Resultater for Høststævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 53.54 | 1:51.19 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.29 | 1:23.33 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.58 | 1:27.02 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 45.48 | 1:35.65 | |||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 48.87 | 1:42.59 | |||||
5 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.18 | 1:47.00 | |||||
6 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 54.23 | 1:53.54 | |||||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 55.77 | 2:01.55 | |||||
8 | Casper Christensen | 2000 | A6 | 57.96 | 2:02.29 | |||||
9 | Christian Christensen | 2000 | A6 | 57.99 | 2:02.56 | |||||
10 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.06 | 2:04.92 | |||||
11 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:06.20 | 2:24.14 | |||||
- | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.47 | 1:37.29 | |||||
2 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 50.16 | 1:45.98 | |||||
3 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 53.31 | 1:49.00 | |||||
4 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 50.95 | 1:49.53 | |||||
5 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.81 | 1:51.92 | |||||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.91 | 1:53.41 | |||||
7 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 55.33 | 1:56.05 | |||||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 56.30 | 2:01.42 | |||||
9 | Asger Møller Olsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.32 | 2:08.50 | |||||
10 | Rasmus Østergaard | 2001 | A6 | 1:06.61 | 2:23.53 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Overgaard | 2002 | A6 | 51.39 | 1:47.92 | |||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 53.25 | 1:49.67 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 52.50 | 1:49.88 | |||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 57.18 | 2:01.43 | |||||
5 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 59.35 | 2:02.32 | |||||
6 | Mads Bitzer | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.33 | 2:07.89 | |||||
7 | Victor Spaanheden | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.96 | 2:14.26 | |||||
8 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.02 | 2:17.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:45 |