Results for Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Vat 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 8:07.77 | ||||||
Alexander Andersen | 1993 | 1:00.53 | 2:03.85 | 2:03.85 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 1:00.31 | 2:03.32 | 4:07.17 | ||||||
Kasper Madsen | 1993 | 1:00.10 | 2:07.18 | 6:14.35 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 54.91 | 1:53.42 | 8:07.77 | ||||||
2 | Sigma Drenge | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:10.83 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 56.38 | 1:56.12 | 1:56.12 | ||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 59.31 | 2:02.18 | 3:58.30 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 1:04.74 | 2:09.29 | 6:07.59 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 59.41 | 2:03.24 | 8:10.83 | ||||||
3 | Gti Drenge | 0 | GTI | 8:11.61 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 56.83 | 1:56.72 | 1:56.72 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 58.69 | 2:01.07 | 3:57.79 | ||||||
Oliver Grodt | 1994 | 1:00.33 | 2:04.65 | 6:02.44 | ||||||
Martin Dolang | 1994 | 1:02.32 | 2:09.17 | 8:11.61 | ||||||
4 | Helsingør Drenge | 0 | Helsingør Svømmeklub | 8:22.32 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 59.31 | 2:03.49 | 2:03.49 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 59.84 | 2:06.08 | 4:09.57 | ||||||
Christian Wich | 1993 | 1:01.76 | 2:07.24 | 6:16.81 | ||||||
Aksel Bjerregaard | 1994 | 1:01.68 | 2:05.51 | 8:22.32 | ||||||
5 | Boyz 1 Lyngby | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 8:25.93 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 1:01.45 | 2:06.13 | 2:06.13 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 1:01.55 | 2:09.31 | 4:15.44 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 1:02.25 | 2:09.70 | 6:25.14 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 58.14 | 2:00.79 | 8:25.93 | ||||||
6 | Gsc Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:27.05 | ||||||
Mathias Hvid | 1994 | 59.08 | 2:01.24 | 2:01.24 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 58.74 | 2:02.58 | 4:03.82 | ||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 1:00.28 | 2:07.30 | 6:11.12 | ||||||
Michael Hattens | 1994 | 1:04.53 | 2:15.93 | 8:27.05 | ||||||
7 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:31.78 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 1:00.62 | 2:06.87 | 2:06.87 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 1:00.09 | 2:04.98 | 4:11.85 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 1:00.79 | 2:10.84 | 6:22.69 | ||||||
Steffen Basse | 1994 | 1:00.64 | 2:09.09 | 8:31.78 | ||||||
8 | Slagelse Drenge | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 8:33.41 | ||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 1:02.76 | 2:08.62 | 2:08.62 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 1:04.94 | 2:09.94 | 4:18.56 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 1:01.40 | 2:06.46 | 6:25.02 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 1:02.07 | 2:08.39 | 8:33.41 | ||||||
9 | Vest Supermænd 1 | 1993 | Vest-Brøndby | 8:36.63 | ||||||
Søren Holm | 1993 | 1:02.26 | 2:07.27 | 2:07.27 | ||||||
Mikkel Labuhn | 1993 | 1:01.56 | 2:10.12 | 4:17.39 | ||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 1:02.18 | 2:10.84 | 6:28.23 | ||||||
Joakim Lassen | 1994 | 1:01.93 | 2:08.40 | 8:36.63 | ||||||
10 | Gentofte Drenge | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 8:41.65 | ||||||
Victor Jones | 1994 | 1:04.46 | 2:15.89 | 2:15.89 | ||||||
Harald Welling | 1993 | 1:03.85 | 2:12.67 | 4:28.56 | ||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 59.89 | 2:05.14 | 6:33.70 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 1:01.82 | 2:07.95 | 8:41.65 | ||||||
11 | Hovedstaden Drenge 1 | 1993 | Swim Team Hovedstaden | 8:42.23 | ||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | 1:01.02 | 2:07.40 | 2:07.40 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 1:01.70 | 2:09.31 | 4:16.71 | ||||||
Morten Hjort | 1994 | 1:02.14 | 2:17.89 | 6:34.60 | ||||||
Jonathan Willems | 1993 | 1:01.44 | 2:07.63 | 8:42.23 | ||||||
- | Farum Drenge Konk 1 | 0 | Farum Svømmeklub | DSQ | tyvstart 2. skifte | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Køge Piger 1 | 1995 | Køge Svømmeklub | 8:37.10 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 1:04.80 | 2:14.24 | 2:14.24 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 1:01.18 | 2:08.79 | 4:23.03 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 1:00.55 | 2:06.17 | 6:29.20 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 1:01.93 | 2:07.90 | 8:37.10 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:58.47 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:05.72 | 2:14.80 | 2:14.80 | ||||||
Sara Christoffersen | 1996 | 1:06.92 | 2:17.90 | 4:32.70 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 1:05.03 | 2:14.63 | 6:47.33 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:03.43 | 2:11.14 | 8:58.47 | ||||||
3 | Vat 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 9:01.18 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 1:05.80 | 2:15.35 | 2:15.35 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 1:04.93 | 2:12.60 | 4:27.95 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 1:06.36 | ||||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 8:26.26 | 9:01.18 | 9:01.18 | ||||||
4 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:01.80 | ||||||
Amalie Hansen | 1995 | 1:06.85 | 2:19.65 | 2:19.65 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 1:01.94 | ||||||||
Laura Strøm Pedersen | 1995 | 6:15.06 | 6:50.96 | 6:50.96 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:03.18 | 2:10.84 | 9:01.80 | ||||||
5 | Hovedstaden Piger 1 | 1995 | Swim Team Hovedstaden | 9:12.35 | ||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 1:05.81 | 2:16.71 | 2:16.71 | ||||||
Amanda Sandager | 1995 | 1:04.87 | 2:15.57 | 4:32.28 | ||||||
Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 1:07.26 | 2:19.21 | 6:51.49 | ||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 1:08.51 | 2:20.86 | 9:12.35 | ||||||
6 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:16.09 | ||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 1:06.87 | 2:19.70 | 2:19.70 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 1:04.26 | 2:15.51 | 4:35.21 | ||||||
Denise Nartey | 1995 | 1:07.13 | 2:20.69 | 6:55.90 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 1:07.64 | 2:20.19 | 9:16.09 | ||||||
7 | Sigma Piger 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 9:20.23 | ||||||
Mette Petersen | 1995 | 1:05.02 | 2:14.00 | 2:14.00 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 1:07.85 | 2:22.05 | 4:36.05 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 1:09.34 | 2:25.52 | 7:01.57 | ||||||
Luna Lüchau Jensen | 1995 | 1:06.35 | 2:18.66 | 9:20.23 | ||||||
8 | Gti Piger | 0 | GTI | 9:23.14 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 1:07.95 | 2:20.81 | 2:20.81 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 1:07.69 | 2:21.05 | 4:41.86 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 1:08.37 | 2:21.50 | 7:03.36 | ||||||
Pernille Vegge | 1995 | 1:07.50 | 2:19.78 | 9:23.14 | ||||||
9 | Farum Piger Konk 1 | 0 | Farum Svømmeklub | 9:23.37 | ||||||
Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 1:08.48 | 2:26.36 | 2:26.36 | ||||||
Julie Marie Gadfelt | 1996 | 1:41.57 | 2:48.78 | 5:15.14 | ||||||
Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 1:15.21 | 2:24.15 | 7:39.29 | ||||||
Maria Bastiansen | 1995 | 1:09.59 | 1:44.08 | 9:23.37 | ||||||
10 | Hils Piger 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 9:29.62 | ||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 1:06.48 | 2:18.36 | 2:18.36 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 1:04.22 | 2:15.06 | 4:33.42 | ||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 1:08.85 | 2:27.44 | 7:00.86 | ||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 1:11.99 | 2:28.76 | 9:29.62 | ||||||
11 | Gsc Piger 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:31.18 | ||||||
Linea Lau Everland | 1996 | 1:08.81 | 2:21.42 | 2:21.42 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 1:47.56 | 2:53.92 | 5:15.34 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 1:12.81 | 2:22.38 | 7:37.72 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 1:16.06 | 1:53.46 | 9:31.18 | ||||||
12 | Køge Piger 2 | 1995 | Køge Svømmeklub | 9:35.50 | ||||||
Christina Witten | 1995 | 1:08.60 | 2:22.02 | 2:22.02 | ||||||
Josefine Boisen | 1996 | 1:08.87 | 2:22.62 | 4:44.64 | ||||||
Nadia Petersen | 1996 | 1:10.39 | 2:27.45 | 7:12.09 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 1:09.29 | 2:23.41 | 9:35.50 | ||||||
13 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:41.18 | ||||||
Stine Brask Jensen | 1996 | 1:11.11 | 2:28.25 | 2:28.25 | ||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | |||||||||
Stine Kornbek | 1995 | |||||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 9:41.18 | 9:41.18 | |||||||
14 | Dragør Ladydragons | 1995 | Dragør Svømmeklub | 9:41.75 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 1:10.67 | 2:27.26 | 2:27.26 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 1:07.41 | ||||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 6:35.40 | 7:46.40 | 7:46.40 | ||||||
Kimia Ghias Haddadan | 1995 | 1:17.05 | 1:55.35 | 9:41.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 618 | 4:45.08 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 555 | 4:55.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 554 | 4:55.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Lars Merl | 1993 | 538 | 4:58.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Jungersen | 1993 | 521 | 5:01.78 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Wich | 1993 | 518 | 5:02.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Suhr | 1993 | 512 | 5:03.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren Holm | 1993 | 500 | 5:06.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 481 | 5:09.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | 478 | 5:10.51 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
11 | Christian Nørregaard | 1993 | 477 | 5:10.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Alexander Andersen | 1993 | 458 | 5:15.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | 593 | 4:49.13 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Mathias Hvid | 1994 | 572 | 4:52.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 569 | 4:53.06 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 549 | 4:56.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Mads Schøffer | 1994 | 503 | 5:05.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexander Mundt | 1994 | 490 | 5:08.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 484 | 5:09.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 478 | 5:10.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 462 | 5:14.16 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Mark Bjerregaard | 1994 | 460 | 5:14.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 451 | 5:16.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michel Michelsen | 1994 | 450 | 5:17.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kia Hansen | 1995 | 699 | 5:03.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | 603 | 5:18.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 580 | 5:22.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 569 | 5:24.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 1995 | 546 | 5:29.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Klara Strand Olesen | 1995 | 543 | 5:29.83 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 535 | 5:31.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pernille Christiansen | 1995 | 534 | 5:31.55 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marisa Bjørklund | 1995 | 534 | 5:31.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
10 | Madeline Lou | 1995 | 533 | 5:31.83 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Amalie Hansen | 1995 | 529 | 5:32.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 504 | 5:38.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
13 | Mette Meyer | 1995 | 501 | 5:38.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Pernille Vegge | 1995 | 478 | 5:44.16 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Kragholm | 1995 | 477 | 5:44.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christina Witten | 1995 | 447 | 5:51.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 674 | 5:06.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 577 | 5:23.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 550 | 5:28.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Christoffersen | 1996 | 550 | 5:28.40 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Henriette Stuhr | 1996 | 511 | 5:36.48 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | 508 | 5:37.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Emilie Riisberg | 1996 | 500 | 5:38.98 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 491 | 5:40.98 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Puggard | 1996 | 484 | 5:42.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
10 | Emma Vanggård | 1996 | 475 | 5:44.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Linea Lau Everland | 1996 | 473 | 5:45.32 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Thea Jensen | 1996 | 468 | 5:46.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kathrine Barrett | 1996 | 467 | 5:46.70 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 459 | 5:48.72 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Gøtzsche | 1996 | 454 | 5:50.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Lea Nilsson | 1996 | 424 | 5:58.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nadia Petersen | 1996 | 423 | 5:58.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elina Wagner | 1996 | 423 | 5:58.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mia Hansgaard | 1996 | 414 | 6:00.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Christiansen | 1996 | 386 | 6:09.51 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 646 | 24.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 640 | 24.49 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 600 | 25.01 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Dufour | 1993 | 588 | 25.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 586 | 25.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 521 | 26.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 505 | 26.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 494 | 26.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Simon Albrechtsen | 1993 | 490 | 26.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Labuhn | 1993 | 486 | 26.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 485 | 26.85 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Christian Wich | 1993 | 483 | 26.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonathan Holdrup | 1993 | 483 | 26.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Emil K. Mortensen | 1993 | 478 | 26.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Kasper Madsen | 1993 | 477 | 27.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 471 | 27.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oliver Mirkovic | 1993 | 466 | 27.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Tom Døi | 1993 | 465 | 27.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Søren Jungersen | 1993 | 459 | 27.36 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frederik Gustafsson | 1993 | 457 | 27.39 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Martin Bastiansen | 1993 | 453 | 27.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 449 | 27.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | 440 | 27.74 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Alexander Lollike | 1993 | 439 | 27.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
- | Harald Welling | 1993 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Olczyk | 1994 | 579 | 25.31 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | 556 | 25.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Kruuse | 1994 | 550 | 25.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 503 | 26.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper S. Korch | 1994 | 501 | 26.57 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 494 | 26.69 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Niels Breum Hansen | 1994 | 494 | 26.70 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 486 | 26.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Gustav Håkonsson | 1994 | 484 | 26.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 481 | 26.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 479 | 26.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Hvid | 1994 | 475 | 27.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 475 | 27.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 466 | 27.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | William Hagemann | 1994 | 458 | 27.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Joakim Lassen | 1994 | 458 | 27.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Mikkel Johansen | 1994 | 456 | 27.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Jacob Nielsen | 1994 | 455 | 27.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Steffen Basse | 1994 | 451 | 27.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
20 | Rasmus Hansen | 1994 | 446 | 27.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mads Schøffer | 1994 | 444 | 27.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jesper Broberg | 1994 | 442 | 27.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | 442 | 27.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Morten Hjort | 1994 | 441 | 27.73 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 438 | 27.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 428 | 27.99 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Martin Dolang | 1994 | 427 | 28.03 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus Härstedt | 1994 | 425 | 28.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
29 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 416 | 28.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Benjamin Holten | 1994 | 380 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
31 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 367 | 29.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Magnus Dalegaard | 1994 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | 661 | 27.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jahnay Benson | 1995 | 639 | 27.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | 573 | 28.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 565 | 28.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Annelouise Dolleris | 1995 | 554 | 28.99 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1995 | 539 | 29.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tenna Holm | 1995 | 530 | 29.43 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Denise Nartey | 1995 | 528 | 29.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Mette Petersen | 1995 | 528 | 29.46 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Madsen | 1995 | 526 | 29.50 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 519 | 29.63 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Lindgreen | 1995 | 518 | 29.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Brahtz | 1995 | 516 | 29.68 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 515 | 29.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 514 | 29.72 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 510 | 29.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Ida Kyhl | 1995 | 509 | 29.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 509 | 29.83 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Petersen | 1995 | 503 | 29.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
20 | Maria Bastiansen | 1995 | 493 | 30.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Klara Strand Olesen | 1995 | 491 | 30.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Karina M Nielsen | 1995 | 484 | 30.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
23 | Katrine Liljedahl | 1995 | 481 | 30.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Malene Asmussen | 1995 | 473 | 30.56 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Pil Hansen | 1995 | 472 | 30.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
26 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 468 | 30.67 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maria Rindal Petersen | 1995 | 468 | 30.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 465 | 30.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Amalie Hansen | 1995 | 465 | 30.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
30 | Alberte Breum | 1995 | 462 | 30.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 460 | 30.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | 458 | 30.90 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
33 | Laura Kragholm | 1995 | 454 | 30.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Camilla Rindal Petersen | 1995 | 454 | 30.97 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 453 | 31.00 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
36 | Trine Meier | 1995 | 451 | 31.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | 449 | 31.09 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
38 | Frederikke Christensen | 1995 | 449 | 31.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Sofie Baarsøe Pedersen | 1995 | 447 | 31.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | Madeline Lou | 1995 | 441 | 31.28 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
41 | Ena Terkelsen | 1995 | 441 | 31.29 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
42 | Louise Gren Erichsen | 1995 | 440 | 31.30 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
43 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | 440 | 31.31 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
44 | Karina Sørensen | 1995 | 432 | 31.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
45 | Cecilie Riisberg | 1995 | 430 | 31.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
46 | Caroline Buhl | 1995 | 426 | 31.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 580 | 28.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | 567 | 28.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 550 | 29.06 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 530 | 29.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 509 | 29.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Vanggård | 1996 | 506 | 29.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Høgskilde | 1996 | 505 | 29.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 499 | 30.01 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Bro | 1996 | 497 | 30.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amanda Fabild | 1996 | 496 | 30.07 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Rikke Nielsen | 1996 | 495 | 30.10 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 487 | 30.26 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 486 | 30.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Daniella Bender | 1996 | 479 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Kathrine Barrett | 1996 | 474 | 30.53 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Kjær | 1996 | 474 | 30.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 467 | 30.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 465 | 30.73 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
19 | Amalie Ringgaard | 1996 | 462 | 30.80 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
20 | Linea Lau Everland | 1996 | 462 | 30.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Leona Kenskov | 1996 | 450 | 31.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Lea Nilsson | 1996 | 444 | 31.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nicole Jensen | 1996 | 444 | 31.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josefine Boisen | 1996 | 430 | 31.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Iben Helstrup Jensen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 729 | 1:00.61 | 2:04.37 | 3:08.62 | 4:13.04 | 8:27.59 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:16.74 | 6:21.33 | 7:24.91 | |||||||
2 | Kasper Holkjær | 1993 | 667 | 1:02.48 | 2:08.64 | 3:14.76 | 4:20.89 | 8:42.75 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:26.82 | 6:32.96 | 7:39.09 | |||||||
3 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 666 | 1:01.96 | 2:07.30 | 3:13.75 | 4:19.81 | 8:43.25 | ||
Herlev Svømning | 5:25.90 | 6:32.25 | 7:38.49 | |||||||
4 | Kasper Madsen | 1993 | 631 | 1:03.59 | 2:10.46 | 3:17.64 | 4:25.46 | 8:52.72 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:32.83 | 6:40.48 | 7:47.62 | |||||||
5 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 627 | 1:03.02 | 2:09.51 | 3:16.14 | 4:24.50 | 8:53.71 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:33.27 | 6:40.84 | 7:48.13 | |||||||
6 | Simon Albrechtsen | 1993 | 593 | 1:03.31 | 2:11.48 | 3:21.33 | 4:31.09 | 9:03.68 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:40.73 | 6:49.86 | 7:58.40 | |||||||
7 | Jonathan Willems | 1993 | 579 | 1:03.92 | 2:11.84 | 3:20.96 | 4:30.60 | 9:08.21 | ||
GI-40 Hermes | 5:39.91 | 6:50.13 | 8:00.12 | |||||||
8 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 577 | 1:04.65 | 2:14.73 | 3:24.01 | 4:33.52 | 9:08.75 | ||
GI-40 Hermes | 5:42.81 | 6:51.51 | 8:01.22 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 658 | 1:04.06 | 2:10.09 | 3:16.61 | 4:22.50 | 8:45.15 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:28.86 | 6:34.72 | 7:40.75 | |||||||
2 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 649 | 1:03.42 | 2:09.61 | 3:15.81 | 4:22.46 | 8:47.71 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:28.78 | 6:35.54 | 7:42.08 | |||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 648 | 1:03.64 | 2:11.25 | 3:18.96 | 4:26.29 | 8:47.95 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:32.09 | 6:38.03 | 7:43.69 | |||||||
4 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 586 | 1:04.66 | 2:11.81 | 3:20.33 | 4:29.16 | 9:05.85 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:38.67 | 6:48.60 | 7:58.00 | |||||||
5 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 586 | 1:03.87 | 2:12.21 | 3:20.66 | 4:29.69 | 9:05.90 | ||
Farum Svømmeklub | 5:39.53 | 6:48.86 | 7:58.66 | |||||||
6 | Rasmus Härstedt | 1994 | 577 | 1:04.70 | 2:14.47 | 3:24.09 | 4:34.03 | 9:08.74 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:43.89 | 6:53.07 | 8:03.28 | |||||||
7 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 567 | 1:04.05 | 2:12.87 | 3:21.64 | 4:30.56 | 9:11.90 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:40.58 | 6:50.68 | 8:02.33 | |||||||
8 | Sebastian Ovesen | 1994 | 557 | 1:05.57 | 2:15.40 | 3:26.14 | 4:37.38 | 9:15.25 | ||
Slagelse Svømmeklub | 5:48.34 | 6:58.56 | 8:07.57 | |||||||
9 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 557 | 1:04.78 | 2:13.48 | 3:23.16 | 4:34.32 | 9:15.28 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 5:44.65 | 6:55.60 | 8:06.53 | |||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 542 | 1:03.83 | 2:14.36 | 3:26.10 | 4:37.42 | 9:20.38 | ||
Greve Svømmeklub | 5:48.73 | 7:00.27 | 8:10.65 | |||||||
11 | Martin Dolang | 1994 | 426 | 1:07.17 | 2:25.03 | 3:43.46 | 4:59.06 | 10:07.31 | ||
Greve Svømmeklub | 6:16.97 | 7:35.77 | 8:54.62 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 627 | 1:10.01 | 2:22.25 | 3:34.38 | 4:46.26 | 9:34.21 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:58.24 | 7:10.77 | 8:23.67 | |||||||
2 | Maria Bastiansen | 1995 | 612 | 1:09.82 | 2:22.93 | 3:35.83 | 4:48.78 | 9:39.08 | ||
Farum Svømmeklub | 6:01.25 | 7:13.90 | 8:26.64 | |||||||
3 | Amanda Sandager | 1995 | 607 | 1:08.80 | 2:21.27 | 3:33.89 | 4:47.35 | 9:40.61 | ||
GI-40 Hermes | 6:01.15 | 7:15.14 | 8:29.39 | |||||||
4 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 606 | 1:10.00 | 2:22.63 | 3:34.88 | 4:48.41 | 9:40.73 | ||
Køge Svømmeklub | 6:02.22 | 7:15.85 | 8:29.97 | |||||||
5 | Nanna Jensen | 1995 | 600 | 1:08.08 | 2:19.62 | 3:32.47 | 4:45.45 | 9:42.84 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:59.45 | 7:14.72 | 8:29.46 | |||||||
6 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 583 | 3:00.47 | 4:15.17 | 5:29.47 | 6:44.23 | 9:48.52 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 7:58.40 | 9:12.84 | ||||||||
7 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 582 | 1:09.63 | 2:23.43 | 3:37.36 | 4:51.97 | 9:48.60 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 6:06.84 | 7:21.64 | 8:36.40 | |||||||
8 | Pernille Vegge | 1995 | 579 | 1:09.78 | 2:22.62 | 3:35.71 | 4:49.45 | 9:49.88 | ||
Greve Svømmeklub | 6:03.87 | 7:19.70 | 8:36.26 | |||||||
9 | Caroline Petersen | 1995 | 560 | 1:09.38 | 2:23.06 | 3:37.93 | 4:55.04 | 9:56.26 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 6:10.70 | 7:26.75 | 8:41.74 | |||||||
10 | Pernille Christiansen | 1995 | 543 | 1:10.06 | 2:25.32 | 3:41.55 | 4:58.13 | 10:02.65 | ||
Greve Svømmeklub | 6:14.86 | 7:31.52 | 8:47.84 | |||||||
11 | Mette Meyer | 1995 | 527 | 1:13.12 | 2:29.78 | 3:46.53 | 5:03.64 | 10:08.50 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:20.44 | 7:37.42 | 8:53.56 | |||||||
12 | Amalie Hansen | 1995 | 519 | 1:11.35 | 2:27.27 | 3:44.01 | 5:01.44 | 10:11.53 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 6:19.59 | 7:38.22 | 8:56.91 | |||||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 643 | 1:07.59 | 2:18.29 | 3:29.48 | 4:41.60 | 9:29.44 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:53.95 | 7:06.33 | 8:19.18 | |||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 605 | 1:08.19 | 2:20.93 | 3:34.85 | 4:48.65 | 9:41.33 | ||
Allerød Svømmeklub | 6:02.26 | 7:16.53 | 8:30.16 | |||||||
3 | Sarah Bro | 1996 | 600 | 1:09.44 | 2:24.14 | 3:38.71 | 4:53.42 | 9:42.72 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:06.70 | 7:20.00 | 8:33.05 | |||||||
4 | Sara Christoffersen | 1996 | 599 | 1:09.47 | 2:23.92 | 3:38.44 | 4:52.38 | 9:43.23 | ||
Birkerød Svømmeklub | 6:06.09 | 7:19.94 | 8:33.15 | |||||||
5 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 546 | 1:12.19 | 2:28.07 | 3:42.30 | 4:58.20 | 10:01.38 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 6:14.82 | 7:31.59 | 8:47.80 | |||||||
6 | Henriette Stuhr | 1996 | 543 | 1:12.51 | 2:28.18 | 3:44.03 | 5:00.37 | 10:02.67 | ||
Tune I.F. Svømmeafdelin | 6:16.66 | 7:32.72 | 8:48.55 | |||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 537 | 1:11.95 | 2:28.22 | 3:44.60 | 5:01.60 | 10:04.70 | ||
Allerød Svømmeklub | 6:17.75 | 7:34.27 | 8:50.37 | |||||||
8 | Freja Helene Kall | 1996 | 530 | 1:12.53 | 2:29.90 | 3:46.99 | 5:04.36 | 10:07.30 | ||
GI-40 Hermes | 6:21.25 | 7:38.24 | 8:54.39 | |||||||
9 | Linea Lau Everland | 1996 | 527 | 1:11.65 | 2:28.76 | 3:45.77 | 5:02.45 | 10:08.37 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 6:18.95 | 7:36.30 | 8:53.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Køge Piger 1 | 1995 | 1:50.54 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kia Hansen | 1995 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 26.84 | 54.68 | |||||||
Christina Munkholm | 1996 | 27.35 | 1:22.03 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 28.51 | 1:50.54 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 1995 | 1:53.36 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 27.97 | 56.58 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 27.67 | 1:24.25 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 29.11 | 1:53.36 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 0 | 1:56.55 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Schmidt | 1995 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Mette Petersen | 1995 | 29.68 | 59.46 | |||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 3:28.22 | 4:27.68 | |||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:56.55 | ||||||||
4 | Gsc Piger 1 | 0 | 1:58.32 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 30.13 | 59.89 | |||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 28.67 | 1:28.56 | |||||||
Line Kjær | 1996 | 29.76 | 1:58.32 | |||||||
5 | Kvik Damer 1 | 0 | 1:58.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Denise Nartey | 1995 | 28.72 | 59.87 | |||||||
Caroline Petersen | 1995 | 29.00 | 1:28.87 | |||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 29.65 | 1:58.52 | |||||||
6 | Vat 1 | 0 | 1:58.91 | |||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 29.79 | 59.20 | |||||||
Amanda Fabild | 1996 | 29.92 | 1:29.12 | |||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 29.79 | 1:58.91 | |||||||
7 | Sigma Piger 2 | 0 | 1:59.74 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Luna Lüchau Jensen | 1995 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Sara Christoffersen | 1996 | 30.13 | 59.24 | |||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 30.90 | 1:30.14 | |||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 29.60 | 1:59.74 | |||||||
8 | Girlz Lyngby | 1995 | 1:59.98 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 29.48 | 59.34 | |||||||
Nanna Jensen | 1995 | 30.57 | 1:29.91 | |||||||
Siri Vulpius | 1995 | 30.07 | 1:59.98 | |||||||
9 | Gti Piger | 0 | 2:00.97 | |||||||
GTI | ||||||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 29.55 | 59.97 | |||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 30.31 | 1:30.28 | |||||||
Pernille Vegge | 1995 | 30.69 | 2:00.97 | |||||||
10 | Hovedstaden Piger 1 | 1995 | 2:01.34 | |||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 2:01.34 | 2:01.34 | |||||||
Mathilde Leth-Espensen | 1995 | |||||||||
Amanda Sandager | 1995 | |||||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 2:01.34 | 2:01.34 | |||||||
11 | Hils Piger 1 | 0 | 2:01.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 29.18 | 58.56 | |||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 30.58 | 1:29.14 | |||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 32.80 | 2:01.94 | |||||||
12 | Køge Piger 2 | 1995 | 2:02.90 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Nellie Friis | 1995 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Christina Witten | 1995 | 30.64 | 1:01.65 | |||||||
Josefine Boisen | 1996 | 30.92 | 1:32.57 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 30.33 | 2:02.90 | |||||||
13 | Gsc Piger 2 | 0 | 2:03.13 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Amalie Hansen | 1995 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 31.26 | 1:01.21 | |||||||
Laura Strøm Pedersen | 1995 | 30.73 | 1:31.94 | |||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 31.19 | 2:03.13 | |||||||
14 | Gentofte Piger | 1995 | 2:03.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Laura Kragholm | 1995 | 30.89 | 1:00.95 | |||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 30.60 | 1:31.55 | |||||||
Helena Holm Iversen | 1995 | 31.72 | 2:03.27 | |||||||
15 | Hørsholm Piger | 1995 | 2:03.53 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Caroline Buhl | 1995 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Pernille Gøtzsche | 1996 | 30.95 | 1:02.44 | |||||||
Freja Kjær | 1995 | 30.21 | 1:32.65 | |||||||
Mette Meyer | 1995 | 30.88 | 2:03.53 | |||||||
16 | Vat 2 | 1995 | 2:04.01 | |||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Madeline Lou | 1995 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Dena Zornic | 1996 | 31.40 | 1:01.78 | |||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 30.62 | 1:32.40 | |||||||
Sofie B. Nielsen | 1995 | 31.61 | 2:04.01 | |||||||
17 | Kvik Damer 2 | 0 | 2:04.06 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 2:04.06 | 2:04.06 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | |||||||||
Stine Brask Jensen | 1996 | |||||||||
Stine Kornbek | 1995 | 2:04.06 | 2:04.06 | |||||||
18 | Triton Piger 2 | 1995 | 2:07.16 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Louise G. Riget | 1995 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Linda Aaen | 1996 | 1:03.04 | 1:34.41 | |||||||
Charlotte K. Christensen | 1996 | 32.75 | 2:07.16 | |||||||
Rikke Blemholt | 1996 | 2:07.16 | ||||||||
19 | Vest Piger 1 | 1995 | 2:12.50 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Kathrine Holm | 1996 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Sofie Baarsøe Pedersen | 1995 | 31.64 | 1:04.43 | |||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 1:08.07 | 2:12.50 | |||||||
Kamilia Larsen | 1996 | 2:12.50 | ||||||||
- | Helsingør Piger | 0 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ida Kyhl | 1995 | |||||||||
Alberte Breum | 1995 | |||||||||
Maja L. Brinch | 1996 | |||||||||
Isabella Z. Bigum | 1996 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge | 0 | 601 | 1:42.76 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 25.67 | 25.67 | |||||||
Casper S. Korch | 1994 | 26.61 | 52.28 | |||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 26.40 | 1:18.68 | |||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 24.08 | 1:42.76 | |||||||
2 | Vat 1 | 0 | 596 | 1:43.06 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.25 | 24.25 | |||||||
Søren Jungersen | 1993 | 26.04 | 50.29 | |||||||
Kasper Madsen | 1993 | 26.34 | 1:16.63 | |||||||
Alexander Andersen | 1993 | 26.43 | 1:43.06 | |||||||
3 | Boyz 1 Lyngby | 1993 | 570 | 1:44.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 25.64 | 25.64 | |||||||
Tom Døi | 1993 | 26.41 | 52.05 | |||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 26.65 | 1:18.70 | |||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 25.90 | 1:44.60 | |||||||
4 | Kvik Herrer 1 | 0 | 563 | 1:45.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 25.56 | 25.56 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.49 | 52.05 | |||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 26.20 | 1:18.25 | |||||||
Steffen Basse | 1994 | 26.79 | 1:45.04 | |||||||
5 | Gti Drenge | 0 | 557 | 1:45.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Oliver Grodt | 1994 | 26.24 | 51.81 | |||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 26.23 | 1:18.04 | |||||||
Emil Møhl | 1994 | 27.40 | 1:45.44 | |||||||
6 | Helsingør Drenge | 0 | 556 | 1:45.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 26.89 | 26.89 | |||||||
Christian Wich | 1993 | 26.35 | 53.24 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 25.77 | 1:19.01 | |||||||
Aksel Bjerregaard | 1994 | 26.45 | 1:45.46 | |||||||
7 | Vest Supermænd 1 | 1993 | 542 | 1:46.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Søren Holm | 1993 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 26.55 | 53.55 | |||||||
Joakim Lassen | 1994 | 26.40 | 1:19.95 | |||||||
Mikkel Labuhn | 1993 | 26.43 | 1:46.38 | |||||||
8 | Slagelse Drenge | 1993 | 538 | 1:46.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 25.74 | 52.97 | |||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 26.33 | 1:19.30 | |||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 27.37 | 1:46.67 | |||||||
9 | Gsc Drenge | 0 | 517 | 1:48.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Mathias Hvid | 1994 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 28.89 | 55.45 | |||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 26.27 | 1:21.72 | |||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 26.33 | 1:48.05 | |||||||
10 | Gentofte Drenge | 1993 | 517 | 1:48.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 26.88 | 26.88 | |||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 25.94 | 52.82 | |||||||
Harald Welling | 1993 | 27.26 | 1:20.08 | |||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 27.99 | 1:48.07 | |||||||
11 | Boyz 2 Lyngby | 1993 | 501 | 1:49.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V. Rasmussen | 1994 | 28.07 | 28.07 | |||||||
William Hagemann | 1994 | 27.30 | 55.37 | |||||||
Jonatan Engelbrecht | 1994 | 27.25 | 1:22.62 | |||||||
Marcus Pagh | 1993 | 26.57 | 1:49.19 | |||||||
12 | Hovedstaden Drenge 1 | 1993 | 498 | 1:49.40 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | 26.89 | 26.89 | |||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 27.41 | 54.30 | |||||||
Jonathan Willems | 1993 | 27.31 | 1:21.61 | |||||||
Tobias N Sandager | 1993 | 27.79 | 1:49.40 | |||||||
13 | Farum Drenge Konk 1 | 0 | 493 | 1:49.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Kevin Søby | 1994 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Martin Bastiansen | 1993 | 26.41 | 55.36 | |||||||
Tobias Ross | 1993 | 27.16 | 1:22.52 | |||||||
Miki Mørck Taagholt | 1994 | 27.26 | 1:49.78 | |||||||
14 | Hovedstaden Drenge 2 | 1993 | 463 | 1:52.14 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Morten Hjort | 1994 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Michel Michelsen | 1994 | 28.02 | 55.51 | |||||||
Thor Giessing | 1994 | 28.02 | 1:23.53 | |||||||
Nicolai Thomsen | 1994 | 28.61 | 1:52.14 | |||||||
15 | Sigma Drenge 2 | 0 | 450 | 1:53.16 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 27.50 | 27.50 | |||||||
Martin Weberg | 1994 | 28.42 | 55.92 | |||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 29.82 | 1:25.74 | |||||||
Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 27.42 | 1:53.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 640 | 2:12.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 627 | 2:13.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 623 | 2:13.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Caroline Petersen | 1995 | 599 | 2:15.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Jahnay Benson | 1995 | 589 | 2:16.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1995 | 578 | 2:16.88 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amanda Sandager | 1995 | 578 | 2:16.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 573 | 2:17.35 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Brahtz | 1995 | 571 | 2:17.45 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Nanna Jensen | 1995 | 567 | 2:17.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Madeline Lou | 1995 | 567 | 2:17.82 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Maria Bastiansen | 1995 | 561 | 2:18.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Christiansen | 1995 | 554 | 2:18.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Amalie Hansen | 1995 | 548 | 2:19.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Mette Petersen | 1995 | 536 | 2:20.41 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Lindgreen | 1995 | 529 | 2:21.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 529 | 2:21.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 527 | 2:21.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Denise Nartey | 1995 | 525 | 2:21.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
20 | Pernille Vegge | 1995 | 521 | 2:21.73 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Breum | 1995 | 515 | 2:22.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 469 | 2:26.84 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maria Madsen | 1995 | 460 | 2:27.72 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Marianne Vinsand | 1995 | afmeldt | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 689 | 2:09.14 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 657 | 2:11.17 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 611 | 2:14.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | 605 | 2:14.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Høgskilde | 1996 | 541 | 2:19.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Rikke Nielsen | 1996 | 534 | 2:20.62 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 530 | 2:20.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 523 | 2:21.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Daniella Bender | 1996 | 521 | 2:21.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Freja Helene Kall | 1996 | 518 | 2:21.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Nicole Jensen | 1996 | 516 | 2:22.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Henriette Stuhr | 1996 | 490 | 2:24.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Kathrine Barrett | 1996 | 472 | 2:26.53 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 437 | 2:30.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 620 | 1:01.56 | 2:07.18 | 3:11.74 | 4:15.42 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 619 | 1:01.79 | 2:07.53 | 3:12.28 | 4:15.61 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Kasper Holkjær | 1993 | 609 | 1:01.55 | 2:07.02 | 3:12.38 | 4:17.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Albrechtsen | 1993 | 592 | 1:00.24 | 2:06.25 | 3:13.24 | 4:19.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kasper Madsen | 1993 | 570 | 1:03.43 | 2:10.82 | 3:17.29 | 4:22.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Frederik Gustafsson | 1993 | 550 | 1:02.37 | 2:09.18 | 3:17.47 | 4:25.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob H. Andersen | 1993 | 547 | 1:03.35 | 2:11.93 | 3:19.20 | 4:26.35 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Jonathan Willems | 1993 | 546 | 1:03.11 | 2:10.42 | 3:19.16 | 4:26.51 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 527 | 1:04.79 | 2:13.50 | 3:21.88 | 4:29.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Johannes Rose | 1993 | 518 | 1:05.10 | 2:13.89 | 3:22.29 | 4:31.32 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 516 | 1:03.36 | 2:12.58 | 3:22.35 | 4:31.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Jonathan Holdrup | 1993 | 498 | 1:03.64 | 2:14.50 | 3:25.48 | 4:34.76 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Rune Kjærulf | 1993 | 485 | 1:05.47 | 2:16.12 | 3:28.19 | 4:37.28 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Victor Graffmann | 1993 | 476 | 1:03.31 | 2:13.41 | 3:24.90 | 4:39.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Labuhn | 1993 | 460 | 1:04.39 | 2:15.88 | 3:30.06 | 4:42.22 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Henrik Smith | 1993 | 456 | 1:05.68 | 2:17.62 | 3:30.64 | 4:42.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 620 | 1:00.97 | 2:06.20 | 3:11.09 | 4:15.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Mikkel Johansen | 1994 | 609 | 1:01.81 | 2:07.16 | 3:12.80 | 4:16.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 606 | 1:02.12 | 2:07.84 | 3:12.91 | 4:17.43 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 594 | 1:01.34 | 2:06.44 | 3:12.99 | 4:19.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 580 | 1:02.52 | 2:08.34 | 3:14.73 | 4:21.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Martin Mathiesen | 1994 | 565 | 1:04.43 | 2:12.13 | 3:20.20 | 4:23.52 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | Thomas Steenberg | 1994 | 534 | 1:03.56 | 2:12.02 | 3:20.37 | 4:28.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Ovesen | 1994 | 532 | 1:05.02 | 2:13.80 | 3:21.97 | 4:28.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 530 | 1:03.89 | 2:12.69 | 3:21.61 | 4:29.12 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 516 | 1:01.88 | 2:10.23 | 3:20.80 | 4:31.66 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 515 | 1:05.66 | 2:14.16 | 3:23.87 | 4:31.82 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Härstedt | 1994 | 510 | 1:04.83 | 2:14.86 | 3:24.66 | 4:32.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Gustav Håkonsson | 1994 | 507 | 1:06.04 | 2:15.31 | 3:25.07 | 4:33.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 504 | 1:03.75 | 2:13.02 | 3:23.58 | 4:33.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rune Fyrstenborg | 1994 | 498 | 1:03.82 | 2:12.75 | 3:23.74 | 4:34.85 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
16 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 498 | 1:05.35 | 2:14.72 | 3:24.98 | 4:34.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Mundt | 1994 | 494 | 1:04.86 | 2:14.57 | 3:25.08 | 4:35.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Casper S. Korch | 1994 | 477 | 1:05.92 | 2:16.70 | 3:27.34 | 4:38.88 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Benjamin Holten | 1994 | 455 | 1:06.28 | 2:18.33 | 3:31.31 | 4:43.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
20 | William Hagemann | 1994 | 450 | 1:05.83 | 2:18.63 | 3:31.57 | 4:44.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | 598 | 1:17.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 541 | 37.82 | 1:19.71 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Kragholm | 1995 | 539 | 1:19.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 515 | 1:21.01 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ida Mentz-Jørgensen | 1995 | 483 | 1:22.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | 474 | 39.60 | 1:23.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Katrine Liljedahl | 1995 | 462 | 40.24 | 1:23.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Christina Witten | 1995 | 456 | 1:24.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Hansen | 1995 | 445 | 40.35 | 1:25.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Sandra Laksø | 1995 | 441 | 40.27 | 1:25.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Karina M Nielsen | 1995 | 437 | 41.07 | 1:25.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Nicoline Møller | 1995 | 417 | 42.33 | 1:26.91 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Helena Holm Iversen | 1995 | 417 | 41.72 | 1:26.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sille Thode | 1995 | 405 | 41.88 | 1:27.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 392 | 42.49 | 1:28.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Amalie Holm | 1995 | 389 | 43.04 | 1:28.96 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katja V. Jørgensen | 1995 | 376 | 44.32 | 1:29.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Katrine Brahtz | 1995 | DSQ | 1 hånd i vend v 50 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 585 | 37.81 | 1:17.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 572 | 37.30 | 1:18.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 556 | 37.29 | 1:18.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 509 | 38.66 | 1:21.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Christoffersen | 1996 | 506 | 39.35 | 1:21.46 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Charlotte K. Christensen | 1996 | 497 | 38.67 | 1:21.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Mia Hansgaard | 1996 | 476 | 41.28 | 1:23.18 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Dena Zornic | 1996 | 445 | 41.02 | 1:25.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Signe Nielsen | 1996 | 432 | 41.65 | 1:25.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elina Wagner | 1996 | 431 | 41.77 | 1:25.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 424 | 40.38 | 1:26.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
12 | Linda Aaen | 1996 | 423 | 42.11 | 1:26.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
13 | Emilie Riisberg | 1996 | 423 | 42.30 | 1:26.53 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Puggard | 1996 | 419 | 41.17 | 1:26.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
15 | Emma Vanggård | 1996 | 415 | 40.89 | 1:27.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 401 | 41.16 | 1:28.04 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Schütt | 1996 | 397 | 42.63 | 1:28.34 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amanda Fabild | 1996 | 395 | 41.60 | 1:28.51 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 390 | 43.32 | 1:28.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Antonia Dix-Lind | 1996 | 390 | 42.28 | 1:28.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 383 | 42.23 | 1:29.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Clara Albek | 1996 | 378 | 43.39 | 1:29.77 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 375 | 42.29 | 1:30.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Pernille Gøtzsche | 1996 | 375 | 44.25 | 1:30.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Kathrine Holm | 1996 | 374 | 43.18 | 1:30.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 372 | 44.27 | 1:30.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Julie Lamberth | 1996 | 354 | 43.41 | 1:31.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nadia Petersen | 1996 | 352 | 43.77 | 1:31.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Helena L. Bengtsen | 1996 | 350 | 43.58 | 1:32.10 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
30 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 345 | 44.99 | 1:32.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Emma Mäkelä | 1996 | 324 | 46.24 | 1:34.51 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Holten | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 642 | 32.05 | 1:07.02 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Lars Merl | 1993 | 624 | 32.99 | 1:07.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 595 | 31.95 | 1:08.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Søren Jungersen | 1993 | 550 | 33.44 | 1:10.57 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias N Sandager | 1993 | 530 | 33.89 | 1:11.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 515 | 34.33 | 1:12.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Mirkovic | 1993 | 514 | 33.66 | 1:12.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Harald Welling | 1993 | 513 | 33.73 | 1:12.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jakob Vinsand | 1993 | 468 | 35.36 | 1:14.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | 468 | 35.97 | 1:14.46 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
11 | Christian Tofte | 1993 | 425 | 36.35 | 1:16.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marcus Pagh | 1993 | 424 | 36.40 | 1:16.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Haugaard | 1993 | 419 | 1:17.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Andersen | 1993 | 408 | 1:17.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Rune Kjærulf | 1993 | 398 | 37.97 | 1:18.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 386 | 36.75 | 1:19.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Henrik Smith | 1993 | 379 | 1:19.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 373 | 37.37 | 1:20.32 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Malte Thomé | 1993 | 328 | 1:23.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
- | Casper Gammelgaard | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 534 | 34.76 | 1:11.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 532 | 34.30 | 1:11.34 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 492 | 35.42 | 1:13.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 458 | 35.26 | 1:15.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 445 | 35.39 | 1:15.74 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 437 | 36.60 | 1:16.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Benjamin Holten | 1994 | 426 | 36.05 | 1:16.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
8 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 425 | 35.89 | 1:16.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 418 | 37.06 | 1:17.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 403 | 37.38 | 1:18.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Dalegaard | 1994 | 400 | 37.11 | 1:18.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thor Giessing | 1994 | 398 | 37.33 | 1:18.59 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Steffen Basse | 1994 | 398 | 1:18.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Rasmus Hansen | 1994 | 397 | 1:18.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Jakob Vodstrup | 1994 | 390 | 1:19.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Meier | 1994 | 387 | 1:19.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Rasmus Svaneborg | 1994 | 377 | 1:20.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Michel Michelsen | 1994 | 377 | 38.61 | 1:20.04 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 372 | 1:20.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jens Bisgaard | 1994 | 372 | 1:20.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 371 | 1:20.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Hvid | 1994 | 356 | 1:21.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Victor Jones | 1994 | 353 | 1:21.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | 351 | 1:21.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emil Møhl | 1994 | 345 | 1:22.43 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Markus Dideriksen | 1994 | 334 | 1:23.33 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 331 | 1:23.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Jeppe Christensen | 1994 | 323 | 1:24.26 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 318 | 1:24.68 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Martin Weberg | 1994 | 305 | 1:25.88 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Schøffer | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 637 | 33.07 | 1:09.54 | 1:46.87 | 2:23.71 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Annelouise Dolleris | 1995 | 620 | 34.99 | 1:11.24 | 1:47.86 | 2:24.99 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 595 | 34.65 | 1:11.88 | 1:49.55 | 2:27.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 567 | 34.28 | 1:11.78 | 1:50.23 | 2:29.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Ida Kyhl | 1995 | 556 | 35.89 | 1:12.86 | 1:51.80 | 2:30.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Petersen | 1995 | 551 | 36.38 | 1:14.37 | 1:53.02 | 2:30.78 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Christiansen | 1995 | 541 | 34.77 | 1:12.37 | 1:51.99 | 2:31.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | 524 | 36.01 | 1:14.83 | 1:54.29 | 2:33.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 512 | 35.69 | 1:14.15 | 1:54.43 | 2:34.57 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 481 | 36.57 | 1:16.08 | 1:57.13 | 2:37.80 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 475 | 37.13 | 1:16.64 | 1:57.60 | 2:38.49 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Tenna Holm | 1995 | 473 | 37.24 | 1:17.29 | 1:58.78 | 2:38.67 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Pernille Christiansen | 1995 | 469 | 38.04 | 1:17.93 | 1:58.50 | 2:39.14 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Bjørner Søe | 1995 | 469 | 38.33 | 1:18.76 | 1:59.76 | 2:39.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Stine Kornbek | 1995 | 458 | 38.40 | 1:18.81 | 2:00.05 | 2:40.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Carina Christiansen | 1995 | 457 | 36.57 | 1:16.80 | 1:59.25 | 2:40.45 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Camilla Hansen | 1995 | 453 | 37.78 | 1:17.73 | 1:59.21 | 2:40.98 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Amalie Hansen | 1995 | 441 | 39.20 | 1:20.14 | 2:01.58 | 2:42.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Karina Sørensen | 1995 | 425 | 38.50 | 1:20.05 | 2:02.42 | 2:44.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nellie Friis | 1995 | 424 | 38.56 | 1:19.92 | 2:02.16 | 2:44.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 613 | 34.68 | 1:10.89 | 1:48.06 | 2:25.55 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 578 | 35.29 | 1:12.78 | 1:51.31 | 2:28.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Ringgaard | 1996 | 520 | 36.84 | 1:15.67 | 1:55.13 | 2:33.76 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 511 | 36.07 | 1:14.91 | 1:55.40 | 2:34.63 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 491 | 37.29 | 1:17.07 | 1:57.46 | 2:36.66 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 486 | 37.30 | 1:17.42 | 1:57.83 | 2:37.27 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Linea Lau Everland | 1996 | 468 | 36.40 | 1:16.22 | 1:58.04 | 2:39.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Emma Vanggård | 1996 | 453 | 38.97 | 1:19.91 | 2:01.36 | 2:40.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kathrine Barrett | 1996 | 447 | 38.88 | 1:19.54 | 2:01.89 | 2:41.62 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stephanie Hansen | 1996 | 445 | 38.68 | 1:19.17 | 2:00.67 | 2:41.97 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Johansen | 1996 | 440 | 39.90 | 1:21.03 | 2:02.19 | 2:42.50 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Line Kjær | 1996 | 440 | 39.22 | 1:21.21 | 2:02.61 | 2:42.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Linda Aaen | 1996 | 436 | 38.15 | 1:19.62 | 2:02.07 | 2:43.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
14 | Stine Brask Jensen | 1996 | 435 | 38.23 | 1:19.13 | 2:01.66 | 2:43.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Caroline Thoby | 1996 | 423 | 39.10 | 1:20.87 | 2:03.71 | 2:44.66 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Nadia Petersen | 1996 | 404 | 40.28 | 1:22.81 | 2:05.49 | 2:47.28 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Dena Zornic | 1996 | 397 | 39.42 | 1:21.63 | 2:05.27 | 2:48.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Rikke Blemholt | 1996 | 396 | 39.87 | 1:22.76 | 2:05.88 | 2:48.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 675 | 29.88 | 1:01.66 | 1:33.77 | 2:05.59 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 631 | 30.66 | 1:03.42 | 1:35.94 | 2:08.44 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil K. Mortensen | 1993 | 585 | 31.32 | 1:04.05 | 1:37.63 | 2:11.76 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Martin Bastiansen | 1993 | 507 | 32.58 | 1:07.27 | 1:43.02 | 2:18.22 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob H. Andersen | 1993 | 496 | 33.34 | 1:08.71 | 1:45.05 | 2:19.15 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Andreas Haugaard | 1993 | 487 | 34.16 | 1:09.56 | 1:44.53 | 2:20.06 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Plum Toft | 1993 | 485 | 33.58 | 1:09.25 | 1:45.16 | 2:20.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Søren Holm | 1993 | 471 | 32.48 | 1:07.90 | 1:45.13 | 2:21.66 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 461 | 34.71 | 1:10.10 | 1:46.54 | 2:22.61 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor Graffmann | 1993 | 446 | 34.39 | 1:10.91 | 1:47.93 | 2:24.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 441 | 34.22 | 1:12.19 | 1:49.18 | 2:24.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kasper Madsen | 1993 | 436 | 34.45 | 1:12.20 | 1:49.48 | 2:25.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Kim Brun Larsen | 1993 | 434 | 35.00 | 1:11.64 | 1:48.82 | 2:25.50 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
14 | Alexander Lollike | 1993 | 432 | 34.26 | 1:10.43 | 1:48.14 | 2:25.76 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
15 | Rune Kjærulf | 1993 | 413 | 35.70 | 1:13.08 | 1:51.67 | 2:28.00 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 407 | 36.13 | 1:13.31 | 1:51.26 | 2:28.65 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Sebastian Grønning | 1993 | 397 | 35.31 | 1:13.68 | 1:53.08 | 2:29.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Albrechtsen | 1993 | 380 | 35.10 | 1:12.99 | 1:52.92 | 2:32.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 560 | 31.81 | 1:05.25 | 1:39.80 | 2:13.65 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Mads Schøffer | 1994 | 509 | 32.56 | 1:06.91 | 1:42.66 | 2:17.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 490 | 33.67 | 1:09.13 | 1:44.90 | 2:19.80 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Mathias Hvid | 1994 | 483 | 33.53 | 1:08.79 | 1:45.59 | 2:20.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Karim Møller | 1994 | 460 | 34.11 | 1:10.18 | 1:47.05 | 2:22.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 443 | 34.50 | 1:11.42 | 1:48.38 | 2:24.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Joakim Lassen | 1994 | 432 | 33.59 | 1:10.08 | 1:47.94 | 2:25.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Sebastian Ovesen | 1994 | 428 | 35.82 | 1:12.51 | 1:49.37 | 2:26.16 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Jensen | 1994 | 427 | 34.54 | 1:11.99 | 1:49.74 | 2:26.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Rune Fyrstenborg | 1994 | 413 | 34.91 | 1:12.23 | 1:50.30 | 2:27.93 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
11 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 407 | 36.70 | 1:14.15 | 1:51.56 | 2:28.69 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Heyde | 1994 | 402 | 35.09 | 1:13.09 | 1:51.46 | 2:29.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Søren Meier | 1994 | 401 | 35.77 | 1:12.91 | 1:51.50 | 2:29.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicolai Thomsen | 1994 | 389 | 36.77 | 1:14.92 | 1:53.35 | 2:30.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Michael Hattens | 1994 | 387 | 36.36 | 1:14.13 | 1:52.75 | 2:31.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Victor Jones | 1994 | 378 | 35.61 | 1:14.03 | 1:53.28 | 2:32.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofus Beck Hansen | 1994 | Akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Schmidt | 1995 | 594 | 31.85 | 1:07.09 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Kjær | 1995 | 535 | 32.59 | 1:09.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Pernille Christiansen | 1995 | 519 | 34.07 | 1:10.18 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Petersen | 1995 | 502 | 33.46 | 1:10.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Christina Hvid Edill | 1995 | 498 | 33.83 | 1:11.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Klara Strand Olesen | 1995 | 493 | 33.34 | 1:11.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 492 | 34.80 | 1:11.46 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marisa Bjørklund | 1995 | 485 | 33.72 | 1:11.80 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 1995 | 471 | 33.84 | 1:12.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Madeline Lou | 1995 | 468 | 35.35 | 1:12.66 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Jahnay Benson | 1995 | 466 | 33.65 | 1:12.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 461 | 34.10 | 1:13.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 454 | 34.81 | 1:13.42 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Hansen | 1995 | 450 | 34.88 | 1:13.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Annelouise Dolleris | 1995 | 437 | 35.76 | 1:14.33 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Alberte Breum | 1995 | 426 | 35.94 | 1:14.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mette Meyer | 1995 | 418 | 36.02 | 1:15.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Maria Madsen | 1995 | 408 | 36.49 | 1:16.04 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 403 | 35.31 | 1:16.37 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Denise Nartey | 1995 | 397 | 36.02 | 1:16.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 385 | 37.05 | 1:17.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
22 | Caroline Buhl | 1995 | 382 | 36.23 | 1:17.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 376 | 36.34 | 1:18.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
24 | Sofie Moulvad | 1995 | 367 | 37.21 | 1:18.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 357 | 37.50 | 1:19.55 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie Baarsøe Pedersen | 1995 | 354 | 36.86 | 1:19.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Marianne Vinsand | 1995 | Afmeldt | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 597 | 31.62 | 1:06.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 541 | 33.87 | 1:09.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Høgskilde | 1996 | 511 | 33.32 | 1:10.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | 478 | 33.41 | 1:12.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniella Bender | 1996 | 427 | 35.07 | 1:14.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Pernille Gøtzsche | 1996 | 420 | 36.91 | 1:15.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Dena Zornic | 1996 | 419 | 35.18 | 1:15.40 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Charlotte K. Christensen | 1996 | 416 | 35.34 | 1:15.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Thea Jensen | 1996 | 409 | 36.01 | 1:16.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 404 | 34.68 | 1:16.33 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Linea Lau Everland | 1996 | 402 | 37.01 | 1:16.45 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Kathrine Barrett | 1996 | 397 | 35.43 | 1:16.75 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Henriette Stuhr | 1996 | 395 | 35.97 | 1:16.85 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Josefine Boisen | 1996 | 393 | 35.47 | 1:16.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lea Nilsson | 1996 | 377 | 36.30 | 1:18.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 371 | 36.89 | 1:18.54 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kathrine Holm | 1996 | 367 | 37.22 | 1:18.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Ida Schütt | 1996 | 356 | 38.43 | 1:19.60 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 340 | 37.72 | 1:20.80 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 339 | 38.07 | 1:20.93 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 338 | 37.10 | 1:20.96 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Puggard | 1996 | 330 | 39.13 | 1:21.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
23 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 328 | 37.92 | 1:21.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Caroline Thoby | 1996 | 326 | 37.95 | 1:21.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Amanda Fabild | 1996 | 321 | 37.84 | 1:22.37 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
26 | Emma Mäkelä | 1996 | 306 | 40.38 | 1:23.75 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Helstrup Jensen | 1996 | DSQ | Crawlben v 75 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 629 | 28.77 | 58.59 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 626 | 27.50 | 58.67 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Dufour | 1993 | 580 | 27.83 | 1:00.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 544 | 29.06 | 1:01.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Christian Wich | 1993 | 529 | 28.83 | 1:02.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Grønning | 1993 | 511 | 29.45 | 1:02.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tom Døi | 1993 | 493 | 30.36 | 1:03.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Gustafsson | 1993 | 492 | 30.35 | 1:03.57 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob H. Andersen | 1993 | 491 | 29.41 | 1:03.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Morten Suhr | 1993 | 489 | 30.07 | 1:03.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Holkjær | 1993 | 484 | 30.37 | 1:03.95 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 481 | 29.83 | 1:04.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christian Nørregaard | 1993 | 440 | 30.42 | 1:06.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Søren Holm | 1993 | 434 | 30.38 | 1:06.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Johannes Rose | 1993 | 397 | 32.17 | 1:08.28 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 504 | 30.10 | 1:03.07 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Martin Dolang | 1994 | 500 | 29.63 | 1:03.26 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 490 | 30.04 | 1:03.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Mikkel Johansen | 1994 | 477 | 31.30 | 1:04.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Niels Breum Hansen | 1994 | 469 | 30.73 | 1:04.62 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Jakob Vodstrup | 1994 | 468 | 30.21 | 1:04.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Andersen | 1994 | 465 | 30.56 | 1:04.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 449 | 31.44 | 1:05.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Håkonsson | 1994 | 443 | 31.06 | 1:05.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mark Bjerregaard | 1994 | 440 | 31.01 | 1:05.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 435 | 30.72 | 1:06.26 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Oldenborg | 1994 | 433 | 31.62 | 1:06.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 406 | 31.76 | 1:07.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 404 | 31.27 | 1:07.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 397 | 31.03 | 1:08.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Rasmus Härstedt | 1994 | 384 | 33.17 | 1:09.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Alexander Mundt | 1994 | 384 | 33.24 | 1:09.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thor Giessing | 1994 | 383 | 32.65 | 1:09.14 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 371 | 32.16 | 1:09.84 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | 371 | 33.00 | 1:09.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sebastian Ovesen | 1994 | 362 | 32.98 | 1:10.44 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin Weberg | 1994 | 356 | 32.88 | 1:10.84 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Rasmus Hansen | 1994 | 348 | 33.27 | 1:11.40 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Benjamin Jensen | 1994 | 341 | 34.05 | 1:11.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Jesper Broberg | 1994 | 322 | 32.24 | 1:13.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | 735 | 31.25 | 1:06.85 | 1:48.86 | 2:22.05 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kia Hansen | 1995 | 675 | 31.17 | 1:09.74 | 1:52.67 | 2:26.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise G. Riget | 1995 | 567 | 34.56 | 1:14.12 | 1:59.35 | 2:34.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Klara Strand Olesen | 1995 | 556 | 33.34 | 1:12.25 | 1:59.12 | 2:35.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 1995 | 555 | 33.94 | 1:12.43 | 1:59.98 | 2:36.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Katrine Brahtz | 1995 | 545 | 35.17 | 1:15.38 | 2:00.97 | 2:36.92 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Julie Schmidt | 1995 | 534 | 33.12 | 1:15.20 | 2:02.91 | 2:38.05 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanna Jensen | 1995 | 527 | 35.33 | 1:16.68 | 2:04.20 | 2:38.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Madeline Lou | 1995 | 521 | 35.02 | 1:16.93 | 2:03.11 | 2:39.28 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 520 | 36.60 | 1:16.09 | 2:05.15 | 2:39.44 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 519 | 35.46 | 1:19.05 | 2:03.72 | 2:39.49 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Hansen | 1995 | 518 | 34.75 | 1:17.35 | 2:04.47 | 2:39.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 515 | 36.88 | 1:14.84 | 2:05.49 | 2:39.92 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Marisa Bjørklund | 1995 | 513 | 34.12 | 1:16.95 | 2:04.52 | 2:40.09 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
15 | Christina Witten | 1995 | 504 | 38.40 | 1:20.07 | 2:05.95 | 2:41.11 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Kragholm | 1995 | 501 | 34.92 | 1:17.56 | 2:03.90 | 2:41.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Maria Madsen | 1995 | 493 | 36.01 | 1:18.51 | 2:07.39 | 2:42.31 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 491 | 36.82 | 1:20.36 | 2:07.40 | 2:42.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 487 | 38.45 | 1:21.17 | 2:07.22 | 2:42.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Nellie Friis | 1995 | 481 | 38.32 | 1:18.45 | 2:07.21 | 2:43.59 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Denise Nartey | 1995 | 480 | 35.51 | 1:18.62 | 2:07.67 | 2:43.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
22 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 454 | 36.01 | 1:19.60 | 2:12.64 | 2:46.77 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 447 | 39.61 | 1:19.05 | 2:12.27 | 2:47.60 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Alberte Breum | 1995 | 438 | 38.05 | 1:20.91 | 2:12.47 | 2:48.76 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 405 | 37.87 | 1:23.50 | 2:15.21 | 2:53.26 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Marianne Vinsand | 1995 | Afmeldt | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 681 | 32.38 | 1:08.42 | 1:52.30 | 2:25.73 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 637 | 33.21 | 1:13.08 | 1:55.67 | 2:28.96 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | 585 | 34.72 | 1:16.36 | 1:59.98 | 2:33.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 540 | 36.54 | 1:18.34 | 2:02.27 | 2:37.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Bro | 1996 | 530 | 33.92 | 1:14.48 | 2:02.16 | 2:38.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | 512 | 37.56 | 1:17.94 | 2:03.71 | 2:40.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Nicole Jensen | 1996 | 511 | 34.13 | 1:15.40 | 2:03.25 | 2:40.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 502 | 35.86 | 1:17.29 | 2:06.28 | 2:41.29 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Henriette Stuhr | 1996 | 497 | 36.03 | 1:18.21 | 2:06.70 | 2:41.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Sara Christoffersen | 1996 | 492 | 35.84 | 1:19.06 | 2:05.96 | 2:42.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Linda Aaen | 1996 | 490 | 38.13 | 1:18.14 | 2:05.99 | 2:42.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Emilie Riisberg | 1996 | 489 | 38.23 | 1:21.18 | 2:06.96 | 2:42.66 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Ringgaard | 1996 | 487 | 38.09 | 1:18.92 | 2:07.06 | 2:42.96 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
14 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 482 | 35.36 | 1:15.15 | 2:06.31 | 2:43.50 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Caroline Høgskilde | 1996 | 478 | 34.34 | 1:16.00 | 2:06.14 | 2:43.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 472 | 37.51 | 1:20.15 | 2:08.39 | 2:44.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Josefine Boisen | 1996 | 470 | 37.25 | 1:19.90 | 2:10.01 | 2:44.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 468 | 36.09 | 1:19.41 | 2:06.03 | 2:45.10 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Helene Kall | 1996 | 459 | 37.29 | 1:22.51 | 2:10.60 | 2:46.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Emma Vanggård | 1996 | 457 | 35.69 | 1:17.99 | 2:09.16 | 2:46.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Charlotte K. Christensen | 1996 | 456 | 36.94 | 1:21.49 | 2:06.81 | 2:46.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
22 | Ida Schütt | 1996 | 447 | 39.36 | 1:23.18 | 2:11.15 | 2:47.65 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 446 | 41.03 | 1:23.77 | 2:10.48 | 2:47.77 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Amanda Fabild | 1996 | 415 | 38.85 | 1:23.58 | 2:13.57 | 2:51.92 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
25 | Linea Lau Everland | 1996 | 413 | 37.98 | 1:20.67 | 2:14.38 | 2:52.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 648 | 28.74 | 1:04.70 | 1:42.98 | 2:11.58 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 557 | 30.45 | 1:04.66 | 1:47.38 | 2:18.37 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Wich | 1993 | 555 | 29.27 | 1:04.91 | 1:46.43 | 2:18.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lars Merl | 1993 | 520 | 32.19 | 1:10.18 | 1:49.30 | 2:21.62 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Jungersen | 1993 | 515 | 32.79 | 1:07.98 | 1:49.26 | 2:22.08 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kasper Madsen | 1993 | 507 | 31.66 | 1:08.95 | 1:52.55 | 2:22.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 502 | 32.35 | 1:08.60 | 1:49.58 | 2:23.27 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 493 | 34.30 | 1:11.03 | 1:53.14 | 2:24.11 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Oliver Mirkovic | 1993 | 490 | 32.43 | 1:09.35 | 1:51.26 | 2:24.47 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Morten Suhr | 1993 | 478 | 29.97 | 1:08.14 | 1:51.53 | 2:25.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Vinsand | 1993 | 476 | 31.53 | 1:10.08 | 1:52.22 | 2:25.86 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 474 | 32.53 | 1:11.26 | 1:54.50 | 2:26.07 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Harald Welling | 1993 | 470 | 31.66 | 1:10.28 | 1:51.22 | 2:26.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 464 | 30.66 | 1:10.76 | 1:50.94 | 2:27.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 460 | 31.43 | 1:09.71 | 1:52.58 | 2:27.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christian Nørregaard | 1993 | 459 | 31.75 | 1:09.44 | 1:54.21 | 2:27.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Emil K. Mortensen | 1993 | 453 | 32.43 | 1:09.86 | 1:53.41 | 2:28.24 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Jonathan Holdrup | 1993 | 447 | 32.98 | 1:09.92 | 1:55.54 | 2:28.87 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Søren Holm | 1993 | 427 | 31.96 | 1:10.72 | 1:54.20 | 2:31.17 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Daniel Skaaning | 1993 | DSQ | Flyben f.pullout125m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | 575 | 29.20 | 1:03.24 | 1:43.93 | 2:16.94 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 516 | 30.55 | 1:07.96 | 1:49.46 | 2:21.94 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Hvid | 1994 | 515 | 30.82 | 1:07.96 | 1:51.29 | 2:22.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | 506 | 30.46 | 1:07.79 | 1:50.37 | 2:22.93 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Mads Schøffer | 1994 | 502 | 31.46 | 1:06.18 | 1:49.53 | 2:23.29 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 497 | 32.28 | 1:08.81 | 1:51.47 | 2:23.74 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 491 | 31.85 | 1:09.29 | 1:52.93 | 2:24.34 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 485 | 31.64 | 1:10.54 | 1:51.40 | 2:24.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 483 | 32.31 | 1:09.91 | 1:55.04 | 2:25.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 478 | 32.23 | 1:10.59 | 1:51.93 | 2:25.66 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 461 | 33.56 | 1:13.98 | 1:53.60 | 2:27.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Basse | 1994 | 459 | 33.39 | 1:12.02 | 1:55.64 | 2:27.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Jacob Nielsen | 1994 | 455 | 31.50 | 1:10.71 | 1:53.89 | 2:28.09 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Magnus Dalegaard | 1994 | 453 | 33.34 | 1:12.15 | 1:55.01 | 2:28.22 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 452 | 34.41 | 1:13.82 | 1:54.19 | 2:28.31 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 447 | 33.52 | 1:12.36 | 1:55.69 | 2:28.86 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 445 | 30.99 | 1:10.22 | 1:56.05 | 2:29.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Søren Meier | 1994 | 442 | 34.87 | 1:11.52 | 1:55.61 | 2:29.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 435 | 32.15 | 1:11.22 | 1:56.52 | 2:30.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 433 | 32.05 | 1:13.72 | 1:55.37 | 2:30.55 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
21 | Joakim Lassen | 1994 | 428 | 32.68 | 1:09.75 | 1:57.34 | 2:31.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Casper S. Korch | 1994 | 428 | 32.94 | 1:11.60 | 2:00.51 | 2:31.08 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Johansen | 1994 | 427 | 32.76 | 1:14.82 | 2:00.79 | 2:31.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | William Hagemann | 1994 | 419 | 32.58 | 1:13.42 | 1:57.97 | 2:32.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Hansen | 1994 | 419 | 33.32 | 1:11.49 | 1:56.85 | 2:32.21 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 417 | 33.86 | 1:11.78 | 1:58.32 | 2:32.41 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Michel Michelsen | 1994 | 412 | 33.49 | 1:13.38 | 1:59.38 | 2:33.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 410 | 32.43 | 1:11.93 | 1:59.09 | 2:33.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christian Heyde | 1994 | 409 | 33.27 | 1:13.05 | 1:59.45 | 2:33.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Karim Møller | 1994 | 407 | 35.83 | 1:12.35 | 1:58.34 | 2:33.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
31 | Martin Dolang | 1994 | 405 | 32.00 | 1:13.24 | 2:00.38 | 2:33.88 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
32 | Benjamin Jensen | 1994 | 403 | 33.66 | 1:11.44 | 1:58.84 | 2:34.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
33 | Alexander Mundt | 1994 | 393 | 33.98 | 1:13.93 | 1:59.33 | 2:35.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Oliver Grodt | 1994 | 391 | 31.91 | 1:13.08 | 2:01.32 | 2:35.69 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofus Beck Hansen | 1994 | akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Steenberg | 1994 | Akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge | 0 | 578 | 4:09.66 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 29.41 | 59.94 | 59.94 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 31.57 | 1:09.12 | 2:09.06 | ||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 30.30 | 1:02.99 | 3:12.05 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 27.57 | 57.61 | 4:09.66 | ||||||
2 | Vat 1 | 0 | 566 | 4:11.42 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 29.64 | 59.45 | 59.45 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 33.96 | 1:11.44 | 2:10.89 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 30.24 | 1:03.76 | 3:14.65 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 27.38 | 56.77 | 4:11.42 | ||||||
3 | Kvik Herrer 1 | 0 | 513 | 4:19.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 34.06 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 31.81 | 1:08.99 | 2:19.14 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 29.27 | 1:29.44 | 3:48.58 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 31.27 | 31.27 | 4:19.85 | ||||||
4 | Gti Drenge | 0 | 505 | 4:21.11 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 31.16 | 1:03.66 | 1:03.66 | ||||||
Jonas Jørgensen | 1994 | 37.78 | 1:20.84 | 2:24.50 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 27.16 | 59.50 | 3:24.00 | ||||||
Oliver Grodt | 1994 | 27.32 | 57.11 | 4:21.11 | ||||||
5 | Vest Supermænd 1 | 1993 | 505 | 4:21.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Joakim Lassen | 1994 | 31.89 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 33.55 | 1:42.42 | 2:48.51 | ||||||
Søren Holm | 1993 | 35.22 | 1:02.65 | 3:51.16 | ||||||
Mikkel Labuhn | 1993 | 30.10 | 30.10 | 4:21.26 | ||||||
6 | Helsingør Drenge | 0 | 501 | 4:21.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Christian Wich | 1993 | 32.65 | 1:07.68 | 1:07.68 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 34.75 | 1:42.90 | 2:50.58 | ||||||
Sebastian Grønning | 1993 | 33.99 | 1:01.24 | 3:51.82 | ||||||
Aksel Bjerregaard | 1994 | 30.04 | 30.04 | 4:21.86 | ||||||
7 | Slagelse Drenge | 1993 | 496 | 4:22.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 31.05 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 34.47 | 1:12.64 | 2:17.69 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 30.95 | 1:05.81 | 3:23.50 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 28.34 | 59.33 | 4:22.83 | ||||||
8 | Køge Drenge | 1993 | 478 | 4:25.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Victor Graffmann | 1993 | 33.85 | 1:09.69 | 1:09.69 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 34.98 | 1:13.38 | 2:23.07 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 29.38 | 1:03.33 | 3:26.40 | ||||||
0 | 28.00 | 59.55 | 4:25.95 | |||||||
9 | Gentofte Drenge | 1993 | 461 | 4:29.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 33.84 | 1:09.74 | 1:09.74 | ||||||
Harald Welling | 1993 | 33.50 | 1:13.28 | 2:23.02 | ||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 31.99 | 1:07.95 | 3:30.97 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 27.71 | 58.31 | 4:29.28 | ||||||
10 | Hovedstaden Drenge 1 | 1993 | 445 | 4:32.47 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | 32.68 | 1:08.35 | 1:08.35 | ||||||
Tobias N Sandager | 1993 | 33.76 | 1:12.05 | 2:20.40 | ||||||
Michel Michelsen | 1994 | 32.57 | 1:40.45 | 4:00.85 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 31.62 | 31.62 | 4:32.47 | ||||||
11 | Boyz 2 Lyngby | 1993 | 433 | 4:34.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonatan Engelbrecht | 1994 | 35.63 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Marcus Pagh | 1993 | 35.37 | 1:15.97 | 2:29.47 | ||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 30.25 | 1:06.66 | 3:36.13 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 28.23 | 58.86 | 4:34.99 | ||||||
12 | Gsc Drenge | 0 | 432 | 4:35.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Mathias Hvid | 1994 | 33.37 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Michael Hattens | 1994 | 41.15 | 1:24.22 | 2:32.44 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 30.11 | 1:04.60 | 3:37.04 | ||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 27.53 | 58.02 | 4:35.06 | ||||||
13 | Hovedstaden Drenge 2 | 1993 | 408 | 4:40.43 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Nicolai Thomsen | 1994 | 35.43 | 1:13.11 | 1:13.11 | ||||||
Thor Giessing | 1994 | 36.04 | 1:17.31 | 2:30.42 | ||||||
Jonathan Willems | 1993 | 31.87 | 1:09.72 | 3:40.14 | ||||||
Morten Hjort | 1994 | 28.49 | 1:00.29 | 4:40.43 | ||||||
14 | Sigma Drenge 2 | 0 | 402 | 4:41.78 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 34.36 | 1:11.69 | 1:11.69 | ||||||
Martin Weberg | 1994 | 40.09 | 1:24.50 | 2:36.19 | ||||||
Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 30.99 | 1:07.66 | 3:43.85 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 27.51 | 57.93 | 4:41.78 | ||||||
- | Boyz 1 Lyngby | 1993 | akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | |||||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | |||||||||
Tom Døi | 1993 | |||||||||
Thomas Steenberg | 1994 | |||||||||
- | Hvidovre Drenge | 1994 | DSQ | over 15 m u/vand | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Køge Piger 1 | 1995 | 626 | 4:36.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 33.12 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 38.68 | 1:19.65 | 2:27.71 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 31.23 | 1:05.67 | 3:33.38 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 30.34 | 1:02.86 | 4:36.24 | ||||||
2 | Triton Piger 1 | 1995 | 596 | 4:40.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 34.29 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 37.79 | 1:17.47 | 2:29.40 | ||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 33.90 | 1:10.78 | 3:40.18 | ||||||
Jahnay Benson | 1995 | 28.64 | 1:00.62 | 4:40.80 | ||||||
3 | Sigma Piger 1 | 0 | 591 | 4:41.57 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 33.43 | 1:08.04 | 1:08.04 | ||||||
Sara Christoffersen | 1996 | 38.06 | 1:22.46 | 2:30.50 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 32.78 | 1:08.00 | 3:38.50 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 30.35 | 1:03.07 | 4:41.57 | ||||||
4 | Vat 1 | 0 | 576 | 4:44.03 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 33.52 | 1:08.52 | 1:08.52 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 39.26 | 1:21.88 | 2:30.40 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 32.56 | 1:10.91 | 3:41.31 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 30.08 | 1:02.72 | 4:44.03 | ||||||
5 | Kvik Damer 1 | 0 | 523 | 4:53.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 35.00 | 1:11.81 | 1:11.81 | ||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 40.26 | 1:58.46 | 3:10.27 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 1:08.63 | 1:43.08 | 4:53.35 | ||||||
Denise Nartey | 1995 | 4:53.35 | ||||||||
6 | Gsc Piger 1 | 0 | 497 | 4:58.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 34.31 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Amalie Hansen | 1995 | 41.25 | 1:28.03 | 2:38.51 | ||||||
Laura Strøm Pedersen | 1995 | 35.60 | 1:16.36 | 3:54.87 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 30.14 | 1:03.56 | 4:58.43 | ||||||
7 | Køge Piger 2 | 1995 | 491 | 4:59.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Nellie Friis | 1995 | 38.21 | 1:18.06 | 1:18.06 | ||||||
Mia Hansgaard | 1996 | 40.12 | 1:22.61 | 2:40.67 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 34.45 | 1:13.97 | 3:54.64 | ||||||
Christina Witten | 1995 | 31.12 | 1:05.05 | 4:59.69 | ||||||
8 | Girlz Lyngby | 1995 | 489 | 4:59.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Siri Vulpius | 1995 | 38.37 | 1:56.52 | 1:56.52 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 43.97 | 1:17.41 | 3:13.93 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 40.36 | 1:11.43 | 4:25.36 | ||||||
Nanna Jensen | 1995 | 34.61 | 34.61 | 4:59.97 | ||||||
9 | Hovedstaden Piger 1 | 1995 | 487 | 5:00.45 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 36.18 | 1:14.25 | 1:14.25 | ||||||
Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 38.08 | 1:20.50 | 2:34.75 | ||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 37.77 | 1:51.94 | 4:26.69 | ||||||
Amanda Sandager | 1995 | 33.76 | 33.76 | 5:00.45 | ||||||
10 | Sigma Piger 2 | 0 | 486 | 5:00.67 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mette Petersen | 1995 | 36.87 | 1:56.37 | 1:56.37 | ||||||
Emilie Riisberg | 1996 | 45.37 | 1:18.87 | 3:15.24 | ||||||
Luna Lüchau Jensen | 1995 | 39.37 | 1:11.24 | 4:26.48 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 34.19 | 34.19 | 5:00.67 | ||||||
11 | Kvik Damer 2 | 0 | 484 | 5:00.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Stine Brask Jensen | 1996 | 37.52 | 1:17.59 | 1:17.59 | ||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 38.99 | 1:23.72 | 2:41.31 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 35.29 | 1:14.53 | 3:55.84 | ||||||
Stine Kornbek | 1995 | 31.15 | 1:05.14 | 5:00.98 | ||||||
12 | Triton Piger 2 | 1995 | 480 | 5:01.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Maja Nielsen | 1996 | 38.47 | 1:17.62 | 1:17.62 | ||||||
Charlotte K. Christensen | 1996 | 38.73 | 1:22.73 | 2:40.35 | ||||||
Louise G. Riget | 1995 | 34.92 | 1:12.65 | 3:53.00 | ||||||
Linda Aaen | 1996 | 32.28 | 1:08.80 | 5:01.80 | ||||||
13 | Hils Piger 1 | 0 | 473 | 5:03.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 40.44 | 1:21.82 | 1:21.82 | ||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 39.37 | 1:22.90 | 2:44.72 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 33.34 | 1:15.41 | 4:00.13 | ||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 30.25 | 1:03.14 | 5:03.27 | ||||||
14 | Gentofte Piger | 1995 | 472 | 5:03.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 35.66 | 1:13.35 | 1:13.35 | ||||||
Laura Kragholm | 1995 | 39.30 | 1:58.57 | 3:11.92 | ||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 42.20 | 1:15.30 | 4:27.22 | ||||||
Helena Holm Iversen | 1995 | 36.29 | 36.29 | 5:03.51 | ||||||
15 | Dragør Ladydragons | 0 | 461 | 5:06.05 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 35.62 | 1:13.71 | 1:13.71 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 45.34 | 1:32.14 | 2:45.85 | ||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 36.64 | 1:16.34 | 4:02.19 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 30.09 | 1:03.86 | 5:06.05 | ||||||
16 | Hvidovre Piger | 1996 | 448 | 5:08.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Trine Meier | 1995 | 38.69 | 2:00.34 | 2:00.34 | ||||||
Elina Wagner | 1996 | 44.66 | 1:21.95 | 3:22.29 | ||||||
Thea Jensen | 1996 | 39.72 | 1:11.26 | 4:33.55 | ||||||
Lea Nilsson | 1996 | 35.25 | 35.25 | 5:08.80 | ||||||
17 | Vat 2 | 1995 | 441 | 5:10.51 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 37.00 | 1:57.22 | 1:57.22 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 45.41 | 1:22.03 | 3:19.25 | ||||||
Amanda Fabild | 1996 | 1:16.17 | 1:51.26 | 5:10.51 | ||||||
Sofie B. Nielsen | 1995 | 5:10.51 | ||||||||
18 | Gsc Piger 2 | 0 | 439 | 5:11.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Line Kjær | 1996 | 38.05 | 1:18.28 | 1:18.28 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 43.04 | 1:30.11 | 2:48.39 | ||||||
Linea Lau Everland | 1996 | 36.61 | 1:17.25 | 4:05.64 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 31.21 | 1:05.45 | 5:11.09 | ||||||
19 | Helsingør Piger | 0 | 432 | 5:12.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ida Kyhl | 1995 | 35.65 | 1:12.40 | 1:12.40 | ||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 44.21 | 2:07.54 | 3:19.94 | ||||||
Alberte Breum | 1995 | 41.16 | 1:14.45 | 4:34.39 | ||||||
Maja L. Brinch | 1996 | 38.30 | 38.30 | 5:12.69 | ||||||
20 | Vest Piger 1 | 1995 | 398 | 5:21.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sofie Baarsøe Pedersen | 1995 | 38.83 | 1:20.17 | 1:20.17 | ||||||
Sandra Laksø | 1995 | 40.76 | 1:25.16 | 2:45.33 | ||||||
Kamilia Larsen | 1996 | 39.81 | 1:25.34 | 4:10.67 | ||||||
Kathrine Holm | 1996 | 33.74 | 1:10.64 | 5:21.31 | ||||||
- | Gti Piger | 0 | akut syg | |||||||
GTI | ||||||||||
Kathrine Barrett | 1996 | |||||||||
Pernille Vegge | 1995 | |||||||||
Pernille Christiansen | 1995 | |||||||||
Henriette Stuhr | 1996 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge | 0 | 596 | 1:52.60 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 26.98 | 26.98 | |||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 31.01 | 57.99 | |||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 28.83 | 1:26.82 | |||||||
Casper S. Korch | 1994 | 25.78 | 1:52.60 | |||||||
2 | Vat 1 | 0 | 582 | 1:53.48 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Kasper Madsen | 1993 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Søren Jungersen | 1993 | 31.73 | 1:02.15 | |||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 25.01 | 1:27.16 | |||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 26.32 | 1:53.48 | |||||||
3 | Kvik Herrer 1 | 0 | 570 | 1:54.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 29.90 | 1:01.35 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 27.15 | 1:28.50 | |||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 25.76 | 1:54.26 | |||||||
4 | Boyz 1 Lyngby | 1993 | 546 | 1:55.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 33.30 | 1:03.24 | |||||||
Tom Døi | 1993 | 27.64 | 1:30.88 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 25.06 | 1:55.94 | |||||||
5 | Gti Drenge | 0 | 493 | 1:57.98 | ||||||
GTI | ||||||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Jonas Jørgensen | 1994 | 34.33 | 1:02.71 | |||||||
Martin Dolang | 1994 | 28.93 | 1:31.64 | |||||||
Oliver Grodt | 1994 | 26.34 | 1:57.98 | |||||||
6 | Helsingør Drenge | 0 | 509 | 1:58.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Christian Wich | 1993 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 33.04 | 1:04.33 | |||||||
Sebastian Grønning | 1993 | 27.78 | 1:32.11 | |||||||
Aksel Bjerregaard | 1994 | 26.55 | 1:58.66 | |||||||
7 | Køge Drenge | 1993 | 504 | 1:59.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Victor Graffmann | 1993 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 31.06 | 1:03.26 | |||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.86 | 1:31.12 | |||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 27.95 | 1:59.07 | |||||||
8 | Gentofte Drenge | 1993 | 494 | 1:59.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Harald Welling | 1993 | 32.38 | 1:03.65 | |||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 28.80 | 1:32.45 | |||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 27.42 | 1:59.87 | |||||||
9 | Vest Supermænd 1 | 1993 | 490 | 2:00.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Joakim Lassen | 1994 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 34.00 | 1:05.21 | |||||||
Søren Holm | 1993 | 28.41 | 1:33.62 | |||||||
Mikkel Labuhn | 1993 | 26.56 | 2:00.18 | |||||||
10 | Slagelse Drenge | 1993 | 485 | 2:00.57 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 32.44 | 1:01.99 | |||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 31.10 | 1:33.09 | |||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 27.48 | 2:00.57 | |||||||
11 | Hovedstaden Drenge 1 | 1993 | 467 | 2:02.10 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Tobias N Sandager | 1993 | 33.20 | 1:05.01 | |||||||
Thor Giessing | 1994 | 29.95 | 1:34.96 | |||||||
Morten Hjort | 1994 | 27.14 | 2:02.10 | |||||||
12 | Ringsted Drenge | 0 | 449 | 2:03.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Rasmus Kruuse | 1994 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Jens Bisgaard | 1994 | 36.05 | 1:05.92 | |||||||
Jacob Nielsen | 1994 | 29.90 | 1:35.82 | |||||||
Malte Thomé | 1993 | 27.92 | 2:03.74 | |||||||
13 | Gsc Drenge | 0 | 439 | 2:04.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Mathias Hvid | 1994 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Michael Hattens | 1994 | 38.65 | 1:09.56 | |||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 28.54 | 1:38.10 | |||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 26.54 | 2:04.64 | |||||||
14 | Vat 2 | 1995 | 434 | 2:05.11 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Henrik Smith | 1993 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 35.14 | 1:08.45 | |||||||
Alexander Andersen | 1993 | 29.77 | 1:38.22 | |||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 26.89 | 2:05.11 | |||||||
15 | Hovedstaden Drenge 2 | 1993 | 432 | 2:05.35 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Nicolai Thomsen | 1994 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Michel Michelsen | 1994 | 34.65 | 1:07.90 | |||||||
Jonathan Willems | 1993 | 30.32 | 1:38.22 | |||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 27.13 | 2:05.35 | |||||||
16 | Sigma Drenge 2 | 0 | 409 | 2:07.64 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 37.08 | 1:10.67 | |||||||
Martin Weberg | 1994 | 29.86 | 1:40.53 | |||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 27.11 | 2:07.64 | |||||||
17 | Farum Drenge Konk 1 | 0 | 407 | 2:07.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Martin Bastiansen | 1993 | 31.16 | 31.16 | |||||||
Kevin Søby | 1994 | 38.91 | 1:10.07 | |||||||
Miki Mørck Taagholt | 1994 | 30.63 | 1:40.70 | |||||||
Tobias Ross | 1993 | 27.13 | 2:07.83 | |||||||
18 | Boyz 2 Lyngby | 1993 | 395 | 2:09.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonatan Engelbrecht | 1994 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 1:06.54 | 1:41.63 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 27.54 | 2:09.17 | |||||||
William Hagemann | 1994 | 2:09.17 | ||||||||
- | Vordingborg Killersharks | 0 | Afmeldt rettidigt | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Køge Piger 1 | 1995 | 2:05.44 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 37.07 | 1:08.65 | |||||||
Christina Munkholm | 1996 | 30.22 | 1:38.87 | |||||||
Kia Hansen | 1995 | 26.57 | 2:05.44 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 1995 | 2:06.45 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 34.89 | 1:08.58 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 30.91 | 1:39.49 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 26.96 | 2:06.45 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 0 | 2:09.00 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Luna Lüchau Jensen | 1995 | 36.84 | 1:09.99 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.67 | 1:40.66 | |||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 28.34 | 2:09.00 | |||||||
4 | Vat 1 | 0 | 2:09.27 | |||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 37.31 | 1:10.36 | |||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 31.07 | 1:41.43 | |||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 27.84 | 2:09.27 | |||||||
5 | Kvik Damer 1 | 0 | 2:12.76 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 38.63 | 1:12.49 | |||||||
Caroline Petersen | 1995 | 31.44 | 1:43.93 | |||||||
Denise Nartey | 1995 | 28.83 | 2:12.76 | |||||||
6 | Gsc Piger 1 | 0 | 2:13.46 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Amalie Hansen | 1995 | 39.39 | 1:11.79 | |||||||
Laura Strøm Pedersen | 1995 | 33.08 | 1:44.87 | |||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 28.59 | 2:13.46 | |||||||
7 | Triton Piger 2 | 1995 | 2:14.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Linda Aaen | 1996 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Charlotte K. Christensen | 1996 | 37.49 | 1:13.39 | |||||||
Louise G. Riget | 1995 | 31.93 | 1:45.32 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.96 | 2:14.28 | |||||||
8 | Girlz Lyngby | 1995 | 2:14.31 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Siri Vulpius | 1995 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 37.57 | 1:13.00 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.87 | 1:43.87 | |||||||
Nanna Jensen | 1995 | 30.44 | 2:14.31 | |||||||
9 | Hils Piger 1 | 0 | 2:14.97 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 36.92 | 1:14.48 | |||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 31.82 | 1:46.30 | |||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 28.67 | 2:14.97 | |||||||
10 | Vat 2 | 1995 | 2:15.55 | |||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 35.41 | 35.41 | |||||||
Dena Zornic | 1996 | 39.02 | 1:14.43 | |||||||
Madeline Lou | 1995 | 32.15 | 1:46.58 | |||||||
Amanda Fabild | 1996 | 28.97 | 2:15.55 | |||||||
11 | Gentofte Piger | 1995 | 2:16.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Helena Holm Iversen | 1995 | 39.54 | 1:13.37 | |||||||
Laura Kragholm | 1995 | 1:03.42 | 2:16.79 | |||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 2:16.79 | ||||||||
12 | Kvik Damer 2 | 0 | 2:18.62 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Stine Brask Jensen | 1996 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Karina M Nielsen | 1995 | |||||||||
Daniella Bender | 1996 | |||||||||
Stine Kornbek | 1995 | 2:18.62 | 2:18.62 | |||||||
13 | Hovedstaden Piger 1 | 1995 | 2:19.31 | |||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 38.44 | 1:13.30 | |||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 1:06.01 | 2:19.31 | |||||||
Amanda Sandager | 1995 | 2:19.31 | ||||||||
14 | Køge Piger 2 | 1995 | 2:19.40 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Nadia Petersen | 1996 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Mia Hansgaard | 1996 | 39.00 | 1:16.39 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 32.85 | 1:49.24 | |||||||
Christina Witten | 1995 | 30.16 | 2:19.40 | |||||||
15 | Sigma Piger 2 | 0 | 2:19.78 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Isabella Wedel Hansen | 1996 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Emilie Riisberg | 1996 | 40.11 | 1:15.97 | |||||||
Sara Christoffersen | 1996 | 34.03 | 1:50.00 | |||||||
Mette Petersen | 1995 | 29.78 | 2:19.78 | |||||||
16 | Vest Piger 1 | 1995 | 2:21.27 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Sandra Laksø | 1995 | |||||||||
Kamilia Larsen | 1996 | |||||||||
Kathrine Holm | 1996 | 2:21.27 | 2:21.27 | |||||||
17 | Gti Piger | 0 | 2:21.62 | |||||||
GTI | ||||||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 41.50 | 1:17.41 | |||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 33.10 | 1:50.51 | |||||||
Pernille Vegge | 1995 | 31.11 | 2:21.62 | |||||||
18 | Gsc Piger 2 | 0 | 2:23.91 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Line Kjær | 1996 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | |||||||||
Linea Lau Everland | 1996 | |||||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 2:23.91 | 2:23.91 | |||||||
19 | Helsingør Piger | 0 | 2:26.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ida Kyhl | 1995 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 1:20.15 | 1:53.41 | |||||||
Isabella Z. Bigum | 1996 | 32.92 | 2:26.33 | |||||||
Maja L. Brinch | 1996 | 2:26.33 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 666 | 28.07 | 57.85 | 1:27.98 | 1:57.34 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Rasmus Dufour | 1993 | 611 | 27.93 | 58.99 | 1:30.21 | 2:00.74 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simon Albrechtsen | 1993 | 587 | 28.47 | 59.49 | 1:30.97 | 2:02.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 586 | 28.49 | 58.95 | 1:30.90 | 2:02.42 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Kasper Holkjær | 1993 | 554 | 29.33 | 1:00.81 | 1:32.95 | 2:04.73 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Wich | 1993 | 548 | 28.73 | 1:00.30 | 1:32.39 | 2:05.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Madsen | 1993 | 547 | 29.77 | 1:02.05 | 1:34.31 | 2:05.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 546 | 28.75 | 59.69 | 1:32.03 | 2:05.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 537 | 29.56 | 1:01.82 | 1:34.38 | 2:06.03 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Nicklas Plum Toft | 1993 | 533 | 29.32 | 1:01.73 | 1:34.27 | 2:06.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Frederik Gustafsson | 1993 | 530 | 29.51 | 1:01.20 | 1:34.16 | 2:06.61 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob H. Andersen | 1993 | 529 | 29.42 | 1:02.07 | 1:35.18 | 2:06.74 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Jonathan Holdrup | 1993 | 520 | 28.92 | 1:01.47 | 1:34.90 | 2:07.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Rune Kjærulf | 1993 | 507 | 29.74 | 1:02.22 | 1:35.71 | 2:08.49 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 503 | 30.89 | 1:03.31 | 1:36.15 | 2:08.83 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 502 | 29.49 | 1:01.93 | 1:35.05 | 2:08.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Johannes Rose | 1993 | 498 | 30.91 | 1:03.58 | 1:36.99 | 2:09.24 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Morten Suhr | 1993 | 497 | 29.86 | 1:02.81 | 1:36.15 | 2:09.36 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Haugaard | 1993 | 490 | 31.11 | 1:04.09 | 1:36.86 | 2:09.94 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 489 | 29.14 | 1:01.45 | 1:35.69 | 2:10.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Victor Graffmann | 1993 | 486 | 29.84 | 1:02.31 | 1:36.51 | 2:10.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Labuhn | 1993 | 482 | 29.60 | 1:02.47 | 1:36.94 | 2:10.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Alexander Lollike | 1993 | 479 | 30.14 | 1:02.88 | 1:37.00 | 2:10.99 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
24 | Henrik Smith | 1993 | 476 | 29.83 | 1:03.06 | 1:37.13 | 2:11.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 465 | 27.77 | 1:00.96 | 1:36.47 | 2:12.24 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Christian Nørregaard | 1993 | 460 | 28.33 | 1:02.03 | 1:37.40 | 2:12.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
27 | Jonathan Willems | 1993 | 438 | 30.05 | 1:03.77 | 1:39.90 | 2:14.95 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Steenberg | 1994 | 622 | 28.34 | 58.47 | 1:29.55 | 2:00.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Hvid | 1994 | 617 | 28.84 | 59.62 | 1:30.26 | 2:00.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Martin Mathiesen | 1994 | 590 | 28.57 | 59.87 | 1:31.16 | 2:02.17 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 582 | 28.94 | 1:00.42 | 1:31.55 | 2:02.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Johansen | 1994 | 574 | 29.11 | 1:00.41 | 1:32.19 | 2:03.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 568 | 28.92 | 1:00.29 | 1:32.24 | 2:03.71 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 562 | 28.82 | 1:00.13 | 1:32.00 | 2:04.20 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 559 | 28.58 | 59.83 | 1:32.26 | 2:04.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 530 | 29.74 | 1:02.20 | 1:34.87 | 2:06.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 518 | 28.58 | 1:00.09 | 1:33.46 | 2:07.57 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Nielsen | 1994 | 511 | 29.87 | 1:01.94 | 1:35.13 | 2:08.16 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Gustav Håkonsson | 1994 | 509 | 30.03 | 1:02.77 | 1:35.50 | 2:08.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Martin Dolang | 1994 | 508 | 29.86 | 1:02.70 | 1:35.55 | 2:08.39 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 500 | 30.63 | 1:02.60 | 1:35.65 | 2:09.09 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 497 | 29.72 | 1:02.42 | 1:36.39 | 2:09.38 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Casper S. Korch | 1994 | 488 | 29.13 | 1:02.12 | 1:36.70 | 2:10.19 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Härstedt | 1994 | 487 | 29.89 | 1:02.91 | 1:37.12 | 2:10.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Steffen Basse | 1994 | 485 | 29.09 | 1:00.93 | 1:35.17 | 2:10.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | William Hagemann | 1994 | 483 | 29.11 | 1:01.64 | 1:35.86 | 2:10.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Heyde | 1994 | 479 | 30.38 | 1:03.53 | 1:37.22 | 2:11.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 475 | 30.21 | 1:03.54 | 1:38.07 | 2:11.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | 474 | 30.01 | 1:03.00 | 1:37.19 | 2:11.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 472 | 31.03 | 1:04.45 | 1:38.25 | 2:11.64 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sebastian Ovesen | 1994 | 470 | 30.10 | 1:02.84 | 1:36.92 | 2:11.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rune Fyrstenborg | 1994 | 469 | 29.41 | 1:02.28 | 1:36.82 | 2:11.90 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
26 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 466 | 29.46 | 1:02.42 | 1:37.68 | 2:12.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lasse Andersen | 1994 | 465 | 30.25 | 1:03.68 | 1:37.76 | 2:12.31 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alexander Mundt | 1994 | 458 | 30.39 | 1:04.03 | 1:38.10 | 2:12.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 457 | 31.74 | 1:06.08 | 1:40.04 | 2:12.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Niels Breum Hansen | 1994 | 457 | 29.36 | 1:02.04 | 1:37.74 | 2:13.00 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
31 | Karim Møller | 1994 | 454 | 31.43 | 1:05.65 | 1:39.72 | 2:13.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
32 | Magnus Dalegaard | 1994 | 448 | 30.48 | 1:04.26 | 1:39.75 | 2:13.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Michel Michelsen | 1994 | 442 | 30.65 | 1:04.37 | 1:39.14 | 2:14.49 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Benjamin Holten | 1994 | 439 | 30.35 | 1:04.14 | 1:39.97 | 2:14.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
35 | Morten Hjort | 1994 | 437 | 29.83 | 1:03.75 | 1:39.28 | 2:15.07 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kia Hansen | 1995 | 739 | 1:03.81 | 2:10.93 | 3:18.90 | 4:25.26 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 629 | 1:06.94 | 2:17.56 | 3:28.66 | 4:39.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Nanna Jensen | 1995 | 609 | 1:08.09 | 2:20.40 | 3:32.28 | 4:42.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Bastiansen | 1995 | 601 | 1:08.80 | 2:20.63 | 3:32.89 | 4:44.31 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 596 | 1:08.34 | 2:20.46 | 3:33.02 | 4:44.96 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Madeline Lou | 1995 | 594 | 1:08.90 | 2:21.94 | 3:34.97 | 4:45.38 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Amanda Sandager | 1995 | 589 | 1:07.53 | 2:19.71 | 3:33.10 | 4:46.18 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 572 | 1:09.71 | 2:23.50 | 3:36.72 | 4:48.97 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Caroline Petersen | 1995 | 570 | 1:09.08 | 2:22.52 | 3:36.58 | 4:49.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Pernille Christiansen | 1995 | 560 | 1:07.81 | 2:21.97 | 3:37.14 | 4:51.01 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 543 | 1:09.93 | 2:24.61 | 3:39.07 | 4:53.96 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Denise Nartey | 1995 | 532 | 1:09.35 | 2:24.56 | 3:41.14 | 4:56.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Amalie Hansen | 1995 | 531 | 1:10.50 | 2:25.72 | 3:41.48 | 4:56.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Pernille Vegge | 1995 | 523 | 1:10.11 | 2:25.34 | 3:40.99 | 4:57.81 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 521 | 1:10.87 | 2:26.57 | 3:42.78 | 4:58.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Christina Witten | 1995 | 503 | 1:11.89 | 2:27.19 | 3:44.02 | 5:01.63 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 478 | 1:12.05 | 2:29.68 | 3:49.63 | 5:06.87 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Ida Louise Steffensen | 1995 | DNF | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 649 | 1:07.34 | 2:17.93 | 3:27.90 | 4:37.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 649 | 1:07.32 | 2:17.99 | 3:28.44 | 4:37.11 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 586 | 1:08.89 | 2:21.90 | 3:34.28 | 4:46.65 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henriette Stuhr | 1996 | 551 | 1:09.14 | 2:22.87 | 3:37.95 | 4:52.55 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 548 | 1:09.61 | 2:24.72 | 3:38.94 | 4:53.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freja Helene Kall | 1996 | 548 | 1:10.71 | 2:25.34 | 3:40.32 | 4:53.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Maja Nielsen | 1996 | 546 | 1:10.15 | 2:25.38 | 3:40.15 | 4:53.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
8 | Sara Christoffersen | 1996 | 545 | 1:10.00 | 2:24.42 | 3:39.27 | 4:53.66 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Nielsen | 1996 | 545 | 1:10.00 | 2:25.07 | 3:39.73 | 4:53.68 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 536 | 1:09.94 | 2:24.89 | 3:40.49 | 4:55.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Josefine Boisen | 1996 | 527 | 1:10.89 | 2:26.27 | 3:42.92 | 4:56.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniella Bender | 1996 | 524 | 1:10.17 | 2:25.97 | 3:42.67 | 4:57.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Stephanie Hansen | 1996 | 515 | 1:11.22 | 2:27.41 | 3:43.71 | 4:59.35 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Linea Lau Everland | 1996 | 509 | 1:10.89 | 2:28.09 | 3:44.83 | 5:00.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 500 | 1:11.64 | 2:29.52 | 3:47.02 | 5:02.30 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
16 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 485 | 1:13.56 | 2:30.52 | 3:47.88 | 5:05.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 481 | 1:13.21 | 2:30.83 | 3:49.45 | 5:06.12 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kathrine Barrett | 1996 | 481 | 1:11.47 | 2:29.59 | 3:47.88 | 5:06.19 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 473 | 1:11.85 | 2:30.34 | 3:49.46 | 5:07.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Stine Brask Jensen | 1996 | 472 | 1:12.84 | 2:30.53 | 3:49.27 | 5:08.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Amalie Ringgaard | 1996 | 468 | 1:14.32 | 2:33.40 | 3:53.24 | 5:09.05 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
22 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 452 | 1:14.54 | 2:34.48 | 3:54.76 | 5:12.59 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rikke Blemholt | 1996 | 451 | 1:12.73 | 2:32.62 | 3:53.51 | 5:12.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
24 | Line Kjær | 1996 | 447 | 1:12.79 | 2:33.99 | 3:54.93 | 5:13.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
25 | Nanna Johansen | 1996 | 441 | 1:14.88 | 2:34.43 | 3:55.28 | 5:15.08 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Ida Schütt | 1996 | 636 | 1:14.39 | 2:35.81 | 3:58.41 | 5:18.13 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 658 | 28.95 | 58.04 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 636 | 29.05 | 58.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 628 | 28.78 | 58.94 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Bastiansen | 1993 | 471 | 31.75 | 1:04.89 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | 470 | 30.92 | 1:04.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob H. Andersen | 1993 | 463 | 31.79 | 1:05.22 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Søren Holm | 1993 | 458 | 31.73 | 1:05.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 445 | 31.62 | 1:06.10 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 443 | 32.44 | 1:06.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Nicklas Plum Toft | 1993 | 431 | 32.87 | 1:06.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 422 | 32.25 | 1:07.30 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victor Graffmann | 1993 | 420 | 32.75 | 1:07.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Grønning | 1993 | 411 | 33.54 | 1:07.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kim Brun Larsen | 1993 | 402 | 33.79 | 1:08.36 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 401 | 34.10 | 1:08.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kasper Madsen | 1993 | 397 | 33.55 | 1:08.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Christian Nørregaard | 1993 | 393 | 33.00 | 1:08.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Alexander Lollike | 1993 | 389 | 33.82 | 1:09.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 494 | 31.42 | 1:03.85 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Rasmus Kruuse | 1994 | 493 | 30.93 | 1:03.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Schøffer | 1994 | 477 | 31.76 | 1:04.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 468 | 31.35 | 1:05.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Olczyk | 1994 | 462 | 31.51 | 1:05.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Hvid | 1994 | 436 | 32.49 | 1:06.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Joakim Lassen | 1994 | 418 | 32.45 | 1:07.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Steffen Poulsen | 1994 | 404 | 32.95 | 1:08.29 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 399 | 33.29 | 1:08.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 398 | 33.50 | 1:08.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Karim Møller | 1994 | 394 | 34.05 | 1:08.83 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Benjamin Jensen | 1994 | 388 | 33.61 | 1:09.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 383 | 33.70 | 1:09.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Ovesen | 1994 | 377 | 34.36 | 1:09.85 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 377 | 33.92 | 1:09.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Casper S. Korch | 1994 | 368 | 34.35 | 1:10.43 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Thomsen | 1994 | 368 | 34.54 | 1:10.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Rasmus Härstedt | 1994 | 359 | 34.56 | 1:11.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 359 | 34.64 | 1:11.03 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 345 | 35.04 | 1:11.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Victor Jones | 1994 | 344 | 34.64 | 1:12.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christian Heyde | 1994 | 336 | 35.20 | 1:12.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Emil Møhl | 1994 | 325 | 35.09 | 1:13.38 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 633 | 32.39 | 1:06.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 597 | 33.43 | 1:08.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Annelouise Dolleris | 1995 | 593 | 33.75 | 1:08.46 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Kyhl | 1995 | 526 | 34.61 | 1:11.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 520 | 34.60 | 1:11.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Cecilie Christiansen | 1995 | 518 | 34.76 | 1:11.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 516 | 35.07 | 1:11.68 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carina Christiansen | 1995 | 513 | 34.08 | 1:11.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | 513 | 35.03 | 1:11.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
10 | Mette Petersen | 1995 | 503 | 35.40 | 1:12.31 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 498 | 35.62 | 1:12.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Tenna Holm | 1995 | 473 | 35.93 | 1:13.80 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederikke Christensen | 1995 | 454 | 36.44 | 1:14.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 451 | 36.73 | 1:14.98 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malene Asmussen | 1995 | 450 | 35.74 | 1:15.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Camilla Rindal Petersen | 1995 | 447 | 36.11 | 1:15.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 443 | 37.44 | 1:15.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Madeline Lou | 1995 | 437 | 36.69 | 1:15.75 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 424 | 37.39 | 1:16.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Nellie Friis | 1995 | 417 | 37.37 | 1:16.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Lindgreen | 1995 | 416 | 37.91 | 1:17.01 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karina Sørensen | 1995 | 405 | 38.20 | 1:17.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Maria Madsen | 1995 | 400 | 38.37 | 1:18.06 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 597 | 33.33 | 1:08.30 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 568 | 33.98 | 1:09.45 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Sarah Bro | 1996 | 534 | 34.75 | 1:10.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 461 | 35.97 | 1:14.43 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Amalie Ringgaard | 1996 | 460 | 36.80 | 1:14.50 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Emma Vanggård | 1996 | 458 | 36.02 | 1:14.62 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Høgskilde | 1996 | 453 | 36.19 | 1:14.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Lea Nilsson | 1996 | 449 | 36.55 | 1:15.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Dena Zornic | 1996 | 442 | 36.97 | 1:15.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 436 | 37.06 | 1:15.81 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Linea Lau Everland | 1996 | 435 | 37.33 | 1:15.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 420 | 37.62 | 1:16.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kathrine Barrett | 1996 | 418 | 37.13 | 1:16.88 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Linda Aaen | 1996 | 414 | 37.12 | 1:17.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
15 | Henriette Stuhr | 1996 | 406 | 38.01 | 1:17.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Amanda Fabild | 1996 | 397 | 37.55 | 1:18.21 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
17 | Stephanie Hansen | 1996 | 390 | 38.62 | 1:18.73 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicole Jensen | 1996 | 385 | 38.54 | 1:19.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thea Jensen | 1996 | 385 | 38.82 | 1:19.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Stine Brask Jensen | 1996 | 379 | 38.36 | 1:19.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Nadia Petersen | 1996 | 377 | 38.40 | 1:19.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 376 | 38.04 | 1:19.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josefine Boisen | 1996 | 368 | 39.09 | 1:20.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 361 | 39.36 | 1:20.73 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Kjær | 1996 | DSQ | svøm på mave v.75m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 604 | 36.39 | 1:14.78 | 1:51.58 | 2:28.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Lars Merl | 1993 | 585 | 35.22 | 1:13.26 | 1:51.68 | 2:29.59 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias N Sandager | 1993 | 516 | 35.01 | 1:14.58 | 1:54.85 | 2:36.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | 488 | 38.00 | 1:18.46 | 1:59.15 | 2:38.91 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Harald Welling | 1993 | 482 | 35.82 | 1:16.85 | 1:58.10 | 2:39.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Mirkovic | 1993 | 471 | 36.49 | 1:17.32 | 1:59.34 | 2:40.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Jakob Vinsand | 1993 | 456 | 36.60 | 1:17.53 | 1:59.98 | 2:42.59 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Rune Kjærulf | 1993 | 446 | 38.45 | 1:20.34 | 2:01.71 | 2:43.82 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Alexander Andersen | 1993 | 425 | 38.44 | 1:20.51 | 2:03.97 | 2:46.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Christian Tofte | 1993 | 410 | 38.44 | 1:22.16 | 2:06.67 | 2:48.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Casper Gammelgaard | 1993 | 405 | 38.15 | 1:21.20 | 2:04.81 | 2:49.15 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
12 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 373 | 38.88 | 1:23.05 | 2:09.03 | 2:53.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Jungersen | 1993 | DSQ | Flyben f. pullout150 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 551 | 35.12 | 1:13.79 | 1:53.56 | 2:32.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 501 | 36.45 | 1:16.39 | 1:57.39 | 2:37.51 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 489 | 35.71 | 1:16.24 | 1:57.53 | 2:38.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 463 | 36.10 | 1:18.01 | 1:59.29 | 2:41.79 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Benjamin Holten | 1994 | 435 | 36.49 | 1:18.43 | 2:01.40 | 2:45.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Thor Giessing | 1994 | 426 | 37.63 | 1:18.70 | 2:02.17 | 2:46.29 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Mads Schøffer | 1994 | 424 | 37.30 | 1:19.43 | 2:03.50 | 2:46.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 417 | 37.80 | 1:20.15 | 2:03.54 | 2:47.51 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Hvid | 1994 | 412 | 40.28 | 1:22.99 | 2:06.58 | 2:48.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Søren Meier | 1994 | 406 | 38.80 | 1:22.17 | 2:05.85 | 2:49.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Dalegaard | 1994 | 406 | 40.00 | 1:22.71 | 2:05.57 | 2:49.05 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 398 | 40.08 | 1:22.74 | 2:06.06 | 2:50.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Damhus | 1994 | 398 | 39.04 | 1:22.29 | 2:07.65 | 2:50.18 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Michel Michelsen | 1994 | 391 | 38.91 | 1:21.76 | 2:06.22 | 2:51.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Rasmus Hansen | 1994 | 388 | 38.13 | 1:22.03 | 2:07.25 | 2:51.56 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Rune Fyrstenborg | 1994 | 385 | 39.64 | 1:24.11 | 2:08.60 | 2:51.94 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
17 | Rasmus Svaneborg | 1994 | 385 | 38.56 | 1:22.36 | 2:07.11 | 2:52.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Steffen Basse | 1994 | 383 | 39.28 | 1:22.40 | 2:07.37 | 2:52.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 383 | 39.98 | 1:24.36 | 2:08.80 | 2:52.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jakob Vodstrup | 1994 | 373 | 38.69 | 1:22.52 | 2:07.94 | 2:53.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victor Jones | 1994 | 372 | 39.05 | 1:22.84 | 2:07.96 | 2:54.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jens Bisgaard | 1994 | 359 | 40.23 | 1:25.04 | 2:11.21 | 2:55.99 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 345 | 41.04 | 1:25.39 | 2:12.15 | 2:58.42 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Henrik Klok | 1994 | 327 | 41.85 | 1:29.06 | 2:15.57 | 3:01.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Martin Weberg | 1994 | 324 | 41.74 | 1:28.12 | 2:16.64 | 3:02.16 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Niklas Broch Thielemann | 1994 | afmeldt rettidig | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Markus Dideriksen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 574 | 38.81 | 1:21.41 | 2:04.64 | 2:47.90 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Katrine Brahtz | 1995 | 539 | 40.16 | 1:22.91 | 2:07.40 | 2:51.44 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Laura Kragholm | 1995 | 525 | 39.20 | 1:22.86 | 2:08.17 | 2:52.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise G. Riget | 1995 | 513 | 40.62 | 1:24.01 | 2:09.09 | 2:54.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Katrine Liljedahl | 1995 | 489 | 39.46 | 1:24.51 | 2:10.72 | 2:57.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Ida Mentz-Jørgensen | 1995 | 481 | 39.73 | 1:25.04 | 2:11.86 | 2:58.13 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Møller | 1995 | 454 | 42.97 | 1:29.58 | 2:16.48 | 3:01.51 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sandra Laksø | 1995 | 454 | 41.64 | 1:26.99 | 2:15.81 | 3:01.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Karina M Nielsen | 1995 | 447 | 40.96 | 1:26.88 | 2:15.13 | 3:02.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Marisa Bjørklund | 1995 | 446 | 41.88 | 1:27.94 | 2:15.28 | 3:02.62 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
11 | Stine Kornbek | 1995 | 439 | 42.42 | 1:28.95 | 2:16.44 | 3:03.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Stine Damgaard | 1995 | 428 | 42.97 | 1:30.34 | 2:17.88 | 3:05.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Katja V. Jørgensen | 1995 | 428 | 42.69 | 1:31.14 | 2:18.15 | 3:05.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Sille Thode | 1995 | 422 | 42.10 | 1:30.13 | 2:19.05 | 3:05.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Karina Sørensen | 1995 | 421 | 42.30 | 1:30.44 | 2:18.66 | 3:06.09 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Siri Vulpius | 1995 | 420 | 41.56 | 1:28.16 | 2:17.06 | 3:06.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 418 | 42.70 | 1:30.12 | 2:18.03 | 3:06.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
18 | Helena Holm Iversen | 1995 | 417 | 42.93 | 1:31.27 | 2:19.71 | 3:06.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nellie Friis | 1995 | 406 | 43.04 | 1:31.71 | 2:20.18 | 3:08.48 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 401 | 44.50 | 1:31.73 | 2:21.30 | 3:09.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Amalie Holm | 1995 | 394 | 43.50 | 1:31.89 | 2:21.90 | 3:10.36 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nadia Christian | 1995 | 372 | 44.84 | 1:32.72 | 2:24.18 | 3:13.93 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 609 | 36.66 | 1:18.46 | 2:01.56 | 2:44.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 554 | 38.71 | 1:22.54 | 2:06.02 | 2:49.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | 535 | 39.20 | 1:24.03 | 2:07.55 | 2:51.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Dena Zornic | 1996 | 508 | 40.97 | 1:24.97 | 2:10.42 | 2:54.90 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 501 | 39.44 | 1:24.06 | 2:09.17 | 2:55.71 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Nielsen | 1996 | 482 | 40.16 | 1:24.44 | 2:10.90 | 2:57.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Hansgaard | 1996 | 480 | 42.67 | 1:28.40 | 2:14.51 | 2:58.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte K. Christensen | 1996 | 473 | 39.91 | 1:25.59 | 2:12.29 | 2:59.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Sara Christoffersen | 1996 | 461 | 41.10 | 1:25.95 | 2:14.12 | 3:00.65 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Puggard | 1996 | 450 | 41.55 | 1:28.25 | 2:15.71 | 3:02.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
11 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 436 | 43.47 | 1:30.42 | 2:17.11 | 3:03.99 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 429 | 41.69 | 1:28.70 | 2:17.09 | 3:04.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Amanda Fabild | 1996 | 416 | 43.03 | 1:30.37 | 2:19.37 | 3:06.97 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 414 | 44.56 | 1:32.11 | 2:20.88 | 3:07.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Clara Albek | 1996 | 412 | 43.63 | 1:31.25 | 2:20.11 | 3:07.43 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 405 | 41.79 | 1:29.30 | 2:19.47 | 3:08.50 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
17 | Emilie Riisberg | 1996 | 400 | 43.61 | 1:32.01 | 2:21.06 | 3:09.35 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 392 | 42.95 | 1:32.27 | 2:21.68 | 3:10.65 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Ida Schütt | 1996 | 389 | 44.55 | 1:33.78 | 2:23.41 | 3:11.08 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Mäkelä | 1996 | 339 | 46.34 | 1:36.31 | 2:28.32 | 3:20.11 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Holten | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 727 | 25.22 | 51.65 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 632 | 26.27 | 54.13 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 612 | 26.64 | 54.71 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Dufour | 1993 | 588 | 26.71 | 55.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Albrechtsen | 1993 | 556 | 27.12 | 56.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob H. Andersen | 1993 | 536 | 27.98 | 57.17 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kasper Madsen | 1993 | 525 | 28.09 | 57.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 511 | 27.95 | 58.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 509 | 27.64 | 58.17 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonathan Holdrup | 1993 | 504 | 27.88 | 58.35 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 498 | 27.74 | 58.59 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 497 | 28.45 | 58.65 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Frederik Gustafsson | 1993 | 489 | 28.63 | 58.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Henrik Smith | 1993 | 489 | 28.40 | 58.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Nicklas Plum Toft | 1993 | 487 | 28.58 | 59.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Mikkel Labuhn | 1993 | 486 | 28.13 | 59.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Søren Jungersen | 1993 | 485 | 28.72 | 59.11 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Tobias Ross | 1993 | 481 | 28.77 | 59.27 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 479 | 28.98 | 59.36 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Andreas Haugaard | 1993 | 474 | 28.04 | 59.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jonathan Willems | 1993 | 468 | 29.02 | 59.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Christian Wich | 1993 | 466 | 28.69 | 59.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 457 | 29.02 | 1:00.32 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
24 | Peter Gadsbøll | 1993 | 455 | 29.07 | 1:00.40 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Søren Holm | 1993 | 451 | 29.41 | 1:00.57 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Alexander Lollike | 1993 | 442 | 29.37 | 1:00.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
27 | Oliver Mirkovic | 1993 | 439 | 29.06 | 1:01.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Jakob Vinsand | 1993 | 435 | 29.15 | 1:01.29 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Steenberg | 1994 | 588 | 26.70 | 55.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 544 | 27.82 | 56.91 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Jonas Olczyk | 1994 | 540 | 27.20 | 57.03 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Kruuse | 1994 | 531 | 27.44 | 57.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gustav Håkonsson | 1994 | 528 | 27.73 | 57.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Grodt | 1994 | 521 | 28.13 | 57.72 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Breum Hansen | 1994 | 518 | 27.92 | 57.83 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Casper S. Korch | 1994 | 508 | 28.32 | 58.22 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 501 | 28.13 | 58.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Mathias Hvid | 1994 | 498 | 28.28 | 58.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 494 | 28.28 | 58.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 487 | 28.41 | 59.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | William Hagemann | 1994 | 482 | 28.61 | 59.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joakim Lassen | 1994 | 482 | 28.41 | 59.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | 481 | 28.38 | 59.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Nielsen | 1994 | 477 | 28.80 | 59.46 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Steffen Basse | 1994 | 474 | 29.29 | 59.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Rasmus Härstedt | 1994 | 460 | 28.89 | 1:00.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Morten Hjort | 1994 | 459 | 28.37 | 1:00.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Mads Schøffer | 1994 | 456 | 29.31 | 1:00.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 454 | 29.27 | 1:00.42 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Søren Meier | 1994 | 451 | 29.18 | 1:00.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jesper Broberg | 1994 | 447 | 29.28 | 1:00.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rasmus Hansen | 1994 | 446 | 29.20 | 1:00.79 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 446 | 29.62 | 1:00.81 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 444 | 29.09 | 1:00.89 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emil Møhl | 1994 | 443 | 29.21 | 1:00.95 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 428 | 29.63 | 1:01.66 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 427 | 29.47 | 1:01.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Benjamin Jensen | 1994 | 422 | 29.27 | 1:01.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | 685 | 28.82 | 59.46 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jahnay Benson | 1995 | 653 | 29.03 | 1:00.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Annelouise Dolleris | 1995 | 601 | 30.33 | 1:02.11 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 575 | 30.09 | 1:03.04 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mette Petersen | 1995 | 572 | 30.59 | 1:03.14 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tenna Holm | 1995 | 566 | 30.31 | 1:03.37 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christina Hvid Edill | 1995 | 565 | 30.71 | 1:03.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
8 | Caroline Lindgreen | 1995 | 565 | 30.38 | 1:03.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 557 | 30.96 | 1:03.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Brahtz | 1995 | 555 | 30.66 | 1:03.77 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 554 | 30.65 | 1:03.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Maria Madsen | 1995 | 552 | 30.74 | 1:03.90 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Klara Strand Olesen | 1995 | 538 | 31.01 | 1:04.45 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Ida Kyhl | 1995 | 511 | 30.79 | 1:05.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Denise Nartey | 1995 | 509 | 31.52 | 1:05.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 504 | 31.28 | 1:05.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Amalie Hansen | 1995 | 499 | 31.79 | 1:06.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 497 | 32.20 | 1:06.18 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Maria Bastiansen | 1995 | 495 | 32.06 | 1:06.26 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amanda Sandager | 1995 | 490 | 31.52 | 1:06.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 489 | 32.28 | 1:06.54 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Trine Meier | 1995 | 487 | 31.81 | 1:06.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nanna Jensen | 1995 | 487 | 32.05 | 1:06.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christina Witten | 1995 | 480 | 32.20 | 1:06.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 473 | 32.28 | 1:07.30 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
26 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | 470 | 32.77 | 1:07.42 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
27 | Frederikke Christensen | 1995 | 469 | 32.57 | 1:07.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Pernille Vegge | 1995 | 460 | 32.74 | 1:07.92 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Liljedahl | 1995 | 423 | 32.74 | 1:09.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 617 | 30.05 | 1:01.58 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 574 | 30.22 | 1:03.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | 570 | 30.48 | 1:03.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 567 | 30.46 | 1:03.33 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 550 | 30.80 | 1:03.98 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Bro | 1996 | 522 | 31.40 | 1:05.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emma Vanggård | 1996 | 519 | 31.27 | 1:05.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 506 | 32.81 | 1:05.79 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 499 | 32.29 | 1:06.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 497 | 31.95 | 1:06.18 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amanda Fabild | 1996 | 497 | 31.17 | 1:06.19 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Rikke Nielsen | 1996 | 492 | 31.24 | 1:06.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Daniella Bender | 1996 | 487 | 32.19 | 1:06.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Linea Lau Everland | 1996 | 482 | 32.25 | 1:06.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 475 | 32.47 | 1:07.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Kathrine Barrett | 1996 | 475 | 31.56 | 1:07.19 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Helene Kall | 1996 | 474 | 32.76 | 1:07.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 471 | 32.33 | 1:07.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Stephanie Hansen | 1996 | 469 | 32.44 | 1:07.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lea Nilsson | 1996 | 467 | 32.12 | 1:07.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 465 | 32.30 | 1:07.64 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Nadia Petersen | 1996 | 461 | 32.53 | 1:07.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Schütt | 1996 | 442 | 33.42 | 1:08.80 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 616 | 28.86 | 1:01.38 | 1:35.13 | 2:10.92 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Holkjær | 1993 | 577 | 29.48 | 1:03.92 | 1:37.74 | 2:13.75 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Wich | 1993 | 539 | 29.79 | 1:03.77 | 1:39.43 | 2:16.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Gustafsson | 1993 | 502 | 30.61 | 1:06.53 | 1:43.29 | 2:20.14 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Grønning | 1993 | 469 | 31.69 | 1:08.66 | 1:48.03 | 2:23.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Suhr | 1993 | 457 | 31.68 | 1:07.56 | 1:45.14 | 2:24.62 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Nørregaard | 1993 | 452 | 31.60 | 1:08.25 | 1:46.86 | 2:25.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Tom Døi | 1993 | 437 | 32.13 | 1:10.18 | 1:49.26 | 2:26.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Rose | 1993 | 403 | 33.00 | 1:11.16 | 1:50.40 | 2:30.74 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Lars Merl | 1993 | 387 | 34.12 | 1:12.14 | 1:51.33 | 2:32.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicklas Plum Toft | 1993 | 377 | 33.92 | 1:14.38 | 1:54.23 | 2:34.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Søren Holm | 1993 | 358 | 33.82 | 1:13.10 | 1:53.99 | 2:36.86 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 338 | 33.28 | 1:13.68 | 1:56.75 | 2:39.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 524 | 31.79 | 1:07.17 | 1:42.84 | 2:18.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Mikkel Johansen | 1994 | 509 | 32.16 | 1:08.65 | 1:44.96 | 2:19.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Martin Mathiesen | 1994 | 506 | 32.57 | 1:08.17 | 1:43.46 | 2:19.77 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Martin Dolang | 1994 | 498 | 31.74 | 1:08.98 | 1:44.12 | 2:20.52 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mark Bjerregaard | 1994 | 467 | 32.18 | 1:08.98 | 1:46.27 | 2:23.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 442 | 32.28 | 1:08.68 | 1:47.60 | 2:26.22 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Jakob Vodstrup | 1994 | 424 | 32.78 | 1:10.65 | 1:48.73 | 2:28.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Andersen | 1994 | 414 | 32.86 | 1:08.84 | 1:49.13 | 2:29.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Niels Breum Hansen | 1994 | 400 | 33.09 | 1:10.98 | 1:51.18 | 2:31.19 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Alexander Mundt | 1994 | 397 | 34.74 | 1:13.52 | 1:53.21 | 2:31.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 397 | 33.86 | 1:13.18 | 1:53.59 | 2:31.53 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 391 | 33.71 | 1:13.24 | 1:52.90 | 2:32.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christian Oldenborg | 1994 | 371 | 32.86 | 1:12.10 | 1:55.81 | 2:34.96 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 368 | 33.60 | 1:13.09 | 1:54.15 | 2:35.40 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Michel Michelsen | 1994 | 355 | 34.49 | 1:13.45 | 1:53.71 | 2:37.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Martin Weberg | 1994 | 348 | 35.73 | 1:15.71 | 1:57.02 | 2:38.39 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sebastian Ovesen | 1994 | 344 | 34.44 | 1:15.55 | 1:55.98 | 2:39.01 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 337 | 36.40 | 1:15.88 | 1:57.89 | 2:40.00 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 333 | 33.79 | 1:14.71 | 1:57.61 | 2:40.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | David Skamriis | 1994 | 320 | 35.98 | 1:17.12 | 2:00.99 | 2:42.81 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Benjamin Jensen | 1994 | 313 | 34.70 | 1:16.84 | 2:01.01 | 2:44.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
22 | Michael Hattens | 1994 | 274 | 37.20 | 1:17.74 | 2:03.29 | 2:51.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kia Hansen | 1995 | 673 | 32.60 | 1:08.05 | 1:44.53 | 2:21.62 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Schmidt | 1995 | 634 | 32.88 | 1:08.61 | 1:46.42 | 2:24.53 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Kjær | 1995 | 549 | 34.15 | 1:12.74 | 1:52.76 | 2:31.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Pernille Christiansen | 1995 | 548 | 34.41 | 1:13.69 | 1:52.73 | 2:31.73 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise G. Riget | 1995 | 481 | 35.73 | 1:14.86 | 1:56.39 | 2:38.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Caroline Petersen | 1995 | 477 | 36.28 | 1:17.07 | 1:58.32 | 2:38.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Mette Meyer | 1995 | 463 | 36.38 | 1:17.10 | 1:58.71 | 2:40.50 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Marisa Bjørklund | 1995 | 462 | 35.18 | 1:15.37 | 1:58.72 | 2:40.53 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 450 | 36.75 | 1:17.93 | 2:00.26 | 2:41.93 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Madeline Lou | 1995 | 424 | 35.71 | 1:18.48 | 2:02.35 | 2:45.23 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Amalie Hansen | 1995 | 421 | 36.14 | 1:18.71 | 2:02.49 | 2:45.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 390 | 35.76 | 1:17.84 | 2:02.79 | 2:49.84 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Caroline Buhl | 1995 | 383 | 37.96 | 1:21.26 | 2:05.26 | 2:50.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 382 | 38.73 | 1:21.24 | 2:06.78 | 2:51.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 374 | 38.92 | 1:22.30 | 2:08.18 | 2:52.31 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stine Kornbek | 1995 | 362 | 39.01 | 1:21.81 | 2:07.40 | 2:54.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Alberte Breum | 1995 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Baarsøe Pedersen | 1995 | Akut syg | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 621 | 33.26 | 1:10.23 | 1:47.23 | 2:25.50 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 592 | 34.24 | 1:11.48 | 1:49.87 | 2:27.84 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 532 | 33.40 | 1:09.99 | 1:51.44 | 2:33.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Høgskilde | 1996 | 463 | 34.76 | 1:15.18 | 1:58.04 | 2:40.44 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Thea Jensen | 1996 | 430 | 36.47 | 1:17.57 | 2:01.95 | 2:44.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Henriette Stuhr | 1996 | 410 | 36.82 | 1:19.16 | 2:03.33 | 2:47.14 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Daniella Bender | 1996 | 405 | 37.50 | 1:19.45 | 2:02.90 | 2:47.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Nicole Jensen | 1996 | 394 | 36.51 | 1:18.19 | 2:03.68 | 2:49.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Gøtzsche | 1996 | 392 | 39.28 | 1:22.69 | 2:07.30 | 2:49.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Linea Lau Everland | 1996 | 392 | 37.90 | 1:21.17 | 2:06.74 | 2:49.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Anna Puggard | 1996 | 376 | 38.17 | 1:22.11 | 2:06.67 | 2:51.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 363 | 39.05 | 1:24.85 | 2:10.00 | 2:54.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Kathrine Holm | 1996 | 356 | 38.92 | 1:21.43 | 2:08.65 | 2:55.12 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Emilie Riisberg | 1996 | 355 | 39.55 | 1:23.77 | 2:10.15 | 2:55.23 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Boisen | 1996 | 354 | 37.36 | 1:22.21 | 2:09.38 | 2:55.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Lamberth | 1996 | 354 | 39.32 | 1:24.46 | 2:10.04 | 2:55.42 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Schütt | 1996 | 351 | 40.79 | 1:25.84 | 2:11.87 | 2:55.89 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 347 | 39.39 | 1:22.46 | 2:10.62 | 2:56.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Kamilia Larsen | 1996 | 311 | 39.90 | 1:26.28 | 2:15.59 | 3:03.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Sarah Sannung | 1996 | 309 | 39.67 | 1:25.16 | 2:14.54 | 3:03.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Camilla Dufour | 1996 | 283 | 40.66 | 1:29.44 | 2:19.35 | 3:09.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Sarah Ellekær | 1996 | 193 | 43.90 | 1:39.39 | 2:37.58 | 3:34.81 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lea Nilsson | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Køge Piger 1 | 1995 | 696 | 4:03.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 30.13 | 1:01.31 | 1:01.31 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 30.03 | 1:02.50 | 2:03.81 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 28.33 | 59.94 | 3:03.75 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.36 | 59.51 | 4:03.26 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 0 | 651 | 4:08.82 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Luna Lüchau Jensen | 1995 | 30.51 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 29.37 | 1:01.45 | 2:04.95 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 30.20 | 1:02.98 | 3:07.93 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 29.40 | 1:00.89 | 4:08.82 | ||||||
3 | Vat 1 | 0 | 646 | 4:09.42 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 30.10 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 30.35 | 1:03.13 | 2:05.20 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 29.54 | 1:01.58 | 3:06.78 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 30.26 | 1:02.64 | 4:09.42 | ||||||
4 | Gsc Piger 1 | 0 | 604 | 4:15.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 30.46 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 29.55 | 1:02.55 | 2:05.29 | ||||||
Amalie Hansen | 1995 | 30.87 | 1:05.03 | 3:10.32 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 30.29 | 1:04.74 | 4:15.06 | ||||||
5 | Triton Piger 1 | 1995 | 591 | 4:16.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Jahnay Benson | 1995 | 30.47 | 1:03.71 | 1:03.71 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 30.19 | 1:03.19 | 2:06.90 | ||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 30.18 | 1:04.81 | 3:11.71 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 30.24 | 1:05.17 | 4:16.88 | ||||||
6 | Kvik Damer 1 | 0 | 587 | 4:17.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Denise Nartey | 1995 | 30.82 | 1:03.87 | 1:03.87 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 30.06 | 1:03.45 | 2:07.32 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 31.69 | 1:06.22 | 3:13.54 | ||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 30.17 | 1:03.94 | 4:17.48 | ||||||
7 | Dragør Ladydragons | 0 | 553 | 4:22.75 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 30.77 | 1:03.46 | 1:03.46 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 30.69 | 1:05.17 | 2:08.63 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 30.88 | 1:05.51 | 3:14.14 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 32.98 | 1:08.61 | 4:22.75 | ||||||
8 | Hils Piger 1 | 0 | 551 | 4:22.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 33.58 | 1:09.97 | 1:09.97 | ||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 30.01 | 1:02.91 | 2:12.88 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 30.02 | 1:03.95 | 3:16.83 | ||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 31.73 | 1:06.11 | 4:22.94 | ||||||
9 | Hovedstaden Piger 1 | 1995 | 551 | 4:22.95 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 30.32 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Amanda Sandager | 1995 | 31.05 | 1:05.35 | 2:08.84 | ||||||
Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 31.46 | 1:39.20 | 3:48.04 | ||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 34.91 | 34.91 | 4:22.95 | ||||||
10 | Girlz Lyngby | 1995 | 548 | 4:23.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 31.10 | 1:04.49 | 1:04.49 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 32.06 | 1:07.29 | 2:11.78 | ||||||
Nanna Jensen | 1995 | 31.62 | 1:05.76 | 3:17.54 | ||||||
Siri Vulpius | 1995 | 31.51 | 1:05.96 | 4:23.50 | ||||||
11 | Vat 2 | 1995 | 541 | 4:24.54 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Amanda Fabild | 1996 | 30.83 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 30.45 | 1:04.12 | 2:10.23 | ||||||
Sofie B. Nielsen | 1995 | 32.54 | 1:08.64 | 3:18.87 | ||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 31.52 | 1:05.67 | 4:24.54 | ||||||
12 | Sigma Piger 2 | 0 | 538 | 4:25.16 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mette Petersen | 1995 | 31.12 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 32.24 | 1:07.30 | 2:11.74 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 32.11 | 1:07.56 | 3:19.30 | ||||||
Sara Christoffersen | 1996 | 31.51 | 1:05.86 | 4:25.16 | ||||||
13 | Farum Piger Konk 1 | 0 | 533 | 4:26.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 33.85 | 1:10.49 | 1:10.49 | ||||||
Julie Marie Gadfelt | 1996 | 31.60 | 1:04.94 | 2:15.43 | ||||||
Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 31.42 | 1:05.10 | 3:20.53 | ||||||
Maria Bastiansen | 1995 | 31.60 | 1:05.49 | 4:26.02 | ||||||
14 | Køge Piger 2 | 1995 | 532 | 4:26.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Nellie Friis | 1995 | 32.03 | 1:07.04 | 1:07.04 | ||||||
Josefine Boisen | 1996 | 32.28 | 1:07.12 | 2:14.16 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.48 | 1:06.10 | 3:20.26 | ||||||
Christina Witten | 1995 | 31.38 | 1:05.90 | 4:26.16 | ||||||
15 | Gentofte Piger | 1995 | 531 | 4:26.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 32.88 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 30.37 | 1:03.90 | 2:11.38 | ||||||
Laura Kragholm | 1995 | 31.30 | 1:06.70 | 3:18.08 | ||||||
Helena Holm Iversen | 1995 | 32.59 | 1:08.20 | 4:26.28 | ||||||
16 | Gsc Piger 2 | 0 | 500 | 4:31.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 33.74 | 1:09.07 | 1:09.07 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 32.05 | 1:08.43 | 2:17.50 | ||||||
Laura Strøm Pedersen | 1995 | 31.92 | 1:06.76 | 3:24.26 | ||||||
Linea Lau Everland | 1996 | 32.31 | 1:07.41 | 4:31.67 | ||||||
17 | Triton Piger 2 | 1995 | 497 | 4:32.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Louise G. Riget | 1995 | 33.13 | 1:09.45 | 1:09.45 | ||||||
Charlotte K. Christensen | 1996 | 32.45 | 1:07.91 | 2:17.36 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 31.13 | 1:06.17 | 3:23.53 | ||||||
Linda Aaen | 1996 | 32.55 | 1:08.70 | 4:32.23 | ||||||
18 | Gti Piger | 0 | 490 | 4:33.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 33.02 | 1:09.83 | 1:09.83 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 32.36 | 1:08.08 | 2:17.91 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 31.76 | 1:06.69 | 3:24.60 | ||||||
Pernille Vegge | 1995 | 32.85 | 1:08.92 | 4:33.52 | ||||||
19 | Kvik Damer 2 | 0 | 488 | 4:33.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 32.33 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 33.34 | 1:09.64 | 2:17.80 | ||||||
Stine Brask Jensen | 1996 | 33.21 | 1:09.74 | 3:27.54 | ||||||
Stine Kornbek | 1995 | 31.80 | 1:06.31 | 4:33.85 | ||||||
20 | Hørsholm Piger | 1995 | 483 | 4:34.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Caroline Buhl | 1995 | 33.40 | 1:10.83 | 1:10.83 | ||||||
Pernille Gøtzsche | 1996 | 32.73 | 1:09.47 | 2:20.30 | ||||||
Freja Kjær | 1995 | 32.35 | 1:07.69 | 3:27.99 | ||||||
Mette Meyer | 1995 | 31.92 | 1:06.75 | 4:34.74 | ||||||
21 | Helsingør Piger | 0 | 451 | 4:41.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 34.17 | 1:10.34 | 1:10.34 | ||||||
Ida Kyhl | 1995 | 30.88 | 1:04.54 | 2:14.88 | ||||||
Isabella Z. Bigum | 1996 | 34.09 | 1:14.77 | 3:29.65 | ||||||
Maja L. Brinch | 1996 | 33.01 | 1:11.54 | 4:41.19 | ||||||
22 | Vest Piger 1 | 1995 | 414 | 4:49.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 31.71 | 1:05.68 | 1:05.68 | ||||||
Kathrine Holm | 1996 | 34.88 | 1:12.98 | 2:18.66 | ||||||
Kamilia Larsen | 1996 | 34.06 | 1:12.84 | 3:31.50 | ||||||
Sandra Laksø | 1995 | 36.61 | 1:17.81 | 4:49.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat 1 | 0 | 623 | 3:42.97 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Kasper Madsen | 1993 | 27.86 | 57.73 | 57.73 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.84 | 51.93 | 1:49.66 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 27.13 | 56.82 | 2:46.48 | ||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 26.83 | 56.49 | 3:42.97 | ||||||
2 | Sigma Drenge | 0 | 598 | 3:45.96 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 28.22 | 58.77 | 58.77 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 27.50 | 57.62 | 1:56.39 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 26.03 | 55.87 | 2:52.26 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 25.05 | 53.70 | 3:45.96 | ||||||
3 | Kvik Herrer 1 | 0 | 586 | 3:47.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 27.97 | 57.98 | 57.98 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 25.54 | 53.86 | 1:51.84 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 27.37 | 58.32 | 2:50.16 | ||||||
Steffen Basse | 1994 | 27.40 | 57.40 | 3:47.56 | ||||||
4 | Boyz 1 Lyngby | 1993 | 580 | 3:48.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 26.91 | 55.47 | 55.47 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 27.34 | 57.65 | 1:53.12 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 27.22 | 58.06 | 2:51.18 | ||||||
Tom Døi | 1993 | 26.69 | 57.08 | 3:48.26 | ||||||
5 | Gentofte Drenge | 1993 | 531 | 3:55.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 27.97 | 58.04 | 58.04 | ||||||
Simon Albrechtsen | 1993 | 26.73 | 56.46 | 1:54.50 | ||||||
Harald Welling | 1993 | 28.18 | 59.42 | 2:53.92 | ||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 29.09 | 1:01.24 | 3:55.16 | ||||||
6 | Slagelse Drenge | 1993 | 531 | 3:55.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 28.81 | 59.46 | 59.46 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 27.02 | 57.29 | 1:56.75 | ||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 27.68 | 58.97 | 2:55.72 | ||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 28.45 | 59.47 | 3:55.19 | ||||||
7 | Helsingør Drenge | 0 | 527 | 3:55.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Christian Wich | 1993 | 27.46 | 58.53 | 58.53 | ||||||
Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 28.24 | 59.70 | 1:58.23 | ||||||
Aksel Bjerregaard | 1994 | 27.98 | 59.12 | 2:57.35 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 27.87 | 58.40 | 3:55.75 | ||||||
8 | Vest Supermænd 1 | 1993 | 511 | 3:58.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Søren Holm | 1993 | 29.14 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 28.27 | 59.64 | 2:00.62 | ||||||
Mikkel Labuhn | 1993 | 28.02 | 58.81 | 2:59.43 | ||||||
Joakim Lassen | 1994 | 27.95 | 58.71 | 3:58.14 | ||||||
9 | Gti Drenge | 0 | 509 | 3:58.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil Møhl | 1994 | 29.01 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Martin Dolang | 1994 | 29.16 | 1:01.05 | 2:03.01 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 27.11 | 56.41 | 2:59.42 | ||||||
Oliver Grodt | 1994 | 28.39 | 59.08 | 3:58.50 | ||||||
10 | Hovedstaden Drenge 1 | 1993 | 495 | 4:00.75 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 28.70 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Jonathan Willems | 1993 | 29.11 | 1:01.24 | 2:01.88 | ||||||
Tobias N Sandager | 1993 | 29.13 | 1:01.68 | 3:03.56 | ||||||
Jonathan Holdrup | 1993 | 27.33 | 57.19 | 4:00.75 | ||||||
11 | Boyz 2 Lyngby | 1993 | 491 | 4:01.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V. Rasmussen | 1994 | 29.28 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 28.38 | 59.52 | 2:00.74 | ||||||
Jonatan Engelbrecht | 1994 | 27.60 | 58.87 | 2:59.61 | ||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 29.75 | 1:01.73 | 4:01.34 | ||||||
12 | Gsc Drenge | 0 | 491 | 4:01.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Mathias Hvid | 1994 | 29.10 | 1:00.24 | 1:00.24 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 28.15 | 59.23 | 1:59.47 | ||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 27.75 | 58.53 | 2:58.00 | ||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 30.66 | 1:03.37 | 4:01.37 | ||||||
13 | Hvidovre Drenge | 1994 | 490 | 4:01.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Jesper Broberg | 1994 | 28.74 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 29.32 | 1:01.57 | 2:01.38 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 29.57 | 1:01.47 | 3:02.85 | ||||||
Mads Schøffer | 1994 | 27.62 | 58.74 | 4:01.59 | ||||||
14 | Sigma Drenge 2 | 0 | 470 | 4:04.91 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 28.61 | 1:00.15 | 1:00.15 | ||||||
Martin Weberg | 1994 | 29.40 | 1:02.76 | 2:02.91 | ||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 29.58 | 1:02.80 | 3:05.71 | ||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 28.04 | 59.20 | 4:04.91 | ||||||
15 | Hovedstaden Drenge 2 | 1993 | 453 | 4:07.87 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Morten Hjort | 1994 | 28.29 | 1:00.83 | 1:00.83 | ||||||
Thor Giessing | 1994 | 29.57 | 1:02.43 | 2:03.26 | ||||||
Michel Michelsen | 1994 | 29.28 | 1:01.54 | 3:04.80 | ||||||
Nicolai Thomsen | 1994 | 30.07 | 1:03.07 | 4:07.87 | ||||||
- | Farum Drenge Konk 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Kevin Søby | 1994 | 29.66 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |