Tulokset Spar Nord Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Swim Team Esbjerg | 41.86 | ||||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 44.83 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 52.88 | ||||||
4 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 52.94 | ||||||
5 | Freya Rasmussen | 2004 | West Swim Esbjerg | 53.99 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 42.63 | ||||||
2 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 43.58 | ||||||
3 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 45.49 | ||||||
4 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 46.24 | ||||||
5 | Stine R. Jensen | 2002 | Varde Svømmeklub | 47.63 | ||||||
6 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | West Swim Esbjerg | 48.40 | ||||||
7 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.30 | ||||||
8 | Amina Begic | 2002 | Kolding SK | 49.89 | ||||||
9 | Thilde Timmermand | 2002 | West Swim Esbjerg | 49.93 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 37.21 | ||||||
2 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 38.43 | ||||||
3 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 39.95 | ||||||
4 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 40.65 | ||||||
5 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | 40.90 | ||||||
6 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 43.79 | ||||||
7 | Ester Møller | 2001 | West Swim Esbjerg | 46.23 | ||||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 46.55 | ||||||
9 | Cecilie Biltoft | 2001 | West Swim Esbjerg | 46.66 | ||||||
10 | Mathilde Lundgaard | 2001 | Swim Team Esbjerg | 48.32 | ||||||
11 | Emma Jørgensen | 2001 | West Swim Esbjerg | 48.85 | ||||||
12 | Mathilde Sofie Sørensen | 2001 | West Swim Esbjerg | 55.80 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 34.25 | ||||||
2 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 34.31 | ||||||
3 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 35.89 | ||||||
4 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 35.96 | ||||||
5 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 36.06 | ||||||
6 | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | 37.05 | ||||||
7 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 38.51 | ||||||
8 | Katrine Risager Seegert | 2000 | Kolding SK | 40.09 | ||||||
9 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.18 | ||||||
10 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.38 | ||||||
11 | Sofie Haahr | 2000 | Swim Team Esbjerg | 40.73 | ||||||
12 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 44.50 | ||||||
13 | Sara Bonde Christensen | 2000 | Varde Svømmeklub | 53.69 | ||||||
- | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 31.32 | ||||||
2 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 32.10 | ||||||
3 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 33.18 | ||||||
4 | Christine Larsen | 1998 | Kolding SK | 33.57 | ||||||
5 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 34.11 | ||||||
6 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 34.32 | ||||||
7 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | Kolding SK | 34.39 | ||||||
8 | Sissel L. Madsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 34.60 | ||||||
9 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 34.67 | ||||||
10 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 35.71 | ||||||
11 | Laura Jørgensen | 1999 | Varde Svømmeklub | 35.84 | ||||||
12 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.68 | ||||||
13 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 37.89 | ||||||
14 | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | Delta Svøm | 38.53 | ||||||
15 | Iben Højgaard Jensen | 1998 | Kolding SK | 39.12 | ||||||
16 | Sarah Østergård | 1998 | Kolding SK | 39.33 | ||||||
17 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 41.19 | ||||||
18 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 43.20 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 30.36 | ||||||
2 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 31.12 | ||||||
3 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.20 | ||||||
4 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.98 | ||||||
5 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 36.57 | ||||||
6 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 |