Tulokset Skomakardoppet 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:05 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 1, 4X50m Frisim po. A-B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 1:51.73 | ||||||
Kevin Cao | 2003 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 26.54 | 58.69 | |||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 26.87 | 1:25.56 | |||||||
Michal Laszewski | 2002 | 26.17 | 1:51.73 | |||||||
2 | Mass Lag 1 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:53.56 | ||||||
William Norland | 2001 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Lucas Häyhänen | 2001 | 26.75 | 55.73 | |||||||
Elliot Iséni | 2003 | 29.88 | 1:25.61 | |||||||
Linus Hagedorn | 2002 | 27.95 | 1:53.56 | |||||||
3 | Ösa Herrar Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 1:56.84 | ||||||
Robin Flyman | 1995 | 27.93 | 27.93 | |||||||
William Forsström | 2002 | 31.69 | 59.62 | |||||||
Anton Wallin | 2000 | 27.96 | 1:27.58 | |||||||
Oscar Mejsten | 2000 | 29.26 | 1:56.84 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:06.17 | ||||||
Axel Rosencrantz | 2002 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Simon Wretborn | 2003 | 31.63 | 1:01.98 | |||||||
Oscar Garcia Blombäck | 2003 | 32.34 | 1:34.32 | |||||||
Måns Evertsson | 2003 | 31.85 | 2:06.17 | |||||||
5 | Hk Sim Herrar | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:15.15 | ||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 25.95 | 25.95 | |||||||
David Eriksson | 2004 | 30.99 | 56.94 | |||||||
Leo Karlsson | 2006 | 39.40 | 1:36.34 | |||||||
Albert Gustafsson | 2003 | 38.81 | 2:15.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:05 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 2, 4X50m Frisim po. C-D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar Lag 1 | 2004 | Örebro Simallians | 2:25.54 | ||||||
August Jansson | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Daniel Kördel | 2004 | 36.61 | 1:10.28 | |||||||
Axel Skoglund | 2004 | 34.66 | 1:44.94 | |||||||
Mathias Kördel | 2006 | 40.60 | 2:25.54 | |||||||
2 | Karlsko SF Herrar [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 2:37.50 | ||||||
Lukas Franz | 2005 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Linus Åkesson | 2005 | 41.41 | 1:18.72 | |||||||
Viktor Hellberg | 2006 | 39.24 | 1:57.96 | |||||||
Elias Jansson | 2006 | 39.54 | 2:37.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 3, 50m Frisim fl. Öppen kl., Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.11 | ||||||
2 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 28.60 | ||||||
3 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 29.33 | ||||||
4 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 29.38 | ||||||
5 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.54 | ||||||
6 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 30.01 | ||||||
7 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.11 | ||||||
8 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 30.13 | ||||||
9 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.17 | ||||||
10 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 30.19 | ||||||
11 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 30.26 | ||||||
12 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.39 | ||||||
13 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.41 | ||||||
14 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 30.47 | ||||||
15 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 30.65 | ||||||
16 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.68 | ||||||
17 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 30.81 | ||||||
18 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 30.93 | ||||||
18 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.93 | ||||||
20 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.04 | ||||||
21 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.12 | ||||||
22 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.14 | ||||||
23 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.20 | ||||||
24 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 31.29 | ||||||
25 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 31.35 | ||||||
26 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.37 | ||||||
27 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.65 | ||||||
28 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.72 | ||||||
29 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.76 | ||||||
30 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.87 | ||||||
31 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 31.92 | ||||||
32 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.93 | ||||||
33 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.97 | ||||||
34 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.15 | ||||||
35 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.17 | ||||||
36 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 32.26 | ||||||
37 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.51 | ||||||
38 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 32.52 | ||||||
39 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 32.58 | ||||||
40 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 32.61 | ||||||
41 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.64 | ||||||
42 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.76 | ||||||
43 | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.77 | ||||||
44 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.79 | ||||||
45 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.95 | ||||||
46 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.03 | ||||||
47 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 33.32 | ||||||
48 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.46 | ||||||
49 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 33.55 | ||||||
50 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 33.92 | ||||||
51 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 33.93 | ||||||
52 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 34.14 | ||||||
53 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.25 | ||||||
54 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 34.28 | ||||||
55 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 34.33 | ||||||
56 | Alice Tengelin | 2001 | Nora Simsällskap | 34.53 | ||||||
56 | Emma Ericsson | 2002 | Nora Simsällskap | 34.53 | ||||||
58 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.63 | ||||||
59 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.69 | ||||||
60 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 34.70 | ||||||
61 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.79 | ||||||
62 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 34.84 | ||||||
63 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.04 | ||||||
64 | Isabel Sundberg | 1992 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.30 | ||||||
65 | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 35.35 | ||||||
66 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 35.59 | ||||||
67 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 35.70 | ||||||
68 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.54 | ||||||
69 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 37.05 | ||||||
70 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.36 | ||||||
71 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.40 | ||||||
72 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.59 | ||||||
73 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.66 | ||||||
74 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 38.28 | ||||||
75 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 38.57 | ||||||
76 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 38.87 | ||||||
77 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.54 | ||||||
78 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 39.83 | ||||||
79 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.01 | ||||||
80 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 42.13 | ||||||
81 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 43.06 | ||||||
82 | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.08 | ||||||
83 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.13 | ||||||
84 | My Semstrand | 2004 | Nora Simsällskap | 43.27 | ||||||
85 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.77 | ||||||
86 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 44.33 | ||||||
87 | Milla Tengelin | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 46.25 | ||||||
88 | Emilia Hodell | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 46.47 | ||||||
- | Ebba Engren | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Linn Segelström | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anastasia Kamarova | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 4, 200m Medley po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.19 | 1:04.03 | 1:45.27 | 2:18.39 | |||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.16 | 1:13.25 | 1:54.48 | 2:27.69 | |||
3 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 33.17 | 1:12.41 | 1:55.90 | 2:28.96 | |||
4 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 32.42 | 1:10.55 | 1:56.97 | 2:29.08 | |||
5 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 30.73 | 1:08.63 | 1:53.66 | 2:31.63 | |||
6 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 34.49 | 1:19.52 | 2:05.20 | 2:39.39 | |||
7 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 41.23 | 1:32.34 | 2:26.51 | 3:06.69 | |||
8 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 41.40 | 1:29.34 | 2:24.97 | 3:12.42 | |||
- | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Medley po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.60 | 1:07.91 | 1:55.07 | 2:29.55 | |||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.61 | 1:12.26 | 1:59.43 | 2:35.90 | |||
3 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 36.19 | 1:18.14 | 2:02.54 | 2:39.64 | |||
4 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.15 | 1:13.71 | 2:05.49 | 2:41.66 | |||
5 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.14 | 1:19.55 | 2:07.79 | 2:44.78 | |||
6 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.82 | 1:19.47 | 2:09.84 | 2:50.28 | |||
7 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.40 | 1:20.77 | 2:12.32 | 2:50.57 | |||
8 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.47 | 1:23.64 | 2:17.53 | 2:56.33 | |||
9 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.07 | 1:28.48 | 2:18.40 | 2:56.72 | |||
10 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.98 | 1:30.06 | 2:21.90 | 3:04.75 | |||
11 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 45.47 | 1:34.63 | 2:36.02 | 3:22.13 | |||
12 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 50.89 | 1:48.61 | 2:51.76 | 3:39.14 | |||
- | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 5, 200m Medley fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 37.07 | 1:21.93 | 2:10.21 | 2:49.69 | |||
2 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 37.32 | 1:22.77 | 2:11.91 | 2:53.62 | |||
3 | Estelle Gyoni | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.07 | 1:23.15 | 2:11.96 | 2:54.52 | |||
4 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 38.10 | 1:23.98 | 2:14.68 | 2:56.88 | |||
5 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 38.69 | 1:25.86 | 2:17.54 | 2:59.81 | |||
6 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 42.03 | 1:31.05 | 2:25.82 | 3:05.68 | |||
7 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.35 | 1:36.44 | 2:29.71 | 3:06.58 | |||
8 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 43.05 | 1:33.48 | 2:26.89 | 3:07.53 | |||
9 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 42.57 | 1:34.97 | 2:27.92 | 3:07.80 | |||
10 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.60 | 1:28.19 | 2:22.94 | 3:07.82 | |||
11 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.63 | 1:33.01 | 2:27.62 | 3:09.47 | |||
12 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.19 | 1:29.84 | 2:31.10 | 3:11.69 | |||
13 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.19 | 1:32.82 | 2:27.95 | 3:11.95 | |||
14 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.51 | 1:31.84 | 2:33.03 | 3:14.47 | |||
15 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.69 | 1:32.95 | 2:31.90 | 3:14.73 | |||
16 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 42.26 | 1:30.98 | 2:29.24 | 3:15.61 | |||
17 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.46 | 1:34.00 | 2:30.85 | 3:18.28 | |||
18 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.86 | 1:35.37 | 2:40.67 | 3:28.70 | |||
19 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 48.34 | 1:40.00 | 2:43.50 | 3:30.16 | |||
20 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.28 | 1:46.76 | 2:48.02 | 3:35.07 | |||
- | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Medley fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 40.49 | 1:31.67 | 2:32.97 | 3:16.19 | |||
2 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 50.51 | 1:45.13 | 2:50.00 | 3:39.17 | |||
3 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.99 | 1:47.33 | 2:50.08 | 3:39.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 6, 100m Frisim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.98 | 1:10.55 | |||||
2 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 36.88 | 1:15.62 | |||||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 36.17 | 1:15.93 | |||||
4 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 36.79 | 1:16.95 | |||||
5 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 38.54 | 1:18.95 | |||||
6 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.32 | 1:29.73 | |||||
7 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 44.19 | 1:29.85 | |||||
8 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 46.41 | 1:34.76 | |||||
9 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 45.43 | 1:38.44 | |||||
10 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 51.43 | 1:52.71 | |||||
- | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 100m Frisim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 44.61 | 1:28.34 | |||||
2 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 43.37 | 1:30.61 | |||||
3 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.35 | 1:33.78 | |||||
4 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 46.32 | 1:36.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.27 | 1:01.31 | |||||
2 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 31.60 | 1:04.85 | |||||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 31.06 | 1:04.96 | |||||
4 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.69 | 1:05.47 | |||||
5 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 31.52 | 1:05.73 | |||||
6 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.17 | 1:05.92 | |||||
7 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.53 | 1:05.99 | |||||
8 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.14 | 1:06.22 | |||||
9 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 33.04 | 1:09.39 | |||||
10 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 33.05 | 1:10.10 | |||||
11 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.71 | 1:10.98 | |||||
12 | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.53 | 1:13.57 | |||||
13 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 35.67 | 1:13.80 | |||||
14 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 37.12 | 1:17.33 | |||||
15 | Alice Tengelin | 2001 | Nora Simsällskap | 37.37 | 1:19.81 | |||||
- | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 30.69 | 1:03.86 | |||||
2 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.06 | 1:04.22 | |||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.98 | 1:04.91 | |||||
4 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.83 | 1:06.60 | |||||
5 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 32.42 | 1:06.71 | |||||
6 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.59 | 1:07.54 | |||||
7 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 31.95 | 1:08.07 | |||||
8 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.77 | 1:08.50 | |||||
9 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.97 | 1:08.60 | |||||
10 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 33.04 | 1:08.99 | |||||
11 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 32.50 | 1:09.00 | |||||
12 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.86 | 1:09.05 | |||||
13 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.98 | 1:09.12 | |||||
14 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.49 | 1:09.38 | |||||
15 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.93 | 1:09.89 | |||||
16 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 34.13 | 1:10.88 | |||||
17 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.48 | 1:11.08 | |||||
18 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.87 | 1:11.17 | |||||
19 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.13 | 1:11.32 | |||||
20 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.53 | 1:11.77 | |||||
20 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.39 | 1:11.77 | |||||
22 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.79 | 1:11.82 | |||||
23 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.24 | 1:12.09 | |||||
24 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 35.28 | 1:12.19 | |||||
25 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.95 | 1:12.66 | |||||
26 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 35.03 | 1:12.98 | |||||
27 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 36.08 | 1:15.57 | |||||
28 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.62 | 1:15.76 | |||||
29 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 36.65 | 1:16.50 | |||||
30 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.84 | 1:16.51 | |||||
31 | Emma Ericsson | 2002 | Nora Simsällskap | 38.12 | 1:19.11 | |||||
32 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 38.59 | 1:20.47 | |||||
33 | Anastasia Kamarova | 2003 | Örebro Simallians | 38.10 | 1:20.77 | |||||
34 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.96 | 1:21.47 | |||||
35 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.15 | 1:22.84 | |||||
36 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 39.73 | 1:23.70 | |||||
- | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Tanya Krivda | 2003 | Nora Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 8, 200m Bröstsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.70 | 1:12.45 | 1:52.01 | 2:31.79 | |||
2 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.59 | 1:16.66 | 2:00.34 | 2:44.34 | |||
3 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 47.20 | 1:41.52 | 2:37.44 | 3:32.61 | |||
- | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Bröstsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 39.85 | 1:26.04 | 2:14.51 | 3:00.27 | |||
2 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.68 | 1:25.08 | 2:12.88 | 3:00.89 | |||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 43.33 | 1:31.55 | 2:19.14 | 3:05.90 | |||
4 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.40 | 1:31.55 | 2:19.82 | 3:07.99 | |||
5 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 45.43 | 1:35.39 | 2:27.13 | 3:17.30 | |||
6 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 46.39 | 1:38.35 | 2:32.10 | 3:21.40 | |||
7 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 46.76 | 1:38.83 | 2:32.67 | 3:25.77 | |||
8 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.42 | 1:41.48 | 2:36.25 | 3:29.49 | |||
- | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 9, 200m Bröstsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 42.28 | 1:28.32 | 2:14.76 | 3:00.74 | |||
2 | Estelle Gyoni | 2004 | Köpings Simsällskap | 42.28 | 1:29.06 | 2:17.53 | 3:06.22 | |||
3 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 42.26 | 1:29.42 | 2:18.14 | 3:06.91 | |||
4 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 44.23 | 1:34.38 | 2:26.24 | 3:17.26 | |||
5 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 46.11 | 1:38.77 | 2:33.01 | 3:23.37 | |||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.69 | 1:37.89 | 2:32.76 | 3:24.20 | |||
7 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 48.51 | 1:42.15 | 2:36.41 | 3:28.75 | |||
8 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 50.15 | 1:45.73 | 2:42.31 | 3:37.54 | |||
9 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 49.85 | 1:46.16 | 2:43.88 | 3:39.45 | |||
10 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.79 | 1:48.80 | 2:48.76 | 3:47.04 | |||
11 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 52.41 | 1:51.75 | 2:51.93 | 3:51.06 | |||
12 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.64 | 1:54.82 | 2:59.09 | 4:01.10 | |||
13 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 58.50 | 2:03.98 | 3:10.78 | 4:13.50 | |||
- | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Bröstsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.61 | 1:51.58 | 2:50.58 | 3:47.28 | |||
2 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 50.40 | 1:49.36 | 2:50.66 | 3:47.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 10, 100m Ryggsim po.C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.10 | 1:22.08 | |||||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 42.89 | 1:25.46 | |||||
3 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 42.59 | 1:26.98 | |||||
4 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 44.54 | 1:29.01 | |||||
5 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.01 | 1:42.55 | |||||
- | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim po.C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 52.45 | 1:44.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.16 | 1:11.89 | |||||
2 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 35.28 | 1:12.93 | |||||
3 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.52 | 1:14.16 | |||||
4 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.35 | 1:16.51 | |||||
5 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.54 | 1:16.76 | |||||
6 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.17 | 1:17.12 | |||||
7 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 38.76 | 1:19.43 | |||||
8 | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.87 | 1:20.89 | |||||
9 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 41.07 | 1:22.43 | |||||
10 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 41.86 | 1:26.25 | |||||
11 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 44.59 | 1:32.70 | |||||
- | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.72 | 1:11.89 | |||||
2 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 36.86 | 1:14.98 | |||||
3 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.15 | 1:15.56 | |||||
4 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.02 | 1:16.05 | |||||
5 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.46 | 1:16.39 | |||||
6 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.65 | 1:16.81 | |||||
7 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.39 | 1:17.84 | |||||
8 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.72 | 1:19.59 | |||||
9 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 38.48 | 1:19.82 | |||||
10 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.27 | 1:19.97 | |||||
11 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 38.25 | 1:20.13 | |||||
12 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.79 | 1:20.25 | |||||
13 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.88 | 1:20.59 | |||||
14 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.58 | 1:20.63 | |||||
15 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.07 | 1:21.33 | |||||
16 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.61 | 1:21.54 | |||||
17 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 39.68 | 1:22.30 | |||||
18 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.87 | 1:22.31 | |||||
19 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.29 | 1:22.52 | |||||
20 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.94 | 1:24.08 | |||||
21 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.36 | 1:24.30 | |||||
22 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 41.51 | 1:26.09 | |||||
23 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 43.21 | 1:27.13 | |||||
24 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.87 | 1:27.20 | |||||
25 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 42.59 | 1:27.36 | |||||
26 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 43.44 | 1:28.52 | |||||
27 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.41 | 1:28.53 | |||||
28 | Emma Ericsson | 2002 | Nora Simsällskap | 44.31 | 1:28.96 | |||||
29 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.46 | 1:29.11 | |||||
30 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.01 | 1:31.41 | |||||
31 | Anastasia Kamarova | 2003 | Örebro Simallians | 47.14 | 1:37.14 | |||||
32 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.02 | 1:37.99 | |||||
- | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 12, 400m Frisim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:04.03 | 2:10.58 | 3:17.78 | 4:24.93 | |||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:04.64 | 2:13.07 | 3:21.78 | 4:29.21 | |||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:01.27 | 2:12.09 | 3:23.80 | 4:33.48 | |||
4 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:05.39 | 2:15.99 | 3:24.41 | 4:37.56 | |||
5 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 1:09.59 | 2:23.19 | 3:36.40 | 4:48.76 | |||
6 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 1:09.99 | 2:25.76 | 3:41.73 | 4:57.14 | |||
7 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.15 | 2:26.43 | 3:43.58 | 4:59.19 | |||
8 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 1:16.01 | 2:40.14 | 4:04.74 | 5:28.06 | |||
9 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 1:17.60 | 2:46.79 | 4:20.34 | 5:53.37 | |||
10 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 1:25.29 | 3:02.88 | 4:40.71 | 6:20.84 | |||
Gren 12, 400m Frisim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 1:05.29 | 2:14.57 | 3:23.93 | 4:31.40 | |||
2 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 1:05.61 | 2:14.32 | 3:23.67 | 4:32.05 | |||
3 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 1:04.52 | 2:17.48 | 3:32.56 | 4:45.24 | |||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:06.50 | 2:20.24 | 3:35.17 | 4:50.35 | |||
5 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.50 | 2:33.99 | 3:51.06 | 5:07.20 | |||
6 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.53 | 2:33.09 | 3:52.36 | 5:07.81 | |||
7 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 1:15.58 | 2:38.05 | 4:00.34 | 5:19.72 | |||
8 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.70 | 2:38.89 | 4:03.90 | 5:27.62 | |||
9 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.25 | 2:47.83 | 4:20.12 | 5:45.54 | |||
10 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.58 | 2:48.99 | 4:17.97 | 5:45.97 | |||
11 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 1:24.32 | 2:59.76 | 4:34.79 | 6:06.87 | |||
12 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 1:29.35 | 3:06.24 | 4:44.49 | 6:22.17 | |||
13 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 1:35.95 | 3:17.46 | 5:01.96 | 6:46.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 13, 400m Frisim fl.C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 1:15.26 | 2:36.50 | 3:57.74 | 5:16.94 | |||
2 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 1:18.67 | 2:44.31 | 4:10.30 | 5:34.27 | |||
3 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 1:19.95 | 2:46.96 | 4:13.77 | 5:34.91 | |||
4 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:19.44 | 2:46.48 | 4:12.94 | 5:35.87 | |||
5 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:23.77 | 2:55.73 | 4:27.87 | 5:53.11 | |||
6 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:28.46 | 3:05.38 | 4:43.19 | 6:12.97 | |||
7 | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 1:25.94 | 3:06.37 | 4:48.83 | 6:23.78 | |||
8 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 1:29.13 | 3:08.61 | 4:49.76 | 6:25.78 | |||
9 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:36.60 | 3:26.33 | 5:14.54 | 6:53.47 | |||
10 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 1:41.78 | 3:33.36 | 5:29.10 | 7:20.06 | |||
- | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 13, 400m Frisim fl.C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 1:26.33 | 3:01.38 | 4:36.10 | 6:04.75 | |||
2 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 1:23.55 | 2:59.57 | 4:38.41 | 6:11.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.46 | 1:35.19 | |||||
2 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 47.91 | 1:41.23 | |||||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 50.11 | 1:45.44 | |||||
4 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 49.73 | 1:47.24 | |||||
5 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 50.81 | 1:49.17 | |||||
6 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 52.43 | 1:50.30 | |||||
7 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 52.70 | 1:52.30 | |||||
8 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 59.01 | 2:06.53 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 52.63 | 1:52.08 | |||||
2 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 56.21 | 1:55.39 | |||||
3 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 1:02.61 | 2:06.99 | |||||
- | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 15, 100m Bröstsim fl. A - B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.26 | 1:18.83 | |||||
2 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.05 | 1:21.78 | |||||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.75 | 1:22.23 | |||||
4 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.10 | 1:24.67 | |||||
5 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.81 | 1:24.68 | |||||
6 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.75 | 1:28.26 | |||||
7 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.58 | 1:28.61 | |||||
8 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 41.50 | 1:29.12 | |||||
9 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.62 | 1:32.95 | |||||
10 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 44.98 | 1:35.59 | |||||
11 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 43.98 | 1:36.00 | |||||
12 | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.11 | 1:41.60 | |||||
13 | Alice Tengelin | 2001 | Nora Simsällskap | 48.31 | 1:43.22 | |||||
14 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 50.39 | 1:45.69 | |||||
- | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim fl. A - B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.91 | 1:16.90 | |||||
2 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.86 | 1:23.70 | |||||
3 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.85 | 1:24.55 | |||||
4 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.72 | 1:24.72 | |||||
5 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.87 | 1:24.75 | |||||
6 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.21 | 1:26.15 | |||||
7 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.70 | 1:27.10 | |||||
8 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.77 | 1:28.13 | |||||
9 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 40.23 | 1:28.19 | |||||
10 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.36 | 1:28.62 | |||||
11 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.57 | 1:29.23 | |||||
12 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.96 | 1:30.14 | |||||
12 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.05 | 1:30.14 | |||||
14 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.56 | 1:30.54 | |||||
15 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 43.39 | 1:31.38 | |||||
16 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.93 | 1:32.16 | |||||
17 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 42.74 | 1:32.83 | |||||
18 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 43.70 | 1:32.97 | |||||
19 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.54 | 1:33.57 | |||||
20 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.07 | 1:34.37 | |||||
21 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 44.74 | 1:34.82 | |||||
22 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.44 | 1:35.29 | |||||
23 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.70 | 1:36.34 | |||||
24 | Emma Ericsson | 2002 | Nora Simsällskap | 47.19 | 1:38.15 | |||||
25 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 47.26 | 1:39.54 | |||||
26 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 47.45 | 1:39.98 | |||||
27 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.41 | 1:42.38 | |||||
28 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.16 | 1:42.94 | |||||
29 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.48 | 1:44.44 | |||||
30 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 50.09 | 1:45.41 | |||||
31 | Anastasia Kamarova | 2003 | Örebro Simallians | 51.25 | 1:47.06 | |||||
- | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 16, 200m Ryggsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.32 | 1:07.73 | 1:43.61 | 2:18.93 | |||
2 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 32.49 | 1:08.72 | 1:45.74 | 2:21.03 | |||
3 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 35.88 | 1:13.82 | 1:52.64 | 2:31.47 | |||
4 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.54 | 1:13.79 | 1:54.23 | 2:36.07 | |||
5 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.34 | 1:19.98 | 2:00.63 | 2:41.40 | |||
6 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 39.32 | 1:21.15 | 2:03.88 | 2:44.77 | |||
7 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 39.22 | 1:23.19 | 2:09.89 | 2:53.54 | |||
- | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 200m Ryggsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 34.79 | 1:11.95 | 1:50.07 | 2:26.97 | |||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.65 | 1:12.64 | 1:51.11 | 2:28.69 | |||
3 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.27 | 1:13.93 | 1:54.69 | 2:34.43 | |||
4 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 34.81 | 1:14.02 | 1:55.74 | 2:37.59 | |||
5 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 34.50 | 1:15.62 | 1:58.34 | 2:39.10 | |||
6 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.01 | 1:19.01 | 1:59.57 | 2:39.89 | |||
7 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.84 | 1:20.60 | 2:03.23 | 2:45.65 | |||
8 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.41 | 1:23.35 | 2:06.29 | 2:48.53 | |||
9 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.06 | 1:24.76 | 2:09.78 | 2:53.83 | |||
10 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.06 | 1:26.85 | 2:14.29 | 3:00.21 | |||
11 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 42.62 | 1:29.72 | 2:17.95 | 3:01.94 | |||
- | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 17, 200m Ryggsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.19 | 1:24.00 | 2:09.58 | 2:50.42 | |||
2 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 40.29 | 1:23.71 | 2:07.68 | 2:51.08 | |||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 42.40 | 1:28.48 | 2:15.71 | 3:01.12 | |||
3 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.10 | 1:29.98 | 2:17.15 | 3:01.12 | |||
5 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.57 | 1:29.54 | 2:18.91 | 3:02.69 | |||
6 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 43.28 | 1:31.32 | 2:18.84 | 3:04.14 | |||
7 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.78 | 1:30.58 | 2:19.86 | 3:04.77 | |||
8 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 45.12 | 1:34.07 | 2:26.17 | 3:16.10 | |||
9 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.34 | 1:36.81 | 2:29.43 | 3:16.45 | |||
- | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Ryggsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 45.20 | 1:35.55 | 2:26.95 | 3:13.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 18, 100m Fjärilsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 44.00 | 1:34.01 | |||||
2 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 47.16 | 1:36.20 | |||||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 45.57 | 1:43.10 | |||||
4 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 50.73 | 1:48.36 | |||||
Gren 18, 100m Fjärilsim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 52.22 | 1:55.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.13 | 1:10.01 | |||||
2 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.89 | 1:12.44 | |||||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.48 | 1:16.37 | |||||
4 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.67 | 1:22.07 | |||||
5 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 36.36 | 1:22.22 | |||||
6 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 38.12 | 1:22.82 | |||||
7 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 38.49 | 1:25.86 | |||||
8 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 40.40 | 1:29.84 | |||||
9 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 44.19 | 1:34.68 | |||||
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.43 | 1:10.01 | |||||
2 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.64 | 1:11.79 | |||||
3 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 33.90 | 1:12.06 | |||||
4 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.42 | 1:14.25 | |||||
5 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.51 | 1:15.01 | |||||
6 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.23 | 1:16.23 | |||||
7 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.83 | 1:17.72 | |||||
8 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.09 | 1:19.38 | |||||
9 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.44 | 1:20.56 | |||||
10 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.02 | 1:20.85 | |||||
10 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:20.85 | |||||
12 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.60 | 1:22.58 | |||||
13 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.28 | 1:23.28 | |||||
14 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.92 | 1:24.23 | |||||
15 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.50 | 1:25.10 | |||||
16 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 37.81 | 1:25.26 | |||||
17 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.72 | 1:25.87 | |||||
18 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 37.34 | 1:25.88 | |||||
19 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.13 | 1:28.04 | |||||
20 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.87 | 1:30.16 | |||||
21 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 42.27 | 1:32.58 | |||||
22 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.90 | 1:38.20 | |||||
23 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.54 | 1:38.45 | |||||
24 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 47.02 | 1:41.99 | |||||
25 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.19 | 1:42.05 | |||||
26 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 48.30 | 1:44.28 | |||||
- | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 20, 100m Medley po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.41 | 1:03.63 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.90 | 1:06.89 | |||||
3 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 33.29 | 1:10.05 | |||||
4 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.13 | 1:10.59 | |||||
5 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 32.58 | 1:11.04 | |||||
6 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 34.47 | 1:17.54 | |||||
7 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.15 | 1:17.96 | |||||
8 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 37.81 | 1:19.45 | |||||
9 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 38.19 | 1:21.73 | |||||
10 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 40.11 | 1:25.60 | |||||
11 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 40.89 | 1:26.56 | |||||
Gren 20, 100m Medley po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.50 | 1:09.01 | |||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 30.81 | 1:09.06 | |||||
3 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 33.80 | 1:12.51 | |||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.37 | 1:13.07 | |||||
5 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 31.46 | 1:14.78 | |||||
6 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.90 | 1:15.01 | |||||
7 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.28 | 1:15.20 | |||||
8 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.02 | 1:16.79 | |||||
9 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.09 | 1:16.88 | |||||
10 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.41 | 1:18.77 | |||||
11 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.03 | 1:19.91 | |||||
12 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 38.32 | 1:22.95 | |||||
13 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.25 | 1:24.20 | |||||
14 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.77 | 1:25.05 | |||||
15 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 46.31 | 1:37.54 | |||||
16 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 51.25 | 1:42.93 | |||||
- | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 21, 100m Medley fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 36.45 | 1:17.85 | |||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 36.79 | 1:18.18 | |||||
3 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 36.50 | 1:18.20 | |||||
4 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.55 | 1:24.58 | |||||
5 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.08 | 1:25.19 | |||||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.50 | 1:25.28 | |||||
7 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.26 | 1:25.38 | |||||
8 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 38.94 | 1:26.99 | |||||
9 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 41.25 | 1:27.03 | |||||
10 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.08 | 1:27.78 | |||||
11 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 40.48 | 1:28.24 | |||||
12 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 39.39 | 1:28.34 | |||||
13 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.15 | 1:29.06 | |||||
14 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 42.92 | 1:29.11 | |||||
15 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.57 | 1:29.82 | |||||
16 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.99 | 1:31.27 | |||||
17 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.10 | 1:32.05 | |||||
18 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.81 | 1:32.51 | |||||
19 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 43.32 | 1:33.09 | |||||
20 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 41.40 | 1:33.15 | |||||
21 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.44 | 1:37.96 | |||||
22 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 47.73 | 1:40.99 | |||||
23 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 51.52 | 1:42.84 | |||||
24 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.40 | 1:47.49 | |||||
25 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 50.70 | 1:48.10 | |||||
26 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 52.81 | 1:51.69 | |||||
27 | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 57.81 | 1:57.76 | |||||
28 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 59.12 | 2:00.08 | |||||
- | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.19 | 1:39.12 | |||||
2 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.89 | 1:40.89 | |||||
3 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.47 | 1:42.74 | |||||
4 | Boglarka Biro | 2006 | Karlskoga Simförening | 52.65 | 1:48.07 | |||||
- | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 22, 4X50m Medley po. C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlsko SF Herrar [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 3:11.10 | ||||||
Lukas Franz | 2005 | 46.68 | 46.68 | |||||||
Viktor Hellberg | 2006 | 55.12 | 1:41.80 | |||||||
Linus Åkesson | 2005 | 52.98 | 2:34.78 | |||||||
Elias Jansson | 2006 | 36.32 | 3:11.10 | |||||||
- | Motala SS Herrar [2004] | 2004 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Lukas Lundberg | 2004 | |||||||||
Marcus Manninen | 2004 | |||||||||
Gustav Fahlström | 2005 | |||||||||
Otto Svensson | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 23, 4X50m Medley po. A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 2:02.82 | ||||||
Hannes Börjel | 2002 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 34.90 | 1:06.63 | |||||||
Michal Laszewski | 2002 | 28.61 | 1:35.24 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 27.58 | 2:02.82 | |||||||
2 | Mass Lag 1 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:11.89 | ||||||
Linus Hagedorn | 2002 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Lucas Häyhänen | 2001 | 34.20 | 1:07.84 | |||||||
Måns Evertsson | 2003 | 34.22 | 1:42.06 | |||||||
William Norland | 2001 | 29.83 | 2:11.89 | |||||||
3 | Ösa Herrar Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 2:18.86 | ||||||
Anton Wallin | 2000 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Kevin Cao | 2003 | 44.06 | 1:18.86 | |||||||
Robin Flyman | 1995 | 29.50 | 1:48.36 | |||||||
William Forsström | 2002 | 30.50 | 2:18.86 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:20.44 | ||||||
Axel Rosencrantz | 2002 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Elias Anderson | 2003 | 38.86 | 1:14.15 | |||||||
Elliot Iséni | 2003 | 35.70 | 1:49.85 | |||||||
Simon Wretborn | 2003 | 30.59 | 2:20.44 | |||||||
5 | Ösa 3 | 1900 | Örebro Simallians | 2:25.81 | ||||||
Oscar Mejsten | 2000 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Markus Engström | 2001 | 38.57 | 1:15.31 | |||||||
Eric Mejsten | 2000 | 38.23 | 1:53.54 | |||||||
Anton Daggert | 1993 | 32.27 | 2:25.81 | |||||||
6 | Hk Sim Herrar | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:28.11 | ||||||
David Eriksson | 2004 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Leo Karlsson | 2006 | 54.93 | 1:33.33 | |||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 24.00 | 1:57.33 | |||||||
Benjamin Wallin | 1995 | 30.78 | 2:28.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 24, 4X50m Frisim fl. A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:59.36 | ||||||
Saga Janzén | 2002 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Ulrika Holm | 1996 | 28.65 | 57.85 | |||||||
Tina Hopmark | 2002 | 31.09 | 1:28.94 | |||||||
Amayah Bergman | 2002 | 30.42 | 1:59.36 | |||||||
2 | Hk Sim Damer 1 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:00.54 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 30.22 | 1:00.45 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 30.32 | 1:30.77 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 29.77 | 2:00.54 | |||||||
3 | Ösa Damer Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 2:00.77 | ||||||
Julia Isacsson | 2001 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Josefine Åhlund | 2002 | 29.11 | 1:00.25 | |||||||
Salma Gabot | 2001 | 29.90 | 1:30.15 | |||||||
Jennifer Titus | 2002 | 30.62 | 2:00.77 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:01.64 | ||||||
Magdalena Petersson | 2002 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Thindra Hackwitz | 2003 | 30.37 | 1:01.14 | |||||||
Melissa Nyberg | 2003 | 29.96 | 1:31.10 | |||||||
Clara Sjöstedt | 2003 | 30.54 | 2:01.64 | |||||||
5 | Karlsko SF Damer [1919] | 2001 | Karlskoga Simförening | 2:06.05 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Moa Hammarbäck | 2003 | 31.66 | 1:02.77 | |||||||
Stina Andersson | 2002 | 30.84 | 1:33.61 | |||||||
Matilda Ek | 2002 | 32.44 | 2:06.05 | |||||||
6 | Motala SS Lag 1 | 0 | Motala Simsällskap | 2:08.07 | ||||||
Isadora Rosén | 2002 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 30.90 | 1:02.47 | |||||||
Emma Bengtsson | 2002 | 31.23 | 1:33.70 | |||||||
Katarina Pettersson | 2005 | 34.37 | 2:08.07 | |||||||
7 | Mass Lag 3 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:09.15 | ||||||
Olivia Sandberg | 2003 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Linnea Reuterberg | 2001 | 32.75 | 1:04.72 | |||||||
Wilma Ericsson | 2002 | 31.80 | 1:36.52 | |||||||
Elsa Lindhé | 2003 | 32.63 | 2:09.15 | |||||||
8 | Mass Lag 4 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:10.67 | ||||||
Emilia Esborn | 2003 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Alva Ström | 2003 | 32.74 | 1:04.95 | |||||||
Ella Söderberg | 2001 | 33.07 | 1:38.02 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2002 | 32.65 | 2:10.67 | |||||||
9 | Hk Sim Damer 2 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:11.55 | ||||||
Ellen Olsson | 2002 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Evelina Larsson | 2002 | 37.54 | 1:08.89 | |||||||
Maija Brattström | 2004 | 31.95 | 1:40.84 | |||||||
Emma Sebelius | 2002 | 30.71 | 2:11.55 | |||||||
10 | Ösa Damer Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 2:16.06 | ||||||
Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Elsa Bylin | 2002 | 33.26 | 1:08.05 | |||||||
Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | 33.38 | 1:41.43 | |||||||
Sandra Metzsch | 1999 | 34.63 | 2:16.06 | |||||||
11 | Mass Lag 5 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:19.71 | ||||||
Emilia Isberg | 2003 | 34.97 | 34.97 | |||||||
Linnea Ohlsson | 2004 | 36.89 | 1:11.86 | |||||||
Linnea Sonesson | 2004 | 33.59 | 1:45.45 | |||||||
Liine Sundblad | 2004 | 34.26 | 2:19.71 | |||||||
- | Karlsko SF Damer [1918] | 1997 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 25, 4X50m Frisim fl. C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hk Sim Damer 1 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:10.09 | ||||||
Wilma Pettersson | 2004 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Carla Rye | 2004 | 34.01 | 1:06.70 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 31.41 | 1:38.11 | |||||||
Julia Åkerstrand | 2004 | 31.98 | 2:10.09 | |||||||
2 | Karlsko SF Damer [2004] | 2004 | Karlskoga Simförening | 2:13.48 | ||||||
Alice Bergström | 2004 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Thea Lekberg | 2004 | 34.43 | 1:07.42 | |||||||
Maja Nyberg | 2004 | 33.39 | 1:40.81 | |||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 32.67 | 2:13.48 | |||||||
3 | Ösa Damer Lag 1 | 2005 | Örebro Simallians | 2:21.86 | ||||||
Julia Pietsch | 2005 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 34.51 | 1:07.73 | |||||||
Ella Hagelvik | 2004 | 33.73 | 1:41.46 | |||||||
Erika Svennberg | 2005 | 40.40 | 2:21.86 | |||||||
4 | Karlsko SF Damer [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 2:33.06 | ||||||
Linneá Therus | 2005 | 39.53 | 39.53 | |||||||
Thelma Jansson | 2005 | 39.85 | 1:19.38 | |||||||
Frida Jonsson | 2005 | 38.76 | 1:58.14 | |||||||
Mia Larsson | 2006 | 34.92 | 2:33.06 | |||||||
5 | Hk Sim Damer 2 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:39.18 | ||||||
Runa Eriksson | 2005 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Matilda Håkansson | 2006 | 40.27 | 1:18.93 | |||||||
Olivia Englund | 2004 | 42.87 | 2:01.80 | |||||||
Moa Pansawang | 2006 | 37.38 | 2:39.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 26, 50m Frisim po. öppen kl., Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 25.40 | ||||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 25.78 | ||||||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 25.92 | ||||||
4 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 26.12 | ||||||
5 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 26.70 | ||||||
6 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 27.10 | ||||||
7 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 27.12 | ||||||
8 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 27.34 | ||||||
9 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 27.36 | ||||||
10 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 27.83 | ||||||
11 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 27.99 | ||||||
12 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.13 | ||||||
13 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.00 | ||||||
14 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 30.45 | ||||||
15 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 30.48 | ||||||
16 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.71 | ||||||
17 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 30.77 | ||||||
18 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 31.10 | ||||||
19 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 31.33 | ||||||
20 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.51 | ||||||
21 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.66 | ||||||
22 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.83 | ||||||
23 | Benjamin Wallin | 1995 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.94 | ||||||
24 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 32.06 | ||||||
25 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 32.23 | ||||||
26 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 32.65 | ||||||
27 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.67 | ||||||
28 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.69 | ||||||
29 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.66 | ||||||
30 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 34.33 | ||||||
31 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 34.52 | ||||||
32 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 34.94 | ||||||
33 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.66 | ||||||
34 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 35.82 | ||||||
35 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 36.34 | ||||||
36 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 36.47 | ||||||
37 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 37.07 | ||||||
38 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.57 | ||||||
39 | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.90 | ||||||
40 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.92 | ||||||
41 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 46.30 | ||||||
- | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 27, 200m Medley fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.29 | 1:12.95 | 2:01.17 | 2:38.48 | |||
2 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.51 | 1:17.82 | 2:03.69 | 2:40.33 | |||
3 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.38 | 1:17.76 | 2:09.19 | 2:49.44 | |||
4 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 36.68 | 1:16.07 | 2:07.61 | 2:49.48 | |||
5 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 38.43 | 1:28.08 | 2:32.81 | 3:16.52 | |||
- | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 200m Medley fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.09 | 1:15.48 | 2:03.20 | 2:40.99 | |||
2 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.17 | 1:16.87 | 2:04.73 | 2:42.95 | |||
3 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.94 | 1:16.87 | 2:05.74 | 2:45.12 | |||
4 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 34.42 | 1:19.35 | 2:07.68 | 2:46.90 | |||
5 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.01 | 1:17.05 | 2:09.85 | 2:47.69 | |||
6 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.90 | 1:20.28 | 2:09.52 | 2:48.38 | |||
7 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.07 | 1:18.70 | 2:08.75 | 2:49.30 | |||
8 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.56 | 1:24.20 | 2:14.48 | 2:55.08 | |||
9 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.24 | 1:24.15 | 2:16.33 | 2:55.36 | |||
10 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.30 | 1:23.70 | 2:15.45 | 2:55.48 | |||
11 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.06 | 1:23.02 | 2:15.27 | 2:56.11 | |||
12 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.82 | 1:21.06 | 2:16.09 | 2:56.87 | |||
13 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.86 | 1:24.31 | 2:13.72 | 2:56.88 | |||
14 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 39.38 | 1:24.99 | 2:22.36 | 3:03.84 | |||
15 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.72 | 1:30.24 | 2:22.45 | 3:04.35 | |||
16 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 41.25 | 1:30.09 | 2:24.93 | 3:06.93 | |||
17 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.38 | 1:30.60 | 2:25.82 | 3:08.43 | |||
18 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.64 | 1:32.28 | 2:24.11 | 3:09.09 | |||
19 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.85 | 1:38.04 | 2:32.83 | 3:18.25 | |||
20 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 47.63 | 1:37.43 | 2:36.79 | 3:22.71 | |||
21 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 45.62 | 1:37.22 | 2:35.94 | 3:25.00 | |||
- | Anastasia Kamarova | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 28, 200m Medley po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 35.83 | 1:18.77 | 2:07.13 | 2:44.09 | |||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 39.97 | 1:26.75 | 2:24.87 | 3:06.36 | |||
3 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 42.80 | 1:29.92 | 2:29.47 | 3:12.58 | |||
4 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 43.42 | 1:33.05 | 2:29.00 | 3:13.86 | |||
5 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 43.12 | 1:33.87 | 2:34.61 | 3:21.98 | |||
- | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 200m Medley po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 55.47 | 1:54.31 | 2:54.16 | 3:43.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 29, 100m Frisim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 31.50 | 1:06.87 | |||||
2 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 32.21 | 1:07.28 | |||||
3 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 33.12 | 1:08.43 | |||||
4 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 33.84 | 1:10.25 | |||||
5 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.29 | 1:11.63 | |||||
6 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 34.33 | 1:11.75 | |||||
7 | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.09 | 1:12.02 | |||||
8 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 35.34 | 1:12.33 | |||||
9 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.41 | 1:12.96 | |||||
10 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.00 | 1:13.23 | |||||
11 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 35.83 | 1:13.36 | |||||
12 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 34.69 | 1:13.52 | |||||
13 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 35.68 | 1:13.81 | |||||
14 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.91 | 1:15.20 | |||||
15 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 36.19 | 1:16.05 | |||||
16 | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 36.33 | 1:16.87 | |||||
17 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 36.04 | 1:16.98 | |||||
18 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.23 | 1:17.66 | |||||
19 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.18 | 1:17.95 | |||||
20 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 37.25 | 1:18.15 | |||||
21 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.37 | 1:18.20 | |||||
22 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.15 | 1:18.37 | |||||
23 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.89 | 1:18.57 | |||||
24 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.72 | 1:23.81 | |||||
25 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.99 | 1:23.90 | |||||
26 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 39.86 | 1:25.33 | |||||
27 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 40.37 | 1:25.63 | |||||
28 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 39.17 | 1:26.16 | |||||
29 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 41.31 | 1:27.82 | |||||
30 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.47 | 1:30.72 | |||||
31 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.82 | 1:32.12 | |||||
32 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.20 | 1:32.57 | |||||
33 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.50 | 1:32.80 | |||||
34 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 44.89 | 1:35.83 | |||||
35 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 46.44 | 1:37.96 | |||||
36 | Mira Pärleson | 2005 | Arvika Simsällskap | 47.64 | 1:40.40 | |||||
37 | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.78 | 1:40.49 | |||||
38 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.19 | 1:48.00 | |||||
39 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 49.67 | 1:50.17 | |||||
- | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 29, 100m Frisim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 36.77 | 1:18.35 | |||||
2 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.39 | 1:28.07 | |||||
3 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 41.19 | 1:28.40 | |||||
4 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.73 | 1:33.07 | |||||
5 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.46 | 1:39.56 | |||||
6 | Boglarka Biro | 2006 | Karlskoga Simförening | 45.97 | 1:40.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 30, 100m Frisim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 27.97 | 57.16 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.91 | 57.26 | |||||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 28.23 | 58.63 | |||||
4 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.87 | 59.68 | |||||
5 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 28.98 | 1:00.69 | |||||
6 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 30.01 | 1:02.75 | |||||
7 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.09 | 1:03.67 | |||||
8 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 33.51 | 1:07.67 | |||||
9 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 34.33 | 1:10.68 | |||||
10 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 33.68 | 1:10.94 | |||||
11 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 35.49 | 1:15.00 | |||||
Gren 30, 100m Frisim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 28.55 | 58.52 | |||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 28.79 | 59.11 | |||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 28.37 | 59.98 | |||||
4 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 29.23 | 1:00.83 | |||||
5 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 29.19 | 1:01.00 | |||||
6 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 28.77 | 1:01.49 | |||||
7 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.60 | 1:03.16 | |||||
8 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.53 | 1:07.12 | |||||
9 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.35 | 1:07.39 | |||||
10 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.10 | 1:08.42 | |||||
11 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.06 | 1:09.09 | |||||
12 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 33.95 | 1:09.65 | |||||
13 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.99 | 1:11.49 | |||||
14 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.32 | 1:11.93 | |||||
15 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 34.81 | 1:12.71 | |||||
16 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.92 | 1:13.33 | |||||
17 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.23 | 1:16.48 | |||||
18 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.29 | 1:21.68 | |||||
19 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 39.45 | 1:21.97 | |||||
20 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 40.87 | 1:24.63 | |||||
21 | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.05 | 1:35.19 | |||||
- | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 31, 200m Bröstsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.22 | 1:23.48 | 2:07.76 | 2:52.13 | |||
2 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.16 | 1:24.50 | 2:10.02 | 2:56.62 | |||
3 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.81 | 1:26.37 | 2:12.93 | 2:58.66 | |||
4 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.64 | 1:27.25 | 2:15.02 | 3:01.87 | |||
5 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.99 | 1:27.78 | 2:15.87 | 3:05.46 | |||
6 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.79 | 1:35.33 | 2:27.90 | 3:18.58 | |||
7 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 45.28 | 1:37.18 | 2:30.01 | 3:22.05 | |||
Gren 31, 200m Bröstsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.59 | 1:22.38 | 2:07.61 | 2:51.84 | |||
2 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.89 | 1:26.21 | 2:13.20 | 3:00.40 | |||
3 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.05 | 1:28.26 | 2:15.34 | 3:02.04 | |||
4 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.52 | 1:28.46 | 2:16.89 | 3:02.72 | |||
5 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 41.20 | 1:28.96 | 2:18.28 | 3:03.94 | |||
6 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.51 | 1:27.58 | 2:16.76 | 3:07.69 | |||
7 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.68 | 1:29.18 | 2:18.68 | 3:08.00 | |||
8 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.07 | 1:32.22 | 2:22.92 | 3:13.73 | |||
9 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.53 | 1:33.71 | 2:25.03 | 3:15.75 | |||
10 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.19 | 1:34.99 | 2:26.75 | 3:17.65 | |||
11 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 45.99 | 1:35.00 | 2:27.26 | 3:19.85 | |||
12 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 45.24 | 1:36.42 | 2:28.66 | 3:19.86 | |||
13 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 45.25 | 1:37.39 | 2:30.05 | 3:20.38 | |||
14 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 45.25 | 1:38.16 | 2:31.97 | 3:22.73 | |||
15 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.56 | 1:39.74 | 2:32.09 | 3:23.41 | |||
16 | Emma Ericsson | 2002 | Nora Simsällskap | 46.23 | 1:39.39 | 2:34.97 | 3:28.48 | |||
17 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 48.42 | 1:44.36 | 2:41.24 | 3:36.11 | |||
- | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 32, 200m Bröstsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 41.55 | 1:30.44 | 2:19.70 | 3:08.38 | |||
2 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.47 | 1:35.95 | 2:27.84 | 3:18.95 | |||
Gren 32, 200m Bröstsim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 53.06 | 1:53.42 | 2:54.13 | 3:52.82 | |||
2 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.60 | 1:57.46 | 2:58.77 | 3:56.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 33, 100m Ryggsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 37.42 | 1:17.45 | |||||
2 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 37.55 | 1:18.43 | |||||
3 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 38.76 | 1:20.48 | |||||
4 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 40.25 | 1:21.48 | |||||
5 | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.95 | 1:23.39 | |||||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.51 | 1:23.89 | |||||
7 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.77 | 1:25.17 | |||||
8 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.70 | 1:25.23 | |||||
9 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 40.81 | 1:25.39 | |||||
10 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.47 | 1:26.00 | |||||
11 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.67 | 1:26.82 | |||||
12 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 42.38 | 1:27.69 | |||||
13 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 42.15 | 1:28.50 | |||||
14 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.09 | 1:28.61 | |||||
15 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.33 | 1:29.07 | |||||
16 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.78 | 1:29.89 | |||||
17 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.81 | 1:31.25 | |||||
18 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.26 | 1:31.83 | |||||
19 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 44.78 | 1:33.50 | |||||
20 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 46.94 | 1:35.32 | |||||
21 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 47.75 | 1:36.79 | |||||
22 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.90 | 1:39.08 | |||||
23 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 51.95 | 1:42.05 | |||||
24 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.65 | 1:44.96 | |||||
25 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 52.19 | 1:46.93 | |||||
26 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 52.75 | 1:48.03 | |||||
27 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 55.08 | 1:51.80 | |||||
28 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 53.27 | 1:52.42 | |||||
29 | Mira Pärleson | 2005 | Arvika Simsällskap | 57.44 | 1:59.72 | |||||
- | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Ryggsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 44.45 | 1:33.83 | |||||
2 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.87 | 1:42.20 | |||||
- | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 34, 100m Ryggsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 31.34 | 1:03.72 | |||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.36 | 1:04.44 | |||||
3 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 31.51 | 1:05.16 | |||||
4 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.55 | 1:10.96 | |||||
5 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.47 | 1:13.98 | |||||
6 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.97 | 1:14.14 | |||||
7 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 36.85 | 1:16.81 | |||||
8 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 39.09 | 1:18.76 | |||||
9 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 41.05 | 1:21.77 | |||||
10 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 41.98 | 1:25.20 | |||||
11 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 45.69 | 1:36.51 | |||||
Gren 34, 100m Ryggsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.22 | 1:06.34 | |||||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.30 | 1:08.44 | |||||
3 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 32.75 | 1:08.56 | |||||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.34 | 1:10.39 | |||||
5 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 33.44 | 1:11.50 | |||||
6 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.42 | 1:11.51 | |||||
7 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 35.22 | 1:12.66 | |||||
8 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.89 | 1:16.20 | |||||
9 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.08 | 1:16.99 | |||||
10 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.99 | 1:17.25 | |||||
11 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.78 | 1:19.66 | |||||
12 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.30 | 1:21.95 | |||||
13 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 40.18 | 1:22.53 | |||||
14 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 41.23 | 1:24.21 | |||||
15 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.13 | 1:27.00 | |||||
16 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.57 | 1:28.41 | |||||
17 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 45.15 | 1:32.30 | |||||
18 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.60 | 1:39.97 | |||||
- | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 35, 400m Frisim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:10.29 | 2:26.19 | 3:42.17 | 4:56.24 | |||
2 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:09.84 | 2:25.85 | 3:40.66 | 4:57.64 | |||
3 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:09.67 | 2:26.86 | 3:45.36 | 4:59.29 | |||
4 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:12.81 | 2:30.32 | 3:45.55 | 4:59.79 | |||
5 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 1:09.86 | 2:26.52 | 3:45.17 | 5:03.43 | |||
6 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 1:21.71 | 2:54.31 | 4:26.57 | 5:57.89 | |||
- | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 400m Frisim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.46 | 2:26.84 | 3:45.13 | 5:00.66 | |||
2 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:11.64 | 2:30.11 | 3:49.45 | 5:09.35 | |||
3 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:12.58 | 2:32.02 | 3:53.11 | 5:11.52 | |||
4 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:14.89 | 2:36.03 | 3:55.59 | 5:12.27 | |||
5 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.33 | 2:34.32 | 3:54.62 | 5:14.87 | |||
6 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:13.34 | 2:33.63 | 3:55.06 | 5:16.12 | |||
7 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.59 | 2:40.73 | 4:03.34 | 5:21.45 | |||
8 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 1:18.89 | 2:41.97 | 4:02.82 | 5:21.47 | |||
9 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 1:16.66 | 2:40.07 | 4:02.42 | 5:22.66 | |||
10 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 1:16.13 | 2:39.83 | 4:02.43 | 5:23.58 | |||
11 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 1:15.64 | 2:38.53 | 4:02.44 | 5:24.06 | |||
12 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.61 | 2:41.01 | 4:06.02 | 5:28.24 | |||
13 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:16.43 | 2:39.52 | 4:04.94 | 5:28.69 | |||
14 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 1:18.15 | 2:44.53 | 4:09.04 | 5:30.24 | |||
15 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.42 | 2:42.75 | 4:09.98 | 5:32.93 | |||
16 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.25 | 2:44.34 | 4:10.63 | 5:35.02 | |||
17 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:22.04 | 2:51.73 | 4:19.94 | 5:45.92 | |||
18 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 1:21.69 | 2:51.63 | 4:22.26 | 5:53.63 | |||
19 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:23.10 | 2:52.97 | 4:25.21 | 5:55.11 | |||
20 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:24.16 | 2:55.91 | 4:27.86 | 5:57.84 | |||
21 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:25.65 | 2:58.45 | 3:46.85 | 6:06.11 | |||
22 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:24.59 | 2:58.75 | 4:33.98 | 6:06.36 | |||
23 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 1:26.75 | 3:03.94 | 4:42.26 | 6:14.38 | |||
24 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 1:26.89 | 3:04.13 | 4:43.50 | 6:20.02 | |||
25 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 1:33.91 | 3:14.79 | 4:57.04 | 6:33.24 | |||
26 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 1:35.98 | 3:22.43 | 5:09.41 | 6:50.14 | |||
- | Anastasia Kamarova | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 36, 400m Frisim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 1:11.18 | 2:28.70 | 3:44.59 | 5:00.76 | |||
2 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 1:13.71 | 2:33.07 | 3:53.61 | 5:11.47 | |||
3 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 1:26.47 | 3:02.20 | 4:39.72 | 6:11.60 | |||
4 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 1:30.19 | 3:08.07 | 4:45.65 | 6:16.61 | |||
Gren 36, 400m Frisim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 1:35.19 | 3:17.52 | 4:59.81 | 6:38.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 37, 100m Bröstsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 39.96 | 1:24.33 | |||||
2 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 40.78 | 1:27.63 | |||||
3 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 41.63 | 1:28.42 | |||||
4 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 43.48 | 1:30.38 | |||||
5 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 42.21 | 1:30.82 | |||||
6 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 43.47 | 1:31.95 | |||||
7 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 45.42 | 1:34.46 | |||||
8 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.13 | 1:34.61 | |||||
9 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.88 | 1:37.16 | |||||
10 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 46.86 | 1:37.35 | |||||
11 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 46.25 | 1:38.21 | |||||
12 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 47.05 | 1:38.76 | |||||
13 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.95 | 1:39.13 | |||||
14 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.73 | 1:39.45 | |||||
15 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.76 | 1:40.09 | |||||
16 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 49.00 | 1:41.71 | |||||
17 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.44 | 1:42.26 | |||||
18 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 48.41 | 1:42.65 | |||||
19 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 49.57 | 1:44.86 | |||||
20 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 51.04 | 1:46.00 | |||||
21 | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.27 | 1:47.88 | |||||
22 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 51.91 | 1:48.93 | |||||
23 | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 53.55 | 1:49.63 | |||||
24 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 52.02 | 1:50.99 | |||||
25 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.07 | 1:56.46 | |||||
26 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 55.31 | 1:58.78 | |||||
27 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 56.36 | 2:01.71 | |||||
28 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 58.17 | 2:03.80 | |||||
29 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 58.20 | 2:07.17 | |||||
30 | Mira Pärleson | 2005 | Arvika Simsällskap | 1:01.78 | 2:10.87 | |||||
31 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:01.85 | 2:12.06 | |||||
32 | My Semstrand | 2004 | Nora Simsällskap | 1:04.66 | 2:23.22 | |||||
- | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Bröstsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 48.02 | 1:42.82 | |||||
2 | Boglarka Biro | 2006 | Karlskoga Simförening | 50.98 | 1:45.85 | |||||
3 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.40 | 1:48.43 | |||||
4 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.85 | 1:48.87 | |||||
5 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 53.62 | 1:55.77 | |||||
- | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.71 | 1:10.18 | |||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.98 | 1:13.97 | |||||
3 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.66 | 1:14.08 | |||||
4 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.60 | 1:15.64 | |||||
5 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 38.35 | 1:23.72 | |||||
6 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 40.64 | 1:26.10 | |||||
7 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 45.23 | 1:36.97 | |||||
- | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.10 | 1:12.68 | |||||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.98 | 1:21.06 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 38.61 | 1:21.69 | |||||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.26 | 1:21.90 | |||||
5 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.68 | 1:22.64 | |||||
6 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 38.57 | 1:24.95 | |||||
7 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.26 | 1:26.44 | |||||
8 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.97 | 1:27.77 | |||||
9 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.96 | 1:28.20 | |||||
10 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.06 | 1:29.14 | |||||
11 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.59 | 1:31.47 | |||||
12 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 40.68 | 1:31.99 | |||||
13 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.45 | 1:32.02 | |||||
14 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.59 | 1:34.89 | |||||
15 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 45.45 | 1:35.78 | |||||
16 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.87 | 1:39.36 | |||||
17 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 48.67 | 1:44.90 | |||||
18 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 53.82 | 1:54.67 | |||||
- | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 39, 200m Ryggsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 34.69 | 1:12.73 | 1:52.64 | 2:32.03 | |||
2 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.54 | 1:15.12 | 1:54.78 | 2:32.69 | |||
3 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.20 | 1:20.22 | 2:03.46 | 2:44.93 | |||
4 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.52 | 1:20.77 | 2:04.16 | 2:47.65 | |||
5 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.89 | 1:26.31 | 2:12.00 | 2:56.27 | |||
6 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 44.90 | 1:34.90 | 2:27.14 | 3:17.82 | |||
- | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 39, 200m Ryggsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 38.20 | 1:18.50 | 1:59.85 | 2:39.63 | |||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.34 | 1:15.44 | 1:59.03 | 2:40.07 | |||
3 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.09 | 1:18.56 | 2:00.99 | 2:41.76 | |||
4 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.60 | 1:21.33 | 2:02.97 | 2:43.38 | |||
5 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.10 | 1:23.05 | 2:06.89 | 2:48.29 | |||
6 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.73 | 1:22.77 | 2:06.93 | 2:49.17 | |||
7 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 38.84 | 1:22.54 | 2:07.68 | 2:50.63 | |||
8 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 40.01 | 1:24.14 | 2:09.14 | 2:52.83 | |||
9 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 40.48 | 1:25.28 | 2:09.99 | 2:53.08 | |||
10 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.49 | 1:25.59 | 2:11.63 | 2:56.14 | |||
11 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 43.09 | 1:29.71 | 2:17.01 | 3:01.62 | |||
12 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.95 | 1:30.66 | 2:19.01 | 3:03.32 | |||
13 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.55 | 1:29.29 | 2:17.30 | 3:03.68 | |||
14 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 41.37 | 1:27.74 | 2:18.05 | 3:03.88 | |||
15 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 44.89 | 1:34.08 | 2:23.27 | 3:09.07 | |||
16 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 45.47 | 1:35.38 | 2:24.87 | 3:10.10 | |||
17 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.47 | 1:34.07 | 2:23.97 | 3:11.57 | |||
18 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.68 | 1:32.21 | 2:23.12 | 3:12.32 | |||
- | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 40, 200m Ryggsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 39.45 | 1:23.67 | 2:08.91 | 2:51.54 | |||
2 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.05 | 1:25.87 | 2:11.53 | 2:53.65 | |||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 43.42 | 1:29.52 | 2:16.34 | 2:59.88 | |||
- | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 41, 100m Fjärilsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 37.23 | 1:21.84 | |||||
2 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 36.86 | 1:26.85 | |||||
3 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 40.90 | 1:29.11 | |||||
4 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.48 | 1:30.60 | |||||
5 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 40.60 | 1:31.12 | |||||
6 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.70 | 1:31.80 | |||||
7 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 43.16 | 1:37.47 | |||||
8 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.61 | 1:37.70 | |||||
9 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 44.33 | 1:39.17 | |||||
Gren 41, 100m Fjärilsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 42.75 | 1:35.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 42, 100m Fjärilsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.00 | 1:01.92 | |||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.23 | 1:02.80 | |||||
3 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 32.60 | 1:12.06 | |||||
4 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.09 | 1:18.58 | |||||
5 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 40.81 | 1:28.18 | |||||
6 | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 46.27 | 1:43.93 | |||||
- | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Fjärilsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.52 | 1:06.48 | |||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 30.70 | 1:08.15 | |||||
3 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 32.52 | 1:09.54 | |||||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 32.58 | 1:10.51 | |||||
5 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.16 | 1:13.39 | |||||
6 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.74 | 1:17.56 | |||||
7 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.56 | 1:26.00 | |||||
8 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.44 | 1:27.72 | |||||
9 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 38.55 | 1:29.74 | |||||
10 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 43.04 | 1:32.50 | |||||
11 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.64 | 1:33.55 | |||||
- | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 43, 100m Medley fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.77 | 1:10.74 | |||||
2 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.36 | 1:12.94 | |||||
3 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.26 | 1:15.75 | |||||
4 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.93 | 1:16.84 | |||||
5 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.73 | 1:17.07 | |||||
6 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.16 | 1:18.61 | |||||
7 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.17 | 1:19.13 | |||||
8 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.28 | 1:19.26 | |||||
9 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 35.84 | 1:19.44 | |||||
10 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 35.78 | 1:20.21 | |||||
11 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 40.18 | 1:32.55 | |||||
- | Ella Söderberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 43, 100m Medley fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.05 | 1:13.82 | |||||
2 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 34.14 | 1:15.31 | |||||
3 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.28 | 1:16.52 | |||||
4 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.89 | 1:16.53 | |||||
5 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.01 | 1:16.83 | |||||
6 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.89 | 1:17.68 | |||||
7 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:18.16 | |||||
8 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 36.75 | 1:18.20 | |||||
9 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.20 | 1:18.68 | |||||
10 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 37.04 | 1:19.44 | |||||
11 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:19.45 | |||||
12 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.96 | 1:20.01 | |||||
13 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.28 | 1:20.12 | |||||
14 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.49 | 1:20.19 | |||||
15 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.12 | 1:20.77 | |||||
16 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.25 | 1:20.81 | |||||
17 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.98 | 1:21.12 | |||||
18 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.06 | 1:21.15 | |||||
19 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 36.14 | 1:21.23 | |||||
20 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.51 | 1:22.45 | |||||
21 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 37.77 | 1:23.05 | |||||
22 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 39.11 | 1:23.06 | |||||
23 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 39.35 | 1:23.39 | |||||
24 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.60 | 1:24.28 | |||||
25 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.95 | 1:25.11 | |||||
26 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 40.58 | 1:25.27 | |||||
27 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 40.95 | 1:25.54 | |||||
28 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.16 | 1:25.76 | |||||
29 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 40.53 | 1:29.30 | |||||
30 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.21 | 1:30.85 | |||||
31 | Anastasia Kamarova | 2003 | Örebro Simallians | 44.45 | 1:33.43 | |||||
32 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.42 | 1:33.63 | |||||
33 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 43.42 | 1:34.63 | |||||
34 | Tanya Krivda | 2003 | Nora Simsällskap | 51.68 | 1:47.51 | |||||
- | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 44, 100m Medley po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 36.83 | 1:17.53 | |||||
2 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 36.58 | 1:17.78 | |||||
3 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.24 | 1:20.04 | |||||
4 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 40.60 | 1:29.30 | |||||
5 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 42.64 | 1:29.73 | |||||
6 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 42.24 | 1:31.12 | |||||
7 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 51.26 | 1:50.90 | |||||
- | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 44, 100m Medley po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 46.01 | 1:34.23 | |||||
2 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.28 | 1:36.26 | |||||
3 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 48.93 | 1:41.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 45, 4X50m Medley fl. C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Damer Lag 1 | 2005 | Örebro Simallians | 2:35.17 | ||||||
Ella Hagelvik | 2004 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Erika Svennberg | 2005 | 46.27 | 1:25.41 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 37.79 | 2:03.20 | |||||||
Julia Pietsch | 2005 | 31.97 | 2:35.17 | |||||||
2 | Karlsko SF Damer [2004] | 2004 | Karlskoga Simförening | 2:35.98 | ||||||
Thea Lekberg | 2004 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 42.25 | 1:24.67 | |||||||
Alice Bergström | 2004 | 38.41 | 2:03.08 | |||||||
Maja Nyberg | 2004 | 32.90 | 2:35.98 | |||||||
3 | Hk Sim Damer 1 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:36.17 | ||||||
Wilma Pettersson | 2004 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Carla Rye | 2004 | 45.40 | 1:24.35 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 39.23 | 2:03.58 | |||||||
Julia Åkerstrand | 2004 | 32.59 | 2:36.17 | |||||||
4 | Hk Sim Damer 2 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 3:04.86 | ||||||
Runa Eriksson | 2005 | 45.76 | 45.76 | |||||||
Emilia Nilsson | 2004 | 50.23 | 1:35.99 | |||||||
Matilda Håkansson | 2006 | 47.54 | 2:23.53 | |||||||
Emily Rye | 2006 | 41.33 | 3:04.86 | |||||||
- | Karlsko SF Damer [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 46, 4X50m Medley fl. A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:07.83 | ||||||
Clara Sjöstedt | 2003 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Thindra Hackwitz | 2003 | 34.93 | 1:10.11 | |||||||
Ulrika Holm | 1996 | 28.71 | 1:38.82 | |||||||
Saga Janzén | 2002 | 29.01 | 2:07.83 | |||||||
2 | Karlsko SF Damer [1918] | 1997 | Karlskoga Simförening | 2:10.15 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Elin Waara | 1997 | 36.13 | 1:10.56 | |||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 30.91 | 1:41.47 | |||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 28.68 | 2:10.15 | |||||||
3 | Hk Sim Damer 1 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:13.16 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 38.93 | 1:12.07 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 30.91 | 1:42.98 | |||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 30.18 | 2:13.16 | |||||||
4 | Karlsko SF Damer [1919] | 0 | Karlskoga Simförening | 2:15.63 | ||||||
Stina Andersson | 2002 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Saga Grandelius | 2001 | 37.95 | 1:11.60 | |||||||
Elin Nilsson | 2001 | 32.10 | 1:43.70 | |||||||
Moa Hammarbäck | 2003 | 31.93 | 2:15.63 | |||||||
5 | Mass Lag 2 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:17.40 | ||||||
Linnea Reuterberg | 2001 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Emilia Esborn | 2003 | 38.47 | 1:14.68 | |||||||
Amayah Bergman | 2002 | 32.16 | 1:46.84 | |||||||
Melissa Nyberg | 2003 | 30.56 | 2:17.40 | |||||||
6 | Ösa Damer Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 2:22.22 | ||||||
Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Jennifer Titus | 2002 | 38.45 | 1:18.74 | |||||||
Josefine Åhlund | 2002 | 31.93 | 1:50.67 | |||||||
Julia Isacsson | 2001 | 31.55 | 2:22.22 | |||||||
7 | Mass Lag 3 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:25.31 | ||||||
Magdalena Petersson | 2002 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Wilma Ericsson | 2002 | 41.35 | 1:18.48 | |||||||
Olivia Sandberg | 2003 | 35.69 | 1:54.17 | |||||||
Tina Hopmark | 2002 | 31.14 | 2:25.31 | |||||||
8 | Motala SS Lag 1 | 0 | Motala Simsällskap | 2:28.06 | ||||||
Isadora Rosén | 2002 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 40.12 | 1:17.33 | |||||||
Emma Bengtsson | 2002 | 35.84 | 1:53.17 | |||||||
Katarina Pettersson | 2005 | 34.89 | 2:28.06 | |||||||
9 | Hk Sim Damer 2 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:29.51 | ||||||
Emma Sebelius | 2002 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 40.90 | 1:18.34 | |||||||
Maija Brattström | 2004 | 33.33 | 1:51.67 | |||||||
Evelina Larsson | 2002 | 37.84 | 2:29.51 | |||||||
10 | Ösa Damer Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 2:31.38 | ||||||
Anesa Gacic | 2002 | 38.90 | 38.90 | |||||||
Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | 40.89 | 1:19.79 | |||||||
Sandra Metzsch | 1999 | 37.74 | 1:57.53 | |||||||
Elsa Bylin | 2002 | 33.85 | 2:31.38 | |||||||
11 | Mass Lag 4 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:31.54 | ||||||
Alva Ström | 2003 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Elsa Lindhé | 2003 | 40.07 | 1:18.60 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2002 | 40.94 | 1:59.54 | |||||||
Ella Söderberg | 2001 | 32.00 | 2:31.54 | |||||||
12 | Mass Lag 5 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:42.00 | ||||||
Linnea Sonesson | 2004 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Linnea Ohlsson | 2004 | 46.90 | 1:28.24 | |||||||
Liine Sundblad | 2004 | 38.77 | 2:07.01 | |||||||
Emilia Isberg | 2003 | 34.99 | 2:42.00 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |