Results for UGP1
Below are all results from the competition shown by session.
09 feb
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 9-10februari | Utskriftsdatum | 09 februari 2008 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Södertörn SS |
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Södertörns Simsällskap | 30.18 | 1:05.07 | 1:39.84 | 2:13.21 | |||
2 | Viktor Björk | 1992 | Spårvägens Simförening | 33.92 | 1:11.24 | 1:48.87 | 2:26.55 | |||
3 | Edin Besirevic | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.04 | 1:13.60 | 1:55.79 | 2:36.55 | |||
4 | Marcus Johansson | 1992 | Spårvägens Simförening | 36.91 | 1:16.98 | 1:57.59 | 2:37.68 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 35.40 | 1:13.03 | 1:50.77 | 2:27.03 | |||
2 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 37.38 | 1:18.57 | 2:00.84 | 2:41.60 | |||
3 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 39.93 | 1:21.39 | 2:04.78 | 2:48.43 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ludwig Lord-Johansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.33 | 1:13.32 | 1:52.02 | 2:29.67 | |||
2 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.36 | 1:16.58 | 1:57.69 | 2:37.52 | |||
3 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.80 | 1:17.79 | 2:00.38 | 2:41.58 | |||
4 | Rickard Falkestål | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.06 | 1:20.01 | 2:03.12 | 2:44.40 | |||
5 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 38.43 | 1:20.21 | 2:02.94 | 2:45.85 | |||
6 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.78 | 1:19.25 | 2:03.04 | 2:45.89 | |||
7 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 40.40 | 1:23.16 | 2:05.38 | 2:47.31 | |||
8 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 40.43 | 1:23.89 | 2:06.57 | 2:47.49 | |||
9 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 41.57 | 1:26.46 | 2:11.21 | 2:53.78 | |||
10 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 40.17 | 1:25.01 | 2:12.09 | 2:53.82 | |||
11 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 41.00 | 1:26.39 | 2:12.61 | 2:57.29 | |||
12 | Fredrik Nilsson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 42.30 | 1:28.42 | 2:15.87 | 2:59.37 | |||
13 | David Tegnér | 1994 | Tyresö Simsällskap | 47.05 | 1:39.29 | 2:30.00 | 3:17.29 | |||
14 | Alexander Hellgren | 1994 | Tyresö Simsällskap | 49.84 | 1:42.61 | 2:36.05 | 3:28.41 | |||
- | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 38.14 | 1:19.45 | 2:01.09 | 2:40.86 | |||
2 | Jonathan Demner | 1995 | Södertälje Simsällskap | 39.29 | 1:20.68 | 2:03.14 | 2:43.75 | |||
3 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 39.55 | 1:22.39 | 2:05.26 | 2:46.68 | |||
4 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 42.21 | 1:26.49 | 2:10.66 | 2:52.28 | |||
5 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 40.60 | 1:24.54 | 2:09.27 | 2:52.50 | |||
6 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 40.89 | 1:25.06 | 2:11.76 | 2:55.23 | |||
7 | Peter Nordbåge | 1995 | Tyresö Simsällskap | 40.48 | 1:26.20 | 2:11.88 | 2:55.56 | |||
8 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.23 | 1:29.74 | 2:17.66 | 3:03.51 | |||
9 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 44.12 | 1:31.19 | 2:18.61 | 3:05.79 | |||
10 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 45.73 | 1:35.19 | 2:25.23 | 3:12.32 | |||
11 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 44.99 | 1:34.70 | 2:25.79 | 3:14.27 | |||
12 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 47.71 | 1:39.23 | 2:32.09 | 3:18.91 | |||
13 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 47.58 | 1:39.67 | 2:31.34 | 3:20.50 | |||
14 | William Aldenberg-Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 48.46 | 1:39.85 | 2:32.04 | 3:20.83 | |||
15 | Jacob Moss | 1997 | Tyresö Simsällskap | 48.86 | 1:43.51 | 2:40.25 | 3:34.19 | |||
- | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |