 1:05.78 | 2:10.17 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 30.00 | 1:04.68 | 3:14.85 | ||||||
Frida Björkman | 1999 | 31.08 | 1:05.40 | 4:20.25 | ||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:24.44 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 31.54 | 1:07.13 | 1:07.13 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 31.90 | 1:07.29 | 2:14.42 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 32.04 | 1:05.75 | 3:20.17 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 30.58 | 1:04.27 | 4:24.44 | ||||||
6 | Upsala S Damer 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:34.01 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 33.48 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Saga Söderberg | 1997 | 33.29 | 1:10.01 | 2:20.04 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 32.35 | 1:08.59 | 3:28.63 | ||||||
Lina Westerlund | 1995 | 30.68 | 1:05.38 | 4:34.01 | ||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2000 | Spårvägen Simförening | 4:34.60 | ||||||
Jessica Billquist | 1996 | 29.87 | 1:02.43 | 1:02.43 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 33.07 | 1:09.45 | 2:11.88 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 33.42 | 1:09.98 | 3:21.86 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 34.30 | 1:12.74 | 4:34.60 | ||||||
8 | Upsala S Damer 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:35.39 | ||||||
Victoria Cantar | 2002 | 32.73 | 1:08.85 | 1:08.85 | ||||||
Stina Byström | 2002 | 32.84 | 1:09.91 | 2:18.76 | ||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 33.41 | 1:08.51 | 3:27.27 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 33.07 | 1:08.12 | 4:35.39 | ||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 4:35.77 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 31.81 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 32.41 | 1:09.02 | 2:17.66 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 34.01 | 1:10.72 | 3:28.38 | ||||||
Frida Nöu | 2001 | 32.15 | 1:07.39 | 4:35.77 | ||||||
10 | Spårvägen Damer Lag 2 | 1998 | Spårvägen Simförening | 4:36.97 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 31.97 | 1:07.83 | 1:07.83 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 30.61 | 1:04.67 | 2:12.50 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 33.70 | 1:10.78 | 3:23.28 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 34.67 | 1:13.69 | 4:36.97 | ||||||
11 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:38.55 | ||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 32.80 | 1:08.91 | 1:08.91 | ||||||
Tilda Kjeldsen | 2001 | 32.44 | 1:09.34 | 2:18.25 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 33.37 | 1:09.53 | 3:27.78 | ||||||
Lisa Schubert | 2001 | 34.17 | 1:10.77 | 4:38.55 | ||||||
12 | Sala SS Damer | 1998 | Sala Simsällskap | 4:38.62 | ||||||
Sofia Ander | 1998 | 30.60 | 1:04.00 | 1:04.00 | ||||||
Ida Lindblom | 2001 | 32.57 | 1:10.01 | 2:14.01 | ||||||
Amanda Lindgren | 2000 | 36.93 | 1:17.05 | 3:31.06 | ||||||
Klara Ragnarsson | 2002 | 31.73 | 1:07.56 | 4:38.62 | ||||||
13 | SK Ena Damer Fr1 | 2004 | Simklubben Ena | 4:41.15 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 35.90 | 1:17.16 | 1:17.16 | ||||||
Clara Eklund | 2000 | 31.71 | 1:08.28 | 2:25.44 | ||||||
Lovisa Sved | 2000 | 31.92 | 1:08.20 | 3:33.64 | ||||||
Adelina Walldén | 2002 | 32.40 | 1:07.51 | 4:41.15 | ||||||
14 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:45.61 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 30.22 | 1:03.26 | 1:03.26 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 32.95 | 1:08.86 | 2:12.12 | ||||||
Mathilda Norlander | 1999 | 37.16 | 1:19.37 | 3:31.49 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 34.75 | 1:14.12 | 4:45.61 | ||||||
15 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:48.25 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 31.06 | 1:04.41 | 1:04.41 | ||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 32.78 | 1:08.39 | 2:12.80 | ||||||
Linda Svensson | 2000 | 35.50 | 1:16.93 | 3:29.73 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 36.14 | 1:18.52 | 4:48.25 | ||||||
16 | Spårvägen Damer Lag 5 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:50.24 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 31.78 | 1:08.04 | 1:08.04 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 31.05 | 1:04.55 | 2:12.59 | ||||||
Sofia Ekström | 2001 | 39.44 | 1:23.43 | 3:36.02 | ||||||
Amanda Heed Nordin | 2001 | 35.16 | 1:14.22 | 4:50.24 | ||||||
17 | IF Åland F-14 | 2001 | IF Åland | 4:54.08 | ||||||
Stella Donning | 2002 | 33.68 | 1:10.26 | 1:10.26 | ||||||
Ellen Woivalin | 2001 | 37.19 | 1:18.54 | 2:28.80 | ||||||
Olivia Weuro | 2002 | 32.25 | 1:07.77 | 3:36.57 | ||||||
Emilia Lindholm | 2001 | 38.03 | 1:17.51 | 4:54.08 | ||||||
18 | Strängnäs Damer | 1998 | Strängnäs Simklubb | 4:55.52 | ||||||
Saga Bäckström | 2002 | 33.68 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
My Lord | 1999 | 34.07 | 1:11.71 | 2:22.81 | ||||||
Maja Andersson | 2000 | 38.67 | 1:21.61 | 3:44.42 | ||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 34.25 | 1:11.10 | 4:55.52 | ||||||
19 | Eskilstuna SK | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 5:06.03 | ||||||
Matilda Jungstedt | 2001 | 37.70 | 1:18.87 | 1:18.87 | ||||||
Cecilia Ahnlund | 2001 | 37.66 | 1:18.91 | 2:37.78 | ||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 36.57 | 1:15.11 | 3:52.89 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 33.88 | 1:13.14 | 5:06.03 | ||||||
20 | IF Åland Damer | 0 | IF Åland | 5:07.18 | ||||||
Fanny Ek | 1999 | 33.59 | 1:08.49 | 1:08.49 | ||||||
Julia Lindholm | 1995 | 34.61 | 1:15.48 | 2:23.97 | ||||||
Ellen Melin | 2002 | 41.64 | 1:25.28 | 3:49.25 | ||||||
Mikaela Söderberg | 1996 | 36.64 | 1:17.93 | 5:07.18 | ||||||
21 | Spårvägen Damer Lag 7 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:08.40 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.66 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 34.48 | 1:13.67 | 2:24.51 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 34.36 | 1:13.10 | 3:37.61 | ||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 43.08 | 1:30.79 | 5:08.40 | ||||||
22 | Spårvägen Damer Lag 9 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:10.07 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 34.68 | 1:11.86 | 1:11.86 | ||||||
Wilma Ekwall | 1999 | 35.02 | 1:14.16 | 2:26.02 | ||||||
Tove Hägerdal | 2002 | 39.21 | 1:22.96 | 3:48.98 | ||||||
Linda Lövqvist | 2003 | 38.62 | 1:21.09 | 5:10.07 | ||||||
23 | Spårvägen Damer Lag 6 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:11.96 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 34.21 | 1:12.68 | 1:12.68 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 35.72 | 1:15.68 | 2:28.36 | ||||||
Elin Öberg | 2000 | 34.59 | 1:14.46 | 3:42.82 | ||||||
Johanna Granhällen | 2002 | 42.52 | 1:29.14 | 5:11.96 | ||||||
24 | Gimo SS Lag 1 | 0 | Gimo Simsällskap | 5:25.48 | ||||||
Elina Widén | 2003 | 43.80 | 1:33.30 | 1:33.30 | ||||||
Tora Dregelid | 2002 | 41.69 | 1:29.36 | 3:02.66 | ||||||
Felicia Hong | 2003 | 35.60 | 1:15.30 | 4:17.96 | ||||||
Elina Widén | 2003 | 32.75 | 1:07.52 | 5:25.48 | ||||||
25 | Upsala S Damer 4 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:26.69 | ||||||
Amanda Sundqvist | 2002 | 37.74 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Alba Giacomini | 2001 | 36.81 | 1:15.10 | 2:34.96 | ||||||
Ive Fröman | 2003 | 40.30 | 1:24.73 | 3:59.69 | ||||||
Lisa Diös | 2002 | 41.48 | 1:27.00 | 5:26.69 | ||||||
26 | Spårvägen Damer Lag 8 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:32.33 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 37.71 | 1:18.21 | 1:18.21 | ||||||
Malin Österman | 1993 | 35.02 | 1:15.64 | 2:33.85 | ||||||
Alicia Kjerrman | 2001 | 35.28 | 1:14.97 | 3:48.82 | ||||||
Alva Hellenius | 2006 | 46.85 | 1:43.51 | 5:32.33 | ||||||
27 | Norrtälje Damer Lag 2 | 2001 | Norrtälje Simklubb | 5:35.42 | ||||||
Emma Pettersson | 2001 | 39.37 | 1:24.91 | 1:24.91 | ||||||
Emma Järnebrink | 2003 | 40.51 | 1:26.51 | 2:51.42 | ||||||
Linnea Jonsson | 2002 | 37.77 | 1:21.43 | 4:12.85 | ||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 39.24 | 1:22.57 | 5:35.42 | ||||||
28 | Spårvägen Damer Lag 10 | 0 | Spårvägen Simförening | 5:38.79 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 36.05 | 1:17.19 | 1:17.19 | ||||||
Rebecca Elgh | 1999 | 40.49 | 1:24.78 | 2:41.97 | ||||||
Sinna Asmerom | 2003 | 44.35 | 1:34.72 | 4:16.69 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 38.97 | 1:22.10 | 5:38.79 | ||||||
29 | Norrtälje Damer Lag 1 | 2001 | Norrtälje Simklubb | 5:45.52 | ||||||
Linn Andersson | 1999 | 37.80 | 1:20.70 | 1:20.70 | ||||||
Cecilia Engström | 2001 | 46.78 | 1:41.28 | 3:01.98 | ||||||
Lina Albertsen | 2001 | 41.83 | 1:26.72 | 4:28.70 | ||||||
Tova Sjöberg | 2001 | 35.34 | 1:16.82 | 5:45.52 | ||||||
30 | Upsala S Damer 3 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:47.46 | ||||||
Ella Bredenberg | 2001 | 39.29 | 1:23.84 | 1:23.84 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 38.73 | 1:23.56 | 2:47.40 | ||||||
Ingrid Marcks | 2001 | 44.51 | 1:33.71 | 4:21.11 | ||||||
Esther Svensson | 2003 | 40.10 | 1:26.35 | 5:47.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:40 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.32 | 1:06.39 | 1:42.60 | 2:17.00 | |||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.83 | 1:09.96 | 1:47.20 | 2:23.36 | |||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.16 | 1:10.57 | 1:48.87 | 2:26.16 | |||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.68 | 1:15.55 | 1:55.34 | 2:32.64 | |||
5 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.05 | 1:14.67 | 1:56.02 | 2:34.98 | |||
6 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.19 | 1:17.61 | 1:59.60 | 2:37.54 | |||
7 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 35.98 | 1:17.03 | 1:59.53 | 2:39.27 | |||
8 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.39 | 1:18.62 | 2:00.22 | 2:40.64 | |||
9 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.26 | 1:23.21 | 2:06.52 | 2:45.48 | |||
10 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.45 | 1:23.51 | 2:06.91 | 2:48.17 | |||
11 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.95 | 1:24.62 | 2:08.28 | 2:49.21 | |||
12 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.15 | 1:24.57 | 2:10.11 | 2:51.64 | |||
13 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 41.59 | 1:29.09 | 2:17.54 | 3:00.91 | |||
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 31.88 | 1:06.63 | 1:42.02 | 2:13.94 | |||
2 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 30.13 | 1:04.77 | 1:41.15 | 2:15.19 | |||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.67 | 1:06.91 | 1:43.98 | 2:19.86 | |||
4 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 31.54 | 1:06.65 | 1:44.44 | 2:20.42 | |||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 31.18 | 1:08.34 | 1:46.10 | 2:21.36 | |||
6 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.80 | 1:08.44 | 1:46.12 | 2:23.81 | |||
7 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.32 | 1:08.91 | 1:47.70 | 2:24.56 | |||
8 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 33.50 | 1:10.31 | 1:48.50 | 2:24.76 | |||
9 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.74 | 1:11.92 | 1:51.39 | 2:26.48 | |||
10 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 33.54 | 1:12.62 | 1:52.47 | 2:30.66 | |||
11 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 35.03 | 1:14.96 | 1:55.62 | 2:34.50 | |||
12 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.33 | 1:20.74 | 2:05.13 | 2:47.91 | |||
13 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 36.64 | 1:20.47 | 2:06.34 | 2:49.30 | |||
14 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 38.80 | 1:21.33 | 2:06.18 | 2:49.83 | |||
15 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.95 | 1:26.91 | 2:13.09 | 2:58.33 | |||
16 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.38 | 1:29.27 | 2:17.77 | 3:00.46 | |||
17 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.19 | 1:28.32 | 2:17.62 | 3:02.10 | |||
18 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.26 | 1:33.73 | 2:25.11 | 3:14.26 | |||
19 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.81 | 3:14.67 | 3:14.67 | ||||
- | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.95 | 59.94 | 1:30.97 | 2:01.85 | |||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 30.31 | 1:03.91 | 1:36.78 | 2:07.88 | |||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.31 | 1:03.18 | 1:37.90 | 2:11.44 | |||
4 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 30.70 | 1:04.08 | 1:37.72 | 2:11.83 | |||
5 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 29.86 | 1:03.69 | 1:39.52 | 2:13.87 | |||
6 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.74 | 1:03.67 | 1:40.77 | 2:15.86 | |||
7 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.37 | 1:06.13 | 1:43.41 | 2:18.14 | |||
8 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.10 | 1:07.31 | 1:45.78 | 2:20.44 | |||
9 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 30.71 | 1:06.25 | 1:44.22 | 2:21.58 | |||
10 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.97 | 1:07.44 | 1:45.50 | 2:21.77 | |||
11 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 31.39 | 1:07.01 | 1:45.66 | 2:22.67 | |||
12 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.57 | 1:13.10 | 1:54.48 | 2:33.49 | |||
13 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.58 | 1:20.15 | 2:02.24 | 2:42.00 | |||
14 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.82 | 1:19.35 | 2:04.56 | 2:45.87 | |||
15 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.03 | 1:20.09 | 2:05.22 | 2:45.98 | |||
16 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.64 | 1:19.01 | 2:03.78 | 2:46.51 | |||
17 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 36.45 | 1:20.01 | 2:05.83 | 2:49.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 37.90 | 1:21.32 | |||||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 39.56 | 1:23.12 | |||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 42.06 | 1:29.72 | |||||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.01 | 1:31.68 | |||||
5 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 42.86 | 1:32.57 | |||||
6 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.97 | 1:34.71 | |||||
7 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.52 | 1:34.93 | |||||
8 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 44.82 | 1:34.96 | |||||
9 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.24 | 1:36.75 | |||||
10 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 45.85 | 1:36.89 | |||||
11 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.13 | 1:37.03 | |||||
12 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.84 | 1:39.14 | |||||
13 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.73 | 1:39.43 | |||||
14 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.18 | 1:39.47 | |||||
15 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.20 | 1:39.99 | |||||
16 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.02 | 1:40.65 | |||||
17 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 47.44 | 1:40.98 | |||||
18 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 47.66 | 1:41.07 | |||||
19 | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | 48.71 | 1:41.50 | |||||
20 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.39 | 1:41.75 | |||||
21 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.86 | 1:42.42 | |||||
22 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.81 | 1:44.21 | |||||
23 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 48.90 | 1:45.53 | |||||
24 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.13 | 1:45.61 | |||||
25 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.18 | 1:46.35 | |||||
26 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.41 | 1:46.40 | |||||
27 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 51.59 | 1:47.18 | |||||
28 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.56 | 1:47.24 | |||||
29 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.91 | 1:47.37 | |||||
30 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.24 | 1:47.49 | |||||
31 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 51.34 | 1:47.64 | |||||
32 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.62 | 1:47.80 | |||||
33 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.92 | 1:48.42 | |||||
34 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 51.88 | 1:48.46 | |||||
35 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.80 | 1:50.24 | |||||
36 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.75 | 1:50.29 | |||||
37 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 55.31 | 1:50.94 | |||||
38 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 52.97 | 1:51.88 | |||||
39 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 54.18 | 1:52.63 | |||||
40 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.10 | 1:53.74 | |||||
41 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 54.44 | 1:53.94 | |||||
42 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 53.53 | 1:54.89 | |||||
43 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.70 | 1:55.25 | |||||
44 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 57.74 | 1:55.82 | |||||
45 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 57.45 | 1:59.95 | |||||
- | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.58 | 1:16.47 | |||||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.96 | 1:17.75 | |||||
3 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.70 | 1:18.83 | |||||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.34 | 1:20.85 | |||||
5 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 38.66 | 1:21.18 | |||||
6 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.08 | 1:22.27 | |||||
7 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.80 | 1:23.87 | |||||
8 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 39.85 | 1:24.36 | |||||
9 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.95 | 1:24.59 | |||||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 39.52 | 1:25.24 | |||||
11 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.77 | 1:28.96 | |||||
12 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.72 | 1:29.06 | |||||
13 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.35 | 1:29.40 | |||||
14 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.54 | 1:31.21 | |||||
15 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.06 | 1:31.35 | |||||
16 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 42.97 | 1:32.01 | |||||
17 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 44.38 | 1:32.35 | |||||
18 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.10 | 1:32.83 | |||||
19 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 43.73 | 1:32.97 | |||||
20 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.93 | 1:33.26 | |||||
21 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 44.27 | 1:33.39 | |||||
22 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.34 | 1:34.53 | |||||
23 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.92 | 1:34.64 | |||||
24 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 44.75 | 1:35.55 | |||||
25 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 46.24 | 1:36.02 | |||||
26 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.05 | 1:36.60 | |||||
27 | Ingrid Marcks | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.42 | 1:37.26 | |||||
28 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.97 | 1:37.42 | |||||
29 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 46.38 | 1:37.56 | |||||
30 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.96 | 1:38.24 | |||||
31 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 46.04 | 1:38.39 | |||||
32 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 46.45 | 1:38.53 | |||||
33 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.33 | 1:38.65 | |||||
34 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.86 | 1:38.83 | |||||
35 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 46.16 | 1:39.66 | |||||
36 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 47.49 | 1:40.31 | |||||
37 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 48.01 | 1:41.25 | |||||
38 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 47.28 | 1:42.06 | |||||
39 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 47.77 | 1:42.12 | |||||
40 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.61 | 1:42.39 | |||||
41 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 48.33 | 1:42.48 | |||||
42 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 49.41 | 1:42.74 | |||||
43 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 51.26 | 1:44.88 | |||||
- | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 35.07 | 1:14.44 | |||||
2 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.18 | 1:15.18 | |||||
3 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.34 | 1:15.51 | |||||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Simklubben Neptun | 36.69 | 1:17.32 | |||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 36.09 | 1:17.72 | |||||
6 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 37.24 | 1:19.58 | |||||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 37.97 | 1:19.60 | |||||
8 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.25 | 1:20.36 | |||||
9 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.71 | 1:21.25 | |||||
10 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.74 | 1:22.64 | |||||
11 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 39.34 | 1:24.90 | |||||
12 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.55 | 1:26.58 | |||||
13 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.90 | 1:26.97 | |||||
14 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.88 | 1:27.34 | |||||
15 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 40.70 | 1:28.53 | |||||
16 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 41.97 | 1:29.10 | |||||
17 | Malin Österman | 1993 | Spårvägen Simförening | 41.90 | 1:29.11 | |||||
18 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.98 | 1:30.65 | |||||
19 | Hanna Tynelius | 1999 | Upsala Simsällskap | 44.33 | 1:31.87 | |||||
20 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 43.63 | 1:31.92 | |||||
21 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 43.84 | 1:32.10 | |||||
22 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.84 | 1:32.11 | |||||
23 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 45.89 | 1:38.40 | |||||
24 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 47.48 | 1:39.85 | |||||
25 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 48.32 | 1:42.15 | |||||
26 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 53.08 | 1:51.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:23 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.95 | 1:14.06 | |||||
2 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.68 | 1:19.83 | |||||
3 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.06 | 1:21.35 | |||||
4 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.89 | 1:26.89 | |||||
5 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.41 | 1:30.41 | |||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 45.36 | 1:32.26 | |||||
7 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 46.42 | 1:33.87 | |||||
8 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.30 | 1:36.25 | |||||
9 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.27 | 1:37.40 | |||||
10 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:53.48 | 1:44.65 | |||||
11 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.55 | 1:48.87 | |||||
12 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 54.57 | 1:52.06 | |||||
13 | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | 54.90 | 1:53.48 | |||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 33.60 | 1:07.60 | |||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.26 | 1:10.11 | |||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.63 | 1:10.65 | |||||
4 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 36.57 | 1:12.82 | |||||
5 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 36.60 | 1:14.39 | |||||
6 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 37.13 | 1:16.18 | |||||
7 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.28 | 1:16.74 | |||||
8 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 36.99 | 1:17.24 | |||||
9 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.20 | 1:19.39 | |||||
10 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 40.61 | 1:22.29 | |||||
11 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.85 | 1:23.26 | |||||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.06 | 1:23.51 | |||||
13 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.29 | 1:24.76 | |||||
14 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:26.22 | ||||||
15 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.76 | 1:28.86 | |||||
16 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 45.03 | 1:32.85 | |||||
17 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.26 | 1:36.58 | |||||
18 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.51 | 1:37.28 | |||||
19 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.14 | 1:38.44 | |||||
20 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.90 | 1:44.53 | |||||
21 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.55 | 1:48.08 | |||||
- | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.95 | 1:04.54 | |||||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.56 | 1:06.94 | |||||
3 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 32.15 | 1:07.20 | |||||
4 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.11 | 1:07.34 | |||||
5 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.71 | 1:12.54 | |||||
6 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.56 | 1:13.11 | |||||
7 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 37.09 | 1:14.11 | |||||
8 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.76 | 1:17.30 | |||||
9 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 37.70 | 1:17.81 | |||||
10 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.75 | 1:22.26 | |||||
11 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.42 | 1:22.28 | |||||
12 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.70 | 1:22.56 | |||||
13 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.09 | 1:22.97 | |||||
14 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 39.28 | 1:24.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:23 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 32.49 | 1:07.19 | |||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 32.79 | 1:07.23 | |||||
3 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 32.63 | 1:07.28 | |||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.42 | 1:07.69 | |||||
5 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.17 | 1:08.23 | |||||
6 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.12 | 1:08.50 | |||||
7 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 33.34 | 1:09.06 | |||||
8 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.26 | 1:09.84 | |||||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.02 | 1:09.98 | |||||
10 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 33.94 | 1:10.39 | |||||
11 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 35.35 | 1:12.22 | |||||
12 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 35.50 | 1:12.60 | |||||
12 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 34.97 | 1:12.60 | |||||
14 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.54 | 1:13.45 | |||||
15 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.15 | 1:13.91 | |||||
16 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.40 | 1:14.39 | |||||
17 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 35.59 | 1:14.51 | |||||
18 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 35.46 | 1:14.60 | |||||
19 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 36.24 | 1:14.61 | |||||
20 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.72 | 1:14.70 | |||||
21 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.68 | 1:15.30 | |||||
22 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.65 | 1:16.27 | |||||
23 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.10 | 1:16.42 | |||||
24 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.24 | 1:17.03 | |||||
25 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.38 | 1:17.30 | |||||
26 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.66 | 1:17.50 | |||||
27 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 37.54 | 1:18.14 | |||||
28 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 37.74 | 1:18.33 | |||||
29 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.14 | 1:18.62 | |||||
30 | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | 37.92 | 1:19.37 | |||||
31 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 36.56 | 1:19.44 | |||||
32 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.84 | 1:19.92 | |||||
33 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 37.38 | 1:19.95 | |||||
34 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 37.80 | 1:20.32 | |||||
35 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.30 | 1:20.42 | |||||
36 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.20 | 1:21.18 | |||||
37 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.05 | 1:21.26 | |||||
38 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.21 | 1:23.12 | |||||
39 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.76 | 1:23.50 | |||||
40 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.65 | 1:24.40 | |||||
41 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.30 | 1:24.45 | |||||
42 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.59 | 1:24.76 | |||||
42 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.64 | 1:24.76 | |||||
44 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.77 | 1:25.20 | |||||
45 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.77 | 1:25.30 | |||||
46 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.04 | 1:26.44 | |||||
47 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.83 | 1:26.88 | |||||
48 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.51 | 1:26.90 | |||||
49 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.44 | 1:27.33 | |||||
50 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.31 | 1:28.28 | |||||
51 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.77 | 1:28.54 | |||||
52 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.37 | 1:28.85 | |||||
53 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 42.95 | 1:29.65 | |||||
54 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 43.80 | 1:30.81 | |||||
- | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.89 | 1:02.41 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.59 | 1:02.64 | |||||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.72 | 1:05.94 | |||||
4 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.37 | 1:07.18 | |||||
5 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 32.44 | 1:07.46 | |||||
6 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 33.04 | 1:07.81 | |||||
7 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.61 | 1:08.15 | |||||
8 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 33.06 | 1:08.53 | |||||
9 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.13 | 1:08.68 | |||||
10 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.68 | 1:08.75 | |||||
11 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.44 | 1:08.84 | |||||
12 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 33.49 | 1:09.00 | |||||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 33.41 | 1:09.28 | |||||
14 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.62 | 1:09.44 | |||||
15 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.77 | 1:10.02 | |||||
16 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.08 | 1:10.45 | |||||
17 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 34.01 | 1:10.65 | |||||
18 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.06 | 1:10.67 | |||||
19 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.43 | 1:10.82 | |||||
20 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.65 | 1:11.58 | |||||
21 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 35.31 | 1:11.71 | |||||
22 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 33.61 | 1:12.11 | |||||
23 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 33.98 | 1:12.90 | |||||
24 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.64 | 1:12.93 | |||||
25 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.24 | 1:13.00 | |||||
26 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:13.27 | |||||
27 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 35.31 | 1:14.09 | |||||
28 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 35.02 | 1:14.54 | |||||
29 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.99 | 1:14.67 | |||||
30 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 36.93 | 1:14.73 | |||||
31 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.33 | 1:14.77 | |||||
32 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 36.44 | 1:15.17 | |||||
33 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.80 | 1:15.30 | |||||
34 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 38.20 | 1:17.22 | |||||
35 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.42 | 1:18.66 | |||||
36 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 37.97 | 1:18.96 | |||||
37 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 37.36 | 1:18.99 | |||||
38 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.30 | 1:19.13 | |||||
39 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 39.39 | 1:19.19 | |||||
40 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 38.44 | 1:19.63 | |||||
41 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 39.14 | 1:20.46 | |||||
42 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.91 | 1:20.83 | |||||
43 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.66 | 1:20.98 | |||||
44 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.17 | 1:21.62 | |||||
45 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.69 | 1:27.08 | |||||
46 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.91 | 1:28.79 | |||||
47 | Linnea Lövgren | 2000 | Hörnefors Idrottsförening | 41.62 | 1:29.35 | |||||
- | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 30.25 | 1:01.57 | |||||
2 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.17 | 1:02.49 | |||||
3 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.43 | 1:03.11 | |||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.51 | 1:03.18 | |||||
5 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.63 | 1:03.66 | |||||
6 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.53 | 1:03.99 | |||||
7 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.62 | 1:04.20 | |||||
8 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.38 | 1:04.30 | |||||
9 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 31.07 | 1:04.77 | |||||
10 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.32 | 1:04.92 | |||||
11 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 31.09 | 1:05.02 | |||||
12 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.89 | 1:05.37 | |||||
13 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 31.34 | 1:05.41 | |||||
14 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.42 | 1:05.79 | |||||
15 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 31.55 | 1:05.87 | |||||
16 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.84 | 1:05.88 | |||||
17 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 31.80 | 1:06.31 | |||||
18 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 32.95 | 1:06.48 | |||||
19 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 32.09 | 1:06.50 | |||||
20 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.49 | 1:06.52 | |||||
21 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.01 | 1:06.55 | |||||
22 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 31.43 | 1:07.28 | |||||
23 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.73 | 1:08.32 | |||||
24 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.99 | 1:08.59 | |||||
25 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.04 | 1:08.73 | |||||
26 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.68 | 1:09.76 | |||||
27 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.53 | 1:09.92 | |||||
28 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.78 | 1:11.06 | |||||
29 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.00 | 1:11.15 | |||||
30 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 33.03 | 1:11.77 | |||||
31 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.19 | 1:12.46 | |||||
32 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.73 | 1:12.69 | |||||
33 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.33 | 1:13.37 | |||||
34 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.76 | 1:13.43 | |||||
35 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 35.29 | 1:13.73 | |||||
36 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.31 | 1:14.52 | |||||
37 | Malin Österman | 1993 | Spårvägen Simförening | 35.38 | 1:14.59 | |||||
38 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 35.59 | 1:14.86 | |||||
39 | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | 35.06 | 1:15.04 | |||||
40 | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | 35.74 | 1:17.09 | |||||
41 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 38.20 | 1:20.05 | |||||
42 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.98 | 1:22.16 | |||||
43 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.97 | 1:22.44 | |||||
44 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 41.49 | 1:25.21 | |||||
45 | Cassandra Eriksson | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 41.29 | 1:27.35 | |||||
- | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.89 | ||||||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.27 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.53 | ||||||
4 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.57 | ||||||
5 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.71 | ||||||
6 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 43.02 | ||||||
7 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.75 | ||||||
8 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 45.91 | ||||||
9 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.64 | ||||||
10 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.77 | ||||||
11 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 48.24 | ||||||
12 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 48.28 | ||||||
13 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.39 | ||||||
14 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.25 | ||||||
15 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.46 | ||||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 34.39 | ||||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.81 | ||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 35.84 | ||||||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.33 | ||||||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.92 | ||||||
6 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.82 | ||||||
7 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 39.97 | ||||||
8 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 40.07 | ||||||
9 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | ||||||
10 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.40 | ||||||
11 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.47 | ||||||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.57 | ||||||
13 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.85 | ||||||
14 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.78 | ||||||
15 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.99 | ||||||
16 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.12 | ||||||
17 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 53.95 | ||||||
18 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 57.18 | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 33.94 | ||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.24 | ||||||
3 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 34.25 | ||||||
4 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.58 | ||||||
5 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 35.05 | ||||||
6 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.86 | ||||||
7 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 36.06 | ||||||
8 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.78 | ||||||
9 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.15 | ||||||
10 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.69 | ||||||
11 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.77 | ||||||
12 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.77 | ||||||
13 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 44.88 | ||||||
14 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 45.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 36.68 | 1:19.96 | 2:06.90 | 2:44.54 | |||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 38.62 | 1:23.42 | 2:12.10 | 2:47.41 | |||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.14 | 1:21.55 | 2:10.52 | 2:48.45 | |||
4 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.63 | 1:20.10 | 2:10.92 | 2:49.63 | |||
5 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.53 | 1:28.94 | 2:15.28 | 2:52.43 | |||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.67 | 1:23.06 | 2:16.37 | 2:58.11 | |||
7 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 37.76 | 1:25.97 | 2:19.82 | 2:59.04 | |||
8 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.21 | 1:24.48 | 2:25.03 | 3:01.21 | |||
9 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.97 | 1:28.53 | 2:23.73 | 3:05.30 | |||
10 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.42 | 1:28.01 | 2:24.04 | 3:05.98 | |||
11 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.19 | 1:35.92 | 2:26.36 | 3:07.62 | |||
12 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.02 | 1:33.77 | 2:30.08 | 3:09.77 | |||
13 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.31 | 1:30.97 | 2:29.15 | 3:09.98 | |||
14 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.45 | 1:32.63 | 2:31.73 | 3:10.90 | |||
15 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.66 | 1:35.69 | 2:31.96 | 3:11.45 | |||
16 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.91 | 1:33.92 | 2:28.64 | 3:12.43 | |||
17 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 43.02 | 1:32.48 | 2:30.62 | 3:12.94 | |||
18 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.59 | 1:35.38 | 2:30.75 | 3:13.85 | |||
19 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.28 | 1:35.13 | 2:35.79 | 3:15.73 | |||
20 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.07 | 1:34.29 | 2:31.85 | 3:15.96 | |||
21 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.83 | 1:39.26 | 2:33.70 | 3:17.25 | |||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.69 | 1:34.76 | 2:32.86 | 3:17.60 | |||
23 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.72 | 1:36.08 | 2:37.68 | 3:20.41 | |||
24 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.94 | 1:37.38 | 2:34.86 | 3:20.76 | |||
25 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 49.63 | 1:39.69 | 2:39.97 | 3:20.84 | |||
26 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.74 | 1:37.98 | 2:37.77 | 3:25.31 | |||
27 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.65 | 1:46.98 | 2:44.91 | 3:29.59 | |||
28 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.12 | 1:44.03 | 2:42.26 | 3:29.98 | |||
29 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.77 | 1:42.68 | 2:43.89 | 3:30.20 | |||
30 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 56.09 | 1:49.88 | 2:48.40 | 3:34.41 | |||
31 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.35 | 1:48.62 | 2:46.97 | 3:35.68 | |||
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 34.16 | 1:16.12 | 2:00.95 | 2:35.79 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.30 | 1:15.57 | 2:02.13 | 2:37.07 | |||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.40 | 1:14.70 | 2:03.09 | 2:39.54 | |||
4 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.93 | 1:14.03 | 2:02.62 | 2:39.57 | |||
5 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.89 | 1:16.93 | 2:04.32 | 2:41.24 | |||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.45 | 1:22.06 | 2:06.98 | 2:45.14 | |||
7 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.06 | 1:17.37 | 2:05.66 | 2:45.40 | |||
8 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.35 | 1:23.96 | 2:11.22 | 2:47.70 | |||
9 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.58 | 1:21.29 | 2:12.70 | 2:48.84 | |||
10 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.04 | 1:19.46 | 2:10.05 | 2:49.38 | |||
11 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.76 | 1:20.58 | 2:10.52 | 2:50.33 | |||
12 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.61 | 1:21.24 | 2:13.83 | 2:51.51 | |||
13 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.01 | 1:24.37 | 2:13.44 | 2:53.50 | |||
14 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.36 | 1:25.45 | 2:18.71 | 2:55.80 | |||
15 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.66 | 1:25.02 | 2:13.61 | 2:56.38 | |||
16 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 35.73 | 1:21.43 | 2:19.21 | 2:57.08 | |||
17 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 40.39 | 1:24.87 | 2:18.23 | 2:57.28 | |||
18 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 37.54 | 1:25.78 | 2:20.21 | 2:59.80 | |||
19 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.87 | 1:28.10 | 2:19.82 | 3:00.45 | |||
20 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 42.07 | 1:29.07 | 2:21.53 | 3:02.47 | |||
21 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 41.14 | 1:28.09 | 2:22.53 | 3:03.07 | |||
22 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.62 | 1:26.68 | 2:21.51 | 3:03.31 | |||
23 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.72 | 1:30.26 | 2:21.54 | 3:03.78 | |||
24 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.59 | 1:31.44 | 2:24.45 | 3:04.00 | |||
25 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.42 | 1:28.26 | 2:21.94 | 3:04.45 | |||
26 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.51 | 1:29.01 | 2:26.17 | 3:04.99 | |||
27 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.79 | 1:28.38 | 2:23.65 | 3:06.75 | |||
28 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.08 | 1:32.66 | 2:27.78 | 3:09.40 | |||
29 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.38 | 1:29.10 | 2:29.02 | 3:09.95 | |||
30 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 41.22 | 1:36.81 | 2:31.11 | 3:16.13 | |||
31 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.28 | 1:33.80 | 2:33.46 | 3:17.97 | |||
32 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 43.32 | 1:33.70 | 2:33.06 | 3:18.31 | |||
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 30.47 | 1:11.32 | 1:52.10 | 2:27.84 | |||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.78 | 1:12.14 | 1:55.70 | 2:28.91 | |||
3 | Emelie Åkerström | 1995 | Simklubben Neptun | 32.59 | 1:12.95 | 1:58.39 | 2:33.33 | |||
4 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 32.91 | 1:15.06 | 1:59.99 | 2:36.37 | |||
5 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.52 | 1:13.50 | 2:02.81 | 2:38.60 | |||
6 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.56 | 1:18.74 | 2:07.47 | 2:43.40 | |||
7 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.02 | 1:19.44 | 2:09.84 | 2:45.37 | |||
8 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 37.62 | 1:19.47 | 2:07.86 | 2:45.55 | |||
9 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.34 | 1:20.13 | 2:07.50 | 2:45.87 | |||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 35.70 | 1:19.87 | 2:08.54 | 2:46.40 | |||
11 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.10 | 1:19.01 | 2:06.44 | 2:48.59 | |||
12 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.65 | 1:21.16 | 2:12.12 | 2:51.99 | |||
13 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 38.84 | 1:28.66 | 2:13.20 | 2:54.59 | |||
14 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.28 | 1:26.78 | 2:18.19 | 2:57.84 | |||
15 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.18 | 1:24.39 | 2:19.59 | 2:59.17 | |||
16 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.84 | 1:23.69 | 2:17.71 | 3:00.52 | |||
17 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 38.95 | 1:29.83 | 2:25.53 | 3:00.61 | |||
18 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.76 | 1:27.56 | 2:22.27 | 3:00.99 | |||
19 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 43.23 | 1:33.00 | 2:22.50 | 3:01.23 | |||
20 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 42.45 | 1:28.26 | 2:20.76 | 3:01.61 | |||
21 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 42.00 | 1:31.32 | 2:23.28 | 3:02.69 | |||
22 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 41.79 | 1:32.40 | 2:29.10 | 3:11.86 | |||
23 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.20 | 1:36.92 | 2:37.93 | 3:23.84 | |||
24 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 44.92 | 1:37.56 | 2:38.62 | 3:24.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:48 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.45 | 1:18.88 | 2:04.96 | 2:49.97 | |||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.57 | 1:23.33 | 2:10.46 | 2:56.02 | |||
- | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.09 | 1:04.84 | 1:39.95 | 2:14.38 | |||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.50 | 1:08.26 | 1:50.85 | 2:32.16 | |||
3 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.20 | 1:10.61 | 1:54.35 | 2:36.84 | |||
4 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 39.10 | 1:27.80 | 2:22.55 | 3:13.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:54 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 18:50 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 17, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Spårvägen Damer Lag 2 | 1998 | Spårvägen Simförening | 9:18.48 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 1:08.94 | 2:24.65 | 2:24.65 | ||||||
Jessica Billquist | 1996 | 1:04.49 | 2:15.58 | 4:40.23 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 1:06.24 | 2:17.22 | 6:57.45 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 1:06.75 | 2:21.03 | 9:18.48 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Äldre 1 | 0 | Täby Sim | 9:28.46 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 1:04.90 | 2:13.04 | 2:13.04 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 1:06.91 | 2:20.48 | 4:33.52 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 1:10.38 | 2:26.68 | 7:00.20 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 1:09.71 | 2:28.26 | 9:28.46 | ||||||
3 | Täby Sim Damer Äldre 2 | 0 | Täby Sim | 9:40.78 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 1:08.30 | 2:22.19 | 2:22.19 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 1:06.87 | 2:18.46 | 4:40.65 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 1:13.31 | 2:33.55 | 7:14.20 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 1:09.38 | 2:26.58 | 9:40.78 | ||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 9:53.55 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 1:12.72 | 2:30.04 | 2:30.04 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 1:12.04 | 2:29.87 | 4:59.91 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 1:11.74 | 2:30.33 | 7:30.24 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 1:08.19 | 2:23.31 | 9:53.55 | ||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 9:56.43 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 1:12.23 | 2:29.89 | 2:29.89 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 1:11.80 | 2:31.38 | 5:01.27 | ||||||
Frida Nöu | 2001 | 1:12.31 | 2:31.10 | 7:32.37 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 1:09.62 | 2:24.06 | 9:56.43 | ||||||
6 | Upsala S Damer 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 10:05.99 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 1:12.97 | 2:31.49 | 2:31.49 | ||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 1:14.01 | 2:27.47 | 4:58.96 | ||||||
Victoria Cantar | 2002 | 1:15.47 | 2:36.32 | 7:35.28 | ||||||
Stina Byström | 2002 | 1:13.03 | 2:30.71 | 10:05.99 | ||||||
7 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 10:10.40 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 1:13.12 | 2:29.24 | 2:29.24 | ||||||
Tilda Kjeldsen | 2001 | 1:13.91 | 2:36.07 | 5:05.31 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 1:13.04 | 2:30.01 | 7:35.32 | ||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 1:14.09 | 2:35.08 | 10:10.40 | ||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2002 | Spårvägen Simförening | 10:23.22 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 1:10.08 | 2:26.47 | 2:26.47 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 1:13.90 | 2:32.06 | 4:58.53 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 1:13.52 | 2:36.53 | 7:35.06 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 1:19.17 | 2:48.16 | 10:23.22 | ||||||
9 | Upsala S Damer 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 10:32.57 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 1:16.95 | 2:40.39 | 2:40.39 | ||||||
Saga Söderberg | 1997 | 1:16.64 | 2:40.81 | 5:21.20 | ||||||
Miranda Söderberg | 1999 | 1:15.78 | 2:38.17 | 7:59.37 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 1:14.12 | 2:33.20 | 10:32.57 | ||||||
10 | Spårvägen Damer Lag 8 | 2000 | Spårvägen Simförening | 10:48.81 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 1:14.10 | 2:31.96 | 2:31.96 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 1:17.53 | 2:38.66 | 5:10.62 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 1:15.51 | 2:37.71 | 7:48.33 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 1:29.86 | 3:00.48 | 10:48.81 | ||||||
11 | Spårvägen Damer Lag 7 | 2000 | Spårvägen Simförening | 10:49.21 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 1:15.40 | 2:33.69 | 2:33.69 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 1:15.28 | 2:36.43 | 5:10.12 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 1:19.61 | 2:44.94 | 7:55.06 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 1:24.72 | 2:54.15 | 10:49.21 | ||||||
12 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2002 | Spårvägen Simförening | 10:55.56 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 1:14.86 | 2:38.13 | 2:38.13 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 1:21.98 | 2:47.21 | 5:25.34 | ||||||
Linda Svensson | 2000 | 1:18.69 | 2:47.87 | 8:13.21 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 1:16.75 | 2:42.35 | 10:55.56 | ||||||
13 | IF Åland F-14 | 2001 | IF Åland | 11:02.51 | ||||||
Stella Donning | 2002 | 1:14.55 | 2:33.85 | 2:33.85 | ||||||
Ellen Woivalin | 2001 | 1:27.27 | 3:01.29 | 5:35.14 | ||||||
Olivia Weuro | 2002 | 1:12.49 | 2:29.73 | 8:04.87 | ||||||
Emilia Lindholm | 2001 | 1:29.67 | 2:57.64 | 11:02.51 | ||||||
14 | Spårvägen Damer Lag 9 | 2000 | Spårvägen Simförening | 11:04.62 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 1:18.35 | 2:43.76 | 2:43.76 | ||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 1:15.37 | 2:35.89 | 5:19.65 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 1:20.33 | 2:47.75 | 8:07.40 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 1:27.04 | 2:57.22 | 11:04.62 | ||||||
15 | Eskilstuna SK | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 11:21.56 | ||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 1:19.39 | 2:47.52 | 2:47.52 | ||||||
Matilda Jungstedt | 2001 | 1:25.27 | 2:54.43 | 5:41.95 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 1:23.40 | 2:49.46 | 8:31.41 | ||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 1:24.00 | 2:50.15 | 11:21.56 | ||||||
16 | IF Åland Damer | 0 | IF Åland | 11:24.80 | ||||||
Fanny Ek | 1999 | 1:15.07 | 2:32.73 | 2:32.73 | ||||||
Julia Lindholm | 1995 | 1:23.01 | 2:53.77 | 5:26.50 | ||||||
Ellen Melin | 2002 | 1:33.50 | 3:08.14 | 8:34.64 | ||||||
Mikaela Söderberg | 1996 | 1:23.48 | 2:50.16 | 11:24.80 | ||||||
17 | Spårvägen Damer Lag 10 | 0 | Spårvägen Simförening | 11:55.45 | ||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 1:35.41 | 3:17.98 | 3:17.98 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 1:18.05 | 2:42.61 | 6:00.59 | ||||||
Elin Öberg | 2000 | 1:19.86 | 2:49.58 | 8:50.17 | ||||||
Belize Engström | 2004 | 1:28.54 | 3:05.28 | 11:55.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 18:50 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 25 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 18, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Herrar Äldre 1 | 0 | Täby Sim | 3:51.36 | ||||||
William Åberg | 1997 | 28.49 | 59.32 | 59.32 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 26.25 | 54.68 | 1:54.00 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 26.88 | 57.68 | 2:51.68 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 28.20 | 59.68 | 3:51.36 | ||||||
2 | Tyresö SS Herrar | 2000 | Tyresö Simsällskap | 4:03.47 | ||||||
Olle Österman | 1998 | 27.78 | 58.48 | 58.48 | ||||||
Oscar Norman | 1999 | 28.46 | 1:00.37 | 1:58.85 | ||||||
Daniel Redelius | 2000 | 30.28 | 1:01.91 | 3:00.76 | ||||||
Niklas Steinholtz | 2000 | 30.08 | 1:02.71 | 4:03.47 | ||||||
3 | SS04 Herrar [200] | 200 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:06.24 | ||||||
Edward Eliasson | 1997 | 27.00 | 57.15 | 57.15 | ||||||
Frederick Holmer Fann | 1998 | 28.76 | 59.96 | 1:57.11 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 30.71 | 1:04.75 | 3:01.86 | ||||||
Olle Hennert | 1999 | 30.45 | 1:04.38 | 4:06.24 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:08.68 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 28.59 | 59.29 | 59.29 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 30.05 | 1:04.24 | 2:03.53 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 29.62 | 1:03.52 | 3:07.05 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 28.59 | 1:01.63 | 4:08.68 | ||||||
5 | Upsala S Herrar 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:11.94 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 29.37 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 31.86 | 1:06.42 | 2:07.69 | ||||||
Jonathan Douib | 2000 | 30.96 | 1:06.99 | 3:14.68 | ||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 27.01 | 57.26 | 4:11.94 | ||||||
6 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 4:23.33 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 30.81 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 32.15 | 1:08.65 | 2:13.04 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 31.68 | 1:06.09 | 3:19.13 | ||||||
Wilhelm Lörinc | 2000 | 30.52 | 1:04.20 | 4:23.33 | ||||||
7 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:27.66 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 32.42 | 1:08.26 | 1:08.26 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 32.16 | 1:08.26 | 2:16.52 | ||||||
Olle Gunnarsson | 2000 | 32.48 | 1:08.91 | 3:25.43 | ||||||
Oliver Simic | 1998 | 29.25 | 1:02.23 | 4:27.66 | ||||||
8 | Upsala S Herrar Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:29.27 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 32.34 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 31.48 | 1:07.12 | 2:14.27 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 34.60 | 1:12.51 | 3:26.78 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 29.11 | 1:02.49 | 4:29.27 | ||||||
9 | IF Åland P-17 | 1998 | IF Åland | 4:31.75 | ||||||
Jonas Fellman | 1999 | 28.87 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Frej-Oskar Wikström | 1999 | 35.16 | 1:15.28 | 2:16.39 | ||||||
Eddie Eriksson | 1999 | 31.56 | 1:05.15 | 3:21.54 | ||||||
Tim Höglund | 1998 | 33.01 | 1:10.21 | 4:31.75 | ||||||
10 | Upsala S Herrar Lag 3 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:41.33 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 33.27 | 1:10.16 | 1:10.16 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 35.29 | 1:13.34 | 2:23.50 | ||||||
Axel Henriksson | 1999 | 30.42 | 1:05.88 | 3:29.38 | ||||||
Roman Milkin | 1999 | 32.85 | 1:11.95 | 4:41.33 | ||||||
11 | Borlänge Herrar [1915] | 0 | Borlänge Simsällskap | 4:53.98 | ||||||
0 | 34.44 | 1:13.64 | 1:13.64 | |||||||
0 | 39.98 | 1:25.82 | 2:39.46 | |||||||
0 | 28.00 | 1:01.76 | 3:41.22 | |||||||
0 | 34.01 | 1:12.76 | 4:53.98 | |||||||
12 | Eskilstuna SK | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 4:59.72 | ||||||
Sam Thai | 1999 | 32.62 | 1:11.20 | 1:11.20 | ||||||
Ricky Ton | 2000 | 34.83 | 1:14.86 | 2:26.06 | ||||||
Elias Paulson | 2000 | 39.69 | 1:22.53 | 3:48.59 | ||||||
Adam Fröjdfeldt | 1999 | 34.60 | 1:11.13 | 4:59.72 | ||||||
- | Upsala S Herrar Lag 4 | 0 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:09 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.66 | ||||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.25 | ||||||
3 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.10 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.80 | ||||||
5 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.13 | ||||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.56 | ||||||
7 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.71 | ||||||
8 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.10 | ||||||
9 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.51 | ||||||
10 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.78 | ||||||
11 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.30 | ||||||
12 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.67 | ||||||
13 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.38 | ||||||
14 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 41.95 | ||||||
15 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.20 | ||||||
16 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.21 | ||||||
17 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.63 | ||||||
18 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.69 | ||||||
19 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.72 | ||||||
20 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 45.47 | ||||||
21 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 45.72 | ||||||
22 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.75 | ||||||
23 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.89 | ||||||
24 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.12 | ||||||
25 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 46.57 | ||||||
26 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.84 | ||||||
27 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.87 | ||||||
28 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.19 | ||||||
29 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.58 | ||||||
30 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.62 | ||||||
31 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.72 | ||||||
32 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.83 | ||||||
33 | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | 48.11 | ||||||
34 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.55 | ||||||
35 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.06 | ||||||
36 | Arvid Stenarson | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.54 | ||||||
37 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.02 | ||||||
38 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.13 | ||||||
39 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.39 | ||||||
40 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.63 | ||||||
41 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.32 | ||||||
42 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.95 | ||||||
43 | Edvin Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.82 | ||||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.59 | ||||||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.75 | ||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.10 | ||||||
4 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 33.50 | ||||||
5 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 34.77 | ||||||
6 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.02 | ||||||
7 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 35.18 | ||||||
8 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.66 | ||||||
9 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.94 | ||||||
10 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 36.19 | ||||||
11 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.94 | ||||||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.38 | ||||||
13 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.75 | ||||||
13 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.75 | ||||||
15 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.92 | ||||||
16 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 39.70 | ||||||
17 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.39 | ||||||
18 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.88 | ||||||
19 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 42.09 | ||||||
20 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 42.88 | ||||||
21 | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.02 | ||||||
22 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.82 | ||||||
23 | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | 45.12 | ||||||
24 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.00 | ||||||
25 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.68 | ||||||
26 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.94 | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.28 | ||||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 29.76 | ||||||
3 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 30.34 | ||||||
4 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 30.84 | ||||||
5 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.39 | ||||||
6 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.46 | ||||||
7 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 31.81 | ||||||
8 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.10 | ||||||
9 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.29 | ||||||
10 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.42 | ||||||
11 | Björn Wallberg | 1991 | Upsala Simsällskap | 32.75 | ||||||
12 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 33.59 | ||||||
13 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.40 | ||||||
14 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.69 | ||||||
15 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.09 | ||||||
16 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.73 | ||||||
17 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.03 | ||||||
18 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.29 | ||||||
19 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 37.52 | ||||||
20 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 38.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 20, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:16.86 | 2:47.88 | 4:28.20 | 5:48.30 | |||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 1:26.18 | 2:58.33 | 4:37.59 | 5:54.05 | |||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 1:39.53 | 3:12.35 | 4:49.14 | 6:12.07 | |||
4 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 1:36.58 | 3:22.56 | 5:26.03 | 6:58.80 | |||
Gren 20, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:26.42 | 2:58.51 | 4:32.97 | 5:53.49 | |||
2 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:34.12 | 3:06.86 | 4:53.74 | 6:19.12 | |||
3 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 1:23.73 | 3:00.42 | 4:53.66 | 6:21.67 | |||
4 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 2:15.80 | 4:03.60 | 5:44.78 | 6:28.13 | |||
5 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:47.08 | 3:33.97 | 5:19.59 | 6:51.23 | |||
6 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 3:34.07 | 7:07.78 | 7:07.78 | ||||
Gren 20, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 1:10.12 | 2:39.70 | 4:16.21 | 5:30.16 | |||
2 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 1:15.18 | 2:43.86 | 4:18.51 | 5:35.74 | |||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.28 | 2:54.37 | 4:31.69 | 5:53.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.98 | 1:10.61 | |||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.08 | 1:13.82 | |||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.22 | 1:14.13 | |||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 35.66 | 1:15.38 | |||||
5 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.70 | 1:17.01 | |||||
6 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.38 | 1:27.33 | |||||
7 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.38 | 1:28.59 | |||||
8 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.37 | 1:35.08 | |||||
9 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 45.93 | 1:35.80 | |||||
10 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.90 | 1:36.71 | |||||
11 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 43.78 | 1:36.93 | |||||
- | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.05 | 59.55 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.66 | 1:02.25 | |||||
3 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.78 | 1:06.50 | |||||
4 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 31.43 | 1:07.56 | |||||
5 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.33 | 1:08.21 | |||||
6 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 31.66 | 1:08.73 | |||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 31.56 | 1:10.59 | |||||
8 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.38 | 1:12.14 | |||||
9 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.31 | 1:14.18 | |||||
10 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.90 | 1:16.04 | |||||
11 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.64 | 1:16.34 | |||||
12 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 35.00 | 1:17.37 | |||||
13 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 35.25 | 1:19.26 | |||||
14 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 35.44 | 1:20.64 | |||||
15 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.33 | 1:26.44 | |||||
16 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.84 | 1:26.96 | |||||
17 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.71 | 1:27.64 | |||||
18 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.44 | 1:31.54 | |||||
19 | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.18 | 1:32.42 | |||||
20 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.50 | 1:38.45 | |||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.46 | 1:00.75 | |||||
2 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägen Simförening | 28.19 | 1:01.66 | |||||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.72 | 1:02.42 | |||||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.70 | 1:04.24 | |||||
5 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 29.14 | 1:05.23 | |||||
6 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 31.09 | 1:05.90 | |||||
7 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 32.01 | 1:06.99 | |||||
8 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 30.47 | 1:07.18 | |||||
9 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.31 | 1:07.24 | |||||
10 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.92 | 1:07.76 | |||||
11 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.77 | 1:08.22 | |||||
12 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.52 | 1:10.12 | |||||
13 | Andreas Blidberg | 1987 | Upsala Simsällskap | 31.69 | 1:10.36 | |||||
14 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.01 | 1:13.46 | |||||
15 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 33.57 | 1:14.48 | |||||
16 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 34.02 | 1:15.50 | |||||
17 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 44.75 | 1:38.95 | |||||
- | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.41 | 1:22.52 | 2:06.80 | 2:50.28 | |||
2 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.48 | 1:23.76 | 2:09.24 | 2:54.27 | |||
3 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 41.08 | 1:26.52 | 2:14.07 | 2:58.79 | |||
4 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 42.51 | 1:29.55 | 2:16.67 | 3:01.42 | |||
5 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.93 | 1:28.36 | 2:16.55 | 3:02.20 | |||
6 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.76 | 1:32.23 | 2:19.96 | 3:04.21 | |||
7 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.18 | 1:28.90 | 2:17.87 | 3:05.27 | |||
8 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 44.16 | 1:34.76 | 2:26.47 | 3:13.48 | |||
9 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 46.66 | 1:36.83 | 2:28.23 | 3:16.06 | |||
10 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.60 | 1:38.09 | 2:29.54 | 3:18.10 | |||
11 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:38.34 | 3:18.20 | 3:18.20 | ||||
12 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.20 | 1:39.22 | 2:30.89 | 3:19.46 | |||
13 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.33 | 1:38.62 | 2:30.79 | 3:22.47 | |||
14 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.11 | 1:49.18 | 2:47.08 | 3:39.15 | |||
- | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 36.72 | 1:15.50 | 1:54.65 | 2:33.33 | |||
2 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 36.45 | 1:16.01 | 1:55.51 | 2:35.56 | |||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 35.74 | 1:15.58 | 1:56.85 | 2:36.97 | |||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.66 | 1:16.28 | 1:57.63 | 2:38.11 | |||
5 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.05 | 1:19.78 | 2:00.40 | 2:38.27 | |||
6 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 37.14 | 1:17.83 | 2:00.22 | 2:41.49 | |||
7 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 36.96 | 17.47 | 2:00.54 | 2:41.62 | |||
8 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.40 | 1:21.66 | 2:03.23 | 2:43.78 | |||
9 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 39.55 | 1:21.36 | 2:04.92 | 2:46.37 | |||
10 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.60 | 1:21.40 | 2:07.40 | 2:51.09 | |||
11 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 41.15 | 1:24.51 | 2:08.84 | 2:51.31 | |||
12 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.44 | 1:24.23 | 2:10.36 | 2:54.11 | |||
13 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.73 | 1:25.09 | 2:13.05 | 3:00.24 | |||
14 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.80 | 1:29.41 | 2:17.47 | 3:01.53 | |||
15 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.89 | 1:28.24 | 2:15.48 | 3:01.99 | |||
16 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 41.16 | 1:29.00 | 2:16.56 | 3:02.79 | |||
17 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.47 | 1:30.64 | 2:20.19 | 3:04.44 | |||
18 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.77 | 1:30.01 | 2:18.31 | 3:05.17 | |||
- | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.70 | 1:11.53 | 1:50.73 | 2:30.03 | |||
2 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.34 | 1:12.28 | 1:52.79 | 2:33.07 | |||
3 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 36.71 | 1:15.65 | 1:54.92 | 2:33.68 | |||
4 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.13 | 1:18.57 | 1:59.35 | 2:38.66 | |||
5 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 37.06 | 1:17.57 | 1:59.12 | 2:40.58 | |||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.82 | 1:18.24 | 2:00.89 | 2:41.24 | |||
7 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.97 | 1:18.77 | 2:01.32 | 2:42.33 | |||
8 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 38.72 | 1:20.77 | 2:03.97 | 2:43.98 | |||
9 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 38.50 | 1:20.40 | 2:04.07 | 2:46.36 | |||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 38.68 | 1:22.20 | 2:07.24 | 2:50.82 | |||
11 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.14 | 1:24.53 | 2:09.62 | 2:53.46 | |||
12 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 40.80 | 1:25.01 | 2:10.54 | 2:53.89 | |||
13 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 42.10 | 1:26.46 | 2:10.90 | 2:54.48 | |||
14 | Ida Johansson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 47.57 | 1:38.99 | 2:33.72 | 3:22.66 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:48 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.59 | 1:25.48 | 2:12.80 | 2:59.02 | |||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.56 | 1:28.14 | 2:15.19 | 2:59.42 | |||
3 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.97 | 1:29.97 | 2:19.98 | 3:10.18 | |||
4 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.15 | 1:35.11 | 2:25.32 | 3:14.72 | |||
5 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 48.05 | 1:40.63 | 2:34.19 | 3:22.74 | |||
6 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.15 | 1:41.71 | 2:37.51 | 3:30.57 | |||
7 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.54 | 1:45.31 | 2:42.24 | 3:35.65 | |||
8 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.62 | 1:48.09 | 2:45.19 | 3:35.78 | |||
9 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.37 | 1:45.20 | 2:41.87 | 3:36.31 | |||
10 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.80 | 1:48.28 | 2:45.18 | 3:39.00 | |||
11 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.59 | 1:45.89 | 2:43.75 | 3:39.01 | |||
12 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.37 | 1:47.22 | 2:44.54 | 3:41.54 | |||
13 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 49.95 | 1:46.29 | 2:45.10 | 3:41.64 | |||
14 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.40 | 1:51.04 | 2:50.64 | 3:46.62 | |||
15 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.64 | 1:51.91 | 2:54.00 | 3:53.46 | |||
16 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.25 | 1:53.88 | 2:55.19 | 3:54.23 | |||
17 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.40 | 1:56.34 | 2:57.94 | 4:00.89 | |||
- | Arvid Stenarson | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.52 | 1:20.62 | 2:05.91 | 2:51.42 | |||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 40.29 | 1:26.22 | 2:12.61 | 2:58.71 | |||
3 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 40.49 | 1:27.42 | 2:16.57 | 3:03.13 | |||
4 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.90 | 1:29.97 | 2:17.16 | 3:04.07 | |||
5 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.72 | 1:33.17 | 2:21.85 | 3:10.11 | |||
6 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.07 | 1:31.70 | 2:22.92 | 3:10.89 | |||
7 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.35 | 1:36.63 | 2:28.87 | 3:16.66 | |||
8 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.47 | 1:39.44 | 2:33.98 | 3:23.04 | |||
9 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.12 | 1:44.23 | 2:41.76 | 3:35.73 | |||
10 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 52.65 | 1:49.84 | 2:48.03 | 3:44.96 | |||
11 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.29 | 1:49.00 | 2:48.75 | 3:47.54 | |||
12 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.53 | 1:52.22 | 2:52.97 | 3:50.89 | |||
13 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.15 | 1:50.77 | 2:51.82 | 3:51.94 | |||
14 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 51.03 | 1:50.30 | 2:56.35 | 3:59.84 | |||
15 | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | 53.43 | 1:57.70 | 3:03.21 | 4:06.71 | |||
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.55 | 1:16.03 | 1:57.57 | 2:39.49 | |||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.01 | 1:17.43 | 1:59.75 | 2:41.04 | |||
3 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 37.60 | 1:19.41 | 2:02.22 | 2:44.11 | |||
4 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.76 | 1:22.17 | 2:08.46 | 2:53.43 | |||
5 | Conny Andersen | 1978 | Upsala Simsällskap | 39.26 | 1:23.63 | 2:10.28 | 2:56.28 | |||
6 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:26.12 | 2:14.49 | 3:02.77 | |||
7 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 41.59 | 1:28.74 | 2:16.17 | 3:02.89 | |||
8 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.71 | 1:29.23 | 2:19.87 | 3:10.02 | |||
9 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.23 | 1:32.13 | 2:23.20 | 3:12.01 | |||
10 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 46.22 | 1:39.49 | 2:33.72 | 3:29.13 | |||
11 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 45.03 | 1:38.74 | 2:36.10 | 3:32.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.06 | ||||||
2 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.11 | ||||||
3 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.32 | ||||||
4 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 35.28 | ||||||
5 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 35.98 | ||||||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.08 | ||||||
7 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 38.79 | ||||||
8 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.92 | ||||||
9 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 39.28 | ||||||
10 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.42 | ||||||
11 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.47 | ||||||
12 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.72 | ||||||
13 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.98 | ||||||
14 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 41.00 | ||||||
15 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.68 | ||||||
16 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.79 | ||||||
17 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.92 | ||||||
18 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.14 | ||||||
19 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.24 | ||||||
20 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.74 | ||||||
21 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.21 | ||||||
22 | Tindra Larsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.39 | ||||||
23 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.74 | ||||||
24 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 45.99 | ||||||
25 | Johanna Kaihola | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.40 | ||||||
26 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.44 | ||||||
27 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.86 | ||||||
28 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.98 | ||||||
29 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.32 | ||||||
30 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.66 | ||||||
31 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 49.02 | ||||||
32 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 49.92 | ||||||
33 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.15 | ||||||
34 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.22 | ||||||
35 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 50.80 | ||||||
36 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.10 | ||||||
37 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.26 | ||||||
38 | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.66 | ||||||
39 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 53.62 | ||||||
40 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 55.16 | ||||||
41 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.31 | ||||||
- | Anahit Vagoian | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linn Bergman | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.29 | ||||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.41 | ||||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.03 | ||||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.91 | ||||||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 33.58 | ||||||
6 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.60 | ||||||
7 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 33.70 | ||||||
8 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 34.12 | ||||||
9 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 34.32 | ||||||
10 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.49 | ||||||
11 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 34.80 | ||||||
11 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.80 | ||||||
13 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 34.89 | ||||||
14 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 35.03 | ||||||
15 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.06 | ||||||
16 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.73 | ||||||
17 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.76 | ||||||
18 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 35.99 | ||||||
19 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.19 | ||||||
20 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.30 | ||||||
21 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 36.84 | ||||||
22 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 37.36 | ||||||
23 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.40 | ||||||
24 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.79 | ||||||
25 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.66 | ||||||
26 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.77 | ||||||
27 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.80 | ||||||
28 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.97 | ||||||
29 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.07 | ||||||
30 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.09 | ||||||
31 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 39.56 | ||||||
32 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 40.10 | ||||||
33 | Ingrid Marcks | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.22 | ||||||
34 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 41.45 | ||||||
35 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 42.11 | ||||||
36 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 42.89 | ||||||
37 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.32 | ||||||
38 | Nora Mosavi | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.44 | ||||||
39 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.79 | ||||||
40 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.91 | ||||||
41 | Cecilia Engström | 2001 | Norrtälje Simklubb | 58.29 | ||||||
- | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.72 | ||||||
2 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 30.39 | ||||||
3 | Erica Granesäter | 1984 | IF Åland | 30.51 | ||||||
4 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 31.14 | ||||||
5 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.26 | ||||||
6 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 31.48 | ||||||
7 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.58 | ||||||
8 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.88 | ||||||
9 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 32.04 | ||||||
10 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.09 | ||||||
11 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 32.59 | ||||||
12 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.70 | ||||||
13 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 32.71 | ||||||
14 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.01 | ||||||
15 | Erika Nyström | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.40 | ||||||
16 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.63 | ||||||
17 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.72 | ||||||
18 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.76 | ||||||
19 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 33.92 | ||||||
20 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.54 | ||||||
21 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.74 | ||||||
22 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 34.79 | ||||||
23 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.50 | ||||||
24 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.10 | ||||||
25 | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | 42.13 | ||||||
26 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 44.65 | ||||||
27 | Ida Johansson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.38 | ||||||
28 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 45.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.11 | ||||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.22 | ||||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.40 | ||||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.53 | ||||||
5 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 30.98 | ||||||
6 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 31.33 | ||||||
7 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.49 | ||||||
8 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.29 | ||||||
9 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | ||||||
10 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.67 | ||||||
11 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.98 | ||||||
12 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.12 | ||||||
13 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 34.28 | ||||||
14 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 34.34 | ||||||
15 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.71 | ||||||
16 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.76 | ||||||
17 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.91 | ||||||
18 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 35.70 | ||||||
19 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.77 | ||||||
20 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.40 | ||||||
21 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.68 | ||||||
22 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.86 | ||||||
23 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.93 | ||||||
24 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.00 | ||||||
25 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.19 | ||||||
26 | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | 37.38 | ||||||
27 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 37.85 | ||||||
28 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.39 | ||||||
29 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.50 | ||||||
30 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.64 | ||||||
31 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.43 | ||||||
32 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.54 | ||||||
33 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.85 | ||||||
34 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 41.01 | ||||||
35 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.46 | ||||||
36 | Arvid Stenarson | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.63 | ||||||
37 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.35 | ||||||
38 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.60 | ||||||
39 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.64 | ||||||
40 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.75 | ||||||
41 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.73 | ||||||
42 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.23 | ||||||
43 | Edvin Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.92 | ||||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.76 | ||||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.09 | ||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.83 | ||||||
4 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 28.06 | ||||||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 28.15 | ||||||
6 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 28.18 | ||||||
7 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.49 | ||||||
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.06 | ||||||
9 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 29.08 | ||||||
10 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 29.42 | ||||||
11 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.55 | ||||||
12 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.66 | ||||||
13 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.18 | ||||||
14 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 30.39 | ||||||
15 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.74 | ||||||
16 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.60 | ||||||
17 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.40 | ||||||
18 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.46 | ||||||
19 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 32.73 | ||||||
20 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.35 | ||||||
21 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.36 | ||||||
22 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 33.96 | ||||||
23 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.08 | ||||||
24 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.04 | ||||||
25 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.49 | ||||||
26 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.54 | ||||||
27 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.74 | ||||||
28 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.35 | ||||||
- | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 25.00 | ||||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 25.12 | ||||||
3 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 25.51 | ||||||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 25.98 | ||||||
5 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 26.18 | ||||||
6 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägen Simförening | 26.21 | ||||||
7 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 26.22 | ||||||
8 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 26.30 | ||||||
9 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 26.76 | ||||||
10 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.78 | ||||||
11 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 26.90 | ||||||
12 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 27.18 | ||||||
13 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 27.54 | ||||||
14 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.56 | ||||||
15 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 27.69 | ||||||
16 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 27.83 | ||||||
17 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.89 | ||||||
18 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 28.47 | ||||||
19 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 28.64 | ||||||
20 | Björn Wallberg | 1991 | Upsala Simsällskap | 28.79 | ||||||
21 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 28.82 | ||||||
22 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.04 | ||||||
23 | Andreas Blidberg | 1987 | Upsala Simsällskap | 29.05 | ||||||
24 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 29.17 | ||||||
25 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.19 | ||||||
26 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.12 | ||||||
27 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 30.38 | ||||||
28 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.88 | ||||||
29 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.12 | ||||||
30 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 31.85 | ||||||
31 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 32.12 | ||||||
32 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.20 | ||||||
33 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 1:13.33 | 2:32.45 | 3:50.47 | 5:02.66 | |||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 1:13.75 | 2:34.22 | 3:53.73 | 5:07.62 | |||
3 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 1:17.64 | 2:41.75 | 4:04.64 | 5:23.77 | |||
4 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:17.82 | 2:41.80 | 4:09.38 | 5:31.91 | |||
5 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 1:21.47 | 2:49.46 | 4:18.60 | 5:41.38 | |||
6 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.09 | 2:47.99 | 4:17.23 | 5:41.93 | |||
7 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:22.19 | 2:54.87 | 4:28.73 | 5:54.54 | |||
8 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:25.94 | 3:01.02 | 5:12.87 | 5:58.10 | |||
9 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:23.26 | 2:55.65 | 4:28.12 | 5:59.06 | |||
10 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 1:25.16 | 2:59.48 | 4:33.44 | 6:04.42 | |||
11 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:30.76 | 3:07.09 | 4:42.74 | 6:13.72 | |||
12 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:32.55 | 3:19.22 | 5:06.17 | 6:46.37 | |||
- | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:08.55 | 2:21.57 | 3:33.83 | 4:45.36 | |||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:14.76 | 2:34.96 | 3:55.70 | 5:09.32 | |||
3 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:15.16 | 2:34.81 | 3:54.05 | 5:09.44 | |||
4 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:13.91 | 2:33.05 | 3:51.96 | 5:10.07 | |||
5 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:15.23 | 2:35.30 | 3:55.36 | 5:15.78 | |||
6 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:15.46 | 2:36.14 | 3:58.38 | 5:19.20 | |||
7 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:57.24 | 3:22.91 | 4:49.07 | 5:27.64 | |||
8 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 1:16.18 | 2:39.72 | 4:05.86 | 5:27.66 | |||
9 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 1:17.20 | 2:42.53 | 4:08.37 | 5:29.02 | |||
10 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:16.70 | 2:41.26 | 4:07.31 | 5:29.94 | |||
11 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:19.48 | 2:45.44 | 4:54.01 | 5:32.82 | |||
12 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.57 | 2:50.07 | 4:15.63 | 5:37.59 | |||
13 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 1:20.98 | 2:49.76 | 4:17.59 | 5:41.13 | |||
14 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 1:21.43 | 2:51.46 | 4:19.30 | 5:45.09 | |||
15 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 1:22.56 | 2:55.42 | 4:26.40 | 5:54.05 | |||
16 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:26.64 | 2:59.45 | 4:31.18 | 5:57.39 | |||
17 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:26.53 | 3:00.73 | 4:34.00 | 6:04.75 | |||
18 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:30.26 | 3:10.30 | 4:50.78 | 6:26.68 | |||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:08.47 | 2:20.49 | 3:31.45 | 4:41.73 | |||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.02 | 2:21.39 | 3:33.59 | 4:44.32 | |||
3 | Erica Granesäter | 1984 | IF Åland | 1:09.95 | 2:23.43 | 3:37.02 | 4:49.29 | |||
4 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 1:09.54 | 2:24.68 | 3:39.26 | 4:55.00 | |||
5 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:11.10 | 2:27.44 | 3:42.47 | 4:57.55 | |||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 1:09.85 | 2:25.29 | 3:42.67 | 5:00.93 | |||
7 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:11.47 | 2:28.77 | 3:47.73 | 5:02.78 | |||
8 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:14.76 | 2:33.92 | 3:54.89 | 5:12.81 | |||
9 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:14.67 | 2:36.87 | 3:56.87 | 5:13.34 | |||
10 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:14.75 | 2:34.48 | 3:55.44 | 5:16.76 | |||
11 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 1:15.55 | 2:39.33 | 4:00.71 | 5:20.99 | |||
12 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 1:16.64 | 2:40.07 | 4:02.39 | 5:22.01 | |||
13 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:17.13 | 2:44.25 | 4:12.63 | 5:35.37 | |||
14 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 1:26.98 | 2:59.28 | 4:32.91 | 6:04.69 | |||
15 | Cassandra Eriksson | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 1:33.99 | 3:22.58 | 5:11.92 | 6:56.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 27, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:30.12 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 32.77 | 1:08.84 | 1:08.84 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 37.01 | 1:17.20 | 2:26.04 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 29.04 | 1:02.91 | 3:28.95 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 28.81 | 1:01.17 | 4:30.12 | ||||||
2 | SS04 Herrar [200] | 200 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:38.46 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 35.20 | 1:12.20 | 1:12.20 | ||||||
Edward Eliasson | 1997 | 33.48 | 1:11.87 | 2:24.07 | ||||||
Frederick Holmer Fann | 1998 | 32.74 | 1:10.71 | 3:34.78 | ||||||
Pontus Thor | 1999 | 29.70 | 1:03.68 | 4:38.46 | ||||||
3 | Upsala S Herrar 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:50.69 | ||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 32.51 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 38.23 | 1:22.99 | 2:30.36 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 33.50 | 1:15.37 | 3:45.73 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 30.55 | 1:04.96 | 4:50.69 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 4:50.73 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 36.08 | 1:14.14 | 1:14.14 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 37.60 | 1:20.24 | 2:34.38 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 33.63 | 1:12.51 | 3:46.89 | ||||||
Wilhelm Lörinc | 2000 | 29.75 | 1:03.84 | 4:50.73 | ||||||
5 | Upsala S Herrar Lag 3 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:13.46 | ||||||
Axel Henriksson | 1999 | 36.24 | 1:16.44 | 1:16.44 | ||||||
Roman Milkin | 1999 | 40.55 | 1:27.76 | 2:44.20 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 38.08 | 1:27.21 | 4:11.41 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 28.91 | 1:02.05 | 5:13.46 | ||||||
6 | Upsala S Herrar Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:14.57 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 39.84 | 1:22.26 | 1:22.26 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 42.17 | 1:30.17 | 2:52.43 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 35.46 | 1:16.96 | 4:09.39 | ||||||
Jonathan Douib | 2000 | 30.82 | 1:05.18 | 5:14.57 | ||||||
7 | Borlänge Herrar [1915] | 0 | Borlänge Simsällskap | 5:19.71 | ||||||
Markus Tägtström | 2002 | 42.05 | 1:27.31 | 1:27.31 | ||||||
Nils Schönberg | 1989 | 31.96 | 1:11.58 | 2:38.89 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 38.32 | 1:23.71 | 4:02.60 | ||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 35.91 | 1:17.11 | 5:19.71 | ||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:24.00 | ||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 39.72 | 1:23.12 | 1:23.12 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 53.29 | 1:55.87 | 3:18.99 | ||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 30.43 | 1:07.99 | 4:26.98 | ||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 27.07 | 57.02 | 5:24.00 | ||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 9 | 0 | Spårvägen Simförening | 5:25.95 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 39.57 | 1:23.36 | 1:23.36 | ||||||
Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | 48.32 | 1:42.62 | 3:05.98 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 27.45 | 1:00.60 | 4:06.58 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 37.67 | 1:19.37 | 5:25.95 | ||||||
10 | IF Åland P-17 | 1998 | IF Åland | 5:26.92 | ||||||
Jonas Fellman | 1999 | 32.31 | 1:08.92 | 1:08.92 | ||||||
Frej-Oskar Wikström | 1999 | 46.50 | 1:39.42 | 2:48.34 | ||||||
Eddie Eriksson | 1999 | 38.30 | 1:27.76 | 4:16.10 | ||||||
Tim Höglund | 1998 | 32.63 | 1:10.82 | 5:26.92 | ||||||
11 | Spårvägen Herrar Lag 5 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:32.61 | ||||||
Mårten Wikman | 2002 | 50.93 | 1:47.14 | 1:47.14 | ||||||
Gustav Annas | 2003 | 48.11 | 1:43.56 | 3:30.70 | ||||||
Anton Lüning | 1996 | 27.40 | 1:01.62 | 4:32.32 | ||||||
Patrik Eriksson | 1996 | 28.16 | 1:00.29 | 5:32.61 | ||||||
12 | Eskilstuna SK | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 5:34.33 | ||||||
Ricky Ton | 2000 | 41.44 | 1:26.06 | 1:26.06 | ||||||
Elias Paulson | 2000 | 43.63 | 1:32.94 | 2:59.00 | ||||||
Sam Thai | 1999 | 37.93 | 1:26.70 | 4:25.70 | ||||||
Adam Fröjdfeldt | 1999 | 32.65 | 1:08.63 | 5:34.33 | ||||||
13 | Spårvägen Herrar Lag 6 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:48.58 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 46.42 | 1:36.97 | 1:36.97 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 44.81 | 1:33.94 | 3:10.91 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 30.54 | 1:05.37 | 4:16.28 | ||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 43.22 | 1:32.30 | 5:48.58 | ||||||
14 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:55.65 | ||||||
Oscar Clevö | 2001 | 43.81 | 1:33.95 | 1:33.95 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 42.27 | 1:31.01 | 3:04.96 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 36.98 | 1:25.08 | 4:30.04 | ||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 39.75 | 1:25.61 | 5:55.65 | ||||||
15 | Spårvägen Herrar Lag 7 | 2000 | Spårvägen Simförening | 5:59.11 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 34.92 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Jonathan Pålsson | 2002 | 50.63 | 1:48.68 | 3:01.25 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 37.45 | 1:23.47 | 4:24.72 | ||||||
Casper Holmberg | 2004 | 45.00 | 1:34.39 | 5:59.11 | ||||||
16 | Spårvägen Herrar Lag 8 | 2000 | Spårvägen Simförening | 6:09.74 | ||||||
Hannes Fahlin | 2002 | 51.23 | 1:46.12 | 1:46.12 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 41.61 | 1:28.59 | 3:14.71 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 33.69 | 1:14.56 | 4:29.27 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 47.90 | 1:40.47 | 6:09.74 | ||||||
17 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 6:10.95 | ||||||
Daniel Thelenius | 2000 | 36.99 | 1:16.86 | 1:16.86 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 49.55 | 1:47.94 | 3:04.80 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 32.72 | 1:12.63 | 4:17.43 | ||||||
Viktor Bagelius | 2006 | 52.27 | 1:53.52 | 6:10.95 | ||||||
18 | Spårvägen Herrar Lag 4 | 2002 | Spårvägen Simförening | 6:24.20 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 55.52 | 1:58.37 | 1:58.37 | ||||||
Viktor Malmring | 2003 | 48.30 | 1:42.01 | 3:40.38 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 30.77 | 1:07.24 | 4:47.62 | ||||||
Arvid Stenarson | 2003 | 43.01 | 1:36.58 | 6:24.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.38 | ||||||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 36.18 | ||||||
3 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 36.52 | ||||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 37.14 | ||||||
5 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.66 | ||||||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.95 | ||||||
7 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 38.55 | ||||||
8 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.65 | ||||||
9 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 39.33 | ||||||
10 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.35 | ||||||
11 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 40.55 | ||||||
12 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.72 | ||||||
13 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.96 | ||||||
14 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 41.30 | ||||||
15 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 42.04 | ||||||
16 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.70 | ||||||
17 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 42.73 | ||||||
18 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.98 | ||||||
19 | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | 43.50 | ||||||
20 | Johanna Kaihola | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.72 | ||||||
21 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.96 | ||||||
22 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.07 | ||||||
23 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.39 | ||||||
24 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.42 | ||||||
25 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.81 | ||||||
26 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.83 | ||||||
27 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.00 | ||||||
28 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.20 | ||||||
29 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.23 | ||||||
30 | Tindra Larsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.29 | ||||||
31 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.58 | ||||||
32 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.71 | ||||||
33 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.89 | ||||||
34 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.21 | ||||||
35 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.23 | ||||||
36 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.41 | ||||||
37 | Filippa Jirenius | 2002 | Ludvika Simsällskap | 46.63 | ||||||
38 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 46.67 | ||||||
39 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.41 | ||||||
40 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.10 | ||||||
41 | Céline Flöjt | 2005 | IF Åland | 48.71 | ||||||
42 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.32 | ||||||
43 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 49.71 | ||||||
44 | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.40 | ||||||
45 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 51.89 | ||||||
45 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 51.89 | ||||||
- | Anahit Vagoian | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linn Bergman | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.42 | ||||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.37 | ||||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.96 | ||||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.26 | ||||||
5 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.47 | ||||||
6 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.73 | ||||||
7 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.87 | ||||||
8 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.20 | ||||||
9 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.73 | ||||||
10 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 36.21 | ||||||
11 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.22 | ||||||
12 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 36.80 | ||||||
12 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 36.80 | ||||||
14 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 36.86 | ||||||
15 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.02 | ||||||
15 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.02 | ||||||
17 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.20 | ||||||
18 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.41 | ||||||
19 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 38.45 | ||||||
20 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.30 | ||||||
21 | Moa Welander | 2000 | Kanaans Simsällskap | 39.72 | ||||||
22 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 39.84 | ||||||
23 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.88 | ||||||
24 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.92 | ||||||
25 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 41.75 | ||||||
26 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 42.59 | ||||||
27 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.93 | ||||||
28 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.49 | ||||||
29 | Nora Mosavi | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.77 | ||||||
30 | Linnea Lövgren | 2000 | Hörnefors Idrottsförening | 43.81 | ||||||
31 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 43.84 | ||||||
32 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.05 | ||||||
33 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 44.10 | ||||||
34 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.60 | ||||||
35 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.83 | ||||||
36 | Astrid Norén | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.13 | ||||||
37 | Ingrid Marcks | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.59 | ||||||
38 | Cecilia Engström | 2001 | Norrtälje Simklubb | 48.42 | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.15 | ||||||
2 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.80 | ||||||
3 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.23 | ||||||
4 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 33.74 | ||||||
5 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.36 | ||||||
6 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.37 | ||||||
7 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 34.53 | ||||||
8 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.60 | ||||||
9 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.66 | ||||||
10 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 34.86 | ||||||
11 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.27 | ||||||
12 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.75 | ||||||
13 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 36.58 | ||||||
14 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.43 | ||||||
15 | Erika Nyström | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.76 | ||||||
16 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.82 | ||||||
17 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.05 | ||||||
18 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.34 | ||||||
19 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 44.15 | ||||||
20 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 44.57 | ||||||
21 | Ida Johansson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.89 | ||||||
22 | Cassandra Eriksson | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 48.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 29, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:20.03 | 2:53.63 | 4:30.08 | 5:44.10 | |||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:22.38 | 2:51.33 | 4:32.74 | 5:50.43 | |||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:35.64 | 3:18.16 | 5:10.52 | 6:37.05 | |||
4 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:36.99 | 3:20.30 | 5:10.74 | 6:37.30 | |||
Gren 29, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:16.75 | 2:42.24 | 4:15.74 | 5:28.74 | |||
2 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:39.82 | 3:24.08 | 5:07.91 | 6:43.58 | |||
Gren 29, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:05.58 | 2:22.49 | 3:47.02 | 4:54.84 | |||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:07.30 | 2:25.47 | 3:55.27 | 5:00.87 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:09.11 | 2:37.80 | 4:07.58 | 5:20.88 | |||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 1:12.73 | 2:41.34 | 4:15.68 | 5:27.85 | |||
5 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 1:17.73 | 2:54.35 | 4:29.90 | 5:51.19 | |||
6 | Anders Blomqvist | 1962 | Upsala Simsällskap | 1:20.56 | 2:55.97 | 4:36.80 | 6:07.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 1:17.65 | ||||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:18.72 | ||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.54 | 1:19.20 | |||||
4 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 36.76 | 1:21.36 | |||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.31 | 1:25.09 | |||||
6 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.35 | 1:31.97 | |||||
7 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.96 | 1:33.21 | |||||
8 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 43.37 | 1:36.27 | |||||
9 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 42.00 | 1:36.57 | |||||
10 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.94 | 1:37.86 | |||||
11 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.88 | 1:39.19 | |||||
12 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.21 | 1:40.85 | |||||
13 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 46.69 | 1:42.26 | |||||
14 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.63 | 1:45.20 | |||||
15 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 59.41 | 2:06.89 | |||||
- | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.09 | 1:06.89 | |||||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.26 | 1:13.67 | |||||
3 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 34.24 | 1:14.04 | |||||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.49 | 1:15.47 | |||||
5 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.02 | 1:17.18 | |||||
6 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.78 | 1:17.33 | |||||
7 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 36.55 | 1:18.01 | |||||
8 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.62 | 1:21.81 | |||||
9 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:22.25 | ||||||
10 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 38.74 | 1:23.99 | |||||
11 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 1:24.36 | 1:24.36 | |||||
12 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.37 | 1:25.77 | |||||
13 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 40.31 | 1:27.94 | |||||
14 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 40.29 | 1:29.08 | |||||
15 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 40.58 | 1:31.06 | |||||
16 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.71 | 1:32.45 | |||||
- | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Granesäter | 1984 | IF Åland | 31.98 | 1:06.91 | |||||
2 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 32.74 | 1:10.52 | |||||
3 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 1:15.35 | ||||||
4 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:16.23 | ||||||
5 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:17.55 | ||||||
6 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:19.52 | ||||||
7 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.29 | 1:20.29 | |||||
8 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.63 | 1:22.32 | |||||
9 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.37 | 1:22.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.20 | 1:14.85 | 1:56.57 | 2:37.77 | |||
2 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.31 | 1:22.92 | 2:07.05 | 2:48.94 | |||
3 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.90 | 1:24.11 | 2:10.38 | 2:52.07 | |||
4 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.45 | 1:26.25 | 2:12.66 | 2:56.76 | |||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.80 | 1:29.10 | 2:15.74 | 2:58.79 | |||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.81 | 1:30.53 | 2:17.71 | 3:03.28 | |||
7 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 44.06 | 1:31.55 | 2:18.96 | 3:04.98 | |||
8 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.21 | 1:36.65 | 2:25.71 | 3:12.16 | |||
9 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.29 | 1:37.85 | 2:29.75 | 3:20.63 | |||
10 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.79 | 1:41.99 | 2:35.49 | 3:24.04 | |||
11 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 49.28 | 1:43.79 | 2:36.76 | 3:27.24 | |||
12 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.05 | 1:43.81 | 2:36.98 | 3:28.67 | |||
13 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.72 | 1:45.03 | 2:39.20 | 3:31.90 | |||
14 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.79 | 1:46.58 | 2:42.23 | 3:35.71 | |||
15 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.24 | 1:50.90 | 2:47.66 | 3:38.18 | |||
16 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 52.79 | 1:48.70 | 2:44.84 | 3:38.31 | |||
17 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.73 | 1:54.36 | 2:55.28 | 3:47.79 | |||
18 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.36 | 1:54.31 | 2:52.94 | 3:50.07 | |||
19 | Arvid Stenarson | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.13 | 1:52.77 | 2:53.15 | 3:52.41 | |||
20 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.55 | 1:55.16 | 2:55.84 | 3:55.77 | |||
- | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 34.11 | 1:10.70 | 1:48.03 | 2:24.35 | |||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.54 | 1:14.27 | 1:52.25 | 2:29.28 | |||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.11 | 1:10.70 | 1:48.03 | 2:31.32 | |||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.89 | 1:15.12 | 1:54.05 | 2:35.45 | |||
5 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.66 | 1:08.32 | 1:43.57 | 2:36.10 | |||
6 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.34 | 1:19.68 | 2:01.65 | 2:41.79 | |||
7 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 38.57 | 1:20.40 | 2:02.36 | 2:42.77 | |||
8 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 33.95 | 1:10.88 | 2:02.36 | 2:43.62 | |||
9 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 37.15 | 1:18.77 | 2:03.73 | 2:44.72 | |||
10 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.39 | 1:22.31 | 2:05.00 | 2:48.04 | |||
11 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.46 | 1:21.48 | 2:06.65 | 2:49.11 | |||
12 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.99 | 1:31.10 | 2:18.68 | 3:04.96 | |||
13 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.85 | 1:29.73 | 2:18.21 | 3:05.72 | |||
14 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.11 | 1:31.97 | 2:19.04 | 3:06.23 | |||
15 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.75 | 1:35.22 | 2:24.03 | 3:12.00 | |||
16 | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | 46.89 | 1:39.23 | 2:30.32 | 3:21.86 | |||
17 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.61 | 1:40.06 | 2:33.91 | 3:28.67 | |||
18 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 49.78 | 1:44.48 | 2:43.10 | 3:30.95 | |||
19 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.01 | 1:41.60 | 2:40.42 | 3:32.66 | |||
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.66 | 1:08.32 | 1:43.57 | 2:19.47 | |||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 32.54 | 1:08.76 | 1:45.88 | 2:23.17 | |||
3 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 33.95 | 1:10.88 | 2:27.68 | 2:27.68 | |||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.89 | 1:15.12 | 1:54.05 | 2:32.45 | |||
5 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 32.54 | 1:08.76 | 1:45.88 | 2:33.77 | |||
6 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.20 | 1:14.85 | 1:56.57 | 2:37.13 | |||
7 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.54 | 1:14.27 | 1:52.25 | 2:40.98 | |||
8 | Conny Andersen | 1978 | Upsala Simsällskap | 38.76 | 1:19.69 | 2:01.94 | 2:43.33 | |||
9 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 37.15 | 1:18.77 | 2:02.73 | 2:45.51 | |||
10 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.17 | 1:23.40 | 2:06.57 | 2:48.75 | |||
11 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 39.29 | 1:23.07 | 2:07.98 | 2:49.84 | |||
12 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.54 | 1:23.53 | 2:09.59 | 2:52.74 | |||
13 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.14 | 1:24.84 | 2:10.70 | 2:55.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.92 | 1:30.16 | 2:17.46 | 3:02.20 | |||
2 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.22 | 1:36.39 | 2:27.16 | 3:15.73 | |||
3 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.67 | 1:45.39 | 2:41.11 | 3:34.30 | |||
4 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.26 | 1:42.15 | 2:38.57 | 3:35.87 | |||
5 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.22 | 1:48.58 | 2:47.21 | 3:43.96 | |||
6 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 51.33 | 1:50.03 | 2:48.89 | 3:46.31 | |||
7 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 52.05 | 1:52.95 | 2:53.60 | 3:49.71 | |||
8 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 56.41 | 1:57.09 | 2:56.49 | 3:51.93 | |||
9 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 53.50 | 1:55.26 | 2:56.55 | 3:52.88 | |||
10 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 54.18 | 1:54.56 | 2:57.02 | 3:54.51 | |||
11 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 55.31 | 1:55.98 | 2:57.30 | 3:55.82 | |||
- | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.06 | 1:20.63 | 2:04.45 | 2:47.34 | |||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.89 | 1:20.27 | 2:04.19 | 2:47.62 | |||
3 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.89 | 1:24.19 | 2:09.10 | 2:52.53 | |||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 40.30 | 1:25.07 | 2:09.66 | 2:54.31 | |||
5 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.89 | 1:24.25 | 2:10.74 | 2:55.39 | |||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 40.72 | 1:27.47 | 2:14.53 | 2:58.81 | |||
7 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.06 | 1:26.88 | 2:14.04 | 3:02.52 | |||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.24 | 1:28.67 | 2:16.28 | 3:03.83 | |||
9 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.38 | 1:30.55 | 2:18.98 | 3:06.42 | |||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 42.11 | 1:31.22 | 2:20.26 | 3:09.03 | |||
11 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.61 | 1:24.26 | 2:21.19 | 3:14.22 | |||
12 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 45.65 | 1:37.21 | 2:28.06 | 3:16.50 | |||
13 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.67 | 1:35.53 | 2:26.89 | 3:17.21 | |||
14 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.12 | 1:35.16 | 2:29.04 | 3:21.09 | |||
15 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.74 | 1:38.05 | 2:30.12 | 3:21.36 | |||
16 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.45 | 1:37.41 | 2:30.44 | 3:21.98 | |||
17 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 45.71 | 1:39.62 | 2:32.52 | 3:23.87 | |||
18 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 46.00 | 1:39.08 | 2:34.72 | 3:27.46 | |||
19 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 46.94 | 1:39.47 | 2:35.51 | 3:29.97 | |||
20 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.78 | 1:44.31 | 2:39.48 | 3:30.04 | |||
21 | Ingrid Marcks | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.12 | 1:43.56 | 2:38.67 | 3:30.51 | |||
22 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 51.91 | 1:48.14 | 2:46.49 | 3:42.97 | |||
23 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 51.01 | 1:47.60 | 2:46.83 | 3:43.63 | |||
24 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 53.01 | 1:50.97 | 2:51.37 | 3:49.81 | |||
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.17 | 1:18.54 | 2:00.83 | 2:44.00 | |||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 38.22 | 1:21.55 | 2:06.27 | 2:51.10 | |||
3 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 39.31 | 1:22.89 | 2:08.47 | 2:53.48 | |||
4 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 38.39 | 1:21.97 | 2:07.11 | 2:54.22 | |||
5 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.01 | 1:21.77 | 2:09.60 | 2:57.18 | |||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.07 | 1:25.88 | 2:13.02 | 2:59.47 | |||
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.87 | 1:29.97 | 2:16.79 | 3:02.77 | |||
8 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 42.50 | 1:28.66 | 2:15.65 | 3:03.09 | |||
9 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.28 | 1:30.70 | 2:19.78 | 3:07.06 | |||
10 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 43.55 | 1:33.50 | 2:23.74 | 3:14.11 | |||
11 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 44.83 | 1:34.32 | 2:25.12 | 3:15.22 | |||
12 | Hanna Tynelius | 1999 | Upsala Simsällskap | 45.70 | 1:35.99 | 2:30.31 | 3:21.23 | |||
13 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 46.85 | 1:40.24 | 2:36.14 | 3:31.84 | |||
14 | Ida Johansson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 53.55 | 1:53.31 | 2:54.28 | 3:52.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.23 | ||||||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 32.20 | ||||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.39 | ||||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.12 | ||||||
5 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.83 | ||||||
6 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.50 | ||||||
7 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.09 | ||||||
8 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.66 | ||||||
9 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 41.01 | ||||||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.04 | ||||||
11 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 42.22 | ||||||
12 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.46 | ||||||
13 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.19 | ||||||
14 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.22 | ||||||
15 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.38 | ||||||
16 | Elliot Blomberg | 2003 | IF Åland | 49.20 | ||||||
17 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.49 | ||||||
18 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 53.19 | ||||||
19 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.90 | ||||||
20 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.68 | ||||||
21 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 59.77 | ||||||
22 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:02.86 | ||||||
- | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.90 | ||||||
2 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 29.81 | ||||||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 31.07 | ||||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.17 | ||||||
5 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.42 | ||||||
6 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.63 | ||||||
7 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.03 | ||||||
8 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.11 | ||||||
9 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.41 | ||||||
10 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | ||||||
11 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 32.87 | ||||||
12 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 34.17 | ||||||
13 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.28 | ||||||
14 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.91 | ||||||
15 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.42 | ||||||
16 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.44 | ||||||
17 | Attila Razifar | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.63 | ||||||
18 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 42.53 | ||||||
19 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 43.55 | ||||||
20 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 46.74 | ||||||
21 | Tomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.54 | ||||||
22 | John Carlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:02.58 | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägen Simförening | 26.94 | ||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.00 | ||||||
3 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 28.45 | ||||||
4 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.58 | ||||||
5 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 29.81 | ||||||
6 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.08 | ||||||
7 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 30.11 | ||||||
8 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 30.68 | ||||||
9 | Andreas Blidberg | 1987 | Upsala Simsällskap | 30.76 | ||||||
10 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 30.92 | ||||||
11 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.43 | ||||||
12 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 31.92 | ||||||
13 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.02 | ||||||
14 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.80 | ||||||
15 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 37.48 | ||||||
16 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 37.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 29.73 | ||||||
2 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.01 | ||||||
3 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 31.10 | ||||||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.23 | ||||||
5 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 31.67 | ||||||
6 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 31.71 | ||||||
7 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.79 | ||||||
8 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 32.38 | ||||||
9 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 32.94 | ||||||
10 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.39 | ||||||
11 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 33.42 | ||||||
12 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 33.61 | ||||||
13 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.99 | ||||||
14 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.04 | ||||||
15 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.07 | ||||||
16 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.10 | ||||||
17 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.35 | ||||||
18 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.41 | ||||||
19 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.50 | ||||||
20 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 34.83 | ||||||
21 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.06 | ||||||
22 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.23 | ||||||
23 | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | 35.66 | ||||||
24 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.01 | ||||||
25 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.15 | ||||||
26 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.71 | ||||||
27 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.98 | ||||||
28 | Hilma Brunnberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 37.40 | ||||||
29 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.48 | ||||||
30 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 37.60 | ||||||
31 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 37.63 | ||||||
32 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.89 | ||||||
33 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.05 | ||||||
34 | Tindra Larsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.36 | ||||||
35 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.50 | ||||||
36 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.56 | ||||||
37 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 38.58 | ||||||
38 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.70 | ||||||
38 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.70 | ||||||
40 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.85 | ||||||
41 | Johanna Kaihola | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.61 | ||||||
42 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.68 | ||||||
43 | Filippa Jirenius | 2002 | Ludvika Simsällskap | 39.82 | ||||||
44 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.88 | ||||||
45 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.98 | ||||||
46 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.06 | ||||||
47 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 40.74 | ||||||
48 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.32 | ||||||
49 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.31 | ||||||
50 | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.48 | ||||||
51 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.58 | ||||||
52 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.72 | ||||||
53 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 43.79 | ||||||
54 | Céline Flöjt | 2005 | IF Åland | 45.23 | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 28.79 | ||||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 29.98 | ||||||
3 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.07 | ||||||
4 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.95 | ||||||
5 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.99 | ||||||
6 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 31.09 | ||||||
7 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 31.20 | ||||||
8 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 31.24 | ||||||
9 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.30 | ||||||
10 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 31.50 | ||||||
11 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 31.77 | ||||||
12 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 32.12 | ||||||
13 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 32.16 | ||||||
14 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.38 | ||||||
15 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.41 | ||||||
16 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.46 | ||||||
17 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.48 | ||||||
18 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 33.89 | ||||||
19 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 33.91 | ||||||
20 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.09 | ||||||
21 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 34.29 | ||||||
22 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.58 | ||||||
23 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 35.23 | ||||||
24 | Nora Mosavi | 2000 | Upsala Simsällskap | 35.75 | ||||||
25 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 36.14 | ||||||
26 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 36.18 | ||||||
27 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.23 | ||||||
28 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 36.45 | ||||||
29 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.60 | ||||||
30 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.10 | ||||||
31 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.25 | ||||||
32 | Astrid Norén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.33 | ||||||
33 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.05 | ||||||
34 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.43 | ||||||
35 | Ingrid Marcks | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.35 | ||||||
- | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.33 | ||||||
2 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 28.86 | ||||||
3 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 29.23 | ||||||
4 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.32 | ||||||
5 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 29.51 | ||||||
6 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 29.56 | ||||||
7 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.66 | ||||||
8 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 29.73 | ||||||
9 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 29.84 | ||||||
10 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.90 | ||||||
11 | Erika Nyström | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.03 | ||||||
12 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 30.18 | ||||||
13 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.26 | ||||||
13 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.26 | ||||||
15 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.45 | ||||||
16 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.16 | ||||||
16 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 31.16 | ||||||
18 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 31.33 | ||||||
19 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.63 | ||||||
20 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.77 | ||||||
21 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.13 | ||||||
22 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.30 | ||||||
23 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.47 | ||||||
24 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.67 | ||||||
25 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.73 | ||||||
26 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.87 | ||||||
27 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 33.37 | ||||||
28 | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | 33.76 | ||||||
29 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.41 | ||||||
30 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 35.61 | ||||||
31 | Ida Johansson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:08.82 | 2:26.76 | 3:45.49 | 4:57.93 | |||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:11.66 | 2:29.87 | 3:47.64 | 5:02.98 | |||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.64 | 2:30.88 | 3:49.30 | 5:03.96 | |||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:16.27 | 2:37.12 | 3:58.63 | 5:16.89 | |||
5 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:16.56 | 2:40.57 | 4:07.17 | 5:31.81 | |||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 1:18.00 | 2:44.55 | 4:12.92 | 5:36.66 | |||
7 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:20.60 | 2:49.61 | 4:18.73 | 5:42.80 | |||
8 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:23.20 | 2:51.95 | 4:21.94 | 5:46.99 | |||
9 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:20.12 | 2:46.90 | 4:09.98 | 6:01.11 | |||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:26.14 | 3:00.77 | 4:35.05 | 6:02.95 | |||
11 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:27.28 | 3:02.10 | 4:37.55 | 6:04.92 | |||
12 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:27.85 | 3:05.07 | 4:45.02 | 6:18.01 | |||
13 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:29.78 | 3:09.21 | 4:50.79 | 6:22.73 | |||
14 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:31.00 | 3:11.14 | 4:52.07 | 6:30.27 | |||
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:05.02 | 2:16.96 | 3:30.84 | 4:42.51 | |||
2 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:06.70 | 2:20.80 | 3:36.31 | 4:49.97 | |||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:09.70 | 2:23.97 | 3:38.57 | 4:50.75 | |||
4 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:08.16 | 2:24.81 | 3:41.86 | 4:53.74 | |||
5 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:07.38 | 2:23.92 | 3:42.26 | 4:57.67 | |||
6 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 1:08.85 | 2:26.40 | 3:44.62 | 5:00.79 | |||
7 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:11.97 | 2:31.05 | 3:50.50 | 5:06.36 | |||
8 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:11.85 | 2:32.67 | 3:52.35 | 5:06.85 | |||
9 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 1:11.87 | 2:32.95 | 3:53.62 | 5:07.59 | |||
10 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:13.24 | 2:35.16 | 3:55.60 | 5:10.99 | |||
11 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:15.83 | 3:13.91 | 4:34.48 | 5:12.70 | |||
12 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:16.48 | 2:40.20 | 4:03.96 | 5:24.33 | |||
13 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:16.20 | 2:41.95 | 4:06.57 | 5:26.72 | |||
14 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:21.69 | 2:51.10 | 4:16.53 | 5:39.80 | |||
15 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:20.50 | 2:47.30 | 4:13.99 | 5:46.07 | |||
16 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 1:21.63 | 2:52.36 | 4:24.20 | 5:51.93 | |||
17 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:24.02 | 3:01.21 | 4:40.65 | 6:16.82 | |||
18 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 1:31.14 | 3:10.92 | 4:49.86 | 6:22.93 | |||
19 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:30.74 | 3:13.76 | 4:56.47 | 6:34.71 | |||
20 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:34.75 | 3:17.59 | 5:00.84 | 6:35.12 | |||
- | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:04.22 | 2:12.12 | 3:19.85 | 4:26.76 | |||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:04.63 | 2:13.51 | 3:22.77 | 4:32.28 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:06.37 | 2:14.73 | 3:24.75 | 4:34.46 | |||
4 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.49 | 2:14.69 | 3:25.52 | 4:35.07 | |||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:10.75 | 2:28.14 | 3:43.81 | 4:53.93 | |||
6 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:07.89 | 2:25.31 | 3:43.77 | 4:57.77 | |||
- | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ted Larsson | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2015 |
Gren 36, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SS04 Damer [1998] | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:41.53 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 37.02 | 1:17.77 | 1:17.77 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 36.49 | 1:18.96 | 2:36.73 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 29.78 | 1:04.90 | 3:41.63 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 28.55 | 59.90 | 4:41.53 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Äldre 1 | 0 | Täby Sim | 4:46.46 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 35.39 | 1:12.66 | 1:12.66 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 36.61 | 1:19.10 | 2:31.76 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 32.01 | 1:10.82 | 3:42.58 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 30.35 | 1:03.88 | 4:46.46 | ||||||
3 | Täby Sim Damer Äldre 2 | 0 | Täby Sim | 4:49.30 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 34.52 | 1:11.72 | 1:11.72 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 37.21 | 1:19.91 | 2:31.63 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 32.93 | 1:14.11 | 3:45.74 | ||||||
Marianne Dellwik | 1997 | 29.64 | 1:03.56 | 4:49.30 | ||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:49.78 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 35.51 | 1:13.04 | 1:13.04 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 36.80 | 1:19.65 | 2:32.69 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 33.19 | 1:14.12 | 3:46.81 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 29.79 | 1:02.97 | 4:49.78 | ||||||
5 | Upsala S Damer 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:03.64 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 38.22 | 1:19.65 | 1:19.65 | ||||||
Lina Westerlund | 1995 | 34.56 | 1:15.45 | 2:35.10 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 36.51 | 1:18.49 | 3:53.59 | ||||||
Saga Söderberg | 1997 | 33.03 | 1:10.05 | 5:03.64 | ||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 5:04.13 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 36.52 | 1:16.58 | 1:16.58 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 38.74 | 1:22.68 | 2:39.26 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 34.66 | 1:17.83 | 3:57.09 | ||||||
Frida Nöu | 2001 | 31.84 | 1:07.04 | 5:04.13 | ||||||
7 | Upsala S Damer 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:08.24 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 37.64 | 1:18.07 | 1:18.07 | ||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 40.00 | 1:25.02 | 2:43.09 | ||||||
Stina Byström | 2002 | 35.38 | 1:15.10 | 3:58.19 | ||||||
Victoria Cantar | 2002 | 32.94 | 1:10.05 | 5:08.24 | ||||||
8 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2001 | Täby Sim | 5:18.95 | ||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 38.55 | 1:19.93 | 1:19.93 | ||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 38.25 | 1:24.49 | 2:44.42 | ||||||
Lisa Schubert | 2001 | 38.21 | 1:23.16 | 4:07.58 | ||||||
Tilda Kjeldsen | 2001 | 33.58 | 1:11.37 | 5:18.95 | ||||||
9 | IF Åland F-17 | 1998 | IF Åland | 5:19.00 | ||||||
Stella Donning | 2002 | 40.88 | 1:22.83 | 1:22.83 | ||||||
Fanny Ek | 1999 | 43.20 | 1:31.58 | 2:54.41 | ||||||
Jenny Ek | 1999 | 33.61 | 1:16.79 | 4:11.20 | ||||||
Olivia Weuro | 2002 | 32.09 | 1:07.80 | 5:19.00 | ||||||
10 | Eskilstuna SK | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 5:35.03 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 40.34 | 1:23.96 | 1:23.96 | ||||||
Matilda Jungstedt | 2001 | 45.64 | 1:36.04 | 3:00.00 | ||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 36.46 | 1:19.70 | 4:19.70 | ||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 35.24 | 1:15.33 | 5:35.03 | ||||||
11 | IF Åland F-14 | 2001 | IF Åland | 5:39.27 | ||||||
Mikaela Söderberg | 1996 | 46.83 | 1:34.98 | 1:34.98 | ||||||
Ellen Woivalin | 2001 | 45.21 | 1:36.38 | 3:11.36 | ||||||
Erica Granesäter | 1984 | 31.59 | 1:09.09 | 4:20.45 | ||||||
Emilia Lindholm | 2001 | 37.92 | 1:18.82 | 5:39.27 | ||||||
12 | Upsala S Damer 4 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:59.42 | ||||||
Malla Myrelid | 2002 | 43.30 | 1:27.92 | 1:27.92 | ||||||
Matilda Bohman | 2002 | 45.78 | 1:39.91 | 3:07.83 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 43.16 | 1:36.60 | 4:44.43 | ||||||
Sofia Domeij | 2002 | 35.10 | 1:14.99 | 5:59.42 | ||||||
- | Upsala S Damer 3 | 0 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | |||||||||
Alba Giacomini | 2001 | |||||||||
Miranda Söderberg | 1999 | |||||||||
Elika Irajpour | 2001 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 18:29 |