Results for NUSS Äldre och Yngre (50m) 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:31 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjäril Damer 16-oä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 28.01 2012-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:31 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:23 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Anna Eriksson (1999) 29.71 2013-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Berntsson |
2000 |
14 |
639 |
|
|
|
|
29.10 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
11 |
569 |
|
|
|
|
30.25 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Fagermo |
2000 |
10 |
565 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
Narvik Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felicia Claesén |
2001 |
9 |
511 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Dunberg |
2000 |
8 |
499 |
|
|
|
|
31.59 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elsa Nordström |
2001 |
7 |
498 |
|
|
|
|
31.62 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Nederman |
2000 |
6 |
495 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Agnes Arberg |
2001 |
4.5 |
495 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Eriksson |
2001 |
4.5 |
495 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
3 |
487 |
|
|
|
|
31.86 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aida Shoghl |
2001 |
2 |
483 |
|
|
|
|
31.94 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
1 |
480 |
|
|
|
|
32.00 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Öman |
2000 |
|
479 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Annie Lätt |
2001 |
|
471 |
|
|
|
|
32.22 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matilda Savén |
2000 |
|
465 |
|
|
|
|
32.35 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Janka Deák |
2000 |
|
459 |
|
|
|
|
32.50 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lina Nederman |
2000 |
|
456 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Signe Nordegren |
2000 |
|
450 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vendela Bergdahl |
2000 |
|
449 |
|
|
|
|
32.72 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Moa Holmström |
2001 |
|
444 |
|
|
|
|
32.85 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elsa Jörstam |
2001 |
|
436 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alice Almén |
2001 |
|
435 |
|
|
|
|
33.08 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Michaela Thyberg |
2000 |
|
434 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
|
426 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Clara Lönnberg |
2001 |
|
415 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hanna Nordahl-Bakkland |
2001 |
|
409 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Erika Tudegård |
2001 |
|
405 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Helene Samuelsson |
2001 |
|
404 |
|
|
|
|
33.90 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Fanny Klasson |
2001 |
|
401 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Elin Carlsson |
2001 |
|
401 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Elsa Sellmo |
2000 |
|
401 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Pia Haavik |
2001 |
|
399 |
|
|
|
|
34.03 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Adna Drincic |
2001 |
|
394 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Alma Johansson |
2001 |
|
392 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Lina Maltesson |
2000 |
|
391 |
|
|
|
|
34.28 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Alice Thörnros |
2001 |
|
390 |
|
|
|
|
34.29 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Andrea Rossi |
2001 |
|
388 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Maja Baugerod |
2001 |
|
387 |
|
|
|
|
34.39 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Malin Eklund |
2001 |
|
385 |
|
|
|
|
34.45 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Emelie Melin |
2000 |
|
383 |
|
|
|
|
34.52 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Lisa Rydelius |
2001 |
|
382 |
|
|
|
|
34.53 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Thea Ekström |
2001 |
|
381 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Hilda Linné |
2000 |
|
380 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sofia Bekken |
2001 |
|
379 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Lena Dyrkolbotn |
2000 |
|
378 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Ebba Bergström |
2000 |
|
378 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Tilda Eklund |
2000 |
|
378 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Malin Ettrup |
2000 |
|
371 |
|
|
|
|
34.86 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Karolin Holmberg |
2001 |
|
370 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Ebba Vongheer |
2000 |
|
368 |
|
|
|
|
34.98 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Julia Rosebrink |
2000 |
|
365 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Mia Stinessen |
2000 |
|
364 |
|
|
|
|
35.11 |
|
|
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Evelina Rydén |
2000 |
|
362 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Linea Holström |
2000 |
|
356 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
|
346 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Sandra Rääf |
2000 |
|
341 |
|
|
|
|
35.86 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Amalie Nyhelm-Grytnes |
2001 |
|
334 |
|
|
|
|
36.13 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Ida Frössberg |
2000 |
|
319 |
|
|
|
|
36.68 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Jennie Lundgren |
2001 |
|
312 |
|
|
|
|
36.93 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Emelie Ångström |
2001 |
|
309 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Isabella Källén |
2001 |
|
300 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Anna Hamrin |
2000 |
|
288 |
|
|
|
|
37.94 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Matilda Mild |
2001 |
|
285 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Ebba Eriksson |
2000 |
|
280 |
|
|
|
|
38.31 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Julia Voss |
2001 |
|
278 |
|
|
|
|
38.38 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
|
278 |
|
|
|
|
38.39 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Sophia Stickel |
2001 |
|
256 |
|
|
|
|
39.45 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Ellen Eriksson |
2001 |
|
248 |
|
|
|
|
39.86 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Matilda Brink |
2001 |
|
245 |
|
|
|
|
40.06 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Emelie Sofie Olsen |
2001 |
|
235 |
|
|
|
|
40.60 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
|
228 |
|
|
|
|
40.99 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Emelie Larsson |
2000 |
|
224 |
|
|
|
|
41.27 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Astrid Svedberg |
2001 |
|
219 |
|
|
|
|
41.55 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
|
218 |
|
|
|
|
41.62 |
|
|
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Celine Gramstad |
2000 |
|
201 |
|
|
|
|
42.73 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Hannah Lornell |
2000 |
|
180 |
|
|
|
|
44.40 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Nora Johansson |
2001 |
|
176 |
|
|
|
|
44.66 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Maria Skår |
2000 |
|
157 |
|
|
|
|
46.47 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marit Aakre |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:23 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:42 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 30.68 2009-07-11 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:42 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:00 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjäril Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Annie Hegmegi (2003) 33.97 2014-07-04 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:00 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:59 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Marcus Piehl 25.82 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
André Gradin |
1994 |
14 |
580 |
|
|
|
|
26.89 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dennis Finnström |
1995 |
11 |
546 |
|
|
|
|
27.43 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ademir Silic |
1998 |
10 |
542 |
|
|
|
|
27.50 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edvin Persson |
1999 |
9 |
523 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristoffer A. Samuelsen |
1999 |
8 |
517 |
|
|
|
|
27.94 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustaf Mild |
1997 |
7 |
495 |
|
|
|
|
28.34 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Halvor Alvestad-Larsen |
1998 |
6 |
489 |
|
|
|
|
28.46 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ishak Sabic |
1999 |
5 |
464 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niclas Lindow |
1999 |
4 |
458 |
|
|
|
|
29.09 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Lornell |
1998 |
3 |
450 |
|
|
|
|
29.25 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johan Bergwall |
1999 |
2 |
443 |
|
|
|
|
29.42 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Axel Eriksson |
1998 |
1 |
425 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oscar Brohammer |
1998 |
|
415 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arne Gustav Rostadmo |
1999 |
|
414 |
|
|
|
|
30.08 |
|
|
Setermoen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Campalto |
1998 |
|
414 |
|
|
|
|
30.09 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Max Karlsson |
1999 |
|
408 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Edvin Glaskov |
1999 |
|
404 |
|
|
|
|
30.32 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lukas Hill |
1999 |
|
376 |
|
|
|
|
31.06 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
|
370 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Viktor Johansson |
1999 |
|
367 |
|
|
|
|
31.31 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
William Brink |
1998 |
|
357 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Robin Flyman |
1995 |
|
347 |
|
|
|
|
31.91 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Johannes Vålvik |
1999 |
|
345 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tarjei Iversen-Herland |
1998 |
|
340 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jacob Persson |
1999 |
|
310 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sebastian Svensson |
1999 |
|
309 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Niklas Johansson |
1996 |
|
190 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:59 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:08 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15, Finaler |
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 27.65 2013-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ohlsén |
2000 |
14 |
578 |
|
|
|
|
26.92 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Steindl |
2000 |
11 |
542 |
|
|
|
|
27.51 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Engström |
2001 |
10 |
473 |
|
|
|
|
28.77 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Svan |
2000 |
9 |
463 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Filip Egelrud |
2000 |
8 |
462 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mirza Dzafic |
2000 |
7 |
459 |
|
|
|
|
29.06 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Danielsson |
2000 |
6 |
448 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
5 |
447 |
|
|
|
|
29.33 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
4 |
443 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
John Aldrin |
2001 |
3 |
435 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
2 |
420 |
|
|
|
|
29.93 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilmer Jansson |
2000 |
1 |
413 |
|
|
|
|
30.10 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isak Heggestad |
2000 |
|
413 |
|
|
|
|
30.11 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Naevid Kiasat |
2001 |
|
410 |
|
|
|
|
30.18 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
David Engström |
2001 |
|
409 |
|
|
|
|
30.20 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Espen Aikio |
2000 |
|
403 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elias Landström |
2000 |
|
393 |
|
|
|
|
30.61 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Albin Staaf |
2000 |
|
370 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
David Albringer |
2001 |
|
369 |
|
|
|
|
31.25 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Håvard Hokling |
2001 |
|
358 |
|
|
|
|
31.56 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
|
350 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
|
348 |
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Christoffer Akselsen |
2001 |
|
341 |
|
|
|
|
32.08 |
|
|
Narvik Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Albin Svenneby |
2001 |
|
339 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Erik Krysén |
2000 |
|
338 |
|
|
|
|
32.19 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
August Mathisen |
2001 |
|
337 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
David Könemann |
2001 |
|
328 |
|
|
|
|
32.50 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Oyvind Andreassen |
2000 |
|
324 |
|
|
|
|
32.63 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Tim Baastad |
2000 |
|
323 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Herman Johansson |
2000 |
|
322 |
|
|
|
|
32.72 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Marcus Vilhelmsson |
2000 |
|
321 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Karol Kucharczyk |
2000 |
|
320 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Patric Blomquist |
2000 |
|
316 |
|
|
|
|
32.92 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Filip Rautiainen |
2001 |
|
308 |
|
|
|
|
33.20 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Knut Johan Gjerskvål |
2000 |
|
299 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Hampus Johannesson |
2000 |
|
297 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Kevin Wåhlin |
2000 |
|
297 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
|
288 |
|
|
|
|
33.96 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
|
281 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Linus Hoffner |
2001 |
|
275 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
|
268 |
|
|
|
|
34.78 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Kevin Norlin |
2000 |
|
257 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Aram Vardanian |
2000 |
|
254 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Max Fahlén |
2001 |
|
252 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
|
230 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Håvard Brustad |
2000 |
|
210 |
|
|
|
|
37.72 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Filip Myringby |
2001 |
|
198 |
|
|
|
|
38.45 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Pontus Hake |
2001 |
|
128 |
|
|
|
|
44.48 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Hampus Bjärud |
2001 |
|
112 |
|
|
|
|
46.40 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Markus Engström |
2001 |
|
111 |
|
|
|
|
46.61 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Ackers |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eirik Kittelsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henrik Horve-Strand |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Helin |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:08 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:18 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar12-13, Finaler |
12 - 13 år: Oskar Ekström 29.12 2007-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:18 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:24 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjäril Herrar 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 32.57 2003-07-01 |
11 år och yngre: William Bevreus 32.57 2014-07-04 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:24 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:38 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Rygg Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Beatrice Andersson 1:05.82 2010-07-03 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
14 |
548 |
34.28 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Elingfors |
1998 |
11 |
517 |
35.59 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Stawåsen |
1988 |
10 |
514 |
34.61 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Dubo |
1999 |
9 |
513 |
34.91 |
|
|
|
1:12.60 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebecka Östh |
1999 |
8 |
497 |
35.48 |
|
|
|
1:13.37 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Magnusson |
1998 |
7 |
493 |
34.75 |
|
|
|
1:13.54 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Landberg |
1999 |
6 |
478 |
35.48 |
|
|
|
1:14.32 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malin Andersson |
1999 |
5 |
477 |
35.66 |
|
|
|
1:14.34 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
4 |
457 |
36.46 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofia von Sydow |
1997 |
3 |
452 |
37.01 |
|
|
|
1:15.71 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Irma Klipic |
1996 |
2 |
438 |
35.48 |
|
|
|
1:16.49 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linnea Waldemarsson |
1996 |
1 |
418 |
37.47 |
|
|
|
1:17.73 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karoline Auestad-Pettersson |
1998 |
|
388 |
38.84 |
|
|
|
1:19.67 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
|
379 |
38.09 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Erika Rönnbäck |
1998 |
|
379 |
37.78 |
|
|
|
1:20.29 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maja Fredriksson |
1999 |
|
371 |
38.15 |
|
|
|
1:20.86 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Matilda Pettersson |
1999 |
|
369 |
38.84 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mari Ellingsen-Bråten |
1998 |
|
340 |
40.69 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
337 |
40.32 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Terese Engström |
1999 |
|
313 |
41.97 |
|
|
|
1:25.57 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ellen Carlsson |
1999 |
|
301 |
40.51 |
|
|
|
1:26.70 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ebba Wågman |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dina Rossi |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:38 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:45 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 1:09.03 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Öman |
2000 |
14 |
611 |
33.96 |
|
|
|
1:08.49 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
11 |
563 |
34.63 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Astri Brodtkorb-Lund |
2000 |
10 |
535 |
34.30 |
|
|
|
1:11.56 |
|
|
Rana Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ebba Martin |
2000 |
9 |
532 |
34.25 |
|
|
|
1:11.70 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Nordegren |
2000 |
8 |
505 |
35.63 |
|
|
|
1:12.96 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Lönnberg |
2001 |
7 |
492 |
35.86 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Svea Andrine |
2000 |
6 |
483 |
36.04 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Momats |
2000 |
5 |
473 |
35.54 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
4 |
473 |
36.25 |
|
|
|
1:14.59 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sandra Rääf |
2000 |
3 |
470 |
37.33 |
|
|
|
1:14.72 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Michelle Berntsson |
2000 |
2 |
468 |
35.28 |
|
|
|
1:14.82 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Savén |
2000 |
1 |
466 |
36.38 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alice Thörnros |
2001 |
|
447 |
35.62 |
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hilda Linné |
2000 |
|
442 |
36.31 |
|
|
|
1:16.28 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elin Carlsson |
2001 |
|
427 |
37.25 |
|
|
|
1:17.13 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Michaela Thyberg |
2000 |
|
422 |
37.62 |
|
|
|
1:17.46 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Westholm |
2001 |
|
400 |
37.54 |
|
|
|
1:18.84 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
|
399 |
39.05 |
|
|
|
1:18.90 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
399 |
37.92 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tilda Eklund |
2000 |
|
390 |
39.09 |
|
|
|
1:19.51 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
|
379 |
39.24 |
|
|
|
1:20.26 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofia Bekken |
2001 |
|
362 |
39.21 |
|
|
|
1:21.49 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jennie Lundgren |
2001 |
|
334 |
40.68 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Rudqvist |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:45 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:06 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 1:10.52 2013-07-05 |
12 - 13 år: Tilda Öhman 1:10.52 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:06 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:57 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Damer 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Jeanette Reinert 1:19.15 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Nilsson |
2004 |
14 |
364 |
39.55 |
|
|
|
1:21.39 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Moa Holmquist |
2004 |
11 |
359 |
39.28 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilda Olausson |
2004 |
10 |
335 |
40.90 |
|
|
|
1:23.65 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karianne Auestad-Kjellsen |
2004 |
9 |
335 |
41.99 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
8 |
326 |
39.63 |
|
|
|
1:24.39 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Randerstedt |
2004 |
7 |
322 |
41.05 |
|
|
|
1:24.75 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gabriella Milusic |
2004 |
6 |
317 |
41.34 |
|
|
|
1:25.20 |
|
|
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jane Elgh |
2004 |
5 |
297 |
42.00 |
|
|
|
1:27.03 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inger Sandvold |
2004 |
4 |
292 |
42.15 |
|
|
|
1:27.56 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Gustafsson |
2004 |
3 |
286 |
43.27 |
|
|
|
1:28.16 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
2 |
277 |
42.62 |
|
|
|
1:29.12 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ingrid Ogreid |
2004 |
1 |
271 |
43.89 |
|
|
|
1:29.80 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ebba Hazard |
2004 |
|
268 |
44.88 |
|
|
|
1:30.08 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Celie Augustsson |
2004 |
|
267 |
44.29 |
|
|
|
1:30.25 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Clara Bergh |
2004 |
|
267 |
43.02 |
|
|
|
1:30.25 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Henningsson |
2004 |
|
263 |
43.80 |
|
|
|
1:30.60 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Wilma Svensson |
2004 |
|
258 |
44.89 |
|
|
|
1:31.24 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Hopmark |
2004 |
|
257 |
45.08 |
|
|
|
1:31.39 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alice Fransson |
2004 |
|
242 |
45.07 |
|
|
|
1:33.22 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofie Persson |
2004 |
|
240 |
46.16 |
|
|
|
1:33.43 |
|
|
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ebba Holgersson |
2005 |
|
231 |
45.82 |
|
|
|
1:34.68 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Erica Segerström |
2004 |
|
228 |
46.04 |
|
|
|
1:35.05 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joline Bakken |
2005 |
|
217 |
46.98 |
|
|
|
1:36.57 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emilia Eriksson |
2004 |
|
172 |
49.99 |
|
|
|
1:44.42 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:57 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:03 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Rygg Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Carl Holmertz (1990) 1:01.95 2010-07-03 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer A. Samuelsen |
1999 |
14 |
510 |
30.93 |
|
|
|
1:05.00 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anes Cavka |
1999 |
11 |
444 |
33.60 |
|
|
|
1:08.06 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Lornell |
1998 |
10 |
435 |
32.80 |
|
|
|
1:08.52 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Halvor Alvestad-Larsen |
1998 |
9 |
430 |
32.35 |
|
|
|
1:08.79 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Bergwall |
1999 |
8 |
429 |
32.80 |
|
|
|
1:08.82 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joel Eliasson |
1998 |
7 |
426 |
32.33 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arne Gustav Rostadmo |
1999 |
6 |
401 |
33.11 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Setermoen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johannes Vålvik |
1999 |
5 |
393 |
34.46 |
|
|
|
1:10.90 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christoffer Theander |
1997 |
4 |
390 |
33.72 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lukas Hill |
1999 |
3 |
368 |
34.15 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niclas Lindow |
1999 |
2 |
347 |
34.82 |
|
|
|
1:13.86 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Dennis Bädicker |
1999 |
1 |
342 |
35.29 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
|
328 |
35.00 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Campalto |
1998 |
|
312 |
37.14 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Persson |
1999 |
|
297 |
38.13 |
|
|
|
1:17.83 |
|
|
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jesper Eriksson |
1999 |
|
292 |
36.14 |
|
|
|
1:18.28 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Robin Flyman |
1995 |
|
257 |
38.99 |
|
|
|
1:21.60 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sebastian Svensson |
1999 |
|
256 |
39.52 |
|
|
|
1:21.74 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Niklas Johansson |
1996 |
|
163 |
45.20 |
|
|
|
1:34.94 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:03 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:10 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Adam Albringer (1999) 1:04.64 2014-07-04 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Engström |
2001 |
14 |
510 |
31.48 |
|
|
|
1:04.99 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
11 |
397 |
34.30 |
|
|
|
1:10.64 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johs Seeberg |
2000 |
10 |
384 |
35.51 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Filip Egelrud |
2000 |
9 |
381 |
34.74 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
John Aldrin |
2001 |
8 |
363 |
36.20 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Håvard Hokling |
2001 |
7 |
354 |
35.22 |
|
|
|
1:13.39 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
6 |
349 |
35.24 |
|
|
|
1:13.73 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
5 |
347 |
36.14 |
|
|
|
1:13.91 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tim Baastad |
2000 |
4 |
334 |
37.15 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
3 |
321 |
37.55 |
|
|
|
1:15.78 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
David Albringer |
2001 |
2 |
319 |
35.71 |
|
|
|
1:15.95 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kevin Norlin |
2000 |
1 |
310 |
37.80 |
|
|
|
1:16.70 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Albin Svenneby |
2001 |
|
310 |
38.24 |
|
|
|
1:16.71 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isak Heggestad |
2000 |
|
298 |
36.68 |
|
|
|
1:17.73 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Erik Krysén |
2000 |
|
292 |
36.59 |
|
|
|
1:18.21 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kevin Wåhlin |
2000 |
|
292 |
37.97 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Herman Johansson |
2000 |
|
283 |
37.78 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karol Kucharczyk |
2000 |
|
280 |
38.96 |
|
|
|
1:19.39 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oyvind Andreassen |
2000 |
|
267 |
39.01 |
|
|
|
1:20.60 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aram Vardanian |
2000 |
|
264 |
38.95 |
|
|
|
1:20.96 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Naevid Kiasat |
2001 |
|
250 |
37.57 |
|
|
|
1:22.35 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Linus Hoffner |
2001 |
|
243 |
40.17 |
|
|
|
1:23.22 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Håvard Brustad |
2000 |
|
211 |
42.25 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henrik Horve-Strand |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:10 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Linus Junefeldt 1:09.47 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
14 |
406 |
34.38 |
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michal Laszewski |
2002 |
11 |
383 |
34.73 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olav Eklund |
2002 |
10 |
341 |
36.67 |
|
|
|
1:14.33 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl Wennerholm |
2002 |
9 |
338 |
36.44 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kevin Grahn |
2003 |
8 |
317 |
37.65 |
|
|
|
1:16.10 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linus Hagedorn |
2002 |
7 |
312 |
37.47 |
|
|
|
1:16.58 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Reithner |
2003 |
6 |
306 |
37.25 |
|
|
|
1:17.07 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Wallin |
2003 |
5 |
295 |
37.50 |
|
|
|
1:18.02 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hugo Lindskog |
2002 |
4 |
292 |
36.68 |
|
|
|
1:18.22 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
3 |
273 |
39.11 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
2 |
268 |
39.03 |
|
|
|
1:20.56 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eldin Nukovic |
2002 |
1 |
264 |
39.46 |
|
|
|
1:20.91 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
|
252 |
41.05 |
|
|
|
1:22.20 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
|
251 |
40.72 |
|
|
|
1:22.29 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Linus Thörn |
2002 |
|
245 |
40.27 |
|
|
|
1:22.99 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Job Sanders |
2003 |
|
243 |
39.06 |
|
|
|
1:23.16 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
John Brolin |
2002 |
|
237 |
41.10 |
|
|
|
1:23.92 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Barkehed |
2003 |
|
234 |
39.99 |
|
|
|
1:24.18 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Henrik Eriksson |
2002 |
|
232 |
40.97 |
|
|
|
1:24.46 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elias Persson |
2002 |
|
213 |
41.76 |
|
|
|
1:26.96 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elias Axelsson |
2002 |
|
210 |
42.57 |
|
|
|
1:27.37 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tor Selander |
2002 |
|
209 |
40.75 |
|
|
|
1:27.39 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Söderqvist |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlie Tranberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:16 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:24 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:13.17 2003-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:24 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:34 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjäril Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:22.95 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Selander |
1999 |
14 |
515 |
33.60 |
1:13.25 |
1:53.82 |
|
2:33.93 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Johansson |
1997 |
11 |
512 |
32.36 |
1:10.44 |
1:51.13 |
|
2:34.23 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sandra Lange |
1999 |
10 |
490 |
33.44 |
1:13.19 |
1:54.39 |
|
2:36.46 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elise Gidlöf |
1999 |
9 |
451 |
34.61 |
1:14.76 |
1:57.53 |
|
2:40.91 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Roos |
1999 |
8 |
410 |
33.67 |
1:14.59 |
1:58.72 |
|
2:46.03 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Angelica Stark |
1999 |
7 |
390 |
32.70 |
1:14.17 |
2:01.61 |
|
2:48.79 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Evelina Thollström |
1999 |
6 |
276 |
36.85 |
1:22.17 |
2:14.88 |
|
3:09.48 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:34 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:42 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Fjärilsim Damer14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.07 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Lannhard |
2000 |
14 |
501 |
34.19 |
1:14.20 |
1:54.55 |
|
2:35.29 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annie Lätt |
2001 |
11 |
463 |
33.00 |
1:12.92 |
1:55.81 |
|
2:39.42 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
10 |
454 |
34.86 |
1:15.54 |
1:57.37 |
|
2:40.49 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Arberg |
2001 |
9 |
448 |
33.91 |
1:14.08 |
1:55.99 |
|
2:41.17 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lina Nederman |
2000 |
8 |
422 |
34.53 |
1:15.26 |
1:58.76 |
|
2:44.48 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tilda Öman |
2000 |
7 |
414 |
35.26 |
1:18.79 |
2:03.12 |
|
2:45.48 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
6 |
367 |
36.54 |
1:19.61 |
2:06.58 |
|
2:52.27 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aida Shoghl |
2001 |
5 |
348 |
34.47 |
1:17.20 |
2:04.30 |
|
2:55.36 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malin Ettrup |
2000 |
4 |
324 |
35.66 |
1:19.88 |
2:09.94 |
|
2:59.62 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karolin Holmberg |
2001 |
3 |
290 |
38.01 |
1:26.04 |
2:16.24 |
|
3:06.24 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erika Tudegård |
2001 |
2 |
274 |
38.19 |
1:25.78 |
2:17.45 |
|
3:09.82 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jennie Lundgren |
2001 |
1 |
248 |
39.04 |
1:29.13 |
2:23.87 |
|
3:16.32 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Frössberg |
2000 |
|
237 |
38.28 |
1:29.04 |
2:23.70 |
|
3:19.33 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pia Haavik |
2001 |
|
227 |
40.10 |
1:31.13 |
2:27.32 |
|
3:22.07 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alice Almén |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:42 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:46 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Fjäril Herrar16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Jacob Larsson (1992) 2:13.24 2010-07-03 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
14 |
468 |
29.54 |
1:04.74 |
1:42.79 |
|
2:23.56 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johannes Kallevik |
1999 |
11 |
438 |
31.12 |
1:08.53 |
1:47.96 |
|
2:26.78 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Johansson |
1999 |
10 |
371 |
32.35 |
1:11.15 |
1:52.63 |
|
2:35.10 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edvin Persson |
1999 |
9 |
329 |
31.20 |
1:11.89 |
1:58.07 |
|
2:41.45 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Max Karlsson |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:46 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:50 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjäril Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:16.14 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Espen Aikio |
2000 |
14 |
431 |
31.81 |
1:09.12 |
1:47.41 |
|
2:27.56 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
11 |
376 |
33.62 |
1:13.11 |
1:54.77 |
|
2:34.47 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mirza Dzafic |
2000 |
10 |
374 |
31.63 |
1:09.60 |
1:51.43 |
|
2:34.70 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Haakon Mollerhaug-Hansen |
2001 |
9 |
321 |
34.75 |
1:16.41 |
1:59.33 |
|
2:42.75 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
8 |
309 |
32.85 |
1:15.24 |
2:00.26 |
|
2:44.82 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Engström |
2001 |
7 |
287 |
33.11 |
1:15.51 |
2:01.55 |
|
2:49.02 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isak Heggestad |
2000 |
6 |
247 |
33.38 |
1:19.93 |
2:12.26 |
|
2:57.65 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
5 |
219 |
37.39 |
1:23.82 |
2:14.91 |
|
3:04.95 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:50 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
19:37 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
0 år och äldre: Tobias Svensson 17:08.31 2008-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Espen Aikio |
2000 |
14 |
557 |
1:05.43 |
2:15.90 |
3:27.40 |
4:38.80 |
17:42.91 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
5:49.74 |
7:00.86 |
8:11.22 |
9:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:33.30 |
11:45.21 |
12:55.99 |
14:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
15:19.37 |
16:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arild Degerstrom |
2000 |
11 |
547 |
1:06.59 |
2:16.77 |
3:27.17 |
4:38.35 |
17:48.80 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
5:49.64 |
7:00.71 |
8:11.71 |
9:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.75 |
11:46.38 |
12:58.41 |
14:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
15:24.62 |
16:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ishak Sabic |
1999 |
10 |
536 |
1:07.91 |
2:19.57 |
3:31.35 |
4:44.10 |
17:56.08 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
5:56.10 |
7:08.05 |
8:20.60 |
9:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.83 |
11:58.74 |
13:11.18 |
14:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
15:36.47 |
16:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Svan |
2000 |
9 |
536 |
1:06.13 |
2:16.04 |
3:26.68 |
4:38.03 |
17:56.23 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
5:49.32 |
7:00.76 |
8:12.52 |
9:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10:36.98 |
11:50.26 |
13:04.48 |
14:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
15:32.41 |
16:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Dahlgren |
1999 |
8 |
435 |
1:09.02 |
2:24.68 |
3:40.88 |
4:57.69 |
19:13.36 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
6:16.23 |
7:35.12 |
8:53.76 |
10:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
11:30.44 |
12:49.03 |
14:07.83 |
15:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
16:45.15 |
18:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Ogreid |
2002 |
7 |
417 |
1:12.71 |
2:31.60 |
3:50.54 |
5:09.42 |
19:29.99 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
6:28.63 |
7:47.91 |
9:06.34 |
10:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.07 |
13:00.09 |
14:18.04 |
15:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
16:55.32 |
18:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
William Brink |
1998 |
6 |
414 |
1:12.67 |
2:30.48 |
3:49.08 |
5:07.66 |
19:33.14 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
6:26.31 |
7:45.10 |
9:04.87 |
10:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.82 |
13:00.30 |
14:18.80 |
15:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.54 |
18:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
5 |
399 |
1:11.98 |
2:30.28 |
3:48.47 |
5:07.54 |
19:46.97 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
6:27.47 |
7:44.61 |
9:02.77 |
10:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.67 |
13:00.23 |
14:20.77 |
15:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
16:28.21 |
18:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Albin Svenneby |
2001 |
4 |
392 |
1:13.21 |
2:33.08 |
3:51.55 |
5:11.44 |
19:54.80 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
6:30.75 |
7:50.71 |
9:11.16 |
10:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.96 |
13:14.84 |
14:34.96 |
15:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
17:18.53 |
18:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hampus Johannesson |
2000 |
3 |
390 |
1:07.26 |
2:22.68 |
3:39.52 |
4:58.22 |
19:56.23 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
6:18.69 |
7:39.87 |
9:01.81 |
10:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.66 |
13:04.68 |
14:27.97 |
15:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
17:14.12 |
18:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
2 |
375 |
1:11.96 |
2:28.72 |
3:49.44 |
5:10.71 |
20:12.25 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
6:33.06 |
7:57.40 |
9:21.32 |
10:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.49 |
13:29.63 |
14:50.98 |
16:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
17:36.85 |
18:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Fahlén |
2001 |
1 |
369 |
1:17.31 |
2:39.30 |
4:04.03 |
5:28.04 |
20:18.86 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
6:52.57 |
8:15.96 |
9:39.56 |
11:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.83 |
13:42.48 |
15:03.58 |
16:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.17 |
19:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sebastian Svensson |
1999 |
|
367 |
1:13.17 |
2:35.73 |
3:57.34 |
5:20.04 |
20:21.20 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
6:42.36 |
8:06.12 |
9:29.16 |
10:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.90 |
13:37.91 |
14:59.46 |
16:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
17:42.80 |
19:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linus Thörn |
2002 |
|
356 |
1:14.60 |
2:35.96 |
3:57.91 |
5:20.57 |
20:32.87 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
6:43.72 |
8:06.91 |
9:29.79 |
10:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
12:16.04 |
13:38.69 |
15:01.82 |
16:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
17:47.86 |
19:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pontus Hake |
2001 |
|
324 |
1:16.09 |
2:39.10 |
4:04.02 |
5:30.05 |
21:13.03 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
6:53.45 |
8:19.11 |
9:45.67 |
11:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
12:37.78 |
14:05.57 |
15:33.23 |
16:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
18:25.76 |
19:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olav Eklund |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:37 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
08:46 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Fri Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Caroline Palm (1992) 4:33.09 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Magnusson |
1998 |
14 |
581 |
1:08.48 |
2:23.53 |
3:36.29 |
|
4:46.56 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annie Myrlander |
1995 |
11 |
560 |
1:07.81 |
2:21.78 |
3:37.08 |
|
4:50.11 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia von Sydow |
1997 |
10 |
558 |
1:08.72 |
2:23.72 |
3:37.81 |
|
4:50.41 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Åstrand |
1999 |
9 |
530 |
1:09.59 |
2:25.74 |
3:41.83 |
|
4:55.45 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Näslund |
1999 |
8 |
518 |
1:09.82 |
2:25.57 |
3:41.75 |
|
4:57.76 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Angelica Stark |
1999 |
7 |
508 |
1:09.76 |
2:27.11 |
3:44.68 |
|
4:59.71 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
6 |
505 |
1:10.16 |
2:27.58 |
3:45.46 |
|
5:00.26 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Felicia Hallingborn-Ask |
1999 |
5 |
494 |
1:11.50 |
2:28.05 |
3:46.72 |
|
5:02.39 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malin Jonsson |
1998 |
4 |
474 |
1:12.89 |
2:31.15 |
3:49.56 |
|
5:06.55 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matilda Pettersson |
1999 |
3 |
473 |
1:11.99 |
2:30.32 |
3:49.63 |
|
5:06.79 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tilde Malm |
1999 |
2 |
470 |
1:12.31 |
2:31.70 |
3:51.69 |
|
5:07.56 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siri Selander |
1999 |
1 |
462 |
1:14.53 |
2:34.55 |
3:53.83 |
|
5:09.29 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Roos |
1999 |
|
451 |
1:12.27 |
2:31.94 |
3:52.20 |
|
5:11.84 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stina Bengtsson |
1998 |
|
398 |
1:16.21 |
2:40.00 |
4:04.15 |
|
5:24.85 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
379 |
1:16.40 |
2:40.58 |
4:06.53 |
|
5:30.24 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Evelina Thollström |
1999 |
|
308 |
1:20.25 |
2:51.29 |
4:23.80 |
|
5:53.95 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:46 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
08:58 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Frida Jakobsson 4:40.67 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Lannhard |
2000 |
14 |
593 |
1:07.19 |
2:19.72 |
3:32.94 |
|
4:44.53 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Nordegren |
2000 |
10.5 |
547 |
1:09.49 |
2:24.92 |
3:39.28 |
|
4:52.30 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilda Öman |
2000 |
10.5 |
547 |
1:09.88 |
2:24.86 |
3:40.67 |
|
4:52.30 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emelie Hellgren |
2001 |
9 |
546 |
1:08.58 |
2:23.66 |
3:39.23 |
|
4:52.52 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annie Lätt |
2001 |
8 |
532 |
1:10.98 |
2:27.12 |
3:42.88 |
|
4:54.99 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ebba Martin |
2000 |
7 |
512 |
1:09.34 |
2:25.53 |
3:42.30 |
|
4:58.76 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Klara Eriksson |
2000 |
6 |
507 |
1:09.09 |
2:26.14 |
3:44.29 |
|
4:59.74 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alice Thörnros |
2001 |
5 |
504 |
1:11.22 |
2:27.62 |
3:45.22 |
|
5:00.36 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanna Reithner |
2000 |
4 |
503 |
1:14.13 |
2:31.84 |
3:47.63 |
|
5:00.60 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lina Nederman |
2000 |
3 |
498 |
1:12.51 |
2:29.54 |
3:46.71 |
|
5:01.69 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Agnes Arberg |
2001 |
2 |
483 |
1:11.48 |
2:29.14 |
3:48.05 |
|
5:04.68 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
1 |
482 |
1:13.40 |
2:31.47 |
3:48.75 |
|
5:04.99 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
|
464 |
1:10.88 |
2:27.81 |
3:48.13 |
|
5:08.71 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elsa Nordström |
2001 |
|
462 |
1:13.21 |
2:32.30 |
3:51.88 |
|
5:09.20 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tilda Eklund |
2000 |
|
433 |
1:14.46 |
2:35.66 |
3:56.34 |
|
5:15.98 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
427 |
1:15.14 |
2:36.28 |
3:57.86 |
|
5:17.52 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:58 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:11 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Frisim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 4:38.66 2010-07-04 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
14 |
575 |
1:06.43 |
2:20.05 |
3:34.66 |
|
4:47.55 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Sandvold |
2002 |
11 |
552 |
1:09.46 |
2:23.74 |
3:38.14 |
|
4:51.45 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Eriksson |
2002 |
10 |
516 |
1:10.48 |
2:27.19 |
3:44.03 |
|
4:58.09 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elsa Bergh |
2002 |
9 |
505 |
1:10.31 |
2:27.81 |
3:46.00 |
|
5:00.15 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Klara Eklöf |
2002 |
8 |
501 |
1:11.19 |
2:28.04 |
3:44.56 |
|
5:00.98 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne-Sofie Klette |
2002 |
7 |
491 |
1:10.94 |
2:28.31 |
3:46.61 |
|
5:03.13 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Filippa Sterling |
2002 |
6 |
483 |
1:11.12 |
2:28.82 |
3:48.08 |
|
5:04.64 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Edith Jernstedt |
2002 |
5 |
482 |
1:10.49 |
2:29.05 |
3:47.70 |
|
5:04.86 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linn Suchomel |
2003 |
4 |
478 |
1:11.98 |
2:30.74 |
3:49.44 |
|
5:05.83 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Felicia Järvikari |
2002 |
3 |
474 |
1:14.02 |
2:32.97 |
3:51.45 |
|
5:06.59 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saga Bodsjö |
2002 |
2 |
468 |
1:11.30 |
2:29.52 |
3:49.17 |
|
5:07.91 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Adelina Walldén |
2002 |
1 |
442 |
1:10.57 |
2:29.46 |
3:50.48 |
|
5:13.79 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nadija Sabic |
2002 |
|
440 |
1:16.27 |
2:37.01 |
3:57.22 |
|
5:14.28 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Felicia Östlund |
2002 |
|
426 |
1:13.62 |
2:34.54 |
3:56.95 |
|
5:17.77 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Westborg |
2002 |
|
422 |
1:13.31 |
2:34.92 |
3:57.30 |
|
5:18.69 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Saga Janzén |
2002 |
|
380 |
1:15.43 |
2:40.97 |
4:06.40 |
|
5:29.93 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:11 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Jeanette Reinert 5:08.98 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karianne Auestad-Kjellsen |
2004 |
14 |
416 |
1:16.05 |
2:38.54 |
4:01.13 |
|
5:20.28 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Ogreid |
2004 |
11 |
399 |
1:17.32 |
2:39.84 |
4:02.88 |
|
5:24.63 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inger Sandvold |
2004 |
10 |
382 |
1:17.68 |
2:41.80 |
4:07.47 |
|
5:29.56 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Celie Augustsson |
2004 |
9 |
375 |
1:17.30 |
2:42.12 |
4:07.99 |
|
5:31.52 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jane Elgh |
2004 |
8 |
363 |
1:18.44 |
2:43.71 |
4:11.26 |
|
5:35.12 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
7 |
356 |
1:20.86 |
2:49.04 |
4:16.16 |
|
5:37.19 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Randerstedt |
2004 |
6 |
352 |
1:19.42 |
2:46.02 |
4:13.98 |
|
5:38.68 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Henningsson |
2004 |
5 |
348 |
1:17.01 |
2:42.97 |
4:12.57 |
|
5:39.79 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matilda Nilsson |
2004 |
4 |
324 |
1:22.55 |
2:53.63 |
4:24.34 |
|
5:47.87 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Svensson |
2004 |
3 |
324 |
1:21.45 |
2:51.50 |
4:22.21 |
|
5:48.10 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Rudelius |
2004 |
2 |
320 |
1:21.55 |
2:51.37 |
4:22.42 |
|
5:49.54 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Bergh |
2004 |
1 |
311 |
1:23.99 |
2:56.32 |
4:28.19 |
|
5:52.62 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Hopmark |
2004 |
|
305 |
1:21.61 |
2:54.25 |
4:26.78 |
|
5:54.91 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Molly Lund |
2005 |
|
304 |
1:23.97 |
2:56.28 |
4:28.17 |
|
5:55.30 |
|
|
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Engelgren |
2004 |
|
278 |
1:24.65 |
3:01.22 |
4:34.59 |
|
6:06.29 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joline Bakken |
2005 |
|
237 |
1:29.94 |
3:10.99 |
4:50.62 |
|
6:26.06 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:25 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Fri Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Sebastian Olafsson (1996) 4:15.74 2014-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Kallevik |
1999 |
14 |
554 |
1:04.73 |
2:13.20 |
3:21.71 |
|
4:27.81 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustaf Mild |
1997 |
11 |
553 |
1:04.52 |
2:11.89 |
3:21.05 |
|
4:28.04 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ishak Sabic |
1999 |
10 |
531 |
1:05.07 |
2:14.14 |
3:23.87 |
|
4:31.63 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Johansson |
1999 |
9 |
520 |
1:04.18 |
2:15.08 |
3:24.33 |
|
4:33.62 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Bergwall |
1999 |
8 |
504 |
1:03.77 |
2:13.56 |
3:25.21 |
|
4:36.49 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anes Cavka |
1999 |
7 |
492 |
1:04.47 |
2:15.44 |
3:27.39 |
|
4:38.69 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niclas Lindow |
1999 |
6 |
462 |
1:04.61 |
2:15.90 |
3:30.48 |
|
4:44.67 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sixten Almén |
1999 |
5 |
455 |
1:08.22 |
2:22.08 |
3:36.19 |
|
4:45.99 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Brink |
1998 |
4 |
395 |
1:10.94 |
2:28.49 |
3:44.99 |
|
4:59.76 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian Svensson |
1999 |
3 |
376 |
1:10.02 |
2:28.26 |
3:48.08 |
|
5:04.70 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lukas Hill |
1999 |
2 |
371 |
1:06.87 |
2:26.72 |
3:47.76 |
|
5:06.15 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jacob Persson |
1999 |
1 |
313 |
1:16.04 |
2:38.12 |
4:01.96 |
|
5:23.81 |
|
|
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:44 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:50 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 4:19.11 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Espen Aikio |
2000 |
14 |
553 |
1:03.77 |
2:13.14 |
3:21.46 |
|
4:28.04 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arild Degerstrom |
2000 |
11 |
552 |
1:03.25 |
2:11.98 |
3:21.13 |
|
4:28.19 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Svan |
2000 |
10 |
508 |
1:04.31 |
2:14.06 |
3:24.67 |
|
4:35.65 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
John Aldrin |
2001 |
9 |
489 |
1:04.77 |
2:15.12 |
3:28.34 |
|
4:39.24 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Håvard Hokling |
2001 |
8 |
452 |
1:07.38 |
2:21.50 |
3:35.60 |
|
4:46.57 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Naevid Kiasat |
2001 |
7 |
440 |
1:07.80 |
2:22.39 |
3:36.52 |
|
4:49.26 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Albringer |
2001 |
6 |
428 |
1:06.96 |
2:21.49 |
3:37.58 |
|
4:51.99 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
5 |
419 |
1:09.95 |
2:24.95 |
3:39.83 |
|
4:53.98 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mirza Dzafic |
2000 |
4 |
418 |
1:06.85 |
2:22.03 |
3:38.61 |
|
4:54.13 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
3 |
410 |
1:08.49 |
2:24.27 |
3:40.00 |
|
4:56.11 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Haakon Mollerhaug-Hansen |
2001 |
2 |
384 |
1:13.15 |
2:29.94 |
3:47.00 |
|
5:02.65 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hampus Johannesson |
2000 |
1 |
384 |
1:10.05 |
2:29.05 |
3:48.25 |
|
5:02.75 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
|
363 |
1:08.42 |
2:25.67 |
3:45.91 |
|
5:08.28 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isak Heggestad |
2000 |
|
362 |
1:09.11 |
2:28.96 |
3:49.87 |
|
5:08.67 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Albin Svenneby |
2001 |
|
360 |
1:11.33 |
2:30.38 |
3:51.18 |
|
5:09.27 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pontus Hake |
2001 |
|
314 |
1:14.82 |
2:37.41 |
4:02.58 |
|
5:23.52 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:50 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Daniel Forndal (1997) 4:29.78 2010-07-04 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Eklund |
2002 |
14 |
460 |
1:07.61 |
2:20.37 |
3:33.29 |
|
4:45.02 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
11 |
420 |
1:11.49 |
2:26.49 |
3:42.17 |
|
4:53.74 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Ogreid |
2002 |
10 |
413 |
1:10.57 |
2:26.81 |
3:42.66 |
|
4:55.31 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Charlie Tranberg |
2002 |
9 |
374 |
1:10.49 |
2:29.68 |
3:50.51 |
|
5:05.41 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michal Laszewski |
2002 |
8 |
370 |
1:10.90 |
2:29.37 |
3:49.36 |
|
5:06.28 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
7 |
365 |
1:11.59 |
2:31.97 |
3:52.58 |
|
5:07.91 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Kernen |
2002 |
6 |
357 |
1:10.17 |
2:30.92 |
3:52.04 |
|
5:10.21 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linus Thörn |
2002 |
5 |
355 |
1:14.63 |
2:34.21 |
3:54.00 |
|
5:10.60 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elliot Fielder |
2003 |
4 |
354 |
1:14.33 |
2:34.80 |
3:54.85 |
|
5:11.06 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linus Hagedorn |
2002 |
3 |
338 |
1:13.90 |
2:35.01 |
3:50.98 |
|
5:15.85 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johan Allberg |
2002 |
2 |
329 |
1:14.58 |
2:35.82 |
3:59.36 |
|
5:18.54 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Job Sanders |
2003 |
1 |
323 |
1:13.82 |
2:37.32 |
4:01.47 |
|
5:20.42 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hugo Lindskog |
2002 |
|
323 |
1:12.08 |
2:34.28 |
3:57.88 |
|
5:20.68 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eldin Nukovic |
2002 |
|
316 |
1:15.93 |
2:38.55 |
4:01.55 |
|
5:22.90 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
|
300 |
1:17.00 |
2:40.86 |
4:05.96 |
|
5:28.60 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Öhman |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:17 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 4:44.91 2003-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Swegmark |
2004 |
14 |
279 |
1:16.04 |
2:42.07 |
4:10.36 |
|
5:36.58 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
11 |
261 |
1:18.20 |
2:46.47 |
4:16.46 |
|
5:44.23 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noah Malmgren |
2004 |
10 |
253 |
1:18.48 |
2:48.87 |
4:20.09 |
|
5:47.55 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Lundberg |
2004 |
9 |
240 |
1:21.47 |
2:53.50 |
4:25.76 |
|
5:53.93 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
8 |
239 |
1:23.36 |
2:55.23 |
4:27.42 |
|
5:54.17 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
7 |
239 |
1:23.72 |
2:57.13 |
4:28.07 |
|
5:54.35 |
|
|
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Fahlström |
2005 |
6 |
231 |
1:25.58 |
2:59.33 |
4:32.35 |
|
5:58.32 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hugo Fransson |
2005 |
5 |
226 |
1:22.04 |
2:56.57 |
4:30.70 |
|
6:01.25 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Walter Sundling |
2004 |
4 |
218 |
1:20.94 |
2:56.12 |
4:32.11 |
|
6:05.39 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Askengren |
2004 |
3 |
207 |
1:25.97 |
3:01.95 |
4:39.33 |
|
6:12.01 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
2 |
196 |
1:25.03 |
3:04.11 |
4:42.64 |
|
6:18.70 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
1 |
179 |
1:29.71 |
3:10.93 |
4:51.89 |
|
6:29.85 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erik Ankarling |
2004 |
|
178 |
1:28.72 |
3:08.42 |
4:52.11 |
|
6:30.49 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Felix Kinnander |
2004 |
|
162 |
1:31.13 |
3:14.23 |
5:02.66 |
|
6:43.26 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
|
152 |
1:31.87 |
3:18.91 |
5:07.19 |
|
6:52.08 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Samuel Rundgren |
2004 |
|
140 |
1:39.71 |
3:28.14 |
5:18.60 |
|
7:02.92 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:17 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:58 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Rygg Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 31.05 2012-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:58 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Ebba Martin (2000) 32.49 2014-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Öman |
2000 |
14 |
629 |
|
|
|
|
31.58 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ebba Martin |
2000 |
11 |
572 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klara Eriksson |
2000 |
10 |
560 |
|
|
|
|
32.82 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna Reithner |
2000 |
9 |
532 |
|
|
|
|
33.38 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Astri Brodtkorb-Lund |
2000 |
8 |
519 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
Rana Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ellen Fagermo |
2000 |
7 |
509 |
|
|
|
|
33.88 |
|
|
Narvik Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Michelle Berntsson |
2000 |
6 |
505 |
|
|
|
|
33.96 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Nordegren |
2000 |
5 |
501 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilda Linné |
2000 |
4 |
497 |
|
|
|
|
34.16 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janka Deák |
2000 |
3 |
495 |
|
|
|
|
34.20 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
2 |
492 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emelie Melin |
2000 |
1 |
488 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sandra Rääf |
2000 |
|
486 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Svea Andrine |
2000 |
|
486 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Clara Momats |
2000 |
|
464 |
|
|
|
|
34.93 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Clara Lönnberg |
2001 |
|
462 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Westholm |
2001 |
|
460 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Matilda Savén |
2000 |
|
459 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mia Stinessen |
2000 |
|
456 |
|
|
|
|
35.15 |
|
|
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elin Carlsson |
2001 |
|
453 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Marit Aakre |
2000 |
|
444 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Felicia Claesén |
2001 |
|
441 |
|
|
|
|
35.54 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofia Bekken |
2001 |
|
441 |
|
|
|
|
35.54 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
|
427 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
|
426 |
|
|
|
|
35.95 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alice Thörnros |
2001 |
|
414 |
|
|
|
|
36.28 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
|
412 |
|
|
|
|
36.34 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elsa Sellmo |
2000 |
|
405 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aida Shoghl |
2001 |
|
405 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emelie Hellgren |
2001 |
|
405 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emelie Ångström |
2001 |
|
397 |
|
|
|
|
36.81 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jennie Lundgren |
2001 |
|
396 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Vendela Bergdahl |
2000 |
|
384 |
|
|
|
|
37.21 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
377 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ida Frössberg |
2000 |
|
376 |
|
|
|
|
37.47 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Erika Tudegård |
2001 |
|
371 |
|
|
|
|
37.64 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Fanny Klasson |
2001 |
|
368 |
|
|
|
|
37.73 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Alice Arberg |
2000 |
|
366 |
|
|
|
|
37.81 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Evelina Rydén |
2000 |
|
363 |
|
|
|
|
37.90 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Lena Dyrkolbotn |
2000 |
|
362 |
|
|
|
|
37.96 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Linea Holström |
2000 |
|
361 |
|
|
|
|
37.98 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Lisa Rydelius |
2001 |
|
358 |
|
|
|
|
38.09 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ella Lindroth |
2001 |
|
357 |
|
|
|
|
38.14 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sabina Kurtovic |
2000 |
|
352 |
|
|
|
|
38.29 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Emma Hjort |
2000 |
|
351 |
|
|
|
|
38.36 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Pia Haavik |
2001 |
|
349 |
|
|
|
|
38.42 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Andrea Rossi |
2001 |
|
347 |
|
|
|
|
38.48 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Hannah Lornell |
2000 |
|
346 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Ebba Vongheer |
2000 |
|
346 |
|
|
|
|
38.53 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Ida Ullstrand |
2001 |
|
344 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Julia Rosebrink |
2000 |
|
342 |
|
|
|
|
38.69 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Hanna Nordahl-Bakkland |
2001 |
|
339 |
|
|
|
|
38.80 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Ebba Bergström |
2000 |
|
334 |
|
|
|
|
38.98 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Ellen Eriksson |
2001 |
|
334 |
|
|
|
|
38.99 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Helene Samuelsson |
2001 |
|
333 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Elsa Jörstam |
2001 |
|
332 |
|
|
|
|
39.06 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Ebba Eriksson |
2000 |
|
331 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Moa Holmström |
2001 |
|
329 |
|
|
|
|
39.19 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Karolin Holmberg |
2001 |
|
323 |
|
|
|
|
39.43 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Malin Ettrup |
2000 |
|
320 |
|
|
|
|
39.53 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Maja Baugerod |
2001 |
|
311 |
|
|
|
|
39.93 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Adna Drincic |
2001 |
|
309 |
|
|
|
|
40.02 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Matilda Brink |
2001 |
|
308 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Alma Johansson |
2001 |
|
304 |
|
|
|
|
40.22 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
|
301 |
|
|
|
|
40.34 |
|
|
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Isabella Källén |
2001 |
|
301 |
|
|
|
|
40.37 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Astrid Svedberg |
2001 |
|
296 |
|
|
|
|
40.60 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Alice Almén |
2001 |
|
289 |
|
|
|
|
40.92 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Celine Gramstad |
2000 |
|
283 |
|
|
|
|
41.20 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Anna Hamrin |
2000 |
|
282 |
|
|
|
|
41.25 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Sophia Stickel |
2001 |
|
275 |
|
|
|
|
41.58 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Matilda Mild |
2001 |
|
275 |
|
|
|
|
41.59 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
|
274 |
|
|
|
|
41.62 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
|
274 |
|
|
|
|
41.63 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Nora Johansson |
2001 |
|
270 |
|
|
|
|
41.85 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
|
264 |
|
|
|
|
42.18 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Emelie Larsson |
2000 |
|
245 |
|
|
|
|
43.19 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Thea Ekström |
2001 |
|
237 |
|
|
|
|
43.68 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
Julia Voss |
2001 |
|
237 |
|
|
|
|
43.71 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
Maria Skår |
2000 |
|
235 |
|
|
|
|
43.84 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
Kajsa Johansson |
2000 |
|
226 |
|
|
|
|
44.36 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emelie Sofie Olsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:49 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 31.64 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:09 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:21 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Ryggsim Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linda Fredriksson (2002) 36.33 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:21 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Rygg Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Michael Berndtsson 27.98 2007-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:36 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Oskar Gannholm-Johansson (1996) 30.21 2011-07-03 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ohlsén |
2000 |
14 |
530 |
|
|
|
|
29.70 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victor Lovinge |
2000 |
11 |
523 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Engström |
2001 |
10 |
509 |
|
|
|
|
30.09 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Steindl |
2000 |
9 |
474 |
|
|
|
|
30.82 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
John Aldrin |
2001 |
8 |
428 |
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Filip Egelrud |
2000 |
7 |
388 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mirza Dzafic |
2000 |
6 |
376 |
|
|
|
|
33.29 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
5 |
374 |
|
|
|
|
33.34 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oscar Sundberg |
2000 |
4 |
373 |
|
|
|
|
33.38 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
3 |
368 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
2 |
363 |
|
|
|
|
33.69 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tim Baastad |
2000 |
1 |
343 |
|
|
|
|
34.31 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erik Krysén |
2000 |
|
331 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Håvard Hokling |
2001 |
|
326 |
|
|
|
|
34.91 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Espen Aikio |
2000 |
|
321 |
|
|
|
|
35.08 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Blazej Piotrowski |
2000 |
|
319 |
|
|
|
|
35.15 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
|
318 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karol Kucharczyk |
2000 |
|
315 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isak Heggestad |
2000 |
|
313 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Albert Oscarsson |
2001 |
|
311 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kevin Norlin |
2000 |
|
306 |
|
|
|
|
35.67 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
David Engström |
2001 |
|
297 |
|
|
|
|
36.02 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oyvind Andreassen |
2000 |
|
294 |
|
|
|
|
36.13 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
|
291 |
|
|
|
|
36.27 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kevin Wåhlin |
2000 |
|
289 |
|
|
|
|
36.35 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Albin Staaf |
2000 |
|
284 |
|
|
|
|
36.54 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Filip Myringby |
2001 |
|
284 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Albin Svenneby |
2001 |
|
283 |
|
|
|
|
36.58 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Filip Rautiainen |
2001 |
|
278 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anton Svensson |
2001 |
|
269 |
|
|
|
|
37.20 |
|
|
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
|
266 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
David Könemann |
2001 |
|
261 |
|
|
|
|
37.57 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
|
259 |
|
|
|
|
37.70 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aram Vardanian |
2000 |
|
252 |
|
|
|
|
38.03 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
|
225 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Håvard Brustad |
2000 |
|
216 |
|
|
|
|
40.02 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Daniel Helin |
2001 |
|
216 |
|
|
|
|
40.04 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Max Fahlén |
2001 |
|
215 |
|
|
|
|
40.08 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Patric Blomquist |
2000 |
|
205 |
|
|
|
|
40.76 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Knut Johan Gjerskvål |
2000 |
|
201 |
|
|
|
|
40.98 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Alexander Rundgren |
2001 |
|
197 |
|
|
|
|
41.25 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Markus Engström |
2001 |
|
197 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Hampus Bjärud |
2001 |
|
171 |
|
|
|
|
43.31 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Pontus Hake |
2001 |
|
153 |
|
|
|
|
44.91 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henrik Horve-Strand |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johs Seeberg |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
August Mathisen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linus Hoffner |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:36 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:45 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 31.89 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:45 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:51 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Ryggsim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 33.65 2003-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:51 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:10 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Bröst Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 1:15.00 2012-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:10 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:17 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Victoria Forsman (1995) 1:16.95 2010-07-04 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Lindroth |
2001 |
14 |
592 |
36.24 |
|
|
|
1:16.75 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malin Eklund |
2001 |
11 |
581 |
36.41 |
|
|
|
1:17.20 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
10 |
541 |
36.89 |
|
|
|
1:19.07 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lina Maltesson |
2000 |
9 |
536 |
37.37 |
|
|
|
1:19.34 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linea Holström |
2000 |
8 |
535 |
36.87 |
|
|
|
1:19.37 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Moa Holmström |
2001 |
7 |
519 |
35.60 |
|
|
|
1:20.16 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnea Dunberg |
2000 |
6 |
515 |
37.48 |
|
|
|
1:20.37 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Michaela Thyberg |
2000 |
5 |
512 |
37.33 |
|
|
|
1:20.56 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Nederman |
2000 |
4 |
501 |
38.59 |
|
|
|
1:21.14 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emelie Ångström |
2001 |
3 |
499 |
38.04 |
|
|
|
1:21.25 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thea Ekström |
2001 |
2 |
493 |
37.02 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie Nyhelm-Grytnes |
2001 |
1 |
477 |
38.37 |
|
|
|
1:22.44 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Michelle Berntsson |
2000 |
|
476 |
38.27 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Eriksson |
2001 |
|
469 |
38.35 |
|
|
|
1:22.92 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lina Nederman |
2000 |
|
456 |
39.77 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alma Johansson |
2001 |
|
444 |
38.80 |
|
|
|
1:24.47 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Clara Lönnberg |
2001 |
|
435 |
38.94 |
|
|
|
1:25.06 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Westholm |
2001 |
|
428 |
41.48 |
|
|
|
1:25.52 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elsa Jörstam |
2001 |
|
421 |
39.77 |
|
|
|
1:25.94 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Clara Momats |
2000 |
|
417 |
39.97 |
|
|
|
1:26.21 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lisa Rydelius |
2001 |
|
410 |
40.72 |
|
|
|
1:26.74 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
383 |
41.73 |
|
|
|
1:28.69 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Malin Andreé |
2001 |
|
372 |
41.23 |
|
|
|
1:29.56 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ebba Vongheer |
2000 |
|
328 |
44.87 |
|
|
|
1:33.44 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:17 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Bröstsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Hannah Brunzell (2001) 1:16.67 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:24 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:32 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Bröstsim Damer 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:24.53 2014-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:32 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:39 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Bröst Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 1:07.64 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
14 |
565 |
32.85 |
|
|
|
1:10.83 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Dahlgren |
1999 |
11 |
545 |
33.84 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Campalto |
1998 |
10 |
458 |
35.45 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edvin Glaskov |
1999 |
9 |
441 |
35.32 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Edvin Persson |
1999 |
8 |
431 |
35.57 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arne Gustav Rostadmo |
1999 |
7 |
415 |
36.69 |
|
|
|
1:18.52 |
|
|
Setermoen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Eriksson |
1998 |
6 |
414 |
36.29 |
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesper Eriksson |
1999 |
5 |
407 |
36.18 |
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nils König |
1998 |
4 |
403 |
36.54 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johannes Vålvik |
1999 |
3 |
402 |
36.07 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
2 |
395 |
36.89 |
|
|
|
1:19.79 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viktor Johansson |
1999 |
1 |
391 |
36.80 |
|
|
|
1:20.05 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ademir Silic |
1998 |
|
381 |
36.09 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christoffer Theander |
1997 |
|
338 |
39.47 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Robin Flyman |
1995 |
|
325 |
38.99 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Olsson Svensson |
1996 |
|
315 |
40.08 |
|
|
|
1:26.02 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dennis Finnström |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Johansson |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:39 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:45 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Bröst Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 1:08.07 2010-07-04 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Vilhelmsson |
2000 |
14 |
508 |
34.68 |
|
|
|
1:13.39 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
11 |
487 |
34.16 |
|
|
|
1:14.41 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erik Ohlsén |
2000 |
10 |
472 |
34.05 |
|
|
|
1:15.22 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
August Mathisen |
2001 |
9 |
442 |
35.61 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Filip Egelrud |
2000 |
8 |
435 |
36.33 |
|
|
|
1:17.28 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
7 |
428 |
36.53 |
|
|
|
1:17.69 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilmer Jansson |
2000 |
6 |
424 |
36.99 |
|
|
|
1:17.93 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Steindl |
2000 |
5 |
413 |
35.73 |
|
|
|
1:18.66 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
4 |
407 |
35.81 |
|
|
|
1:19.02 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Svensson |
2001 |
3 |
400 |
37.22 |
|
|
|
1:19.48 |
|
|
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hampus Johannesson |
2000 |
2 |
359 |
36.47 |
|
|
|
1:22.41 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erik Krysén |
2000 |
1 |
354 |
37.91 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Landström |
2000 |
|
346 |
38.49 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
David Albringer |
2001 |
|
345 |
37.18 |
|
|
|
1:23.49 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Albin Staaf |
2000 |
|
338 |
38.94 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Espen Aikio |
2000 |
|
338 |
39.12 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
|
334 |
37.70 |
|
|
|
1:24.40 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jesper Danielsson |
2000 |
|
332 |
38.45 |
|
|
|
1:24.54 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kevin Wåhlin |
2000 |
|
328 |
39.31 |
|
|
|
1:24.91 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Patric Blomquist |
2000 |
|
316 |
40.12 |
|
|
|
1:25.96 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christian Ackers |
2001 |
|
285 |
39.79 |
|
|
|
1:28.96 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Herman Johansson |
2000 |
|
266 |
40.59 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henrik Horve-Strand |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johs Seeberg |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:45 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:53 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröst Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.63 2014-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Malmberg |
2002 |
14 |
382 |
36.96 |
|
|
|
1:20.69 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
11 |
374 |
37.08 |
|
|
|
1:21.25 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
John Brolin |
2002 |
10 |
347 |
39.23 |
|
|
|
1:23.34 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elliot Fielder |
2003 |
9 |
343 |
40.22 |
|
|
|
1:23.61 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Agestav |
2002 |
8 |
325 |
40.72 |
|
|
|
1:25.12 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Öhman |
2002 |
7 |
322 |
40.56 |
|
|
|
1:25.42 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
6 |
322 |
40.48 |
|
|
|
1:25.45 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ruben Staaf |
2002 |
5 |
318 |
39.65 |
|
|
|
1:25.76 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linus Thörn |
2002 |
4 |
303 |
41.08 |
|
|
|
1:27.19 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Richard Ekholm |
2002 |
3 |
294 |
41.42 |
|
|
|
1:28.03 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hugo Lindskog |
2002 |
2 |
293 |
41.50 |
|
|
|
1:28.16 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
1 |
289 |
42.96 |
|
|
|
1:28.52 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tor Selander |
2002 |
|
287 |
40.86 |
|
|
|
1:28.80 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Charlie Tranberg |
2002 |
|
269 |
41.79 |
|
|
|
1:30.72 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Loke Ovrevoll |
2003 |
|
265 |
43.84 |
|
|
|
1:31.09 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johan Allberg |
2002 |
|
260 |
43.01 |
|
|
|
1:31.69 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Erik Wallin |
2003 |
|
254 |
42.58 |
|
|
|
1:32.43 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
|
247 |
43.48 |
|
|
|
1:33.24 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Samuel Vestin |
2002 |
|
237 |
43.81 |
|
|
|
1:34.65 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Måns Andersson |
2002 |
|
235 |
44.69 |
|
|
|
1:34.85 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
|
217 |
46.16 |
|
|
|
1:37.48 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
185 |
48.35 |
|
|
|
1:42.69 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karl Skogsberg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:53 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Bröst Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Daniel Forndal 1:24.71 2008-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:01 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:25 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
14 - 99 år: LASS 1:48.91 2012-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:25 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:32 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
14 - 99 år: NKK 1:38.36 2004-07-03 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:32 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:04 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Frisim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 57.94 2010-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:04 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:10 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Melin |
2000 |
14 |
597 |
29.47 |
|
|
|
1:01.82 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
11 |
578 |
30.08 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
10 |
565 |
30.33 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
9 |
556 |
30.92 |
|
|
|
1:03.29 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilda Öman |
2000 |
8 |
552 |
30.58 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emelie Hellgren |
2001 |
7 |
535 |
31.07 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
6 |
532 |
30.61 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen Fagermo |
2000 |
5 |
529 |
31.11 |
|
|
|
1:04.35 |
|
|
Narvik Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annie Lätt |
2001 |
4 |
516 |
31.15 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Michelle Berntsson |
2000 |
3 |
512 |
30.55 |
|
|
|
1:05.08 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matilda Savén |
2000 |
2 |
511 |
31.48 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hanna Reithner |
2000 |
1 |
503 |
31.40 |
|
|
|
1:05.44 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Klara Eriksson |
2000 |
|
498 |
31.33 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Signe Nordegren |
2000 |
|
497 |
31.40 |
|
|
|
1:05.71 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
|
486 |
31.68 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Clara Lönnberg |
2001 |
|
477 |
31.41 |
|
|
|
1:06.60 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Svea Andrine |
2000 |
|
472 |
31.84 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Malin Eklund |
2001 |
|
470 |
31.92 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Clara Momats |
2000 |
|
468 |
32.15 |
|
|
|
1:07.04 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elsa Nordström |
2001 |
|
466 |
31.65 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Linnea Dunberg |
2000 |
|
451 |
31.74 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alice Thörnros |
2001 |
|
443 |
32.54 |
|
|
|
1:08.28 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Felicia Claesén |
2001 |
|
427 |
33.17 |
|
|
|
1:09.12 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tilda Eklund |
2000 |
|
424 |
32.88 |
|
|
|
1:09.27 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:10 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 50 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:17 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Frisim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:02.44 2010-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
14 |
609 |
29.74 |
|
|
|
1:01.43 |
12-13 Åldersgrupp Rekord |
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Eriksson |
2002 |
11 |
602 |
29.83 |
|
|
|
1:01.66 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
10 |
570 |
29.49 |
|
|
|
1:02.79 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elsa Bergh |
2002 |
9 |
510 |
30.93 |
|
|
|
1:05.16 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Filippa Sterling |
2002 |
8 |
499 |
31.44 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edith Jernstedt |
2002 |
7 |
497 |
31.26 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
6 |
495 |
31.40 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Cullberg |
2002 |
5 |
476 |
30.63 |
|
|
|
1:06.65 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linn Suchomel |
2003 |
4 |
472 |
32.57 |
|
|
|
1:06.84 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mari Sandvold |
2002 |
3 |
471 |
32.24 |
|
|
|
1:06.90 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annie Hegmegi |
2003 |
2 |
470 |
32.88 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linda Fredriksson |
2002 |
0.5 |
465 |
31.85 |
|
|
|
1:07.21 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saga Janzén |
2002 |
0.5 |
465 |
32.58 |
|
|
|
1:07.21 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
|
463 |
32.32 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Adelina Walldén |
2002 |
|
454 |
32.24 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Krysén |
2003 |
|
450 |
32.37 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Klara Eklöf |
2002 |
|
440 |
32.79 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Saga Bodsjö |
2002 |
|
436 |
32.91 |
|
|
|
1:08.65 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nadija Sabic |
2002 |
|
427 |
33.65 |
|
|
|
1:09.14 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Trine Forss |
2003 |
|
422 |
32.05 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Clara Örnhem |
2002 |
|
421 |
32.73 |
|
|
|
1:09.46 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tove Apelqvist |
2002 |
|
413 |
32.83 |
|
|
|
1:09.87 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Wilma Holmertz |
2003 |
|
392 |
33.12 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne-Sofie Klette |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:17 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 51 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:24 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 100m Frisim Damer 11 o Y, Finaler |
99 år och yngre: Jeanette Reinert 1:07.59 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
14 |
407 |
33.28 |
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Moa Holmquist |
2004 |
11 |
392 |
33.64 |
|
|
|
1:11.09 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ingrid Ogreid |
2004 |
10 |
375 |
34.38 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
9 |
363 |
33.97 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
8 |
362 |
36.04 |
|
|
|
1:13.01 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gabriella Milusic |
2004 |
7 |
360 |
35.05 |
|
|
|
1:13.14 |
|
|
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Celie Augustsson |
2004 |
6 |
352 |
35.50 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Gustafsson |
2004 |
5 |
348 |
35.17 |
|
|
|
1:14.02 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karianne Auestad-Kjellsen |
2004 |
4 |
346 |
36.51 |
|
|
|
1:14.14 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jane Elgh |
2004 |
3 |
334 |
35.54 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Randerstedt |
2004 |
2 |
334 |
35.58 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Nilsson |
2004 |
1 |
331 |
36.36 |
|
|
|
1:15.21 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Bergh |
2004 |
|
330 |
36.24 |
|
|
|
1:15.31 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Rudelius |
2004 |
|
321 |
36.53 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ebba Hazard |
2004 |
|
320 |
36.48 |
|
|
|
1:16.06 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Inger Sandvold |
2004 |
|
316 |
36.10 |
|
|
|
1:16.37 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Wilma Svensson |
2004 |
|
310 |
35.98 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Hopmark |
2004 |
|
293 |
37.13 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ella Engelgren |
2004 |
|
290 |
38.54 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilia Eriksson |
2004 |
|
290 |
36.96 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alice Fransson |
2004 |
|
283 |
37.52 |
|
|
|
1:19.29 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Persson |
2004 |
|
265 |
39.04 |
|
|
|
1:21.05 |
|
|
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Matilda Olausson |
2004 |
|
257 |
1:21.05 |
|
|
|
1:21.85 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Filippa Lindskog |
2004 |
|
235 |
39.64 |
|
|
|
1:24.32 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:24 |
|
Resultat Gren 52 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 52 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Frisim Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Marcus Piehl 52.21 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ishak Sabic |
1999 |
14 |
564 |
27.48 |
|
|
|
56.77 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johannes Nemeth |
1991 |
11 |
563 |
26.83 |
|
|
|
56.79 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anes Cavka |
1999 |
10 |
550 |
27.66 |
|
|
|
57.24 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Dennis Finnström |
1995 |
9 |
528 |
27.35 |
|
|
|
58.03 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristoffer A. Samuelsen |
1999 |
8 |
520 |
28.01 |
|
|
|
58.30 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Brohammer |
1998 |
7 |
513 |
28.11 |
|
|
|
58.59 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edvin Glaskov |
1999 |
6 |
508 |
27.88 |
|
|
|
58.79 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niclas Lindow |
1999 |
5 |
505 |
28.14 |
|
|
|
58.88 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Johansson |
1999 |
4 |
502 |
27.81 |
|
|
|
58.99 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ademir Silic |
1998 |
3 |
485 |
28.00 |
|
|
|
59.70 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Lornell |
1998 |
2 |
476 |
29.25 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johan Bergwall |
1999 |
1 |
472 |
28.57 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joel Eliasson |
1998 |
|
468 |
28.48 |
|
|
|
1:00.42 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sixten Almén |
1999 |
|
464 |
29.31 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tarjei Iversen-Herland |
1998 |
|
453 |
29.48 |
|
|
|
1:01.05 |
|
|
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christoffer Theander |
1997 |
|
453 |
29.07 |
|
|
|
1:01.06 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Max Karlsson |
1999 |
|
452 |
29.55 |
|
|
|
1:01.10 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Axel Eriksson |
1998 |
|
442 |
29.14 |
|
|
|
1:01.54 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anton Campalto |
1998 |
|
437 |
29.58 |
|
|
|
1:01.80 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pontus Staudinger |
1998 |
|
431 |
28.96 |
|
|
|
1:02.10 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johannes Vålvik |
1999 |
|
430 |
29.09 |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lukas Hill |
1999 |
|
421 |
29.41 |
|
|
|
1:02.58 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Edvin Persson |
1999 |
|
388 |
29.54 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:30 |
|
Resultat Gren 53 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 53 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:36 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Grim Sjöberg (1995) 55.70 2010-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:36 |
|
Resultat Gren 54 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 54 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:42 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 55.48 2014-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
14 |
443 |
29.31 |
|
|
|
1:01.51 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
11 |
402 |
30.50 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Öhman |
2002 |
10 |
400 |
30.49 |
|
|
|
1:03.65 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Charlie Tranberg |
2002 |
9 |
394 |
30.86 |
|
|
|
1:03.94 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Ogreid |
2002 |
8 |
387 |
30.54 |
|
|
|
1:04.35 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Kernen |
2002 |
7 |
386 |
31.63 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
6 |
377 |
30.72 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hugo Lindskog |
2002 |
5 |
364 |
31.14 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michal Laszewski |
2002 |
4 |
361 |
31.58 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
3 |
359 |
32.32 |
|
|
|
1:06.00 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linus Hagedorn |
2002 |
2 |
353 |
32.14 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Agestav |
2002 |
1 |
350 |
32.30 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
John Brolin |
2002 |
|
343 |
32.16 |
|
|
|
1:06.98 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Job Sanders |
2003 |
|
340 |
31.81 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
|
337 |
32.42 |
|
|
|
1:07.40 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Olav Eklund |
2002 |
|
321 |
32.75 |
|
|
|
1:08.51 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tor Selander |
2002 |
|
319 |
33.56 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Axelsson |
2002 |
|
316 |
33.29 |
|
|
|
1:08.82 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Linus Thörn |
2002 |
|
308 |
34.20 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
|
304 |
33.31 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elias Persson |
2002 |
|
300 |
32.73 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elliot Fielder |
2003 |
|
295 |
33.45 |
|
|
|
1:10.40 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kevin Grahn |
2003 |
|
292 |
34.22 |
|
|
|
1:10.70 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Fabian Shoghl |
2003 |
|
215 |
36.21 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:42 |
|
Resultat Gren 55 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 55 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:49 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m Frisim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:04.91 2003-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:49 |
|
Resultat Gren 56 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 56 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:08 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 200m Bröst Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Therése Bergström (1987) 2:34.92 2010-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hansson |
1998 |
14 |
548 |
39.36 |
1:23.72 |
2:07.82 |
|
2:51.13 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Fredriksson |
1999 |
11 |
504 |
39.36 |
1:24.43 |
2:09.62 |
|
2:56.07 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elise Gidlöf |
1999 |
10 |
484 |
38.77 |
1:24.35 |
2:10.78 |
|
2:58.35 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Adina Nyström |
1999 |
9 |
480 |
39.05 |
1:25.17 |
2:12.01 |
|
2:58.89 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louise Hagström |
1998 |
8 |
463 |
40.00 |
1:26.10 |
2:13.95 |
|
3:01.09 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adina Eriksson |
1999 |
7 |
458 |
40.38 |
1:27.70 |
2:14.94 |
|
3:01.77 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Felicia Hallingborn-Ask |
1999 |
6 |
444 |
40.95 |
1:28.93 |
2:16.74 |
|
3:03.61 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malin Jonsson |
1998 |
5 |
427 |
41.81 |
1:29.18 |
2:17.72 |
|
3:06.02 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ebba Melin |
1998 |
4 |
406 |
42.04 |
1:29.15 |
2:20.23 |
|
3:09.12 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mari Ellingsen-Bråten |
1998 |
3 |
400 |
42.51 |
1:31.69 |
2:21.38 |
|
3:10.02 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
2 |
373 |
43.53 |
1:34.24 |
2:25.01 |
|
3:14.61 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:08 |
|
Resultat Gren 57 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 57 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:16 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Bröstsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Lina Berggren (1998) 2:46.09 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Nederman |
2000 |
14 |
556 |
39.40 |
1:23.69 |
2:06.96 |
|
2:50.31 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linea Holström |
2000 |
11 |
551 |
38.84 |
1:22.85 |
2:06.93 |
|
2:50.87 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emelie Ångström |
2001 |
10 |
535 |
38.29 |
1:22.31 |
2:07.16 |
|
2:52.52 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lina Maltesson |
2000 |
9 |
533 |
39.07 |
1:22.84 |
2:07.37 |
|
2:52.78 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Lindroth |
2001 |
8 |
520 |
39.41 |
1:24.66 |
2:09.11 |
|
2:54.20 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linnea Dunberg |
2000 |
7 |
514 |
40.34 |
1:24.61 |
2:09.97 |
|
2:54.89 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Ekström |
2001 |
6 |
500 |
39.40 |
1:25.21 |
2:11.58 |
|
2:56.44 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Nyhelm-Grytnes |
2001 |
5 |
499 |
39.71 |
1:24.05 |
2:10.68 |
|
2:56.61 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Moa Holmström |
2001 |
4 |
490 |
38.27 |
1:24.29 |
2:10.83 |
|
2:57.66 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lina Nederman |
2000 |
3 |
465 |
41.23 |
1:27.07 |
2:13.82 |
|
3:00.86 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Michaela Thyberg |
2000 |
2 |
447 |
39.64 |
1:26.47 |
2:15.19 |
|
3:03.17 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elsa Jörstam |
2001 |
1 |
443 |
40.45 |
1:27.33 |
2:15.36 |
|
3:03.70 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alma Johansson |
2001 |
|
433 |
41.50 |
1:28.24 |
2:17.22 |
|
3:05.14 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
421 |
42.06 |
1:30.01 |
2:18.62 |
|
3:06.93 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lisa Rydelius |
2001 |
|
420 |
42.66 |
1:30.39 |
2:19.24 |
|
3:07.03 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sabina Kurtovic |
2000 |
|
366 |
43.25 |
1:33.08 |
2:23.94 |
|
3:15.86 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:16 |
|
Resultat Gren 58 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 58 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Bröst Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Karl-Fredrik Gudjonsson (1993) 2:27.22 2010-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
14 |
526 |
36.68 |
1:16.13 |
1:57.75 |
|
2:37.67 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Dahlgren |
1999 |
11 |
524 |
35.86 |
1:16.14 |
1:57.04 |
|
2:37.83 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johannes Vålvik |
1999 |
10 |
395 |
36.60 |
1:20.17 |
2:05.72 |
|
2:53.44 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arne Gustav Rostadmo |
1999 |
9 |
391 |
39.08 |
1:22.96 |
2:08.60 |
|
2:54.06 |
|
|
Setermoen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jesper Eriksson |
1999 |
8 |
361 |
38.49 |
1:23.91 |
2:11.51 |
|
2:58.68 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nils König |
1998 |
7 |
347 |
39.86 |
1:27.18 |
2:13.74 |
|
3:01.13 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 59 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 59 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:29 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 200m Bröst Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 2:34.38 2010-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Mathisen |
2001 |
14 |
507 |
37.22 |
1:19.51 |
2:00.02 |
|
2:39.65 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
11 |
465 |
37.12 |
1:20.07 |
2:01.34 |
|
2:44.30 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
10 |
431 |
38.27 |
1:21.40 |
2:05.52 |
|
2:48.42 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Filip Egelrud |
2000 |
9 |
431 |
38.13 |
1:20.64 |
2:03.93 |
|
2:48.53 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Svensson |
2001 |
8 |
371 |
40.64 |
1:25.02 |
2:11.65 |
|
2:57.10 |
|
|
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
7 |
354 |
40.54 |
1:26.55 |
2:12.84 |
|
2:59.88 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oyvind Andreassen |
2000 |
6 |
334 |
40.97 |
1:28.24 |
2:15.85 |
|
3:03.45 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linus Hoffner |
2001 |
5 |
334 |
40.31 |
1:28.18 |
2:15.48 |
|
3:03.49 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian Ackers |
2001 |
4 |
319 |
41.48 |
1:29.17 |
2:18.43 |
|
3:06.19 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Patric Blomquist |
2000 |
3 |
305 |
42.18 |
1:31.22 |
2:21.32 |
|
3:09.01 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hampus Johannesson |
2000 |
2 |
297 |
42.06 |
1:30.75 |
2:20.84 |
|
3:10.65 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Fahlén |
2001 |
1 |
264 |
46.33 |
1:37.89 |
2:29.46 |
|
3:18.23 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Filip Myringby |
2001 |
|
253 |
43.50 |
1:35.61 |
2:28.57 |
|
3:21.22 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
|
227 |
46.62 |
1:40.33 |
2:35.16 |
|
3:28.53 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Rundgren |
2001 |
|
209 |
51.80 |
1:47.52 |
2:45.02 |
|
3:34.45 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Vilhelmsson |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:29 |
|
Resultat Gren 60 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 60 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:45 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 60, 100m Fjäril Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Emilia Nilsson 1:03.29 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Selander |
1999 |
14 |
543 |
32.35 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sandra Lange |
1999 |
11 |
541 |
32.34 |
|
|
|
1:08.78 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Johansson |
1997 |
10 |
518 |
32.03 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Thor |
1997 |
9 |
516 |
31.44 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malin Andersson |
1999 |
8 |
473 |
31.77 |
|
|
|
1:11.93 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Roos |
1999 |
7 |
470 |
33.26 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Angelica Stark |
1999 |
6 |
460 |
32.83 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elise Gidlöf |
1999 |
5 |
457 |
33.55 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Näslund |
1999 |
4 |
445 |
33.99 |
|
|
|
1:13.38 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linnea Waldemarsson |
1996 |
3 |
407 |
33.21 |
|
|
|
1:15.59 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ebba Petersson |
1998 |
2 |
398 |
34.58 |
|
|
|
1:16.16 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andrea Vestgård |
1998 |
1 |
398 |
34.22 |
|
|
|
1:16.17 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
|
395 |
35.42 |
|
|
|
1:16.39 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Felicia Hallingborn-Ask |
1999 |
|
379 |
34.47 |
|
|
|
1:17.43 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julia Åstrand |
1999 |
|
370 |
36.01 |
|
|
|
1:18.02 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Linnea Sterner |
1996 |
|
370 |
35.33 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Grundmark |
1997 |
|
362 |
34.52 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Auestad-Pettersson |
1998 |
|
343 |
36.73 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rebecka Östh |
1999 |
|
326 |
37.73 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ellen Carlsson |
1999 |
|
308 |
36.34 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Evelina Thollström |
1999 |
|
297 |
38.82 |
|
|
|
1:23.95 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maja Fredriksson |
1999 |
|
284 |
38.03 |
|
|
|
1:25.26 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dina Rossi |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:45 |
|
Resultat Gren 61 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 61 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:51 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Fjäril Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 1:05.11 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Berntsson |
2000 |
14 |
561 |
31.09 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
11 |
519 |
31.98 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
10 |
500 |
31.95 |
|
|
|
1:10.62 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annie Lätt |
2001 |
9 |
491 |
33.03 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Arberg |
2001 |
8 |
466 |
33.10 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Nordegren |
2000 |
7 |
460 |
33.92 |
|
|
|
1:12.60 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
6 |
446 |
33.17 |
|
|
|
1:13.35 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aida Shoghl |
2001 |
5 |
439 |
32.80 |
|
|
|
1:13.75 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
4 |
434 |
34.26 |
|
|
|
1:14.00 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
3 |
433 |
34.09 |
|
|
|
1:14.08 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frida Lannhard |
2000 |
2 |
432 |
34.00 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Eriksson |
2001 |
1 |
422 |
33.46 |
|
|
|
1:14.71 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Nederman |
2000 |
|
414 |
34.18 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Bekken |
2001 |
|
388 |
34.94 |
|
|
|
1:16.82 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alice Almén |
2001 |
|
376 |
35.34 |
|
|
|
1:17.66 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Janka Deák |
2000 |
|
373 |
34.41 |
|
|
|
1:17.87 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helene Samuelsson |
2001 |
|
357 |
35.82 |
|
|
|
1:18.97 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alice Thörnros |
2001 |
|
357 |
35.26 |
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hanna Reithner |
2000 |
|
349 |
36.88 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Malin Ettrup |
2000 |
|
348 |
35.49 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karolin Holmberg |
2001 |
|
347 |
35.18 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tilda Eklund |
2000 |
|
347 |
36.65 |
|
|
|
1:19.73 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Moa Holmström |
2001 |
|
331 |
36.61 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Felicia Claesén |
2001 |
|
312 |
36.86 |
|
|
|
1:22.64 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:51 |
|
Resultat Gren 62 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 62 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:59 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 62, 100m Fjäril Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 1:08.16 2010-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:59 |
|
Resultat Gren 63 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 63 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:07 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 63, 100m Fjäril Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Martina Granström 1:15.26 2002-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
14 |
416 |
34.41 |
|
|
|
1:15.04 |
0-11 Åldersgrupp Rekord |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Nilsson |
2004 |
11 |
328 |
37.57 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karianne Auestad-Kjellsen |
2004 |
10 |
287 |
39.75 |
|
|
|
1:24.90 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Ogreid |
2004 |
9 |
283 |
38.65 |
|
|
|
1:25.33 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Inger Sandvold |
2004 |
8 |
263 |
39.86 |
|
|
|
1:27.49 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Henningsson |
2004 |
7 |
250 |
39.40 |
|
|
|
1:28.97 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Bergh |
2004 |
6 |
250 |
40.85 |
|
|
|
1:28.98 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ebba Hazard |
2004 |
5 |
214 |
42.27 |
|
|
|
1:33.65 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
4 |
207 |
43.00 |
|
|
|
1:34.69 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liine Sundblad |
2004 |
3 |
198 |
42.66 |
|
|
|
1:36.03 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Felicia Heintz |
2004 |
2 |
196 |
44.67 |
|
|
|
1:36.44 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ebba Holgersson |
2005 |
1 |
185 |
45.64 |
|
|
|
1:38.32 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joline Bakken |
2005 |
|
181 |
45.00 |
|
|
|
1:39.10 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Persson |
2004 |
|
178 |
46.88 |
|
|
|
1:39.64 |
|
|
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Engelgren |
2004 |
|
177 |
46.06 |
|
|
|
1:39.75 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sara Hopmark |
2004 |
|
174 |
44.98 |
|
|
|
1:40.23 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Molly Lund |
2005 |
|
158 |
44.88 |
|
|
|
1:43.65 |
|
|
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Randerstedt |
2004 |
|
150 |
46.50 |
|
|
|
1:45.45 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilia Eriksson |
2004 |
|
130 |
49.15 |
|
|
|
1:50.66 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Malvina Walldén |
2005 |
|
109 |
51.37 |
|
|
|
1:57.29 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alice Fransson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:07 |
|
Resultat Gren 64 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 64 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:13 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 64, 100m Fjäril Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 59.30 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
André Gradin |
1994 |
14 |
550 |
28.21 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustaf Mild |
1997 |
11 |
484 |
29.27 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edvin Persson |
1999 |
10 |
481 |
29.02 |
|
|
|
1:03.57 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johannes Kallevik |
1999 |
9 |
468 |
29.59 |
|
|
|
1:04.13 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sixten Almén |
1999 |
8 |
468 |
30.05 |
|
|
|
1:04.15 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ishak Sabic |
1999 |
7 |
450 |
30.43 |
|
|
|
1:05.01 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Halvor Alvestad-Larsen |
1998 |
6 |
431 |
29.61 |
|
|
|
1:05.91 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristoffer A. Samuelsen |
1999 |
5 |
413 |
29.72 |
|
|
|
1:06.88 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Max Karlsson |
1999 |
4 |
410 |
31.02 |
|
|
|
1:07.02 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Lornell |
1998 |
3 |
400 |
31.29 |
|
|
|
1:07.60 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niclas Lindow |
1999 |
2 |
391 |
31.49 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Brohammer |
1998 |
1 |
373 |
32.16 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viktor Johansson |
1999 |
|
367 |
31.60 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Campalto |
1998 |
|
338 |
32.18 |
|
|
|
1:11.47 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
|
303 |
33.69 |
|
|
|
1:14.14 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lukas Hill |
1999 |
|
299 |
32.90 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Robin Flyman |
1995 |
|
277 |
33.10 |
|
|
|
1:16.41 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jacob Persson |
1999 |
|
258 |
35.47 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian Svensson |
1999 |
|
242 |
35.90 |
|
|
|
1:19.84 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Johan Wiloboken |
1999 |
|
182 |
38.54 |
|
|
|
1:27.78 |
|
|
Älmhults Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Olsson Svensson |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:13 |
|
Resultat Gren 65 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 65 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:19 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 65, 100m Fjäril Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 1:01.03 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Steindl |
2000 |
14 |
480 |
29.19 |
|
|
|
1:03.61 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victor Lovinge |
2000 |
11 |
466 |
30.60 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mirza Dzafic |
2000 |
10 |
426 |
29.94 |
|
|
|
1:06.17 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Landström |
2000 |
9 |
424 |
30.47 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Espen Aikio |
2000 |
8 |
413 |
31.22 |
|
|
|
1:06.89 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
7 |
408 |
30.82 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Danielsson |
2000 |
6 |
393 |
30.36 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Svan |
2000 |
5 |
372 |
31.03 |
|
|
|
1:09.22 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Filip Egelrud |
2000 |
4 |
371 |
30.46 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isak Heggestad |
2000 |
3 |
361 |
30.44 |
|
|
|
1:09.93 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
2 |
358 |
32.40 |
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Albin Staaf |
2000 |
1 |
352 |
33.30 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
David Engström |
2001 |
|
343 |
32.31 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilmer Jansson |
2000 |
|
342 |
32.03 |
|
|
|
1:11.20 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
David Albringer |
2001 |
|
335 |
32.47 |
|
|
|
1:11.70 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Svensson |
2001 |
|
332 |
33.26 |
|
|
|
1:11.88 |
|
|
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Arild Degerstrom |
2000 |
|
328 |
33.07 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Naevid Kiasat |
2001 |
|
323 |
32.95 |
|
|
|
1:12.59 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Haakon Mollerhaug-Hansen |
2001 |
|
322 |
33.28 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hans Gustafsson |
2000 |
|
306 |
32.52 |
|
|
|
1:13.87 |
|
|
Älmhults Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christoffer Akselsen |
2001 |
|
301 |
33.03 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Narvik Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Håvard Hokling |
2001 |
|
289 |
33.74 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Erik Krysén |
2000 |
|
222 |
35.81 |
|
|
|
1:22.25 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:19 |
|
Resultat Gren 66 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 66 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:26 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 66, 100m Fjäril Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 1:03.04 2014-07-05 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michal Laszewski |
2002 |
14 |
355 |
31.19 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
11 |
345 |
33.58 |
|
|
|
1:10.98 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
10 |
315 |
33.38 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Ogreid |
2002 |
9 |
299 |
34.60 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Reinholdsson |
2002 |
8 |
284 |
35.19 |
|
|
|
1:15.76 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Öhman |
2002 |
7 |
263 |
35.68 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
6 |
258 |
36.48 |
|
|
|
1:18.20 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linus Thörn |
2002 |
5 |
257 |
36.53 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elliot Fielder |
2003 |
4 |
251 |
35.64 |
|
|
|
1:18.95 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Morgan Malmfors |
2002 |
3 |
245 |
37.08 |
|
|
|
1:19.61 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tor Selander |
2002 |
2 |
231 |
36.90 |
|
|
|
1:21.09 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erik Wallin |
2003 |
1 |
229 |
37.14 |
|
|
|
1:21.32 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Axelsson |
2002 |
|
228 |
38.55 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
|
221 |
37.54 |
|
|
|
1:22.33 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Persson |
2002 |
|
207 |
36.49 |
|
|
|
1:24.13 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hugo Lindskog |
2002 |
|
191 |
38.60 |
|
|
|
1:26.36 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Otto Reithner |
2003 |
|
191 |
39.12 |
|
|
|
1:26.45 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henrik Eriksson |
2002 |
|
175 |
39.51 |
|
|
|
1:29.01 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Gustav Walldén |
2003 |
|
163 |
43.60 |
|
|
|
1:31.05 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Fabian Shoghl |
2003 |
|
156 |
38.24 |
|
|
|
1:32.51 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
147 |
44.41 |
|
|
|
1:34.27 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karl Skogsberg |
2003 |
|
144 |
43.33 |
|
|
|
1:34.88 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlie Tranberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eldin Nukovic |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:26 |
|
Resultat Gren 67 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 67 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:35 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 67, 100m Fjäril Herrar 11 o Y, Finaler |
99 år och yngre: Linus Junefeldt 1:14.27 2003-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:35 |
|
Resultat Gren 68 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 68 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:58 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 68, 4X50m Medley Damer, Finaler |
14 - 99 år: LASS 2:04.65 2012-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:58 |
|
Resultat Gren 69 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 69 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
19:06 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 69, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
14 - 99 år: SK Elfsborg 1:53.96 2012-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:06 |
|
Resultat Gren 70 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 70 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
08:41 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 70, 200m Medley Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:21.13 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
14 |
553 |
32.68 |
1:11.41 |
1:57.14 |
|
2:33.62 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia von Sydow |
1997 |
11 |
524 |
34.01 |
1:14.54 |
1:59.78 |
|
2:36.44 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Johansson |
1997 |
10 |
474 |
31.71 |
1:14.42 |
2:02.38 |
|
2:41.78 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilde Malm |
1999 |
9 |
449 |
35.38 |
1:21.12 |
2:06.62 |
|
2:44.67 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Waldemarsson |
1996 |
8 |
442 |
33.57 |
1:17.06 |
2:06.36 |
|
2:45.51 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Louise Hagström |
1998 |
7 |
434 |
34.75 |
1:19.97 |
2:08.40 |
|
2:46.56 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Roos |
1999 |
6 |
432 |
32.95 |
1:20.35 |
2:09.27 |
|
2:46.84 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Auestad-Pettersson |
1998 |
5 |
401 |
36.26 |
1:22.19 |
2:10.88 |
|
2:51.06 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siri Selander |
1999 |
4 |
397 |
34.34 |
1:22.88 |
2:14.41 |
|
2:51.54 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ebba Petersson |
1998 |
3 |
382 |
34.98 |
1:21.61 |
2:13.33 |
|
2:53.81 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ebba Melin |
1998 |
2 |
381 |
36.38 |
1:22.69 |
2:13.29 |
|
2:53.87 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mari Ellingsen-Bråten |
1998 |
1 |
350 |
37.63 |
1:24.95 |
2:16.45 |
|
2:58.85 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
331 |
42.50 |
1:30.65 |
2:22.02 |
|
3:02.21 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dina Rossi |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:41 |
|
Resultat Gren 71 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 71 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
08:44 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 71, 200m Medley Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.42 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Nederman |
2000 |
14 |
531 |
34.57 |
1:16.20 |
1:59.71 |
|
2:35.71 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emelie Melin |
2000 |
11 |
509 |
33.34 |
1:15.89 |
2:02.75 |
|
2:37.95 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
10 |
492 |
33.47 |
1:15.97 |
2:04.12 |
|
2:39.70 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
9 |
492 |
33.78 |
1:14.48 |
2:04.51 |
|
2:39.73 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annie Lätt |
2001 |
8 |
475 |
32.62 |
1:17.02 |
2:05.47 |
|
2:41.66 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elsa Jörstam |
2001 |
7 |
459 |
34.31 |
1:18.08 |
2:04.72 |
|
2:43.43 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
6 |
446 |
34.70 |
1:17.61 |
2:07.47 |
|
2:45.01 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Klara Eriksson |
2000 |
5 |
442 |
36.98 |
1:16.10 |
2:08.07 |
|
2:45.59 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alice Thörnros |
2001 |
4 |
439 |
37.15 |
1:19.84 |
2:08.41 |
|
2:45.92 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
3 |
439 |
34.48 |
1:17.25 |
2:10.21 |
|
2:45.94 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lena Dyrkolbotn |
2000 |
2 |
439 |
35.89 |
1:20.21 |
2:08.12 |
|
2:45.97 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linea Holström |
2000 |
1 |
425 |
37.05 |
1:23.30 |
2:07.78 |
|
2:47.78 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Eklund |
2000 |
|
404 |
36.11 |
1:19.76 |
2:11.06 |
|
2:50.62 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aida Shoghl |
2001 |
|
401 |
34.77 |
1:19.52 |
2:11.09 |
|
2:51.06 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elsa Sellmo |
2000 |
|
393 |
35.77 |
1:20.33 |
2:10.80 |
|
2:52.17 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:44 |
|
Resultat Gren 72 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 72 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
08:52 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 72, 200m Medley Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 2:33.87 2010-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
14 |
518 |
34.64 |
1:15.90 |
2:01.03 |
|
2:36.99 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
11 |
513 |
34.37 |
1:15.37 |
2:01.01 |
|
2:37.50 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
10 |
508 |
33.74 |
1:16.15 |
2:02.20 |
|
2:38.10 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felicia Järvikari |
2002 |
9 |
507 |
34.04 |
1:15.46 |
2:01.85 |
|
2:38.18 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
8 |
496 |
33.41 |
1:14.80 |
2:02.45 |
|
2:39.28 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Örnhem |
2002 |
7 |
480 |
34.70 |
1:18.55 |
2:03.75 |
|
2:41.08 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Eriksson |
2002 |
6 |
476 |
34.08 |
1:17.36 |
2:06.42 |
|
2:41.51 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annie Hegmegi |
2003 |
5 |
473 |
34.22 |
1:15.26 |
2:04.99 |
|
2:41.84 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne-Sofie Klette |
2002 |
4 |
469 |
34.93 |
1:15.77 |
2:04.94 |
|
2:42.35 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linn Suchomel |
2003 |
3 |
453 |
35.58 |
1:19.14 |
2:07.04 |
|
2:44.14 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mari Sandvold |
2002 |
2 |
450 |
35.62 |
1:18.42 |
2:06.77 |
|
2:44.59 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikita Kapron |
2003 |
1 |
430 |
36.17 |
1:17.54 |
2:07.70 |
|
2:47.06 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nadija Sabic |
2002 |
|
428 |
34.64 |
1:19.65 |
2:08.07 |
|
2:47.39 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wilma Holmertz |
2003 |
|
420 |
35.12 |
1:19.17 |
2:07.34 |
|
2:48.44 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Saga Bodsjö |
2002 |
|
415 |
36.34 |
1:20.45 |
2:09.74 |
|
2:49.08 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lena Årebo |
2002 |
|
391 |
38.18 |
1:22.05 |
2:08.95 |
|
2:52.41 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:52 |
|
Resultat Gren 73 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 73 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:14 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 73, 200m Medley Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Jeanette Reinert 2:46.44 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karianne Auestad-Kjellsen |
2004 |
14 |
386 |
40.19 |
1:25.55 |
2:15.96 |
|
2:53.24 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
11 |
368 |
35.84 |
1:20.29 |
2:12.97 |
|
2:55.91 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inger Sandvold |
2004 |
10 |
347 |
39.64 |
1:25.15 |
2:19.81 |
|
2:59.48 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matilda Nilsson |
2004 |
9 |
336 |
38.72 |
1:24.92 |
2:21.38 |
|
3:01.34 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Henningsson |
2004 |
8 |
329 |
40.84 |
1:31.62 |
2:20.67 |
|
3:02.71 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Ogreid |
2004 |
7 |
319 |
40.96 |
1:30.12 |
2:22.91 |
|
3:04.45 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Molly Lund |
2005 |
6 |
314 |
41.24 |
1:32.32 |
2:24.44 |
|
3:05.48 |
|
|
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jane Elgh |
2004 |
5 |
306 |
38.26 |
1:25.97 |
2:25.74 |
|
3:07.16 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Wilma Svensson |
2004 |
4 |
305 |
41.23 |
1:32.34 |
2:25.71 |
|
3:07.33 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Engelgren |
2004 |
3 |
302 |
45.61 |
1:32.05 |
2:27.34 |
|
3:07.87 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Celie Augustsson |
2004 |
2 |
293 |
40.96 |
1:31.18 |
2:29.68 |
|
3:09.82 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
1 |
292 |
40.33 |
1:32.53 |
2:27.91 |
|
3:10.09 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Bergh |
2004 |
|
283 |
38.66 |
1:30.22 |
2:30.08 |
|
3:11.94 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Hopmark |
2004 |
|
276 |
46.85 |
1:36.92 |
2:32.51 |
|
3:13.55 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ebba Hazard |
2004 |
|
276 |
42.36 |
1:31.32 |
2:31.37 |
|
3:13.57 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sara Randerstedt |
2004 |
|
270 |
46.06 |
1:38.37 |
2:35.69 |
|
3:15.13 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:14 |
|
Resultat Gren 74 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 74 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:18 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 74, 200m Medley Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Anton Andersson (1993) 2:13.02 2010-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
14 |
540 |
29.33 |
1:08.40 |
1:47.28 |
|
2:20.08 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Dahlgren |
1999 |
11 |
496 |
30.87 |
1:09.75 |
1:50.21 |
|
2:24.08 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Lornell |
1998 |
10 |
452 |
31.90 |
1:07.24 |
1:52.20 |
|
2:28.61 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anes Cavka |
1999 |
9 |
434 |
31.74 |
1:09.16 |
1:57.94 |
|
2:30.62 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arne Gustav Rostadmo |
1999 |
8 |
426 |
32.92 |
1:11.04 |
1:56.37 |
|
2:31.64 |
|
|
Setermoen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niclas Lindow |
1999 |
7 |
424 |
31.37 |
1:11.63 |
1:58.90 |
|
2:31.87 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edvin Persson |
1999 |
6 |
412 |
29.49 |
1:13.11 |
1:58.64 |
|
2:33.27 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Campalto |
1998 |
5 |
402 |
32.24 |
1:15.92 |
2:01.18 |
|
2:34.53 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Edvin Glaskov |
1999 |
3.5 |
400 |
31.55 |
1:12.36 |
1:58.48 |
|
2:34.75 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pontus Staudinger |
1998 |
3.5 |
400 |
31.71 |
1:10.02 |
1:58.76 |
|
2:34.75 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
2 |
400 |
33.49 |
1:13.58 |
1:59.85 |
|
2:34.79 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sixten Almén |
1999 |
1 |
395 |
31.18 |
1:14.87 |
2:01.90 |
|
2:35.40 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christoffer Theander |
1997 |
|
391 |
32.27 |
1:12.80 |
2:00.27 |
|
2:36.00 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Axel Eriksson |
1998 |
|
383 |
31.69 |
1:17.06 |
1:59.84 |
|
2:36.99 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johannes Vålvik |
1999 |
|
361 |
35.56 |
1:16.53 |
2:01.96 |
|
2:40.23 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian Svensson |
1999 |
|
314 |
35.30 |
1:21.67 |
2:10.52 |
|
2:47.78 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:18 |
|
Resultat Gren 75 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 75 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 75, 200m Medley Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:18.26 2010-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ohlsén |
2000 |
14 |
498 |
28.08 |
1:06.34 |
1:48.71 |
|
2:23.92 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Max Engström |
2001 |
11 |
467 |
29.52 |
1:09.08 |
1:52.73 |
|
2:27.05 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Espen Aikio |
2000 |
10 |
448 |
31.86 |
1:10.67 |
1:55.82 |
|
2:29.10 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
9 |
438 |
30.38 |
1:12.74 |
1:54.60 |
|
2:30.14 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Filip Egelrud |
2000 |
8 |
384 |
30.63 |
1:13.00 |
1:59.81 |
|
2:36.91 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
7 |
381 |
34.70 |
1:16.10 |
2:02.10 |
|
2:37.26 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
6 |
379 |
31.83 |
1:12.14 |
2:03.83 |
|
2:37.61 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Albringer |
2001 |
5 |
374 |
32.69 |
1:14.27 |
2:02.08 |
|
2:38.26 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
John Aldrin |
2001 |
4 |
370 |
31.65 |
1:14.68 |
2:04.60 |
|
2:38.92 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erik Krysén |
2000 |
3 |
366 |
34.96 |
1:18.47 |
2:02.68 |
|
2:39.46 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
2 |
365 |
34.50 |
1:16.05 |
2:05.39 |
|
2:39.57 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilmer Jansson |
2000 |
1 |
364 |
32.42 |
1:19.75 |
2:04.74 |
|
2:39.71 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isak Heggestad |
2000 |
|
361 |
30.49 |
1:14.38 |
2:02.20 |
|
2:40.17 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
|
322 |
36.76 |
1:22.66 |
2:08.02 |
|
2:46.38 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kevin Norlin |
2000 |
|
321 |
35.82 |
1:19.32 |
2:08.61 |
|
2:46.64 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Patric Blomquist |
2000 |
|
286 |
35.98 |
1:23.66 |
2:12.31 |
|
2:53.15 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 76 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 76 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:30 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 76, 200m Medley Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 2:21.76 2014-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Eklund |
2002 |
14 |
393 |
34.36 |
1:13.20 |
2:00.76 |
|
2:35.68 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
11 |
384 |
34.80 |
1:15.38 |
2:02.15 |
|
2:36.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michal Laszewski |
2002 |
10 |
349 |
32.82 |
1:13.49 |
2:05.71 |
|
2:41.94 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Öhman |
2002 |
9 |
340 |
35.70 |
1:21.13 |
2:06.64 |
|
2:43.39 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Ogreid |
2002 |
8 |
320 |
35.15 |
1:20.43 |
2:09.76 |
|
2:46.75 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Kernen |
2002 |
7 |
310 |
37.60 |
1:18.68 |
2:12.25 |
|
2:48.49 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
6 |
310 |
35.16 |
1:20.91 |
2:13.31 |
|
2:48.58 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
John Brolin |
2002 |
5 |
309 |
35.70 |
1:20.93 |
2:09.29 |
|
2:48.72 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elliot Fielder |
2003 |
4 |
309 |
36.68 |
1:22.45 |
2:10.87 |
|
2:48.77 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hugo Lindskog |
2002 |
3 |
308 |
37.73 |
1:19.24 |
2:10.21 |
|
2:48.89 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Charlie Tranberg |
2002 |
2 |
298 |
36.10 |
1:22.72 |
2:14.43 |
|
2:50.71 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
1 |
285 |
37.20 |
1:22.62 |
2:15.41 |
|
2:53.35 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erik Wallin |
2003 |
|
283 |
37.88 |
1:20.29 |
2:12.63 |
|
2:53.69 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
|
278 |
38.79 |
1:25.37 |
2:14.80 |
|
2:54.78 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Persson |
2002 |
|
249 |
37.32 |
1:31.39 |
2:20.34 |
|
3:01.16 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tor Selander |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:30 |
|
Resultat Gren 77 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 77 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:39 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 200m Medley Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 2:36.55 2003-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
14 |
299 |
36.92 |
1:21.35 |
2:10.68 |
|
2:50.62 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Max Swegmark |
2004 |
11 |
248 |
39.40 |
1:27.67 |
2:22.90 |
|
3:01.47 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Walter Sundling |
2004 |
10 |
240 |
40.22 |
1:25.55 |
2:20.90 |
|
3:03.57 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noah Malmgren |
2004 |
9 |
227 |
42.04 |
1:31.79 |
2:25.34 |
|
3:06.94 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Axelsson |
2004 |
8 |
217 |
44.18 |
1:35.63 |
2:28.57 |
|
3:09.87 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Hegmegi |
2005 |
7 |
215 |
43.24 |
1:32.56 |
2:27.39 |
|
3:10.28 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Edlund |
2004 |
6 |
215 |
45.08 |
1:38.25 |
2:29.08 |
|
3:10.33 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Lundberg |
2004 |
5 |
202 |
43.11 |
1:31.60 |
2:30.47 |
|
3:14.37 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
4 |
192 |
44.40 |
1:38.08 |
2:32.88 |
|
3:17.45 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hugo Fransson |
2005 |
3 |
182 |
46.22 |
1:39.47 |
2:36.58 |
|
3:21.26 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Askengren |
2004 |
2 |
177 |
42.84 |
1:36.28 |
2:36.71 |
|
3:23.17 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gustav Fahlström |
2005 |
1 |
176 |
48.49 |
1:43.04 |
2:42.05 |
|
3:23.23 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Henningsson |
2004 |
|
174 |
47.15 |
1:35.47 |
2:38.14 |
|
3:24.17 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
|
174 |
45.56 |
1:36.60 |
2:42.95 |
|
3:24.19 |
|
|
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samuel Rundgren |
2004 |
|
144 |
50.86 |
1:46.55 |
2:50.70 |
|
3:37.67 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Ankarling |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:39 |
|
Resultat Gren 78 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 78 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 78, 50m Bröstsim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Elin Andersson 33.09 2008-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:53 |
|
Resultat Gren 79 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 79 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:06 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 79, 50m Bröstsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Johanna Niklasson 35.28 2011-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:06 |
|
Resultat Gren 80 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 80 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 80, 50m Bröstsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Vilma Ekström 35.36 2007-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:24 |
|
Resultat Gren 81 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 81 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:34 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 81, 50m Bröstsim Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 38.38 2014-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:34 |
|
Resultat Gren 82 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 82 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:41 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 82, 50m Bröst Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 30.47 2012-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:41 |
|
Resultat Gren 83 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 83 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 83, 50m Bröstsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 31.46 2010-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ohlsén |
2000 |
14 |
563 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Steindl |
2000 |
11 |
549 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
10 |
506 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Vilhelmsson |
2000 |
9 |
500 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
8 |
436 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
August Mathisen |
2001 |
7 |
433 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Filip Egelrud |
2000 |
6 |
424 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
5 |
416 |
|
|
|
|
35.72 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Svensson |
2001 |
4 |
415 |
|
|
|
|
35.73 |
|
|
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilmer Jansson |
2000 |
3 |
405 |
|
|
|
|
36.04 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oscar Sundberg |
2000 |
2 |
387 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Engström |
2001 |
1 |
382 |
|
|
|
|
36.74 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erik Krysén |
2000 |
|
352 |
|
|
|
|
37.77 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tim Baastad |
2000 |
|
347 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kevin Wåhlin |
2000 |
|
343 |
|
|
|
|
38.09 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Albert Oscarsson |
2001 |
|
339 |
|
|
|
|
38.22 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isak Heggestad |
2000 |
|
339 |
|
|
|
|
38.22 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Albin Staaf |
2000 |
|
337 |
|
|
|
|
38.31 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kevin Norlin |
2000 |
|
333 |
|
|
|
|
38.47 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Linus Hoffner |
2001 |
|
321 |
|
|
|
|
38.93 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
David Engström |
2001 |
|
318 |
|
|
|
|
39.06 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christian Ackers |
2001 |
|
314 |
|
|
|
|
39.22 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Håvard Brustad |
2000 |
|
309 |
|
|
|
|
39.43 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Herman Johansson |
2000 |
|
308 |
|
|
|
|
39.45 |
|
|
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hampus Bjärud |
2001 |
|
295 |
|
|
|
|
40.02 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hans Gustafsson |
2000 |
|
294 |
|
|
|
|
40.07 |
|
|
Älmhults Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Christoffer Akselsen |
2001 |
|
291 |
|
|
|
|
40.23 |
|
|
Narvik Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
|
289 |
|
|
|
|
40.30 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oyvind Andreassen |
2000 |
|
288 |
|
|
|
|
40.35 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Patric Blomquist |
2000 |
|
281 |
|
|
|
|
40.70 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Albin Svenneby |
2001 |
|
264 |
|
|
|
|
41.56 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
|
254 |
|
|
|
|
42.10 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
|
251 |
|
|
|
|
42.23 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Haakon Mollerhaug-Hansen |
2001 |
|
249 |
|
|
|
|
42.37 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
|
249 |
|
|
|
|
42.37 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Håvard Hokling |
2001 |
|
240 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Daniel Helin |
2001 |
|
238 |
|
|
|
|
42.99 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Aram Vardanian |
2000 |
|
237 |
|
|
|
|
43.09 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
|
234 |
|
|
|
|
43.27 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Max Fahlén |
2001 |
|
234 |
|
|
|
|
43.27 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
David Könemann |
2001 |
|
233 |
|
|
|
|
43.29 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Alexander Rundgren |
2001 |
|
231 |
|
|
|
|
43.41 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Filip Myringby |
2001 |
|
225 |
|
|
|
|
43.84 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Knut Johan Gjerskvål |
2000 |
|
196 |
|
|
|
|
45.85 |
|
|
Fauske Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Markus Engström |
2001 |
|
195 |
|
|
|
|
45.96 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Pontus Hake |
2001 |
|
164 |
|
|
|
|
48.70 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:49 |
|
Resultat Gren 84 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 84 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:59 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 84, 50m Bröstsim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 33.01 2014-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:59 |
|
Resultat Gren 85 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 85 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:07 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 85, 50m Bröst Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Daniel Forndal 39.04 2008-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:07 |
|
Resultat Gren 86 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 86 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:24 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 86, 200m Frisim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:05.88 2010-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Magnusson |
1998 |
14 |
583 |
31.14 |
1:05.56 |
1:40.33 |
|
2:15.19 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annie Myrlander |
1995 |
11 |
568 |
31.15 |
1:06.02 |
1:41.55 |
|
2:16.40 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Näslund |
1999 |
10 |
551 |
31.89 |
1:06.76 |
1:42.35 |
|
2:17.79 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
9 |
510 |
32.49 |
1:08.29 |
1:45.78 |
|
2:21.39 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Angelica Stark |
1999 |
8 |
509 |
31.98 |
1:07.52 |
1:45.05 |
|
2:21.44 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Rönnbäck |
1998 |
7 |
492 |
32.85 |
1:08.71 |
1:46.19 |
|
2:23.11 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siri Selander |
1999 |
6 |
486 |
33.19 |
1:09.81 |
1:47.40 |
|
2:23.68 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fanny Elingfors |
1998 |
5 |
463 |
33.39 |
1:09.87 |
1:48.36 |
|
2:25.97 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sandra Lange |
1999 |
4 |
456 |
33.80 |
1:11.42 |
1:49.85 |
|
2:26.74 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stina Bengtsson |
1998 |
3 |
447 |
34.72 |
1:12.00 |
1:50.77 |
|
2:27.71 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecka Östh |
1999 |
2 |
446 |
33.38 |
1:12.12 |
1:50.77 |
|
2:27.86 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Pettersson |
1999 |
1 |
444 |
33.68 |
1:11.41 |
1:50.25 |
|
2:28.03 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Landberg |
1999 |
|
442 |
33.83 |
1:11.48 |
1:50.31 |
|
2:28.26 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karoline Auestad-Pettersson |
1998 |
|
433 |
35.02 |
1:12.97 |
1:51.43 |
|
2:29.26 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
389 |
34.81 |
1:13.97 |
1:55.21 |
|
2:34.70 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mari Ellingsen-Bråten |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:24 |
|
Resultat Gren 87 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 87 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:31 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 87, 200m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 2:11.63 2004-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Lannhard |
2000 |
14 |
583 |
31.22 |
1:06.07 |
1:41.24 |
|
2:15.24 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annie Lätt |
2001 |
11 |
561 |
30.99 |
1:05.74 |
1:42.00 |
|
2:16.92 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tilda Öman |
2000 |
10 |
546 |
32.08 |
1:07.72 |
1:43.66 |
|
2:18.22 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
9 |
537 |
32.49 |
1:08.33 |
1:44.65 |
|
2:18.98 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
8 |
534 |
32.39 |
1:08.50 |
1:44.90 |
|
2:19.20 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
7 |
515 |
32.02 |
1:07.27 |
1:44.50 |
|
2:20.89 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
6 |
500 |
32.05 |
1:08.59 |
1:45.80 |
|
2:22.34 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Astri Brodtkorb-Lund |
2000 |
5 |
498 |
32.47 |
1:09.15 |
1:46.77 |
|
2:22.50 |
|
|
Rana Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
4 |
497 |
32.53 |
1:08.68 |
1:46.26 |
|
2:22.54 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Klara Eriksson |
2000 |
3 |
495 |
32.56 |
1:09.14 |
1:46.77 |
|
2:22.76 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
2 |
469 |
32.63 |
1:09.21 |
1:47.08 |
|
2:25.40 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Michelle Berntsson |
2000 |
1 |
465 |
32.18 |
1:08.79 |
1:47.30 |
|
2:25.80 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alice Thörnros |
2001 |
|
464 |
32.82 |
1:09.90 |
1:48.34 |
|
2:25.88 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elsa Jörstam |
2001 |
|
452 |
32.89 |
1:09.71 |
1:48.50 |
|
2:27.20 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tilda Eklund |
2000 |
|
451 |
33.62 |
1:10.92 |
1:49.80 |
|
2:27.29 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ebba Bergström |
2000 |
|
447 |
33.29 |
1:10.69 |
1:50.09 |
|
2:27.66 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:31 |
|
Resultat Gren 88 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 88 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:37 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 88, 200m Frisim Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Anton Andersson (1993) 1:59.38 2010-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Johansson |
1999 |
14 |
517 |
29.10 |
1:01.18 |
1:34.22 |
|
2:07.04 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anes Cavka |
1999 |
11 |
515 |
29.45 |
1:02.73 |
1:36.14 |
|
2:07.19 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Bergwall |
1999 |
10 |
487 |
29.88 |
1:02.81 |
1:36.68 |
|
2:09.61 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johannes Kallevik |
1999 |
9 |
476 |
31.07 |
1:04.44 |
1:38.58 |
|
2:10.61 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niclas Lindow |
1999 |
8 |
471 |
30.51 |
1:03.52 |
1:37.04 |
|
2:11.07 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sixten Almén |
1999 |
7 |
455 |
31.58 |
1:05.78 |
1:39.97 |
|
2:12.56 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
6 |
425 |
30.92 |
1:05.49 |
1:41.02 |
|
2:15.64 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joel Eliasson |
1998 |
5 |
412 |
30.62 |
1:05.34 |
1:40.62 |
|
2:17.02 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jesper Eriksson |
1999 |
4 |
387 |
30.91 |
1:06.44 |
1:43.35 |
|
2:19.90 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oscar Brohammer |
1998 |
3 |
378 |
30.20 |
1:05.97 |
1:44.45 |
|
2:21.01 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Robin Flyman |
1995 |
2 |
377 |
32.01 |
1:08.09 |
1:45.16 |
|
2:21.09 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Brink |
1998 |
1 |
377 |
32.50 |
1:08.31 |
1:45.59 |
|
2:21.13 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lukas Hill |
1999 |
|
373 |
30.52 |
1:05.61 |
1:44.49 |
|
2:21.60 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Svensson |
1999 |
|
365 |
31.74 |
1:08.13 |
1:46.09 |
|
2:22.67 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Persson |
1999 |
|
344 |
32.16 |
1:09.09 |
1:47.64 |
|
2:25.50 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johan Wiloboken |
1999 |
|
317 |
32.79 |
1:09.99 |
1:49.83 |
|
2:29.56 |
|
|
Älmhults Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:37 |
|
Resultat Gren 89 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 89 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
11:44 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 89, 200m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:01.18 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Espen Aikio |
2000 |
14 |
505 |
30.40 |
1:02.83 |
1:35.87 |
|
2:08.02 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor Svan |
2000 |
11 |
490 |
29.82 |
1:02.69 |
1:36.20 |
|
2:09.30 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arild Degerstrom |
2000 |
10 |
488 |
30.04 |
1:02.99 |
1:36.82 |
|
2:09.53 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
John Aldrin |
2001 |
9 |
458 |
30.45 |
1:04.20 |
1:38.64 |
|
2:12.23 |
|
|
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mirza Dzafic |
2000 |
8 |
438 |
29.55 |
1:02.83 |
1:38.56 |
|
2:14.29 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hans Gustafsson |
2000 |
7 |
435 |
30.52 |
1:04.53 |
1:39.87 |
|
2:14.55 |
|
|
Älmhults Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Danielsson |
2000 |
6 |
427 |
30.07 |
1:04.50 |
1:40.33 |
|
2:15.38 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
5 |
420 |
32.48 |
1:08.32 |
1:43.10 |
|
2:16.11 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vetle Vatnem |
2001 |
4 |
418 |
30.47 |
1:05.17 |
1:41.22 |
|
2:16.36 |
|
|
Haugesund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hampus Johannesson |
2000 |
3 |
413 |
30.63 |
1:03.96 |
1:40.82 |
|
2:16.87 |
|
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Naevid Kiasat |
2001 |
2 |
401 |
31.40 |
1:06.47 |
1:42.42 |
|
2:18.22 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
1 |
392 |
32.06 |
1:07.01 |
1:43.44 |
|
2:19.30 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
|
388 |
31.98 |
1:07.12 |
1:43.76 |
|
2:19.84 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erik Krysén |
2000 |
|
378 |
31.07 |
1:07.40 |
1:44.41 |
|
2:21.05 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isak Heggestad |
2000 |
|
323 |
32.99 |
1:09.67 |
1:49.79 |
|
2:28.51 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
|
250 |
32.38 |
1:15.17 |
1:58.96 |
|
2:41.78 |
|
|
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:44 |
|
Resultat Gren 90 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 90 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 90, 800m Frisim Damer Öppen, Finaler |
0 år och äldre: Madelene Andersson (1995) 9:36.45 2010-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia von Sydow |
1997 |
14 |
591 |
1:08.84 |
2:22.64 |
3:36.98 |
4:50.47 |
9:48.53 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
6:05.00 |
7:20.28 |
8:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Sandvold |
2002 |
11 |
587 |
1:10.80 |
2:25.72 |
3:41.37 |
4:56.20 |
9:49.99 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
6:10.19 |
7:24.22 |
8:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
10 |
572 |
1:10.10 |
2:24.96 |
3:40.35 |
4:55.22 |
9:55.09 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
6:10.48 |
7:26.00 |
8:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emelie Hellgren |
2001 |
9 |
550 |
1:10.47 |
2:26.32 |
3:42.82 |
5:00.51 |
10:03.05 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
6:16.99 |
7:33.91 |
8:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ebba Martin |
2000 |
8 |
549 |
1:09.17 |
2:23.25 |
3:38.93 |
4:55.64 |
10:03.34 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
6:12.05 |
7:31.19 |
8:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alice Thörnros |
2001 |
7 |
545 |
1:11.02 |
2:27.54 |
3:43.81 |
5:00.76 |
10:04.82 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
6:17.88 |
7:34.30 |
8:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
6 |
538 |
1:08.74 |
2:22.20 |
3:37.28 |
4:53.88 |
10:07.24 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
6:12.70 |
7:31.62 |
8:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malin Eklund |
2001 |
5 |
528 |
1:11.28 |
2:27.84 |
3:45.49 |
5:03.12 |
10:11.17 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
6:20.38 |
7:37.77 |
8:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tilda Öman |
2000 |
4 |
522 |
1:13.00 |
2:31.45 |
3:49.54 |
5:07.64 |
10:13.53 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
6:25.28 |
7:43.77 |
9:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Felicia Hallingborn-Ask |
1999 |
3 |
512 |
1:11.08 |
2:27.63 |
3:45.77 |
5:04.45 |
10:17.40 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
6:24.01 |
7:43.88 |
9:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elsa Nordström |
2001 |
2 |
500 |
1:13.75 |
2:33.27 |
3:52.21 |
5:10.72 |
10:22.29 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
6:29.93 |
7:48.58 |
9:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malin Jonsson |
1998 |
1 |
497 |
1:14.74 |
2:33.48 |
3:50.85 |
5:08.60 |
10:23.41 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
6:27.83 |
7:47.14 |
9:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matilda Pettersson |
1999 |
|
490 |
1:13.50 |
2:32.27 |
3:51.20 |
5:10.62 |
10:26.46 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
6:29.77 |
7:49.34 |
9:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
|
488 |
1:12.40 |
2:30.84 |
3:51.10 |
5:11.17 |
10:27.23 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
6:30.97 |
7:51.33 |
9:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Klara Eklöf |
2002 |
|
484 |
1:13.13 |
2:32.19 |
3:51.33 |
5:11.46 |
10:29.12 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
6:30.53 |
7:50.50 |
9:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
|
477 |
1:15.86 |
2:36.15 |
3:56.19 |
5:17.01 |
10:32.33 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
6:36.70 |
7:56.95 |
9:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Nyhelm-Grytnes |
2001 |
|
471 |
1:11.73 |
2:31.52 |
3:52.02 |
5:13.01 |
10:34.65 |
|
|
Madla Svømmeklubb |
|
|
|
6:33.95 |
7:55.00 |
9:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Linn Suchomel |
2003 |
|
466 |
1:13.97 |
2:34.67 |
3:56.88 |
5:18.44 |
10:36.97 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
6:39.43 |
8:00.35 |
9:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Felicia Östlund |
2002 |
|
462 |
1:16.86 |
2:38.14 |
3:59.01 |
5:19.99 |
10:39.01 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
6:40.28 |
8:00.30 |
9:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Malin Andersson |
1999 |
|
460 |
1:14.03 |
2:33.23 |
3:53.24 |
5:14.33 |
10:39.80 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
6:35.54 |
7:57.15 |
9:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Saga Bodsjö |
2002 |
|
458 |
1:14.43 |
2:34.80 |
3:55.79 |
5:17.54 |
10:40.80 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
6:38.89 |
8:00.03 |
9:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Svea Andrine |
2000 |
|
450 |
1:13.79 |
2:33.89 |
3:54.73 |
5:16.65 |
10:44.37 |
|
|
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
6:38.29 |
8:01.10 |
9:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
440 |
1:14.49 |
2:35.40 |
3:57.16 |
5:20.36 |
10:49.44 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
6:43.65 |
8:07.23 |
9:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ebba Bergström |
2000 |
|
424 |
1:13.18 |
2:30.91 |
3:52.64 |
5:16.09 |
10:57.34 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
6:41.46 |
8:07.72 |
9:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 91 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 91 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:00 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 91, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
13 år och yngre: SK Elfsborg 1:57.16 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:00 |
|
Resultat Gren 92 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 92 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 92, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
13 år och yngre: Jönköpings SS (2000) 1:54.39 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:01 |
|
Resultat Gren 93 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 93 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:16 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 93, 400m Medley Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Astrid Armgarth 5:00.96 2006-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Hallingborn-Ask |
1999 |
14 |
458 |
1:17.97 |
2:52.28 |
4:30.28 |
|
5:49.32 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:16 |
|
Resultat Gren 94 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 94 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:19 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 94, 400m Medley Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Frida Jakobsson 5:19.90 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Lannhard |
2000 |
14 |
593 |
1:13.25 |
2:38.10 |
4:08.07 |
|
5:20.55 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Nederman |
2000 |
11 |
541 |
1:15.98 |
2:43.79 |
4:13.39 |
|
5:30.65 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lina Nederman |
2000 |
10 |
517 |
1:15.73 |
2:46.38 |
4:16.63 |
|
5:35.61 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elsa Nordström |
2001 |
9 |
486 |
1:16.34 |
2:46.83 |
4:25.03 |
|
5:42.53 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linea Holström |
2000 |
8 |
477 |
1:24.03 |
2:53.95 |
4:24.18 |
|
5:44.77 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adna Drincic |
2001 |
7 |
402 |
1:24.98 |
3:00.85 |
4:44.17 |
|
6:04.95 |
|
|
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erika Tudegård |
2001 |
6 |
398 |
1:27.38 |
3:04.02 |
4:44.30 |
|
6:06.15 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fanny Klasson |
2001 |
5 |
363 |
1:24.21 |
3:54.54 |
|
|
6:17.51 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karolin Holmberg |
2001 |
4 |
348 |
1:23.41 |
3:04.76 |
4:57.15 |
|
6:22.78 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matilda Mild |
2001 |
3 |
346 |
1:33.70 |
3:15.55 |
5:01.56 |
|
6:23.57 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jennie Lundgren |
2001 |
2 |
345 |
1:27.77 |
3:01.06 |
4:57.17 |
|
6:24.12 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Rosebrink |
2000 |
1 |
315 |
1:27.39 |
3:11.64 |
5:03.59 |
|
6:35.61 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
|
305 |
1:36.03 |
3:18.17 |
5:11.06 |
|
6:40.15 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:19 |
|
Resultat Gren 95 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 95 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:26 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 95, 400m Medley Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Sebastian Olafsson (1996) 4:50.47 2014-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Dahlgren |
1999 |
14 |
542 |
1:09.89 |
2:28.94 |
3:49.48 |
|
4:59.06 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustaf Mild |
1997 |
11 |
481 |
1:07.63 |
2:33.31 |
3:59.12 |
|
5:11.20 |
|
|
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edvin Persson |
1999 |
10 |
385 |
1:15.46 |
2:45.94 |
4:20.67 |
|
5:35.09 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Svensson |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:26 |
|
Resultat Gren 96 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 96 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:34 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 96, 400m Medley Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Adam Ackerstierna (1995) 4:59.42 2010-07-07 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
14 |
444 |
1:11.18 |
2:37.40 |
4:04.04 |
|
5:19.52 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Egelrud |
2000 |
11 |
399 |
1:11.47 |
2:40.57 |
4:14.78 |
|
5:31.04 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
10 |
399 |
1:13.25 |
2:41.22 |
4:20.41 |
|
5:31.08 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hans Gustafsson |
2000 |
9 |
389 |
1:13.35 |
2:42.91 |
4:21.79 |
|
5:33.92 |
|
|
Älmhults Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
8 |
337 |
1:23.90 |
2:57.61 |
4:30.27 |
|
5:50.29 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilmer Jansson |
2000 |
7 |
333 |
1:18.22 |
3:01.03 |
4:36.40 |
|
5:51.55 |
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aram Vardanian |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:34 |
|
Resultat Gren 97 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 97 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:45 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 97, 50m Frisim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Erika Carlén (1994) 27.40 2010-07-07 |
16 - 99 år: Caroline Palm 27.40 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:45 |
|
Resultat Gren 98 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 98 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:00 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 98, 50m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 27.85 2010-07-07 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:00 |
|
Resultat Gren 99 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 99 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:16 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 99, 50m Frisim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 28.34 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:16 |
|
Resultat Gren 100 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 100 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:27 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 100, 50m Frisim Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 30.81 2014-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:27 |
|
Resultat Gren 101 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 101 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:32 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 101, 50m Frisim Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Kristofer Johansson 24.19 2007-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:32 |
|
Resultat Gren 102 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 102 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:40 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 102, 50m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Björn Gunnarsson 25.88 2004-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:40 |
|
Resultat Gren 103 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 103 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:48 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 103, 50m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 25.92 2014-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:48 |
|
Resultat Gren 104 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 104 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
16:54 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 104, 50m Frisim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: William Bevréus (2003) 30.01 2014-07-06 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:54 |
|
Resultat Gren 105 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 105 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:14 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 105, 200m Ryggsim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Beatrice Andersson 2:20.76 2010-07-07 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Elingfors |
1998 |
14 |
581 |
35.39 |
1:12.58 |
1:51.49 |
|
2:29.53 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Dubo |
1999 |
11 |
517 |
36.68 |
1:16.16 |
1:56.01 |
|
2:35.44 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia von Sydow |
1997 |
10 |
496 |
37.10 |
1:16.55 |
1:57.17 |
|
2:37.57 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Stawåsen |
1988 |
9 |
492 |
37.56 |
1:16.97 |
1:58.20 |
|
2:38.04 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Landberg |
1999 |
8 |
479 |
37.37 |
1:17.27 |
1:59.12 |
|
2:39.47 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annie Myrlander |
1995 |
7 |
471 |
38.09 |
1:19.25 |
2:00.88 |
|
2:40.41 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malin Andersson |
1999 |
6 |
457 |
37.82 |
1:18.35 |
2:01.25 |
|
2:42.02 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecka Östh |
1999 |
5 |
422 |
37.90 |
1:20.32 |
2:03.63 |
|
2:46.35 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erika Rönnbäck |
1998 |
4 |
402 |
39.15 |
1:22.02 |
2:05.89 |
|
2:49.09 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
3 |
391 |
39.17 |
1:22.42 |
2:06.73 |
|
2:50.68 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
2 |
376 |
40.31 |
1:24.29 |
2:09.23 |
|
2:52.80 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Pettersson |
1999 |
1 |
368 |
41.01 |
1:24.37 |
2:09.46 |
|
2:54.03 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Terese Engström |
1999 |
|
337 |
42.93 |
1:27.75 |
2:14.61 |
|
2:59.22 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:14 |
|
Resultat Gren 106 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 106 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:23 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 106, 200m Ryggsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Amanada Löfgren (1997) 2:31.12 2012-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
14 |
573 |
35.02 |
1:13.13 |
1:52.46 |
|
2:30.23 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilda Öman |
2000 |
11 |
544 |
35.72 |
1:14.77 |
1:55.17 |
|
2:32.80 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klara Eriksson |
2000 |
10 |
534 |
35.11 |
1:14.51 |
1:55.02 |
|
2:33.79 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Astri Brodtkorb-Lund |
2000 |
9 |
521 |
36.67 |
1:15.53 |
1:56.15 |
|
2:35.03 |
|
|
Rana Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Nordegren |
2000 |
8 |
498 |
37.43 |
1:17.55 |
1:58.54 |
|
2:37.38 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elsa Nordström |
2001 |
7 |
462 |
38.82 |
1:19.82 |
2:01.14 |
|
2:41.42 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lina Nederman |
2000 |
6 |
455 |
38.84 |
1:20.24 |
2:02.21 |
|
2:42.23 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sandra Rääf |
2000 |
5 |
454 |
38.95 |
1:21.19 |
2:03.41 |
|
2:42.28 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Momats |
2000 |
4 |
448 |
37.47 |
1:19.43 |
2:01.94 |
|
2:43.03 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Lönnberg |
2001 |
3 |
443 |
36.76 |
1:16.24 |
1:58.57 |
|
2:43.62 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Svea Andrine |
2000 |
2 |
434 |
38.68 |
1:20.67 |
2:03.65 |
|
2:44.84 |
|
|
Alta Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
1 |
433 |
38.50 |
1:19.99 |
2:03.28 |
|
2:44.86 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Michelle Berntsson |
2000 |
|
431 |
39.43 |
1:22.06 |
2:05.54 |
|
2:45.22 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Michaela Thyberg |
2000 |
|
423 |
39.46 |
1:21.41 |
2:04.90 |
|
2:46.24 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emelie Hellgren |
2001 |
|
415 |
38.75 |
1:21.52 |
2:05.16 |
|
2:47.30 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
|
404 |
39.46 |
1:21.91 |
2:06.01 |
|
2:48.71 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:23 |
|
Resultat Gren 107 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 107 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:30 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 107, 200m Rygg Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Samuel Bälter 2:18.74 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer A. Samuelsen |
1999 |
14 |
486 |
32.39 |
1:07.58 |
1:45.45 |
|
2:22.30 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Bergwall |
1999 |
11 |
466 |
33.50 |
1:09.68 |
1:47.13 |
|
2:24.31 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anes Cavka |
1999 |
10 |
425 |
35.24 |
1:12.31 |
1:50.63 |
|
2:28.84 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Lornell |
1998 |
9 |
424 |
33.41 |
1:10.63 |
1:49.82 |
|
2:28.97 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer Theander |
1997 |
8 |
410 |
35.79 |
1:14.14 |
1:53.20 |
|
2:30.65 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johannes Vålvik |
1999 |
7 |
366 |
34.95 |
1:13.78 |
1:54.77 |
|
2:36.35 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
6 |
353 |
35.31 |
1:15.34 |
1:58.17 |
|
2:38.34 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Hill |
1999 |
5 |
345 |
35.62 |
1:15.53 |
1:57.45 |
|
2:39.44 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jacob Persson |
1999 |
4 |
280 |
38.67 |
1:21.59 |
2:07.18 |
|
2:51.01 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sixten Almén |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:30 |
|
Resultat Gren 108 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 108 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:40 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 108, 200m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Jacob Fredriksson 2:23.77 2007-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Engström |
2001 |
14 |
492 |
34.19 |
1:11.15 |
1:47.55 |
|
2:21.74 |
14-15 Åldersgrupp Rekord |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
11 |
372 |
35.62 |
1:14.74 |
1:54.88 |
|
2:35.57 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Sundberg |
2000 |
10 |
319 |
39.32 |
1:22.86 |
2:06.23 |
|
2:43.69 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kevin Norlin |
2000 |
9 |
308 |
38.83 |
1:20.34 |
2:03.30 |
|
2:45.58 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
8 |
307 |
40.87 |
1:22.86 |
2:06.75 |
|
2:45.82 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Krysén |
2000 |
7 |
290 |
38.81 |
1:23.59 |
2:06.06 |
|
2:49.03 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Albin Svenneby |
2001 |
6 |
283 |
40.22 |
1:22.83 |
2:07.08 |
|
2:50.45 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Engström |
2001 |
5 |
263 |
41.92 |
1:25.20 |
2:11.96 |
|
2:54.64 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aram Vardanian |
2000 |
4 |
247 |
41.38 |
1:26.40 |
2:12.20 |
|
2:58.20 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Filip Myringby |
2001 |
3 |
226 |
41.96 |
1:28.42 |
2:18.98 |
|
3:03.70 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Markus Engström |
2001 |
2 |
218 |
44.79 |
1:31.81 |
2:20.35 |
|
3:05.84 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pontus Hake |
2001 |
1 |
198 |
46.09 |
1:35.30 |
2:24.45 |
|
3:11.73 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:40 |
|
Resultat Gren 109 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 109 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
17:59 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 109, 4X50m Medley Damer, Finaler |
13 år och yngre: SK Elfsborg 2:11.03 2013-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:59 |
|
Resultat Gren 110 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 110 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
18:07 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 110, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
13 år och yngre: Jönköpings SS 2:10.96 2013-06-07 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:07 |
|
Resultat Gren 201 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 201 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:51 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 201, 100m Frisim Damer Extra L, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:51 |
|
Resultat Gren 202 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 202 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:51 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 202, 100m Bröstsim Damer Extra, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Åstedt |
2003 |
|
365 |
42.11 |
|
|
|
1:30.15 |
|
|
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Flaa |
2002 |
|
299 |
45.44 |
|
|
|
1:36.28 |
|
|
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Persson |
2004 |
|
184 |
55.01 |
|
|
|
1:53.21 |
|
|
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:51 |
|