Results for Øst danske langbane mesterskab
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | 724 | 1:05.39 | 2:13.88 | 3:20.97 | 4:26.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 721 | 1:04.68 | 2:12.45 | 3:20.44 | 4:26.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 714 | 1:04.47 | 2:12.11 | 3:20.27 | 4:27.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 679 | 1:04.86 | 2:13.47 | 3:23.35 | 4:32.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | 678 | 1:06.00 | 2:15.25 | 3:23.66 | 4:32.11 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Freja Gram | 1999 | 667 | 1:05.69 | 2:15.55 | 3:24.50 | 4:33.58 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 664 | 1:07.25 | 2:16.58 | 3:25.18 | 4:34.02 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 646 | 1:06.17 | 2:16.77 | 3:27.36 | 4:36.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Klara Reeh | 1999 | 644 | 1:06.13 | 2:17.61 | 3:28.28 | 4:36.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 634 | 1:07.95 | 2:18.87 | 3:29.90 | 4:38.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 631 | 1:07.46 | 2:18.36 | 3:29.62 | 4:38.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 622 | 1:07.13 | 2:18.84 | 3:30.15 | 4:40.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Nanna Drewsen | 1998 | 621 | 1:07.49 | 2:19.69 | 3:29.99 | 4:40.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Rikke Dehn | 1999 | 617 | 1:06.33 | 2:17.11 | 3:28.57 | 4:40.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mira Mass | 2000 | 611 | 1:07.84 | 2:18.90 | 3:30.72 | 4:41.75 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Berg Wenk | 2000 | 602 | 1:07.25 | 2:19.76 | 3:32.71 | 4:43.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Sarah Sannung | 1996 | 599 | 1:07.02 | 2:18.03 | 3:30.66 | 4:43.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Andrea Paaske | 2001 | 583 | 1:04.40 | 2:17.09 | 3:31.31 | 4:46.11 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 576 | 1:09.19 | 2:22.12 | 3:35.28 | 4:47.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Frederikke Dons | 1998 | 574 | 1:08.55 | 2:22.61 | 3:35.14 | 4:47.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Thit Bondo | 2000 | 571 | 1:09.11 | 2:21.82 | 3:34.77 | 4:48.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 568 | 1:08.67 | 2:21.72 | 3:35.62 | 4:48.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Jensen | 2000 | 568 | 1:08.27 | 2:22.00 | 3:36.28 | 4:48.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Alberte M Hansen | 2000 | 560 | 1:09.01 | 2:23.25 | 3:37.66 | 4:50.04 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
25 | Amalie Gotthard | 1999 | 547 | 1:10.34 | 2:23.77 | 3:38.40 | 4:52.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rikke Munkholm | 1998 | 546 | 1:08.28 | 2:22.55 | 3:37.46 | 4:52.53 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 544 | 1:11.08 | 2:24.74 | 3:39.17 | 4:52.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 531 | 1:09.39 | 2:24.02 | 3:39.54 | 4:55.16 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 527 | 1:10.56 | 2:25.41 | 3:40.93 | 4:55.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
30 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 527 | 1:10.58 | 2:25.97 | 3:41.71 | 4:56.03 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
31 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 525 | 1:09.11 | 2:23.46 | 3:39.20 | 4:56.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 524 | 1:09.47 | 2:22.24 | 3:37.70 | 4:56.50 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 513 | 1:11.52 | 2:26.38 | 3:42.01 | 4:58.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Natasja Kepp | 2000 | 501 | 1:11.63 | 2:27.67 | 3:45.02 | 5:01.00 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Maj Howardsen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 702 | 59.84 | 2:02.78 | 3:05.60 | 4:07.56 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 686 | 1:00.30 | 2:04.72 | 3:08.02 | 4:09.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 677 | 1:01.03 | 2:05.52 | 3:09.68 | 4:10.51 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 662 | 1:02.91 | 2:07.78 | 3:12.08 | 4:12.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | 654 | 1:01.80 | 2:06.42 | 3:10.93 | 4:13.47 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Gustav Friberg | 1997 | 650 | 1:01.47 | 2:05.91 | 3:10.47 | 4:14.01 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | 649 | 1:01.29 | 2:06.80 | 3:11.96 | 4:14.14 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Saugmann | 1996 | 640 | 1:01.50 | 2:06.29 | 3:11.34 | 4:15.24 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
9 | Nikolai Skelsager | 1996 | 628 | 1:00.97 | 2:06.55 | 3:11.96 | 4:16.96 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marius Rasmussen | 1999 | 620 | 1:01.59 | 2:07.37 | 3:13.25 | 4:18.01 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
11 | William Matras | 1998 | 616 | 1:01.19 | 2:07.13 | 3:13.72 | 4:18.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Martin Nielsen | 1996 | 600 | 1:02.39 | 2:07.88 | 3:14.92 | 4:20.78 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Martin Nielsen | 1997 | 594 | 1:00.90 | 2:07.20 | 3:14.93 | 4:21.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Niels Breum Hansen | 1994 | 593 | 1:03.83 | 2:10.61 | 3:16.97 | 4:21.90 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victor Drevskich | 1996 | 579 | 1:00.29 | 2:06.62 | 3:14.54 | 4:23.92 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
16 | Magnus Lundgren | 1996 | 579 | 1:02.79 | 2:08.94 | 3:16.47 | 4:23.99 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Joakim Brønnum | 1997 | 572 | 1:03.10 | 2:09.77 | 3:16.85 | 4:25.04 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Steen Petersen | 1997 | 558 | 1:03.66 | 2:11.94 | 3:20.16 | 4:27.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | 556 | 1:03.74 | 2:10.79 | 3:19.58 | 4:27.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tobias Edvardsen | 1995 | 556 | 1:02.66 | 2:10.77 | 3:19.44 | 4:27.55 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 549 | 1:03.17 | 2:10.99 | 3:20.44 | 4:28.71 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
22 | Jacob Weberg | 1997 | 548 | 1:05.81 | 2:14.56 | 3:22.47 | 4:28.86 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 526 | 1:08.17 | 2:18.91 | 3:27.26 | 4:32.60 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
24 | Mads Ottosen | 1997 | 524 | 1:03.44 | 2:13.16 | 3:24.14 | 4:32.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 523 | 1:03.79 | 2:13.64 | 3:24.96 | 4:33.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 521 | 1:06.02 | 2:16.77 | 3:25.05 | 4:33.35 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Oliver Jacobsen | 1997 | 520 | 1:03.72 | 2:13.64 | 3:25.09 | 4:33.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emil Toft | 1998 | 508 | 1:05.13 | 2:16.09 | 3:26.64 | 4:35.76 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Søren Fritzbøger | 1996 | 495 | 1:04.96 | 2:14.30 | 3:25.72 | 4:38.12 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristian Svenstrup | 1998 | 482 | 1:06.76 | 2:17.94 | 3:28.95 | 4:40.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 714 | 26.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Højberg | 1998 | 696 | 26.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emily Gantriis | 1999 | 684 | 26.93 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 683 | 26.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 636 | 27.59 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1995 | 629 | 27.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 629 | 27.69 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | 626 | 27.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 606 | 28.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Lærke Viereck | 1997 | 598 | 28.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Victoria Bierre | 2000 | 598 | 28.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 596 | 28.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tenna Jensen | 1998 | 595 | 28.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 594 | 28.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 590 | 28.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stinna Schnabl | 1999 | 587 | 28.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | 585 | 28.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 577 | 28.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mia Wennecke | 1999 | 575 | 28.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 573 | 28.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Camilla Dufour | 1996 | 573 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Marianne Duijm | 1993 | 573 | 28.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 568 | 28.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 563 | 28.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Rikke Dehn | 1999 | 561 | 28.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanna Drewsen | 1998 | 559 | 28.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Frederikke Dons | 1998 | 557 | 28.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Johanna Berthelsen | 2000 | 557 | 28.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
29 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 555 | 28.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Gotthard | 1999 | 553 | 28.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma la Cour | 1999 | 552 | 28.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 550 | 28.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine Stampe | 2000 | 549 | 28.98 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 548 | 28.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Xenia Huryn | 2000 | 547 | 29.00 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 546 | 29.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 545 | 29.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Katrine B. Hansen | 1999 | 535 | 29.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Simone Bukholt | 1999 | 533 | 29.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Melanie Degner | 2000 | 530 | 29.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Amanda Duus | 2000 | 527 | 29.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
42 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 523 | 29.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 520 | 29.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Frederikke Petri | 2001 | 519 | 29.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 518 | 29.53 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
46 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 515 | 29.60 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
47 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 514 | 29.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
48 | Alice Gantriis | 2000 | 511 | 29.68 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
49 | Caroline Schwenger | 2000 | 508 | 29.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
50 | Frederikke Mertins | 2000 | 500 | 29.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
51 | Rikke Henningsen | 1997 | 485 | 30.20 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
52 | Pernille Nislev | 1998 | 481 | 30.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
53 | Annabella B. Wammen | 2000 | 478 | 30.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.22 2012-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 715 | 23.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 689 | 23.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 685 | 23.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 658 | 24.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 614 | 24.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | 600 | 24.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Pittioni | 1995 | 599 | 24.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Philip Greve | 1998 | 592 | 24.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 591 | 24.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Søren Meier | 1994 | 591 | 24.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Magnus Andersen | 1995 | 583 | 25.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Claus Hansen | 1995 | 571 | 25.19 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lars Breum Hansen | 1997 | 561 | 25.35 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Niels Breum Hansen | 1994 | 556 | 25.42 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Jungersen | 1997 | 550 | 25.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
16 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 548 | 25.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gustav Bækgaard | 1997 | 543 | 25.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 543 | 25.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Yannick Rasmussen | 1995 | 543 | 25.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Oliver Jacobsen | 1997 | 540 | 25.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Pierre Fourgeaud | 1990 | 533 | 25.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
22 | Tobias Andersen | 1998 | 529 | 25.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 526 | 25.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tobias Edvardsen | 1995 | 523 | 25.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
25 | Thomas Bech | 1998 | 520 | 26.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 519 | 26.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Martin Nielsen | 1996 | 516 | 26.06 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 515 | 26.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 514 | 26.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 513 | 26.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mark H. Østermann | 1995 | 510 | 26.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Joakim Brønnum | 1997 | 508 | 26.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mads Jørner | 1998 | 495 | 26.42 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 495 | 26.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 487 | 26.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
36 | Hannibal Steenfos | 1996 | 483 | 26.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Marcus Rappenborg | 1999 | 481 | 26.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Andreas Mårtensson | 1997 | 478 | 26.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
38 | Mads Johnbeck | 1997 | 478 | 26.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Philip Agerskov | 1998 | 476 | 26.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 470 | 26.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 463 | 27.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
43 | Emil Toft | 1998 | 451 | 27.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
44 | Christian Andersen | 1999 | 427 | 27.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mads Steen Petersen | 1997 | 386 | 28.70 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 783 | 27.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 730 | 27.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 719 | 27.98 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 656 | 28.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 650 | 28.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1995 | 645 | 29.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 643 | 29.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Dufour | 1996 | 641 | 29.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 639 | 29.10 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Marianne Duijm | 1993 | 635 | 29.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Eva Olsen | 2000 | 634 | 29.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 632 | 29.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Clara Schade Cantby | 2000 | 623 | 29.34 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 616 | 29.46 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 590 | 29.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 584 | 29.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 574 | 30.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Klara Reeh | 1999 | 568 | 30.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Stinna Schnabl | 1999 | 563 | 30.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Ditte Friis | 1999 | 559 | 30.42 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Laura Weinreich | 1998 | 559 | 30.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 555 | 30.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 553 | 30.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Stephanie Hansen | 1996 | 553 | 30.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Emily Gantriis | 1999 | 551 | 30.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 549 | 30.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 547 | 30.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Katrine Stampe | 2000 | 544 | 30.71 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
29 | Katrine B. Hansen | 1999 | 538 | 30.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 538 | 30.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 536 | 30.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 528 | 31.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mira Mass | 2000 | 525 | 31.07 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 520 | 31.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 519 | 31.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 516 | 31.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 516 | 31.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nanna Sonne | 1999 | 511 | 31.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Amanda Duus | 2000 | 502 | 31.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
40 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 501 | 31.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mille Rask Sander | 1999 | 497 | 31.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
42 | Signe Fich Hansen | 2002 | 495 | 31.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 495 | 31.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Hannah Pilgaard | 1999 | 490 | 31.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
45 | Emma Maagøe | 1999 | 484 | 31.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Caroline Schwenger | 2000 | 479 | 32.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
47 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 463 | 32.40 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 461 | 32.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
49 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 448 | 32.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
50 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 448 | 32.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
51 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 420 | 33.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
52 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 420 | 33.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
53 | Marie Müller | 2000 | 379 | 34.62 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Kristina Thomsen | 1991 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 717 | 25.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | 709 | 25.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | 686 | 25.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 666 | 25.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 658 | 25.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 638 | 26.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 627 | 26.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | 614 | 26.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 590 | 26.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Dufour | 1993 | 587 | 26.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anton Olsen | 1998 | 571 | 27.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Claus Hansen | 1995 | 568 | 27.07 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Søren Fritzbøger | 1996 | 566 | 27.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Giano Grillo | 1998 | 564 | 27.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Joakim Brønnum | 1997 | 563 | 27.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Martin Jungersen | 1997 | 562 | 27.17 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
17 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 534 | 27.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ditlev Balle | 1996 | 533 | 27.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Mads Jørner | 1998 | 533 | 27.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 532 | 27.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Thomas Bech | 1998 | 527 | 27.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Huban | 1996 | 524 | 27.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Emil Müller | 1995 | 522 | 27.85 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
24 | Jonathan Müller | 1997 | 519 | 27.91 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
25 | Mads Steen Petersen | 1997 | 505 | 28.16 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Søren Meier | 1994 | 498 | 28.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Niels Ottosen | 1998 | 492 | 28.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Pierre Fourgeaud | 1990 | 463 | 28.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
29 | Magnus Vinjebo | 1999 | 459 | 29.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Kristian Svenstrup | 1998 | 456 | 29.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 455 | 29.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 728 | 30.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 665 | 30.99 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 651 | 31.22 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 645 | 31.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stinna Schnabl | 1999 | 632 | 31.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 622 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Maja Nielsen | 1996 | 608 | 31.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 588 | 32.29 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
9 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 583 | 32.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 577 | 32.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sarah Sannung | 1996 | 569 | 32.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Frederikke Houen | 1998 | 569 | 32.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabel Mass | 1998 | 569 | 32.65 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 566 | 32.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Olsen | 1998 | 562 | 32.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 555 | 32.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Maagøe | 1999 | 553 | 32.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 543 | 33.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 543 | 33.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 540 | 33.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Line Aunstrup | 2000 | 528 | 33.47 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
22 | Frederikke Mertins | 2000 | 526 | 33.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Matilde Zaggai | 1998 | 523 | 33.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 523 | 33.58 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederikke Jensen | 2000 | 518 | 33.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Johanna Berthelsen | 2000 | 516 | 33.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
27 | Emilia Harlund | 1999 | 515 | 33.75 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
28 | Marianne Duijm | 1993 | 514 | 33.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Frederiksen | 2001 | 509 | 33.89 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Hannah Pilgaard | 1999 | 506 | 33.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sara Krell Refn | 1999 | 492 | 34.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 488 | 34.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 477 | 34.62 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Pernille Nislev | 1998 | 477 | 34.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 476 | 34.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 476 | 34.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Simone Bukholt | 1999 | 474 | 34.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Signe Skousen | 1999 | 474 | 34.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Frederikke Arentoft | 2000 | 468 | 34.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 460 | 35.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Veronika Storm | 1998 | 450 | 35.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Mia Walter | 2000 | 420 | 36.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 774 | 26.18 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 749 | 26.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | 667 | 27.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 599 | 28.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 582 | 28.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Børre | 1996 | 580 | 28.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 541 | 29.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Mads Jørner | 1998 | 535 | 29.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 530 | 29.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Jonathan Müller | 1997 | 524 | 29.80 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
11 | Mark H. Østermann | 1995 | 524 | 29.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Ditlev Balle | 1996 | 516 | 29.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Lars Breum Hansen | 1997 | 506 | 30.16 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 490 | 30.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Dufour | 1993 | 483 | 30.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Gustav Bækgaard | 1997 | 476 | 30.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Søren Meier | 1994 | 472 | 30.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 472 | 30.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | 469 | 30.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Bjørn Hansen | 1998 | 465 | 31.01 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Johan Müller | 1998 | 449 | 31.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 447 | 31.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 730 | 33.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 719 | 33.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Anna Puggaard | 1996 | 689 | 33.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 654 | 34.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 645 | 34.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 634 | 34.68 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Julie Bak | 1997 | 623 | 34.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Laura Andersen | 1997 | 616 | 35.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | 609 | 35.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Nielsen | 1998 | 605 | 35.22 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Pernille Jensen | 1998 | 597 | 35.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johanna Berthelsen | 2000 | 595 | 35.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 589 | 35.55 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 587 | 35.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Eva Olsen | 2000 | 578 | 35.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 577 | 35.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Mertins | 2000 | 577 | 35.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 566 | 36.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 564 | 36.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Melanie Degner | 2000 | 561 | 36.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 560 | 36.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 557 | 36.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 550 | 36.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josephine Kruse | 2002 | 549 | 36.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 541 | 36.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 539 | 36.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 537 | 36.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 536 | 36.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Isabel Mass | 1998 | 527 | 36.88 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 514 | 37.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 509 | 37.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Laura Weinreich | 1998 | 507 | 37.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 501 | 37.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 500 | 37.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anna Fiedler | 2001 | 498 | 37.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 495 | 37.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
37 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 469 | 38.33 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
38 | Emily Gantriis | 1999 | 458 | 38.64 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mathilde Huberts | 2000 | 433 | 39.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Fich Hansen | 2002 | 409 | 40.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Silke Mehr | 2000 | 396 | 40.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 743 | 29.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 730 | 29.61 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 714 | 29.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 697 | 30.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 654 | 30.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 601 | 31.59 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 594 | 31.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Timon Wedekind | 1996 | 584 | 31.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 577 | 32.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 574 | 32.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 572 | 32.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | 571 | 32.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Mark H. Østermann | 1995 | 544 | 32.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Claus Hansen | 1995 | 537 | 32.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Martin Jungersen | 1997 | 531 | 32.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
16 | Emil Andersen | 1992 | 530 | 32.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 528 | 32.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Mads Hansen | 1995 | 503 | 33.52 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Bjørn Hansen | 1998 | 499 | 33.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Casper Davidsen | 1999 | 477 | 34.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Thomas Engdal | 1998 | 464 | 34.43 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior Damer | 0 | 739 | 8:30.94 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 1:03.71 | 2:10.27 | 2:10.27 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 1:02.59 | 2:07.26 | 4:17.53 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 1:00.80 | 2:03.59 | 6:21.12 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 1:02.23 | 2:09.82 | 8:30.94 | ||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 0 | 730 | 8:33.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:01.93 | 2:09.19 | 2:09.19 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 1:01.20 | 2:09.20 | 4:18.39 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 1:00.85 | 2:06.24 | 6:24.63 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 1:02.32 | 2:08.37 | 8:33.00 | ||||||
3 | Triton Damer | 1996 | 686 | 8:43.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:03.63 | 2:10.58 | 2:10.58 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 1:01.78 | 2:08.74 | 4:19.32 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 1:04.09 | 2:11.85 | 6:31.17 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 1:02.93 | 2:12.70 | 8:43.87 | ||||||
4 | Hovedstaden Damer 1 | 1989 | 642 | 8:55.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:03.29 | 2:11.11 | 2:11.11 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:05.04 | 2:15.19 | 4:26.30 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:04.53 | 2:14.00 | 6:40.30 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:05.23 | 2:15.28 | 8:55.58 | ||||||
5 | Sigma Junior Piger 1 | 0 | 619 | 9:02.19 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 1:38.27 | 2:12.05 | 2:12.05 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:04.17 | 2:11.37 | 4:23.42 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 1:07.01 | 2:18.95 | 6:42.37 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 2:19.82 | 9:02.19 | |||||||
6 | Vat-Cph Ladies1 | 0 | 601 | 9:07.43 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 1:07.47 | 2:19.49 | 2:19.49 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 1:03.57 | 2:14.56 | 4:34.05 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:07.45 | 2:19.44 | 6:53.49 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 1:03.76 | 2:13.94 | 9:07.43 | ||||||
7 | Hørsholm Junior | 2000 | 546 | 9:25.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 1:09.08 | 2:22.89 | 2:22.89 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 1:08.41 | 2:23.66 | 4:46.55 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 1:07.93 | 2:22.90 | 7:09.45 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 1:03.54 | 2:15.62 | 9:25.07 | ||||||
8 | Hvidovre Damer | 0 | 540 | 9:27.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Dons | 1998 | 1:06.39 | 2:17.49 | 2:17.49 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 1:06.98 | 2:20.82 | 4:38.31 | ||||||
Simone Bukholt | 1999 | 1:09.08 | 2:25.00 | 7:03.31 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 1:08.05 | 2:23.85 | 9:27.16 | ||||||
9 | Sigma Junior Piger 2 | 0 | 531 | 9:30.59 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 1:09.94 | 2:24.77 | 2:24.77 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 1:06.48 | 2:18.27 | 4:43.04 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:07.52 | 2:19.53 | 7:02.57 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 1:10.12 | 2:28.02 | 9:30.59 | ||||||
- | Lyngby Damer 2 | 0 | DSQ | Tyvstart 2. sv. | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 1:05.11 | 2:15.54 | 2:15.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior Herrer | 0 | 661 | 8:00.42 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 58.86 | 1:58.86 | 1:58.86 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 57.33 | 1:59.78 | 3:58.64 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 57.45 | 1:57.90 | 5:56.54 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 58.68 | 2:03.88 | 8:00.42 | ||||||
2 | Lf Drenge 1 :-) | 0 | 635 | 8:06.87 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
Martin Nielsen | 1996 | 59.01 | 2:01.72 | 2:01.72 | ||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 59.77 | 2:02.01 | 4:03.73 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 58.43 | 2:01.35 | 6:05.08 | ||||||
Jonathan Müller | 1997 | 58.36 | 2:01.79 | 8:06.87 | ||||||
3 | Hovedstaden Herrer | 1996 | 617 | 8:11.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Giano Grillo | 1998 | 58.40 | 1:59.00 | 1:59.00 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 59.41 | 2:04.16 | 4:03.16 | ||||||
Morten Børre | 1996 | 58.08 | 2:05.30 | 6:08.46 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 57.62 | 2:03.17 | 8:11.63 | ||||||
4 | Helsinge Herrer 1 | 1997 | 584 | 8:20.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 59.20 | 2:04.80 | 2:04.80 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 1:01.65 | 2:05.84 | 4:10.64 | ||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | 1:00.81 | 2:05.16 | 6:15.80 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 1:00.35 | 2:04.70 | 8:20.50 | ||||||
5 | Sigma Junior Drenge | 1997 | 583 | 8:20.77 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 58.54 | 2:00.63 | 2:00.63 | ||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 59.88 | 2:05.07 | 4:05.70 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 1:01.39 | 2:06.83 | 6:12.53 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 1:01.97 | 2:08.24 | 8:20.77 | ||||||
6 | Farum Mini Guns | 1998 | 582 | 8:21.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Christian | 1998 | 58.85 | 1:59.50 | 1:59.50 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 1:01.17 | 2:09.22 | 4:08.72 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 1:00.53 | 2:09.99 | 6:18.71 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 59.02 | 2:02.36 | 8:21.07 | ||||||
7 | Triton Herrer | 1996 | 559 | 8:27.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 1:01.07 | 2:09.24 | 2:09.24 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 59.02 | 2:00.73 | 4:09.97 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 1:01.17 | 2:09.48 | 6:19.45 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 1:00.06 | 2:08.53 | 8:27.98 | ||||||
8 | Holbæk Drenge | 1997 | 539 | 8:34.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Emil Toft | 1998 | 1:01.46 | 2:08.62 | 2:08.62 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 1:00.61 | 2:07.35 | 4:15.97 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 1:02.16 | 2:08.41 | 6:24.38 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 1:02.15 | 2:09.67 | 8:34.05 | ||||||
9 | Hvidovre Herrer | 0 | 526 | 8:38.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 1:00.28 | 2:06.67 | 2:06.67 | ||||||
Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 1:01.68 | 2:08.95 | 4:15.62 | ||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 1:03.12 | 2:13.56 | 6:29.18 | ||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 1:02.20 | 2:09.12 | 8:38.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:06 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 719 | 29.84 | 1:01.95 | 1:34.03 | 2:06.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 682 | 29.50 | 1:02.94 | 1:35.29 | 2:08.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 678 | 29.73 | 1:02.66 | 1:35.29 | 2:08.59 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 675 | 30.56 | 1:03.40 | 1:35.52 | 2:08.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emily Gantriis | 1999 | 672 | 29.84 | 1:02.72 | 1:36.11 | 2:08.94 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 671 | 30.41 | 1:03.83 | 1:36.98 | 2:09.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lunau | 1995 | 669 | 29.71 | 1:02.95 | 1:35.49 | 2:09.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lisa Steen Duus | 1997 | 645 | 31.43 | 1:04.85 | 1:38.23 | 2:10.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 642 | 29.64 | 1:03.35 | 1:36.86 | 2:10.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Amanda Højberg | 1998 | 642 | 30.17 | 1:03.55 | 1:36.60 | 2:10.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Klara Reeh | 1999 | 618 | 30.07 | 1:03.45 | 1:37.74 | 2:12.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 617 | 30.50 | 1:04.08 | 1:37.76 | 2:12.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nanna Drewsen | 1998 | 616 | 30.72 | 1:04.20 | 1:38.99 | 2:12.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 611 | 31.25 | 1:05.30 | 1:40.40 | 2:13.09 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Stephanie Hansen | 1996 | 606 | 31.57 | 1:05.38 | 1:39.38 | 2:13.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 603 | 30.79 | 1:04.89 | 1:39.29 | 2:13.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Mira Mass | 2000 | 595 | 30.55 | 1:04.82 | 1:39.03 | 2:14.28 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 595 | 30.81 | 1:04.74 | 1:38.52 | 2:14.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 585 | 32.03 | 1:05.88 | 1:41.04 | 2:15.06 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Rikke Munkholm | 1998 | 584 | 30.82 | 1:04.57 | 1:39.72 | 2:15.10 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Rikke Dehn | 1999 | 576 | 30.41 | 1:04.41 | 1:39.23 | 2:15.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Dons | 1998 | 561 | 31.46 | 1:06.07 | 1:41.64 | 2:16.91 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mia Wennecke | 1999 | 557 | 31.02 | 1:06.01 | 1:42.25 | 2:17.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helena Berg Wenk | 2000 | 557 | 32.17 | 1:06.86 | 1:43.12 | 2:17.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Clara Schade Cantby | 2000 | 556 | 30.78 | 1:05.08 | 1:41.33 | 2:17.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 552 | 32.21 | 1:07.43 | 1:43.30 | 2:17.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 552 | 30.99 | 1:06.23 | 1:42.11 | 2:17.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte M Hansen | 2000 | 548 | 31.24 | 1:06.51 | 1:41.89 | 2:18.03 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
29 | Amalie Gotthard | 1999 | 545 | 32.14 | 1:06.51 | 1:42.86 | 2:18.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lærke Viereck | 1997 | 545 | 31.17 | 1:06.05 | 1:42.18 | 2:18.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Emilia Harlund | 1999 | 545 | 30.94 | 1:05.83 | 1:42.11 | 2:18.28 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Frederikke Petri | 2001 | 544 | 32.00 | 1:07.36 | 1:43.09 | 2:18.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andrea Paaske | 2001 | 542 | 31.15 | 1:06.33 | 1:43.27 | 2:18.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 536 | 31.27 | 1:06.93 | 1:42.43 | 2:19.05 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
35 | Frederikke Jensen | 2000 | 529 | 31.71 | 1:07.39 | 1:44.40 | 2:19.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Amanda Duus | 2000 | 528 | 31.39 | 1:06.67 | 1:43.58 | 2:19.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Clara Neumann | 2001 | 526 | 31.84 | 1:07.42 | 1:43.37 | 2:19.91 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 525 | 32.04 | 1:07.55 | 1:44.07 | 2:20.02 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
39 | Melanie Degner | 2000 | 517 | 31.80 | 1:07.27 | 1:44.70 | 2:20.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 514 | 32.72 | 1:08.94 | 1:44.81 | 2:21.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Karina Garne Larsen | 2000 | 497 | 33.35 | 1:09.44 | 1:46.31 | 2:22.57 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
42 | Mai Andersen | 2000 | 491 | 32.26 | 1:08.29 | 1:45.88 | 2:23.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
43 | Caroline Steffensen | 2000 | 479 | 33.74 | 1:10.37 | 1:47.59 | 2:24.33 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Christina F. Eriksen | 1999 | 475 | 30.97 | 1:07.30 | 1:45.67 | 2:24.75 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
45 | Alice Gantriis | 2000 | 443 | 32.48 | 1:10.10 | 1:49.80 | 2:28.16 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Pernille Pedersen | 2001 | 443 | 32.17 | 1:09.64 | 1:48.02 | 2:28.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 771 | 28.94 | 1:00.59 | 1:31.44 | 2:03.20 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 765 | 29.49 | 1:01.08 | 1:31.96 | 2:03.52 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 715 | 29.63 | 1:01.64 | 1:33.99 | 2:06.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 692 | 30.08 | 1:01.97 | 1:35.04 | 2:07.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Gram | 1999 | 681 | 30.20 | 1:02.62 | 1:35.58 | 2:08.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Emily Gantriis | 1999 | 673 | 29.37 | 1:02.13 | 1:35.15 | 2:08.87 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 639 | 30.30 | 1:03.46 | 1:37.61 | 2:11.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Amanda Højberg | 1998 | 629 | 29.45 | 1:02.12 | 1:36.25 | 2:11.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Klara Reeh | 1999 | 659 | 29.59 | 1:02.73 | 1:36.07 | 2:09.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 630 | 30.35 | 1:04.59 | 1:38.86 | 2:11.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | 629 | 30.62 | 1:04.04 | 1:38.07 | 2:11.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 626 | 30.60 | 1:04.26 | 1:38.24 | 2:12.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 621 | 30.46 | 1:04.28 | 1:37.90 | 2:12.40 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rikke Dehn | 1999 | 614 | 31.31 | 1:05.53 | 1:39.05 | 2:12.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rikke Munkholm | 1998 | 597 | 30.81 | 1:04.34 | 1:39.15 | 2:14.16 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Mira Mass | 2000 | 588 | 31.86 | 1:05.23 | 1:40.05 | 2:14.82 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 653 | 27.35 | 57.50 | 1:26.71 | 1:57.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 650 | 28.09 | 57.94 | 1:28.03 | 1:57.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 647 | 28.04 | 58.21 | 1:28.78 | 1:57.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Claus Lerche Iversen | 1977 | 634 | 27.67 | 58.46 | 1:28.53 | 1:58.73 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 634 | 27.74 | 58.76 | 1:29.23 | 1:58.73 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 628 | 27.32 | 58.88 | 1:29.61 | 1:59.09 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 627 | 27.33 | 58.38 | 1:28.31 | 1:59.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 621 | 27.54 | 58.59 | 1:28.94 | 1:59.54 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolai Skelsager | 1996 | 599 | 28.16 | 58.23 | 1:29.51 | 2:00.96 | Deltager ikke i finalen | ||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 591 | 28.41 | 59.80 | 1:30.33 | 2:01.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Lundgren | 1996 | 580 | 28.06 | 58.94 | 1:30.38 | 2:02.24 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Nielsen | 1996 | 577 | 28.71 | 1:00.12 | 1:31.12 | 2:02.51 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mads Holm | 1998 | 575 | 28.71 | 59.74 | 1:31.44 | 2:02.65 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 574 | 28.80 | 1:00.55 | 1:32.49 | 2:02.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Marius Rasmussen | 1999 | 573 | 28.43 | 59.03 | 1:31.32 | 2:02.75 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
16 | Martin Nielsen | 1997 | 568 | 28.45 | 59.23 | 1:31.37 | 2:03.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 559 | 28.50 | 59.96 | 1:31.71 | 2:03.75 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Lasse Pittioni | 1995 | 551 | 28.46 | 59.49 | 1:30.80 | 2:04.37 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 550 | 28.24 | 59.72 | 1:32.76 | 2:04.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Niels Breum Hansen | 1994 | 546 | 29.26 | 1:01.08 | 1:33.04 | 2:04.76 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Vestergaard | 1999 | 532 | 29.50 | 1:01.46 | 1:34.21 | 2:05.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lars Breum Hansen | 1997 | 529 | 28.84 | 1:00.51 | 1:33.35 | 2:06.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Joakim Brønnum | 1997 | 524 | 29.22 | 1:01.07 | 1:33.55 | 2:06.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 520 | 28.88 | 1:01.17 | 1:33.78 | 2:06.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mathias Nielsen | 1999 | 519 | 29.13 | 1:00.46 | 1:33.71 | 2:06.89 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 510 | 28.48 | 1:00.64 | 1:33.52 | 2:07.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Oliver Jacobsen | 1997 | 508 | 28.72 | 1:00.80 | 1:34.59 | 2:07.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 507 | 28.69 | 1:02.04 | 1:34.80 | 2:07.84 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Jørner | 1998 | 504 | 29.05 | 1:02.20 | 1:35.30 | 2:08.10 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 504 | 29.21 | 1:01.57 | 1:34.90 | 2:08.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 496 | 29.14 | 1:01.44 | 1:34.94 | 2:08.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Søren Fritzbøger | 1996 | 490 | 28.21 | 1:00.19 | 1:34.00 | 2:09.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 489 | 30.05 | 1:03.18 | 1:36.97 | 2:09.46 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
34 | Kristian Svenstrup | 1998 | 488 | 29.42 | 1:02.19 | 1:35.22 | 2:09.48 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 487 | 29.84 | 1:03.04 | 1:36.55 | 2:09.56 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Mikkel Henriksen | 1999 | 486 | 30.21 | 1:03.39 | 1:36.40 | 2:09.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 483 | 28.98 | 1:01.97 | 1:35.51 | 2:09.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mads Johnbeck | 1997 | 462 | 29.20 | 1:02.57 | 1:37.45 | 2:11.92 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Thomas Bech | 1998 | 461 | 29.49 | 1:03.42 | 1:37.62 | 2:12.02 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
40 | Philip Agerskov | 1998 | 440 | 29.63 | 1:03.98 | 1:38.85 | 2:14.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Peter Gjerulff | 1996 | 275 | 26.32 | 54.98 | 1:51.10 | 2:36.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 708 | 26.49 | 54.58 | 1:23.83 | 1:54.40 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 689 | 27.07 | 56.24 | 1:25.38 | 1:55.48 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 667 | 27.26 | 57.18 | 1:26.87 | 1:56.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 661 | 27.29 | 57.86 | 1:28.33 | 1:57.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 647 | 27.09 | 57.70 | 1:27.36 | 1:57.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Nielsen | 1996 | 587 | 28.73 | 59.66 | 1:31.17 | 2:01.80 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 577 | 27.34 | 57.52 | 1:29.59 | 2:02.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Lundgren | 1996 | 539 | 28.86 | 59.98 | 1:32.65 | 2:05.28 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 608 | 27.90 | 59.31 | 1:30.42 | 2:00.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Mads Holm | 1998 | 608 | 28.16 | 59.58 | 1:30.03 | 2:00.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Martin Nielsen | 1997 | 583 | 27.99 | 59.18 | 1:30.62 | 2:02.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Niels Breum Hansen | 1994 | 569 | 28.26 | 58.37 | 1:30.50 | 2:03.03 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Joakim Brønnum | 1997 | 547 | 28.77 | 1:00.00 | 1:32.37 | 2:04.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Marius Rasmussen | 1999 | 538 | 28.94 | 1:00.75 | 1:32.48 | 2:05.37 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
15 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 530 | 29.19 | 1:00.92 | 1:33.63 | 2:05.97 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Andreas Vestergaard | 1999 | 513 | 29.76 | 1:02.02 | 1:35.15 | 2:07.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:11.48 | 2:34.55 | 4:02.28 | 5:15.96 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 1:11.21 | 2:38.25 | 4:10.52 | 5:22.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 1:15.96 | 2:40.51 | 4:06.36 | 5:24.83 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:14.84 | 2:39.64 | 4:11.18 | 5:25.34 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:13.38 | 2:40.73 | 4:14.72 | 5:28.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 1:13.46 | 2:39.36 | 4:11.94 | 5:28.64 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thit Bondo | 2000 | 1:19.70 | 2:45.38 | 4:18.43 | 5:30.96 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:20.21 | 2:50.69 | 4:19.84 | 5:36.94 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 1:24.18 | 2:49.66 | 4:25.35 | 5:41.38 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 1:16.66 | 2:46.28 | 4:19.99 | 5:42.41 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karina Garne Larsen | 2000 | 1:22.46 | 2:51.75 | 4:28.31 | 5:45.14 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 1:18.86 | 2:49.88 | 4:32.51 | 5:49.55 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 1:18.99 | 2:46.25 | 4:30.50 | 5:49.93 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:24.99 | 2:54.20 | 4:35.37 | 5:50.13 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | 733 | 1:11.03 | 2:28.22 | 3:52.84 | 4:58.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 704 | 1:08.67 | 2:25.56 | 3:52.21 | 5:02.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 642 | 1:09.62 | 2:29.71 | 4:00.70 | 5:12.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 621 | 1:05.74 | 2:29.06 | 4:01.10 | 5:15.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 620 | 1:11.48 | 2:34.55 | 4:02.28 | 5:15.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 606 | 1:09.82 | 2:33.81 | 4:05.96 | 5:18.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 601 | 1:10.43 | 2:34.30 | 4:05.74 | 5:19.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 585 | 1:11.48 | 2:37.63 | 4:11.26 | 5:22.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 581 | 1:11.21 | 2:38.25 | 4:10.52 | 5:22.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 570 | 1:15.96 | 2:40.51 | 4:06.36 | 5:24.83 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 568 | 1:14.84 | 2:39.64 | 4:11.18 | 5:25.34 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 551 | 1:13.38 | 2:40.73 | 4:14.72 | 5:28.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 551 | 1:13.46 | 2:39.36 | 4:11.94 | 5:28.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thit Bondo | 2000 | 539 | 1:19.70 | 2:45.38 | 4:18.43 | 5:30.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 511 | 1:20.21 | 2:50.69 | 4:19.84 | 5:36.94 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 491 | 1:24.18 | 2:49.66 | 4:25.35 | 5:41.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 487 | 1:16.66 | 2:46.28 | 4:19.99 | 5:42.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Karina Garne Larsen | 2000 | 475 | 1:22.46 | 2:51.75 | 4:28.31 | 5:45.14 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 458 | 1:18.86 | 2:49.88 | 4:32.51 | 5:49.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 456 | 1:18.99 | 2:46.25 | 4:30.50 | 5:49.93 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 455 | 1:24.99 | 2:54.20 | 4:35.37 | 5:50.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Maja Nielsen | 1996 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Matras | 1998 | 1:06.73 | 2:20.94 | 3:47.38 | 4:52.45 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 1:10.63 | 2:28.74 | 3:56.05 | 5:00.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 1:10.88 | 2:30.75 | 3:54.99 | 5:03.59 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 1:07.48 | 2:28.62 | 3:56.54 | 5:04.64 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Andersen | 1998 | 1:08.55 | 2:31.26 | 4:02.50 | 5:14.80 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | Akut syg | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 655 | 1:03.98 | 2:16.80 | 3:35.75 | 4:40.64 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | 650 | 1:03.77 | 2:18.63 | 3:38.60 | 4:41.41 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | 613 | 1:02.88 | 2:17.93 | 3:38.35 | 4:47.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ditlev Balle | 1996 | 589 | 1:04.85 | 2:20.12 | 3:45.83 | 4:50.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jacob Weberg | 1997 | 581 | 1:06.96 | 2:20.97 | 3:47.70 | 4:52.16 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | William Matras | 1998 | 579 | 1:06.73 | 2:20.94 | 3:47.38 | 4:52.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | 577 | 1:07.47 | 2:26.11 | 3:51.36 | 4:52.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 532 | 1:10.63 | 2:28.74 | 3:56.05 | 5:00.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 518 | 1:10.88 | 2:30.75 | 3:54.99 | 5:03.59 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Giano Grillo | 1998 | 512 | 1:07.48 | 2:28.62 | 3:56.54 | 5:04.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | 464 | 1:08.55 | 2:31.26 | 4:02.50 | 5:14.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | Akut syg | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Jens Saugmann | 1996 | DSQ | 2 flyben v/bryst st. | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 668 | 31.03 | 1:07.83 | 1:42.80 | 2:19.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 650 | 31.68 | 1:07.60 | 1:43.38 | 2:20.56 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emma la Cour | 1999 | 642 | 31.84 | 1:07.78 | 1:43.54 | 2:21.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Munkholm | 1996 | 640 | 30.63 | 1:07.46 | 1:43.50 | 2:21.30 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 622 | 31.24 | 1:08.42 | 1:45.25 | 2:22.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 617 | 31.18 | 1:07.75 | 1:44.91 | 2:23.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marina Heller Hansen | 1994 | 598 | 31.16 | 1:07.60 | 1:45.00 | 2:24.57 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 595 | 31.58 | 1:07.96 | 1:44.93 | 2:24.76 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 581 | 33.55 | 1:11.35 | 1:48.25 | 2:25.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Dufour | 1996 | 578 | 31.26 | 1:07.88 | 1:45.28 | 2:26.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Julie Schmidt | 1995 | 566 | 32.09 | 1:09.88 | 1:47.62 | 2:27.20 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Laura Weinreich | 1998 | 522 | 33.89 | 1:12.40 | 1:52.52 | 2:31.19 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 520 | 33.81 | 1:13.10 | 1:52.25 | 2:31.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 516 | 32.98 | 1:11.95 | 1:51.54 | 2:31.83 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Stampe | 2000 | 512 | 32.95 | 1:11.41 | 1:52.94 | 2:32.22 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 508 | 32.53 | 1:10.70 | 1:50.70 | 2:32.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nanna Sonne | 1999 | 499 | 33.48 | 1:12.43 | 1:52.72 | 2:33.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 494 | 35.16 | 1:14.64 | 1:53.96 | 2:34.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 492 | 32.96 | 1:10.95 | 1:51.41 | 2:34.27 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 491 | 32.41 | 1:11.55 | 1:53.14 | 2:34.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Signe Nielsen | 1998 | 483 | 33.87 | 1:11.73 | 1:52.80 | 2:35.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 471 | 34.73 | 1:14.67 | 1:55.40 | 2:36.50 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 456 | 33.44 | 1:14.15 | 1:55.04 | 2:38.17 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Hannah Pilgaard | 1999 | 453 | 32.81 | 1:10.99 | 1:53.29 | 2:38.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marie Müller | 2000 | 440 | 35.86 | 1:17.82 | 1:58.20 | 2:40.12 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
26 | Signe Fich Hansen | 2002 | 431 | 36.57 | 1:16.87 | 1:58.32 | 2:41.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 430 | 33.74 | 1:13.72 | 1:55.29 | 2:41.31 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 404 | 34.66 | 1:17.13 | 2:00.19 | 2:44.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
29 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 404 | 35.65 | 1:16.49 | 2:00.25 | 2:44.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amanda Duus | 2000 | 403 | 34.77 | 1:15.81 | 2:00.01 | 2:44.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 388 | 34.33 | 1:16.74 | 2:00.22 | 2:46.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 383 | 36.07 | 1:19.03 | 2:02.90 | 2:47.63 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mille Rask Sander | 1999 | 380 | 34.40 | 1:15.43 | 2:00.49 | 2:48.04 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 721 | 30.41 | 1:05.59 | 1:40.36 | 2:15.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 706 | 30.86 | 1:06.47 | 1:40.65 | 2:16.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma la Cour | 1999 | 676 | 31.63 | 1:06.93 | 1:42.26 | 2:18.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maj Howardsen | 1997 | 670 | 31.52 | 1:07.51 | 1:42.64 | 2:19.18 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 628 | 31.20 | 1:07.27 | 1:44.42 | 2:22.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Erichsen | 1998 | 611 | 31.76 | 1:07.43 | 1:44.85 | 2:23.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 590 | 31.77 | 1:08.26 | 1:45.81 | 2:25.19 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Marina Heller Hansen | 1994 | 563 | 31.65 | 1:08.02 | 1:47.54 | 2:27.45 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Julie Schmidt | 1995 | 604 | 31.66 | 1:08.84 | 1:46.60 | 2:24.06 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Camilla Dufour | 1996 | 580 | 30.73 | 1:07.90 | 1:45.88 | 2:26.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 554 | 33.11 | 1:11.78 | 1:49.11 | 2:28.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 543 | 33.59 | 1:11.45 | 1:51.00 | 2:29.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 519 | 33.11 | 1:11.92 | 1:51.21 | 2:31.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Stampe | 2000 | 500 | 32.66 | 1:11.65 | 1:52.84 | 2:33.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Laura Weinreich | 1998 | 491 | 33.11 | 1:13.05 | 1:53.73 | 2:34.36 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nanna Sonne | 1999 | 486 | 34.53 | 1:14.44 | 1:54.46 | 2:34.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Müller | 1997 | 611 | 29.77 | 1:03.13 | 1:36.04 | 2:11.40 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 597 | 29.43 | 1:03.90 | 1:37.62 | 2:12.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 585 | 28.32 | 1:02.99 | 1:36.77 | 2:13.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | 583 | 29.33 | 1:03.51 | 1:38.00 | 2:13.43 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 555 | 29.53 | 1:03.98 | 1:38.87 | 2:15.65 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | 552 | 30.05 | 1:04.51 | 1:38.37 | 2:15.86 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 542 | 28.95 | 1:02.75 | 1:38.91 | 2:16.71 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 528 | 30.38 | 1:05.61 | 1:41.39 | 2:17.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Christiansen | 1999 | 501 | 30.21 | 1:05.20 | 1:41.32 | 2:20.35 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Müller | 1995 | 494 | 29.85 | 1:04.58 | 1:41.86 | 2:20.97 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
11 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 491 | 30.07 | 1:05.72 | 1:41.91 | 2:21.32 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mads Steen Petersen | 1997 | 490 | 31.01 | 1:06.92 | 1:43.75 | 2:21.42 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | 477 | 31.64 | 1:07.83 | 1:45.25 | 2:22.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Magnus Vinjebo | 1999 | 463 | 31.20 | 1:07.87 | 1:45.28 | 2:24.08 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Claus Hansen | 1995 | 455 | 31.38 | 1:07.84 | 1:44.75 | 2:24.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christian Andersen | 1999 | 445 | 30.90 | 1:08.72 | 1:46.44 | 2:25.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 445 | 30.85 | 1:07.41 | 1:45.30 | 2:26.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Niels Ottosen | 1998 | 443 | 31.11 | 1:06.28 | 1:44.81 | 2:26.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Bjørn Hansen | 1998 | 429 | 32.67 | 1:09.75 | 1:48.99 | 2:27.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 423 | 30.61 | 1:06.65 | 1:46.11 | 2:28.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Rasmus Wegener | 1997 | 421 | 31.77 | 1:08.24 | 1:47.60 | 2:28.74 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Joakim Brønnum | 1997 | 419 | 30.95 | 1:05.86 | 1:45.22 | 2:28.93 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Oliver Jacobsen | 1997 | 402 | 30.68 | 1:08.12 | 1:49.52 | 2:30.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Thomas Engdal | 1998 | 394 | 32.29 | 1:09.58 | 1:48.98 | 2:31.99 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkel Henriksen | 1999 | 365 | 32.85 | 1:12.16 | 1:52.63 | 2:36.03 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Søren Fritzbøger | 1996 | 351 | 32.89 | 1:12.98 | 1:55.39 | 2:38.05 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Løwenstein | 1997 | Akut syg | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | Akut syg | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 621 | 29.31 | 1:03.31 | 1:36.87 | 2:10.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jens Saugmann | 1996 | 587 | 29.47 | 1:03.82 | 1:38.19 | 2:13.12 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 564 | 29.03 | 1:05.22 | 1:39.53 | 2:14.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 555 | 30.12 | 1:04.75 | 1:40.35 | 2:15.62 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Jonathan Müller | 1997 | 548 | 30.26 | 1:05.45 | 1:39.95 | 2:16.20 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
6 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 545 | 30.98 | 1:04.64 | 1:40.34 | 2:16.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 529 | 29.41 | 1:03.84 | 1:40.50 | 2:17.81 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | 468 | 30.93 | 1:06.89 | 1:44.38 | 2:23.60 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Müller | 1995 | 526 | 29.85 | 1:05.18 | 1:40.60 | 2:18.13 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
10 | Mads Steen Petersen | 1997 | 486 | 30.71 | 1:07.59 | 1:43.71 | 2:21.77 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Vinjebo | 1999 | 469 | 31.00 | 1:08.21 | 1:45.25 | 2:23.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 466 | 30.84 | 1:06.78 | 1:45.31 | 2:23.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | 461 | 31.76 | 1:08.92 | 1:46.82 | 2:24.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Christian Andersen | 1999 | 460 | 31.73 | 1:08.06 | 1:46.18 | 2:24.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 414 | 30.92 | 1:07.06 | 1:46.81 | 2:29.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rasmus Wegener | 1997 | 413 | 31.65 | 1:09.22 | 1:48.56 | 2:29.64 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 686 | 30.19 | 1:05.87 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 660 | 31.49 | 1:06.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 654 | 31.91 | 1:06.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 654 | 32.55 | 1:06.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 631 | 32.55 | 1:07.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 609 | 32.30 | 1:08.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Nielsen | 1996 | 608 | 33.47 | 1:08.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 599 | 33.68 | 1:08.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Katrine B. Hansen | 1999 | 591 | 34.15 | 1:09.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 590 | 32.94 | 1:09.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Sannung | 1996 | 585 | 33.61 | 1:09.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Caroline Erichsen | 1998 | 583 | 33.47 | 1:09.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Mathilde Olsen | 1998 | 557 | 34.76 | 1:10.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emma Maagøe | 1999 | 545 | 34.01 | 1:11.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederikke Houen | 1998 | 545 | 33.91 | 1:11.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freja Gram | 1999 | 538 | 34.77 | 1:11.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Klara Reeh | 1999 | 535 | 35.09 | 1:11.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilia Harlund | 1999 | 531 | 35.17 | 1:11.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Matilde Zaggai | 1998 | 525 | 35.49 | 1:12.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederikke Jensen | 2000 | 520 | 35.51 | 1:12.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Stinna Schnabl | 1999 | 518 | 34.02 | 1:12.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Clara Schade Cantby | 2000 | 511 | 35.61 | 1:12.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Arentoft | 2000 | 508 | 34.61 | 1:12.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 506 | 35.51 | 1:12.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 505 | 34.50 | 1:12.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederikke Mertins | 2000 | 483 | 35.37 | 1:14.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sara Krell Refn | 1999 | 481 | 35.94 | 1:14.14 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Line Aunstrup | 2000 | 477 | 35.55 | 1:14.37 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
29 | Isabel Mass | 1998 | 470 | 36.04 | 1:14.75 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 455 | 36.49 | 1:15.52 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
31 | Johanna Berthelsen | 2000 | 454 | 36.26 | 1:15.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
32 | Veronika Storm | 1998 | 453 | 36.60 | 1:15.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Amalie Frederiksen | 2001 | 453 | 35.70 | 1:15.64 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 450 | 37.10 | 1:15.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Pernille Pedersen | 2001 | 443 | 36.91 | 1:16.20 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 443 | 36.40 | 1:16.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 416 | 37.85 | 1:17.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Xenia Huryn | 2000 | 412 | 38.24 | 1:18.08 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
39 | Mia Walter | 2000 | 408 | 37.95 | 1:18.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 733 | 30.30 | 1:04.46 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 692 | 31.44 | 1:05.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 670 | 31.75 | 1:06.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 653 | 32.25 | 1:06.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 621 | 32.81 | 1:08.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 619 | 33.63 | 1:08.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 606 | 32.71 | 1:08.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine B. Hansen | 1999 | 587 | 34.26 | 1:09.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sarah Sannung | 1996 | 583 | 32.77 | 1:09.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 555 | 33.80 | 1:10.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Harlund | 1999 | 545 | 34.99 | 1:11.15 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederikke Jensen | 2000 | 545 | 34.78 | 1:11.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mathilde Olsen | 1998 | 538 | 33.50 | 1:11.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Klara Reeh | 1999 | 527 | 34.89 | 1:11.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Matilde Zaggai | 1998 | 527 | 35.11 | 1:11.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Nielsen | 1996 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 671 | 28.68 | 59.30 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 588 | 29.63 | 1:01.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | 586 | 29.86 | 1:02.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 575 | 30.30 | 1:02.46 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Olesen | 1995 | 571 | 30.35 | 1:02.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 564 | 30.49 | 1:02.84 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Børre | 1996 | 548 | 30.29 | 1:03.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Matras | 1998 | 535 | 30.67 | 1:03.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 520 | 31.71 | 1:04.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anton Olsen | 1998 | 515 | 31.28 | 1:04.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Mark H. Østermann | 1995 | 510 | 30.75 | 1:05.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 508 | 30.49 | 1:05.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 495 | 32.13 | 1:05.64 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Mads Jørner | 1998 | 491 | 32.02 | 1:05.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bjørn Hansen | 1998 | 486 | 32.00 | 1:06.06 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 476 | 32.78 | 1:06.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 453 | 32.55 | 1:07.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 443 | 32.83 | 1:08.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 707 | 28.13 | 58.30 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 652 | 28.57 | 59.88 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 589 | 29.88 | 1:01.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | 583 | 30.04 | 1:02.16 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Matras | 1998 | 567 | 30.32 | 1:02.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | 532 | 30.72 | 1:04.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Morten Børre | 1996 | 531 | 31.06 | 1:04.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 498 | 32.10 | 1:05.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 564 | 29.30 | 1:02.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 538 | 29.98 | 1:03.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Bjørn Hansen | 1998 | 522 | 31.34 | 1:04.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 512 | 31.34 | 1:04.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 652 | 34.66 | 1:14.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 644 | 34.51 | 1:14.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 629 | 34.69 | 1:15.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 624 | 35.02 | 1:15.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | 596 | 35.37 | 1:16.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Puggaard | 1996 | 587 | 35.38 | 1:16.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | 587 | 36.09 | 1:16.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Signe Nielsen | 1998 | 584 | 36.17 | 1:17.07 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 582 | 36.19 | 1:17.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 562 | 36.35 | 1:18.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 559 | 37.03 | 1:18.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tenna Jensen | 1998 | 559 | 35.97 | 1:18.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 545 | 36.75 | 1:18.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 542 | 38.00 | 1:19.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Bak | 1997 | 541 | 37.70 | 1:19.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 535 | 37.31 | 1:19.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanna Berthelsen | 2000 | 533 | 37.08 | 1:19.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
18 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 528 | 37.40 | 1:19.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 518 | 37.62 | 1:20.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 517 | 38.34 | 1:20.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Eva Olsen | 2000 | 512 | 37.73 | 1:20.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Pernille Jensen | 1998 | 506 | 37.55 | 1:20.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anna Fiedler | 2001 | 502 | 38.74 | 1:21.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 499 | 37.79 | 1:21.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 494 | 37.86 | 1:21.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Signe Skousen | 1999 | 489 | 37.92 | 1:21.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 488 | 38.75 | 1:21.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Bonnesen | 1999 | 485 | 38.81 | 1:22.01 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Laura Andersen | 1997 | 484 | 38.11 | 1:22.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 484 | 38.00 | 1:22.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 482 | 37.75 | 1:22.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 478 | 38.55 | 1:22.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 471 | 38.15 | 1:22.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 470 | 39.17 | 1:22.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie Strandby | 1999 | 457 | 39.85 | 1:23.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Mira Mass | 2000 | 454 | 39.00 | 1:23.84 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 433 | 39.70 | 1:25.13 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
38 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 405 | 41.09 | 1:27.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Silke Mehr | 2000 | 361 | 42.92 | 1:30.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 701 | 33.93 | 1:12.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 661 | 34.57 | 1:13.97 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 653 | 34.56 | 1:14.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 627 | 35.21 | 1:15.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Signe Nielsen | 1998 | 606 | 35.36 | 1:16.15 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 606 | 35.68 | 1:16.16 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josephine Kruse | 2002 | 597 | 36.47 | 1:16.51 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Puggaard | 1996 | 583 | 36.08 | 1:17.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 569 | 35.13 | 1:17.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 569 | 35.42 | 1:17.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 555 | 36.57 | 1:18.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanna Berthelsen | 2000 | 553 | 37.03 | 1:18.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 551 | 36.52 | 1:18.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 548 | 35.92 | 1:18.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 531 | 37.33 | 1:19.57 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Bak | 1997 | 507 | 37.18 | 1:20.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:03.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 687 | 30.09 | 1:06.37 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 648 | 30.62 | 1:07.67 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | 647 | 31.91 | 1:07.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Pittioni | 1995 | 639 | 31.48 | 1:08.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 602 | 32.57 | 1:09.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Christian | 1998 | 600 | 32.11 | 1:09.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 599 | 32.31 | 1:09.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 598 | 31.90 | 1:09.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 589 | 32.37 | 1:09.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Timon Wedekind | 1996 | 561 | 32.96 | 1:11.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 540 | 32.53 | 1:11.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 537 | 33.90 | 1:12.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Magnus Carstensen | 1999 | 536 | 34.13 | 1:12.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Yannick Rasmussen | 1995 | 531 | 33.78 | 1:12.32 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 529 | 33.78 | 1:12.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Hasemann | 1996 | 525 | 33.96 | 1:12.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Oliver Christiansen | 1999 | 498 | 34.83 | 1:13.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 492 | 34.76 | 1:14.18 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Mads Hansen | 1995 | 491 | 34.18 | 1:14.23 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Morten Børre | 1996 | 488 | 34.24 | 1:14.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Andersen | 1992 | 486 | 34.00 | 1:14.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Mark H. Østermann | 1995 | 485 | 34.65 | 1:14.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Mathias Wilquin | 1998 | 470 | 33.40 | 1:15.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Casper Davidsen | 1999 | 460 | 35.36 | 1:15.87 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Martin Jungersen | 1997 | 454 | 34.21 | 1:16.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
26 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 441 | 36.07 | 1:16.92 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 417 | 36.15 | 1:18.37 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Tobias Andersen | 1998 | 404 | 36.16 | 1:19.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Thomas Engdal | 1998 | 394 | 36.97 | 1:19.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:03.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 700 | 30.09 | 1:05.96 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 671 | 30.92 | 1:06.91 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | 662 | 31.74 | 1:07.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 656 | 31.44 | 1:07.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | 647 | 31.12 | 1:07.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | 629 | 32.05 | 1:08.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 606 | 32.29 | 1:09.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Timon Wedekind | 1996 | 572 | 32.58 | 1:10.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 568 | 32.64 | 1:10.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Carstensen | 1999 | 558 | 32.51 | 1:11.15 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Yannick Rasmussen | 1995 | 546 | 33.13 | 1:11.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 536 | 32.54 | 1:12.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Rasmus Hasemann | 1996 | 495 | 34.92 | 1:14.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Emil Andersen | 1992 | 491 | 34.03 | 1:14.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 486 | 34.40 | 1:14.48 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Mads Hansen | 1995 | 463 | 36.14 | 1:15.72 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederikke Dons | 1998 | 1:10.51 | 2:26.13 | 3:42.90 | 4:58.67 | 18:46.91 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 6:14.93 | 7:29.37 | 8:44.79 | 10:00.31 | ||||||
11:16.18 | 12:32.06 | 13:47.39 | 15:03.50 | |||||||
16:20.02 | 17:35.27 | |||||||||
2 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:10.75 | 2:26.69 | 3:42.62 | 4:59.02 | 18:49.12 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:15.70 | 7:31.48 | 8:48.24 | 10:03.69 | ||||||
11:20.42 | 12:36.01 | 13:52.14 | 15:08.47 | |||||||
16:23.57 | 17:37.86 | |||||||||
3 | Clara Neumann | 2001 | 1:10.85 | 2:26.32 | 3:43.16 | 4:59.40 | 18:54.52 | |||
Svømmeklubben Syd | 6:16.13 | 7:32.62 | 8:47.99 | 10:04.05 | ||||||
11:19.65 | 12:36.30 | 13:52.77 | 15:08.72 | |||||||
16:25.41 | 17:41.44 | |||||||||
4 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:13.93 | 2:31.31 | 3:48.38 | 5:04.74 | 18:57.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:20.59 | 7:36.71 | 8:52.74 | 10:09.32 | ||||||
11:25.36 | 12:41.45 | 13:57.01 | 15:12.85 | |||||||
16:29.07 | 17:44.46 | |||||||||
5 | Thit Bondo | 2000 | 1:12.75 | 2:29.12 | 3:45.21 | 5:00.98 | 18:58.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:17.12 | 7:33.68 | 8:49.78 | 10:05.40 | ||||||
11:21.45 | 12:37.75 | 13:54.55 | 15:10.31 | |||||||
16:26.98 | 17:42.82 | |||||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:11.28 | 2:26.85 | 3:43.47 | 5:00.26 | 18:59.03 | |||
Roskilde Svømning | 6:17.10 | 7:34.06 | 8:50.93 | 10:07.13 | ||||||
11:23.54 | 12:40.22 | 13:56.55 | 15:13.18 | |||||||
16:29.13 | 17:44.94 | |||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:11.24 | 2:27.01 | 3:43.70 | 5:00.60 | 19:14.91 | |||
Roskilde Svømning | 6:17.84 | 7:34.59 | 8:51.86 | 10:09.47 | ||||||
11:27.11 | 12:44.93 | 14:03.26 | 15:21.88 | |||||||
16:40.22 | 17:58.71 | |||||||||
8 | Caroline Steffensen | 2000 | 1:13.32 | 2:31.69 | 3:50.75 | 5:10.18 | 19:26.00 | |||
Ringsted Svømme Klub | 6:28.74 | 7:47.68 | 9:05.03 | 10:23.02 | ||||||
11:41.21 | 12:59.46 | 14:17.86 | 15:36.10 | |||||||
16:54.01 | 18:11.32 | |||||||||
9 | Rikke Henningsen | 1997 | 1:13.58 | 2:32.37 | 3:52.33 | 5:13.42 | 19:34.04 | |||
Svømmeklubben Syd | 6:34.76 | 7:53.26 | 9:11.53 | 10:29.69 | ||||||
11:48.51 | 13:06.55 | 14:23.32 | 15:41.39 | |||||||
16:59.16 | 18:16.88 | |||||||||
10 | Natasja Kepp | 2000 | 1:12.74 | 2:30.97 | 3:50.19 | 5:09.27 | 20:00.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 6:28.85 | 7:47.65 | 9:07.26 | 10:27.43 | ||||||
11:49.55 | 13:11.05 | 14:33.90 | 15:57.12 | |||||||
17:20.36 | 18:42.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | 760 | 1:05.29 | 2:14.46 | 3:23.79 | 4:33.50 | 17:12.73 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:43.06 | 6:52.17 | 8:01.23 | 9:09.96 | ||||||
10:18.56 | 11:27.50 | 12:36.83 | 13:46.92 | |||||||
14:56.27 | 16:05.57 | |||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 743 | 1:05.56 | 2:14.02 | 3:22.71 | 4:31.68 | 17:20.60 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:40.83 | 6:50.04 | 7:59.83 | 9:10.04 | ||||||
10:20.64 | 11:31.55 | 12:41.24 | 13:51.39 | |||||||
15:01.69 | 16:11.84 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 720 | 1:06.42 | 2:16.27 | 3:27.10 | 4:37.52 | 17:31.20 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:47.93 | 6:58.48 | 8:09.44 | 9:20.18 | ||||||
10:30.70 | 11:41.02 | 12:51.38 | 14:01.91 | |||||||
15:12.52 | 16:22.76 | |||||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | 673 | 1:07.25 | 2:18.39 | 3:30.13 | 4:41.76 | 17:55.03 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:54.20 | 7:06.24 | 8:18.49 | 9:30.72 | ||||||
10:43.25 | 11:55.46 | 13:07.40 | 14:19.85 | |||||||
15:31.79 | 16:44.19 | |||||||||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 635 | 1:09.38 | 2:22.29 | 3:35.37 | 4:49.60 | 18:16.23 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:03.87 | 7:17.36 | 8:31.07 | 9:45.12 | ||||||
10:59.11 | 12:12.68 | 13:25.55 | 14:38.91 | |||||||
15:52.27 | 17:05.52 | |||||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | 626 | 1:07.98 | 2:19.97 | 3:32.26 | 4:45.18 | 18:21.73 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:58.95 | 7:13.24 | 8:27.52 | 9:42.08 | ||||||
10:57.02 | 12:12.55 | 13:27.06 | 14:40.98 | |||||||
15:56.28 | 17:09.54 | |||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 593 | 1:09.79 | 2:23.59 | 3:38.49 | 4:53.90 | 18:41.60 | ||
Svømmeklubben Laksen | 6:09.60 | 7:26.14 | 8:41.73 | 9:57.24 | ||||||
11:11.98 | 12:28.01 | 13:43.56 | 14:59.64 | |||||||
16:14.25 | 17:28.10 | |||||||||
8 | Frederikke Dons | 1998 | 585 | 1:10.51 | 2:26.13 | 3:42.90 | 4:58.67 | 18:46.91 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:14.93 | 7:29.37 | 8:44.79 | 10:00.31 | ||||||
11:16.18 | 12:32.06 | 13:47.39 | 15:03.50 | |||||||
16:20.02 | 17:35.27 | |||||||||
9 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 581 | 1:10.75 | 2:26.69 | 3:42.62 | 4:59.02 | 18:49.12 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:15.70 | 7:31.48 | 8:48.24 | 10:03.69 | ||||||
11:20.42 | 12:36.01 | 13:52.14 | 15:08.47 | |||||||
16:23.57 | 17:37.86 | |||||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 579 | 1:11.14 | 2:26.64 | 3:42.84 | 4:59.71 | 18:50.42 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:16.50 | 7:27.14 | 8:40.18 | 9:53.24 | ||||||
11:06.47 | 12:20.06 | 13:37.47 | 14:55.61 | |||||||
16:13.79 | 17:32.41 | |||||||||
11 | Clara Neumann | 2001 | 573 | 1:10.85 | 2:26.32 | 3:43.16 | 4:59.40 | 18:54.52 | ||
Svømmeklubben Syd | 6:16.13 | 7:32.62 | 8:47.99 | 10:04.05 | ||||||
11:19.65 | 12:36.30 | 13:52.77 | 15:08.72 | |||||||
16:25.41 | 17:41.44 | |||||||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 568 | 1:13.93 | 2:31.31 | 3:48.38 | 5:04.74 | 18:57.97 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:20.59 | 7:36.71 | 8:52.74 | 10:09.32 | ||||||
11:25.36 | 12:41.45 | 13:57.01 | 15:12.85 | |||||||
16:29.07 | 17:44.46 | |||||||||
13 | Thit Bondo | 2000 | 566 | 1:12.75 | 2:29.12 | 3:45.21 | 5:00.98 | 18:58.82 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:17.12 | 7:33.68 | 8:49.78 | 10:05.40 | ||||||
11:21.45 | 12:37.75 | 13:54.55 | 15:10.31 | |||||||
16:26.98 | 17:42.82 | |||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 566 | 1:11.28 | 2:26.85 | 3:43.47 | 5:00.26 | 18:59.03 | ||
Roskilde Svømning | 6:17.10 | 7:34.06 | 8:50.93 | 10:07.13 | ||||||
11:23.54 | 12:40.22 | 13:56.55 | 15:13.18 | |||||||
16:29.13 | 17:44.94 | |||||||||
15 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 543 | 1:11.24 | 2:27.01 | 3:43.70 | 5:00.60 | 19:14.91 | ||
Roskilde Svømning | 6:17.84 | 7:34.59 | 8:51.86 | 10:09.47 | ||||||
11:27.11 | 12:44.93 | 14:03.26 | 15:21.88 | |||||||
16:40.22 | 17:58.71 | |||||||||
16 | Caroline Steffensen | 2000 | 528 | 1:13.32 | 2:31.69 | 3:50.75 | 5:10.18 | 19:26.00 | ||
Ringsted Svømme Klub | 6:28.74 | 7:47.68 | 9:05.03 | 10:23.02 | ||||||
11:41.21 | 12:59.46 | 14:17.86 | 15:36.10 | |||||||
16:54.01 | 18:11.32 | |||||||||
17 | Rikke Henningsen | 1997 | 517 | 1:13.58 | 2:32.37 | 3:52.33 | 5:13.42 | 19:34.04 | ||
Svømmeklubben Syd | 6:34.76 | 7:53.26 | 9:11.53 | 10:29.69 | ||||||
11:48.51 | 13:06.55 | 14:23.32 | 15:41.39 | |||||||
16:59.16 | 18:16.88 | |||||||||
18 | Natasja Kepp | 2000 | 484 | 1:12.74 | 2:30.97 | 3:50.19 | 5:09.27 | 20:00.34 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:28.85 | 7:47.65 | 9:07.26 | 10:27.43 | ||||||
11:49.55 | 13:11.05 | 14:33.90 | 15:57.12 | |||||||
17:20.36 | 18:42.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 1:05.39 | 2:14.55 | 3:23.18 | 4:31.53 | 8:57.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:36.31 | 6:43.37 | 7:52.61 | |||||||
2 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 1:04.63 | 2:13.24 | 3:21.43 | 4:29.96 | 9:02.22 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:38.55 | 6:47.52 | 7:55.29 | |||||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | 1:05.47 | 2:13.74 | 3:23.15 | 4:32.19 | 9:05.99 | |||
Køge Svømmeklub | 5:40.06 | 6:49.20 | 7:57.96 | |||||||
4 | Martin Nielsen | 1997 | 1:03.46 | 2:12.89 | 3:21.72 | 4:30.61 | 9:11.94 | |||
Vest-Brøndby | 5:40.00 | 6:50.66 | 8:03.32 | |||||||
- | Martin Nielsen | 1996 | Akut syg | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | Akut syg | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 669 | 1:02.27 | 2:08.04 | 3:14.15 | 4:20.11 | 8:36.70 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:25.36 | 6:30.06 | 7:34.92 | |||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 651 | 1:01.82 | 2:07.75 | 3:13.88 | 4:19.90 | 8:41.46 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:25.29 | 6:30.61 | 7:36.76 | |||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 625 | 1:03.82 | 2:10.45 | 3:16.55 | 4:23.57 | 8:48.76 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:31.07 | 6:38.18 | 7:44.90 | |||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 609 | 1:03.79 | 2:11.24 | 3:18.50 | 4:26.68 | 8:53.14 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:34.38 | 6:42.45 | 7:49.75 | |||||||
5 | Gustav Friberg | 1997 | 594 | 1:05.39 | 2:14.55 | 3:23.18 | 4:31.53 | 8:57.64 | ||
Ringsted Svømme Klub | 5:36.31 | 6:43.37 | 7:52.61 | |||||||
6 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 579 | 1:04.63 | 2:13.24 | 3:21.43 | 4:29.96 | 9:02.22 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:38.55 | 6:47.52 | 7:55.29 | |||||||
7 | Magnus Lundgren | 1996 | 567 | 1:05.47 | 2:13.74 | 3:23.15 | 4:32.19 | 9:05.99 | ||
Køge Svømmeklub | 5:40.06 | 6:49.20 | 7:57.96 | |||||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | 562 | 1:05.50 | 2:14.66 | 3:23.62 | 4:33.29 | 9:07.68 | ||
Startfællesskabet LF-SWIM | 5:42.64 | 6:52.08 | 8:01.51 | |||||||
9 | Ditlev Balle | 1996 | 559 | 1:06.48 | 2:14.93 | 3:24.32 | 4:33.37 | 9:08.75 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:42.80 | 6:52.29 | 8:00.97 | |||||||
10 | Martin Nielsen | 1997 | 549 | 1:03.46 | 2:12.89 | 3:21.72 | 4:30.61 | 9:11.94 | ||
Vest-Brøndby | 5:40.00 | 6:50.66 | 8:03.32 | |||||||
- | Martin Nielsen | 1996 | Akut syg | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | Akut syg | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior Damer | 0 | 721 | 3:56.01 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Schmidt | 1995 | 28.65 | 59.63 | 59.63 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 27.64 | 58.98 | 1:58.61 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 27.91 | 58.65 | 2:57.26 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 27.91 | 58.75 | 3:56.01 | ||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 0 | 709 | 3:57.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.57 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 27.94 | 59.39 | 1:59.12 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.61 | 59.86 | 2:58.98 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 27.32 | 58.40 | 3:57.38 | ||||||
3 | Hovedstaden Damer 1 | 1989 | 677 | 4:01.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Maria Grandt | 1998 | 28.02 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.84 | 59.26 | 1:59.33 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 28.21 | 1:00.74 | 3:00.07 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 27.85 | 1:00.95 | 4:01.02 | ||||||
4 | Gsc Damer | 1991 | 666 | 4:02.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 29.05 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 28.70 | 59.04 | 2:00.66 | ||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 28.45 | 1:00.61 | 3:01.27 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 29.13 | 1:01.11 | 4:02.38 | ||||||
5 | Triton Damer | 1996 | 643 | 4:05.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 29.34 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.60 | 1:03.26 | 2:04.34 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.87 | 1:01.42 | 3:05.76 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 28.54 | 59.45 | 4:05.21 | ||||||
6 | Lyngby Damer 2 | 0 | 639 | 4:05.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.19 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 29.02 | 1:02.04 | 2:04.21 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 27.82 | 59.43 | 3:03.64 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 28.52 | 1:02.07 | 4:05.71 | ||||||
7 | Vat-Cph Ladies1 | 0 | 621 | 4:08.07 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 29.88 | 1:03.29 | 1:03.29 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 28.18 | 1:00.62 | 2:03.91 | ||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 29.76 | 1:03.66 | 3:07.57 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 28.01 | 1:00.50 | 4:08.07 | ||||||
8 | Sigma Junior Piger 1 | 0 | 603 | 4:10.57 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.10 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 29.86 | 1:03.05 | 2:04.61 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 28.89 | 1:01.45 | 3:06.06 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 30.33 | 1:04.51 | 4:10.57 | ||||||
9 | Roskilde Piger 1 | 1999 | 579 | 4:13.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Lærke Viereck | 1997 | 29.64 | 1:02.04 | 1:02.04 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 30.05 | 1:03.84 | 2:05.88 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 31.27 | 1:05.09 | 3:10.97 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 29.60 | 1:02.94 | 4:13.91 | ||||||
10 | Triton Damer 2 | 1996 | 570 | 4:15.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 30.53 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 30.89 | 1:03.93 | 2:08.37 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 29.47 | 1:01.58 | 3:09.95 | ||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 31.56 | 1:05.31 | 4:15.26 | ||||||
11 | Vat-Cph Ladies2 | 0 | 564 | 4:16.21 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 29.70 | 1:02.63 | 1:02.63 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 30.75 | 1:05.26 | 2:07.89 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 29.88 | 1:03.40 | 3:11.29 | ||||||
Xenia Huryn | 2000 | 30.07 | 1:04.92 | 4:16.21 | ||||||
12 | Hørsholm Junior | 2000 | 562 | 4:16.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 30.20 | 1:04.42 | 1:04.42 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 30.85 | 1:05.98 | 2:10.40 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 30.22 | 1:04.80 | 3:15.20 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 28.36 | 1:01.27 | 4:16.47 | ||||||
13 | Hvidovre Damer | 0 | 549 | 4:18.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 31.03 | 1:05.92 | 1:05.92 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 29.20 | 1:01.96 | 2:07.88 | ||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 30.19 | 1:04.06 | 3:11.94 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 31.43 | 1:06.59 | 4:18.53 | ||||||
14 | Hvidovre Damer 2 | 0 | 512 | 4:24.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 30.30 | 1:05.15 | 1:05.15 | ||||||
Signe Skousen | 1999 | 31.57 | 1:07.31 | 2:12.46 | ||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 31.37 | 1:07.21 | 3:19.67 | ||||||
Simone Bukholt | 1999 | 29.02 | 1:04.81 | 4:24.48 | ||||||
15 | Sigma Junior Piger 2 | 0 | 489 | 4:28.60 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 32.73 | 1:08.15 | 1:08.15 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 31.28 | 1:06.48 | 2:14.63 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 31.06 | 1:05.05 | 3:19.68 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 33.20 | 1:08.92 | 4:28.60 | ||||||
16 | Hørsholm Senior | 1998 | 464 | 4:33.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 32.39 | 1:09.35 | 1:09.35 | ||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 31.82 | 1:09.15 | 2:18.50 | ||||||
Cecilie Meyn | 2000 | 31.34 | 1:06.64 | 3:25.14 | ||||||
Anna Fiedler | 2001 | 31.99 | 1:08.31 | 4:33.45 | ||||||
- | Farum Girl Squad | 1999 | DSQ | Forkert 1. svømmer | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Hovedstaden Damer 2 | 1989 | DSQ | Tyvstart 2.sv | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 29.88 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior Herrer | 0 | 639 | 3:38.49 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 25.73 | 53.88 | 53.88 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 25.20 | 53.83 | 1:47.71 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.25 | 55.08 | 2:42.79 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 26.18 | 55.70 | 3:38.49 | ||||||
2 | Gsc Herrer | 1991 | 631 | 3:39.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 26.19 | 54.58 | 54.58 | ||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 25.86 | 54.32 | 1:48.90 | ||||||
William Matras | 1998 | 26.57 | 55.91 | 2:44.81 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 25.58 | 54.57 | 3:39.38 | ||||||
3 | Farum Guns | 1990 | 618 | 3:40.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Marcus Olesen | 1995 | 26.44 | 55.10 | 55.10 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 24.07 | 51.63 | 1:46.73 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 26.57 | 56.48 | 2:43.21 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 26.65 | 57.67 | 3:40.88 | ||||||
4 | Farum Mini Guns | 1998 | 616 | 3:41.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Christian | 1998 | 26.56 | 54.58 | 54.58 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 25.28 | 53.58 | 1:48.16 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 26.53 | 55.78 | 2:43.94 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 26.94 | 57.22 | 3:41.16 | ||||||
5 | Hovedstaden Herrer | 1996 | 614 | 3:41.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Giano Grillo | 1998 | 26.59 | 55.72 | 55.72 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 24.79 | 53.69 | 1:49.41 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 26.92 | 56.63 | 2:46.04 | ||||||
Morten Børre | 1996 | 25.48 | 55.36 | 3:41.40 | ||||||
6 | Sigma Junior Drenge | 1997 | 587 | 3:44.75 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 27.63 | 57.43 | 57.43 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 25.78 | 53.54 | 1:50.97 | ||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 27.03 | 56.81 | 2:47.78 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 27.22 | 56.97 | 3:44.75 | ||||||
7 | Helsinge Herrer 1 | 1997 | 572 | 3:46.72 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 26.69 | 56.22 | 56.22 | ||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | 26.44 | 56.33 | 1:52.55 | ||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 26.58 | 56.29 | 2:48.84 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 26.73 | 57.88 | 3:46.72 | ||||||
8 | Triton Herrer | 1996 | 549 | 3:49.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johan Müller | 1998 | 27.13 | 56.62 | 56.62 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 28.08 | 58.59 | 1:55.21 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 27.06 | 57.91 | 2:53.12 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 26.79 | 56.75 | 3:49.87 | ||||||
9 | Hvidovre Herrer | 0 | 546 | 3:50.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 26.50 | 57.22 | 57.22 | ||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 27.39 | 57.83 | 1:55.05 | ||||||
Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 27.62 | 59.36 | 2:54.41 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 25.55 | 55.88 | 3:50.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 28 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 699 | 26.88 | 58.67 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 675 | 27.80 | 59.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 668 | 28.48 | 59.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Julie Lunau | 1995 | 665 | 28.07 | 59.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | 661 | 28.85 | 59.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 660 | 28.20 | 59.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emily Gantriis | 1999 | 652 | 27.69 | 1:00.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 652 | 28.41 | 1:00.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 647 | 28.98 | 1:00.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Amanda Højberg | 1998 | 635 | 28.09 | 1:00.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Erichsen | 1998 | 633 | 29.14 | 1:00.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 626 | 29.26 | 1:00.86 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
13 | Klara Reeh | 1999 | 623 | 29.27 | 1:00.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 623 | 29.04 | 1:00.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nanna Drewsen | 1998 | 622 | 29.61 | 1:00.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 617 | 29.26 | 1:01.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Rikke Dehn | 1999 | 614 | 29.38 | 1:01.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rikke Munkholm | 1998 | 608 | 29.62 | 1:01.44 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Lisa Steen Duus | 1997 | 606 | 29.73 | 1:01.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 595 | 29.39 | 1:01.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Clara Schade Cantby | 2000 | 595 | 29.53 | 1:01.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Dons | 1998 | 593 | 29.94 | 1:01.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lærke Viereck | 1997 | 586 | 29.27 | 1:02.19 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 585 | 30.38 | 1:02.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 582 | 29.26 | 1:02.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
26 | Mira Mass | 2000 | 578 | 30.12 | 1:02.50 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 571 | 29.79 | 1:02.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amanda Duus | 2000 | 565 | 30.48 | 1:02.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 562 | 30.36 | 1:03.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christina F. Eriksen | 1999 | 560 | 30.01 | 1:03.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
31 | Stinna Schnabl | 1999 | 550 | 30.53 | 1:03.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 545 | 30.63 | 1:03.72 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Julie Lamberth | 1996 | 542 | 30.42 | 1:03.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mia Wennecke | 1999 | 535 | 30.61 | 1:04.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 532 | 31.06 | 1:04.26 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
36 | Frederikke Petri | 2001 | 531 | 30.95 | 1:04.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 527 | 30.71 | 1:04.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 526 | 29.99 | 1:04.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 525 | 30.75 | 1:04.53 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
40 | Amalie Gotthard | 1999 | 519 | 30.65 | 1:04.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
41 | Clara Neumann | 2001 | 517 | 31.02 | 1:04.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
42 | Frederikke Jensen | 2000 | 515 | 31.19 | 1:04.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 515 | 30.73 | 1:04.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
44 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 514 | 30.90 | 1:04.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
45 | Melanie Degner | 2000 | 511 | 31.10 | 1:05.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Xenia Huryn | 2000 | 507 | 30.78 | 1:05.27 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
47 | Caroline Schwenger | 2000 | 506 | 30.72 | 1:05.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
48 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 505 | 31.22 | 1:05.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
49 | Helena Berg Wenk | 2000 | 498 | 31.45 | 1:05.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
50 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 497 | 30.09 | 1:05.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
51 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 494 | 31.21 | 1:05.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
52 | Thit Bondo | 2000 | 488 | 31.74 | 1:06.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
53 | Rikke Henningsen | 1997 | 479 | 31.66 | 1:06.54 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
54 | Alice Gantriis | 2000 | 478 | 31.21 | 1:06.55 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
55 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 474 | 31.11 | 1:06.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 462 | 32.35 | 1:07.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 743 | 26.84 | 57.47 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 718 | 27.69 | 58.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 688 | 28.42 | 58.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 668 | 28.72 | 59.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emily Gantriis | 1999 | 666 | 28.41 | 59.61 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 651 | 28.97 | 1:00.06 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Freja Gram | 1999 | 638 | 28.94 | 1:00.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Maria Grandt | 1998 | 636 | 29.23 | 1:00.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Højberg | 1998 | 663 | 28.01 | 59.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 639 | 28.74 | 1:00.43 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
11 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 627 | 29.14 | 1:00.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Klara Reeh | 1999 | 626 | 29.03 | 1:00.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Drewsen | 1998 | 626 | 29.35 | 1:00.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Rikke Dehn | 1999 | 625 | 29.95 | 1:00.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 611 | 29.28 | 1:01.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Rikke Munkholm | 1998 | 607 | 30.00 | 1:01.48 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 50.54 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 683 | 25.27 | 53.25 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 672 | 25.31 | 53.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 651 | 25.71 | 54.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Claus Lerche Iversen | 1977 | 640 | 26.19 | 54.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Philip Greve | 1998 | 638 | 26.08 | 54.49 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Friberg | 1997 | 631 | 25.90 | 54.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | 623 | 25.96 | 54.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anton Olsen | 1998 | 619 | 26.19 | 55.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Daniel Christian | 1998 | 615 | 26.68 | 55.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Bækgaard | 1997 | 599 | 26.56 | 55.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Søren Fritzbøger | 1996 | 595 | 26.45 | 55.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Giano Grillo | 1998 | 590 | 26.05 | 55.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Jungersen | 1997 | 584 | 26.50 | 56.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Nikolai Skelsager | 1996 | 584 | 26.80 | 56.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 582 | 27.43 | 56.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Niels Breum Hansen | 1994 | 577 | 27.54 | 56.33 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Nielsen | 1999 | 574 | 27.51 | 56.44 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tobias Edvardsen | 1995 | 560 | 26.87 | 56.89 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 559 | 27.20 | 56.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Martin Nielsen | 1997 | 552 | 27.41 | 57.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Søren Meier | 1994 | 546 | 27.13 | 57.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Magnus Lundgren | 1996 | 544 | 27.73 | 57.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 534 | 27.15 | 57.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads Steen Petersen | 1997 | 532 | 27.82 | 57.86 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 530 | 27.96 | 57.93 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 526 | 27.46 | 58.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mads Jørner | 1998 | 523 | 27.84 | 58.20 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 512 | 27.56 | 58.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Ottosen | 1997 | 512 | 28.26 | 58.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 507 | 28.10 | 58.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christian Andersen | 1999 | 490 | 28.18 | 59.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Johnbeck | 1997 | 488 | 27.52 | 59.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Emil Toft | 1998 | 468 | 28.42 | 1:00.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 740 | 24.54 | 51.85 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 676 | 25.28 | 53.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 647 | 25.92 | 54.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Philip Greve | 1998 | 635 | 26.10 | 54.56 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | 615 | 25.74 | 55.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Olsen | 1998 | 613 | 26.59 | 55.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 607 | 26.80 | 55.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Bækgaard | 1997 | 576 | 26.67 | 56.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Nielsen | 1999 | 593 | 26.98 | 55.83 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niels Breum Hansen | 1994 | 586 | 27.04 | 56.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Jungersen | 1997 | 575 | 26.62 | 56.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Tobias Edvardsen | 1995 | 574 | 26.85 | 56.43 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Martin Nielsen | 1997 | 567 | 27.37 | 56.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Søren Meier | 1994 | 560 | 27.11 | 56.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 555 | 28.08 | 57.07 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 515 | 27.99 | 58.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 657 | 33.02 | 1:10.03 | 1:45.95 | 2:23.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 622 | 33.00 | 1:10.71 | 1:47.66 | 2:26.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 611 | 34.16 | 1:11.84 | 1:49.09 | 2:27.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 607 | 33.81 | 1:11.19 | 1:48.34 | 2:27.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | 606 | 35.04 | 1:12.35 | 1:50.42 | 2:27.41 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 600 | 34.00 | 1:11.50 | 1:49.28 | 2:27.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 595 | 34.82 | 1:12.85 | 1:49.99 | 2:28.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Emilia Harlund | 1999 | 571 | 35.87 | 1:13.69 | 1:52.46 | 2:30.44 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sarah Sannung | 1996 | 566 | 35.26 | 1:12.13 | 1:50.67 | 2:30.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Frederikke Jensen | 2000 | 551 | 36.28 | 1:14.73 | 1:54.44 | 2:32.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Liva Palmund | 2002 | 550 | 35.46 | 1:14.07 | 1:53.19 | 2:32.30 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 547 | 35.03 | 1:13.51 | 1:52.98 | 2:32.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emma Maagøe | 1999 | 535 | 35.31 | 1:13.76 | 1:54.03 | 2:33.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 528 | 34.92 | 1:14.37 | 1:54.38 | 2:34.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 524 | 36.77 | 1:16.07 | 1:55.60 | 2:34.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Matilde Zaggai | 1998 | 517 | 36.31 | 1:16.21 | 1:55.51 | 2:35.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maja Østergaard | 1998 | 517 | 36.22 | 1:14.95 | 1:55.04 | 2:35.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
18 | Mathilde Olsen | 1998 | 511 | 35.60 | 1:14.35 | 1:55.54 | 2:36.11 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 506 | 35.90 | 1:15.13 | 1:55.12 | 2:36.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 500 | 37.94 | 1:17.24 | 1:58.02 | 2:37.25 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 485 | 36.41 | 1:16.18 | 1:57.11 | 2:38.83 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Arentoft | 2000 | 479 | 36.84 | 1:17.32 | 1:58.75 | 2:39.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Mai Andersen | 2000 | 477 | 37.49 | 1:19.07 | 1:59.16 | 2:39.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 475 | 37.12 | 1:18.55 | 1:58.80 | 2:39.89 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Veronika Storm | 1998 | 469 | 36.58 | 1:18.11 | 1:59.08 | 2:40.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Hannah Pilgaard | 1999 | 468 | 36.57 | 1:17.34 | 1:59.32 | 2:40.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 458 | 37.37 | 1:17.74 | 1:59.88 | 2:41.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 444 | 38.88 | 1:20.29 | 2:02.08 | 2:43.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Skousen | 1999 | 442 | 38.28 | 1:19.74 | 2:02.01 | 2:43.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 426 | 37.62 | 1:20.71 | 2:03.04 | 2:45.78 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Mia Walter | 2000 | 408 | 39.24 | 1:21.76 | 2:05.54 | 2:48.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 391 | 38.53 | 1:22.64 | 2:06.47 | 2:50.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sara Krell Refn | 1999 | DSQ | ej fort. bevæg v150m | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Tanja Lylloff | 1998 | DSQ | ej fort. bevæg v.150 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 674 | 32.59 | 1:09.51 | 1:44.98 | 2:22.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 650 | 32.90 | 1:10.03 | 1:46.34 | 2:24.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 638 | 35.27 | 1:10.99 | 1:48.14 | 2:24.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 627 | 33.79 | 1:10.37 | 1:47.80 | 2:25.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 615 | 33.40 | 1:10.81 | 1:48.20 | 2:26.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Sannung | 1996 | 601 | 34.83 | 1:11.41 | 1:49.27 | 2:27.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Emilia Harlund | 1999 | 586 | 35.30 | 1:12.59 | 1:51.68 | 2:29.10 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 583 | 33.91 | 1:10.88 | 1:50.36 | 2:29.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Frederikke Jensen | 2000 | 566 | 34.80 | 1:14.61 | 1:52.56 | 2:30.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Liva Palmund | 2002 | 548 | 35.32 | 1:14.91 | 1:53.40 | 2:32.43 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 537 | 35.39 | 1:14.75 | 1:54.46 | 2:33.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 534 | 35.68 | 1:14.52 | 1:54.13 | 2:33.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 533 | 34.58 | 1:13.35 | 1:52.80 | 2:33.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 516 | 37.14 | 1:16.15 | 1:55.97 | 2:35.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Mathilde Olsen | 1998 | 512 | 35.67 | 1:14.78 | 1:56.12 | 2:35.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Matilde Zaggai | 1998 | DSQ | neddyk v/afslutning | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | 579 | 31.42 | 1:06.05 | 1:40.04 | 2:14.28 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 571 | 30.68 | 1:05.10 | 1:40.52 | 2:14.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 556 | 31.35 | 1:05.83 | 1:40.15 | 2:16.03 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 550 | 32.86 | 1:06.58 | 1:41.83 | 2:16.56 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Martin Nielsen | 1996 | 536 | 33.04 | 1:08.08 | 1:43.44 | 2:17.70 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | 527 | 32.00 | 1:07.78 | 1:41.82 | 2:18.53 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
7 | William Matras | 1998 | 522 | 31.99 | 1:07.25 | 1:43.14 | 2:18.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Ditlev Balle | 1996 | 513 | 32.78 | 1:08.25 | 1:43.94 | 2:19.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Mark H. Østermann | 1995 | 506 | 31.66 | 1:07.41 | 1:43.99 | 2:20.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 497 | 34.27 | 1:10.24 | 1:46.31 | 2:21.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 489 | 32.37 | 1:08.96 | 1:45.62 | 2:21.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 486 | 33.17 | 1:08.98 | 1:45.85 | 2:22.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 481 | 32.28 | 1:08.36 | 1:45.92 | 2:22.79 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Morten Børre | 1996 | 455 | 32.76 | 1:09.22 | 1:46.61 | 2:25.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Vang | 1994 | 436 | 34.16 | 1:11.07 | 1:49.07 | 2:27.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Mikkel Henriksen | 1999 | 425 | 35.14 | 1:12.32 | 1:50.19 | 2:28.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Müller | 1997 | 619 | 32.07 | 1:05.45 | 1:39.17 | 2:11.31 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 595 | 31.08 | 1:05.22 | 1:38.78 | 2:13.03 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 570 | 31.52 | 1:05.75 | 1:39.96 | 2:14.93 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 562 | 31.95 | 1:06.10 | 1:40.88 | 2:15.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Martin Nielsen | 1996 | 553 | 32.49 | 1:07.27 | 1:42.24 | 2:16.33 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | 547 | 31.88 | 1:06.56 | 1:41.95 | 2:16.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 504 | 33.28 | 1:08.48 | 1:45.04 | 2:20.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 521 | 32.72 | 1:08.07 | 1:44.05 | 2:19.06 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 421 | 32.77 | 1:08.91 | 1:44.30 | 2:29.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Børre | 1996 | DSQ | neddyk v/afslutning | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | DSQ | >15m u/vand v/start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:21.65 2012-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 650 | 36.74 | 1:18.39 | 1:59.27 | 2:41.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 645 | 36.66 | 1:19.55 | 1:59.88 | 2:42.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 624 | 37.06 | 1:19.79 | 2:00.68 | 2:43.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 615 | 36.07 | 1:18.15 | 2:00.43 | 2:44.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Nielsen | 1998 | 605 | 37.31 | 1:19.24 | 2:01.70 | 2:45.60 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | 590 | 37.88 | 1:20.08 | 2:03.44 | 2:46.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 587 | 37.67 | 1:20.26 | 2:03.10 | 2:47.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 576 | 37.38 | 1:21.76 | 2:04.40 | 2:48.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 569 | 38.80 | 1:22.52 | 2:04.67 | 2:49.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Julie Bak | 1997 | 560 | 38.07 | 1:19.80 | 2:04.66 | 2:49.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Puggaard | 1996 | 555 | 37.40 | 1:21.33 | 2:05.06 | 2:50.49 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 547 | 37.69 | 1:21.53 | 2:06.38 | 2:51.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 547 | 37.85 | 1:20.12 | 2:05.42 | 2:51.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Fiedler | 2001 | 543 | 39.30 | 1:23.18 | 2:07.80 | 2:51.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 531 | 40.25 | 1:23.89 | 2:08.57 | 2:52.97 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Pernille Jensen | 1998 | 529 | 37.39 | 1:21.78 | 2:05.94 | 2:53.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johanna Berthelsen | 2000 | 526 | 40.00 | 1:23.80 | 2:08.53 | 2:53.56 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
18 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 516 | 38.00 | 1:22.92 | 2:07.57 | 2:54.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Pernille Pedersen | 2001 | 506 | 40.06 | 1:24.13 | 2:09.53 | 2:55.75 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 506 | 40.56 | 1:24.90 | 2:10.78 | 2:55.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 501 | 39.28 | 1:24.24 | 2:09.34 | 2:56.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabel Mass | 1998 | 498 | 40.48 | 1:25.18 | 2:10.71 | 2:56.73 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura Weinreich | 1998 | 492 | 41.63 | 1:27.37 | 2:12.47 | 2:57.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 489 | 40.70 | 1:25.47 | 2:11.72 | 2:57.75 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Sofie Strandby | 1999 | 477 | 40.29 | 1:24.75 | 2:11.26 | 2:59.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 477 | 40.08 | 1:25.97 | 2:12.50 | 2:59.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 475 | 40.78 | 1:27.52 | 2:14.70 | 2:59.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Bonnesen | 1999 | 470 | 42.14 | 1:27.50 | 2:14.16 | 3:00.10 | |||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 466 | 40.75 | 1:26.63 | 2:13.91 | 3:00.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Karina Garne Larsen | 2000 | 446 | 42.35 | 1:29.45 | 2:15.66 | 3:03.39 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
31 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 441 | 39.97 | 1:27.31 | 2:14.13 | 3:03.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 432 | 40.56 | 1:29.65 | 2:17.04 | 3:05.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Laura Andersen | 1997 | 427 | 41.58 | 1:29.13 | 2:17.58 | 3:05.96 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 392 | 41.52 | 1:29.94 | 2:20.32 | 3:11.30 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Silke Mehr | 2000 | 387 | 43.82 | 1:32.82 | 2:23.08 | 3:12.23 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 701 | 36.27 | 1:17.07 | 1:56.79 | 2:37.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 691 | 36.10 | 1:17.85 | 1:57.44 | 2:38.47 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 685 | 36.45 | 1:17.34 | 1:57.89 | 2:38.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 667 | 35.96 | 1:17.89 | 1:58.61 | 2:40.34 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Signe Nielsen | 1998 | 638 | 37.62 | 1:18.66 | 2:01.01 | 2:42.70 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | 620 | 37.61 | 1:19.40 | 2:01.28 | 2:44.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 585 | 37.32 | 1:19.67 | 2:04.12 | 2:47.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 583 | 37.28 | 1:19.70 | 2:03.56 | 2:47.71 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 581 | 37.89 | 1:21.49 | 2:03.36 | 2:47.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 579 | 37.50 | 1:19.39 | 2:02.68 | 2:48.04 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Bak | 1997 | 578 | 37.68 | 1:20.71 | 2:03.95 | 2:48.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 557 | 38.23 | 1:22.01 | 2:05.90 | 2:50.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pernille Jensen | 1998 | 532 | 38.32 | 1:21.51 | 2:06.79 | 2:52.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 531 | 40.59 | 1:24.15 | 2:09.06 | 2:52.98 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Johanna Berthelsen | 2000 | 524 | 39.87 | 1:23.82 | 2:08.61 | 2:53.71 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
16 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 521 | 38.72 | 1:22.69 | 2:08.00 | 2:54.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 613 | 33.46 | 1:11.37 | 1:49.91 | 2:29.80 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 603 | 33.25 | 1:12.36 | 1:50.88 | 2:30.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | 595 | 34.29 | 1:13.79 | 1:52.40 | 2:31.30 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 582 | 34.78 | 1:14.70 | 1:53.62 | 2:32.41 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 578 | 34.92 | 1:13.79 | 1:53.40 | 2:32.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 540 | 34.95 | 1:15.57 | 1:55.30 | 2:36.28 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 539 | 36.54 | 1:16.37 | 1:56.93 | 2:36.34 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | 524 | 35.73 | 1:15.98 | 1:56.94 | 2:37.90 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 510 | 34.37 | 1:14.08 | 1:55.87 | 2:39.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 508 | 34.13 | 1:14.61 | 1:57.03 | 2:39.49 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 484 | 35.83 | 1:16.19 | 1:58.49 | 2:42.07 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Davidsen | 1999 | 474 | 36.63 | 1:18.96 | 2:00.71 | 2:43.19 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Emil Andersen | 1992 | 431 | 36.02 | 1:17.92 | 2:02.18 | 2:48.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Mathias Wilquin | 1998 | 419 | 37.59 | 1:21.17 | 2:04.90 | 2:50.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 687 | 32.15 | 1:08.69 | 1:46.03 | 2:24.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 615 | 33.11 | 1:11.43 | 1:49.43 | 2:29.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 602 | 33.26 | 1:11.92 | 1:51.18 | 2:30.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 599 | 34.66 | 1:13.04 | 1:51.99 | 2:31.02 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 578 | 34.19 | 1:13.08 | 1:52.99 | 2:32.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 563 | 35.02 | 1:14.00 | 1:53.81 | 2:34.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 525 | 35.03 | 1:15.45 | 1:56.54 | 2:37.73 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | 505 | 35.51 | 1:16.80 | 1:57.67 | 2:39.78 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 554 | 33.10 | 1:15.30 | 1:55.01 | 2:34.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 534 | 33.40 | 1:12.44 | 1:54.16 | 2:36.85 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 516 | 33.43 | 1:12.59 | 1:53.53 | 2:38.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Emil Andersen | 1992 | 469 | 35.28 | 1:16.86 | 1:59.45 | 2:43.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mathias Wilquin | 1998 | 457 | 35.89 | 1:16.58 | 2:00.86 | 2:45.25 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 671 | 30.11 | 1:08.32 | 1:49.35 | 2:24.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 662 | 31.21 | 1:09.57 | 1:50.81 | 2:24.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 632 | 31.83 | 1:11.01 | 1:53.33 | 2:26.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 613 | 31.57 | 1:09.93 | 1:53.03 | 2:28.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 609 | 30.27 | 1:10.43 | 1:53.78 | 2:28.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 589 | 31.81 | 1:13.87 | 1:54.66 | 2:30.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 588 | 33.30 | 1:12.49 | 1:54.96 | 2:30.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 579 | 32.17 | 1:13.08 | 1:58.60 | 2:31.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 576 | 31.08 | 1:10.88 | 1:56.15 | 2:31.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 572 | 32.03 | 1:09.65 | 1:56.21 | 2:31.89 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | 572 | 31.95 | 1:13.19 | 1:57.70 | 2:31.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma la Cour | 1999 | 567 | 32.21 | 1:13.02 | 1:56.84 | 2:32.37 | Deltager ikke i finalen | ||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 565 | 32.27 | 1:13.59 | 1:57.67 | 2:32.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 562 | 32.60 | 1:12.87 | 1:59.60 | 2:32.81 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Katrine Stampe | 2000 | 560 | 31.69 | 1:11.47 | 1:59.24 | 2:33.02 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 556 | 32.83 | 1:12.63 | 1:56.97 | 2:33.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 555 | 32.18 | 1:10.89 | 1:57.26 | 2:33.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 551 | 34.18 | 1:14.99 | 1:57.01 | 2:33.79 | Deltager ikke i finalen | ||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
19 | Emma Maagøe | 1999 | 550 | 32.18 | 1:11.31 | 1:59.47 | 2:33.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 542 | 32.55 | 1:12.72 | 1:58.19 | 2:34.65 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 541 | 32.50 | 1:14.66 | 2:00.10 | 2:34.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 538 | 32.45 | 1:12.25 | 1:59.01 | 2:35.08 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 538 | 33.26 | 1:12.04 | 1:57.45 | 2:35.09 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Klara Reeh | 1999 | 535 | 32.77 | 1:12.05 | 2:00.51 | 2:35.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 529 | 34.48 | 1:15.51 | 1:59.91 | 2:35.95 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 524 | 32.32 | 1:14.34 | 1:58.42 | 2:36.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Hannah Pilgaard | 1999 | 520 | 32.42 | 1:13.63 | 2:00.64 | 2:36.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Sannung | 1996 | 515 | 33.42 | 1:11.28 | 2:01.30 | 2:37.35 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Signe Nielsen | 1998 | 510 | 34.66 | 1:17.89 | 2:01.08 | 2:37.82 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 508 | 32.08 | 1:11.77 | 1:59.80 | 2:38.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 503 | 34.46 | 1:15.65 | 2:01.10 | 2:38.56 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
32 | Amanda Højberg | 1998 | 503 | 33.68 | 1:16.34 | 2:02.93 | 2:38.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Melanie Degner | 2000 | 494 | 35.51 | 1:18.93 | 2:03.26 | 2:39.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nanna Drewsen | 1998 | 479 | 34.06 | 1:16.44 | 2:05.26 | 2:41.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Amalie Frederiksen | 2001 | 472 | 32.66 | 1:15.62 | 2:03.89 | 2:41.95 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 470 | 33.44 | 1:19.22 | 2:02.96 | 2:42.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 463 | 34.47 | 1:16.10 | 2:06.25 | 2:42.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 460 | 36.40 | 1:20.14 | 2:03.81 | 2:43.31 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Strandby | 1999 | 448 | 35.08 | 1:20.43 | 2:06.23 | 2:44.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
40 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 426 | 35.92 | 1:19.76 | 2:08.69 | 2:47.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Caroline Steffensen | 2000 | 414 | 35.13 | 1:20.87 | 2:11.99 | 2:49.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Stinna Schnabl | 1999 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 697 | 29.74 | 1:06.92 | 1:48.73 | 2:22.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 666 | 31.05 | 1:09.01 | 1:50.53 | 2:24.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 643 | 32.00 | 1:11.11 | 1:53.36 | 2:26.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 628 | 30.55 | 1:09.67 | 1:53.61 | 2:27.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 608 | 32.97 | 1:12.46 | 1:53.90 | 2:28.90 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 587 | 31.44 | 1:10.05 | 1:54.62 | 2:30.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 584 | 31.29 | 1:10.90 | 1:56.74 | 2:30.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | 569 | 32.45 | 1:12.97 | 1:57.19 | 2:32.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 567 | 32.26 | 1:11.61 | 1:56.08 | 2:32.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 563 | 32.12 | 1:13.83 | 1:57.23 | 2:32.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Stampe | 2000 | 559 | 31.13 | 1:12.73 | 1:58.84 | 2:33.10 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 554 | 32.62 | 1:11.66 | 1:58.21 | 2:33.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 552 | 32.61 | 1:12.52 | 1:57.56 | 2:33.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 530 | 33.50 | 1:13.81 | 2:00.37 | 2:35.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | 512 | 33.02 | 1:12.12 | 2:02.05 | 2:37.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | DSQ | 2 flyben v/ 100m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 624 | 28.33 | 1:04.29 | 1:41.56 | 2:13.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 615 | 27.80 | 1:03.13 | 1:41.40 | 2:14.00 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 606 | 28.91 | 1:05.11 | 1:44.09 | 2:14.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 597 | 29.45 | 1:05.47 | 1:44.10 | 2:15.35 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Ditlev Balle | 1996 | 584 | 28.55 | 1:04.93 | 1:45.14 | 2:16.34 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 564 | 28.89 | 1:05.24 | 1:48.31 | 2:17.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Oliver Huban | 1996 | 563 | 29.27 | 1:05.05 | 1:45.82 | 2:18.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Hannibal Steenfos | 1996 | 560 | 29.83 | 1:06.52 | 1:47.64 | 2:18.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Mårtensson | 1997 | 559 | 29.94 | 1:07.76 | 1:47.74 | 2:18.35 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Gustav Friberg | 1997 | 558 | 28.60 | 1:03.25 | 1:47.20 | 2:18.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederik Rindshøj | 1999 | 555 | 30.02 | 1:08.53 | 1:47.43 | 2:18.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Jonathan Müller | 1997 | 549 | 28.89 | 1:05.52 | 1:45.92 | 2:19.18 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 545 | 30.03 | 1:07.42 | 1:48.52 | 2:19.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jens Saugmann | 1996 | 535 | 28.85 | 1:06.81 | 1:48.97 | 2:20.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
15 | Rasmus Hasemann | 1996 | 534 | 28.63 | 1:05.41 | 1:47.57 | 2:20.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 519 | 30.97 | 1:08.90 | 1:49.54 | 2:21.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Gustav Bækgaard | 1997 | 516 | 29.89 | 1:06.60 | 1:50.03 | 2:22.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Niels Breum Hansen | 1994 | 514 | 28.96 | 1:09.32 | 1:50.48 | 2:22.29 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Hyllested | 1999 | 512 | 29.84 | 1:09.68 | 1:48.13 | 2:22.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 510 | 31.28 | 1:06.26 | 1:49.21 | 2:22.65 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Morten Børre | 1996 | 509 | 29.24 | 1:05.78 | 1:48.38 | 2:22.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jacob Weberg | 1997 | 507 | 30.43 | 1:06.49 | 1:50.76 | 2:22.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Rasmus Steenberg | 2000 | 504 | 29.30 | 1:08.63 | 1:51.08 | 2:23.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Lars Breum Hansen | 1997 | 497 | 30.36 | 1:08.64 | 1:51.62 | 2:23.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathias Nielsen | 1999 | 495 | 30.71 | 1:07.71 | 1:51.14 | 2:24.05 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristian Svenstrup | 1998 | 488 | 30.97 | 1:09.53 | 1:50.93 | 2:24.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mads Ottosen | 1997 | 488 | 31.56 | 1:10.48 | 1:52.87 | 2:24.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 482 | 31.57 | 1:08.87 | 1:52.81 | 2:25.34 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
29 | Bjørn Hansen | 1998 | 480 | 31.52 | 1:08.17 | 1:52.85 | 2:25.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Tobias Andersen | 1998 | 465 | 29.08 | 1:08.90 | 1:51.35 | 2:27.06 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Timon Wedekind | 1996 | 457 | 31.48 | 1:11.96 | 1:50.61 | 2:27.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 442 | 33.03 | 1:09.55 | 1:54.94 | 2:29.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Thomas Engdal | 1998 | 438 | 31.46 | 1:11.06 | 1:54.37 | 2:30.08 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 664 | 28.35 | 1:02.59 | 1:39.45 | 2:10.66 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 589 | 28.67 | 1:05.23 | 1:45.05 | 2:15.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 580 | 28.78 | 1:03.93 | 1:47.34 | 2:16.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Oliver Huban | 1996 | 573 | 28.25 | 1:02.57 | 1:44.44 | 2:17.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Ditlev Balle | 1996 | 573 | 28.78 | 1:04.83 | 1:46.00 | 2:17.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 561 | 29.13 | 1:06.09 | 1:46.32 | 2:18.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | 540 | 30.03 | 1:06.70 | 1:48.51 | 2:19.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Jonathan Müller | 1997 | 622 | 28.62 | 1:02.77 | 1:41.77 | 2:13.54 | |||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
9 | Rasmus Hasemann | 1996 | 540 | 29.25 | 1:05.76 | 1:46.32 | 2:19.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 526 | 29.68 | 1:07.94 | 1:48.70 | 2:21.15 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 512 | 30.35 | 1:08.79 | 1:50.73 | 2:22.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Steenberg | 2000 | 500 | 29.59 | 1:08.37 | 1:50.90 | 2:23.58 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 499 | 31.54 | 1:07.91 | 1:51.23 | 2:23.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | 496 | 30.97 | 1:09.83 | 1:50.16 | 2:24.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Jacob Weberg | 1997 | 494 | 30.82 | 1:07.49 | 1:51.73 | 2:24.20 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Hannibal Steenfos | 1996 | DSQ | Ryg ej afsl på ryg | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.25 2012-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 699 | 28.70 | 1:03.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Julie Schmidt | 1995 | 695 | 29.52 | 1:03.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | 689 | 29.46 | 1:03.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 669 | 30.11 | 1:04.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 644 | 30.12 | 1:04.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 639 | 30.26 | 1:05.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lunau | 1995 | 622 | 30.06 | 1:05.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Dufour | 1996 | 619 | 30.64 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Maj Howardsen | 1997 | 592 | 31.10 | 1:06.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Emma la Cour | 1999 | 579 | 32.03 | 1:07.23 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 575 | 31.94 | 1:07.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 574 | 32.19 | 1:07.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Stampe | 2000 | 566 | 31.73 | 1:07.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Laura Weinreich | 1998 | 552 | 32.88 | 1:08.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ditte Friis | 1999 | 551 | 31.39 | 1:08.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 546 | 31.34 | 1:08.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 544 | 31.56 | 1:08.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 538 | 32.35 | 1:08.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 537 | 32.77 | 1:08.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 536 | 32.07 | 1:09.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 528 | 31.30 | 1:09.34 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
22 | Julie Lamberth | 1996 | 527 | 32.19 | 1:09.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Schade Cantby | 2000 | 523 | 32.08 | 1:09.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mira Mass | 2000 | 521 | 32.51 | 1:09.66 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 520 | 32.65 | 1:09.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 520 | 32.88 | 1:09.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Freja Gram | 1999 | 515 | 31.45 | 1:09.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Nanna Sonne | 1999 | 515 | 32.09 | 1:09.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Amanda Duus | 2000 | 513 | 33.00 | 1:10.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 512 | 32.52 | 1:10.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 500 | 31.92 | 1:10.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Mille Rask Sander | 1999 | 500 | 32.82 | 1:10.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
33 | Frederikke Hansen | 1998 | 499 | 33.11 | 1:10.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 491 | 34.00 | 1:11.03 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 489 | 32.76 | 1:11.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 487 | 31.55 | 1:11.22 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 486 | 31.53 | 1:11.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 471 | 33.87 | 1:12.03 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
39 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 468 | 33.11 | 1:12.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 455 | 33.23 | 1:12.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
41 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 440 | 33.35 | 1:13.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
42 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 436 | 32.98 | 1:13.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Marie Müller | 2000 | 432 | 35.30 | 1:14.11 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
44 | Isabel Mass | 1998 | 419 | 34.34 | 1:14.88 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 418 | 34.04 | 1:14.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 759 | 28.80 | 1:01.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 722 | 29.02 | 1:02.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 707 | 29.53 | 1:02.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 676 | 29.80 | 1:03.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 666 | 30.11 | 1:04.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 659 | 29.83 | 1:04.42 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Camilla Dufour | 1996 | 628 | 30.26 | 1:05.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Julie Lunau | 1995 | 607 | 30.56 | 1:06.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma la Cour | 1999 | 629 | 30.66 | 1:05.42 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 603 | 30.86 | 1:06.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | 592 | 31.73 | 1:06.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Stampe | 2000 | 591 | 31.41 | 1:06.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Laura Weinreich | 1998 | 582 | 32.06 | 1:07.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 555 | 31.62 | 1:08.20 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 521 | 31.77 | 1:09.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte Friis | 1999 | DNF | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 638 | 27.40 | 57.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | 606 | 26.52 | 58.86 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | 598 | 26.92 | 59.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 593 | 26.72 | 59.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 588 | 26.82 | 59.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 584 | 26.81 | 59.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 579 | 27.62 | 59.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 569 | 27.88 | 1:00.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Gustav Friberg | 1997 | 559 | 28.01 | 1:00.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johan Müller | 1998 | 559 | 27.70 | 1:00.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Emil Müller | 1995 | 549 | 28.35 | 1:00.84 | |||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
12 | Magnus Carstensen | 1999 | 541 | 28.23 | 1:01.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Giano Grillo | 1998 | 533 | 28.69 | 1:01.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joakim Brønnum | 1997 | 530 | 28.49 | 1:01.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oliver Huban | 1996 | 522 | 27.91 | 1:01.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 511 | 28.85 | 1:02.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 507 | 29.37 | 1:02.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Jørner | 1998 | 502 | 28.88 | 1:02.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Søren Fritzbøger | 1996 | 497 | 28.12 | 1:02.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 485 | 29.71 | 1:03.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Steen Petersen | 1997 | 475 | 29.19 | 1:03.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Niels Ottosen | 1998 | 470 | 29.35 | 1:04.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Magnus Vinjebo | 1999 | 447 | 30.77 | 1:05.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 442 | 29.60 | 1:05.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 432 | 30.59 | 1:05.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Rasmus Wegener | 1997 | 428 | 29.63 | 1:06.09 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Bjørn Hansen | 1998 | 420 | 30.08 | 1:06.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Philip Agerskov | 1998 | 385 | 31.68 | 1:08.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristian Svenstrup | 1998 | 372 | 31.66 | 1:09.22 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Joel Subirana Sagrista | 1993 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 635 | 27.13 | 57.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | 627 | 26.71 | 58.19 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 610 | 27.53 | 58.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Claus Hansen | 1995 | 604 | 26.61 | 58.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 586 | 27.39 | 59.51 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Johan Müller | 1998 | 585 | 27.90 | 59.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 582 | 27.17 | 59.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Müller | 1995 | 536 | 28.56 | 1:01.31 | |||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | 546 | 27.41 | 1:00.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Giano Grillo | 1998 | 520 | 28.48 | 1:01.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 518 | 29.10 | 1:02.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 511 | 28.78 | 1:02.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Mads Steen Petersen | 1997 | 492 | 28.90 | 1:03.08 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 491 | 29.42 | 1:03.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | 463 | 29.64 | 1:04.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Magnus Vinjebo | 1999 | 457 | 30.23 | 1:04.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:09.65 | 2:23.66 | 3:37.88 | 4:51.87 | 9:40.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:05.20 | 7:18.38 | 8:31.27 | |||||||
2 | Thit Bondo | 2000 | 1:10.33 | 2:24.30 | 3:38.18 | 4:51.90 | 9:46.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:05.64 | 7:19.54 | 8:33.58 | |||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 1:07.30 | 2:20.71 | 3:35.12 | 4:49.25 | 9:48.93 | |||
Roskilde Svømning | 6:03.97 | 7:19.12 | 8:34.79 | |||||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | 1:09.55 | 2:24.27 | 3:38.82 | 4:53.32 | 9:49.07 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 6:08.16 | 7:24.10 | 8:38.89 | |||||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:10.94 | 2:26.88 | 3:42.81 | 4:58.39 | 9:59.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:13.86 | 7:29.50 | 8:45.01 | |||||||
6 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:09.77 | 2:26.72 | 3:43.26 | 4:59.00 | 10:02.30 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:14.95 | 7:31.67 | 8:49.27 | |||||||
7 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 1:11.16 | 2:27.08 | 3:43.35 | 4:59.57 | 10:02.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | 6:15.61 | 7:32.04 | 8:48.31 | |||||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | 1:11.77 | 2:27.03 | 3:43.12 | 5:00.40 | 10:05.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:17.02 | 7:34.20 | 8:51.89 | |||||||
9 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 1:13.68 | 2:31.79 | 3:47.85 | 5:05.21 | 10:07.38 | |||
Køge Svømmeklub | 6:21.31 | 7:38.49 | 8:54.23 | |||||||
10 | Amalie Gotthard | 1999 | 1:10.35 | 2:26.08 | 3:42.38 | 4:58.94 | 10:09.12 | |||
Slagelse Svømmeklub | 6:16.23 | 7:34.48 | 8:52.88 | |||||||
11 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 1:11.30 | 2:28.38 | 3:46.29 | 5:04.36 | 10:11.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 6:22.51 | 7:40.52 | 8:57.59 | |||||||
12 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 1:12.67 | 2:28.81 | 3:44.42 | 5:00.89 | 10:19.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | 6:18.66 | 7:37.99 | 8:58.62 | |||||||
13 | Natasja Kepp | 2000 | 1:11.56 | 2:29.27 | 3:47.88 | 5:06.97 | 10:22.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | 6:26.12 | 7:46.39 | 9:06.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 781 | 1:03.87 | 2:10.33 | 3:17.27 | 4:25.12 | 8:56.51 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:32.87 | 6:41.04 | 7:49.23 | |||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 747 | 1:05.80 | 2:15.20 | 3:23.50 | 4:32.36 | 9:04.41 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:41.00 | 6:48.63 | 7:57.02 | |||||||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | 727 | 1:04.46 | 2:13.24 | 3:22.07 | 4:30.92 | 9:09.37 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:40.20 | 6:50.48 | 8:00.69 | |||||||
4 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 660 | 1:07.09 | 2:17.99 | 3:29.58 | 4:41.65 | 9:27.33 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:53.89 | 7:05.81 | 8:17.86 | |||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | 660 | 1:07.39 | 2:18.03 | 3:29.37 | 4:41.73 | 9:27.33 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:54.07 | 7:06.34 | 8:18.28 | |||||||
6 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 618 | 1:08.80 | 2:21.41 | 3:34.33 | 4:47.25 | 9:39.97 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:00.81 | 7:14.73 | 8:28.14 | |||||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 615 | 1:09.65 | 2:23.66 | 3:37.88 | 4:51.87 | 9:40.72 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:05.20 | 7:18.38 | 8:31.27 | |||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | 614 | 1:08.61 | 2:22.07 | 3:35.19 | 4:48.47 | 9:41.27 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:02.21 | 7:16.21 | 8:30.44 | |||||||
9 | Thit Bondo | 2000 | 596 | 1:10.33 | 2:24.30 | 3:38.18 | 4:51.90 | 9:46.93 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:05.64 | 7:19.54 | 8:33.58 | |||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | 590 | 1:07.30 | 2:20.71 | 3:35.12 | 4:49.25 | 9:48.93 | ||
Roskilde Svømning | 6:03.97 | 7:19.12 | 8:34.79 | |||||||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | 590 | 1:09.55 | 2:24.27 | 3:38.82 | 4:53.32 | 9:49.07 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 6:08.16 | 7:24.10 | 8:38.89 | |||||||
12 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 571 | 1:11.05 | 2:25.64 | 3:41.68 | 4:56.37 | 9:55.57 | ||
Svømmeklubben Laksen | 6:11.35 | 7:27.06 | 8:42.36 | |||||||
13 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 560 | 1:10.94 | 2:26.88 | 3:42.81 | 4:58.39 | 9:59.43 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:13.86 | 7:29.50 | 8:45.01 | |||||||
14 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 552 | 1:09.77 | 2:26.72 | 3:43.26 | 4:59.00 | 10:02.30 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:14.95 | 7:31.67 | 8:49.27 | |||||||
15 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 551 | 1:11.16 | 2:27.08 | 3:43.35 | 4:59.57 | 10:02.56 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:15.61 | 7:32.04 | 8:48.31 | |||||||
16 | Frederikke Jensen | 2000 | 542 | 1:11.77 | 2:27.03 | 3:43.12 | 5:00.40 | 10:05.75 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:17.02 | 7:34.20 | 8:51.89 | |||||||
17 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 538 | 1:13.68 | 2:31.79 | 3:47.85 | 5:05.21 | 10:07.38 | ||
Køge Svømmeklub | 6:21.31 | 7:38.49 | 8:54.23 | |||||||
18 | Amalie Gotthard | 1999 | 533 | 1:10.35 | 2:26.08 | 3:42.38 | 4:58.94 | 10:09.12 | ||
Slagelse Svømmeklub | 6:16.23 | 7:34.48 | 8:52.88 | |||||||
19 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 527 | 1:11.30 | 2:28.38 | 3:46.29 | 5:04.36 | 10:11.51 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:22.51 | 7:40.52 | 8:57.59 | |||||||
20 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 506 | 1:12.67 | 2:28.81 | 3:44.42 | 5:00.89 | 10:19.72 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:18.66 | 7:37.99 | 8:58.62 | |||||||
21 | Natasja Kepp | 2000 | 499 | 1:11.56 | 2:29.27 | 3:47.88 | 5:06.97 | 10:22.82 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:26.12 | 7:46.39 | 9:06.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 693 | 1:01.66 | 2:07.35 | 3:13.59 | 4:20.06 | 16:27.51 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:26.20 | 6:31.63 | 7:37.22 | 8:43.06 | ||||||
9:49.01 | 10:54.98 | 12:01.18 | 13:07.64 | |||||||
14:13.98 | 15:21.31 | |||||||||
2 | Mads Holm | 1998 | 659 | 1:03.49 | 2:09.57 | 3:16.22 | 4:23.02 | 16:44.30 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:30.56 | 6:37.93 | 7:45.64 | 8:55.05 | ||||||
10:04.21 | 11:12.47 | 12:18.90 | 13:26.19 | |||||||
14:33.52 | 15:40.81 | |||||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | 652 | 1:02.91 | 2:10.26 | 3:17.89 | 4:25.69 | 16:47.76 | ||
Startfællesskabet LF-SWIM | 5:33.87 | 6:41.43 | 7:49.38 | 8:57.17 | ||||||
10:05.00 | 11:12.74 | 12:20.44 | 13:27.93 | |||||||
14:35.68 | 15:42.60 | |||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 645 | 1:04.62 | 2:12.83 | 3:21.60 | 4:30.24 | 16:51.71 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:38.50 | 6:46.30 | 7:54.45 | 9:02.28 | ||||||
10:10.32 | 11:18.42 | 12:25.89 | 13:34.25 | |||||||
14:42.15 | 15:49.52 | |||||||||
5 | William Matras | 1998 | 644 | 1:04.04 | 2:11.13 | 3:17.94 | 4:25.91 | 16:51.77 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:34.04 | 6:41.86 | 7:49.89 | 8:58.05 | ||||||
10:06.15 | 11:14.80 | 12:22.60 | 13:31.76 | |||||||
14:39.55 | 15:48.19 | |||||||||
6 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 607 | 1:04.05 | 2:12.09 | 3:20.21 | 4:28.80 | 17:12.20 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:37.14 | 6:44.92 | 7:53.11 | 9:01.30 | ||||||
10:10.14 | 11:19.54 | 12:29.83 | 13:40.20 | |||||||
14:50.95 | 16:02.27 | |||||||||
7 | Magnus Lundgren | 1996 | 578 | 1:03.41 | 2:10.49 | 3:18.31 | 4:26.73 | 17:29.16 | ||
Køge Svømmeklub | 5:36.19 | 6:46.48 | 7:57.38 | 9:08.42 | ||||||
10:19.73 | 11:31.30 | 12:43.25 | 13:55.13 | |||||||
15:06.90 | 16:18.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Damer | 1996 | 663 | 4:26.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 32.32 | 1:07.75 | 1:07.75 | ||||||
Anna Puggaard | 1996 | 34.43 | 1:15.85 | 2:23.60 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.91 | 1:04.29 | 3:27.89 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 27.32 | 58.39 | 4:26.28 | ||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 0 | 662 | 4:26.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 32.34 | 1:06.60 | 1:06.60 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.52 | 1:17.55 | 2:24.15 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.43 | 1:03.45 | 3:27.60 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 28.00 | 58.70 | 4:26.30 | ||||||
3 | Hovedstaden Damer 1 | 1989 | 608 | 4:34.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 34.74 | 1:13.18 | 1:13.18 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 34.74 | 1:18.44 | 2:31.62 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 29.01 | 1:03.81 | 3:35.43 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 27.44 | 58.63 | 4:34.06 | ||||||
4 | Lyngby Damer 2 | 0 | 603 | 4:34.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 33.00 | 1:08.83 | 1:08.83 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 36.32 | 1:18.64 | 2:27.47 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 30.93 | 1:06.37 | 3:33.84 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 29.21 | 1:00.91 | 4:34.75 | ||||||
5 | Gsc Damer | 1991 | 586 | 4:37.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Sarah Sannung | 1996 | 33.48 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 37.01 | 1:19.88 | 2:29.52 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 30.66 | 1:08.32 | 3:37.84 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 28.46 | 59.54 | 4:37.38 | ||||||
6 | Triton Damer 2 | 1996 | 584 | 4:37.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 34.55 | 1:10.19 | 1:10.19 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 35.96 | 1:16.14 | 2:26.33 | ||||||
Nanna Sonne | 1999 | 31.91 | 1:08.99 | 3:35.32 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 29.81 | 1:02.46 | 4:37.78 | ||||||
7 | Hovedstaden Damer 2 | 1989 | 575 | 4:39.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 34.57 | 1:12.40 | 1:12.40 | ||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 36.07 | 1:19.21 | 2:31.61 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 30.51 | 1:06.52 | 3:38.13 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 28.76 | 1:01.04 | 4:39.17 | ||||||
8 | Sigma Junior Piger 1 | 0 | 574 | 4:39.29 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 32.75 | 1:07.90 | 1:07.90 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 38.68 | 1:22.36 | 2:30.26 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 31.70 | 1:08.62 | 3:38.88 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.20 | 1:00.41 | 4:39.29 | ||||||
9 | Vat-Cph Ladies1 | 0 | 568 | 4:40.25 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 35.31 | 1:13.99 | 1:13.99 | ||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 34.10 | 1:13.42 | 2:27.41 | ||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 32.00 | 1:11.72 | 3:39.13 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 28.60 | 1:01.12 | 4:40.25 | ||||||
10 | Roskilde Piger 1 | 1999 | 525 | 4:47.68 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Liva Palmund | 2002 | 35.43 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 39.30 | 1:22.02 | 2:35.05 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 33.32 | 1:11.18 | 3:46.23 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 29.03 | 1:01.45 | 4:47.68 | ||||||
11 | Vat-Cph Ladies2 | 0 | 521 | 4:48.52 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 36.11 | 1:14.26 | 1:14.26 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 35.36 | 1:17.08 | 2:31.34 | ||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 32.69 | 1:11.51 | 3:42.85 | ||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 30.62 | 1:05.67 | 4:48.52 | ||||||
12 | Hørsholm Junior | 2000 | 484 | 4:55.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 33.43 | 1:11.42 | 1:11.42 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 38.14 | 1:25.06 | 2:36.48 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 33.44 | 1:14.40 | 3:50.88 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 29.72 | 1:04.73 | 4:55.61 | ||||||
13 | Farum Girl Squad | 1999 | 474 | 4:57.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 36.19 | 1:14.92 | 1:14.92 | ||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 39.60 | 1:27.21 | 2:42.13 | ||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 31.88 | 1:10.64 | 3:52.77 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 30.43 | 1:04.92 | 4:57.69 | ||||||
14 | Sigma Junior Piger 2 | 0 | 431 | 5:07.27 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 36.34 | 1:17.48 | 1:17.48 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 39.48 | 1:26.48 | 2:43.96 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 34.66 | 1:20.83 | 4:04.79 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 27.38 | 1:02.48 | 5:07.27 | ||||||
- | Holbæk Piger | 1990 | DSQ | >15m u/vand v/300m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 37.71 | 1:20.57 | 1:20.57 | ||||||
- | Hvidovre Damer | 0 | DSQ | Rygafsl fuld neddyk | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Sigma Senior Damer | 0 | DSQ | Tyvstart 4.sv. | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 33.24 | 1:08.99 | 1:08.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Herrer | 1991 | 599 | 4:05.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Ditlev Balle | 1996 | 31.77 | 1:05.17 | 1:05.17 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 30.45 | 1:07.16 | 2:12.33 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 26.86 | 59.69 | 3:12.02 | ||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 25.06 | 53.75 | 4:05.77 | ||||||
2 | Farum Mini Guns | 1998 | 595 | 4:06.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Mads Jørner | 1998 | 30.68 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 30.99 | 1:07.23 | 2:11.45 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 28.43 | 1:01.23 | 3:12.68 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 25.76 | 53.72 | 4:06.40 | ||||||
3 | Triton Herrer | 1996 | 586 | 4:07.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 30.15 | 1:03.38 | 1:03.38 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 31.67 | 1:11.07 | 2:14.45 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 26.19 | 58.11 | 3:12.56 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 25.63 | 55.01 | 4:07.57 | ||||||
4 | Hovedstaden Herrer | 1996 | 585 | 4:07.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Morten Børre | 1996 | 29.50 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 31.08 | 1:09.77 | 2:13.32 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 27.52 | 1:00.26 | 3:13.58 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 24.53 | 54.26 | 4:07.84 | ||||||
5 | Vest Herrer | 1992 | 552 | 4:12.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oliver Huban | 1996 | 31.19 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 32.30 | 1:10.35 | 2:14.68 | ||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 28.96 | 1:02.07 | 3:16.75 | ||||||
Martin Nielsen | 1997 | 26.54 | 55.83 | 4:12.58 | ||||||
6 | Helsinge Herrer 1 | 1997 | 541 | 4:14.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | 30.69 | 1:02.84 | 1:02.84 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 33.11 | 1:12.73 | 2:15.57 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 28.42 | 1:02.41 | 3:17.98 | ||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 26.87 | 56.33 | 4:14.31 | ||||||
7 | Holbæk Drenge | 1997 | 522 | 4:17.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mads Ottosen | 1997 | 33.44 | 1:09.20 | 1:09.20 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 31.69 | 1:08.97 | 2:18.17 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 27.63 | 1:01.31 | 3:19.48 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 27.43 | 57.85 | 4:17.33 | ||||||
8 | Sigma Junior Drenge | 1997 | 513 | 4:18.82 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 30.70 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 33.14 | 1:12.98 | 2:15.12 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 29.82 | 1:05.13 | 3:20.25 | ||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 27.45 | 58.57 | 4:18.82 | ||||||
9 | Hvidovre Herrer | 0 | 467 | 4:26.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Søren Meier | 1994 | 31.29 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 34.98 | 1:16.84 | 2:24.60 | ||||||
Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 29.14 | 1:05.87 | 3:30.47 | ||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 25.65 | 56.51 | 4:26.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:53 |