Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | RM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangr | Region Nordsjlland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 03 november 2012 |
Lb 18, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Christian Andersen | 1999 | Sllerd Svmmeklub | 2:48.62 | ||||||
2 | Philip Schitz | 1999 | Hrsholm Svmmeforening | 2:50.21 | ||||||
3 | Bjrn Dorph-Petersen | 1999 | Sllerd Svmmeklub | 2:51.00 | ||||||
4 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 2:52.76 | ||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerd | 2:53.09 | ||||||
6 | Andr Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 2:55.36 | ||||||
7 | Pierre Hgenhaug | 1999 | Sllerd Svmmeklub | 2:57.76 | ||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 3:04.45 | ||||||
9 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 3:04.56 | ||||||
10 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerd | 3:06.86 | ||||||
11 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbk Svmme Klub | 3:08.43 | ||||||
12 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 3:12.33 | ||||||
Lb 18, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nrgaard | 2000 | Sllerd Svmmeklub | 2:58.43 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 3:05.18 | ||||||
3 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 3:06.07 | ||||||
4 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svmmeklub | 3:13.89 | ||||||
5 | Tobias Stavngaard | 2000 | Sigma Swim Allerd | 3:14.59 | ||||||
6 | Anders Christian Damgaard | 2000 | Farum Svmmeklub | 3:21.56 | ||||||
7 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svmmeklub | 3:21.99 | ||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svmmeklub | 3:23.42 | ||||||
9 | Rune Hartvig | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 3:32.41 | ||||||
10 | Oliver Kaiser | 2000 | Sigma Swim Allerd | 3:32.71 | ||||||
11 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svmmeklub | 3:35.28 | ||||||
Lb 18, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 12 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerd | 3:10.70 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 3:28.39 | ||||||
3 | Rasmus Gjerlff | 2001 | JGI Svmning | 3:30.95 | ||||||
4 | Lucas Strbk | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 3:31.42 | ||||||
5 | Andreas Eklundh Srensen | 2001 | Helsingr Svmmeklub | 3:32.48 | ||||||
6 | Asger Hartvig | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 3:33.01 | ||||||
7 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 3:34.58 | ||||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 3:42.44 | ||||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | Holbk Svmme Klub | 3:44.58 | ||||||
10 | Morten stergaard | 2002 | Svmmeklubben Laksen | 3:45.88 | ||||||
11 | Christian Skinhj | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 3:46.34 | ||||||
12 | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svmmeklub | 3:46.70 | ||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 3:51.27 | ||||||
- | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idrts Forening | DSQ | ej samtidig berring | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 11:44 |