Resultat för SEFA International
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | SEFA Internationell | Utskriftsdatum | 09 september 2012 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 13:32 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2012 |
Gren 23, 200m Medley C D pojkar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: ATEA |
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 2:38.98 2011-09-10 |
13 - 14 år: Tao Yuanhu (1998) 2:20.11 2011-09-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 36.59 | 1:18.65 | 2:05.01 | 2:41.37 | |||
2 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 39.97 | 1:25.14 | 2:16.15 | 2:53.34 | |||
3 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 44.22 | 1:35.24 | 2:24.50 | 3:05.75 | |||
4 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 42.75 | 1:35.82 | 2:27.20 | 3:10.76 | |||
5 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 44.11 | 1:35.29 | 2:28.51 | 3:12.69 | |||
6 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 41.46 | 1:28.56 | 2:28.65 | 3:13.44 | |||
7 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 46.16 | 1:35.41 | 2:33.47 | 3:14.04 | |||
8 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 48.48 | 1:40.85 | 2:38.50 | 3:20.04 | |||
9 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 49.95 | 1:39.20 | 2:34.72 | 3:20.95 | |||
10 | Linus Brockmar | 2001 | Skövde Simsällskap | 52.05 | 1:41.50 | 2:46.02 | 3:28.89 | |||
11 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 52.08 | 1:48.41 | 2:49.24 | 3:37.56 | |||
12 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 52.17 | 1:46.70 | 2:49.03 | 3:38.53 | |||
13 | Isac Pettersson | 2001 | Varberg Sim | 52.89 | 1:59.44 | 3:02.88 | 3:59.96 | |||
- | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley C D pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ATEA |
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 2:38.98 2011-09-10 |
13 - 14 år: Tao Yuanhu (1998) 2:20.11 2011-09-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 31.49 | 1:09.34 | 1:54.78 | 2:28.80 | |||
2 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.71 | 1:13.14 | 1:58.26 | 2:34.25 | |||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 35.16 | 1:17.18 | 2:01.83 | 2:38.19 | |||
4 | Pontus Staudinger | 1998 | Skövde Simsällskap | 35.11 | 1:15.75 | 2:03.79 | 2:38.74 | |||
5 | Emil Karlsen | 1998 | Haldens Svømmeklub | 36.14 | 1:17.93 | 2:05.53 | 2:39.11 | |||
6 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.50 | 1:15.98 | 2:02.80 | 2:39.31 | |||
7 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.72 | 1:16.30 | 2:04.85 | 2:41.35 | |||
8 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.08 | 1:20.28 | 2:04.46 | 2:41.88 | |||
9 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 34.49 | 1:16.99 | 2:05.89 | 2:43.02 | |||
10 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 34.15 | 1:18.92 | 2:07.62 | 2:43.05 | |||
11 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 34.24 | 1:20.05 | 2:07.14 | 2:47.22 | |||
12 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.24 | 1:23.06 | 2:11.46 | 2:47.53 | |||
13 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 36.83 | 1:21.39 | 2:11.93 | 2:50.48 | |||
14 | Adam Jonsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.45 | 1:24.82 | 2:16.96 | 2:55.81 | |||
15 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 39.17 | 1:25.45 | 2:16.91 | 2:56.94 | |||
16 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 39.91 | 1:25.26 | 2:17.89 | 2:57.74 | |||
17 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 42.58 | 1:27.88 | 2:21.25 | 3:00.51 | |||
18 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.80 | 1:25.91 | 2:18.69 | 3:07.36 | |||
19 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 42.59 | 1:31.55 | 2:25.51 | 3:07.97 | |||
20 | Emil Jonsson | 1999 | Skövde Simsällskap | 44.03 | 1:32.53 | 2:28.48 | 3:09.98 | |||
21 | Herman Blenneros | 1998 | Varberg Sim | 41.91 | 1:36.77 | 2:31.74 | 3:13.77 | |||
22 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 43.19 | 1:34.61 | 2:32.90 | 3:14.87 | |||
23 | Max Sandgren | 1999 | Varberg Sim | 45.93 | 1:37.20 | 2:43.49 | 3:32.20 | |||
- | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DNS | ||||||
- | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Nathanael Schramm | 1999 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 09 september 2012 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:32 |