Results for Umeracet 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 03 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 14:18 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 17.21 | ||||||
2 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 17.22 | ||||||
3 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 17.53 | ||||||
4 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 17.74 | ||||||
5 | Signe Bogmer | 2002 | Umeå Simsällskap | 18.21 | ||||||
6 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 18.80 | ||||||
7 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 19.18 | ||||||
8 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 19.19 | ||||||
9 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 19.44 | ||||||
10 | Ella Hietala | 2003 | Umeå Simsällskap | 20.41 | ||||||
11 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 20.75 | ||||||
11 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 20.75 | ||||||
13 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 20.88 | ||||||
14 | Hanna Hultén | 2002 | Umeå Simsällskap | 21.03 | ||||||
15 | Alva Semb | 2003 | Umeå Simsällskap | 21.62 | ||||||
16 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 21.84 | ||||||
17 | Magda Hansson | 2002 | Umeå Simsällskap | 23.69 | ||||||
18 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 24.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 14:18 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 03 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 14:19 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 15.94 | ||||||
2 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 18.63 | ||||||
3 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 19.53 | ||||||
4 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 20.38 | ||||||
5 | Dennis Nilsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 21.02 | ||||||
6 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 22.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 14:19 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 03 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 14:19 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 3, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:18.22 | 2:54.21 | 4:33.59 | 5:59.56 | |||
2 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 1:17.54 | 2:52.17 | 4:34.00 | 6:01.11 | |||
Gren 3, 400m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:23.24 | 2:54.42 | 4:37.05 | 5:55.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 14:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 03 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 4, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:08.21 | 2:27.41 | 3:53.41 | 5:01.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 03 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.45 | 1:12.10 | |||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.70 | 1:17.85 | |||||
3 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.93 | 1:25.81 | |||||
4 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.54 | 1:30.11 | |||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.58 | 1:30.73 | |||||
6 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.77 | 1:36.52 | |||||
7 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.07 | 1:37.00 | |||||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.06 | 1:37.91 | |||||
9 | Julia Jiang | 2000 | Umeå Simsällskap | 49.55 | 1:40.24 | |||||
10 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.84 | 1:41.32 | |||||
11 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 50.24 | 1:42.29 | |||||
12 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.56 | 1:43.43 | |||||
13 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.74 | 1:44.14 | |||||
14 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.98 | 1:45.00 | |||||
15 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.60 | 1:45.67 | |||||
16 | Sara Janssen | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.49 | 1:46.19 | |||||
17 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.94 | 1:48.31 | |||||
18 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.78 | 1:52.84 | |||||
19 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 57.31 | 1:57.17 | |||||
20 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 57.89 | 1:57.26 | |||||
21 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 57.01 | 1:58.44 | |||||
22 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 1:45.00 | 2:01.56 | |||||
23 | Signe Bogmer | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:04.05 | 2:04.49 | |||||
- | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 38.74 | 1:18.52 | |||||
2 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 40.44 | 1:22.24 | |||||
3 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.01 | 1:27.66 | |||||
4 | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.45 | 1:28.74 | |||||
5 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.10 | 1:29.00 | |||||
6 | Hanna Götesson | 1999 | Vindelns Simsällskap | 45.61 | 1:35.46 | |||||
7 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 53.02 | 1:49.82 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.15 | 1:18.60 | |||||
2 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 40.61 | 1:22.78 | |||||
3 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 43.27 | 1:29.70 | |||||
4 | Sofia Persson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 49.46 | 1:37.88 | |||||
5 | Elvira Nyman | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.57 | 1:39.21 | |||||
6 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 48.47 | 1:41.91 | |||||
7 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 45.79 | 1:42.49 | |||||
8 | Alexandra Nilsson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 52.50 | 1:45.65 | |||||
9 | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | 53.37 | 1:51.20 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 34.09 | 1:11.57 | |||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.89 | 1:14.87 | |||||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 38.08 | 1:18.00 | |||||
4 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 38.67 | 1:19.03 | |||||
5 | Julia Ingelmark | 1991 | IKSU Simning | 38.24 | 1:20.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 03 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Lind | 2000 | Umeå Simsällskap | 47.29 | 1:38.38 | |||||
2 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 48.39 | 1:39.45 | |||||
3 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.31 | 1:41.09 | |||||
4 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.04 | 1:55.28 | |||||
5 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 56.09 | 1:57.34 | |||||
6 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:06.09 | 2:11.36 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.97 | 1:11.59 | |||||
2 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 38.22 | 1:18.89 | |||||
3 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.48 | 1:21.95 | |||||
4 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 46.43 | 1:33.90 | |||||
5 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 47.15 | 1:35.60 | |||||
6 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 56.08 | 1:54.99 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Fallebo | 1997 | Byske Simklubb | 37.25 | 1:16.32 | |||||
2 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 37.74 | 1:20.53 | |||||
3 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 1:22.53 | 1:22.53 | |||||
4 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 41.60 | 1:25.07 | |||||
5 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.56 | 1:34.47 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Edlund | 1991 | Umeå Simsällskap | 29.88 | 1:02.40 | |||||
2 | Michael Jönsson | 1991 | IKSU Simning | 34.45 | 1:12.49 | |||||
3 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 35.81 | 1:14.97 | |||||
4 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.35 | 1:18.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 08:48 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.47 | 1:13.76 | 1:52.24 | 2:29.46 | |||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.63 | 1:19.36 | 1:59.93 | 2:38.61 | |||
3 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.69 | 1:17.22 | 1:58.86 | 2:38.92 | |||
4 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.90 | 1:21.27 | 2:04.38 | 2:42.81 | |||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.39 | 1:22.59 | 2:07.68 | 2:49.25 | |||
6 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.90 | 1:21.67 | 2:05.32 | 2:49.28 | |||
7 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.17 | 1:28.95 | 2:18.26 | 3:08.08 | |||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.05 | 1:35.32 | 2:25.98 | 3:10.79 | |||
9 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.95 | 1:35.52 | 2:26.61 | 3:14.95 | |||
10 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.76 | 1:34.54 | 2:27.48 | 3:17.45 | |||
11 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.48 | 1:43.24 | 2:40.12 | 3:34.68 | |||
12 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.23 | 1:42.46 | 2:40.20 | 3:35.14 | |||
13 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 51.62 | 1:50.00 | 2:49.51 | 3:42.45 | |||
14 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 50.71 | 1:50.17 | 2:50.17 | 3:44.84 | |||
15 | Sara Janssen | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.90 | 1:51.39 | 2:52.74 | 3:50.95 | |||
16 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.57 | 1:57.65 | 3:00.38 | 3:57.87 | |||
- | Julia Jiang | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.91 | 1:13.31 | 1:51.87 | 2:28.54 | |||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 37.88 | 1:18.84 | 1:59.04 | 2:37.40 | |||
3 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.64 | 1:18.00 | 2:01.63 | 2:45.42 | |||
4 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.98 | 1:22.18 | 2:06.67 | 2:49.06 | |||
5 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 45.70 | 1:37.38 | 2:30.09 | 3:20.07 | |||
6 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 46.97 | 1:39.75 | 2:33.61 | 3:24.12 | |||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.61 | 1:10.38 | 1:46.57 | 2:22.88 | |||
2 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 33.89 | 1:11.66 | 1:52.26 | 2:32.97 | |||
3 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 36.01 | 1:15.01 | 1:55.63 | 2:35.75 | |||
4 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 37.30 | 1:20.63 | 2:03.18 | 2:44.94 | |||
5 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 38.10 | 1:24.55 | 2:15.63 | 2:58.55 | |||
6 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.58 | 1:22.08 | 2:09.39 | 2:58.59 | |||
7 | Elvira Nyman | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.62 | 1:33.05 | 2:23.41 | 3:11.30 | |||
8 | Sofia Persson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 43.15 | 1:34.36 | 2:27.11 | 3:12.66 | |||
9 | Alexandra Nilsson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 42.48 | 1:34.02 | 2:29.78 | 3:25.01 | |||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.34 | 1:06.75 | 1:43.88 | 2:18.44 | |||
2 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 33.98 | 1:10.95 | 1:48.57 | 2:25.98 | |||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 33.97 | 1:12.12 | 1:50.86 | 2:26.05 | |||
4 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.10 | 1:09.91 | 1:48.67 | 2:26.96 | |||
5 | Edith Blomqvist | 1985 | Umeå Simsällskap | 35.03 | 1:13.76 | 1:54.81 | 2:35.59 | |||
6 | Julia Ingelmark | 1991 | IKSU Simning | 35.95 | 1:16.88 | 1:59.70 | 2:42.10 | |||
7 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.05 | 1:20.07 | 2:02.37 | 2:43.09 | |||
- | Ronja Bäckman | 1995 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 08:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 08:48 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Lind | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.64 | 1:24.35 | 2:09.61 | 2:52.32 | |||
2 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 44.03 | 1:35.53 | 2:28.87 | 3:20.59 | |||
3 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.36 | 1:43.35 | 2:43.27 | 3:40.13 | |||
4 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.08 | 1:53.12 | 2:51.90 | 3:50.74 | |||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.17 | 1:14.00 | 1:54.31 | 2:34.12 | |||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 38.55 | 1:20.90 | 2:04.72 | 2:46.19 | |||
3 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 39.67 | 1:24.85 | 2:10.34 | 2:53.17 | |||
4 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.13 | 1:27.26 | 2:16.33 | 3:03.63 | |||
5 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 45.65 | 1:35.26 | 2:25.01 | 3:15.22 | |||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 34.19 | 1:13.21 | 1:53.74 | 2:31.84 | |||
2 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 35.17 | 1:14.44 | 1:56.08 | 2:36.37 | |||
3 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.33 | 1:15.40 | 1:59.12 | 2:42.53 | |||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.03 | 54.40 | 1:24.66 | 1:55.58 | |||
2 | Lars Edstedt | 1936 | Umeå Simsällskap | 47.95 | 1:42.08 | 2:40.27 | 3:31.80 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 08:48 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 08:48 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.76 | 1:45.29 | 2:43.05 | 3:38.64 | |||
2 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.76 | 1:46.82 | 2:43.90 | 3:39.55 | |||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.76 | 1:46.72 | 2:44.67 | 3:39.70 | |||
4 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.36 | 1:53.00 | 2:55.06 | 3:53.80 | |||
5 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.98 | 1:55.19 | 2:55.80 | 3:55.26 | |||
6 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.83 | 1:55.44 | 2:57.01 | 3:56.41 | |||
7 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 53.68 | 1:55.69 | 2:57.48 | 3:59.31 | |||
8 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 56.28 | 1:59.50 | 3:02.90 | 4:03.93 | |||
9 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.97 | 1:57.25 | 3:00.51 | 4:05.07 | |||
10 | Signe Bogmer | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:00.08 | 2:09.68 | 3:18.02 | 4:20.22 | |||
11 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:02.41 | 2:13.80 | 3:25.79 | 4:37.19 | |||
- | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 54.75 | 1:56.58 | 2:59.22 | 3:56.81 | |||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.74 | 1:29.65 | 2:16.85 | 3:04.26 | |||
2 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.40 | 1:35.20 | 2:28.53 | 3:20.58 | |||
3 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 44.54 | 1:37.67 | 2:34.42 | 3:29.75 | |||
4 | Sofia Persson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 53.12 | 1:51.85 | 2:52.73 | 3:50.43 | |||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 39.19 | 1:24.09 | 2:09.63 | 2:55.66 | |||
2 | Miriam Erixon | 1993 | Umeå Simsällskap | 43.37 | 1:31.35 | 2:20.19 | 3:08.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 08:48 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 08:48 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Lind | 2000 | Umeå Simsällskap | 49.93 | 1:45.44 | 2:41.63 | 3:36.44 | |||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.75 | 2:04.31 | 3:09.43 | 4:12.42 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.22 | 1:24.31 | 2:11.18 | 2:56.74 | |||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 49.34 | 1:45.29 | 2:41.60 | 3:36.33 | |||
3 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.60 | 1:42.26 | 2:39.21 | 3:36.87 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 41.08 | 1:29.75 | 2:18.97 | 3:07.96 | |||
2 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.87 | 1:38.37 | 2:33.39 | 3:26.64 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.89 | 1:22.16 | 2:07.79 | 2:52.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 08:48 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 08:52 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.06 | 1:29.15 | |||||
2 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.56 | 1:49.89 | |||||
3 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 53.01 | 1:52.40 | |||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 38.52 | 1:25.15 | |||||
2 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 38.28 | 1:28.54 | |||||
- | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 34.89 | 1:13.03 | |||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.97 | 1:14.01 | |||||
3 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.00 | 1:20.78 | |||||
4 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 37.32 | 1:21.68 | |||||
- | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.39 | 1:05.51 | |||||
2 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.61 | 1:13.67 | |||||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.57 | 1:18.45 | |||||
4 | Edith Blomqvist | 1985 | Umeå Simsällskap | 36.28 | 1:19.21 | |||||
5 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.53 | 1:24.75 | |||||
6 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.68 | 1:26.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 08:52 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.32 | 1:11.26 | |||||
2 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 40.32 | 1:29.48 | |||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 28.06 | 59.53 | |||||
2 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 35.19 | 1:20.85 | |||||
3 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 38.36 | 1:25.37 | |||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.31 | 57.06 | |||||
2 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.20 | 58.18 | |||||
3 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 31.99 | 1:11.80 | |||||
- | Jonas Hallgren | 1964 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 28.12 | ||||||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.48 | ||||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 29.62 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.23 | ||||||
5 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.70 | ||||||
6 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 31.01 | ||||||
7 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.06 | ||||||
8 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.08 | ||||||
9 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.26 | ||||||
10 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 31.57 | ||||||
11 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 31.63 | ||||||
12 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 31.84 | ||||||
13 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 32.01 | ||||||
14 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 32.06 | ||||||
15 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.13 | ||||||
15 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.13 | ||||||
17 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 32.24 | ||||||
18 | Edith Blomqvist | 1985 | Umeå Simsällskap | 32.46 | ||||||
19 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.65 | ||||||
20 | Miriam Erixon | 1993 | Umeå Simsällskap | 33.07 | ||||||
21 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 33.35 | ||||||
22 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.61 | ||||||
23 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 33.63 | ||||||
24 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 34.16 | ||||||
25 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 34.47 | ||||||
26 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 34.52 | ||||||
27 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.59 | ||||||
28 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.88 | ||||||
29 | Ronja Bäckman | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.46 | ||||||
30 | Sofia Persson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 36.23 | ||||||
31 | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.44 | ||||||
32 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.63 | ||||||
33 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.64 | ||||||
34 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.21 | ||||||
35 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.23 | ||||||
36 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.47 | ||||||
37 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.59 | ||||||
38 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.89 | ||||||
39 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.57 | ||||||
40 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 38.64 | ||||||
41 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.84 | ||||||
42 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.13 | ||||||
43 | Julia Jiang | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.19 | ||||||
44 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 39.60 | ||||||
45 | Sara Janssen | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.70 | ||||||
46 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 39.72 | ||||||
47 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 39.79 | ||||||
48 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.92 | ||||||
49 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 39.97 | ||||||
50 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.27 | ||||||
51 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.53 | ||||||
52 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.80 | ||||||
53 | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | 40.81 | ||||||
54 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.07 | ||||||
55 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.21 | ||||||
56 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.09 | ||||||
57 | Elin Fackel | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 43.65 | ||||||
58 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 43.70 | ||||||
59 | Wiktoria Zbyszynska | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 44.05 | ||||||
60 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 45.35 | ||||||
61 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.01 | ||||||
62 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.49 | ||||||
63 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.21 | ||||||
64 | Ella Hietala | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.23 | ||||||
65 | Ida Vedin | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 48.43 | ||||||
66 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 51.49 | ||||||
67 | Hanna Hultén | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.24 | ||||||
68 | Magda Hansson | 2002 | Umeå Simsällskap | 54.78 | ||||||
- | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Alexandra Nilsson | 1998 | Vindelns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Bogmer | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Åberg | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.33 | ||||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 27.59 | ||||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 29.40 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.42 | ||||||
5 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.67 | ||||||
6 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Edlund | 1991 | Umeå Simsällskap | 26.43 | ||||||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 26.57 | ||||||
3 | Jonas Hallgren | 1964 | Umeå Simsällskap | 26.74 | ||||||
4 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 27.46 | ||||||
5 | Hugo Jakobsson | 1990 | Umeå Simsällskap | 27.75 | ||||||
6 | Casper Fallebo | 1997 | Byske Simklubb | 28.11 | ||||||
7 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 28.83 | ||||||
8 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 29.22 | ||||||
9 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 29.36 | ||||||
10 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 29.90 | ||||||
11 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 30.02 | ||||||
12 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 30.44 | ||||||
13 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 30.51 | ||||||
14 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 30.72 | ||||||
15 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 30.91 | ||||||
16 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.74 | ||||||
17 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 31.99 | ||||||
18 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.09 | ||||||
19 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.13 | ||||||
20 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.51 | ||||||
21 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.98 | ||||||
22 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 35.37 | ||||||
23 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 35.45 | ||||||
24 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 38.81 | ||||||
25 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.30 | ||||||
26 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.12 | ||||||
27 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.69 | ||||||
28 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.43 | ||||||
29 | Dennis Nilsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.93 | ||||||
- | Joel Kristinsson | 1996 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Edvin Lind | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 24.35 | ||||||
2 | Magnus Edlund | 1991 | Umeå Simsällskap | 25.41 | ||||||
3 | Jonas Hallgren | 1964 | Umeå Simsällskap | 26.51 | ||||||
4 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 28.86 | ||||||
5 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 29.11 | ||||||
- | Casper Fallebo | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 45.24 | 1:39.74 | 2:34.60 | 3:28.18 | |||
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.10 | 1:15.44 | 1:58.92 | 2:42.68 | |||
2 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 37.81 | 1:21.28 | 2:05.20 | 2:47.51 | |||
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.63 | 1:10.51 | 1:53.02 | 2:36.39 | |||
2 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.43 | 1:20.47 | 2:03.81 | 2:46.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 41.14 | 1:30.48 | 2:23.34 | 3:14.00 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.38 | 1:00.02 | 1:32.12 | 2:05.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.47 | 1:38.52 | |||||
2 | Julia Jiang | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.30 | 1:41.89 | |||||
3 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.78 | 1:41.96 | |||||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.86 | 1:42.47 | |||||
5 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.53 | 1:46.05 | |||||
6 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 51.17 | 1:47.33 | |||||
7 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.16 | 1:48.97 | |||||
8 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.09 | 1:50.04 | |||||
9 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 52.45 | 1:50.36 | |||||
10 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 53.18 | 1:50.80 | |||||
11 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.38 | 1:51.42 | |||||
12 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.28 | 1:52.12 | |||||
13 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 53.91 | 1:52.30 | |||||
14 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.41 | 1:55.49 | |||||
15 | Signe Bogmer | 2002 | Umeå Simsällskap | 54.63 | 1:56.55 | |||||
16 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 54.99 | 1:57.84 | |||||
17 | Magda Hansson | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.80 | 1:58.14 | |||||
18 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 56.29 | 2:00.67 | |||||
19 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 57.62 | 2:02.34 | |||||
20 | Sara Janssen | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.83 | 2:03.98 | |||||
21 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.35 | 2:04.94 | |||||
22 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:00.65 | 2:05.11 | |||||
23 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:01.30 | 2:06.10 | |||||
24 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 1:00.21 | 2:06.69 | |||||
25 | Hanna Hultén | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:00.43 | 2:09.73 | |||||
26 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:02.22 | 2:14.15 | |||||
- | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ida Vedin | 2000 | Nordmalings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 41.60 | 1:27.30 | |||||
2 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.71 | 1:40.86 | |||||
3 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.71 | 1:51.20 | |||||
4 | Wiktoria Zbyszynska | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 56.52 | 2:01.98 | |||||
- | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.10 | 1:24.53 | |||||
2 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.68 | 1:33.67 | |||||
3 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 45.04 | 1:34.45 | |||||
4 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 44.69 | 1:34.63 | |||||
5 | Jenny Karlsson | 1998 | Hörnefors Idrottsförening | 48.12 | 1:39.60 | |||||
6 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 48.12 | 1:42.33 | |||||
7 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 49.69 | 1:44.47 | |||||
8 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 53.94 | 1:54.68 | |||||
- | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Persson | 1998 | Vindelns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.97 | 1:16.87 | |||||
2 | Miriam Erixon | 1993 | Umeå Simsällskap | 41.32 | 1:26.71 | |||||
3 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 41.11 | 1:27.67 | |||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 42.50 | 1:30.87 | |||||
5 | Johanna Rath | 1994 | Hörnefors Idrottsförening | 51.37 | 1:48.70 | |||||
- | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.96 | 1:50.82 | |||||
2 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 53.37 | 1:54.90 | |||||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 57.89 | 1:59.66 | |||||
4 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.33 | 2:02.33 | |||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:02.25 | 2:11.38 | |||||
- | Edvin Lind | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.46 | 1:20.17 | |||||
2 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 47.30 | 1:39.97 | |||||
3 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.38 | 1:40.69 | |||||
4 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 49.49 | 1:45.29 | |||||
5 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 50.97 | 1:46.19 | |||||
6 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 51.76 | 1:49.05 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.56 | 1:24.33 | |||||
2 | Casper Fallebo | 1997 | Byske Simklubb | 38.01 | 1:25.12 | |||||
3 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 39.47 | 1:25.72 | |||||
4 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 40.21 | 1:28.17 | |||||
5 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 41.49 | 1:29.31 | |||||
6 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.34 | 1:35.54 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.86 | 1:08.92 | |||||
2 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.89 | 1:21.88 | |||||
3 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 45.72 | 1:37.23 | |||||
- | Joel Kristinsson | 1996 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.85 | 1:18.29 | 2:00.01 | 2:39.64 | |||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.29 | 1:24.13 | 2:08.85 | 2:52.63 | |||
- | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 44.09 | 1:32.28 | 2:20.64 | 3:04.67 | |||
2 | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | 48.18 | 1:37.75 | 2:27.35 | 3:14.82 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 42.11 | 1:27.42 | 2:13.35 | 2:57.53 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 35.15 | 1:15.30 | 1:56.37 | 2:37.87 | |||
2 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 44.31 | 1:30.87 | 2:18.22 | 3:01.70 | |||
- | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 39.73 | 1:23.98 | 2:07.65 | 2:49.14 | |||
2 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.84 | 1:23.74 | 2:08.28 | 2:50.37 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Magnus Edlund | 1991 | Umeå Simsällskap | 30.79 | 1:05.40 | 1:40.92 | 2:16.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.73 | 1:07.95 | |||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.18 | 1:10.81 | |||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.15 | 1:11.82 | |||||
4 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.77 | 1:14.92 | |||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.99 | 1:17.91 | |||||
6 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.73 | 1:20.55 | |||||
7 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 39.54 | 1:22.40 | |||||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.48 | 1:23.29 | |||||
9 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.29 | 1:27.90 | |||||
10 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.46 | 1:27.94 | |||||
11 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.46 | 1:28.13 | |||||
12 | Julia Jiang | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.73 | 1:30.44 | |||||
13 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 42.86 | 1:31.61 | |||||
14 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.15 | 1:32.63 | |||||
15 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 44.08 | 1:35.31 | |||||
16 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.37 | 1:35.74 | |||||
17 | Elin Fackel | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 45.17 | 1:35.82 | |||||
18 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.96 | 1:37.73 | |||||
19 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.28 | 1:38.95 | |||||
20 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.49 | 1:39.52 | |||||
21 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.97 | 1:40.75 | |||||
22 | Sara Janssen | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.55 | 1:41.90 | |||||
23 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 48.21 | 1:42.02 | |||||
24 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.16 | 1:46.06 | |||||
25 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.99 | 1:46.07 | |||||
26 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 48.33 | 1:48.40 | |||||
27 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.88 | 1:48.41 | |||||
28 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.67 | 1:52.47 | |||||
29 | Signe Bogmer | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.80 | 1:54.76 | |||||
30 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 59.52 | 2:06.37 | |||||
31 | Magda Hansson | 2002 | Umeå Simsällskap | 58.20 | 2:08.88 | |||||
- | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.07 | 1:09.73 | |||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 33.71 | 1:09.98 | |||||
3 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 34.72 | 1:11.55 | |||||
4 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.66 | 1:15.13 | |||||
5 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.26 | 1:16.05 | |||||
6 | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.07 | 1:28.25 | |||||
7 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.65 | 1:31.40 | |||||
8 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 44.48 | 1:31.92 | |||||
9 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 47.21 | 1:33.36 | |||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.91 | 1:04.80 | |||||
2 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.06 | 1:07.51 | |||||
3 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.90 | 1:10.43 | |||||
4 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 36.93 | 1:17.88 | |||||
5 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 36.50 | 1:17.89 | |||||
6 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 1:18.68 | ||||||
7 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.01 | 1:21.54 | |||||
8 | Jenny Karlsson | 1998 | Hörnefors Idrottsförening | 39.88 | 1:21.68 | |||||
9 | Sofia Persson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 41.37 | 1:24.46 | |||||
10 | Elvira Nyman | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.62 | 1:26.09 | |||||
11 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 41.40 | 1:29.37 | |||||
12 | Alexandra Nilsson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 41.65 | 1:30.89 | |||||
13 | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | 43.39 | 1:35.02 | |||||
- | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 29.06 | 1:01.06 | |||||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.99 | 1:01.16 | |||||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.04 | 1:05.66 | |||||
4 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 32.67 | 1:08.27 | |||||
5 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.50 | 1:09.66 | |||||
6 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.05 | 1:10.31 | |||||
7 | Edith Blomqvist | 1985 | Umeå Simsällskap | 34.04 | 1:11.44 | |||||
8 | Miriam Erixon | 1993 | Umeå Simsällskap | 35.57 | 1:13.45 | |||||
9 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.60 | 1:17.52 | |||||
10 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 40.07 | 1:23.04 | |||||
11 | Johanna Rath | 1994 | Hörnefors Idrottsförening | 44.53 | 1:36.38 | |||||
- | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | DNS | ||||||
- | Ronja Bäckman | 1995 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Lind | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.74 | 1:17.79 | |||||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.08 | 1:25.76 | |||||
3 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 40.58 | 1:28.40 | |||||
4 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.02 | 1:46.44 | |||||
5 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.23 | 1:48.82 | |||||
6 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:03.75 | 2:10.32 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 30.24 | 1:02.63 | |||||
2 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.28 | 1:11.40 | |||||
3 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 33.47 | 1:12.28 | |||||
4 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.56 | 1:18.40 | |||||
5 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 38.48 | 1:18.80 | |||||
6 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.20 | 1:20.78 | |||||
7 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 37.75 | 1:21.19 | |||||
8 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 41.27 | 1:27.99 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Fallebo | 1997 | Byske Simklubb | 31.71 | 1:06.43 | |||||
2 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 32.39 | 1:07.93 | |||||
3 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 32.91 | 1:08.12 | |||||
4 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 32.20 | 1:08.97 | |||||
5 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 33.59 | 1:10.26 | |||||
6 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.69 | 1:13.00 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.39 | 55.15 | |||||
2 | Jonas Hallgren | 1964 | Umeå Simsällskap | 28.28 | 58.42 | |||||
3 | Hugo Jakobsson | 1990 | Umeå Simsällskap | 29.19 | 1:01.62 | |||||
4 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 30.56 | 1:04.09 | |||||
- | Joel Kristinsson | 1996 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.54 | 1:29.63 | 2:24.35 | 3:05.50 | |||
2 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.26 | 1:39.05 | 2:36.22 | 3:15.81 | |||
3 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.69 | 1:40.88 | 2:36.79 | 3:19.99 | |||
4 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 55.08 | 1:51.09 | 2:50.56 | 3:39.16 | |||
5 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.81 | 1:48.68 | 2:50.53 | 3:39.43 | |||
6 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.08 | 1:52.88 | 2:51.96 | 3:41.58 | |||
- | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 43.35 | 1:32.63 | 2:27.80 | 3:11.18 | |||
2 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 1:01.40 | 2:10.02 | 3:09.60 | 4:01.32 | |||
- | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.68 | 1:17.56 | 2:04.00 | 2:42.92 | |||
2 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.75 | 1:21.55 | 2:09.13 | 2:47.56 | |||
3 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 34.76 | 1:19.63 | 2:09.08 | 2:49.05 | |||
4 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 42.79 | 1:30.48 | 2:23.78 | 3:04.82 | |||
5 | Alexandra Nilsson | 1998 | Vindelns Simsällskap | 51.24 | 1:51.40 | 2:56.39 | 3:51.78 | |||
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.75 | 1:21.32 | 2:11.32 | 2:49.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.95 | 1:13.52 | 1:58.26 | 2:33.53 | |||
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 38.66 | 1:24.02 | 2:17.96 | 2:58.22 | |||
2 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.42 | 1:33.98 | 2:28.62 | 3:11.56 | |||
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.05 | 1:00.69 | 1:38.59 | 2:09.19 | |||
- | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Damer 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:10.70 | ||||||
Ronja Nilsson | 1993 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Miriam Erixon | 1993 | 39.89 | 1:12.20 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 28.87 | 1:41.07 | |||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 29.63 | 2:10.70 | |||||||
2 | Öass Lag 2 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:49.28 | ||||||
Anna Norberg | 1999 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Elvira Nyman | 1998 | 52.42 | 1:34.41 | |||||||
Emily Berglund | 1996 | 35.87 | 2:10.28 | |||||||
Johanna Nilsson | 1999 | 39.00 | 2:49.28 | |||||||
- | Umeå SS Damer 2 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 13:24 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 26, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Herrar | 0 | Umeå Simsällskap | 1:52.76 | ||||||
Magnus Edlund | 1991 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Eric Smedlund | 1994 | 31.08 | 1:00.07 | |||||||
Jonas Hallgren | 1964 | 28.03 | 1:28.10 | |||||||
Charlie Bostedt | 1986 | 24.66 | 1:52.76 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 13:24 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 27, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Öass Lag 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:28.05 | ||||||
Emelia Boström | 2000 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Linda Jonsson | 1998 | 41.49 | 1:22.01 | |||||||
Alva Häggblad | 1999 | 35.62 | 1:57.63 | |||||||
Linn Arnlund | 2000 | 30.42 | 2:28.05 | |||||||
2 | Umeå SS Flickor 1 | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:33.28 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 46.84 | 1:21.99 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 38.76 | 2:00.75 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 32.53 | 2:33.28 | |||||||
3 | Bureå SS Damer | 0 | Bureå Simsällskap | 2:54.47 | ||||||
Josefine Nyström | 1998 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Sanna Hedebäck | 2001 | 47.79 | 1:27.16 | |||||||
Vera Forsgren | 2001 | 49.98 | 2:17.14 | |||||||
Petra Andersson | 2001 | 37.33 | 2:54.47 | |||||||
4 | Umeå SS Flickor Lag 3 | 1998 | Umeå Simsällskap | 3:00.81 | ||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 51.82 | 1:33.65 | |||||||
Maryam Katibeh | 1999 | 41.96 | 2:15.61 | |||||||
Signe Bogmer | 2002 | 45.20 | 3:00.81 | |||||||
5 | Umeå SS Flickor Lag 6 | 0 | Umeå Simsällskap | 3:06.87 | ||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 47.45 | 47.45 | |||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 48.47 | 1:35.92 | |||||||
Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | 44.33 | 2:20.25 | |||||||
Ella Hietala | 2003 | 46.62 | 3:06.87 | |||||||
6 | Umeå SS Flickor Lag 5 | 1998 | Umeå Simsällskap | 3:07.28 | ||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 47.97 | 47.97 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 51.08 | 1:39.05 | |||||||
Leila Khasjimdsjanov | 1998 | 35.16 | 2:14.21 | |||||||
Hanna Hultén | 2002 | 53.07 | 3:07.28 | |||||||
7 | Umeå SS Flickor Lag 8 | 0 | Umeå Simsällskap | 3:25.42 | ||||||
Hedda Ferm | 2002 | 57.90 | 57.90 | |||||||
Saga Evander | 2002 | 57.73 | 1:55.63 | |||||||
Julia Jiang | 2000 | 44.06 | 2:39.69 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 45.73 | 3:25.42 | |||||||
8 | Umeå SS Flickor Lag 7 | 0 | Umeå Simsällskap | 3:29.24 | ||||||
Amy Whyte Krenchel | 2000 | 51.47 | 51.47 | |||||||
Magda Hansson | 2002 | 54.82 | 1:46.29 | |||||||
Linnea Sjöström | 2001 | 48.69 | 2:34.98 | |||||||
Tuva Englund | 2000 | 54.26 | 3:29.24 | |||||||
- | Umeå SS Flickor Lag 9 | 0 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Byske Damer [1997] | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Jennifer Dahlberg | 1997 | 47.54 | 47.54 | |||||||
Angelina Isaksson | 1997 | 42.59 | 1:30.13 | |||||||
- | Umeå SS Flickor 2 | 1998 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Elin Sandberg | 1997 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Signe Åberg | 2002 | 58.23 | 1:33.08 | |||||||
- | Umeå SS Flickor Lag 4 | 1998 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 13:25 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 28, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Pojkar Lag 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:32.97 | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Edvin Lind | 2000 | 48.05 | 1:27.17 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 30.58 | 1:57.75 | |||||||
Malte Evander | 1999 | 35.22 | 2:32.97 | |||||||
2 | Umeå SS Pojkar Lag 2 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:59.77 | ||||||
Wael Hadrous | 2004 | 55.85 | 55.85 | |||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 43.22 | 1:39.07 | |||||||
Fredrik Levin | 1998 | 34.55 | 2:13.62 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 46.15 | 2:59.77 | |||||||
- | Umeå SS Pojkar Lag 3 | 0 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 13:25 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 29, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 20.93 | ||||||
2 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 20.99 | ||||||
3 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 21.67 | ||||||
4 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 23.40 | ||||||
5 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 24.47 | ||||||
6 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 24.49 | ||||||
7 | Signe Bogmer | 2002 | Umeå Simsällskap | 24.68 | ||||||
8 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 25.01 | ||||||
9 | Hanna Hultén | 2002 | Umeå Simsällskap | 25.03 | ||||||
10 | Signe Åberg | 2002 | Umeå Simsällskap | 25.06 | ||||||
11 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 25.47 | ||||||
12 | Ella Hietala | 2003 | Umeå Simsällskap | 25.60 | ||||||
13 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 25.73 | ||||||
14 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 25.82 | ||||||
15 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 25.84 | ||||||
16 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 28.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 30, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 20.97 | ||||||
2 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 23.47 | ||||||
3 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 23.85 | ||||||
4 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 25.42 | ||||||
5 | Dennis Nilsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 25.85 | ||||||
6 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 28.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.82 | 1:22.84 | |||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.49 | 1:23.81 | |||||
3 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.81 | 1:30.51 | |||||
4 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.78 | 1:30.72 | |||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.33 | 1:33.79 | |||||
6 | Julia Jiang | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.28 | 1:34.22 | |||||
7 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.34 | 1:37.65 | |||||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 47.15 | 1:38.13 | |||||
9 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.39 | 1:38.61 | |||||
10 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 48.23 | 1:39.50 | |||||
11 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.53 | 1:43.20 | |||||
12 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 53.85 | 1:45.65 | |||||
13 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 50.80 | 1:45.68 | |||||
14 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.48 | 1:46.74 | |||||
15 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 58.26 | 1:56.46 | |||||
16 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 59.41 | 2:01.16 | |||||
- | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 36.84 | 1:18.34 | |||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.25 | 1:18.79 | |||||
3 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 38.35 | 1:19.83 | |||||
4 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.98 | 1:27.52 | |||||
5 | Maryam Katibeh | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.44 | 1:31.90 | |||||
6 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.54 | 1:44.92 | |||||
7 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 59.55 | 1:51.98 | |||||
8 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 53.33 | 1:55.21 | |||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.44 | 1:17.72 | |||||
2 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 36.72 | 1:19.66 | |||||
3 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.32 | 1:20.34 | |||||
4 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 36.94 | 1:20.35 | |||||
5 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 42.70 | 1:30.35 | |||||
6 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 43.97 | 1:33.04 | |||||
7 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 49.02 | 1:38.37 | |||||
8 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 46.39 | 1:38.50 | |||||
- | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.01 | 1:09.37 | |||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.70 | 1:11.22 | |||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 33.86 | 1:15.67 | |||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.39 | 1:19.40 | |||||
5 | Miriam Erixon | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.25 | 1:20.84 | |||||
6 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 39.99 | 1:24.35 | |||||
7 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.60 | 1:28.37 | |||||
8 | Ronja Bäckman | 1995 | Umeå Simsällskap | 41.65 | 1:31.16 | |||||
9 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 41.67 | 1:33.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Lind | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.02 | 1:31.78 | |||||
2 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 43.61 | 1:35.55 | |||||
- | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.54 | 1:11.71 | |||||
2 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 36.50 | 1:23.50 | |||||
3 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.78 | 1:29.33 | |||||
4 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 44.56 | 1:34.30 | |||||
- | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Fallebo | 1997 | Byske Simklubb | 32.58 | 1:12.85 | |||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 36.73 | 1:16.70 | |||||
3 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 36.37 | 1:17.96 | |||||
4 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 37.49 | 1:20.01 | |||||
5 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 37.54 | 1:21.50 | |||||
6 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.48 | 1:25.93 | |||||
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.68 | 59.68 | |||||
2 | Magnus Edlund | 1991 | Umeå Simsällskap | 29.16 | 1:06.08 | |||||
3 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.05 | 1:14.31 | |||||
4 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 41.17 | 1:26.01 | |||||
- | Joel Kristinsson | 1996 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 33, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:27.32 | 2:58.28 | 4:31.53 | 6:06.00 | 12:04.18 | ||
7:39.48 | 9:11.28 | 10:41.70 | ||||||||
2 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:29.57 | 3:05.91 | 4:44.05 | 6:25.88 | 12:44.50 | ||
8:03.63 | 9:40.91 | 11:15.15 | ||||||||
3 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:31.76 | 3:11.96 | 4:52.23 | 6:33.75 | 12:59.52 | ||
8:15.99 | 9:54.80 | 11:29.89 | ||||||||
4 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:40.12 | 3:29.05 | 5:18.78 | 7:06.97 | 14:05.20 | ||
8:51.17 | 10:37.79 | 12:26.08 | ||||||||
5 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:47.32 | 3:46.38 | 5:47.84 | 7:51.16 | 15:33.74 | ||
9:51.55 | 11:51.65 | 13:47.92 | ||||||||
Gren 33, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 1:25.72 | 2:57.71 | 4:31.07 | 6:03.75 | 11:55.88 | ||
7:35.10 | 9:04.79 | 10:33.24 | ||||||||
2 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:27.94 | 3:01.25 | 4:37.62 | 6:14.32 | 12:37.75 | ||
7:52.23 | 9:30.24 | 11:07.76 | ||||||||
3 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 1:44.70 | 3:36.52 | 5:29.64 | 7:22.08 | 14:44.24 | ||
9:13.91 | 11:05.88 | 12:57.73 | ||||||||
4 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 1:50.62 | 3:53.32 | 5:58.99 | 8:06.63 | 16:16.55 | ||
10:14.30 | 12:20.68 | 14:23.32 | ||||||||
Gren 33, 800m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:17.83 | 2:40.74 | 4:04.59 | 5:28.32 | 10:56.76 | ||
6:52.07 | 8:15.41 | 9:37.82 | ||||||||
2 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:13.79 | 2:39.33 | 4:05.72 | 5:33.42 | 11:20.78 | ||
7:01.84 | 8:28.95 | 9:57.53 | ||||||||
3 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 1:34.32 | 3:18.30 | 5:03.28 | 6:46.50 | 13:40.22 | ||
8:31.47 | 10:18.16 | 12:01.58 | ||||||||
4 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 1:33.41 | 3:27.80 | 5:24.87 | 7:21.58 | 14:49.39 | ||
9:18.78 | 11:16.42 | 13:11.84 | ||||||||
- | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 33, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:15.14 | 2:34.06 | 3:54.58 | 5:17.46 | 10:47.52 | ||
6:40.49 | 8:03.47 | 9:26.81 | ||||||||
2 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:17.63 | 2:40.66 | 4:02.89 | 5:25.67 | 10:52.26 | ||
6:47.77 | 8:11.70 | 9:32.94 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 34, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:09.24 | 2:22.75 | 3:37.34 | 4:52.61 | 9:42.83 | ||
6:06.27 | 7:19.86 | 8:32.38 | ||||||||
2 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:17.19 | 2:40.45 | 4:03.77 | 5:27.52 | 10:57.21 | ||
6:51.51 | 8:15.65 | 9:38.66 | ||||||||
Gren 34, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 1:17.48 | 2:41.22 | 4:05.40 | 5:29.32 | 10:57.34 | ||
6:53.51 | 8:17.38 | 9:40.99 | ||||||||
2 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 1:16.02 | 2:42.35 | 4:09.75 | 5:37.11 | 11:21.48 | ||
7:06.03 | 8:33.25 | 9:59.48 | ||||||||
3 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:21.47 | 2:52.49 | 4:27.03 | 6:01.49 | 12:05.38 | ||
7:32.64 | 9:04.88 | 10:36.63 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 37, 4X50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Damer 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:04.66 | ||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 27.59 | 57.71 | |||||||
Ronja Bäckman | 1995 | 34.70 | 1:32.41 | |||||||
Michaela Drake | 1996 | 32.25 | 2:04.66 | |||||||
2 | Öass Lag 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:04.83 | ||||||
Linn Arnlund | 2000 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Emily Berglund | 1996 | 31.58 | 1:02.27 | |||||||
Alva Häggblad | 1999 | 30.35 | 1:32.62 | |||||||
Emelia Boström | 2000 | 32.21 | 2:04.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 38, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Herrar | 0 | Umeå Simsällskap | 1:41.31 | ||||||
Eric Smedlund | 1994 | 25.13 | 25.13 | |||||||
Charlie Bostedt | 1986 | 24.51 | 49.64 | |||||||
Magnus Edlund | 1991 | 24.99 | 1:14.63 | |||||||
Jonas Hallgren | 1964 | 26.68 | 1:41.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 39, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Flickor 2 | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:07.03 | ||||||
Leila Khasjimdsjanov | 1998 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 29.24 | 1:00.31 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 32.19 | 1:32.50 | |||||||
Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | 34.53 | 2:07.03 | |||||||
2 | Umeå SS Flickor 1 | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:09.36 | ||||||
Elin Sandberg | 1997 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Molly Ångström | 1997 | 32.87 | 1:02.45 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 32.48 | 1:34.93 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 34.43 | 2:09.36 | |||||||
3 | Sandvik Lag 1 | 0 | Sandviks Idrottsklubb | 2:18.31 | ||||||
Elsa Larsson | 1997 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Lisa Sandberg | 2002 | 39.92 | 1:11.67 | |||||||
Catarina Edlund | 1998 | 34.94 | 1:46.61 | |||||||
Emmy Sandberg | 1999 | 31.70 | 2:18.31 | |||||||
4 | Öass Lag 2 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:29.62 | ||||||
Anna Norberg | 1999 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Elvira Nyman | 1998 | 38.27 | 1:12.59 | |||||||
Linda Jonsson | 1998 | 36.92 | 1:49.51 | |||||||
Johanna Nilsson | 1999 | 40.11 | 2:29.62 | |||||||
5 | Byske Damer [1997] | 1997 | Byske Simklubb | 2:32.05 | ||||||
Jennifer Dahlberg | 1997 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Angelina Isaksson | 1997 | 32.73 | 1:11.48 | |||||||
Sanna Kasos | 1997 | 41.17 | 1:52.65 | |||||||
Natasja Wolming | 1997 | 39.40 | 2:32.05 | |||||||
6 | Umeå SS Flickor Lag 3 | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:38.93 | ||||||
Linn Nilsson | 1999 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Saga Evander | 2002 | 44.25 | 1:17.58 | |||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 40.07 | 1:57.65 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 41.28 | 2:38.93 | |||||||
6 | Umeå SS Flickor Lag 5 | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:38.93 | ||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 38.71 | 1:17.74 | |||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 42.04 | 1:59.78 | |||||||
Sara Janssen | 2001 | 39.15 | 2:38.93 | |||||||
8 | Umeå SS Flickor Lag 6 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:40.52 | ||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 38.82 | 38.82 | |||||||
Julia Jiang | 2000 | 37.30 | 1:16.12 | |||||||
Linnea Sjöström | 2001 | 40.14 | 1:56.26 | |||||||
Ella Hietala | 2003 | 44.26 | 2:40.52 | |||||||
9 | Sandvik Lag 2 | 0 | Sandviks Idrottsklubb | 2:53.91 | ||||||
Elina Gullehag | 2002 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Lina Nordström | 2000 | 44.87 | 1:26.42 | |||||||
Karoline Lundgren | 2001 | 44.31 | 2:10.73 | |||||||
Hilda Larsson | 2002 | 43.18 | 2:53.91 | |||||||
10 | Umeå SS Flickor Lag 4 | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:54.26 | ||||||
Maryam Katibeh | 1999 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Hedda Ferm | 2002 | 48.32 | 1:25.13 | |||||||
Isabelle Jonsson | 2001 | 43.55 | 2:08.68 | |||||||
Isolde Svedjeland | 2002 | 45.58 | 2:54.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Umeracet | Utskriftsdatum | 04 november 2012 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uss Po Lag 1(1999) | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:59.96 | ||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 28.88 | 1:00.74 | |||||||
Fredrik Levin | 1998 | 30.67 | 1:31.41 | |||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 28.55 | 1:59.96 | |||||||
2 | Uss Po Lag 2 | 1999 | Umeå Simsällskap | 2:52.82 | ||||||
Edvin Lind | 2000 | 35.41 | 35.41 | |||||||
Dennis Nilsson | 2003 | 54.82 | 1:30.23 | |||||||
Malte Evander | 1999 | 35.34 | 2:05.57 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 47.25 | 2:52.82 | |||||||
- | Uss Po Lag 3 | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Wael Hadrous | 2004 | 45.24 | 1:18.81 | |||||||
Felix Luthman | 2004 | 58.94 | 2:17.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 04 november 2012 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 17:22 |