Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
11 maj 2012 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
19:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 maj 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
406 |
41.63 |
1:28.95 |
2:15.84 |
|
3:01.76 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Andersen |
2001 |
|
393 |
42.39 |
1:29.27 |
2:16.48 |
|
3:03.71 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
372 |
42.85 |
1:30.15 |
2:18.49 |
|
3:07.03 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
|
363 |
41.69 |
1:29.75 |
2:19.32 |
|
3:08.56 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
333 |
43.44 |
1:32.59 |
2:23.23 |
|
3:14.21 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mette S. Køhler |
2001 |
|
319 |
44.12 |
1:34.30 |
2:26.58 |
|
3:17.01 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
317 |
45.10 |
1:34.12 |
2:25.56 |
|
3:17.36 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
|
317 |
45.52 |
1:35.39 |
2:26.26 |
|
3:17.39 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Monica Kristiansen |
2001 |
|
312 |
45.60 |
1:37.15 |
2:30.02 |
|
3:18.32 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camille Erichsen |
2001 |
|
308 |
46.06 |
1:37.37 |
2:28.84 |
|
3:19.24 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
|
303 |
46.12 |
1:38.24 |
2:29.94 |
|
3:20.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Fiedler |
2001 |
|
282 |
44.87 |
1:37.33 |
2:30.99 |
|
3:25.24 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
274 |
49.39 |
1:42.96 |
2:35.01 |
|
3:27.20 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte Mammen |
2001 |
|
272 |
46.73 |
1:38.50 |
2:33.56 |
|
3:27.68 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katinka Søby |
2001 |
|
271 |
49.20 |
1:42.65 |
2:34.96 |
|
3:27.96 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Mølgaard |
2002 |
|
269 |
48.54 |
1:42.11 |
2:36.39 |
|
3:28.40 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
263 |
48.75 |
1:41.79 |
2:35.93 |
|
3:30.02 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicoline Fejer |
2001 |
|
248 |
49.41 |
1:43.62 |
2:39.30 |
|
3:34.14 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vilde Schulze Matthisen |
2001 |
|
246 |
50.83 |
1:46.08 |
2:40.72 |
|
3:34.76 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
244 |
49.70 |
1:44.16 |
2:40.28 |
|
3:35.31 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Camilla Mølgaard |
2002 |
|
241 |
50.48 |
1:45.68 |
2:42.67 |
|
3:36.10 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Line Strandby |
2001 |
|
233 |
51.20 |
1:46.43 |
2:43.21 |
|
3:38.59 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Caroline Nørby |
2001 |
|
229 |
49.81 |
1:46.52 |
2:44.30 |
|
3:40.01 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
224 |
49.99 |
1:46.86 |
2:44.80 |
|
3:41.44 |
|
|
Tårnborg-Vemmelev svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Rikke Ross |
2002 |
|
218 |
52.35 |
1:48.64 |
2:47.71 |
|
3:43.56 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
212 |
51.10 |
1:47.82 |
2:47.35 |
|
3:45.70 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
211 |
52.14 |
1:49.98 |
2:48.76 |
|
3:46.18 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Cecilia Høgenhaug |
2001 |
|
193 |
52.57 |
1:51.15 |
2:51.61 |
|
3:52.96 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victoria Bülow |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
11 maj 2012 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
19:25 |
|