Results for Lödde Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.86 | 1:08.26 | |||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 32.63 | 1:11.95 | |||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 34.99 | 1:15.35 | |||||
4 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 36.11 | 1:18.02 | |||||
5 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 40.11 | 1:26.11 | |||||
6 | Josefine Lyngemark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.26 | 1:31.42 | |||||
7 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 43.79 | 1:39.01 | |||||
- | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.34 | 58.42 | |||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 28.41 | 1:00.99 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.12 | 1:02.74 | |||||
4 | Joel Wall | 2001 | Simklubben Hajen | 32.18 | 1:10.21 | |||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 31.32 | 1:10.66 | |||||
6 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 37.50 | 1:22.34 | |||||
7 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.70 | 1:24.73 | |||||
8 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 44.31 | 1:35.33 | |||||
9 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 47.49 | 1:44.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:10 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.51 | 1:16.67 | |||||
2 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 35.40 | 1:16.83 | |||||
3 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.15 | 1:20.21 | |||||
4 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.87 | 1:22.21 | |||||
5 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.49 | 1:22.89 | |||||
6 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 38.33 | 1:23.44 | |||||
7 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.93 | 1:27.79 | |||||
8 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 40.13 | 1:28.49 | |||||
9 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.92 | 1:31.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 32.21 | 1:12.07 | |||||
2 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 36.15 | 1:18.37 | |||||
3 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 34.36 | 1:19.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.27 | 1:11.31 | |||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 35.32 | 1:12.22 | |||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 36.58 | 1:14.36 | |||||
4 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 35.94 | 1:14.61 | |||||
5 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 37.17 | 1:17.04 | |||||
6 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 37.15 | 1:17.31 | |||||
7 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 38.60 | 1:19.75 | |||||
8 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.11 | 1:23.54 | |||||
9 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 42.13 | 1:29.61 | |||||
10 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 44.31 | 1:32.19 | |||||
11 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 48.38 | 1:39.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 32.09 | 1:04.46 | |||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 31.73 | 1:04.93 | |||||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.27 | 1:07.83 | |||||
4 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.56 | 1:18.84 | |||||
5 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 40.27 | 1:22.33 | |||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.77 | 1:24.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 35.59 | 1:15.41 | |||||
2 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 37.38 | 1:19.58 | |||||
3 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.49 | 1:20.07 | |||||
4 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.89 | 1:20.71 | |||||
5 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.75 | 1:21.29 | |||||
6 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 40.24 | 1:22.16 | |||||
7 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.30 | 1:22.55 | |||||
8 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.20 | 1:22.75 | |||||
9 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 41.04 | 1:23.33 | |||||
10 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 40.36 | 1:24.42 | |||||
11 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.71 | 1:24.67 | |||||
12 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 42.98 | 1:27.43 | |||||
13 | Victoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.67 | 1:27.65 | |||||
14 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 43.88 | 1:29.07 | |||||
15 | Hedda Andréasson | 2004 | Simklubben Lödde | 43.15 | 1:30.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 8, 100m Ryggsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 35.85 | 1:12.77 | |||||
2 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.60 | 1:16.51 | |||||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 37.16 | 1:16.98 | |||||
4 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.19 | 1:21.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.91 | 1:15.40 | |||||
2 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 40.97 | 1:26.58 | |||||
3 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.11 | 1:29.17 | |||||
4 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.96 | 1:29.53 | |||||
5 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 43.87 | 1:33.02 | |||||
6 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 48.21 | 1:41.19 | |||||
7 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 49.97 | 1:43.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 34.81 | 1:13.97 | |||||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 35.28 | 1:14.20 | |||||
3 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 37.06 | 1:17.80 | |||||
4 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.70 | 1:27.26 | |||||
5 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 43.78 | 1:32.21 | |||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.38 | 1:37.66 | |||||
7 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 58.26 | 2:00.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 32.33 | 1:06.70 | 1:41.87 | 2:16.83 | |||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.57 | 1:10.32 | 1:46.56 | 2:21.10 | |||
3 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 33.78 | 1:11.29 | 1:47.89 | 2:21.71 | |||
4 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 34.79 | 1:11.86 | 1:49.43 | 2:27.05 | |||
5 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 34.69 | 1:12.64 | 1:50.14 | 2:27.28 | |||
6 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.93 | 1:11.97 | 1:51.28 | 2:28.39 | |||
7 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.67 | 1:13.14 | 1:51.63 | 2:28.64 | |||
8 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 35.62 | 1:14.33 | 1:54.91 | 2:31.76 | |||
9 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.54 | 1:11.50 | 1:51.31 | 2:32.19 | |||
10 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 34.86 | 1:13.33 | 1:52.64 | 2:32.40 | |||
10 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 35.74 | 1:14.54 | 1:54.14 | 2:32.40 | |||
12 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 35.02 | 1:13.78 | 1:53.73 | 2:33.02 | |||
13 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.35 | 1:15.59 | 1:57.95 | 2:38.95 | |||
14 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.39 | 1:18.16 | 2:01.10 | 2:43.19 | |||
15 | Josefine Lyngemark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.25 | 1:17.39 | 2:01.75 | 2:45.53 | |||
16 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 37.43 | 1:20.11 | 2:03.74 | 2:46.75 | |||
17 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 40.20 | 1:25.17 | 2:10.37 | 2:53.36 | |||
18 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 42.50 | 1:30.96 | 2:19.44 | 3:03.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 30.12 | 1:03.00 | 1:34.66 | 2:04.68 | |||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 29.59 | 1:02.39 | 1:35.79 | 2:06.58 | |||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 31.45 | 1:06.21 | 1:40.67 | 2:14.11 | |||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 31.12 | 1:06.37 | 1:42.00 | 2:18.10 | |||
5 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 32.74 | 1:08.68 | 1:45.54 | 2:21.70 | |||
6 | Joel Wall | 2001 | Simklubben Hajen | 32.13 | 1:07.73 | 1:45.58 | 2:22.92 | |||
7 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 33.38 | 1:10.39 | 1:47.55 | 2:23.11 | |||
8 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 33.73 | 1:10.59 | 1:49.16 | 2:26.44 | |||
9 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 34.25 | 1:11.71 | 2:28.23 | 2:28.23 | |||
10 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 33.45 | 1:11.11 | 2:30.88 | 2:30.88 | |||
11 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 36.02 | 1:16.59 | 2:36.36 | 2:36.36 | |||
12 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 36.20 | 1:16.35 | 2:36.69 | 2:36.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.02 | 1:08.90 | |||||
2 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.99 | 1:14.08 | |||||
3 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.89 | 1:14.39 | |||||
4 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 36.49 | 1:16.90 | |||||
5 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 35.90 | 1:17.75 | |||||
6 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 37.08 | 1:17.84 | |||||
7 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 36.37 | 1:17.89 | |||||
8 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.45 | 1:20.34 | |||||
9 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 36.90 | 1:20.56 | |||||
10 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.13 | 1:20.83 | |||||
11 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.39 | 1:21.67 | |||||
12 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.05 | 1:21.77 | |||||
13 | Victoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.23 | 1:22.62 | |||||
14 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.11 | 1:23.27 | |||||
15 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 39.51 | 1:23.56 | |||||
16 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.68 | 1:24.64 | |||||
17 | Josefine Lyngemark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 39.88 | 1:24.65 | |||||
18 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 39.94 | 1:27.72 | |||||
19 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 40.76 | 1:28.17 | |||||
19 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 41.36 | 1:28.17 | |||||
21 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 41.98 | 1:28.21 | |||||
22 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 41.97 | 1:28.34 | |||||
23 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.91 | 1:28.41 | |||||
24 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.14 | 1:28.51 | |||||
25 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 42.90 | 1:30.06 | |||||
26 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 40.43 | 1:30.95 | |||||
27 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 45.11 | 1:36.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.75 | 1:04.28 | |||||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 30.98 | 1:06.78 | |||||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 32.21 | 1:10.33 | |||||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 33.92 | 1:11.01 | |||||
5 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 35.35 | 1:13.00 | |||||
6 | Joel Wall | 2001 | Simklubben Hajen | 34.20 | 1:14.33 | |||||
7 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 34.79 | 1:15.00 | |||||
8 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.88 | 1:17.35 | |||||
9 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 36.96 | 1:19.44 | |||||
10 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.17 | 1:28.78 | |||||
11 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 46.17 | 1:33.41 | |||||
12 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 46.12 | 1:41.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.44 | 1:11.01 | 1:52.00 | 2:34.09 | |||
2 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 37.86 | 1:22.97 | 2:09.31 | 2:53.48 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: KKB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.91 | 1:04.21 | 1:39.19 | 2:13.85 | |||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.43 | 1:07.96 | 1:46.27 | 2:24.76 | |||
3 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 44.14 | 1:33.45 | 2:24.73 | 3:11.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: KKB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.28 | 1:15.90 | 1:54.71 | 2:32.83 | |||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 36.31 | 1:15.57 | 1:55.89 | 2:33.26 | |||
3 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 39.39 | 1:20.99 | 2:02.01 | 2:41.77 | |||
4 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 38.14 | 1:19.64 | 2:02.69 | 2:45.14 | |||
5 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 39.06 | 1:21.74 | 2:04.90 | 2:46.45 | |||
6 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 39.81 | 1:22.62 | 2:07.80 | 2:49.96 | |||
7 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 40.44 | 1:23.71 | 2:08.07 | 2:50.50 | |||
8 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 41.26 | 1:25.85 | 2:12.24 | 2:56.84 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: KKB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 33.45 | 1:11.19 | 1:50.18 | 2:27.29 | |||
2 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 36.64 | 1:16.05 | 1:55.87 | 2:34.94 | |||
3 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 39.25 | 1:21.28 | 2:04.55 | 2:45.99 | |||
4 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.42 | 1:26.17 | 2:11.15 | 2:56.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: KKB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 41.71 | 1:28.58 | 2:15.32 | 3:00.32 | |||
2 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.15 | 1:25.27 | 2:13.93 | 3:01.80 | |||
3 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 42.29 | 1:30.72 | 2:20.27 | 3:10.02 | |||
4 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 44.46 | 1:34.12 | 2:25.97 | 3:15.54 | |||
5 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 44.01 | 1:33.83 | 2:25.72 | 3:16.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: KKB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.18 | 1:09.20 | 1:48.18 | 2:27.03 | |||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 35.77 | 1:16.46 | 1:57.84 | 2:40.12 | |||
3 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 37.38 | 1:19.85 | 2:02.08 | 2:43.02 | |||
4 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.37 | 1:19.96 | 2:03.96 | 2:47.79 | |||
5 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 38.63 | 1:22.95 | 2:06.67 | 2:48.23 | |||
6 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 38.63 | 1:22.97 | 2:09.80 | 2:56.98 | |||
7 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.28 | 1:26.39 | 2:13.26 | 2:59.94 | |||
- | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 21, 100m Bröstsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: Akea |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.57 | 1:24.39 | |||||
2 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 40.32 | 1:25.47 | |||||
3 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 41.37 | 1:26.80 | |||||
4 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.43 | 1:27.33 | |||||
5 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.81 | 1:28.56 | |||||
6 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.73 | 1:28.66 | |||||
7 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.60 | 1:28.76 | |||||
8 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 44.98 | 1:35.31 | |||||
9 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.33 | 1:35.87 | |||||
10 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.78 | 1:37.40 | |||||
11 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 46.69 | 1:37.73 | |||||
12 | Hedda Andréasson | 2004 | Simklubben Lödde | 46.49 | 1:44.08 | |||||
13 | Ida Rönnqvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.05 | 1:46.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 22, 100m Bröstsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Akea |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 36.30 | 1:19.05 | |||||
2 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.62 | 1:21.44 | |||||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 38.54 | 1:22.88 | |||||
4 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 39.88 | 1:23.88 | |||||
5 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.73 | 1:27.00 | |||||
6 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.44 | 1:29.99 | |||||
7 | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | 43.34 | 1:32.10 | |||||
8 | Erik Koch | 2004 | Simklubben Hajen | 49.57 | 1:44.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Akea |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 31.34 | 1:03.32 | |||||
2 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 31.17 | 1:03.64 | |||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 32.32 | 1:05.88 | |||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 32.80 | 1:06.90 | |||||
5 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 32.78 | 1:08.42 | |||||
6 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 33.14 | 1:08.44 | |||||
7 | Josefine Lyngemark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.27 | 1:09.91 | |||||
8 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.54 | 1:10.49 | |||||
9 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 33.19 | 1:11.17 | |||||
10 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 36.21 | 1:14.02 | |||||
11 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 36.00 | 1:17.37 | |||||
12 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 37.35 | 1:17.54 | |||||
13 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 35.61 | 1:17.62 | |||||
14 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 37.56 | 1:17.64 | |||||
15 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 39.44 | 1:21.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Akea |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.06 | 55.46 | |||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.55 | 56.60 | |||||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.86 | 57.53 | |||||
4 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 29.50 | 1:01.67 | |||||
5 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 29.61 | 1:02.20 | |||||
6 | Joel Wall | 2001 | Simklubben Hajen | 31.02 | 1:05.48 | |||||
7 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 32.36 | 1:06.44 | |||||
8 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 32.89 | 1:07.01 | |||||
9 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 33.96 | 1:11.15 | |||||
10 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 36.04 | 1:14.21 | |||||
11 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.43 | 1:19.67 | |||||
12 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 41.12 | 1:28.35 | |||||
13 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 41.77 | 1:30.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 25, 100m Frisim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: Akea |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 31.63 | 1:05.64 | |||||
2 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 32.24 | 1:06.58 | |||||
3 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 32.01 | 1:06.64 | |||||
4 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 32.71 | 1:06.89 | |||||
5 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 32.97 | 1:08.69 | |||||
6 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 33.98 | 1:09.57 | |||||
7 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.20 | 1:10.09 | |||||
8 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 33.67 | 1:10.34 | |||||
9 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.40 | 1:10.73 | |||||
10 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 33.69 | 1:12.21 | |||||
11 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.87 | 1:13.56 | |||||
12 | Victoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.25 | 1:13.81 | |||||
13 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 35.53 | 1:14.09 | |||||
14 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.16 | 1:15.09 | |||||
15 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.33 | 1:16.00 | |||||
16 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 37.36 | 1:17.72 | |||||
17 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 39.41 | 1:20.83 | |||||
18 | Hedda Andréasson | 2004 | Simklubben Lödde | 38.65 | 1:21.95 | |||||
19 | Ida Rönnqvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.13 | 1:26.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 26, 100m Frisim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 29.61 | 1:00.32 | |||||
2 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 30.12 | 1:02.81 | |||||
3 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 30.94 | 1:04.13 | |||||
4 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 31.74 | 1:07.21 | |||||
5 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 32.22 | 1:09.12 | |||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 34.16 | 1:11.44 | |||||
7 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 33.84 | 1:11.77 | |||||
8 | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | 35.02 | 1:13.65 | |||||
9 | Erik Koch | 2004 | Simklubben Hajen | 38.16 | 1:18.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.55 | 1:11.73 | 1:53.17 | 2:29.62 | |||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.58 | 1:14.73 | 1:58.64 | 2:35.78 | |||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 36.07 | 1:15.97 | 2:06.25 | 2:41.75 | |||
4 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 35.44 | 1:18.10 | 2:07.41 | 2:46.68 | |||
5 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 37.62 | 1:20.30 | 2:07.84 | 2:46.77 | |||
6 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.98 | 1:15.44 | 2:08.10 | 2:47.57 | |||
7 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 37.93 | 1:21.11 | 2:13.52 | 2:51.14 | |||
8 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 39.84 | 1:26.24 | 2:15.12 | 2:51.64 | |||
9 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 39.21 | 1:22.20 | 2:14.58 | 2:51.74 | |||
10 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.61 | 1:24.41 | 2:14.00 | 2:54.84 | |||
11 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 41.17 | 1:26.87 | 2:20.80 | 2:58.47 | |||
12 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 40.05 | 1:24.65 | 2:19.79 | 3:03.03 | |||
13 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 41.37 | 1:30.85 | 2:29.95 | 3:08.98 | |||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 43.59 | 1:33.75 | 2:29.35 | 3:12.28 | |||
15 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 45.73 | 1:35.89 | 2:27.92 | 3:12.64 | |||
- | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.58 | 1:04.81 | 1:45.80 | 2:17.79 | |||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 32.22 | 1:09.29 | 1:51.68 | 2:24.13 | |||
3 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.14 | 1:17.65 | 2:01.51 | 2:38.43 | |||
4 | Joel Wall | 2001 | Simklubben Hajen | 32.13 | 1:13.33 | 2:02.47 | 2:39.93 | |||
5 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 34.68 | 1:17.82 | 2:04.95 | 2:45.93 | |||
6 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.06 | 1:26.79 | 2:15.55 | 2:53.84 | |||
7 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.55 | 1:27.45 | 2:21.05 | 3:00.20 | |||
8 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 45.59 | 1:42.31 | 2:40.22 | 3:22.22 | |||
9 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 49.82 | 1:47.60 | 2:53.56 | 3:41.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 29, 25m Bröstsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 22.82 | ||||||
2 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 25.26 | ||||||
3 | Hilda L Christensen | 2010 | Ringsjö Simklubb | 26.35 | ||||||
4 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 26.66 | ||||||
5 | Selma Green | 2009 | Simklubben Ran | 27.49 | ||||||
6 | Tindra Warnholtz | 2010 | Simklubben Ran | 28.63 | ||||||
7 | Stina Renström | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 28.86 | ||||||
8 | Cornelia Henriksson | 2009 | Simklubben Lödde | 29.16 | ||||||
9 | Ella Wadsäter | 2010 | Simklubben Hajen | 29.35 | ||||||
10 | Sarah-Mai Häger | 2010 | Simklubben Ran | 33.70 | ||||||
11 | Nora-My Häger | 2011 | Simklubben Ran | 40.55 | ||||||
- | Elise Henriksson | 2009 | Ringsjö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Freja Keldebäk | 2011 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Sara Stråth | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 30, 25m Bröstsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 24.83 | ||||||
2 | Jacob Björk | 2009 | Höganäs Simsällskap | 24.95 | ||||||
3 | Liam Donner | 2009 | Simklubben Lödde | 26.33 | ||||||
4 | Theodor Åkerman | 2010 | Ringsjö Simklubb | 26.58 | ||||||
5 | Casper Huasson | 2011 | Ringsjö Simklubb | 27.92 | ||||||
6 | Valdemar Winstrand Lövin | 2009 | Simklubben Ran | 29.14 | ||||||
7 | Alfred Pedersen | 2009 | Simklubben Ran | 33.47 | ||||||
- | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Oatly |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 20.77 | ||||||
2 | Elly Vendel | 2010 | Höganäs Simsällskap | 21.70 | ||||||
3 | Hilda L Christensen | 2010 | Ringsjö Simklubb | 24.66 | ||||||
4 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 25.40 | ||||||
5 | Rebecca Ericsson | 2009 | Simsällskapet Iden | 25.96 | ||||||
6 | Livia Berggren | 2009 | SK Stimmet | 26.49 | ||||||
7 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 26.50 | ||||||
8 | Mathilda Molin | 2009 | Simklubben Ran | 26.69 | ||||||
9 | Elise Henriksson | 2009 | Ringsjö Simklubb | 28.34 | ||||||
10 | Tindra Warnholtz | 2010 | Simklubben Ran | 32.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 32, 25m Fjärilsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Oatly |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 21.24 | ||||||
2 | Eric Sandrup | 2009 | Höganäs Simsällskap | 21.32 | ||||||
3 | Theodor Åkerman | 2010 | Ringsjö Simklubb | 28.71 | ||||||
4 | Casper Huasson | 2011 | Ringsjö Simklubb | 36.42 | ||||||
- | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: Oatly |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 40.18 | ||||||
2 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 42.14 | ||||||
3 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 42.76 | ||||||
4 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 42.91 | ||||||
5 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 45.36 | ||||||
6 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 45.93 | ||||||
7 | Alice Johansson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 46.64 | ||||||
8 | Tilda Montelin | 2007 | Simklubben Hajen | 46.69 | ||||||
9 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 46.71 | ||||||
10 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 46.74 | ||||||
11 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 47.09 | ||||||
12 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 47.59 | ||||||
13 | Ida Olsson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 47.64 | ||||||
14 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 47.71 | ||||||
15 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 48.53 | ||||||
16 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 50.72 | ||||||
17 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 51.70 | ||||||
18 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 52.53 | ||||||
19 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 55.72 | ||||||
20 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 55.98 | ||||||
21 | Edith Eriksson | 2007 | Simklubben Hajen | 58.43 | ||||||
22 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 1:04.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Oatly |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 40.35 | ||||||
2 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 42.08 | ||||||
3 | Ruben Gustavsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 42.87 | ||||||
4 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 44.58 | ||||||
5 | Edvin Nilsson | 2008 | Höganäs Simsällskap | 44.77 | ||||||
6 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 44.90 | ||||||
7 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 45.15 | ||||||
8 | Anton Forsberg | 2007 | Simklubben Hajen | 47.04 | ||||||
9 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 47.30 | ||||||
10 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 49.15 | ||||||
11 | Anton Vitazka | 2008 | Simklubben Sydsim | 53.07 | ||||||
12 | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | 53.92 | ||||||
13 | Hampus Björkdahl | 2008 | Simsällskapet Iden | 55.11 | ||||||
14 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 1:03.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 35, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Oatly |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 34.44 | ||||||
2 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 34.94 | ||||||
3 | Lykke Löfqvist | 2005 | Simklubben Lödde | 38.77 | ||||||
4 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 38.81 | ||||||
5 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 39.12 | ||||||
6 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.15 | ||||||
7 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 39.71 | ||||||
8 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 39.91 | ||||||
9 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 40.41 | ||||||
10 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 41.67 | ||||||
11 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 43.28 | ||||||
12 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 45.42 | ||||||
13 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 45.73 | ||||||
14 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 45.94 | ||||||
15 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 46.96 | ||||||
16 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 47.25 | ||||||
17 | Maya Johansson | 2005 | SK Stimmet | 48.00 | ||||||
18 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 48.23 | ||||||
19 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 49.05 | ||||||
- | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 36, 50m Fjärilsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Midsona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 34.54 | ||||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 34.77 | ||||||
3 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 34.99 | ||||||
4 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 36.71 | ||||||
5 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 38.15 | ||||||
6 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 39.24 | ||||||
7 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 40.28 | ||||||
8 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 41.13 | ||||||
9 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 42.28 | ||||||
10 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 43.30 | ||||||
11 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 47.38 | ||||||
12 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 50.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 37, 25m Ryggsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Midsona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 22.91 | ||||||
2 | Emma Vitazka | 2011 | Simklubben Sydsim | 25.21 | ||||||
3 | Mathilda Molin | 2009 | Simklubben Ran | 25.22 | ||||||
4 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 25.38 | ||||||
5 | Selma Green | 2009 | Simklubben Ran | 25.45 | ||||||
6 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 25.70 | ||||||
7 | Ella Wadsäter | 2010 | Simklubben Hajen | 27.25 | ||||||
8 | Nora-My Häger | 2011 | Simklubben Ran | 27.87 | ||||||
9 | Stina Renström | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 28.01 | ||||||
10 | Hilda L Christensen | 2010 | Ringsjö Simklubb | 29.04 | ||||||
11 | Amanda Nettleingham | 2009 | Simklubben Ran | 29.15 | ||||||
12 | Freja Johansson | 2010 | Simklubben Ran | 29.78 | ||||||
13 | Sara Stråth | 2009 | Simklubben Ran | 30.39 | ||||||
14 | Sarah-Mai Häger | 2010 | Simklubben Ran | 31.72 | ||||||
15 | Elise Henriksson | 2009 | Ringsjö Simklubb | 32.08 | ||||||
16 | Tindra Warnholtz | 2010 | Simklubben Ran | 33.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 38, 25m Ryggsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Midsona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Donner | 2009 | Simklubben Lödde | 22.59 | ||||||
2 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 23.42 | ||||||
3 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 23.59 | ||||||
4 | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | 28.34 | ||||||
5 | Theodor Åkerman | 2010 | Ringsjö Simklubb | 28.43 | ||||||
6 | Valdemar Winstrand Lövin | 2009 | Simklubben Ran | 28.67 | ||||||
7 | Alfred Pedersen | 2009 | Simklubben Ran | 29.10 | ||||||
8 | Casper Huasson | 2011 | Ringsjö Simklubb | 35.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 39, 25m Frisim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Midsona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elly Vendel | 2010 | Höganäs Simsällskap | 18.54 | ||||||
2 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 20.40 | ||||||
3 | Hilda L Christensen | 2010 | Ringsjö Simklubb | 22.19 | ||||||
4 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 22.20 | ||||||
5 | Emma Vitazka | 2011 | Simklubben Sydsim | 22.21 | ||||||
5 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 22.21 | ||||||
7 | Tindra Warnholtz | 2010 | Simklubben Ran | 23.88 | ||||||
8 | Ella Wadsäter | 2010 | Simklubben Hajen | 24.46 | ||||||
9 | Elise Henriksson | 2009 | Ringsjö Simklubb | 25.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 40, 25m Frisim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Midsona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Sandrup | 2009 | Höganäs Simsällskap | 18.84 | ||||||
2 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 20.66 | ||||||
3 | Theodor Åkerman | 2010 | Ringsjö Simklubb | 22.39 | ||||||
4 | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | 22.76 | ||||||
5 | Casper Huasson | 2011 | Ringsjö Simklubb | 23.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 41, 50m Ryggsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Cool Stuff |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Berggren | 2009 | SK Stimmet | 51.76 | ||||||
2 | Cornelia Henriksson | 2009 | Simklubben Lödde | 54.67 | ||||||
3 | Rebecca Ericsson | 2009 | Simsällskapet Iden | 59.38 | ||||||
- | Elly Vendel | 2010 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 42, 50m Ryggsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Cool Stuff |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Sandrup | 2009 | Höganäs Simsällskap | 48.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 43, 50m Ryggsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: Cool Stuff |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 44.37 | ||||||
2 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 44.42 | ||||||
3 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 44.68 | ||||||
4 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 44.90 | ||||||
5 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 45.21 | ||||||
6 | Ida Olsson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 45.64 | ||||||
7 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 45.90 | ||||||
8 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 45.92 | ||||||
9 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 46.35 | ||||||
10 | Alice Johansson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 46.41 | ||||||
11 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 46.54 | ||||||
12 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 46.66 | ||||||
13 | Tilda Montelin | 2007 | Simklubben Hajen | 47.47 | ||||||
14 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 48.68 | ||||||
15 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 48.75 | ||||||
16 | Izabella Wong Maspers | 2007 | Simklubben Ran | 48.91 | ||||||
17 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 48.93 | ||||||
18 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 49.31 | ||||||
19 | Tora Stark Friis | 2008 | Ystads Simsällskap | 49.74 | ||||||
20 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 50.27 | ||||||
21 | Edith Eriksson | 2007 | Simklubben Hajen | 50.66 | ||||||
22 | Sara Matoussi | 2008 | Simklubben Ran | 51.01 | ||||||
23 | Ida Gadsbøll | 2007 | Simklubben Ran | 51.77 | ||||||
24 | Isabella Ahlfors-Braun | 2008 | Simklubben Ran | 52.57 | ||||||
25 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 54.31 | ||||||
26 | Julia Edsäter | 2008 | Simklubben Lödde | 55.89 | ||||||
27 | Annabell Apelgren | 2008 | Simklubben Lödde | 58.58 | ||||||
28 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 59.48 | ||||||
29 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 1:01.30 | ||||||
- | Amila Jelacic | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Elina Svensson | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 44, 50m Ryggsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Cool Stuff |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 42.49 | ||||||
2 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 43.15 | ||||||
3 | Anton Forsberg | 2007 | Simklubben Hajen | 44.28 | ||||||
4 | Leo Carrasco | 2008 | Simklubben Ran | 44.55 | ||||||
5 | Edvin Nilsson | 2008 | Höganäs Simsällskap | 44.79 | ||||||
6 | Markus Thorsson | 2008 | Simklubben Hajen | 44.87 | ||||||
7 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 45.38 | ||||||
8 | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | 45.82 | ||||||
9 | Ruben Gustavsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 46.05 | ||||||
10 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 46.83 | ||||||
11 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 47.23 | ||||||
12 | Anton Vitazka | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.50 | ||||||
13 | Yusuf Afrin Ajredin | 2007 | Simklubben Sydsim | 48.60 | ||||||
14 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 48.67 | ||||||
15 | Daniel Hachem | 2008 | Simklubben Ran | 49.16 | ||||||
16 | Jack Rosengren | 2008 | Simklubben Sydsim | 49.91 | ||||||
- | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Hugo Evander | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 45, 100m Ryggsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Cool Stuff |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.18 | 1:22.05 | |||||
2 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 41.48 | 1:22.81 | |||||
3 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 40.06 | 1:22.82 | |||||
4 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 41.06 | 1:23.79 | |||||
5 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 40.46 | 1:24.02 | |||||
6 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 42.04 | 1:24.56 | |||||
7 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 41.21 | 1:27.85 | |||||
8 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 42.86 | 1:28.41 | |||||
9 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 44.57 | 1:29.30 | |||||
10 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 44.06 | 1:31.58 | |||||
11 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 44.79 | 1:31.68 | |||||
12 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 46.58 | 1:35.50 | |||||
13 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 47.31 | 1:37.91 | |||||
14 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 47.79 | 1:40.13 | |||||
15 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 49.03 | 1:41.03 | |||||
16 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 50.27 | 1:41.47 | |||||
17 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 50.82 | 1:41.49 | |||||
18 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 50.82 | 1:42.16 | |||||
19 | Aurora Mengjiqi | 2006 | Simklubben Sydsim | 47.80 | 1:42.27 | |||||
- | Maya Johansson | 2005 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 46, 100m Ryggsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 39.39 | 1:19.24 | |||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 39.05 | 1:19.92 | |||||
3 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 42.32 | 1:24.55 | |||||
4 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 42.00 | 1:27.07 | |||||
5 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 44.41 | 1:29.73 | |||||
6 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 45.27 | 1:30.97 | |||||
7 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 44.56 | 1:31.65 | |||||
8 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 44.71 | 1:31.86 | |||||
9 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 45.27 | 1:32.89 | |||||
10 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 46.10 | 1:33.16 | |||||
11 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 49.97 | 1:39.74 | |||||
12 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 49.48 | 1:40.93 | |||||
13 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 50.35 | 1:43.30 | |||||
14 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 51.43 | 1:43.90 | |||||
15 | Hugo Peterson | 2005 | Simklubben Lödde | 51.40 | 1:47.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 47, 100m Bröstsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 41.95 | 1:28.52 | |||||
2 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 43.30 | 1:32.00 | |||||
3 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 44.22 | 1:32.25 | |||||
4 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.76 | 1:32.80 | |||||
5 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 43.94 | 1:33.52 | |||||
6 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 46.49 | 1:38.55 | |||||
7 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 46.86 | 1:38.80 | |||||
8 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 48.17 | 1:39.09 | |||||
9 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 46.75 | 1:39.29 | |||||
10 | Lykke Löfqvist | 2005 | Simklubben Lödde | 47.90 | 1:39.60 | |||||
11 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 48.04 | 1:39.61 | |||||
12 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 47.39 | 1:39.71 | |||||
13 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 47.42 | 1:40.08 | |||||
14 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 47.67 | 1:40.91 | |||||
15 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 49.34 | 1:41.89 | |||||
16 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 49.72 | 1:44.07 | |||||
17 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 49.62 | 1:44.46 | |||||
18 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.29 | 1:45.66 | |||||
19 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 50.75 | 1:46.59 | |||||
20 | Maya Johansson | 2005 | SK Stimmet | 49.89 | 1:47.01 | |||||
21 | Saga Wemlén | 2006 | Simklubben Hajen | 52.24 | 1:48.05 | |||||
22 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 52.36 | 1:50.33 | |||||
23 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 53.30 | 1:50.61 | |||||
24 | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | 54.65 | 1:51.86 | |||||
25 | Aurora Mengjiqi | 2006 | Simklubben Sydsim | 52.27 | 1:53.57 | |||||
26 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 57.45 | 2:00.93 | |||||
27 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 57.15 | 2:09.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 48, 100m Bröstsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 42.74 | 1:29.57 | |||||
2 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 43.71 | 1:30.81 | |||||
3 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 43.92 | 1:30.83 | |||||
4 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 45.74 | 1:33.63 | |||||
5 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 45.80 | 1:36.11 | |||||
6 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 46.72 | 1:38.75 | |||||
7 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 48.46 | 1:40.42 | |||||
8 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 48.98 | 1:40.55 | |||||
9 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 48.59 | 1:41.05 | |||||
10 | Hugo Peterson | 2005 | Simklubben Lödde | 50.83 | 1:49.22 | |||||
11 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 52.15 | 1:51.48 | |||||
12 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 54.14 | 1:52.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 49, 50m Bröstsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 46.72 | ||||||
2 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 46.87 | ||||||
3 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 47.24 | ||||||
4 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.79 | ||||||
5 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 48.75 | ||||||
6 | Ella Johnsson | 2007 | Simklubben Hajen | 49.10 | ||||||
7 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 49.19 | ||||||
8 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 49.45 | ||||||
9 | Amanda Pantzar | 2008 | Simklubben Hajen | 49.50 | ||||||
10 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 49.74 | ||||||
11 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.08 | ||||||
12 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.73 | ||||||
13 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 50.83 | ||||||
14 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.96 | ||||||
15 | Nina Ljungberg | 2008 | Simklubben Lödde | 52.13 | ||||||
16 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 52.14 | ||||||
17 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 52.29 | ||||||
18 | Klara Stegmark | 2007 | Simklubben Hajen | 52.36 | ||||||
19 | Izabella Wong Maspers | 2007 | Simklubben Ran | 52.46 | ||||||
20 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 52.67 | ||||||
21 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 52.97 | ||||||
22 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 53.05 | ||||||
23 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 54.20 | ||||||
24 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 55.31 | ||||||
25 | Tilda Montelin | 2007 | Simklubben Hajen | 55.39 | ||||||
26 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 56.77 | ||||||
27 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 56.83 | ||||||
28 | Elina Svensson | 2008 | Simklubben Ran | 57.21 | ||||||
29 | Tora Stark Friis | 2008 | Ystads Simsällskap | 58.04 | ||||||
30 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 58.35 | ||||||
31 | Amila Jelacic | 2008 | Simklubben Ran | 59.67 | ||||||
32 | Sara Yosefi | 2007 | Simklubben Hajen | 59.86 | ||||||
33 | Edith Eriksson | 2007 | Simklubben Hajen | 1:00.81 | ||||||
34 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 1:02.18 | ||||||
35 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.49 | ||||||
36 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 1:07.44 | ||||||
37 | Rosa Thell | 2008 | Simklubben Lödde | 1:08.13 | ||||||
- | Alice Johansson | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Annabell Apelgren | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Ida Gadsbøll | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Sara Matoussi | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Vanja Flisbäck | 2007 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 50, 50m Bröstsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 45.29 | ||||||
2 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 48.39 | ||||||
3 | Anton Forsberg | 2007 | Simklubben Hajen | 49.10 | ||||||
4 | Anton Vitazka | 2008 | Simklubben Sydsim | 49.28 | ||||||
5 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 49.40 | ||||||
6 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 50.08 | ||||||
7 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 50.13 | ||||||
8 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 50.35 | ||||||
9 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 50.78 | ||||||
10 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 52.10 | ||||||
11 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 52.35 | ||||||
12 | Yusuf Afrin Ajredin | 2007 | Simklubben Sydsim | 52.89 | ||||||
13 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 53.09 | ||||||
14 | Leo Carrasco | 2008 | Simklubben Ran | 56.29 | ||||||
14 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 56.29 | ||||||
16 | Ruben Gustavsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.53 | ||||||
- | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Daniel Hachem | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Hugo Evander | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Jack Rosengren | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Magnus Reial | 2007 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 51, 50m Bröstsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Acando |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Henriksson | 2009 | Ringsjö Simklubb | 56.92 | ||||||
2 | Elly Vendel | 2010 | Höganäs Simsällskap | 57.08 | ||||||
3 | Hilda L Christensen | 2010 | Ringsjö Simklubb | 58.01 | ||||||
4 | Rebecca Ericsson | 2009 | Simsällskapet Iden | 1:01.88 | ||||||
5 | Livia Berggren | 2009 | SK Stimmet | 1:02.48 | ||||||
6 | Miranda Olsson | 2009 | Simklubben Lödde | 1:03.69 | ||||||
- | Mathilda Molin | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 52, 50m Bröstsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Acando |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 57.70 | ||||||
2 | Ishak Hadzimahovic | 2009 | Simklubben Hajen | 58.73 | ||||||
- | Alexander Lindberg | 2009 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 53, 100m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Acando |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 33.00 | 1:09.13 | |||||
2 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 33.83 | 1:10.87 | |||||
3 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 34.12 | 1:11.48 | |||||
4 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 34.80 | 1:11.63 | |||||
5 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 34.21 | 1:12.85 | |||||
6 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 34.68 | 1:13.33 | |||||
7 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 34.80 | 1:13.38 | |||||
8 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 36.63 | 1:15.49 | |||||
9 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 37.60 | 1:17.42 | |||||
10 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 36.60 | 1:17.89 | |||||
11 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 37.39 | 1:18.16 | |||||
12 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 37.91 | 1:19.55 | |||||
13 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 39.34 | 1:21.01 | |||||
14 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 39.99 | 1:22.09 | |||||
15 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 40.40 | 1:23.21 | |||||
16 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 41.18 | 1:23.77 | |||||
17 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 39.96 | 1:23.86 | |||||
18 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 40.70 | 1:24.16 | |||||
19 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.98 | 1:28.63 | |||||
20 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 41.07 | 1:29.21 | |||||
21 | Aurora Mengjiqi | 2006 | Simklubben Sydsim | 41.39 | 1:30.89 | |||||
22 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.88 | 1:31.11 | |||||
23 | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | 45.77 | 1:32.43 | |||||
24 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 43.16 | 1:33.31 | |||||
25 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 47.30 | 1:35.93 | |||||
26 | Maya Johansson | 2005 | SK Stimmet | 44.37 | 1:37.78 | |||||
27 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 45.03 | 1:37.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 54, 100m Frisim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Acando |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 31.43 | 1:06.36 | |||||
2 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 32.96 | 1:07.82 | |||||
3 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 32.70 | 1:08.60 | |||||
4 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 34.40 | 1:11.01 | |||||
5 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 35.78 | 1:16.91 | |||||
6 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 37.12 | 1:17.41 | |||||
7 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 37.41 | 1:18.06 | |||||
8 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 38.27 | 1:19.56 | |||||
9 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 38.90 | 1:21.41 | |||||
10 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 38.87 | 1:21.71 | |||||
11 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 40.29 | 1:23.67 | |||||
12 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 41.62 | 1:25.96 | |||||
13 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 41.38 | 1:28.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 55, 50m Frisim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: Axis |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 35.15 | ||||||
2 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 35.59 | ||||||
3 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 36.02 | ||||||
4 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 36.46 | ||||||
5 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 37.25 | ||||||
6 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 37.77 | ||||||
7 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 37.84 | ||||||
8 | Amanda Pantzar | 2008 | Simklubben Hajen | 38.77 | ||||||
9 | Ella Johnsson | 2007 | Simklubben Hajen | 39.02 | ||||||
10 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 39.22 | ||||||
11 | Tilda Montelin | 2007 | Simklubben Hajen | 39.32 | ||||||
12 | Alice Johansson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 40.04 | ||||||
13 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 40.64 | ||||||
14 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 40.75 | ||||||
15 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 40.81 | ||||||
16 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 40.93 | ||||||
17 | Sara Matoussi | 2008 | Simklubben Ran | 41.49 | ||||||
18 | Edith Eriksson | 2007 | Simklubben Hajen | 41.83 | ||||||
19 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 41.84 | ||||||
20 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 42.01 | ||||||
21 | Izabella Wong Maspers | 2007 | Simklubben Ran | 42.21 | ||||||
22 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 42.28 | ||||||
23 | Klara Stegmark | 2007 | Simklubben Hajen | 43.32 | ||||||
24 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 43.36 | ||||||
25 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 43.45 | ||||||
26 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 43.61 | ||||||
27 | Nina Ljungberg | 2008 | Simklubben Lödde | 43.63 | ||||||
28 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 44.30 | ||||||
29 | Tora Stark Friis | 2008 | Ystads Simsällskap | 44.35 | ||||||
30 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 45.44 | ||||||
31 | Ida Olsson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 45.56 | ||||||
32 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 46.22 | ||||||
33 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 46.60 | ||||||
34 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 46.69 | ||||||
35 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 47.92 | ||||||
36 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.96 | ||||||
37 | Elina Svensson | 2008 | Simklubben Ran | 48.93 | ||||||
38 | Ida Gadsbøll | 2007 | Simklubben Ran | 50.54 | ||||||
39 | Rosa Thell | 2008 | Simklubben Lödde | 52.01 | ||||||
40 | Sara Yosefi | 2007 | Simklubben Hajen | 53.36 | ||||||
40 | Vanja Flisbäck | 2007 | Simsällskapet Iden | 53.36 | ||||||
42 | Annabell Apelgren | 2008 | Simklubben Lödde | 54.38 | ||||||
43 | Amila Jelacic | 2008 | Simklubben Ran | 54.70 | ||||||
- | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 56, 50m Frisim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Axis |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ruben Gustavsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 35.41 | ||||||
2 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 35.56 | ||||||
3 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 35.58 | ||||||
4 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 35.65 | ||||||
5 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 36.06 | ||||||
6 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 36.44 | ||||||
7 | Markus Thorsson | 2008 | Simklubben Hajen | 38.01 | ||||||
8 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 38.08 | ||||||
9 | Yusuf Afrin Ajredin | 2007 | Simklubben Sydsim | 38.09 | ||||||
10 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 38.13 | ||||||
11 | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | 38.41 | ||||||
12 | Anton Forsberg | 2007 | Simklubben Hajen | 38.82 | ||||||
13 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 39.35 | ||||||
14 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 39.62 | ||||||
15 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 39.86 | ||||||
16 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 40.69 | ||||||
17 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 41.07 | ||||||
18 | Leo Carrasco | 2008 | Simklubben Ran | 42.36 | ||||||
19 | Daniel Hachem | 2008 | Simklubben Ran | 43.83 | ||||||
20 | Hugo Evander | 2007 | Simklubben Ran | 44.43 | ||||||
21 | Hampus Björkdahl | 2008 | Simsällskapet Iden | 44.56 | ||||||
22 | Jack Rosengren | 2008 | Simklubben Sydsim | 45.31 | ||||||
23 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 48.16 | ||||||
24 | Magnus Reial | 2007 | Simklubben Hajen | 1:00.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 57, 50m Frisim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Axis |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elly Vendel | 2010 | Höganäs Simsällskap | 41.98 | ||||||
2 | Livia Berggren | 2009 | SK Stimmet | 43.25 | ||||||
3 | Rebecca Ericsson | 2009 | Simsällskapet Iden | 47.77 | ||||||
4 | Cornelia Henriksson | 2009 | Simklubben Lödde | 49.13 | ||||||
5 | Amanda Nettleingham | 2009 | Simklubben Ran | 50.18 | ||||||
6 | Selma Green | 2009 | Simklubben Ran | 50.48 | ||||||
7 | Mathilda Molin | 2009 | Simklubben Ran | 53.44 | ||||||
8 | Miranda Olsson | 2009 | Simklubben Lödde | 59.83 | ||||||
9 | Sarah-Mai Häger | 2010 | Simklubben Ran | 1:05.24 | ||||||
10 | Sara Stråth | 2009 | Simklubben Ran | 1:06.92 | ||||||
11 | Nora-My Häger | 2011 | Simklubben Ran | 1:10.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 58, 50m Frisim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Axis |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 44.59 | ||||||
2 | Liam Donner | 2009 | Simklubben Lödde | 44.76 | ||||||
3 | Jacob Björk | 2009 | Höganäs Simsällskap | 45.59 | ||||||
4 | Alexander Lindberg | 2009 | Simklubben Hajen | 52.71 | ||||||
5 | Alfred Pedersen | 2009 | Simklubben Ran | 58.34 | ||||||
6 | Ishak Hadzimahovic | 2009 | Simklubben Hajen | 1:04.70 | ||||||
- | Valdemar Winstrand Lövin | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:53 |