Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 56.60 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 56.71 | ||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 58.05 | ||||||
4 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 59.27 | ||||||
5 | Daniel Starup Falck | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:00.23 | ||||||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.57 | ||||||
7 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.00 | ||||||
8 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.04 | ||||||
9 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.26 | ||||||
10 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.66 | ||||||
11 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.90 | ||||||
12 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.16 | ||||||
13 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.50 | ||||||
14 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.91 | ||||||
15 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:05.73 | ||||||
16 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:05.77 | ||||||
17 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.91 | ||||||
18 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.46 | ||||||
19 | Mathias Elmholdt | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:06.47 | ||||||
20 | David Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.48 | ||||||
21 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:06.52 | ||||||
21 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.52 | ||||||
23 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.79 | ||||||
24 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.26 | ||||||
25 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.08 | ||||||
26 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 1:10.44 | ||||||
27 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.37 | ||||||
28 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.61 | ||||||
29 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 1:13.66 | ||||||
30 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.68 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.08 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.30 | ||||||
3 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:07.83 | ||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.42 | ||||||
5 | Mikkel T. Madsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.90 | ||||||
6 | Philip Bruhn | 2000 | JGI Svømning | 1:09.51 | ||||||
7 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:09.52 | ||||||
8 | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:10.33 | ||||||
9 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.44 | ||||||
10 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.18 | ||||||
11 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.05 | ||||||
12 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.37 | ||||||
- | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:07.72 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.15 | ||||||
3 | Rasmus Gjerløff | 2001 | JGI Svømning | 1:12.01 | ||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.44 | ||||||
5 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.03 | ||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.09 | ||||||
7 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.35 | ||||||
8 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.65 | ||||||
9 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.03 | ||||||
10 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:14.12 | ||||||
11 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.17 | ||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.24 | ||||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.40 | ||||||
14 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Skytte & IF | 1:17.45 | ||||||
15 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:17.64 | ||||||
16 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.25 | ||||||
17 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.32 | ||||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.49 | ||||||
19 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.84 | ||||||
20 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.20 | ||||||
21 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:19.29 | ||||||
22 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.62 | ||||||
23 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.35 | ||||||
24 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.45 | ||||||
25 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.86 | ||||||
26 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.90 | ||||||
27 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.47 | ||||||
28 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.81 | ||||||
29 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.86 | ||||||
30 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.33 | ||||||
31 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.54 | ||||||
32 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:22.82 | ||||||
33 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:22.95 | ||||||
34 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.55 | ||||||
35 | Emil Gruhn | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.80 | ||||||
36 | Anders Toft Ruby | 2001 | Svømmeklubben Laksen | 1:25.66 | ||||||
37 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:25.92 | ||||||
38 | William Bagger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.54 | ||||||
39 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.13 | ||||||
40 | Lasse Sømdergaard | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:35.34 | ||||||
- | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:45 |