Resultater for Ruskauinnit 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:05 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 1, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 547 | 34.93 | 1:12.29 | 1:50.83 | 2:26.99 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Erika Niemelä | 1995 | 507 | 35.29 | 1:13.49 | 1:52.39 | 2:30.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Aino Erkinaro | 1995 | 500 | 35.35 | 1:13.10 | 1:52.30 | 2:31.38 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Oona Kerttula | 1996 | 500 | 35.28 | 1:13.69 | 1:53.07 | 2:31.41 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Juulia Aksila | 1996 | 487 | 34.99 | 1:13.27 | 1:53.00 | 2:32.72 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Marjo Hiltunen | 1997 | 459 | 36.49 | 1:15.51 | 1:55.54 | 2:35.79 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Carita Heikkala | 1998 | 426 | 36.54 | 1:16.41 | 1:58.69 | 2:39.75 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Reetta Pahkala | 1997 | 414 | 37.90 | 1:18.84 | 2:00.62 | 2:41.20 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Jenni Luttinen | 1992 | 407 | 37.70 | 1:18.22 | 2:00.22 | 2:42.23 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 405 | 38.16 | 1:19.97 | 2:01.71 | 2:42.45 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Sofia Risteelä | 1993 | 381 | 37.68 | 1:19.81 | 2:03.73 | 2:45.78 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 380 | 37.74 | 1:20.35 | 2:03.84 | 2:45.88 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 370 | 38.64 | 1:21.41 | 2:04.71 | 2:47.40 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Essi Vilmilä | 1998 | 341 | 39.15 | 1:22.65 | 2:08.79 | 2:51.94 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Aino Alajuntti | 1997 | 341 | 39.95 | 1:23.64 | 2:08.24 | 2:52.05 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Emilia Granholm | 1998 | 338 | 39.90 | 1:23.34 | 2:09.10 | 2:52.56 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Laura Fält | 1998 | 335 | 39.35 | 1:23.00 | 2:08.99 | 2:52.97 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Jonna Laukkanen | 1998 | 334 | 41.00 | 1:24.86 | 2:10.30 | 2:53.22 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
19 | Sonja Rajakangas | 1997 | 328 | 40.20 | 1:24.25 | 2:10.03 | 2:54.35 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Emma Nikula | 1998 | 325 | 40.10 | 1:24.33 | 2:09.87 | 2:54.72 | |||
Nivalan Saukot | ||||||||||
21 | Anna Kortessalo | 1997 | 319 | 41.55 | 1:26.92 | 2:12.09 | 2:55.96 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Siiri Pesälä | 2000 | 212 | 46.48 | 1:38.03 | 2:29.94 | 3:21.57 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Salla Ristioja | 1996 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:05 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:05 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 2, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 573 | 30.50 | 1:02.63 | 1:35.32 | 2:07.73 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Teemu Hartikainen | 1993 | 352 | 34.88 | 1:12.96 | 1:52.13 | 2:30.24 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ilari Ainasoja | 1995 | 254 | 39.21 | 1:21.25 | 2:47.47 | ||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:05 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:20 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Räsänen | 2002 | 183 | 40.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Roosa Rissanen | 2002 | 154 | 43.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Ronja Pelkonen | 2002 | 150 | 43.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Petra Heikkinen | 2002 | 139 | 44.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Ada Holm | 2002 | 133 | 45.60 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
6 | Nita Poutiainen | 2003 | 130 | 45.86 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 128 | 46.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Anniina Polojärvi | 2002 | 116 | 47.61 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Isa Vehkaoja | 2002 | 105 | 49.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Laura Heikkilä | 2002 | 105 | 49.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 101 | 49.92 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Josephine Santaguida | 2004 | 96 | 50.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Amalia Siekkinen | 2002 | 93 | 51.28 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Helmi-Maria Siirilä | 2002 | 42 | 1:06.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | 277 | 35.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenni Louhimo | 2001 | 260 | 36.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Henna Haipus | 2001 | 245 | 37.15 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Nelle Ojakippola | 2001 | 241 | 37.36 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 232 | 37.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Heidi Blankenstein | 2001 | 231 | 37.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Susanna Palojärvi | 2001 | 231 | 37.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Angelica Kuoksa | 2001 | 201 | 39.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Fanni Heikkinen | 2001 | 188 | 40.58 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Ida Sirniö | 2001 | 178 | 41.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Anni Willman | 2001 | 176 | 41.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Meri Kuuva | 2001 | 172 | 41.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Inka Nikupeteri | 2001 | 164 | 42.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 162 | 42.68 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Noora Moilanen | 2001 | 158 | 42.98 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
16 | Iida-Maria Laine | 2001 | 156 | 43.22 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
17 | Senni Keisu | 2001 | 152 | 43.61 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Kaisa Koskela | 2001 | 148 | 43.98 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
19 | Riikka Huttula | 2001 | 144 | 44.34 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Noora Moilanen | 2001 | 131 | 45.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Alisa Eräluoto | 2001 | 127 | 46.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Taru Poutiainen | 2001 | 126 | 46.42 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Saana Juutinen | 2001 | 117 | 47.52 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Aino Rämäkkö | 2001 | 109 | 48.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Pipsa Remes | 2001 | 106 | 49.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Sofia Ervasti | 2001 | 105 | 49.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Aino Raappana | 2001 | 99 | 50.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Hanna Fält | 2001 | 69 | 56.70 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 376 | 32.20 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | 352 | 32.94 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Riikka Lahtinen | 2000 | 299 | 34.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sanni Kramsu | 2000 | 294 | 34.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Milka Aaltomaa | 2000 | 290 | 35.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Fanny Pesonen | 2000 | 284 | 35.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Mari Hekkala | 2000 | 284 | 35.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Unna Kulju | 2000 | 262 | 36.34 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Ella Takalo | 2000 | 239 | 37.46 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Anni Rajaniemi | 2000 | 237 | 37.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Katriina Korpi | 2000 | 222 | 38.42 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Jenni Kangas | 2000 | 209 | 39.15 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
13 | Noora Siltari | 2000 | 209 | 39.18 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 207 | 39.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Nea Tauriainen | 2000 | 191 | 40.37 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Rikkonen Selina | 2000 | 175 | 41.58 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Julia Kinnunen | 2000 | 174 | 41.68 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Silja Kanto | 2000 | 166 | 42.34 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 162 | 42.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Anni Katajamäki | 2000 | 159 | 42.93 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
21 | Olga Heikkinen | 2000 | 140 | 44.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | 134 | 45.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Marleena Potila | 2000 | 116 | 47.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Piia Jolanki | 2000 | 104 | 49.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Aliina Mustonen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 418 | 31.09 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | 409 | 31.31 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | 380 | 32.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Noora Angelva | 1999 | 344 | 33.17 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Katariina Räsänen | 1999 | 342 | 33.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Malla Huusko | 1999 | 340 | 33.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Saaga Väärni | 1999 | 339 | 33.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Venla Niemelä | 1999 | 334 | 33.52 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Eveliina Palo | 1999 | 333 | 33.53 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Julia Laakso | 1999 | 321 | 33.94 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Minttu Korhonen | 1999 | 302 | 34.65 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
12 | Elina Pulkkinen | 1999 | 298 | 34.81 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Reetta Kanervo | 1999 | 295 | 34.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Silja Saarela | 1999 | 295 | 34.91 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Anni Paakkari | 1999 | 292 | 35.05 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Inna Pajuluoma | 1999 | 292 | 35.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Tiia Olkkonen | 1999 | 280 | 35.52 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
18 | Meri Salo | 1999 | 270 | 35.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 266 | 36.13 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Emmi Laitala | 1999 | 245 | 37.15 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
21 | Selina Pylväs | 1999 | 242 | 37.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Milla Henriksson | 1999 | 233 | 37.81 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Iida Ahonen | 1999 | 195 | 40.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Janita Jaakola | 1999 | 173 | 41.72 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Suvi Rahja | 1999 | 79 | 54.21 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 565 | 28.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ida Ijäs | 1996 | 531 | 28.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 524 | 28.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Juulia Aksila | 1996 | 508 | 29.14 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 498 | 29.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Oona Kerttula | 1996 | 489 | 29.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Salla Jokio | 1998 | 478 | 29.73 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Julia Valikainen | 1998 | 475 | 29.79 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Sonja Portin | 1998 | 466 | 29.99 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Nadja Åman | 1996 | 464 | 30.03 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Roosa Still | 1996 | 458 | 30.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Anna Röytiö | 1998 | 446 | 30.42 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Maria Wimmer | 1997 | 438 | 30.62 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Niina Pelkonen | 1997 | 426 | 30.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Jenni Eteläinen | 1997 | 415 | 31.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Lilja Jämsä | 1996 | 413 | 31.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 408 | 31.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Enni Hukka | 1997 | 392 | 31.78 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Tytti Karjalainen | 1998 | 391 | 31.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Carita Heikkala | 1998 | 390 | 31.81 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Aino Alajuntti | 1997 | 386 | 31.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Iida Karjalainen | 1997 | 376 | 32.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Maija Honkanen | 1998 | 374 | 32.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Mila Laitala | 1997 | 361 | 32.66 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
25 | Aino Ahola | 1998 | 360 | 32.68 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
26 | Anna Kortessalo | 1997 | 357 | 32.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Titta Lotvonen | 1997 | 356 | 32.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Ella Tyni | 1997 | 333 | 33.54 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
29 | Sara Kramsu | 1998 | 332 | 33.57 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Miia Rautio | 1997 | 329 | 33.69 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
31 | Aada Illikainen | 1998 | 317 | 34.09 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
32 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 310 | 34.36 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
33 | Veera Liljeroos | 1997 | 309 | 34.39 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
34 | Roosa Kesonen | 1997 | 307 | 34.48 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
35 | Laura Saloranta | 1997 | 306 | 34.52 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
36 | Krista Rautaoja | 1997 | 300 | 34.75 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
37 | Jemina Pesonen | 1998 | 288 | 35.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
38 | Pihla Herranen | 1998 | 283 | 35.42 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
39 | Veronica Aura | 1997 | 269 | 36.03 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
40 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 256 | 36.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Iida Laukka | 1998 | 245 | 37.15 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
42 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 234 | 37.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
43 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | 202 | 39.60 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
44 | Essi Leskelä | 1997 | 161 | 42.71 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Marika Immonen | 1996 | DNF | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Eevi Tyni | 1998 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 659 | 26.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 585 | 27.80 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Veera Kivirinta | 1995 | 585 | 27.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Katja Pyörälä | 1994 | 576 | 27.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Mira Ylikärppä | 1995 | 551 | 28.36 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Emilia Soinilehto | 1995 | 543 | 28.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Erika Niemelä | 1995 | 515 | 29.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Sanna Miesmaa | 1995 | 474 | 29.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Merja Miesmaa | 1994 | 444 | 30.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 414 | 31.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Sini Niemi | 1993 | 399 | 31.57 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
12 | Veera Petäsnoro | 1995 | 202 | 39.62 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Essi Fali | 1994 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:20 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:46 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 152 | 38.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 146 | 38.51 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Anton Ylihannu | 2001 | 136 | 39.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 130 | 40.11 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | 127 | 40.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Atte Moilanen | 2001 | 118 | 41.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Arttu Kurttio | 2001 | 117 | 41.46 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Niko Pelkonen | 2001 | 117 | 41.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Tiitus Taskila | 2001 | 102 | 43.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Elias Juntunen | 2002 | 100 | 43.68 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 100 | 43.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 93 | 44.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Valtteri Laaninen | 2001 | 93 | 44.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Atte Ervasti | 2001 | 92 | 45.01 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Noah Power | 2001 | 89 | 45.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Jere Keskiaho | 2001 | 86 | 45.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Veeti Taimisto | 2002 | 81 | 47.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Ronny Brännkärr | 2002 | 80 | 47.21 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 76 | 47.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Tatu Kähkölä | 2002 | 75 | 48.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Juhani Tapio | 2002 | 75 | 48.13 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 70 | 49.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Jeremi Tölli | 2001 | 70 | 49.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Aatu Murto | 2001 | 69 | 49.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Ahti Saarela | 2002 | 53 | 53.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Lauri Saarela | 2003 | 22 | 1:12.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Aatu Pirneskoski | 2001 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Taneli Juutinen | 2000 | 213 | 33.98 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Jere Lotvonen | 2000 | 196 | 34.97 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 187 | 35.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Topias Nygård | 2000 | 150 | 38.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Paavo Anttila | 2000 | 147 | 38.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Joonas Kuitunen | 2000 | 145 | 38.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 114 | 41.85 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Juho Anttila | 2000 | 112 | 42.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Jasse Haaraoja | 2000 | 101 | 43.58 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Aleksi Länkinen | 2000 | 101 | 43.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Niilo Keskitalo | 2000 | 81 | 46.87 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Juha Siirilä | 2000 | 64 | 50.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Juho Haataja | 2000 | 58 | 52.52 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Robert Helenius | 2000 | 48 | 55.78 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Veikko Romppainen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jonas Meissner | 1999 | 306 | 30.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jere Ojakippola | 1999 | 300 | 30.31 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Juho Kaikkonen | 1999 | 284 | 30.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Konsta Kallinen | 1999 | 275 | 31.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Eelis Hukka | 1999 | 243 | 32.55 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Tuomas Saari | 1999 | 241 | 32.63 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Juho Laatikainen | 1999 | 232 | 33.05 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 228 | 33.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Jere Kerttula | 1999 | 221 | 33.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Valtteri Lieto | 1999 | 203 | 34.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Konsta Heikkinen | 1999 | 193 | 35.15 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
12 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 185 | 35.61 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
13 | Teemu Puro | 1999 | 173 | 36.43 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Lassi Harju | 1999 | 173 | 36.45 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Eemeli Mustonen | 1999 | 168 | 36.80 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
16 | Joona Korhonen | 1999 | 168 | 36.81 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
17 | Aleksi Villanen | 1999 | 144 | 38.73 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 140 | 39.05 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Heikki Ruha | 1999 | 130 | 40.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Lauri Klemettilä | 1999 | 128 | 40.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Johannes Manninen | 1999 | 118 | 41.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Joonas Alitalo | 1999 | 82 | 46.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tobias Rohtmets | 1998 | 316 | 29.81 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 305 | 30.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Juho Herva | 1998 | 292 | 30.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Kaius Kejonen | 1998 | 274 | 31.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Santeri Leppälä | 1998 | 270 | 31.42 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Juho Röytiö | 1998 | 256 | 31.98 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Miikka Willman | 1998 | 252 | 32.15 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Nikke Heikkinen | 1998 | 250 | 32.23 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Topi Puurunen | 1998 | 241 | 32.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Olli Roininen | 1998 | 204 | 34.51 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hartikainen | 1995 | 462 | 26.25 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tomi Lammassaari | 1995 | 433 | 26.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 413 | 27.25 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tapio Uusitalo | 1995 | 411 | 27.30 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 409 | 27.35 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Mikael Karvonen | 1997 | 404 | 27.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Ville Pakkala | 1996 | 379 | 28.06 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
8 | Artturi Rantala | 1996 | 376 | 28.13 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Petri Lampela | 1996 | 350 | 28.80 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Antti Kiviaho | 1996 | 345 | 28.95 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Tuomas Laitala | 1995 | 339 | 29.10 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
12 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 334 | 29.27 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Valtteri Satomaa | 1996 | 327 | 29.46 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
14 | Ville Teppola | 1996 | 303 | 30.22 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
15 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 294 | 30.54 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
16 | Iiso Kramsu | 1997 | 269 | 31.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Kristian Tiiro | 1997 | 267 | 31.52 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
18 | Miika Peteri | 1997 | 266 | 31.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Peetu Väänänen | 1997 | 266 | 31.55 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
20 | Roope Eräluoto | 1996 | 266 | 31.57 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Julius Kelloniemi | 1997 | 239 | 32.71 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Antti Toppinen | 1996 | 228 | 33.24 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Aleksin Pajunen | 1997 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 583 | 24.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Joonas Sihvonen | 1989 | 528 | 25.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Tomi Leppälä | 1994 | 524 | 25.18 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Sami Aaltomaa | 1992 | 523 | 25.20 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Tuukka Aalto | 1988 | 521 | 25.22 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Lauri Moilanen | 1988 | 515 | 25.33 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Arttu Erkinaro | 1992 | 493 | 25.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Artturi Mantila | 1992 | 480 | 25.93 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Ville Sainio | 1993 | 466 | 26.18 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Tuomas Järvelä | 1994 | 418 | 27.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Joni Lampela | 1994 | 409 | 27.34 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Ville Halonen | 1994 | 409 | 27.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Santeri Teppola | 1994 | 401 | 27.52 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Teemu Peteri | 1993 | 390 | 27.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:46 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:56 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 357 | 36.45 | 1:17.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | 296 | 38.68 | 1:22.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Saana Luokkanen | 1999 | 294 | 38.61 | 1:22.80 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Venla Niemelä | 1999 | 250 | 40.47 | 1:27.44 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Noora Angelva | 1999 | 235 | 41.14 | 1:29.26 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Katariina Jyrälä | 2000 | 198 | 44.07 | 1:34.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Meri Salo | 1999 | 198 | 44.66 | 1:34.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 192 | 45.53 | 1:35.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Inna Pajuluoma | 1999 | 191 | 44.55 | 1:35.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Sini Keinänen | 1999 | 191 | 44.95 | 1:35.64 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Malla Huusko | 1999 | 184 | 44.45 | 1:36.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 172 | 47.27 | 1:39.03 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Nea Tainio | 1999 | 165 | 44.06 | 1:40.31 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Veera Leinonen | 2000 | 154 | 47.31 | 1:42.77 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Pinja Remes | 1999 | 143 | 46.55 | 1:45.18 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 411 | 34.97 | 1:14.06 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Julia Ylihannu | 1997 | 401 | 34.78 | 1:14.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Elina Rauvala | 1998 | 400 | 32.69 | 1:14.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sofia Ylihannu | 1997 | 393 | 35.34 | 1:15.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 392 | 34.33 | 1:15.24 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Lottamari Virtanen | 1996 | 370 | 35.99 | 1:16.71 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Roosa Still | 1996 | 362 | 35.30 | 1:17.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Milla Lackman | 1997 | 345 | 37.06 | 1:18.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Iida Karjalainen | 1997 | 331 | 36.66 | 1:19.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 280 | 37.37 | 1:24.15 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Aino Ahola | 1998 | 265 | 40.49 | 1:25.67 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
12 | Aino Airaksinen | 1997 | 245 | 38.08 | 1:27.99 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Reetta Kantola | 1998 | 242 | 41.91 | 1:28.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 233 | 42.38 | 1:29.52 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oona Laukkanen | 1995 | 591 | 30.75 | 1:05.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 568 | 30.73 | 1:06.46 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Jenni Luttinen | 1992 | 405 | 34.13 | 1:14.39 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Paju Tuuri | 1995 | 337 | 36.67 | 1:19.10 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:56 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:56 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 243 | 35.56 | 1:17.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ossi Nikula | 2000 | 125 | 44.78 | 1:37.06 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 397 | 30.65 | 1:05.95 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Niko Blankenstein | 1996 | 337 | 32.14 | 1:09.67 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 312 | 34.23 | 1:11.47 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Artturi Rantala | 1996 | 291 | 33.62 | 1:13.14 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Valtteri Satomaa | 1996 | 261 | 35.67 | 1:15.84 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Reunamäki | 1993 | 414 | 29.91 | 1:05.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Santeri Teppola | 1994 | 397 | 30.75 | 1:05.98 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Ismo Koivisto | 1993 | 392 | 30.25 | 1:06.22 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Kalle Liuski | 1993 | 381 | 31.20 | 1:06.87 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Onni Pikkuaho | 1993 | 350 | 31.36 | 1:08.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Petja Hettula | 1994 | 287 | 33.38 | 1:13.47 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:56 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:13 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petra Heikkinen | 2002 | 150 | 48.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Noora Räsänen | 2002 | 106 | 54.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ronja Pelkonen | 2002 | 103 | 54.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Ada Holm | 2002 | 99 | 55.53 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
5 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 95 | 56.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Josephine Santaguida | 2004 | 83 | 58.91 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Laura Heikkilä | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | 222 | 42.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Henna Haipus | 2001 | 202 | 43.78 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | 199 | 44.02 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Riikka Huttula | 2001 | 175 | 45.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Jenni Louhimo | 2001 | 171 | 46.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Noora Moilanen | 2001 | 153 | 48.03 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Angelica Kuoksa | 2001 | 152 | 48.14 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Fanni Heikkinen | 2001 | 150 | 48.35 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Heidi Blankenstein | 2001 | 147 | 48.68 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Laura Härkönen | 2001 | 128 | 50.97 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 115 | 52.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Jenny Kaikkonen | 2001 | 113 | 53.13 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
13 | Saana Juutinen | 2001 | 108 | 53.92 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Meri Kuuva | 2001 | 103 | 54.85 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Senni Keisu | 2001 | 97 | 55.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Taru Poutiainen | 2001 | 96 | 56.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Aino Rämäkkö | 2001 | 89 | 57.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Pipsa Remes | 2001 | 88 | 57.75 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Aino Raappana | 2001 | 87 | 58.11 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Sofia Ervasti | 2001 | 83 | 58.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Hanna Fält | 2001 | 61 | 1:05.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Kaisa Koskela | 2001 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | 291 | 38.77 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Annika Turpeinen | 2000 | 286 | 38.99 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Fanny Pesonen | 2000 | 228 | 42.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Siiri Pesälä | 2000 | 193 | 44.49 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Nea Tauriainen | 2000 | 172 | 46.20 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenni Kangas | 2000 | 172 | 46.22 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 129 | 50.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Anni Katajamäki | 2000 | 118 | 52.47 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
9 | Julia Kinnunen | 2000 | 98 | 55.81 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Piia Jolanki | 2000 | 61 | 1:05.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 644 | 29.76 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Katja Pyörälä | 1994 | 560 | 31.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Erika Niemelä | 1995 | 532 | 31.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Veera Kivirinta | 1995 | 501 | 32.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sofia Ylihannu | 1997 | 466 | 33.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Emilia Soinilehto | 1995 | 463 | 33.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Sonja Portin | 1998 | 452 | 33.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Oona Kerttula | 1996 | 446 | 33.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Niina Pelkonen | 1997 | 428 | 34.11 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Janette Karppinen | 1996 | 420 | 34.32 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Maria Wimmer | 1997 | 415 | 34.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Aino Erkinaro | 1995 | 384 | 35.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 384 | 35.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Julia Valikainen | 1998 | 356 | 36.25 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 338 | 36.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Sanna Miesmaa | 1995 | 319 | 37.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Merja Miesmaa | 1994 | 319 | 37.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Titta Lotvonen | 1997 | 309 | 38.02 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Mila Laitala | 1997 | 304 | 38.22 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
20 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 291 | 38.77 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
21 | Lilja Jämsä | 1996 | 283 | 39.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Aada Illikainen | 1998 | 265 | 40.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Eevi Tyni | 1998 | 259 | 40.33 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
24 | Pihla Herranen | 1998 | 232 | 41.82 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
25 | Essi Leskelä | 1997 | 104 | 54.58 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Jenni Hintsala | 1998 | 102 | 55.02 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:13 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:24 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Kurttio | 2001 | 111 | 47.06 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | 104 | 48.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Paavo Erkinaro | 2003 | 102 | 48.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Tiitus Taskila | 2001 | 97 | 49.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 94 | 49.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Noa Mäkelä | 2001 | 90 | 50.40 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Valtteri Laaninen | 2001 | 86 | 51.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Elias Juntunen | 2002 | 69 | 55.04 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Juhani Tapio | 2002 | 63 | 56.76 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Jere Keskiaho | 2001 | 50 | 1:01.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 37 | 1:08.05 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Aleksanteri Angelva | 2001 | DNF | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Atte Moilanen | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ronny Brännkärr | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | 143 | 43.23 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Veikko Romppainen | 2000 | 137 | 43.88 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Juho Anttila | 2000 | 75 | 53.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Niilo Keskitalo | 2000 | 59 | 58.19 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Arttu Pirneskoski | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 235 | 36.64 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Jere Ojakippola | 1999 | 217 | 37.65 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Tuomas Saari | 1999 | 201 | 38.63 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Juho Kaikkonen | 1999 | 197 | 38.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Konsta Heikkinen | 1999 | 158 | 41.83 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 132 | 44.46 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 109 | 47.40 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Eemeli Mustonen | 1999 | 101 | 48.52 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Aleksi Villanen | 1999 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Aalto | 1988 | 482 | 28.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Lauri Moilanen | 1988 | 469 | 29.10 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Sami Säilynkangas | 1991 | 409 | 30.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Arttu Erkinaro | 1992 | 408 | 30.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Anssi Hätälä | 1994 | 369 | 31.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Tuomas Järvelä | 1994 | 291 | 34.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Tuomas Laitala | 1995 | 287 | 34.29 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
8 | Teemu Peteri | 1993 | 273 | 34.86 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Samu Hanhela | 1996 | 271 | 34.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Ville Teppola | 1996 | 267 | 35.13 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Ilari Ainasoja | 1995 | 260 | 35.42 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
12 | Juho Herva | 1998 | 240 | 36.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 181 | 39.98 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:24 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:17 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 458 | 39.71 | 1:21.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Malla Huusko | 1999 | 327 | 44.00 | 1:31.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Eveliina Palo | 1999 | 321 | 44.98 | 1:31.56 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Miili Känsäkoski | 1999 | 311 | 44.78 | 1:32.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Elina Pulkkinen | 1999 | 305 | 43.80 | 1:33.11 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Meri Salo | 1999 | 301 | 45.06 | 1:33.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Tiia Olkkonen | 1999 | 297 | 45.95 | 1:33.94 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
8 | Silja Saarela | 1999 | 294 | 45.85 | 1:34.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Selina Pylväs | 1999 | 291 | 46.57 | 1:34.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Unna Kulju | 2000 | 287 | 45.20 | 1:35.07 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Annika Turpeinen | 2000 | 271 | 47.08 | 1:36.86 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
12 | Nea Tainio | 1999 | 269 | 47.30 | 1:37.17 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Saaga Väärni | 1999 | 263 | 47.74 | 1:37.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Katariina Räsänen | 1999 | 262 | 47.29 | 1:37.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Milka Aaltomaa | 2000 | 262 | 47.67 | 1:37.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Katriina Korpi | 2000 | 260 | 48.14 | 1:38.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Veera Leinonen | 2000 | 256 | 46.83 | 1:38.75 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Riikka Lahtinen | 2000 | 247 | 48.82 | 1:39.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Sini Keinänen | 1999 | 240 | 49.99 | 1:40.89 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Anni Rajaniemi | 2000 | 237 | 49.38 | 1:41.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Minttu Korhonen | 1999 | 231 | 48.48 | 1:42.21 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
22 | Noora Siltari | 2000 | 231 | 48.66 | 1:42.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
23 | Katariina Jyrälä | 2000 | 226 | 49.28 | 1:42.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Mari Hekkala | 2000 | 224 | 49.11 | 1:43.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 218 | 49.28 | 1:44.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Ella Takalo | 2000 | 209 | 49.10 | 1:45.68 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
27 | Pinja Remes | 1999 | 182 | 52.56 | 1:50.71 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 168 | 55.29 | 1:53.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Anni Willman | 2001 | 166 | 55.81 | 1:54.18 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Ida Sirniö | 2001 | 161 | 54.39 | 1:55.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Marleena Potila | 2000 | 159 | 57.00 | 1:55.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Olga Heikkinen | 2000 | 154 | 55.36 | 1:56.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Rikkonen Selina | 2000 | 150 | 55.44 | 1:57.99 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
34 | Silja Kanto | 2000 | 136 | 57.47 | 2:01.88 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Hanna Fält | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Kaisa Pulkkinen | 2000 | DSQ | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sonja Rajakangas | 1997 | 560 | 36.41 | 1:16.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Julia Ylihannu | 1997 | 505 | 37.34 | 1:18.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Elina Rauvala | 1998 | 450 | 38.48 | 1:21.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Marjo Hiltunen | 1997 | 443 | 38.39 | 1:22.27 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Janette Karppinen | 1996 | 436 | 39.29 | 1:22.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Salla Jokio | 1998 | 417 | 40.01 | 1:23.94 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 415 | 41.05 | 1:24.08 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Carita Heikkala | 1998 | 401 | 41.96 | 1:25.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Roosa Kesonen | 1997 | 386 | 41.09 | 1:26.08 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
10 | Anna Röytiö | 1998 | 364 | 43.64 | 1:27.84 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 350 | 42.36 | 1:28.93 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Riikka Korpi | 1998 | 328 | 42.72 | 1:30.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Jenni Eteläinen | 1997 | 328 | 43.79 | 1:30.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Aino Ahola | 1998 | 327 | 43.27 | 1:31.00 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
15 | Sara Kramsu | 1998 | 319 | 44.11 | 1:31.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Laura Saloranta | 1997 | 308 | 45.35 | 1:32.88 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
17 | Jonna Laukkanen | 1998 | 302 | 46.20 | 1:33.44 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Emma Nikula | 1998 | 282 | 44.34 | 1:35.60 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
19 | Iida Laukka | 1998 | 279 | 47.01 | 1:36.00 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Marika Immonen | 1996 | 278 | 45.24 | 1:36.10 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
21 | Veera Liljeroos | 1997 | 275 | 45.27 | 1:36.43 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
22 | Krista Rautaoja | 1997 | 267 | 46.62 | 1:37.43 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
23 | Pihla Herranen | 1998 | 252 | 47.29 | 1:39.32 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
24 | Reetta Kantola | 1998 | 248 | 48.29 | 1:39.82 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 220 | 48.98 | 1:43.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 219 | 49.39 | 1:44.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 217 | 49.97 | 1:44.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | 189 | 51.78 | 1:49.17 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 741 | 33.90 | 1:09.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Mira Ylikärppä | 1995 | 432 | 38.95 | 1:22.94 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Sini Niemi | 1993 | 369 | 42.57 | 1:27.40 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Essi Fali | 1994 | 237 | 48.09 | 1:41.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:17 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:16 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaius Kejonen | 1998 | 323 | 39.63 | 1:21.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Markus Svanberg | 1998 | 262 | 40.53 | 1:26.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | 242 | 43.18 | 1:29.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Miikka Willman | 1998 | 230 | 44.06 | 1:30.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Olli Roininen | 1998 | 229 | 42.46 | 1:30.84 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | 228 | 44.12 | 1:31.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 217 | 43.08 | 1:32.49 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Topi Puurunen | 1998 | 210 | 44.80 | 1:33.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Eelis Hukka | 1999 | 197 | 44.90 | 1:35.61 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Jere Kerttula | 1999 | 194 | 46.67 | 1:36.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Juho Laatikainen | 1999 | 193 | 46.29 | 1:36.27 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
12 | Joonas Kuitunen | 2000 | 165 | 48.31 | 1:41.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Topias Nygård | 2000 | 162 | 48.33 | 1:41.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Julius Kuitunen | 2002 | 158 | 50.40 | 1:42.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Heikki Ruha | 1999 | 151 | 50.40 | 1:44.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Teemu Puro | 1999 | 138 | 51.45 | 1:47.61 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Lauri Klemettilä | 1999 | 135 | 50.72 | 1:48.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Lassi Harju | 1999 | 131 | 52.25 | 1:49.49 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Taneli Juutinen | 2000 | 126 | 50.75 | 1:50.93 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Juho Anttila | 2000 | 123 | 52.62 | 1:51.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 118 | 1:53.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Anton Ylihannu | 2001 | 111 | 53.42 | 1:55.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Joona Korhonen | 1999 | 101 | 55.97 | 1:59.22 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
24 | Paavo Anttila | 2000 | 99 | 57.11 | 2:00.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Jasse Haaraoja | 2000 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Nikke Heikkinen | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 489 | 33.42 | 1:10.59 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Mikael Karvonen | 1997 | 437 | 35.28 | 1:13.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Antti Kiviaho | 1996 | 427 | 35.19 | 1:13.86 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Ville Pakkala | 1996 | 373 | 35.96 | 1:17.27 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
5 | Olli Ahola | 1997 | 314 | 39.27 | 1:21.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Roope Eräluoto | 1996 | 299 | 39.58 | 1:23.17 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Markus Kuismin | 1997 | 289 | 38.82 | 1:24.10 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 282 | 39.64 | 1:24.83 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 257 | 42.44 | 1:27.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Kristian Tiiro | 1997 | 244 | 41.51 | 1:29.02 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 242 | 41.33 | 1:29.19 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
12 | Miika Peteri | 1997 | 224 | 43.47 | 1:31.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Iiso Kramsu | 1997 | 215 | 43.15 | 1:32.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Antti Toppinen | 1996 | 211 | 44.74 | 1:33.43 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 601 | 31.31 | 1:05.90 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Jere Laukkanen | 1993 | 589 | 31.93 | 1:06.34 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Janne Lantto | 1994 | 532 | 32.69 | 1:08.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Henri Hurskainen | 1991 | 447 | 34.36 | 1:12.73 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Ville Halonen | 1994 | 412 | 33.98 | 1:14.74 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Artturi Mantila | 1992 | 404 | 34.73 | 1:15.20 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Petja Hettula | 1994 | 401 | 35.87 | 1:15.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:16 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:29 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 11, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Aksila | 1996 | 540 | 31.98 | 1:06.70 | 1:42.23 | 2:16.52 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | 521 | 31.89 | 1:07.22 | 1:43.50 | 2:18.15 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Ida Ijäs | 1996 | 509 | 31.78 | 1:07.16 | 1:43.93 | 2:19.26 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Lottamari Virtanen | 1996 | 508 | 32.71 | 1:07.96 | 1:43.65 | 2:19.32 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Sofia Ylihannu | 1997 | 499 | 32.66 | 1:08.61 | 1:45.12 | 2:20.14 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Merja Miesmaa | 1994 | 498 | 32.40 | 1:07.84 | 1:44.20 | 2:20.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Nadja Åman | 1996 | 470 | 33.03 | 1:09.19 | 1:46.35 | 2:22.95 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Sanna Miesmaa | 1995 | 469 | 32.64 | 1:09.64 | 1:47.15 | 2:23.08 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Sofia Risteelä | 1993 | 432 | 33.58 | 1:11.20 | 1:49.61 | 2:27.01 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Aino Alajuntti | 1997 | 419 | 33.97 | 1:12.03 | 1:50.93 | 2:28.60 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Lilja Jämsä | 1996 | 417 | 34.21 | 1:12.24 | 1:51.28 | 2:28.79 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Roosa Still | 1996 | 414 | 33.90 | 1:12.00 | 1:51.06 | 2:29.19 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Tytti Karjalainen | 1998 | 408 | 35.27 | 1:13.39 | 1:51.77 | 2:29.86 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 406 | 33.30 | 1:11.91 | 1:52.41 | 2:30.08 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 401 | 34.81 | 1:13.75 | 1:53.76 | 2:30.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Malla Huusko | 1999 | 395 | 34.76 | 1:14.41 | 1:53.98 | 2:31.46 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Iida Karjalainen | 1997 | 391 | 34.60 | 1:13.14 | 1:53.10 | 2:31.98 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Anna Kortessalo | 1997 | 377 | 35.95 | 1:15.78 | 1:55.53 | 2:33.87 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Enni Hukka | 1997 | 370 | 34.57 | 1:14.96 | 1:57.36 | 2:34.84 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
20 | Emilia Granholm | 1998 | 369 | 35.74 | 1:15.76 | 1:56.92 | 2:35.01 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
21 | Paju Tuuri | 1995 | 360 | 36.25 | 1:16.14 | 1:57.15 | 2:36.26 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Sanni Kramsu | 2000 | 346 | 36.64 | 1:17.87 | 1:59.84 | 2:38.43 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Miia Rautio | 1997 | 334 | 37.40 | 1:18.74 | 1:59.90 | 2:40.23 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
24 | Aada Illikainen | 1998 | 316 | 36.53 | 1:17.13 | 2:00.04 | 2:43.30 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Jemina Pesonen | 1998 | 307 | 38.14 | 1:19.86 | 2:02.65 | 2:44.83 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 288 | 37.79 | 1:20.30 | 2:04.18 | 2:48.41 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
27 | Selina Pylväs | 1999 | 252 | 41.53 | 1:26.88 | 2:12.93 | 2:56.03 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 240 | 39.79 | 1:26.51 | 2:13.92 | 2:58.79 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Milla Henriksson | 1999 | 232 | 41.27 | 1:27.26 | 2:14.93 | 3:01.01 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Jenni Louhimo | 2001 | 226 | 41.60 | 1:29.34 | 2:17.37 | 3:02.52 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Julia Laakso | 1999 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:29 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:37 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tomi Leppälä | 1994 | 552 | 28.57 | 59.25 | 1:30.34 | 2:01.14 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Teemu Hartikainen | 1993 | 529 | 28.91 | 1:00.35 | 1:31.83 | 2:02.86 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 494 | 28.80 | 1:00.50 | 1:32.25 | 2:05.67 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Olli Karioja | 1987 | 470 | 28.70 | 1:00.71 | 1:34.28 | 2:07.78 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Kalle Liuski | 1993 | 443 | 30.37 | 1:03.10 | 1:36.82 | 2:10.35 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Tapio Uusitalo | 1995 | 442 | 29.44 | 1:03.00 | 1:37.39 | 2:10.45 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Mikael Karvonen | 1997 | 427 | 29.03 | 1:02.60 | 1:38.74 | 2:11.91 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Onni Pikkuaho | 1993 | 425 | 30.62 | 1:04.44 | 1:39.16 | 2:12.12 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Samu Hanhela | 1996 | 396 | 30.66 | 1:05.08 | 1:40.16 | 2:15.30 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Petri Lampela | 1996 | 390 | 32.03 | 1:06.77 | 1:42.21 | 2:16.03 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Olli Ahola | 1997 | 334 | 31.73 | 1:08.72 | 1:46.48 | 2:23.29 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Joni Lampela | 1994 | 316 | 32.38 | 1:09.06 | 1:47.70 | 2:25.90 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Markus Svanberg | 1998 | 297 | 34.85 | 1:12.96 | 1:51.93 | 2:28.92 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Santeri Leppälä | 1998 | 278 | 33.22 | 1:11.81 | 1:53.04 | 2:32.27 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Peetu Väänänen | 1997 | 274 | 33.17 | 1:11.47 | 1:52.38 | 2:32.93 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
16 | Jonas Meissner | 1999 | 258 | 36.18 | 1:14.98 | 1:55.42 | 2:36.00 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Valtteri Lieto | 1999 | 247 | 36.61 | 1:17.05 | 1:58.18 | 2:38.47 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Topi Puurunen | 1998 | 233 | 36.55 | 1:18.07 | 2:00.14 | 2:41.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Aleksin Pajunen | 1997 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:37 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 465 | 36.28 | 1:14.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | 407 | 35.50 | 1:17.91 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Malla Huusko | 1999 | 345 | 40.25 | 1:22.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Saaga Väärni | 1999 | 326 | 39.49 | 1:23.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Eveliina Palo | 1999 | 320 | 40.83 | 1:24.46 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 312 | 40.18 | 1:25.10 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Elina Pulkkinen | 1999 | 311 | 40.23 | 1:25.20 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Milka Aaltomaa | 2000 | 306 | 39.52 | 1:25.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Annika Turpeinen | 2000 | 300 | 40.05 | 1:26.30 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
10 | Meri Salo | 1999 | 298 | 43.18 | 1:26.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Reetta Kanervo | 1999 | 298 | 41.03 | 1:26.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Silja Saarela | 1999 | 284 | 41.55 | 1:27.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Inna Pajuluoma | 1999 | 284 | 39.86 | 1:27.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Katariina Räsänen | 1999 | 273 | 42.71 | 1:28.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Minttu Korhonen | 1999 | 255 | 43.38 | 1:31.00 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
16 | Katriina Korpi | 2000 | 246 | 45.21 | 1:32.14 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Selina Pylväs | 1999 | 245 | 45.64 | 1:32.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Sanni Kramsu | 2000 | 243 | 45.41 | 1:32.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Veera Leinonen | 2000 | 240 | 43.73 | 1:32.92 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Anni Paakkari | 1999 | 217 | 45.11 | 1:36.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Nelle Ojakippola | 2001 | 213 | 45.47 | 1:36.63 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
22 | Siiri Pesälä | 2000 | 209 | 45.52 | 1:37.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
23 | Milla Henriksson | 1999 | 195 | 46.17 | 1:39.51 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Emmi Laitala | 1999 | 189 | 47.81 | 1:40.69 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
25 | Anni Willman | 2001 | 173 | 49.84 | 1:43.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Petra Heikkinen | 2002 | 171 | 48.22 | 1:44.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Laura Härkönen | 2001 | 163 | 50.90 | 1:45.61 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Noora Moilanen | 2001 | 159 | 49.42 | 1:46.59 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
29 | Iida Ahonen | 1999 | 148 | 53.29 | 1:49.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Senni Keisu | 2001 | 116 | 58.39 | 1:58.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Josephine Santaguida | 2004 | 113 | 58.04 | 1:59.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Fanni Heikkinen | 2001 | DNF | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 620 | 32.65 | 1:07.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Julia Ylihannu | 1997 | 497 | 34.91 | 1:12.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Elina Rauvala | 1998 | 496 | 33.76 | 1:12.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ida Ijäs | 1996 | 496 | 35.52 | 1:12.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 488 | 35.11 | 1:13.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Sofia Ylihannu | 1997 | 476 | 34.74 | 1:13.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 476 | 34.55 | 1:13.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Oona Kerttula | 1996 | 468 | 33.21 | 1:14.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Carita Heikkala | 1998 | 458 | 34.57 | 1:14.93 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Janette Karppinen | 1996 | 457 | 34.91 | 1:14.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Salla Jokio | 1998 | 454 | 34.82 | 1:15.14 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Sonja Rajakangas | 1997 | 449 | 36.80 | 1:15.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Nadja Åman | 1996 | 421 | 36.06 | 1:17.04 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Marjo Hiltunen | 1997 | 410 | 36.65 | 1:17.75 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Julia Valikainen | 1998 | 407 | 37.39 | 1:17.92 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Aino Alajuntti | 1997 | 397 | 36.92 | 1:18.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Elli Lukkarinen | 1996 | 392 | 35.53 | 1:18.92 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Jenni Eteläinen | 1997 | 385 | 37.24 | 1:19.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 379 | 35.62 | 1:19.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Salla Ristioja | 1996 | 368 | 37.00 | 1:20.61 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
21 | Aada Illikainen | 1998 | 358 | 39.13 | 1:21.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Tytti Karjalainen | 1998 | 350 | 39.89 | 1:21.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Essi Vilmilä | 1998 | 349 | 35.92 | 1:22.02 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
24 | Lilja Jämsä | 1996 | 347 | 39.00 | 1:22.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Titta Lotvonen | 1997 | 345 | 37.42 | 1:22.32 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Reetta Kantola | 1998 | 338 | 39.93 | 1:22.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Mila Laitala | 1997 | 338 | 38.33 | 1:22.90 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
28 | Milla Lackman | 1997 | 337 | 41.22 | 1:22.99 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Laura Fält | 1998 | 334 | 37.39 | 1:23.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Anna Kortessalo | 1997 | 323 | 41.04 | 1:24.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Jonna Laukkanen | 1998 | 321 | 40.82 | 1:24.33 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
32 | Emma Nikula | 1998 | 317 | 38.13 | 1:24.67 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
33 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 312 | 38.47 | 1:25.11 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
34 | Roosa Kesonen | 1997 | 312 | 43.35 | 1:25.14 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
35 | Emilia Granholm | 1998 | 307 | 41.89 | 1:25.55 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
36 | Sara Kramsu | 1998 | 307 | 42.19 | 1:25.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 300 | 41.61 | 1:26.28 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
38 | Ella Tyni | 1997 | 298 | 40.95 | 1:26.41 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
39 | Laura Saloranta | 1997 | 282 | 41.95 | 1:28.06 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
40 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 245 | 42.49 | 1:32.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Veera Liljeroos | 1997 | 243 | 45.82 | 1:32.47 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
42 | Jemina Pesonen | 1998 | 237 | 44.42 | 1:33.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
43 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 234 | 42.14 | 1:33.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Siiri Sanaksenaho | 1997 | DNS | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 745 | 29.58 | 1:03.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 712 | 30.19 | 1:04.66 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 636 | 32.29 | 1:07.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Katja Pyörälä | 1994 | 615 | 31.20 | 1:07.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Emilia Soinilehto | 1995 | 530 | 32.12 | 1:11.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Erika Niemelä | 1995 | 528 | 32.41 | 1:11.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Oona Laukkanen | 1995 | 525 | 32.74 | 1:11.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Sofia Risteelä | 1993 | 519 | 34.08 | 1:11.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Aino Erkinaro | 1995 | 465 | 34.46 | 1:14.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Paju Tuuri | 1995 | 401 | 36.43 | 1:18.28 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Merja Miesmaa | 1994 | 371 | 36.83 | 1:20.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 338 | 37.60 | 1:22.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Amanda Fingerroos | 1993 | 314 | 37.52 | 1:24.93 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:01 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Herva | 1998 | 303 | 35.14 | 1:15.56 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Kaius Kejonen | 1998 | 297 | 36.92 | 1:16.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jere Ojakippola | 1999 | 290 | 35.64 | 1:16.70 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Severi Lieto | 1998 | 284 | 36.63 | 1:17.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Markus Svanberg | 1998 | 261 | 38.30 | 1:19.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Miikka Willman | 1998 | 242 | 38.82 | 1:21.45 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Tobias Rohtmets | 1998 | 239 | 38.17 | 1:21.84 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Tuomas Saari | 1999 | 236 | 38.87 | 1:22.17 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
9 | Santeri Leppälä | 1998 | 220 | 40.35 | 1:24.08 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Topi Puurunen | 1998 | 215 | 41.64 | 1:24.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Juho Röytiö | 1998 | 211 | 40.04 | 1:25.26 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Nikke Heikkinen | 1998 | 209 | 42.97 | 1:25.58 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
13 | Eelis Hukka | 1999 | 201 | 42.18 | 1:26.70 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Olli Roininen | 1998 | 200 | 43.98 | 1:26.80 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Juho Laatikainen | 1999 | 200 | 41.90 | 1:26.86 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
16 | Jere Kerttula | 1999 | 191 | 42.15 | 1:28.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Konsta Heikkinen | 1999 | 156 | 44.25 | 1:34.38 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Ossi Nikula | 2000 | 152 | 44.33 | 1:35.10 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
19 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 145 | 48.45 | 1:36.63 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
20 | Joona Korhonen | 1999 | 138 | 47.62 | 1:38.22 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
21 | Eemeli Mustonen | 1999 | 135 | 46.03 | 1:39.01 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
22 | Teemu Puro | 1999 | 132 | 51.08 | 1:39.62 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
23 | Niko Pelkonen | 2001 | 117 | 48.90 | 1:43.86 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Lassi Harju | 1999 | 117 | 47.49 | 1:43.92 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
25 | Paavo Anttila | 2000 | 101 | 51.61 | 1:48.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Elias Juntunen | 2002 | 91 | 53.52 | 1:53.03 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Joonas Kuitunen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hartikainen | 1995 | 483 | 29.92 | 1:04.69 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Mikael Karvonen | 1997 | 438 | 32.06 | 1:06.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Tomi Lammassaari | 1995 | 363 | 33.80 | 1:11.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Olli Ahola | 1997 | 362 | 33.18 | 1:11.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Samu Hanhela | 1996 | 345 | 33.72 | 1:12.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 338 | 34.57 | 1:12.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Ville Teppola | 1996 | 289 | 34.03 | 1:16.75 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Ilari Ainasoja | 1995 | 277 | 35.22 | 1:17.91 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
9 | Roope Eräluoto | 1996 | 272 | 37.89 | 1:18.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Peetu Väänänen | 1997 | 262 | 37.10 | 1:19.34 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Markus Kuismin | 1997 | 238 | 39.53 | 1:21.88 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Iiso Kramsu | 1997 | 223 | 39.66 | 1:23.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Antti Toppinen | 1996 | 196 | 44.39 | 1:27.34 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Aleksin Pajunen | 1997 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 635 | 28.11 | 59.07 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 573 | 29.53 | 1:01.13 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Tuukka Aalto | 1988 | 543 | 27.92 | 1:02.20 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Arttu Erkinaro | 1992 | 539 | 28.83 | 1:02.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Lauri Moilanen | 1988 | 534 | 29.36 | 1:02.58 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Joonas Sihvonen | 1989 | 491 | 28.65 | 1:04.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Ville Halonen | 1994 | 469 | 30.00 | 1:05.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Artturi Mantila | 1992 | 442 | 30.55 | 1:06.65 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Henri Hurskainen | 1991 | 440 | 31.72 | 1:06.75 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Miikka Reunamäki | 1993 | 439 | 29.88 | 1:06.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Ismo Koivisto | 1993 | 435 | 30.95 | 1:06.97 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Tuomas Järvelä | 1994 | 383 | 32.93 | 1:09.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Anssi Hätälä | 1994 | 382 | 31.42 | 1:09.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Kalle Liuski | 1993 | 358 | 33.30 | 1:11.50 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:01 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:06 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 15, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 501 | 33.73 | 1:12.61 | 1:51.91 | 2:32.04 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Jenni Luttinen | 1992 | 413 | 35.27 | 1:16.42 | 2:00.12 | 2:42.23 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Lottamari Virtanen | 1996 | 361 | 38.33 | 1:22.67 | 2:06.81 | 2:49.59 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Niina Pelkonen | 1997 | 361 | 35.25 | 1:18.50 | 2:04.76 | 2:49.68 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Iida Karjalainen | 1997 | 302 | 39.14 | 1:22.17 | 2:11.19 | 2:59.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Roosa Still | 1996 | 276 | 40.44 | 1:27.80 | 2:17.12 | 3:05.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:06 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:09 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 16, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 485 | 32.13 | 1:07.83 | 1:42.71 | 2:18.92 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 475 | 32.19 | 1:08.50 | 1:45.48 | 2:19.83 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 402 | 32.40 | 1:09.76 | 1:48.59 | 2:27.80 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:09 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:44 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 92 | 54.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Josephine Santaguida | 2004 | 60 | 1:02.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Nita Poutiainen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | 191 | 42.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Nelle Ojakippola | 2001 | 137 | 47.31 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Angelica Kuoksa | 2001 | 129 | 48.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Laura Härkönen | 2001 | 128 | 48.35 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Heidi Blankenstein | 2001 | 124 | 48.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Anni Willman | 2001 | 93 | 53.76 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 269 | 37.76 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | 255 | 38.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Annika Turpeinen | 2000 | 253 | 38.55 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Fanny Pesonen | 2000 | 211 | 40.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Mari Hekkala | 2000 | 208 | 41.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 133 | 47.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Julia Kinnunen | 2000 | 84 | 55.73 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Anni Katajamäki | 2000 | 72 | 58.57 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erika Niemelä | 1995 | 511 | 30.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Elina Rauvala | 1998 | 460 | 31.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 451 | 31.80 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Roosa Still | 1996 | 445 | 31.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Moona Mankinen | 1996 | 441 | 32.04 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
6 | Oona Kerttula | 1996 | 428 | 32.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Maria Wimmer | 1997 | 401 | 33.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 401 | 33.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Mira Ylikärppä | 1995 | 399 | 33.13 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Sofia Risteelä | 1993 | 388 | 33.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Sonja Portin | 1998 | 386 | 33.48 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Aino Erkinaro | 1995 | 384 | 33.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Julia Ylihannu | 1997 | 382 | 33.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Salla Jokio | 1998 | 381 | 33.63 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
15 | Iida Karjalainen | 1997 | 358 | 34.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Enni Hukka | 1997 | 336 | 35.06 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Sanna Miesmaa | 1995 | 325 | 35.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Sonja Rajakangas | 1997 | 323 | 35.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Milla Lackman | 1997 | 321 | 35.62 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 320 | 35.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Amanda Fingerroos | 1993 | 309 | 36.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Merja Miesmaa | 1994 | 309 | 36.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Miili Känsäkoski | 1999 | 307 | 36.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Julia Valikainen | 1998 | 301 | 36.38 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
25 | Reetta Kanervo | 1999 | 290 | 36.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Maija Honkanen | 1998 | 265 | 37.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 264 | 37.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Ella Tyni | 1997 | 258 | 38.30 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
29 | Malla Huusko | 1999 | 234 | 39.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 217 | 40.60 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
31 | Sara Kramsu | 1998 | 206 | 41.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
32 | Selina Pylväs | 1999 | 202 | 41.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Krista Rautaoja | 1997 | 179 | 43.23 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
34 | Emmi Laitala | 1999 | 122 | 49.21 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:44 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:50 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Ylihannu | 2001 | 115 | 44.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 110 | 45.52 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Julius Kuitunen | 2002 | 109 | 45.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Niko Pelkonen | 2001 | 89 | 48.86 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 80 | 50.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Elias Juntunen | 2002 | 65 | 54.35 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Paavo Erkinaro | 2003 | 54 | 57.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Arttu Kurttio | 2001 | 53 | 57.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Juhani Tapio | 2002 | 39 | 1:04.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Topias Nygård | 2000 | 162 | 39.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Anton Ukkola | 2000 | 160 | 40.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ossi Nikula | 2000 | 135 | 42.48 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
4 | Taneli Juutinen | 2000 | 120 | 44.15 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Juho Anttila | 2000 | 45 | 1:01.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Veikko Romppainen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Kaikkonen | 1999 | 257 | 34.28 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Jonas Meissner | 1999 | 234 | 35.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jere Ojakippola | 1999 | 231 | 35.52 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Konsta Kallinen | 1999 | 214 | 36.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tuomas Saari | 1999 | 167 | 39.62 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Valtteri Lieto | 1999 | 159 | 40.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Johannes Manninen | 1999 | 64 | 54.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Aleksi Villanen | 1999 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 538 | 26.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | 537 | 26.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sami Aaltomaa | 1992 | 504 | 27.40 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Ismo Koivisto | 1993 | 425 | 28.99 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Mikael Karvonen | 1997 | 397 | 29.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 394 | 29.74 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Santeri Teppola | 1994 | 393 | 29.75 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Ville Sainio | 1993 | 388 | 29.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Teemu Peteri | 1993 | 373 | 30.28 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Anssi Hätälä | 1994 | 360 | 30.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Petri Lampela | 1996 | 356 | 30.75 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Joni Lampela | 1994 | 352 | 30.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Kalle Liuski | 1993 | 312 | 32.14 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
14 | Tuomas Laitala | 1995 | 308 | 32.27 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
15 | Ville Teppola | 1996 | 273 | 33.61 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
16 | Peetu Väänänen | 1997 | 239 | 35.15 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
17 | Ville Pakkala | 1996 | 236 | 35.26 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
18 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 228 | 35.70 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Julius Kelloniemi | 1997 | 127 | 43.32 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Niko Blankenstein | 1996 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:50 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:07 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 679 | 31.19 | 1:07.40 | 1:47.49 | 2:21.76 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Erika Niemelä | 1995 | 544 | 32.74 | 1:11.34 | 1:57.79 | 2:32.63 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 497 | 35.41 | 1:18.29 | 2:05.09 | 2:37.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | 471 | 33.40 | 1:17.33 | 2:04.54 | 2:40.20 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Carita Heikkala | 1998 | 439 | 37.99 | 1:19.12 | 2:07.82 | 2:43.91 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Jenni Eteläinen | 1997 | 413 | 38.03 | 1:20.27 | 2:10.43 | 2:47.28 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Janette Karppinen | 1996 | 412 | 37.18 | 1:20.97 | 2:08.48 | 2:47.47 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Reetta Kantola | 1998 | 355 | 40.65 | 1:24.91 | 2:18.72 | 2:56.04 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Eveliina Palo | 1999 | 335 | 44.06 | 1:28.93 | 2:19.33 | 2:59.40 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Laura Fält | 1998 | 322 | 41.19 | 1:26.61 | 2:18.98 | 3:01.73 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Meri Salo | 1999 | 309 | 45.30 | 1:33.90 | 2:22.94 | 3:04.38 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Riikka Korpi | 1998 | 308 | 43.23 | 1:30.66 | 2:22.91 | 3:04.54 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 300 | 42.88 | 1:28.62 | 2:26.00 | 3:06.03 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Noora Angelva | 1999 | 287 | 42.55 | 1:33.77 | 2:28.11 | 3:08.83 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Nea Tainio | 1999 | 274 | 45.26 | 1:35.25 | 2:28.82 | 3:11.93 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Fanny Pesonen | 2000 | 273 | 44.45 | 1:32.04 | 2:30.20 | 3:11.97 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 273 | 45.84 | 1:34.21 | 2:31.44 | 3:11.97 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Annika Turpeinen | 2000 | 272 | 44.36 | 1:33.18 | 2:29.44 | 3:12.42 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Selina Pylväs | 1999 | 271 | 44.15 | 1:36.49 | 2:29.14 | 3:12.45 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Katariina Jyrälä | 2000 | 268 | 43.71 | 1:36.26 | 2:32.13 | 3:13.26 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Riikka Lahtinen | 2000 | 268 | 46.86 | 1:36.77 | 2:32.26 | 3:13.34 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 261 | 43.67 | 1:32.86 | 2:30.66 | 3:14.95 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Unna Kulju | 2000 | 259 | 48.10 | 1:40.87 | 2:33.70 | 3:15.41 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
24 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 236 | 45.93 | 1:34.63 | 2:34.79 | 3:21.58 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Anni Rajaniemi | 2000 | 228 | 48.65 | 1:45.45 | 2:38.39 | 3:24.02 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Pinja Remes | 1999 | 214 | 49.41 | 1:45.27 | 2:45.81 | 3:28.26 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Jenni Louhimo | 2001 | 178 | 54.08 | 1:49.31 | 2:57.06 | 3:41.67 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Sara Kramsu | 1998 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Sonja Rajakangas | 1997 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Sini Keinänen | 1999 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Venla Niemelä | 1999 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:07 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:17 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hartikainen | 1995 | 517 | 30.04 | 1:04.87 | 1:45.46 | 2:18.98 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Antti Kiviaho | 1996 | 438 | 33.18 | 1:12.05 | 1:53.77 | 2:26.94 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Tuomas Järvelä | 1994 | 432 | 29.69 | 1:10.69 | 1:54.37 | 2:27.58 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Tapio Uusitalo | 1995 | 400 | 32.29 | 1:11.77 | 1:57.72 | 2:31.34 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Samu Hanhela | 1996 | 374 | 34.19 | 1:13.65 | 1:59.36 | 2:34.85 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Olli Ahola | 1997 | 372 | 33.20 | 1:12.93 | 2:00.77 | 2:35.06 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Petja Hettula | 1994 | 369 | 35.19 | 1:16.28 | 1:59.85 | 2:35.47 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 361 | 34.87 | 1:15.01 | 2:03.83 | 2:36.62 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Juho Herva | 1998 | 328 | 33.25 | 1:16.16 | 2:05.70 | 2:41.71 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Roope Eräluoto | 1996 | 278 | 37.53 | 1:24.60 | 2:12.51 | 2:50.97 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Miikka Willman | 1998 | 265 | 39.96 | 1:25.28 | 2:16.14 | 2:53.66 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Markus Svanberg | 1998 | 259 | 43.55 | 1:28.18 | 2:16.60 | 2:54.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Iiso Kramsu | 1997 | 242 | 44.75 | 1:28.38 | 2:20.93 | 2:58.98 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Jonas Meissner | 1999 | 239 | 40.13 | 1:27.49 | 2:18.40 | 2:59.74 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Topias Nygård | 2000 | 222 | 41.84 | 1:28.14 | 2:20.76 | 3:04.09 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Anton Ukkola | 2000 | 199 | 45.47 | 1:35.13 | 2:27.47 | 3:11.12 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Aukusti Ylitervo | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:17 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:23 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 21, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oona Laukkanen | 1995 | 606 | 1:05.47 | 2:15.72 | 3:27.30 | 4:37.61 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 557 | 1:08.56 | 2:22.78 | 3:36.40 | 4:45.59 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sonja Portin | 1998 | 520 | 1:08.74 | 2:23.74 | 3:39.07 | 4:52.10 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Moona Mankinen | 1996 | 493 | 1:08.81 | 2:24.94 | 3:43.17 | 4:57.41 | |||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
5 | Lottamari Virtanen | 1996 | 487 | 1:11.31 | 2:27.68 | 3:43.88 | 4:58.53 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Sanna Miesmaa | 1995 | 474 | 1:12.63 | 2:29.40 | 3:46.19 | 5:01.39 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Merja Miesmaa | 1994 | 468 | 1:09.96 | 2:27.35 | 3:45.62 | 5:02.64 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Mira Ylikärppä | 1995 | 449 | 1:09.12 | 2:27.35 | 3:47.31 | 5:06.85 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Marjo Hiltunen | 1997 | 435 | 1:11.83 | 2:30.40 | 3:51.93 | 5:10.10 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Maria Wimmer | 1997 | 420 | 1:12.59 | 2:33.50 | 3:54.49 | 5:13.62 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Anna Röytiö | 1998 | 418 | 1:12.75 | 2:32.76 | 3:54.23 | 5:14.17 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Lilja Jämsä | 1996 | 414 | 1:15.42 | 2:35.95 | 3:56.52 | 5:15.22 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Nadja Åman | 1996 | 411 | 1:17.18 | 2:38.08 | 3:59.43 | 5:16.02 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Saana Luokkanen | 1999 | 408 | 1:14.52 | 2:36.60 | 3:58.45 | 5:16.61 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Tytti Karjalainen | 1998 | 406 | 1:16.87 | 2:38.67 | 3:58.77 | 5:17.32 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Aino Alajuntti | 1997 | 403 | 1:14.94 | 2:36.51 | 3:59.09 | 5:18.05 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Malla Huusko | 1999 | 402 | 1:18.25 | 2:40.01 | 4:01.62 | 5:18.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Miili Känsäkoski | 1999 | 397 | 1:17.21 | 2:39.94 | 4:02.45 | 5:19.56 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Anna Kortessalo | 1997 | 395 | 1:16.96 | 2:39.32 | 4:01.73 | 5:20.17 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Paju Tuuri | 1995 | 382 | 1:16.11 | 2:38.75 | 4:02.03 | 5:23.72 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
21 | Emilia Granholm | 1998 | 375 | 1:17.55 | 2:41.66 | 4:06.40 | 5:25.69 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
22 | Enni Hukka | 1997 | 374 | 1:17.38 | 2:41.78 | 4:06.24 | 5:25.97 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Salla Ristioja | 1996 | 370 | 1:16.99 | 2:41.77 | 4:06.12 | 5:27.33 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
24 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 366 | 1:14.08 | 2:39.40 | 4:05.74 | 5:28.38 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
25 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 357 | 1:19.09 | 2:43.56 | 4:07.45 | 5:31.19 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
26 | Essi Vilmilä | 1998 | 356 | 1:17.43 | 2:41.51 | 4:07.64 | 5:31.57 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
27 | Sanni Kramsu | 2000 | 337 | 1:22.64 | 2:49.68 | 4:15.59 | 5:37.57 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Aino Airaksinen | 1997 | 336 | 1:17.91 | 2:44.88 | 4:11.89 | 5:38.08 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
29 | Venla Niemelä | 1999 | 333 | 1:21.47 | 2:48.76 | 4:16.42 | 5:39.03 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
30 | Miia Rautio | 1997 | 332 | 1:19.57 | 2:46.11 | 4:13.04 | 5:39.38 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
31 | Julia Laakso | 1999 | 329 | 1:19.13 | 2:45.93 | 4:13.95 | 5:40.33 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
32 | Aada Illikainen | 1998 | 302 | 1:17.06 | 2:46.18 | 4:18.85 | 5:50.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Mari Hekkala | 2000 | 300 | 1:23.23 | 2:52.18 | 4:22.80 | 5:50.87 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 292 | 1:22.73 | 2:53.47 | 4:25.48 | 5:54.08 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
35 | Noora Angelva | 1999 | 290 | 1:26.48 | 2:58.17 | 4:28.97 | 5:55.04 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
36 | Seela Peuralahti | 2001 | 265 | 1:26.99 | 3:00.41 | 4:33.69 | 6:05.91 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Milla Henriksson | 1999 | 241 | 1:29.44 | 3:05.59 | 4:42.81 | 6:17.45 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:23 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 22, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 691 | 58.48 | 1:59.25 | 3:00.26 | 4:00.70 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 560 | 59.60 | 2:05.69 | 3:13.06 | 4:18.11 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 480 | 1:04.96 | 2:15.34 | 3:24.80 | 4:31.80 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Olli Karioja | 1987 | 467 | 1:03.06 | 2:12.48 | 3:24.27 | 4:34.24 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Santeri Teppola | 1994 | 463 | 1:03.13 | 2:14.20 | 3:26.14 | 4:34.99 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Onni Pikkuaho | 1993 | 457 | 1:04.19 | 2:15.30 | 3:26.13 | 4:36.22 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 383 | 1:08.54 | 2:23.98 | 3:39.54 | 4:53.03 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Severi Lieto | 1998 | 379 | 1:10.36 | 2:24.76 | 3:40.52 | 4:54.08 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Artturi Rantala | 1996 | 325 | 1:17.28 | 2:38.22 | 3:56.00 | 5:09.50 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 295 | 1:13.20 | 2:33.64 | 3:56.48 | 5:19.71 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Santeri Leppälä | 1998 | 276 | 1:16.05 | 2:40.28 | 4:05.62 | 5:26.94 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Juho Röytiö | 1998 | 273 | 1:17.40 | 2:40.69 | 4:05.74 | 5:28.10 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Konsta Kallinen | 1999 | 267 | 1:18.76 | 2:44.05 | 4:10.94 | 5:30.27 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Valtteri Lieto | 1999 | 267 | 1:19.97 | 2:44.34 | 4:08.90 | 5:30.43 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Topi Puurunen | 1998 | 259 | 1:19.76 | 2:45.54 | 4:12.16 | 5:33.68 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Jere Kerttula | 1999 | 252 | 1:22.21 | 2:48.51 | 4:14.66 | 5:36.95 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Eelis Hukka | 1999 | 246 | 1:20.45 | 2:48.32 | 4:16.04 | 5:39.73 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Antti Toppinen | 1996 | 228 | 1:19.48 | 2:48.92 | 4:19.72 | 5:48.27 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
19 | Julius Kuitunen | 2002 | 195 | 1:28.32 | 3:01.73 | 4:35.34 | 6:07.19 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Joonas Kuitunen | 2000 | 193 | 1:29.03 | 3:01.29 | 4:35.72 | 6:08.37 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 09:53 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 23, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lottamari Virtanen | 1996 | 487 | 1:14.24 | 2:34.59 | 3:55.28 | 5:15.43 | 19:40.11 | ||
Kempeleen Pyrintö | 6:36.00 | 7:56.27 | 9:16.55 | 10:35.64 | ||||||
11:55.39 | 13:14.49 | 14:32.59 | 15:50.72 | |||||||
17:08.82 | 18:26.54 | |||||||||
2 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 471 | 1:18.21 | 2:41.02 | 4:02.52 | 5:24.44 | 19:53.89 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:45.62 | 8:06.36 | 9:26.45 | 10:46.19 | ||||||
12:05.59 | 13:24.93 | 14:44.44 | 16:03.65 | |||||||
17:22.05 | 18:39.40 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 09:53 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:15 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 24, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 549 | 1:02.68 | 2:11.85 | 3:21.44 | 4:31.71 | 17:17.95 | ||
Swimming Jyväskylä | 5:41.76 | 6:51.48 | 8:01.42 | 9:11.24 | ||||||
10:20.98 | 11:30.90 | 12:41.09 | 13:51.12 | |||||||
15:00.81 | 16:10.78 | |||||||||
2 | Onni Pikkuaho | 1993 | 489 | 1:04.93 | 2:17.06 | 3:29.34 | 4:41.40 | 17:58.69 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:53.83 | 7:06.86 | 8:19.97 | 9:32.82 | ||||||
10:45.68 | 11:58.17 | 13:11.00 | 14:24.64 | |||||||
15:37.49 | 16:49.91 | |||||||||
3 | Olli Karioja | 1987 | 464 | 1:07.49 | 2:19.08 | 3:30.87 | 4:43.30 | 18:18.37 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:56.96 | 7:10.75 | 8:25.00 | 9:39.31 | ||||||
10:54.47 | 12:09.16 | 13:24.48 | 14:38.10 | |||||||
15:52.37 | 17:05.93 | |||||||||
4 | Tapio Uusitalo | 1995 | 452 | 1:07.91 | 2:22.98 | 3:38.15 | 4:52.35 | 18:27.98 | ||
Tornion Uimaseura | 6:07.07 | 7:21.39 | 8:35.36 | 9:49.77 | ||||||
11:03.69 | 12:18.01 | 13:32.44 | 14:47.01 | |||||||
16:01.53 | 17:14.63 | |||||||||
5 | Mikael Karvonen | 1997 | 442 | 1:07.77 | 2:21.58 | 3:36.08 | 4:50.54 | 18:36.12 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:07.39 | 7:22.08 | 8:38.14 | 9:53.70 | ||||||
11:09.02 | 12:25.01 | 13:41.21 | 14:56.52 | |||||||
16:10.91 | 17:25.96 | |||||||||
6 | Severi Lieto | 1998 | 374 | 1:15.99 | 2:37.29 | 3:58.36 | 5:17.70 | 19:39.82 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:37.69 | 7:59.34 | 9:19.42 | 10:40.33 | ||||||
11:59.87 | 13:19.82 | 14:37.76 | 15:54.98 | |||||||
17:11.79 | 18:26.90 | |||||||||
7 | Samu Hanhela | 1996 | 373 | 1:12.39 | 2:32.25 | 3:52.70 | 5:13.38 | 19:40.73 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:33.70 | 7:54.08 | 9:15.30 | 10:34.50 | ||||||
11:53.52 | 13:12.84 | 14:32.14 | 15:51.72 | |||||||
17:09.73 | 18:27.59 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:15 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:53 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 383 | 36.30 | 1:16.03 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | 379 | 36.87 | 1:16.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 328 | 39.57 | 1:20.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Katri Hurskainen | 2000 | 319 | 40.22 | 1:20.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Milka Aaltomaa | 2000 | 293 | 40.70 | 1:23.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Mari Hekkala | 2000 | 289 | 40.88 | 1:23.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Inna Pajuluoma | 1999 | 276 | 41.69 | 1:24.82 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Eveliina Palo | 1999 | 266 | 41.40 | 1:25.84 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Malla Huusko | 1999 | 259 | 41.66 | 1:26.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 257 | 41.69 | 1:26.86 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
11 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 249 | 43.57 | 1:27.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Sanni Kramsu | 2000 | 246 | 43.76 | 1:28.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Julia Laakso | 1999 | 246 | 43.70 | 1:28.19 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Nea Tainio | 1999 | 243 | 43.68 | 1:28.52 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Annika Turpeinen | 2000 | 241 | 44.03 | 1:28.78 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
16 | Katariina Räsänen | 1999 | 234 | 44.50 | 1:29.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Fanny Pesonen | 2000 | 228 | 44.14 | 1:30.35 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Katariina Jyrälä | 2000 | 222 | 46.81 | 1:31.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Nelle Ojakippola | 2001 | 211 | 45.43 | 1:32.81 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
20 | Veera Leinonen | 2000 | 191 | 46.38 | 1:35.83 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Sini Keinänen | 1999 | 175 | 48.63 | 1:38.69 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Anni Rajaniemi | 2000 | 173 | 48.54 | 1:39.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Petra Heikkinen | 2002 | 166 | 48.66 | 1:40.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Pinja Remes | 1999 | 164 | 50.09 | 1:40.95 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 119 | 52.98 | 1:52.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 108 | 57.86 | 1:55.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Julia Kinnunen | 2000 | 106 | 55.20 | 1:56.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Sofia Ervasti | 2001 | 99 | 58.46 | 1:59.24 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Piia Jolanki | 2000 | 63 | 1:07.14 | 2:18.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Riikka Lahtinen | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Seela Peuralahti | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 487 | 34.62 | 1:10.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sofia Ylihannu | 1997 | 485 | 34.22 | 1:10.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Oona Kerttula | 1996 | 474 | 34.65 | 1:10.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Elina Rauvala | 1998 | 455 | 35.49 | 1:11.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sonja Portin | 1998 | 455 | 35.09 | 1:11.82 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Niina Pelkonen | 1997 | 431 | 35.07 | 1:13.13 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Reetta Pahkala | 1997 | 414 | 36.36 | 1:14.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Salla Jokio | 1998 | 412 | 35.83 | 1:14.24 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
9 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 401 | 36.79 | 1:14.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Carita Heikkala | 1998 | 398 | 36.31 | 1:15.08 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 379 | 36.38 | 1:16.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Roosa Still | 1996 | 345 | 38.68 | 1:18.74 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Iida Karjalainen | 1997 | 344 | 38.58 | 1:18.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Laura Fält | 1998 | 332 | 37.96 | 1:19.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Jenni Eteläinen | 1997 | 327 | 38.59 | 1:20.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Ida Ijäs | 1996 | 317 | 40.56 | 1:21.02 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Elli Lukkarinen | 1996 | 315 | 39.52 | 1:21.21 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Essi Vilmilä | 1998 | 314 | 38.91 | 1:21.27 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Anna Kortessalo | 1997 | 297 | 40.64 | 1:22.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 296 | 40.28 | 1:22.84 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
21 | Reetta Kantola | 1998 | 295 | 40.99 | 1:22.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Tytti Karjalainen | 1998 | 286 | 40.99 | 1:23.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Aada Illikainen | 1998 | 282 | 41.03 | 1:24.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Lilja Jämsä | 1996 | 280 | 40.98 | 1:24.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Eevi Tyni | 1998 | 275 | 41.77 | 1:24.88 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Miia Rautio | 1997 | 263 | 41.46 | 1:26.24 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
27 | Sara Kramsu | 1998 | 253 | 42.51 | 1:27.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Jenni Törmänen | 1998 | DSQ | |||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Laura Saloranta | 1997 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
- | Moona Mankinen | 1996 | DSQ | |||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä | ||||||||||
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katja Pyörälä | 1994 | 579 | 32.05 | 1:06.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Erika Niemelä | 1995 | 519 | 32.61 | 1:08.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 472 | 34.73 | 1:10.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Emilia Soinilehto | 1995 | 463 | 34.49 | 1:11.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Aino Erkinaro | 1995 | 423 | 36.08 | 1:13.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Sini Niemi | 1993 | 380 | 36.79 | 1:16.24 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Sofia Risteelä | 1993 | 365 | 36.81 | 1:17.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 351 | 38.24 | 1:18.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Merja Miesmaa | 1994 | 326 | 38.24 | 1:20.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Sanna Miesmaa | 1995 | 320 | 39.31 | 1:20.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:53 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:45 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tobias Rohtmets | 1998 | 271 | 36.83 | 1:15.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 261 | 37.63 | 1:16.61 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Kaius Kejonen | 1998 | 259 | 37.35 | 1:16.74 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Tuomas Saari | 1999 | 231 | 39.62 | 1:19.75 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Juho Röytiö | 1998 | 214 | 40.34 | 1:21.85 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Miikka Willman | 1998 | 211 | 40.96 | 1:22.22 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Valtteri Lieto | 1999 | 184 | 41.69 | 1:26.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Jonas Meissner | 1999 | 167 | 42.35 | 1:28.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Taneli Juutinen | 2000 | 162 | 42.30 | 1:29.81 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Jere Kerttula | 1999 | 160 | 1:30.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Atte Moilanen | 2001 | 142 | 45.44 | 1:33.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Joonas Kuitunen | 2000 | 118 | 48.43 | 1:39.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Julius Kuitunen | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tuomas Karjalainen | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 340 | 33.65 | 1:10.14 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Iiso Kramsu | 1997 | 228 | 38.23 | 1:20.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Roope Eräluoto | 1996 | 204 | 40.72 | 1:23.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 189 | 41.01 | 1:25.29 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Antti Toppinen | 1996 | 168 | 43.22 | 1:28.76 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Tuomas Lohiniva | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 501 | 29.91 | 1:01.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sami Säilynkangas | 1991 | 446 | 30.70 | 1:04.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Janne Lantto | 1994 | 434 | 31.88 | 1:04.65 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Artturi Mantila | 1992 | 397 | 32.29 | 1:06.58 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Ville Halonen | 1994 | 360 | 33.06 | 1:08.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Santeri Teppola | 1994 | 342 | 33.26 | 1:09.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Tuomas Järvelä | 1994 | 312 | 34.64 | 1:12.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:45 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:07 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 761 | 34.45 | 1:12.07 | 1:50.01 | 2:27.42 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Nadja Åman | 1996 | 466 | 37.86 | 1:21.43 | 2:06.64 | 2:53.57 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 454 | 39.04 | 1:24.41 | 2:10.46 | 2:55.06 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Janette Karppinen | 1996 | 403 | 41.65 | 1:28.18 | 2:15.55 | 3:02.23 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Oona Laukkanen | 1995 | 388 | 41.86 | 1:28.47 | 2:16.59 | 3:04.54 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Anna Röytiö | 1998 | 386 | 43.61 | 1:30.55 | 2:18.19 | 3:04.79 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Roosa Kesonen | 1997 | 377 | 42.22 | 1:30.23 | 2:18.92 | 3:06.20 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Aino Alajuntti | 1997 | 365 | 42.06 | 1:30.47 | 2:19.69 | 3:08.32 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Meri Salo | 1999 | 347 | 43.33 | 1:32.40 | 2:22.55 | 3:11.51 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Selina Pylväs | 1999 | 318 | 47.38 | 1:36.37 | 2:28.03 | 3:17.20 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 234 | 48.26 | 1:43.91 | 2:41.31 | 3:38.42 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:07 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:14 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Markus Svanberg | 1998 | 278 | 41.11 | 1:28.01 | 2:18.06 | 3:04.93 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Miika Peteri | 1997 | 235 | 44.38 | 1:34.59 | 2:26.23 | 3:15.61 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Topi Puurunen | 1998 | 226 | 44.62 | 1:36.88 | 2:28.96 | 3:18.07 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Anton Ukkola | 2000 | 223 | 43.73 | 1:36.13 | 2:28.83 | 3:19.00 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Topias Nygård | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:14 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:24 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 129 | 57.02 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Amalia Siekkinen | 2002 | 121 | 58.23 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Isa Vehkaoja | 2002 | 113 | 59.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Ronja Pelkonen | 2002 | 86 | 1:05.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 232 | 46.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Seela Peuralahti | 2001 | 220 | 47.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Henna Haipus | 2001 | 211 | 48.38 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Susanna Palojärvi | 2001 | 195 | 49.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Laura Härkönen | 2001 | 188 | 50.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Nelle Ojakippola | 2001 | 184 | 50.63 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Heidi Blankenstein | 2001 | 175 | 51.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Riikka Huttula | 2001 | 173 | 51.72 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Ida Sirniö | 2001 | 157 | 53.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Jenny Kaikkonen | 2001 | 155 | 53.59 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Kaisa Koskela | 2001 | 153 | 53.81 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Inka Nikupeteri | 2001 | 136 | 55.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Iida-Maria Laine | 2001 | 125 | 57.54 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
14 | Taru Poutiainen | 2001 | 123 | 57.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Saana Juutinen | 2001 | 118 | 58.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Jenni Louhimo | 2001 | 113 | 59.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Alisa Eräluoto | 2001 | 111 | 59.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Melina Myllyaho | 2001 | 108 | 1:00.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Hanna Fält | 2001 | 100 | 1:02.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Aino Rämäkkö | 2001 | 84 | 1:05.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Aino Raappana | 2001 | 83 | 1:06.15 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 329 | 41.71 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Annika Turpeinen | 2000 | 263 | 44.93 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Katri Hurskainen | 2000 | 257 | 45.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Milka Aaltomaa | 2000 | 233 | 46.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Katriina Korpi | 2000 | 229 | 47.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Fanny Pesonen | 2000 | 219 | 47.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Ella Takalo | 2000 | 190 | 50.14 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Olga Heikkinen | 2000 | 169 | 52.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Sanni Kramsu | 2000 | 159 | 53.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Marleena Potila | 2000 | 156 | 53.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | 105 | 1:01.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 652 | 33.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sonja Rajakangas | 1997 | 535 | 35.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Julia Ylihannu | 1997 | 502 | 36.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Nadja Åman | 1996 | 466 | 37.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 409 | 38.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Aada Illikainen | 1998 | 402 | 39.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Roosa Kesonen | 1997 | 343 | 41.16 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Jenni Eteläinen | 1997 | 333 | 41.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Meri Salo | 1999 | 313 | 42.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Amanda Fingerroos | 1993 | 308 | 42.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Silja Saarela | 1999 | 290 | 43.53 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Marika Immonen | 1996 | 289 | 43.58 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Iida Laukka | 1998 | 282 | 43.92 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Selina Pylväs | 1999 | 252 | 45.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Essi Fali | 1994 | 243 | 46.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Noora Angelva | 1999 | 241 | 46.31 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Jenni Törmänen | 1998 | 230 | 47.00 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
18 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 217 | 47.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Veera Petäsnoro | 1995 | 217 | 47.93 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 204 | 48.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Essi Leskelä | 1997 | 121 | 58.19 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Suvi Rahja | 1999 | 85 | 1:05.43 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:24 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:49 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 158 | 46.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 112 | 52.42 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Anton Ylihannu | 2001 | 110 | 52.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 103 | 53.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Niko Pelkonen | 2001 | 96 | 55.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 81 | 58.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Valtteri Laaninen | 2001 | 79 | 58.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Elias Juntunen | 2002 | 74 | 1:00.15 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 70 | 1:01.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Paavo Erkinaro | 2003 | 68 | 1:01.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Jere Keskiaho | 2001 | 56 | 1:05.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Jeremi Tölli | 2001 | 53 | 1:07.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | 166 | 45.98 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Juho Anttila | 2000 | 118 | 51.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Niilo Keskitalo | 2000 | 113 | 52.27 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Aleksi Länkinen | 2000 | 89 | 56.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Paavo Anttila | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jonas Meissner | 1999 | 278 | 38.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tuomas Saari | 1999 | 257 | 39.71 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | 208 | 42.63 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 204 | 42.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Juho Kaikkonen | 1999 | 183 | 44.48 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Heikki Ruha | 1999 | 140 | 48.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Lauri Klemettilä | 1999 | 129 | 49.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Jere Ojakippola | 1999 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 647 | 29.19 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 508 | 31.64 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Arttu Erkinaro | 1992 | 484 | 32.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 454 | 32.85 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Henri Hurskainen | 1991 | 447 | 33.02 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Ville Halonen | 1994 | 425 | 33.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Anssi Hätälä | 1994 | 400 | 34.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Petja Hettula | 1994 | 397 | 34.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tomi Lammassaari | 1995 | 378 | 34.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Tuomas Järvelä | 1994 | 359 | 35.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Olli Ahola | 1997 | 314 | 37.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Samu Hanhela | 1996 | 311 | 37.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Kaius Kejonen | 1998 | 310 | 37.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Markus Kuismin | 1997 | 308 | 37.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Santeri Teppola | 1994 | 304 | 37.54 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Roope Eräluoto | 1996 | 300 | 37.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Teemu Peteri | 1993 | 294 | 37.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Iiso Kramsu | 1997 | 217 | 42.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Julius Kelloniemi | 1997 | 190 | 43.96 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Joona Korpela | 1996 | 168 | 45.76 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Jeremias Koivisto | 1998 | 122 | 50.96 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:49 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:58 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 425 | 32.57 | 1:07.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | 399 | 33.16 | 1:09.28 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | 397 | 33.79 | 1:09.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Malla Huusko | 1999 | 383 | 33.71 | 1:10.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Saaga Väärni | 1999 | 330 | 35.98 | 1:13.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Katariina Räsänen | 1999 | 326 | 36.40 | 1:14.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Eveliina Palo | 1999 | 322 | 35.44 | 1:14.41 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Julia Laakso | 1999 | 320 | 35.85 | 1:14.54 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Venla Niemelä | 1999 | 318 | 36.20 | 1:14.71 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Elina Pulkkinen | 1999 | 290 | 35.94 | 1:17.08 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Riikka Lahtinen | 2000 | 288 | 37.63 | 1:17.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Mari Hekkala | 2000 | 284 | 37.41 | 1:17.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Reetta Kanervo | 1999 | 282 | 37.46 | 1:17.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 278 | 37.77 | 1:18.18 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Nea Tainio | 1999 | 275 | 37.72 | 1:18.40 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Silja Saarela | 1999 | 274 | 37.27 | 1:18.57 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Sini Keinänen | 1999 | 273 | 37.13 | 1:18.59 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Meri Salo | 1999 | 271 | 38.01 | 1:18.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Jenni Louhimo | 2001 | 254 | 37.66 | 1:20.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Pinja Remes | 1999 | 249 | 39.01 | 1:21.10 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Selina Pylväs | 1999 | 244 | 39.66 | 1:21.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 243 | 39.24 | 1:21.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Katariina Jyrälä | 2000 | 242 | 39.14 | 1:21.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Henna Haipus | 2001 | 240 | 39.57 | 1:22.13 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
25 | Milla Henriksson | 1999 | 239 | 39.11 | 1:22.17 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Ella Takalo | 2000 | 232 | 39.38 | 1:23.05 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
27 | Susanna Palojärvi | 2001 | 228 | 38.92 | 1:23.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Anni Rajaniemi | 2000 | 225 | 40.60 | 1:23.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Veera Leinonen | 2000 | 223 | 39.94 | 1:24.12 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Katriina Korpi | 2000 | 214 | 40.62 | 1:25.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Heidi Blankenstein | 2001 | 212 | 41.58 | 1:25.57 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Angelica Kuoksa | 2001 | 197 | 41.00 | 1:27.64 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
33 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 192 | 41.68 | 1:28.35 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Anni Willman | 2001 | 186 | 41.72 | 1:29.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Ida Sirniö | 2001 | 172 | 41.83 | 1:31.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 146 | 44.52 | 1:36.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 141 | 48.00 | 1:37.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
38 | Noora Räsänen | 2002 | 134 | 45.31 | 1:39.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Julia Kinnunen | 2000 | 134 | 45.74 | 1:39.79 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
40 | Petra Heikkinen | 2002 | 128 | 47.73 | 1:41.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Olga Heikkinen | 2000 | 121 | 46.41 | 1:43.23 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
42 | Josephine Santaguida | 2004 | 102 | 51.61 | 1:49.24 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
43 | Piia Jolanki | 2000 | 95 | 51.22 | 1:51.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Ijäs | 1996 | 533 | 30.44 | 1:02.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Moona Mankinen | 1996 | 527 | 30.38 | 1:03.17 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
3 | Oona Kerttula | 1996 | 509 | 30.89 | 1:03.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sonja Portin | 1998 | 506 | 30.77 | 1:04.01 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 475 | 31.20 | 1:05.38 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Salla Jokio | 1998 | 470 | 31.15 | 1:05.60 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Roosa Still | 1996 | 448 | 32.01 | 1:06.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Lottamari Virtanen | 1996 | 438 | 32.66 | 1:07.19 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Elli Lukkarinen | 1996 | 431 | 31.91 | 1:07.53 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Maria Wimmer | 1997 | 430 | 31.90 | 1:07.59 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Niina Pelkonen | 1997 | 424 | 32.56 | 1:07.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 422 | 32.52 | 1:08.00 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Carita Heikkala | 1998 | 420 | 32.71 | 1:08.12 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Lilja Jämsä | 1996 | 418 | 32.69 | 1:08.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 413 | 32.55 | 1:08.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Aino Alajuntti | 1997 | 412 | 32.89 | 1:08.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Enni Hukka | 1997 | 405 | 32.85 | 1:08.94 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Iida Karjalainen | 1997 | 398 | 33.14 | 1:09.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Tytti Karjalainen | 1998 | 392 | 34.35 | 1:09.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Maija Honkanen | 1998 | 378 | 33.72 | 1:10.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Anna Kortessalo | 1997 | 375 | 34.41 | 1:10.74 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Titta Lotvonen | 1997 | 349 | 33.96 | 1:12.42 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Reetta Kantola | 1998 | 346 | 35.11 | 1:12.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 338 | 34.82 | 1:13.20 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
25 | Aino Airaksinen | 1997 | 333 | 34.10 | 1:13.62 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
26 | Ella Tyni | 1997 | 332 | 36.05 | 1:13.66 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
27 | Aada Illikainen | 1998 | 330 | 34.67 | 1:13.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Riikka Korpi | 1998 | 318 | 35.95 | 1:14.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 318 | 36.60 | 1:14.75 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 313 | 36.19 | 1:15.12 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
31 | Laura Saloranta | 1997 | 303 | 37.03 | 1:15.94 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
32 | Jemina Pesonen | 1998 | 296 | 37.27 | 1:16.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Sara Kramsu | 1998 | 282 | 37.16 | 1:17.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Veronica Aura | 1997 | 279 | 37.35 | 1:18.08 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Eevi Tyni | 1998 | 276 | 37.67 | 1:18.31 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
36 | Marika Immonen | 1996 | 263 | 38.19 | 1:19.61 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
37 | Iida Laukka | 1998 | 245 | 38.82 | 1:21.51 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
38 | Jenni Törmänen | 1998 | 236 | 38.85 | 1:22.58 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
39 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 219 | 40.15 | 1:24.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
40 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 207 | 39.72 | 1:26.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katja Pyörälä | 1994 | 626 | 28.59 | 59.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Mira Ylikärppä | 1995 | 569 | 28.98 | 1:01.56 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Erika Niemelä | 1995 | 528 | 30.09 | 1:03.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sanna Miesmaa | 1995 | 496 | 31.27 | 1:04.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sofia Risteelä | 1993 | 472 | 31.17 | 1:05.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Merja Miesmaa | 1994 | 469 | 31.47 | 1:05.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 394 | 33.70 | 1:09.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Amanda Fingerroos | 1993 | 283 | 36.11 | 1:17.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:58 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:10 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 330 | 30.90 | 1:05.02 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 324 | 31.23 | 1:05.42 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Jere Ojakippola | 1999 | 317 | 31.74 | 1:05.92 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Tobias Rohtmets | 1998 | 300 | 32.26 | 1:07.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Markus Svanberg | 1998 | 282 | 33.22 | 1:08.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Juho Kaikkonen | 1999 | 279 | 33.26 | 1:08.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Konsta Kallinen | 1999 | 276 | 32.96 | 1:08.99 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Miikka Willman | 1998 | 263 | 34.65 | 1:10.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Eelis Hukka | 1999 | 240 | 34.27 | 1:12.27 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Topi Puurunen | 1998 | 231 | 35.23 | 1:13.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Jere Kerttula | 1999 | 220 | 36.19 | 1:14.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Valtteri Lieto | 1999 | 209 | 36.17 | 1:15.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Taneli Juutinen | 2000 | 198 | 36.61 | 1:17.11 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 183 | 38.14 | 1:19.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Jere Lotvonen | 2000 | 182 | 38.63 | 1:19.25 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Anton Ukkola | 2000 | 157 | 39.28 | 1:23.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Topias Nygård | 2000 | 156 | 38.93 | 1:23.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Veikko Romppainen | 2000 | 156 | 38.58 | 1:23.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Noa Mäkelä | 2001 | 155 | 40.39 | 1:23.74 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Jeremias Koivisto | 1998 | 154 | 41.00 | 1:23.89 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
21 | Joonas Kuitunen | 2000 | 128 | 41.63 | 1:29.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Atte Moilanen | 2001 | 126 | 42.86 | 1:29.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Paavo Anttila | 2000 | 122 | 42.27 | 1:30.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Niko Pelkonen | 2001 | 119 | 43.28 | 1:31.28 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 118 | 41.97 | 1:31.52 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Paavo Erkinaro | 2003 | 114 | 44.78 | 1:32.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Lauri Klemettilä | 1999 | 113 | 44.12 | 1:33.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Heikki Ruha | 1999 | 111 | 44.33 | 1:33.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Johannes Manninen | 1999 | 108 | 45.47 | 1:34.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Juho Anttila | 2000 | 95 | 46.60 | 1:38.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 87 | 49.48 | 1:41.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
32 | Jere Keskiaho | 2001 | 77 | 50.66 | 1:45.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Uusitalo | 1995 | 409 | 28.83 | 1:00.53 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Antti Kiviaho | 1996 | 396 | 29.75 | 1:01.20 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Artturi Rantala | 1996 | 369 | 29.91 | 1:02.64 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 360 | 30.35 | 1:03.20 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Olli Ahola | 1997 | 342 | 30.88 | 1:04.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Peetu Väänänen | 1997 | 283 | 32.45 | 1:08.45 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 263 | 33.52 | 1:10.11 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Antti Toppinen | 1996 | 235 | 35.16 | 1:12.79 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Julius Kelloniemi | 1997 | 234 | 35.66 | 1:12.95 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Moilanen | 1988 | 565 | 26.38 | 54.35 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Artturi Mantila | 1992 | 471 | 27.41 | 57.77 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Ville Sainio | 1993 | 447 | 28.33 | 58.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Miikka Reunamäki | 1993 | 379 | 29.01 | 1:02.08 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:10 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:46 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 33, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Ylihannu | 1997 | 506 | 1:20.84 | 2:42.63 | 4:16.01 | 5:27.58 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Emilia Soinilehto | 1995 | 486 | 1:13.78 | 2:37.41 | 4:14.54 | 5:31.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jenni Luttinen | 1992 | 464 | 1:17.46 | 2:46.06 | 4:22.95 | 5:37.08 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Elina Rauvala | 1998 | 449 | 1:20.13 | 2:46.54 | 4:23.58 | 5:40.99 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Reetta Pahkala | 1997 | 431 | 1:23.35 | 2:51.78 | 4:24.24 | 5:45.68 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Milla Lackman | 1997 | 341 | 1:24.44 | 3:04.87 | 4:45.85 | 6:13.68 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Kaisa Kariniemi | 1999 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Sini Niemi | 1993 | DNF | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:46 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:51 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 34, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karvonen | 1997 | 453 | 1:13.02 | 2:32.80 | 3:59.31 | 5:09.03 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 306 | 1:27.81 | 2:56.98 | 4:37.94 | 5:52.00 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:51 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:10 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Räsänen | 2002 | 168 | 42.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Roosa Rissanen | 2002 | 157 | 43.11 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 155 | 43.29 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Ronja Pelkonen | 2002 | 153 | 43.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Petra Heikkinen | 2002 | 147 | 44.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Nita Poutiainen | 2003 | 140 | 44.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Ada Holm | 2002 | 138 | 44.97 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
8 | Anniina Polojärvi | 2002 | 126 | 46.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | 290 | 35.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenni Louhimo | 2001 | 278 | 35.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Henna Haipus | 2001 | 249 | 36.94 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 246 | 37.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Nelle Ojakippola | 2001 | 243 | 37.27 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Susanna Palojärvi | 2001 | 241 | 37.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Heidi Blankenstein | 2001 | 241 | 37.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Angelica Kuoksa | 2001 | 212 | 38.98 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 380 | 32.10 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | 363 | 32.59 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Sanni Kramsu | 2000 | 291 | 35.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Riikka Lahtinen | 2000 | 288 | 35.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Fanny Pesonen | 2000 | 287 | 35.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Milka Aaltomaa | 2000 | 278 | 35.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Mari Hekkala | 2000 | 274 | 35.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Unna Kulju | 2000 | 262 | 36.35 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 441 | 30.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | 414 | 31.20 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | 399 | 31.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Malla Huusko | 1999 | 378 | 32.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Katariina Räsänen | 1999 | 347 | 33.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Noora Angelva | 1999 | 342 | 33.26 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Saaga Väärni | 1999 | 333 | 33.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Venla Niemelä | 1999 | 325 | 33.81 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 581 | 27.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ida Ijäs | 1996 | 513 | 29.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 510 | 29.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Juulia Aksila | 1996 | 508 | 29.14 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 492 | 29.46 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Oona Kerttula | 1996 | 486 | 29.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Julia Valikainen | 1998 | 485 | 29.60 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Salla Jokio | 1998 | 482 | 29.66 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 655 | 26.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 643 | 26.94 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Katja Pyörälä | 1994 | 602 | 27.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Veera Kivirinta | 1995 | 600 | 27.57 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Emilia Soinilehto | 1995 | 559 | 28.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Mira Ylikärppä | 1995 | 550 | 28.37 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Erika Niemelä | 1995 | 515 | 29.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Sanna Miesmaa | 1995 | 466 | 29.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:10 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2011 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:21 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 161 | 37.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Anton Ylihannu | 2001 | 149 | 38.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 144 | 38.71 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Atte Moilanen | 2001 | 126 | 40.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | 124 | 40.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Niko Pelkonen | 2001 | 123 | 40.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 118 | 41.35 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Arttu Kurttio | 2001 | 107 | 42.70 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Taneli Juutinen | 2000 | 216 | 33.83 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Anton Ukkola | 2000 | 207 | 34.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jere Lotvonen | 2000 | 181 | 35.92 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Topias Nygård | 2000 | 166 | 36.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Paavo Anttila | 2000 | 155 | 37.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Joonas Kuitunen | 2000 | 143 | 38.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 140 | 39.14 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Juho Anttila | 2000 | 98 | 44.09 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jonas Meissner | 1999 | 287 | 30.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Juho Kaikkonen | 1999 | 284 | 30.87 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Jere Ojakippola | 1999 | 278 | 31.10 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Konsta Kallinen | 1999 | 278 | 31.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tuomas Saari | 1999 | 244 | 32.50 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Juho Laatikainen | 1999 | 240 | 32.67 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Eelis Hukka | 1999 | 231 | 33.07 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 226 | 33.33 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 349 | 28.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tobias Rohtmets | 1998 | 338 | 29.15 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Juho Herva | 1998 | 302 | 30.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Kaius Kejonen | 1998 | 284 | 30.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Santeri Leppälä | 1998 | 276 | 31.18 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Miikka Willman | 1998 | 255 | 32.00 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Juho Röytiö | 1998 | 255 | 32.03 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Nikke Heikkinen | 1998 | 245 | 32.45 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hartikainen | 1995 | 481 | 25.91 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tomi Lammassaari | 1995 | 455 | 26.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 442 | 26.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tapio Uusitalo | 1995 | 420 | 27.11 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 402 | 27.51 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Mikael Karvonen | 1997 | 398 | 27.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Ville Pakkala | 1996 | 371 | 28.25 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
8 | Artturi Rantala | 1996 | 359 | 28.55 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 568 | 24.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 552 | 24.74 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Joonas Sihvonen | 1989 | 548 | 24.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Lauri Moilanen | 1988 | 541 | 24.92 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Tuukka Aalto | 1988 | 538 | 24.96 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Sami Aaltomaa | 1992 | 530 | 25.08 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Arttu Erkinaro | 1992 | 480 | 25.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Artturi Mantila | 1992 | 458 | 26.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 17:21 |