Tulokset Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tirsdag
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danmarks Mesterskaber (L) | Udskriftsdato | 10 juli 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 juli 2012 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 53.05 2011-12-04 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.04 | 57.52 | |||||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.07 | 58.41 | |||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.28 | 58.62 | |||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.33 | 58.64 | |||||
5 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.74 | 58.72 | |||||
6 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.39 | 58.74 | |||||
7 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.87 | 58.85 | |||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.96 | 59.16 | |||||
9 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.82 | 59.41 | |||||
10 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.09 | 59.58 | |||||
11 | Maria Madsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 28.74 | 59.67 | |||||
12 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.11 | 1:00.29 | |||||
13 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.02 | 1:00.35 | |||||
14 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.43 | 1:00.44 | |||||
15 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.05 | 1:00.60 | |||||
16 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.25 | 1:00.71 | |||||
17 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.30 | 1:00.75 | |||||
18 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.51 | 1:00.76 | |||||
18 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.44 | 1:00.76 | |||||
20 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.63 | 1:00.78 | |||||
21 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.23 | 1:00.83 | |||||
22 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.32 | 1:00.86 | |||||
23 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.16 | 1:00.90 | |||||
24 | Amanda Sandager | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.62 | 1:00.96 | |||||
25 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.20 | 1:00.97 | |||||
26 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 29.73 | 1:01.04 | |||||
27 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.74 | 1:01.22 | |||||
28 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.29 | 1:01.23 | |||||
29 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.31 | 1:01.25 | |||||
30 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.69 | 1:01.34 | |||||
31 | Julie Lunau | 1995 | JGI Svømning | 29.53 | 1:01.39 | |||||
32 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 30.31 | 1:01.46 | |||||
33 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.69 | 1:01.69 | |||||
34 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.96 | 1:01.72 | |||||
35 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 29.74 | 1:01.76 | |||||
36 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.59 | 1:01.92 | |||||
37 | Ditte Johansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.05 | 1:01.93 | |||||
38 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.77 | 1:01.95 | |||||
39 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 29.47 | 1:02.09 | |||||
40 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.98 | 1:02.23 | |||||
41 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.51 | 1:02.25 | |||||
42 | Camilla Rasmussen | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.55 | 1:02.50 | |||||
43 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.28 | 1:02.56 | |||||
44 | Helene Dahl | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 29.87 | 1:02.59 | |||||
45 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.25 | 1:02.64 | |||||
46 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.36 | 1:02.65 | |||||
47 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.14 | 1:02.78 | |||||
48 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 29.67 | 1:02.79 | |||||
49 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.22 | 1:02.82 | |||||
50 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.04 | 1:02.96 | |||||
50 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.65 | 1:02.96 | |||||
52 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.44 | 1:02.98 | |||||
53 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.83 | 1:03.18 | |||||
54 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.98 | 1:03.36 | |||||
55 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 30.27 | 1:03.37 | |||||
56 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.49 | 1:03.48 | |||||
57 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.30 | 1:03.79 | |||||
58 | Anna Krusell | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.21 | 1:04.40 | |||||
59 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 29.72 | 1:04.57 | |||||
60 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 31.00 | 1:04.69 | |||||
61 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.61 | 1:04.80 | |||||
62 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.78 | 1:04.81 | |||||
63 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.74 | 1:06.76 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.13 | Udskriftsdato | 10 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:56 |