Results for Dronning Dorothea Cup Kolding
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 43 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stvne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangr | Kolding Svmmeklub og Slotsbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 26 april 2013 |
Lb 43, 100m Frisvmning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svm | 28.44 | 1:00.85 | |||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svm | 29.44 | 1:00.93 | |||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 29.66 | 1:01.61 | |||||
4 | Amalie Mller Lindemann | 1999 | Svmmeklubben Snderborg | 30.21 | 1:03.27 | |||||
5 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svmmeklub Triton | 30.80 | 1:04.78 | |||||
6 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 32.21 | 1:06.41 | |||||
7 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 31.54 | 1:06.48 | |||||
8 | Anne Katrine Jrgensen | 2000 | Kolding SK | 31.84 | 1:06.54 | |||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svmmeklub Triton | 32.35 | 1:06.99 | |||||
10 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svmmeklub | 32.46 | 1:07.27 | |||||
11 | Sofie Jespersen | 1997 | Svmmeklubben Snderborg | 32.23 | 1:07.33 | |||||
12 | Lrke Hjbjerg | 1999 | Kolding SK | 32.11 | 1:08.25 | |||||
13 | Camilla Buch | 1999 | Svmmeklubben Snderborg | 32.97 | 1:08.71 | |||||
14 | Amalie Pedersen | 1997 | Svmmeklubben Tempo | 33.66 | 1:09.23 | |||||
15 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svmmeklub Triton | 34.54 | 1:09.25 | |||||
16 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 32.70 | 1:09.29 | |||||
17 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svmmeklub Triton | 33.85 | 1:09.59 | |||||
18 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.73 | 1:09.68 | |||||
19 | Kathrine Trster | 1997 | Errits Gymnastik Og IF | 32.88 | 1:09.79 | |||||
20 | Liselotte Baxter | 1998 | Errits Gymnastik Og IF | 33.66 | 1:10.10 | |||||
21 | Laura Mathilde Elkjr | 1998 | Svmmeklubben Tempo | 34.24 | 1:10.37 | |||||
22 | Anna Baage Frandsen | 1998 | Skanderborg Svmmeklub | 34.22 | 1:11.17 | |||||
23 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | 34.26 | 1:11.73 | |||||
24 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svmmeklubben Snderborg | 34.60 | 1:11.80 | |||||
25 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 34.45 | 1:11.90 | |||||
26 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 34.16 | 1:12.08 | |||||
27 | Amalie Bgebjerg | 1995 | Delta Svm | 34.31 | 1:12.12 | |||||
28 | Simone Larsen | 1996 | Svmmeklubben Tempo | 34.73 | 1:12.55 | |||||
29 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svm | 35.06 | 1:13.01 | |||||
30 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | 35.00 | 1:13.42 | |||||
31 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svmmeklub Triton | 35.11 | 1:14.06 | |||||
32 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | 35.68 | 1:14.21 | |||||
33 | Louise Hvarre | 2001 | Svmmeklubben Tempo | 35.45 | 1:14.73 | |||||
34 | Katrine Mll Jensen | 1998 | Vejle Svmmeklub Triton | 35.26 | 1:14.79 | |||||
35 | Julie Dahlstrm Larsen | 1999 | Skanderborg Svmmeklub | 35.64 | 1:14.82 | |||||
36 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 36.33 | 1:14.86 | |||||
37 | Helene Olesen | 2000 | Svmmeklubben Tempo | 35.87 | 1:15.00 | |||||
38 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 36.18 | 1:15.27 | |||||
39 | Kannika N. Christensen | 1998 | Errits Gymnastik Og IF | 35.04 | 1:15.61 | |||||
40 | Tatiana Arumugam | 1996 | Errits Gymnastik Og IF | 35.47 | 1:17.03 | |||||
41 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 38.46 | 1:18.32 | |||||
42 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svmmeklub Triton | 37.17 | 1:18.58 | |||||
43 | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | 36.66 | 1:18.89 | |||||
44 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.88 | 1:19.33 | |||||
45 | Julie Fink | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 38.44 | 1:19.37 | |||||
46 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 37.38 | 1:20.05 | |||||
47 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | 1:20.45 | 1:20.45 | |||||
48 | Mai Heilmann | 2000 | Svmmeklubben Tempo | 37.53 | 1:20.48 | |||||
49 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 38.73 | 1:20.85 | |||||
50 | Nikoline Bgebjerg | 1998 | Errits Gymnastik Og IF | 38.19 | 1:21.83 | |||||
51 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svmmeklub | 40.57 | 1:22.29 | |||||
52 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 40.26 | 1:22.53 | |||||
53 | Ida Hjsager | 2002 | Kolding SK | 40.30 | 1:23.13 | |||||
54 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 40.54 | 1:23.22 | |||||
55 | Laura Grn Teschl | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 39.61 | 1:23.34 | |||||
56 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svmmeklub Triton | 40.82 | 1:23.75 | |||||
57 | Chili Ullum | 2000 | Kolding SK | 38.67 | 1:24.42 | |||||
58 | Caroline Wittenberg | 1998 | Errits Gymnastik Og IF | 40.79 | 1:24.78 | |||||
59 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Errits Gymnastik Og IF | 40.61 | 1:27.31 | |||||
60 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 40.18 | 1:28.08 | |||||
61 | Signe Dyrskjt Boesen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 43.71 | 1:29.39 | |||||
62 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 43.02 | 1:29.49 | |||||
63 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 43.85 | 1:30.14 | |||||
64 | Clara Stttrup | 2002 | Vejle Svmmeklub Triton | 41.79 | 1:30.29 | |||||
65 | Kristine Hlsen | 2002 | Svmmeklubben Tempo | 43.00 | 1:30.58 | |||||
66 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 43.66 | 1:31.32 | |||||
67 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 44.93 | 1:31.53 | |||||
68 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svmmeklub Triton | 41.43 | 1:31.64 | |||||
69 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svm | 43.57 | 1:31.81 | |||||
70 | Mia Brock | 2000 | Errits Gymnastik Og IF | 42.42 | 1:31.97 | |||||
71 | Katrine Jensen | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 43.64 | 1:32.50 | |||||
72 | Freja Mller | 1999 | Errits Gymnastik Og IF | 43.08 | 1:32.80 | |||||
73 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 42.91 | 1:34.15 | |||||
74 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svmmeklub Triton | 43.74 | 1:34.65 | |||||
75 | Karoline Weltz Jrgensen | 2002 | Errits Gymnastik Og IF | 46.24 | 1:34.69 | |||||
76 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 43.85 | 1:35.15 | |||||
77 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 43.77 | 1:35.19 | |||||
78 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 44.45 | 1:35.27 | |||||
79 | Marie Louise Jrgensen | 2003 | Kolding SK | 45.17 | 1:35.78 | |||||
80 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 44.77 | 1:36.86 | |||||
81 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 46.69 | 1:36.98 | |||||
82 | Maja Johansen | 2002 | Svmmeklubben Tempo | 45.28 | 1:37.11 | |||||
83 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 1:39.82 | 1:39.82 | |||||
84 | Ida Sofie Borup | 2001 | Errits Gymnastik Og IF | 46.69 | 1:39.83 | |||||
85 | Desir R Ghasemi | 2002 | Svmmeklubben Snderborg | 45.17 | 1:40.08 | |||||
86 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 47.07 | 1:41.84 | |||||
87 | Sia Nikoline Schrder | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 50.14 | 1:42.23 | |||||
88 | Mia Hvarre | 2004 | Svmmeklubben Tempo | 49.38 | 1:42.56 | |||||
89 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 48.52 | 1:42.86 | |||||
90 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 50.00 | 1:43.61 | |||||
91 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 50.81 | 1:45.47 | |||||
92 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 50.78 | 1:46.10 | |||||
93 | Louise Sjrup Jensen | 2003 | Vejle Svmmeklub Triton | 50.61 | 1:46.36 | |||||
94 | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svmmeklub Triton | 52.19 | 1:47.21 | |||||
95 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 50.74 | 1:47.26 | |||||
96 | Katrine Christensen | 2004 | Kolding SK | 49.28 | 1:48.02 | |||||
97 | Jasmine Riisbjrn | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 51.16 | 1:51.58 | |||||
98 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 51.59 | 1:53.45 | |||||
99 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 55.40 | 2:00.95 | |||||
100 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svmmeklubben Tempo | 54.45 | 2:02.05 | |||||
101 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 1:02.75 | 2:08.47 | |||||
102 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:11.99 | 2:33.19 | |||||
- | Dorthea Jrgensen | 1998 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Laura Koch Srensen | 1997 | Skanderborg Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Lrke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svmmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svmmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:53 |