Results for Dansk Årgangsmesterskab gruppe 2 (DÅM2-L)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | DM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stvne by | Brnshj | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 15 juni 2012 |
Lb 23, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 609 | 26.57 | 55.33 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 559 | 27.49 | 56.93 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Dalhj Paulsen | 1998 | 557 | 27.42 | 57.01 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
4 | Johan Mller | 1998 | 539 | 27.35 | 57.63 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 505 | 28.17 | 58.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 501 | 27.88 | 59.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | 498 | 28.63 | 59.20 | |||||
Svmmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Nikolaj J. Jrgensen | 1998 | 496 | 28.60 | 59.28 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
9 | Sren Villumsen | 1998 | 491 | 28.74 | 59.48 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Bjrn Hansen | 1998 | 487 | 28.83 | 59.63 | |||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
11 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 480 | 28.83 | 59.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 478 | 29.09 | 59.98 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
13 | Jonas B. Jrgensen | 1998 | 478 | 28.22 | 1:00.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Emil Toft | 1998 | 474 | 29.43 | 1:00.16 | |||||
Holbk Svmmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Kjrgaard | 1998 | 460 | 29.48 | 1:00.77 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
16 | Mads Peter Hansen | 1998 | 459 | 29.72 | 1:00.82 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 453 | 29.50 | 1:01.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 447 | 29.70 | 1:01.37 | |||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
19 | Casper Wagner | 1998 | 442 | 29.56 | 1:01.59 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
20 | Adam Hansen | 1998 | 439 | 29.67 | 1:01.73 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
21 | Mads Holm | 1998 | 428 | 30.10 | 1:02.24 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
22 | Rune Dirk Willn | 1998 | 425 | 29.74 | 1:02.37 | |||||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
23 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 425 | 30.14 | 1:02.40 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
24 | Malthe Bg | 1998 | 412 | 29.66 | 1:03.04 | |||||
Odense Svmme Klub | ||||||||||
25 | Morten Frederiksen | 1998 | 412 | 30.69 | 1:03.06 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
26 | Mads Due Kristensen | 1998 | 395 | 30.26 | 1:03.96 | |||||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
27 | Nicolai Grene | 1998 | 376 | 31.21 | 1:04.99 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Lb 23, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 13 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 523 | 28.36 | 58.22 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 506 | 28.46 | 58.86 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 494 | 28.84 | 59.35 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 491 | 28.86 | 59.45 | |||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 476 | 29.32 | 1:00.09 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 470 | 29.24 | 1:00.35 | |||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
7 | Casper Eickhardt | 1999 | 461 | 28.78 | 1:00.71 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Carl Fabiansen | 1999 | 460 | 28.87 | 1:00.78 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 450 | 29.46 | 1:01.23 | |||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 446 | 29.39 | 1:01.41 | |||||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Broholm | 1999 | 446 | 29.58 | 1:01.42 | |||||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
12 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 444 | 29.32 | 1:01.49 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Lundgaard | 1999 | 442 | 29.41 | 1:01.58 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
14 | Marius Mldrup | 1999 | 441 | 29.46 | 1:01.63 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Emil Hedegaard | 1999 | 431 | 29.92 | 1:02.11 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Daniel Starup Falck | 1999 | 412 | 30.06 | 1:03.03 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Boesen | 1999 | 406 | 30.59 | 1:03.34 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
18 | Andreas K Larsen | 1999 | 405 | 30.94 | 1:03.38 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
19 | Martin Lindblad | 1999 | 402 | 29.56 | 1:03.54 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Tullberg | 2000 | 399 | 31.16 | 1:03.71 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 397 | 30.30 | 1:03.85 | |||||
Svendborg Svmme Klub | ||||||||||
22 | Asbjrn Lau Everland | 1999 | 392 | 30.85 | 1:04.08 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
23 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 391 | 30.75 | 1:04.13 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
24 | Johan Wentorf | 1999 | 388 | 30.82 | 1:04.30 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
25 | Sander Schmidt | 1999 | 387 | 31.04 | 1:04.37 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
26 | Sebastian Lodahl | 1999 | 386 | 31.40 | 1:04.43 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
27 | Gustav Yde | 2000 | 384 | 30.66 | 1:04.54 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 383 | 30.60 | 1:04.60 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Rindshj | 1999 | 382 | 31.34 | 1:04.64 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
30 | Alexander Sejthen | 1999 | 379 | 30.97 | 1:04.80 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
31 | Marius Rasmussen | 1999 | 379 | 31.48 | 1:04.85 | |||||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
32 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 378 | 30.49 | 1:04.89 | |||||
Bov IF | ||||||||||
33 | Magnus Stender Berg | 1999 | 375 | 31.66 | 1:05.03 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
34 | Andreas Hansen | 2000 | 375 | 31.07 | 1:05.05 | |||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
34 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 375 | 31.55 | 1:05.05 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
36 | Frederik Weibel | 1999 | 374 | 31.17 | 1:05.11 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
37 | Mads rsted Nielsen | 1999 | 370 | 30.74 | 1:05.34 | |||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
38 | Anton Ewald | 1999 | 367 | 30.97 | 1:05.52 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
39 | Thomas Christiansen | 1999 | 367 | 31.02 | 1:05.53 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
40 | Jakob Kolberg | 2000 | 364 | 31.36 | 1:05.71 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
41 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 363 | 31.89 | 1:05.75 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | ||||||||||
42 | Frederik Liljedahl | 1999 | 363 | 31.76 | 1:05.76 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
43 | Rasmus Steenberg | 2000 | 361 | 31.36 | 1:05.88 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
44 | Toke Michaelsen | 1999 | 361 | 31.27 | 1:05.90 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
45 | Andreas Vestergaard | 1999 | 356 | 32.07 | 1:06.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Jakob Knoblauch | 1999 | 356 | 31.39 | 1:06.21 | |||||
Svendborg Svmme Klub | ||||||||||
46 | Jakob Schmidt | 1999 | 356 | 31.60 | 1:06.21 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
48 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 353 | 31.43 | 1:06.36 | |||||
Odense Svmme Klub | ||||||||||
49 | Lars Lyhne | 1999 | 353 | 31.61 | 1:06.40 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
50 | Tais Andkjr Kristensen | 1999 | 351 | 31.81 | 1:06.52 | |||||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
51 | Mads Fredbo | 1999 | 350 | 31.77 | 1:06.58 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
52 | Kasper Jeppsson | 1999 | 348 | 32.22 | 1:06.66 | |||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
53 | Benjamin rnebjerg Larsen | 2000 | 343 | 31.82 | 1:07.02 | |||||
Greve Svmmeklub | ||||||||||
54 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 342 | 31.65 | 1:07.11 | |||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | ||||||||||
55 | Marcus Kjrsgaard | 1999 | 340 | 30.96 | 1:07.18 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
56 | Markus Bjsen | 1999 | 338 | 32.18 | 1:07.35 | |||||
Holbk Svmmeklub | ||||||||||
57 | Matthias Spring Granhj | 1999 | 336 | 32.50 | 1:07.47 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
58 | William Textor Broch | 2001 | 328 | 31.97 | 1:08.01 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
59 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 326 | 31.84 | 1:08.17 | |||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
60 | Alexander Eggers | 1999 | 322 | 32.52 | 1:08.42 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
61 | William Lehn-Schiler | 2000 | 315 | 32.86 | 1:08.95 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
62 | Markus Kjeldsen | 2000 | 306 | 33.11 | 1:09.58 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
63 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 306 | 33.54 | 1:09.59 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
64 | Frederik Oxenvad | 1999 | 287 | 33.53 | 1:11.10 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
65 | Lukas Gustafson | 1999 | 285 | 32.83 | 1:11.25 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
66 | Jacob Friland | 1999 | 276 | 33.61 | 1:12.05 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
67 | Kasper Bitzer | 2000 | 268 | 34.92 | 1:12.73 | |||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:03 |