Resultater for GSC Short Course
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.71 | 1:00.34 | 1:33.90 | 2:06.70 | |||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.60 | 1:04.78 | 1:40.19 | 2:15.94 | |||
3 | Albert Alexander John | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.12 | 1:05.50 | 1:41.93 | 2:17.61 | |||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.44 | 1:06.49 | 1:42.98 | 2:19.72 | |||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.58 | 1:09.34 | 1:46.42 | 2:22.57 | |||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.94 | 1:08.94 | 1:48.00 | 2:25.33 | |||
7 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.14 | 1:11.24 | 1:49.58 | 2:26.56 | |||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.88 | 1:09.37 | 1:48.74 | 2:27.54 | |||
9 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 32.30 | 1:10.48 | 1:50.21 | 2:27.82 | |||
10 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.32 | 1:11.92 | 1:50.52 | 2:29.04 | |||
11 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | A6 | 35.52 | 1:16.00 | 1:57.83 | 2:39.72 | |||
12 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 41.06 | 1:27.25 | 2:14.80 | 3:00.97 | |||
13 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.96 | 1:41.25 | 2:36.69 | 3:27.23 | |||
14 | Victor Bornæs | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.44 | 1:44.69 | 2:41.06 | 3:42.14 | |||
15 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.75 | 2:54.50 | 3:53.03 | 3:53.03 | |||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNF | ||||||
- | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ej markering ved 25m | |||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.97 | 1:04.12 | 1:37.80 | 2:11.22 | |||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.59 | 1:04.65 | 1:38.48 | 2:11.74 | |||
3 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.78 | 1:05.64 | 1:41.29 | 2:14.95 | |||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.82 | 1:07.12 | 1:42.20 | 2:16.03 | |||
5 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.94 | 1:05.44 | 1:41.39 | 2:16.86 | |||
6 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.09 | 1:07.31 | 1:42.20 | 2:16.89 | |||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.06 | 1:11.44 | 1:49.76 | 2:27.23 | |||
8 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 35.70 | 1:16.88 | 1:59.14 | 2:38.18 | |||
- | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | A6 | 27.31 | 56.22 | 1:25.32 | 1:55.20 | |||
2 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | 27.23 | 56.92 | 1:26.72 | 1:56.68 | |||
3 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 28.25 | 59.83 | 1:32.52 | 2:03.32 | |||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.28 | 59.99 | 1:32.32 | 2:03.81 | |||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 29.31 | 1:01.48 | 1:35.52 | 2:10.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:54 |