Results for Marskin uinnit 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
12:12 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO |
|
|
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO |
|
|
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:12 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
12:21 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO |
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO |
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:21 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
12:33 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TILINT INKERÖINEN&HIMANEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minea Ruusu |
2009 |
|
296 |
44.99 |
|
|
|
1:33.52 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilma Himanen |
2009 |
|
219 |
50.26 |
|
|
|
1:43.41 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Manninen |
2009 |
|
204 |
51.27 |
|
|
|
1:45.85 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Antikainen |
2009 |
|
159 |
1:55.05 |
|
|
|
1:55.05 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilona Kellman |
2010 |
|
145 |
56.30 |
|
|
|
1:58.53 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TILINT INKERÖINEN&HIMANEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Laakkonen |
2007 |
|
349 |
42.75 |
|
|
|
1:28.55 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Remes |
2007 |
|
349 |
41.20 |
|
|
|
1:28.56 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: TILINT INKERÖINEN&HIMANEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Partanen |
2004 |
|
462 |
38.88 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Laakkonen |
2003 |
|
458 |
38.00 |
|
|
|
1:20.87 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronja Ruottinen |
2005 |
|
439 |
39.07 |
|
|
|
1:22.04 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Sopanen |
2002 |
|
434 |
37.89 |
|
|
|
1:22.35 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Kajosmäki |
2006 |
|
379 |
40.82 |
|
|
|
1:26.15 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viivi Ikonen |
2006 |
|
353 |
41.49 |
|
|
|
1:28.17 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ada Hulkko |
2006 |
|
320 |
42.85 |
|
|
|
1:31.16 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iina Kukkonen |
2005 |
|
304 |
43.17 |
|
|
|
1:32.69 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inka Lappalainen |
2006 |
|
166 |
54.03 |
|
|
|
1:53.25 |
|
|
Varkauden Uimarit |
2:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:33 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
12:39 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: TILINT INKERÖINEN&HIMANEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Kellman |
2007 |
|
249 |
43.03 |
|
|
|
1:28.35 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pyry Majaharju |
2007 |
|
248 |
|
|
|
|
1:28.48 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
1:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: TILINT INKERÖINEN&HIMANEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Vilhunen |
1985 |
|
478 |
33.77 |
|
|
|
1:11.09 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Salonen |
2005 |
|
362 |
35.90 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Heinolan Isku |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Rastas |
1976 |
|
264 |
40.36 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:39 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: ST1 RANTAKYLÄ |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tyyne Tuomi |
2007 |
|
376 |
1:17.13 |
2:40.24 |
4:03.68 |
|
5:24.08 |
|
|
Keuruun Toverit |
5:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elli Himanen |
2009 |
|
372 |
1:17.01 |
2:39.74 |
4:03.52 |
|
5:25.09 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
5:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: ST1 RANTAKYLÄ |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Saarelainen |
2002 |
|
509 |
1:09.95 |
2:24.62 |
3:39.69 |
|
4:52.95 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
4:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Lepistö |
2006 |
|
447 |
1:11.42 |
2:28.22 |
3:47.51 |
|
5:05.78 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
4:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Sivonen |
2006 |
|
237 |
1:28.95 |
3:06.42 |
4:44.01 |
|
6:17.73 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:55 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
13:06 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: FYSIOPORRAS KY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinjasisko Isoaho |
2009 |
|
198 |
|
|
|
|
41.78 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilma Himanen |
2009 |
|
184 |
|
|
|
|
42.85 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: FYSIOPORRAS KY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vieno Tikkanen |
2007 |
|
408 |
|
|
|
|
32.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milja Laakkonen |
2007 |
|
339 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
Keuruun Toverit |
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milma Taipale |
2008 |
|
114 |
|
|
|
|
50.21 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: FYSIOPORRAS KY |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:06 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
13:13 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: FYSIOPORRAS |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Rissanen |
2008 |
|
218 |
|
|
|
|
36.09 |
|
|
Pieksän Kuutit |
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: FYSIOPORRAS |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Pelkonen |
2007 |
|
195 |
|
|
|
|
37.47 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Voutilainen |
2006 |
|
140 |
|
|
|
|
41.88 |
|
|
Pieksän Kuutit |
48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: FYSIOPORRAS |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:13 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
13:49 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilma Himanen |
2009 |
|
224 |
41.01 |
|
|
|
1:22.66 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmiina Kosonen |
2010 |
|
223 |
39.98 |
|
|
|
1:22.76 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilona Kellman |
2010 |
|
181 |
43.24 |
|
|
|
1:28.69 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lyydia Manninen |
2009 |
|
138 |
47.35 |
|
|
|
1:37.15 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Antikainen |
2009 |
|
133 |
46.47 |
|
|
|
1:38.24 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Paju Mäkihannu |
2012 |
|
116 |
47.88 |
|
|
|
1:42.83 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Laakkonen |
2007 |
|
425 |
32.49 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Krista Kurvinen |
2007 |
|
353 |
34.63 |
|
|
|
1:11.10 |
|
|
Heinolan Isku |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuuli Kammonen |
2004 |
|
467 |
31.81 |
|
|
|
1:04.74 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Lepistö |
2006 |
|
464 |
31.25 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Ruusu |
2006 |
|
448 |
31.29 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Saarelainen |
2002 |
|
437 |
31.66 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Kajosmäki |
2006 |
|
381 |
33.13 |
|
|
|
1:09.28 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Venla Kantanen |
2006 |
|
366 |
32.96 |
|
|
|
1:10.20 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viivi Ikonen |
2006 |
|
356 |
33.74 |
|
|
|
1:10.84 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Senja Staufenbiel |
2001 |
|
330 |
34.43 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iita Pitkänen |
2006 |
|
295 |
36.50 |
|
|
|
1:15.47 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inka Lappalainen |
2006 |
|
170 |
43.61 |
|
|
|
1:30.68 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Inka Korhonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:49 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
13:57 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Manskinen |
2008 |
|
203 |
35.66 |
|
|
|
1:16.40 |
|
|
Heinolan Isku |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Vihavainen |
2011 |
|
106 |
46.91 |
|
|
|
1:34.94 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viljo Vilhunen |
2011 |
|
76 |
48.67 |
|
|
|
1:45.67 |
|
|
Varkauden Uimarit |
2:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pyry Majaharju |
2007 |
|
225 |
34.62 |
|
|
|
1:13.87 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Huugo Skyttä |
2007 |
|
224 |
34.17 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Hartikainen |
2006 |
|
188 |
35.61 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Vilén |
2004 |
|
386 |
29.40 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Kuusmetso |
2003 |
|
385 |
29.38 |
|
|
|
1:01.75 |
|
|
Uinti Imatra |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Lönnqvist |
2000 |
|
380 |
30.08 |
|
|
|
1:02.03 |
|
|
Uinti Imatra |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Ikonen |
2004 |
|
365 |
30.00 |
|
|
|
1:02.86 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:57 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
14:05 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minea Ruusu |
2009 |
|
335 |
|
|
|
|
41.09 |
|
|
Haminan Uimaseura |
40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilma Himanen |
2009 |
|
212 |
|
|
|
|
47.83 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilona Kellman |
2010 |
|
142 |
|
|
|
|
54.62 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Sinisalo |
2009 |
|
136 |
|
|
|
|
55.53 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anette Kokki |
2009 |
|
94 |
|
|
|
|
1:02.78 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tyyne Tuomi |
2007 |
|
261 |
|
|
|
|
44.65 |
|
|
Keuruun Toverit |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milma Taipale |
2008 |
|
144 |
|
|
|
|
54.44 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Parikka |
2002 |
|
514 |
|
|
|
|
35.65 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Partanen |
2004 |
|
491 |
|
|
|
|
36.18 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Sopanen |
2002 |
|
459 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Ruottinen |
2005 |
|
422 |
|
|
|
|
38.06 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada Hulkko |
2006 |
|
308 |
|
|
|
|
42.26 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Sivonen |
2006 |
|
192 |
|
|
|
|
49.49 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Inka Korhonen |
2005 |
|
146 |
|
|
|
|
54.17 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:05 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
14:12 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Rissanen |
2008 |
|
280 |
|
|
|
|
38.58 |
|
|
Pieksän Kuutit |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrick Salo |
2008 |
|
92 |
|
|
|
|
55.78 |
|
|
Varkauden Uimarit |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Kellman |
2007 |
|
288 |
|
|
|
|
38.22 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:12 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
14:24 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: SÄHKÖUR AAPO TEITTINEN OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elli Himanen |
2009 |
|
299 |
40.47 |
|
|
|
1:22.02 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmiina Kosonen |
2010 |
|
183 |
47.14 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: SÄHKÖUR AAPO TEITTINEN OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Laakkonen |
2007 |
|
390 |
36.79 |
|
|
|
1:15.10 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Remes |
2007 |
|
360 |
37.48 |
|
|
|
1:17.16 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tyyne Tuomi |
2007 |
|
225 |
44.67 |
|
|
|
1:30.15 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: SÄHKÖUR AAPO TEITTINEN OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Ruusu |
2006 |
|
405 |
36.12 |
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Partanen |
2004 |
|
363 |
37.88 |
|
|
|
1:16.88 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Laakkonen |
2003 |
|
350 |
37.71 |
|
|
|
1:17.88 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuuli Kammonen |
2004 |
|
336 |
38.89 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Senja Staufenbiel |
2001 |
|
284 |
40.20 |
|
|
|
1:23.42 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Sopanen |
2002 |
|
272 |
41.45 |
|
|
|
1:24.64 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eevi Mäkinen |
2005 |
|
259 |
40.34 |
|
|
|
1:26.10 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Rovio |
2006 |
|
211 |
43.96 |
|
|
|
1:32.15 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inka Korhonen |
2005 |
|
164 |
48.74 |
|
|
|
1:40.09 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viivi Ikonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iina Kukkonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:24 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
14:26 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: SÄHKÖUR AAPO TEITTINEN OY |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Vilén |
2004 |
|
358 |
33.26 |
|
|
|
1:08.80 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Luukkonen |
1998 |
|
334 |
33.22 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:26 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
14:38 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: PUUSTELLI KUOPIO |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elli Himanen |
2009 |
|
306 |
39.07 |
|
|
|
1:23.85 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minea Ruusu |
2009 |
|
247 |
45.40 |
|
|
|
1:30.05 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pinjasisko Isoaho |
2009 |
|
232 |
45.63 |
|
|
|
1:31.84 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Sinisalo |
2009 |
|
167 |
45.77 |
|
|
|
1:42.48 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: PUUSTELLI KUOPIO |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vieno Tikkanen |
2007 |
|
402 |
35.43 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Krista Kurvinen |
2007 |
|
335 |
37.68 |
|
|
|
1:21.35 |
|
|
Heinolan Isku |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: PUUSTELLI KUOPIO |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Hjelt |
2004 |
|
483 |
33.72 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Lepistö |
2006 |
|
466 |
35.15 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Saarelainen |
2002 |
|
397 |
35.06 |
|
|
|
1:16.84 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Kajosmäki |
2006 |
|
379 |
36.52 |
|
|
|
1:18.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Ruottinen |
2005 |
|
357 |
39.60 |
|
|
|
1:19.63 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viivi Ikonen |
2006 |
|
345 |
38.85 |
|
|
|
1:20.56 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ada Hulkko |
2006 |
|
323 |
41.04 |
|
|
|
1:22.30 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Kantanen |
2006 |
|
313 |
39.65 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iina Kukkonen |
2005 |
|
307 |
39.68 |
|
|
|
1:23.72 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iita Pitkänen |
2006 |
|
241 |
42.15 |
|
|
|
1:30.77 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:38 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: INSTILE MANNILA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Rissanen |
2008 |
|
266 |
36.34 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: INSTILE MANNILA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Kellman |
2007 |
|
241 |
39.08 |
|
|
|
1:20.68 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Huugo Skyttä |
2007 |
|
218 |
39.29 |
|
|
|
1:23.42 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pyry Majaharju |
2007 |
|
213 |
39.40 |
|
|
|
1:24.08 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: INSTILE MANNILA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Salonen |
2005 |
|
377 |
32.63 |
|
|
|
1:09.52 |
|
|
Heinolan Isku |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Vilén |
2004 |
|
373 |
32.31 |
|
|
|
1:09.79 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Ikonen |
2004 |
|
338 |
35.63 |
|
|
|
1:12.15 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
15:12 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: STADIUM |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
15:12 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Marskin uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Mikkeli |
|
Tulostusaika |
15:18 |
|
|
Järjestäjä |
Mikkelin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: STADIUM |
|
|
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: STADIUM |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura |
Tulostusaika |
15:18 |
|