Resultater for Malmösprinten / UGP 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 / Malmösprinten |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:00 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 juni 2012 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Fransson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.16 |
1:10.39 |
1:51.30 |
|
2:24.34 |
|
2 |
Jim Ljungquist |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
31.60 |
1:10.14 |
1:54.62 |
|
2:27.24 |
|
3 |
Tony Brkic |
1994 |
S71 |
|
29.57 |
1:09.69 |
1:53.76 |
|
2:28.11 |
|
4 |
Viktor Christiansson |
1995 |
Tyringe Simsällskap |
|
30.17 |
1:10.56 |
1:57.36 |
|
2:30.64 |
|
5 |
Johannes Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
33.35 |
1:15.48 |
2:04.50 |
|
2:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.83 |
1:10.76 |
1:54.68 |
|
2:27.79 |
|
2 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
32.32 |
1:11.85 |
1:57.77 |
|
2:32.71 |
|
3 |
Oliver Gustafsson |
1997 |
Simsällskapet Delfin |
|
32.13 |
1:12.10 |
1:58.75 |
|
2:35.58 |
|
4 |
Hampus Persson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
33.76 |
1:14.16 |
2:01.50 |
|
2:36.81 |
|
5 |
Marcus Henriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
33.19 |
1:14.82 |
2:03.31 |
|
2:40.80 |
|
6 |
Trym Nygård |
1997 |
SSK Skjetten Svømming |
|
36.93 |
1:25.87 |
2:11.01 |
|
2:48.04 |
|
7 |
Morten Stave |
1997 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.28 |
1:22.26 |
2:12.63 |
|
2:51.06 |
|
8 |
Christoffer Heimbrand |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.99 |
1:25.26 |
2:13.06 |
|
2:51.73 |
|
9 |
Nils Tangvald |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
47.54 |
1:36.83 |
2:36.00 |
|
3:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
35.58 |
1:13.79 |
1:57.73 |
|
2:31.63 |
|
2 |
Magnus Karlsborn |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.50 |
1:13.28 |
1:56.28 |
|
2:31.95 |
|
3 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.76 |
1:16.44 |
2:05.08 |
|
2:40.38 |
|
4 |
Richard Berg |
1998 |
Simklubben Ran |
|
33.97 |
1:16.50 |
2:06.65 |
|
2:44.36 |
|
5 |
Felix Midlöv |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
33.01 |
1:16.29 |
2:10.47 |
|
2:47.15 |
|
6 |
Oleg Pyatnytskyy |
1998 |
Bærumsvømmerne |
|
37.22 |
1:24.65 |
2:10.26 |
|
2:50.11 |
|
7 |
Filip Henriksson |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.57 |
1:22.64 |
2:13.16 |
|
2:51.84 |
|
8 |
Birger Bratli |
1998 |
SSK Skjetten Svømming |
|
41.41 |
1:27.57 |
2:15.30 |
|
2:52.76 |
|
9 |
Olav Matheo Skålvoll |
1998 |
Oslo Idrettslag |
|
38.63 |
1:24.22 |
2:15.93 |
|
2:53.23 |
|
10 |
Sam Zandi |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.50 |
1:27.91 |
2:18.38 |
|
2:58.62 |
|
11 |
Vetle Johansen |
1998 |
SSK Skjetten Svømming |
|
43.06 |
1:28.73 |
2:27.82 |
|
3:08.19 |
|
- |
Karl Persson |
1998 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.52 |
1:14.89 |
1:54.73 |
|
2:27.78 |
|
2 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
34.63 |
1:15.55 |
2:04.57 |
|
2:39.42 |
|
3 |
Erling Syversveen Lie |
1999 |
Bærumsvømmerne |
|
34.10 |
1:17.13 |
2:03.78 |
|
2:42.12 |
|
4 |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
35.15 |
1:16.79 |
2:03.04 |
|
2:42.82 |
|
5 |
Viktor Aanesen |
1999 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.95 |
1:21.59 |
2:11.82 |
|
2:45.78 |
|
6 |
Sondre Sigstad Wikberg |
1999 |
Oslo Idrettslag |
|
36.38 |
1:18.76 |
2:08.52 |
|
2:46.64 |
|
7 |
Philip Rantzow |
1999 |
Tyringe Simsällskap |
|
37.50 |
1:24.59 |
2:14.98 |
|
2:50.62 |
|
8 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
37.64 |
1:20.47 |
2:13.12 |
|
2:51.25 |
|
9 |
Teo Sauthon |
2000 |
Oslo Idrettslag |
|
37.53 |
1:22.49 |
2:15.75 |
|
2:52.79 |
|
10 |
Tinius Jensen |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
41.02 |
1:25.86 |
2:18.28 |
|
2:55.57 |
|
11 |
Dennis Jarnberg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.51 |
1:23.40 |
2:18.77 |
|
2:59.04 |
|
12 |
Martin Wold |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.93 |
1:28.17 |
2:21.57 |
|
2:59.56 |
|
13 |
Lars Hallberg |
2001 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
39.50 |
1:25.33 |
2:21.79 |
|
2:59.95 |
|
14 |
David Siöland |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.49 |
1:31.11 |
2:23.91 |
|
3:05.11 |
|
15 |
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.68 |
1:31.41 |
2:31.05 |
|
3:12.79 |
|
16 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
46.52 |
1:38.70 |
2:36.56 |
|
3:17.81 |
|
17 |
Lucas Hansen |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.84 |
1:35.59 |
2:33.70 |
|
3:18.13 |
|
18 |
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
47.68 |
1:44.77 |
2:50.53 |
|
3:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2012 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:00 |
|