Resultater for Vest Langbane Mesterskaber Grand Prix 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Vest Langbane | Udskriftsdato | 24 februar 2008 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.25 | 59.63 | |||||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.02 | 59.92 | |||||
3 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.14 | 1:00.53 | |||||
4 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.46 | 1:00.73 | |||||
5 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.53 | 1:00.93 | |||||
6 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.55 | 1:01.48 | |||||
7 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 28.31 | 1:01.82 | |||||
8 | Karsten Schütt | 1991 | Bov IF | 28.96 | 1:02.01 | |||||
9 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.93 | 1:02.49 | |||||
10 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.90 | 1:02.52 | |||||
11 | Brian Lagoni | 1985 | Horsens Svømmeklub | 28.77 | 1:02.63 | |||||
12 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.45 | 1:02.66 | |||||
13 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense STO 95 | 29.64 | 1:02.80 | |||||
14 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 29.39 | 1:02.81 | |||||
15 | Martin T. Nielsen | 1990 | Frem Odense STO 95 | 1:02.93 | 1:02.93 | |||||
16 | Mathias Skaaning | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.49 | 1:04.44 | |||||
17 | Christian Therkelsen | 1987 | Svømmeklubben S 68 | 29.34 | 1:04.72 | |||||
18 | Mads Jensen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 29.99 | 1:04.93 | |||||
19 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.78 | 1:05.19 | |||||
20 | Thomas Rabølle Sørensen | 1991 | Frem Odense STO 95 | 30.38 | 1:05.49 | |||||
21 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.65 | 1:05.60 | |||||
22 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.56 | 1:06.02 | |||||
23 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 31.02 | 1:06.52 | |||||
24 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 31.20 | 1:06.79 | |||||
25 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 30.52 | 1:06.97 | |||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Vildbjerg Svømmeklub |