Results for Dronning Dorothea Cup Kolding
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 35 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stvne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangr | Kolding Svmmeklub og Slotsbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 26 april 2013 |
Lb 35, 200m Rygsvmning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 35.58 | 1:13.93 | 1:53.04 | 2:31.41 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svmmeklubben Snderborg | 36.95 | 1:16.68 | 1:57.32 | 2:37.61 | |||
3 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 38.57 | 1:19.24 | 2:00.94 | 2:41.87 | |||
4 | Kristine Lnne | 2000 | Svmmeklubben Tempo | 38.37 | 1:19.70 | 2:01.92 | 2:42.17 | |||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svmmeklubben Snderborg | 36.69 | 1:17.83 | 2:00.53 | 2:42.40 | |||
6 | Amalie Bgebjerg | 1995 | Delta Svm | 37.50 | 1:19.69 | 2:02.23 | 2:43.85 | |||
7 | Laura Mathilde Elkjr | 1998 | Svmmeklubben Tempo | 37.95 | 1:18.71 | 2:01.27 | 2:43.88 | |||
8 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svmmeklub Triton | 38.44 | 1:22.06 | 2:06.20 | 2:48.43 | |||
9 | Louise Hvarre | 2001 | Svmmeklubben Tempo | 39.63 | 1:22.75 | 2:07.35 | 2:49.17 | |||
10 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 40.23 | 1:23.50 | 2:07.80 | 2:50.41 | |||
11 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svmmeklubben Snderborg | 42.33 | 1:26.26 | 2:10.42 | 2:54.99 | |||
12 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svmmeklub Triton | 39.85 | 1:24.68 | 2:11.11 | 2:55.86 | |||
13 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | 39.77 | 1:24.20 | 2:10.82 | 2:56.70 | |||
14 | Katrine Mll Jensen | 1998 | Vejle Svmmeklub Triton | 42.15 | 1:26.47 | 2:13.52 | 2:59.69 | |||
15 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 43.86 | 1:29.95 | 2:16.64 | 3:01.57 | |||
16 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svmme Klub | 42.53 | 1:30.03 | 2:17.14 | 3:02.95 | |||
17 | Esther Fl | 2001 | Skanderborg Svmmeklub | 44.00 | 1:31.60 | 2:18.69 | 3:03.13 | |||
18 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 44.43 | 1:31.67 | 2:18.79 | 3:06.21 | |||
19 | Mai Heilmann | 2000 | Svmmeklubben Tempo | 44.27 | 1:32.42 | 2:20.13 | 3:07.68 | |||
20 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 44.51 | 1:32.45 | 2:21.86 | 3:08.85 | |||
21 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svm | 44.71 | 1:33.85 | 2:24.11 | 3:09.58 | |||
22 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svmme Klub | 46.47 | 1:35.57 | 2:26.40 | 3:13.69 | |||
23 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svmmeklub | 48.99 | 1:39.47 | 2:30.08 | 3:18.01 | |||
24 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 46.45 | 1:36.32 | 2:27.16 | 3:18.07 | |||
25 | Marie Louise Jrgensen | 2003 | Kolding SK | 47.82 | 1:40.21 | 2:32.98 | 3:22.35 | |||
26 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 47.63 | 1:43.51 | 2:39.46 | 3:26.63 | |||
27 | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svmmeklub Triton | 49.59 | 1:43.84 | 2:38.35 | 3:28.75 | |||
28 | Lrke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svmme Klub | 51.96 | 1:46.83 | 2:39.89 | 3:31.06 | |||
29 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 50.92 | 1:47.15 | 2:42.29 | 3:36.99 | |||
30 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 51.82 | 1:47.27 | 2:42.89 | 3:37.10 | |||
31 | Signe Dyrskjt Boesen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 53.06 | 1:51.29 | 2:47.28 | 3:41.59 | |||
32 | Sia Nikoline Schrder | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 56.74 | 1:53.73 | 2:49.93 | 3:42.43 | |||
33 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 55.49 | 1:51.51 | 2:48.94 | 3:42.89 | |||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svmmeklubben Tempo | DNF | ||||||
- | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svmmeklub Triton | DSQ | 2 crawlarmt ved vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:51 |