Results for Malmsten Swim Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Delfin lag 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Persson |
2009 |
AB3609 |
|
42.97 |
|
|
|
|
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Hedvall |
2007 |
AD2507 |
|
43.90 |
|
|
|
|
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
AD3507 |
|
35.75 |
|
|
|
|
2:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Skoog |
2007 |
AC8607 |
|
31.40 |
|
|
|
|
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Osby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:34.52 |
+0.50 |
|
|
|
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
AC4709 |
|
40.63 |
|
|
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nord |
2009 |
AC9609 |
|
39.46 |
|
|
|
|
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Claëson |
2010 |
AA9510 |
|
38.29 |
|
|
|
|
1:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Nilsson |
2009 |
AA8809 |
|
36.14 |
|
|
|
|
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristianstads SLS |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:35.83 |
+1.81 |
|
|
|
|
Lee Strunk |
2009 |
AM9009 |
|
41.22 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Thyra Hopp |
2010 |
AJ1010 |
|
41.91 |
|
|
|
|
1:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charles Ekstedt |
2009 |
AL4309 |
|
36.26 |
|
|
|
|
1:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
AU3609 |
|
36.44 |
|
|
|
|
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Delfin Lag 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:39.98 |
+5.96 |
|
|
|
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
AI0908 |
|
41.93 |
|
|
|
|
41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Brönjemark |
2008 |
AC5608 |
|
47.89 |
|
|
|
|
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Olsson |
2006 |
AG6906 |
|
33.33 |
|
|
|
|
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minela Causevic |
2010 |
AB6610 |
|
36.83 |
|
|
|
|
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristianstads SLS lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:58.84 |
+24.82 |
|
|
|
|
Oscar Thim |
2011 |
AE4311 |
|
50.78 |
|
|
|
|
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Edfast |
2010 |
AE3110 |
|
47.48 |
|
|
|
|
1:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Thim |
2009 |
AI0609 |
|
41.79 |
|
|
|
|
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aiyana Svensson |
2011 |
AF5011 |
|
38.79 |
|
|
|
|
2:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SK LÖDDE SJÖHÄSTARNA |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:01.49 |
+27.47 |
|
|
|
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
AG4609 |
|
41.99 |
|
|
|
|
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
AF8310 |
|
54.61 |
|
|
|
|
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Björk |
2009 |
AB8109 |
|
39.51 |
|
|
|
|
2:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Berg |
2011 |
AE8211 |
|
45.38 |
|
|
|
|
3:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SK LÖDDE HAJARNA |
11 |
|
|
|
|
|
|
3:12.13 |
+38.11 |
|
|
|
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
AJ6110 |
|
47.53 |
|
|
|
|
47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Svahn |
2011 |
AJ5211 |
|
52.19 |
|
|
|
|
1:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Lundin |
2012 |
AB1012 |
|
46.80 |
|
|
|
|
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
AK3910 |
|
45.61 |
|
|
|
|
3:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SK LÖDDE SJÖSTJÄRNORNA |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:22.08 |
+48.06 |
|
|
|
|
Tage Berggren |
2010 |
AJ6910 |
|
49.76 |
|
|
|
|
49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Love Berggren |
2009 |
AW4309 |
|
54.79 |
|
|
|
|
1:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veronica Perlheden |
2012 |
AE4212 |
|
56.03 |
|
|
|
|
2:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
AA5013 |
|
41.50 |
|
|
|
|
3:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SK LÖDDE VALARNA |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:28.71 |
+54.69 |
|
|
|
|
Kajsa Stagling |
2011 |
AJ5011 |
|
1:02.79 |
|
|
|
|
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
AA9113 |
|
54.91 |
|
|
|
|
1:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Nyholm |
2012 |
AE4012 |
|
51.98 |
|
|
|
|
2:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
AG5711 |
|
39.03 |
|
|
|
|
3:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristianstads SLS lag 3 |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:31.69 |
+57.67 |
|
|
|
|
Lovisa Ericson |
2011 |
AC8811 |
|
50.72 |
|
|
|
|
50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Strunk |
2011 |
AD4711 |
|
1:01.04 |
|
|
|
|
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
AF2011 |
|
49.86 |
|
|
|
|
2:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Lancelot Melin |
2013 |
|
|
50.07 |
|
|
|
|
3:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 09:20:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 09:20:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kristianstads SLS |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Glans |
2006 |
AA2706 |
|
28.25 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Olsson |
2006 |
AE8506 |
|
30.54 |
|
|
|
|
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Gulin |
2006 |
AT3206 |
|
30.29 |
|
|
|
|
1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
|
28.27 |
|
|
|
|
1:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristianstads SLS lag 2 |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:01.96 |
+4.61 |
|
|
|
|
Melvin Carlsson |
2005 |
AG7505 |
|
28.48 |
|
|
|
|
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Petersson |
2005 |
AU5805 |
|
38.17 |
|
|
|
|
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
|
26.99 |
|
|
|
|
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
|
28.32 |
|
|
|
|
2:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristianstads SLS lag 3 |
18 |
|
|
|
|
|
|
2:05.99 |
+8.64 |
|
|
|
|
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
|
30.38 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Ljunggren |
2006 |
AJ1106 |
|
32.48 |
|
|
|
|
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellie Petersson |
2005 |
BF1405 |
|
33.03 |
|
|
|
|
1:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Widerfors |
2008 |
AK4608 |
|
30.10 |
|
|
|
|
2:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SK LÖDDE PIRAYORNA |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:09.71 |
+12.36 |
|
|
|
|
Aron Westberg |
2006 |
AB3306 |
|
30.83 |
|
|
|
|
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
|
39.24 |
|
|
|
|
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ted Nilsson |
2006 |
AE7106 |
|
28.81 |
|
|
|
|
1:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Klehn |
2004 |
AY8804 |
|
30.83 |
|
|
|
|
2:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Osby Simsällskap lag 2 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:11.94 |
+14.59 |
|
|
|
|
Oscar Nord |
2006 |
AE5506 |
|
35.38 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Johnson |
2006 |
AD3506 |
|
31.67 |
|
|
|
|
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
AB7408 |
|
37.77 |
|
|
|
|
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Moberg |
2006 |
AD3106 |
|
27.12 |
|
|
|
|
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristianstads SLS lag 4 |
18 |
|
|
|
|
|
|
2:13.80 |
+16.45 |
|
|
|
|
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
|
33.55 |
|
|
|
|
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Thorsén |
2008 |
AM7808 |
|
41.24 |
|
|
|
|
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
AI7906 |
|
28.98 |
|
|
|
|
1:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
AA7406 |
|
30.03 |
|
|
|
|
2:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SK LÖDDE SVÄRDFISKARNA |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:19.25 |
+21.90 |
|
|
|
|
Elias Lindeberg |
2008 |
AC5908 |
|
35.46 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Witzell |
2007 |
AD1607 |
|
41.46 |
|
|
|
|
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Björk |
2007 |
AA7907 |
|
29.57 |
|
|
|
|
1:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lindell |
2008 |
AF0808 |
|
32.76 |
|
|
|
|
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KSLS lag 5 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:22.73 |
+25.38 |
|
|
|
|
Emma Widerfors |
2005 |
AQ2205 |
|
37.50 |
|
|
|
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Persson |
2008 |
AM6808 |
|
42.98 |
|
|
|
|
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ozzy Melin |
2006 |
AJ3106 |
|
33.14 |
|
|
|
|
1:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kim Strunk |
2007 |
AS0707 |
|
29.11 |
|
|
|
|
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SK LÖDDE BARRACUDORNA |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:23.87 |
+26.52 |
|
|
|
|
Sebastian Björk |
2007 |
AA5907 |
|
38.32 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Martinsson |
2004 |
AZ6204 |
|
40.32 |
|
|
|
|
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilda Berg |
2007 |
AC9407 |
|
34.57 |
|
|
|
|
1:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Lundkvist |
2006 |
AK4106 |
|
30.66 |
|
|
|
|
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KSLS Lag 6 |
20 |
|
|
|
|
|
|
2:29.07 |
+31.72 |
|
|
|
|
Linnea Ranvert |
2005 |
AC4605 |
|
37.97 |
|
|
|
|
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
James Nguyen |
2001 |
AT2301 |
|
43.94 |
|
|
|
|
1:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thage Bergström |
2007 |
AE2707 |
|
35.56 |
|
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Molin |
2005 |
AK1205 |
|
31.60 |
|
|
|
|
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SK LÖDDE DELFINERNA |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:33.22 |
+35.87 |
|
|
|
|
Hanna Dahlander |
2008 |
AJ6208 |
|
39.08 |
|
|
|
|
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Delfin |
2008 |
AI9708 |
|
43.85 |
|
|
|
|
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Eriksson |
2008 |
AA0308 |
|
36.58 |
|
|
|
|
1:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Thell |
2008 |
AY0608 |
|
33.71 |
|
|
|
|
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SK LÖDDE SPÄCKHUGGARNA |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:49.45 |
+52.10 |
|
|
|
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
AH5908 |
|
40.44 |
|
|
|
|
40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Nilsson |
2008 |
AB1308 |
|
47.40 |
|
|
|
|
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
AN4608 |
|
42.56 |
|
|
|
|
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lund |
2007 |
BE1807 |
|
39.05 |
|
|
|
|
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 09:27:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 09:29:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
45.54 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
47.58 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aiyana Svensson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
47.67 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
50.62 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
51.54 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:07.74 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Olsson Gonsalves |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 09:41:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
41.59 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
44.08 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
56.32 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 09:41:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 09:52:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
43.64 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
46.55 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
50.34 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
52.00 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
53.89 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 09:37:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
39.34 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
42.03 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
43.54 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 09:37:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 09:52:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
3:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
3:06.64 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
3:18.79 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:07:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:53.81 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:57.09 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:01.88 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
3:03.39 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:07.60 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Ljungberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:21.17 |
+45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:22.13 |
+46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:28.45 |
+53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elna Nyblom |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:30.32 |
+55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inez Lund |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:30.87 |
+55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:43.99 |
+1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Thorsén |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:07:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Gulin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:48.79 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:49.42 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Widerfors |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:54.72 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellie Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:56.35 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
3:06.85 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:07:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 10:08:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:49.35 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:53.43 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thage Bergström |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:58.41 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
3:17.21 |
+42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:18.96 |
+43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:23.54 |
+48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:30.28 |
+55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:20:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Medley Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:22.60 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:26.48 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:27.37 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:28.53 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:29.40 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:30.80 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:44.14 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ozzy Melin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:45.02 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:48.52 |
+29.03 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Olsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:20:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 10:20:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aiyana Svensson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:41.88 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:42.83 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikaela Wahlund |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:44.18 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:51.64 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:51.99 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Ericson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:55.78 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:45:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:32.28 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Szabó |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:38.75 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:55.31 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:45:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 10:46:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:39.38 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:45.26 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:49.72 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:52.66 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaj Strunk |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:50:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:28.43 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Bondesson |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:37.71 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:50:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 10:51:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Svensson |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.65 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.77 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:30.96 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:33.59 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:35.47 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inez Lund |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:45.91 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:50.38 |
+37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:55:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:32.06 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 10:55:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 10:59:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:05:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thage Bergström |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:23.62 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:23.80 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:29.03 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:53.43 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:05:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:02.22 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:04.47 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:04.75 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:05.79 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:05:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 11:05:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
45.32 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aiyana Svensson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
45.57 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
47.06 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.57 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
48.03 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
50.57 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Nyholm |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
52.22 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Berg |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
53.92 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Ericson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
55.09 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
55.65 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
58.99 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Väänänen |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
59.91 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Hodos |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:00.73 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Stagling |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:03.70 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thilde Mortensen |
2013 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
|
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:19:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
41.75 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
44.21 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Hallin |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
47.04 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Szabó |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
47.82 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
56.02 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:19:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
45.76 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
48.82 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:19:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Widerfors |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Molin |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
37.97 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
39.92 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:19:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 11:20:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
48.57 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tage Berggren |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
48.89 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
49.44 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
50.99 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
51.35 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
51.41 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
53.14 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
53.82 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Bengtsson |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
56.46 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lancelot Melin |
2013 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:02.25 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilton Lundin |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:10.16 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaj Strunk |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Forsman |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.52 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Bondesson |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
44.22 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Love Berggren |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
50.83 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
41.27 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
43.67 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
44.07 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
45.17 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.84 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicholas Olsson Gonsalves |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
48.91 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
28.70 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
30.95 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Modig |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.30 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
34.24 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Olsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
35.72 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
James Nguyen |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
|
41.63 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 11:28:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Svensson |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
36.65 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
40.11 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
41.97 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
42.03 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Ljungberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
42.51 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Thell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.40 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zoé Jindal |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.73 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.89 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annette Rosenqvist |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
45.36 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Gulin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
32.24 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellie Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.44 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Klehn |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
34.58 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
|
34.75 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
35.34 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
35.95 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Molin |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
37.22 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
37.52 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
45.42 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 11:36:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.44 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
36.35 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
42.38 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
43.67 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.49 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
47.13 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
49.76 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:34:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
28.57 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
28.77 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Modig |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
32.82 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
33.04 |
+5.47 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Olsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
34.47 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
34.55 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
James Nguyen |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
|
40.37 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:34:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 11:35:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
5:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
5:45.20 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
5:47.05 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
6:02.57 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Thell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
6:14.92 |
+46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:42:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 11:43:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
4:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
4:30.92 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
4:31.17 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
4:37.14 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
4:42.64 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
5:00.18 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ozzy Melin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
5:14.35 |
+50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
5:20.63 |
+57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
5:28.17 |
+1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
5:48.83 |
+1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
6:11.74 |
+1:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
6:33.79 |
+2:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 11:56:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 11:56:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Damer försök 11 och yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:44.41 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikaela Wahlund |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:47.06 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:48.28 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Ericson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:57.71 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:21:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Damer försök 12 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:27.01 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:29.85 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:31.79 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:33.07 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:21:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Damer försök 13-14 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:18.00 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:22.07 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:23.46 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:24.26 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.03 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Ljungberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:26.77 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:26.89 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:35.26 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:42.35 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:21:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Damer försök 15-99 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Gulin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:16.12 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:17.61 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:17.77 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:18.33 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Widerfors |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:18.76 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:19.13 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:19.52 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Klehn |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:20.80 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellie Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:20.90 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filippa Molin |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:21.30 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:23.87 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:37.21 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:21:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 15:22:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar försök 11 och yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:49.48 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar försök 12 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:32.23 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:37.37 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar försök 13-14 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:17.00 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:21.34 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:23.22 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:37.00 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar försök 15-99 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:04.46 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:04.64 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:04.94 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:05.01 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:06.79 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:07.05 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:07.43 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:07.54 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:09.28 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:11.16 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:16.03 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:16.69 |
+14.29 |
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ozzy Melin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:18.24 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Olsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 15:32:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x50m Frisim Mixed 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kristianstads SLS |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
AU3609 |
|
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Lee Strunk |
2009 |
AM9009 |
|
32.74 |
|
|
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
William Hein |
2009 |
AV6109 |
|
34.22 |
|
|
|
|
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charles Ekstedt |
2009 |
AL4309 |
|
31.20 |
|
|
|
|
2:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristianstads SLS lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:27.08 |
+14.95 |
|
|
|
|
Thyra Hopp |
2010 |
AJ1010 |
|
1:51.64 |
|
|
|
|
1:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Imran Sagdati |
2009 |
AJ1709 |
|
35.44 |
|
|
|
|
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Edfast |
2010 |
AE3110 |
|
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Thim |
2009 |
AI0609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristianstads SLS lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:48.71 |
+36.58 |
|
|
|
|
Emilia Szabó |
2009 |
AR1209 |
|
2:07.41 |
|
|
|
|
2:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Hallin |
2009 |
AY4609 |
|
41.30 |
|
|
|
|
2:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Bengtsson |
2012 |
AC9712 |
|
2:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Thim |
2011 |
AE4311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SK LÖDDE HAJARNA |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:52.20 |
+40.07 |
|
|
|
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
AF8310 |
|
37.86 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veronica Perlheden |
2012 |
AE4212 |
|
43.76 |
|
|
|
|
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Lundin |
2012 |
AB1012 |
|
43.65 |
|
|
|
|
2:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
AK3910 |
|
46.93 |
|
|
|
|
2:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SK LÖDDE SJÖSTJÄRNORNA |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:53.21 |
+41.08 |
|
|
|
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
AJ6110 |
|
41.35 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Love Berggren |
2009 |
AW4309 |
|
43.77 |
|
|
|
|
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Svahn |
2011 |
AJ5211 |
|
44.15 |
|
|
|
|
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
AA5013 |
|
43.94 |
|
|
|
|
2:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SK LÖDDE VALARNA |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:02.09 |
+49.96 |
|
|
|
|
Kajsa Stagling |
2011 |
AJ5011 |
|
50.20 |
|
|
|
|
50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
AA9113 |
|
44.71 |
|
|
|
|
1:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Nyholm |
2012 |
AE4012 |
|
45.11 |
|
|
|
|
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
AG5711 |
|
42.07 |
|
|
|
|
3:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
KSLS lag 4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:04.11 |
+51.98 |
|
|
|
|
Noelle Månsson Hultgren |
2009 |
AS2609 |
|
42.55 |
|
|
|
|
42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Giulia Grossi |
2009 |
AZ5209 |
|
43.01 |
|
|
|
|
1:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Strunk |
2011 |
AD4711 |
|
43.12 |
|
|
|
|
2:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lancelot Melin |
2013 |
|
|
55.43 |
|
|
|
|
3:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Delfin lag 4 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:07.67 |
-4.46 |
|
|
|
|
Benjamin Olsson |
2006 |
AG6906 |
|
30.32 |
|
|
|
|
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Persson |
2009 |
AB3609 |
|
34.64 |
|
|
|
|
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Skoog |
2007 |
AC8607 |
|
32.03 |
|
|
|
|
1:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
AD3507 |
|
30.68 |
|
|
|
|
2:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Delfin lag 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:22.53 |
+10.40 |
|
|
|
|
Denise Brönjemark |
2008 |
AC5608 |
|
1:48.68 |
|
|
|
|
1:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doris Lundsten |
2008 |
AW9808 |
|
33.85 |
|
|
|
|
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
AI0908 |
|
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Hedvall |
2007 |
AD2507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SK LÖDDE SJÖHÄSTARNA |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
AG4609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Björk |
2009 |
AB8109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Berg |
2011 |
AE8211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agust Thell |
2010 |
AI8110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Osby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
AC4709 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nord |
2009 |
AC9609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Claëson |
2010 |
AA9510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Hallberg |
2010 |
AD3710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:02:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x50m Frisim Mixed 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kristianstads SLS |
18 |
|
|
|
|
|
|
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Carlsson |
2005 |
AG7505 |
|
26.07 |
|
|
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
|
25.93 |
|
|
|
|
52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
|
28.21 |
|
|
|
|
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
|
28.14 |
|
|
|
|
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristianstads SLS lag 2 |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:53.09 |
+4.74 |
|
|
|
|
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
|
26.08 |
|
|
|
|
26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Olsson |
2006 |
AE8506 |
|
26.53 |
|
|
|
|
52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
AA7406 |
|
29.59 |
|
|
|
|
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Petersson |
2005 |
AU5805 |
|
30.89 |
|
|
|
|
1:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK LÖDDE PIARAYOR |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:55.20 |
+6.85 |
|
|
|
|
Ted Nilsson |
2006 |
AE7106 |
|
26.86 |
|
|
|
|
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Klehn |
2004 |
AY8804 |
|
30.85 |
|
|
|
|
57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Westberg |
2006 |
AB3306 |
|
26.10 |
|
|
|
|
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
|
31.39 |
|
|
|
|
1:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristianstads SLS lag 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
1:57.44 |
+9.09 |
|
|
|
|
Jacob Glans |
2006 |
AA2706 |
|
26.76 |
|
|
|
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Ljunggren |
2006 |
AJ1106 |
|
26.19 |
|
|
|
|
52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Molin |
2005 |
AK1205 |
|
31.79 |
|
|
|
|
1:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Ranvert |
2005 |
AC4605 |
|
32.70 |
|
|
|
|
1:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristianstads SLS lag 4 |
18 |
|
|
|
|
|
|
2:01.18 |
+12.83 |
|
|
|
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
AI7906 |
|
27.01 |
|
|
|
|
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
|
29.06 |
|
|
|
|
56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Wahlund |
2006 |
AT9406 |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Persson |
2008 |
AM6808 |
|
32.72 |
|
|
|
|
2:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SK LÖDDE BARRACUDOR |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:02.92 |
+14.57 |
|
|
|
|
Oliver Björk |
2007 |
AA7907 |
|
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilda Berg |
2007 |
AC9407 |
|
30.78 |
|
|
|
|
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lindell |
2008 |
AF0808 |
|
32.89 |
|
|
|
|
1:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Björk |
2007 |
AA5907 |
|
30.34 |
|
|
|
|
2:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SK LÖDDE SVÄRDFISKARNA |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:13.08 |
+24.73 |
|
|
|
|
Elias Lindeberg |
2008 |
AC5908 |
|
31.67 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Ljungberg |
2008 |
AI0608 |
|
35.75 |
|
|
|
|
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Lundkvist |
2006 |
AK4106 |
|
30.86 |
|
|
|
|
1:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Witzell |
2007 |
AD1607 |
|
34.80 |
|
|
|
|
2:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SK LÖDDE DELFINERNA |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:17.27 |
+28.92 |
|
|
|
|
Melvin Delfin |
2008 |
AI9708 |
|
35.80 |
|
|
|
|
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Eriksson |
2008 |
AA0308 |
|
32.31 |
|
|
|
|
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
AN4608 |
|
34.95 |
|
|
|
|
1:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Thell |
2008 |
AY0608 |
|
34.21 |
|
|
|
|
2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SK LÖDDE SPÄCKHUGGARNA |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:25.68 |
+37.33 |
|
|
|
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
AH5908 |
|
36.57 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Nilsson |
2008 |
AB1308 |
|
36.05 |
|
|
|
|
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lund |
2007 |
BE1807 |
|
39.50 |
|
|
|
|
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Dahlander |
2008 |
AJ6208 |
|
33.56 |
|
|
|
|
2:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Osby Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Moberg |
2006 |
AD3106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Nord |
2006 |
AE5506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Malmberg |
2008 |
AB6408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Johnson |
2006 |
AD3506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:18:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:03:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
49.84 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
52.23 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
53.16 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
54.12 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
54.16 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
55.30 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
55.55 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
55.88 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kajsa Stagling |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
57.25 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
57.67 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Wolff |
2012 |
S 71 |
|
|
58.93 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elvira Berg |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:00.51 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:00.79 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuva Sidnäs |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:02.27 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:03.92 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Bielawski |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:05.06 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Svensson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:05.63 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lova Nyholm |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:06.26 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Lundberg |
2011 |
S 71 |
|
|
1:10.27 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:12.28 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Majken Brommesson |
2012 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:12.79 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Väänänen |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:14.54 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mira Thorsen |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelia Rosenstråle |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Biltmo |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Listerud |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:31:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
47.13 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.81 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Szabó |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
48.26 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
49.01 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
53.80 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noelle Månsson Hultgren |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
57.68 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Hallin |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:05.56 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Giulia Grossi |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:31:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
41.05 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
42.39 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
44.78 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Ljungberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.93 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
47.23 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annette Rosenqvist |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.24 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.57 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
48.24 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inez Lund |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
51.72 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
57.25 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zoé Jindal |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
58.27 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:31:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
|
40.29 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
41.18 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:31:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 09:31:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
51.23 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
51.98 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaj Strunk |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
53.99 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
54.25 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tage Berggren |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
54.81 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
56.30 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
56.73 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Troberg |
2010 |
S 71 |
|
|
57.88 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Molldén |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
58.03 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Forsman |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
59.53 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludwig Ljungberg |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:04.79 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:07.39 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Bengtsson |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
47.78 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
52.79 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Imran Sagdati |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
53.24 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Love Berggren |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
55.82 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.01 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
44.23 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
45.35 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
46.24 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
46.51 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Larsson Jarl |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
51.67 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Nilsson |
1990 |
Simklubben Laxen |
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
31.47 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.62 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
35.52 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
37.21 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
37.57 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
39.03 |
+8.30 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 09:38:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:42.30 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:43.75 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
|
|
2:02.88 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:57:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:30.09 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:30.74 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:33.56 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:02.47 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:57:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:17.41 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.77 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:25.80 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:27.92 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Thorsén |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:29.75 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:30.11 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elna Nyblom |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:35.59 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:37.84 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:45.00 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:57:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:22.13 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Wahlund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:24.19 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 09:57:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:00:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:54.75 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Troberg |
2010 |
S 71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lancelot Melin |
2013 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:29.55 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:29.69 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thage Bergström |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:18.62 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:21.22 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:23.89 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:35.82 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Larsson Jarl |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:43.20 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:43.29 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:01.38 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:06.67 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:07.71 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ozzy Melin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:13.64 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:14.54 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:16.21 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:06:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
38.32 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
38.53 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
39.36 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
40.20 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.42 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mira Thorsen |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
43.25 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Ericson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
43.27 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.48 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.02 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Nyholm |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.39 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.59 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.78 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
|
|
45.65 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
45.84 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elvira Berg |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.48 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tova Svärd |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
48.91 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
50.59 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kajsa Stagling |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
50.85 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Wolff |
2012 |
S 71 |
|
|
53.78 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amelia Rosenstråle |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
54.63 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Lundberg |
2011 |
S 71 |
|
|
54.68 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Majken Brommesson |
2012 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
54.76 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Hodos |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
59.33 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Majken Biltmo |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
59.92 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Svensson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:02.32 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:02.46 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thilde Mortensen |
2013 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:08.49 |
+32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Listerud |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
35.76 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.86 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Szabó |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
39.47 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Hallin |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.01 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Giulia Grossi |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.21 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noelle Månsson Hultgren |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
43.48 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
47.68 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
32.40 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
32.67 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
33.60 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
34.67 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.25 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Thell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.53 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
37.08 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
37.26 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annette Rosenqvist |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.01 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zoé Jindal |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
39.59 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer 14-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Klehn |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Molin |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.94 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
|
32.04 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
32.05 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
32.40 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Wahlund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
32.48 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.42 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.25 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.96 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annette Rosenqvist |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.01 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
38.90 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:15:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
37.59 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.56 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.70 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
39.44 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Troberg |
2010 |
S 71 |
|
|
39.61 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
41.20 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
42.71 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaj Strunk |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.81 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
43.04 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tage Berggren |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.65 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
45.07 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
48.49 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Bengtsson |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
52.76 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludwig Ljungberg |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
53.90 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Forsman |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
53.95 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lancelot Melin |
2013 |
Kristianstads SLS |
|
|
54.89 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Molldén |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
56.29 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilton Lundin |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:26.87 |
+51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alessio Caricato |
2015 |
Simklubben Lödde |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:23:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
36.08 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Imran Sagdati |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
39.39 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Love Berggren |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
42.17 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:23:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
30.96 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
31.75 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.94 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.96 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
38.03 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicholas Olsson Gonsalves |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
40.08 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:23:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
26.85 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
29.13 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Modig |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
30.11 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Lundkvist |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
30.43 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:23:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:23:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:47:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:31.55 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:37.67 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:38.60 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:48.13 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:56.45 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Ljungberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:01.48 |
+39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:03.36 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inez Lund |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:05.51 |
+43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elna Nyblom |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:07.12 |
+44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:47:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:41.29 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:47:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:47:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:32.54 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thage Bergström |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:39.14 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:53.03 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:56.68 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:03.00 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Larsson Jarl |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
3:11.25 |
+41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:07.13 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:07.72 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:08.15 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:09.20 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:09.22 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:12.78 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:15.73 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:29.14 |
+24.38 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 10:58:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Damer Mystery 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mystery Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:54.03 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:54.92 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Ericson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:01.62 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:09.82 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 11:04:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Damer Mystery 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mystery Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:36.33 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:40.02 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:57.19 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 11:04:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 11:05:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Herrar Mystery 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mystery Medledy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:55.38 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 11:07:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Herrar Mystery 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mystery Medledy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 11:07:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 11:08:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
5:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:07:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 15:07:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:45.36 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
1:57.54 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:58.22 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:00.08 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Wolff |
2012 |
S 71 |
|
|
2:08.90 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:10.07 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
2:13.27 |
+43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:42.78 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Szabó |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:43.77 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:46.29 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Giulia Grossi |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:49.50 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:54.59 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:35.64 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:43.70 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Thorsén |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:49.53 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 15:17:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:52.14 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:34.02 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:35.07 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Larsson Jarl |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Nilsson |
1990 |
Simklubben Laxen |
|
|
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:09.09 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:10.35 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:11.71 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:12.65 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:15.66 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:28.06 |
+22.70 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 15:21:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thage Bergström |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:35.51 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ozzy Melin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:38.22 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:39.19 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 15:25:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:28.43 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:31.33 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:36.11 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
|
|
1:41.03 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Ericson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:41.86 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
1:44.50 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:56.75 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Wolff |
2012 |
S 71 |
|
|
2:03.63 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:42:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:15.57 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:17.48 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:18.07 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:21.43 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Hallin |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:32.82 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:49.96 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:42:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:11.57 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:11.61 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:12.49 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Thorsén |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:19.59 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:23.24 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:24.07 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:42:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:07.74 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Molin |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:09.96 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:10.48 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:24.92 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:42:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 15:43:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:31.23 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:33.59 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:36.91 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:48:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:19.73 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:22.04 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Imran Sagdati |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:30.45 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:48:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:08.14 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:18.98 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:19.96 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:25.93 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Larsson Jarl |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:31.57 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:48:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Gladher |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
56.47 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
57.07 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
58.19 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
58.70 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
59.61 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:01.00 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:02.91 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:03.97 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ozzy Melin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:09.16 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 15:48:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 15:49:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:00:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:00:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, UV Kick Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-Kick 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
24.13 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
25.45 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
26.22 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
26.72 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bella Larsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
31.32 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:18:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, UV Kick Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-Kick 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
22.01 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
25.59 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:18:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:18:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, UV Kick Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-kick 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:19:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, UV Kick Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-kick 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:19:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:19:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:24.61 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:29.99 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:37.50 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:44.76 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:15:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Wahlund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:38.65 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:15:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:16:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:29.43 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:35.65 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:41.46 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Larsson Jarl |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Medley Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:05.43 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:07.37 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:11.02 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:16.26 |
+11.26 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:16.46 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:23:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:24:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:24:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
3:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
3:23.07 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
3:24.04 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Bröstsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Nilsson |
1990 |
Simklubben Laxen |
|
|
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
2:31.00 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:49.79 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:43:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, UV Kick Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-kick 25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
21.95 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
23.34 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Doris Lundsten |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
27.88 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, UV Kick Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-kick 25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
22.94 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:50:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, UV-Kick Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-Kick 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thage Bergström |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
20.65 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
22.43 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Hedvall |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
23.38 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:51:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, UV-Kick Herrar 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UV-Kick 25 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
|
13.72 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
14.69 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ozzy Melin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
17.97 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
James Nguyen |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-22 16:51:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-22 16:51:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 117, 50m Damer kvartsfinal 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
46.57 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikaela Wahlund |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
50.34 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
51.29 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 117, 50m Damer kvartsfinal 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
41.80 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.32 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Persson |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
44.07 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 117, 50m Damer kvartsfinal 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
36.46 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.27 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.75 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.89 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
41.67 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 117, 50m Damer kvartsfinal 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Gulin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Widerfors |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
36.44 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
36.92 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
36.93 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.25 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elly Petersson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
39.04 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 15:52:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 118, 50m Herrar kvartfinal 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
52.97 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:55:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 118, 50m Herrar kvartfinal 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
41.03 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
41.78 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:55:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 118, 50m Herrar kvartfinal 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.87 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
37.01 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
43.90 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Eriksson |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
44.99 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:55:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 118, 50m Herrar kvartfinal 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
28.83 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
29.98 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
30.42 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
30.96 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.94 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 15:55:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 15:55:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 217, 50m Damer semifinal 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikaela Wahlund |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
40.56 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
41.43 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 217, 50m Damer semifinal 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.49 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.52 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 217, 50m Damer semifinal 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
30.38 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
31.22 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
32.33 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 217, 50m Damer semifinal 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Gulin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
29.17 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
29.34 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Widerfors |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
30.46 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 16:06:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 218, 50m Herrar semifinal 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
40.16 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:08:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 218, 50m Herrar semifinal 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
36.07 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
36.52 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:08:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 218, 50m Herrar semifinal 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
29.91 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
30.23 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
32.17 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:08:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 218, 50m Herrar semifinal 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
25.73 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
26.40 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
26.50 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:08:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 16:09:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 317, 50m Damer final 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Erlandsson |
2010 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
52.55 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikaela Wahlund |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
55.05 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 317, 50m Damer final 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Dahlerus |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
36.42 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.53 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 317, 50m Damer final 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
34.43 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
36.31 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 317, 50m Damer final 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Gulin |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
32.53 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
33.93 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 16:43:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kantarellbadet |
Arrangör: |
SS Delfin - KSLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 318, 50m Herrar final 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Thim |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
49.67 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 318, 50m Herrar final 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
41.54 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
41.75 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 318, 50m Herrar final 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
34.06 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
36.13 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 318, 50m Herrar final 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
|
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Carlsson |
2005 |
Kristianstads SLS |
|
|
27.95 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
29.80 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-08-21 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-21 16:48:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|