Results for vasadoppet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 1, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 47.35 | 1:37.36 | |||||
2 | Alvar Gullberg | 2008 | Sala Simsällskap | 47.63 | 1:38.10 | |||||
- | Alexander Ruchkina | 2008 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 42.69 | 1:28.75 | |||||
2 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 41.97 | 1:33.42 | |||||
3 | Wilhelm Gullberg | 2006 | Sala Simsällskap | 51.13 | 1:43.01 | |||||
4 | Axel Eriksson | 2006 | Sala Simsällskap | 56.99 | 1:51.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 47.56 | 1:40.77 | |||||
2 | Mira Björkman | 2010 | Hedemora Simsällskap | 46.66 | 1:44.27 | |||||
3 | Moa Lindblom | 2008 | Sala Simsällskap | 48.48 | 1:47.52 | |||||
4 | Wilma Birelius | 2008 | Sala Simsällskap | 57.18 | 2:01.38 | |||||
- | Mathilda Flyckt | 2008 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 42.28 | 1:29.23 | |||||
2 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 43.84 | 1:33.78 | |||||
3 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 44.74 | 1:36.33 | |||||
4 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 44.07 | 1:37.14 | |||||
5 | Moa Nordström | 2007 | Sala Simsällskap | 42.82 | 1:37.53 | |||||
6 | Emma Dolan | 2006 | Hedemora Simsällskap | 43.48 | 1:42.74 | |||||
7 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 47.64 | 1:44.52 | |||||
8 | Agnes Fagerström | 2006 | Sala Simsällskap | 49.26 | 1:48.87 | |||||
8 | Elvira Wiell | 2007 | Sala Simsällskap | 54.45 | 1:48.87 | |||||
- | Lovisa Morén | 2006 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 34.02 | 1:13.34 | 2:00.77 | 2:37.72 | |||
2 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 33.63 | 1:17.25 | 2:12.11 | 2:54.14 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 34.30 | 1:18.48 | 2:09.61 | 2:49.64 | |||
2 | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 41.60 | 1:32.42 | 2:30.16 | 3:17.32 | |||
3 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 48.85 | 1:40.78 | 2:39.10 | 3:24.11 | |||
4 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 48.02 | 1:38.10 | 2:39.50 | 3:27.67 | |||
5 | Tindra Nyström | 2005 | Hedemora Simsällskap | 51.09 | 1:49.65 | 3:00.23 | 3:46.56 | |||
Gren 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 46.49 | 1:40.76 | 2:46.36 | 3:35.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 36.02 | ||||||
2 | Alvar Gullberg | 2008 | Sala Simsällskap | 39.80 | ||||||
3 | Enar Alriksson | 2008 | Sala Simsällskap | 45.73 | ||||||
4 | Eric Viker | 2008 | Falu Simsällskap | 45.87 | ||||||
5 | Alexander Ruchkina | 2008 | Hedemora Simsällskap | 1:00.21 | ||||||
6 | Gabriel Bergsvind | 2010 | Hedemora Simsällskap | 1:14.05 | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noel Larsson | 2006 | Sala Simsällskap | 36.18 | ||||||
2 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 36.38 | ||||||
3 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 36.39 | ||||||
4 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 37.08 | ||||||
5 | Isak Samuelsson | 2006 | Sala Simsällskap | 39.75 | ||||||
6 | Wilhelm Gullberg | 2006 | Sala Simsällskap | 41.30 | ||||||
7 | Axel Eriksson | 2006 | Sala Simsällskap | 42.52 | ||||||
8 | Linus Bäcke | 2006 | Falu Simsällskap | 42.86 | ||||||
9 | Leo Fjellborg | 2006 | Simsällskapet Mora | 42.98 | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 27.97 | ||||||
2 | Alex Andersson | 2005 | Sala Simsällskap | 37.05 | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 30.20 | ||||||
2 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 30.31 | ||||||
3 | Quintin Bröms | 2003 | Simsällskapet Mora | 30.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 40.95 | ||||||
2 | Moa Lindblom | 2008 | Sala Simsällskap | 41.97 | ||||||
3 | Mira Björkman | 2010 | Hedemora Simsällskap | 43.21 | ||||||
4 | Wilma Birelius | 2008 | Sala Simsällskap | 48.13 | ||||||
5 | Ellen Eriksson | 2009 | Sala Simsällskap | 50.11 | ||||||
6 | Mathilda Flyckt | 2008 | Hedemora Simsällskap | 52.78 | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 33.35 | ||||||
2 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 35.14 | ||||||
3 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 37.60 | ||||||
4 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 37.91 | ||||||
5 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 38.33 | ||||||
6 | Emma Dolan | 2006 | Hedemora Simsällskap | 38.56 | ||||||
7 | Moa Nordström | 2007 | Sala Simsällskap | 38.67 | ||||||
8 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 39.02 | ||||||
9 | Moa Torsell | 2006 | Avesta Simsällskap | 39.86 | ||||||
10 | Moa Antonsson | 2007 | Sala Simsällskap | 42.14 | ||||||
11 | Lovisa Morén | 2006 | Falu Simsällskap | 43.05 | ||||||
12 | Agnes Fagerström | 2006 | Sala Simsällskap | 44.60 | ||||||
13 | Elvira Wiell | 2007 | Sala Simsällskap | 47.47 | ||||||
14 | Ena Gubelic | 2007 | Sala Simsällskap | 51.70 | ||||||
15 | Ebba Blank | 2007 | Sala Simsällskap | 52.85 | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 29.83 | ||||||
2 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 31.52 | ||||||
3 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 33.10 | ||||||
4 | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 34.87 | ||||||
5 | Helena Tholen | 2005 | Rättviks simförening | 36.93 | ||||||
6 | Tindra Nyström | 2005 | Hedemora Simsällskap | 37.63 | ||||||
7 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 37.81 | ||||||
8 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 37.96 | ||||||
9 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 38.46 | ||||||
10 | Ronja Brodin Lundblad | 2005 | Rättviks simförening | 41.80 | ||||||
11 | Natella Harutyunyan | 2004 | Hedemora Simsällskap | 43.47 | ||||||
- | Hanna Lönnback Elfvén | 2005 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Jones | 2003 | Rättviks simförening | 32.27 | ||||||
2 | Johanna Engberg | 2003 | Rättviks simförening | 34.22 | ||||||
3 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 35.96 | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 29.71 | ||||||
2 | Elda Boberg | 2001 | Rättviks simförening | 37.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 7, 50m Ryggsim H, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 43.84 | ||||||
2 | Alvar Gullberg | 2008 | Sala Simsällskap | 48.82 | ||||||
3 | Eric Viker | 2008 | Falu Simsällskap | 58.35 | ||||||
4 | Alexander Ruchkina | 2008 | Hedemora Simsällskap | 1:02.53 | ||||||
5 | Gabriel Bergsvind | 2010 | Hedemora Simsällskap | 1:09.12 | ||||||
- | Enar Alriksson | 2008 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim H, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 41.54 | ||||||
2 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 41.80 | ||||||
3 | Noel Larsson | 2006 | Sala Simsällskap | 44.94 | ||||||
4 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 45.69 | ||||||
5 | Isak Samuelsson | 2006 | Sala Simsällskap | 47.14 | ||||||
6 | Leo Fjellborg | 2006 | Simsällskapet Mora | 51.19 | ||||||
7 | Linus Bäcke | 2006 | Falu Simsällskap | 53.31 | ||||||
8 | Wilhelm Gullberg | 2006 | Sala Simsällskap | 55.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 8, 50m Ryggsim D, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Lindblom | 2008 | Sala Simsällskap | 45.47 | ||||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 48.33 | ||||||
3 | Mira Björkman | 2010 | Hedemora Simsällskap | 49.53 | ||||||
4 | Wilma Birelius | 2008 | Sala Simsällskap | 59.20 | ||||||
5 | Ellen Eriksson | 2009 | Sala Simsällskap | 1:02.38 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 41.05 | ||||||
2 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 41.67 | ||||||
3 | Moa Nordström | 2007 | Sala Simsällskap | 42.60 | ||||||
4 | Emma Dolan | 2006 | Hedemora Simsällskap | 44.77 | ||||||
5 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 45.18 | ||||||
6 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 45.22 | ||||||
7 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 46.70 | ||||||
8 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 46.83 | ||||||
9 | Elvira Wiell | 2007 | Sala Simsällskap | 47.38 | ||||||
10 | Agnes Fagerström | 2006 | Sala Simsällskap | 48.87 | ||||||
11 | Moa Torsell | 2006 | Avesta Simsällskap | 51.31 | ||||||
12 | Moa Antonsson | 2007 | Sala Simsällskap | 51.45 | ||||||
13 | Ena Gubelic | 2007 | Sala Simsällskap | 54.05 | ||||||
14 | Lovisa Morén | 2006 | Falu Simsällskap | 54.93 | ||||||
- | Ebba Blank | 2007 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 9, 100m Ryggsim H, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 36.47 | 1:13.26 | |||||
2 | Alex Andersson | 2005 | Sala Simsällskap | 43.67 | 1:30.61 | |||||
Gren 9, 100m Ryggsim H, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 36.18 | 1:12.83 | |||||
2 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 38.36 | 1:19.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 39.88 | 1:21.30 | |||||
2 | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 43.35 | 1:29.80 | |||||
3 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 44.87 | 1:32.13 | |||||
4 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 49.99 | 1:41.12 | |||||
5 | Tindra Nyström | 2005 | Hedemora Simsällskap | 53.41 | 1:50.45 | |||||
- | Hanna Lönnback Elfvén | 2005 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Jones | 2003 | Rättviks simförening | 43.74 | 1:31.20 | |||||
2 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 46.59 | 1:36.35 | |||||
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 35.87 | 1:15.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 11, 4X50m Frisim H -13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sala Simsällskap Lag 1 | 2005 | Sala Simsällskap | 2:31.85 | ||||||
Noel Larsson | 2006 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Wilhelm Gullberg | 2006 | 41.14 | 1:18.36 | |||||||
Eric Hörnstedt | 2008 | 35.55 | 1:53.91 | |||||||
Alex Andersson | 2005 | 37.94 | 2:31.85 | |||||||
2 | Falu Simsällskap | 2005 | Falu Simsällskap | 2:32.93 | ||||||
Linus von Hofsten | 2006 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Joel Wahlqvist | 2006 | 37.32 | 1:13.21 | |||||||
Linus Bäcke | 2006 | 44.70 | 1:57.91 | |||||||
Gustav Bondensson | 2007 | 35.02 | 2:32.93 | |||||||
3 | Sala Simsällskap Lag 2 | 2006 | Sala Simsällskap | 2:49.71 | ||||||
Isak Samuelsson | 2006 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Axel Eriksson | 2006 | 42.70 | 1:22.36 | |||||||
Enar Alriksson | 2008 | 48.10 | 2:10.46 | |||||||
Alvar Gullberg | 2008 | 39.25 | 2:49.71 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 12, 4X50m Frisim D -13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falu Simsällskap Lag 1 | 2005 | Falu Simsällskap | 2:21.66 | ||||||
Sara Strömsöe | 2006 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Ellen Lundin | 2005 | 31.61 | 1:05.85 | |||||||
Carla Karsberg | 2007 | 38.16 | 1:44.01 | |||||||
Hanna Frank | 2006 | 37.65 | 2:21.66 | |||||||
2 | Falu Simsällskap Lag 2 | 2007 | Falu Simsällskap | 2:41.03 | ||||||
Lovisa Morén | 2006 | |||||||||
Doris von Hofsten | 2008 | 1:23.26 | 1:23.26 | |||||||
Alice Lundin | 2007 | 38.87 | 2:02.13 | |||||||
Olivia Eriksson | 2007 | 38.90 | 2:41.03 | |||||||
3 | Hedemora SS Lag 1 | 0 | Hedemora Simsällskap | 2:45.70 | TLB | |||||
Emma Dolan | 2006 | 39.85 | 39.85 | |||||||
Mathilda Flyckt | 2008 | 51.62 | 1:31.47 | |||||||
Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | 35.39 | 2:06.86 | |||||||
Tindra Nyström | 2005 | 38.84 | 2:45.70 | |||||||
4 | Sala Simsällskap Lag 1 | 2005 | Sala Simsällskap | 3:01.83 | ||||||
Liv Boman | 2005 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Ebba Blank | 2007 | 55.74 | 1:34.73 | |||||||
Elvira Wiell | 2007 | 44.18 | 2:18.91 | |||||||
Agnes Fagerström | 2006 | 42.92 | 3:01.83 | |||||||
- | Sala Simsällskap Lag 2 | 2007 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Moa Nordström | 2007 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Moa Lindblom | 2008 | 44.37 | 1:24.67 | |||||||
Moa Antonsson | 2007 | 44.31 | 2:08.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 14, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rättviks Simförening | 2001 | Rättviks simförening | 2:21.39 | ||||||
Elda Boberg | 2001 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Helena Tholen | 2005 | 36.70 | 1:14.25 | |||||||
Johanna Engberg | 2003 | 34.32 | 1:48.57 | |||||||
Elin Jones | 2003 | 32.82 | 2:21.39 | |||||||
2 | Hedemora SS Lag 1 | 0 | Hedemora Simsällskap | 2:32.23 | ||||||
Nova Nahkala Nilsson | 2004 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Emilia Nordin | 2003 | 35.93 | 1:10.17 | |||||||
Natella Harutyunyan | 2004 | 42.29 | 1:52.46 | |||||||
Karolina Karlsson | 2004 | 39.77 | 2:32.23 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:01 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 15, 100m Medley H VM, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 32.75 | 1:10.16 | |||||
2 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 33.09 | 1:10.85 | |||||
3 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 34.43 | 1:16.75 | |||||
4 | Oscar Westman | 2005 | Falu Simsällskap | 40.60 | 1:26.05 | |||||
5 | Alex Andersson | 2005 | Sala Simsällskap | 42.90 | 1:34.42 | |||||
- | Gabriel Bergsvind | 2010 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:01 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:11 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 16, 100m Medley D VM, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 35.62 | 1:16.93 | |||||
2 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 35.72 | 1:17.11 | |||||
3 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 38.85 | 1:21.60 | |||||
4 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 41.61 | 1:25.67 | |||||
5 | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 39.05 | 1:27.64 | |||||
6 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 45.88 | 1:32.39 | |||||
7 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 43.74 | 1:34.03 | |||||
8 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 44.20 | 1:35.63 | |||||
9 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 46.38 | 1:37.90 | |||||
10 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 47.48 | 1:38.61 | |||||
11 | Emma Dolan | 2006 | Hedemora Simsällskap | 46.03 | 1:42.49 | |||||
12 | Isabella Ihrlund | 2007 | Falu Simsällskap | 48.98 | 1:42.68 | |||||
13 | Tindra Nyström | 2005 | Hedemora Simsällskap | 50.32 | 1:49.29 | |||||
14 | Natella Harutyunyan | 2004 | Hedemora Simsällskap | 50.90 | 1:54.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:11 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvar Gullberg | 2008 | Sala Simsällskap | 47.69 | ||||||
2 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 49.41 | ||||||
3 | Enar Alriksson | 2008 | Sala Simsällskap | 54.27 | ||||||
4 | Eric Viker | 2008 | Falu Simsällskap | 54.49 | ||||||
5 | Loke Sjöman | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.87 | ||||||
6 | Alexander Ruchkina | 2008 | Hedemora Simsällskap | 1:05.10 | ||||||
- | Gabriel Bergsvind | 2010 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 47.60 | ||||||
2 | Noel Larsson | 2006 | Sala Simsällskap | 49.13 | ||||||
3 | Axel Eriksson | 2006 | Sala Simsällskap | 50.12 | ||||||
4 | Isak Samuelsson | 2006 | Sala Simsällskap | 53.87 | ||||||
5 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 55.74 | ||||||
6 | Linus Bäcke | 2006 | Falu Simsällskap | 56.63 | ||||||
7 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 56.98 | ||||||
8 | Leo Fjellborg | 2006 | Simsällskapet Mora | 1:02.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:24 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Eriksson | 2009 | Sala Simsällskap | 54.86 | ||||||
2 | Mira Björkman | 2010 | Hedemora Simsällskap | 56.21 | ||||||
3 | Moa Lindblom | 2008 | Sala Simsällskap | 57.17 | ||||||
4 | Wilma Birelius | 2008 | Sala Simsällskap | 1:00.53 | ||||||
- | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Flyckt | 2008 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 44.06 | ||||||
2 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 44.17 | ||||||
3 | Elvira Wiell | 2007 | Sala Simsällskap | 51.00 | ||||||
4 | Lovisa Morén | 2006 | Falu Simsällskap | 51.27 | ||||||
5 | Isabella Ihrlund | 2007 | Falu Simsällskap | 52.83 | ||||||
6 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 52.86 | ||||||
7 | Ena Gubelic | 2007 | Sala Simsällskap | 53.40 | ||||||
8 | Moa Nordström | 2007 | Sala Simsällskap | 53.64 | ||||||
9 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 55.97 | ||||||
10 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 55.99 | ||||||
11 | Moa Torsell | 2006 | Avesta Simsällskap | 56.68 | ||||||
12 | Agnes Fagerström | 2006 | Sala Simsällskap | 58.85 | ||||||
13 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 1:08.88 | ||||||
- | Emma Dolan | 2006 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milena Voskanyn | 2007 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:24 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Quintin Bröms | 2003 | Simsällskapet Mora | 39.09 | 1:23.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:25 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 40.11 | 1:26.01 | |||||
2 | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 45.42 | 1:37.34 | |||||
3 | Helena Tholen | 2005 | Rättviks simförening | 50.20 | 1:47.84 | |||||
4 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 51.87 | 1:48.23 | |||||
5 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 50.92 | 1:49.94 | |||||
6 | Ronja Brodin Lundblad | 2005 | Rättviks simförening | 53.26 | 1:52.46 | |||||
7 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 53.40 | 1:55.87 | |||||
8 | Tindra Nyström | 2005 | Hedemora Simsällskap | 1:02.19 | 2:11.46 | |||||
- | Hanna Lönnback Elfvén | 2005 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Engberg | 2003 | Rättviks simförening | 45.98 | 1:38.65 | |||||
2 | Elin Jones | 2003 | Rättviks simförening | 47.76 | 1:42.32 | |||||
3 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 51.13 | 1:50.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 51.30 | ||||||
- | Alexander Ruchkina | 2008 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 43.22 | ||||||
2 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 45.67 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 32.71 | ||||||
2 | Oscar Westman | 2005 | Falu Simsällskap | 38.58 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 32.09 | ||||||
2 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 33.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 14:50 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mira Björkman | 2010 | Hedemora Simsällskap | 50.13 | ||||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 51.37 | ||||||
3 | Wilma Birelius | 2008 | Sala Simsällskap | 1:04.08 | ||||||
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 37.88 | ||||||
2 | Emma Dolan | 2006 | Hedemora Simsällskap | 46.35 | ||||||
3 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 46.87 | ||||||
4 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 47.19 | ||||||
5 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 47.74 | ||||||
6 | Moa Nordström | 2007 | Sala Simsällskap | 52.01 | ||||||
7 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 53.34 | ||||||
8 | Moa Antonsson | 2007 | Sala Simsällskap | 53.49 | ||||||
9 | Elvira Wiell | 2007 | Sala Simsällskap | 57.36 | ||||||
10 | Agnes Fagerström | 2006 | Sala Simsällskap | 1:01.66 | ||||||
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 34.81 | ||||||
2 | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 39.77 | ||||||
3 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 46.82 | ||||||
4 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 46.97 | ||||||
5 | Helena Tholen | 2005 | Rättviks simförening | 47.24 | ||||||
6 | Tindra Nyström | 2005 | Hedemora Simsällskap | 50.41 | ||||||
- | Hanna Lönnback Elfvén | 2005 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Engberg | 2003 | Rättviks simförening | 40.72 | ||||||
2 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 46.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 39.64 | 1:24.25 | |||||
2 | Alvar Gullberg | 2008 | Sala Simsällskap | 43.37 | 1:32.71 | |||||
3 | Loke Sjöman | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 58.49 | 2:03.76 | |||||
- | Eric Viker | 2008 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 37.11 | 1:16.19 | |||||
2 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 41.51 | 1:23.64 | |||||
3 | Noel Larsson | 2006 | Sala Simsällskap | 40.18 | 1:24.03 | |||||
4 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 39.99 | 1:25.34 | |||||
5 | Isak Samuelsson | 2006 | Sala Simsällskap | 43.22 | 1:29.12 | |||||
- | Leo Fjellborg | 2006 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 29.74 | 1:01.24 | |||||
2 | Oscar Westman | 2005 | Falu Simsällskap | 37.03 | 1:16.09 | |||||
3 | Alex Andersson | 2005 | Sala Simsällskap | 41.10 | 1:25.57 | |||||
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 30.84 | 1:04.60 | |||||
2 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 32.92 | 1:08.12 | |||||
3 | Quintin Bröms | 2003 | Simsällskapet Mora | 34.13 | 1:10.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 45.61 | 1:33.10 | |||||
2 | Moa Lindblom | 2008 | Sala Simsällskap | 47.44 | 1:37.11 | |||||
3 | Mira Björkman | 2010 | Hedemora Simsällskap | 49.08 | 1:43.71 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 35.60 | 1:15.07 | |||||
2 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 39.08 | 1:22.86 | |||||
3 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 41.79 | 1:25.74 | |||||
4 | Moa Nordström | 2007 | Sala Simsällskap | 42.30 | 1:28.09 | |||||
5 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 43.24 | 1:28.64 | |||||
6 | Isabella Ihrlund | 2007 | Falu Simsällskap | 44.22 | 1:30.87 | |||||
7 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 45.37 | 1:30.93 | |||||
8 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 44.18 | 1:31.25 | |||||
9 | Emma Dolan | 2006 | Hedemora Simsällskap | 44.00 | 1:31.98 | |||||
10 | Agnes Fagerström | 2006 | Sala Simsällskap | 46.92 | 1:38.29 | |||||
11 | Elvira Wiell | 2007 | Sala Simsällskap | 48.85 | 1:41.45 | |||||
12 | Moa Antonsson | 2007 | Sala Simsällskap | 47.05 | 1:44.35 | |||||
13 | Milena Voskanyn | 2007 | Hedemora Simsällskap | 58.19 | 2:21.69 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 34.39 | 1:10.79 | |||||
2 | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 37.02 | 1:18.48 | |||||
3 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 40.03 | 1:23.56 | |||||
4 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 43.32 | 1:26.80 | |||||
5 | Tindra Nyström | 2005 | Hedemora Simsällskap | 43.26 | 1:29.10 | |||||
6 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 41.71 | 1:29.25 | |||||
7 | Natella Harutyunyan | 2004 | Hedemora Simsällskap | 46.55 | 1:37.31 | |||||
8 | Ronja Brodin Lundblad | 2005 | Rättviks simförening | 46.64 | 1:43.59 | |||||
- | Hanna Lönnback Elfvén | 2005 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Jones | 2003 | Rättviks simförening | 37.55 | 1:18.74 | |||||
2 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 39.23 | 1:24.68 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elda Boberg | 2001 | Rättviks simförening | 40.08 | 1:23.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 25, 4X50m Medley H -13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sala Simsällskap Lag 2 | 2006 | Sala Simsällskap | 3:03.38 | ||||||
Isak Samuelsson | 2006 | 48.43 | 48.43 | |||||||
Alvar Gullberg | 2008 | 47.71 | 1:36.14 | |||||||
Alex Andersson | 2005 | 42.47 | 2:18.61 | |||||||
Enar Alriksson | 2008 | 44.77 | 3:03.38 | |||||||
2 | Sala Simsällskap Lag 2 | 2005 | Sala Simsällskap | 3:03.51 | ||||||
Eric Hörnstedt | 2008 | 45.03 | 45.03 | |||||||
Axel Eriksson | 2006 | 49.22 | 1:34.25 | |||||||
Noel Larsson | 2006 | 51.31 | 2:25.56 | |||||||
Wilhelm Gullberg | 2006 | 37.95 | 3:03.51 | |||||||
- | Falu Simsällskap | 2005 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 26, 4X50m Medley D -13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falu Simsällskap Lag1 | 2005 | Falu Simsällskap | 2:48.37 | ||||||
Alice Lundin | 2007 | 50.05 | 50.05 | |||||||
Sara Strömsöe | 2006 | 44.36 | 1:34.41 | |||||||
Ellen Lundin | 2005 | 34.81 | 2:09.22 | |||||||
Carla Karsberg | 2007 | 39.15 | 2:48.37 | |||||||
2 | Hedemora SS Lag 1 | 0 | Hedemora Simsällskap | 3:02.48 | ||||||
Emma Dolan | 2006 | 46.27 | 46.27 | |||||||
Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | 43.57 | 1:29.84 | |||||||
Mira Björkman | 2010 | 51.62 | 2:21.46 | |||||||
Tindra Nyström | 2005 | 41.02 | 3:02.48 | |||||||
3 | Falu Simsällskap Lag 2 | 2006 | Falu Simsällskap | 3:11.43 | ||||||
Lovisa Morén | 2006 | 54.82 | 54.82 | |||||||
Olivia Eriksson | 2007 | 52.50 | 1:47.32 | |||||||
Hanna Frank | 2006 | 45.12 | 2:32.44 | |||||||
Doris von Hofsten | 2008 | 38.99 | 3:11.43 | |||||||
4 | Sala Simsällskap Lag 1 | 2005 | Sala Simsällskap | 3:14.28 | ||||||
Moa Nordström | 2007 | 43.36 | 43.36 | |||||||
Elvira Wiell | 2007 | 51.72 | 1:35.08 | |||||||
Moa Antonsson | 2007 | 54.21 | 2:29.29 | |||||||
Moa Lindblom | 2008 | 44.99 | 3:14.28 | |||||||
5 | Sala Simsällskap Lag 2 | 2007 | Sala Simsällskap | 3:15.75 | ||||||
Ena Gubelic | 2007 | 54.01 | 54.01 | |||||||
Ellen Eriksson | 2009 | 56.24 | 1:50.25 | |||||||
Liv Boman | 2005 | 42.46 | 2:32.71 | |||||||
Agnes Fagerström | 2006 | 43.04 | 3:15.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | VASADOPPET o Medleymästaren | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Hedemora | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Hedemora simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 28, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rättviks Simförening | 2001 | Rättviks simförening | 2:51.44 | ||||||
Elin Jones | 2003 | 42.81 | 42.81 | |||||||
Helena Tholen | 2005 | 48.41 | 1:31.22 | |||||||
Johanna Engberg | 2003 | 40.61 | 2:11.83 | |||||||
Elda Boberg | 2001 | 39.61 | 2:51.44 | |||||||
2 | Hedemora SS Lag 1 | 0 | Hedemora Simsällskap | 3:10.36 | ||||||
Emilia Nordin | 2003 | 46.45 | 46.45 | |||||||
Natella Harutyunyan | 2004 | 1:03.66 | 1:50.11 | |||||||
Nova Nahkala Nilsson | 2004 | 40.13 | 2:30.24 | |||||||
Karolina Karlsson | 2004 | 40.12 | 3:10.36 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |