Resultater for Bockstensdoppet 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Bockstensdoppet 2012 | Utskriftsdatum | 30 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg SIM | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2012 |
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 43.99 | 1:27.19 | |||||
2 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 42.59 | 1:27.32 | |||||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 43.36 | 1:29.51 | |||||
4 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.75 | 1:30.17 | |||||
5 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 43.73 | 1:30.47 | |||||
6 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 44.37 | 1:30.67 | |||||
7 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 44.79 | 1:31.05 | |||||
8 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 45.19 | 1:33.41 | |||||
9 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 44.70 | 1:36.62 | |||||
10 | Klara Stigsson | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 47.91 | 1:37.48 | |||||
11 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 47.41 | 1:38.17 | |||||
12 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.06 | 1:39.55 | |||||
13 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 49.15 | 1:39.91 | |||||
14 | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | 48.93 | 1:41.25 | |||||
15 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 49.66 | 1:41.91 | |||||
16 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 48.39 | 1:42.05 | |||||
17 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 48.72 | 1:43.18 | |||||
18 | Amanda Böhn | 2001 | Simklubben S 02 | 51.34 | 1:44.23 | |||||
19 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 53.05 | 1:45.50 | |||||
20 | Linn Kramer | 2001 | Mariestads Simsällskap | 51.17 | 1:46.98 | |||||
21 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 52.46 | 1:47.95 | |||||
22 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 53.08 | 1:49.62 | |||||
23 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 53.82 | 1:50.87 | |||||
24 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 53.89 | 1:50.89 | |||||
25 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 52.04 | 1:51.21 | |||||
26 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 54.78 | 1:51.36 | |||||
27 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.22 | 1:52.66 | |||||
28 | Nanna Sandgren | 2003 | Varberg-Falkenberg Sim | 54.86 | 1:54.73 | |||||
29 | Matilda Bengtsson | 2002 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.46 | 1:54.83 | |||||
30 | Clara Balslev | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.73 | 1:59.41 | |||||
31 | Kajsa Westman | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 59.75 | 2:01.84 | |||||
32 | Sara Karlsson | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:01.59 | 2:10.69 | |||||
- | Victoria Pourmotamed | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Matilda Eni | 2002 | Töreboda Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.12 | 1:14.62 | |||||
2 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.82 | 1:18.45 | |||||
3 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.17 | 1:20.18 | |||||
4 | Vilma Flodfält | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.61 | 1:20.52 | |||||
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 40.42 | 1:21.31 | |||||
6 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.48 | 1:22.69 | |||||
7 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.92 | 1:22.70 | |||||
8 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 40.35 | 1:23.38 | |||||
9 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 40.56 | 1:23.67 | |||||
10 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 41.65 | 1:23.76 | |||||
11 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.11 | 1:24.13 | |||||
12 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.48 | 1:24.32 | |||||
13 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 42.24 | 1:26.13 | |||||
14 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 41.28 | 1:26.28 | |||||
15 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 43.13 | 1:27.67 | |||||
16 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 44.41 | 1:27.91 | |||||
17 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 43.12 | 1:28.11 | |||||
18 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 42.23 | 1:28.28 | |||||
19 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 43.62 | 1:28.60 | |||||
20 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.49 | 1:28.69 | |||||
21 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 42.56 | 1:28.98 | |||||
22 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 44.11 | 1:29.01 | |||||
23 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.22 | 1:29.06 | |||||
24 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 44.41 | 1:29.18 | |||||
25 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 43.76 | 1:29.25 | |||||
26 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 44.02 | 1:30.12 | |||||
27 | Elin Nilsson | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 43.73 | 1:30.18 | |||||
28 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 44.00 | 1:30.29 | |||||
29 | Maja Engström | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.82 | 1:30.39 | |||||
30 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 44.17 | 1:30.82 | |||||
31 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 44.28 | 1:31.01 | |||||
32 | Tove Kramer | 1999 | Mariestads Simsällskap | 44.82 | 1:31.35 | |||||
33 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 44.17 | 1:31.61 | |||||
34 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 44.75 | 1:31.69 | |||||
35 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.65 | 1:31.99 | |||||
36 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 45.34 | 1:33.76 | |||||
37 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 44.60 | 1:33.79 | |||||
38 | Marit Aakre | 2000 | Bergkameratene Svømmeklubb | 45.06 | 1:34.20 | |||||
39 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 44.98 | 1:35.13 | |||||
40 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 46.18 | 1:35.65 | |||||
41 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 45.67 | 1:35.83 | |||||
42 | Linnea Karlsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.03 | 1:35.85 | |||||
43 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 46.64 | 1:36.63 | |||||
44 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 46.79 | 1:37.04 | |||||
45 | Lina Gäbel | 2000 | Höganäs Simsällskap | 47.62 | 1:37.30 | |||||
46 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 46.59 | 1:38.03 | |||||
47 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.61 | 1:38.05 | |||||
48 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 46.54 | 1:38.28 | |||||
49 | Ebba Hultgren | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.56 | 1:39.92 | |||||
50 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 49.22 | 1:40.40 | |||||
51 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.95 | 1:40.57 | |||||
52 | Elin Wendt | 1999 | Simklubben S 02 | 48.81 | 1:40.62 | |||||
53 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.69 | 1:40.70 | |||||
54 | Ulrike Sengstschmid | 1999 | Göteborg Sim | 51.74 | 1:41.06 | |||||
55 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | Göteborg Sim | 48.00 | 1:41.46 | |||||
56 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 48.05 | 1:43.32 | |||||
57 | Sofi Djurklou | 2000 | Höganäs Simsällskap | 46.43 | 1:43.48 | |||||
58 | Louise Jensen | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 50.58 | 1:43.72 | |||||
59 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 47.57 | 1:44.06 | |||||
60 | Jouline Svensson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.38 | 1:44.88 | |||||
61 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 52.93 | 1:46.62 | |||||
62 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Simklubben S 02 | 53.68 | 1:49.11 | |||||
63 | Annie Andreasson | 1999 | Simklubben S 02 | 53.11 | 1:50.60 | |||||
64 | Frida Karlsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.96 | 1:58.33 | |||||
- | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.52 | 1:13.98 | |||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.02 | 1:14.97 | |||||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 37.89 | 1:17.27 | |||||
4 | Astrid Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 37.73 | 1:17.63 | |||||
5 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.02 | 1:19.06 | |||||
6 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 39.13 | 1:19.33 | |||||
7 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 39.01 | 1:19.79 | |||||
8 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.10 | 1:20.14 | |||||
9 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.56 | 1:20.34 | |||||
10 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.55 | 1:20.36 | |||||
11 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.80 | 1:20.40 | |||||
12 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 38.94 | 1:20.53 | |||||
13 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.77 | 1:21.90 | |||||
14 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 40.23 | 1:22.03 | |||||
15 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 41.38 | 1:23.67 | |||||
16 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.40 | 1:23.77 | |||||
17 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 39.82 | 1:24.23 | |||||
18 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 40.75 | 1:24.49 | |||||
19 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 41.29 | 1:25.49 | |||||
20 | Sara Andersson | 1997 | Ystads Simsällskap | 42.85 | 1:26.15 | |||||
21 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 42.40 | 1:27.18 | |||||
22 | Maggie Huynh | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 42.43 | 1:27.39 | |||||
23 | Linnéa Andersson | 1997 | Simklubben Laxen | 41.70 | 1:27.51 | |||||
24 | Jennifer Sjulander | 1998 | Simklubben S 02 | 43.84 | 1:28.94 | |||||
25 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 43.83 | 1:29.90 | |||||
26 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.12 | 1:31.05 | |||||
27 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 44.78 | 1:32.31 | |||||
28 | Julia Kanerva | 1998 | Simklubben S 02 | 44.45 | 1:32.33 | |||||
29 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 44.56 | 1:33.30 | |||||
30 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 45.95 | 1:33.45 | |||||
31 | Matilda Wendt | 1997 | Simklubben S 02 | 45.84 | 1:35.67 | |||||
32 | Jennifer Lidström | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 46.15 | 1:37.01 | |||||
33 | Jelka Feldhusen | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.71 | 1:37.63 | |||||
34 | Hanna Jakobsson | 1998 | Säffle Simsällskap | 50.54 | 1:44.87 | |||||
35 | Villemo Bols | 1998 | Bergkameratene Svømmeklubb | 51.25 | 1:46.47 | |||||
36 | Emma Tegstam | 1998 | Alingsås SLS | 52.23 | 1:49.44 | |||||
37 | Marita Uglem Remøy | 1998 | Bergkameratene Svømmeklubb | 51.61 | 1:50.73 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.02 | 1:09.65 | |||||
2 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.35 | 1:14.48 | |||||
3 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 36.98 | 1:14.54 | |||||
4 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.96 | 1:15.78 | |||||
5 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 36.51 | 1:15.81 | |||||
6 | Josefine Åkesson | 1995 | Ystads Simsällskap | 36.85 | 1:16.15 | |||||
7 | Mette Karlsson | 1995 | Kristianstads SLS | 37.59 | 1:16.46 | |||||
8 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.22 | 1:16.56 | |||||
9 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 36.17 | 1:16.76 | |||||
10 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 37.17 | 1:16.98 | |||||
11 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 38.89 | 1:17.69 | |||||
12 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 37.54 | 1:17.96 | |||||
13 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 37.68 | 1:18.77 | |||||
14 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 37.79 | 1:19.73 | |||||
15 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 38.52 | 1:20.41 | |||||
16 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 38.60 | 1:21.69 | |||||
17 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.92 | 1:22.50 | |||||
18 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 40.68 | 1:22.84 | |||||
19 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 40.50 | 1:23.00 | |||||
20 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.94 | 1:23.22 | |||||
21 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.41 | 1:23.28 | |||||
22 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 40.51 | 1:24.60 | |||||
23 | Anna Engström | 1996 | Kristianstads SLS | 43.66 | 1:28.28 | |||||
24 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.35 | 1:28.53 | |||||
25 | Madeleine Ivarsson | 1994 | Ystads Simsällskap | 43.91 | 1:31.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 30 juni 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:16 |