Tulokset Poseidonin Pärskeet 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kevin Kroon | 1997 | 532 | 28.12 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Alexei Upornikov | 1998 | 444 | 29.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Valtteri Somero | 1998 | 358 | 32.09 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Jon Lundgren | 1998 | 343 | 32.57 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Aapo Kinnari | 1997 | 295 | 34.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Erik Nurmi | 2001 | 279 | 34.87 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Mika Vänskä | 1998 | 269 | 35.29 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Niko Leivo | 1997 | 258 | 35.80 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Oskari Ojavuo | 1998 | 257 | 35.83 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Jyri Mattila | 1999 | 229 | 37.24 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Riku Hoffrén | 1998 | 221 | 37.67 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Aleksi Tyllinen | 1997 | 210 | 38.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Taneli Lantta | 2001 | 187 | 39.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Andreas Toivanen | 1999 | 173 | 40.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Jens Kerman | 2001 | 130 | 44.98 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Oliver Winther | 2001 | 100 | 49.05 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Tuomas Kivistö | 2000 | 80 | 52.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Tapio Uzal | 2001 | 80 | 52.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Dang Le Nhut | 2003 | 71 | 55.13 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Oskari Silvasti | 1997 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Otto Laakso | 1999 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hannula | 1994 | 453 | 29.68 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Mikael Natunen | 1992 | 140 | 43.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Katerina Lotto | 1998 | 523 | 31.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Anni Sahla | 2000 | 457 | 33.18 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Anniina Perkiö | 1999 | 453 | 33.26 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 419 | 34.15 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Nina Haltia | 1999 | 411 | 34.36 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kia Purhonen | 1998 | 409 | 34.43 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
7 | Veera Kauppinen | 1998 | 397 | 34.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Isabel Hagelin | 2001 | 393 | 34.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Sanna Putkonen | 2001 | 383 | 35.19 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
10 | Roosa Andelin | 1998 | 375 | 35.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Suvi Taskinen | 1998 | 374 | 35.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Juulia Jokinen | 1999 | 348 | 36.31 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Sanna Saarinen | 1998 | 332 | 36.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Marie Tuominen | 2000 | 289 | 38.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Johanna Hyvönen | 1999 | 285 | 38.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 262 | 39.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Jenni Rantanen | 2001 | 259 | 40.10 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Nadine Medarhri | 2000 | 252 | 40.44 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Wilma Walther | 2001 | 185 | 44.84 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Suvi Pakalen | 2000 | 178 | 45.45 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Ronja Ryyti | 2000 | 176 | 45.55 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Taru Jokipii | 2002 | 167 | 46.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Lilli Rantanen | 2000 | 165 | 46.55 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Ida Grundström | 2002 | 143 | 48.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Henriikka Nurminen | 2002 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Parikka | 1994 | 536 | 31.45 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Lotta Mäkinen | 1996 | 496 | 32.27 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Ruusa Jumppanen | 1995 | 441 | 33.56 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Silventoinen | 1994 | 407 | 34.47 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 3, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 17.40 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Pauli Rantamäki | 2003 | 21.67 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Urho Käkelä | 2005 | 24.35 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 4, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 17.11 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Taru Vannas | 2003 | 17.38 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Veera Säämänen | 2004 | 18.04 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 19.28 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Matilda Kuusniemi-Fishwick | 2004 | 20.24 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Milla Hyttinen | 2003 | 20.69 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Helmi Ahonen | 2003 | 21.48 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Emilia Lyyra | 2003 | 21.70 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Kielo Hankonen | 2003 | 21.87 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Cecilia Serovuo | 2004 | 23.22 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Helmi Käkelä | 2006 | 28.87 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 333 | 38.32 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Ivan Turbin | 2001 | 152 | 49.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Werneri Grundström | 2000 | 121 | 53.72 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Dang Le Nhut | 2003 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Eetu Turkka | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Lari Tumanoff | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Ville Grundström | 2001 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Somero | 1998 | 343 | 37.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Eero Kainumaa | 1997 | 273 | 40.94 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Oskari Ojavuo | 1998 | 262 | 41.52 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Sakari Piippo | 1999 | 228 | 43.45 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Maksim Grisin | 1997 | 211 | 44.59 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Roope Koski | 1999 | 154 | 49.56 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Joonas Laine | 1999 | 145 | 50.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Oskar Mäkelä | 1998 | 136 | 51.63 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Samuel Lankonen | 1999 | 131 | 52.24 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Roberto Honni | 1998 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ahti Kosonen | 1994 | 488 | 33.74 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Mikko Junninen | 1989 | 478 | 33.98 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:06 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna Putkonen | 2001 | 325 | 43.73 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Annika Tietz | 2001 | 273 | 46.34 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Vanja Snabb | 2001 | 266 | 46.76 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Jenni Rantanen | 2001 | 251 | 47.67 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Taru Jokipii | 2002 | 192 | 52.15 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Venla Suihkonen | 2002 | 191 | 52.21 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Henriikka Nurminen | 2002 | 176 | 53.65 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Matilda Kuusniemi-Fishwick | 2004 | 144 | 57.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 144 | 57.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Veera Säämänen | 2004 | 137 | 58.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Helmi Ahonen | 2003 | 106 | 1:03.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Jenna Saarinen | 2001 | 99 | 1:04.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Cecilia Serovuo | 2004 | 96 | 1:05.60 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 88 | 1:07.49 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Kielo Hankonen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Milla Hyttinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Katerina Lotto | 1998 | 567 | 36.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 456 | 39.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Sofia Väljä | 1999 | 403 | 40.72 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Milla Koskela | 1999 | 388 | 41.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Katja Malmi | 1998 | 382 | 41.45 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Ida Wagner | 2000 | 368 | 41.95 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Kia Purhonen | 1998 | 348 | 42.76 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
8 | Jenna Mustonen | 2000 | 336 | 43.27 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Sanna Saarinen | 1998 | 334 | 43.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Nina Haltia | 1999 | 316 | 44.15 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 303 | 44.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Noora Kanerva | 2000 | 279 | 46.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Ronja Ryyti | 2000 | 269 | 46.57 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Vilma Kokko | 1999 | 259 | 47.19 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Puomila | 1992 | 445 | 39.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Vilma Venäläinen | 1996 | 395 | 40.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 18:06 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:30 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 369 | 38.89 | 1:20.16 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Isabel Hagelin | 2001 | 357 | 39.50 | 1:21.09 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Ida Grundström | 2002 | 229 | 45.80 | 1:33.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Ellen Strandberg | 2002 | 227 | 44.98 | 1:34.31 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Wilma Walther | 2001 | 214 | 44.75 | 1:36.18 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Anna Ketola | 2001 | 202 | 48.38 | 1:38.04 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Annika Tietz | 2001 | 195 | 48.35 | 1:39.08 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Venla Suihkonen | 2002 | 194 | 47.30 | 1:39.25 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Taru Vannas | 2003 | 180 | 48.77 | 1:41.90 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Liinu Louhikoski | 2004 | 149 | 53.12 | 1:48.48 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Mariam Bentlib | 2001 | 88 | 1:00.00 | 2:09.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Peippo | 1999 | 475 | 35.85 | 1:13.67 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Anni Sahla | 2000 | 464 | 36.12 | 1:14.27 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Veera Kauppinen | 1998 | 380 | 38.84 | 1:19.37 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Julia Korva | 1999 | 365 | 39.57 | 1:20.47 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 358 | 39.61 | 1:20.98 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Veera Partamies | 2000 | 347 | 39.72 | 1:21.82 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Erika Kattilakoski | 2000 | 342 | 38.77 | 1:22.24 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Marie Tuominen | 2000 | 335 | 39.54 | 1:22.83 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Tea Salminen | 1998 | 334 | 40.56 | 1:22.87 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Jasmin Vacker | 1999 | 332 | 40.00 | 1:23.03 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Nadine Medarhri | 2000 | 304 | 42.92 | 1:25.52 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Jenna Mustonen | 2000 | 296 | 41.32 | 1:26.24 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Emmi Kölhi | 2000 | 292 | 42.10 | 1:26.69 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Johanna Hyvönen | 1999 | 275 | 44.14 | 1:28.42 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Vilma Kokko | 1999 | 273 | 43.03 | 1:28.62 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Lilli Rantanen | 2000 | 236 | 44.34 | 1:33.08 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Sara Virtanen | 2000 | 197 | 47.64 | 1:38.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Suvi Pakalen | 2000 | 197 | 47.91 | 1:38.87 | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Elli Laine | 2000 | 136 | 51.04 | 1:51.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Fanni Salvato | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Parikka | 1994 | 491 | 35.03 | 1:12.90 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Lotta Mielonen | 1996 | 402 | 37.44 | 1:17.94 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Mia Tammelin | 1997 | 347 | 39.79 | 1:21.86 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 18:30 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:00 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 269 | 32.68 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Ivan Turbin | 2001 | 185 | 37.02 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Olli Malmberg | 2001 | 166 | 38.42 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Emil Perkkiö | 2000 | 147 | 39.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Dang Le Nhut | 2003 | 137 | 40.97 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 131 | 41.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Teemu Ekblad | 2001 | 115 | 43.39 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Elias Kallonen | 2003 | 103 | 45.06 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Ville Grundström | 2001 | 81 | 48.69 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Harri Connell | 2001 | 59 | 54.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Eetu Turkka | 2000 | 45 | 59.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Aaro Turkka | 2003 | 35 | 1:04.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Nikko Cherikov | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Pauli Rantamäki | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
- | Werneri Grundström | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kevin Kroon | 1997 | 544 | 25.85 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Saku Laakkonen | 1999 | 412 | 28.35 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Jon Lundgren | 1998 | 399 | 28.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Roberto Honni | 1998 | 391 | 28.86 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | 357 | 29.74 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Eero Kainumaa | 1997 | 314 | 31.03 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Riku Hoffrén | 1998 | 277 | 32.37 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Maksim Grisin | 1997 | 266 | 32.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Otto Laakso | 1999 | 259 | 33.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Andreas Toivanen | 1999 | 249 | 33.52 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Jere Kujansuu | 1999 | 244 | 33.77 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Oskar Mäkelä | 1998 | 208 | 35.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Veikka Grundström | 1997 | 197 | 36.25 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Joonas Laine | 1999 | 189 | 36.74 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Roope Koski | 1999 | 187 | 36.89 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Samuel Lankonen | 1999 | 120 | 42.72 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Aleksandr Matveychuk | 1999 | 81 | 48.77 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Jyri Mattila | 1999 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hannula | 1994 | 488 | 26.80 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Ahti Kosonen | 1994 | 473 | 27.08 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Jere Vänskä | 1996 | 350 | 29.95 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Petri Jokinen | 1969 | 342 | 30.16 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 19:00 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:03 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Rantanen | 2001 | 284 | 36.23 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Wilma Walther | 2001 | 281 | 36.35 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Vanja Snabb | 2001 | 179 | 42.28 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Anna Ketola | 2001 | 177 | 42.44 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Henriikka Nurminen | 2002 | 159 | 43.98 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Mariam Bentlib | 2001 | 158 | 44.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Jenna Saarinen | 2001 | 151 | 44.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Liv Kavander | 2002 | 137 | 46.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Milla Strandberg | 2005 | 131 | 46.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Frida Kunttu | 2004 | 121 | 48.16 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 112 | 49.38 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Essi Kallunki | 2004 | 110 | 49.73 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Emilia Lyyra | 2003 | 101 | 51.10 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Cecilia Serovuo | 2004 | 89 | 53.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Ella Vilenius | 2004 | 63 | 59.75 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Ines Koivusara | 2003 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Perkiö | 1999 | 474 | 30.53 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Suvi Taskinen | 1998 | 441 | 31.27 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Ida Wagner | 2000 | 418 | 31.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Katja Malmi | 1998 | 418 | 31.85 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Sara Taskinen | 2000 | 390 | 32.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Sanna Saarinen | 1998 | 370 | 33.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 363 | 33.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Noora Kanerva | 2000 | 337 | 34.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Ronja Ryyti | 2000 | 262 | 37.20 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Lilli Rantanen | 2000 | 236 | 38.54 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Sara Virtanen | 2000 | 220 | 39.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Fanni Salvato | 2000 | 190 | 41.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Oona Törmi | 2000 | 178 | 42.32 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Elli Laine | 2000 | 173 | 42.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Vilma Parkkonen | 1999 | 168 | 43.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Katerina Lotto | 1998 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 19:03 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:27 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 11, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 244 | 37.53 | 1:20.42 | 2:03.28 | 2:43.92 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Alexander Pevgonen | 2000 | 243 | 36.07 | 1:18.90 | 2:04.43 | 2:44.25 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Oliver Winther | 2001 | 172 | 42.78 | 1:31.75 | 2:19.16 | 3:04.23 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Jimi Lybeck | 2001 | 170 | 40.65 | 1:27.70 | 2:16.73 | 3:04.90 | |||
Poseidon | ||||||||||
5 | Tuomas Kivistö | 2000 | 169 | 41.28 | 1:28.49 | 2:18.12 | 3:05.31 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Tapio Uzal | 2001 | 97 | 50.29 | 1:47.63 | 2:46.05 | 3:43.10 | |||
Poseidon | ||||||||||
Laji 11, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Alexei Upornikov | 1998 | 439 | 31.77 | 1:06.46 | 1:41.29 | 2:14.79 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Aapo Kinnari | 1997 | 359 | 34.07 | 1:10.53 | 1:47.42 | 2:24.14 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Mika Vänskä | 1998 | 333 | 33.35 | 1:11.16 | 1:50.46 | 2:27.86 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Jere Kujansuu | 1999 | 273 | 38.26 | 1:18.86 | 1:59.36 | 2:37.93 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Niko Leivo | 1997 | 251 | 36.66 | 1:17.21 | 2:00.86 | 2:42.52 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Riku Hoffrén | 1998 | 251 | 36.72 | 1:17.95 | 2:02.05 | 2:42.52 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Oskari Silvasti | 1997 | 221 | 37.77 | 1:19.52 | 2:04.53 | 2:49.54 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Aaro Nygård | 1999 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 11, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Niko Korhonen | 1993 | 742 | 26.85 | 55.82 | 1:24.58 | 1:53.17 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Pekko Horttana | 1986 | 526 | 29.33 | 1:01.30 | 1:34.34 | 2:06.93 | |||
Poseidon | ||||||||||
3 | Mikko Junninen | 1989 | 487 | 30.71 | 1:04.08 | 1:37.32 | 2:10.24 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Mikael Natunen | 1992 | 236 | 38.55 | 1:19.97 | 2:03.08 | 2:45.78 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 19:27 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:44 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 12, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 178 | 43.95 | 1:36.33 | 2:30.38 | 3:22.60 | |||
Poseidon | ||||||||||
Laji 12, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Andelin | 1998 | 481 | 33.01 | 1:09.85 | 1:48.50 | 2:25.55 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Sofia Väljä | 1999 | 432 | 33.20 | 1:11.91 | 1:52.19 | 2:30.92 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Milla Koskela | 1999 | 426 | 33.86 | 1:13.34 | 1:53.24 | 2:31.63 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 12, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ruusa Jumppanen | 1995 | 623 | 30.91 | 1:04.96 | 1:39.68 | 2:13.51 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Julia Hermans | 1990 | 507 | 33.32 | 1:09.64 | 1:46.69 | 2:23.03 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 19:44 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:36 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 13, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Pevgonen | 2000 | 213 | 46.65 | 1:36.83 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Elmo Kallio | 2001 | 203 | 46.34 | 1:38.36 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Perttu Somero | 2001 | 193 | 46.45 | 1:39.98 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Taneli Lantta | 2001 | 160 | 51.54 | 1:46.48 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Oliver Winther | 2001 | 158 | 53.37 | 1:46.92 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Kasper Envalds | 2001 | 157 | 52.00 | 1:47.22 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Samuli Korva | 2002 | 149 | 51.17 | 1:49.08 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Tuomas Kivistö | 2000 | 113 | 57.45 | 1:59.58 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Stepan Fedotov | 2001 | 96 | 59.64 | 2:06.28 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Jens Kerman | 2001 | 90 | 1:01.31 | 2:08.96 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 13, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roberto Honni | 1998 | 372 | 37.75 | 1:20.36 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Saku Laakkonen | 1999 | 365 | 37.88 | 1:20.87 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Henri Kyyrä | 1999 | 338 | 39.29 | 1:23.03 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Otto Laakso | 1999 | 203 | 46.34 | 1:38.35 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Emil Piho | 1999 | 184 | 48.49 | 1:41.66 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Aleksi Tyllinen | 1997 | 175 | 47.52 | 1:43.38 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 13, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ahti Kosonen | 1994 | 511 | 34.11 | 1:12.33 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Petri Jokinen | 1969 | 249 | 43.84 | 1:31.94 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Jere Vänskä | 1996 | 240 | 43.78 | 1:33.10 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 19:36 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:43 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 14, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 299 | 46.56 | 1:37.05 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Vanja Snabb | 2001 | 273 | 47.88 | 1:40.11 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Annika Tietz | 2001 | 270 | 46.99 | 1:40.47 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Ida Grundström | 2002 | 233 | 50.18 | 1:45.48 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Ellen Strandberg | 2002 | 221 | 50.18 | 1:47.35 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Anna Ketola | 2001 | 161 | 56.37 | 1:59.46 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 14, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 438 | 39.87 | 1:25.49 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Pinja Peippo | 1999 | 417 | 40.99 | 1:26.88 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Ida Wagner | 2000 | 369 | 42.10 | 1:30.50 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Sara Taskinen | 2000 | 329 | 44.16 | 1:34.02 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 322 | 44.64 | 1:34.75 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Noora Kanerva | 2000 | 306 | 46.36 | 1:36.37 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Suvi Pakalen | 2000 | 207 | 51.83 | 1:49.71 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 14, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Mäkinen | 1996 | 448 | 39.35 | 1:24.83 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Aino Puomila | 1992 | 425 | 40.40 | 1:26.36 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Vilma Venäläinen | 1996 | 389 | 42.20 | 1:28.98 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 19:43 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:50 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 15, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Alexei Upornikov | 1998 | 464 | 31.27 | 1:09.41 | 1:53.37 | 2:27.12 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Alex Nieminen | 1999 | 454 | 33.15 | 1:11.71 | 1:55.37 | 2:28.18 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Heikki Lyytinen | 1998 | 329 | 34.28 | 1:15.84 | 2:06.19 | 2:44.89 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Atte Somero | 1999 | 293 | 38.64 | 1:22.17 | 2:12.96 | 2:51.38 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
5 | Mika Vänskä | 1998 | 288 | 37.89 | 1:21.76 | 2:15.06 | 2:52.40 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Niklas Valkonen | 1997 | 286 | 34.10 | 1:15.51 | 2:10.04 | 2:52.82 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Sakari Piippo | 1999 | 232 | 42.61 | 1:32.77 | 2:25.96 | 3:05.23 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Jesse Haimi | 2001 | 223 | 38.75 | 1:26.85 | 2:23.93 | 3:07.79 | |||
Poseidon | ||||||||||
9 | Emil Piho | 1999 | 222 | 43.48 | 1:30.88 | 2:26.58 | 3:08.18 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Oskari Rantamäki | 2001 | 217 | 43.01 | 1:29.30 | 2:27.03 | 3:09.43 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Oskar Mäkelä | 1998 | 175 | 42.49 | 1:35.13 | 2:39.01 | 3:23.75 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 15, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 536 | 28.30 | 1:04.14 | 1:47.97 | 2:20.14 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Pekko Horttana | 1986 | 461 | 30.52 | 1:09.50 | 1:54.38 | 2:27.36 | |||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 19:50 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:06 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 16, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Andelin | 1998 | 462 | 36.83 | 1:20.41 | 2:08.36 | 2:45.86 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Veera Kauppinen | 1998 | 434 | 36.62 | 1:20.43 | 2:10.74 | 2:49.27 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Nina Haltia | 1999 | 434 | 35.24 | 1:16.30 | 2:09.73 | 2:49.33 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Julia Korva | 1999 | 420 | 41.02 | 1:26.21 | 2:13.40 | 2:51.17 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 387 | 38.92 | 1:24.00 | 2:12.66 | 2:55.90 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Isabel Hagelin | 2001 | 380 | 38.51 | 1:22.30 | 2:17.52 | 2:57.05 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Veera Partamies | 2000 | 361 | 41.55 | 1:27.19 | 2:19.14 | 3:00.11 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Erika Kattilakoski | 2000 | 359 | 39.02 | 1:25.76 | 2:20.71 | 3:00.29 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Marie Tuominen | 2000 | 345 | 39.78 | 1:26.73 | 2:20.11 | 3:02.75 | |||
Poseidon | ||||||||||
10 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 339 | 42.20 | 1:29.09 | 2:23.87 | 3:03.92 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Emmi Kölhi | 2000 | 332 | 42.66 | 1:31.29 | 2:23.76 | 3:05.11 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Johanna Hyvönen | 1999 | 323 | 41.28 | 1:29.51 | 2:25.49 | 3:06.79 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Tea Salminen | 1998 | 308 | 43.59 | 1:31.16 | 2:26.95 | 3:09.82 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Nadine Medarhri | 2000 | 257 | 44.69 | 1:33.11 | 2:36.26 | 3:21.59 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Taru Jokipii | 2002 | 229 | 46.83 | 1:38.59 | 2:41.51 | 3:29.64 | |||
Poseidon | ||||||||||
16 | Taru Vannas | 2003 | 218 | 46.49 | 1:43.47 | 2:44.58 | 3:32.85 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Suvi Taskinen | 1998 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Venla Suihkonen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Vilma Kokko | 1999 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys | ||||||||||
Laji 16, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anna Silventoinen | 1994 | 489 | 36.22 | 1:16.57 | 2:06.21 | 2:42.72 | |||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 20:06 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 208 | 39.57 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Kasper Envalds | 2001 | 194 | 40.51 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Jimi Lybeck | 2001 | 151 | 44.06 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Werneri Grundström | 2000 | 150 | 44.11 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Ivan Turbin | 2001 | 136 | 45.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Olli Malmberg | 2001 | 99 | 50.68 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Dang Le Nhut | 2003 | 97 | 51.02 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Emil Perkkiö | 2000 | 97 | 51.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Stepan Fedotov | 2001 | 90 | 52.33 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 84 | 53.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Teemu Ekblad | 2001 | 80 | 54.39 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Ville Grundström | 2001 | 55 | 1:01.58 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Aaro Turkka | 2003 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Elias Kallonen | 2003 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jon Lundgren | 1998 | 365 | 32.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Niklas Valkonen | 1997 | 313 | 34.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Valtteri Somero | 1998 | 290 | 35.44 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Jyri Mattila | 1999 | 288 | 35.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Henri Kyyrä | 1999 | 228 | 38.39 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Veikka Grundström | 1997 | 115 | 48.25 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Maksim Grisin | 1997 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Vänskä | 1996 | 221 | 38.81 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:26 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ellen Strandberg | 2002 | 216 | 44.73 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Wilma Walther | 2001 | 214 | 44.81 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Henriikka Nurminen | 2002 | 136 | 52.19 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Liv Kavander | 2002 | 123 | 53.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Jenna Saarinen | 2001 | 117 | 54.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Emilia Lyyra | 2003 | 112 | 55.71 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Frida Kunttu | 2004 | 97 | 58.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Essi Kallunki | 2004 | 96 | 58.51 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Milla Strandberg | 2005 | 91 | 59.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Mariam Bentlib | 2001 | 89 | 1:00.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Cecilia Serovuo | 2004 | 80 | 1:02.15 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Ella Vilenius | 2004 | 67 | 1:05.92 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Katerina Lotto | 1998 | 385 | 36.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Veera Kauppinen | 1998 | 350 | 38.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Jasmin Vacker | 1999 | 345 | 38.23 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Sara Taskinen | 2000 | 311 | 39.59 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Sanna Saarinen | 1998 | 276 | 41.18 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Ronja Ryyti | 2000 | 254 | 42.35 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 228 | 43.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Lilli Rantanen | 2000 | 227 | 43.95 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Sara Virtanen | 2000 | 173 | 48.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Elli Laine | 2000 | 147 | 50.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Fanni Salvato | 2000 | 145 | 51.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Parikka | 1994 | 503 | 33.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Mia Tammelin | 1997 | 355 | 37.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 20:26 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:29 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Ojavuo | 1998 | 204 | 37.69 | 1:25.32 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Jesse Haimi | 2001 | 160 | 40.64 | 1:32.38 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Jens Kerman | 2001 | 93 | 49.83 | 1:50.72 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Korhonen | 1993 | 673 | 26.99 | 57.29 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 525 | 28.86 | 1:02.23 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 20:29 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:33 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Perkiö | 1999 | 434 | 34.37 | 1:14.48 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Anni Sahla | 2000 | 395 | 35.56 | 1:16.86 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Katja Malmi | 1998 | 344 | 36.64 | 1:20.49 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Veera Kauppinen | 1998 | 327 | 38.56 | 1:21.85 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Lilli Louhikoski | 2002 | 260 | 39.15 | 1:28.34 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 251 | 38.72 | 1:29.37 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Sofia Väljä | 1999 | 229 | 40.47 | 1:32.18 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Jenni Rantanen | 2001 | 166 | 43.84 | 1:42.74 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Puomila | 1992 | 503 | 32.35 | 1:10.92 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Ruusa Jumppanen | 1995 | 469 | 33.69 | 1:12.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilma Venäläinen | 1996 | 324 | 37.67 | 1:22.16 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 20:33 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:50 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laka | 1993 | 532 | 1:47.04 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
Niko Korhonen | 1993 | 24.35 | 24.35 | |||||||
Atte Somero | 1999 | 30.85 | 55.20 | |||||||
Alex Nieminen | 1999 | 27.69 | 1:22.89 | |||||||
Jeremias Kuivalainen | 1996 | 24.15 | 1:47.04 | |||||||
2 | Poseidon 1 | 0 | 501 | 1:49.22 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Mikko Junninen | 1989 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Pekko Horttana | 1986 | 25.94 | 52.52 | |||||||
Alexei Upornikov | 1998 | 28.05 | 1:20.57 | |||||||
Valtteri Somero | 1998 | 28.65 | 1:49.22 | |||||||
3 | Htu Stadi Pojat | 1996 | 438 | 1:54.19 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Mika Vänskä | 1998 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Jere Vänskä | 1996 | 30.18 | 1:00.12 | |||||||
Roberto Honni | 1998 | 28.64 | 1:28.76 | |||||||
Kevin Kroon | 1997 | 25.43 | 1:54.19 | |||||||
4 | Vanve Miehet | 0 | 230 | 2:21.67 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Alexander Pevgonen | 2000 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Oliver Winther | 2001 | 37.94 | 1:08.32 | |||||||
Taneli Lantta | 2001 | 35.12 | 1:43.44 | |||||||
Tuomas Kivistö | 2000 | 38.23 | 2:21.67 | |||||||
5 | Poseidon Ikm 1 | 0 | 224 | 2:22.84 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Kasper Envalds | 2001 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Jesse Haimi | 2001 | 35.03 | 1:11.58 | |||||||
Aleksi Tyllinen | 1997 | 1:11.26 | 2:22.84 | |||||||
Veikka Grundström | 1997 | 2:22.84 | ||||||||
- | Poseidon Ikm 2 | 0 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Werneri Grundström | 2000 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Jimi Lybeck | 2001 | 39.91 | 1:17.60 | |||||||
Tapio Uzal | 2001 | 45.55 | 2:03.15 | |||||||
Stepan Fedotov | 2001 | DNS | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 20:50 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Poseidonin Pärskeet | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:54 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Poseidon 1 | 0 | 458 | 2:06.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Anna Silventoinen | 1994 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Nina Haltia | 1999 | 29.91 | 59.51 | |||||||
Marie Tuominen | 2000 | 34.23 | 1:33.74 | |||||||
Lilli Louhikoski | 2002 | 33.20 | 2:06.94 | |||||||
2 | Siwa Naiset | 0 | 436 | 2:09.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Suvi Taskinen | 1998 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Isabel Hagelin | 2001 | 32.67 | 1:04.20 | |||||||
Noora Kanerva | 2000 | 33.38 | 1:37.58 | |||||||
Ida Wagner | 2000 | 31.43 | 2:09.01 | |||||||
3 | Hyus Naiset [1998] | 1998 | 435 | 2:09.11 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Johanna Hyvönen | 1999 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Eveliina Ollikainen | 1998 | 32.75 | 1:07.61 | |||||||
Veera Kauppinen | 1998 | 30.86 | 1:38.47 | |||||||
Roosa Andelin | 1998 | 30.64 | 2:09.11 | |||||||
4 | Htu Stadi Tytöt | 2000 | 284 | 2:28.81 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Annika Tietz | 2001 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Nadine Medarhri | 2000 | 34.47 | 1:15.05 | |||||||
Wilma Walther | 2001 | 37.74 | 1:52.79 | |||||||
Jenni Rantanen | 2001 | 36.02 | 2:28.81 | |||||||
5 | Poseidon Ikm 1 | 0 | 280 | 2:29.50 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Jasmin Vacker | 1999 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Suvi Pakalen | 2000 | 38.80 | 1:13.69 | |||||||
Ida Grundström | 2002 | 38.14 | 1:51.83 | |||||||
Ellen Strandberg | 2002 | 37.67 | 2:29.50 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 20:54 |