2019-07-18   01:48:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:28   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2012         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Lotvonen  2000      34.42        1:10.66   
  Oulun Lohet                   
                     
Ossi Nikula  2000      35.34        1:13.82   
  Nivalan Saukot                   
                     
Aleksi Paavola  2001      36.39        1:15.90   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Veeti Ruohtula  2001      36.41        1:16.29   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Topias Nygård  2000      37.67        1:17.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veikko Romppainen  2000      37.20        1:17.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Kuitunen  2002      37.04        1:18.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tatu Korhonen  2000      37.15        1:19.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Joonas Kuitunen  2000      39.10        1:22.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Atte Moilanen  2001      40.51        1:22.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Eero Ryhänen  2000      38.94        1:23.02   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
12  Lukas Kalliokoski  2001      39.64        1:24.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Samuli Laitila  2001      40.14        1:24.49   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
14  Paavo Erkinaro  2003      41.48        1:24.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Niko Pelkonen  2001      40.41        1:24.96   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Joni Ratilainen  2000      40.81        1:25.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Marios Johansson  2001      41.31        1:25.67   
  Piteå Sim                   
                     
18  Arttu Pirneskoski  2000      41.91        1:26.65   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
19  Miiro Vartiainen  2001      41.65        1:27.65   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
20  Tiitus Taskila  2001      43.04        1:29.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Ronny Brännkärr  2002      40.45        1:30.16   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
22  Noah Power  2001      42.16        1:30.33   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Juho Anttila  2000      43.19        1:30.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Jere Keskiaho  2001      41.28        1:31.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Atte Ervasti  2001      43.62        1:33.88   
  Oulun Lohet                   
                     
26  Valtteri Laaninen  2001      46.43        1:34.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
27  Ohto Pihlajamäki  2001      43.74        1:36.74   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
28  Veeti Taimisto  2002      46.15        1:37.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Jonatan Eriksson  2002      44.80        1:37.87   
  Kalix Simsällskap                   
                     
30  Mikael Andersson  2001      49.93        1:39.14   
  Kalix Simsällskap                   
                     
31  Toni Lipponen  2003      47.40        1:39.53   
  Kemin Uimaseura                   
                     
32  Niilo Keskitalo  2000      48.64        1:40.47   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
33  Oscar Nordström  2000      51.22        1:44.08   
  Kalix Simsällskap                   
                     
34  Oscar Engström  2000      55.62        1:53.38   
  Kalix Simsällskap                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Keränen  1998      29.85        1:01.82   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Severi Lieto  1998      29.92        1:02.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tobias Rohtmets  1998      30.45        1:04.46   
  Oulun Lohet                   
                     
Jere Ojakippola  1999      31.36        1:04.93   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Markus Svanberg  1998      31.16        1:05.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Konsta Kallinen  1999      31.55        1:06.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Jonas Meissner  1999      32.12        1:06.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jacob Danielsson  1998      32.43        1:08.60   
  Piteå Sim                   
                     
Joonas Kuutsa  1998      33.49        1:08.65   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
10  Jussi Perkkiö  1998      34.24        1:09.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tuomas Saari  1999      33.95        1:10.07   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Julius Laitila  1998      32.72        1:10.24   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
13  Joonas Huhtakangas  1999      33.78        1:10.35   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Aukusti Ylitervo  1999      34.18        1:10.42   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Jere Kerttula  1999      34.68        1:12.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Juho Kaikkonen  1999      34.39        1:12.10   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Konstantinos Johansson  1998      34.61        1:13.07   
  Piteå Sim                   
                     
18  Teemu Rahikainen  1998      35.05        1:13.08   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
19  Kosti Kaaresvirta  1999      35.90        1:14.22   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
20  Oskar Kitti  1999      34.77        1:15.78   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
21  Joona Korhonen  1999      37.10        1:16.57   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
22  Oliver Flodström  1999      35.84        1:17.96   
  Piteå Sim                   
                     
23  Jeremias Koivisto  1998      39.29        1:18.24   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
24  Mattias Jonsson  1999      38.50        1:20.94   
  Piteå Sim                   
                     
25  Tim Marklund  1999      36.47        1:21.05   
  Piteå Sim                   
                     
26  Joonas Pulkkinen  1999      38.58        1:21.31   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Petteri Mikkola  1999      38.69        1:22.24   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Aleksi Ylitervo  1999      40.66        1:23.50   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
29  Lauri Klemettilä  1999      39.73        1:23.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Heikki Ruha  1999      40.01        1:25.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
31  Johannes Manninen  1999      42.23        1:30.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Mattias Liiti  1999      42.81        1:30.58   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
33  Atte Roivainen  1999      44.57        1:36.42   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
34  Viktor Björkman  1999      45.27        1:39.92   
  Kalix Simsällskap                   
                     
35  William Uusijärvi  1999      2:03.34        2:03.34   
  Kalix Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner