Tulokset GTI Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2012 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Dahl | 1993 | 682 | 24.65 | 51.05 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | 618 | 25.33 | 52.76 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Rasmus Dufour | 1993 | 589 | 25.40 | 53.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Vang | 1991 | 566 | 25.65 | 54.33 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Ivan Srdanovic | 1992 | 518 | 26.35 | 55.96 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Martin Dolang | 1994 | 504 | 27.08 | 56.47 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Mads Kildholt | 1994 | 480 | 27.38 | 57.40 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Oliver Grodt | 1994 | 458 | 27.25 | 58.29 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Gustav Josterud | 1994 | 387 | 29.39 | 1:01.69 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Philip Broberg | 1994 | 303 | 31.54 | 1:06.93 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Røssel | 1995 | 519 | 26.66 | 55.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 497 | 27.21 | 56.73 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 455 | 27.88 | 58.43 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Axel Bevort | 1996 | 442 | 28.06 | 59.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 461 | 27.77 | 58.19 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | 455 | 27.55 | 58.41 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Magnus Troest | 1997 | 455 | 27.99 | 58.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 435 | 27.42 | 59.29 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 423 | 28.66 | 59.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathias Wilquin | 1998 | 415 | 29.21 | 1:00.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Frederik Kühn | 1997 | 396 | 29.04 | 1:01.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Mikkel Pedersen | 1997 | 395 | 29.26 | 1:01.26 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Krogh | 1997 | 388 | 30.18 | 1:01.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 386 | 30.37 | 1:01.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Frederik Galving | 1998 | 368 | 30.05 | 1:02.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 354 | 30.33 | 1:03.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 347 | 30.51 | 1:03.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Emil Grovn | 1998 | 340 | 30.63 | 1:04.39 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Arvid Elmberg | 1998 | 322 | 30.91 | 1:05.58 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
16 | Thor Friis Skifte | 1997 | 307 | 31.79 | 1:06.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Mads Andersen | 1998 | 277 | 1:08.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 268 | 1:09.70 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
19 | Jacob Hunsballe | 1997 | 259 | 1:10.50 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
20 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 243 | 1:12.01 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
21 | Gustav Dandanell | 1997 | 158 | 1:23.05 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
- | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 445 | 28.20 | 58.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 402 | 29.11 | 1:00.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 394 | 29.57 | 1:01.31 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 367 | 30.07 | 1:02.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Frederik Liljedahl | 1999 | 322 | 31.35 | 1:05.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jakob Kolberg | 2000 | 312 | 32.20 | 1:06.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mathias Immerkjær | 1999 | 310 | 31.00 | 1:06.40 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Christopher Kiss | 1999 | 297 | 1:07.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Martin Stengelshøj | 1999 | 295 | 1:07.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 283 | 31.74 | 1:08.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 277 | 33.17 | 1:08.98 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Ferdinand Wahl | 2000 | 268 | 1:09.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Erik Engström | 1999 | 263 | 33.05 | 1:10.17 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 262 | 1:10.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Lukas Storm | 1999 | 259 | 1:10.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 244 | 1:11.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Erik Kjærgaard | 1999 | 234 | 1:12.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Sipan Kawiani | 2000 | 201 | 1:16.66 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 169 | 1:21.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | 164 | 1:22.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Emil Frovin Enevoldsen | 2000 | 157 | 1:23.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Kristian Mortensen | 2000 | 146 | 1:25.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Rasmus Schrøder | 2000 | 133 | 1:28.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Gustav Notkin | 1999 | 133 | 1:28.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Lucas Valdau | 1999 | 112 | 1:33.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Morten Kilhof | 2000 | 88 | 1:41.03 | ||||||
GTI | ||||||||||
27 | Tino Lindberg | 2000 | 82 | 1:43.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 241 | 1:12.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ole Damgaard | 2002 | 228 | 1:13.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 219 | 1:14.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mads Enghave | 2002 | 213 | 1:15.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Mike Johansen | 2001 | 209 | 1:15.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jakob Petersen | 2001 | 192 | 1:17.94 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Asger Hartvig | 2002 | 190 | 1:18.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 188 | 1:18.46 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 181 | 1:19.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 171 | 1:21.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Lukas Adeler | 2001 | 151 | 1:24.39 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Alexander Schiøtz | 2001 | 150 | 1:24.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Arthur Hansen | 2002 | 149 | 1:24.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | William Kristiansen | 2001 | 148 | 1:25.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Laurits Hinge | 2002 | 147 | 1:25.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Mads Toft | 2001 | 142 | 1:26.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gustav Sidenius | 2001 | 142 | 1:26.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 139 | 1:26.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 122 | 1:30.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Theodor Palmø | 2002 | 120 | 1:31.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christoffer Hove | 2002 | 112 | 1:33.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Tobias Enghave | 2002 | 109 | 1:34.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Mads Baltzer | 2002 | 103 | 1:35.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
24 | Casper Koch | 2002 | 88 | 1:40.90 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Adam Ussingkær | 2001 | 78 | 1:45.31 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Kevin Liang | 2002 | 65 | 1:51.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
27 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 60 | 1:54.71 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 236 | 1:12.73 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 120 | 1:31.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Marius Bugge | 2003 | 82 | 1:43.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 72 | 1:48.06 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Christian Andersen | 2003 | 69 | 1:49.61 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 58 | 1:56.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Mads Dolang | 2004 | 57 | 1:57.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Mathias Ankersen | 2004 | 52 | 2:00.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Augustas Skarbalius | 2003 | 41 | 2:10.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:11 |