Tulokset Särkänniemiuinnit 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
La aamu
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:03 | |||
Järjestäjä | Koovee | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 toukokuu 2012 |
Laji 6, 50m RU P-9, 11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roope Ollikainen | 2004 | 55.97 | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 56.41 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Joona Kortteinen | 2003 | 57.28 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Pavel Pankratov | 2004 | 57.29 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Akseli Hakala | 2003 | 57.47 | |||||||
Koovee | ||||||||||
6 | Matias Sainio | 2003 | 59.58 | |||||||
Koovee | ||||||||||
7 | Eemil Karuveha | 2003 | 1:00.83 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Eero Hillo | 2003 | 1:07.84 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Eemil Sipola | 2003 | 1:07.87 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Kasper Toivanen | 2003 | 1:08.59 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Kalle Haavisto | 2003 | 1:19.03 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 6, 50m RU P-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Leino | 2001 | 47.28 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Tatu Hörkkö | 2001 | 47.39 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jonas Lillman | 2002 | 50.41 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Jaakko Reinonen | 2001 | 51.10 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Timi Torkkel | 2001 | 51.11 | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
6 | Justus Hilaja | 2002 | 51.27 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Aleksi Helminen | 2001 | 52.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Olli Elo | 2002 | 53.24 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Nicholas Kondratiev | 2002 | 53.45 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Aarni Miettinen | 2001 | 53.59 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 53.62 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Otto Ollila | 2002 | 53.63 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Frans Bärlund | 2001 | 53.76 | |||||||
Koovee | ||||||||||
14 | Kirka Virtanen | 2002 | 53.93 | |||||||
Koovee | ||||||||||
15 | Sami Peltonen | 2001 | 54.07 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 54.73 | |||||||
Koovee | ||||||||||
17 | Petr Pankratov | 2002 | 54.74 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Julius Auvinen | 2001 | 55.72 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Arttu Kurttio | 2001 | 56.28 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Ville Aaltonen | 2001 | 56.30 | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Jere Broman | 2002 | 56.65 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Pyry Anttila | 2001 | 56.68 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Juuso Toivonen | 2001 | 57.00 | |||||||
Koovee | ||||||||||
24 | Pirkka Perkola | 2001 | 57.26 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Aarre Haapala | 2002 | 58.40 | |||||||
Koovee | ||||||||||
26 | Pieti Raunio | 2002 | 58.60 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Johannes Heikkinen | 2001 | 59.19 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
28 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 59.20 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Niklas Helenius | 2001 | 59.44 | |||||||
Koovee | ||||||||||
30 | Joonatan Neva | 2001 | 1:00.12 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Tuomas Marenk | 2001 | 1:00.29 | |||||||
Koovee | ||||||||||
32 | Mio Harju | 2002 | 1:00.38 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Jesper Toivanen | 2001 | 1:00.54 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
34 | Aleksi Veckman | 2001 | 1:00.71 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Iiro Kuusela | 2001 | 1:01.70 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Eetu Laine | 2001 | 1:02.51 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
37 | Topias Soini | 2002 | 1:03.40 | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
38 | Valtteri Haapamäki | 2001 | 1:03.83 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
39 | Mikko Pasanen | 2001 | 1:05.44 | |||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
40 | Niko Järvinen | 2001 | 1:05.77 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Toni Nuortama | 2001 | 1:08.14 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
42 | Aleksi Panu | 2002 | 1:09.47 | |||||||
Koovee | ||||||||||
43 | Tino Vehkalahti | 2001 | 1:11.62 | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Julius Nyberg | 2002 | 1:12.15 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
- | Aarne Liukkonen | 2002 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Iiro Lehtimäki | 2001 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Juuso Kemppainen | 2001 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Niilo Väisänen | 2001 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Olli Peura | 2001 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:03 |