2019-07-18   01:49:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:20   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tobias Rohtmets  1998              32.93   
  Oulun Lohet                   
Konsta Kallinen  1999              33.89   
  Oulun Lohet                   
Juho Herva  1998              34.01   
  Oulun Lohet                   
Santeri Keränen  1998              34.19   
  Kuopion Uimaseura                   
Aleksi Kanste  1998              35.29   
  Haukiputaan Heitto                   
Julius Laitila  1998              35.71   
  Haapajärven Kiilat                   
Markus Svanberg  1998              36.35   
  Oulun Uinti 1906                   
Joonas Kuutsa  1998              36.71   
  Kuopion Uimaseura                   
Joonas Huhtakangas  1999              36.74   
  Oulun Lohet                   
10  Miikka Willman  1998              37.00   
  Oulun Lohet                   
11  Severi Lieto  1998              37.25   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Tuomas Saari  1999              37.67   
  Vieskan Uimarit                   
13  Teemu Rahikainen  1998              37.73   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
14  Roope Eiserbeck  1999              38.21   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Juho Laatikainen  1999              38.87   
  Swimming Club Vuokatti                   
16  Aukusti Ylitervo  1999              38.97   
  Oulun Lohet                   
17  Konsta Heikkinen  1999              39.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
18  Oskar Kitti  1999              39.75   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
19  Iikka Snellman  1998              39.87   
  Nivalan Saukot                   
20  Rickard Johansson  1998              39.98   
  Älvsby Simsällskap                   
21  Nikke Heikkinen  1998              40.13   
  Swimming Club Vuokatti                   
22  Oliver Flodström  1999              40.62   
  Piteå Sim                   
22  Topi Puurunen  1998              40.62   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Joona Korhonen  1999              40.72   
  Swimming Club Vuokatti                   
25  Jeremias Koivisto  1998              42.37   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Tim Marklund  1999              43.37   
  Piteå Sim                   
27  Johannes Manninen  1999              44.08   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Samuli Laitila  2001              44.30   
  Haapajärven Kiilat                   
29  Joonas Pulkkinen  1999              45.61   
  Oulun Lohet                   
30  Hugo Mattola  2001              45.85   
  Haapajärven Kiilat                   
31  Heikki Ruha  1999              46.91   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Masi Jurvanen  1999              48.83   
  Nivalan Saukot                   
33  Mattias Liiti  1999              49.10   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
34  Oscar Engström  2000              50.34   
  Kalix Simsällskap                   
35  Viktor Björkman  1999              55.36   
  Kalix Simsällskap                   
36  William Uusijärvi  1999              1:01.49   
  Kalix Simsällskap                   
Aleksanteri Angelva  2001              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Petteri Mikkola  1999              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Ihalainen  1996              30.19   
  Kuopion Uimaseura                   
Iiso Kramsu  1997              37.05   
  Oulun Uinti 1906                   
Artur Laidinen  1996              38.45   
  Iisalmen Uimarit                   
Andreas Jonsson  1997              39.93   
  Älvsby Simsällskap                   
Julius Kallio  1997              57.41   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Mikaelsson  1993              29.52   
  Skellefte Simsällskap 34                   
Oskar Mikaelsson  1995              29.76   
  Skellefte Simsällskap 34                   
Janne Lantto  1994              30.03   
  Oulun Lohet                   
Sami Aaltomaa  1992              30.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Tomi Leppälä  1994              30.21   
  Oulun Uinti 1906                   
Henri Hurskainen  1991              32.35   
  Oulun Lohet                   
Karri Hurskainen  1995              33.24   
  Oulun Lohet                   
Ilari Ainasoja  1995              34.32   
  Nivalan Saukot                   
Viktor Sundman  1992              34.79   
  Piteå Sim                   
10  Toni Takkinen  1995              34.81   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Janne Tampio  1993              34.88   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
12  Kimmo Viinamäki  1995              36.44   
  Kemin Työväen Uimarit                   
13  Peter Lundberg  1991              38.35   
  Älvsby Simsällskap                   
14  Joni Juntunen  1993              45.76   
  Oulun Lohet                   
15  Petri Aarnio  1977              1:40.38   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:20 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:31   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katri Hurskainen  2000              36.68   
  Oulun Lohet                   
Miili Känsäkoski  1999              36.71   
  Oulun Uinti 1906                   
Emmi Tikkanen  2000              37.84   
  Iisalmen Uimarit                   
Iida-Elisa Launonen  1999              37.98   
  Kuopion Uimaseura                   
Inna Pajuluoma  1999              38.32   
  Oulun Lohet                   
Jenni Ålander  1999              38.36   
  Iisalmen Uimarit                   
Erin Suni  1999              38.57   
  Joensuun Uimaseura                   
Mari Hyvönen  2000              39.29   
  Kuopion Uimaseura                   
Saaga Väärni  1999              40.03   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Sanna Stenberg  1999              40.11   
  Piteå Sim                   
11  Sofia Rönkkö  1999              40.28   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Aino Mononen  2001              40.44   
  Joensuun Uimaseura                   
13  Katariina Jyrälä  2000              41.01   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Hilda Kyllönen  2000              41.12   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
15  Jonna Airisniemi  2000              41.41   
  Kemijärven Kaiku                   
16  Reetta Kyllönen  2000              41.48   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
17  Riikka Lahtinen  2000              41.51   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Jenna Jokikokko  2000              42.29   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
19  Iina Pääskylä  1999              42.36   
  Oulun Lohet                   
20  Minttu Korhonen  1999              42.39   
  Swimming Club Vuokatti                   
21  Milla Henriksson  1999              42.70   
  Oulun Lohet                   
22  Heidi Kivioja  2000              43.42   
  Vieskan Uimarit                   
23  Moa Kitti  2000              43.68   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
24  Julia Larsson Nygren  1999              43.82   
  Luleå Simsällskap                   
25  Ella Meriläinen  2000              44.40   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Jenni Niskanen  1999              44.47   
  Swimming Club Rovaniemi                   
27  Veera Vornanen  1999              44.71   
  Oulun Lohet                   
28  Iida-Marja Lappalainen  1999              45.51   
  Kajaanin Uimaseura                   
29  Jemina Colley  2000              46.25   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Jasmine Kaunisvesi  2000              46.45   
  Vieskan Uimarit                   
31  Sara Kitti  2000              46.65   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
32  Anna-Krista Neuvonen  2000              47.46   
  Oulun Uinti 1906                   
33  Alli Korhonen  1999              47.74   
  Iisalmen Uimarit                   
34  Emilia Hannefors  1999              48.04   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
35  Silja Kanto  2000              48.37   
  Kemin Uimaseura                   
36  Sini-Maria Fingerroos  2000              48.80   
  Oulun Uinti 1906                   
37  Sara-Sofia Tapio  2000              50.06   
  Kemin Työväen Uimarit                   
38  Amanda Törmänen  2000              50.07   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
39  Iida Lesell  1999              50.27   
  Vieskan Uimarit                   
40  Piia Jolanki  2000              53.44   
  Oulun Uinti 1906                   
41  Kaisa-Maria Kujala  2000              55.66   
  Nivalan Saukot                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rosa Sahlström  1997              34.61   
  Iisalmen Uimarit                   
Salla Jokio  1998              35.40   
  Vieskan Uimarit                   
Maria Wimmer  1997              36.41   
  Oulun Lohet                   
Carita Heikkala  1998              36.74   
  Oulun Lohet                   
Emma Nikula  1998              37.27   
  Nivalan Saukot                   
Laura Fält  1998              37.87   
  Oulun Lohet                   
Anna Kortessalo  1997              38.88   
  Oulun Uinti 1906                   
Eevi Tyni  1998              38.92   
  Kempeleen Pyrintö                   
Aino Ahola  1998              39.43   
  Haapajärven Kiilat                   
10  Enni Heikkinen  1997              40.71   
  Kajaanin Uimaseura                   
11  Sara Kramsu  1998              40.81   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Pihla Herranen  1998              41.22   
  Nivalan Saukot                   
12  Titta Lotvonen  1997              41.22   
  Oulun Lohet                   
14  Martta Rautiainen  1998              43.30   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Riina Huotari  1998              45.88   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
16  Siiri Sanaksenaho  1997              49.33   
  Nivalan Saukot                   
17  Stilliani Apostolopoulou  1997              49.77   
  Piteå Sim                   
18  Laura Walta  1997              51.78   
  Nivalan Saukot                   
19  Elin Nordström  1998              56.37   
  Kalix Simsällskap                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Soinilehto  1995              34.28   
  Oulun Uinti 1906                   
Moona Mankinen  1996              35.53   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
Amanda Lund  1993              35.93   
  Simklubben Ägir                   
Tiia Kynsilehto  1996              36.80   
  Oulun Lohet                   
Roosa Still  1996              37.09   
  Oulun Lohet                   
Merja Miesmaa  1994              37.14   
  Oulun Lohet                   
Saara Salokangas  1996              37.22   
  Kuopion Uimaseura                   
Paju Tuuri  1995              38.51   
  Kempeleen Pyrintö                   
Emma Väisänen  1996              38.60   
  Iisalmen Uimarit                   
10  Venla Kallinen  1996              38.75   
  Oulun Lohet                   
11  Reetta Ekholm  1996              39.81   
  Iisalmen Uimarit                   
12  Emilia Yli-Yrjänäinen  1993              40.76   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Moa Hugosson  1996              41.91   
  Luleå Simsällskap                   
14  Jenny Kukkonen  1994              1:01.90   
  Oulun Lohet                   
15  Riikka Peteri  1995              1:28.19   
  Oulun Lohet                   
Miina Heikkinen  1993              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:31 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:41   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Herman Lindström  1996      27.46        58.37   
  Skellefte Simsällskap 34                   
                     
Tuomas Lohiniva  1997      29.02        1:00.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Samu Hanhela  1996      29.89        1:02.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Syrjäkoski  1996      30.24        1:02.71   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Jere Kotomäki  1997      29.34        1:02.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Juuso Martikainen  1996      30.37        1:03.39   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Niko Blankenstein  1996      29.92        1:03.56   
  Oulun Lohet                   
                     
Olli Ahola  1997      30.13        1:04.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Peetu Väänänen  1997      31.36        1:06.20   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Juuso Mikkonen  1996      31.88        1:07.24   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
11  Ville Leskinen  1997      32.50        1:07.92   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
12  Atte Pohjolainen  1997      33.48        1:08.48   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
13  Kristian Tiiro  1997      33.07        1:09.09   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
14  Rickard Johansson  1998      33.05        1:09.72   
  Älvsby Simsällskap                   
                     
15  Jere Huovinen  1996      33.37        1:09.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Iiso Kramsu  1997      33.40        1:10.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Albin Lindberg  1997      34.64        1:13.48   
  Piteå Sim                   
                     
18  Roope Eiserbeck  1999      34.88        1:15.37   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
19  Andreas Jonsson  1997      36.51        1:16.80   
  Älvsby Simsällskap                   
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Philip Nordenberg  1992      26.78        54.86   
  Skellefte Simsällskap 34                   
                     
Anton Mikaelsson  1993      27.21        55.35   
  Skellefte Simsällskap 34                   
                     
Matias Tervala  1993      28.37        58.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Järvelä  1994      29.52        1:00.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Atte Lassila  1995      29.12        1:00.84   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Santeri Teppola  1994      28.77        1:00.89   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anssi Hätälä  1994      28.70        1:01.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Onni Pikkuaho  1993      29.23        1:02.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viktor Sundman  1992      30.07        1:02.12   
  Piteå Sim                   
                     
10  Mikael Andreasson  1967      29.45        1:02.16   
  Luleå Simsällskap                   
                     
11  Janne Tampio  1993      30.21        1:02.71   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
12  Panu Laukkanen  1994      29.56        1:03.46   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
13  Valtteri Viitanen  1993      29.69        1:03.52   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
14  Sebastian Bladfors  1990      30.97        1:04.33   
  Luleå Simsällskap                   
                     
15  Peter Lundberg  1991      33.62        1:09.65   
  Älvsby Simsällskap                   
                     
16  Johan Weckman  1960      33.77        1:10.18   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Linus Rönnbäck  1995      37.37        1:19.04   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Tapio Uusitalo  1995              DSQ   
  Tornion Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Ville Halonen  1994              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:41 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:54   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997      30.09        1:01.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998      30.48        1:02.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sonja Portin  1998      30.77        1:03.86   
  Oulun Lohet                   
                     
Veera Kinnunen  1997      30.75        1:05.56   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Sofia Ylihannu  1997      32.24        1:06.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elina Rauvala  1998      31.56        1:06.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aino Alajuntti  1997      32.36        1:06.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Siiri Karvosenoja  1997      32.17        1:07.80   
  Oulun Lohet                   
                     
Olivia Jokinen  1998      32.39        1:08.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Tytti Karjalainen  1998      32.89        1:08.35   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Anna Kortessalo  1997      32.95        1:08.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Aino Ahola  1998      32.72        1:10.47   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
13  Evita Riuttanen  1998      34.31        1:10.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Milja Mehtonen  1998      33.51        1:10.82   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
15  Lotta Heikkinen  1998      33.53        1:10.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Iida Karjalainen  1997      34.86        1:11.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Maija Honkanen  1998      35.24        1:12.19   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Milla Lackman  1997      34.65        1:12.48   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Laura Saloranta  1997      34.75        1:13.27   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Aada Illikainen  1998      34.62        1:13.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Titta Lotvonen  1997      35.58        1:13.38   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Salla Vuoti  1997      35.22        1:13.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Reetta Kantola  1998      35.52        1:13.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Mila Laitala  1997      35.71        1:14.41   
  Nivalan Saukot                   
                     
25  Iida Laukka  1998      36.12        1:14.53   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
26  Riikka Korpi  1998      35.96        1:14.98   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Pihla Herranen  1998      37.63        1:17.35   
  Nivalan Saukot                   
                     
28  Siiri Ikäheimonen  1998      37.14        1:18.45   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Riikka Heikkilä  1997      37.67        1:18.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
30  Enni Heikkinen  1997      39.91        1:20.07   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
31  Krista Rautaoja  1997      38.19        1:20.25   
  Nivalan Saukot                   
                     
32  Jenni Törmänen  1998      37.26        1:20.58   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
33  Martta Rautiainen  1998      39.18        1:21.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Emma-Rita Neuvonen  1997      38.45        1:22.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
35  Riina Huotari  1998      39.36        1:23.40   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
36  Emmi Laitala  1999      39.47        1:26.15   
  Nivalan Saukot                   
                     
37  Laura Walta  1997      45.72        1:39.22   
  Nivalan Saukot                   
                     
38  Elin Nordström  1998      47.31        1:41.63   
  Kalix Simsällskap                   
                     
Stilliani Apostolopoulou  1997              DNF   
  Piteå Sim                   
                     
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Ijäs  1996      29.97        1:02.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Moona Mankinen  1996      30.17        1:02.90   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
Aino Erkinaro  1995      31.12        1:03.89   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sanna Miesmaa  1995      31.01        1:04.81   
  Oulun Lohet                   
                     
Oona Kerttula  1996      31.51        1:04.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Risteelä  1993      31.01        1:04.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Merja Miesmaa  1994      32.20        1:06.12   
  Oulun Lohet                   
                     
Sini Niemi  1993      31.33        1:06.18   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Amanda Lund  1993      31.86        1:08.74   
  Simklubben Ägir                   
                     
10  Heli Niemi  1991      33.03        1:09.16   
  Tornion Uimaseura                   
                     
11  Heidi Ruonavaara  1996      32.52        1:09.19   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Sanja-Sofia Valjakka  1995      33.35        1:09.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Miia Tattari  1996      32.80        1:09.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Lena Hannu  1995      33.15        1:11.81   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
15  Tiia Kynsilehto  1996      33.66        1:12.92   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Jutta Kesti  1996      34.98        1:13.14   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
17  Moa Hugosson  1996      35.32        1:15.55   
  Luleå Simsällskap                   
                     
18  Tiina Hautajärvi  1996      36.04        1:17.74   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:54 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998      37.75  1:21.41  2:06.56    2:50.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999      44.54  1:30.32  2:17.73    3:03.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Miikka Willman  1998      43.16  1:29.56  2:18.38    3:05.86   
  Oulun Lohet                   
                     
Konsta Kallinen  1999      45.01  1:33.33  2:21.18    3:06.37   
  Oulun Lohet                   
                     
Jere Ojakippola  1999      41.34  1:28.98  2:18.53    3:06.45   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Tuomas Saari  1999      41.94  1:29.17  2:17.60    3:06.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Markus Svanberg  1998      42.03  1:31.81  2:20.66    3:08.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Konstantinos Johansson  1998      47.05  1:36.33  2:29.04    3:18.72   
  Piteå Sim                   
                     
Olli Roininen  1998      45.02  1:36.97  2:29.95    3:19.39   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
10  Viktor Björkman  1999      48.02  1:43.65  2:41.40    3:39.63   
  Kalix Simsällskap                   
                     
11  Mattias Jonsson  1999      51.90  1:50.01  2:51.20    3:51.35   
  Piteå Sim                   
                     
12  Oscar Nordström  2000      58.13  2:10.00  3:19.55    4:25.99   
  Kalix Simsällskap                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Pakkala  1996      38.82  1:25.47  2:13.74    3:00.30   
  Nivalan Saukot                   
                     
Kristian Tiiro  1997      43.06  1:33.39  2:24.45    3:12.62   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Aleksin Pajunen  1997      42.91  1:31.54  2:22.78    3:14.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Wiljami Huttunen  1997      44.32  1:36.78  2:26.25    3:18.45   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Miika Peteri  1997      46.36  1:36.85  2:30.38    3:18.52   
  Oulun Lohet                   
                     
Konsta Kouzmitchev  1997      47.55  1:38.41  2:31.75    3:21.37   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Benjamin Lindberg  1995      36.42  1:19.07  2:03.25    2:46.26   
  Skellefte Simsällskap 34                   
                     
Eetu Kokkinen  1995      40.36  1:24.06  2:11.63    2:56.20   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:07 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:28   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 6, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaisa Kariniemi  1999      40.56  1:26.48  2:13.88    2:57.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Malla Huusko  1999      45.39  1:33.49  2:23.57    3:12.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Meri Salo  1999      44.78  1:33.28  2:24.25    3:13.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Silja Saarela  1999      45.86  1:36.47  2:29.12    3:18.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Katriina Korpi  2000      46.99  1:37.96  2:30.72    3:19.78   
  Oulun Lohet                   
                     
Katri Hurskainen  2000      46.79  1:38.04  2:29.71    3:21.73   
  Oulun Lohet                   
                     
Katariina Räsänen  1999      47.15  1:39.32  2:32.28    3:23.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anni Rajaniemi  2000      48.07  1:39.59  2:33.32    3:24.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000      47.78  1:39.79  2:34.93    3:28.21   
  Tornion Uimaseura                   
                     
10  Nora Ijäs  1999      47.80  1:41.47  2:36.41    3:29.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Saaga Väärni  1999      51.50  1:45.24  2:42.28    3:34.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Erin Suni  1999      51.92  1:47.83  2:44.47    3:39.91   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
13  Ella Takalo  2000      50.52  1:47.59  2:44.81    3:40.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Moa Gustavsson  2001      51.94  1:50.91  2:52.80    3:50.16   
  Luleå Simsällskap                   
                     
15  Iida Ahonen  1999      54.03  1:53.93  2:53.74    3:50.21   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Alli Korhonen  1999      54.46  1:54.40  2:56.91    3:53.93   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
17  Emma Pajuluoma  2001      52.64  1:55.06  2:55.96    3:57.26   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Isa Vehkaoja  2002      57.34  2:00.22  3:03.12    4:01.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Sara Brännström  2001      54.29  1:59.36  3:02.41    4:05.59   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Nadja Hahto  1999              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Sanna Stenberg  1999              DSQ   
  Piteå Sim                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
Sanni Huttunen  1999              DSQ   
  Iisalmen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Rajakangas  1997      36.70  1:18.66  2:01.71    2:43.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Maria Siiskonen  1997      37.31  1:19.65  2:05.03    2:48.24   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Julia Ylihannu  1997      38.97  1:22.81  2:09.25    2:53.21   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta Pahkala  1997      40.92  1:26.63  2:13.21    2:59.39   
  Oulun Lohet                   
                     
Roosa Kesonen  1997      42.05  1:27.79  2:16.05    3:01.25   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Sara Kramsu  1998      45.16  1:35.20  2:26.68    3:16.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Riikka Heikkilä  1997      45.05  1:38.91  2:34.06    3:24.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenni Törmänen  1998      48.51  1:41.48  2:37.26    3:31.68   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
Mia-Emilia Leinonen  1998      49.55  1:43.73  2:39.58    3:34.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Aino Ahola  1998      50.28  1:45.64  2:43.40    3:35.20   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
11  Elin Nordström  1998      58.18  2:01.49  3:06.00    4:06.50   
  Kalix Simsällskap                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janette Karppinen  1996      41.24  1:27.06  2:15.01    3:02.12   
  Oulun Lohet                   
                     
Emilia Yli-Yrjänäinen  1993      44.04  1:33.26  2:23.54    3:13.22   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Moona Mankinen  1996      44.88  1:33.75  2:25.80    3:14.70   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
Paju Tuuri  1995      45.31  1:35.89  2:29.10    3:19.97   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Amanda Fingerroos  1993      49.28  1:43.56  2:41.97    3:37.41   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:28 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:10   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julius Kuitunen  2002              35.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Valtteri Taskinen  2002              36.39   
  Oulun Uinti 1906                   
Ahti Saarela  2002              37.80   
  Oulun Lohet                   
Paavo Erkinaro  2003              38.79   
  Oulun Uinti 1906                   
Lasse Pulkkinen  2002              38.91   
  Kempeleen Pyrintö                   
Ronny Brännkärr  2002              39.64   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jonatan Eriksson  2002              39.99   
  Kalix Simsällskap                   
Elias Juntunen  2002              40.37   
  Kempeleen Pyrintö                   
Tuomas Lämsä  2002              41.77   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Tatu Kähkölä  2002              42.97   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Veeti Taimisto  2002              44.09   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Aleksi Rajaniemi  2002              44.63   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Toni Lipponen  2003              44.65   
  Kemin Uimaseura                   
14  Olli-pekka Pietarila  2003              45.14   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Tatu Taimisto  2003              46.48   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Juhani Tapio  2002              47.31   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Markus Liiti  2002              52.30   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
18  Lauri Saarela  2003              52.67   
  Oulun Lohet                   
19  Santtu Peteri  2002              58.02   
  Oulun Lohet                   
20  Tim Lundberg  2005              1:20.16   
  Luleå Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Lotvonen  2000              32.08   
  Oulun Lohet                   
Ossi Nikula  2000              33.09   
  Nivalan Saukot                   
Noa Mäkelä  2001              34.20   
  Kempeleen Pyrintö                   
Roope Ruohtula  2000              34.24   
  Joensuun Uimaseura                   
Aleksi Paavola  2001              34.27   
  Iisalmen Uimarit                   
Veeti Ruohtula  2001              34.51   
  Joensuun Uimaseura                   
Veikko Romppainen  2000              34.98   
  Oulun Uinti 1906                   
Joni Ratilainen  2000              36.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
Niko Pelkonen  2001              37.09   
  Oulun Lohet                   
10  Miiro Vartiainen  2001              37.15   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Samuli Laitila  2001              37.64   
  Haapajärven Kiilat                   
12  Anton Ylihannu  2001              38.17   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Atte Moilanen  2001              38.17   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Tuomas Karjalainen  2001              39.16   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Tiitus Taskila  2001              39.36   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Rasmus Andreasson  2000              39.55   
  Luleå Simsällskap                   
17  Noah Power  2001              39.68   
  Oulun Lohet                   
18  Juho Anttila  2000              39.96   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Mikael Andersson  2001              39.98   
  Kalix Simsällskap                   
20  Hugo Mattola  2001              40.59   
  Haapajärven Kiilat                   
21  Atte Ervasti  2001              41.20   
  Oulun Lohet                   
22  Valtteri Laaninen  2001              41.27   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Oscar Nordström  2000              42.77   
  Kalix Simsällskap                   
24  Aatu Pirneskoski  2001              45.25   
  Kemin Työväen Uimarit                   
25  Niilo Keskitalo  2000              45.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Justus Jylhä  2000              59.93   
  Oulun Uinti 1906                   
Arttu Pirneskoski  2000              DNS   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Marios Johansson  2001              DNS   
  Piteå Sim                   
Juho Haataja  2000              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Lukas Kalliokoski  2001              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Oscar Engström  2000              DSQ   
  Kalix Simsällskap                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:10 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:25   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003              37.47   
  Oulun Lohet                   
Nita Poutiainen  2003              39.76   
  Oulun Lohet                   
Roosa Kärkkäinen  2003              40.62   
  Oulun Lohet                   
Josephine Santaguida  2004              44.31   
  Oulun Lohet                   
Petra Ansaranta  2004              44.65   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Hökkä  2003              44.81   
  Oulun Uinti 1906                   
Emma Laatikainen  2003              45.96   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jenni Kiviniemi  2003              46.16   
  Oulun Uinti 1906                   
Martta Nygård  2003              46.75   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Reeta Kallunki  2003              47.46   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Miina Laukka  2003              47.71   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Pinja Taskila  2004              48.70   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Malla Juutinen  2003              49.27   
  Oulun Lohet                   
14  Annika Karjalainen  2003              57.92   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Louhimo  2001              33.54   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Haipus  2001              34.54   
  Kempeleen Pyrintö                   
Angelica Kuoksa  2001              34.84   
  Oulun Lohet                   
Nelle Ojakippola  2001              34.95   
  Vieskan Uimarit                   
Heidi Blankenstein  2001              35.36   
  Oulun Lohet                   
Anni Willman  2001              36.40   
  Oulun Lohet                   
Sarah Jonsson  2001              36.42   
  Luleå Simsällskap                   
Jutta Nikupeteri  2001              37.08   
  Oulun Uinti 1906                   
Liisa Ryhänen  2002              37.54   
  Iisalmen Uimarit                   
10  Laura Härkönen  2001              37.56   
  Oulun Lohet                   
11  Fanni Heikkinen  2001              37.80   
  Swimming Club Vuokatti                   
12  Alva Vukusic Hjelm  2001              37.89   
  Kalix Simsällskap                   
13  Ida Sirniö  2001              38.03   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Roosa Rissanen  2002              38.06   
  Oulun Lohet                   
15  Petra Heikkinen  2002              39.41   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Iida-Maria Laine  2001              39.63   
  Muhoksen Voitto                   
17  Sole Piirainen  2002              39.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
18  Moa Gustavsson  2001              39.83   
  Luleå Simsällskap                   
19  Elida Hansson  2002              39.97   
  Kalix Simsällskap                   
20  Anna-Sofia Brännkärr  2001              40.02   
  Kemin Työväen Uimarit                   
21  Senni Keisu  2001              40.10   
  Oulun Lohet                   
22  Hanna Lundberg  2002              40.40   
  Luleå Simsällskap                   
22  Laura Paakkari  2001              40.40   
  Oulun Lohet                   
24  Maria Perälä  2002              40.48   
  Iisalmen Uimarit                   
25  Ruusa Eiserbeck  2001              40.58   
  Joensuun Uimaseura                   
26  Meri Kuuva  2001              40.62   
  Oulun Lohet                   
27  Aada Sulasalmi  2002              40.83   
  Kemijärven Kaiku                   
28  Almiina Ketola  2001              41.49   
  Swimming Club Rovaniemi                   
29  Taru Poutiainen  2001              42.04   
  Oulun Lohet                   
30  Roosa Leinonen  2001              42.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
31  Jutta Taipale  2002              42.38   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Pauliina Lohilahti  2002              42.70   
  Oulun Lohet                   
33  Sofia Ervasti  2001              43.10   
  Oulun Lohet                   
34  Anniina Polojärvi  2002              43.17   
  Oulun Lohet                   
35  Elisa Vakkuri  2002              43.47   
  Kemin Työväen Uimarit                   
36  Sara Brännström  2001              43.81   
  Luleå Simsällskap                   
37  Alina Huotari  2002              43.87   
  Oulun Lohet                   
38  Alva Gonzales Glanberg  2002              44.43   
  Luleå Simsällskap                   
39  Laura Heikkilä  2002              44.85   
  Oulun Uinti 1906                   
40  Pipsa Remes  2001              45.38   
  Kemin Työväen Uimarit                   
41  Kiia Karhu  2002              47.95   
  Vieskan Uimarit                   
42  Pilvi Jolanki  2001              50.37   
  Oulun Uinti 1906                   
43  Hanna Fält  2001              52.46   
  Oulun Lohet                   
44  Melina Myllyaho  2001              53.29   
  Oulun Uinti 1906                   
45  Meri Piirainen  2002              55.84   
  Swimming Club Vuokatti                   
46  Kaisa Pylväs  2002              56.60   
  Vieskan Uimarit                   
Kaisa Koskela  2001              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Moa Pirkkanen-Snell  2001              DSQ   
  Kalix Simsällskap                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Olivia Lindqvist  2001              DSQ   
  Kalix Simsällskap                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Silja Vilmilä  2001              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:25 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:36   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998              35.43   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Herva  1998              35.53   
  Oulun Lohet                   
Severi Lieto  1998              39.50   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Ojakippola  1999              40.48   
  Vieskan Uimarit                   
Konstantinos Johansson  1998              40.68   
  Piteå Sim                   
Aleksi Ylitervo  1999              41.69   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Julius Laitila  1998              42.20   
  Haapajärven Kiilat                   
Jacob Danielsson  1998              42.23   
  Piteå Sim                   
Rickard Johansson  1998              43.69   
  Älvsby Simsällskap                   
10  Jussi Perkkiö  1998              43.75   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Topi Puurunen  1998              43.82   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Olli Roininen  1998              44.18   
  Swimming Club Vuokatti                   
13  Viktor Björkman  1999              45.15   
  Kalix Simsällskap                   
14  Iikka Snellman  1998              45.47   
  Nivalan Saukot                   
15  Heikki Ruha  1999              46.30   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Kosti Kaaresvirta  1999              46.89   
  Swimming Club Vuokatti                   
17  Lauri Klemettilä  1999              48.09   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Tim Marklund  1999              48.21   
  Piteå Sim                   
19  Valtteri Lieto  1999              49.60   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Mattias Jonsson  1999              49.68   
  Piteå Sim                   
21  Masi Jurvanen  1999              50.99   
  Nivalan Saukot                   
22  William Uusijärvi  1999              55.16   
  Kalix Simsällskap                   
23  Hugo Mattola  2001              57.79   
  Haapajärven Kiilat                   
24  Eero Ryhänen  2000              57.93   
  Iisalmen Uimarit                   
25  Mattias Liiti  1999              57.94   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
26  Atte Roivainen  1999              59.80   
  Iisalmen Uimarit                   
Aleksanteri Angelva  2001              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Ohto Pihlajamäki  2001              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Teemu Rahikainen  1998              DSQ   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Syrjäkoski  1996              36.57   
  Kuopion Uimaseura                   
Samu Hanhela  1996              36.67   
  Oulun Uinti 1906                   
Kristian Tiiro  1997              39.48   
  Haukiputaan Heitto                   
Markus Kuismin  1997              39.75   
  Oulun Lohet                   
Aleksin Pajunen  1997              40.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Wiljami Huttunen  1997              40.66   
  Iisalmen Uimarit                   
Juuso Mikkonen  1996              40.92   
  Kuopion Uimaseura                   
Jere Huovinen  1996              41.33   
  Oulun Uinti 1906                   
Andreas Jonsson  1997              45.08   
  Älvsby Simsällskap                   
10  Artur Laidinen  1996              46.81   
  Iisalmen Uimarit                   
Julius Kallio  1997              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992              29.93   
  Oulun Uinti 1906                   
Jani Kuutsa  1993              31.29   
  Kuopion Uimaseura                   
Janne Lantto  1994              31.46   
  Oulun Lohet                   
Philip Nordenberg  1992              32.57   
  Skellefte Simsällskap 34                   
Tomi Leppälä  1994              32.87   
  Oulun Uinti 1906                   
Arttu Erkinaro  1992              33.52   
  Oulun Uinti 1906                   
Henri Hurskainen  1991              33.79   
  Oulun Lohet                   
Matias Tervala  1993              33.86   
  Oulun Uinti 1906                   
Oskar Mikaelsson  1995              34.10   
  Skellefte Simsällskap 34                   
10  Lauri Moilanen  1988              34.43   
  Swimming Club Vuokatti                   
11  Benjamin Lindberg  1995              34.64   
  Skellefte Simsällskap 34                   
12  Valtteri Viitanen  1993              35.55   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
13  Karri Hurskainen  1995              35.83   
  Oulun Lohet                   
14  Eetu Kokkinen  1995              36.25   
  Kuopion Uimaseura                   
15  Mikael Andreasson  1967              37.06   
  Luleå Simsällskap                   
16  Viktor Sundman  1992              39.02   
  Piteå Sim                   
17  Ilari Ainasoja  1995              41.57   
  Nivalan Saukot                   
18  Peter Lundberg  1991              43.53   
  Älvsby Simsällskap                   
19  Joni Juntunen  1993              55.56   
  Oulun Lohet                   
20  Tuomas Kojo  1977              1:02.22   
  Oulun Lohet                   
21  Petri Aarnio  1977              2:22.83   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:36 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:05   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miili Känsäkoski  1999              41.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Elina Pulkkinen  1999              41.96   
  Kempeleen Pyrintö                   
Malla Huusko  1999              42.93   
  Oulun Uinti 1906                   
Saana Luokkanen  1999              43.57   
  Kempeleen Pyrintö                   
Silja Saarela  1999              43.62   
  Oulun Lohet                   
Selina Pylväs  1999              44.20   
  Oulun Uinti 1906                   
Sanna Stenberg  1999              44.21   
  Piteå Sim                   
Annika Turpeinen  2000              44.81   
  Haukiputaan Heitto                   
Nora Ijäs  1999              44.98   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Saaga Väärni  1999              45.35   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Katariina Räsänen  1999              46.01   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Milka Aaltomaa  2000              46.04   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Minttu Korhonen  1999              46.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
14  Iida Kunnari  2000              47.04   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Sanni Huttunen  1999              47.07   
  Iisalmen Uimarit                   
16  Amanda Törmänen  2000              47.08   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
17  Moa Kitti  2000              47.15   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
18  Milla Kortetjärvi  2000              47.72   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Olga Heikkinen  2000              48.37   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Ada Niskala  2000              48.79   
  Swimming Club Rovaniemi                   
21  Heidi Kivioja  2000              49.10   
  Vieskan Uimarit                   
22  Ninni Karppinen  1999              49.77   
  Iisalmen Uimarit                   
23  Reetta Kyllönen  2000              51.10   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
24  Hilda Kyllönen  2000              51.50   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
25  Julia Larsson Nygren  1999              51.59   
  Luleå Simsällskap                   
26  Emilia Hannefors  1999              51.76   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
27  Sara Kitti  2000              52.03   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
28  Kaisa Koskela  2001              52.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
29  Sanni Kramsu  2000              52.35   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Eveliina Halttu  1999              52.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
31  Nadja Hahto  1999              53.17   
  Oulun Lohet                   
32  Janita Jaakola  1999              53.42   
  Oulun Lohet                   
33  Jasmine Kaunisvesi  2000              53.62   
  Vieskan Uimarit                   
34  Amanda Hekkala  2000              54.58   
  Kajaanin Uimaseura                   
35  Ronja Mikkonen  1999              54.75   
  Kajaanin Uimaseura                   
36  Aliina Mustonen  2000              55.19   
  Oulun Lohet                   
37  Iida Lesell  1999              55.50   
  Vieskan Uimarit                   
38  Julia Perälä  2000              55.58   
  Iisalmen Uimarit                   
39  Kaisa-Maria Kujala  2000              1:00.56   
  Nivalan Saukot                   
40  Sara-Sofia Tapio  2000              1:05.26   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Iida-Marja Lappalainen  1999              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 10, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Rajakangas  1997              34.64   
  Oulun Uinti 1906                   
Maria Siiskonen  1997              35.56   
  Kuopion Uimaseura                   
Julia Ylihannu  1997              36.08   
  Oulun Uinti 1906                   
Nea Mäkelä  1998              38.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
Salla Jokio  1998              38.91   
  Vieskan Uimarit                   
Sanna-Riikka Räihä  1998              39.25   
  Oulun Uinti 1906                   
Roosa Kesonen  1997              39.67   
  Haukiputaan Heitto                   
Tytti Karjalainen  1998              40.98   
  Oulun Lohet                   
Aino Alajuntti  1997              41.05   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Carita Heikkala  1998              41.29   
  Oulun Lohet                   
11  Rosa Sahlström  1997              41.63   
  Iisalmen Uimarit                   
12  Jonna Laukkanen  1998              43.52   
  Swimming Club Vuokatti                   
13  Aino Ahola  1998              43.78   
  Haapajärven Kiilat                   
14  Riikka Heikkilä  1997              43.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Iida Laukka  1998              44.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Laura Saloranta  1997              44.77   
  Haukiputaan Heitto                   
17  Salla Vuoti  1997              44.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Krista Rautaoja  1997              45.06   
  Nivalan Saukot                   
19  Jenni Törmänen  1998              46.47   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
20  Pihla Herranen  1998              46.67   
  Nivalan Saukot                   
21  Titta Lotvonen  1997              46.73   
  Oulun Lohet                   
22  Anna Kortessalo  1997              47.09   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Mia-Emilia Leinonen  1998              48.36   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Emma-Rita Neuvonen  1997              48.79   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Stilliani Apostolopoulou  1997              50.21   
  Piteå Sim                   
26  Siiri Sanaksenaho  1997              50.35   
  Nivalan Saukot                   
27  Laura Walta  1997              54.10   
  Nivalan Saukot                   
Wilma Kiviaho  1998              DNS   
  Kempeleen Pyrintö                   
Maija Honkanen  1998              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 10, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erika Niemelä  1995              37.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Katja Pyörälä  1994              37.45   
  Oulun Uinti 1906                   
Sini Niemi  1993              39.30   
  Tornion Uimaseura                   
Amanda Lund  1993              39.92   
  Simklubben Ägir                   
Heli Niemi  1991              41.32   
  Tornion Uimaseura                   
Jutta Kesti  1996              41.39   
  Kajaanin Uimaseura                   
Lena Hannu  1995              41.85   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
Sanna Miesmaa  1995              42.67   
  Oulun Lohet                   
Jenny Kukkonen  1994              1:04.96   
  Oulun Lohet                   
10  Riikka Peteri  1995              2:35.21   
  Oulun Lohet                   
Miina Heikkinen  1993              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:05 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:04   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Valtteri Taskinen  2002              41.69   
  Oulun Uinti 1906                   
Julius Kuitunen  2002              44.47   
  Oulun Uinti 1906                   
Jonatan Eriksson  2002              47.13   
  Kalix Simsällskap                   
Lasse Pulkkinen  2002              51.56   
  Kempeleen Pyrintö                   
Elias Juntunen  2002              54.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
Ahti Saarela  2002              57.44   
  Oulun Lohet                   
Tatu Kähkölä  2002              58.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Juhani Tapio  2002              1:05.63   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Nikula  2000              37.86   
  Nivalan Saukot                   
Anton Ukkola  2000              38.05   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Lotvonen  2000              38.21   
  Oulun Lohet                   
Joonas Kuitunen  2000              38.31   
  Oulun Uinti 1906                   
Anton Ylihannu  2001              41.01   
  Oulun Uinti 1906                   
Noa Mäkelä  2001              41.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
Aleksi Paavola  2001              42.43   
  Iisalmen Uimarit                   
Veikko Romppainen  2000              42.47   
  Oulun Uinti 1906                   
Samuli Laitila  2001              42.84   
  Haapajärven Kiilat                   
10  Veeti Ruohtula  2001              42.85   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Niko Pelkonen  2001              44.18   
  Oulun Lohet                   
12  Tuomas Karjalainen  2001              45.60   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Hugo Mattola  2001              49.39   
  Haapajärven Kiilat                   
14  Tiitus Taskila  2001              49.73   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Miiro Vartiainen  2001              50.19   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Mikael Andersson  2001              50.63   
  Kalix Simsällskap                   
17  Jere Keskiaho  2001              52.43   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Marios Johansson  2001              53.73   
  Piteå Sim                   
19  Arttu Pirneskoski  2000              56.92   
  Kemin Työväen Uimarit                   
20  Aatu Pirneskoski  2001              1:07.67   
  Kemin Työväen Uimarit                   
21  Oscar Nordström  2000              1:12.74   
  Kalix Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:16   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Kärkkäinen  2003              44.99   
  Oulun Lohet                   
Nita Poutiainen  2003              50.26   
  Oulun Lohet                   
Josephine Santaguida  2004              54.53   
  Oulun Lohet                   
Petra Ansaranta  2004              55.98   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Susanna Palojärvi  2001              36.89   
  Oulun Uinti 1906                   
Angelica Kuoksa  2001              38.77   
  Oulun Lohet                   
Heidi Blankenstein  2001              42.02   
  Oulun Lohet                   
Nelle Ojakippola  2001              42.11   
  Vieskan Uimarit                   
Henna Haipus  2001              42.44   
  Kempeleen Pyrintö                   
Jutta Nikupeteri  2001              42.50   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Härkönen  2001              42.64   
  Oulun Lohet                   
Silja Vilmilä  2001              43.37   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Noora Räsänen  2002              44.24   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Anni Niemistö  2001              45.18   
  Kemijärven Kaiku                   
11  Anni Willman  2001              46.11   
  Oulun Lohet                   
12  Liisa Ryhänen  2002              46.74   
  Iisalmen Uimarit                   
13  Elida Hansson  2002              47.31   
  Kalix Simsällskap                   
14  Alva Vukusic Hjelm  2001              47.46   
  Kalix Simsällskap                   
14  Fanni Heikkinen  2001              47.46   
  Swimming Club Vuokatti                   
16  Ida Sirniö  2001              48.26   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Isa Vehkaoja  2002              48.45   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Iida-Maria Laine  2001              48.46   
  Muhoksen Voitto                   
19  Sarah Jonsson  2001              48.54   
  Luleå Simsällskap                   
20  Enni-sofia Perätalo  2002              49.44   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Moa Gustavsson  2001              49.55   
  Luleå Simsällskap                   
22  Ruusa Eiserbeck  2001              50.32   
  Joensuun Uimaseura                   
23  Amalia Siekkinen  2002              51.15   
  Oulun Lohet                   
24  Hanna Lundberg  2002              51.26   
  Luleå Simsällskap                   
25  Aino Raappana  2001              52.36   
  Oulun Lohet                   
26  Sofia Ervasti  2001              52.56   
  Oulun Lohet                   
27  Anna-Sofia Brännkärr  2001              53.03   
  Kemin Työväen Uimarit                   
28  Taru Poutiainen  2001              53.15   
  Oulun Lohet                   
29  Sara Brännström  2001              54.13   
  Luleå Simsällskap                   
30  Moa Pirkkanen-Snell  2001              54.97   
  Kalix Simsällskap                   
31  Senni Keisu  2001              55.37   
  Oulun Lohet                   
32  Maria Perälä  2002              55.40   
  Iisalmen Uimarit                   
33  Alva Gonzales Glanberg  2002              55.79   
  Luleå Simsällskap                   
34  Elisa Vakkuri  2002              56.84   
  Kemin Työväen Uimarit                   
35  Olivia Lindqvist  2001              1:03.06   
  Kalix Simsällskap                   
Aino Mononen  2001              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:16 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peetu Väänänen  1997      1:20.36  2:53.53  4:35.27    5:52.16   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Albin Lindberg  1997      1:34.78  3:12.14  5:10.30    6:31.48   
  Piteå Sim                   
                     
Konsta Kouzmitchev  1997      2:38.53  4:37.66  6:24.58    7:14.41   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Uusitalo  1995      1:10.08  2:33.87  4:05.12    5:14.26   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Toni Takkinen  1995      1:12.06  2:41.23  4:17.83    5:30.26   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995      1:26.47  2:54.49  4:34.61    5:49.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Ville Halonen  1994              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:27 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:41   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 14, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997      1:16.85  2:38.55  4:02.55    5:16.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Ylihannu  1997      1:17.86  2:41.74  4:15.13    5:28.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Siiri Karvosenoja  1997      1:17.16  2:47.32  4:18.82    5:38.45   
  Oulun Lohet                   
                     
Elina Rauvala  1998      1:22.11  2:49.21  4:29.81    5:47.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lotta Heikkinen  1998      1:24.95  2:52.34  4:31.91    5:53.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Saana Luokkanen  1999      1:24.59  2:57.41  4:40.78    6:00.42   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Maria Wimmer  1997      1:20.51  2:54.79  4:36.89    6:01.69   
  Oulun Lohet                   
                     
Rosa Sahlström  1997      1:22.52  2:53.90  4:43.65    6:03.27   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Emma Nikula  1998      1:31.33  3:01.14  4:48.35    6:12.97   
  Nivalan Saukot                   
                     
10  Salla Vuoti  1997      1:35.55  3:07.53  4:54.83    6:15.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Aada Illikainen  1998      1:31.87  3:13.64  4:57.03    6:29.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Erin Suni  1999      1:42.78  3:16.37  5:12.76    6:38.93   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
13  Sanni Siika-Aho  1999      1:47.37  3:34.26  5:30.58    6:57.17   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Riina Huotari  1998      2:42.79  4:46.08  6:43.13    7:30.59   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
Elin Nordström  1998              DNS   
  Kalix Simsällskap                   
                     
 
Laji 14, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Risteelä  1993      1:16.67  2:47.91  4:20.79    5:35.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emilia Yli-Yrjänäinen  1993      1:34.88  3:12.08  4:50.95    6:13.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Miia Tattari  1996      1:28.99  3:07.24  4:57.62    6:20.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Paju Tuuri  1995      1:26.78  3:07.80  4:54.31    6:20.59   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:41 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:28   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Lotvonen  2000      34.42        1:10.66   
  Oulun Lohet                   
                     
Ossi Nikula  2000      35.34        1:13.82   
  Nivalan Saukot                   
                     
Aleksi Paavola  2001      36.39        1:15.90   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Veeti Ruohtula  2001      36.41        1:16.29   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Topias Nygård  2000      37.67        1:17.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veikko Romppainen  2000      37.20        1:17.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Kuitunen  2002      37.04        1:18.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tatu Korhonen  2000      37.15        1:19.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Joonas Kuitunen  2000      39.10        1:22.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Atte Moilanen  2001      40.51        1:22.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Eero Ryhänen  2000      38.94        1:23.02   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
12  Lukas Kalliokoski  2001      39.64        1:24.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Samuli Laitila  2001      40.14        1:24.49   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
14  Paavo Erkinaro  2003      41.48        1:24.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Niko Pelkonen  2001      40.41        1:24.96   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Joni Ratilainen  2000      40.81        1:25.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Marios Johansson  2001      41.31        1:25.67   
  Piteå Sim                   
                     
18  Arttu Pirneskoski  2000      41.91        1:26.65   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
19  Miiro Vartiainen  2001      41.65        1:27.65   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
20  Tiitus Taskila  2001      43.04        1:29.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Ronny Brännkärr  2002      40.45        1:30.16   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
22  Noah Power  2001      42.16        1:30.33   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Juho Anttila  2000      43.19        1:30.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Jere Keskiaho  2001      41.28        1:31.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Atte Ervasti  2001      43.62        1:33.88   
  Oulun Lohet                   
                     
26  Valtteri Laaninen  2001      46.43        1:34.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
27  Ohto Pihlajamäki  2001      43.74        1:36.74   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
28  Veeti Taimisto  2002      46.15        1:37.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Jonatan Eriksson  2002      44.80        1:37.87   
  Kalix Simsällskap                   
                     
30  Mikael Andersson  2001      49.93        1:39.14   
  Kalix Simsällskap                   
                     
31  Toni Lipponen  2003      47.40        1:39.53   
  Kemin Uimaseura                   
                     
32  Niilo Keskitalo  2000      48.64        1:40.47   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
33  Oscar Nordström  2000      51.22        1:44.08   
  Kalix Simsällskap                   
                     
34  Oscar Engström  2000      55.62        1:53.38   
  Kalix Simsällskap                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Keränen  1998      29.85        1:01.82   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Severi Lieto  1998      29.92        1:02.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tobias Rohtmets  1998      30.45        1:04.46   
  Oulun Lohet                   
                     
Jere Ojakippola  1999      31.36        1:04.93   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Markus Svanberg  1998      31.16        1:05.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Konsta Kallinen  1999      31.55        1:06.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Jonas Meissner  1999      32.12        1:06.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jacob Danielsson  1998      32.43        1:08.60   
  Piteå Sim                   
                     
Joonas Kuutsa  1998      33.49        1:08.65   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
10  Jussi Perkkiö  1998      34.24        1:09.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tuomas Saari  1999      33.95        1:10.07   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Julius Laitila  1998      32.72        1:10.24   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
13  Joonas Huhtakangas  1999      33.78        1:10.35   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Aukusti Ylitervo  1999      34.18        1:10.42   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Jere Kerttula  1999      34.68        1:12.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Juho Kaikkonen  1999      34.39        1:12.10   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Konstantinos Johansson  1998      34.61        1:13.07   
  Piteå Sim                   
                     
18  Teemu Rahikainen  1998      35.05        1:13.08   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
19  Kosti Kaaresvirta  1999      35.90        1:14.22   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
20  Oskar Kitti  1999      34.77        1:15.78   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
21  Joona Korhonen  1999      37.10        1:16.57   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
22  Oliver Flodström  1999      35.84        1:17.96   
  Piteå Sim                   
                     
23  Jeremias Koivisto  1998      39.29        1:18.24   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
24  Mattias Jonsson  1999      38.50        1:20.94   
  Piteå Sim                   
                     
25  Tim Marklund  1999      36.47        1:21.05   
  Piteå Sim                   
                     
26  Joonas Pulkkinen  1999      38.58        1:21.31   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Petteri Mikkola  1999      38.69        1:22.24   
  Oulun Lohet