Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2 (DÃ…M2-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 551 | 34.45 | 1:13.98 | 1:54.14 | 2:35.25 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 540 | 35.41 | 1:15.74 | 1:56.17 | 2:36.29 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 493 | 35.99 | 1:16.79 | 1:58.96 | 2:41.14 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | 481 | 36.60 | 1:17.80 | 2:00.02 | 2:42.50 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 459 | 36.94 | 1:18.66 | 2:01.32 | 2:45.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathias Rysgaard | 1998 | 454 | 35.55 | 1:16.20 | 1:59.58 | 2:45.70 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 434 | 36.48 | 1:19.51 | 2:03.84 | 2:48.13 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Mads Christian Sandager | 1998 | 430 | 38.01 | 1:21.05 | 2:04.78 | 2:48.73 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Giano Grillo | 1998 | 425 | 37.08 | 1:19.67 | 2:03.89 | 2:49.37 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 421 | 37.77 | 1:20.85 | 2:04.80 | 2:49.80 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Kristian Hermiz | 1998 | 413 | 37.15 | 1:21.45 | 2:07.13 | 2:50.96 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | 413 | 36.59 | 1:19.74 | 2:05.34 | 2:50.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 403 | 40.27 | 1:24.70 | 2:09.14 | 2:52.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 399 | 38.94 | 1:22.78 | 2:07.89 | 2:52.97 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | 394 | 38.24 | 1:21.92 | 2:07.10 | 2:53.65 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Grene | 1998 | 380 | 39.85 | 1:24.70 | 2:10.34 | 2:55.75 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Morten Frederiksen | 1998 | 375 | 40.14 | 1:25.95 | 2:12.25 | 2:56.50 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 373 | 38.19 | 1:23.47 | 2:09.81 | 2:56.81 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Emil Toft | 1998 | 369 | 38.91 | 1:23.93 | 2:11.50 | 2:57.57 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 363 | 39.58 | 1:25.79 | 2:12.13 | 2:58.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 358 | 41.65 | 1:28.20 | 2:14.43 | 2:59.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Christoffer Børling | 1998 | 357 | 40.42 | 1:26.06 | 2:12.11 | 2:59.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tobias Fournais | 1998 | 344 | 41.87 | 1:27.53 | 2:15.03 | 3:01.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kartikey Nandgave | 1998 | 340 | 41.75 | 1:28.19 | 2:15.63 | 3:02.47 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 335 | 40.64 | 1:27.99 | 2:15.71 | 3:03.37 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 332 | 39.65 | 1:26.20 | 2:14.55 | 3:03.93 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Victor Larsen | 1998 | 331 | 41.71 | 1:29.00 | 2:16.63 | 3:04.07 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Bjørn Hansen | 1998 | 322 | 41.34 | 1:27.84 | 2:16.62 | 3:05.73 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 519 | 35.61 | 1:16.01 | 1:56.66 | 2:38.37 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 487 | 35.17 | 1:15.33 | 1:57.72 | 2:41.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 407 | 37.85 | 1:19.22 | 2:04.50 | 2:51.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 381 | 38.28 | 1:22.83 | 2:09.36 | 2:55.61 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | 377 | 38.22 | 1:23.28 | 2:09.62 | 2:56.30 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simeon Franow | 2000 | 375 | 39.45 | 1:24.67 | 2:10.57 | 2:56.51 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 364 | 40.21 | 1:25.97 | 2:12.80 | 2:58.24 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 354 | 39.16 | 1:24.83 | 2:11.98 | 2:59.90 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Philip Schiøtz | 1999 | 353 | 40.95 | 1:27.63 | 2:14.78 | 3:00.15 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1999 | 351 | 38.86 | 1:24.95 | 2:12.80 | 3:00.53 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | 345 | 41.84 | 1:28.50 | 2:15.65 | 3:01.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 335 | 40.59 | 1:27.18 | 2:15.55 | 3:03.23 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | André Ballerini | 1999 | 335 | 41.96 | 1:28.35 | 2:15.28 | 3:03.29 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Sejthen | 1999 | 329 | 41.50 | 1:29.06 | 2:17.46 | 3:04.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Emil Johansen | 1999 | 323 | 41.07 | 1:27.90 | 2:16.07 | 3:05.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Mikkel Salmansen | 2000 | 322 | 43.53 | 1:31.47 | 2:18.93 | 3:05.69 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 321 | 42.26 | 1:29.53 | 2:18.31 | 3:05.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 320 | 41.90 | 1:29.06 | 2:17.60 | 3:06.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 319 | 42.47 | 1:30.40 | 2:17.80 | 3:06.40 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frederik Rindshøj | 1999 | 318 | 43.86 | 1:30.86 | 2:18.88 | 3:06.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 309 | 43.29 | 1:30.94 | 2:19.50 | 3:08.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emil Parnel | 1999 | 297 | 43.84 | 1:32.61 | 2:21.83 | 3:10.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 284 | 45.16 | 1:35.53 | 2:25.37 | 3:13.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas K Larsen | 1999 | 283 | 42.32 | 1:31.87 | 2:24.04 | 3:14.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 282 | 44.08 | 1:34.34 | 2:24.61 | 3:14.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 281 | 43.55 | 1:33.39 | 2:24.53 | 3:14.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jacob Friland | 1999 | 277 | 42.71 | 1:33.67 | 2:24.41 | 3:15.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Troels D. Essendrop | 1999 | 240 | 47.18 | 1:39.67 | 2:32.13 | 3:24.85 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Holdrup | 1999 | DSQ | 2 flyben v 100 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 19:10 |