Results for Vestkyst Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 08 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Fysio Danmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 537 | 30.74 | 1:08.25 | 1:53.71 | 2:29.84 | |||
JGI Svømning | 2:30.46 | |||||||||
2 | Sofie Sjøgren | 2002 | 490 | 31.47 | 1:09.06 | 1:56.62 | 2:34.47 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:39.61 | |||||||||
3 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 431 | 32.25 | 1:11.72 | 2:02.28 | 2:41.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.27 | |||||||||
4 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 397 | 36.15 | 1:18.63 | 2:08.57 | 2:45.71 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.90 | |||||||||
5 | Josefine Lassen | 2003 | 215 | 46.67 | 1:37.59 | 2:39.57 | 3:23.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:27.42 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Fysio Danmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 543 | 31.71 | 1:08.69 | 1:54.91 | 2:29.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.36 | |||||||||
2 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 402 | 34.16 | 1:18.61 | 2:08.89 | 2:45.05 | |||
DeltaSwim | 2:47.54 | |||||||||
3 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 374 | 34.64 | 1:20.88 | 2:10.31 | 2:49.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:10.89 | |||||||||
4 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 331 | 38.24 | 1:23.52 | 2:14.30 | 2:56.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:07.05 | |||||||||
5 | Clara Wesselhoff | 2006 | 275 | 39.11 | 1:29.97 | 2:26.15 | 3:07.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:09.84 | |||||||||
6 | Frida B. Kristensen | 2005 | 246 | 46.26 | 1:34.69 | 2:34.70 | 3:14.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:27.29 | |||||||||
- | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.56 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Fysio Danmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 364 | 35.92 | 1:19.51 | 2:12.44 | 2:50.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.37 | |||||||||
2 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 284 | 44.87 | 1:33.78 | 2:24.18 | 3:05.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:13.33 | |||||||||
3 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 254 | 47.28 | 1:36.79 | 2:31.75 | 3:12.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:25.43 | |||||||||
4 | Carolina Schlander | 2007 | 246 | 49.14 | 1:37.34 | 2:34.32 | 3:14.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.46 | |||||||||
5 | Clara Bendtsen | 2008 | 243 | 42.73 | 1:32.52 | 2:31.07 | 3:15.05 | |||
DeltaSwim | 3:47.15 | |||||||||
6 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 221 | 48.37 | 1:41.15 | 2:36.73 | 3:21.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 148 | 55.38 | 1:53.49 | 3:00.71 | 3:50.04 | |||
DeltaSwim | 3:57.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 08 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker ApS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Christiansen | 2003 | 381 | 31.47 | 1:11.75 | 1:55.78 | 2:31.12 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:07.96 | |||||||||
2 | Mathias Jørgensen | 2002 | 368 | 30.75 | 1:09.12 | 1:57.74 | 2:32.96 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:36.28 | |||||||||
3 | Jakob Heeb | 2001 | 189 | 35.80 | 1:27.28 | 2:25.19 | 3:10.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.80 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker ApS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Mose | 2004 | 463 | 29.78 | 1:07.96 | 1:48.01 | 2:21.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.15 | |||||||||
2 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 403 | 32.97 | 1:11.17 | 1:53.92 | 2:28.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.51 | |||||||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 398 | 33.32 | 1:13.55 | 1:55.75 | 2:28.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.08 | |||||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 384 | 32.22 | 1:12.25 | 1:55.31 | 2:30.75 | |||
DeltaSwim | 2:35.31 | |||||||||
5 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 378 | 32.28 | 1:12.40 | 1:58.03 | 2:31.58 | |||
DeltaSwim | 2:36.78 | |||||||||
6 | Karl Heeb | 2005 | 363 | 33.54 | 1:13.11 | 1:58.48 | 2:33.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.41 | |||||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | 314 | 34.48 | 1:15.87 | 2:03.34 | 2:41.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.30 | |||||||||
8 | Magnus Marschall | 2005 | 305 | 34.81 | 1:17.95 | 2:05.39 | 2:42.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.18 | |||||||||
9 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 276 | 35.49 | 1:18.07 | 2:10.72 | 2:48.29 | |||
H.G.F. Svømning | 2:58.23 | |||||||||
10 | Andreas Bahnsen | 2005 | 269 | 36.10 | 1:19.28 | 2:12.14 | 2:49.66 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:52.68 | |||||||||
11 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 250 | 39.70 | 1:22.78 | 2:14.51 | 2:53.92 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:58.68 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker ApS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 318 | 34.11 | 1:16.01 | 2:02.29 | 2:40.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.31 | |||||||||
2 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 294 | 34.31 | 1:18.11 | 2:07.15 | 2:44.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.22 | |||||||||
3 | David Hansen Hobolth | 2006 | 292 | 39.29 | 1:21.96 | 2:07.71 | 2:45.20 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:54.93 | |||||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | 263 | 36.49 | 1:20.84 | 2:13.84 | 2:50.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 255 | 34.65 | 1:21.53 | 2:13.88 | 2:52.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:37.32 | |||||||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | 240 | 36.17 | 1:24.22 | 2:15.98 | 2:56.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.57 | |||||||||
6 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 240 | 39.49 | 1:26.60 | 2:18.06 | 2:56.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:29.71 | |||||||||
8 | Laurits Holm | 2006 | 230 | 39.70 | 1:26.98 | 2:19.91 | 2:58.76 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Malte Neuber | 2007 | 194 | 43.08 | 1:30.94 | 2:27.72 | 3:09.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.94 | |||||||||
10 | Phillip Thomsen | 2007 | 172 | 43.48 | 1:33.04 | 2:34.47 | 3:17.01 | |||
DeltaSwim | 3:53.01 | |||||||||
11 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 149 | 48.41 | 1:38.11 | 2:39.97 | 3:26.67 | |||
DeltaSwim | 3:43.11 | |||||||||
12 | Bastian Ladekjær | 2007 | 141 | 45.92 | 1:36.41 | 2:41.40 | 3:30.25 | |||
DeltaSwim | 3:41.80 | |||||||||
13 | Klaus Ditlevsen | 2007 | 138 | 44.60 | 1:33.71 | 2:43.98 | 3:31.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:54.78 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DSQ | Ej ryg ved 100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:25.24 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker ApS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Ulleseit | 2008 | 343 | 34.54 | 1:16.00 | 2:01.48 | 2:36.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.81 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 257 | 36.05 | 1:19.41 | 2:12.51 | 2:52.40 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:57.64 | |||||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | 226 | 37.66 | 1:26.81 | 2:19.16 | 2:59.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
4 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 177 | 37.88 | 1:30.15 | 2:29.88 | 3:15.19 | |||
DeltaSwim | 3:26.14 | |||||||||
5 | Hjalte Gregersen | 2008 | 171 | 43.59 | 1:34.99 | 2:36.72 | 3:17.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:36.33 | |||||||||
6 | Oscar Hågensen | 2008 | 150 | 47.06 | 1:37.58 | 2:41.60 | 3:26.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:42.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 08 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Horn | 2004 | 341 | 44.64 | 1:34.01 | 2:24.50 | 3:12.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:13.58 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 499 | 39.15 | 1:22.66 | 2:05.53 | 2:49.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.80 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 479 | 38.68 | 1:22.71 | 2:07.28 | 2:51.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.06 | |||||||||
3 | Astrid Gregersen | 2005 | 337 | 42.71 | 1:31.71 | 2:22.23 | 3:13.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:08.79 | |||||||||
4 | Line Horn | 2006 | 286 | 45.44 | 1:36.14 | 2:29.31 | 3:24.13 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:23.23 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 314 | 44.56 | 1:34.42 | 2:25.21 | 3:17.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:32.49 | |||||||||
2 | Olivia Macartney | 2008 | 260 | 49.83 | 1:43.35 | 2:36.76 | 3:30.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:38.02 | |||||||||
- | Millie Møller | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 08 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | 450 | 35.42 | 1:16.42 | 1:56.92 | 2:37.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.35 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 383 | 36.25 | 1:18.59 | 2:02.72 | 2:45.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.47 | |||||||||
3 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 380 | 37.56 | 1:21.13 | 2:05.02 | 2:46.25 | |||
DeltaSwim | 3:04.35 | |||||||||
4 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 368 | 37.18 | 1:19.98 | 2:04.15 | 2:48.04 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:44.56 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 351 | 38.56 | 1:21.81 | 2:06.66 | 2:50.68 | |||
DeltaSwim | 2:56.08 | |||||||||
6 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 240 | 43.85 | 1:34.33 | 2:27.37 | 3:13.65 | |||
H.G.F. Svømning | 3:23.32 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 342 | 38.30 | 1:22.91 | 2:08.33 | 2:52.21 | |||
DeltaSwim | 3:08.10 | |||||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | 320 | 38.59 | 1:22.74 | 2:08.69 | 2:55.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:24.21 | |||||||||
3 | Laurits Holm | 2006 | 236 | 43.27 | 1:33.19 | 2:25.97 | 3:14.70 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:23.07 | |||||||||
4 | Mads Møller Rieck | 2006 | 217 | 44.06 | 1:36.01 | 2:29.01 | 3:20.19 | |||
DeltaSwim | 3:48.01 | |||||||||
5 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 156 | 50.85 | 1:48.78 | 2:48.09 | 3:43.48 | |||
DeltaSwim | 4:04.27 | |||||||||
6 | Tobias Høirup | 2007 | 153 | 52.55 | 1:50.71 | 2:50.39 | 3:45.08 | |||
DeltaSwim | 3:56.41 | |||||||||
7 | Simon N. Andersen | 2006 | 139 | 52.66 | 1:53.31 | 2:53.99 | 3:51.97 | |||
H.G.F. Svømning | 3:54.38 | |||||||||
- | Klaus Ditlevsen | 2007 | DSQ | ej sam berør 150m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: 999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 556 | 27.88 | ||||||
JGI Svømning | 26.55 | |||||||||
2 | Sofie Sjøgren | 2002 | 543 | 28.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.86 | |||||||||
3 | Emma Jørgensen | 2001 | 523 | 28.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.27 | |||||||||
4 | Simone Jørgensen | 1999 | 518 | 28.55 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
5 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 506 | 28.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
6 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 462 | 29.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
7 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 461 | 29.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
8 | Maria Mathiesen | 2004 | 445 | 30.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
9 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 413 | 30.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
10 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 400 | 31.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.55 | |||||||||
11 | Stephanie Hansen | 2004 | 389 | 31.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
12 | Liv Kousgaard | 2003 | 377 | 31.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
13 | Anne Horn | 2004 | 304 | 34.09 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.10 | |||||||||
14 | Josefine Lassen | 2003 | 286 | 34.78 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.22 | |||||||||
15 | Lærke Iversen | 2003 | 271 | 35.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.49 | |||||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: 999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 566 | 27.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 555 | 27.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
3 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 507 | 28.74 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.23 | |||||||||
4 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 467 | 29.54 | ||||||
DeltaSwim | 30.22 | |||||||||
5 | Victoria Richards | 2005 | 461 | 29.68 | ||||||
DeltaSwim | 30.18 | |||||||||
6 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 426 | 30.47 | ||||||
DeltaSwim | 30.63 | |||||||||
7 | Mille Lindeblad | 2005 | 419 | 30.63 | ||||||
DeltaSwim | 29.96 | |||||||||
8 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 414 | 30.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
9 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 405 | 30.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
10 | Astrid Gregersen | 2005 | 377 | 31.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
11 | Frida B. Kristensen | 2005 | 324 | 33.36 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.57 | |||||||||
12 | Clara Wesselhoff | 2006 | 323 | 33.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.35 | |||||||||
13 | Maia Bødtker | 2005 | 321 | 33.46 | ||||||
H.G.F. Svømning | 34.93 | |||||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 311 | 33.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
15 | Tilde Lindeblad | 2006 | 298 | 34.31 | ||||||
DeltaSwim | 34.40 | |||||||||
16 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 286 | 34.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
16 | Nanna W Povlsen | 2005 | 286 | 34.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.25 | |||||||||
18 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | 280 | 35.01 | ||||||
DeltaSwim | 35.40 | |||||||||
19 | Line Horn | 2006 | 240 | 36.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.99 | |||||||||
- | Marie Thorup | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: 999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anja Kisielewicz | 2007 | 408 | 30.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.06 | |||||||||
2 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 370 | 31.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
3 | Carolina Schlander | 2007 | 332 | 33.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
4 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 320 | 33.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
5 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 300 | 34.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
6 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 285 | 34.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.05 | |||||||||
7 | Olivia Macartney | 2008 | 282 | 34.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
8 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 252 | 36.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
9 | Sofie Barack Søe | 2008 | 246 | 36.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
10 | Lea Timmermand | 2008 | 221 | 37.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
11 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 116 | 46.97 | ||||||
DeltaSwim | 35.74 | |||||||||
- | Millie Møller | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
- | Johanne Riber | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 40.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 08 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Lesjöfors A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Ong Hansen | 2001 | 428 | 26.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
2 | Kasper Christiansen | 2003 | 416 | 27.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.49 | |||||||||
3 | Emil Steenhold | 2000 | 412 | 27.21 | ||||||
DeltaSwim | 27.13 | |||||||||
4 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 384 | 27.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.54 | |||||||||
5 | Markus Jessen | 2003 | 377 | 28.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.37 | |||||||||
6 | Jonathan Bos | 1998 | 360 | 28.47 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.89 | |||||||||
7 | Osvald Krum | 2002 | 352 | 28.67 | ||||||
DeltaSwim | 29.00 | |||||||||
8 | Sander Kejser | 2003 | 287 | 30.70 | ||||||
H.G.F. Svømning | 32.09 | |||||||||
9 | Jakob Heeb | 2001 | 276 | 31.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lesjöfors A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 468 | 26.09 | ||||||
DeltaSwim | 26.43 | |||||||||
2 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 395 | 27.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.98 | |||||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | 367 | 28.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
4 | Jakob Frimand | 2004 | 353 | 28.64 | ||||||
H.G.F. Svømning | 29.49 | |||||||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 342 | 28.96 | ||||||
DeltaSwim | 29.00 | |||||||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 321 | 29.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
7 | Daniel Hornsá | 2004 | 321 | 29.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.55 | |||||||||
8 | Andreas Bahnsen | 2005 | 316 | 29.74 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.82 | |||||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | 302 | 30.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
10 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 288 | 30.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.85 | |||||||||
11 | Magnus Marschall | 2005 | 257 | 31.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Lesjöfors A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Egholm Husted | 2006 | 339 | 29.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 336 | 29.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
3 | Jakob Kristensen | 2006 | 315 | 29.77 | ||||||
DeltaSwim | 30.74 | |||||||||
4 | Esben Frimand | 2006 | 288 | 30.66 | ||||||
H.G.F. Svømning | 31.05 | |||||||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | 286 | 30.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.18 | |||||||||
6 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 285 | 30.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 263 | 31.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
8 | Christian Pedersen | 2007 | 260 | 31.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
9 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 256 | 31.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
10 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 251 | 32.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | 251 | 32.10 | ||||||
DeltaSwim | 33.47 | |||||||||
12 | David Hansen Hobolth | 2006 | 246 | 32.33 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
13 | Malte Neuber | 2007 | 242 | 32.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
14 | Laurits Holm | 2006 | 238 | 32.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.74 | |||||||||
15 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 221 | 33.46 | ||||||
H.G.F. Svømning | 33.26 | |||||||||
16 | Klaus Ditlevsen | 2007 | 218 | 33.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
17 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 207 | 34.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
18 | Kristian Kruse Frederiksen | 2006 | 141 | 38.84 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.32 | |||||||||
19 | Tobias Høirup | 2007 | 123 | 40.64 | ||||||
DeltaSwim | 41.43 | |||||||||
20 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | 100 | 43.53 | ||||||
H.G.F. Svømning | 48.54 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Lesjöfors A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Ulleseit | 2008 | 343 | 28.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 246 | 32.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.22 | |||||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | 223 | 33.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
4 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 223 | 33.40 | ||||||
DeltaSwim | 33.41 | |||||||||
5 | Hjalte Gregersen | 2008 | 193 | 35.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
6 | Oscar Hågensen | 2008 | 192 | 35.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
7 | Joakim Kristensen | 2008 | 185 | 35.54 | ||||||
DeltaSwim | 38.83 | |||||||||
8 | Berthram Byskov | 2009 | 106 | 42.71 | ||||||
DeltaSwim | 43.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Dansk Revision |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 575 | 29.67 | 1:01.83 | 1:36.56 | 2:12.78 | |||
JGI Svømning | 2:09.10 | |||||||||
2 | Victoria Underbjerg | 2004 | 520 | 31.61 | 1:05.93 | 1:41.53 | 2:17.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.32 | |||||||||
3 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 480 | 32.86 | 1:08.67 | 1:44.95 | 2:20.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.17 | |||||||||
4 | Kathrine Weide | 2004 | 478 | 32.43 | 1:07.98 | 1:44.48 | 2:21.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.45 | |||||||||
5 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 469 | 32.33 | 1:08.35 | 1:45.33 | 2:22.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:27.19 | |||||||||
6 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 420 | 33.20 | 1:10.08 | 1:48.83 | 2:27.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.84 | |||||||||
7 | Josefine Lassen | 2003 | 292 | 38.39 | 1:20.38 | 2:04.34 | 2:46.40 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:48.66 | |||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dansk Revision |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 493 | 31.57 | 1:06.68 | 1:43.49 | 2:19.78 | |||
DeltaSwim | 2:23.74 | |||||||||
2 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 488 | 32.68 | 1:08.95 | 1:44.32 | 2:20.25 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:23.25 | |||||||||
3 | Femke Iris Keulen | 2005 | 487 | 32.82 | 1:08.40 | 1:45.00 | 2:20.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.87 | |||||||||
4 | Mille Lindeblad | 2005 | 362 | 34.25 | 1:12.32 | 1:53.21 | 2:34.81 | |||
DeltaSwim | 2:34.51 | |||||||||
5 | Tilde Lindeblad | 2006 | 292 | 36.82 | 1:18.78 | 2:02.56 | 2:46.31 | |||
DeltaSwim | 3:01.74 | |||||||||
6 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | 268 | 37.01 | 1:19.38 | 2:04.89 | 2:51.26 | |||
DeltaSwim | 3:07.48 | |||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dansk Revision |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 333 | 35.37 | 1:15.30 | 1:57.46 | 2:39.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.65 | |||||||||
2 | Anja Kisielewicz | 2007 | 315 | 36.46 | 1:17.75 | 2:01.81 | 2:42.14 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carolina Schlander | 2007 | 300 | 36.68 | 1:19.16 | 2:02.99 | 2:44.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.14 | |||||||||
4 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 292 | 37.40 | 1:19.11 | 2:03.25 | 2:46.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.96 | |||||||||
5 | Clara Bendtsen | 2008 | 247 | 38.50 | 1:22.21 | 2:09.86 | 2:55.96 | |||
DeltaSwim | 3:01.93 | |||||||||
6 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 174 | 43.71 | 1:33.96 | 2:25.67 | 3:17.61 | |||
DeltaSwim | 3:40.47 | |||||||||
7 | Johanne Riber | 2008 | 173 | 43.45 | 1:33.89 | 2:27.10 | 3:17.93 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
8 | Sara Schlander | 2008 | 134 | 48.30 | 1:43.27 | 2:40.73 | 3:35.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 116 | 50.70 | 1:48.52 | 2:50.70 | 3:46.32 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dansk Revision |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 181 | 43.10 | 1:33.59 | 2:26.04 | 3:15.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 166 | 43.24 | 1:34.91 | 2:28.54 | 3:20.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:31.58 | |||||||||
3 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 152 | 46.02 | 1:40.28 | 2:36.71 | 3:26.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:38.61 | |||||||||
4 | Alberte Hansen | 2009 | 129 | 45.39 | 1:40.77 | 2:40.21 | 3:38.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gabriele Garbacenka | 2009 | 75 | 54.06 | 2:01.43 | 3:12.18 | 4:21.56 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Gry Skou Mortensen | 2009 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 28.55 | 59.52 | 1:31.03 | 2:02.44 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 28.55 | 58.96 | 1:29.32 | 2:00.05 | |||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 28.97 | 1:01.56 | 1:35.21 | 2:08.64 | |||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.91 | 1:03.28 | 1:38.32 | 2:13.18 | |||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 32.08 | 1:06.61 | 1:40.90 | 2:14.32 | |||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 31.90 | 1:07.91 | 1:42.89 | 2:15.37 | |||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.55 | 1:04.52 | 1:40.41 | 2:15.60 | |||
7 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 30.73 | 1:04.67 | 1:40.62 | 2:16.90 | |||
8 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.07 | 1:12.01 | 1:51.06 | 2:29.29 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.76 | 1:09.11 | 1:46.74 | 2:23.75 | |||
2 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.87 | 1:15.96 | 1:57.68 | 2:37.34 | |||
3 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 36.18 | 1:16.41 | 1:59.37 | 2:40.11 | |||
4 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.37 | 1:21.89 | 2:05.94 | 2:50.03 | |||
5 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 41.02 | 1:29.31 | 2:18.46 | 3:05.63 | |||
6 | Jakub Ciarcinski | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.61 | 1:31.43 | 2:22.93 | 3:19.04 | |||
7 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.35 | 1:29.54 | 2:22.11 | 3:19.49 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 35.60 | 1:16.17 | 1:58.58 | 2:39.35 | |||
2 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | 1:26.23 | 2:12.96 | 2:57.77 | |||
3 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.12 | 1:26.69 | 2:15.80 | 3:01.13 | |||
4 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.59 | 1:26.63 | 2:15.61 | 3:04.21 | |||
5 | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.91 | 1:37.80 | 2:32.47 | 3:26.53 | |||
6 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.29 | 1:38.04 | 2:33.84 | 3:27.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.44 | ||||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.56 | ||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.87 | ||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.14 | ||||||
5 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.55 | ||||||
6 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.08 | ||||||
8 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.76 | ||||||
9 | Stephanie Hansen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
10 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.14 | ||||||
11 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.30 | ||||||
12 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.31 | ||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liv Kousgaard | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.85 | ||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | ||||||
3 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.32 | ||||||
4 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 31.63 | ||||||
5 | Sophie Møller Madsen | 2005 | DeltaSwim | 31.93 | ||||||
6 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.87 | ||||||
7 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 32.94 | ||||||
8 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.93 | ||||||
9 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
10 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 37.36 | ||||||
11 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.04 | ||||||
12 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.16 | ||||||
13 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.11 | ||||||
14 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 41.73 | ||||||
15 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 46.92 | ||||||
16 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.17 | ||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.17 | ||||||
2 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.50 | ||||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.80 | ||||||
4 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.34 | ||||||
5 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:03.45 | ||||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 54.04 | ||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 57.87 | ||||||
3 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.07 | ||||||
4 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:15.44 | ||||||
- | Julie Høirup | 2009 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 27.27 | ||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 28.15 | ||||||
3 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.74 | ||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.03 | ||||||
5 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.22 | ||||||
6 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.62 | ||||||
7 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.07 | ||||||
8 | Osvald Krum | 2002 | DeltaSwim | 30.99 | ||||||
9 | Markus Jessen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | ||||||
- | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.15 | ||||||
2 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 29.43 | ||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.81 | ||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 30.69 | ||||||
5 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.92 | ||||||
6 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.11 | ||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.12 | ||||||
8 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.61 | ||||||
9 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 33.73 | ||||||
10 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 34.63 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.55 | ||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.85 | ||||||
3 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 33.29 | ||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 33.39 | ||||||
5 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.29 | ||||||
6 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.53 | ||||||
7 | Christian Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.78 | ||||||
7 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.78 | ||||||
9 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 38.03 | ||||||
10 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 38.04 | ||||||
11 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.13 | ||||||
12 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.77 | ||||||
13 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 41.93 | ||||||
14 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 42.98 | ||||||
15 | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.22 | ||||||
16 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 47.58 | ||||||
17 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 58.83 | ||||||
- | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Ulleseit | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 32.64 | ||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.73 | ||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 36.47 | ||||||
4 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 37.82 | ||||||
5 | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 38.99 | ||||||
6 | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 39.29 | ||||||
7 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 39.34 | ||||||
8 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 39.75 | ||||||
9 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.34 | ||||||
10 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 50.35 | ||||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.27 | 1:09.44 | |||||
2 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.74 | 1:16.34 | |||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.32 | 1:16.56 | |||||
4 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.68 | 1:29.98 | |||||
5 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 47.49 | 1:35.28 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.45 | 1:11.13 | |||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.75 | 1:13.13 | |||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.11 | 1:13.54 | |||||
4 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 38.22 | 1:17.72 | |||||
5 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 38.74 | 1:20.26 | |||||
6 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 1:28.04 | 1:28.04 | |||||
7 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 44.42 | 1:30.90 | |||||
8 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:35.10 | 1:35.10 | |||||
- | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 43.96 | 1:30.82 | |||||
2 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.01 | 1:31.53 | |||||
3 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.67 | 1:36.04 | |||||
4 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 49.96 | 1:40.36 | |||||
5 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 50.12 | 1:40.43 | |||||
6 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 53.71 | 1:49.03 | |||||
7 | Sara Schlander | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 55.06 | 1:52.59 | |||||
8 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 54.25 | 1:52.68 | |||||
9 | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.30 | 2:10.20 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 42.39 | 1:27.85 | |||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 46.65 | 1:35.50 | |||||
3 | Alberte Hansen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 52.10 | 1:50.41 | |||||
4 | Amalie Haals Jensen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 52.32 | 1:54.18 | |||||
5 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:52.68 | 1:56.37 | |||||
6 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.12 | 2:02.97 | |||||
7 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 59.57 | 2:03.00 | |||||
8 | Sofie Fur Lisby | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.01 | 2:06.56 | |||||
9 | Gabriele Garbacenka | 2009 | DeltaSwim | 1:00.16 | 2:07.66 | |||||
10 | Vigga Frida Geisler Andersen | 2011 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.36 | 2:14.70 | |||||
11 | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.28 | 2:14.85 | |||||
12 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | DeltaSwim | 1:07.26 | 2:19.37 | |||||
- | Bjørk Ravn Lynggaard | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 100m | |||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | DSQ | ej rygligg afslut | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Danske Fragtmænd |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.91 | 1:05.95 | |||||
2 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.59 | 1:28.87 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danske Fragtmænd |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 34.54 | 1:10.32 | |||||
2 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 34.04 | 1:10.56 | |||||
3 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.60 | 1:19.65 | |||||
4 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.61 | 1:20.31 | |||||
5 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 39.83 | 1:22.97 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Danske Fragtmænd |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.13 | 1:16.72 | |||||
2 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 38.31 | 1:18.19 | |||||
3 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.33 | 1:22.94 | |||||
4 | Klaus Ditlevsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.40 | 1:27.65 | |||||
5 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 45.38 | 1:30.67 | |||||
6 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 43.86 | 1:31.29 | |||||
7 | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.97 | 1:36.03 | |||||
8 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 50.67 | 1:44.33 | |||||
9 | Jakub Ciarcinski | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 52.18 | 1:49.04 | |||||
10 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:51.72 | 1:51.72 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Danske Fragtmænd |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.82 | 1:27.99 | |||||
2 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.13 | 1:28.21 | |||||
3 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.87 | 1:30.89 | |||||
4 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.51 | 1:34.17 | |||||
5 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 46.58 | 1:35.93 | |||||
6 | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 50.32 | 1:40.02 | |||||
7 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.87 | 1:45.72 | |||||
8 | Jonas Liholm | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 55.03 | 1:55.26 | |||||
9 | Rasmus Neuber | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 58.55 | 2:00.42 | |||||
10 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | DeltaSwim | 1:00.12 | 2:07.51 | |||||
- | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | DSQ | ej berøring 50 m | |||||
- | Louie Lindblad | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | efb v 75 | |||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Købmand Hansens Feriehus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Kousgaard | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.60 | ||||||
2 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 41.55 | ||||||
3 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 42.67 | ||||||
4 | Stephanie Hansen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.13 | ||||||
5 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.56 | ||||||
6 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 52.82 | ||||||
- | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Købmand Hansens Feriehus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.41 | ||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.70 | ||||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.90 | ||||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 37.32 | ||||||
5 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.00 | ||||||
6 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.32 | ||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.15 | ||||||
8 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.22 | ||||||
9 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 44.35 | ||||||
10 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 44.36 | ||||||
11 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 46.42 | ||||||
12 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.46 | ||||||
13 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 48.55 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Købmand Hansens Feriehus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.02 | ||||||
2 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.55 | ||||||
3 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.86 | ||||||
4 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.73 | ||||||
5 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 48.54 | ||||||
6 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 51.81 | ||||||
7 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.87 | ||||||
8 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 55.04 | ||||||
9 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.73 | ||||||
- | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej berør 25 m | |||||
- | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | flyben v 20-35 m | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Købmand Hansens Feriehus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 49.30 | ||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 51.18 | ||||||
3 | Isabelle Weber | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 54.06 | ||||||
4 | Gabriele Garbacenka | 2009 | DeltaSwim | 54.43 | ||||||
5 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 54.75 | ||||||
6 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.69 | ||||||
7 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.89 | ||||||
8 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | DeltaSwim | 1:03.12 | ||||||
9 | SIF Bruhn | 2010 | DeltaSwim | 1:05.08 | ||||||
10 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.28 | ||||||
- | Gry Skou Mortensen | 2009 | DeltaSwim | DSQ | fl flyben v start | |||||
- | Julie Høirup | 2009 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Signe Sejr Bentsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | arme bag hofte u sv | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.86 | ||||||
2 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.09 | ||||||
3 | Markus Jessen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.41 | ||||||
4 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 38.65 | ||||||
- | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.85 | ||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.93 | ||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.95 | ||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.43 | ||||||
5 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.70 | ||||||
6 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 36.90 | ||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.61 | ||||||
8 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.80 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 37.08 | ||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.50 | ||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.63 | ||||||
4 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 38.95 | ||||||
5 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.92 | ||||||
6 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 40.26 | ||||||
7 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.83 | ||||||
8 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.48 | ||||||
9 | Christian Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.08 | ||||||
10 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.20 | ||||||
11 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 48.11 | ||||||
12 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 48.20 | ||||||
13 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 49.06 | ||||||
14 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 49.65 | ||||||
15 | Klaus Ditlevsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 50.69 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.73 | ||||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 47.85 | ||||||
3 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 48.16 | ||||||
4 | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 52.48 | ||||||
5 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | ||||||
6 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 57.95 | ||||||
7 | Rasmus Neuber | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.04 | ||||||
8 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | DeltaSwim | 1:03.53 | ||||||
9 | Louie Lindblad | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.89 | ||||||
- | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Liholm | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v indslag 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | 1:10.01 | 1:49.09 | 2:29.36 | |||
2 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.27 | 1:29.22 | 2:25.43 | 3:19.69 | |||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.55 | 1:35.59 | 2:29.01 | 3:18.95 | |||
- | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | bryst ved start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Vi elsker idéer |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 28.85 | 1:02.88 | 1:39.89 | 2:17.68 | |||
2 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 35.63 | 1:15.84 | 1:57.91 | 2:41.31 | |||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Vi elsker idéer |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 30.02 | 1:06.34 | 1:44.33 | 2:22.20 | |||
2 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 31.11 | 1:07.88 | 1:45.51 | 2:22.82 | |||
3 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.63 | 1:19.00 | 1:59.27 | 2:38.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: OK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 28.85 | 1:00.21 | |||||
2 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.12 | 1:01.77 | |||||
3 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.76 | 1:02.08 | |||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.86 | 1:03.54 | |||||
5 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.66 | 1:04.38 | |||||
6 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.22 | 1:04.63 | |||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 31.22 | 1:04.82 | |||||
8 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.59 | 1:06.08 | |||||
9 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.01 | 1:06.82 | |||||
10 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.73 | 1:08.05 | |||||
11 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.77 | 1:10.52 | |||||
12 | Stephanie Hansen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.27 | 1:10.74 | |||||
13 | Liv Kousgaard | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 34.40 | 1:13.32 | |||||
14 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.10 | 1:15.80 | |||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: OK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | 1:02.03 | |||||
2 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 30.75 | 1:03.19 | |||||
3 | Sophie Møller Madsen | 2005 | DeltaSwim | 31.51 | 1:05.08 | |||||
4 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 30.82 | 1:05.45 | |||||
5 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 31.99 | 1:06.27 | |||||
6 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.90 | 1:07.09 | |||||
7 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.69 | 1:07.24 | |||||
8 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.09 | 1:07.38 | |||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.13 | 1:09.62 | |||||
10 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 35.52 | 1:15.08 | |||||
11 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.92 | 1:15.66 | |||||
12 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 37.20 | 1:17.31 | |||||
13 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.90 | 1:17.84 | |||||
14 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.35 | 1:18.43 | |||||
15 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 39.26 | 1:21.81 | |||||
- | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: OK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 33.74 | 1:09.05 | |||||
2 | Anja Kisielewicz | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 34.53 | 1:10.60 | |||||
3 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 34.34 | 1:12.70 | |||||
4 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.78 | 1:14.39 | |||||
5 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.89 | 1:15.12 | |||||
6 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 37.23 | 1:19.31 | |||||
7 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 38.41 | 1:20.01 | |||||
8 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.47 | 1:22.55 | |||||
9 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 39.21 | 1:23.72 | |||||
10 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.48 | 1:24.80 | |||||
11 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.16 | 1:28.56 | |||||
12 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 42.07 | 1:28.81 | |||||
13 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 42.52 | 1:31.90 | |||||
14 | Sara Schlander | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.25 | 1:39.14 | |||||
15 | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.90 | 1:41.56 | |||||
16 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.39 | 1:42.14 | |||||
17 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 49.59 | 1:46.68 | |||||
- | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: OK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 37.69 | 1:20.63 | |||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 39.21 | 1:27.05 | |||||
3 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 43.82 | 1:33.12 | |||||
4 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 46.51 | 1:36.74 | |||||
5 | Isabelle Weber | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 46.32 | 1:40.13 | |||||
6 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 47.34 | 1:41.67 | |||||
7 | Alberte Hansen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 47.87 | 1:43.50 | |||||
8 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:44.51 | 1:44.51 | |||||
9 | Sofie Fur Lisby | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 53.34 | 1:45.89 | |||||
10 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 49.52 | 1:47.99 | |||||
11 | Amalie Haals Jensen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 49.40 | 1:48.11 | |||||
12 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 51.72 | 1:49.89 | |||||
13 | Gry Skou Mortensen | 2009 | DeltaSwim | 56.33 | 1:57.20 | |||||
14 | SIF Bruhn | 2010 | DeltaSwim | 55.08 | 1:57.43 | |||||
15 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 59.31 | 1:58.47 | |||||
16 | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 54.81 | 1:59.02 | |||||
17 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | DeltaSwim | 59.71 | 2:03.76 | |||||
18 | Julie Høirup | 2009 | DeltaSwim | 1:01.88 | 2:15.99 | |||||
19 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:10.28 | 2:25.10 | |||||
20 | Vigga Frida Geisler Andersen | 2011 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.58 | 2:25.43 | |||||
- | Bjørk Ravn Lynggaard | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: DSV Road A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.45 | 58.02 | |||||
2 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 28.69 | 59.30 | |||||
3 | Emil Steenhold | 2000 | DeltaSwim | 28.65 | 1:00.59 | |||||
4 | Osvald Krum | 2002 | DeltaSwim | 30.01 | 1:02.38 | |||||
5 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 34.09 | 1:10.28 | |||||
6 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.58 | 1:12.31 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DSV Road A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 27.05 | 56.58 | |||||
2 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 29.85 | 1:00.74 | |||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.88 | 1:00.81 | |||||
4 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.45 | 1:00.97 | |||||
5 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 29.94 | 1:01.42 | |||||
6 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.83 | 1:01.99 | |||||
7 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 30.06 | 1:02.06 | |||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 30.78 | 1:02.79 | |||||
9 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.27 | 1:03.23 | |||||
10 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.04 | 1:04.29 | |||||
11 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | 1:05.21 | |||||
12 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.97 | 1:05.33 | |||||
13 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 31.51 | 1:06.65 | |||||
14 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.63 | 1:07.91 | |||||
15 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.24 | 1:08.97 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: DSV Road A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 30.30 | 1:04.25 | |||||
2 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | 1:05.42 | |||||
3 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 31.94 | 1:06.34 | |||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.88 | 1:06.85 | |||||
5 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.76 | 1:07.10 | |||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.46 | 1:08.05 | |||||
7 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 31.93 | 1:08.60 | |||||
8 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 33.07 | 1:09.15 | |||||
9 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 33.65 | 1:09.31 | |||||
10 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.49 | 1:10.22 | |||||
11 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.61 | 1:10.30 | |||||
12 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 34.78 | 1:11.82 | |||||
13 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.66 | 1:12.24 | |||||
14 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.74 | 1:13.63 | |||||
15 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.75 | 1:14.41 | |||||
16 | Christian Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.54 | 1:14.82 | |||||
17 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 37.41 | 1:15.73 | |||||
18 | Klaus Ditlevsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.75 | 1:17.65 | |||||
19 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.63 | 1:19.26 | |||||
20 | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.41 | 1:20.76 | |||||
21 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 38.83 | 1:22.73 | |||||
22 | Jakub Ciarcinski | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.87 | 1:29.99 | |||||
23 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.49 | 1:30.09 | |||||
24 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 43.25 | 1:31.02 | |||||
25 | Kristian Kruse Frederiksen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.49 | 1:31.17 | |||||
26 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 46.64 | 1:39.33 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: DSV Road A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Ulleseit | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 30.09 | 1:02.80 | |||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.10 | 1:09.25 | |||||
3 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 35.30 | 1:12.44 | |||||
4 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 35.27 | 1:12.86 | |||||
5 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 35.66 | 1:15.92 | |||||
6 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 36.95 | 1:15.95 | |||||
7 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 37.26 | 1:18.87 | |||||
8 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 37.06 | 1:18.89 | |||||
9 | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 38.15 | 1:19.59 | |||||
10 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 39.85 | 1:22.35 | |||||
11 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 38.83 | 1:23.45 | |||||
12 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.13 | 1:25.21 | |||||
13 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 40.68 | 1:27.80 | |||||
14 | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 42.25 | 1:28.97 | |||||
15 | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.47 | 1:31.69 | |||||
16 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.76 | 1:36.78 | |||||
17 | Louie Lindblad | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 46.81 | 1:38.44 | |||||
18 | Jonas Liholm | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.29 | 1:40.88 | |||||
19 | Rasmus Neuber | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 45.51 | 1:42.79 | |||||
20 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | DeltaSwim | 56.44 | 2:02.96 | |||||
- | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 19, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Sponsor: SubC Partner A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | K-Bronze Børn | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:19.31 | ||||||
Oskar Foss | 2006 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 42.03 | 1:16.66 | |||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 34.09 | 1:50.75 | |||||||
Jesper Ulleseit | 2008 | 28.56 | 2:19.31 | |||||||
2 | K-Bronze Børn 2 | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:25.75 | ||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Line Bach-Henriksen | 2007 | 43.81 | 1:20.35 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 32.91 | 1:53.26 | |||||||
Carolina Schlander | 2007 | 32.49 | 2:25.75 | |||||||
3 | K-Bronze 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 2:32.68 | ||||||
Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 1:29.52 | 1:29.52 | |||||||
Olivia Macartney | 2008 | 34.04 | 2:03.56 | |||||||
Frederik Møhring Madsen | 2007 | 29.12 | 2:32.68 | |||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 2:32.68 | ||||||||
4 | K-Bronze 1 Mix | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 2:35.84 | ||||||
Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Rosa Ella Kjems | 2008 | 45.50 | 1:24.55 | |||||||
Noah Junior Grene | 2008 | 36.76 | 2:01.31 | |||||||
Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 34.53 | 2:35.84 | |||||||
5 | Steens raketter | 0 | DeltaSwim | 2:42.74 | ||||||
Bastian Ladekjær | 2007 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Johanne Riber | 2008 | 49.33 | 1:30.69 | |||||||
Mathias Møller Madsen | 2008 | 38.04 | 2:08.73 | |||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 34.01 | 2:42.74 | |||||||
6 | Mias monstertruckere | 2006 | DeltaSwim | 3:01.93 | ||||||
Joakim Kristensen | 2008 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Liv K. L. Jensen | 2008 | 58.54 | 1:40.65 | |||||||
Tobias Høirup | 2007 | 37.67 | 2:18.32 | |||||||
Gabriella L Thoustrup | 2008 | 43.61 | 3:01.93 | |||||||
- | K-Sprint | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:14.82 | EXTRA | |||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Liv Kousgaard | 2003 | 39.41 | 1:12.64 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 31.43 | 1:44.07 | |||||||
Jakob Heeb | 2001 | 30.75 | 2:14.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 20, 4X100m Medley Mix, Finaler |
Sponsor: Jette Kristine E727 ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | K-Bronze Årgang | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:31.05 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 33.07 | 1:08.15 | 1:08.15 | ||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | |||||||||
Nicolas Duvander | 2005 | |||||||||
Karl Heeb | 2005 | 4:31.05 | 4:31.05 | |||||||
2 | Deltamix 1 | 2001 | DeltaSwim | 4:37.54 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 30.19 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 41.38 | 1:28.57 | 2:31.74 | ||||||
Daniel Jensen | 2001 | 28.45 | 1:01.92 | 3:33.66 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 30.06 | 1:03.88 | 4:37.54 | ||||||
3 | Egif Power | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:41.06 | ||||||
Zophia Henriks | 2004 | 37.22 | 1:16.21 | 1:16.21 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 35.60 | 1:17.11 | 2:33.32 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 32.27 | 1:09.66 | 3:42.98 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 27.74 | 58.08 | 4:41.06 | ||||||
4 | K-Bronze Årgang 2 | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:45.71 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 35.50 | 1:12.34 | 1:12.34 | ||||||
Carl Clausen | 2005 | 35.51 | 1:15.41 | 2:27.75 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 32.39 | 1:10.67 | 3:38.42 | ||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 31.84 | 1:07.29 | 4:45.71 | ||||||
5 | Mias monstertruckere | 2005 | DeltaSwim | 4:47.52 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 37.94 | 1:18.18 | 1:18.18 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 34.15 | 1:14.78 | 2:32.96 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 32.12 | 1:07.94 | 3:40.90 | ||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 31.15 | 1:06.62 | 4:47.52 | ||||||
6 | Hsk Kebabmix | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 5:19.39 | ||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 38.21 | 1:17.20 | 1:17.20 | ||||||
Josefine Lassen | 2003 | 52.13 | 1:52.81 | 3:10.01 | ||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 32.65 | 1:10.50 | 4:20.51 | ||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 27.70 | 58.88 | 5:19.39 | ||||||
7 | H.G.F. Svømning | 0 | H.G.F. Svømning | 5:35.20 | ||||||
Maia Bødtker | 2005 | 45.02 | 1:31.14 | 1:31.14 | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 41.88 | 1:31.08 | 3:02.22 | ||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 41.06 | 1:31.11 | 4:33.33 | ||||||
Jakob Frimand | 2004 | 30.00 | 1:01.87 | 5:35.20 | ||||||
8 | Hsk Pølsemix | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 5:37.04 | ||||||
David Hansen Hobolth | 2006 | 38.96 | 1:18.35 | 1:18.35 | ||||||
Line Horn | 2006 | 44.70 | 1:35.51 | 2:53.86 | ||||||
Laurits Holm | 2006 | 39.38 | 1:31.43 | 4:25.29 | ||||||
Frida B. Kristensen | 2005 | 34.41 | 1:11.75 | 5:37.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: City Optik & Kontaktlinse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.38 | 2:27.34 | 3:43.20 | 4:59.35 | |||
2 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 1:20.36 | 2:48.44 | 4:16.81 | 5:42.61 | |||
3 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.25 | 2:56.17 | 4:25.96 | 5:52.02 | |||
4 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.31 | 2:54.25 | 4:24.73 | 5:55.89 | |||
- | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: City Optik & Kontaktlinse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.84 | 2:37.73 | 4:01.39 | 5:25.87 | |||
2 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.67 | 2:53.80 | 4:25.38 | 5:48.14 | |||
3 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 1:22.61 | 2:55.32 | 4:27.76 | 5:54.30 | |||
4 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:22.31 | 2:54.65 | 4:28.51 | 5:57.58 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: City Optik & Kontaktlinse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.76 | 2:59.55 | 4:33.47 | 6:04.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Esbjerg-Lægerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.84 | 2:10.81 | 3:19.36 | 4:27.13 | |||
2 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.90 | 2:16.24 | 3:26.23 | 4:36.65 | |||
3 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.91 | 2:28.70 | 3:44.96 | 5:00.26 | |||
- | Emil Steenhold | 2000 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Esbjerg-Lægerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 1:05.99 | 2:18.87 | 3:29.65 | 4:36.99 | |||
2 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.26 | 2:19.11 | 3:31.20 | 4:43.74 | |||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.50 | 2:19.63 | 3:34.77 | 4:50.53 | |||
4 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 1:09.73 | 2:24.10 | 3:38.87 | 4:50.85 | |||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 1:10.90 | 2:26.10 | 3:41.38 | 4:52.72 | |||
6 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 1:09.67 | 2:23.68 | 3:38.48 | 4:53.89 | |||
7 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.58 | 2:33.12 | 3:52.41 | 5:10.62 | |||
8 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.45 | 2:34.21 | 3:55.77 | 5:14.71 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Esbjerg-Lægerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 1:16.20 | 2:38.01 | 3:57.85 | 5:13.17 | |||
2 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 1:15.48 | 2:37.66 | 3:58.06 | 5:14.94 | |||
3 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.51 | 2:46.90 | 4:19.27 | 5:48.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.84 | 1:14.07 | 1:50.82 | 2:28.79 | |||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 35.86 | 1:14.20 | 1:53.07 | 2:32.09 | |||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.90 | 1:17.68 | 1:58.74 | 2:39.52 | |||
4 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 40.75 | 1:23.39 | 2:06.54 | 2:47.33 | |||
- | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.68 | 1:17.23 | 1:57.86 | 2:37.61 | |||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.32 | 1:19.40 | 1:59.95 | 2:39.94 | |||
3 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 38.12 | 1:19.03 | 2:00.60 | 2:42.94 | |||
4 | Sophie Møller Madsen | 2005 | DeltaSwim | 37.52 | 1:18.38 | 2:00.73 | 2:43.58 | |||
5 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 47.81 | 1:37.65 | 2:26.95 | 3:12.81 | |||
6 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 48.40 | 1:40.86 | 2:33.32 | 3:22.81 | |||
- | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.84 | 1:38.90 | 2:27.41 | 3:13.51 | |||
- | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | efb 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bilka Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 35.62 | 1:15.35 | 1:56.86 | 2:34.62 | |||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Bilka Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 42.57 | 1:28.40 | 2:15.07 | 2:59.43 | |||
2 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.59 | 1:30.72 | 2:18.38 | 3:04.70 | |||
3 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 43.34 | 1:32.37 | 2:22.83 | 3:12.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.38 | 1:10.85 | |||||
2 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.64 | 1:14.32 | |||||
3 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.77 | 1:16.29 | |||||
4 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.46 | 1:17.48 | |||||
5 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.65 | 1:22.24 | |||||
6 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 38.30 | 1:22.89 | |||||
7 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.75 | 1:23.58 | |||||
8 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.16 | 1:28.49 | |||||
9 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.58 | 1:32.27 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.50 | 1:11.49 | |||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.82 | 1:13.55 | |||||
3 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 35.91 | 1:14.96 | |||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.03 | 1:17.53 | |||||
5 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.36 | 1:20.62 | |||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.68 | 1:20.94 | |||||
7 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 34.58 | 1:21.55 | |||||
8 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.50 | 1:22.59 | |||||
9 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.27 | 1:25.24 | |||||
10 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.30 | 1:29.78 | |||||
11 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 40.60 | 1:32.72 | |||||
12 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.09 | 1:34.76 | |||||
- | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | 1:20.44 | |||||
2 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.62 | 1:24.74 | |||||
3 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.51 | 1:28.73 | |||||
4 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.78 | 1:30.02 | |||||
5 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 40.89 | 1:30.30 | |||||
6 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.00 | 1:31.19 | |||||
7 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.52 | 1:33.95 | |||||
8 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 45.88 | 1:37.23 | |||||
9 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 46.38 | 1:37.94 | |||||
10 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.70 | 1:38.99 | |||||
11 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 48.16 | 1:44.11 | |||||
12 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.35 | 1:45.17 | |||||
13 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 56.29 | 1:59.82 | |||||
14 | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.48 | 2:06.10 | |||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Naya Davidsen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 40.79 | 1:29.37 | |||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 46.73 | 1:38.59 | |||||
3 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 46.61 | 1:41.17 | |||||
4 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 50.72 | 1:46.85 | |||||
5 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 55.99 | 1:54.21 | |||||
6 | Ida Riddersholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 52.42 | 1:54.64 | |||||
7 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 57.50 | 2:02.91 | |||||
- | Alberte Hansen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | crawlarm v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.22 | 1:08.31 | |||||
2 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.82 | 1:08.51 | |||||
3 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.93 | 1:09.57 | |||||
4 | Markus Jessen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.64 | 1:11.58 | |||||
5 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.47 | 1:26.04 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.08 | 1:08.43 | |||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 31.41 | 1:09.84 | |||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.68 | 1:10.17 | |||||
4 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.53 | 1:11.41 | |||||
5 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 34.21 | 1:15.46 | |||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | 1:15.48 | |||||
7 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 35.53 | 1:17.41 | |||||
8 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 37.01 | 1:18.22 | |||||
9 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.57 | 1:18.74 | |||||
10 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.99 | 1:22.48 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.66 | 1:13.53 | |||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 34.32 | 1:14.70 | |||||
3 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.75 | 1:15.39 | |||||
4 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.36 | 1:18.46 | |||||
5 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.33 | 1:19.00 | |||||
6 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.23 | 1:20.58 | |||||
7 | Christian Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.09 | 1:21.59 | |||||
8 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.97 | 1:21.84 | |||||
9 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 39.25 | 1:22.10 | |||||
10 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.61 | 1:22.82 | |||||
11 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.18 | 1:22.95 | |||||
12 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.11 | 1:23.39 | |||||
13 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.83 | 1:25.70 | |||||
14 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.76 | 1:25.72 | |||||
15 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 41.18 | 1:28.17 | |||||
16 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.09 | 1:28.28 | |||||
17 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.75 | 1:32.62 | |||||
18 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 44.23 | 1:34.54 | |||||
19 | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 45.26 | 1:36.51 | |||||
20 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 48.06 | 1:40.83 | |||||
21 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 52.97 | 1:43.89 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Semco Maritime A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Ulleseit | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 34.82 | 1:13.31 | |||||
2 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 39.93 | 1:24.95 | |||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.06 | 1:26.43 | |||||
4 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 41.50 | 1:27.31 | |||||
5 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 40.67 | 1:27.78 | |||||
6 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.25 | 1:29.87 | |||||
7 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 42.62 | 1:33.93 | |||||
8 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.09 | 1:34.09 | |||||
9 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.99 | 1:40.98 | |||||
10 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 49.27 | 1:41.58 | |||||
11 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.26 | 1:47.18 | |||||
12 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 53.98 | 1:48.38 | |||||
13 | Markus Zou Jensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.96 | 1:54.62 | |||||
14 | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | 53.47 | 1:57.40 | |||||
15 | Rasmus Neuber | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.08 | 2:08.63 | |||||
- | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
- | Jonas Liholm | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | brystarmtag v start | |||||
- | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | crawlarm v start | |||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Jens Lysholdts Eftf. A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.76 | 1:10.49 | |||||
2 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.13 | 1:11.55 | |||||
3 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.08 | 1:11.84 | |||||
4 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.24 | 1:11.99 | |||||
5 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.33 | 1:13.38 | |||||
6 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.49 | 1:15.85 | |||||
7 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.86 | 1:25.63 | |||||
8 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.04 | 1:26.37 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Jens Lysholdts Eftf. A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 30.84 | 1:07.50 | |||||
2 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.11 | 1:11.04 | |||||
3 | Sophie Møller Madsen | 2005 | DeltaSwim | 33.77 | 1:12.81 | |||||
4 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 33.46 | 1:13.90 | |||||
5 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 41.42 | 1:30.53 | |||||
6 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 45.06 | 1:37.77 | |||||
- | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Jens Lysholdts Eftf. A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 44.67 | 1:35.73 | |||||
2 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.47 | 1:42.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.60 | 1:03.15 | |||||
2 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.88 | 1:04.63 | |||||
3 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.31 | 1:08.21 | |||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 30.33 | 1:04.36 | |||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.24 | 1:05.35 | |||||
3 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 32.67 | 1:08.67 | |||||
4 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.80 | 1:10.68 | |||||
5 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 34.39 | 1:15.93 | |||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.12 | 1:11.44 | |||||
2 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 40.25 | 1:25.10 | |||||
3 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.55 | 1:32.67 | |||||
- | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.63 | 1:21.67 | |||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.73 | 1:29.44 | |||||
3 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 40.33 | 1:33.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: IAT |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.57 | 1:20.94 | |||||
2 | Liv Kousgaard | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.95 | 1:26.36 | |||||
3 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.06 | 1:30.10 | |||||
4 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 52.94 | 1:52.04 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: IAT |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.42 | 1:20.06 | |||||
2 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.29 | 1:27.11 | |||||
3 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.27 | 1:27.44 | |||||
4 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.87 | 1:30.13 | |||||
5 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 46.35 | 1:37.50 | |||||
6 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 48.45 | 1:41.88 | |||||
7 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.19 | 1:48.48 | |||||
8 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 51.18 | 1:49.85 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: IAT |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.08 | 1:32.89 | |||||
2 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.35 | 1:38.62 | |||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 48.19 | 1:38.86 | |||||
4 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 49.05 | 1:41.57 | |||||
5 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 50.59 | 1:46.31 | |||||
6 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.26 | 1:49.08 | |||||
7 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 53.30 | 1:52.45 | |||||
8 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 57.69 | 2:03.23 | |||||
9 | Naya Davidsen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 59.22 | 2:04.97 | |||||
10 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:01.49 | 2:05.44 | |||||
11 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 59.94 | 2:05.60 | |||||
12 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.93 | 2:10.36 | |||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | asynk ben | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: IAT |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 48.92 | 1:42.99 | |||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 52.07 | 1:51.23 | |||||
3 | Isabelle Weber | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 59.60 | 2:00.17 | |||||
4 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.85 | 2:08.65 | |||||
5 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.47 | 2:09.51 | |||||
6 | Ida Riddersholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.48 | 2:22.04 | |||||
7 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.48 | 2:38.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Leg-Med I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.25 | 1:19.53 | |||||
2 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.05 | 1:23.32 | |||||
3 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.47 | 1:29.44 | |||||
4 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.21 | 1:44.12 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Leg-Med I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.90 | 1:14.23 | |||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.07 | 1:16.56 | |||||
3 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 36.32 | 1:16.66 | |||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.30 | 1:17.35 | |||||
5 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.98 | 1:18.77 | |||||
6 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 43.94 | 1:31.51 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Leg-Med I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.39 | 1:25.11 | |||||
2 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.73 | 1:28.83 | |||||
3 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.27 | 1:29.89 | |||||
4 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.06 | 1:32.10 | |||||
5 | Christian Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.55 | 1:37.97 | |||||
6 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 47.79 | 1:40.26 | |||||
7 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 50.21 | 1:43.77 | |||||
8 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 51.13 | 1:46.06 | |||||
9 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 53.64 | 1:48.99 | |||||
10 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 53.10 | 1:52.35 | |||||
11 | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 57.79 | 2:02.97 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Leg-Med I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Ulleseit | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 38.85 | 1:22.25 | |||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 49.59 | 1:46.58 | |||||
3 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 53.32 | 1:54.08 | |||||
4 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 53.86 | 1:54.20 | |||||
5 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 55.05 | 1:54.72 | |||||
6 | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 53.36 | 1:54.98 | |||||
7 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 56.68 | 2:00.09 | |||||
8 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 58.31 | 2:03.83 | |||||
9 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 58.93 | 2:04.45 | |||||
10 | Louie Lindblad | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.50 | 2:19.83 | |||||
11 | Rasmus Neuber | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.46 | 2:20.55 | |||||
12 | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.17 | 2:22.82 | |||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | DSQ | ej brudt v 2 armtag | |||||
- | Jonas Liholm | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | crawlben v start | |||||
- | Markus Zou Jensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | crawltag v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Chr. Brink & Søn ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.26 | ||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 33.46 | ||||||
3 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.51 | ||||||
4 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
5 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.98 | ||||||
6 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.59 | ||||||
7 | Liv Kousgaard | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.49 | ||||||
8 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 38.65 | ||||||
9 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.58 | ||||||
10 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.41 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Chr. Brink & Søn ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.30 | ||||||
2 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.75 | ||||||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 35.85 | ||||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.07 | ||||||
5 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 36.78 | ||||||
6 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 39.56 | ||||||
7 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 40.87 | ||||||
8 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.50 | ||||||
9 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 43.36 | ||||||
10 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 43.37 | ||||||
- | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | DSQ | efb 25m | |||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Chr. Brink & Søn ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 36.47 | ||||||
2 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.45 | ||||||
3 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.54 | ||||||
4 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 42.62 | ||||||
5 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.11 | ||||||
6 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.54 | ||||||
7 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.80 | ||||||
8 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 48.31 | ||||||
9 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 48.47 | ||||||
10 | Naya Davidsen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 48.78 | ||||||
11 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.11 | ||||||
12 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.57 | ||||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Chr. Brink & Søn ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | ||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 44.28 | ||||||
3 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 47.69 | ||||||
4 | Isabelle Weber | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 49.29 | ||||||
5 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 49.67 | ||||||
6 | Alberte Hansen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 50.61 | ||||||
7 | Ida Riddersholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 53.41 | ||||||
8 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 56.53 | ||||||
9 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 59.96 | ||||||
10 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.13 | ||||||
11 | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.10 | ||||||
- | Vigga Frida Geisler Andersen | 2011 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Fysio Danmark - Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.48 | ||||||
2 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.66 | ||||||
3 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.42 | ||||||
4 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.75 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Fysio Danmark - Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.66 | ||||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 32.66 | ||||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.94 | ||||||
4 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.74 | ||||||
5 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 38.09 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Fysio Danmark - Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 33.97 | ||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.20 | ||||||
3 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.99 | ||||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.84 | ||||||
5 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 37.20 | ||||||
6 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.06 | ||||||
7 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.26 | ||||||
8 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
9 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.96 | ||||||
10 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.03 | ||||||
11 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 41.11 | ||||||
12 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 41.22 | ||||||
13 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.01 | ||||||
14 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.20 | ||||||
15 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 42.27 | ||||||
16 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 42.87 | ||||||
17 | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.78 | ||||||
18 | Kristian Kruse Frederiksen | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.45 | ||||||
19 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 47.69 | ||||||
20 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 48.23 | ||||||
- | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej oppe v 15 m | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Fysio Danmark - Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.56 | ||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 37.96 | ||||||
3 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 40.01 | ||||||
4 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.49 | ||||||
5 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.41 | ||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 42.52 | ||||||
7 | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 42.87 | ||||||
8 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.64 | ||||||
9 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.91 | ||||||
10 | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 48.45 | ||||||
11 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.39 | ||||||
12 | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.30 | ||||||
13 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 51.84 | ||||||
14 | Jonas Liholm | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 53.50 | ||||||
15 | Rasmus Neuber | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 54.92 | ||||||
16 | Louie Lindblad | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 58.16 | ||||||
- | Markus Zou Jensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Frisør Mette Hauge |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 1:27.41 | 3:06.73 | 5:00.23 | 6:22.00 | |||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Frisør Mette Hauge |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.25 | 2:55.93 | 4:35.53 | 5:56.93 | |||
2 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.36 | 3:05.66 | 4:55.32 | 6:21.65 | |||
3 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:37.89 | 3:21.67 | 5:13.39 | 6:40.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 1:08.81 | 2:27.25 | 3:55.99 | 5:03.18 | |||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.53 | 2:33.41 | 3:59.96 | 5:13.98 | |||
3 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.10 | 2:44.05 | 4:18.30 | 5:34.18 | |||
4 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.03 | 2:45.81 | 4:21.68 | 5:39.12 | |||
5 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.75 | 2:52.10 | 4:28.76 | 5:48.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Ekko Fisk A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | K-Bronze Børn | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:02.04 | ||||||
Jesper Ulleseit | 2008 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 28.91 | 58.38 | |||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 31.61 | 1:29.99 | |||||||
Carolina Schlander | 2007 | 32.05 | 2:02.04 | |||||||
2 | K-Bronze 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 2:07.36 | ||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 29.71 | 59.14 | |||||||
Line Bach-Henriksen | 2007 | 34.55 | 1:33.69 | |||||||
Olivia Macartney | 2008 | 33.67 | 2:07.36 | |||||||
3 | K-Bronze Børn 2 | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:17.36 | ||||||
Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Frederik Møhring Madsen | 2007 | 32.15 | 1:04.36 | |||||||
Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 35.30 | 1:39.66 | |||||||
Sofie Barack Søe | 2008 | 37.70 | 2:17.36 | |||||||
4 | Mias monstertruckere | 2006 | DeltaSwim | 2:24.43 | ||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Dany Valiu Nielsen | 2008 | 35.94 | 1:11.33 | |||||||
Johanne Riber | 2008 | 38.65 | 1:49.98 | |||||||
Mathias Møller Madsen | 2008 | 34.45 | 2:24.43 | |||||||
5 | Steens raketter | 0 | DeltaSwim | 2:42.31 | ||||||
Joakim Kristensen | 2008 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Liv K. L. Jensen | 2008 | 48.45 | 1:24.40 | |||||||
Gabriella L Thoustrup | 2008 | 42.17 | 2:06.57 | |||||||
Bastian Ladekjær | 2007 | 35.74 | 2:42.31 | |||||||
- | K-Sprint | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:57.02 | EXTRA | |||||
Maria Mathiesen | 2004 | 58.33 | 58.33 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 31.64 | 1:29.97 | |||||||
Jakob Heeb | 2001 | 27.05 | 1:57.02 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 1:57.02 | ||||||||
- | K-Bronze 1 Mix | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | forkert rækkefølge | |||||
Jacob Timmermand | 2006 | 7.36 | ||||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | |||||||||
Caroline Sølbech Larsen | 2009 | |||||||||
Rosa Ella Kjems | 2008 | 36 | DSQ | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Jysk Geoteknik A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Deltamix 1 | 2001 | DeltaSwim | 4:06.10 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 30.70 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 26.35 | 56.23 | 2:00.96 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 28.65 | 1:00.01 | 3:00.97 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 30.00 | 1:05.13 | 4:06.10 | ||||||
2 | K-Bronze Årgang | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:09.45 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 29.13 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Karl Heeb | 2005 | 29.25 | 1:01.01 | 2:02.23 | ||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 28.96 | 1:02.67 | 3:04.90 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 29.41 | 1:04.55 | 4:09.45 | ||||||
3 | Hsk Kebabmix | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 4:14.67 | ||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 30.77 | 1:03.38 | 1:03.38 | ||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 31.94 | 1:06.76 | 2:10.14 | ||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 30.70 | 1:06.00 | 3:16.14 | ||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 27.94 | 58.53 | 4:14.67 | ||||||
4 | Egif Power | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:17.80 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 29.73 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 29.17 | 1:00.83 | 2:02.79 | ||||||
Lærke Iversen | 2003 | 36.45 | 1:17.11 | 3:19.90 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 27.12 | 57.90 | 4:17.80 | ||||||
5 | Mias monstertruckere | 2005 | DeltaSwim | 4:18.30 | ||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 31.73 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 29.76 | 1:03.07 | 2:10.55 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 28.89 | 1:01.51 | 3:12.06 | ||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 31.56 | 1:06.24 | 4:18.30 | ||||||
6 | K-Bronze Årgang 2 | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:25.69 | ||||||
Carl Clausen | 2005 | 30.05 | 1:02.41 | 1:02.41 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 30.06 | 1:02.80 | 2:05.21 | ||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 32.34 | 1:08.48 | 3:13.69 | ||||||
Laura Worm Glæsner | 2006 | 34.17 | 1:12.00 | 4:25.69 | ||||||
7 | H.G.F. Svømning | 0 | H.G.F. Svømning | 4:38.12 | ||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 35.85 | 1:13.86 | 1:13.86 | ||||||
Jakob Frimand | 2004 | 31.53 | 1:06.45 | 2:20.31 | ||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 35.21 | 1:13.00 | 3:33.31 | ||||||
Esben Frimand | 2006 | 30.62 | 1:04.81 | 4:38.12 | ||||||
8 | Hsk Pølsemix | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 4:55.73 | ||||||
Josefine Lassen | 2003 | 37.11 | 1:17.22 | 1:17.22 | ||||||
Anne Horn | 2004 | 35.42 | 1:15.37 | 2:32.59 | ||||||
Laurits Holm | 2006 | 33.85 | 1:11.58 | 3:44.17 | ||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 32.92 | 1:11.56 | 4:55.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 201 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 201, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.64 | 2:29.02 | 3:47.24 | 5:06.48 | 10:24.45 | ||
6:26.50 | 7:44.92 | 9:05.90 | ||||||||
2 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.21 | 2:31.84 | 3:52.48 | 5:13.32 | 10:36.58 | ||
6:37.39 | 7:58.91 | 9:19.85 | ||||||||
3 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.59 | 2:35.79 | 3:59.50 | 5:23.33 | 10:56.23 | ||
6:47.20 | 8:11.39 | 9:34.20 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 202 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 11 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 202, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 389 | 1:06.88 | 2:22.87 | 3:40.24 | 4:57.92 | 10:07.08 | ||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:15.34 | 7:32.91 | 8:50.33 | |||||||
2 | Daniel Hornsá | 2004 | 370 | 1:11.04 | 2:28.77 | 3:46.46 | 5:04.38 | 10:17.35 | ||
Haderslev Svømme Klub | 6:23.18 | 7:40.87 | 9:00.17 | |||||||
3 | Emil Steenhold | 2000 | 314 | 1:10.95 | 2:29.43 | 3:50.75 | 5:14.19 | 10:51.79 | ||
DeltaSwim | 6:39.18 | 8:03.92 | 9:29.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:24 |