Resultater for Høststævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 37.22 | 1:18.80 | |||||
2 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 38.42 | 1:20.49 | |||||
3 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.00 | 1:21.99 | |||||
4 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 38.64 | 1:22.16 | |||||
5 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 40.77 | 1:28.31 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 34.86 | 1:13.83 | |||||
2 | Esther Øksnebjerg | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.02 | 1:14.69 | |||||
3 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.94 | 1:17.94 | |||||
4 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | 1:19.16 | |||||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.15 | 1:20.75 | |||||
6 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.59 | 1:22.56 | |||||
7 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 39.97 | 1:24.64 | |||||
8 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.60 | 1:28.70 | |||||
9 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.32 | 1:29.59 | |||||
10 | Amelia Helleman | 2000 | Værløse Svømmeklub | 44.80 | 1:37.24 | |||||
11 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 45.79 | 1:42.96 | |||||
12 | Rosa Hansen Larsen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.03 | 1:51.01 | |||||
- | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.65 | 1:15.19 | |||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.91 | 1:17.86 | |||||
3 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 37.03 | 1:18.78 | |||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.83 | 1:20.47 | |||||
5 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.99 | 1:21.33 | |||||
6 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.08 | 1:21.78 | |||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 39.57 | 1:22.56 | |||||
8 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.34 | 1:23.67 | |||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.20 | 1:26.03 | |||||
10 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.46 | 1:27.75 | |||||
11 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.46 | 1:28.49 | |||||
12 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.74 | 1:28.64 | |||||
13 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.63 | 1:29.39 | |||||
14 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.59 | 1:29.71 | |||||
15 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.98 | 1:30.61 | |||||
16 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 46.10 | 1:36.11 | |||||
17 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.61 | 1:36.97 | |||||
18 | Louise Dam-Hendriksen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.06 | 1:38.53 | |||||
19 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 46.47 | 1:39.08 | |||||
20 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.64 | 1:44.52 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Sluktørsten.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.94 | 1:20.69 | |||||
2 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.85 | 1:26.33 | |||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.96 | 1:26.91 | |||||
4 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.57 | 1:27.96 | |||||
5 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.82 | 1:28.88 | |||||
6 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.26 | 1:30.66 | |||||
7 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.46 | 1:31.68 | |||||
8 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.17 | 1:32.23 | |||||
9 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.10 | 1:35.82 | |||||
10 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 43.00 | 1:36.87 | |||||
11 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 43.68 | 1:36.93 | |||||
12 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.83 | 1:42.38 | |||||
13 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 47.98 | 1:42.42 | |||||
14 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 46.91 | 1:42.62 | |||||
15 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.32 | 1:44.15 | |||||
16 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.47 | 1:45.04 | |||||
17 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 49.45 | 1:45.19 | |||||
18 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.88 | 1:45.63 | |||||
19 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 50.29 | 1:48.09 | |||||
20 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.63 | 1:48.34 | |||||
21 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.79 | 1:48.79 | |||||
22 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 52.63 | 1:50.75 | |||||
23 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.49 | 1:51.13 | |||||
24 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 51.80 | 1:52.71 | |||||
25 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 53.27 | 1:57.35 | |||||
26 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 55.16 | 2:01.81 | |||||
27 | Mille Berger | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 59.73 | 2:04.22 | |||||
28 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 59.68 | 2:10.26 | |||||
29 | Lillian Do | 2002 | Albertslund IF | 58.43 | 2:12.59 | |||||
30 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 56.08 | 2:13.94 | |||||
- | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frida Grønhøj Burchardt | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:06 |